PDA

Pogledaj Full Version : mikro

bumerang
21-04-2011, 15:16
Nedavno sam se registrovao na onom vasem antiforumu ali sam ubrzo usutio jer se zaletila postizborna fartutma. Tako se i tamo dalo vidjeti svakakvih gadosti i debila, ne samo da vrijedjaju zdrav razum nego vala i emocije, one najljudskije, jebga. Nema smisla tome se izlagati.

Nisu problem razlliciti stavovi, njih ima svak, ko i supak. Nego nepismeni debili koji ulete i sve spuste na svoj nivo. Posljedicu toga, neposrednu, mozete vidjeti i na Poskoku, postepeno kvalitativano srozavanje u svrhu adaptacije trzistu. Ovamo ih koliko vidim ne privlaci klima, i to je dobro. Konto sam zato pomalo i povremeno piskarati ako ima bujruma?

Temu sam oslovio sa “mikro”, cisto da ogranicim perspektivu najdalje do interne nacionalne politike. Da se ne ide u teoriju, makropolitiku, geostrategiju i sl., iako su to uzrocno-posljedicno povezane perspektive nekad nije lose zadrzati parcijalni fokus. Diskusiju bih zato poceo od krajnje granice pa ce se eventualno kretati ka srzi.

Bez obzira na opcije u raznim dihotomijama, dnevnopolitickim, ideoloskim, regionalnim, lokalnim, integralisti vs. sinnfein itd. prva strateska odluka koja se jednostavno ne moze izbjeci jeste odnos spram samog postojanja BiH. Bez tog temelja niti jedna struja zasebno niti nacionalna politika u kompletu, ne mogu do kohorentnog i plodonosnog nastupa. Dzaba.

Kod Bosnjaka je jasno, eventualno postoji neka do sad nebitna manjina koja ima tzv Bosnjakistan kao primaran cilj, odnosno ne veze opstanak naroda sa opstankom cjelovite BiH. Bosnjacki narod je dakle manje-vise konsenzualno za cjelovitu BiH, svak iz svojih razloga i prilicno podjeljen po svim drugim pitanjima pa i o unutrasnjem uredjenju zemlje.

Kod Srba takodjer jasno. BiH dok mora ili raspad sto prije. I ovdje eventualno postoji neka do sad nebitna manjina koja bi prvenstveno gradila BiH, uglavnom uz preduslov da RS opstane kao entitet. I Dodik upravo to zvanicno propagira, ali na osnovu dosad pokazanog niko ozbiljan tog covjeka ne uzima za rijec, po bilo kom pitanju.

Medjutim, kod Hrvata u BiH tu proporcije nisu jasne, slozicete se. Iako je to jedno okvirno pitanje bez cijeg se odgovora ne moze ni poceti izgradjivati bilo kakva konkretna strategija. Interesuje me da li kod integralista postoji usaglasen ili dominantan stav po tom pitanju i koliko je on po nekoj vasoj procjeni reprezentativan za Hrvate u BiH?

Znam da se u ovom komparativnom slucaju integralista i sinnfejnovaca koplja ne lome oko odnosa prema BiH kao drzavi nego Hrvata jednih prema drugima, u okviru kompletnog naroda. Bas zato me I zanima ova fundamentalna schema iz integralisticke perspektive:

a. 1 narod, 1 domovina, 1 drzava (raspad i sjedinjenje)

b. 1 narod, 1 domovina, 2 drzave (Hrvatska i BiH, potonja sa jednim, dva, tri, cetiri... (multi)etnicka entiteta, o tom kasnije)

c. 1 narod, 1 domovina, 2 drzave (Hrvatska, samostalna HRHB)

Sinnfejnovci su cini mi se konfuzniji jer oni nisu nacisto ni sa polaznom tackom, jedan narod, ocigledno misleci da je to prepreka za autonomnu politiku bh-Hrvata.

*koristim ove izraze sinnfejn i integralisti jer su vec ustaljeni. stas'.

Graničar Jozo
21-04-2011, 15:27
Pozdrav bumerang

"potonja sa jednim, dva, tri, cetiri... (multi)etnicka entiteta" treba unaprijed definirati da bi se moglo reći to je to.

A ne slažem se s tvrdnjom da ti je sinnfein ili integralisti ustaljeno. Ideja sinn feina luta malo tamo malo vamo.

caporegime
21-04-2011, 15:33
ako mene pitaš, ja bi bio najretniji dasvi hrvati žive u jednoj državi.
želje su jedno a realnost drugo, osobito jer bi se inzistiranje na takvom rješenja lako pretvorilo u opći kuršlus u kojemu bi svi bili na neki način nezadovoljni a to nezadovoljstvo bi se generiralo kroz generacije i tako dalje i dalje.
osobno sam za rješenje hrvatskog problema u bih na način da hrvati dobiju svoju političkoteritorijalnu jedinicu )odnosno da je cjelokupni ustroj bih utvrđen na takav način) koja bi imala više ingerencija nego sadašnje županije ali manje nego sadašnji entiteti.
vjerujem da bi to bilo najbolje rješenje.
samostalna HB mislim da i nema nekog smisla.
dođe li do raspada bih, iz bilo kojeg razloga, hrvatski prostor i ne bi imao neko drugo rješenje nego spajanje sa hrvatskom.
ali kak oje to rješenje elaborirano u gornjem tekstu, prednost dajem rješenju kojem već dajem ,da se ne ponavljam.

bumerang
21-04-2011, 16:27
@Jozo, mislio sam na izraz sinnfejn, sama ideja znam da nije ustaljena. Sumnjam da ce ikad i biti jer je u kontekstu bh-Hrvata totalno nelogicna i autodestruktivna. Ne mozes se u ime hrvatskog identiteta boriti za kolektivna prava a istovremeno se odricati hrvatskog kolektiva. Takvo je bar moje misljenje.

@capo, razumijem i slazem se sa tvojim stavom. Otprilike bi tako decentralizovanu BiH i ja volio vidjeti.

Ne mislis li i sam da, izuzev deklarativno u posljednje vrijeme, hrvatske stranke u BiH izbjegavaju to pitanje pa otud i nejasnoca? Mozda zbog hipoteke Samouprave, ali pitanje unutrasnje prekompozicije BiH i ustavnopravni polozaj Hrvata ipak nikad nisu citavu deceniju trebale biti tabu-teme. Danas je evidentno da vecina Hrvata u BiH zeli autonomiju, treci entitet ili ukrupnjavanje i uvezivanje kantona i opcina po etnickoj osnovi. Zato sam i postavio ovo pitanje. Jer u definisanju tog cilja mora se prvo definisati njegov okvir, a to je odnos spram opstanka BiH.

zaba1111
21-04-2011, 16:46
Kod Bosnjaka je jasno, eventualno postoji neka do sad nebitna manjina koja ima tzv Bosnjakistan kao primaran cilj, odnosno ne veze opstanak naroda sa opstankom cjelovite BiH. Bosnjacki narod je dakle manje-vise konsenzualno za cjelovitu BiH, svak iz svojih razloga i prilicno podjeljen po svim drugim pitanjima pa i o unutrasnjem uredjenju zemlje.

MIslim da ovo nije istina, nego samo jedan površan mit kojega Muslimani fuaju po inerciji,a da to u dubini svoje duše ne misle.
Imamo Cerića koji otovreno zagovara Bošnjakistan, čak je i optuživao bošnjačku elitu za neuspjeh u tome. Moj dojam je da su i Alija i SDA uvijek bili na tragu toga , što su pokazali svim svojim djelima, Alija čak ni kao Predsjednik BiH nije nastupao po ustavnoj funkciji, nego je nastupao isključivo kao bošnjački predstavnik, da ne spominjem ostale koji su čak pozivali na bojkot robe iz zapadne Herc. Tu je još i sveprisutno navijanje za neuspjeh vezano za sve što se događa izvan Bošnjakistana, od autoputeva, ekonomije, sporta...
Da ne nabrajam dalje , Bošnjakistanci su samo deklarativno za BiH, a u praksi podupira samo svoj dio, a čak i strastvenije do S i H navijaju za neuspjeh ,po svima pitanjam, ne samo za politčkih, na teritorijima izvan Bošnjakistana, tako da nema govora o bh patriotizmu, nego je vaš problem isključivo u veličini teritorija koji kontrolirate, a za koji smatrate da je premalen

bumerang
21-04-2011, 17:03
MIslim da ovo nije istina, nego samo jedan površan mit kojega Muslimani fuaju po inerciji,a da to u dubini svoje duše ne misle.
Imamo Cerića koji otovreno zagovara Bošnjakistan, čak je i optuživao bošnjačku elitu za neuspjeh u tome. Moj dojam je da su i Alija i SDA uvijek bili na tragu toga , što su pokazali svim svojim djelima, Alija čak ni kao Predsjednik BiH nije nastupao po ustavnoj funkciji, nego je nastupao isključivo kao bošnjački predstavnik, da ne spominjem ostale koji su čak pozivali na bojkot robe iz zapadne Herc. Tu je još i sveprisutno navijanje za neuspjeh vezano za sve što se događa izvan Bošnjakistana, od autoputeva, ekonomije, sporta...
Da ne nabrajam dalje , Bošnjakistanci su samo deklarativno za BiH, a u praksi podupira samo svoj dio, a čak i strastvenije do S i H navijaju za neuspjeh ,po svima pitanjam, ne samo za politčkih, na teritorijima izvan Bošnjakistana, tako da nema govora o bh patriotizmu, nego je vaš problem isključivo u veličini teritorija koji kontrolirate, a za koji smatrate da je premalen

Zaba, nisam ja od onih licemjera koji ce tvrditi suprotno i forsirati lazne anacionalne koncepte, politicko bosanstvo i slicne floskule. Naravno da si u pravu, Bosnjaci posebno od pojave Alije i uvodjenja visestranacja, prvenstveno gledaju sopstveni interes. Cak i najveci dio sadasnje vojske sdp-ovih glasaca i pristalica su zainteresovani u prvom redu za poziciju Bosnjaka.

Ali to se ne kosi sa cinjenicom i da je vecini Bosnjaka, i crvenim i zelenim i zutim, osim tog logicnog nacionalnog prioriteta, primarni cilj BiH u sadasnjim granicama. To nije mit. A i ja sam misljenja da se potcjenjuje broj nas koji smo za etnicku decentralizaciju.

caporegime
21-04-2011, 18:18
Zaba, nisam ja od onih licemjera koji ce tvrditi suprotno i forsirati lazne anacionalne koncepte, politicko bosanstvo i slicne floskule. Naravno da si u pravu, Bosnjaci posebno od pojave Alije i uvodjenja visestranacja, prvenstveno gledaju sopstveni interes. Cak i najveci dio sadasnje vojske sdp-ovih glasaca i pristalica su zainteresovani u prvom redu za poziciju Bosnjaka.

Ali to se ne kosi sa cinjenicom i da je vecini Bosnjaka, i crvenim i zelenim i zutim, osim tog logicnog nacionalnog prioriteta, primarni cilj BiH u sadasnjim granicama. To nije mit. A i ja sam misljenja da se potcjenjuje broj nas koji smo za etnicku decentralizaciju.

podcjenjuje se upravo od strane provodnika sadašnje bošnjačke politike, koja očito ne shvaća političku realnost te se kocka sa sudbinom cijele države.
ne samo da se podcjenjuje nego se vjerujem, takvi nazivaju u najmanju ruku izdajicama ili nepodobnima.
a obzirom na realnost jedino je bih preustorjena na tri nacionalne jedinice održiva kao država.
na ovaj način će je prva veća bura na međunarodnoj raznini otpuhati u skladu s interesima onih koji će u tom trenutku biti najjači.

zaba1111
21-04-2011, 19:05

Ti se slažeš da su Bošnjaci , poput ostalih , isključivo za interes svoga naroda, ali su oni još, svi odreda, za cjelovitu BIH.
Ako to dvoje spojimo, onda ispada da su Bošnjaci za cijelu bih, kao bošnjačkju.

Mislim da je u stvarnosti, samo manji dio Bošnjaka zato , ono kad dobro promisli, iako ih ima više koji su deklerativno za to iz jednostavnog razloga jer to nije realno.
Najveći broj Bošnjaka je za Bošnjakistan u što je moguće većem teritoriju, manji dio je za ovo gore(Silajdžićeve budale koje postaju beznačajne) i znatan dio koji se boji Bošnjakistana zbog straha od islamizacije pa je za cjelovitu BiH bez "nacionalnih torova" u kojoj bi nacionalni elment bio što manje važan, a građanski(doslovno) što izraženiji, i kao patrotski element bosanstva i kao otpor islamizaciji.

Vepar
01-05-2011, 21:11
Nedavno sam se registrovao na onom vasem antiforumu ali sam ubrzo usutio jer se zaletila postizborna fartutma. Tako se i tamo dalo vidjeti svakakvih gadosti i debila, ne samo da vrijedjaju zdrav razum nego vala i emocije, one najljudskije, jebga. Nema smisla tome se izlagati.

Nisu problem razlliciti stavovi, njih ima svak, ko i supak. Nego nepismeni debili koji ulete i sve spuste na svoj nivo. Posljedicu toga, neposrednu, mozete vidjeti i na Poskoku, postepeno kvalitativano srozavanje u svrhu adaptacije trzistu. Ovamo ih koliko vidim ne privlaci klima, i to je dobro. Konto sam zato pomalo i povremeno piskarati ako ima bujruma?

Temu sam oslovio sa “mikro”, cisto da ogranicim perspektivu najdalje do interne nacionalne politike. Da se ne ide u teoriju, makropolitiku, geostrategiju i sl., iako su to uzrocno-posljedicno povezane perspektive nekad nije lose zadrzati parcijalni fokus. Diskusiju bih zato poceo od krajnje granice pa ce se eventualno kretati ka srzi.

Bez obzira na opcije u raznim dihotomijama, dnevnopolitickim, ideoloskim, regionalnim, lokalnim, integralisti vs. sinnfein itd. prva strateska odluka koja se jednostavno ne moze izbjeci jeste odnos spram samog postojanja BiH. Bez tog temelja niti jedna struja zasebno niti nacionalna politika u kompletu, ne mogu do kohorentnog i plodonosnog nastupa. Dzaba.

Kod Srba takodjer jasno. BiH dok mora ili raspad sto prije. I ovdje eventualno postoji neka do sad nebitna manjina koja bi prvenstveno gradila BiH, uglavnom uz preduslov da RS opstane kao entitet. I Dodik upravo to zvanicno propagira, ali na osnovu dosad pokazanog niko ozbiljan tog covjeka ne uzima za rijec, po bilo kom pitanju.

Medjutim, kod Hrvata u BiH tu proporcije nisu jasne, slozicete se. Iako je to jedno okvirno pitanje bez cijeg se odgovora ne moze ni poceti izgradjivati bilo kakva konkretna strategija. Interesuje me da li kod integralista postoji usaglasen ili dominantan stav po tom pitanju i koliko je on po nekoj vasoj procjeni reprezentativan za Hrvate u BiH?

Znam da se u ovom komparativnom slucaju integralista i sinnfejnovaca koplja ne lome oko odnosa prema BiH kao drzavi nego Hrvata jednih prema drugima, u okviru kompletnog naroda. Bas zato me I zanima ova fundamentalna schema iz integralisticke perspektive:

a. 1 narod, 1 domovina, 1 drzava (raspad i sjedinjenje)

b. 1 narod, 1 domovina, 2 drzave (Hrvatska i BiH, potonja sa jednim, dva, tri, cetiri... (multi)etnicka entiteta, o tom kasnije)

c. 1 narod, 1 domovina, 2 drzave (Hrvatska, samostalna HRHB)

Sinnfejnovci su cini mi se konfuzniji jer oni nisu nacisto ni sa polaznom tackom, jedan narod, ocigledno misleci da je to prepreka za autonomnu politiku bh-Hrvata.

*koristim ove izraze sinnfejn i integralisti jer su vec ustaljeni. stas'.

Pa po meni je dobro što kod Hrvata postoje različita mišljenja, jedino je problem što se neki Hrvati zalažu za određena rješenja ne iz vlastitog uvjerenja da su ona najbolja, nego iz oportunističkih razloga. Tu ne mislim ni na integraliste ni na šinfejnovce, nego na one kao što je Komšić itd. Inače, mislim da većina Hrvata, i onih koji su integralisti, nemaju ništa protiv BIH kao druge hrvatske države (ne samo hrvatske, naravno, nego i drugih konstitutivnih naroda). Međutim, konstitutivnost ne može biti opravdanje za nepostojanje teritorijalne autonomije, niti jedno isključuje drugo. A opet je druga stvar da ni konstitutivnost Hrvata ne funkcionira, ni u RS, ni u Federaciji.

Škutor Mate
02-05-2011, 13:24
Opstanak ovakve BiH na dulji rok nije moguć. Dejton je zacimentira stvari na krivi način. Jednostavno ne postoji slučaj da se neka nacija odrekla temeljito svojih trenutnih prava i privilegija u korist druge nacije na miran način. Ko će Srbe natrat da dokinu Dejton na način da gube trenutna prava osim silom? Toga bez rata nema, a rata ne može biti jer ga vanjske sile priče. Da ga ne priče zaratilo bi se u pet dana. Šta napravati? Jedino što se može napraviti je to da se što više izjednače prava, dakle od federacije napraviti dva entiteta i pokušati koliko se god može smanjiti ingerencije RS-a (a to neće moći ići do razine nepostojanja ikakvih ingerencija što bi volili Bošnjaci) i onda takve iste ingerencije dati novim entitetima. Hrvatski i Bošnjački entiteti ne bi bili u komadu i to bi najviše garantiralo cilovitost države. Dapače Brčko bi moralo pripasti jednom od ta dva nova entiteta da se napravi rascip RS-a. U slučaju svakog pokušaja odvajanja od BiH zapadni dio RS-a bi bio stavljen u izolaciju. Možda bi tad Srbima kad bi i onako bili rascipljeni i bez šanse za odcipljenje od BiH palo na pamet da s Hrvatima minjaju neke teritorije poput jugozapadna Bosna za Posavinu. E sad kad bi se napravio taj početni jednkopravni okvir bez obzira kako velike ingerencije entiteta bile, moguće da bi se u dužem razdoblju počela razmatrati promine zakona kako bi se poboljša život svim građanima i narodima BiH. Onako kako je to započelo u Švicarskoj tamo krajem 18. stolića pa su eto nakon ratova došli do bogate države. No za ovako nešto morali bi najprije Bošnjaci doći pameti i prihvatiti stvaranje nova dva entiteta od jednog. Kad bi na to pristali garantiram da bi s Hrvatima postali veliki saveznici i prijatelji i da bi mogli na uštrb par tisuća Bošnjaka koji bi živili u hrvatskom entitetu profitirati u sveukupnim dobrim odnosima s Hrvatima i Hrvatskom općenito. No Bošnjaci su zatvoreni za ovu opciju, a RS uništiti ne mogu. A nitko to neće za njih napraviti. Onda jedino što im priostaje je glumiti želju za ukidanjem RSa a u međuvrimenu natravati Hrvate po BiH ne bi li nakon sto godina uspili ji svest na beznačajan broj i politički faktor. Bez obzira što će ti sto godina živiti ko jad i kukavelj jer sređene države neće imati. A i upitno je i oće li se Hrvati dat svest na to što Bošnjaci oće jer u sto godina more svit past u brdo nevolja i politički nestabilnosti koji će onda neminovno dovest i do novog lokalnog rata i do nove situacije na terenu. Ko što je bilo i početkom devedeseti.

zlatni_ljiljan
02-05-2011, 13:32
Ruski astrolog Pavel Globa kaze da ce u decembru doci do sukoba na Balkanu ,a 2014 do treceg svijetskog rata...eto prilike za stvaranje novog svjetskog poretka,za stvaranje novih entiteta ,drzava ,drzavica ,knezevina,pashaluka...evo nema vise ni mog Osame rahmet mu vjecni ( El Fatiha)

Graničar Jozo
02-05-2011, 14:03
Ruski astrolog Pavel Globa kaze da ce u decembru doci do sukoba na Balkanu ,a 2014 do treceg svijetskog rata...eto prilike za stvaranje novog svjetskog poretka,za stvaranje novih entiteta ,drzava ,drzavica ,knezevina,pashaluka...evo nema vise ni mog Osame rahmet mu vjecni ( El Fatiha)

a ono... da bi amerikanci mogli napast iran moraju imati logističku podršku iz okolnih zemalja. http://www.auto-karta-hrvatske.co.cc/karta-svijeta.html

Egipat, Sirija, Libija.

što neredi nisu izbili u Angoli ili Tanzaniji? A na kraju krajeva kad je završen pohod na Bin Ladena sada može krenuti drugi pohod na Ahmadinedžada ili nekoga drugog koji će kao osvetu za ubojstvo Osame napraviti sranje.

caporegime
02-05-2011, 14:21
No za ovako nešto morali bi najprije Bošnjaci doći pameti i prihvatiti stvaranje nova dva entiteta od jednog. Kad bi na to pristali garantiram da bi s Hrvatima postali veliki saveznici i prijatelji i da bi mogli na uštrb par tisuća Bošnjaka koji bi živili u hrvatskom entitetu profitirati u sveukupnim dobrim odnosima s Hrvatima i Hrvatskom općenito.

štoviše, na taj način bi se otvorio prostor za zajednički nastup oko još boljeg preustroja i zahtjeva da srbi vrate neke dijelove koje sda drže a koji su rezultat ratnih osvajanja objema novim jedinicama.
u takvoj varijanti bi hrvati trebali podržali bošnjake u zahtjevu da im se vrate neki dijelovi na kojima su bili većina.
možda bi tu bilo prostora čak i da se srbima vrati neki dijelovi u kojima su bili većina prije rata.

zaba1111
02-05-2011, 23:44
štoviše, na taj način bi se otvorio prostor za zajednički nastup oko još boljeg preustroja i zahtjeva da srbi vrate neke dijelove koje sda drže a koji su rezultat ratnih osvajanja objema novim jedinicama.
u takvoj varijanti bi hrvati trebali podržali bošnjake u zahtjevu da im se vrate neki dijelovi na kojima su bili većina.
možda bi tu bilo prostora čak i da se srbima vrati neki dijelovi u kojima su bili većina prije rata.

Činjenica je da su Muslimani najveći neprijatelji BiH, kao što su srbi bili u Jugi.
Problem je što oni smatraju da ih je zapalo malo i oni na tako "mali" dio ne žele pristati.
Činjenica je da RSu ne mogu ništa i zato su se orijentirali na fedreciju.
Sad je pitanje ko će prije pasti, mi ili oni. Zasad im ne ide kako su planirali po pitanju tihog demografskog osvajanja pa su krenuli agresivnije na nas. Na što će izaći vidjet ćemo, naša pobijeda bi bila diskontinuirana HB, a njihova 3 nacionalne regije plus sarjevska koja bi bila kao mješovita, a ustvari njihova, čime bi mi popušili srednju Bosnu.

zaba1111
02-05-2011, 23:51
A što se tiče vraćanja teritirija, od toga nema ništa niti bi itko imao ovlast da to potpiše.
RS je trajna činjenica, a Hrvata više živi u Kupresu, Grahovu, Drvaru i Glamoču , nego u posavini, a i teritorij je višestruko veći, tako da to nije niti nama interes.

caporegime
03-05-2011, 00:00
ništa zaba na svijetu nije trajno.
ni život ni države ni teritoriji....
muslimani nisu ni svjesni kako sadašnjom politikom prave veliku štetu i sebi.
istinabog oni i jesu izgubili najviše teritorija u odnosu na onaj na kojem su bili većina prije kao što je doboj, brčko, bosanski novi, zvornik, višegrad.....
pristup u kojemu se odriču svoga a žele se kompenzirati hrvatski većinski prostorima nema budućnosti ma kolikogod oni muislili da ih je krenulo.
žao mi je što nema jače snage među bošnjacima koja stvari vidi na drugačiji način i koji imaju dozu realnosti kao i sposobnosti uz malo pameti i suradnje stvari okrenuti u bolju korist za obadvoje strane.

Graničar Jozo
03-05-2011, 09:36
svi mi ovdje polazimo od "činjenice" da smo sa muslimanima kao nekakvi saveznici. A pitanje je koliko je ta činjenica istinita.

caporegime
03-05-2011, 09:55
ja bih prije rekao da polazimo od pretpostavke da bi normalan dogovor sa muslimanima ipak u odnosu na ukupnost političke, teritorijalne situacije kao i razmještaja stanovništva, neki normalan dogovor s njima još uvijek bio razumno rješenje ali ne može se ni na tom inzistirati dovijeka ako pušu ovakvi vjetrovi gdje sdp-bih radi po svome i ubija svaki pokušaj za razumnim rješenjem.
a sda očito nema snage izdignuti se iz takvih iluzornih tendencija.

Graničar Jozo
03-05-2011, 10:23
slažem se, samo što hrvati nemaju mogućnost izbora, tj. nisu prisiljeni birati. Muslimani će morati vrlo brzo odlučiti gdje će i šta će. Ta njihova dvostruka igra traje već od samog početka, i to ne samo ovog rata već i onog. a za sve šta rade optužuju hrvate (karađorđevo jučer-danas-sutra i sl.). Zato i kažem da o nekim činjenicama treba dobro razmisliti.

onako kako sam si ja postavio stvari u svojoj glavi ideja HB je bila i više nego vizionarska.

zlatni_ljiljan
03-05-2011, 12:02
slažem se, samo što hrvati nemaju mogućnost izbora, tj. nisu prisiljeni birati. Muslimani će morati vrlo brzo odlučiti gdje će i šta će. Ta njihova dvostruka igra traje već od samog početka, i to ne samo ovog rata već i onog. a za sve šta rade optužuju hrvate (karađorđevo jučer-danas-sutra i sl.). Zato i kažem da o nekim činjenicama treba dobro razmisliti.

onako kako sam si ja postavio stvari u svojoj glavi ideja HB je bila i više nego vizionarska.

Muslimani su vec odabrali :rofl NAS PUT JE DZIHAD :rofl