PDA

Pogledaj Full Version : Kako ojačati položaj?

caporegime
21-04-2011, 10:18
Presude hrvatskim generalima su, kao ništa dosada, pokazale nisku raznu političke važnosti hrvatske države u današnjem svijetu.
navedene presude su ništa drugo nego potvrda da moćni krugovi MZ-a u hrvatskoj ne vide igrača nego plesača na baterije.
Takvom položaju je, po mom mišljenju kriva sam hrvatska oja se nije znala postaviti u zadnjih deset godina kao faktor koji je nedvojbeno bila devedesetih godina prošlog stoljeća.
Odlučnost je zamijenjena spregom kukavičluka i izdaje.
Zamislimo li, hipotetski, neku promjenu u smjeru, kakvi bi bili politički potezi kojima bi mogli ojačati svoj položaja i isprovocirati reakciju utjecajnih krugova MZ-a na način da, isti izvrše svoj utjecaj i dovedu do drukčijih presuda na način da se pobije utvđenje zločinačkog poduhvata i hrvatska time vrati na mjesto subjekta koji ima što reći i poduzeti u međunarodnim odnosima.
jeli možda, jače sudjelovanje u vojnim operacijama NATO-a i veći vojni kontingenti, pa i u borbenim misijama pravi put?
osobno mislim da jest, a zašto mislim elaborirat ću kasnije.

Vepar
21-04-2011, 13:05
Mislim da će oni do donošenja drugostupanjske presude baš poticati takve nade i na taj način primorati Hrvatsku da još više "surađuje" s međunarodnom zajednicom. A na kraju nas zajebati. Po meni treba odgovoriti ovima u NATO-u da svoje probleme sa stvarnim i izmišljenim terorizmom i širenjem demokracije nastave rješavati bez zemlje nastale na zločinu.

Vepar
21-04-2011, 13:19
Inače, ovo što navodi Capo bi i bilo prihvatljivo ako bismo dobili obećanje da će se kazne bitno smanjiti (,tj. barem prepoloviti) i promijeniti kvalifikacija djela iz ove presude. I da za to daju čvrsta jamstva (samo ne znam kakva bi to mogla biti) jer im ne vjerujem ni koliko je crno pod noktom.

Graničar Jozo
21-04-2011, 13:21
Ja više nemam nikakve ideje a da nije izlizana floskula. Možda jedino da bi svatko od nas trebao shvatiti da ipak nešto može pokrenuti. A i to floskula.

caporegime
21-04-2011, 14:06
gle, nikoga se ne bi mobiliziralo i tjeralo u džungle i pustinje.
neki moji znanci, profi vojnici su mi pričali kako ekipa moli boga da ih se pošalje u irak. za lovu.
tko god ode u profi vojsku zna da je potpisao da može poginut.
godišnje od 600-800 ljudi pogine u prometu.
100 ljudi umre od droge.
stotine ljudi, veterana odlazi, sadašnji se razdužuju da bi mogli zarađivati u stranim plaćeničkim firmama.
možda bibilo dobro pozvati amerikanca u četiri oka i reći mu.
m"mi ćemo ti osigurati (putem dobrovoljne službe) brigadu od 3000 ljudi za natove operacije.
vi ih plaćate.
zauzvrat nam dajete politilku podršku. naoružate vojsku. skinete zločinački poduhvat. poduprete nas u bih.
osim toga, na taj bi način mogli zaobići one standarde kji nas sada muče i kolji govore koliku vojsku moramo imati na broj stanovnika.
možemo time podebljati veličinu oružanih snaga koje time mogu postati dobar argument u regionalnim odnosima.žpa stotine, tisuće ljudi odlaze u kojekakve legije, sasove, blackwatere....zašto ih ne bi organizirali u jedno.
ponavljam, nitko ne bio podignut iz kreveza i poslan među zmije i akrape protiv svoje volje.

bumerang
21-04-2011, 14:58
Haaski sud je kao i rat, produzena ruka politike. Jedino se znaci politickim sredstvima moze uticati na njegove odluke. Na tom nivou rade lobizam, trampa i sinergija interesa.

I ja mislim da Hrvatska ima prostora da daleko bolje iskoristi svoju poziciju nato-clanice. Ali sumnjam nazalost da ce u preostalom roku moci izmijeniti sustinu presude, u najboljem slucaju smanjiti kazne i ublaziti formulacije.

Cini mi se da je konacni modus haaskog instrumenta izjednacavanje Milosevicevog i Tudjmanovog rezima. Apsurdno.

caporegime
21-04-2011, 15:06
Haaski sud je kao i rat, produzena ruka politike. Jedino se znaci politickim sredstvima moze uticati na njegove odluke. Na tom nivou rade lobizam, trampa i sinergija interesa.

I ja mislim da Hrvatska ima prostora da daleko bolje iskoristi svoju poziciju nato-clanice. Ali sumnjam nazalost da ce u preostalom roku moci izmijeniti sustinu presude, u najboljem slucaju smanjiti kazne i ublaziti formulacije.

Cini mi se da je konacni modus haaskog instrumenta izjednacavanje Milosevicevog i Tudjmanovog rezima. Apsurdno.

vidljivo od samih početaka.

NorthStand
21-04-2011, 18:21
Bojim se ja, da od toga neće bit ništa, jednostavno 10 godina nije malo, dok su Srbi pripremali svoje mitove i laži, mi smo spavali. Sad se njihovi mitovi i laži, prokazuju kao istina i pravda, a naša istina i pravda postaje mit i laž. To je tako, jednostavno uvijek smo imali kurve na vlasti, pa i 1990ih su kurve vladale, pa pogledajte Tuđmanov kadar ljudi malo, ono zašto smo bili karakterni i imali glavu i rep 1990ih je prvenstveno zasluga Tuđmana i nikoga više. Zato ponekad žalim za tim predsjedničkim položajem, odnosno da se vrati sistem da premijer i ostali odgovaraju predsjedniku, samo onda je problem ako dođe neki Mesić na vlast da nam doslovce može državu uništit. A opet ako dođe netko tko je Tuđmanovog kalibra, da sve vrati na početne staze. Al realno mislim da političara, Tuđmanove snage i vizije više nećemo imat, barem ga mi nećemo doživjet, možda naša djeca al sumnjam ljudi kao što su Tuđman Stepinac Papa Ivan Pavao 2 se rađaju jednom u 300 godina. Dakle mi tog normalno političara, vjerojatno nećemo doživjet. Barem sam ja, takvog mišljenja.

Uglavnom, moje je mišljenje da je jedino riješenje za ove novonastale probleme, jačanje političke nacionalne veze s amerikancima, jedino oni mogu priprijetit onim engleskim parazitima. I na taj način, utjecat na ishod drugostupanjske presude. Sad, ovo što capo kaže nije loša ideja, al realno mislim da u HR vojsci nema nikoga tko je spreman povuć takav potez. Jednostavno za to treba imat muda, a mi odavno nemamo političara koji ima muda. A to je više politička, nego vojna odluka. Jer vojska je podložna politici, što politika odluči to je vojsci zapovjed. A vidjet ćemo u budućnosti, ja se nadam da ćemo se više angažirat u političko diplomatskom smislu, ovi preko u tom smislu su i više nego aktivni a imaju i veliku potporu određenih sila zato je i moguće sve ovo, da ja moram slušat kmečanje prvo su u jasenovcu kmečali 45 godina, a sad će nam kmečat i za krajinu i oluju, jer ove presude ih samo ohrabruju. Ali neka zapamte jednu stvar, i oni paraziti iz engleske i oni iz haga, i oni iz srbije, opet ćemo u oluje pa nek oni izazivaju vraga. Ja se ne bojim nikoga, a ponajmanje njih, možda jesmo mali narod i možda ja nisam supermen al za ovu zemlju i narod spreman sam u svakom trenutku dat život, i ono što je još bitnije nisam jedini!!!!! Pa nek oni vrše reviziju povijesti, i donose razno razne memorandume.

I još jedna stvar, mislim da je dobro da smo članica NATO-a, puno više nego EU. Jer moje je mišljenja da trebamo modernizirat vojsku, i da trebamo bit negdje gdje politički i vojno dobivamo na važnosti, a NATO savez je sigurno najjači vojno politički savez na svijetu, i iz tog razloga mislim da nije niti najmanje loše bit dio njega. A EU je već jedna sasvim druga tema, i već sam milion puta iznjeo svoj stav o istoj. Zaključno, podržavam ovo što je capo reko, al sumnjam da će to znat tko provest, i tako posložit prioritete s naše strane.

Dokle?
02-05-2011, 14:11

http://www.freecroatiangenerals.com/

Idemo svi koji govorimo da smo domoljubi nešto napraviti. Evo Jack Barić nešto radi, pomozimo mu!!! Ako bilo tko ima rodbinu bilogdje po svijetu, zovi i reci im ako hoće, naravno, idemo demonstrirati. Slati pisma, skupljati novce i stavljati oglase u novine, NITKO ne zna što se radi Hrvatima, jer nas mediji zaobilaze.

MEDIJSKA PRISUTNOST SE KUPUJE! Ima nas još jedna Hrvatska van Hrvatskih granica.

Dosta cviljenja, ajmo nešto napraviti. Ako izgubimo opet smo nešto pokušali, a sjediti i cviliti, to babe rade, ajmo dečki!!!!!

caporegime
02-05-2011, 14:24
za početak bi bilo dobor maksimalno razvijati misao da samo nepreuzimanje vlasti od strane hdz-a i sdp- može dati šansu bilo kakvoj nadi za pomak jer su te dvije stranke poprilično zagreze u klijentelistike odsnose kao što su im nekim neslužbenim razlozima što stegnuta muda što su sami ekspoziture nekih tuđih utjecaja.

Dokle?
02-05-2011, 17:33
Za početak bi trebalo informirati ljude da NEGLASANJE znači glasanje za ove četničke slugane, SDP i HDZ. Isto tako znači da ne preuzimaju odgovornost za svoju sudbinu, što im se može bolno obiti o glavu, kad ostanu bez posla, bez države i bez ikakve slobode. Posebno bih željela naglasiti da biranje "profesionalaca" čitaj exkomunističkih funkcionera ili njihove dječice, znači smrt za Hrvatsku i novu krv za četnikoslaviju. Treba birati ljude koji NIKAD politiku nisu vidjeli i koji će predstavljati tkz. malog čovjeka, a zapravo sve nas koje je komunistička "elita" pretvorila u male ljude koji NIŠTA NE ZNAČE!
Ovu državnu zajedničku kasu koja bi se trebala brinuti o našem boljitku, svakodnevno pljačkaju tisuće četnika koji se po njih 50tak prijavljuje na jedan stan, žive po srbiji i republici genocidnoj i grabaju socijalne pomoći iz naše kase. To je samo ono nelegalno a legalno se plaćaju na stotine tisuća debelih mirovina onima koji su nas masakrirali i rušili. Dakle, dragi neglasači ako vam raspad i pljačka našeg novca sviđa, samo naprijed, nemojte glasati...

caporegime
02-05-2011, 17:37
eto, i to je nešto.
svatko neka napiše svoje svoje neke misli iz kojih bi proizlazilo sve ovo oko čega se mi kužimo a što bi trebalo na neki pedagoškiji način pojasniti ljudima koji možda i ne shvaćaju to onako kako bi trebali, prvenstveno jer nemaju gdje pročitati i gdje pojasniti.

Dokle?
02-05-2011, 18:31
eto, i to je nešto.
svatko neka napiše svoje svoje neke misli iz kojih bi proizlazilo sve ovo oko čega se mi kužimo a što bi trebalo na neki pedagoškiji način pojasniti ljudima koji možda i ne shvaćaju to onako kako bi trebali, prvenstveno jer nemaju gdje pročitati i gdje pojasniti.
Ozbiljno, a znaju čitati glorije i sportske novine, ali ne znaju ili ih ne zanima kako funkcioniraju izbori. Samo kad im treba onda bi da im je država i svi 24 sata na usluzi. Koji to pedagoški način treba objasniti nešto ljudima poput vašeg drugara Graničara Joze? Njemu i takvima ne pomaže pedagogija ni razložno i razumsko objašnjavanje kad oni misle da su lumeni a NIŠTA ne znaju i NIŠTA ne kuže. Dolaze se ovdje za*ebavati u primitivnom balkanskom stilu sa životno važnim stvarima. Meni je žao, ali dragi capo takvim ljudima nema pomoći, takve ljude treba prepustiti njihovoj sudbini!

caporegime
02-05-2011, 22:07
za jozu ne brinem. da je 20% ljudi na razini joze ova zemlja bi bila čvršća od granita.

Graničar Jozo
03-05-2011, 09:32
Dobro jutro drugarice Dokle. Kako je, šta ima?

Evo jedna muzička na tašte.

http://www.youtube.com/watch?v=tGF8Ubku0oM

Evo još jedna da te ne bi razočarao.

http://www.youtube.com/watch?v=DZzBs_5wpQk

caporegime
03-05-2011, 09:58
kako na poslu imam blokadu za gledanje video klipova, jozo nemoj majke ti da si joj postavio neke "čudne" spotove u suprotnosti s novim represivnim smjerom foruma jer ću te morati banirati na dva dana kao i sebe s tobom, po zapovjednoj odgovornosti :D

Graničar Jozo
03-05-2011, 10:02
Mogao bi netko Iliriki zakačiti ovo. Dvostruka linija zapovijedanja :D

P.S. Mislim da su klipovi u rangu mog opisa. Ništa vulgarno.