PDA

Pogledaj Full Version : Naseljavanje Hrvata u Drvar i Glamoč

Morro Vlachii
24-08-2012, 22:15
Drvar i Glamoč,i čitavo to područje od strateške su važnosti za RH.I po tom pitanju preporučljivo je tamo naseljavati Hrvate..Zar se to događa?Ne.Ali,događa se povratak Srba koji mogu dobiti većinu u općini ako već nisu.
http://i48.tinypic.com/anoj1f.gif

Interes je i hercegovačkih općina da počnu razmišljati o ovom problemu.

Kako se misli riješiti pitanje naseljavanja Hrvata u to područje i kada?Ima li netko tko razmišlja o tome?!

Marco Antonije
25-08-2012, 13:03
Drvar i Glamoč,i čitavo to područje od strateške su važnosti za RH.I po tom pitanju preporučljivo je tamo naseljavati Hrvate..Zar se to događa?Ne.Ali,događa se povratak Srba koji mogu dobiti većinu u općini ako već nisu.
http://i48.tinypic.com/anoj1f.gif

Interes je i hercegovačkih općina da počnu razmišljati o ovom problemu.

Kako se misli riješiti pitanje naseljavanja Hrvata u to područje i kada?Ima li netko tko razmišlja o tome?!

Ima kako ne .A ima i kolumni o pritiscima na Hrvate tamo koji se sustavno događaju a rijetko ko piše .Ovaj portal jeste pisao.Od podmetanja bombe pod automobil jedinog inspektora Hrvata do prevrtanja automobila Caritasa .Ne reagira niko.Hrvati koji su mislili da tamo mogu ponovo započeti kakav takav život a već su jednom protjerani , ponovo se iseljavaju pod pritiskom povratnika Srba .

Marco Antonije
25-08-2012, 13:11
"Drvar i Glamoč,i čitavo to područje od strateške su važnosti za RH.I po tom pitanju preporučljivo je tamo naseljavati Hrvate..Zar se to događa?Ne.Ali,događa se povratak Srba koji mogu dobiti većinu u općini ako već nisu."

Koliko su BiH Hrvati od strateške važnosti za RH jasno pokazuje odavno Vesna Pusić (da ne zaboravimo ministrica )Goran Milanović i svi ostali iz Kukuriku vlade .Koji su se prije izbora jasno svrstali uz SDP.A poslije izbora jasno uputili Hrvate gdje će tražiti svoja prava .U Sarajevu.Čisto sumnjam da će Sarajevo bilo što učiniti da popravi strateške interese Hrvatske u Drvaru ,Glamoču i Grahovu.Niko niti reagira da spriječi iseljavanje Hrvata iz Drvara a ono je stalno i sustavno.

Morro Vlachii
26-08-2012, 15:18
Nemojte se naslanjati na službene organe koji očito ne žele imati veze sa time,nego pokušajmo pronaći drugačiji put,a to je slijedeće;
-zašto ne postoji Zaklada za hrvatske naseljenike(ZHN) npr.
Preko te se zaklade može uplaćivati novac za otkup kuća u vlasništvu neHrvata i davanja kuća u zakup Hrvatima po najnižoj cijeni.Od toga treba početi.
Nemojte očekivati od države sa složenom mulikulturnom dilemom da počne takav projekt.
To mora biti projekt koji prepoznaju hrvatske udruge,RKC,i dijaspora.To je početak.
A kao pravnu sigurnost angažirati Hrvatsko žrtvoslovno društvo ili neku udrugu koja će upozoravati državne organe na nasilje prema Hrvatima.
To kažem kao početak projekta..slažete li se s time?

sagitarius
06-09-2012, 14:24
Iako je Morlok baniran, ipak da njegov upit ne bi kao ne odgovoren stvorio neko pogrešno mišljenje kako njegov prijedlog nema alternativu valja istaknuti nekoliko stvari.
Otkup kuća u vlasništvu nehrvata kako Morlok krsti Srbe, jer evidentno je o ovoj narodonosnoj skupini rijeć, kada bi se organizirano i uz "amen" države uradio, bio bi svojevrsna potvrda postojanja etničkog čišćenja, kojeg nije bilo, što će potvrditi čak i haški tribunal, pa je stoga i jasno da to ne treba od države ni očekivati, a kako dobrohotno predlaže autor prethodnog posta.
Jasno je da po poslanju takvo što nije ni u pripomisli RKC-u (Rimokatoličkoj crkvi) da učini, jer to bi bilo u suprotnosti sa njenim temeljnim opredijeljenjem koje Morlak na čudan način "previđa" i postavlja kao njegovo besmisleno, uvrijedljivo i ironično rješenje nekakvog "srpskog pitanja"...
O tome da to treba da bude "projekat" nekakvih hrvatskih udruga, nema govora, jer se zna da katastarska zemlja 1:1 pripada vlasniku i nema sile i zakona koji to može da negira..., pa ni Morlak, koji je odigrao svoju rolu i s ovom farsom od upisa i zasluženo otišao u zaborav.

Morro Vlachii
07-09-2012, 23:34
Iako je Morlok baniran, ipak da njegov upit ne bi kao ne odgovoren stvorio neko pogrešno mišljenje kako njegov prijedlog nema alternativu valja istaknuti nekoliko stvari.Odbanirao sam se!:kez

Otkup kuća u vlasništvu nehrvata kako Morlok krsti Srbe, jer evidentno je o ovoj narodonosnoj skupini rijeć, kada bi se organizirano i uz "amen" države uradio, bio bi svojevrsna potvrda postojanja etničkog čišćenja, kojeg nije bilo, što će potvrditi čak i haški tribunal, pa je stoga i jasno da to ne treba od države ni očekivati, a kako dobrohotno predlaže autor prethodnog posta.Etničko čišćenje!?Ne trabunjaj gluposti molim te!Govorim o dvije općine koje pripadaju hrvatskoj komponenti u BIH.Govorim o životnom prostoru Hrvata,jer ne znam ako si primjetio Srbi i Bošnjaci već rade na tome.Država neka se pobrine za beskućnike onda..

Jasno je da po poslanju takvo što nije ni u pripomisli RKC-u (Rimokatoličkoj crkvi) da učini, jer to bi bilo u suprotnosti sa njenim temeljnim opredijeljenjem koje Morlak na čudan način "previđa" i postavlja kao njegovo besmisleno, uvrijedljivo i ironično rješenje nekakvog "srpskog pitanja"..RKC ima tamo svoje tragove zar ne?Bar neke,slažeš se?E,pa opet ideš u krivom smjeru.Ja sam pomislio kako bi bilo dobro za oporavak RKC u tom prostoru da dobavi stanovništvo,da pomogne narodu tamo.Što je utome loše?Kakve ti to uvrede meni stavljaš na račun?!Koga ja vrijeđam,ako ne tvoju paranoju i umišljenost!?

O tome da to treba da bude "projekat" nekakvih hrvatskih udruga, nema govora, jer se zna da katastarska zemlja 1:1 pripada vlasniku i nema sile i zakona koji to može da negira..., pa ni Morlak, koji je odigrao svoju rolu i s ovom farsom od upisa i zasluženo otišao u zaborav.Otkupiti zemlju.Isplatiti ljude za njihovu imovinu i zemlju.Nema kriminala..A zašto to riješavati preko udruge?E pa vidiš,kada bi malo više čitao o svijetu,vido bi kako to Izraelci rade.Od naselja malo po malo teritorij.

A što ti misliš,kome će ostati te dvije suhe i siromašne općine Drvar i Glamoč?!Ako se vrate Srbi u većem broju oni će tražiti Dodikova leđa.Pa evo ti primjer da se i Hrvati mogu tamo naseliti i sačuvati taj dio za hrvatski teritorij.To je legitimno,ali ti to ne vidiš jer gledaš u prošlost.

bandira
08-09-2012, 21:55
svakakvih fiks ideaja...

za 50 godina ćeš od medvida i vukova moć to otkupljivat...

Morro Vlachii
09-09-2012, 02:20
svakakvih fiks ideaja...

za 50 godina ćeš od medvida i vukova moć to otkupljivat...

Nema nikoga,ha..?

sagitarius
10-09-2012, 15:20
:smijeh:smijeh

Vepar
10-09-2012, 16:01
Ja sam već rekao što mislim o toj ideji; oni koji je zagovaraju trebali bi se sami tamo preseliti i na svojem primjeru pokazati kako to ide.:014

Morro Vlachii
16-09-2012, 17:51
Ja sam već rekao što mislim o toj ideji; oni koji je zagovaraju trebali bi se sami tamo preseliti i na svojem primjeru pokazati kako to ide.:014Logično.Ali ne radi se o demagogiji.Radi se doista o tome,kako privući što više hrvatskih ljudi.Olakšice,neplaćanje poreza i sl.Poticanje ljudi da se bave poljoprivredom ili stočarstvom može se jedino preko fondova/zadruga..
Ovo je moguće samo treba pokrenuti inicijativu i pokrenuti projekt.Ima Hrvata koji bi pristali naseliti se u Drvar ili Glamoč ako im se da besplatni stan,zemlja, i ponešto sredstava za početak.

Morro Vlachii
05-11-2012, 15:03
Evo primjer Vrginmosta i Gvozda.Srpska većina u općini i stvari se mijenanju kako su bile i prije.Gubi se hrvatski pečat.
Malo treba da se hrvatsko rukovodstvo zauzme za neki pilot-projekt dolaska Hrvata u Drvar i Glamoč.
Ako se tamo ponovo vrate Srbi u većini u kakvoj su bili tko ih spriječava da se pripoje Dodikovoj kvazidržavi?

ljuta trava
05-11-2012, 15:47
Evo primjer Vrginmosta i Gvozda.Srpska većina u općini i stvari se mijenanju kako su bile i prije.Gubi se hrvatski pečat.
Malo treba da se hrvatsko rukovodstvo zauzme za neki pilot-projekt dolaska Hrvata u Drvar i Glamoč.
Ako se tamo ponovo vrate Srbi u većini u kakvoj su bili tko ih spriječava da se pripoje Dodikovoj kvazidržavi?

Spriječit će ih HRVATI .

Morro Vlachii
05-11-2012, 16:44
Spriječit će ih HRVATI .A ovi u Gvozdu kao nisu Hrvati,pa vidiš kako je završilo..

caporegime
05-11-2012, 20:41
nije to isto. nasilno mijenjanje granica (a ako dođe do toga to znači da se država raspada) povlači za sobom rat.
ako ne bismo bili spremni za sukob onda smo pali na dno.
drvar i nema drugu svrhu osim da ide u zamjenu za nešto.

NorthStand
12-11-2012, 01:45
da smo imalo konsolidiran narod, dijasporu bi iskoristili za promjenu unutar BiH. pa nije valjda da se nijedan hrvat koji je odselio iz BiH, ne želi vratit? da uspijemo vratit 200-300.000 hrvata u BiH puno bi promjenili stanje stvari na terenu. Jer ono što nama fali da proguramo svoje ciljeve, su prije svega ljudi, ne možemo mi s srbima i muslićima u koštac, dok god smo u omjeru 4-1, 3-1 zamislite nogometnu utakmicu s tim rezultatom! Lako bi se mi proširili i na njihovo, kad bi imali brojnost. a ovako, pošto muslimani imaju najveći natalitet, prijeti nam najveća opasnost od njih, jer s njima smo u federaciji, a naši ljudi odlaze i izumiru a natalitet je slabiji nego kod njih. morat ćemo gadno promjenit politiku u BiH, ako hoćemo postić dobre rezultate, odnosno promjene koje će ići nama u korist.

NorthStand
12-11-2012, 01:49

ako on hoće drvar, neka otvoreno kaže šta to nama nudi za uzvrat ali mora bit nešto vrlo konkretno i prihvatljivo po nas. al valjda svi znamo da od toga ništa, tako da se ne treba ni upuštat u te avanture s njima.

Morro Vlachii
12-11-2012, 11:18
ako on hoće drvar, neka otvoreno kaže šta to nama nudi za uzvrat ali mora bit nešto vrlo konkretno i prihvatljivo po nas. al valjda svi znamo da od toga ništa, tako da se ne treba ni upuštat u te avanture s njima.Što nam može ponuditi?
Ja stojim na stajalištu da od Drvara do Popovog polja napravimo mrežn hrvatskog naseljavanja.Netko se dobro sjetio dijaspore.

Jsno mi je da Drvar držite područjem predviđenom za zamjenu,ali za što?Po meni nema ništa od toga.

TjelohraniteljOdSchwartza
27-12-2012, 22:47
Drvar se predaje Bošnjacima uruke!
Cijepanje hrvatskog teritorija je isplanirano!

zaba1111
27-12-2012, 23:17
Drvar se predaje Bošnjacima uruke!
Cijepanje hrvatskog teritorija je isplanirano!

Ko je reko?

TjelohraniteljOdSchwartza
04-01-2013, 19:47
Ko je reko?Ambasador Moon i bošnjački projektanti.

mirv
05-01-2013, 17:16
Bilo bi dobro da Hrvati preuzmu te općine ali ne mogu se ljudi postaviti u taj prostor kao da su nekakva divljač koja će služiti za poboljšanje etničke slike a neka žive od zraka. Ozbiljna država bi organizirala gospodarstvenike i dragovoljce koji se žele naseliti, počelo bi se s ulaganjima u proizvodne pogone, napravile bi se nekakve tvornice, zatim škole i stanovi, riješila bi se opskrba strujom i plinom i slične stvari. Kroz 10 godina kvalitetnih ulaganja rezultati bi bili sjajni ali svima je jasno da je to sanak pusti. Samo treba pogledati u kakvom je stanju Hrvatska. Nismo u stanju zadržati ni ovo što imamo a kamoli da se širimo.

Morro Vlachii
07-01-2013, 00:42
Tvornica za preradu drveta"FilipovićInvesticije"iz Drvara,koja posluje u sastavu "FilipovićInvesticije Grupa",u vlasništvu zeničkog gospodarstvenika koji živi u Čabru,Marijana Filipovića,prestala je s radom 23.prosinca 2012 godine.
Uprava tvrtke "Finvest"najavljuje nastavak 8.siječnja 2013 godine kada se osiguraju sirovine.U upravi drvarske tvornice koja zapošljava 300 ljudi ne znaju ništa.
"FilipovićInvesticije" u Drvaru posluju od 1996 god.

sagitarius
22-07-2013, 13:43
Ambasador Moon i bošnjački projektanti.

Ništa gosp. Moon državljanin USA na odlasku iz BiH i njegovi plaćenici, nekakvi "eksperti" sa svojim vizijama i vizurama i nazovi preporukama koje nitko nije dužan prihvatiti, nisu u stanju uraditi bez pristanka Hrvata u BiH...

Inače, nema govora o nekakvom "omasovljavanju" i titovskom raseljavanju hrvata u Drvar i Grahovo, jer to su realno besmislice...

west
21-09-2013, 14:34
stavicu ovo ovdje :

U Drvaru živi Mila Bošnjak, izbjeglica iz Garevca kod Modriče, starija bakica, vesela duha i vrlo teške materijalne situacije. Živi u kuci koja nije njezino vlasnistvo vec je dobila na koristenje taj smjestaj u Drvaru kao i mnogi prognani Hrvati iz Bosne netom nakon rata. Procjenjuje je se da je tada u Drvaru zivjelo oko 9000 Hrvata. Danas je taj broj ostao na 25 hrvatskih obitelji u Drvaru, a vecina od naseljenih Hrvata se preselila u RH, u Knin, Glinu ili dalje u trece zemlje, pritisnuti teskom materijalnom situacijom , kao i samom nebrigom lokalnih vlasti za njihove izbjeglicke probleme. Ta bakica živi sama , sa vječnim problemom deložacije iz kuće koja nije njezina ( prijeratni vlasnik zeli da vrati posjed za svoje koristenje), i stalnom borbom za preziviti dan. Zaboravljena je od svih, rodbine baš i nema, muž joj preminuo, a od obiteljske kuće u Garevcu su joj ostale samo izgorene i srušene zidine. Ovu priču znam jer sam je više puta sreo kako štopa po Hercegovini, obilazeći lokalne svećenike i dobre ljude tražeći kakvu pomoć u hrani, potrepština ili novom alternativnom smještaju. Nažalost , moja maximalna pomoć toj bakici je bila da joj skratim malo put kojim ide, i pocastim doruckom i sitne neke stvari. Pošto sam je dosada vec nekoliko puta sretao diljem Hercegovine kako štopa uz put, na taj način sam i saznao cijelu ovu njenu priču, i odlučio sam da je podjelim ovdje sa preko 70 000 članova ova stranice, sa nadom da netko ima mogucnosti pokrenuti neku incijativu ili povuci neke stvari da se pomogne Mili Bošnjak rođ. Lovrić iz Garevca kod Modriče. Pokušao sam uzeti broj telefona za kontakt, ali ona nema uopće telefon kao sredstvo komunikacije i doslovno je zaboravljena od svih. Eto..pa ako bi se moglo što uciniti meni bi bilo drago , a i bakica Mila bi bila neizmjerno zahvalna..

preneseno sa fejs stranice herceg-bosna

sagitarius
22-09-2013, 13:17
Žalosna prića, kakvih je na stotine po BiH kamo su raseljavani Hrvati u akcijama "etničkog čišćenja", kojim se raseljavala Posavina, nastojala raseliti središnja Bosna...
Predstojećim popisom u BiH otvorit će se mnoga pitanja o genocidu tko ga je provodio i nad kim je sustavno sprovođen, a svijetu će se najzad otvoriti oči o tome tko je u stvari najveća žrtva prošlog rata...