PDA

Pogledaj Full Version : Hrvatski narodni sabor bosne i hercegovine

Mrav
19-04-2011, 14:19
HRVATSKI NARODNI SABOR BOSNE I HERCEGOVINE

IZRAVNI PRIJENOS
Dobar live stream
http://hnsbih.org/

caporegime
19-04-2011, 18:19
kažu ljudi, da se ništa naročito nije dogodilo.
sve ko nešto a na kraju ništa

Mrav
19-04-2011, 20:53
Usvojena Rezolucija kojom se traži uspostava federalne jedinice s hrvatskom većinom

Izborom Predsjedništva te usvajanjem Rezolucije Hrvatski narodni sabor, osnovan 2001. u Novom Travniku, okončao je danas svoje četvrto zasjedanje u Mostaru.
Za predsjednika Sabora izabran je predsjednik HDZ BiH dr Dragan Čović, dok su za članove Predsjedništva izabrani predsjednik HDZ 1990. Božo Ljubić, te najbliži Čovićevi i Ljubićevi suradnici Niko Lozančić i Borjana Krišto, odnosno Martin Raguž i Perica Jeelečević. Za članove predsjedništva izabrani su i predsjednici još 8 manjih hrvatskih stranaka. Donesena je odluka o formiranju Glavnog vijeća, za čijeg je predsjednika izabran Božo Ljubić, kao glavnog političkog, izvršnog i kordinirajućeg tijela HNS-a.I

Najvažniji dokument usvojen na današnjem zasjedanju Hrvatskog narodnog sabora je Rezolucija u kojoj se izražava privrženost teritorijalnom integritetu i suverenitetu BiH, osuđuje nezakonito i neustavno uspotavljena vlast u F BiH, te iskazuje opredjeljenje za izgradnju samupravljive, decentralizirane i demokratske BiH kao države tri ravnopravna naroda.

Što sadrži Rezolucija?

Rezolucija koja se sastoji od 11 točaka, uz ostalo, "osuđuje i odbacuje grubo gaženje izborne volje hrvatskog naroda u BiH iskazane na posljednjim općim izborima u listopadu 2010. na kojima je po drugi put većinskim bošnjačkim glasovima onemogućen izbor legitimnog hrvatskog člana u Predsjedništvo BiH".

U Rezoluciji se nedopustivim ocjenjuje djelovanje skupine stranaka u FBiH, koje su "kroz pokušaj dokidanja Doma naroda Parlamenta FBiH kao ustavne institucije za zaštitu vitalnih interesa konstitutivnih naroda u Federaciji BiH, dovele do uspostavljanja neustavne, nezakonite i za hrvatski narod neprihvatljive vlasti FBiH".

Rezolucija navodi kako je neformiranjem Kluba Hrvata u Domu naroda Parlamenta FBiH kao jedine ustavne institucije za zaštitu vitalnih interesa konstitutivnih naroda u FBiH, jedina zaštita vitalnih interesa hrvatskog naroda u FBiH prestala postojati. "Na taj način hrvatska izborna politička volja je zanemarena i na kraju poništena, a što je dovelo do uspostavljanja nezakonite, neustavne i hrvatskom narodu neprihvatljive vlasti u FBiH", ističe se u dokumentu.

U Rezoluciji se posebice štetnim smatra suspendiranje ustavnih i zakonitih tijela za provedbu slobodnih i demokratskih izbora u BiH, čime je, kako se navodi, načinjena nenadoknadiva šteta po razvitak demokratskih odnosa, doveden je u pitanje ustavni poredak, funkcioniranje pravne države i ukupan legalitet i legitimitet posljednjih općinskih izbora.

U Rezoluciji se pozivaju svi politički subjekti u BiH na vraćanje u ustavne i zakonske okvire, te puno poštivanje većinskog izbornog legitimiteta unutar sva tri konstitutivna naroda,, Također, "politički subjekti i pojedinci koji su volju svog naroda zanemarili i zatrli, a imaju ambicija i pretenzija predstavljati hrvatski narod u BiH", pozivaju se na "pokajanje, povratak u okrilje svog naroda, te jedinstvo i zajedništvo dok svom narodu nisu počinili još veću i nepovratnu štetu".

Hrvatski narodni sabor na poseban način smatra odgovornim dio institucija međunarodne zajednice u BiH, koje su svojim, kao se u Rezoluciji navodi, nepravičnim i pristranim djelovanjem bile jednim od uzročnika postojeće demokratske, moralne i ustavno-pravne krize u BiH. HNS apelira na predstavnike međunarodne zajednice da zauzmu nepristran i pravičan odnos prema svim narodima BiH, da iskoriste svoj autoritet i ovlasti da proces odlučivanja vrate u ustavne i zakonske institucije te na taj način omoguće poštivanje većinske izborne volje sva tri konstitutivna naroda.

HNS u Rezoluciji ističe da se svakodnevno nastavlja obespravljivanje hrvatskog naroda.

"Stoga toga Hrvatski narodni sabor smatra da samo temeljita reforma Ustava koja bi osigurala potpunu institucionalnu ravnopravnost i novu upravno-teritorijalnu organizaciju zasnovanu na više federalnih jedinica, od kojih bi najmanje jedna bila sa hrvatskom većinom, može da osigura stvarnu ravnopravnost hrvatskog naroda u BiH", navodi se u rezoluciji.

HNS smatra da su neophodne i ključne za život hrvatskog nacionalnog bića u BiH izmjene Izbornog zakona BiH kojima će se osigurati izbor legitimnih predstavnika hrvatskog naroda u svim tijelima i na svim razinama vlasti u BiH.

U Rezoluciji se navodi da Hrvatski narodni sabor izražava spremnost da na načelima pune ustavne i institucionalne ravnopravnosti hrvatskog naroda sa druga dva naroda i svim građanima u BiH gradi sigurnu, stabilnu, samoodrživu i europski orijentiranu BiH.

U rezoluciji HNS obvezuje sve izabrane hrvatske dužnosnike i političke predstavnike na dosljedno poštivanje političke volje hrvatskog naroda BiH, uz punu provedbu dokumenata hrvatskog naroda.

Tijekom današnjeg zasjedanja utemeljene su institucije HNS-a BiH i to Predsjedništvo i Glavno vijeće HNS-a BiH. Za predsjednika HNS-a BiH izabran je predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović, a za predsjednika Glavnog vijeća izabran je predsjednik HDZ-a 1990 Božo Ljubić.

Na današnjem Hrvatskom narodnom saboru okupilo se oko 500 izaslanika od 632 pozvana izabrana dužnosnika iz deset stranaka s hrvatskim predznakom (HDZ BiH, HDZ 1990, HKDU BiH, HSP Herceg-Bosne, HSS BiH, Ujedinjena HSP, Demokratski centar BiH, Hrvatski pravaški blok BiH, HSP dr. Ante Starčević Herceg-Bosne), koji su na lokalnim i općim izborima 2008. i 2010. godine izabrani u općinske, gradske, županijske, entitetske i državne institucije.

Sabor je sazvan, kako su istaknuli organizatori, zbog konstantnog dekonstituiranja hrvatskog naroda u BiH, što je kulminiralo uspostavom vlasti na razini Federacije BiH bez predstavnika dvije najjače političke stranke s hrvatskim predznakom HDZ-a BiH i HDZ-a 1990

-Hrvatski narodni sabor smatra kako samoo temeljita reforma ustava koja će osigurati institucionalnu ravnopravnost i novu administrativno teritorijalnu organizaciju, koja će uključivati federalnu jedinicu s hrvatskom većinom može osigurati istinsku jednakopravnost hrvatskog naroda, jedna je od ključnih točaka rezolucije.

Usvajanju rezolucije prethodila je kraća rasprava, a posebno oštar u osudi politike SDP-a bio je predsjednik HKDU-a BiH Ivan Musa. On je politiku SDP-a čijeg je predsjednik< nazvao Zlajoglu usporedio s politikom Slobodana Miloševića.

Čović: Dvoentittska BiH neodrživa

Predsjednik HDZ BiH Dragan Čović kazao je kako su se bh Hrvati danas opredjelili za samoodrživu, europsku BiH u kojoj će Hrvati biti jednakopravni s druga dva naroda.

-Danas želimo poslati poruku domaćoj i svijetskoj javnosti o potrebi da se BiH uredi po mjeri sva tri njezina suverena naroda, odnosno da je ovakva dvoentitetska BiH neupravljiva, neodrživa i za Hrvate neprihvatljiva, te stvoriti ambijent u kojem će birači iz sva tri naroda kada izlaze na izbore biti sigurni da će ih u vlasti predstavljati oni koje su oni izabrali, kazao je predsjednik HDZ BiH Dragan Čović.

Ljubić: Bez stabilne BiH nema stabilne regije

Današnji sabor donio je odluke koje će osigurati jednakopravnost Hrvatima i stabilnost Bosni i Hercegovini, kazao je predsjednik HDZ 1990 Božo Ljubić. On je dodao kako od stabilne BiH ovisi i stabilnost regije te da današnji skup u Mostaru ima za cilj doprinijeti stabilnosti regije.

Uoči zasjedanja Hrvatskog narodnog sabora mogle su se čuti i optužbe kako dva HDZ-a ovim činom dijle BiH. Prof zagrebačkog sveučilišta dr Zdravko Tomac odbacuje takve optužbe. -Upravo politika SDP-a i stranaka okupljenih oko Platforme ide na ruku velikosrpskoj politici podjele BiH, a ne politika bh Hrvata, izjavio je dr Tomac, te dodao kako bez ravnopravnsoti Hrvata nema stabilne BiH:

Sabor pratilo 130 novinara i snimatelja

Današnji skup u Mostar privukao je iznimnu medijsku pozornost u Mostaru, o čemu svijedoči podatak da ga je pratilo pratilo 130 novinara iz zemlja i inozemstva.(R. I. / Dnevnik.ba)

Graničar Jozo
19-04-2011, 21:49
kažu ljudi, da se ništa naročito nije dogodilo.
sve ko nešto a na kraju ništa

ja ne znam šta su ljudi očekivali. da čović isuka mač i krene kao mel gibson u onom filmu. a i narod je ukurcu. kad se nasadimo na glavu onda ne valja jer nismo mudri, a kad smo mudri nevalja jer nema akcije. mah....

palac gore za sabor, kao takav. nakon njega se očekuju nekakvi rezultati.

caporegime
19-04-2011, 21:53
no dobro, za početak nek su se sastali, ali već idući put potrebno je nešto jače.

Graničar Jozo
19-04-2011, 22:00
no dobro, za početak nek su se sastali, ali već idući put potrebno je nešto jače.

upravo to. a do tada raditi na ciljevima koje su zacrtali kako bi se zauzela što bolja pozicija.

zaba1111
19-04-2011, 22:20
Dobro je da gradimo svoje institucije , a pogotovo je važno da ovaj sabor u stvarnosti zaživi kao glas predstavnika hrvatskog naroda jer tada će biti teže optuživati za hrvatski ekskluzivitet pojedeinih stranaka.

A valjda će , kad su ga već i formirali, nešto i raditi, trebalo bi mu dati takvu važnost da svaka aktivnost hr predstavnika u federalnoj vlasti mora proći odobrenje sabora, nakon čega bi svi trebali glasati po većinskom stavu Sabora , bez obzira na vlastiti stav jer to bi bilo onda doslovno shvaćanja hr konstitutivnosti u BiH , moramo ispromovirati da su sve aktivnosti koje su usuprotnosti krovnom organizacijom Hrvata, odnosno saborom legalno izabranih predstavnika , izdaja hrvatskog naroda i njegove konstitutivnosti i suverenosti.

Ilirk@
20-04-2011, 10:56
moj osobni dojam je da je hrvatski sabor u početku, dok se zamišljao, imao ambicioznije planove nego što su na prvom zasjedanju ostvareni, a najvjerojatnije da će tako i ostati, dakle, samo zasjedanje i priča. ne kažem da su tome krivi pokretači, ali imam osjećaj da su dobili packe i upozorenja...

NorthStand
20-04-2011, 12:04
Ja se bojim da ako netko od Hrvata krene konkretnije zadirat u svoja prava, preko ovog sabora, da će opet međunarodna zajednica u suradnji s osmanlijama iz sarajeva krenut u one za sebe tipične križarske pohode, protiv najslabijeg i najugroženijeg naroda u BiH. Ja sam već reko, moj je dojam da smo se najviše sjebali ukidanjem HB. Po meni nitko na to nije imo pravo, od tadašnjih političkih garnitura, i bez obzira na presude u hagu i razna optuživanja sankcije kurce palce trebalo je na njoj inzistirat do kraja. Jer ne može bit normalno, niti pravedno, da srbi dobiju 49 posto teritorija, kojeg su prije toga dobrano etnički očistili, a Hrvati da ne dobiju pravo da na teritoriju na kojem već stoljećima žive ne osnuju svoju federalnu ili entitetsku jedinicu. Meni osobno je to neprihvatljivo, i stvarno nikad neću shvatit zašto imamo takve političare koji gotovo uvijek negdje popuste ovim stranim smradovima. Oni su našli kreirat politiku, i stanje BiH, pa koji ste vi kurac gospodo upito bi ih ja. Da kreirate život zemlje, čiji niste stanovnici, i s čijim stanovncima nemate ama baš nikakve veze. No što je tu je, HB više nema, treba tražit na druge načine izlaz iz ove kaotične situacije za hrvate u BiH.

HNS je možda izlaz iz svega toga, al ponavljam ne vjerujem da Bošnjaci u sprezi s međunarodnom zajednicom ponovo neće iskoristit mogućnost pritiska i diskriminacije svega što taj sabor učini za boljitak našeg naroda. Povijest je učiteljica života, znamo što je bilo u prošlosti, tako da ne sumnjam da će nas i u sadašnjosti i u budućnosti čekat iste podvale i zamke od istih onih koji se ne mire da Hrvati imaju pravo na svoju entitetsku i federalnu jedinicu, pogotovo na djelu teritorija gdje su većina, naravno da Bošnjaci to ne prihvaćaju i neće prihvatit, jer to im onda kvari planove oko etničkog asimiliranja krajeva koji nisu njihovi u budućnosti. Politika Sarajeva je trenutno po meni jasna, s vremenom natalitetnom politikom potisnut hrvate ne iz srednje Bosne, već iz cijele federacije. Bošnjaci se sada služe sličnim metodama, kao i Srbi tokom rata. Jedina što je drugačije, je to što nas ne ubijaju, al ne sumnjam da bi se jedan dio njih rado prihvatio tog posla. Zato treba bit pametan, i prije svega odlučan da se nešto konkretno promjeni u našu korist. To neće bit lako, jer je preočito da MZajednica daje podršku u smislu ugnjetavanju hrvata u BiH, već dugi niz godina. I nije slučajno, da oni ne žele da Hrvati imaju svoju teritorijalnu samoupravu u BiH, jer to bi značilo stabilniju BiH, a oni cijelo vrijeme upravo žele samo ovo, krajnju nestabilnost zemlje, jer joj takva nestabilna zemlja može najbolje poslužit za ispoljavanje svojih međunarodnih interesa. Pa dovoljno je malo pogledat na sve to, iz šire perspektive i sve se da lako zaključit. Naravno da mi Hrvati, smo najviše na udaru, jer smo odabrani od MZ da budemo žrtva njihove nepravedne politike, kako u BiH, tako i sad ko država od strane haga. I nemojte mislit, da će presuda BiH hrvatima, popularnoj šestorci bit drugačija od one za generale iz oluje. Njihov plan je, trajno destabilizirat ovo područje, i uvest crv pomutnje u cijelu regiju. Pa nije slučajno dozvoljena i blagoslovljena velikosrpska agresija na BiH, i HR! Sve je to bio njihov plan, koji nije uspio, i sada ga u miru pokušavaju ostvarit na malo drugačiji način. Može bit da je sve ovo što govorim u sveri, "teorije zavjere" al ja osobno sam mišljenja da je ovaj svijet poprište velikih zavjera, i da se one svakog dana ostvaruju na razne načine. Samo što ljudi, odnosno većina ljudi ne obraća dovoljno pozornosti na neke detalje, a bez tih detalja ne može se dobit kvalitetna slika predodžba svega što se upravo događa.

No pustimo sad to po strani, kažem HNS je po meni dobar oblik borbe, samo što reče capo u budućnosti morat će bit konkretniji, al bojim se kad postanu konkretniji da će doć do intervencije onih kojima hrvatska ravnopravnost i jednakost unutar BiH znače koliko i guz papir.

Vepar
20-04-2011, 12:12
Ja se bojim da ako netko od Hrvata krene konkretnije zadirat u svoja prava, preko ovog sabora, da će opet međunarodna zajednica u suradnji s osmanlijama iz sarajeva krenut u one za sebe tipične križarske pohode, protiv najslabijeg i najugroženijeg naroda u BiH.

Točno to. Treba paziti da se ne izađe iz ustavnih ovlasti jer će to ovi znati iskoristiti.

Inkvizitor
20-04-2011, 14:26
drago mi je ali ne vidim tu neke konkreten dobiti..

svaka riječ je..ne diramo BiH, mi smo za BiH, samo sepravdaju.

odriču se sabora iz 2000-te, samim time priznaju da je taj bio promašaj a ne sila međunarodne zajednice.

sabor je obranaški, od tog kruha nema pogače..

kao što je rekao Edward Dugonogi u Hrabrom srcu..koga da pošaljem Wallace-u...svog sina...ne...sam pogled na njega bi samo ohrabrio neprijatelja..

tako je ovaj sabor samo ohrabrio neprijatelja..

Ilirk@
20-04-2011, 15:44
Raspudić: Sabor ostao nedorečen

ZAGREB- Politički analitičar Nino Raspudić smatra da je Hrvatski narodni sabor (HNS) na jučerašnjem zasjedanju u Mostaru ostao "nedorečen".
"To što je rezolucijom zatražena promjena Ustava i uspostavljanje federalne jednice u BiH sa hrvatskom većinom, nije ništa novo. Nejasno je, međutim, kome je rezolucija upućena", rekao je za "Dojče vele" Raspudić koji je profesor Filozofskog fakulteta u Zagrebu.
On smatra da minimum koji je rezolucija trebalo da sadrži da bi uopšte opravdala sazivanje HNS-a, jeste zaključak da se nelegalna i nelegitimna vlast ne priznaje i da se poziva na nenasilnu građansku neposlušnost, ne samo Hrvata nego svih dobronamjernih građana BiH.
"Vidimo da se apeluje, ali kakve efekte misle da će proizvesti ovakvom rezolucijom? Ne vjerujem da će sada Lagumdžijina (SPD) koalicija odustati od federalne vlasti ili da će visoki predstavnik poništiti nalog o suspenziji odluke Centralne izborne komisije", naveo je Raspudić.
HNS je juče u Mostaru usvojio Rezoluciju u kojoj se, između ostalog, navodi da "detaljna reforma Ustava BiH, koja će obezbijediti institucionalnu ravnopravnost i novu administrativno-teritorijalnu organizaciju i uključivati federalnu jedinicu sa hrvatskom većinom može garantovati istinsku ravnopravnost hrvatskog naroda".

caporegime
20-04-2011, 15:59
iako je nino vrhunski analitičar i po meni vrlo dobronamjeran ipak bi se od njega trebalo očekivati i malo poznavanja ulične škole u kontaktu s jačim protivnikom.
a tu se atmosfera prvo smiri, snize tenzije, ne ide se na volej jačemu a onda kad se stvari malo slegnu, udara se jako i odlučno.
ja se nadam da je to taktika.
možda i nije jer ako ovo nije taktika nego sve što smo istresli iz rukava, bože na budi na pomoći.
a tko zna, možda nino prikriveno daje signal što se ima očekivati, dok istovremeno baca udicu neprijatelju kako ne radimo ono što bi zapravo trebali.
e da je bar sve ovo taktika.

Ilirk@
20-04-2011, 16:24
po meni je sve dobro rekao. ni meni sabor ne djeluje nešto senzacionalan, iako mi ni očekivanja nisu bila velika.
on zna u glavu sve sudionike, vjerujem da mu je jasna taktika i koliko je ima.

prognoza s moje strane je ta da svi sudionici manje više znaju da nas čeka još teže vrijeme majorizacije, a da ne možemo ništa tu učiniti, baš ništa.
oformljena vlast bez volje hrvata, inzko to lijepo zaključi, počela sječa kadrova, sve po zakonu, svodi se jedan narod na veliki, obespravljeni dio i onaj minorni, sićušni koji gleda svoje interese, te čaršijske dupelisce.
nitko neće moći reći da je hrvatski narod obespravljen dok je naših izdajica u vlasti i kojekakvih topića, jeleča i daidžanaca koji ih slijede.
hrvatska kvota je zadovoljena i mi to ne možemo osporiti. bez obzira kako stoka došla na vlast, ipak se deklariraju kao hrvati.
hrvati su i oni kojima su ostali hrvati ustaše i nacionalisti i djelitelji bosne.
hrvati će još jednom platiti svoju nezainteresiranost i podjeljenost.
velika većina ode u ropotarnicu kao manjina, a njeno vodstvo, ovakvim saborima će samo bacati mrvice pred pravice gladan narod.
po meni je to samo prdljavina vodom da mjehuri skaču, ništa više.

zlatni_ljiljan
20-04-2011, 16:39
Sta je ovaj Sabor zapravo?Kao neki odgovor na Komsica,Jurisica,Budimira?Lijepo je da se politicka "elita" HB-a sastala i protabirila malo o svemu,al iskreno receno to nista nece donijeti narodu ,naravnom mislim na hrvatski narod,ono kao mi hocemo temeljitu promijenu Ustava sto rece onaj u filmu Karaula i ja bi da karam Vesnu Zmijanac...dobro Ilirka rece mic po mic Zlajoglu polako i sigurno legalizira vlast,kadrovi su probrani,a sve ostalo je sviranje qurcu...bice zajebano u narednim mjesecima,ja nisam mogo vjerovati da je Inzko jer on je momentalno personifikacija Jevrope tolko ljigav,ipak je ona poslovica da na sirotinji i vrabac qurac ostri istina...

west
21-04-2011, 01:57
drago mi je ali ne vidim tu neke konkreten dobiti..

svaka riječ je..ne diramo BiH, mi smo za BiH, samo sepravdaju.

odriču se sabora iz 2000-te, samim time priznaju da je taj bio promašaj a ne sila međunarodne zajednice.

sabor je obranaški, od tog kruha nema pogače..

kao što je rekao Edward Dugonogi u Hrabrom srcu..koga da pošaljem Wallace-u...svog sina...ne...sam pogled na njega bi samo ohrabrio neprijatelja..

tako je ovaj sabor samo ohrabrio neprijatelja..

ucvikali...nisu se ni trebali sastajat...

caporegime
22-04-2011, 10:51
šteta što čoviću jučer puče veza na htv-u.
djelovao je dosta staloženo i sigurno, možda ipak taj sabor ima neki plan za budućnosti.
želim vjerovati da znaju što rade.

Graničar Jozo
22-04-2011, 11:15
Tko je Josip Perić iz HSP-a?

http://www.bljesak.info/content/view/72978/155/

Inkvizitor
22-04-2011, 11:50
Duvnjak. Znam ga i osobno..hmmm ne znam šta bi rekao....zaba ga ipak mislim bolje poznaje..

zaba1111
23-04-2011, 11:58
Tko je Josip Perić iz HSP-a?

http://www.bljesak.info/content/view/72978/155/

Perić je tipičan naš političar, standarani početci u Titovom fondu, komunističkoj omladini, zatim HDZ i danas HSP.

Na općinskoj ili županijskoj vlasti je 20 godina i mislim da ne bi podnio da nema vlasti, za vlast je spreman na sve, ali da ne bude zabune, ne zato da bi nešto sebi osobno priskrbio, nego zato jer ima bolesnu želju da bude važan i navažniji u Duvnu. Ali kako je njegov domet lokalni nivo, godinama se nije uspio vinuti u visoku državnu politiku, dok su mnogi njegovi kolege iz početaka HDZa u tome uspjeli, što je kod njega izazivalo ogromene frustracije.
Uglavnim da ne idem u detalje i ne duljim, već sam pisao da ne vjerujem da bi izdao Hrvate za osobnu korist, njegov san je da cijelo duvno, država i narod, priča o tome kako su Lagumdžija i Muslimani htjeli uništiti Hrvate, ali Ćoza(Perić) im nije dozvolio, kao moralna i moćna institucija.

Bio sam izneneađen kad je prihvatio Lagumdžiju, iako sam bio prisutan odvratnom uvjeravanju njegovih HSPovaca da je to dobro za Hrvate, ali on je tada mudro šutio.
Mislim da još ima nade, jer njegova lista nije "HSP", nego se zove "Josip Perić", ali loš znak što već ima svog ministra financija u fedreciji i što je izabran u dom naroda glasovima Muslimana i Lijanovića. Ipak još se može očekivati obrat u kojem će on ispasti onako kako je uvijek želio, spasistelj Hrvata o kojem će se čuti daleko.
Nedavno je pustio po gradu priču da će gostovati u NU2, kao on je važan :) .

Inače , kako je godinama na vlasti , tako je zaposlio puno ljudi u šumariji u kojoj radi 670 ljudi i u županiju i ostale ustanove pa onda ima veliki broj vejernih poklonika na izborima, dok su ostali uglavnom protiv njega jer je općinu vodio katastrofalno.

Graničar Jozo
26-04-2011, 12:44
iako je nino vrhunski analitičar i po meni vrlo dobronamjeran ipak bi se od njega trebalo očekivati i malo poznavanja ulične škole u kontaktu s jačim protivnikom.
a tu se atmosfera prvo smiri, snize tenzije, ne ide se na volej jačemu a onda kad se stvari malo slegnu, udara se jako i odlučno.
ja se nadam da je to taktika.
možda i nije jer ako ovo nije taktika nego sve što smo istresli iz rukava, bože na budi na pomoći.
a tko zna, možda nino prikriveno daje signal što se ima očekivati, dok istovremeno baca udicu neprijatelju kako ne radimo ono što bi zapravo trebali.
e da je bar sve ovo taktika.

Nino je pozivom na bojkot izbora pokazao da je loš taktičar. Barem ja imam takav dojam.

Graničar Jozo
26-04-2011, 12:47
@ zaba

Ja sam čuo skoro samo loše o tom čovjeku kao političaru.

zaba1111
26-04-2011, 15:52
@ zaba

Ja sam čuo skoro samo loše o tom čovjeku kao političaru.

Uglavnom loš!
Najveći problem kod njega je bolesna(doslovno) ambicija da bude važan . Kao što rekoh, mislim da se ne bi prodo za pare, iako para je svakom para i tu se nikad ne zna. Vidjet ćemo, ja ipak imam još nade da će nastupit obrat koji će njega lansirati u žižu zbivanja, a ponavljam to mu je patološka ambicija.

caporegime
05-05-2011, 15:49
zna li itko kad je opet zasjedanje?
ima li itko kakvu insajdersku obavijest što se planira?