PDA

Pogledaj Full Version : Djevojke iz LeZbora u katedrali podržale Pussy Riot!

ljuta trava
19-08-2012, 13:23
Transparentima "Sloboda za Pussy Riot" napisanima na latinici i ćirilici poslale su poruku o odluci sutkinje Marine Sirove koja je presudu obrazložila "teškim kršenjem društvenog reda"
http://www.vecernji.hr/slika-640x348/vijesti/djevojke-lezbora-katedrali-podrzale-pussy-riot-slika-590119

etom nakon što je moskovski sud trojac Jekaterinu Samucevič, Mariju Aljokinu i Nadeždu Tolokonikovu, poznate i kao dio feminističko-pankerske aktivističke skupine Pussy Riot, proglasio krivima za “huliganizam motiviran vjerskom mržnjom” u petak, podržale su ih domaće aktivistice okupljene u LeZbor i to prigodno – u zagrebačkoj katedrali.

Transparentima "Sloboda za Pussy Riot" napisanima na latinici i ćirilici poslale su poruku o odluci sutkinje Marine Sirove koja je presudu obrazložila "teškim kršenjem društvenog reda" kojim su pokazale potpuni nedostatak poštovanja prema osjećajima vjernika Ruske pravoslavne crkve nakon što su djevojke u veljači izvele akciju - punk molitvu na oltaru crkve Krista Spasitelja u Moskvi, otpjevavši stihove pjesme “Holly Shit”: “Sveta mati, Blažena Djevice, izbavi nas od Putina”.

Djevojke se akcijama bore protiv autokrata Vladimira Putina, a ujedno prozivaju i Rusku pravoslavnu crkvu koja mu zdušno čuva leđa. Tužiteljstvo je tražilo trogodišnju zatvorsku kaznu, a sud je presudio dvije.

ljuta trava
19-08-2012, 13:27
--Osokoljene valjda silnom podrškom nenarodnih vlastodržaca u Hrvatskoj , ove glupače , su pokazale sav svoj jad , neznanje , i opću nekulturu .
Biti će zanimljivo pratiti ovaj slučaj , te reakciju Državnog odvjetništva , kao i tzv.nevladinih udruga ...

Prenijeti ću i jedan komentar ispod ovog teksta u Večernjem listu :-Ovo monumentalno nasilje nad Hrvatima-katolicima više se ne događa sporadično, nego svakodnevno. U prijestolnici kršćanske crkve u Hrvatskoj, učiniti takvo svetogrđe, istaknuti natpise na kojima doslovno, na engleskom, piše ''razuzdanost pičaka'', teško je nasilje nad hrvatskim katolicima. S obzirom da je Večernji list sebi dozvolio pravo to svetrogrđe javno i objaviti, molim da se temeljem jednakopravnosti ne briše moj komentar, u kojem nisam napisao ništa što i sam Večernjak nije objavio. Međutim, Večernjak ovo svetogrđe doslovno čak proglašava ''prigodnim'', pa molim katoličku crkvu u Hrvatskoj da, u ime svih katoličkih vjernika, pokrene kaznene prijave protiv izvršitelja ovog javnog blaćenja katoličke vjeroispovjeti i svih onih koji takvo kazneno djelo javno podržavaju.

sagitarius
19-08-2012, 14:03
Kip Krista na Sarajevskoj Katedrali nagrđen je "umjetničkim performancom" izvjesnog čovjeka, čije ime ne bih da spominjem, tako da je na tri prsta Krista stavljen po jedan kondom, a što su osobi bez morala, koja je to učinila u svojoj teškoj nacionalističko - fašističkoj zluradosti, omogućili sarajevski vatrogasci, kao organ uprave u Županiji Sarajevo, izdižući lika do te pozicije iznad portala, gdje se kip nalazi, skupom automehaničkom ljestvom...
Za ovo svetogrđe nitko nije kažnjen, a rijeć je o jednoj od najtežih javnih i zvaničnih uvreda katoličke vjere na Balkanu uopće, doduše ako izuzmemo izjavu da će, ukoliko se pred Katedralom u Sarajevu napravi spomenik Sv. Ivanu Pavlu II, kako je bilo najavljeno - taj spomenik dići u zrak...
An pasan, spomenik se nikada nije počeo upravo radi te prijetnje ni graditi...
Jasno, nitko u Sarajevu nije odgovarao ni za ovu izjavu, mada je ona, u biti, poruka sa jasnim terorističkim izrijekom.
Mislim da je grupa cura, koje su povrijedile pravoslavnu crkvu u Rusiji , svojim "performancom", zaista blago osuđena, jer u općem slućaju bilo tko da povrijedi nemoralom bilo koju bogomolju zaslužuje najstrožu kaznu, jer religija je stvar ljudskih ubjeđenja i vjere i svatko tko tko to vrijeđa, u biti vrijeđa ljude pripadnike te konfesije i što je, kako znamo, već duboko u domeni krivičnog prava...

ZGabriel
19-08-2012, 14:58
Zanimljivo je kako ni Kanađanima ni Španjolcima ne smeta Papin kip, niti ga itko dira. Samo "naprednim" Balkancima...zato i jesmo tu gdje jesmo. Skrnavljenje tuđih svetinja pokazuje najviše njihovu "kulturu" i "progresivnost" kao i u slučaju Meštrovićevog Zdenca. Motiku u ruke pa nek rade nešto korisno. Možda onda nauče cijeniti i tuđi rad ako već nemaju mozga da sami dokuče da trebaju.
Meni se čini da sve te akcije i nisu usmjerene protiv negativnih pojava ili loših političara, nego da je to samo krinka za napad na tradicionalne vrijednosti koje je pod komunističkom čizmom sačuvala Crkva. Kako kod nas, tako i u Rusiji.

Marco Antonije
20-08-2012, 10:38
Kip Krista na Sarajevskoj Katedrali nagrđen je "umjetničkim performancom" izvjesnog čovjeka, čije ime ne bih da spominjem, tako da je na tri prsta Krista stavljen po jedan kondom, a što su osobi bez morala, koja je to učinila u svojoj teškoj nacionalističko - fašističkoj zluradosti, omogućili sarajevski vatrogasci, kao organ uprave u Županiji Sarajevo, izdižući lika do te pozicije iznad portala, gdje se kip nalazi, skupom automehaničkom ljestvom...
Za ovo svetogrđe nitko nije kažnjen, a rijeć je o jednoj od najtežih javnih i zvaničnih uvreda katoličke vjere na Balkanu uopće, doduše ako izuzmemo izjavu da će, ukoliko se pred Katedralom u Sarajevu napravi spomenik Sv. Ivanu Pavlu II, kako je bilo najavljeno - taj spomenik dići u zrak...
An pasan, spomenik se nikada nije počeo upravo radi te prijetnje ni graditi...
Jasno, nitko u Sarajevu nije odgovarao ni za ovu izjavu, mada je ona, u biti, poruka sa jasnim terorističkim izrijekom.
Mislim da je grupa cura, koje su povrijedile pravoslavnu crkvu u Rusiji , svojim "performancom", zaista blago osuđena, jer u općem slućaju bilo tko da povrijedi nemoralom bilo koju bogomolju zaslužuje najstrožu kaznu, jer religija je stvar ljudskih ubjeđenja i vjere i svatko tko tko to vrijeđa, u biti vrijeđa ljude pripadnike te konfesije i što je, kako znamo, već duboko u domeni krivičnog prava...

Sagi.Kip Krista je pred sarajevskom katedralom oskrvnuo Feđa Štukan .Nikakva razloga nema da se njegovo ime ne navede . E pokušavam se dosjetiti imena čovjeka koji je izrekao ovo :

" “Citirajte me, fotografirajte me slobodno. Evo, ja vam kažem, čim bude postavljen, ja ću ga srušiti”, zaprijetio je jedan od sudionika javne rasprave o podizanju spomen-obilježja papi Ivanu Pavlu II. ispred sarajevske katedrale, koja je održana u velikoj dvorani općine Stari grad u Sarajevu"

Kako je tražio i sam da se citira a ja sam jednostavno zaboravio ime arhivirati uz ovu izjavu molio bih te da mi pomogneš.

Pozdrav Sagi

sagitarius
20-08-2012, 13:20
Uistinu sam previdio i smetnuo s uma tko je to rekao, ali se sjećam te izjave...

sagitarius
20-08-2012, 13:22
Dalo bi se to potražiti i naći, ali trenutno nemam podataka o tome...

Marco Antonije
20-08-2012, 13:33
Dalo bi se to potražiti i naći, ali trenutno nemam podataka o tome...

Sjetim se ja sjetim i video zapis ima

sagitarius
20-08-2012, 13:45
Javni, ako što nađeš...
:)