PDA

Pogledaj Full Version : U Beogradu obilježili godišnjicu "balvan revolucije"

ljuta trava
17-08-2012, 22:54
Polaganjem cvijeća i vijenaca na Savskom trgu u Beogradu na "spomeniku žrtvama rata i braniteljima otadžbine od 1990. do 1999.", obilježena je 22. godišnjica prvih sukoba u bivšoj SFRJ koji će dovesti do krvavog rata u Sloveniji, Hrvatskoj i BiH, a poslije i na Kosovu.

Agencija Beta podsjeća kako su Srbi u Hrvatskoj 17. kolovoza 1990. održali referendum "koji Hrvatska vlast nije priznala, a na kojemu se većina građana, mahom srpske nacionalnosti, izjasnila za autonomiju unutar Hrvatske. Hrvatska vlada je pokušala spriječiti referendum "poslavši policijske snage da oduzmu oružje iz pobunjenih policijskih postaja u područjima koje su naseljavali Srbi koji su tada blokirali prometnice u južnim dijelovima Hrvatske".

– Danas imamo mjesto za odati počast ljudima koji su stradali u ratovima. Ovo je početak nove prakse i da se ne sramimo ljudi koji su dali svoje živote za interes svog naroda – rekao je Željko Vasiljević iz Udruženja ratnih vojnih invalida Srbije svih ratova, a Zoran Alimpić, zamjenik predsjednika srpske Skupštine kako je "to bilo vrijeme velikih žrtava i velike tragedije i danas se sjećamo svih žrtava i svih branitelja otadžbine uz želju da se takvi događaji i takva vremena više nikada nigdje ne ponove".

ljuta trava
17-08-2012, 22:58
''rado ide Srbin u vojnike,
dva ga vuku, a trojica tuku!'

--Osokoljeni valjda novim vidom ,,antifašizma,, sljedbenika Draže Mihajlovića i svojeg ,,antifašističkog,, predsjednika Nikolića , Srbi po svom starom običaju opet kreću u slavlja svojih izgubljenih bitaka .Još sanjaju balvane , ali Oluja im kida snove .

NorthStand
02-11-2012, 05:30
iskreno šta je tu čudno, pa srbi su za razliku od nas uvijek bili daleko dosljedniji svojoj nacionalističkoj orijentaciji. i kao što je reko šešelj u hagu, "hahahah samo ću grohotmo da se nasmejem, vi mom srpskom nacionalizmu ne možete ništa!" i dobro je i reko, jebe se njima šta svijet misli o njima, oni gusle po svome, više manje cijela država im podržava radikalne opcije u i oko vlasti. kriminalci su im ugledni građani, i da ne nabrajam dalje, oni su svijesni da su u kurcu ali su to sami svijesno izabrali. a mi ne znamo dali bi piškili, ili kakili. jedni se zalažu za jedno, drugi za drugo, treći za treće, četvrti za četvrto. a više manje, sve političke opcije u državi su nam produkt onog partijskog jednoumlja i čiste antihrvatske opcije koja je pod krinkom antifašizma i dan danas općeprihvaćena opcija u hrvatskoj.

iskreno nisam znao gdje stavit ovaj tekst, ali stavit ću ga ovdje jer mi se baš tema čini zgodna za njega.

dakle kao što sam reko, manji proble su nama srbi, daleko veći problem su nam domaći grobari koji stalno rovare protiv našeg naroda i naše države. to su oni žuti crveni plavi i ljubičasti vragovi, koje je prvi hrvatski predsjednik dr. Franjo Tuđman u zagrebačkoj zračnoj luci prozivao na konferenciji za novinare. to su svi oni, što se ni dan danas ne mire s činjenicom da im se bratstvo jedinstvo raspalo u potocima krvi. na isti način na koji je i oformljeno 1945, a to pokazuje da ima Boga. jer nešto što nastane na takav način na koji je nastala i prva i druga jugoslavija, ne može dobro završit, ali neki se ni dan dans nisu dozvali pameti i dan dans glolificiraju one koji su stvarali te jugoslavije i pokušavaju nam dočarat kako je to bilo važno za hrvatski narod biti na "pobjedničkoj strani" u drugom svijetskom ratu, a ovdje je monsinjor Mile Bogović jako lijepo izjavio i objasnio stvari.

http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=24420:mons-mile-bogovi-veina-dananjih-visokopozicioniranih-nositelja-vlasti-izila-je-ispod-komunistike-kabanice&catid=30:ostalo&Itemid=24

Ne treba očekivati nagle obrate! Mislim da je za nas važno relativizirati pojam pobjede i osloboditi se stereotipa o partizanima i ustašama.
Što li je sve režim nakon 1945. opravdavao svojim pobjedama!? Trebamo shvatiti da je pobjeda relativan pojam i da često pobijedi sila i nepravda. Takvih se pobjeda svi i uvijek trebamo bojati. Često je časnije stajati među poraženima nego među pobjednicima. Možda ću i ja biti gubitnik u svojoj branši jer sam o jednom slučaju dao drukčije mišljenje od onoga što su očekivale službene institucije. Rado ću se i tu priključiti poraženima od financijske logike ovoga svijeta, koja katkada nije strana ni crkvenim financijašima. Kada bismo se borili zato da nakon pobjede tlačimo one koji su dotad nas tlačili, da tada mi nametnemo silu onima koji su nad nama činili nasilje, onda to ne bi bila pobjeda ljudskosti, nego nastavak ponižavanja čovjeka i društva. Znademo kako su neki opravdavali povlastice jednih i ponižavanje drugih. Tko je pobijedio!? Nadjačala je bila sila, a ne pravda i poštenje. I danas neki misle, budući da su pobijedili na izborima, da nisu dužni paziti što je u skladu s pravdom i ljudskim dostojanstvom. Mjerilo im je moć. Tada uvijek dolazi do ponižavanja drugih. „Komu zakon u topuzu leži, tragovi mu smrde nečovještvom!“, kako je pisao Njegoš.
Nije li nakon Drugoga svjetskog rata na našim prostorima u mnogočemu bila poražena ljudskost od onih koji su se smatrali pobjednicima? Kakva je to pobjeda ako smatraš da si dobio pravo druge ponižavati i mučiti? Pravi pobjednici bili su oni koji su pretrpjeli njihovu nečovječnost, koji su poginuli za istinu i pravdu. Od divljih pobjednika narod su spasili oni koji su poput moje majke učili djecu raditi na svojoj njivi i u svojoj kući i čuvali ih da što manje znaju o pobjednicima.
O ustaškim žrtvama napisane su debele knjige. O njima se moglo pisati uvijek samo dobro. O žrtvama koje su pale od partizanske ruke nije se smjelo pola stoljeća ni pisati ni govoriti. I danas se osjeća snažan otpor istini o njihovu stradanju. Kada Stjepan Razum, vrsni znalac arhivske građe za Drugi svjetski rat na našim prostorima, napiše da bi trebalo ispitati što je istina o Jasenovcu, odmah mu počnu čitati iz tih debelih knjiga, iako i sami znaju kada, kako i zašto su one pisane.

Footie Fan
03-11-2012, 01:54
NorthStand, e da je tako u BGD...Pa, ovo je i dalje nepobotni centar bivše SFRJ gde potomci zadriglih komunjara i dalje vedre i oblače, nebitno koje nacionalnosti.
Dođi ovde da vidiš koliko lokala i stanova imaju "čuveni oslobodioci" iz 45-te i njihovi pioni, a danas njihovi naslednici. Dođi da vidiš gde im se deca i unuci školuju da sutra gaze moje dete.
Dodji da vidiš koliko sprstva ima u običnom svetu koji gilja na 300 evra.
Najbolje da gledaš u tuđe dvorište danas i tražiš krivca za stanje u svom. A, ako već tako posmatraš, zaleti se i jebi mater komšiji, ako je takav gad.

bandira
03-11-2012, 18:56
NorthStand, e da je tako u BGD...Pa, ovo je i dalje nepobotni centar bivše SFRJ gde potomci zadriglih komunjara i dalje vedre i oblače, nebitno koje nacionalnosti.
Dođi ovde da vidiš koliko lokala i stanova imaju "čuveni oslobodioci" iz 45-te i njihovi pioni, a danas njihovi naslednici. Dođi da vidiš gde im se deca i unuci školuju da sutra gaze moje dete.
Najbolje da gledaš u tuđe dvorište danas i tražiš krivca za stanje u svom. A, ako već tako posmatraš, zaleti se i jebi mater komšiji, ako je takav gad.

Koliko sam ja shvatio njegov upis,
nort je ljubomoran na Srbe jer misli kako vas većina Srba jednako razmišlja po pitanju nacionalnih interesa,dok su u Hrvati još debelo podijeljeni po pitanju 2. svjetskog rata i njegovih tekovina koji se projiciraju jednakom žestinom i danas u svakodnevnom životu Hrvata.(samo što nema mrtvih)

Kako vidim po tvom upisu i kod vas "anifašisti" kolo vode

Footie Fan
04-11-2012, 01:21
Kolo vode oni koji su se nakrali 45-te i koji generacijski to isto nastavljaju da rade, brane svoj "mukotrpno stečeni kapital" a svoje potomke su naučili da ga čuvaju jer dobro znaju kako su do toga došli.

Nema našta NorthStand da bude ljubomoran jer je to samo pogrešna slika koja se medijski stvara - na terenu i u praksi je mnogo drugačije.

Recimo, mnogima ovde deluje da se vi tamo u HR baš dobro držite nacionalno..Ovde, na forumu, vidim isti bes prema Brozu i njegovim naslednicima koji vidim i u mojoj sredini, kao i prema onima koji se između redova ili javno igraju SFRJ..

Mene odavno nervira kad čujem kod nas od nekoga "Hrvati su to dobro uradili" ili kontra "pogledaj kako je u Hrvatskoj loše".
Nećemo se ni mi ni vi leba najesti gledajući preko plota..

caporegime
04-11-2012, 11:36
Recimo, mnogima ovde deluje da se vi tamo u HR baš dobro držite nacionalno..
vama to tako djeluje? nemoj zajebavat?

Inkvizitor
04-11-2012, 11:41

ja uvijek mislim da oni to nas zajebaju..

mirr.or
04-11-2012, 11:48

meni je tako izgledalo uvijek dok nisam počela pisat po forumima. :nezna

Kontrarevolucionar Kaleb
05-11-2012, 14:18
Polaganje vijenaca cijenim.To je počast palima i tako dalje.
No,što ako je među njima i četnik sa nožem u zubima koji je kasapio po Dalju,Pakracu,Škabrnji i Kninu?Što ako je među njima i današnji"penzioner"koji dolazi u Hrvatsku po mirovinu,a sa druge strane polaže vijence za one koji su pljačkali Hrvatsku?
Malo čudno jelda?

Footie Fan
05-11-2012, 17:26
Pa, recimo da nikad nisam čuo nikoga ovde da kaže "vidi kako se Hrvati raspadaju nacionalno", a barem jednom nedeljno neko krene sa nekim poređenjem vas i nas i kaže kako se vi dobro držite, barem u odnosu na nas.

NorthStand
05-11-2012, 17:45

baš suprotno tome, ja uvijek tražim krivce u svom dvorištu, ne u tuđem. jer krivci za svako sranje i jesu u vlastitom dvorištu, ako mi ovdje loše živimo pa neće nam za to bit krivi srbi i srpski političiri već ovi naši. a najlakše je lopticu krivnje prebacit na nekog drugog, a to ja ne radim, možda kod vas i nije puno bolja situacija ali u velikoj mjeri po pitanju nekakvog branjenja srpstva na vrhu vlasti, puno bolje stojite od nas kojima je hrvatstvo postalo strani pojam barem kad je politika u pitanju. nije to ljubomora kako kaže cijenjeni diskutant bandira, već čisto moje neko viđenje situacije. ne dvojim ja da bi mi opet bili nacionalno jedinstveni, da nas netko gadno počne jebat, ali ja govorim o trenutnom stanju a ne o nekim ekstremnim situacijama koje bi se mogle dogoditi u budućnosti. dakle, činjenica je da je naš narod daleko nesložniji i neorganiziraniji u ovom trenutku, praktički od svih naroda u regiji. bošnjaci slovenci srbi, svi vi puno bolje znate što želite i kako doći do toga nego mi hrvati, koji imamo takvu vlast koja je i dovela ovaj narod u totalno beznađe i totalnu razjedinjenost. a mi smo narod, kojeg nije teško zavadit i podjelit. uzmimo samo primjer koliko pravaških stranaka imamo, a da se sve skupa ujedine imaju 10 mandata ako i toliko. dakle ne samo da smo podjeljeni u smislu ustaše partizani, već i na ovom tobože desnom planu imamo 100 frakcija i tipova koji "mute vodu", umjesto da je održavaju čistom i pitkom. mislim ja imam neka svoja viđenja nas ko naroda, a opće je poznata činjenica da svatko misli da je kod susjeda bolje. Iako često kod susjeda i gore, ali ono kad je kod mene sranje, nije loše utješit se mišlju da je negdje drugdje bolje iako to bolje i nije bolje. Ako me razumiješ šta želim reći, jednostavno takva je psihologija ljudi i gotovo. Moram se i ja uklopit u većinu nekako, bolje ikako nego nikako. :rofl

što se tiče komšije, umjesto jebanje majke, rađe bi mu maznuo par jaja iz kokošinjca i par litara mljeka iz kalače. ako je ikako moguće, to mi nekako ima više smisla, od jebanja majke. :D

Footie Fan
07-11-2012, 01:44
baš suprotno tome, ja uvijek tražim krivce u svom dvorištu, ne u tuđem. jer krivci za svako sranje i jesu u vlastitom dvorištu, ako mi ovdje loše živimo pa neće nam za to bit krivi srbi i srpski političiri već ovi naši. a najlakše je lopticu krivnje prebacit na nekog drugog, a to ja ne radim, možda kod vas i nije puno bolja situacija ali u velikoj mjeri po pitanju nekakvog branjenja srpstva na vrhu vlasti, puno bolje stojite od nas kojima je hrvatstvo postalo strani pojam barem kad je politika u pitanju. nije to ljubomora kako kaže cijenjeni diskutant bandira, već čisto moje neko viđenje situacije. ne dvojim ja da bi mi opet bili nacionalno jedinstveni, da nas netko gadno počne jebat, ali ja govorim o trenutnom stanju a ne o nekim ekstremnim situacijama koje bi se mogle dogoditi u budućnosti. dakle, činjenica je da je naš narod daleko nesložniji i neorganiziraniji u ovom trenutku, praktički od svih naroda u regiji. bošnjaci slovenci srbi, svi vi puno bolje znate što želite i kako doći do toga nego mi hrvati, koji imamo takvu vlast koja je i dovela ovaj narod u totalno beznađe i totalnu razjedinjenost. a mi smo narod, kojeg nije teško zavadit i podjelit. uzmimo samo primjer koliko pravaških stranaka imamo, a da se sve skupa ujedine imaju 10 mandata ako i toliko. dakle ne samo da smo podjeljeni u smislu ustaše partizani, već i na ovom tobože desnom planu imamo 100 frakcija i tipova koji "mute vodu", umjesto da je održavaju čistom i pitkom. mislim ja imam neka svoja viđenja nas ko naroda, a opće je poznata činjenica da svatko misli da je kod susjeda bolje. Iako često kod susjeda i gore, ali ono kad je kod mene sranje, nije loše utješit se mišlju da je negdje drugdje bolje iako to bolje i nije bolje. Ako me razumiješ šta želim reći, jednostavno takva je psihologija ljudi i gotovo. Moram se i ja uklopit u većinu nekako, bolje ikako nego nikako. :rofl

što se tiče komšije, umjesto jebanje majke, rađe bi mu maznuo par jaja iz kokošinjca i par litara mljeka iz kalače. ako je ikako moguće, to mi nekako ima više smisla, od jebanja majke. :D

Pre svega, izvinjavam se na rečenici koju sam ja napisao, a ti boldovao - nije bila potrebna. Ali,tako mi je u momentu delovao post pa je i to izletelo iz mene. Jasno mi je sada da te samo zanima svoje ognjište i tako i treba da bude dok se svoje ne raščisti.
Ako malo bolje pogledaš Srbiju, ono što se ovde održava je, manje-više, ista klika koja to radi od 45-te, a njima je do srpstva koliko i tebi. Ja se ne sećam da je u Srbiji bio veći prevrat od tog posle WWII. Jeste stradal vlastela, pa i običan čovek donekle, ali onakav bezobrazluk istorijski ne postoji. Pola centra BGD je oteto, vile i kuće u "trendy" predratnim naseljima takođe, i danas imaš te naslednike boljševika koji samo "ubiraju plodove rada" svojih predak i mnogo se pitaju ovde i mnogo se ne osećaju Srbima.
Uništavaju narod i nacionalni ponos decenijama, što perfidno, što potenciranjem bolidnog nacionalizma.
Neću dalje, jer ko zna gde biih otišao..

Veruj mi, uveren sam da u svim ex-yu republikama vladaju slični, ili barem po starom, oprobanom, komunjarskom modelu.
Pritom, ne mislim na političke i ostale pajace koji nam izlaze iz TV ekrana svakodnevno - oni su, uglavnom, samo sitna boranija, kupe ostatke sa stola u nadi da će i oni jednom biti baje..

1981
07-11-2012, 16:01
Narodi u bivšoj Jugoslaviji su vjerovatno u prosjeku najgluplji narodi u Evropi.100 puta san se pita ko je uspija sastavit Hrvate,Srbe,Crnogorce,Makedonce i Šiptare u jednu državu.Muslimane ne spominjen jer su potomci jednoga od ova dva prva nabrojena naroda.Aj ne svi ali večina.

Ima ona jedna naša.Use,nase i podase.A ima i ona pitače te starost di ti je bila mladost.

Razumite li vi mene????

NorthStand
09-11-2012, 02:02
Pre svega, izvinjavam se na rečenici koju sam ja napisao, a ti boldovao - nije bila potrebna. Ali,tako mi je u momentu delovao post pa je i to izletelo iz mene. Jasno mi je sada da te samo zanima svoje ognjište i tako i treba da bude dok se svoje ne raščisti.
Ako malo bolje pogledaš Srbiju, ono što se ovde održava je, manje-više, ista klika koja to radi od 45-te, a njima je do srpstva koliko i tebi. Ja se ne sećam da je u Srbiji bio veći prevrat od tog posle WWII. Jeste stradal vlastela, pa i običan čovek donekle, ali onakav bezobrazluk istorijski ne postoji. Pola centra BGD je oteto, vile i kuće u "trendy" predratnim naseljima takođe, i danas imaš te naslednike boljševika koji samo "ubiraju plodove rada" svojih predak i mnogo se pitaju ovde i mnogo se ne osećaju Srbima.
Uništavaju narod i nacionalni ponos decenijama, što perfidno, što potenciranjem bolidnog nacionalizma.
Neću dalje, jer ko zna gde biih otišao..

Veruj mi, uveren sam da u svim ex-yu republikama vladaju slični, ili barem po starom, oprobanom, komunjarskom modelu.
Pritom, ne mislim na političke i ostale pajace koji nam izlaze iz TV ekrana svakodnevno - oni su, uglavnom, samo sitna boranija, kupe ostatke sa stola u nadi da će i oni jednom biti baje..

nemaš se potrebe ispričavat, svakome se omakne pokoja rečenica "viška". ali bitno da se shvati što pisac želi reći, ma slažem se ja s tobom da je i kod vas oligarhija ko i kod nas. Ali, ipak kod vas ima doza tog srpstva u i oko vlasti, kod nas nema hrvatstva ni u tragovima. bila kakav nacionalizam, i nacionalistički nastup se strogo kažnjava, ne smiješ ni zucnut oko nekih stvari, komunistički zločini se prešućuju, na vlasti sjede ljudi koji su u krvnom srodstvu s propalom nam državom. proklet bio dan, kad su se pojavili ovi debili u svakom narodu s prostora ex-yu koji teže nekakvim ujedinjavanjima, a samo zbog ovih s zapada. jer nije jugovina bila projekt njih, već ovih tamo. i onda nama nacionalistima pričaju kako smo primitivni i zatucani, a oni što plaču za titom ko kišna godina, nisu zatucani? pa da im je dijete rođeno umrlo, ne bi onako cmoljili boga ti ljubim. to su ljudi ispranih mozgova, jednostavno ljudi u ovom djelu europe su krajnje zaglupljeni i ne razmišljaju svojom glavom, a one koji to rade se naziva primitivcima zatucenjacima ili ti ga ognjištarima što bi reko zvonimir hodak. više cijenim 1 srpskog ognjištara, od 101 hrvatskog antifašiste. ništa dobroga nije donjela ta jugoslavija, ali neki i danas plaču i kukaju za njom, meni to stvarno ne ide u glavu. no neću više o tome, ionako se neke stvari ne može promjenit ma koliko se trudio.

Footie Fan
10-11-2012, 01:20
Sve što si napisao je tako i ovde..Jedino se ne slažem da ovde na vlasti i oko iste ima ta doza sprstva - možda je ima samo za medije ali u praksi ništa..
Ovde se samo gleda kako da se održi finansijski nivo bandita i njihovih poslušnika, bez ikakvih daljih razmišljanja..

Apsolutni šljam vlada ovom državom koju mi je neprijatno i da nazovem Srbija, jer je ona sve samo ne to.

I samo još...U mojoj okolini, kada se priča o toj suludoj Yu, ljudi mojih godina, njih 8 od 10, pate za tim čudom.