PDA

Pogledaj Full Version : Apel za veljka

Marco Antonije
09-08-2012, 23:54
OVO JE ZAMOLBA DA POSTAVITE NA NASLOVNICU .DA SE POJAVI NA ŠTO VIŠE PORTALA

http://www.dragovoljac.com/images/stories2012-2/RAZNO3/vm0.jpg

Poštovani, danas sam dobio poštom materijal od Veljka Marića,koji je zatvoren u srbijanskom zatvoru,među materijalom koji je najnovija dokumentacija srbijanskog sudstva i srbijanske pravde od 7.mjeseca 2012. (dokumentacija je katastrofalna i krši konvencije i Sporazum iz 2006.godine) nalazi se i pismo koje je Veljko napisao gdje također navodi da se sa njegovim odobrenjem objavi u potpunosti na što više mjesta (portala,novina te ostalih medija).

Pismo se nalazi u privitku ovog maila,te Vas molim da ga što hitnije objavite,te Vas također molim da ga pošaljete na što više portala i svima medijima čije kontakt adrese imate.Ispoštujmo volju našeg dragog Veljka.

Ja sam osobno kompletnu dokumentaciju koju sam dobio zajedno sa pismom Veljka poslao na sljedeće institucije:

Ured Predsjednika RH

Ured Premijera Vlade RH

Ured Predsjednika Sabora RH

sa poštovanjem,

Ante Jurić

PISMO VELJKA MARIĆA:

http://www.dragovoljac.com/images/stories2012-2/RAZNO3/vm1.jpg

http://www.dragovoljac.com/images/stories2012-2/RAZNO3/vm2.jpg

http://www.dragovoljac.com/images/stories2012-2/RAZNO3/vm3.jpg

http://www.dragovoljac.com/images/stories2012-2/RAZNO3/vm4.jpg

gorand556
10-08-2012, 00:14
Maloprije baš čitam ovo i mogu samo reći da je ovo što proživljava Veljko Marić ,sramota hrvatske države.

blam
10-08-2012, 00:28
Citam sada HR medije za ovaj slucaj, i stvarno sam loso iznenadjem od komentara nekih Hrvata..

Revolution
sve te koljače treba zajedno smjestiti na jedno mjesto - zemlja nije bitna

Bivši Legionar
Neka napišu "TKO JE VELJKO MARIĆ" ? Zar Ivić brani takve branitelje. Bivši pripadnik "Legije stranaca", sa bogatim prijeratnim policijskim kriminalnim dosjeom, koji je otganzator napada na župnika u Hercegovcu, za što je bio i osuđen, te ostale pljačke za koje je osuđivan !

Ja ne vidim da je cilj njegovog obracanja SLOBODA, vec da mu se sudi (ili da lezi zatvor) u Hrtvasku, sto pravno gledano, tako treba i biti..

steta..

inace, imamo mi mnogo slucajeva hapsenja ljudi na ganicu za razne zlocine, i cesto se ispostavljalo da je greska i neki su pusteni ..
normalno, bilo je i pritiska sa Kosovo preko medjunarodnih institucija..sto znaci da Kosovo, kakva takva falicna drzava vise brani svoje branitelje (iako nema mnogo mogucnosti), nego Hrvatska, koja ima sve mogucnosti da se stavi u odbrani svojih gradjana..

Marco Antonije
10-08-2012, 16:01
SRPSKI ODVJETNIK DOZET UČINIO JE VIŠE ZA BRANITELJA VELJKA MARIĆA NEGO SVE HRVATSKE VLADE ZAJEDNO!
http://www.dragovoljac.com/images/stories2012-2/STVARNILIKOVI/maric2.jpg

'Potpuno je nevažno što sam ja iz Srbije, a Veljko Marić iz Hrvatske. Svatko ima pravo na poštivanje prava koja mu pružaju domaće i međunarodno zakonodavstvo. Moja uloga je samo da Veljku Mariću ta prava ne budu uskraćena, a državne institucije za svoj rad odgovaraju svojim građanima, pa tako i obitelji Veljka Marića' - kaže odvjetnik Đorđe Dozet.

Neposredno prije proslave vojno-redarstvene akcije Oluja od odvjetnika utamničenog Veljka Marića saznali smo kako je Veljko u dobrom psihičkom stanju. Nadamo se kako Veljko Marić, koji zaboravljen od hrvatskih institucija trune u srpskom zatvoru, zbog očuvanja dobrog zdravlja nije bio u prilici čitati izjave ministra branitelja Predraga Freda Matića posljednjih dana koji je ustvrdio kako će "i u zatvor umjesto branitelja".

- Veljko Marić je u dobrom psihičkom stanju. Fizičko zdravlje odgovara situaciji i životnoj dobi. Veljko ponekad padne. Ali se diže jer je navikao na situaciju u kojoj se nalazi, saznajemo od odvjetnika Đorđe Dozeta.

U isto vrijeme Predrag Matić, slobodan kao ptica i ničim izazvan, u medijima izjavljuje kako bi i u zatvor umjesto branitelja. Navikli na političku patetiku možda bi ovu izjavu i previdjeli kada se ne bi sjećali nedavne izjave ministra Matića o tome kako "Veljko Marić nije tako nevin kako neki tvrde". Naravno da svi znaju kako Fred Matić priča metaforički, ali iz poštovanja prema Veljku Mariću i njegovoj obitelji zaista bi mogao, kako je nedavno ustvrdio Renato Šelj, predsjednik HVIDRA-e Črnomerec, birati riječi.

Ni Josipović, ni Milanović, ni Bajić...

Osim ciničnih izjava koje daju njeni ministri treba ponovo reći kako ni bivša ni aktualna vlast, u kojoj Predrag Matić obnaša važnu funkciju, nisu učinile ništa da bi pomogle Veljku Mariću.

- 31. siječnja 2012. obratili smo se dopisom Uredu Predsjednika RH, Uredu predsjednika Vlade RH, državnom odvjetniku RH, predsjedniku Vrhovnog suda Hrvatske i ministru pravosuđa RH. Do danas nismo dobili odgovor, žali se Marićev srbijanski odvjetnik.

Tako smo danas u situaciji da je Đorđe Dozet, Marićev odvjetnik iz Srbije, za svog klijenta osuđenog na 12 godina za ratni zločin učinio neusporedivo više nego hrvatske institucije.

- Ne smatram bizarnom situaciju u kojoj ja kao odvjetnik, izabran od strane obitelji Marić, činim ono što mi moja savjest, pravna etika i propisi nalažu. Sve ostalo je stvar politike kojom se ne bavim niti je razumijem. Potpuno je nevažno što sam ja iz Srbije, a Veljko Marić iz Hrvatske. Svatko ima pravo na poštivanje prava koja mu pružaju domaće i međunarodno zakonodavstvo. Moja uloga je samo da Veljku Mariću ta prava ne budu uskraćena, a državne institucije za svoj rad odgovaraju svojim građanima, pa tako i obitelji Veljka Marića, kaže Dozet.

S pravom se stoga možemo upitati - zašto se službene hrvatske institucije u Marićevom slučaju nisu vodile nikakvom etikom i ne pokazuju nikakvu volju da pomognu svom državljaninu i branitelju, čime svjesno krše Deklaraciju o Domovinskom ratu? Neki će se ironično priupitati i – je li Predrag Matić već spakirao kovčege za Beograd?

Odgovore na ova pitanja nije teško dokučiti.

Zoran Stupar / Dnevno.hr

Marco Antonije
11-08-2012, 20:29
Punjena ptica fred matić ne prestaje lagati.Jad i bijeda .

KAKO JE FRED MATIĆ LAGAO NA JAVNOJ TELEVIZIJI, NE ZNA ČAK NI U KOJEM SE ZATVORU NALAZI VELJKO MARIĆ!

ŽENA VELJKA MARIĆA TVRDI DA MINISTARSTVO BRANITELJA NIJE U KONTAKTU S OBITELJI

'Otkako je Fred Matić ministar nismo u apsolutno nikakvom kontaktu sa Ministarstvom branitelja', rekla je Marijana Lončarević - Marić i dodala je kako su neki kontakti postojali samo za vrijeme bivšeg ministra.

U svjetlu objave pisma branitelja Veljka Marića koje je poslao iz srbijanskog zatvora, a u kojem, između ostalog, proziva hrvatske institucije što nisu učinile baš ništa da mu pomognu, u prilogu u HRT-ovom Dnevniku 3 jučer (petak) je svoj komentar dao i ministar branitelja Predrag Matić.

- Mi kao Ministarstvo branitelja činimo sve da mu pomognemo da olakšamo njegov boravak u zatvoru u Beogradu i u stalnom smo kontaktu sa njegovom obitelji, rekao je ministar.

Analizirajući ovu njegovu izjavu možemo vrlo lako ustvrditi kako ministar pred milijunskim auditorijem – besramno i hladnokrvno laže. Prinijet ćemo ovoj tvrdnji tri argumenta. Prvi je onaj o kojem smo već nekoliko puta pisali; odvjetnik Veljka Marića Đorđe Dozet u nekoliko se navrata požalio kako su njegovi vapaji i obraćanja hrvatskim institucijama završili potpunim ignoriranjem s hrvatske strane. Jedini kontakti koje je imao bili su oni sa Ministarstvom pravosuđa, koje je odgovaralo na neke njegove upite. Dakle, ako odvjetnik optuženog Veljka Marića nije imao apsolutno nikakve kontakte sa Ministarstvom branitelja, postavlja se pitanje – kako i što to ministarstvo radi sve da olakša njegov boravak u zatvoru? Meditira li ministar Matić zajedno sa svojim birokratima i telepatski šalje Mariću dobre vibracije?

Drugi argument je zemljopisne naravi. Matića i njegovo ministarstvo Marićevi problemi toliko zanimaju da ne znaju čak ni da je u beogradskom zatvoru proveo tek vrijeme kada mu se sudilo. Nakon presude premješten je u zatvor u Sremskoj Mitrovici, odakle je iz sigurnosnih razloga prebačen u zatvor u Padinskoj skeli, mjestu između Zrenjanina i Beograda.

Treći argument je nepostojanje ikakvog kontakta između Ministarstva branitelja i obitelji Veljka Marića. Potvrdila nam je to u razgovoru i Marićeva supruga.

- Otkako je Fred Matić ministar nismo u apsolutno nikakvom kontaktu sa Ministarstvom branitelja, rekla je Marijana Lončarević - Marić i dodala je kako su neki kontakti postojali samo za vrijeme bivšeg ministra.

Zašto ministar Matić laže? Je li navikao da najvažniji mediji ne propituju previše izjave političara? Ili se pogubio u novom poslu pa se nije mogao sjetiti tko je zapravo Veljko Marić kada ga je HRT-ova novinarka za njega upitala? I za kraj – je li slučajnost da Matićeva izjava nije kritički preispitana i u prilogu u Dnevniku 3?

Zoran Stupar/dnevno.hr

NorthStand
22-11-2012, 05:50
kakva gnjida je nama ministar branitelja, a i što očekivat od kretena koji s josipovićem šuruje. jad jadni, hvala bogu ja nisam gotovina da se moram kontrolirat i vagat svaku riječ. a i nemam političke ambicije, tako da ću ovakve parazite u svakoj prilici pošteno izvrijeđat. bilo putem interneta, bilo uživo, jer su to i zaslužili.

milky way
22-11-2012, 07:18
@NorthStand

Ti sve gledas po ideoloskoj i stranackoj osnovi,ako heroji sa trpinjske ceste pricaju sve najbolje o njemu,ako je cinio velika dijela u ratu ( http://www.braniteljski-portal.hr/sadrzaj/drustvo/462 ) ako je prosao srpski logor pa kako je onda parazit?Ako ti smeta iz politickih razloga sto zeli objaviti registar branitelja ili nesto drugo to neumanjava njegove zasluge u ratu na sto ti ciljas.Da li ti shvacas da u birackom tijelu npr. SDP-a imas ljudi koji su spemni dati zivot za hrvatsku a npr. u birackom tijelu uzmi za primjer bilo koje desno(nacionalne) stranke muskaraca koji bi dali petama vjetra na prvi znak problema.

gorand556
23-11-2012, 00:19
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/559030_385851771495926_764208518_n.jpg

Ujkan
23-11-2012, 00:43
@NorthStand

Ti sve gledas po ideoloskoj i stranackoj osnovi,ako heroji sa trpinjske ceste pricaju sve najbolje o njemu,ako je cinio velika dijela u ratu ( http://www.braniteljski-portal.hr/sadrzaj/drustvo/462 ) ako je prosao srpski logor pa kako je onda parazit?Ako ti smeta iz politickih razloga sto zeli objaviti registar branitelja ili nesto drugo to neumanjava njegove zasluge u ratu na sto ti ciljas.Da li ti shvacas da u birackom tijelu npr. SDP-a imas ljudi koji su spemni dati zivot za hrvatsku a npr. u birackom tijelu uzmi za primjer bilo koje desno(nacionalne) stranke muskaraca koji bi dali petama vjetra na prvi znak problema.
Nemoj se trudit objašnjavat takvima. Jednostavno tu nema pomoći...