PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Hadžiomerović: Mostar ne može biti organiziran kao jedna izborna jedinica, je

caporegime
07-08-2012, 10:30
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=2306-Had%C2%9Eiomerovi%C4%87-Mostar-ne-mo%C2%9Ee-biti-organiziran-kao-jedna-izborna-jedinica-jer-bi-time-bila-dopu%C2%9Atena-dominacija-Hrvata

Marco Antonije
07-08-2012, 12:19
Molio bih svoje Hrvate da prave dicu i gonjaju žene po kući .Barem troje kao i ja .(ma možda i više ali sam ovima dao legalitet i legitimitet :rofl:rofl)

Sad ćemo mi njih preglasavati ako ništa eto u Mostaru.

ma mi smo i bolji je...i:rofl:rofl:rofl

sagitarius
07-08-2012, 14:24
Ukoliko Izetbegović insistira na bošnjačkom distriktu Sarajevo, tada kao odgovor na početak očiglednog formiranja bošnjačkog entiteta (odnosno prvog njegovog dijela u zaokruživanju bošnjačke teritorijalno upravne jedinice), svakako odmah treba odgovoriti sa formiranjem hrvatskog distrikta Mostar sa pripadajućim hrvatskim općinama iz okružja (kao prvog dijela u zaokruživanju hrvatske teritorijalno upravne jedinice)...
Napomena: u distriktima važe samo zakoni BiH, a ne i Federacije.
Sve spomenuto treba činiti paralelno i istovremeno...
To je zasigurno najmirniji put k formiranju hrvatskog entiteta u BiH kojeg je Izetbegović sjajno osmislio, istina u pokušaju da zaokruži bošnjački entitet, a od Hrvata ako što otme, super...
Tako se i u tom smislu predlaže da Mostar bude gl.grad Federacije, čime bi automatski iz igre ispala opcija o hrvatskom distriktu Mostar kao odgovoru na nastavak velikobošnjačkog projekta koji za sada zaokružuje sigurne bošnjačke jedinice i pokušava, da kako rekoh, otme od Hrvata što se da oteti.
U BANU i BI su to solidno zamislili, i to treba podržati, jasno u mjeri logike, dakle, bošnjački distrikt Sarajevo u zamjenu za hrvatski distrikt Mostar, a za gl.grad Federacije dati Tuzlu, dok Kiseljak nipošto ne treba dozvoliti priključivanju distriktu Sarajevo, radi formiranja "hrvatskog distrikta" Središnja Bosna, kao odgovora na "bošnjački distrikt" Tuzla...
Na distrikt Zenica ide distrikt Posavina, na distrikt Konjic- Jablanica, ide distrikt Zapadna Hercegovina čime se postavlja Federacija na jake i čvrste temelje, logično uz poštivanja prava manjinskih naroda po distriktima i obvezatnu implementaciju glose Sejdić- Finci.
Izetbegović je osoba koja će u konačnom veoma zadužiti Hrvate ukoliko njegove ideje budu realizirane..
Visoki predstavnik i aktualni i eventualno neki budući će ispasti iz igre iste sekunde ako se dogovore distrikt Sarajevo i distrikt Mostar, kao početak esencijalnog rješenja BiH krize i to za sva vremena, a sve dok se Incka i njemu slične likove išta bude pitalo, Hrvatima će prijetiti opasnost da nestanu s ovih prostora, dakle dajmo Izetbegoviću šansu i radimo isto što i on...