PDA

Pogledaj Full Version : Što je na slici???

Inkvizitor
15-07-2012, 20:23
slika je iz Hude jame ili Barbarinog rova..rudnika u Sloveniji gdje su pronađane stotine i tisuće ljudskih skeleta

http://www.muzej-nz.si/images/razstave/obcasne_razstave/obcasne%20razstave_2009/huda_jama_03.jpg

jel se ja varam ili je su ovo na slici ženske kose..tj pletenice

pdv
15-07-2012, 21:43
Tako i meni izgleda. Užas :(

Iris
15-07-2012, 23:25
a di vi vidite slike:misli:misli:misli

Inkvizitor
15-07-2012, 23:43
Tako i meni izgleda. Užas :(

jel moguće da su kose..pa kako..zar ljudske vlasi mogu toliko dugo..

moonlight
15-07-2012, 23:59
jel moguće da su kose..pa kako..zar ljudske vlasi mogu toliko dugo..

Pa kako ne bi mogle, pa kosa ti ne trune.

Ali mi nije jasno kako su sve pa identične,malo mi je nevjerojatno...

Inkvizitor
16-07-2012, 00:01
Pa kako ne bi mogle, pa kosa ti ne trune.

Ali mi nije jasno kako su sve pa identične,malo mi je nevjerojatno...

pa pletenice su sve slične..a i nisu iste..užas..

moonlight
16-07-2012, 00:08
pa pletenice su sve slične..a i nisu iste..užas..

Ovo je jezivo....
Pada mi na pamet da su se odvojile nakon toliko vremena, ali kad sam vidio one slike dok su Slovenci vadili tijela, rekao je onaj njihov predsjednik komisije da su njegov forenzički tim vidio svašta, ali da ono nisu izdržali, ljudima je pozlilo.
Kako su hermetički zatrpani, zbog ne dotoka zraka, tijela su se pogumenila...strašno jezivo

Inkvizitor
16-07-2012, 00:11
Ovo je jezivo....
Pada mi na pamet da su se odvojile nakon toliko vremena, ali kad sam vidio one slike dok su Slovenci vadili tijela, rekao je onaj njihov predsjednik komisije da su njegov forenzički tim vidio svašta, ali da ono nisu izdržali, ljudima je pozlilo.
Kako su hermetički zatrpani, zbog ne dotoka zraka, tijela su se pogumenila...strašno jezivo

rekli su da je samo prva razina istražena..trebalo se ići i dalje ali navodno se sve sad hermetički zatvara jer Hrvatska nije pokazala nikakvo zanimanje za to..

Stiliana
16-07-2012, 00:12
slika je iz Hude jame ili Barbarinog rova..rudnika u Sloveniji gdje su pronađane stotine i tisuće ljudskih skeleta

http://www.muzej-nz.si/images/razstave/obcasne_razstave/obcasne%20razstave_2009/huda_jama_03.jpg

Je, kosa je... vidjela sam ovu sliku već, samo se ne mogu sjetit gdje. Jel se zna tko bi trebale bit sve te ženske žrtve?

moonlight
16-07-2012, 00:22
rekli su da je samo prva razina istražena..trebalo se ići i dalje ali navodno se sve sad hermetički zatvara jer Hrvatska nije pokazala nikakvo zanimanje za to..

Da, da, pompozno su još za Sanadera dogovorili suradnju sa Slovencima i od tada ništa, ne da mi se to niti komentirat.
Pa pričalo se o smaknutim djevojkama iz Mladeži...možda, mada je suludo nagađati o takvim stvarima.

Stiliana
16-07-2012, 01:07
Da, da, pompozno su još za Sanadera dogovorili suradnju sa Slovencima i od tada ništa, ne da mi se to niti komentirat.
Pa pričalo se o smaknutim djevojkama iz Mladeži...možda, mada je suludo nagađati o takvim stvarima.

Koja katastrofa i užas. Mislim, očajno je koga god da su ubili, ali ubijat klince samo zato jer su bili u ustaškoj mladeži... ma nemam riječi.

sagitarius
16-07-2012, 14:57
Priložena fotografija uistinu nije toliko razlučiva da bi se sa nekom apsolutnom vjerovatnoćom uopće smjelo išto posebice tvrditi, no već sama sugestija o ćemu se radi izaziva užas.
Iako u biti jesam analitičar, znate, kada na slici vidite ovoliko ženskih pletenica, ali u istoj nijansi (nekako sve su kao plave, a nema crnih kosa ili izrazito plavih, što je moguća post mortem posljedica, ali onda treba ipak neko pojašnjenje uz sliku), opet kažem: slika je uistinu nedovoljno razlučiva i općenito nejasna, ali na osnovi prethodnih upisa i ovoga što imam pred sobom, čini mi se da imam pravo posumnjati da se ovdje pojavio otkop žrtava Križnog puta,..., ali tada, gdje je Hrvatska forenzika, vlasti, mediji...CNN, HRT1, HRT2, HRT3, HRTn..., priče o zločinima Titovih partizana..., državna istraga..., što se događa...?

Stiliana
16-07-2012, 16:37
Priložena fotografija uistinu nije toliko razlučiva da bi se sa nekom apsolutnom vjerovatnoćom uopće smjelo išto posebice tvrditi, no već sama sugestija o ćemu se radi izaziva užas.
Iako u biti jesam analitičar, znate, kada na slici vidite ovoliko ženskih pletenica, ali u istoj nijansi (nekako sve su kao plave, a nema crnih kosa ili izrazito plavih, što je moguća post mortem posljedica, ali onda treba ipak neko pojašnjenje uz sliku), opet kažem: slika je uistinu nedovoljno razlučiva i općenito nejasna, ali na osnovi prethodnih upisa i ovoga što imam pred sobom, čini mi se da imam pravo posumnjati da se ovdje pojavio otkop žrtava Križnog puta,..., ali tada, gdje je Hrvatska forenzika, vlasti, mediji...CNN, HRT1, HRT2, HRT3, HRTn..., priče o zločinima Titovih partizana..., državna istraga..., što se događa...?

Meni se isto čini da bi jednaka boja kosa mogla bit posljedica ležanja u tom rudniku desetljećima. Prije da je to talog nekakve prljavštine na njoj, nego istinska boja kose. Premorbidno za raspravu, znam, ali eto...

mirr.or
16-07-2012, 16:41
meni ne djeluje kako su iste nijanse, samo su u sjenci. možda slične, ali, ako pogledaš one koje su na suncu, vide se razlike.

moonlight
16-07-2012, 16:43
Zanimljivo je i to da Mitja Ferenc(slovenski predsjednik komisije za žrtve poraća) tvrdi da će se teško utvrditi konačan broj ubijenih u tom razdoblju.
Jednako tako, nemoguće je izuzeti uzorak DNK radi identificiranja zbog vapna koji je prekrio ostatke.
Postoje svjedočenja ljudi koji su živjeli u Hudoj Jami,općini u sklopu koje je i rudnik, kao i samih rudara jer je rudnik bio jednim dijelom u pogonu do 1992.

"Vjerujte mi, i danas se bojim da bi mi se netko mogao osvetiti za ovo što govorim. Ljudi su ovdje oprezni, a to važi i za mene", rekla je za ljubljanski tjednik "Žurnal" pod uvjetom anonimnosti žena iz Teharja kod Celja. Ona tvrdi da se kao dijete igrala u kući koja je poslužila kao improvizirani zatvor prije odlaska slovenskih domobrana i hrvatskih ustaša na stratišta u okolici tog grada, pa i u rudnik Barbarin rov, a koja je kasnije bila dom tamošnje mjesne zajednice, s dvoranom za vjenčanja.

"U toj kući sam preživjela 15 godina svog djetinjstva. Kad smo u nju doselili, imala sam devet godina i dobro se sjećam da je na tavanu bio sanduk pun značaka u obliku slova U. Bile su od aluminija i vrlo savitljive. Danas pretpostavljam da su ih skinuli s kapa zarobljenih hrvatskih vojnika ustaša, a u podrumu je bilo sve puno dugih vojničkih zimskih šinjela zelene boje. Iako je bilo ljeto bili su u zimskim uniformama jer se vjerojatno nisu imali vremena presvući", rekla je sugovornica "Žurnala" pod uvjetom anonimnosti.

"O tome se kasnije nikad nismo usuđivali govoriti, nikad o tome nisam govorila ni s vlastitom mamom. Sjećam se i poruka koje su zarobljeni prije odvođenja ispisali po zidovima u podrumu i sve skupa je bilo grozno", ustvrdila je. Danas smatra da su žrtve iz Hude Jame po svoj prilici odvedene iz te kuće, a da su žene koje su bile zatvorene u logoru Teharje odvedene na druga mjesta.

Ili sam dr.Mitja Ferenc....

Povjesničar dr. Mitje Ferenca, koji vodi državno povjerenstvo za evidentiranje i sondiranje tzv. "prikrivenih grobnica" iz vremena poraća, rekao je da su do sada otkriveni posmrtni ostaci 200 do 400 žrtava, ali ih se na istom mjestu može očekivati još, jer istraživanje i ekshumacija nisu završeni, a riječ je o ubijenim pripadnicima slovenskih domobrana i hrvatskih, vjerojatno ustaških postrojbi.

U prvoj otkopanoj galeriji starog rudnika kombinata Trbovlje-Hrastnik u kojemu se sve do 1992. još eksploatirao ugljen, moglo bi biti skriveno još najmanje tisuću posmrtnih ostataka na sličan način likvidiranih zarobljenika iz logora Teharje blizu Celja, tvrdi Ferenc.

Galerija u kojoj su pronađene prve mumije i skeleti nalazi se naime između dvije rudarske jame, od kojih je jedna duboka 30, a druga 40 metara. Zbog slijeganja materijala prvih je deset metara u njima sada prazno, a do dna su pune posmrtnih ostataka žrtava, izjavio je Ferenc za Slovensku televiziju.

Iako je policijska uprava Celje 1994. i 1997. godine pregledom nekih sačuvanih arhiva uspjela rekonstruirati put "kolona smrti" iz logora Teharje na različita mjesta likvidacija i pokopa, nije se došlo dalje od toga.

Kriminalist Pavle Jamnik koji već nekoliko godina vodi policijsku operaciju "Sprava" vezanu na utvrđivanje odgovornosti za poratne izvansudske egzekucije i u vezi s otkrićem u Hudoj Jami ponavlja da je za policiju bitno utvrditi "tko je za masovna ubojstva odgovoran i tko ih je izvodio".

To što policija do sada nije uspjela prikupiti dokaze protiv organizatora i neposrednih izvršitelja nije znak slabog rada policije nego "konspirativnog načina" izvođenja zločina, te "sustavnog brisanja tragova i uništavanja dokumentacije", tvrdi Jamnik.

O tome svjedoči i dobro poznat slučaj neuspjeha u pokretanju optužnice protiv Mitje Ribičiča, kojega se sumnjičilo za "nestanak" nekoliko stotina zatvorenika iz ljubljanskih zatvora OZNA-e neposredno nakon završetka rata.

Okružni tužitelj u Ljubljani nije kao relevantan dokaz za zapovjednu odgovornost uzeo zatvorsku dokumentaciju u kojoj se kao onaj, koji je dao usmeni nalog da se odvedu, navodi "major Mitja", a to je bio Ribičičev čin koji je u to vrijeme bio zamjenik zapovjednika slovenske OZNA-e i kasnijeg ministra unutarnjih poslova Ivana Mačka Matije.

Inkvizitor
16-07-2012, 16:46
palo mi je napamet koje divne ženske kose..i koja epska tragika..

Jager
16-07-2012, 17:01
Evo ljudi, u Vrdoljakovom dokumentarcu o Titu, u epizodi 6 imate snimku otkopavanja tih tijela.Tijela su mumificirana, prizor baš nije lijep (najblaže rečeno), a imate i malo bolju snimku tih "pletenica".Meni one izgledaju kao kosa, a sad...

http://www.youtube.com/watch?v=xv1Y-gZAlSc

Od 33. minute kreću snimke.

Iris
16-07-2012, 17:05
ajme pa koliko su ženskih pobili,uh tuga

Inkvizitor
16-07-2012, 17:07
a što bi moglo drugo bit nego kosa..i na snimci se vidi..kosa koja ide oko glave i nastavak pletenice..ne znam što bi drugo moglo bit..

moonlight
16-07-2012, 17:11
Pa eno ih i u košarama ,unutar rudnika...odvojile su se očito sa stradalih tokom vremena...

T@nja
16-07-2012, 17:13
Ne sramite se tih kapa, lijepe su to kape....

Inkvi, otkud je ona slika, imas kakav link?

Inkvizitor
16-07-2012, 17:15

slika je iz Barbarinog rova kod Celja..pa bilo je to i na televiziji..

bandira
16-07-2012, 17:27

mislim da je na omotu nove knjige josipa jurčevića Bleiburg – jugoslavenski poratni zločini nad Hrvatima, Zagreb, 2005.

nisam siguran da je baš ta,al omot jedne novije knjige o zločinima je sasvim sigurno

T@nja
16-07-2012, 17:33
mislim da je na omotu nove knjige josipa jurčevića Bleiburg – jugoslavenski poratni zločini nad Hrvatima, Zagreb, 2005.

nisam siguran da je baš ta,al omot jedne novije knjige o zločinima je sasvim sigurno
Nije, ovo je od Jurcevica:
http://www.miljenko.info/image/newsImageOrg/303

Nema veze, hvala.

Uroš
16-07-2012, 20:47

Cela Slovenija leži na kostima, gde god zakopaš naiđeš na srpske ili hrvatske leševa iz "varljivog leta" 45-e.

Naplata računa je bila surova, mada posle svega realno nije neočekivano.

Inkvizitor
16-07-2012, 22:21
puno manje Srba..nemjerljivo manje..

Uroš
16-07-2012, 22:32
Da, slažem se da vas je više stradalo gore.

Mada dosta Srba je ostavilo kosti gore, crnogorski četnici, Đujićeva Dinarska divizija, najviše ih je pobijeno na Zidanom mostu.

Jager
16-07-2012, 22:35
Da, slažem se da vas je više stradalo gore.

Mada dosta Srba je ostavilo kosti gore, crnogorski četnici, Đujićeva Dinarska divizija, najviše ih je pobijeno na Zidanom mostu.

Nisu crnogorski četnici već tzv. "Crnogorska narodna vojska", sljedbenici Sekule Drljevića, čovjeka vrlo anti-srpskih stavova i zalagača za nezavisnu Crnu Goru.Nazivati njegove ljude četnicima i Srbima je u neku ruku i smiješno.Đuić i njegovi ljudi nisu bili na Bleiburgu, već su se povukli prema Italiji i tamo predali Amerima.Vlas s glave im nije pala, eto koliko su oni nastradali.

Inkvizitor
16-07-2012, 22:37
Nisu crnogorski četnici već tzv. "Crnogorska narodna vojska", sljedbenici Sekule Drljevića, čovjeka vrlo anti-srpskih stavova i zalagača za nezavisnu Crnu Goru.Nazivati njegove ljude četnicima i Srbima je u neku ruku i smiješno.Đuić i njegovi ljudi nisu bili na Bleiburgu, već su se povukli prema Italiji i tamo predali Amerima.Vlas s glave im nije pala, eto koliko su oni nastradali.

Zar Drljevićeva "crnogorska narodna vojska " nije nastala od Đurišićevih prebjega nakon Lijevče polja.

bandira
17-07-2012, 12:09
Nije, ovo je od Jurcevica:
http://www.miljenko.info/image/newsImageOrg/303

Nema veze, hvala.

u pravu si i sad i ja vidim da je izdana 2005,ovaj omot je novijeg datuma

bandira
17-07-2012, 12:13
Cela Slovenija leži na kostima, gde god zakopaš naiđeš na srpske ili hrvatske leševa iz "varljivog leta" 45-e.

Naplata računa je bila surova, mada posle svega realno nije neočekivano.

srbi su gadno prošli odmah nakon oslobođenja srbije 1944,srića vaša da su vas oslobađali rusi,bugari,ukrajinci...u većoj mjeri, a ne "naše" komunjare pa ste i po tom pitanju prošli puno bolje od Hrvata.

Srbima su komunisti napravili klanicu na Srijemskom frontu kad ih je bez ikakve obuke slalo u rat.Poginulo ako se ne varam 12 000.

đujićeva divizija se nije povlačića tim smjerom

Inkvizitor
17-07-2012, 13:26
Ništa to nije usporedivo sa pogromom Hrvata od Bleiburga pa na dalje.

to su epski pogromi za jedan tako mali narod.

Jager
17-07-2012, 18:15
Zar Drljevićeva "crnogorska narodna vojska " nije nastala od Đurišićevih prebjega nakon Lijevče polja.

Je, samo je to malo sjebano.Đurišić je, kao i Draža za bitku na Neretvi, mobilizirao sve i svašta, pa se unutra našlo mnogo civila koji za vrijeme rata i nisu bili "zagrijani" za četnčku stvar...ti su odmah prebjegli, prije nego je i bitka počela, i od tih je stvorena ta vojska.Naravno da su se tu u toj vojsci vjerojatno našli i neki četnici (Boško Agram, npr.), ali većina ljudstva su činili obični civili.

Jager
17-07-2012, 18:17
srbi su gadno prošli odmah nakon oslobođenja srbije 1944,srića vaša da su vas oslobađali rusi,bugari,ukrajinci...u većoj mjeri, a ne "naše" komunjare pa ste i po tom pitanju prošli puno bolje od Hrvata.

Srbima su komunisti napravili klanicu na Srijemskom frontu kad ih je bez ikakve obuke slalo u rat.Poginulo ako se ne varam 12 000.

đujićeva divizija se nije povlačića tim smjerom

Ne znam koliko bi Srbi mogli biti sretni to što su ih Rusi oslobađali...čuo sam "zanimljive" priče o njihovim vojnicima i lokalnim djevojkama, pa čak i partizankama.Crvena Armija je bila poznata po tim masovnim silovanjima.Silovali su čak i one jadnice iz Auschwitza.

Inače, Tito i VŠ su žmirili na ta sranja, jedino se Đilas usudio suprostaviti Žukovu, i to privatno.Na što je dobio odgovor da su vojnici umorni od ratovanja i zaslužuju malo "zabave".

bandira
17-07-2012, 23:20

https://www.google.hr/search?q=hudo+jama&hl=hr&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=v8gFUJEezY7iBOGp9KAJ&sqi=2&ved=0CFMQsAQ&biw=1280&bih=667