PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Kako je Beograd osvojilo sedam pijanih švaba - Dočekani vinom i sirom

caporegime
03-07-2012, 22:42
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=2282-Kako-je-Beograd-osvojilo-sedam-pijanih-%C2%9Avaba-Do%C4%8Dekani-vinom-i-sirom

Eugen Savojski
04-07-2012, 16:14
Lako je sedmorici Nijemaca bilo prevariti retardiranu srpsku "nejač". U jednom dokumentu iz njemačkog arhiva piše da je u Beogradu od travnja 1941. god. do listopada 1944. god. ( sve do dolaska Crvene armije ), za tri i pol godine rata smrtno stradao samo jedan jedini njemački vojnik . I pedantni Nijemci prešućuju da je taj vojnik umro od sifilisa kojim ga zarazila neka srpska prostitutka koja je na temelju toga postala "prvoborac", i dan danas srpska djeca uče u školi kako je "hrabra Srpkinja ubila Nemca".:kez:kez:kez

Humphrey
04-07-2012, 19:03
I nacisti su bili bespomoćni pred pičkom. :)

mholjevac
05-07-2012, 16:54
Zato se i pjevaju junačke pjesme poput one "sjedi mare na kamen studencu stisla noge ne da pičke njemcu"

Inkvizitor
12-07-2012, 15:33
za vreme pocetka 80-ih, to je bilo stanje duha post-mrtvosane titove omladine...

Inkvi, kad ces da se manes odusevljenja mitom o 7 pijanih svaba koje su osvojile Beograd 1941...

taj tekst ja nisam postavio..

moonlight
12-07-2012, 15:34
za vreme pocetka 80-ih, to je bilo stanje duha post-mrtvosane titove omladine...

Inkvi, kad ces da se manes odusevljenja mitom o 7 pijanih svaba koje su osvojile Beograd 1941...

:rofl:rofl

Mislim da se to neće dogoditi nikada.

DzoniBG
12-07-2012, 15:35
taj tekst ja nisam postavio..

lici mi na tvoje maslo, pricao si i ti to... to nema veze sa istinom, ali zuji kao urbana legenda.

Inkvizitor
12-07-2012, 15:37
lici mi na tvoje maslo, pricao si i ti to... to nema veze sa istinom, ali zuji kao urbana legenda.

kako nema veze sa istinom, to je američki vojni časopis objavio.

ja sam to pričao im ohohoho..znaš da sam ja predhodnica svih saznanja po forumima..

što..kad vojska kapitulira može i pet vojnika osvojiti grad...

al tekstove ja ovdje ne turam nego capo i u zadnje vrime Zgabriel..prije su bili još neki ali su otišli..dakle s tekstovima na portalu..osim ako su moji ja nemam veze..

DzoniBG
12-07-2012, 15:41
kako nema veze sa istinom, to je američki vojni časopis objavio.

ja sam to pričao im ohohoho..znaš da sam ja predhodnica svih saznanja po forumima..

što..kad vojska kapitulira može i pet vojnika osvojiti grad...

al tekstove ja ovdje ne turam nego capo i u zadnje vrime Zgabriel..prije su bili još neki ali su otišli..dakle s tekstovima na portalu..osim ako su moji ja nemam veze..

Ma ta prica ne valja kurcu...

6.aprilski rat je posebno poglavlje, postoji mnogo heroja koji su se borili, ali bitka je od starta bila uzaludna.

Zanimljivo je da oni koji se ismevaju sa padom Beograda, nekako ne spominju kako su predani kljucevi Agrama;)

moonlight
12-07-2012, 15:44

6.aprilski rat je posebno poglavlje, postoji mnogo heroja koji su se borili, ali bitka je od starta bila uzaludna.

Zanimljivo je da oni koji se ismevaju sa padom Beograda, nekako ne spominju kako su predani kljucevi Agrama;)

Ključevi Agrama nisu predani jer vrata i nisu bila zaključana.

Inkvizitor
12-07-2012, 15:46

pa tu je stvar jasna..Zagreb se nije ni borio jer ne bi Irci branili Britansku krunu..jel tako..a Beograd se kao borio a osvojila ga predhodnica jednog SS-ovskog voda...

pusti te priče o herojstvu..ko kapitulira za 12 dana taj nije nikakav heroj.

al vidiš..Beograd, buntovni i junački je bio miran cijeli rat..a Zagreb baš i nije..Zagrab je dao korpus i 10 000 poginulih boraca a Beograd nije ni četu..

otpisani su izmišljeni..Beograd je bio mirni grad koji je služio za odmor Nijemcima koji su bili na oporavku..

nek ti sidrun postavi link iz knjige Bogdana Radice gdje se rojalistički Beograd uzda u Pavelića da će jedini on pružiti otpor partizanima.

Beograd je bio miran i rojalistički..

caporegime
12-07-2012, 15:53

bila je i u vukovaru.......i ne samo tamo.
hrvati se u startu nisu htjeli boriti za kraljevinu.
za razliku od nekih drugih, hrvati ne kalkuliraju kad se borit a kad spustit glavu.