PDA

Pogledaj Full Version : Započela izborna akcija: NISAM VJERNIK!

Ilirk@
31-03-2011, 15:32
nisam bila sigurna gdje staviti ovu temu, obzirom da je više politička nego vjerska, ali neka se malo puni i ovaj podforum...

nisam vjernik, ali se izjašnjavam kao katolik. i to mi nitko ne može i ne smije zabraniti.
nikakav zakon, nikakva inicijativa. pod prijetnjom smrti, ne odričem se katoličanstva.
međutim, ima onih koji bi to rado učinili, ovakve kao ja, na popisu strpali pod nevjernike i ateiste, ali nemaju za to pravnih sredstava prisile, pa to pokušavaju kroz "građanske akcije" kao što je ova:

http://www.nisam-vjernik.org/ (http://www.nisam-vjernik.org/)

još jedna slika hrvatskog puka. jada i čemera što se nazivaju hrvati. genetskog biološkog otpada što je prisvojilo nacionalni predznak koji ne zaslužuje ni po jednom jedinom kriteriju, ni jezičnom, ni vjerskom, a najvjerojatnije ni genetskom.

svjesna činjenice da se pod kapu hrvatstva okupilo šaroliko društvo, kao zakleti integralist, odričem se ovog smeća ili istupam iz zajednice integralista.
ne mogu suditi tko je hrvat, a tko nije, nemam pravo na to, a to je i smiješno, ali što god ova bagra bila, ja nisam što i oni.
taman me prozvali izvanzemaljcem.

p.s.

nema samo među ateistima otpada, ima ga i među vjernicima:

http://www.kriz-zivota.com/zoom/6274/zapoela_inicijativa_nisam_vjernik/ (http://www.kriz-zivota.com/zoom/6274/zapoela_inicijativa_nisam_vjernik/)

Humphrey
31-03-2011, 22:36
Neki se ljudi, usprkos svim tim pričama o toleranciji i demokraciji, nikako ne mogu riješiti svojih totalitarnih nagona.Ta akcija je uvreda za zdrav razum.Uglavnom ništa novog na ljevici.

Mrav
01-04-2011, 03:22
neki ljudi jedostavno ne razumiju da je katoličanstvo i crkva temelj hrvatstva i hrvata.
vjernik se ne mora biti. ali se odricanjem tradicija odriču i vlastitog identiteta.

Ilirk@
01-04-2011, 09:35
točno. pripadnost RKC i poslovična odanost hrvata Svetoj stolici, jedan je od identiteta, usuđujem se reći, skoro kao i onaj nacionalni.
upravo zato je na meti tog društvenog otpada.
obiteljske vrijednosti i vjera su kod nas značili opstojnost i nacije. ono što nisu uspjeli ni franci ni austrijanci ni ugri ni srbi ni turci, uspjet će "naši".
nema dana da se ne sjetim jednog poznanika kad je na pitanje što bi radio da opet zarati, rekao da bi prvih par mjeseci prvo sa prozora po komšiluku pucao...
očistiti prvo vlastite pragove. kao što su komunisti očistili ogroman dio naroda koji je živio i disao hrvatski i katolički. zato danas imamo to što imamo.
evo, svaki udarac lopatom, novi kosturi

http://translate.google.at/translate?js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.krone.at%2FKaernten%2FNeue_Toet ungs-_und_Grabstaetten_in_Kaernten_entdeckt-Morde_nach_Krieg-Story-253010

inače, šoroš se vraća u hrvatsku, sad za popis stanovništva i pred izbore. baš prikladno, zar ne?

Graničar Jozo
01-04-2011, 11:09
ma ništa

spam

Ilirk@
01-04-2011, 18:44
Udruga David o popisu stanovništva

ZAGREB, 1. travnja 2011. (Hina) - Udruga građana za zaštitu ljudskih prava David na današnjoj je konferenciji za novinare, u povodu popisa stanovništva, upozorila na što, po njihovoj ocjeni, prilikom davanja podataka popisivaču građani trebaju obratiti pozornost.
Udruga David tako, među ostalim, poziva građane da razmisle o svojim vjerskim opredjeljenjima kako bi mogli dati jasan odgovor na pitanje "koje ste vjere".
Ako imate potrebu izjasniti se kao kršćanin, obavezno zahtijevajte da uz to dopišu vjersku zajednicu kojoj pripadate i tako onemogućite manipulaciju u obradi podataka, poručio je predsjednik Udruge Boris Stanojević upozorivši građane da kontroliraju unošenje svojih podataka u obrazac popisivača.
Ukoliko niste vjernik, zatražite da se točno unese vaše opredjeljenje, preporučio je Stanojević.
Po njegovoj ocjeni, državi, a posebno katoličkoj crkvi trebaju brojevi jer putem njih stvaraju, kako je kazao, "vanjski dojam moći".
Udruga David se, kako su istaknuli njezini predstavnici, zalaže za jednakopravnost svih crkvenih institucija u poštivanju Ustava i zakona.
"Zalažemo se za poštivanje Ustava u kojem je jasno određeno da su sve vjerske zajednice odvojene od države te tražimo od državnih institucija da poštuju Ustav", poručio je Stanojević.

Mrav
01-04-2011, 19:45
:)
"Sveucilisni profesor postavio je svojim studentima ovo pitanje: Je li Bog stvorio sve sto postoji? Jedan student mu je smjelo odgovorio: Da, Bog je stvorio sve sto postoji! Bog je sve stvorio? upita profesor jos jednom. Da, profesore odgovori student. Profesor ce potom: Ako je Bog stvorio sve, onda je stvorio i zlo. Buduci da zlo postoji a uzevsi u obzir princip da nas odredjuje ono sto radimo, onda je i Bog zao! Student je ostao sutke, a profesor je pun sebe konstatirao kako je jos jednom dokazao da je vjera zapravo mit. Drugi je student podignuo ruku i pitao profesora smije li ga nesto pitati. Naravno odgovori profesor. Student ustane i rece: Profesore, postoji li hladnoca? Kakvo je to pitanje? Naravno da postoji. Zar ti nikad nije bilo hladno? Studenti su se zakikotali na kolegino pitanje. Mladic je odgovorio: Zapravo profesore, hladnoca ne postoji. Prema zakonima fizike, ono sto mi smatramo hladnocom u stvarnosti je odsustvo topline. Svako tijelo ili objekt prema proucavanju ima ili prenosi energiju, a toplina je ono sto cini da tijelo ima ili prenosi energiju. Apsolutna nula znaci potpunu odsutnost topline, sve stvari postanu inertne i nesposobne za reakciju na toj temperaturi. Hladnoca ne postoji. Mi smo stvorili tu rijec da opisemo kako se osjecamo ako nemamo toplinu. Student nastavi s pitanjem: Profesore, postoji li tama? Profesor odgovori: Naravno da postoji. Student ce na to: Opet ste u krivu, profesore, ni tama ne postoji. Tama je u stvarnosti samo odsustvo svjetla. Svjetlo mozemo proucavati, ali tamu ne. Zapravo, mozemo se posluziti Newtonovom prizmom da pretvorimo bijelo svjetlo u mnoge boje i proucavati razlicite duljine svjetlosnih valova za svaku boju. Ne mozemo mjeriti tamu. Najobicnija zraka svjetla moze prodrijeti u svijet tame i prosvijetliti ju. Kako mozete znati koliko je odredjeni prostor mracan? Mjerite kolicinu prisutnog svjetla. Nije li ovo tocno? Tama je pojam koji ljudi koriste da opisu sto se dogadja kada nema svjetla. Na kraju, mladic upita: Profesore, postoji li zlo? Sad vec pomalo nesiguran, profesor odgovori: naravno, kao sto sam vec rekao. Vidimo zlo svaki dan. Najcesce u svakodnevnim primjerima covjekove necovjecnosti prema drugim ljudima… u zlocinima i nasilju diljem svijeta. Ove manifestacije nisu nista drugo nego zlo. Na to ce student: Profesore, zlo ne postoji, ili barem ne postoji po sebi. Zlo je jednostavno odsustvo Boga. Bas kao i tama i hladnoca, to je pojam kojeg su ljudi stvorili da opisu odsutnost Boga. Bog nije stvorio zlo. Zlo nije poput vjere i ljubavi koje postoje bas kao sto postoje svijetlo i toplina. Zlo je posljedica onog sto se dogodi kada u covjekovom srcu nije nazocna Bozja ljubav. Bas poput hladnoce koju dozivljavamo u odsustvu topline, ili poput tame koja se dogadja kada nema svjetla. Profesor je sjeo. Mladic se zvao Albert Einstein"

Graničar Jozo
01-04-2011, 20:04
Albert je to malo krivo opisao. Zlo postoji.

Baader Meinhof
01-04-2011, 21:18
inače, šoroš se vraća u hrvatsku, sad za popis stanovništva i pred izbore. baš prikladno, zar ne?

Tu je od listopada 2009. kad je inicirana ta njegova kako-se-već-zove udruga za kreditiranje ili tako nešto.

TheBronxBomber
01-04-2011, 22:13
Tu je od listopada 2009. kad je inicirana ta njegova kako-se-već-zove udruga za kreditiranje ili tako nešto.

Drug Josifovic se sastao s njime tijekom jednim od njegovih nedavnih posjeta Americi.

Ilirk@
05-04-2011, 13:40

službeno, u hrvatskoj nije od 2006. godine. moguće da ima koja zaostala udruga iza njega... treba netko financirati sarnavku, manzina, pernara...

Ilirk@
05-04-2011, 13:40
ja jedva čekam kad će kod mene doći popisivači. jedva, jedva čekam...

Graničar Jozo
05-04-2011, 15:26
ja jedva čekam kad će kod mene doći popisivači. jedva, jedva čekam...

:) :) što?

Ilirk@
05-04-2011, 15:52
pa baš me zanima kako su obučeni (ne odjeveni :D) za taj posao. ono, hoće li me savjetovati u svezi i glede vjeroispovijesti i kako će me savjetovati... hoće li reći da se ne moram izjasniti kao katolik, da budem iskrena kad već ne idem u crkvu..

kad smo već kod toga, zna li se koje su obaveze i dužnosti popisivača?
na što moraju upozoriti prilikom popisa?

po zakonu ispada da bi samo trebali upozoriti popisnika da mora dati točne i ispravne podatke, kolike su kazne za suprotno i da se o vjeroispovijesti može izjasniti slobodno, ma što to značilo. ovo je moja konstrukcija nakon čitanja zakona o popisu.

Škutor Mate
06-04-2011, 10:58
Pa ko ti more odrediti ispravnost vjeroispovijesti osim same tebe? Niko. Mora pisat što mu rekneš. Druga stvar što će neke konstrukcije oni naknadno strpat pod ostalo jer im nisu kodificirane pri unosu u bazu. Kako očito nema konstrukcije katolik + agnostik, a to je kako vidimo i te kako moguća opcija onda triba reć katolik + vijernik da ne dođe do zabune.

Bas poput hladnoce koju dozivljavamo u odsustvu topline, ili poput tame koja se dogadja kada nema svjetla. Profesor je sjeo. Mladic se zvao Albert Einstein

A slaba je ovo prispodoba. Em zlo u kršćanstvu i te kako postoji, a postoji i njegov glavni instruktor, em Einstain nije vjernik. U vr' glave agnostik. Druga stvar je što je i glavnog insruktora stvorio Bog pa mu izmaka kontroli. Ako se Bogu može izmaći kontroli? Kršćanska teologija zla je onako propriličito komplicirana. Barem meni.

Humphrey
06-04-2011, 23:17
Kod mene su popisivači bili prošlu subotu.Moram priznati sa zadovoljstvom sam se izjasnio kao katolik,jedino mi krivo što u međuvremenu nisam učinio ništa nekršćanski,jer tada bi to izjašnjavanje bilo još bolje.:)

caporegime
08-04-2011, 10:30
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/04/07/0779006.html

kako samo nekim tifusarima smetaju tzv. fiktivni prebivalištarci iz bih a ne smeta im što će manje više svi srbi kojima ne pada na pamet vraćati se u hrvatsku dobiti mogućnost da budu upisani u popis samo zato da bi se zadovoljili pupovac i ostatak bratije iz njihove četničke stranke.
iako bi ovo više pristajalo u temi o rasadniku idiota.
počinjem se opasno zalagati za "plansko smanjivanje" broja stanovnika u hrvatskoj za oko 300.000 tisuća

Ilirk@
08-04-2011, 11:15
novinari tog portala su najnepismeniji, najlažljiviji i najpokvareniji kurvini sinovi među jugo-novinarima.
viruj mi, znam o čemu pričam.
kao da im je butković mentor.
pišu članke na osnovi blogova. to je reć "istražvačko novinarstvo".

Ilirk@
08-04-2011, 11:19
koliko kontradiktornosti na tom jadnom blogu, da te bog sačuva.
http://vrgorac.blog.hr/
ja čula, on rekao, ona kazala...

zlatni_ljiljan
08-04-2011, 11:44
Interesantno da se muslimani u BIH prozivaju i ismijavaju odnosno to im se uzima za zlo sto je Islam temelj bosnjacke nacije Islam je jedna neunistiva spona koja taj narod drzi tako jedinstvenim!

Ovaj tvoj post treba pokazati svima koji se ismijavaju Bosnjacima kao naciji!Sto bi rekli ovo sjede ko kec na deset!

PS nisam dobro odkvoto mislio sam na Mrav-kov post gdje kaze da je katolicanstvo temelj hrvatstva!

caporegime
08-04-2011, 11:52
pa u svakom slučaju je islam veći temelj za bošnjačku naciju nego katoličanstvo za hrvatsku.
ja zapravo ne znam niti jednog čovjeka koji se smatra bošnjakom da barem nominalno nije islamske vjere.
ne znam zapravo što je odlučno u tome.katoličanstvo je umnogome obilježilo postojanje i razvoj hrvatske nacije.
islam je u postpunosti obilježio razvoj i postojanje bošnjačke nacije.
kod nekih nacija imamo vjersku raznolikost, kao kod npr. albanaca.
i to je to. ništa specifično ili neuobičajeno a da nije vidljivo i primjetno na drugim mjestima.

e sad, drugi je problem što unutarni neprijatelji nacije vole gađati na duhovnu sponu koja je povezana sa duhovnim bićem jednoga naroda ali to je vipše relacija ne između različitih naroda nego unatrnja borba među nominalnim pripadnicima istog naroda.
mislim da ni jednom muslimanu neće smetati katoličanstvo u hrvata kao što će to smetati ateistima, komunjarama i sličnim likovima.

Graničar Jozo
08-04-2011, 11:58
Isto kao i pravoslavlje srpstva.

caporegime
08-04-2011, 12:30
ili hinduizam indijaca.
kod kineza je već malo teže. ima ih tu raznoraznih meditatora, muslimana, kršćana kao i onih kji misle da je čovjeka stvorio drug marx a spasenje mu donio drug mao

Škutor Mate
08-04-2011, 13:18
Vjera, jezik, kultura, politička povijest sve su to temelji nacije. No najbitnije ono što se zove empatija, osjećaj da ste jedno. One nacije koje imaju tu empatiju izraženu su jake nacije. Recimo Japanci. Bošnjaci, Hrvati i Srbi ne da nemaju te empatije jedni za druge nego naprotiv gaje izrazite animozitete. Za to smo mi tri posebne nacije, a ne jedna. I ti animoziteti nisu od jučer. Činjenica je da i unutar svoje vlastite nacije skupine Hrvata gaje određene animozitete (odnos zapadnih dijelova [Zagreb-Rijeka] prema Hercegovcima recimo, Purgera prema Dalmatincima) što nas automatski trpa u nezrele nacije. Za razliku od već spomenutih Japanaca.

zlatni_ljiljan
08-04-2011, 13:47
... ja mislim da se kod nas religija malo previse stavlja u prvi plan ,odnosno vjera se koristi kao neki styling kod nas ono uz nove alu-felge malo i religije,procito sam jutros nevjerovatno dobar komentar na Herceg-Bosni koji je napiso lik sa nikom "stipek" ubiti kod nas deklarisanje vjernikom nema ama bas nikakve veze sa religijskim nacelima,tako da ne rijetko citamo da hodza vozi Q7 ,da oblaci iskljucivo Armani,D&G opremu,da se popovi prezderavaju,ponapijaju poslije parastosa,krstenja,vjencanja,pa da pocnu da i fackaju razgolisene uzvanice,sve u svemu mi smo jedna velika hrpa balkanskog izmeta,koji varira samo u mirisu ovisno o prehrani ,tj da li se koristi ovciji loj,maslo ili pak krmeca mast...

Graničar Jozo
08-04-2011, 14:25
daj ba ljiljane... ne vjerujem da je samo miris taj zbog kojeg se pokreću ratovi. a ni masti, ni loj, ni maslinovo ulje...

i ta mi izjava najviše smrdi na onu ko nas bre zavadi.

zlatni_ljiljan
08-04-2011, 17:11
daj ba ljiljane... ne vjerujem da je samo miris taj zbog kojeg se pokreću ratovi. a ni masti, ni loj, ni maslinovo ulje...

i ta mi izjava najviše smrdi na onu ko nas bre zavadi.

Jozo bre gresis bato ,mnogoooo gresis batice! Ako je neko protiv bilo kakvih "bratimljenja" onda sam to ja ,pa ja se ne bratim ni s rodjenim bratom ...lako je zavaditi one koje se mrze vijekovima

Mrav
09-04-2011, 14:51
nije bas uz topic, ali da kazem nesto u vezi bosnjaka.
sve je u redu dok se bosnjaci drze njihove islamske vjere i bosnjastva.
problemi nastaju kada neki njihovi zamaskirani velikobosnjacki ideolozi pocnu kenjat sa gradjanstinom, bosanstvom i bosanskim jezikom.
zato ja osobno uvijek isticem naziv bosnjastvo i postujem svakog muslimana iz bosne i hercegovine koji sebe naziva bosnjakom.