PDA

Pogledaj Full Version : Ex yu za nekoliko desetljeća

caporegime
27-06-2012, 14:07
http://www.youtube.com/watch?v=kB4pLnK_X4U

hoće li ovako izgledati zagreb, beograd, skoplje.......

MidnighT
27-06-2012, 18:30
iskreno se nadam da nece,ne zato sto imam nesto protiv bilo koje rase nego iz razloga sto je velika britanija bila i dan danas je kolonijalna sila tako da je ovo rezultat njihovih imperijalistickih teznji.Slicno se moze videti i u francuskoj tj parizu,gde je pravo cudo videti pravog francuza(dovoljno je pogledati im reprezentaciju).Iskreno mislim da i ako dodje do ovoga vise bice neki skandinavski fazon,nece ih biti u tolikom broju(sa svojim krajevima i slicno),mada kako se politicke stvari na globalnom nivou krecu nazalost sve ide ka tome da uskoro nas ostane nekolicina od svake rase zahvaljujuci opet imrepijalistickim namerama eu i amerike u vezi siriji i pogotovu irana,sto se nadam nece desiti zarad svih nas i dece pogotvu.

Kontrarevolucionar Kaleb
04-11-2012, 18:36
Jugoistok 2025?Nemam pojma kako će biti.Isto,ja mislim..?!

NorthStand
08-11-2012, 13:11
ne daj Bože ovakvo nečega ovdje, toga se i najviše bojim nakon što uđemo u EU.

Kontrarevolucionar Kaleb
08-11-2012, 22:50
ne daj Bože ovakvo nečega ovdje, toga se i najviše bojim nakon što uđemo u EU.Na što misliš?

NorthStand
09-11-2012, 00:54
pa na ovaj video gore od cape, sve neki crnci i indijci i tko sve ne. mislim nisam nikakav rasist, al brate moj ne želim ih ovdje, i točka. imaju svoje države, i neka ih tamo. europa je europa, bijeli kontinent, koji će se ako se ovaj trend nastavi pretvorit u čokoladu. još ako turci uđu u EU, divota, ionako ih ima posvuda, a još kad postanu EU bit će ih ko mrava. jebala ih multikulturalnost, u neku ruku mi to ne smeta, ali neka dođu škoti poljaci slovaci litvanci a ne nekakve crnci iz afrike, arapi indijci i tko sve ne. u kini žive kinezi, a ne amerikanci koliko ja znam. ja sam da se strogo zna na ovoj planeti, gdje je kome mjesto. oni nikad nisu bili europa, niti po meni to smiju postat, bilo sada bilo za 1000 godina. sjebali su se oni s tim multi kulti glupostima, pa sada i merkelica priča kako će svi morat prihvatit njemački način života, ili šlus. došlo i njima, iz guzice u glavu.

TjelohraniteljOdSchwartza
04-01-2013, 19:35
Pa moramo se pobrinuti da ne dođe do toga..

clash
08-01-2013, 18:39
http://www.youtube.com/watch?v=kB4pLnK_X4U

hoće li ovako izgledati zagreb, beograd, skoplje.......

neče..mi ekonomski nismo interesantni za ove crnje, pakistance...nisu ni oni glupi pa da dođu tu gdje nativci jedva sastave mjesec...

alekgreat
08-01-2013, 23:08
Kod nas u Makedoniji neche sigurno bolje im je kod kuche nego raditi za nadnicu od 80 centi na sat ..

Kontrarevolucionar Kaleb
02-03-2013, 14:14
Sad se postavlja pitanje kad uđemo u EU,pitanje jeftine radne snage.Doći će nam Bugari,Rumunji..potencijalna opasnost visi.

NorthStand
11-02-2015, 15:33
http://sandzaklive.rs/index.php/regija-muzika/5808-neocekivano-severina-zabradena-u-dzamiji-foto

http://sandzaklive.rs/images/OSTALO-1/XCVGDFGDH.jpg

ševerina je spremna da je povali turčin, samo još fali da nam "regijon" za 30 godina postane turska enklava ko onomad za osmanlija, i to je to, ševerina je prva "probila led" sad sve ovisi o nama koliko ćemo biti progresivni tolerantni u prihvaćanju tadžikistanske alah uekber kulture. :D

sagitarius
21-03-2015, 16:22
Za nekoliko decenija ex Yu neće se tako više ni moći imenovati za zemlje koje budu ostale nakon njenog raspada.
Naime, kome već danas na pamet pada da se sjeti da je Slovenija nekad bila u toj tvorevini, o čijem nastanku svi sve dobro znamo, pa da ne ponavljam, za Hrvatsku treba još desetak godina da se tek pojedin stariji eventualno sjete kako je i ona za njihovog života bila u sastavu SFRJ.
Da ne redam sve po redu, interesantna više neće biti ex Yu, čak više neće biti ni jugonostalgičara,u broju u kojem ih danas još uvijek možemo naći...izumiraće, ali će se sjećati skaski svojih djedova udbaša i vremena za kojim će potajno čeznuti, kada su imali apsolutnu vlast i kada su vladali kako oni to vole reći: "ovim prostorima", ali koje se više nikad neće ponoviti baš ni kao neka treća ii peta Jugoslavija.

marija
22-03-2015, 00:55
Na tvoju zalost barem jos 50 godina (dok i moja generacija ne pomre) ce se ljudi secati bivse juge, al ne u smislu ko je vladao, ko je bio udbas, dal si smeo da kazes da si ustasa ili cetnik itd... (kako vole poremeceni mozgovi da je se secaju) Nego po tome kako se lepo zivelo, kako nije bilo tajkuna i kriminalaca, kako nisi morao da zakljuvavas vrata, kako je bilo lepo imati momka iz Beograda ili curu iz Splita. Hrani, muzici, veselju, prelepoj prirodi...
Najlepsa i najbolja zemlja u Evropi.
:rostilj

Inkvizitor
22-03-2015, 12:08
Na tvoju zalost barem jos 50 godina (dok i moja generacija ne pomre) ce se ljudi secati bivse juge, al ne u smislu ko je vladao, ko je bio udbas, dal si smeo da kazes da si ustasa ili cetnik itd... (kako vole poremeceni mozgovi da je se secaju) Nego po tome kako se lepo zivelo, kako nije bilo tajkuna i kriminalaca, kako nisi morao da zakljuvavas vrata, kako je bilo lepo imati momka iz Beograda ili curu iz Splita. Hrani, muzici, veselju, prelepoj prirodi...

vidiš nama nije bilo lepo to, da nas vi Srbi uvijek jebeete. Zašto ne npr imati curu iz Beograda a momka iz Splita. E pa ne može bato da smo mi uvek donji..

skater
22-03-2015, 12:41
http://sandzaklive.rs/index.php/regija-muzika/5808-neocekivano-severina-zabradena-u-dzamiji-foto

http://sandzaklive.rs/images/OSTALO-1/XCVGDFGDH.jpg

ševerina je spremna da je povali turčin, samo još fali da nam "regijon" za 30 godina postane turska enklava ko onomad za osmanlija, i to je to, ševerina je prva "probila led" sad sve ovisi o nama koliko ćemo biti progresivni tolerantni u prihvaćanju tadžikistanske alah uekber kulture. :D

Zanimljiva je ta ženska psihologija, žele biti emancipirane a onda se dragovoljno stavljaju u podčinjeni položaj, brojne žene na zapadu se konvertiraju na islam. Zato jer su muškarci na zapadu postali pičkice i dopustili ženama da rade što hoće, a one podsvjesno žele biti podčinjene i zato se ponašaju kao razmažena derišta.

Jebala vas emancipacija, feminizam, osnaživanje ("empowering") i slično.

skater
22-03-2015, 12:45
Za nekoliko decenija ex Yu neće se tako više ni moći imenovati za zemlje koje budu ostale nakon njenog raspada.
Naime, kome već danas na pamet pada da se sjeti da je Slovenija nekad bila u toj tvorevini, o čijem nastanku svi sve dobro znamo, pa da ne ponavljam, za Hrvatsku treba još desetak godina da se tek pojedin stariji eventualno sjete kako je i ona za njihovog života bila u sastavu SFRJ.
Da ne redam sve po redu, interesantna više neće biti ex Yu, čak više neće biti ni jugonostalgičara,u broju u kojem ih danas još uvijek možemo naći...izumiraće, ali će se sjećati skaski svojih djedova udbaša i vremena za kojim će potajno čeznuti, kada su imali apsolutnu vlast i kada su vladali kako oni to vole reći: "ovim prostorima", ali koje se više nikad neće ponoviti baš ni kao neka treća ii peta Jugoslavija.

Usmenom predajom će stare generacije novima pričati bajke o Atlantidi to jest Jugoslaviji.

Zato i neki 20-godišnjaci pričaju bajke o Jugosloviji. Kao što imaš mlade antifašiste i slično.

To je patologija. Željko Glasnović je to dobro analizirao.

Inkvizitor
22-03-2015, 12:50
Ljudi se sjećaju svoje mladosti. i to je Ok. što bi rkeo Šojić..ko stari čiča koji se seća vremena kad je bio lep mladiić..

Doduše bila su i mirnija vremena, svakoj novijoj generaciji će biti gore jer je trka za materijalnim postala ultima prima..pa evo i mi smo dio toga..u ono vrijeme nitko nije bio za compom nego bi se ljudi družili po kućama u kavanama, na njivama..itd..

NorthStand
22-03-2015, 12:50

najšugavija država na svijetu, drago mi je da su moji bili ustaše i borili se protiv tita i partizana da to smeće od države nikad svijetlo dana ne ugleda. na žalost saveznička bagra je kumovala uzurpacijom naše države od strane tih jugo komunističkih govana, i morali smo pola stoljeća provest u njoj, radovao sam se ko malo djete kad smo je rušili 1990ih, i kad su moji ginuli da u njoj ne bi živjeli. eto, kakva je to država, kad se raduješ smrti najbližih članova porodice jer znaš kakvu će sreću to donjet ostatku države. odnosno njihova smrt nije bila uzaludna, danas smo slobodni ljudi, jebemo uživamo ko nikad prije, jedino nas jugo komunistički paraziti još uvijek uvjeravaju kako nam je nekad lepo bio dok su oni odlučivali o svemu i ubijali naš narod, na mig onog majmuna zagorskog jednonogog. srećom, s tim parazitima je gotovo, sve što je ostalo od njih i njihove juge, je bolno sjećanje,

http://www.youtube.com/watch?v=KrOcHV6OkYE

marija
22-03-2015, 14:31
vidiš nama nije bilo lepo to, da nas vi Srbi uvijek jebeete. Zašto ne npr imati curu iz Beograda a momka iz Splita. E pa ne može bato da smo mi uvek donji..
To je napisano jer je kao bilo poznato da su dobri frajeri iz Beograda a cure iz Splita i Banja luke. Mislim mozes imati i 3 cure iz Leskovca, ne znam kako si shvatio da si donji al to nije bila poenta recenice.

Inkvizitor
22-03-2015, 14:32
To je napisano jer je kao bilo poznato da su dobri frajeri iz Beograda a cure iz Splita i Banja luke. Mislim mozes imati i 3 cure iz Leskovca, ne znam kako si shvatio da si donji al to nije bila poenta recenice.

Kome je bilo poznato. Vama? U stilu..usta moja falite me...

marija
22-03-2015, 14:40
najšugavija država na svijetu, drago mi je da su moji bili ustaše i borili se protiv tita i partizana da to smeće od države nikad svijetlo dana ne ugleda. na žalost saveznička bagra je kumovala uzurpacijom naše države od strane tih jugo komunističkih govana, i morali smo pola stoljeća provest u njoj, radovao sam se ko malo djete kad smo je rušili 1990ih, i kad su moji ginuli da u njoj ne bi živjeli. eto, kakva je to država, kad se raduješ smrti najbližih članova porodice jer znaš kakvu će sreću to donjet ostatku države. odnosno njihova smrt nije bila uzaludna, danas smo slobodni ljudi, jebemo uživamo ko nikad prije, jedino nas jugo komunistički paraziti još uvijek uvjeravaju kako nam je nekad lepo bio dok su oni odlučivali o svemu i ubijali naš narod, na mig onog majmuna zagorskog jednonogog. srećom, s tim parazitima je gotovo, sve što je ostalo od njih i njihove juge, je bolno sjećanje,

http://www.youtube.com/watch?v=KrOcHV6OkYE

Pomenut si u prethodnoj poruci. Ja ne znam kako samo tih stvari mozes da se secas, to su neke borbe u tvojoj glavi, normalni ljudi uopste nisi ni pomisljale o tim stvarima o kojima pisete. Sasvim normalno mi je bilo imati drugaricu muslimanku i hrvaticu, ma nikome nije bilo bitno sta si po nacionalnosti i veroispovesti. Dobro izgleda da je bio mali procenat kao sto si ti, inace rata ne bi ni bilo, al ja stvarno takve ljude nisam imala u okruzenju.
To da sada bolje jedes, pijes i j.... nego u Jugoslaviji, to lazes samog sebe.

marija
22-03-2015, 14:41
Kome je bilo poznato. Vama? U stilu..usta moja falite me...

Tebi je izgleda povredjena muska sujeta, to su vec neke drugi stvari.

DzoniBG
22-03-2015, 14:59

A cega ce se secati generacije rodjene 80-ih...

Svog onog sranja koje su im ostavili oni koji su lepo ziveli, bez tajkuna i kriminalaca, uzivali u hrani, muzici, veselju, prelepoj prirodi... mnogo ste uzivali na nas racun, premnogo... bez trunke kajanja sta ste posle priredili svojim potomcima...

http://www.youtube.com/watch?v=YEUU9r4jQlo

NorthStand
22-03-2015, 15:12
Pomenut si u prethodnoj poruci. Ja ne znam kako samo tih stvari mozes da se secas, to su neke borbe u tvojoj glavi, normalni ljudi uopste nisi ni pomisljale o tim stvarima o kojima pisete. Sasvim normalno mi je bilo imati drugaricu muslimanku i hrvaticu, ma nikome nije bilo bitno sta si po nacionalnosti i veroispovesti. Dobro izgleda da je bio mali procenat kao sto si ti, inace rata ne bi ni bilo, al ja stvarno takve ljude nisam imala u okruzenju.
To da sada bolje jedes, pijes i j.... nego u Jugoslaviji, to lazes samog sebe.

srećom sam u toj tvojoj komunističkoj vukojebini, zvanoj SFRJ živio svega 4 godine, a iskreno se kajem što sam i te četiri!

i svima vama antifašistima, pička materina koliko ste nas unazadili ko države i ljude, da vas sve pobijemo mala bi vam kazna bila.

RockyMarciano
22-03-2015, 15:35
Bilo je bolje privilegiranima, pogotovo onima koji su imali očeve srpske oficire koji su planski naseljavani po Hrvatskoj. Takvi danas najviše i najglasnije kukaju. Projekt Jugoslavija je od početka osuđen na propast. Neko vrijeme se održavao Titovom karizmom i američkim kreditima zbog važnog geopolitičkog položaja, ali takva situacija nije mogla trajati vječno. Nemoguće je u jednoj državi imati toliko različite kulture, mentalitete, povijesti i običaje, mora doći do pucanja. Drago mi je što je ta nakaradna država propala i sretan sam što sam rođen u slobodnoj Hrvatskoj. ZDS!

Inkvizitor
22-03-2015, 16:04
Tebi je izgleda povredjena muska sujeta, to su vec neke drugi stvari.

Sujetu obično iskazuje onaj koji sebe stavlja u prvi plan i uvijek u nadmoćan stav..

NorthStand
22-03-2015, 16:20
i ja sam protiv fašista da ne bi bilo zabune, tko normalan nije protiv musolinija i njegovog fašizma? ali je stvar u tome, da mi se toliko zgadio taj naziv "antifašisti" kad vidim ko se njime kitio u prošlosti, i tko se njime kiti dan danas. od toga svega mi nastane neopisiva mučnina u želucu, i zato mi ne pada na pamet kitit se nekakvim antifašizmom, iako je jasno da nema hrvata koji nije bio protiv rapalskog i rimskog ugovora u kojem nam talijani i fašisti aneksiraju teritorije. ali kitit se tim antifašizmom, kad se dobro zna koje zločine su napravili nad našim narodom i da su nam državu stavili u ove neprirodne granice, i sada se time kitit može samo teška budala, ili zadrigli komunisti i titoisti kakvih ne manjka na ovim prostorima.

zašto Tito taj vaš opjevani idol, nije Hrvatima barem dao granice Banovine Hrvatske, kad je već toliko "hrvatina" po "antifašistima" bio? gdje je zapelo, da on kao najveći Hrvat 20 stoljeća, Hrvatskoj i Hrvatima nije dao ni one granice koje su nam čak i Srbi amenovali za vrijeme prve Kraljevine Jugoslavije? presmiješno, i kad mi netko danas ta partizanska govna, koja su toliko zla napravila našem narodu nastavlja slavit ko u vremenima komunizma, i one propale države stvarno mi se smuči u želucu. šta tko danas ima slavit te idiote, koji su unazadili cijelu europu za dva tri stoljeća tim svojim samoupravljanjem, ili kako ova marija reče "drugarstvom", sačuvaj me bože vas i vašeg "drugarstva", NIKAD VIŠE.

NorthStand
22-03-2015, 16:34
Bilo je bolje privilegiranima, pogotovo onima koji su imali očeve srpske oficire koji su planski naseljavani po Hrvatskoj. Takvi danas najviše i najglasnije kukaju. Projekt Jugoslavija je od početka osuđen na propast. Neko vrijeme se održavao Titovom karizmom i američkim kreditima zbog važnog geopolitičkog položaja, ali takva situacija nije mogla trajati vječno. Nemoguće je u jednoj državi imati toliko različite kulture, mentalitete, povijesti i običaje, mora doći do pucanja. Drago mi je što je ta nakaradna država propala i sretan sam što sam rođen u slobodnoj Hrvatskoj. ZDS!

o nikakvoj titinoj karizmi se nije radilo, njegov lik i ne-djelo je napuhano preko svake mjere, to je bio običan uhljeb i parazit koji se zavuko u naše redove da obmani narod i samo zbog tog zadatka je i instaliran od druga kobe na ove prostore, nije slučajno da je baš na teritoriju NDH počeo dizat svoju komunističku revoluciju protiv hrvatske države, tobože protiv fašizma, ali u samoj biti se radilo o uništenju hrvatske države, jer da je opstala samostalna Hrvatska, to govno kao i njegovi saveznici nikad ne bi mogli oformit SFRJ. to je jasno ko dan, bez Hrvatske nema SFRJ. dakle, taj đubretar kao i oni što su se borili s njim, dobro znaju da su se prije svega borili protiv hrvatske države, koju su morali pošto poto uništit da bi zaživjela Jugoslavija. a to što su im rimski ugovori i pretenzije blentavih talijana poslužile da izmanipuliraju ionako nepismeni narod na jadranu i u hrvatskoj, i da se baš ne pretjerano bistri Hrvati najviše odazovu tom njegovom pozivu za uništenjem hrvatske države, to sve govori koliko je on i oni bio Hrvat-i. dakle, ako su oni idioti, ne moram i ja biti idiot uvijek se tako moraš postavljat, i onda nećeš biti izmanupuliran, ja razumjem probleme s talijanima koji čitavu povijest žele odvalit naše more i kopno na jadranu, ali ne može se protiv njih i njihovih pretenzija borit tako, da se pohrli u partizane, i bori za komunizam i jugoslaviju, jer ma koliko oni trubili da su "antifašisti" poslužili su Titu ko glineni golubovi. za stvaranje Jugoslavije, i njegovog komunističkog totalitarizma. koji znamo kakve je posljedice ostavio na nas ko narod, takve da se i dan danas oporavljamo, i da bi najbolej bilo preselit negdje ovih 1 miliona ljubitelja ljubičice bijele i Josipovića koji se i dalje bori protiv ustaških guja, da Bog da ga konačno neka ugrizla za onu ružnu facu pa da više nikad mu ne padne na pamet vrijeđate naše prekrasne i ponosne "ustaške guje".

marija
29-03-2015, 23:12
http://www.youtube.com/watch?v=K-N1yqLg_6U

NorthStand
30-03-2015, 18:27
srećom "vaša" zemlja, nema ništa s "našom" zemljom, niti je ikada imala, zato smo i bili "crna legija" i opet ćemo bez brige, ma koliko partizana i četnika iznjedrili ovi prostori, jer "još ima srca u hrvata, pa će biti i Croatie".

Prozor Stjepanovog Doma
Priča gotski san;
modri tamjan i aroma
Puni sveti stan.

Stanac kamen, hrabri Toma
Erded, Bakač ban,
Heroj sisačkoga sloma
Sja ko onaj dan.

U katedralu, kad su teške noći,
Na Banov grob zna neka žena doći
S teškim križem cijele jedne nacije,

A kip joj veli: Majko, audiant reges:;
Regnum regno non praescribit leges,
I dok je srca, bit će i Kroacije!

Antun Gustav Matoš (Tovarnik, 13. lipnja 1873. – Zagreb, 17. ožujka 1914.), hrvatski književnik i novinar. Svojim novelama, pjesmama, feljtonima, esejima, putopisima i književnim kritikama zaslužio je epitet najznačajnije osobnosti hrvatske moderne. Književna struka jednoznačna je u ocjeni kako bez Matoševa stvaralaštva na području kritike, proze i poezije hrvatska književnost ne bi bila onakva kakvu ju danas poznajemo. Upravo je Matoš bio taj koji je hrvatsku književnost lišio uskogrudnog provincijalizma i prožeo tadašnjim europskim strujanjima. Objavljujemo Matoševu antologijsku domoljubnu pjesmu „Pri svetom kralju".

clash
14-04-2015, 11:09

lepo se živelo, pa je od 1950 kad je slovenski BDP bio na 75% austrijskog do 1990 pao na 43%... i nije mi jasno da je iz najbolje zemlje u evropi izašlo 7 miljuna crnčit tamo negde... bpe.

a još ispada da je priroda bila lepa zbog druga tita i antifašističkih žena jugoslavije?

NorthStand
14-04-2015, 19:43
Tito taj degenerik neviđenih razmjera, kao i sva ta komunistička govna valjda je on drugačiji bio od Staljina, zbog takvih parazita mi je žao što ih brko nije sve potaracao.

isto tako, mi nije jasno zbog čega se priča o nekakvom llijepom životu u SFRJ, dok isti seru po NDH, takvih je i hrvatska prepuna, može mi netko objasnit taj misterij dakle dotičnoj govnjariji je mila komunistička totalitarna tvorevinica ali zato bato "fašistička" NDH smrdi.

to su ti dvostruki kriteriji, i točno se zna tko danas napada pozdrav za dom spremni, i što taj pozdrav za tu gamad simbolizira, simbolizira njihov poraz. jer Hrvatksi narod ima svoju državu, i ima svoj dom, iako su oni taj dom i tu državu za vrijeme drugog sviejtskgo rata spepelili uz pomoć domaćih bijednika i stranih nametnika!

dakle, jasno je zašto je njima SFRJ divna, o demografskim gubicima ne bih, Tito je pobio sigurno blizu pola miliona ljudi, skoro milju je istjerao netom nakon okončanja rata, a milioni su još napustili ove prostore, pod krinkom "ekonomske razmjene" dobara i ljudi. i većina njih sen iakd nije ni vratila, ali budimo realni tko bi se normalan vraćao u ovu vukojebinu i kaljužu, kad si tamo napravi normalan život uz dobru plaću i dobro uređenu državu, nije ni čudno da nitko nema motiva za povratak, jer to sve nema u svojoj "domovini" SFRJ, odnosno danas RH.

dakle, ta SFRJ pogotovo SFRJ, iako je i Kraljevina uvelike utjecala na to totalno mentalno gaženje našeg naroda, svi ovi debili što po državi danas nariču tim vremenima su produkt tog vremena, a nije da ih nema vidjeli smo da je za ovog kretena Josipovića glasalo milion ljudi, to su strašne stvari, zamislite vi da je to govno od države potrajalo još 20tak godina, pa mi nikad izašli ne bi iako bi propali ko narod i država, valjda bi ova etnomazohistička govna koja bi još dobila na masovnosti pristala na to.

dakle želim reći da smo uhvatili zadnji vlak, da izađemo iz te nakaradne tvorevine, iz tog komunizma i da je to smeće još malo potrajala nas bilo ne bi. a ovako sad su oni zloćudno tkivo koje odumire, a u suprotnom bi mi bili ti koji bi odumrijeli, i baš zato su nervozni ovih dana pa galame o tome kako smo rasisti jer smo za dom spremni, ne trebali bi za vašeg Titu biti spremni, pas vam mater jebo vama i njemu. eto pa nek me sad opet neki nazivaju idiotom, jer iskreno napišem što mislim o tim govnima.

Knight79
16-07-2015, 14:07

Da li si ti cuo nekada za USA (SAD),jednu od najmocnijih sila sveta? Da li mozes da zamilis (i shvatis) koliko tamo postoji razlicite kulture,mentaliteta,obicaja itd,itd? Koliko naroda i nacija cini USA? Veruj mi,toga tamo ima PUUUNO,mnogo vise nego u SFRJ....

I da li je doslo do "pucanja" SAD? Nije,nikada i nece.Doduse pokusali su juznjaci da izadju svojevoljno iz SAD 1861,ali su ih severnjaci (jenkiji) u tome sprecili i jos su ih pritom dobro isprasili.....npr poredjenje kao kada bi JNA odlucila da spreci i isprasi bilo koga ko hoce samovoljno da izadje iz SFRJ...

Hocu da kazem da je bilo volje za time moglo se i u SFRJ dobro ziveti,ali mnogi su "preko hleba trazili pogacu" (i srbi i hrvati).

I nije tacno da su samo srpski oficiri JNA planski rasporedjivani po Hrvatskoj....svi (ili velika vecina) oficira,bilo koje nacije,JNA je cesto menjala mesto sluzbe,tako da su premestani sirom SFRJ....a tokom 1991 dobar deo NAJVISIH oficira JNA u Beogradu su bili HRVATI....