PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Kome zvoni zvono licemjerja? Udruga Želim miran život protiv Crkve

caporegime
05-06-2012, 18:12
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=2248-Kome-zvoni-zvono-licemjerja-Udruga-%C2%8Eelim-miran-%C2%9Eivot-protiv-Crkve

sagitarius
10-06-2012, 13:45
Interesantne su u svom sociološkom i širem društvenom, ali neizostavno i političkom smislu, te neke "inicijative" koje u svom ishodištu i krajnjem cilju kreću od principa rušenja svega tradicionalnog i vjerskog, kao dijela temeljnog hrvatskog bića i prihvatanja ekscentričnih bjelosvjetskih novotaraija uvaljanih u podebeo sloj snobovštine, rekao bih filmskim žargonom "boleštine", te svega i svačega i sve bez ikakvih kriterija i moralnih skrupula.
Primjer kojeg nam secira autorica ove kolumne je tipično politički oštro izdiferencirano antikatoličko ponašanje stanovite grupice koja svojim djelovanjem pokušava da ušutka crkvena zvona - koje li žalosne smijurije....
Dobro ti isti mediokriteti, čije politikantstvo im viri iz razdjeljka, nisu poslali depešu Vatikanu i inzistirali na Papskom ukazu kojim se zabranjuju oglašavanja zvona sa svih katoličkih crkvi i katedrala..., pa ako ne u cijelom svijetu, ono barem u Hrvatskoj radi njihovih na decibele osjetljivih slušnih organela...
Jasno da im to nije niti na kraj pameti i da to ne bi uradili niti u bunilu, jer bi ih cijeli svijet proglasio degenericima, što u Hrvatskoj javno nitko ne smije da im skreše u lice, jer bi to bila jasna i prejaka politička poruka onim kojima smeta katolička komponenta hrvatskog naroda, a koji su evidentno trenutno na vlasti i koji su van svake sumnje u pozadini ovakvih "inicijativa", kao jasnih signala onom većem dijelu hrvatskog naroda koji štuje vjeru i svoju crkvu, o tome tko je na vlasti i kamo se kani voditi Hrvatska, dok su oni na njenom čelu, zaboravljajući da im mandat nije beskonačan...

zaba1111
10-06-2012, 13:56
Sve je to jasno i sve je to tako , slažem se i s tekstom i s sagitariusom, ali šta je je, ponekad i ja u polu snu govorim ima li ovome kraja.
Da me džamija svaku zoru budi vjerovatno ne bih poduzimao ništa protiv toga, ali bi sigurno u tom trenutku polusna prigovarao i u sebi zazivao kraj.
Tako da po meni sve to treba ipak stištati jer u konačnici zvona i hodžino učenje su radi ljudi, a ne obratno.

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 11:20
Bilo bi dobro pročitati izvornu objavu za medije, članak na linku je sasvim nešto drugo:

Objava za medije: Buka crkvenih zvona uništava naše zdravlje

Datum objave: 01.06.2012.
Buka crkvenih zvona je izuzeta iz Zakona o zaštiti od buke. Ne postoji nikakvo ograničenje na količinu buke koja može dopirati sa i iz crkvi, te ne postoji pravna zaštita od takve
buke.

Zagreb, 1. lipnja 2012. – Buka crkvenih zvona je izuzeta iz Zakona o zaštiti od buke. Ne postoji nikakvo ograničenje na količinu buke koja može dopirati sa i iz crkvi, te ne
postoji pravna zaštita od takve buke.
Ljudi su prepušteni na nemilost župnicima koji vrlo često nemaju razumijevanja za ljude koji žive u blizini crkvi. Crkvama je dopušteno zvoniti od 0-24 sata, 365 dana u godini.
Nema nikakvog ograničenja.

Na pritužbu na buku crkvenih zvona uvijek se preispituje vjerska i nacionalna pripadnost osobe koja se žali. Rašireno je uvjerenje da buka crkvenih zvona ne može smetati osobama
koje se izjašnjavaju kao katolici. To je potpuno pogrešno jer se zvučnim valom prenosi mehanička energija koja se u uhu transformira u podražaje koji se centralnim živčanim
sustavom prenose u mozak neovisno o religijskom uvjerenju osobe.

Crkve ujutro zvone kada naselja i gradovi spavaju i ostali izvori buke nisu izraženi. Ujutro se ostvaruje potpuna dominacija bukom zvona. Tokom dana glasnom učestalom zvonjavom i
označavanjem vremena otkucajima zvona nadglasava se grad i njegovi zvukovi.

Za zdravlje su odmor tokom dana i san tokom noći od iznimne važnosti. Za organizam nije važan izvor buke koji će izazvati narušavanje kvalitete sna ili potpuni prekid sna, odnosno
izazvati uznemirenje, nelagodu ili psihološku napetost.

Ako imate problem buke crkvenih zvona svakako se javite u udrugu ŽELIM MIRAN ŽIVOT zmz.hr
Zajedno možemo više.

Utišavanje nije isto što i "ušutkvanje" kao što kaže sagitarius.
Cilj je utišavanje buke crkvenih zvona koja uznemiravaju i dekoncentriraju građane koji žive pored crkvi.

Član sagitarius navodi da je zagađenje temelj hrvatskog bića. Mene zanima kako zagađenje (pa imalo to zagađenje i vjerski predznak) može biti temelj za bilo što osim za uništavanje zdravlja?

O kakvoj su buci radi, predlažem video:

http://www.youtube.com/watch?v=BHMoEe2I5E4

Inkvizitor
03-07-2012, 11:35
zvonjava zvona ne traje duže od minute. A kad su razni festivali ili neka događanja kao sad na Bundeku.,.basovi probijaju uši satima i poslije ponoći..imaš osjećaj da ti lupa u mozak. I šta, ništa.

Inkvizitor
03-07-2012, 11:37
Čuj želim miran život. netko bi rekao to je udruga koja se bori protiv nasilja svake vrste, protiv ratova, pa i protiv naprimjer gay nasilja kojim se teroriziraju cijeli gradovi a oni sui dali naziv Želim miran život jer im smeta minuta crkvenog zvona..hahaha

koji cirkusanti.

ZGabriel
03-07-2012, 11:43
ovo je, čini mi se, jedinstven slučaj na svijetu. u Njemačkoj, koja i nije nešto na glasu po jakoj vjeri, zvona zvone u svako doba dana i noći. ima crkava na kojima zvone svakih 15 minuta, od 0-24. nikad nisam čula da se netko bunio...i mene su znala probudit zvona jer imaju crkvu na svakom ćošku...otvorim oči - aha, nedjelja, okrenem se na drugu stranu i nastavim spavati. :D

dopuštam da je zbog loše gradnje u nekim kvartovima zvučna izolacija nepostojeća, i da je zvuk prejak (neću reći buka jer je zvonjava najljepši zvuk ;)), ali to bi se moglo riješiti razgovorom sa župnikom. zamoliti ga da možda malo utiša? je li to itko pokušao? ili se odmah ide đonom na zle svećenike? :zubo

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 11:53
zvonjava zvona ne traje duže od minute. A kad su razni festivali ili neka događanja kao sad na Bundeku.,.basovi probijaju uši satima i poslije ponoći..imaš osjećaj da ti lupa u mozak. I šta, ništa.

Nisi pogledao video znači da pričaš bez veze. Da si pogledao video vidio bi da zvonjava traje dvije minute.

Buka crkvenih zvona je SVAKODNEVNA buka. Najveći su problemi sa SVAKODNEVNOM JUTRANJOM BUKOM koja remeti san i odmor. Glasna zvonjava u toku dana uznemirava druge socijalne skupine koje trebaju odmor tokom cijelog dana (djeca, trudnice, treća životna dob) ili u drugom dijelu dana (radnici druge i treće smjene).

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 11:56
Čuj želim miran život. netko bi rekao to je udruga koja se bori protiv nasilja svake vrste, protiv ratova, pa i protiv naprimjer gay nasilja kojim se teroriziraju cijeli gradovi a oni sui dali naziv Želim miran život jer im smeta minuta crkvenog zvona..hahaha

koji cirkusanti.

Odlučili smo se "cirkusirati" sa bukom jer je taj segment zaštite okliša zapostavljen.
Tako "cirkusiramo" sa bukom trafostanica, motocross staza, ugostiteljskih objekata, gradskih manifestacija, šahtova na cesti,... i naravno bukom crkvenih zvona.

Inkvizitor
03-07-2012, 11:56
Nisi pogledao video znači da pričaš bez veze. Da si pogledao video vidio bi da zvonjava traje dvije minute.

Buka crkvenih zvona je SVAKODNEVNA buka. Najveći su problemi sa SVAKODNEVNOM JUTRANJOM BUKOM koja remeti san i odmor. Glasna zvonjava u toku dana uznemirava druge socijalne skupine koje trebaju odmor tokom cijelog dana (djeca, trudnice, treća životna dob) ili u drugom dijelu dana (radnici druge i treće smjene).

Da..I što da traje dvije minute. da traje i pet minuta. kad su festivali lupa cijelu noć, discoteke lupaju cijelu noć a vi se našli sa nazivom Želim miran život..i smetaju vam crkvena zvonašto zvone minutu dvije.. pa se još sakrivate iza djece i trudnica.

uznemirava vas da ne kažem šta..potrudit ću se da budem pristojan..zasad..

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 12:00
ovo je, čini mi se, jedinstven slučaj na svijetu. u Njemačkoj, koja i nije nešto na glasu po jakoj vjeri, zvona zvone u svako doba dana i noći. ima crkava na kojima zvone svakih 15 minuta, od 0-24. nikad nisam čula da se netko bunio...i mene su znala probudit zvona jer imaju crkvu na svakom ćošku...otvorim oči - aha, nedjelja, okrenem se na drugu stranu i nastavim spavati. :D

dopuštam da je zbog loše gradnje u nekim kvartovima zvučna izolacija nepostojeća, i da je zvuk prejak (neću reći buka jer je zvonjava najljepši zvuk ;)), ali to bi se moglo riješiti razgovorom sa župnikom. zamoliti ga da možda malo utiša? je li to itko pokušao? ili se odmah ide đonom na zle svećenike? :zubo

Naravno da sam pokušao razgovarati sa župnikom, ne jednom. Razgovarao sam i sa glasnogovornikom Nadbiskupskog duhovnog stola. Slao sam i dopise Nadbiskupiji ali od toga nema koristi.

Kada i najljepši zvuk svojom razinom zvučnog tlaka ili vremenom izloženosti uzrokuje uznemirenje, nelagodu ili psihološku napetos, onda je to buka.

ZGabriel
03-07-2012, 12:03
Kada i najljepši zvuk svojom razinom zvučnog tlaka ili vremenom izloženosti uzrokuje uznemirenje, nelagodu ili psihološku napetos, onda je to buka.

i meni smeta zvuk auta i tramvaja u svako doba dana i noći. šta da radim? da zaustavim promet?

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 12:03
Da..I što da traje dvije minute. da traje i pet minuta. kad su festivali lupa cijelu noć, discoteke lupaju cijelu noć a vi se našli sa nazivom Želim miran život..i smetaju vam crkvena zvonašto zvone minutu dvije.. pa se još sakrivate iza djece i trudnica.

uznemirava vas da ne kažem šta..potrudit ću se da budem pristojan..zasad..

Umjesto što si pristojan, probaj čitati sa razumijevanjem što ti pišem.
Pišem da je buka crkvenih zvona SVAKODNEVNA BUKA i najveći su problemi u vrijeme sna i odmora.

Ne skrivamo se iza trudnica niti djece. Radi se o tome da se javilo više zabrinutih trudnica koje se uznemirava u trenucima kada nužno trebaju odmor i mir.

Za diskoteke postoji Zakon o zaštiti od buke i ako imaš problem s bučnom disketokom slobodno se javi. Najmanji je problem poslati dopis Sanitarnoj inspekciji.

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 12:06
i meni smeta zvuk auta i tramvaja u svako doba dana i noći. šta da radim? da zaustavim promet?

Buka prometa je veliki problem.
Karte buke neće riješiti tvoj problem ali će barem biti smjernica za sadašnje i buduće stanare kakva ih razina buke očekuje.

U kojem gradu i kojoj ulici živiš?

ZGabriel
03-07-2012, 12:10
Buka prometa je veliki problem.
Karte buke neće riješiti tvoj problem ali će barem biti smjernica za sadašnje i buduće stanare kakva ih razina buke očekuje.

U kojem gradu i kojoj ulici živiš?

U Zagrebu, u centru. :zubo ali isto je i u Španskom, npr. osim javnog prijevoza, ima i onih kretena što se noću natječu u brzoj vožnji. :nezna
tiho je gore pod Sljemenom, na Bukovcu i sl. i to u nekim manjim ulicama gdje nema prometa.
tako da je meni zvonjava s crkve najmanji problem. :D čujem zvono iz Palmotićeve kad idem na posao, i to ga više naslutim jer je zeleni val već tad pun auta...

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 12:29
U Zagrebu, u centru. :zubo ali isto je i u Španskom, npr. osim javnog prijevoza, ima i onih kretena što se noću natječu u brzoj vožnji. :nezna
tiho je gore pod Sljemenom, na Bukovcu i sl. i to u nekim manjim ulicama gdje nema prometa.
tako da je meni zvonjava s crkve najmanji problem. :D čujem zvono iz Palmotićeve kad idem na posao, i to ga više naslutim jer je zeleni val već tad pun auta...

Za noćne "trkače" postoji provjeren recept. Kako se uvijek radi o istim vozilima, zapiši tablice i pošalji detaljnu prijavu policiji. Tako je napravio jedan forumski poznanik i problem je bio riješen.

Trnovčica je mirno stambeno naselje, daleko od velikih prometnica i crkvena su zvona najveći izvor buke. Što da ti kažem, razina rezidualne buke tokom dana kod mene je 40 dBA, možda niti toliko. Po noći je ispod 30 dBA.

sagitarius
03-07-2012, 12:32
Vi koji "želite miran život" očigledno je da ne poznajete stvari o kojim s toliko žara govorite ili ih pak svjesno zaobilazite, a obzirom da je moguće da je vaša seoska crkva preglasna za vaše kozaračke ovce i grmečke krave, kojima ne daju sna, kao i u obje kuće u neposrednoj blizini crkve, gdje ste se nabili da bi ste bili bliži centru zbivanja, kamo vas nitko nije ni zvao, ali eto vi ste došli, pa se eto sad malo proširujete i po Zagrebu i Hrvatskoj...
Ostavite se priće o vašem mirnom snu, npr. u Sarajevu pred sarajevskom katedralom svako veće se do kasno izvode razni glazbeni performansi koji visoko nadilazi 90 dB (decibela- mjera za jakost zvuka) u krugu od 150 metara, što je mnogo glasnije od katedralnih zvona, koja otkucavaju, pa se i nečuju, a koja u nočnim satima iza ponoći otkucavaju tek po jednom za svaki sat, kao i svugdje što uopće nikome nije problem.
Vi iz te vaše udruge koju bi svakako trebalo zabraniti ne znate što je religijska tolerancija, jer poziv mujezina sa minareta sarajevskih džamija je osiguran preko snažnih razglasnih uređaja koji osiguravaju da i najudaljeniji vjernici đemata jasno čuju ezan...
Konačno vi iz tih nekakvih udruga, ako želite miran život borite se da vam se djeca zaposle, da svi imaju dovoljno kruha i da vam ljudi ne prekopavaju kontejnere u svojoj pregolemoj nevolji.
Crkve se ostavite i ne beljezgajte bajke o mirnom snu preko crkvenih zvona, nego to radije činite udarajući na sva pa i ta zvona priču o organiziranom kriminalu i onim koji vam djecu truju drogom i alkoholom...
Nadovezujući se na svoj prvi post, a odgovarajući vam na upit zašto su crkvena zvona izuzeta iz Zakona o buci u RH, objasnit ću vam na jednostavan način, da je stav donosioca zakona : radi toga što je na vašu žalost Hrvatska pretežito katolička država, pa se mora poštivati volja večine...
Dakle ovo što pokušavate nije u skladu ni sa slovom a ni sa duhom zakona na kojeg se pozivate.
Pošto za vas argumenti ništa ne znače, jer ste si zadali da učutkate crkvena zvona iz samo vama znanih razloga, onda vas ostavljam da i dalje balegate i da i dalje od sebe pravite bolesne i zadrte mediokritete, kojim se ljudi smiju...
I da.
Dokaz tolerancije Crkve su mnogi dalmatinski gradovi gdje se radi mirnog sna turista crkvena zvona ne oglašavaju u vremenu od ponoći pa do 6 ili 7 ujutro, jasno to je lokalna stvar koja se može dogovoriti sa crkvenim ocima bez problema.

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 12:37
Vi koji "želite miran život" očigledno je da ne poznajete stvari o kojim s toliko žara govorite ili ih pak svjesno zaobilazite, a obzirom da je moguće da je vaša seoska crkva preglasna za vaše kozaračke ovce i grmečke krave, kojima ne daju sna, kao i u obje kuće u neposrednoj blizini crkve, gdje ste se nabili da bi ste bili bliži centru zbivanja, kamo vas nitko nije ni zvao, ali eto vi ste došli, pa se eto sad malo proširujete i po Zagrebu i Hrvatskoj...
Ostavite se priće o vašem mirnom snu, npr. u Sarajevu pred sarajevskom katedralom svako veće se do kasno izvode razni glazbeni performansi koji visoko nadilazi 90 dB (decibela- mjera za jakost zvuka) u krugu od 150 metara, što je mnogo glasnije od katedralnih zvona, koja otkucavaju, pa se i nečuju, a koja u nočnim satima iza ponoći otkucavaju tek po jednom za svaki sat, kao i svugdje što uopće nikome nije problem.
Vi iz te vaše udruge koju bi svakako trebalo zabraniti ne znate što je religijska tolerancija, jer poziv mujezina sa minareta sarajevskih džamija je osiguran preko snažnih razglasnih uređaja koji osiguravaju da i najudaljeniji vjernici đemata jasno čuju ezan...
Konačno vi iz tih nekakvih udruga, ako želite miran život borite se da vam se djeca zaposle, da svi imaju dovoljno kruha i da vam ljudi ne prekopavaju kontejnere u svojoj pregolemoj nevolji.
Crkve se ostavite i ne beljezgajte bajke o mirnom snu preko crkvenih zvona, nego to radije činite udarajući na sva pa i ta zvona priču o organiziranom kriminalu i onim koji vam djecu truju drogom i alkoholom...
Nadovezujući se na svoj prvi post, a odgovarajući vam na upit zašto su crkvena zvona izuzeta iz Zakona o buci u RH, objasnit ću vam na jednostavan način, da je stav donosioca zakona : radi toga što je na vašu žalost Hrvatska pretežito katolička država, pa se mora poštivati volja večine...
Dakle ovo što pokušavate nije u skladu ni sa slovom a ni sa duhom zakona na kojeg se pozivate.
Pošto za vas argumenti ništa ne znače, jer ste si zadali da učutkate crkvena zvona iz samo vama znanih razloga, onda vas ostavljam da i dalje balegate i da i dalje od sebe pravite bolesne i zadrte mediokritete, kojim se ljudi smiju...
I da.
Dokaz tolerancije Crkve su mnogi dalmatinski gradovi gdje se radi mirnog sna turista crkvena zvona ne oglašavaju u vremenu od ponoći pa do 6 ili 7 ujutro, jasno to je lokalna stvar koja se može dogovoriti sa crkvenim ocima bez problema.

Živim u Hrvatskoj, u naselju Trnovčica u Zagrebu. Gdje ti živiš?

ZGabriel
03-07-2012, 12:40
Za noćne "trkače" postoji provjeren recept. Kako se uvijek radi o istim vozilima, zapiši tablice i pošalji detaljnu prijavu policiji. Tako je napravio jedan forumski poznanik i problem je bio riješen.

Trnovčica je mirno stambeno naselje, daleko od velikih prometnica i crkvena su zvona najveći izvor buke. Što da ti kažem, razina rezidualne buke tokom dana kod mene je 40 dBA, možda niti toliko. Po noći je ispod 30 dBA.

pa blago vama!
i još se bunite na malo muzike...

Inkvizitor
03-07-2012, 12:42
Umjesto što si pristojan, probaj čitati sa razumijevanjem što ti pišem.
Pišem da je buka crkvenih zvona SVAKODNEVNA BUKA i najveći su problemi u vrijeme sna i odmora.

Ne skrivamo se iza trudnica niti djece. Radi se o tome da se javilo više zabrinutih trudnica koje se uznemirava u trenucima kada nužno trebaju odmor i mir.

Za diskoteke postoji Zakon o zaštiti od buke i ako imaš problem s bučnom disketokom slobodno se javi. Najmanji je problem poslati dopis Sanitarnoj inspekciji.

Aha i meni su se javili mnogi Marsovci i raspitivali se za cijene parcela u Trnovčici..

sagitarius
03-07-2012, 12:49
Bog s tobom i da ti Duh Sveti prosvjetli razum i izvede iz zablude i odvrati od zlih riječi i zavrzlama koje si pripremio iza svog trol pitanja...

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 12:51
pa blago vama!
i još se bunite na malo muzike...

Da se jutranje Pozdravljenje sa 6 premjesti na 7 i da se malo utišaju (može se, postoje 4 zvona) te da se ukinu svi otkucaji sata, problem buke crkvenih zvona u Trnovčici bi bio riješen. Na žalost, župnik se inati i ne želi to prilagoditi.

Ne znam da li znaš, problem nije samo u Trnovčici. Postoji cijeli niz pritužbi na bučna crkvena zvona u cijeloj Hrvatskoj. Budem stavio popis.

EDIT: stavio sam u komentar listu pritužbi
http://www.fizzit.net/vijesti-i-politika/komentari-i-kolumne/3988-za-koga-zvone-zvona-licemjerja-udruga-zelim-miran-zivot-protiv-crkve

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 12:53
Aha i meni su se javili mnogi Marsovci i raspitivali se za cijene parcela u Trnovčici..

Dovoljno je raspitati se u agencijama za nekretnine. Postoji jedno 7-8 kuća u Trnovčici koje se prodaju, naravno da se niti jedna ne prodaje zbog buke.

Inkvizitor
03-07-2012, 12:58
Dovoljno je raspitati se u agencijama za nekretnine. Postoji jedno 7-8 kuća u Trnovčici koje se prodaju, naravno da se niti jedna ne prodaje zbog buke.

da ali su oni pitali baš mene, nemaju povjerenja u agencije za nekretnine. Koliko ja znam u Trnovčici su pretežno doseljenici iz Bih. Iz Duvna , Livna i sl. odakle si ti prispjela ili prispio u Trnovčicu.

ZGabriel
03-07-2012, 13:00
Da se jutranje Pozdravljenje sa 6 premjesti na 7 i da se malo utišaju (može se, postoje 4 zvona) te da se ukinu svi otkucaji sata, problem buke crkvenih zvona u Trnovčici bi bio riješen. Na žalost, župnik se inati i ne želi to prilagoditi.

Ne znam da li znaš, problem nije samo u Trnovčici. Postoji cijeli niz pritužbi na bučna crkvena zvona u cijeloj Hrvatskoj. Budem stavio popis.

napisala sam gore, to je problem samo ovdje.
i kao što rekoh, ajmo ukinuti promet prije 8 sati, jer meni smeta buka s ceste. a sigurno ima još puno ljudi kojima smeta, ali eto, prihvaćaju da život u gradu ima i stvari koje se ne mogu izbjeći. :nezna

ZelimMiranZivot
da ali su oni pitali baš mene, nemaju povjerenja u agencije za nekretnine. Koliko ja znam u Trnovčici su pretežno doseljenici iz Bih. Iz Duvna , Livna i sl. odakle si ti prispjela ili prispio u Trnovčicu.

Sa Knežije.

sagitarius
:smijeh:smijeh:smijeh

Inkvizitor
03-07-2012, 13:03
Sa Knežije.

A na Knežiju sa-..???

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 13:06
napisala sam gore, to je problem samo ovdje.
i kao što rekoh, ajmo ukinuti promet prije 8 sati, jer meni smeta buka s ceste. a sigurno ima još puno ljudi kojima smeta, ali eto, prihvaćaju da život u gradu ima i stvari koje se ne mogu izbjeći. :nezna

Prestanimo banalizirati.
Nije poanta da ako trpe buku ovi u centru grada, da je u redu da imaju buku i ovi na uvjetno periferiji grada.

Zaštita okoliša pa tako i zdravlja je zadatak svih nas. I u Ustavu Republike Hrvatske to piše.

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 13:07
A na Knežiju sa-..???

Iz rodilišta.

Inkvizitor
03-07-2012, 13:11
i tako veliš..vama meta buka crkvenih zvona..zanimljivo..nadasve zanimljivo..samo nastavite..pozorno slušamo..

ZGabriel
03-07-2012, 13:11
Prestanimo banalizirati.
Nije poanta da ako trpe buku ovi u centru grada, da je u redu da imaju buku i ovi na uvjetno periferiji grada.

Zaštita okoliša pa tako i zdravlja je zadatak svih nas. I u Ustavu Republike Hrvatske to piše.

piše u Ustavu štošta...
ako zvonjava prelazi granicu dopuštenu zakonom, tužite svećenika. :nezna
ako ne prelazi, prestanite huškati narod protiv Crkve. već je degutantno zbog čega se sve Crkva proziva.

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 13:14
piše u Ustavu štošta...
ako zvonjava prelazi granicu dopuštenu zakonom, tužite svećenika. :nezna
ako ne prelazi, prestanite huškati narod protiv Crkve. već je degutantno zbog čega se sve Crkva proziva.

Crkva je isposlovala da ne postoji Zakon koji regulira razinu buke crkvenih zvona.
Tko je kriv za uništavanje zdravlja bukom crkvenih zvona ako to nije Crkva?

Slao sam dopis Nadbiskupiji i nisu naredili župniku da utiša. Prema tome odgovornost je na Crkvi.

Inkvizitor
03-07-2012, 13:17
Crkva je isposlovala da ne postoji Zakon koji regulira razinu buke crkvenih zvona.
Tko je kriv za uništavanje zdravlja bukom crkvenih zvona ako to nije Crkva?

Slao sam dopis Nadbiskupiji i nisu naredili župniku da utiša. Prema tome odgovornost je na Crkvi.

Ne bulazni. Nikome zdravlje nije uništila zvonjava crkvenih zvona

sagitarius
03-07-2012, 13:24
OK.
Zanima me koliko članova broji vaša udruga "Za miran život", koju funkciju obnašate u toj udruzi ili ste pak svi jednaki i ravnopravni, onak kao u nekoj komuni, te tko od političara učestvuje u vašem radu i da li netko iz te udruge prima novac za svoje članstvo i usluge...
Imate li pravni odjel, kako komunicirate i kontaktirate članstvo iz ostalih gradova i mjesta i dalje osim što radite na učutkavanju crkvenih zvona na čemu još radite...
Ova pitanja sam postavio radi potencijalnog vrbovanja novih članova.
Da li imate vašu Web stranicu, imate li svoj logo i općenito kakav vam je marketing....

galija
03-07-2012, 13:25
ja sam imala jednog gosta kojem je smetao susjedov pjetao
nevjerojatno ali gospon je na odmoru i kakve su to životnje
kaj one ne znaju da je vrime odmora....
smješno i usput žalosno

ZGabriel
03-07-2012, 13:26

ajd ne laži.

zakon o zaštiti od buke (http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/304878.html)

Članak 6.
Zaštita od buke provodi se danonoćno.
U smislu ovoga Zakona dan traje 14 sati, od 6 do 20 sati, večer traje 2 sata, od 20 do 22 sata, a noć traje 8 sati, od 22 do 6 sati.

:kava

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 13:32
ajd ne laži.

zakon o zaštiti od buke (http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/304878.html)

:kava

Nije pristojno nekoga nazvati lažljivcem, a pritom se referencirati na stari Zakon o zaštiti od buke.

caporegime
03-07-2012, 13:42
da se provede referendum u trnovčici s pitanjem želi te li da crkvena zvona i dalje zvone, mislim da bio ovih što se pozivaju na miran život bilo manje od trgovaca pršutom u medini.
naglasak na svemu je da im smeta crkva.
kakva crna buka, to je isto kao i kad su se dušebrižnici bunili da im nova crkva u travnom zauzima prostor za igru u parku iako je crkva obuhvatila manje od 10% te livade.
na kraju su "purgeri s kozare" počeli igrati na argument da se od crkve ne vide djeca kako se igraju pa ih se sa mamutice ne može uočiti iako se ponavljama radilo o manje o 10% livade a ti koji bi htjeli gledati svoju djecu kako se igraju s mamutice morali bi nadmašiti orla, obzirom na dalekovidnost a kako su neki prigovarali da time ne mogu zvati svoju djecu s balkona i prozora, nesvjesno su dali do znanja kako oni ("urbani" a zapravo dovučeni s grmeča") vide gradski život, čuvavši svoje grmečko kozarske običaje dovikivanja s brijega na brijeg.

u pitanju je isključivo netrpeljivost prema katoličkoj crkvi kao nacionalnom simbolu, a dokaz je to što se takvi nisu nikad bunili protiv ni jednog drugog izvora buke.

sagitarius
03-07-2012, 13:44
Dobro, nije pristojno nekoga nazivati lažcem na pravdi Boga, no kada ste vi osobno bili prisutni nekoj od sjednica, gdje su prisustvovali predstavnici Crkve i borili se da se iz Zakona o buci izuzmu crkvena zvona...
Ako ste bili prisutni takvom oficijelnom skupu ZGabriel će vam se izvinuti, ako ne ona ja ću zasigurno...
Međutim, što ćemo ako vi osobno niste bili prisutni takvom sastanku vladine komisije koja je radila na izradi ovog zakona i ako u radu komisije nije učestvovao nitko iz Crkve, jer crkvena zvona uopće nisu bila upitna da se svrstavaju u ovaj zakon o buci...
Da li je onda ZGabriel u pravu ?

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 13:47
OK.
Zanima me koliko članova broji vaša udruga "Za miran život", koju funkciju obnašate u toj udruzi ili ste pak svi jednaki i ravnopravni, onak kao u nekoj komuni, te tko od političara učestvuje u vašem radu i da li netko iz te udruge prima novac za svoje članstvo i usluge...
Imate li pravni odjel, kako komunicirate i kontaktirate članstvo iz ostalih gradova i mjesta i dalje osim što radite na učutkavanju crkvenih zvona na čemu još radite...
Ova pitanja sam postavio radi potencijalnog vrbovanja novih članova.
Da li imate vašu Web stranicu, imate li svoj logo i općenito kakav vam je marketing....

Od stvari koje su aktualne je problem buke trafostanice na otoku Čiovu - jučer je HEP poslao Izvještaj o drugom mjerenju nakon provedenih mjera zaštite od buke - HEP je vrlo korektan po tom pitanju.
Zatim motocross staza u Zaboku te bučne manifestacije i kafići u Novigradu u Istri.
Za lupanje šahta u Bauerovoj je recimo jučer poslan dopis i obavljen razgovor.
Onda alarm na kiosku Hrvatske lutrije u Splitu. Također korektna suradnja, reagirali su promptno.
U tijeku je rješavanje problema noćnog kluba u Sesvetama, čekam da vidim hoće li što biti riješeno.

Službena web stranica je www.zmz.hr gdje možeš naći skoro sve što te zanima.
Najbolji marketing su objave za medije koje se mogu naći na http://www.zmz.hr/mediji_1_31.aspx

Trenutno nas 10-ak u udruzi, nema zaposlenih i financiramo se od donacija. Nema dotacija od države ako na to ciljaš.

caporegime
03-07-2012, 13:50
moj susjed u zgradi preko puta jako prdi po noći i često me probudi njegov usiljeni prdež, najvjerojatnije uzrokovan jeftinijim salamama i substitutom sira.
možete li izaći na teren i sačiniti zapisnik?

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 13:50
da se provede referendum u trnovčici s pitanjem želi te li da crkvena zvona i dalje zvone, mislim da bio ovih što se pozivaju na miran život bilo manje od trgovaca pršutom u medini.
naglasak na svemu je da im smeta crkva.
kakva crna buka, to je isto kao i kad su se dušebrižnici bunili da im nova crkva u travnom zauzima prostor za igru u parku iako je crkva obuhvatila manje od 10% te livade.
na kraju su "purgeri s kozare" počeli igrati na argument da se od crkve ne vide djeca kako se igraju pa ih se sa mamutice ne može uočiti iako se ponavljama radilo o manje o 10% livade a ti koji bi htjeli gledati svoju djecu kako se igraju s mamutice morali bi nadmašiti orla, obzirom na dalekovidnost a kako su neki prigovarali da time ne mogu zvati svoju djecu s balkona i prozora, nesvjesno su dali do znanja kako oni ("urbani" a zapravo dovučeni s grmeča") vide gradski život, čuvavši svoje grmečko kozarske običaje dovikivanja s brijega na brijeg.

u pitanju je isključivo netrpeljivost prema katoličkoj crkvi kao nacionalnom simbolu, a dokaz je to što se takvi nisu nikad bunili protiv ni jednog drugog izvora buke.

Najugroženiji su stanovnicu u krugu 150 metara od crkve premda su pritužbe bile i 300-400 metara od crkve - potkrovlje.
Naravno da nekome na Branovečini ne smeta. Evo i moj blog: http://www.crkvena-zvona.com/

sagitarius
03-07-2012, 13:51
Jeste li vi neformalna grupa građana ili ste se registrirali kod nadležnog organa kao Udruga ?

sagitarius
03-07-2012, 13:53
I još samo jedno pitanje jeste li vi Dražen ?

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 13:55
Dobro, nije pristojno nekoga nazivati lažcem na pravdi Boga, no kada ste vi osobno bili prisutni nekoj od sjednica, gdje su prisustvovali predstavnici Crkve i borili se da se iz Zakona o buci izuzmu crkvena zvona...
Ako ste bili prisutni takvom oficijelnom skupu ZGabriel će vam se izvinuti, ako ne ona ja ću zasigurno...
Međutim, što ćemo ako vi osobno niste bili prisutni takvom sastanku vladine komisije koja je radila na izradi ovog zakona i ako u radu komisije nije učestvovao nitko iz Crkve, jer crkvena zvona uopće nisu bila upitna da se svrstavaju u ovaj zakon o buci...
Da li je onda ZGabriel u pravu ?

http://www.volim-losinj.org/buka/kaptol_mijenja_definiciju_buke.html

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 13:56
Jeste li vi neformalna grupa građana ili ste se registrirali kod nadležnog organa kao Udruga ?

Na webu www.zmz.hr su svi dokumenti o registraciji.

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 13:57
I još samo jedno pitanje jeste li vi Dražen ?

ŽelimMiranŽivot mi je nick.

ZGabriel
03-07-2012, 13:59
Nije pristojno nekoga nazvati lažljivcem, a pritom se referencirati na stari Zakon o zaštiti od buke.

aaa, ispričavam se, postoji i noviji Zakon. :skartoc ja navikla na ovaj stari...

evo šta piše u novom:

Članak 5.
Zaštita od buke provodi se danonoćno.
U smislu ovoga Zakona dan traje 12 sati, od 7 do 19 sati, večer traje 4 sata, od 19 do 23 sata, a noć traje 8 sati, od 23 do 7 sati.
Članak 6.
Zabranjeno je obavljati radove, djelatnosti i druge aktivnosti koje u boravišnim prostorima uzrokuju buku štetnu po zdravlje ljudi.
Uporaba elektroakustičkih i akustičkih uređaja na otvorenom u objektima registriranim za obavljanje ugostiteljske djelatnosti dopuštena je najdulje do 24 sata, osim ako vrijeme uporabe tih uređaja aktom nadležnog tijela općine, grada i Grada Zagreba nije drukčije određeno.
Buka elektroakustičkih uređaja i ostalih izvora buke na otvorenom u objektima iz stavka 2. ovoga članka ne smije prelaziti najviše dopuštene razine buke sukladno pravilniku kojim su propisane najviše dopuštene razine buke na otvorenom prostoru.
Pravilnik o najvišim dopuštenim razinama buke s obzirom na vrstu izvora buke, vrijeme i mjesto nastanka donosi ministar nadležan za zdravstvo (u daljnjem tekstu: ministar).
prelaze li crkvena zvona propisanu granicu?

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 14:04
aaa, ispričavam se, postoji i noviji Zakon. :skartoc ja navikla na ovaj stari...

evo šta piše u novom:

prelaze li crkvena zvona propisanu granicu?

O da.
Postoji Pravilnik o najvišim dopuštenim razinama buke u sredini u kojoj ljudi rade i borave (http://www.zmz.hr/download/pravilnik-o-najvisim-dopustenim-razinama-buke-u-sredini-u-kojoj-ljudi-rade-i-borave.pdf)

sagitarius
03-07-2012, 14:04
Gospodine, pitao sam vas kada ste bili na nekoj sjednici Vladine komisije gdje su se crkveni predstavnici borili da se iz Zakona izuzmu crkvena zvona, kako vi tvrdite, dakle iz Zakona o buci, na Vladi, a ne ono što mi vi nudite kao odgovor na pitanje...
Ako je to što ste mi ponudili vaš konačni odgovor onda i ja mislim da ste govorili neistinu, te da je ZGabriel u pravu...
Osobno vam želim sve najbolje u životu ali neželim vam uspjeh u akciji koju vodite protivu crkvenih zvona i sa svoje strane zauzet ću se maksimalno da u tome ne uspijete.

ZGabriel
03-07-2012, 14:07
O da.
Postoji Pravilnik o najvišim dopuštenim razinama buke u sredini u kojoj ljudi rade i borave (http://www.zmz.hr/download/pravilnik-o-najvisim-dopustenim-razinama-buke-u-sredini-u-kojoj-ljudi-rade-i-borave.pdf)

znam da postoji pravilnik, ali jeste li mjerili razinu buke u svojim stanovima, ili je zaključak donesen na temelju odokativnih rezultata?

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 14:09
Gospodine, pitao sam vas kada ste bili na nekoj sjednici Vladine komisije gdje su se crkveni predstavnici borili da se iz Zakona izuzmu crkvena zvona, dakle iz Zakona o buci, na Vladi, a ne ono što mi vi nudite kao odgovor na pitanje...
Ako je to što ste mi ponudili vaš konačni odgovor onda i ja mislim da ste govorili neistinu, te da je ZGabriel u pravu...
Osobno vam želim sve najbolje u životu ali neželim vam uspjeh u akciji koju vodite protivu crkvenih zvona i sa svoje strane zauzet ću se maksimalno da u tome ne uspijete.

Istina je takva kakva je, poznata je širokom krugu ljudi bez obzira da li sam ja bio prisutan ili ne.

Moraš shvatiti da se borim za sebe, za svoje zdravlje te za zdravlje drugih ljudi. Sprečavanje rada Udruge znači i sprečavanje borbe za zdraviji i kvalitetniji život.

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 14:10
znam da postoji pravilnik, ali jeste li mjerili razinu buke u svojim stanovima, ili je zaključak donesen na temelju odokativnih rezultata?

Buka se mjeri izvan objekta i u objektu. Razine buke izvan objekta već debelo premašuju razine navedene u Pravilniku.
http://www.zmz.hr/download/voltcraft-trnovcica.jpg

ZGabriel
03-07-2012, 14:12
Buka se mjeri izvan objekta i u objektu. Razine buke izvan objekta već debelo premašuju razine navedene u Pravilniku.

pa onda vam ni ne treba reklama po internetu. :nezna pravac sud i razbucajte ove koji buče.

sagitarius
03-07-2012, 14:27
Razumijem da se neka Udruga bori za neke svoje ideje, ali ako netko iz te udruge nešto tvrdi, pa se onda ispostavi da to nije točno, kao npr, da su se predstavnici Crkve borili za izuzeče crkvenih zvona iz zakona o buci, što je bila krucijalna tvrdnja jednog od članova te Udruge, mislim da je daljnja diskusija nepotrebna i da prevazilazi okvir značaja teme.
Pozdrav administraciji.

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 14:35
Razumijem da se neka Udruga bori za neke svoje ideje, ali ako netko iz te udruge nešto tvrdi, pa se onda ispostavi da to nije točno, kao npr, da su se predstavnici Crkve borili za izuzeče crkvenih zvona iz zakona o buci, što je bila krucijalna tvrdnja jednog od članova te Udruge, mislim da je daljnja diskusija nepotrebna i da prevazilazi okvir značaja teme.
Pozdrav administraciji.

Ovo si pročitao?
http://sljeme.usud.hr/usud/praksaw.nsf/Ustav/C1256A25004A262AC1256F720047211B?OpenDocument

caporegime
03-07-2012, 15:07
svim dušebrižnicima fizičkog i duševnog zdravlja želim sve najbolje uz popratni klip.

http://www.youtube.com/watch?v=5IV8c4SSwEo&feature=related

tko daje naglasak na crkvena zvona kao najveći izvor zla i buke taj će uskoro tražiti i da se himna prestane svirati a i smetat će mu plač vlastitog djeteta.
ne znam samo kako uopće možete raspravljati o buci kad je iz aviona vidljivo da pored svih izvora buke, nekome smetaju baš crkvena zvona.
ja se kladim da je među takvima u barem 90% slučajeva onih koji podržavaju gej parade, misle da je je borba za samostalnost previše koštala i kojima smatraju da je svako obilježavanje državnog praznika preskupo.
to su isti kojima je šerbedžija najbolji glumac a tomić najbolji kolumnist. to je ekipa kojoj je u 90% slučajeva senzibilizirana briga za nacionalne manjine i imigrante a hercegovce zovu kamenjarcima.
to je ekipa koja misli da je hrvatska izvršila agresiju na bih te da je u jugi bilo bolje.
to su ljudi koji misle da je crkva parazitska i uzima lovu ali to neće nikad reći da parazitske udruge "civilnog društva" koje uzmu 10 puta više love.
to su likovi koji će s fejsbukovcima danima paradirati i kmečati o boljem životu dok je hdz na vlasti ali neće mrdnut guzicom sad kad je još gorte a kad su jugovići na vlasti.
možemo naći 1000 stvari u kojimja se ne slažemo a ovaj je samo jedan od njih.
njima ne smetaju zvona jer su bučna, njima smetaju zvona jer su od katoličke crkve.

sagitarius
03-07-2012, 15:41
Čast svaka Capo..., e ovdje ti svaka dukata vrijedi.

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 19:11
Pozdrav administraciji.

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/crkvena-zvona-opet-slobodno-zvone.html

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 19:39
tko daje naglasak na crkvena zvona kao najveći izvor zla i buke taj će uskoro tražiti i da se himna prestane svirati a i smetat će mu plač vlastitog djeteta.
Pročitaj još jednom što sam napisao i citiraj gdje sam spomenuo "zlo". Hvala

ne znam samo kako uopće možete raspravljati o buci kad je iz aviona vidljivo da pored svih izvora buke, nekome smetaju baš crkvena zvona.
Da, postoje ljudi kojima smeta BAŠ buka crkvenih zvona jer žive u mirnim stambenim naseljima gdje ne postoje ostali izvori buke ili su vrlo niskog intenziteta. Crkvena zvona su u tim slučajevima najveći izvor buke.

ja se kladim da je među takvima u barem 90% slučajeva onih koji podržavaju gej parade,
Premda nema veze s Udrugom, mogu reći da osobno podržavam LGBTIQ zajednicu jer razumijem koliko je teško boriti se za svoja prava. Svakako preporučam http://www.ffzg.unizg.hr/hre-edc/Deklaracijaljp.pdf

misle da je je borba za samostalnost previše koštala i kojima smatraju da je svako obilježavanje državnog praznika preskupo.
Potpuno irelevantno za ovu raspravu.

to su isti kojima je šerbedžija najbolji glumac a tomić najbolji kolumnist.
Također potpuno irelevantno za ovu raspravu.

to je ekipa kojoj je u 90% slučajeva senzibilizirana briga za nacionalne manjine i imigrante a hercegovce zovu kamenjarcima.
Podjela ljudi prema nacionalnoj, vjerskoj, rasnoj, seksualnoj ili nekoj drugoj osnovi nije moj đir. Kao što kaže majka poznanika "Ili si čovjek, ili si g*****."

to je ekipa koja misli da je hrvatska izvršila agresiju na bih te da je u jugi bilo bolje.
Također potpuno irelevantno za ovu raspravu.

to su ljudi koji misle da je crkva parazitska i uzima lovu
Moj je osobni stav da je Crkva neprimjereno financirana i da treba promjeniti model financiranja vjerskih zajednica.

ali to neće nikad reći da parazitske udruge "civilnog društva" koje uzmu 10 puta više love.
Čuo sam dosta priča o tim fantomskim udrugama koje izvlače milijune kuna iz proračuna ali za sada ne znam za niti jednu konkretno niti za koji je projekt dobila novce. Ako ti znaš, slobodno napiši.

to su likovi koji će s fejsbukovcima danima paradirati i kmečati o boljem životu dok je hdz na vlasti ali neće mrdnut guzicom sad kad je još gorte a kad su jugovići na vlasti.
Također potpuno irelevantno za ovu raspravu, ali ću samo reći da se varaš.

možemo naći 1000 stvari u kojimja se ne slažemo a ovaj je samo jedan od njih.
Spuštaš raspravu na osobnu razinu. Ne služi ti na čast.

njima ne smetaju zvona jer su bučna, njima smetaju zvona jer su od katoličke crkve.

http://www.youtube.com/watch?v=JgZeaLybwZE

sagitarius
03-07-2012, 19:58
Na inicijativu Hrvatske biskupske konferencije promijenjen je zakon koji je zvona smatrao bukom...
Dakle ne vidim što je tu sporno u tom smislu su svi ovdje i govorili.
Zvona niti na koji način nisu buka i jednostavno to obesmišljava dalje cijelu tvoju priću i sve napore koje si ovdje uložio da nešto dokažeš...

Biskupi nisu bili članovi zakonodavne komisije i nisu učestvovali u kreiranju zakona.
Ni tu dakle nema ničeg spornog i to je fakt.
Učestvovali jesu u promjeni nakaznog zakona, koji je već donesen, pa čak koji je i važio jedno vrijeme, a kojim se pokušalo nametnuti i instalirati ga trajno cijeloj katoličkoj Hrvatskoj i to su uz Božju milost uspjeli denuncirati i poništiti, dakle ni tu ništa nije sporno.

Prijatelju, vrijeme predstavljanja tvoje udruge na uštrb crkvenih zvona u Hrvatskoj i EPP kojeg si besplatno pokušao da si pribaviš je isteklo. Stvar je postala dosadna i naporna.
Savjetujem, piši o nećemu drugom, jer ova tema je dobila i više prosatora nego to objektivno zaslužuje...
Nema smisla dalje diskutirati stvar o kojoj su nam mišljenja totalno suprotna, jer nije poenta u tvom zalaganju za "pravednu stvar", nego ipak u onome što je napisao Caporegime... u tvojoj bolesnoj mržnji prema katoličkoj Crkvi.

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 20:16
Na inicijativu Hrvatske biskupske konferencije promijenjen je zakon koji je zvona smatrao bukom...
Dakle ne vidim što je tu sporno u tom smislu su svi ovdje i govorili.
Zvona niti na koji način nisu buka i jednostavno to obesmišljava dalje cijelu tvoju priću i sve napore koje si ovdje uložio da nešto dokažeš...

Biskupi nisu bili članovi zakonodavne komisije i nisu učestvovali u kreiranju zakona.
Ni tu dakle nema ničeg spornog i to je fakt.
Učestvovali jesu u promjeni nakaznog zakona, koji je već donesen, pa čak koji je i važio jedno vrijeme, a kojim se pokušalo nametnuti i instalirati ga trajno cijeloj katoličkoj Hrvatskoj i to su uz Božju milost uspjeli denuncirati i poništiti, dakle ni tu ništa nije sporno.

Prijatelju, vrijeme predstavljanja tvoje udruge na uštrb crkvenih zvona u Hrvatskoj i EPP kojeg si besplatno pokušao da si pribaviš je isteklo. Stvar je postala dosadna i naporna.
Savjetujem, piši o nećemu drugom, jer ova tema je dobila i više prosatora nego to objektivno zaslužuje...
Nema smisla dalje diskutirati stvar o kojoj su nam mišljenja totalno suprotna, jer nije poenta u tvom zalaganju za "pravednu stvar", nego ipak u onome što je napisao Caporegime... u tvojoj bolesnoj mržnji prema katoličkoj Crkvi.

"Na pritužbu na buku crkvenih zvona uvijek se preispituje vjerska i nacionalna pripadnost osobe koja se žali. Rašireno je uvjerenje da buka crkvenih zvona ne može smetati osobama koje se izjašnjavaju kao katolici. To je potpuno pogrešno jer se zvučnim valom prenosi mehanička energija koja se u uhu transformira u podražaje koji se centralnim živčanim sustavom prenose u mozak neovisno o religijskom uvjerenju osobe."

ZGabriel
03-07-2012, 20:34
Ova priča sve više liči na stanare novih zgrada u Vrapču. Naime, zgrade su izgrađene preko puta želj. postaje Vrapče. Dok je tamo još trajala gradnja, pitala sam se tko bi tamo uopće kupio stan? Ali sve je rasprodano. Pogađate, sad se stanari žale na nepodnošljivu buku. Kao da ih je netko silio da se dosele pred kolodvor. :nezna
ŽMŽ-u želim brzu presudu i da drugi put bolje bira prebivalište.

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 20:42
Ova priča sve više liči na stanare novih zgrada u Vrapču. Naime, zgrade su izgrađene preko puta želj. postaje Vrapče. Dok je tamo još trajala gradnja, pitala sam se tko bi tamo uopće kupio stan? Ali sve je rasprodano. Pogađate, sad se stanari žale na nepodnošljivu buku. Kao da ih je netko silio da se dosele pred kolodvor. :nezna
ŽMŽ-u želim brzu presudu i da drugi put bolje bira prebivalište.

Crkva je sagrađena nakon ostalih kuća u naselju. Crkva nije imala zvona sve do rujna prošle godine kada su upogonjena 4 zvona ukupne mase 2245 kg.
Nebitno je tko je prvi došao, na zagađenje ne postoji pravo prvenstva.

Vezano uz prugu, sada se ne može dobiti uporabna za stan ako nema atest na buku.
Do te nemile situacije ne bi došlo da Zagreb ima kartu buke.

ZGabriel
03-07-2012, 20:48
Vi tek morate dokazati da je zvonjava, i to povremena i kratkotrajna, zvučno zagađenje. Puno sreće. ;)

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 21:16
Vi tek morate dokazati da je zvonjava, i to povremena i kratkotrajna, zvučno zagađenje. Puno sreće. ;)

Izuzeće iz Zakona ne umanjuje štetnost takve buke. Najbliži pojam je dekriminalizacija lakih droga u maloj količini. Jesu li lake droge štetne ako se krivično progone odnosno prestaje li njihova štetnost izuzimanjem iz zakona?

Sa bukom crkvenih zvona ne bi bio problem da se napravio pravilnik koji bi posebno regulirao buku sa/iz vjerskih objekata. Ovako nema granice, nema limita i župnici "peru" 70, 80 pa i 90 dBA jer jednostavno zloupotrebljavaju dano im pravo, a Crkva ne želi to interno regulirati.

caporegime
03-07-2012, 22:26
irelevantno ili ne za ovu raspravu sve moje postavke su potvrđene.
toplo se nadam da će jednom netko za dan Domovinske zahvalnosti uvesti pravilo da se to jutro kad je počela Oluja (5 ujutro) oglase sva crkvena zvona i da ne staju sat vremena.
tako da svi vi "dušebrižnici" imate dvostruki razlog za čupanje kose.
kao šlag na tortu preporučujem da javno iskažete u trnovčici svoje nezadovoljstvo opisanim stvarima.
pa kad popijete šamar i nogu u prkno da imate tri razloga za nezadovoljstvo.
a onda kao vaši srodnici sa grmeča i kozare napokon možete pustiti duši na volju i pokazati tri prsta jer ćete bar formalno imati čime zamaskirati zov svog srca.

ZelimMiranZivot
03-07-2012, 22:45
irelevantno ili ne za ovu raspravu sve moje postavke su potvrđene.
toplo se nadam da će jednom netko za dan Domovinske zahvalnosti uvesti pravilo da se to jutro kad je počela Oluja (5 ujutro) oglase sva crkvena zvona i da ne staju sat vremena.
tako da svi vi "dušebrižnici" imate dvostruki razlog za čupanje kose.
kao šlag na tortu preporučujem da javno iskažete u trnovčici svoje nezadovoljstvo opisanim stvarima.
pa kad popijete šamar i nogu u prkno da imate tri razloga za nezadovoljstvo.
a onda kao vaši srodnici sa grmeča i kozare napokon možete pustiti duši na volju i pokazati tri prsta jer ćete bar formalno imati čime zamaskirati zov svog srca.

Na tvoj post mogu samo reći:

"Na pritužbu na buku crkvenih zvona uvijek se preispituje vjerska i nacionalna pripadnost osobe koja se žali. Rašireno je uvjerenje da buka crkvenih zvona ne može smetati osobama koje se izjašnjavaju kao katolici. To je potpuno pogrešno jer se zvučnim valom prenosi mehanička energija koja se u uhu transformira u podražaje koji se centralnim živčanim sustavom prenose u mozak neovisno o religijskom uvjerenju osobe."

caporegime
03-07-2012, 22:58
ne preispituje se ovdje nikakva nacionalna vjerska pripadnost.
samo se konstatira da vama smetaju CRKVENA a ne toliko zvona.
kako je zvonjava crkvenih zvona tek mizerni doprinos buci, a vi se nimalo ne bunite zbog druge veće i češće buke, jasno je da se i na ovaj način obračunavate s onim prema čemu gajite osobnu i unutarnju netrpeljivost. prema svemu onome što vas podsjeća na hrvatsko nacionalno biće.
možeš držati referate do sudnjeg dana. ne smeta vama buka, nego vama smeta specifičan izvor te "buke".
ta mehanička energija o kojoj tlapiš mene ne smeta, mene čini radosnim.
amen gotovo, crknite jugofašisti!

caporegime
04-07-2012, 10:47
nadam se da da više nikad nitko neće propitivati izraz "amen gotovo"!!