PDA

Pogledaj Full Version : Vasi tekstovi, pjesme, price, pisma slavnim licnostima :D

SarajkaDjevojka
28-05-2012, 14:56
Predlazem da ova tema bude iskljucivo od nasih tekstova, pjesama i sl.Mozemo takodje organizirati i malo takmicenje na kraju.Nema veze koliko su tekstovi stari, kome su upuceni, da li su dio nekih unutarnjih borbi, ljubavni, politicki itd.
Dakle jedini kriterij je da ste ih vi osobno napisali.Evo ja cu prva postati svoj tekst o Slavenu Bilicu ( vjerovatno vam je cudno otkud bas o njemu )ali kad procitate tekst shvaticete razlog.

Slaven Bilić (Split, 11. rujna 1968.), bivši hrvatski nogometni reprezentativac, danas izbornik Hrvatske nogometne reprezentacije.

Kad vam treba spočitavati Grčku i propuste, nađe se masa dušebrižnika i fudbalskih eksperata sa analizama i pričama kako bi oni to bolje odradili i organizovali.Igrači i miljenici fudbalskih fanatika i njihove greške redovno se umanjuju.No, kad vas treba pohvaliti i odati vam priznanje za organizaciju i doprinos, onda masa tih glasova utihne.Uvijek u prvi red izbacuju se igrači, strijelci, šanse, propušteni golovi pa i navijači.Međutim vas kao da pomalo zapostave..Kao da vi niste previše zaslužni...A jeste.Najzaslužniji!!!...
E pa ja vam se želim zahvaliti, jer ste izbacili Tursku.Ne zato što mrzim Turke, ravnodušna sam, nego zato što bi oni dobrim dijelom bili krivci za dizanje negativnih nacionalnih tenzija u mojoj državi.Koliko sam se željela da Džeko zabije gol Portugalcima, toliko sam se željela i da vi pobijedite Turke.No, moram vam priznati da ste prevazišli moja očekivanja.I onaj dio bošnjačkog puka, koji je imao volju i želju navijati iz prkosa za Tursku, ostao je zatečen sa tri gola.Svaka vam čast !Pokosili ste ih.
Džeko nažalost nije uspio sinoć u Zenici, ali vi jeste i nadam se da imate siguran prolaz.Ustvari znam, ne nadam se.
BiH će imati popravni u utorak.Prošli ili ne, ostajete nam vi i vaši momci da navijamo za vas.Kao što već rekoh, masu svijeta u BiH impresionirala je vaša pobjeda u gostima od 3:0.Turci idu kući, njihov daljni plasman samo bi naškodio BiH.Žalosna je činjenica da mi ni sport u BiH, ne možemo odvojiti od nacionalizma.Hvala još jednom pa ste to spriječili moguće sukobe navijača.
Kad sam pogledala utakmicu maloprije, moram vam reći da bi ona sportska kapa na bilo kome, u odijelu izgledala glupo.No vi ste bili sexy, kao i uvijek.Muškarac u pravom smislu te riječi.

Tomahawk
28-05-2012, 17:04
:fever

:skartoc

SarajkaDjevojka
28-05-2012, 19:17
Obzirom da je Inkvi lijen postaviti, a tema zjapi, da Tomo chata, jedan od njegovih meni dobrih tekstova.

.
Inkvizitor
12 žigosanih
Rate this Entry
1 Komentar
Napisao Inkvizitor ; dana 01-03-2012 u 10:36 sati (218 Pogleda)

Zamislite ovu scenu. Crveni tepih pred Lisinskim. Golemi reflektori, kamere, blještave limuzine, blicevi i večernje toalete. Prikazuje se film kojeg je režirala slavna holivudska glumica o hrvatskim silovanjima i klanjima u Bosni. Premijera je. Svi koji nešto znače kao i oni koji misle da nešto znače, žele biti nazočni. Već danima toptaju i tik-takaju nožice i pljeskaju ručice u užurbanosti i ushitu isčekivanja . Dame se spremaju. Muškarci ozbiljno zatežu rukave i namještaju kragne sa karakterističnim podignućem vilice zakopčavaju zadnje dugme. Na dan premijere kao da je život stao. Blokiran je grad u tom dijelu, dolazi politička elita zemlje, tjelohranitelji sa onim minijaturnim telefonskim kabelima oko ušiju, gledaju lijevo- desno ili ukočeno prijeteći gledaju u visini očiju. Važan je dan u životu Hrvatske.

Goste u holu dvorane dočekuje štajaznam recimo..Stipe Mesić. On je najprikladniji za ovaj događaj. Ima i tri pobočnika. Specijalna gosta. Tarika, Enesa i Emira. Oni su isto uštogljeni i ulašteni. Od uzbuđenja i tijesnih ovratnika teško dišu. Ponekad ispuste ono poluglasno hu-h. Dočekuju goste i rukuju se s njima. S onom dobrohotnošću, ko da praštaju. A tako i izgleda. Prilaze im zvanice, gospoda i dame i pružaju ruku sa pokajničkim izrazom na licu. Znate, mi nismo znali za to divljaštvo. Uostalom to su netki drugi , divljaci, primitivci ali mi se iako nemamo ništa stim ispričavamo u naše ime. Jer ti divljaci i ne znaju šta je isprika. Njih trojica primaju isprike ozbiljni su i dostojanstveni. Ponekad se nasmiješe, ubrzano klimajući glavom i ovlaš drugom rukom dodirnu po gornjoj strani dlana naročito potresenu osobu koja je vidljivo dirnuta. Sa dubokim razumjevanjem i milošću.

Puno je poznatih osoba, zapravo svi koji nešto znače u političkom, javnom i kulturnom životu Hrvatske. Atmosfera je komorna. Nitko ne cijuče, nitko se ne hihoće. Holom se kao sjena vuče Vedrana Rudan. Sva u dramatici trenutka. S maskom pretučene i silovane žene. Pored nje promiče jedna dama u haljini s kreacijom starog mosta u trenutku rušenja. U pozadini Boris Dežulović daje izjavu za neki medij. Jedva šapuće kako bi danas cijela Hrvatska trebala biti kino-dvorana. Ali nije. Jer ova zemlja još nije raskrstila sa svojom mračnom prošlošću- veli. Zato je samo jedna dvorana puna. Par tisuća ljudi. A ostalih 4 i po miliona je očito nezainteresirano, jetko završava.

Dole u holu stoji slika Franje Tuđmana u prirodnoj veličini. Na tren pomislimo, šta će on tu, ovo je provokacija ali ne. Gledamo damu kao stavlja neki novac u kutiju pored i gađa pikadom pravo u mrsko lice diktatora i ratnog zločinca. To se skupljaju prilozi za ratnu odštetu šapuće mi jedan gospodin značajno i zadovljno gestikulira vidjevši da sam iznenađen. Dole malo ispod još jedna slika. Vice Vukojević u prirodnoj veličini , jedna odurna pojava silovatelj, njega se može pljunuti za 100 eura. Opet prilozi. Oko njegove slike ju punoi veća gužva. Čak i dame hraču. Jedna hoće duplo, vadi 200 eura iz nesesera. Velika je gužva, hrače se preko glava. Dramatična scena.

Istovremeno u Srbiji, kažu bilo je 12 ljudi na projekciji. 12 žigosanih. Srbija ne priznaje ništa, Srbija sa prezirom odbacuje ikakvu pomisao na krivnju. Ne zanimaju ih silovane žene, ne zanima ih klanje ni užas rata ni strašni zločini koje su počinili. Totalna indignacija prema prema odgovornosti. Zavjet šutnje. Prezir prema istini. Uostalom oni dobro znaju, nema tih srpskih zločina koje Hrvati neće preuzeti na sebe.
Oznake: Ništa
Categories Uncategorized
Report | Email Blog Entry | Subscribe to Blog Entry
« Prev *** Main *** Next »
Komentara

bobak - 03-03-2012 12:53
Dobar naslov bio u Vecernjakovom prilogu Ekran:
Ukoliko i jedna osoba oprsti zlocin- film je uspio!
| Odgovori:
Leave Comment

ZGabriel
01-06-2012, 09:58
tema premještena s podforuma Religija.

ZGabriel