PDA

Pogledaj Full Version : Koji vam je najbolji nacin za poboljsanje raspolozenja ?

SarajkaDjevojka
26-05-2012, 17:58
Postoje dani u zivotu kad imate utisak da vam jednostavno sve naopako IDE.Od ranog jutra gomilaju se problemi i nepredvidive situacije.Kako se opustate u ovim slucajevima na kraju radnih obaveza ?Kako zavrsavate dan doma ?Uz casu vina, ugodnu muziku i okrepljujucu kupku ?Sto preferirate ?

Drugi slucaj je poboljsanje raspolozenja...kako se nosite u ovom slucaju ?Kupovinom, odlaskom frizeru, kozmeticaru, masazeru ?:)

Mene kupovina odmara i uredjivanje kose.To stvarno volim, mada se ponasam ponekad " neuracunljivo " te ispraznim finansijske rezerve, ali u biti ta zrtva vrijedi.
Sto se tice stresa na poslu i u porodici maksimalno se trudim da ne dolazim u bezizlazne situacije.No kupka, omiljena muzika i solja caja lijeci i te " boljke ":)

pdv
26-05-2012, 18:13
Najbolje se opuštam uz glazbu i voljene osobe. Inače, kada sam pod nekim pritiskom ili stresom to i ne osjećam kao nešto teško. Zapravo tada najbolje funkcioniram, a kada imam previše vremena onda sam užasna. Ništa ne stižem i ništa mi se ne da. Pa tako kad sam pod pristiskom napravim što treba i kada dođem doma samo osjetim ono olakšanje. Kao da ne osjećam taj pristisak dok radim ali kada dođem doma onda osjetim ono olakšanje i mir.

Ne volim kupovanje općenito jer me umara pa to preskačem kada sam u nekom lošem životnom razdoblju ali volim otići na neki tretman jer mi to često popravi raspoloženje. Kad se osjećam ljepše i ugodnije u svom tijelu onda sam odmah i zadovoljnija i bezbrižnija.

Ovaj stres na poslu proživim bez problema jer kao što rekoh volim taj pristisak kad imam određeni rok i kada moram nešto napravit. Kao da se natječem sama sa sobom i dokazujem sebi da mogu i da sam najbolja :rofl Ali stres u obitelji i probleme što se tiču obitelji jako teško podnosim i tu sam katastrofa. Jednostavno, te stvari me pogode da se i na najmanju glupost rasplačem. Tu i nema nekog lijeka za opuštanje osim protoka vremena. S vremenom neke stvari budu lakše i prihvatljivije. Naravno, ovdje mislim na bolest i teže situacije u familiji. One blesave svađe lakše preživim iako me isto pogode.

E, da ponekad i čaša vina pomogne :D

Iris
02-06-2012, 09:24
vrlo sam osjetljiva,i svaka sitnica me dotuče i rasplače,:(
al da bi povratila raspoloženje,najprije se dobro naplačem,:cry
pa onda ožežem po glazbi,:jao
ne samo meni da glazba digne raspoloženje nego i komšiluku,bar se nadan da je tako,:smijeh(jer čujem nekad da govore eno poludila):misli

djeva u nevolji
02-06-2012, 19:56
ja nemam smisao za muziku , a i ne pijem alkohol, ne volim se kupati u kadi, volim tuš
uživam u šopingu , ali ne kupujem kad sam loše raspoložena, jer onda obično kupujem nešto što mi uopće ne pristaje
trčim
nakon trećeg kilometra čujem samo svoje disanje i to me opušta
ili spremam po kući

dečko mi se iznenadio shvativši da i nisam savršeno uredna jer je unutrašnjost mog ormara vidio u jednoj takvoj fazi gdje je sve složeno po bridu pa je mislio da sam jako uredna, a ormar je bio takav jer sam ja liječila stres :zubo

Stiliana
13-06-2012, 15:37
ja nemam smisao za muziku , a i ne pijem alkohol, ne volim se kupati u kadi, volim tuš
uživam u šopingu , ali ne kupujem kad sam loše raspoložena, jer onda obično kupujem nešto što mi uopće ne pristaje
trčim
nakon trećeg kilometra čujem samo svoje disanje i to me opušta
ili spremam po kući

dečko mi se iznenadio shvativši da i nisam savršeno uredna jer je unutrašnjost mog ormara vidio u jednoj takvoj fazi gdje je sve složeno po bridu pa je mislio da sam jako uredna, a ormar je bio takav jer sam ja liječila stres :zubo

Ni ja ne volim kadu, a obožavam tuš.
Isto, ne volim ić u šoping kad sam nervozna, jer sam nabrušena na sve i svakoga, ne bi mi se dalo presvlačit, čekat red za kabine i sl.
Najviše volim DYI beauty tretmane i to one 'kompleksnije' za koje mi inače treba više vremena kao npr. pedikura, depilacija, lakiranje noktiju na nogama i slično. Valjda ima nešto u čačkanju po stopalima što me smiruje :D
Sem toga, volim čitat, po mogućnosti provjereno dobre autore... alkohol ne pijem također.
I da, šminkanje je dobra terapija :cerek