PDA

Pogledaj Full Version : Planiranje i raspodjela financija

SarajkaDjevojka
25-05-2012, 10:46
Obicno se zenama spocitava da u pravilu trose vise odmuskaraca.Da li je to bas tacno ?U danasnje vrijeme, raznoraznih mogucnosti placanja putem kartica, ljudi obicno gube evidenciju o stvarnom stanju na racunima.Koliko su raznorazne kartice prakticne, toliko mogu prestavljati i opasnost zbog mogucnosti prekoracivanja raspolozivih finansijskih srestava.Jednostavno se zaneses nekim komadima odjece po povoljnim cijenama, cipelama na snizenju bas tvog broja i naravno kupovinom tasne koja bi upotpunila cijelokupnu sliku.
Kako vi sebe sprecavate da se ne upustate u minus, te kako najbrze, najbezbolnije i najefikasnije rijesavate minuse i dugovanja ?

gorand556
25-05-2012, 11:46
Obicno se zenama spocitava da u pravilu trose vise odmuskaraca.Da li je to bas tacno ?U danasnje vrijeme, raznoraznih mogucnosti placanja putem kartica, ljudi obicno gube evidenciju o stvarnom stanju na racunima.Koliko su raznorazne kartice prakticne, toliko mogu prestavljati i opasnost zbog mogucnosti prekoracivanja raspolozivih finansijskih srestava.Jednostavno se zaneses nekim komadima odjece po povoljnim cijenama, cipelama na snizenju bas tvog broja i naravno kupovinom tasne koja bi upotpunila cijelokupnu sliku.
Kako vi sebe sprecavate da se ne upustate u minus, te kako najbrze, najbezbolnije i najefikasnije rijesavate minuse i dugovanja ?

Nije baš točno, nekad i muški troše više..Da mi nema žene,odavno bi već završio u bankrotu :) Ja sam zadužen za trošenje,a ona za štednju..Nekad se zaletim kad vidim neku dobru stvar,ja bi to odmah kupovao bez puno razmišljanja,onda bi se toga namnožilo i eto problema.Tu žena odigra pametno,a kasnije i sam shvatim da mi to i ne treba baš.

Što se tiče kreditnih kartica,svoju sam otkazao jer sam otkrio čari stranih kladionica :D Pa se izgubi pojam o stvarnom novcu.

SarajkaDjevojka
25-05-2012, 14:17
Mudro zboris Gorane !:)

A kladionica zna biti vjerovatno zaraza, koja istecuje kucni budget i uskracuje porodici sto sta.

galija
25-05-2012, 14:52
žene ne troše više od muškaraca ali žene i muškarci troše na različite stvari.Pod muškarce ne ubrajam one lickaroše koji nose kojekakve torbice..pih.Pošto smo postali potrošački ovisnici i minusi su sve veći ali nikad,nikad ne bi otišla u minus zbog npr.cipela.
Posložiš prioritete u životu,živiš po mogućnostima i nemaš nikakvih problema

SarajkaDjevojka
25-05-2012, 14:58
I ja sam sigurna da majka nikad nece ostaviti djecu bez rucka naprimjer, jer je taj dan prekoracila limit na kartici.Znaci prvo ce otici u kupnju namirnica, pa tek onda ostalih potrijebstina.Inace moja mama kad IDE u kupnju za sebe, nikad ne zaboravi mene i tatu.Dok tata rijetko kupuje spontano neke pokloncice i sitnice.

gorand556
25-05-2012, 14:58
Mudro zboris Gorane !:)

A kladionica zna biti vjerovatno zaraza, koja istecuje kucni budget i uskracuje porodici sto sta.

Zna biti,ako čovjek nije umjeren i pametan ;) Kažem da sam na svojoj koži osjetio što znače kreditne kartice ,užas :) Kad sam zadnju otkazao,napredovao sam u životu :D

SarajkaDjevojka
25-05-2012, 15:03
Ja imam samo jednu koja IDE u minus, ostale ne.Njom placam sitnice, jer su obicno manji redovi na kasama sa bankomatima.Ostale koristim dok imaju love :D

gorand556
25-05-2012, 15:21
Ja imam samo jednu koja IDE u minus, ostale ne.Njom placam sitnice, jer su obicno manji redovi na kasama sa bankomatima.Ostale koristim dok imaju love :D

Ja zadnjih par godina koristim samo gotovinu,naravno kad se ima :D

SarajkaDjevojka
25-05-2012, 15:26
To je zakon, tu sigurno ne mozes pogrijesiti.Jos neku desetku skrijes pa kad je se sjetis a nema se, veselje pravo.