PDA

Pogledaj Full Version : Prva ljubav zaborava nema :D

SarajkaDjevojka
22-05-2012, 11:07
Da li je ovo zbilja tacno i koliko neka osoba ustvari moze puta voljeti u zivotu ?Zasto se tvrdi da nema zaborava ? Zato sto prve ljubavi obicno dozivljavamo mladi i u njih ulazimo cista srca, be maipulacija i zelja za dominacijom nad partnerom.Sjecate se vi svoje prve ljubavi iz mladosti ? Sto je sa onim osobama koje su zbog raznoraznih okolnosti propustile bezbrizna zivotna razdoblja ?Hoce te osobe kao zreli ljudi traziti nacina i mogucnosti da to nadoknade ?
Vjerovatno da hoce, osjecajuci se zakinutim tim prolaznim zivotnim razdobljima, a takodje i uskracenim za propustena mladenacka iskustva.Mislim ipak da ce tezina prve zaljubljenosti relativno zrele osobe ostaviti drugacija sjecanja pa moze biti i gorak ukus u ustima, nego mladenacka iskustva.To je tako vjerovatno zbog niza okolnosti.

Mladenacke ljubavi se u pravilu zbog vremenskog razdoblja idealiziraju a samim time i partneri...

Ljudska emocionalna zrelost, zelje i ambicije nisu jos dovoljno definisani.

Sve se drugacije pa pomalo i nezrelije, otvorenije i bez predrasuda gleda u ranoj mladosti.. It'd it'd

Tomahawk
22-05-2012, 12:33
Kako moze nesto biti nezrelije i bez predrasuda? I uz to otvorenije?

Aleksa
22-05-2012, 13:36
Da li je ovo zbilja tacno i koliko neka osoba ustvari moze puta voljeti u zivotu ?Zasto se tvrdi da nema zaborava ? Zato sto prve ljubavi obicno dozivljavamo mladi i u njih ulazimo cista srca, be maipulacija i zelja za dominacijom nad partnerom.Sjecate se vi svoje prve ljubavi iz mladosti ? Sto je sa onim osobama koje su zbog raznoraznih okolnosti propustile bezbrizna zivotna razdoblja ?Hoce te osobe kao zreli ljudi traziti nacina i mogucnosti da to nadoknade ?
Vjerovatno da hoce, osjecajuci se zakinutim tim prolaznim zivotnim razdobljima, a takodje i uskracenim za propustena mladenacka iskustva.Mislim ipak da ce tezina prve zaljubljenosti relativno zrele osobe ostaviti drugacija sjecanja pa moze biti i gorak ukus u ustima, nego mladenacka iskustva.To je tako vjerovatno zbog niza okolnosti.

Mladenacke ljubavi se u pravilu zbog vremenskog razdoblja idealiziraju a samim time i partneri...

Ljudska emocionalna zrelost, zelje i ambicije nisu jos dovoljno definisani.

Sve se drugacije pa pomalo i nezrelije, otvorenije i bez predrasuda gleda u ranoj mladosti.. It'd it'd

prve ljubavi su prelomne faze u životu, zato se teško zaboravljaju ;)

zaba1111
22-05-2012, 14:53
Prva zaljubljenost u 5. osnovne mi sad izgleda kao čista djetinjarija i prisjećanje ne budi naikave posebne emocije, čak kad vidim tu ženu toga se i ne sjetim, sad sam se morao prisjećati ko bi to bio.
Prva ozbiljna veza, također ne izaziva nikakve emocije, skoro da kao da veza nije nikad ni bila, čini mi se da taj pojam "prva ljubav" sam po sebi ne znači ništa, važnija je sama veza, njen kvalitet i okolnosti rastanka.
Nedavno sam u jednim svatovima sreo ženu iz svoje prve veze i normalno htio sa ju pozdravit, ali se ona pravila, ustvari ponašala kao da me ne poznaje, ali bio joj je tu muž pa ko zna možda nije ni smjela od njego , ko zna kakav, međutim s njezinim ocem, kojega sam isto preko nje dobro poznavao, sam se pristojno porazgovarao (šta ima , di je i šta je ko od zajedničkih poznanika)

Tomahawk
22-05-2012, 15:11
prve ljubavi su prelomne faze u životu, zato se teško zaboravljaju ;)

Prve ljubavi s edogode slucajno i ne vjerujem da su ikakvi prijelomni trenuci. Zaboravis ih vrlo lako, ako imas curu. :D

caporegime
22-05-2012, 15:29
zavisi što se smatra prvom ljubavlju.
često zna bit i zadnja a ovo sve između je matematika i fizika

Tomahawk
22-05-2012, 16:01
zavisi što se smatra prvom ljubavlju.
često zna bit i zadnja a ovo sve između je matematika i fizika

Ljubav sa sexom?

caporegime
22-05-2012, 22:25
zar ti u prve ljubavi računaš i ljubavi bez seksa?
osnovnoškolske simpatije?
obožavanja iz daljine?
zaljubljenost prema osobi koja nije reagirala?

prva ljubav ionako nije neki faktor.
ona ne ubija.
ubija zadnja.
još ako je istodobno i prva.......

SarajkaDjevojka
22-05-2012, 23:39
Sex je precijenjen i nisam sigurna da mora biti bas jedan od presudnih ispunjenih faktora kad se govori o prvoj ljubavi.Sto je sa onim leptiricima u stomaku kad vidis voljenu osobu, dodiru ruke, poljubcima, naslanjanju glave na rame, povjerenju, zajednickim interesima, smijehu, radosti ...
Ne tvrdim da sex nije vazan u daljnjem razvoju veze, ali svakako prije njega bitnija je zaljubljenost, udvaranje, paznja i sl.Misljenja sam da vjerovatno veze koje zapocnu sexom brzo i povrsno tako se i zavrse.Valjda je to vodjenje ljubavi izmedju dvije osobe neki zavrsni cin povjerenja, ljubavi, paznje i predavanja jednog drugom.A ne fizicka rekreacija izdrzljivosti.Tko ljubav i opcenito zaljubljenost gleda kroz ovu drugu mogucnost, njegov pristup u startu je osudjen na propast.Jer u stvari preskace citav jedan proces u toj vezi i brzopleto bez upoznavanja i razvijanja emocija zavrsava nesto, sto nije kako treba ni pocelo.

Tomahawk
23-05-2012, 10:31
Odluci se hoces li pisati o zaljubljenosti ili ljubavi

Tomahawk
23-05-2012, 10:36
zar ti u prve ljubavi računaš i ljubavi bez seksa?
osnovnoškolske simpatije?
obožavanja iz daljine?
zaljubljenost prema osobi koja nije reagirala?

prva ljubav ionako nije neki faktor.
ona ne ubija.
ubija zadnja.
još ako je istodobno i prva.......

Prva ljubav mi i jeste bila u osnovnoj skoli ali je bila bez sexa, bili smo osmi razred i ja sam zelio sex i tu smo stali pa sad izgleda da je bila zaljubljenst. :D

A ovo ostalo si u pravu- prava ljubav je ona koja moze da nas ubije, a koja je po redu nije vazno, jedino sihurno je da je zadnje. :D
Pjesnici su krivi za uzdizanje prve ljubavi jer druge nisu ni dozivili, posto je poznato da se pjesnici nisu ni zenili, vecinom. Oni koji jesu nisu pisali o prvim ljubavima.
Dorde Balasevic je iznimka, on zaraduje novac. :D

SarajkaDjevojka
23-05-2012, 11:29
Odluci se hoces li pisati o zaljubljenosti ili ljubavi

Da bi s nekim vodio ljubav a ne imao sex kao rekreaciju, moraš biti zaljubljen u tu osobu, poslije zaljubljenosti i duzeg vremena provedenog uz partnera dolazi izmedju ljubavi dvije osobe.Tako da je to sve povezano.Nikad nisam čula da je netko volio nekog a nije bio predhodno zaljubljen u tu osobu.

Tomahawk
23-05-2012, 11:40
sve je to ok, ali zelis li pricati o prvoj ljubavi ili zaljuljenosti?

SarajkaDjevojka
23-05-2012, 11:43
sve je to ok, ali zelis li pricati o prvoj ljubavi ili zaljuljenosti?

Nema pravila, mozes i o jednom i o drugom.Mozes kako je zaljubljenost, simpatija ili prijateljstvo preraslo u obostranu ili jednostranu ljubav.Dakle niz mogucnosti.Bitno je da ti je to ostalo u sjecanju.

Inkvizitor
23-05-2012, 11:47
http://www.youtube.com/watch?v=RCbjg_GIKiU

Aleksa
23-05-2012, 12:03
Prve ljubavi s edogode slucajno i ne vjerujem da su ikakvi prijelomni trenuci. Zaboravis ih vrlo lako, ako imas curu. :D

Zanimljiva teza. ;)
Možda si i u pravu. Ako se radi o prvom osećaju zaljubljenosti i prvom seksu sa osobom prema kojoj je taj osećaj upućen on i ne mora da bude nešto što se pamti. U tom trenutku, možda se čini da je to vrhunac. Kod nekog se ispostavi da jeste, a kod nekog da nije. Meni, lično, ma koliko mi to iskustvo tada značilo, i koliko mi bilo neki prelomni momenat u životu, danas ne igra nikakvu ulogu.
Prva ljubav ne mora da bude i najveća. A najveća je takva zbog toga što neku još veću nisam doživeo. Meni ta najveća igra veliku ulogu, jer u poslednje vreme sa tom ženim imam vrlo prisan odnos. Pričamo o svemu, analiziramo jedno drugo, savetujemo, verujemo jedno drugom, ali se još uvek uzdržavamo od obnavljanja veze. Ona je sama nekoliko meseci, ja sam sam nekih dvadesetak dana. A od septembra prošle godine smo se opet jako zbližili.
E, ja ne znam još uvek šta je to. Znam da je pre 6-7 godina to bila ljubav, najveća za mene, a i za nju, barem tako kaže. Možda i značaj te ljubavi nije u toj veličini od pre nekoliko godina, već u činjenici da je kontakt živ i intenzivan - sada, u ovom trenutku. Da ga nema, kao što ga nije bilo u jednom periodu, možda bi i prethodna veza s tom ženom manje značila.

SarajkaDjevojka
23-05-2012, 12:12
Najbolje da je " upoznas " ponovno Aleksa.Ljudi se tokom godina mijenjaju a vas oboje ste pod dojmom " starih vremena".Dakle ostavite si dovoljno vremena, ne zurite.Cak i ako takva obnovljena veza izraste samo u cvrsto prijateljstvo na dobitku si.Bojim se da bilo sto izhitreno nije najbolje rijesenje.Zato uzivajte u svakom trenutku, opusteno i dozvolite da se stvari desavaju spontano.Ako proradi kemija i veza krene u pozitivnom smislu bicete sigurni oboje da je to Ono sto zelite u sadasnjosti a ne podgrijavanje nekih " starih vatri "koje znaju buknuti, ali I vrlo brzo se ugasiti.

Aleksa
23-05-2012, 12:24
Najbolje da je " upoznas " ponovno Aleksa.Ljudi se tokom godina mijenjaju a vas oboje ste pod dojmom " starih vremena".Dakle ostavite si dovoljno vremena, ne zurite.Cak i ako takva obnovljena veza izraste samo u cvrsto prijateljstvo na dobitku si.Bojim se da bilo sto izhitreno nije najbolje rijesenje.Zato uzivajte u svakom trenutku, opusteno i dozvolite da se stvari desavaju spontano.Ako proradi kemija i veza krene u pozitivnom smislu bicete sigurni oboje da je to Ono sto zelite u sadasnjosti a ne podgrijavanje nekih " starih vatru "

Pa već je to izraslo u čvrsto prijateljstvo. Ona Škorpija, ja Jarac. :D S tim što ponekad ima nekih "varnica". Inače, sve je to komplikovano. Misliš da znaš sve o nekome, jedino je problem da u ovom trenutku da znaš šta misli. Zato sam ja prepustio njoj svaku inicjativu, jer ako je ja preuzmem, mogu da postanem fanatično navalentan (čemu sam inače sklon), a onda mogu da pokvarim i ovu sadašnju situaciju, koja mi je ipak prijatna. Međutim, i nije baš muški prepuštati ženi inicijativu u smislu organizovanja susreta i viđanja. Ali za sada je OK, jer to njoj deluje kao da sam se promenio i kao da cenim žensku slobodu.

SarajkaDjevojka
23-05-2012, 12:33
Nemoj zaboraviti onda davati joj pozitivne signale pri svakom susretu.Gledanje u oke, zadrzavanje njene ruke duze prilikom pozdrava, zagrljaj i nevin poljubac u ugao usana :D
Ponekad posalji SmS u toku dana, " bas sam upravo razmisljao o tebi " i dodaj jos teksta po svom izboru.Trudi se biti zanimljiv, opusten i drag u njenom drustvu.Slusaj je sto prica i pamti sitnice koje joj znace :)

To je mala formula za uspijeh.

Aleksa
23-05-2012, 12:39
Nemoj zaboraviti onda davati joj pozitivne signale pri svakom susretu.Gledanje u oke, zadrzavanje njene ruke duze prilikom pozdrava, zagrljaj i nevin poljubac u ugao usana :D
Ponekad posalji SmS u toku dana, " bas sam upravo razmisljao o tebi " i dodaj jos teksta po svom izboru.Trudi se biti zanimljiv, opusten i drag u njenom drustvu.Slusaj je sto prica i pamti sitnice koje joj znace :)

Pa ti signali su skoro rutina. Naše šetnje su pune zagrljaja i poljubaca, i gledanja u oči, bez reči. Gledanje filmova zajedno, onako zagrljeni. Čak i nešto zajednički radimo, što je njoj izgovor da me kontaktira i da se susrećemo.
Nisu problem ti gestovi. Nego mi se čini da bi neke reči bile problem. Pa i SMS sa takvom sadržinom.

SarajkaDjevojka
23-05-2012, 12:42
Djordje Balasevic
Prva ljubav

Ovaj tekst je pregledan 69 634 puta
Tad jos nisam nista znao
i jos nisam verovao
da na svetu tuge ima
jedino mi vazno bilo
da postanem levo krilo
il' centarfor skolskog tima

Tad sam iznenada sreo
najtoplijeg leta deo
to su njene oci bile
imala je kose plave
i u njima na vrh glave
belu masnicu od svile

Ref.
Prva je ljubav dosla tiho
nezvana, sama
za sva vremena skrila se
tu negde duboko u nama

Kad je proslo djacko vreme
padezi i teoreme
i stripovi ispod klupe
nije vise bila klinka
pocela je da se sminka
i da zeli stvari skupe

Tako mi je svakog dana
bivala sve vise strana
slutio sam sta nas ceka
pa sam prestao da brinem
kako da joj zvezde skinem
postala mi je daleka

Ref.

Danas je na sedmom nebu
kazu mi da ceka bebu
nasla je sigurnu srecu, dom
ima muza inzinjera
pred kojim je karijera
i mesto u drustvu visokom

Ja jos kradem dane Bogu
ja jos umem, ja jos mogu
da sam sebi stvorim neki mir
jos sam sretan sto postojim
pisem pesme, zvezde brojim
jos sam onaj isti vetropir

Ref.

SarajkaDjevojka
23-05-2012, 12:44
Evo Aleksa jedna za tebe.Uglavnom dobro se fokusiraj na pravi trenutak i preduzmi nesto romanticno.Moze ti se takodje desiti da zena ti prosto isklizne iz ruku radi tvoje neodlucnosti.Zato naprijed.Kad se bude najmanje nadala :)

galija
23-05-2012, 12:44

Pa kako za koga..da se neko prema meni tako ponaša pobigla bi glavom bez obzira...ali ja svejedno mrzim te fensi priče
čuj nevin poljubac....pa nismo u vrtiću

SarajkaDjevojka
23-05-2012, 12:49
Pa kako za koga..da se neko prema meni tako ponaša pobigla bi glavom bez obzira...ali ja svejedno mrzim te fensi priče

Vidi Aleksa nece tacno da definise sto se u proslosti desavalo, no sigurna sam da je on na neki nacin krivac sto ta veza nije uspijela.A imam utisak i da ju je na neki nacin povrijedio.Cim on IDE tako polako i boji se reakcija pa cak i obicnog SMS -a te prepusta njoj incijativu.
Aleksa sto je pozadina price ?

Aleksa
23-05-2012, 12:50
Evo Aleksa jedna za tebe.Uglavnom dobro se fokusiraj na pravi trenutak i preduzmi nesto romanticno.Moze ti se takodje desiti da zena ti prosto isklizne iz ruku radi tvoje neodlucnosti.Zato naprijed.Kad se bude najmanje nadala :)

Možda si i u pravu. Može da isklizne, ali ja sam nekako miran zbog te mogućnosti. Uprkos svemu, možda ona i nije prava, iako ja na često verujem da jeste. ;)

Aleksa
23-05-2012, 12:51
Vidi Aleksa nece tacno da definise sto se u proslosti desavalo, no sigurna sam da je on na neki nacin krivac sto ta veza nije uspijela.A imam utisak i da ju je na neki nacin povrijedio.Cim on IDE tako polako i boji se reakcija pa cak i obicnog SMS -a te prepusta njoj incijativu.
Aleksa sto je pozadina price ?

Pa povređivali smo se uzajamno. ;) I što si zapela za taj sms. Pa znam je, ne voli banalnosti, a neka banalna poruka ne bi ništa dobro donela.

SarajkaDjevojka
23-05-2012, 12:53
Pa povređivali smo se uzajamno. ;)

No ti imas osjecaj krivice obzirom da joj dopustas da ona odredjuje razvoj dogadjaja.Cak ti imponira sto ona misli da si se promijenio i da postujes " zenski izbor ".Znaci li to da prije nisi postovao ili nisi postovao dovoljno ?

Aleksa
23-05-2012, 12:57
No ti imas osjecaj krivice obzirom da joj dopustas da ona odredjuje razvoj dogadjaja.Cak ti imponira sto ona misli da si se promijenio i da postujes " zenski izbor ".Znaci li to da prije nisi postovao ili nisi postovao dovoljno ?

Pa nemam osećaj krivice, nego sam oprezan. Prosto, niko nije jedini i potpuno kriv. Naravno da sam je poštovao, što bi se ona inače vraćala meni? Poštuje i ona mene, poštuju me njena majka, brat, baba. Oni nas već i tretiraju kao par.

Inkvizitor
23-05-2012, 12:57
:zbunjen:

čovječe ti pričaš o eksplicitnoj vezi..tko se još drži za ruke i šapuće si na uvce a da poslije ne slijedi ono neumitno..hopa-cupa..

što je tebi uopće dilema..

Aleksa
23-05-2012, 13:00
:zbunjen:

čovječe ti pričaš o eksplicitnoj vezi..tko se još drži za ruke i šapuće si na uvce a da poslije ne slijedi ono neumitno..hopa-cupa..

što je tebi uopće dilema..

pa šta znam, rekoh da je čudno, kao da se pretvaramo da je to samo prijateljski. A možda se i ne pretvaramo, jer nema hopa-cupa. Eto, to je dilema.

SarajkaDjevojka
23-05-2012, 13:01
Pa nemam osećaj krivice, nego sam oprezan. Prosto, niko nije jedini i potpuno kriv. Naravno da sam je poštovao, što bi se ona inače vraćala meni? Poštuje i ona mene, poštuju me njena majka, brat, baba. Oni nas već i tretiraju kao par.

A zasto si oprezan ? Ako ste tako bliski, odrasli ljudi u godinama nije li logično da se dotaknete i teme vodjenja ljubavi ?
Čemu oprez, ako ste par maltene, ljubite se.Znaci niste u fazi preispitivanja i stjecanja povjerenja kako si ostavio dojam prvim upisima.Cega se bojis ? Ako veza ne uspije da ćeš je izgubiti i kao prijatelja ?

Aleksa
23-05-2012, 13:06
A zasto si oprezan ? Ako ste tako bliski, odrasli ljudi u godinama nije li logično da se dotaknete i teme vodjenja ljubavi ?
Čemu oprez, ako ste par maltene, ljubite se.Znaci niste u fazi preispitivanja i stjecanja povjerenja kako si ostavio dojam prvim upisima.Cega se bojis ? Ako veza ne uspije da ćeš je izgubiti i kao prijatelja ?

Ne bojim se ničega. ja sam nedavno izašao iz veze sa devojkom koju i ona poznaje. Ma nije ni bitno, jednostavno neke stvari moraju da se slegnu.

Inkvizitor
23-05-2012, 13:10
pa šta znam, rekoh da je čudno, kao da se pretvaramo da je to samo prijateljski. A možda se i ne pretvaramo, jer nema hopa-cupa. Eto, to je dilema.

ja prijateljice a pogotovo ne prijatelje ne ljubim eskplicitno..vi se samo mučite..čuj prijateljski..pa gdje ćeš prijateljicu balit i cmakat..to je rezervirano samo za parove..

e ovo prvi put čujem..taru se tjelima njuše i samo što si jezik u uho ne turaju( možda i to rade) a pretvaraju se da je to prijateljski..svašta..:zbunjen:.

ma koga vi lažete bre..:mad

SarajkaDjevojka
23-05-2012, 13:11
Ako nisi emotivno nacisto sa osjećajima prema bivsoj djevojci, najbolje daj si vremena, da ne bi povrijedio osobu koja ti je dio mladosti i koja to apsolutno ne zasluzuje.Ko zna kakvih ona briga ima i ljubavnih problema u prošlosti kad se niste aktivno druzili.
Nemoj da tjesis sebe i gradis sujetu na tudjim osjecajima.20 dana nije neko vremensko razdoblje, mogao bi se pomiriti i sa EX zato posteno i otvoreno igraj.

Aleksa
23-05-2012, 13:13
ja prijateljice a pogotovo ne prijatelje ne ljubim eskplicitno..vi se samo mučite..čuj prijateljski..pa gdje ćeš prijateljicu balit i cmakat..to je rezervirano samo za parove..

e ovo prvi put čujem..teru se tjelima i samo što si jezik u uho ne turaju( možda i to rade) a pretvaraju se da je to prijateljski..svašta..:zbunjen.

ma koga vi lažete bre..:mad

Nisam rekao da se ljubimo usta na usta, francuski. Nego da se mnogo ljubimo u obraz i ugao usana. :D
Ali svestan sam da je sve to teško objasniti, i teško razumeti, jer čak ni ja ne razumem. Oboje smo vrlo komlikovani ljudi. ;)

Aleksa
23-05-2012, 13:14
Ako nisi emotivno nacisto sa osjećajima prema bivsoj djevojci, najbolje daj si vremena, da ne bi povrijedio osobu koja ti je dio mladosti i koja to apsolutno ne zasluzuje.Ko zna kakvih ona briga ima i ljubavnih problema u prošlosti kad se niste aktivno druzili.
Nemoj da tjesis sebe i gradis sujetu na tudjim osjecajima.20 dana nije neko vremensko razdoblje, mogao bi se pomiriti i sa EX zato posteno i otvoreno igraj.

E, to je to. Tako i jeste sada. ;)

Inkvizitor
23-05-2012, 13:15
Nisam rekao da se ljubimo usta na usta, francuski. Nego da se mnogo ljubimo u obraz i ugao usana. :D
Ali svestan sam da je sve to teško objasniti, i teško razumeti, jer čak ni ja ne razumem. Oboje smo vrlo komlikovani ljudi. ;)

Koji foliranti jbt..

al dobro..tko zna šta je ispravno..

SarajkaDjevojka
23-05-2012, 13:17
Aleksa, zena koja s tobom provodi toliko vremena i " druzi se na takav nacin " nije ravnodusna.Mislim i da kad žensko pominje vodjenje ljubavi kao jedinu zanimljivu opciju u vezi, nikad nije potpuno iskreno i uvijek ocekuje vise.Ocekuje ljubav, vezu bliskost.Rijetke su zene koje to bukvalno shvataju kao gimnastiku.Definiraj joj svoje osjecaje da ne ostane povrijedjena.

Inkvizitor
23-05-2012, 13:20

ne da ste komplikovani nego ste jednadžba sa deset nepoznanica..

mislim kod mene nema toga,.,tog psihološkog rata..ja sam impulzivno dete..dinarac..tko će shvatit vas ravničare..

Aleksa
23-05-2012, 13:20
Aleksa, zena koja s tobom provodi toliko vremena i " druzi se na takav nacin " nije ravnodusna.Mislim i da kad žensko pominje vodjenje ljubavi kao jedinu zanimljivu opciju u vezi, nikad nije potpuno iskreno i uvijek ocekuje vise.Ocekuje ljubav, vezu bluskost.Rijetke su zene koje to bukvalno shvataju kao gimnastiku.

Dobro, ali ono što si spomenula da je možda imala komplikovanu prošlost u vreme dok nismo imali kontakt - možda ona samo hoće moju blizinu da se malo sabere, jer tvrdi da sam ja jedna od dve osobe sa kojima ima zdrav odnos. Možda sam previše i sumnjičav, ali ja prosto ne znam šta je u pitanju, a nije mi baš neka preša da saznam što pre.

Aleksa
23-05-2012, 13:22
ne da ste kopmplikovani nego ste jednadžba sa deset nepoznanica..

mislim kod mene nema toga,.,tog psihološkog rata..ja sam impulzivno dete..dinarac..tko će shvatit vas ravničare..

pa moguće je i to. :D Oj, ravnico, moja nesanico ;)

SarajkaDjevojka
23-05-2012, 13:31
Dobro, ali ono što si spomenula da je možda imala komplikovanu prošlost u vreme dok nismo imali kontakt - možda ona samo hoće moju blizinu da se malo sabere, jer tvrdi da sam ja jedna od dve osobe sa kojima ima zdrav odnos. Možda sam previše i sumnjičav, ali ja prosto ne znam šta je u pitanju, a nije mi baš neka preša da saznam što pre.

Pa moguce je.No definirajte u svakom slucaju svoja ocekivanja.Iskreno !;)
Ti pojasni njoj, a trazi i od nje pojasnjenje sadasnjeg stanja vaše " veze "

Iskreno ja nisam tip za te zakulisane igre.Muškarci ili velika vecina vole samozatajene, manipulativne zene.Njih iskrenost sokira valjda poslije godina nekih lazi i obmana.Najveća mi je greška sto me ponese trenutak i sto ne znam skriti privrzenost i ljubav, opcenito osjecaje.Ponekad i negativne.
Za mene je licemjerstvo lagati osobu s kojom si, te pjesnicki receno jedan dio sebe nikad ne pokazivati.Čemu to ? Da stvaram naoetost svaka tri mjeseca dozvoljavajuci mu da upoznava jedan po jedan skriveni djelic mog bica.
Ja u principu istresem sve na stol, pa i ako budem povrijedjena, otvorenog srca je bilo :)

Tomahawk
23-05-2012, 15:29
Zanimljiva teza. ;)
Možda si i u pravu. Ako se radi o prvom osećaju zaljubljenosti i prvom seksu sa osobom prema kojoj je taj osećaj upućen on i ne mora da bude nešto što se pamti. U tom trenutku, možda se čini da je to vrhunac. Kod nekog se ispostavi da jeste, a kod nekog da nije. Meni, lično, ma koliko mi to iskustvo tada značilo, i koliko mi bilo neki prelomni momenat u životu, danas ne igra nikakvu ulogu.
Prva ljubav ne mora da bude i najveća. A najveća je takva zbog toga što neku još veću nisam doživeo. Meni ta najveća igra veliku ulogu, jer u poslednje vreme sa tom ženim imam vrlo prisan odnos. Pričamo o svemu, analiziramo jedno drugo, savetujemo, verujemo jedno drugom, ali se još uvek uzdržavamo od obnavljanja veze. Ona je sama nekoliko meseci, ja sam sam nekih dvadesetak dana. A od septembra prošle godine smo se opet jako zbližili.
E, ja ne znam još uvek šta je to. Znam da je pre 6-7 godina to bila ljubav, najveća za mene, a i za nju, barem tako kaže. Možda i značaj te ljubavi nije u toj veličini od pre nekoliko godina, već u činjenici da je kontakt živ i intenzivan - sada, u ovom trenutku. Da ga nema, kao što ga nije bilo u jednom periodu, možda bi i prethodna veza s tom ženom manje značila.
Vi ne njegujete sadasnju vezu i ljubav nego proslost i uspomene.
To je ono- (p)ostali ste prijatelji.
Vec ste bili skupa i znate sto vas ceka pa i ne prilazite granicu koja bi vas ponovo ucinila parom.
No, tko zna, mozda je to osnova za dobar brak, dogovorno- ugovorni. :D Mozda ti se poklopile zvijezde i sudbina pa stvarno budes imao harem.

Pa već je to izraslo u čvrsto prijateljstvo. Ona Škorpija, ja Jarac. :D S tim što ponekad ima nekih "varnica". Inače, sve je to komplikovano. Misliš da znaš sve o nekome, jedino je problem da u ovom trenutku da znaš šta misli. Zato sam ja prepustio njoj svaku inicjativu, jer ako je ja preuzmem, mogu da postanem fanatično navalentan (čemu sam inače sklon), a onda mogu da pokvarim i ovu sadašnju situaciju, koja mi je ipak prijatna. Međutim, i nije baš muški prepuštati ženi inicijativu u smislu organizovanja susreta i viđanja. Ali za sada je OK, jer to njoj deluje kao da sam se promenio i kao da cenim žensku slobodu.
Vi Jarci ste cudni svakako, a mozda i nesposbni za dublje osjecaje. ;)
A ostalo kao sto sam povise napisao. :D

:smijeh:smijeh :kavalir:kavalir
Zene koje padaju na romantiku su obicno one koje pomocu nje od muskarca prave budalu. :D

:zubo
:smijeh

pdv
23-05-2012, 16:31
Aleksa, ja totalno razumin o čemu pričaš. Sad vam je samo vrime saveznik. Nemoj ništa forsirat jer je očito da nijedno od vas još ne zna što bi. Zasad njegujte taj neki ljubavničko prijateljski odnos pa ćete sami vidjet gdje će vas odvesti. S obzirom da ste bili zajedno i da znate dosta jedno o drugome vjerujm da nije problem reći što vam je na srcu ali je činjenica da nijedno od vas ne zna na čemu ste pa onda pustite vremenu da vam pomogne saznat. Nema žurbe.

Sarajka, vidila sam da si pričala kako ti uvik iskreno ideš, a da su druge žene manipulatorice i sl. Nema to veze s manipulacijom i neiskrenošću koliko više s nekim strahom od odbijanja i da ne ispadneš budala. Svi smo različiti i neko će bez problema doći i reći ''ja te volim i želim biti s tobom'', a netko će stajatio po strani i čekati čudo :D

pdv
23-05-2012, 16:58
Inače, što se tiče općenito teme mislim da je ova sintagma ''Prva ljubav zaborava nema'' precijenjena. Isto kao i capo mislim da su zadnje ljubavi često fatalnije i bitnije. Kada pričamo o prvim ljubavima onda bi trebalo odvojiti ljubav od zaljubljenosti jer Ante iz vrtića sigurno nije bio ljubav već samo dječja zaljubljenost. Isto kao što ni ljubav u srednjoj i osnovnoj školi nije baš prava. Rijetke su ljubavi koje potraju iz tog razdoblja jer ljudi se mijenjaju, odrastaju i postajemo svjesni da više ne volimo ono u što su se pretvorili, a ljubav podrazumijeva voljeti osobu sa svim manama i vrlinama.

Ljubav je ono što prođe i preživi sve turbulencije, a ostalo su priče za malu djecu jer svaka budala može voljeti kad je sve idilično i jednostavno.

Aleksa
23-05-2012, 17:00
Aleksa, ja totalno razumin o čemu pričaš. Sad vam je samo vrime saveznik. Nemoj ništa forsirat jer je očito da nijedno od vas još ne zna što bi. Zasad njegujte taj neki ljubavničko prijateljski odnos pa ćete sami vidjet gdje će vas odvesti. S obzirom da ste bili zajedno i da znate dosta jedno o drugome vjerujm da nije problem reći što vam je na srcu ali je činjenica da nijedno od vas ne zna na čemu ste pa onda pustite vremenu da vam pomogne saznat. Nema žurbe.

Sarajka, vidila sam da si pričala kako ti uvik iskreno ideš, a da su druge žene manipulatorice i sl. Nema to veze s manipulacijom i neiskrenošću koliko više s nekim strahom od odbijanja i da ne ispadneš budala. Svi smo različiti i neko će bez problema doći i reći ''ja te volim i želim biti s tobom'', a netko će stajatio po strani i čekati čudo :D

Pa tačno je da poprilično razumeš. I ja tako razmišljam.

Aleksa
23-05-2012, 17:21
http://www.youtube.com/watch?v=MmcQRCOgRws

:D

pdv
23-05-2012, 17:33
Pa Aleksa di baš ovu pismu :D

Aleksa
23-05-2012, 17:36
Pa Aleksa di baš ovu pismu :D

U skladu sa temom. :D

SarajkaDjevojka
23-05-2012, 18:05

PDV, nije mi bila namjera tako okarakterizirati nikoga, a pogotovo generalizirati zenski rod kojem i sama pripadam.Mene privlace stariji muskarci, koji su obicno i normalno imali veza ispred sebe.Dakle time ne mislim na mnogo starije muske prestavnike, nego na starije od mojih vršnjaka.U pocetku sam imala zanimljiv slucaj odusevljenja doticnog, koji se zavrsio
naglim neobjasnjivim povlacenjem.To sam ja shvatila na nacin koji sam već predhodno opisala.A ni slucajno ne smatram nitkog manipulativnim. nego sebe mozda pomalo nezrelom u nekim situacijama.Neodgovornom i previse impulsivnom.To je sve.

pdv
23-05-2012, 18:11
PDV, nije mi bila namjera tako okarakterizirati nikoga, a pogotovo generalizirati zenski rod kojem i sama pripadam.Mene privlace stariji muskarci, koji su obicno i normalno imali veza ispred sebe.Dakle time ne mislim na mnogo starije muske prestavnike, nego na starije od mojih vršnjaka.U pocetku sam imala zanimljiv slucaj odusevljenja doticnog, koji se zavrsio
naglim neobjasnjivim povlacenjem.To sam ja shvatila na nacin koji sam već predhodno opisala.A ni slucajno ne smatram nitkog manipulativnim. nego sebe mozda pomalo nezrelom u nekim situacijama.Neodgovornom i previse impulsivnom.To je sve.

Znam da nisi to mislila samo sam htjela reći da povlačenje ne znači uvijek neku želju za manipulacijom ili neiskrenost već strah. I nisi ti neodgovorna ako si iskrena i otvorena. To ti može bit samo plus jer znaš što hoćeš i to otvoreno kažeš. I da, nekad ćeš zbog toga lošije proći ali bar znaš da si bila dovoljno hrabra i da si pokušala. Bar te nikad neće mučiti pitanje ''što bi bilo kad bi bilo'' :D

Mislim da većina žena voli starije muškarce jer su uglavnom zreliji. Ali opet ni to nije sigurno kad su muškarci u pitanju. :kez

SarajkaDjevojka
23-05-2012, 18:19
Ti stariji tipovi su valjda vise oprezni, drže strogo osjecanja pod kontrolom.Kad napravis neki gaf, često to protumace pogresno i prekomjernim izljevom emocija.Osjecas se kao kažnjena tinejdzerica, a lik u glavi valjda prebira sto i jednu kombinaciju sto bi s tobom :D
Na kraju sav preplasen obicno se majstorski povuce, drzi te na oku i preispituje :S
To tek nervira :D

pdv
23-05-2012, 18:22
Ti stariji tipovi su valjda vise oprezni, drže strogo osjecanja pod kontrolom.Kad napravis neki gaf, često to protumace pogresno i prekomjernim izljevom emocija.Osjecas se kao kažnjena tinejdzerica, a lik u glavi valjda prebira sto i jednu kombinaciju sto bi s tobom :D
Na kraju sav preplasen obicno se majstorski povuce, drzi te na oku i preispituje :S

Znači dolazimo do toga da nijedni nisu zreli samo su stariji kompliciraniji. Biram onda mlađe i čvršće :D

Aleksa
23-05-2012, 18:24
Joj, žene pričaju o tome kako su muškarci komplikovani... :(

SarajkaDjevojka
23-05-2012, 18:30
Znači dolazimo do toga da nijedni nisu zreli samo su stariji kompliciraniji. Biram onda mlađe i čvršće :D

Ovi mojih godina samo pricaju o teretanama, kalorijama i anabolikama ;D
Stvano teme na izbor.Ne bih ti preporucila za dugotrajna druzenja :))

SarajkaDjevojka
23-05-2012, 18:32

Aleksa, ti si ocigledan dokaz te tvrdnje na ovoj temi svojim opservacijama.Čak si i Inkvizitoru bio pomalo cudan :D

pdv
23-05-2012, 18:33
Ovi mojih godina samo pricaju o teretanama, kalorijama i anabolikama ;D
Stvano teme na izbor.Ne bih ti preporucila za dugotrajna druzenja :))

A, čuješ ima i među njima pametnih samo treba malo bolje otvorit oči :D

SarajkaDjevojka
23-05-2012, 18:39
A, čuješ ima i među njima pametnih samo treba malo bolje otvorit oči :D

Neki streber mislis koji se pretvara u supermena ?;)
E takvog bi vrijedilo pokupiti :d

Tomahawk
23-05-2012, 19:12
Stariji su iskusniji i znaju sto od zena mogu ocekivati- nista, samo ono sto u njih uloze. :D
Zene koje pricaju o ljubavi i traze ljubav su obicno predatori u celofanu, ili cemu god.
zene i ljubav- to je bajka. :D
Pogledajmo sto je za zene ljubav- muska ljubav. kada zene pricaju o ljubavi to se svede da netko drugi voli njih a ne one nekog.
koliko zena se ubije iz ljubavi, ili ubije za ljubav ili slicno? Nikad ni jedna. A kamo li da ratove vode zbog muskaraca. :D Muskarci vole a zene to koriste.
Zato, to su me ucili, koja zena krene o ljubavi- bjezi od nje.

:smijeh:smijeh

Nisi se osvrnuo na moje videnje tvoje veze?

pdv
23-05-2012, 19:18
Stariji su iskusniji i znaju sto od zena mogu ocekivati- nista, samo ono sto u njih uloze. :D
Zene koje pricaju o ljubavi i traze ljubav su obicno predatori u celofanu, ili cemu god.
zene i ljubav- to je bajka. :D
Pogledajmo sto je za zene ljubav- muska ljubav. kada zene pricaju o ljubavi to se svede da netko drugi voli njih a ne one nekog.
koliko zena se ubije iz ljubavi, ili ubije za ljubav ili slicno? Nikad ni jedna. A kamo li da ratove vode zbog muskaraca. :D Muskarci vole a zene to koriste.
Zato, to su me ucili, koja zena krene o ljubavi- bjezi od nje.

Tomo, jesi imao nesretno djetinjstvo ili jako loše ljubavno iskustvo?

Tomahawk
23-05-2012, 19:21

Nisam.

Jesi li ti jos nevina? :zubo

pdv
23-05-2012, 19:25
Nisam.

Jesi li ti jos nevina? :zubo

aha :( :( :(

SarajkaDjevojka
23-05-2012, 19:26

Hvali se da ima djevojku.O prošlosti malo pise .

pdv
23-05-2012, 19:31

Pa da, spominje curu stalno i onda ovako mrzački postovi prema ženama. Teško ga je razumjeti.

SarajkaDjevojka
23-05-2012, 19:34
Pa da, spominje curu stalno i onda ovako mrzački postovi prema ženama. Teško ga je razumjeti.

Mozda kad mu krene veza lose poveca ucesce na forumu i pocne pisati zenomrzacke postove, da se osveti dragoj.

Tomahawk
23-05-2012, 19:45
aha :( :( :(
:kez
Po tvojim upisima bi se reklo da jesi :smijeh

Sto te, duso moja, zanima o meni? :kavalir

Sto je tu mrzacki?
Molim te nadi jednu rijec mrznje u svemu sto sma napisao. Jednu jedinu. Ok?
:kruna

Mozda kad mu krene veza lose poveca ucesce na forumu i pocne pisati zenomrzacke postove, da se osveti dragoj.

:smijeh:smijeh:smijeh
:cakija
:lupa

Da, upravo mi je krenulo lose u vezi kad si ti otvorila ovu temu.:zubo

Ostavite se psihologije, ne ide vam od ruke :cerek

Prva ljubav je prva samo jer prija nje nije bilo niti jedne, to joj je sva vrijednost. Za ostalo je kriv Dorde Balasevic- u tom se slazemo, zar ne?

SarajkaDjevojka
23-05-2012, 19:55
Ljubavi,u mome srcu postojis
Mesto gde nikada ne idem,tamo spavas
Ljubavi,koliko treba mi vremena
Koliko da te zaboravim,kad mi falis

Prosli su aprili ko vozovi kad prodju
Izgledalo je da je gotovo
Postoje mnoga mesta na kojim nismo bili
Al neko te je drugi odveo

Ljubavi mi smo mnogo toga hteli,zajedno
Samo ovo nismo smeli,nikada
Nije smelo da se desi
Da ja tebe a ti mene izgubis? >x2

Ljubavi da imas nekog ja znao bi
Jos uvek mogu da osetim,jer si moja
Ljubavi u mome srcu postojis
Mesto gde nikad ne zalazm,tamo spavas

Prosli su aprili ko vozovi kad prodju
Izgledalo je kao da je gotovo
Postoje mnoga mesta na kojim nismo bili
Al neko te je drugi odveo

Ref

Ljubavi,ljubavi,moja ljubavi...

Tomahawk
23-05-2012, 20:27
I sto sad? Hocu li ja staviti "moju stiklu"? :D

pdv
23-05-2012, 23:27
Sto je tu mrzacki?
Molim te nadi jednu rijec mrznje u svemu sto sma napisao. Jednu jedinu. Ok?
:kruna

Cijeli post ti odiše nekom mržnjom i netolerancijom. Pogotovo dio u kojem govoriš da žene nisu sposobne voljeti. I onda me još pitaš da ti citiram, a svaka riječ pokazuje netrpeljivost spram ženskog roda.

Tomahawk
23-05-2012, 23:43
Cijeli post ti odiše nekom mržnjom i netolerancijom. Pogotovo dio u kojem govoriš da žene nisu sposobne voljeti. I onda me još pitaš da ti citiram, a svaka riječ pokazuje netrpeljivost spram ženskog roda.

Ma da, cuj netolerancija :D
ako itko tolerira i cak prihvaca zene onda sam to ja, i to upravo onakve kakve jesu, bez sminke :D
Samo sminkanje dovoljno govori o kakvim se bicima radi :D A voljeti su naucile uz pomoc toljage :D To sto nisam romantican ne znaci da sam netrepeljiv spram zena, cak sto vise- sposban sam ih i zeljeti. :D
Kada citam savjete koje Sarajka daje Aleksi ne mogu se oteti dojmu da se tu radi o zamci. :D Jos je najbolje sto dokazuje sto zenam atreba pomocu ljabavnih pjesama koje su napisali muskarci. :D
Zasto to ne ucini pomocu pjesama Vjekoslave Huljic? :D

pdv
23-05-2012, 23:56
Ma da, cuj netolerancija :D
ako itko tolerira i cak prihvaca zene onda sam to ja, i to upravo onakve kakve jesu, bez sminke :D
Samo sminkanje dovoljno govori o kakvim se bicima radi :D A voljeti su naucile uz pomoc toljage :D To sto nisam romantican ne znaci da sam netrepeljiv spram zena, cak sto vise- sposban sam ih i zeljeti. :D
Kada citam savjete koje Sarajka daje Aleksi ne mogu se oteti dojmu da se tu radi o zamci. :D Jos je najbolje sto dokazuje sto zenam atreba pomocu ljabavnih pjesama koje su napisali muskarci. :D
Zasto to ne ucini pomocu pjesama Vjekoslave Huljic? :D

:rofl

Bože, odakle s tobom počet :D

Daj mi reci što to šminkanje govori o ženama? I kakva ljubav pomoću toljage, crni tomo :D Al' super mi je dio u kojem si čak sposoban željeti žene. :naklon

I što je sarajka loše savjetovala Aleksu? Nije li mu rekla da se pomalo približi curi i da joj da do znanja da mu je stalo. Što je u tome loše? Ne moraš biti romantičan ako ti to ne ide ali moraš pokazati ženi da je voliš. Žena ne mora biti lijepa uopće ali ti je moraš gledati kao da je najljepša i najpoželjnija na svijetu. Na isti način i ona tebe i u tome nema ništa loše.

Tomahawk
24-05-2012, 00:12
:rofl

Bože, odakle s tobom počet :D

Daj mi reci što to šminkanje govori o ženama? I kakva ljubav pomoću toljage, crni tomo :D Al' super mi je dio u kojem si čak sposoban željeti žene. :naklon

I što je sarajka loše savjetovala Aleksu? Nije li mu rekla da se pomalo približi curi i da joj da do znanja da mu je stalo. Što je u tome loše? Ne moraš biti romantičan ako ti to ne ide ali moraš pokazati ženi da je voliš. Žena ne mora biti lijepa uopće ali ti je moraš gledati kao da je najljepša i najpoželjnija na svijetu. Na isti način i ona tebe i u tome nema ništa loše.
Sminkanje govori da zele biti ono sto nisu, zele se maskirati. I onda to jos predstavljaju kao da rade radi muskaraca a sebe ne zele i ne mogu vidjeti kakve stvarno jesu. :D Jos ako dodamo plasticne operacije i natezanje i zatezanje... nemoj da stavljam slike :zubo
Toljaga je naucila zene vjernosti i "ljubavi", jer je muskarac trebao obitelj koja nece biti od danas do sutra, sto je vidljivo od kada je toljaga zabranjena- brakovi ne vrijede nista, raspadaju s eko kule od karata. Dok je muskarac bio "bog i batina" brak je bio isntitucija, sada je pederska sprdnja. :D

Zasto bi s eAleksa priblizavao curi i njoj nesto ugadao?
Da to zeli vec bi to radio. Sigurno s ei on opekao posteno pa je distanciran, Jo sje to bivsa draga, pa ako opat krene s njom njoj ce to biti adut kojim ce ga uvijek imati u saci.
Zasto bi se uopce itko trebao ikome "priblizavati.
Patnje maldaog werhera su ismijavanje takvih bolesnih napada. Cak su i Romeo i Julija to, Samo sto se to moderniziralo i prikazuje kao nesto pozeljno a prije su se ljudi tome smijali, to su komedije bile.

Kad je uvedeno to pokazivanje da nekog volis? Kada je prvi muskarac rekoa to zeni? U filmovima.........
Hajed, nekako bih shvatio ako zena to kaze muskarcu, ali- muskarac zeni- to je meni nepojmljivo.
A bilo je i vecini prije kojih 100 godina.

Zasto bih gledao zenu kao nesto najljepse na svijetu, posebno ako to niej???
Nisam poremecen niti hipnotiziran. :kruna
Zasto bih sam sebe lagao?
Mogu se diviti prirodi, umjetnosti, cak i nekim zenama, ali SAMO JEDNOJ ZENI, iz nekog altruizma, e to ne mogu.
Ako mi neka odgovara, ako imamo zajednicke ciljeve i prohtjeve onda mogu biti s njim, ali da se divim JEDNOJ zeni
Halooooooooooooooooo
Ok, ostavljam otvorenu mogucnost da s nemom se mogu vezati, povezati, mozda i postatiti i prijatelj, cak imati i djecu, ali zasto s elagati necim izmisljenim, nekom ljubavlju i obozavanjem?
Ne trazim boga u zeni, nego majku djeci, ako govorimo o braku.
A za furanje i sex tu su druge stvari zanimljive. :D

uh, jesam oduzio, mogao sam kolac napraviti.

pdv
24-05-2012, 00:33
Sminkanje govori da zele biti ono sto nisu, zele se maskirati. I onda to jos predstavljaju kao da rade radi muskaraca a sebe ne zele i ne mogu vidjeti kakve stvarno jesu. :D Jos ako dodamo plasticne operacije i natezanje i zatezanje... nemoj da stavljam slike :zubo
Toljaga je naucila zene vjernosti i "ljubavi", jer je muskarac trebao obitelj koja nece biti od danas do sutra, sto je vidljivo od kada je toljaga zabranjena- brakovi ne vrijede nista, raspadaju s eko kule od karata. Dok je muskarac bio "bog i batina" brak je bio isntitucija, sada je pederska sprdnja. :D

Ne pada ti napamet da se žene šminkaju da se bolje osjećaju i da ljepše izgledaju. Isto kao što muškarci koriste npr. gel za kosu ili parfeme. Jednostavno, te male stavri omogućavaju ljudima da se ljepše osjećaju i zašto ih ne bi koristili? I kako to netko postaje nešto drugo ako na usne stavi neki ruž? :rolleyes:

Brak je prije bio ekonomski potreban ženi, a danas nije i zato se brakovi raspadaju. Uz sve to danas su na cijeni neke druge vrijednosti zbog stila života pa ljudi sve teže održavaju to neko zajedništvo među sobom. Ovo što pišeš o fizičkom zlostavljanju žena je zaista degutantno pa neću ni komentirati.

Da to zeli vec bi to radio. Sigurno s ei on opekao posteno pa je distanciran, Jo sje to bivsa draga, pa ako opat krene s njom njoj ce to biti adut kojim ce ga uvijek imati u saci.
Patnje maldaog werhera su ismijavanje takvih bolesnih napada. Cak su i Romeo i Julija to, Samo sto se to moderniziralo i prikazuje kao nesto pozeljno a prije su se ljudi tome smijali, to su komedije bile.

Pa ako želiš s nekim ostvariti bilo kakav kontakt normalno je da mu se prvo približiš. I zašto , kad smo se već dohvatili Alekse, on ne bi ugodio toj djevojci? Što je tu loše? Isto tako zašto ne bi i ona njemu ugodila? To je smisao ljubavi, a ne toljaga.

Kad je uvedeno to pokazivanje da nekog volis? Kada je prvi muskarac rekoa to zeni? U filmovima.........
Hajed, nekako bih shvatio ako zena to kaze muskarcu, ali- muskarac zeni- to je meni nepojmljivo.
A bilo je i vecini prije kojih 100 godina.

Ne znam kad je uvedeno ali pretpostavljam kada su ljudi počeli govoriti. S jedne strane pišeš jako zanimljive i lijepe postove o odgoju djece, a s druge strane ovako grozne o odnosu muškaraca i žene. Što ima loše u tome da pokažeš nekome da ga voliš? Nije bitno jel to žena, dijete, prijatelj ali odnosi u kojima ne pokazuješ i dokazuješ svoje osjećaje su robotski i tu definitivno nešto nije u redu.

Zasto bih gledao zenu kao nesto najljepse na svijetu, posebno ako to niej???
Nisam poremecen niti hipnotiziran. :kruna
Zasto bih sam sebe lagao?
Mogu se diviti prirodi, umjetnosti, cak i nekim zenama, ali SAMO JEDNOJ ZENI, iz nekog altruizma, e to ne mogu.
Ako mi neka odgovara, ako imamo zajednicke ciljeve i prohtjeve onda mogu biti s njim, ali da se divim JEDNOJ zeni
Halooooooooooooooooo
Ok, ostavljam otvorenu mogucnost da s nemom se mogu vezati, povezati, mozda i postatiti i prijatelj, cak imati i djecu, ali zasto s elagati necim izmisljenim, nekom ljubavlju i obozavanjem?
Ne trazim boga u zeni, nego majku djeci, ako govorimo o braku.
A za furanje i sex tu su druge stvari zanimljive. :D

Zato što pretpostavljam da ćeš odabrati ženu koja je tebi najljepša i koja za tebe ima nešto posebno. Pri tome ona ne mora uopće biti lijepa ali je važno da je tebi lijepa i da ona to osjeti u tvojim postupcima. Ali ako ženu odabireš samo da bi širio svoj genetski materijal onda joj ne moraš ništa ni govoriti, nakon dva dana će sve sama shvatiti, a tada joj želim sreću. I žena ne mora biti bog nego ravnopravan partner, a ako je doživljavaš samo majkom za svoju djecu onda imaš poremećenu percepciju braka i tvoj zasigurno neće pući zbog ekonomskih razloga :D

Nije smisao toga da ti ne možeš ispred svoje cure reći kako je A. Jolie lijepa već da se tvoja žena u tvojim rukama osjeća kao i ona u Bradovim :D Jel' razumiješ uopće što ti pokušavam reći?

uh, jesam oduzio, mogao sam kolac napraviti.

Da, zasigurno bi bilo zanimljivije vidjeti sliku kolača nego ove gluparije :D

Tomahawk
24-05-2012, 01:03
Ne pada ti napamet da se žene šminkaju da se bolje osjećaju i da ljepše izgledaju. Isto kao što muškarci koriste npr. gel za kosu ili parfeme. Jednostavno, te male stavri omogućavaju ljudima da se ljepše osjećaju i zašto ih ne bi koristili? I kako to netko postaje nešto drugo ako na usne stavi neki ruž? :rolleyes:
Izvrsno se osjecam bez mirisa i gela, iako imam neke mirise koje sam dobio na poklon, nekad sam ih i stavljao ali vise ne. Tusiram se dnevno i ne trebaju mi.
Ako se ne osjecam dobro onda se napijem pa mi bude bolje. :D
Tolika sminka i sve to i jest nesto kao droga ili alkohol.
Jednom sam iz zezanja stavio ruz i mislim da ipak trebas biti nezadovoljan sobom da bih se time mezao, a ako zene bez toga ne mogu onda nisu ..... ma nema veze, nije sminka bas toliko zlo, samo sam to uzeo kao primjer za "zavodenje"

Brak je prije bio ekonomski potreban ženi, a danas nije i zato se brakovi raspadaju. Uz sve to danas su na cijeni neke druge vrijednosti zbog stila života pa ljudi sve teže održavaju to neko zajedništvo među sobom. Ovo što pišeš o fizičkom zlostavljanju žena je zaista degutantno pa neću ni komentirati.

Brak nema veze s ekonomijom nego s obitelji, kojoj je muskarac bio nosilac- jer ju je izmislio i osnovao. To sto je sad zena ekonomski"neovisna" samo pokazuje kakvo je stanje bilo prije braka i obitelji- zena je odlazila kada je htjela i tu nije bilo kulture i napretka. Ljudi su zivjeli kao divljaci, sto je i danas slucaj kada su civilizirani divljaci. :D
Gdje pisem o fizickom zlostavljanu zena? Gdje? Ne izmisljaj......
Muskarac je bio "bog i batina" i to nema veze sa zlostavljanjem. Zano se red i zakon?
Govori li tvoj otac tvojoj majci da ju voli? I djed baki?

Pa ako želiš s nekim ostvariti bilo kakav kontakt normalno je da mu se prvo približiš. I zašto , kad smo se već dohvatili Alekse, on ne bi ugodio toj djevojci? Što je tu loše? Isto tako zašto ne bi i ona njemu ugodila? To je smisao ljubavi, a ne toljaga.
Jedno je priblizavanje i upoznavanje, toga je uvijek bilo, ali zasto bih nekom udovoljavao ili podaliazio?
Ljubav ne postoji, to je izmisljanje. Ok, ljubav prema djeci, ali prema zeni????? neka ugada samoj sebi.... i ja cu sebi... nije svrha zivota ugadati zeni.
Valjda i tu treba postojati autoritet, a ljubav ga ponistava kod odraslih.
jos nisam upoznao zenu koja bi bila dostojna toga sto vi propovijedate kao nesto opce i samorazumljivo. To je moda i nista vise. I toga nemam u zivotu, samo na filmovima i u modernoj knjizevnosti.
kada spominjem toljagu govorim o povijesti, o nuznosti toljage u nastanku braka i obitelji.

Ne znam kad je uvedeno ali pretpostavljam kada su ljudi počeli govoriti. S jedne strane pišeš jako zanimljive i lijepe postove o odgoju djece, a s druge strane ovako grozne o odnosu muškaraca i žene. Što ima loše u tome da pokažeš nekome da ga voliš? Nije bitno jel to žena, dijete, prijatelj ali odnosi u kojima ne pokazuješ i dokazuješ svoje osjećaje su robotski i tu definitivno nešto nije u redu.

aahahahahhahaa Do prije stotinjak godina nigdje nije spominjanja ljubav, a prije par tisuca godina bila je razarvirana za rod, obitelj, narod, Boga- za nesto vise od nas samih. Tek odnedavno je postala zvaka za seljaka. Ljubav prema sebi i svakom za svaku sitnicu.
Evo, ostanimo pri temi i ti iz svog zivota pokusaj iskristalizirati ljubav muskarca prema zeni i obrnuto- izvoli. Ako to ne bude razocarenje ja odmah svojoj curi sutra kazem da je volim. ( to joj nekad kazem kada navali s izljevima, ali se ne osjecam dobro)

Zato što pretpostavljam da ćeš odabrati ženu koja je tebi najljepša i koja za tebe ima nešto posebno. Pri tome ona ne mora uopće biti lijepa ali je važno da je tebi lijepa i da ona to osjeti u tvojim postupcima. Ali ako ženu odabireš samo da bi širio svoj genetski materijal onda joj ne moraš ništa ni govoriti, nakon dva dana će sve sama shvatiti, a tada joj želim sreću. I žena ne mora biti bog nego ravnopravan partner, a ako je doživljavaš samo majkom za svoju djecu onda imaš poremećenu percepciju braka i tvoj zasigurno neće pući zbog ekonomskih razloga :D

Ako smo ravnopravni zasto bih je voljeo ili obozavao? To ne trazim ni od nje. Ljudi smo, smrtnici, i zelimo potomstvo. Trazim zenu za brak koja ce moci biti majka, kojoj cu moci povjeriti svoju djecu, u kojoj cu osjetiti razum majke. Ne trazim ljubavnicu. Ne trazim ni jadnicu koju cu morati vaditi iz crnila lijepim i ljigavim rijecima. Za brak trazim zenskog partnera za zasnivanje obitelji, ostalo me ne zanima. Koja nije takva nece biti sa mnom i cao.

Nije smisao toga da ti ne možeš ispred svoje cure reći kako je A. Jolie lijepa već da se tvoja žena u tvojim rukama osjeća kao i ona u Bradovim :D Jel' razumiješ uopće što ti pokušavam reći?
ahahahahahaahah Zajebavs me, eto sto pokusavas reci.
Bas taj primjer je sranje koje ne zelim, Ne zelim isforsirani i folirani zivot zvijezda zivjeti. ne zanimaju me Brad i Angelina koje gledam 5 minuta na tv. Zelim zivot koji cu zivjeti svaki dan, bez lazi, magle i gluposti. Ne zelim dijete ozeniti, nego djecu odgajati i uzdizati i za to mi treba RAVNOPRAVNA partnerica koja zivi OVAJ zivot bez bajki i prica iz medija.
Ne poznajem nikoga zivog da se ozenio iz ljubavi i da to slici na nesto normalno- sve je to samo kaos i laganje i varanje.
A u tome su mi pomogle i cure s kojima sam bio. One s kojima je bilo najvise ljubavi bilo je i najvise pakla. medu ranopravnim partnerima nema ljubavi, samo postovanja. Ljubav iskljucuje postovanje i razumijevanje.

Da, zasigurno bi bilo zanimljivije vidjeti sliku kolača nego ove gluparije :D

Nisu ovo gluparije, samo ti izlazim u susret. :P

SarajkaDjevojka
24-05-2012, 11:12
Sarajevo ljubavi moja

Ocijeni pjesmu:
Zajedno smo rasli
grade ja i ti
isto plavo nebo poklonilo nam stih
ispod Trebevica sanjali smo sne
ko ce brze rasti,
ko ce ljepsi biti

Ti si bio velik
a rodio se ja
s Igmana uz osmijeh
slao si mi san
djecak koji raste zavolio te tad
ostao je ovdje vezan
za svoj grad

Bilo gdje da krenem
o tebi sanjam
putevi me svi tebi vode,
cekam s nekom ceznjom
na svijetla tvoja
Sarajevo ljubavi moja,

Pjesme svoje imas
i ja ih pjevam
zelim da ti kazem sto sanjam
radosti su moje i sreca tvoja
Sarajevo ljubavi moja.

Kada prodju zime
i dodje lijepi Maj
djevojke su ljepse
ljubavi im daj

Setaliste tamno
uzdasima zri
neke oci plave
neke rijeci njezne

Sad je djecak covjek
a zima pokri brijeg
park i kosa bijeli
al otici ce snijeg

Proljece i mladost
ispunice tad
Sarajevo moje
jedini moj grad

Mene ovaj tekst posjeca na moju prvu i jedinu virtualnu ljubav :)
Kako vi inace stojite sa virtualnim ljubavima ?:)))

Tomahawk
24-05-2012, 12:23
Imam losa iskustva:(:(:(:(:(

Od muskih mi se svida Caporegime a od zena sam zaljubljen u Stilianu. :skartoc

SarajkaDjevojka
24-05-2012, 13:26
Imam losa iskustva:(:(:(:(:(

Od muskih mi se svida Caporegime a od zena sam zaljubljen u Stilianu. :skartoc

Imas visoke kriterije to je problem.Pokusaj objektivno sagledati svoje mogucnosti te shodno tome pronaci osobu koja ce ti se dopasti.Vidis i meni se svidja Robert Kurbasa al'...

Tomahawk
24-05-2012, 14:54
Zar virtalno ne mogu dati sebi oduska?

SarajkaDjevojka
24-05-2012, 20:59
Zar virtalno ne mogu dati sebi oduska?

Mozes, kako da ne ?:)

Ali ne zanosi se previse i drzi se one poslovice i pad je let :D

djeva u nevolji
24-05-2012, 23:16
Da li je ovo zbilja tacno i koliko neka osoba ustvari moze puta voljeti u zivotu ?Zasto se tvrdi da nema zaborava ? t'd

muškarac ti je draga ko autobus
ako ti je jedan pobjegne, dođe bolji model

SarajkaDjevojka
24-05-2012, 23:51
Kapne dan, pa dodje noc
prodje noc, pa kapne dan
korak naprijed, natrag dva
ode godina

Oko podne budim se
ovako citam novine
lose vijesti preskacem
to mi ne treba

Ref.
Godine prolaze
proklete, neka idu bez mene

Upali svijetlo, mracno je
kada lezis kraj mene
hoce da vidim proljece
u tvojim ocima

I korak naprijed, natrag dva
valjda nam je takva sudbina
e, da je barem ostalo
vise dobrih bendova

Ref.

Kad je tako malo, malo vremena
ja ga necu trositi kako ne treba
2x

Ref. 2x

Tomahawk
24-05-2012, 23:58
muškarac ti je draga ko autobus
ako ti je jedan pobjegne, dođe bolji model

:lupa:lupa:lupa:lupa

:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh

Aleksa
25-05-2012, 10:53

Tomo, ovo si mudro rekao.

Tomahawk
25-05-2012, 11:38
Tomo, ovo si mudro rekao.

:yess:yess :cheer:cheer

Nema tu vise strasti?

Aleksa
25-05-2012, 12:01
:yess:yess :cheer:cheer

Nema tu vise strasti?

paaaa, ima. Ali sa strastom se mora oprezno :D

Tomahawk
25-05-2012, 12:31
paaaa, ima. Ali sa strastom se mora oprezno :D

:smijeh:smijeh Kaze li se tako u Srbiji ili se zezas?

Strast zna biti strastvena i tesko je se onda osloboditi. :zubo

SarajkaDjevojka
25-05-2012, 13:16

LoL-china !!!!

Aleksa
25-05-2012, 13:26

pa zezam se. kaže se "sa strašću" ;)