PDA

Pogledaj Full Version : Article: NU2: Povratak modnog mačka hrvatske filozofije

admin
22-03-2011, 11:33
You can view the page at http://hrhb.info/content.php?r=65-NU2-Povratak-modnog-mačka-hrvatske-filozofije

admin
22-03-2011, 11:40
sjajan tekst koji razobličava periferne pojave u našem društvu umišljene da su veće veličine od nego što to jesu.
tutlavi debilko koji misli da je filozof samim time što se završio filozofiju (dakle, seronja, kak obi to nazvao svaki čovjek koji od svog rada zarađuje ili shit seller, kako je to lijepo izrečeno u filmi "smiješna strana povijesti") posebno mi je upao u oči kad je u jednoj emisiji usporedio državnu represiju komunizma te je izjednačio sa državnom represijom zapada koji na istinačin ( u njegovom primjeru francuske) guši pobunu jadnih i obespravljenih mladića arapskog porijekla (kriminalaca koji su zapalili 20 000 automobila).
debilno pedereko, na čijoj se faci vidi da je "pasivan" i da ga kompleksi krenu razarati od 11 ujutro kad se probudi i pogleda svoj neugledni prikaz u ogledalu je ipak za prizemno hrvatsko društvo u kojemu neobrazovani lumpenproleterijat misli za sebe za pripada klasi "mladih, urbanih, obrazovanih", doličan predstavnik obrazovane elite.
kakvo društvo takva i elita.
welcome to croatia, mjesto od kojega je i Bog digao ruke ali ne zato jer na s mrzi nego jer ne može doći k sebi od smijeha i ruke mu, razumljivo služe da obriše suze koje kao i svakom emotivnom biću, krenu uslijed velikih emocija, u ovom slučaju smijeha nad jedinstvenom komedijom na karti svijeta.

caporegime
22-03-2011, 11:46
http://www.jutarnji.hr/kako-je-srecko-horvat-postao-modni-macak-hrvatske-filozofije/347668/

:rofl:rofl:rofl:rofl

Ilirk@
22-03-2011, 12:25
hehe kad se marsel uhvati seciranja, utrobu mu izvadi i raščlani na proste faktore :cool:

Graničar Jozo
22-03-2011, 14:36
Kako je prestavljeno javnosti ja sam mislio da je ovaj lik sa oxforda nešto tamo i završio, a ne da je samo kandidat za magisterij.

TheBronxBomber
22-03-2011, 15:02
Kako je prestavljeno javnosti ja sam mislio da je ovaj lik sa oxforda nešto tamo i završio, a ne da je samo kandidat za magisterij.

To pisamce je nesto najsmijesnije sto sam procitao u posljednje vrijeme. A procitao sam ga na blogu Z. Despota (Vecernji list).

Neovisno o toga, kritika na racun Kuhnera i njegovih kredencijala/ugled, bas i ne stoji. Eto, cak i u ovom izvrsnom clanku se "desnicari ponasaju ko ljevicari," a "ljevicari ponasaju ko desnicari." Nije bitno za koga Kuhner pise, bitno je sto pise. Diskvalificirati covjeka zato sto mu objavljuju clanke u "neuglednom" Washington Timesu (cak niti ne radi za njih - vise) a ne u "uglednom" Washington Postu, je kao diskreditirati i diskvalificirati nekoga hrvatskog kolumnista koji objavljuje, recimo, clanke na ovom portalu ili drugdje - a ne na stranicama Jutarnjeg lista. Jutarnji, Globus, Vecernji, Nacional, Slobodna - su, je li, "ugledni" i reputabilni. Right. :D

Sto se tice Kuhnerove posljednje kolumne, jako je losa (nesvjesno je ostavio prostor za manipulaciju Jugoslavenima, ne usavsi u pravu narav prosvjednika u Hrvatskoj) - i tkz. "hrvatski ljevicari" (Jugoslaveni) su je jedva docekali. Zato ga je INDEX i nazvao. Kada se INDEXovci slazu s Kuhnerom, zna se koliko je sati.