PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Pakleni plan bošnjačke većine: Autocesta će izbrisati Šuškovo naselje s prognanicima iz Bosne

Graničar Jozo
05-05-2012, 09:27
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=2185-Pakleni-plan-bo%C2%9Anja%C4%8Dke-ve%C4%87ine-Autocesta-%C4%87e-izbrisati-%C2%8Au%C2%9Akovo-naselje-s-prognanicima-iz-Bosne

Marta
05-05-2012, 09:45
Ovaj plan kao slucajno dovodi do unistenja hrvatskog zivotnog prostora i raseljavanja Hrvata.
Muslici su zanat ispekli za vrijeme Juge, djeluju po sistemu svojih idola Srba..
Ovo podsjeca na nekadasnje raseljavanje hrvatskog zivlja diljem BiH.

Graničar Jozo
05-05-2012, 09:54
:) ma nemoj marta tako. pa to se slučajno na karti omaklo. nekome se malo zatresla ruka. :)

Marta
05-05-2012, 09:59
nase komsije muslici su inace dobronamjernji ... jedno se samo od Srba nisu naucili, Srbi su jaci maheri u takvim stvarima, ovi su onak, prosto seljacki "mudraci", kao da se igraju politike ... supacke balijske fore

SarajkaDjevojka
05-05-2012, 10:05
U principu se uvijek sve prebije preko ledja sirotinje.Taman su ljudi nasli smijestaj, obezbijedili krov nad glavom, djeca se asimilirala u okolini, neka su vjerovatno tu i rodjena sad bi neke guzonje iz Sarajeva rusile tudje zivote.Moze im se.

Gledala sam na dnevniku takodje da se Carina iz Dubrovnika premijesta u Ploce.Razlog je naime banalan, doticni ministar koji odlucuje o tome je iz Ploca.Protestuju i carinici i stanovnistvo.

No ipak drugo je neciju egzistenciju ugrozavati a drugo osnovne elementarne zivotne potrebe, kao sto je rusenje ovih izbjeglickih kuca.

Graničar Jozo
05-05-2012, 10:29
ja sam mislio da je linić iz Rijeke, a ne iz Ploča. carina je pod ingerencijom min. financija.

uostalom, kako si to povezala sa ovim?

Marta
05-05-2012, 10:33
neki ljudi su rodjeni skretnicari ...

galija
05-05-2012, 11:11
Prvi put čujem da kuće nisu u potpunom vlasništvu stanovnika Šuškova.Opet se desio propust koji će stalno ostavljati prostor za manipulacije nečijim životima.

Graničar Jozo
05-05-2012, 11:14
Prvi put čujem da kuće nisu u potpunom vlasništvu stanovnika Šuškova.Opet se desio propust koji će stalno ostavljati prostor za manipulacije nečijim životima.

meni je to isto palo na pamet. mislim, država je vlasnik 50% nečije kuće. ajde OK. vlasništvo je 50%:50%.

ali ako se zna da je s jedne strane država (federacija, a zna se kako se dolazi na vlast u federaciji), a s druge strane x vlasnika sa svojim partikularnim interesima svaki spor između ova dva vlasnika završio bi kobno po one koji žive u tim kućama.

galija
05-05-2012, 11:19
i još će nakon 25 godina država odlučiti šta sa kućama!Čisto sumljam da im je država nešto previše pomogla u održavanju kuća.A kakva je država ne bi me čudilo da odluče naselit Rome u Šuškovo

sagitarius
05-05-2012, 15:19
Ministar prostornog uređanja Federacije BiH Desnica Radivojević, komentirajući u medijima trasu jadransko-jonske ceste kroz Šuškovo naselje, kazao je da će sve primjedbe na koridor autoceste biti upućene IPSE institutu koji je zadužen za izradu prostornog plana.
Prvo ovaj tip je "ministar", ne nije smiješno...
:cheer:cheer
Drugo, Čovjek je dobio legitimitet od zubarsko mesarskog kartela i to mu je ključna referenca, da može pričati o koridoru Wc u ime Hrvata i njihovih interesa na ovom potezu..
Treće, nekakav SDP sa bošnjačkim glasačkim tijelom, osim što je Hrvatima dao "predsjednika", sad bi da i u ime Hrvata "blagonaklono" rješava po pitanjima "žalbi"tih istih Hrvata, "vječitih bundžija"...
Četvrto, koga briga što bi Ljevica Radosavljević htio, njega se ništa i onako ne pita, dakle, bošnjačka elita treba da prihvati neke realitete u južnoj Hercegovini, gdje se ni njih i onako ništa ne pita...., jer tu je Hercegbosna...
Rješenje:
Dogovor, legitimnih i većinskih predstavnika hrvatskoga naroda sa bošnjačkim i srpskim čelnicima o tome što je u biti u interesu naroda BiH,od kraja do kraja i u interesu pućanstvu koje tu živi i konačno o samoj trasi, koja još nije izdefinirana...
Naravno to Jerko ili Mladen nisu kadri definirati, kao ni njihov babo.
Njihovo se zna, podvaliti govedinu pod teletinu i tu im je domet..., a o koridoru, ma neka puste inžinjere, doktore i magistre te struke i drugih struka od kojih oni nisu niti jedne, da rade, ali to isto važi i za Ljevorukog Odvrtača u desno, čija krmetina baš i nije za Ramazana.

Rodica
05-05-2012, 17:20
zemlja je bila općinska i poklonjena je tim jadnim ljudima. sjećam se kad se gradilo, išla sam tamo, i u šuškovo i bobanovo..
firme su davale donacije najviše u materijalu, a općine donatori i novac.
ljudi su se međusobno pomagali i, uglavnom, vrijedni prognanici su napravili jedno lijepo naselje sa vrtovima i voćnjacima, uredno i prepoznatljivo hrvatsko.
kasnije su ucijenjeni da moraju platiti zemljište, ali ne od strane lokalne zajednice, nego vlasti u sarajevu.
mislim da je tako ova grebena država (raspala se na proste faktore dabogda) postala polovični vlasnik.
neka me netko ispravi ako imam krive informacije, ali to je što sam čula..

Antea
05-05-2012, 18:05
triba vlast u Sarajevu odhebat:lupa:toljaga:toljaga:toljaga

MoSTaR
05-05-2012, 22:32
nelogicno mi je da je vlast u sa ucjenjivala, jer ako je zemljiste bilo opcinsko, i ako su opcine to dijelile, kako ce sa tu bilo sto naplacivati.
i kod mostara postoje takova naselja, koliko se sjecam, svi oni koji su dobili zemljiste (a neki i gradjevni materijal) moraju platiti neki iznos, ali im je ostavljen rok od 10 ili 15 godina, na rate, .... suma je simbolicna, iako je za neke i to previse, a postavlja se pitanje bi li neki i uzimali to zemljiste da su znali kako ce naknadno morati ipak nesto i platiti.

SarajkaDjevojka
05-05-2012, 23:50
ja sam mislio da je linić iz Rijeke, a ne iz Ploča. carina je pod ingerencijom min. financija.

uostalom, kako si to povezala sa ovim?

Radi se kako sam shvatila o pomocniku ministra Lalovcu, koji je iz Splita, jer je to njegova odluka, tako bar navodi Popovic ( prestavnik sindikata carinika ) koji ujedno najavljuje i strajk te pominje te privatne interese.

A ova dva slucaja sam spojila tako Jozo sto ce provodjenjem ovih odluka prosjecni gradjani biti osteceni.U Dubrovniku ostace bez posla carinici, a prognanici ce ostati bez krova nad glavom.
Ijedni i drugi pijuni na sahovskoj tabli ( politickoj sceni )Ocigledan dokaz koliko " mali covjek" moze uticati na odluke koje ga direktno ugrozavaju.Dubrovcane ugrozavaju " vlastiti interesi " zamjenika ministra, a proganike velikobosnjacki interesi iz Sarajeva.

MoSTaR
06-05-2012, 00:09
za mene je nema nikakve poveznice: unutarnji preustroj jedne sluzbe - ne mora znaciti kako ce zaposlenici ostati bez posla, i eventualni gubitak necijeg doma.

SarajkaDjevojka
06-05-2012, 00:22
za mene je nema nikakve poveznice: unutarnji preustroj jedne sluzbe - ne mora znaciti kako ce zaposlenici ostati bez posla, i eventualni gubitak necijeg doma.

A sto onda najavljuju štrajk ? Opcenito grad Dubrovnik će ovom odlukom izgubiti puno i naravno da će se to odraziti ekonomski na zivot ljudi.
Ne može se staviti u istu ravan sa izbjeglickom tragedijom i gubitkom krova nad glavom, ali mislim da se može itekako uporediti, te sam i pojasnila zasto.I ne mislim se raspravljati u vezi toga poredjenja dalje.

MoSTaR
06-05-2012, 00:28
zijev, zijev,.... sto obozavam kad netko docira s visine, a usporedjuje kruske i jabuke, slikovito receno :P

Graničar Jozo
06-05-2012, 00:31
A ova dva slucaja sam spojila tako Jozo sto ce provodjenjem ovih odluka prosjecni gradjani biti osteceni.U Dubrovniku ostace bez posla carinici, a prognanici ce ostati bez krova nad glavom.
Ijedni i drugi pijuni na sahovskoj tabli ( politickoj sceni )Ocigledan dokaz koliko " mali covjek" moze uticati na odluke koje ga direktno ugrozavaju.Dubrovcane ugrozavaju " vlastiti interesi " zamjenika ministra, a proganike velikobosnjacki interesi iz Sarajeva.

to bi imalo smisla da su ploče u splitsko-dalmatinskoj županiji. ali nisu.

uostalom, sve je rekao gradonačelnik ploča
http://www.ploce.com.hr/gospodarstvo/3100-reakcija-gradonaelnika-ploa-na-tekst-novinara-ivice-grania

nego šta ti kažeš sarajka na to što jadnim ljudima vlast iz sarajeva hoće srušit kuće?

SarajkaDjevojka
06-05-2012, 00:42
Pa obzirom da je dio velikobosnjackog plana, ( po tekstu i komentarima )mislim da nikakvo povezivanje općina nije vrijedno necijeg zivota.Kao sto rekoh ljudi su se asimilirali, djeca ne znaju za drugi dom i sl.
Znaci trebalo bi neku alternativu pronaci, da se ljudima zivot ponovno ne " cupa iz korijena".

Druga bi stvar bila, da taj put jednostavno zbog troškova ili nekih drugih okolnosti mora proci bas tuda i te kuce moraju biti srusene.Onda bi naravno nadoknada u izgradnji novih domova tim ljudima bila alternativa.

caporegime
06-05-2012, 10:45
meni je općenito sumnjivo zašto netko želi mijenjati prvotni plan te trasu pomaknuti toliko na istok

Graničar Jozo
06-05-2012, 11:06
Pa obzirom da je dio velikobosnjackog plana, ( po tekstu i komentarima )mislim da nikakvo povezivanje općina nije vrijedno necijeg zivota.Kao sto rekoh ljudi su se asimilirali, djeca ne znaju za drugi dom i sl.
Znaci trebalo bi neku alternativu pronaci, da se ljudima zivot ponovno ne " cupa iz korijena".

Druga bi stvar bila, da taj put jednostavno zbog troškova ili nekih drugih okolnosti mora proci bas tuda i te kuce moraju biti srusene.Onda bi naravno nadoknada u izgradnji novih domova tim ljudima bila alternativa.

znači tebi nije velikobošnjačka politika pomicanje trase autoceste na istok prema srbima (nu čuda, a zadrti neprijatelji), nije ti velikobošnjačka politika ni gugula oko mostara, nije ti velikobošnjačka politika ni ustrajavanje na luci u neumu (iako su vam to mokri snovi). tebi je bitno što je, eto, tekst tako intoniran, a i komentari :) Aferim djevojko. ti si samo mrvicu sofisticarnija šeherka. ;)

:naklon -> istok

SarajkaDjevojka
06-05-2012, 13:03
Ja sam komentar Jozo dala na tekst koji si ti postavio, takodje i nadodatni link, dalje iskreno nisam istrazivala, tako da moje misljenje se bazira na ogranicenim informacijama i zbilja žalim te ljude.
Vjerovatno znam bolje od tebe a i mnogih kako je doći u tudju zemlju s kesom u ruci, krenuti u skolu, rastojena i neprihvacena od okoline.Tako da u potpunosti razumijem kroz šta bi ta djeca prošla ponovo ako se sruši to naselje.Ne znam razumijes li ti koji mi spocitavas neku bescutnost i pored moje osude.
Dakle ako Sarajevo zaista želi tim ljudima srušiti domove bezrazlozno, onda je to politicka licemjernost o bilo čim izbjeglicama da je rijec.
Ja jednostavno nemam drugih informacija, i druge strane price zato sam svoje misljenje ogradila na tekst i komentare.Teme je prije dan ili dva otvorena, mozemo diskutirati kad procitam novine i upoznam se sa slucajem bolje kroz stampu.To je sve.
Ili namjeravas zatvoriti temu da odmah pocnem pisati kakav esej o Sarajevu i popljujem ih inace moje misljenje i upis od juce nisu dovoljni da bi bila prihvatljiva na forumu ?

Graničar Jozo
06-05-2012, 14:03
Ja sam komentar Jozo dala na tekst koji si ti postavio, takodje i nadodatni link, dalje iskreno nisam istrazivala, tako da moje misljenje se bazira na ogranicenim informacijama i zbilja žalim te ljude.

OK. ali ne vidim kako si to povezala. nigdje veze, iskreno. jer ti uspoređuješ dvije pojave, jednu u državi u kojoj je nacionalno pitanje riješeno i gdje je premještanje sjedišta carinarnice stvar administracije, sa drugom pojavom gdje nacionalno pitanje nije riješeno i gdje je micanje autoceste politička stvar.

uspoređuješ krške i jabuke, osim ako ne smatraš da smo svi mi građani, po nacionalnosti bosanci i hercegovci?

Vjerovatno znam bolje od tebe a i mnogih kako je doći u tudju zemlju s kesom u ruci, krenuti u skolu, rastojena i neprihvacena od okoline.Tako da u potpunosti razumijem kroz šta bi ta djeca prošla ponovo ako se sruši to naselje.Ne znam razumijes li ti koji mi spocitavas neku bescutnost i pored moje osude.

ne budi sigurna u ovo.

Dakle ako Sarajevo zaista želi tim ljudima srušiti domove bezrazlozno, onda je to politicka licemjernost o bilo čim izbjeglicama da je rijec.
Ja jednostavno nemam drugih informacija, i druge strane price zato sam svoje misljenje ogradila na tekst i komentare.Teme je prije dan ili dva otvorena, mozemo diskutirati kad procitam novine i upoznam se sa slucajem bolje kroz stampu.To je sve.
Ili namjeravas zatvoriti temu da odmah pocnem pisati kakav esej o Sarajevu i popljujem ih inace moje misljenje i upis od juce nisu dovoljni da bi bila prihvatljiva na forumu ?

ne namjeravam zatvoriti temu nego pokušavam dokučiti o čemu ti pišeš.

uglavnom, kažeš da nisi upoznata sa širom slikom, a ipak komentiraš jako osjetljivu temu. prvenstveno u političkom,pa i ljudskom smislu. meni je ipak na koncu žao što ti ne možeš povezati neke stvari ili ih ne želiš povezati pa da kvalitetno diskutiramo. ovako ostaju mnoge stvari nedorečene i otvaraju mogućnost raznim tumačenjima. zato sam ti i rekao da si ti samo malo sofisticiranija šeherka.

SarajkaDjevojka
06-05-2012, 15:56
Jozo, tacno je da se tema može komentirati na dva načina, tu se slazem u potpunosti s tobom.Ja sam iznijela svoj stav kako kao ljudsko biće gledam na tu sliku rušenja tudjih domova.

Na politicki aspekt sam se osvrnula i pojasnila zasto nemam neku odredjeniju prestavu ili stav koji bi iznijela.Slazem se da je tema osjetljiva, no da mi se ne bi u buducnosti prebacivalo kako izbjegavam ovkve i slicne teme, te preskacem price o žrtvama za koji su krivci prestavnici mog naroda, osjećala sam se prozvanom da reagiram nekim upisom.

To sto nisam neku dublju politicku diskusiju razvila, nedostatak je vremena i informacija.
Uglavnom dokle god Sarajevo bude imalo pokrice da na ovakav i slicne načine sprovodi svoje zamisljene politicke ciljeve, nemojte gajiti iluzije da će zbog napada moralnosti prekinuti tu praksu.
U tom kraju takodje ima i bosnjackih sela, znaci ako budu rusili prognanicko naselje a njih zaobisli, nedvosmislena je poruka koju vam salju.

Na vama, a prvenstveno na vasim politickim prestavnicima je da sprijecite to ugnjetavanje proganika.
Ako ovo bude prepusteno slucaju i ti ljudi sami sebi, to je vrlo loša slika za buducnost svim Hrvatima u BiH.Ako već nemate iluzija i raskrstili ste sto bosnjacka politika želi od vas, onda sve snage trebate uloziti da svoje politicke prestavnike probudite i dobijete ono sto vam pripada ( entitet- federalnu jedinicu i sl )

Graničar Jozo
06-05-2012, 18:48
Na politicki aspekt sam se osvrnula i pojasnila zasto nemam neku odredjeniju prestavu ili stav koji bi iznijela.Slazem se da je tema osjetljiva, no da mi se ne bi u buducnosti prebacivalo kako izbjegavam ovkve i slicne teme, te preskacem price o žrtvama za koji su krivci prestavnici mog naroda, osjećala sam se prozvanom da reagiram nekim upisom.

OK. nemoj se žalit na stalkanje i sl. pizdarije ubuduće.

To sto nisam neku dublju politicku diskusiju razvila, nedostatak je vremena i informacija.
Uglavnom dokle god Sarajevo bude imalo pokrice da na ovakav i slicne načine sprovodi svoje zamisljene politicke ciljeve, nemojte gajiti iluzije da će zbog napada moralnosti prekinuti tu praksu.
U tom kraju takodje ima i bosnjackih sela, znaci ako budu rusili prognanicko naselje a njih zaobisli, nedvosmislena je poruka koju vam salju.

stvarno si smješna nekada. kao da muslimani to ne pokušavaju to već 10 godina. :) dobro jutro :)

Na vama, a prvenstveno na vasim politickim prestavnicima je da sprijecite to ugnjetavanje proganika.

misliš na komšića ili neke druge? HSP, lijanoviće?

Ako ovo bude prepusteno slucaju i ti ljudi sami sebi, to je vrlo loša slika za buducnost svim Hrvatima u BiH.Ako već nemate iluzija i raskrstili ste sto bosnjacka politika želi od vas, onda sve snage trebate uloziti da svoje politicke prestavnike probudite i dobijete ono sto vam pripada ( entitet- federalnu jedinicu i sl )

onda ne bi bili federalni partneri. ne znam bili mi to podnijeli, a vama je nešto tjesno na frtalj bosne. i hercegovine dakako.

SarajkaDjevojka
06-05-2012, 19:55
1.Ovo postaje komicno pomalo Jozo, ja se zalila a pojedinci ugrozeni, te si ti uskocio da svojim uticajem SAM dokazes nesto nedokazivo :)

2.Bosnjaci to mogu pokusavati stotinu godina još, no bitno je sto vaši politicki prestavnici rade da onemoguce Sarajevo.Da ja ne bi upucivala kritike ili pohvale ti vjerovatno najbolje znaš na čemu ste.Pa referiraj na temu, koji su pozitivni pomaci hrvatske politike u BiH...Jesi ti konkretno zadovoljan, sto može bolje ?A sto je gore ?
Eto konkretno neka tvoja predvidjanja sto će hrvatski prestavnici preduzeti povodom ovog nemilog dogadjaja .

3.Ja ne mislim ni na koga, valjda ti znaš koga smatras legitimnim hrvatskim prestavnicima.A koga ne..Dakle shodno tome je bila upućena moja konstatacija.

4.Otkad je nuzno da se zbog politickih ciljeva osvrcemo na osobne osjecaje.( kome tijesno, kome nije )
Dakle obzirom da je ovo politicka tema, a ti sam si insustirao na konkretnim i nedosmislenim odgovorima pomalo su mi nejasni tvoji poslijednji upisi.
Pokusaj ironije, duhovitosti ili neka nedefinirana kombinacija ?

Graničar Jozo
06-05-2012, 20:23
1.Ovo postaje komicno pomalo Jozo, ja se zalila a pojedinci ugrozeni, te si ti uskocio da svojim uticajem SAM dokazes nesto nedokazivo :)

kojim to mojim utjecajem? forumskim?

2.Bosnjaci to mogu pokusavati stotinu godina još, no bitno je sto vaši politicki prestavnici rade da onemoguce Sarajevo.Da ja ne bi upucivala kritike ili pohvale ti vjerovatno najbolje znaš na čemu ste.Pa referiraj na temu, koji su pozitivni pomaci hrvatske politike u BiH...Jesi ti konkretno zadovoljan, sto može bolje ?A sto je gore ?
Eto konkretno neka tvoja predvidjanja sto će hrvatski prestavnici preduzeti povodom ovog nemilog dogadjaja .

teško je govoriti o pozitivnim pomacima hrvatske politike jer hrvatski predstavnici u vladi nisu predstavnici koje je hrvatski narod izabrao. ali eto, i ono tihićevo jaukanje je korak naprijed.

muslimani to poušavaju još od 1993. neuspješno, pa su odlučili malo ubrzati stvar sa izbornim prijevarama. ili ti misliš da je 18/3=5. slučaj komšić itd.

ali opet pokušavaš spinat nepotrebno. jer hrvatski prestavnici u općini nisu nadležni nad imovinom tih ljudi, nego je to vlada u sarajevu. spinaš u dva smjera.

3.Ja ne mislim ni na koga, valjda ti znaš koga smatras legitimnim hrvatskim prestavnicima.A koga ne..Dakle shodno tome je bila upućena moja konstatacija.

ti mora da si prespavala zadnjih godinu i pol dana pa postavljaš ovakvo besmislenu tezu. ili trolaš povrh svega.

4.Otkad je nuzno da se zbog politickih ciljeva osvrcemo na osobne osjecaje.( kome tijesno, kome nije )
Dakle obzirom da je ovo politicka tema, a ti sam si insustirao na konkretnim i nedosmislenim odgovorima pomalo su mi nejasni tvoji poslijednji upisi.

muslimanska tjesnoća proizlazi iz malog područja na kojem žive, tako da to nije osobni osjećaj. nego je to potreba izlaska na more. bilo je pokušaj toga i u ratu, a ovo je ništa drugo nego nastavak te politike.

zapravo sukus svega ovoga je da ti nešto što je stvar političkih mokrih snova muslimana pokušavaš prikazati kao neko nesretno administrativno riješenje. vidiš li ti svoju glupost ili si namjerno zlobna?

SarajkaDjevojka
06-05-2012, 21:59
1.Ne forumskim, osobnim Jozo.Misliš da je osobita mudrost ovo zatisje "pred buru" i tvoj " obracun sa mnom.Nije li zanimljiva slucajnost da ostali forumasi koji su osoravali moje upise najednom prestanu reagirati, a ti se aktiviras ?
Sto si umislio, da si dobar psiholog ili iznad prosječno pametan te ćeš svojim upisima isprovocirati " priglupu Sarajkicu da nesmotreno reagira " i pokaže svoje pravo licemjerno lice, i negativan stav prema Hrvatima ?:)
Ova promijena taktike ti je smiješna i providna !

Tko je pravio to naselje ? Tko se poigrao sa životima tih ljudi ?Kako su ti koji su pravili to naselje mogli ga napraviti na zemljistu cije vlasnistvo je upitno i ostaviti ga tolike godine bez alternativnog rijesenja ?Mislim da ta pitanja prvo sebi trebaš postaviti, pa tek onda optuzivati mene da spinam u dva pravca.Čiji su proganici ? Hrvatski !Tko je ostavio prostor da se manipulira sa zivotima tih ljudi zbog nerijesenog pitanja vlasnistva zemljišta ? Mozda ja iz Beca, pa nisam Jozo, zao mi je.U svakom slucaju misljenja sam da je žalosno sto zivoti tih ljudi služe za potkusurivanje.

3.Nisam ja nista prespavala, niti trolam ponovo, odgovori na tvoja pitanja kao i u gornjem slucaju su malo kompliciraniji, ali eto pokusaj sam doći do nekih saznanja.Koristice ti pun pogon mozdanih vijuga.

4.Šta tebe ili bilo kog Hrvata briga ta muslimansku tjesnocu, izlaz na more ili mokre snove o Andjelini Joli.Ja ponovno ne vidim smisao tvog upisa niti kontruktivnost u dijalogu na koju se pozivas.
Ti si Hrvat, dakle tebi na prvom mjestu trebaju biti interesi tvog naroda.Rijesenja i sl..
Pokusaj se fokusirati na to, jer ako ti nemaš vizije kako ću je ja imati.
I sto ocekujes od mene ?

Čarobni stapic, sucut, rijesenje, viziju tvog problema.

caporegime
06-05-2012, 22:36
aljkavo ponašanje i briga "hrvatske strane" ne ispričava međutim bošnjačku od odgovornosti.
osim toga, ponavljam pitanje, tko i zašto mijenja trasu ceste?
meni ta trasa djeluje kao trasa stvorena samo zato da bi se većinski muslimanski krajevi na sjeveru povezali s krajevima na jugu u kojima ima nešto veći postotak muslimana.
žautocesta se koristi da bi se pokušala steći nacionalna nadmoć nad "prijepornim" krajevima.
znači opet dominacija većine nad manjinom i korištenje općih sredstava za račun jednih.

MoSTaR
06-05-2012, 22:55
Sto si umislio, da si dobar psiholog ili iznad prosječno pametan te ćeš svojim upisima isprovocirati " priglupu Sarajkicu da nesmotreno reagira " i pokaže svoje pravo licemjerno lice, i negativan stav prema Hrvatima

zanimljivo da netko ima tako negativno misljenje o sebi, je li to posljedica uvreda kojima si bila izlozena (pitanje, ne konstatacija), nesvjesno si usvojila predrasude i stereotipe o glupim bosancima, onda i ne cudi kako iz polupremisa izvlacis nebulozne zakljucke koji s polaznim tockama nemaju nikakve veze. zbog toga i ta silna zelja da se predstavis kao neka hodajuca enciklopedija.......?!

btw, mene brine muslimanska tjesnoca jer zbog nje ugozavaju mene i opstojnost mog naroda.

mardar
06-05-2012, 23:01
Da još samo nešto rasčistimo na ovome portalu.

Neki dan si meni pisala kako se ispričavaš jer si uvrijedila Martu tražeći nekakovo pomirenje radi "mira na portalu ".No dobro da ponovo ne razvlačim što sam ti rekao ukratko rekao sam ti da Marta nema nikakve veze s ovim već tvoji stavovi..Na kraju sam i popustio ne želeči se s tobom ni raspravljati u stvari.Jer kada te se uhvati u laži onda tvrdiš da si bila mala i da baš i ne znaš da ćeš tek to proučiti i da ostane tako bilo bi ok .Ali ne, ti sada u raspravi sa Jozom koristiš argument kako eto nas nema da bi neko drugi preuzeo tvoje "proganjanje ."U ovome slučaju Graničar Jozo.

Koliko je to podmuklo i drsko da sam bio prinuđen reagirati.Ja sam izašao zbog tvojih "odvjetnika" ovdje koji su od mene tražili da više puta ponavljam ono što sam izrekao .Ali to sam izrekao citirajući tebe i jasno postavljajući gdje sve umanjuješ ono što se događa Hrvatima od strane bošnjaka .Kada su i škripcu onda se "vadiš " da ti nisi kriva ..I nikada nisam dobio odgovore .Samo tvoje opetovano pozivanje na proganjanje i žurnu intervenciju onih koji te uporno štite a bez da su iz mojih postova povadili što ja lažem ili griješim.

Čak vidim da si ti ostala pristojna pametna,pismena itd što znači da sam ja i nepristojan i nepismen.Pametna si i kada mene prozivaš srbofilom .

A da još malo pojasnim i drugima o čemu se radi dovoljno će biti samo postaviti tvoju tvrdnju da je RS rak rana BiH.RS jeste nastala na zločinu i protjerivanju .Ali zaboravljaš nešto jako važno.Da su tu istu RS ovjerili u Daytonu i vaši predstavnici a što se tiče Hrvata bih počinili ste i teže zločine i više Hrvata protjerali u BiH čak i od Srba što je jako teško bilo napraviti .No vama je uspjelo .I istu politiku nastavljate i sada .Evo i ova vijest je primjer.I izbjegavanju kažnjavanja zločina da ne govorimo kao i o svemu onome što činite Hrvatima .

Prava rak rana sadašnje BiH ste vi bošnjaci.I ne pokušavaj temu sada prevrnuti na nekakav dogovor da se ti proganjaš.Jer dogovora nema .Odgovaraj na ono što ti Graničar spočitava a ne izmišljaj urote na ovome portalu.

Pa zar nisi već rekla da imaš ogromno iskustvo i psihologiju u malom prstu .Koristi je argumentirano onda .

Ti bi ovdje Hrvate koristila samo da se govori o RS i četnicima .To malo teže ide zbog već spomenutih vaših mnogo težih djela.I ne vadi se na to što si projnana prognan sam i ja jednako kao i ti i moja su djeca mala bila .Samo što tvoji žele još jednom da me protjeraju ili da prihvatim vlast koji mi vi želite nametnuti .

E neće ići.

I Hrvati imaju svoje stavove o svemu i o RS-u i o Srbiji .Zastupaj svoje stavove to sam ti već rekao .

SarajkaDjevojka
06-05-2012, 23:11
Capo slazem se dakako, to je igra sa ljudskim zivotima.Opaka i politicki i moralno nekorektna.Ja samo pokusavam iznijeti svoj stav.I takodje sagledati dogadjaje na neki objektivan nacin.I to je moje misljenje, ako je sporno molim, uvijek sam za argumentovanu raspravu.

@Mostar, ja o sebi imam vrlo visoko misljenje, no obzirom na uvrede u postivima domacina, stalno isticanje moje negativnosti, licemjerja i sl, napisala sam post na taj nacin.S namjerom !Kao sto rekoh i Jozi bitnije je fokusirati se na osobne ciljeve, nego stalno iznositi zamjerke tudjim.Energija se ne može utrošiti racionalno :)

@ mardar tvoj osobni problem sa mnom postao je problem portala, pokusala sam ljudski s tobom razgovarati, rascistiti to i smiriti strasti.Mislila sam " lijepa rijec gvozdena vrata otvara " te ako budemo popricali kao normalni ljudi stvari će se izvesti na cistac, nazalost to ocigledno nije moguce, te ću te ubuduće zaobilaziti u raspravama.Niti imam volje nitiželje pravdati se virtualno, a iza svojih stavova, rijeci i postova stojim i dalje.

Graničar Jozo
06-05-2012, 23:13
1.Ne forumskim, osobnim Jozo.Misliš da je osobita mudrost ovo zatisje "pred buru" i tvoj " obracun sa mnom.Nije li zanimljiva slucajnost da ostali forumasi koji su osoravali moje upise najednom prestanu reagirati, a ti se aktiviras ?
Sto si umislio, da si dobar psiholog ili iznad prosječno pametan te ćeš svojim upisima isprovocirati " priglupu Sarajkicu da nesmotreno reagira " i pokaže svoje pravo licemjerno lice, i negativan stav prema Hrvatima ?:)
Ova promijena taktike ti je smiješna i providna !

ti kao ti si mi nebitna. tako da ti neće uspjeti ovo svesti na osobni obračun. imaš tamo srba pa vidi s njima kako i šta.

bitno mi je ono šta pišeš, a na ovoj temi hoćeš postići skretanje pažnje koje je već opisano prethodno.

tako da o nečijem providnom ponašanju ti najmanje imaš šta prigovarati. tko ti je popušio to popušio je. kod mene je no pasaran.

Tko je pravio to naselje ? Tko se poigrao sa životima tih ljudi ?Kako su ti koji su pravili to naselje mogli ga napraviti na zemljistu cije vlasnistvo je upitno i ostaviti ga tolike godine bez alternativnog rijesenja ?Mislim da ta pitanja prvo sebi trebaš postaviti, pa tek onda optuzivati mene da spinam u dva pravca.Čiji su proganici ? Hrvatski !Tko je ostavio prostor da se manipulira sa zivotima tih ljudi zbog nerijesenog pitanja vlasnistva zemljišta ? Mozda ja iz Beca, pa nisam Jozo, zao mi je.U svakom slucaju misljenja sam da je žalosno sto zivoti tih ljudi služe za potkusurivanje.

to naselje su pravili hrvati koji su se doselili iz srednje bosne. valjda su se doselili u hercegovinu jer im se nije dalo više čistiti snijeg sa krovova. znaš dodije to nakon nekog vremena. generacije i generacije su činile stoljećima... pa tko ne bi popizdio zbog tih bijelih govana...

jako se dobro zna tko se s njima sada potkusuriva. ili ti nije nešto jasno, trebali i crtat?

zemljište je bilo općinsko, pa im sarajevo uzima pola vlasništva nad kućom.

ako imaš neka druga konkretna saznanja napiši. inače poštedi me šuplje demagogije i brige za običnog čovjeka.

3.Nisam ja nista prespavala, niti trolam ponovo, odgovori na tvoja pitanja kao i u gornjem slucaju su malo kompliciraniji, ali eto pokusaj sam doći do nekih saznanja.Koristice ti pun pogon mozdanih vijuga.

vidim ja da ih ti ne koristiš niti najmanje.

stvari su vrlo jednostavne kad se krene od osnovnih postavki funkcioniranja BiH i raspodjele vlasti, kako na horizontalnom nivou tako i na vertikalnom.

4.Šta tebe ili bilo kog Hrvata briga ta muslimansku tjesnocu, izlaz na more ili mokre snove o Andjelini Joli.Ja ponovno ne vidim smisao tvog upisa niti kontruktivnost u dijalogu na koju se pozivas.
Ti si Hrvat, dakle tebi na prvom mjestu trebaju biti interesi tvog naroda.Rijesenja i sl..
Pokusaj se fokusirati na to, jer ako ti nemaš vizije kako ću je ja imati.
I sto ocekujes od mene ?

o čemu ja to pišem cijelo vrijeme? o nekim nesretnim administrativnim rješenjima ili o hrvatima koje službeno sarajevo svakodnevno ugrožava?

Čarobni stapic, sucut, rijesenje, viziju tvog problema.

bahatost ni licemjerje ti ne prolazi kod mene.

ako nemaš šta napisati pametno na ovoj temi zaobiđi je. već sam to rekao da su ti srbi bolji izbor za prcanje od mene.

MoSTaR
07-05-2012, 00:32
@sarajka
koliko sam vidjela ovdje ti nitko nije pisao da si glupa vec bahata, umisljena i ohola, a ti se nisi ustezala pisati najnize uvrede. navest cu samo dvije koje su mi kao zeni bile degutantne, nudjenje Travi kao nekih rasnih muslimanki - treba li pisati tko se i zbog cega time sluzi, i uvreda svim zenama koje casno i posteno obavljaju posao cistatice - kad si to napisala za zene koje su cistile begovske kuce na bistriku, sto je ipod svake razine i bas je za osudu. imati diplomu ne znaci i biti dobar covjek.

ako si to namjerno napisala, kao sto tvrdis, ona si i namjerno povezala du na ovoj temi, jer ispada kako smatras da je to prirodni nastavak vaseg izlaska na more, od neuma do du.svjesno ili nesvjesno....?!

Rodica
07-05-2012, 10:59
rasni muslimani su za podforum SF i NLO.