PDA

Pogledaj Full Version : Srbi-Bugari

caporegime
01-05-2012, 10:09
PO meni najveći takmaci na Balkanu ako dobro promotrimo sadašnje geostrateške odnose.
Svakome bi strateški odgovaralo imati presudan utjecaj na području Makedonije ne samo zato jer je sam taj položaj geostrateški jak sam po sebi nego i zato jer uvijek postoji mogućnost da svoj utjecaj tamop ostvari netko treći.
Kako se kreće i kako se predviđa kretanje na relaciji Bugari-Srbi?

Uroš
01-05-2012, 13:36
Ne postoje dva naroda i dve zemlje koje više liče jedna drugoj nego Srbi i Bugari odnosno Srbija i Bugarska.

Zemlje su slične veličine (Bugarska ima 7,36 miliona naspram 7,17 miliona stanovnika Srbije) sa gradovima skoro identične veličine (Sofija 1,2 miliona, Beograd 1,15 miliona), slične etničke strukture (83% etnička većina Srba u Srbiji naspram 84% etničke većine Bugara u Bugarskoj), slične ekonomske snage (BDP per capita Bugarske 2011. je preko $7.000, Srbije oko 6.200$), standard sličan (prosečna srpska plata je oko €360 a bugarska €355), itd.

Narodi su isto jako slični. Srba doduše u globalu na Balkanu ima više nego Bugara (7,5 miliona naspram 6,1 milion), ali i mi i oni imamo nažalost slične demografske pokazatelje: među 10 najstarijih naroda smo u svetu, a u Evropi možda još samo baltički narodi uz Ukrajince i Moldavce mogu Srbima i Bugarima stati na crtu po katastrofalnom priraštaju. I jedni i drugi smo slovenski narod, delimo istu pravoslavnu veru, pripadamo istom vizantijskom istorijskom kulturnom krugu, jezici su nam u osnovi međusobno razumljivi, kuhinja nam je slična, i oni i mi smo narod koji nije ni pivski ni vinski narod već narod rakije, itd.

Eto to je neki presek, sad đe ba zapelo među nama da se hiljadu godina krvimo i bijemo to je za posebnu analizu. Ne verujem da se u Evropi mogu pronaći dva po svemu bliža naroda koja imaju tako međusobno krvavu istoriju, kao Srbi i Bugari...

Uroš
01-05-2012, 13:50
Inače, bio sam 2 puta na letovanju u Bugarskoj i nosim pozitivne utiske: lepa obala, narod ljubazan i izuzetno prijateljski nastrojen prema Srbima. Generalno, Srbi sem letovanja u Bugarskoj skoro da nemaju skoro nikakvu komunikaciju sa Bugarskom, potpuna terra incognita za prosečnog Srbina. Sem par istorijskih predstava i predrasuda (o Bugarima kao "tradicionalnim zabijačima noža u srpska leđa"), nema na nivou popularne kulture i medija nikakve predstave o Bugarskoj. Srbija se sa stvaranjem Jugoslavije potpuno okrenula ka zapadu, ušla u priču sa Hrvatima i Slovencima i s njima je bila ostvarival glavnu komunikaciju, a na istoku zid u svakom smislu.

Bugari, s druge strane, mnogo više znaju i mnogo su više upućeni i upoznati sa srpskom kulturom. I tu mislim na ovu popularnu kulturu (muzika, film, sport, mediji, itd.). Srpski narodnjaci tamo jednako prže kao i u Hrvatskoj, Brena je punila Levski još 1989, kad je helikopterom se spustila na sred stadiona; Ceca je isto jako popularna - toliko popularna da kad je zadnji put držala koncerte tamo, primio je lično bugarski premijer Borisov; Željko Joksimović isto... Znaju i za srpske filmove, što me je posebno iznenadilo. Crvena zvezda je 1980ih i početkom 1990ih bila vrlo popularan klub u Bugarskoj, 1992. kad se zbog rata igralo u Sofiji, stadion je uvek bio pun i kompletno uz Zvezdu. Skoro kad je i ovako jadna Zvezda gostovala u Plovdivu protiv Lokomotive na prijateljskoj, bio je prepun stadion...

Uroš
01-05-2012, 14:03
PO meni najveći takmaci na Balkanu ako dobro promotrimo sadašnje geostrateške odnose.
Svakome bi strateški odgovaralo imati presudan utjecaj na području Makedonije ne samo zato jer je sam taj položaj geostrateški jak sam po sebi nego i zato jer uvijek postoji mogućnost da svoj utjecaj tamop ostvari netko treći.
Kako se kreće i kako se predviđa kretanje na relaciji Bugari-Srbi?

Nema tu materijala za bilo kakve konflikte između Bugara i Srba, eventualno u nekom sf scenariju ako bi se Makedonija raspala na šiptarski i makedonski deo, pa Bugari u nekim okolnostima pokušaju da anektiraju ono što bi ostalo od Makedonije posle otcepljenja većinski šiptarskih teritorija - tada bi verovatno Srbija stala ili bar pokušala da stane uz Makedonce tj. da ne dozvoli da postane bugarski plen. Mada sve su to bezvezarije, u takvim okolnostima će tok događaja određivati i usmeravati velike sile a ne banana države poput Srbije ili Bugarske...

Suštinski danas su odnosi između naroda više-manje prijateljski ili u najmanju ruku ambivalentni, vreme je učinilo svoje pa su istorijski konflikti izbledeli kod većine naroda (osim na rubnim područjima: pa se tako Srbima u jugoistočnoj Srbiji i danas prema Bugarima osećaju neka vrsta animoziteta, ali to je tek mali deo srpskog naroda). Tako otprilike stoje stvari kod običnih ljudi, kod intelektualne elite i političara i na jednoj i drugoj strani je verujem mnogo prisutniji rivalski i konkurentski odnos...

Uroš
01-05-2012, 14:04
Dobro bi bilo ako postoji mogućnost da se prebaci deo rasprave između Vodno Konche i mene sa teme "Makedonci-Bugari" a koji se tiče srpsko-bugarskih odnosa, jer mislim da više priliči ovoj temi.

Inkvizitor
01-05-2012, 14:53
rivalitet Srbi- Bugari je arhaičan i prevaziđen.

Srbi su davno svoju ekspanziju okrenuli prema zapadu. Od vremena Osmanlija.

caporegime
01-05-2012, 15:41
aaaa......nije do same teme, kakve su cijene u bugarskoj na moru?
u bugaskoj sam bio samo jednom, kratko, nedovoljno da išta kupim, pa me onako zanima......

Aleksa
01-05-2012, 20:04
Ako nije samo do teme, onda da kažem da na FB ima jedna grupa pod nazivom: ДА БЪДЕ МИР, ЛЮБОВ И ПРИЯТЕЛСТВО МЕЖДУ БЪЛГАРИ И СЪРБИ! (Da bude mir, ljubav i prijateljstvo između Bugara i Srba) :D

Prilično je popularna, a u istoj meri učetvuju i Srbi i Bugari. Uobičajene su ovakve porukice:

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/379087_2448499966771_1080102302_32010098_183977818 6_n.jpg

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/430263_2660030062957_1322084455_32042046_122353444 0_n.jpg

A u zanosu dolazi do ideja da se stvori srpsko-bugarska državna unija. :D

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/293869_244253755607478_100000685662574_812429_7435 607_n.jpg

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/185198_244852865547567_100000685662574_814843_1602 548_n.jpg

itceps
02-05-2012, 23:07
A u zanosu dolazi do ideja da se stvori srpsko-bugarska državna unija. :D

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/293869_244253755607478_100000685662574_812429_7435 607_n.jpg

Bledskim dogovorom iz 1947 godine, to je bio i cilj. Da Bugarska uđe u zajednicu sa Jugoslavijom. Tih godina su Makedonci u Bugarskoj mogli da se izjasne da su Makedonci i popisom je par stotina hiljada njih bilo registrovano. Nažalost, desio se razlaz Tita i Kominterne i sve je propalo. Ostale su percepcije o neprijateljstvu, gajene decenijama.

TjelohraniteljOdSchwartza
04-01-2013, 22:42
1878 godine bio je bugarsko-srpski rat..
U Pirotu živi dosta Bugara?
Za vrijeme kolaboracionističke vlasti naciste Nedića,dio istočne Srbije je pripojen Bugarskoj,zar ne?
Pa kako su onda Srbi i Bugari bratski narod..?

Inkvizitor
04-01-2013, 23:03
Bugari su tada potukli srpsku vojsku i osvojili Pirot. Niš je bio nebranjen a neki su govorili da je i put prema Beogradu otvoren. Srbiju je spasio ultimatum Bugarskoj od strane najvećeg srpskog neprijatelja Austrougarske monarhije. :D

Uroš
05-01-2013, 12:23
Bugari su tada potukli srpsku vojsku i osvojili Pirot. Niš je bio nebranjen a neki su govorili da je i put prema Beogradu otvoren. Srbiju je spasio ultimatum Bugarskoj od strane najvećeg srpskog neprijatelja Austrougarske monarhije. :D

Cenim tvoju samouverenost da pišeš o nečemu o čemu nemaš pojma...

Pirot su Bugari držali tačno jedan dan, u kontraudaru srpske vojske ponovo je osvojen, tako da ne znam odakle ti ovo bulažnjenje da je Niš ostao nebranjen i da je put prema Beogradu bio otvoren...

Drugo, nije front bio samo duž tog pravca, front je bio i na Timoku. Srpska vojska je prešla Timok i ušla dublje u bugarsku teritoriju, držala je pod opsadom Vidin celo vreme rata.

knnsk
05-01-2013, 12:41

Pomesao si godine, to je bio rat 1885te, samo sto Nis nije bio nebranjen vec se vojska povukla u Nis.

Uroš
05-01-2013, 12:42
Pa kako su onda Srbi i Bugari bratski narod..?

Pa ko je rekao da smo bratski narodi? Jesmo etnički, verski i kulturno bliski ali ako se za ijedan okolni narod može govoriti da je srpski istorijski arhi-neprijatelj, to su onda Bugari.

U Srednjem veku smo gotovo uvek bili na suprotnim stranama.

U Novom veku, jasno. U skoro svakoj istorijskoj prilici u XX veku, bili su kontra Srbije. Ovde postoji kolektivna svest o Bugarima kao tradicionalnim "zabijačima noža u srpska leđa" a ima i ona poštapalica naših starih ljudi: "Ako se kad zarati, a ne znaš gde da kreneš, udri po Bugarima, nećeš pogrešiti".

Tako da ovo stogodišnje srpsko-hrvatsko neprijateljstvo je laganica u poređenju sa milenijumskim srpsko-bugarskim sukobima. Čak i sa Šiptarima smo u latentnom sukobu "tek" 2 veka...

Uroš
05-01-2013, 12:48
Pomesao si godine, to je bio rat 1885te, samo sto Nis nije bio nebranjen vec se vojska povukla u Nis.

Radi se o periodu od 3-4 dana (rat je trajao 15ak dana), prvi dan su Bugari probili liniju ispred Pirota i ušli u grad, naši se regrupisali kod Bele Palanke i izvršili kontraudar u sledećih dan-dva i ponovo ušli u Pirot.

knnsk
05-01-2013, 12:53
Radi se o periodu od 3-4 dana (rat je trajao 15ak dana), prvi dan su Bugari probili liniju ispred Pirota i ušli u grad, naši se regrupisali kod Bele Palanke i izvršili kontraudar u sledećih dan-dva i ponovo ušli u Pirot.

koliko ja znam to je tacno ali su Bugari sledeceg dana ponovo usli u Pirot i ti je vec bio kraj tog rata, mozda i gresim

Inkvizitor
05-01-2013, 12:55
evo što kaže Wiki..

http://hr.wikipedia.org/wiki/Srpsko-bugarski_rat_1885.

milky way
05-01-2013, 13:42
evo što kaže Wiki..

http://hr.wikipedia.org/wiki/Srpsko-bugarski_rat_1885.

Naplatili su im to srbi visestruko u drugom balkanskom i prvom svjetskom ratu.Iz prvog svjetskog rata postoji bugarska uzrecica "bjezte zivi idu mrtvi" misleci na srpsku vojsku za koju su smatrali da je izginula a koja ih je naknadno porazila.Inace odnosi srba i bugara su u nedavnoj proslosti bili kao sto je ocito izrazito losi kao i uostalom i nas i madjara ili iraca i engleza ali vrijeme cini svoje.U ovom trenutku postoje bugarski nacionalisti koji poznaju povijest svoje drzave i dan danas nisu zaboravili na dogadjaje iz proslosti a to se dobro moglo vidjeti na utaikmici bugarske i srbije prije 2 godine ali u isto vrijeme postoje navijaci cska koji imaju dobre odnose sa navijacima partizana pa se dogodi ono sto se dogodilo na bugarska-hrvatska da parola "ovcara" bude pokaza na tribini.Za vrijeme rata na kosovu OVK je imala logore za obuku na teritoriju bugarske.

Inkvizitor
05-01-2013, 13:43
Naplatili su im to srbi visestruko u drugom balkanskom i prvom svjetskom ratu.Iz prvog svjetskog rata postoji bugarska uzrecica "bjezte zivi idu mrtvi" misleci na srpsku vojsku za koju su smatrali da je izginula a koja ih je naknadno porazila.Inace odnosi srba i bugara su u nedavnoj proslosti bili kao sto je ocito izrazito losi kao i uostalom i nas i madjara ili iraca i engleza ali vrijeme cini svoje.U ovom trenutku postoje bugarski nacionalisti koji poznaju povijest svoje drzave i dan danas nisu zaboravili na dogadjaje iz proslosti a to se dobro moglo vidjeti na utaikmici bugarske i srbije prije 2 godine ali u isto vrijeme postoje navijaci cska koji imaju dobre odnose sa navijacima partizana pa se dogodi ono sto se dogodilo na bugarska-hrvatska da trasparent "ovcara" bude razvijen na tribini.Za vrijeme rata na kosovu OVK je imala logore za obuku na teritoriju bugarske.

Drugi balkanski rat..svi protiv Bugara.

Prvi svjetski rat..gdje su Srbi tukli Bugare..to nije bio njihov međusobni sukob nego sukob svjetskih sila gdje obje strane statirale i ovisile o milosti svojih saveznika.

Uroš
05-01-2013, 13:59

Prvi svjetski rat..gdje su Srbi tukli Bugare..to nije bio njihov međusobni sukob nego sukob svjetskih sila gdje obje strane statirale i ovisile o milosti svojih saveznika.

U Drugom balkanskom ratu, Bugari su prvi napali, oni su isprovocirali taj rat tako što su udarili na srpsku vojsku u istočnoj Makedoniji i bili potučeni do nogu.

Što se tiče Prvog svetskog rata, Bugari su ušli u rat u trenutku kad je Srbija uspešno odbijala i treću AU-nemačku ofanzivu na severu. Tek njihov ulazak u rat i udar s jugoistoka je bio prekretnica. Zar to nije bio rat, uslovno svih (AU i Nemačka na zapadu i severu, Bugari na istoku), protiv Srba?

Inkvizitor
05-01-2013, 14:03
U Drugom balkanskom ratu, Bugari su prvi napali, oni su isprovocirali taj rat tako što su udarili na srpsku vojsku u istočnoj Makedoniji i bili potučeni do nogu.

Što se tiče Prvog svetskog rata, Bugari su ušli u rat u trenutku kad je Srbija uspešno odbijala i treću AU-nemačku ofanzivu na severu. Tek njihov ulazak u rat i udar s jugoistoka je bio prekretnica. Zar to nije bio rat, uslovno svih (AU i Nemačka na zapadu i severu, Bugari na istoku), protiv Srba?

Pa normalno da je. To sam i rekao.

Uroš
05-01-2013, 14:06
Inače u Prvom balkanskom ratu, Srbi su spašavali dupe Bugarima na frontu sa Turcima, gde su se ovi zaglavili u pat-poziciju kod Jedrena. Bilo je ni makac dalje, pa su zvali u pomoć srpsku vojsku, gde je došla cela jedna armija od 50.000 vojnika pod komandom vojvode Stepe Stepanovića. Istina je da su imali topove malog kalibra koji nisu mogli ništa turskoj odbrani, tek kad su došli Srbi doneli su sa sobom Šnajderove haubice velikog kalibra i to je promenilo tok bitke.

Masa srpskih vojnika ostavilo je kosti pred Jedrenom, pomažući Bugare. Posle balkanskih ratova preorali su srpsko vojničko groblje tamo...

Uroš
05-01-2013, 14:10
Za vrijeme rata na kosovu OVK je imala logore za obuku na teritoriju bugarske.

Prvi put čujem za ovo, mada nije da sam iznenađen.

Kad je bio rat na Kosovu, Bugari su jajarski dali vazdušni prostor NATO-u koji je i iz njihovih vazduhoplovnih baza bombardovao Srbiju. Mogli su da kažu NE, kao što su uradili Grci ili Rumuni, ali neke balkanske istorijske konstante su izgleda morale da se potvrde.

milky way
05-01-2013, 14:12

Tocno bugari protiv svih u drugom balkanskom ratu ali oni su prvi neocekivano napali a u prvom svjetskom ratu doslo je do medjusobnog sukoba(makar su i stranci bili ukljuceni) kod "oslobadjanja" srbije makar su se vecina bugara predali bez borbe ili pobjegli za bugarsku a navodno je neki francuski general naredio francuskoj vojsci da stane na bugarsko srbske granice da nebi doslo do srpske osvete i masovnog krvoprolica.

Uroš
05-01-2013, 14:24
Tocno bugari protiv svih u drugom balkanskom ratu ali oni su prvi neocekivano napali a u prvom svjetskom ratu doslo je do medjusobnog sukoba(makar su i stranci bili ukljuceni) kod "oslobadjanja" srbije makar su se vecina bugara predali bez borbe ili pobjegli za bugarsku a navodno je neki francuski general naredio francuskoj vojsci da stane na bugarsko srbske granice da nebi doslo do srpske osvete i masovnog krvoprolica.

Srpska vojska je zaustavljena ispred Pernika na putu za Sofiju. Saveznici su postavili ultimatum, baš zbog straha od represalija i osvete srpskih vojske jer su Bugari čuda radili za vreme okupacije po jugoistočnoj Srbiji. U Toplici su pobili 20 hiljada Srba. Pa "Surdulica-srpska kosturnica" gde su pobili 4.000 ljudi, da ne idem dalje i da ne govorim o zatiranju srpskih tragova od Vranja do Niša, rušenju srpskih crkava, paljenju biblioteka...

EHO1983
05-01-2013, 18:12
Opaaa, sada i u Bugarskoj OVK imao je logore za obuku :D, i to sigurno iz srpski izvora :D...ma stvarno mnogo ste smesni :D

Bugari su takva nacija, pa i u drugom svetskom ratu, kad su imali celo istocno Kosovo, palili, ubijali, silovali albanke a nikad nista nismo imali s njima

Kod nas jos ima psovanje po bugara, TA QIFT BUGARI NANEN (jebo te bugar majku), radis kao bugar, cvrst si kao bugar, i mnogo druge izgovore s bugarima

A za rumune, stvarno mislite da oni vole vas i mrze nas?!?!

Pa najveci albanski lobi pre formiranje albanske drzave je bio u Bukuresht, pa tamo od rumuna je i krejiran nasa himna ;)

Za nas albance ako u Balkan ima neko slicnije nas su ustvari bas rumuni, e ne sto oni vole vas i mrze nas, nego zbog miljun i kolko madjara imaju u drzavi sada imaju politiku kako imaju

milky way
05-01-2013, 18:52
Tocno,srpski izvori(kad nadjem stavim).To sto je tamo bio kamp nema veze sa medjusobnim odnosima albanaca i bugara pa bugarskim nacionalistima dan danas najveci neprijatelj su turci(citaj: muslimani) koji im cine 10% populacije jer su se stoljecima borili sa ottomanskim carstvom(makar su tu i tamo cak bili i saveznici) a i proveli su dosta vremena pod njima te albanci a vrijedilo bi i suprotno da su albancima jedni od najvecih neprijatelja bugari jer je dio albanije nekoliko puta tokom povijesti bio okupiran od strane bugara.

EHO1983
05-01-2013, 20:24
Ma srpski izvori sta nisu rekli..zato mnogo od toga je smesno

Svi vlade Bugarske od komunizma mozda posle albanaca su najvise pro-americke, zato i oni odmah nas priznali o to ti je to, a sta misli populacija u Bugarsku stvarno ne znam, al znam mnogo albance sto rade s bugarima za zapadne firme i stvarno kazu da su mnogo radnici.

I jos nesto, neznam da li su jos bas ti ambasadori, al do nedavno, muz i zena, oboje ambasadori is Amerike, su bili u Sofje i u Beograd. U Sofiju cenuje se da je glavna americka ambasada u Ballkan. Ekonomski plan Kosova uradjen u Bugarskoj prej dve godine,

Blefer
09-01-2013, 10:37
i ja sam na Kosovu među Albancima mnogo puta čuo da ne vole bugare od davnina i da su im napravili veliki zulum kad su se nekada u pređašnjim ratovima dočepali Kosova
Bugari su Bugari i njima nije nikad za verovati uvek iskoriste priliku da udare sa leđa nikad direktno i u južnim krajevima Srbije mnoge porodice su ostale bez svojih članova za vreme njihovg zuluma pogotovo u Toplici u vreme I sv rata
tačno je da su Srbi njima pomagali u borbama protiv Turaka kod Jedrena a oni bili nezadovoljni što su dobili i pola današnje Makedonije pa nas napali i izazvali II blakanski rat koji je na sreću Makedonaca vardarski deo doneo Srbiji pa sad tu ima Makedonaca za razliku od pirinskog dela gde su oni danas Bugari
Daleko im lepa kuća !

TjelohraniteljOdSchwartza
14-01-2013, 20:56
Bugari su zajebali Srbe jer su pripojili Makedoniju,i time je velikosrbizmu odsječena jedna ruka.Druga je stvar što su bugarske divizije držale Kosovo u šaci tijekom života Trećeg Reicha.

NorthStand
15-01-2013, 01:13
vrijeme je da bugari povrate oteto od strane srba, jug srbije vapi za oslobođenjem. :D

Blefer
15-01-2013, 11:05
vrijeme je da bugari povrate oteto od strane srba, jug srbije vapi za oslobođenjem. :D

nije tebi lako uopšte!

NorthStand
16-01-2013, 00:24
nije, mnogo vas ne volim, BRE.

nego da ne bi bilo zabune, mislio sam na ovo...Grčka, Srbija i Rumunjska se proširile na račun teritorija Bugarske

http://hr.wikipedia.org/wiki/Drugi_balkanski_rat

i još jedan dokaz da ste pravi turkoljupci, pogledaj s kime ste u savezu udarali po bugarima. i danas ih prozivate, a okupirali ste im dio teritorija.

farcry
20-01-2013, 23:27
Uros nikako Srbi i Bugari mogu da budu isti narod, prvo oni ne poticu iz korpusa slovenskih naroda jer su bugari tatarsko pleme uostalom pogledaj im izgled, druga stvar nisu oni toliko prijateljski raspolozeni prema Srbima koristim onaj prokleti fb ulazio sam u razne bugarske grupe tamo je sva druga rec ubij srbina.Nikako oni Srbima ne misle dobro a ako se secas u Srbiji postoji poslovica ako ne znas na koga ces da udaris ti udri po Bugarima neces pogresiti sta mislis zbog cega je nastala?Sa Bugarima nas veze istorijsko neprijateljstvo koje traje vekovima i ratovi, plus na to da se doda da oni zele Dimitrovgrad,Pirot i celu Makedoniju ako ti njih smatras bratskim narodom ok ja ne.Mi smo tenutno zaslepljeni i mislimo da su nam hrvati najveci neprijatelji a kada pogledas unazad videces da sa hrvatskom srbija je neprijatelj u poslednjih 100 godina dok sa ostalim narodima u regionu hm...i taj rat u ex yu koji se mogao izbeci samo da je bilo hladnih glava sa obe strane.

Taby_Makedonsky
26-02-2013, 08:59
nije, mnogo vas ne volim, BRE.

nego da ne bi bilo zabune, mislio sam na ovo...Grčka, Srbija i Rumunjska se proširile na račun teritorija Bugarske

http://hr.wikipedia.org/wiki/Drugi_balkanski_rat

i još jedan dokaz da ste pravi turkoljupci, pogledaj s kime ste u savezu udarali po bugarima. i danas ih prozivate, a okupirali ste im dio teritorija.

Ti si jako zalutao prijatelju, kako na racun bugarske kada tamo pise da je Makedonija podeljena.
Sad i vama smeta nase ime i postojanje.
Koje licemerije:facepalm

Taby_Makedonsky
26-02-2013, 09:06
Uros nikako Srbi i Bugari mogu da budu isti narod, prvo oni ne poticu iz korpusa slovenskih naroda jer su bugari tatarsko pleme uostalom pogledaj im izgled, druga stvar nisu oni toliko prijateljski raspolozeni prema Srbima koristim onaj prokleti fb ulazio sam u razne bugarske grupe tamo je sva druga rec ubij srbina.Nikako oni Srbima ne misle dobro a ako se secas u Srbiji postoji poslovica ako ne znas na koga ces da udaris ti udri po Bugarima neces pogresiti sta mislis zbog cega je nastala?Sa Bugarima nas veze istorijsko neprijateljstvo koje traje vekovima i ratovi, plus na to da se doda da oni zele Dimitrovgrad,Pirot i celu Makedoniju ako ti njih smatras bratskim narodom ok ja ne.Mi smo tenutno zaslepljeni i mislimo da su nam hrvati najveci neprijatelji a kada pogledas unazad videces da sa hrvatskom srbija je neprijatelj u poslednjih 100 godina dok sa ostalim narodima u regionu hm...i taj rat u ex yu koji se mogao izbeci samo da je bilo hladnih glava sa obe strane.

Zasto mesas Dimitrovgrad i Makedoniju?
VI bi da nas branite kao od Turaka, odnosno da na s opet okupirate. Popusili ste kod hrvata, niste mogli da uzmete teritoriju pa sada bi opet nazad, dogori ofd pre 100 godina. Ali sada vam situacije drugacija nego onda, zeznuli ste malo stvar sa velikom srbijom, tako da cuvajte beograd, ko zna sta sve moze da se desi

Taby_Makedonsky
26-02-2013, 09:30
:evilSrbi i bugari su u odlicnim odnosima, imaju neslaganaj oko nekih tertorijalnih sitnica ali u celini se slazu odlicno, kako politicki tako i ekonomski. U te lepe odnose mozemo slobodno da ubacimo i grke jer se uklapaju u lepim i dogovornim odnosima na balkanu, a to isto moze da se vidi sa dnevno politicke scene, odnosno desavanja.
A sto se tice naroda i kultura tesko da su isti, sam narod je razlican, bugari su prijatni i gostoprimljivi dok srbi bas i nisu, cvise zele da dominiraju i pokaze da su glavni. Sam izraz "govori srpski da te ceo svet razume" je dokaz tome. Ako odete na more i tamo budu srbi , upropastice vam odmor, svuda ok o vas cujete kako neko vice, odnosno govori visokim tonom za sitnice kao "brate, koliko sam jeftinu picu nasao u onom lokalu" i jos takvih gluposti. Za bugare ne bi oglo da se kaze isto.
Sto se crkve tice i tu se razlikuju, sama gradnja i unutrasnji lik nije isti, a da ne pricamo o nasajanju samih crkava, gde srpska crkva kasni nekih 400 godina.
A sto se jezika tice ne brinite vi hrvati slobodno krenite na put , razumecete sve, kada srbi razumu zasto nebise i vi, zar srpsko-hrvatski jezik nije bio jezik jugoslavije

NorthStand
26-02-2013, 12:27
Ti si jako zalutao prijatelju, kako na racun bugarske kada tamo pise da je Makedonija podeljena.
Sad i vama smeta nase ime i postojanje.
Koje licemerije:facepalm

o čemu ti druže, kakva makedonija? ja priča o srbima, i njihovom dočepavanju djela bugarskog teritorija koji je i dan danas u sastavu srbije.

nigdje nisam spominjo makedonce, i makedoniju, tako da ne znam šta je tebi tu licemjerno?

o vašem imenu i postojanju, si mogo vidjet moj stav na temi "dešavanja u makedoniji", samo pošto si se kasnije uključio u raspravu očito ga nisi imo prilike pročitat pa zaključuješ na brzinu.

Sekstant
26-02-2013, 19:51
jeli bila kakva bitka na Sičevačkoj klisuri ?

knnsk
26-02-2013, 23:09
: Ako odete na more i tamo budu srbi , upropastice vam odmor, svuda ok o vas cujete kako neko vice, odnosno govori visokim tonom za sitnice kao "brate, koliko sam jeftinu picu nasao u onom lokalu" i jos takvih gluposti.

malo nas je al smo govna :zubo

jel to tebi srbi krcali picku ili je nesto drugo u pitanju

Taby_Makedonsky
27-02-2013, 09:20
malo nas je al smo govna :zubo

jel to tebi srbi krcali picku ili je nesto drugo u pitanju

Hvala na potvrdi, sam si reko da ste govna :bravo

Kome mozete vi da nesto uradite, gde i da odete popusite ga jako, seti se sta bilo u ohridu pre neku godinu, kad vec zelis da cujes to.

A sustina je u tome da ste teski provokatori gde i da odete, a ne da ste nesto uradili. Pa izgubili ste knin i vukovar a ovamo ste ratnici.

Imate si vi druge probleme, a ono gde si brate na plazi je jako mudo

Taby_Makedonsky
27-02-2013, 10:13
o čemu ti druže, kakva makedonija? ja priča o srbima, i njihovom dočepavanju djela bugarskog teritorija koji je i dan danas u sastavu srbije.

nigdje nisam spominjo makedonce, i makedoniju, tako da ne znam šta je tebi tu licemjerno?

o vašem imenu i postojanju, si mogo vidjet moj stav na temi "dešavanja u makedoniji", samo pošto si se kasnije uključio u raspravu očito ga nisi imo prilike pročitat pa zaključuješ na brzinu.

IZvin iprijatelju ali pominjes wikipediju, i starnicu koju si postavio lepo se vidi da nista bugari nisu izgubili,jedino smo mi izgubili teritoriju

http://hr.wikipedia.org/wiki/Datoteka:SredisnjiBalkan1900.jpg

a vidi kako izgledala ovo 1900 god, ap uporedi , srbija i bugarija su isto sto i onda, zar ne? A sama wikipedija ima problema sa faktima, ili pak nekome tako odgovara da se takva propaganda siri

caporegime
27-02-2013, 10:46
nemojte dizati raspravu na osobna prepucavanja niti se vrijeđati.
razmišljam da li da brišem ovih nekoliko postova prije ili da ih ostavim tek za primjer što se više neće tolerirati.
usmeno upozorenje za knnsk i tabya.

blam
27-02-2013, 11:18
seti se sta bilo u ohridu pre neku godinu, kad vec zelis da cujes to.

ova opaska ti je bez veze, i veoma nehumana..
sto, sada kao velicas ubistvo jednog coveka od sto ja znam 25 godina..
i posle ovoga oces da neko sa tobom razmenjuje argumente?
i ti mi posle na drugoj temi pricas o kulturi i literaturi Albanaca?

Taby_Makedonsky
27-02-2013, 11:30
ova opaska ti je bez veze, i veoma nehumana..
sto, sada kao velicas ubistvo jednog coveka od sto ja znam 25 godina..
i posle ovoga oces da neko sa tobom razmenjuje argumente?
i ti mi posle na drugoj temi pricas o kulturi i literaturi Albanaca?

A sta da ti radim kada nisi shvatio poentu.
Odakle daje to velicanja ubistva? Pa decko dosao u Ohrid da reketira diskoteke. Zar to nije opis one srpske osobine koje sam pomenuo.

A za kulturu i literaturu mzemo da pricamo nije problem, ako toliko zelis

blam
27-02-2013, 11:49
Odakle daje to velicanja ubistva? Pa decko dosao u Ohrid da reketira diskoteke. Zar to nije opis one srpske osobine koje sam pomenuo.

a to je Latas reko da je dosao da reketira?
za literaturu, hajde nam reci ko je prvi pisao na makedonskom literaturnom jeziku, i pre nego sto je preso na to, kojim je jezikom pisao ranije?

a za nas, pa slabo nam ide, do sada smo dali samo DVA nobelovaca (da, da Majka Tereza je sve samo ne Albanka, znam tu pricu..)
eto, Ismail Kadare nekoliko godina je kandidat za knjizevnost, ali nikako da skinemo i tu trecu nobelovu..

Taby_Makedonsky
27-02-2013, 14:01
a to je Latas reko da je dosao da reketira?
za literaturu, hajde nam reci ko je prvi pisao na makedonskom literaturnom jeziku, i pre nego sto je preso na to, kojim je jezikom pisao ranije?

a za nas, pa slabo nam ide, do sada smo dali samo DVA nobelovaca (da, da Majka Tereza je sve samo ne Albanka, znam tu pricu..)
eto, Ismail Kadare nekoliko godina je kandidat za knjizevnost, ali nikako da skinemo i tu trecu nobelovu..

Pa niste dovoljno nakupili novca da mu je kupite. Da j apnite malo.
A ti to slusas latasa i crvenkovskog pa pravis profil, klasicna stvar.
A majka tereza je albanka, a albanci su muslomani , a ona pomagala po svetu, pa ko dkatolicke crkve postala sveticca, pa onda joj ime kako bese bojadji, pa ......
Ali posto mi kao i sve drugo i nju ostavili da bude necija, pa je ona kako kazes albanka.
Reci kako se zvase skenderbeg? Gjorgjija, klasicno staro albansko ime, zar ne?
Tak da samo nastavite s poslom, ok vam ide za sada, skinucete i trecu, kad nakupite dovoljno novca da platite naravno

A ovo ko prvi koristio koje pismo, budi konkretniji, nemesaj opet gramatiku

blam
27-02-2013, 14:11
manemesamjagramatikunegoajnemaveze

kazes da smo Majci Terezi kupili Nobel, i Feridu Muratiju, sada nam samo preostaje da kupimu jedan nobel za Kadare :).
Nije joj ime Bojadji, prezime joj je to. A ime joj je Gonxhe, cvet..(kao Ganxha :))
A Gjergj Kastrioti je kako sto si i sam reko, tipicno Albansko ime..
a ko kaze da su Albanci muslimani?
da, Albanaca ima muslimana, plus vecina su..ali nisu svi Albanci muslimani, to bi trebalo da znas.
a kao dokaz ti je bas Skenderbeg..
nego, jedno pitanje..molim te odgovori..
kolko imas godina?

Taby_Makedonsky
27-02-2013, 14:28
manemesamjagramatikunegoajnemaveze

kazes da smo Majci Terezi kupili Nobel, i Feridu Muratiju, sada nam samo preostaje da kupimu jedan nobel za Kadare :).
Nije joj ime Bojadji, prezime joj je to. A ime joj je Gonxhe, cvet..(kao Ganxha :))
A Gjergj Kastrioti je kako sto si i sam reko, tipicno Albansko ime..
a ko kaze da su Albanci muslimani?
da, Albanaca ima muslimana, plus vecina su..ali nisu svi Albanci muslimani, to bi trebalo da znas.
a kao dokaz ti je bas Skenderbeg..
nego, jedno pitanje..molim te odgovori..
kolko imas godina?

Vidi majstore, treba ti crtati, vidis da u stvari vi i niste jedan narod, vi ste nesto sto se nakupilo, dobili podrsku od austroungarske, mozda ste i to platili, i dobili drzavu. Najveci lik u drzavi vam je Gjorgjija(pitaj srbe da ti kazu cije je to ime), a ne gjerg, budi iskren pa reci, sam si reko da niej musliman. A to sto albanija niej muslimanska zemlja islim da ce interesovati ljude ovde , pa im ti objasni , a ne da se samo pravis pametan, da imate kako bese majku terezu i nobele... zar vam to daje da ste kulturni i kako bese vec...

I vidis da si sve reako sto sam zeleo ja da kazem, super si nastavi

blam
27-02-2013, 14:46
I vidis da si sve reako sto sam zeleo ja da kazem, super si nastavi

pao sam u tvoju klopku, svaki ti cast kako si me naveo da sve priznam..A mesecima se trudim da ljude ovde ubedim da je Albanija budisticka zemlja, i da "tamo zive neki mali zeleni i plavi..."
za Gjergj Kastriotija, znam koji je stav Srba o njemu, nemam sto da pitam ovde..
a to sto kazes dali smo kulturni ili ne, mislis na to dali ustajemo kad stariji covek udje u bus, dali kazemo "molim" na necije "hvala", ili sto..?
ne zajbavaj, uozbilji se...
ionako ce neki moderator ovo sve na karate izbaciti..

Taby_Makedonsky
27-02-2013, 14:55
pao sam u tvoju klopku, svaki ti cast kako si me naveo da sve priznam..A mesecima se trudim da ljude ovde ubedim da je Albanija budisticka zemlja, i da "tamo zive neki mali zeleni i plavi..."
za Gjergj Kastriotija, znam koji je stav Srba o njemu, nemam sto da pitam ovde..
a to sto kazes dali smo kulturni ili ne, mislis na to dali ustajemo kad stariji covek udje u bus, dali kazemo "molim" na necije "hvala", ili sto..?
ne zajbavaj, uozbilji se...
ionako ce neki moderator ovo sve na karate izbaciti..

Pa kada nemas sta se onda javljas, jednostavno je, tema je srbi i bugari...nisi primetio

I lepo na karate ne pravi se pametan, sto da se uozbiljim, smeta ti nesto sto sam rekao?

blam
27-02-2013, 15:03
Pa kada nemas sta se onda javljas, jednostavno je, tema je srbi i bugari

eeee, pa da ostavim Srbe i Bugare da se na miru dogovaraju i kroje planove a mi nisto da ne znamo, a?
idi ti slobodno, ako ima nesto za Makedoniju ovde, mi Albanci cemo se i za vas zalagati :)

Taby_Makedonsky
27-02-2013, 15:08
eeee, pa da ostavim Srbe i Bugare da se na miru dogovaraju i kroje planove a mi nisto da ne znamo, a?
idi ti slobodno, ako ima nesto za Makedoniju ovde, mi Albanci cemo se i za vas zalagati :)

A ti bi ovde da se dogovoris s njima, da ubac i tebe u igru?
Pa rkao ti da si mali, za 100 godina ne moze se s njima dogovoarati, kada napunis jedno 10 veka onda mozd t i puste, ako postojis do tada, jer pare se trose

knnsk
27-02-2013, 15:45
razmišljam da li da brišem ovih nekoliko postova prije ili da ih ostavim tek za primjer što se više neće tolerirati.

pa kad provocira :kez

Taby_Makedonsky
27-02-2013, 16:48
pa kad provocira :kez

Vidi shiptar poceo da brine o ubistvu srbina, ovo mora da je fatamorgana

A djaba kazete da su vam losi, vidis da vas vole i brinu o vama. Ili mu mozda krivo sto ga nije ubio shiptar, to je nekako realnije

blam
27-02-2013, 17:10
ma ne brinem ja za nikoga posebno,
meni je bilo nehumano to sto spominjes bezmilosno ubistvo MLADOG COVEKA (koji prema ocevidcima molio je da ga ne tuku) od grupe bodigarda diskoteke..
plus, to da je trazio reket..

ovo je posledni put sto ti se obracam ozbiljno..
iskreno, pristojan si za zajebancije, nisto vise :)

bandira
27-02-2013, 17:49

a da je tabyija malo isključit iz rasprave?

jednostavo mu nakon nekoliko dana dozvolit da pokuša kulturno raspravljat na ovom forumu,a ako nije to u stanju isključit ga trajno...

Blefer
28-02-2013, 09:51

baš je taj tip sam došao da reketira po ohridu? da nešto znaš o ohridu zaćutao bi odma a ne da ovde lupaš glupsti jer ekipa koja je likvidirala ovog tipa je podgrupa jednog beogradskog mafijaša koji trenutno leži u zatvoru a ovaj pokojni je samo došao da bude telohranitelj jednom od likova koji posluju po ohridu gde leti više možeš da čuješ srpski nego makedonski jezik

NorthStand
28-02-2013, 12:06
IZvin iprijatelju ali pominjes wikipediju, i starnicu koju si postavio lepo se vidi da nista bugari nisu izgubili,jedino smo mi izgubili teritoriju

http://hr.wikipedia.org/wiki/Datoteka:SredisnjiBalkan1900.jpg

a vidi kako izgledala ovo 1900 god, ap uporedi , srbija i bugarija su isto sto i onda, zar ne? A sama wikipedija ima problema sa faktima, ili pak nekome tako odgovara da se takva propaganda siri

razumjem ja vaše probleme, ali ovo je tema o srbima i bugarima i ja sam se referirao na srpsko dočepavanje teritorija bugarske. nakon 2 balkanskog rata. a danas se nešto ljute na bugare, umjesto da im budu zahvalni jer su se proširli na njihov račun. to je sve što sam ja htio reći, makedonci mi nisu bili predmet rasprave.

Taby_Makedonsky
28-02-2013, 12:28
razumjem ja vaše probleme, ali ovo je tema o srbima i bugarima i ja sam se referirao na srpsko dočepavanje teritorija bugarske. nakon 2 balkanskog rata. a danas se nešto ljute na bugare, umjesto da im budu zahvalni jer su se proširli na njihov račun. to je sve što sam ja htio reći, makedonci mi nisu bili predmet rasprave.

MOzda sam lose razumeo, ali nije im bilo neko prosirenje, samo jedan grad, lako se moze uporediti.
Ali izvini ako sam lose razumeo.

alekgreat
03-03-2013, 23:30
Ode tale na ladjenje mada sumnjam da che se vratiti promenjen ..

DunjaBGD
15-03-2013, 03:13
Sem par istorijskih predstava i predrasuda (o Bugarima kao "tradicionalnim zabijačima noža u srpska leđa"), nema na nivou popularne kulture i medija nikakve predstave o Bugarskoj. Srbija se sa stvaranjem Jugoslavije potpuno okrenula ka zapadu, ušla u priču sa Hrvatima i Slovencima i s njima je bila ostvarival glavnu komunikaciju, a na istoku zid u svakom smislu.

A i te predrasude eventualno postoje na jugu, gde je i bilo dodira. Što se više ide ka severnim delovima Srbije to manje znanja o Bugarskoj, baš terra incognita.

Bugari, s druge strane, mnogo više znaju i mnogo su više upućeni i upoznati sa srpskom kulturom. I tu mislim na ovu popularnu kulturu (muzika, film, sport, mediji, itd.). Srpski narodnjaci tamo jednako prže kao i u Hrvatskoj, Brena je punila Levski još 1989, kad je helikopterom se spustila na sred stadiona; Ceca je isto jako popularna - toliko popularna da kad je zadnji put držala koncerte tamo, primio je lično bugarski premijer Borisov; Željko Joksimović isto... Znaju i za srpske filmove, što me je posebno iznenadilo. Crvena zvezda je 1980ih i početkom 1990ih bila vrlo popularan klub u Bugarskoj, 1992. kad se zbog rata igralo u Sofiji, stadion je uvek bio pun i kompletno uz Zvezdu. Skoro kad je i ovako jadna Zvezda gostovala u Plovdivu protiv Lokomotive na prijateljskoj, bio je prepun stadion...

Sem blagog podjebavanja u fazonu "bratko", i pomalo bahatog ubeđenja da su oni sigurno nerazvijeniji, mi stvarno o Bugarima nemamo neke negativne stereotipe, ali ni neka šira saznanja. A ovo što si napisao o njihovom poznavanju našeg mainstream-a, me uvek zaprepaštava, svaki drugi Bugarin može bez problema da razume naš jezik i da ga priča dosta razumljivo, prate sve živo odavde...vesele Tute :D

eufrat18
21-04-2013, 00:18
tako se ne piše ovdje o narodima

Svarog
21-05-2013, 23:57
aaaa......nije do same teme, kakve su cijene u bugarskoj na moru?
u bugaskoj sam bio samo jednom, kratko, nedovoljno da išta kupim, pa me onako zanima......

A, da izvadim temu iz naftalina.
Bio sam u Bugarskoj 2007. godine i lepo se proveo. Ako si normalan i ne bahatiš se, nema frke.
Neki naši klinci pravili pizdarije pa popili pendreke od bugarske murije.
Ja sam, doduše, imao susret sa njihovim skinsima iz Blood & Honour, ali spasiše me Fred Peri majica i poznavanje muzike i fudbala :smoke (ako nekoga zanima, mogu da ispričam tu anegdotu).

Uglavnom, većina Bugara ljubazni kako se samo poželeti može, a čak i za moje pojmove jeftino i vrlo pristupačno. U jednoj kafani sam čak našao točenu Zagorku za 1 lev (pola evra). 10 dana smo jeli po restoranima, i to široko. Tako je bilo onda, a kako je sada, to već ne bih znao.

Skywalker
27-11-2013, 21:42
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/423241/Bugarski-ekstremni-desnicari-zele-deo-Srbije-i-Makedonije

NorthStand
27-11-2013, 23:21
vidim dok se vi zabavljate "ustašama", neki drugi bi uskoro mogli ušećarit još teritorija srbije. a nije da ste zaslužili nešto drugo, samo nastavite ovako drčno, znam ja šta vas svrbi. što smo mi EU NATO, što nam ide nikad bolje bez vas, što smo na SP u Brazilu, kratko rečeno u svemu smo isprijed vas tri koplja, a vi propadate svakim danom sve niže i niže. i naravno, za sve to su vam krivi a tko drugi nego Hrvati i "Ustaše".

Skywalker
28-11-2013, 00:05
Pa ko pominje sad vas ?

Bugari samo cekaju pogodan trenutak da laju,isto kao i Madjari i onaj njihov pokret 64 Zupanije,isto kao i Albanci na Jugu,i Srbi na Severu Kosova,itd itd...Nista specijalno,ali eto,vest vredna pomena...Btw,ako je iko mislio da je podela na Balkanu zavrsena,mislim da se grdno vara.
Moja prognoza je da ce cim se desi jos neki veliki sukob u svetu,something like WWIII...na Balkanu biti vruce.Mrznje koliko vidim,ne nedostaje...i naravno,niko nije zadovoljan trenutnom podelom teritorija,svako svakom pamti nesto...dakle,i vise nego dovoljno razloga za sukobe,samo da velike sile daju znak.

Mali offtopic:
-Moje misljenje je da se sa nase strane digla ovolika frka oko Simunica,cisto u inat zbog cele ove frke oko cirilice,koju vi besomucno silujete vec mesecima unazad...i sad,kao eto malo da napakostimo i zakuvamo(pa plus i ono sa Englezima sto su ludaci nabedili na nas da smo rasisti,a lepo se vidi da onaj mali crnja provocira sukob,a nedelju dana posle toga imaju rasisticke ispade u sopstvenoj ligi,no to je druga tema)
pa eto,sad i mi malo nekog da sjebemo.Licno ne volim kada se stvari resavaju van terena,ali ako je FIFA nekog kaznjavala na takav nacin,onda smo to mi.

A ako ces iskreno,prosle godine na EP mi je bas bila draga vasa reprezentacija,ne mogu da kazem da sam svim srcem navijao za vas,ali volim da vidim kada se cela ekipa bori i igra dobar fudbal,posebno protiv neke izvikane ekipe...Naravno,Simunic mi je ogavan kao lik,imao je i onaj divljacki start nad Sulejmanijem protiv nas u BGu...Vidi se da nas mrzi iz dna dusa,te stoga mi ne moze biti drag...

NorthStand
28-11-2013, 22:58
pominjete nas vi stalno, eno tamo onaj vaš potpredsjednik saveza najavio žalbu u slučaju da se ne izbaci Šimunića s SP. to je ko da mi najavljujemo žalbe, što se Srbija ne izbaci iz sljedećih kvalifikacija za EP jer ste na marakani imali "zanimljiv performans" na utakmici protiv nas.

a i lako bi da je samo to u pitanju, vi se više bavite nama nego bilo kime u regiji, bugari vam dođu ko usputna vijest dok su vam Hrvati na tapeti skoro svaki dan.

svaka sitnica koja se u hr dogodi protivna srpstvu i srbiji, vama je glavna vijest u srbiji!

kada bi se mi vodili vašim scenarijem, vi bi nama bili na naslovnicima medijskih kuća od 0-24 ali bez brige, dok nam razni jugofašisti i komunisti uređuju iste nemate problema, možete mirno spavat.

bugari jesu budale, ali ovo ste im stvarno okupirali za vrijeme balkanskih ratova, i bio bi red da Tomo Grobar braći bugarima vrati oteto. :D

Skywalker
28-11-2013, 23:49
Koji nasi portali stalno pisu o vama ?
Evo ja citam samo Blic i B92 koji kod nas jos zovu i U92,zbog svih onih emisija o zlocinima u HR i BiH...i koji se ne libe da nedeljom uvece puste Kesica koji proziva Tomu za diplomu,ismeva 1389,SPC...Ponedeljak uvece puste hrvatsku seriju,pa Insajder gde razotkrivaju pljacku drzavnog novca na Kosovu,itd itd...Eto,ako je to srpski medij,onda se izvinjavam...

A listam ovih dana portal dnevno.hr.Tompson,Price iz Vukovara,rec Cetnici svaki dan u bar dva naslova...I opet ti kazem zasto se toliko pise o Simunicu.Zbog cele vase ujdurme sa cirilicom,pa eto cisto malo da podbodemo.Ne znam ni kome je to zanimljivo.Takvih nacionalistickih uzvika je uvek bilo svuda...Pobogu,pa nisu tribine pozoriste.

A bice i da ljude ipak malo zanima sta se desava kod komsija...i bez tih prepiranja i ratnih tema,ali ti to neces priznati. :)

NorthStand
29-11-2013, 17:16
pa to su jedini portali u hr, koji realno donose stanje iz regije i hrvatske. jutarnji novi list večernji i ostala glasila, i onako su odavno partizanska komunistička legla, tamo ne može nijedan normalni hrvat radit i pisat kolumne i prenosit hrvatsku misao hrvatskom narodu.

takvi portali su debela manjina u hrvata, jer 80 posto javnog prostora zauzimaju razni "Dežulovići", koji narod informiraju ko za vrijeme SFRJ. Tito im je i danas idol, ko što im je bio i davne 1945. prema tome, ovo malo naših portala je zapravo čista statistika da nije sve u hr zatrovano partizansko komunističkom propagandom, već da postoji i opozicija koja se neće pomirit s time da hrvatskom narodu o politici i prošlosti pričaju dotični. koji bi nas najrađe vremeplovom vratili u SFRJ, samo da mogu.

Aleksa
07-12-2013, 17:51
Braća Bugari podržavaju EU integracije Srbije. :)

На въпроса кои балкански държави трябва да станат членки на Европейския съюз близо 63% от българите посочват Сърбия, а на второ място е Македония (57%). Най-малка подкрепа българите изразяват за присъединяването на Турция - едва 27%, а против са 46%.

http://www.dnevnik.bg/evropa/razshiriavane/2013/12/06/2197520_prouchvane_povecheto_bulgari_gledat_poziti vno_na/

farcry
07-12-2013, 21:09
Braća Bugari podržavaju EU integracije Srbije. :)

http://www.dnevnik.bg/evropa/razshiriavane/2013/12/06/2197520_prouchvane_povecheto_bulgari_gledat_poziti vno_na/

Kakvi kreteni, zive u toj EU godinama i sve su siromasniji a nas podrzavaju da budemo clanica.