PDA

Pogledaj Full Version : Kad će više Lijanovići iza brave?

caporegime
25-04-2012, 11:25
Zastupnik Saveza za bolju budućnost BiH u Zastupničkom domu Federalnog parlamenta Mirza Ustamujić napustio je današnju tematsku sjednicu ovog doma u Sarajevu nakon što je za govornicom optužio federalnog ministra poljoprivrede Jerka Ivankovića Lijanovića za višegodišnju korupciju i kriminal.

Opužbe je vezao za tvrtku "Lijanovići" čiji je suvlasnik ministar Lijanović i za pribavljanje izbornih glasova za političku opciju kojoj pripada, kao i za "sofisticiranije" kriminala u 2011.-2012. godini dodjelom poticaja "virtualnim poljoprivrednicima".

Osim Lijanovića, Ustamujić je optužio predsjedavajućeg Predstavničkog doma Denisa Zvizdića da je kasno proslijedio u Dom naroda amandman uz izmjene Zakona o novčanim poticajima u poljoprivredi.

Amandman nalaže uvođenje parlamentarnog nadzora nad dodjelom poticaja i Zastupnički dom ga je odobrio 28. veljače ove godine, rekao je Ustamujić, a Zvizdić, po njegovim daljnjim tvrdnjama, zadržavao dopis s amandmanom u ladici idućih sedam dana, tako da amandman nije razmatran 7. ožujka, kada je održana i sjednica Doma naroda, nego je tom domu upućen tek 12. ožujka.

Na novinarska pitanja o ovim optužbama, ministar Lijanović je rekao samo da žali što opozicija danas nije pokazala viziju poljoprivrednog razvoja.

Zvizdić je pak, odmah nakon Ustamujićevog obraćanja kazao da su optužbe na njegov račun klasična laž i poručio da ovaj zastuonik treba da mu se ispriča, kad mu budu predočeni dokazi da nije u pravu.

Inkvizitor
25-04-2012, 12:19
kad i Mesić. Svi hrvatski kvislinzi su uvijek imali imunitet od progona.

crni bombarder
25-04-2012, 12:23
Nisu jedini, i Stanic iz Kreseva se prisljambacio SDP-u i kao takav je dobio imunitet od krivicnog gonjenja zbog pljacke sarajevskog Feroelektra.

Iste one tvrtke zbog koje su neki bosnjacki internet ratnici sa bijesom govorili kako "Hrvati ostavljaju bosnjacke radnike na ulici" (jer su radnici Feroelektra protestirali zbog pljacke tvrtke). Eto, sad neka se obrate Hrvatu Lagumdziji sa pitanjima sta ce biti sa nesretnim radnicima Feroelektra.

Mislim da je i Milos sa njima uvezan, takodje poduzetnik iz Kiseljaka/Kreseva, gradjevinac. Dobija silne poslove u sarajevskim opcinama koje drzi SDP.

Inkvizitor
25-04-2012, 12:26
Nisu jedini, i Stanic iz Kreseva se prisljambacio SDP-u i kao takav je dobio imunitet od krivicnog gonjenja zbog pljacke sarajevskog Feroelektra.

Iste one tvrtke zbog koje su neki bosnjacki internet ratnici sa bijesom govorili kako "Hrvati ostavljaju bosnjacke radnike na ulici" (jer su radnici Feroelektra protestirali zbog pljacke tvrtke). Eto, sad neka se obrate Hrvatu Lagumdziji sa pitanjima sta ce biti sa nesretnim radnicima Feroelektra.

Mislim da je i Milos sa njima uvezan, takodje poduzetnik iz Kiseljaka/Kreseva, gradjevinac. Dobija silne poslove u sarajevskim opcinama koje drzi SDP.

ti tajkuni..boli njih kita narod i nacionalne interese, to kad namiriše lovu, to se povampiri..ko u crtiću..samo ono $$ svijetli..rijetki su koji imaju taj osjećaj..onaj Grbešić npr ili Bogdan

crni bombarder
25-04-2012, 12:34
Ma to je najgori sljam, tajkuni, Todoric recimo, u njegovim objektima u Sarajevu ako radi 1% nemuslimana, evo moja glava.

Mislim, nisam brojao, ali...

Ili "gospoda" iz Sirokog, Mepas grupa, koja je to banda necovjecna. Oni kao postuju nacionalni paritet, ali izrabljuju radnike maksimalno bez obzira na ime i prezime, i onda se kurce sa Mepas mallom u Mostaru. Sve su to izgradili preko ledja radnika.

Ne moram ni govoriti da plesu i sa HDZ-om i sa SDP-om. Kad je pljacka u pitanju, tu su oni slozni.

Inkvizitor
25-04-2012, 12:39
Ma to je najgori sljam, tajkuni, Todoric recimo, u njegovim objektima u Sarajevu ako radi 1% nemuslimana, evo moja glava.

Ili "gospoda" iz Sirokog, Mepas grupa, koja je to banda necovjecna. Oni kao postuju nacionalni paritet, ali izrabljuju radnike maksimalno bez obzira na ime i prezime, i onda se kurce sa Mepas mallom u Mostaru. Sve su to izgradili preko ledja radnika.

Ne moram ni govoriti da plesu i sa HDZ-om i sa SDP-om. Kad je pljacka u pitanju, tu su oni slozni.

To je taj Grbešić..znači on pušiona..ma nema tu para je prva i jedina stvar koja njih zanima..

Inkvizitor
25-04-2012, 12:42
Ali pošto su tema konjokradice izu Širokog, mene zanima kako su se oni onako nepismeni i seljačine kakve već jesu uspjeli infiltrirati u politiku. Dobro, nije Bosna neka država koja ima kriterije, ali onaj Jerko sa onim srcem na plavom maji, elokventan ko traktor bez auspuha..mislim karikatura živa....i to predstavlja hrvatski narod..

crni bombarder
25-04-2012, 12:44
Da, Mirko Grbesic, ma ne znam za njega osobno, covjeka ne poznajem pa ne mogu nista reci, ali ovi nizi cinovnici, ma sve je to od zla oca.

Ne znam kako su prosli radnici Koestlina, Maraske, Brodomerkura, Saponije, Gavrilovica, ali sve to on drzi i sad ne znam, neka oni kazu kako im je. Ali znam da iskoristava radnike, mislim rade mu ljudi od zore do 20 h, svaki dan osim nedjelje, za pisljivih 400 eura.

crni bombarder
25-04-2012, 12:49
Ali pošto su tema konjokradice izu Širokog, mene znaima kako su se oni onako nepismeni i seljačine kakve već jesu uspjeli infiltrirati u politiku. Dobro, nije Bosna neka država koja ima kriterije, ali onaj Jerko sa onim srcem na plavom maji, elokventan ko traktor bez auspuha..mislim karikatura živa....i to predstavlja hrvatski narod..

Ma oni su bili uvezani sa HDZ-om tokom i nakon rata, imetak su izgradili pljackom napustene stoke po Glamocu, Drvaru, Sipovu, Mrkonjicu, isli su kao lesinari iza vojske i kupili krave, ovce i ostalu zivinu. To je bio period njihovog "prosperiteta", a poceli su kao sverceri, sta vise reci, pa sta mislis kakav covjek dobije nadimak Lijan.

Onda kad su postali dovoljno mocni, a HDZ celnici nisu pristali biti njihove marionete (ovo je naravno neprovjerena i "cuo sam tako" prica) e onda su osnovali partiju. Glasove kupuju, i tako dalje.

Ma mislim, za mene jedan bitan detalj, na njihovoj obiteljskoj kuci u Sirokom, onako luksuzna kucetina ali stil je... narandjasti lift kakav se u komunizmu ugradjivao u one sive ruzne zgradurine, neka srbijanska tvrtka proizvodjac, Rada Djokic ili kako, cirilicom pise na vratima. Luksuzna kuca sa takvim liftom, mislim... fuj.

NorthStand
25-04-2012, 19:12
kad i Mesić. Svi hrvatski kvislinzi su uvijek imali imunitet od progona.

E ovo si dobro reko, neće kvisling na kvislinga. Vrana vrani, ne vadi oči!

ivica
06-05-2012, 20:58
crni bombarderMa to je najgori sljam, tajkuni, Todoric recimo, u njegovim objektima u Sarajevu ako radi 1% nemuslimana, evo moja glava.

[/QUOTE]To je i logično kad Hrvata i nema u Sarajevu, ali je to je neka druga priča...s druge strane imaš i jednog iz jednog "Vakufa"...sve izvozi i lipo reka, plaća bogovska...i lipo im reka...kad muslimani budu zapošljavali i Hrvate tad će i on učiniti obratno...[/QUOTE]

Ne moram ni govoriti da plesu i sa HDZ-om i sa SDP-om. Kad je pljacka u pitanju, tu su oni slozni.[/QUOTE]

Nego, što ti smeta grbešić, koji nema veze sa politikom...a mnogi bi se ujili za guzicu da rade za njega...
pitaj ove iz ovih firmi što si nabrojao kako im je bilo prije i poslje...