PDA

Pogledaj Full Version : Događanja u Srbiji

Stranice : [1] 2 3 4 5

Aleksa
19-04-2012, 08:55
http://ujedinjeniregionisrbije.rs/wp-content/uploads/2012/04/grafika-490x305.jpg

Istraživanje objavljeno na stranici URS
http://ujedinjeniregionisrbije.rs/2012/04/iri-urs-trenutno-na-8-odsto/

Prvi deo ove top liste nije iznenađenje. Ali drugi je potpuni šok. Prvo, što je URS na 8% a ne na 3-4%.
Isto tako i DSS. Čudno je da su oni jači od Radikala, kao što je pravo iznenađenje da Dveri prelaze cenzus.

caporegime
19-04-2012, 09:10
ajmo naprednjaci.....neki dan vidim ono salonskog otromboljenog prikrivenog četničića acu vučića kako kod knina među srbima u hrvatskoj lobira za nikolića i u kameru hrt-a govori kako će tomo nikolić ponovo ujediniti srbe iz bivše jugoslavije.....
ajmo tomo, da ih sve ujediniš u pašaluku.....
zanimljivo da se nijie oglasio ni bezmudi milanović ni gayanska akcija ni svi oni koji su tako na glas pretestirali protiv "onih koji dolaze marširati a imaju teritorijalne pretenzije prema hrvatskoj".

Aleksa
19-04-2012, 09:30
ajmo naprednjaci.....neki dan vidim ono salonskog otromboljenog prikrivenog četničića acu vučića kako kod knina među srbima u hrvatskoj lobira za nikolića i u kameru hrt-a govori kako će tomo nikolić ponovo ujediniti srbe iz bivše jugoslavije.....
ajmo tomo, da ih sve ujediniš u pašaluku.....
zanimljivo da se nijie oglasio ni bezmudi milanović ni gayanska akcija ni svi oni koji su tako na glas pretestirali protiv "onih koji dolaze marširati a imaju teritorijalne pretenzije prema hrvatskoj".

Tadić verovatno dobija predsedničke izbore, što omogućava odgovarajuću prednost pri opredeljivanju potencijalnih koalicionih partnera da li da se priklone DS-u ili SNS-u. Tu je blaga nepoznanica Dačić, on je taj koji će biti u vrlo lagodnoj poziciji, ali pretpostavljam da će oni nastaviti sa DS-om.

Aleksa
19-04-2012, 09:30
Zanimljivost.

Organizacija Kvirija centar i grupa „Izađi“ pokrenule su poseban sajt www.rozelistići.org, posvećen LGBT populaciji i njihovom učešću na izborima. Prema njihovoj proceni, u Srbiji postoji oko 700.000 gej glasača.

- To je ozbiljan glasački potencijal na koji stranke takoreći ne računaju. Na sajtu prezentujemo stranke i njihove kandidate za predsednika države. Teško je reći za koga će glasati LGBT populacija. Lično najviše poverenja imam u SDU Žarka Koraća, ali i u Čedomira Jovanovića – kaže Boban Stojanović iz Kvirija centra.
http://eizbori.com/gej-glasovi-kljuc-izbora/

Aleksa
19-04-2012, 09:33
Mislim da se URS pozvao na ova istraživanja od 9. aprila.
http://eizbori.com/wp-content/uploads/2012/04/Anketa-izbori-2012-IRI-Srbija.jpg

http://eizbori.com/eskluzivno-anketa-izbori-2012-iri-sns-vodi-preokret-urs-i-dss-iznad-cenzusa-dveri-prvi-put-presle-cenzus/

Aleksa
19-04-2012, 09:35
Samo nedelju dana ranije, bilo je nešto drugačije.
http://eizbori.com/wp-content/uploads/2012/04/Istrazivanje-javnog-mnjenja-eizbori.com-CATI.jpg

http://eizbori.com/ekskluzivno-istrazivanje-eizbori-com-ds-i-sns-izjednaceni-sledi-sps-cenzus-prelaze-preokret-srs-dss-i-urs/

Pretpostavljam da jsu glasači malo ljuti na Demokrate zbog negativne kampanje i onih spotova protiv Nikolića.

Aleksa
19-04-2012, 09:36
I rang lista predsedničkih kandidata:

http://eizbori.com/wp-content/uploads/2012/04/Anketa-predsednicki-izbori-2012-IRI-Srbija.jpg
http://eizbori.com/eskluzivno-anketa-predsednicki-izbori-2012-iri-tadic-vodi-pred-nikolicem-stankovic-raste/

Aleksa
19-04-2012, 09:38
Još jedna zanimljivost:

Muftija Muamer Zukorlić je objavio danas da će se kandidovati za predsednika Srbije na predstojećim izborima, rekavši da između učešća njegove partije na parlamentarnim izborima i njega kao kandidata za predsednika najverovatnije izabrati kandidaturu za predsednika.
On je rekao da će odluku o kandidaturi doneti do ponedeljka.

“Moja kandidatura zasnovana je na uverenju da su država i društvo na ivici propasti i ja ću ponuditi autentičan program spasa prihvatljiv za sve građane Srbije”, rekao je Zukorlić novinarima u Novom Pazaru.

“Nema sumnje da ću dobiti ozbiljan broj glasova. Posle izbora možemo govoriti o tome. Ono što je sigurno je da glasove koje dobijem neću izneveriti i da će biti upotrebljeni u skladu sa programom kojeg proklamujem”, rekao je Zukorlić dodavši da če se funkcije glavnog muftije u Srbiji odreći kada bude pobedio na izborima za predsednika Srbije.
http://eizbori.com/muftija-muamer-zukorlic-kandidat-za-predsednika-srbije/

caporegime
19-04-2012, 09:39
a di je vuk drašković?
jeli potpuno politički propao ili?

Aleksa
19-04-2012, 09:41
a di je vuk drašković?
jeli potpuno politički propao ili?

On je već godinu dana u Koaliciji Preokret sa Čedom Jovanovićem. U poslednja tri izborna ciklusa uvek ulazi u parlament u kolacijama sa drugima. Ipak on uvek ima sigurnih 50-ak hiljada glasača koji dobro dođu većim strankama.

mirr.or
19-04-2012, 09:41
vuk je sa čedom, koliko ja znam...

aleksa, za koga ćeš ti glasati ako nije tajna? :D

Aleksa
19-04-2012, 09:45
vuk je sa čedom, koliko ja znam...

aleksa, za koga ćeš ti glasati ako nije tajna? :D

Nije tajna, DS ili LDP. ;) Nisam se potpuno opredelio.
Predsednički izbori - Tadić.

A ti? :D

caporegime
19-04-2012, 09:48
LDP? ko su ti?

Aleksa
19-04-2012, 09:49
LDP? ko su ti?

Preokret, Čeda Jovanović.

Aleksa
19-04-2012, 09:51
Mirorka, oli ti za jedinog ženskog kandidata? :rofl

mirr.or
19-04-2012, 09:54
Nije tajna, DS ili LDP. ;) Nisam se potpuno opredelio.
Predsednički izbori - Tadić.

A ti? :D

meni ldp nikako ne može biti opcija, a ni ds, a posebno ne tadić. po navici će sve biti beli listići najverovatnije, mada sam imala jednu suludu ideju, koja se zove urs. :rofl

Aleksa
19-04-2012, 09:57
meni ldp nikako ne može biti opcija, a ni ds, a posebno ne tadić. po navici će sve biti beli listići najverovatnije, mada sam imala jednu suludu ideju, koja se zove urs. :rofl

:o

Suludo jeste. Pa ja se intimno nadam da će se stvari nekako poklopiti i da Dinkića više neću gledati u Vladi.

Nije da imamo neki izbor, ali ja u bele listiće ne verujem.

mirr.or
19-04-2012, 09:57
Mirorka, oli ti za jedinog ženskog kandidata? :rofl

ja sam muški šovinista. :evil

mirr.or
19-04-2012, 10:03
:o

Suludo jeste. Pa ja se intimno nadam da će se stvari nekako poklopiti i da Dinkića više neću gledati u Vladi.

Nije da imamo neki izbor, ali ja u bele listiće ne verujem.

ja imam sreću pa ih ne gledam nikako. :D a dinkić mi pada na pamet, uglavno što mi se sviđa predizborna kampanja s onim gitarama, i eto. ako stignem da pročitam program i ako mi se program svidi, onda imaju moj glas. ako ne, onda beli listić.

pa nemaš šta da veruješ ili ne u to, jednostavno, nemaš za koga da glasaš i to je to. a ako ne izađeš na izbore procentualno daješ glas onome ko pobedi. zato beli.

patriot
19-04-2012, 10:18
kako objasniti dacicevu potporu koju dobiva?jel toliko reformirao stranku ili sto?
takodjer,nedavno sam gledao gostovanje boze djelica kod ivanovica..simpatican covjek..podsjeca me na naseg primorca..kakv je sustinski lik?..koliko sam skuzio,on je bio neki ministar financija prvo,pa kasnije europskih integracija..sto je otisao sa tog mjesta?

mirr.or
19-04-2012, 10:28
kako objasniti dacicevu potporu koju dobiva?jel toliko reformirao stranku ili sto?
takodjer,nedavno sam gledao gostovanje boze djelica kod ivanovica..simpatican covjek..podsjeca me na naseg primorca..kakv je sustinski lik?..koliko sam skuzio,on je bio neki ministar financija prvo,pa kasnije europskih integracija..sto je otisao sa tog mjesta?

meni su svi oni ljigavi. svak sa svakim, ma to ne možeš ni gledat ako imaš mrvu dostojanstva, bez obzira na politički stav. a dačić, pa svi oni koji su ostali vjerni sps-u, da ne velim kpj-u, pa onda oni koji sad ubiraju korist preko stranke, pa još poneki naivac koji misli da se tu nešto sad promijenilo. a sve je isto, počev od dačićeve frizure, i onog izraza lica, istog ko što mu je i "tata" sloba imao. ma bjež.. da ne govorim o nepismenosti, i ostalim faktorima.
a đelića nikad nisam nešto slušala šta priča, nekako mi djeluje ko nervčik. :rofl

caporegime
19-04-2012, 10:33
Preokret, Čeda Jovanović.

zar nisu oni LSD? (koji naziva,a?)
ne izlažeš li se opasnosti da te netko ne nazove težim izdajnikom?

patriot
19-04-2012, 10:36
pa mesic je naspram draskovica,simbol nepromijenjenog misljenja,ali doslovno..ja vise niti ne znam,koliko je taj politickih i ideoloskih pravaca promijenio..od zestokog ljevicara,do rojalista,pa umjerenog nacionalista i sada velikog liberala..

Aleksa
19-04-2012, 10:39
Dačić je nasledio vrlo respektabilnu stranačku organizaciju, nastalu na tradicijama Saveza komunista Srbije. Imaju stranačke odbore u svakom selu. Uz, to oslobodili su se problematičnog lidera i sulude situacije da im se stankom upravlja iz haškog zatvora. Strateški dobar potez povukli su ulaskom u vladu DS-a, posle prošlih izbora, iako im je toma nudio mesto premijera. Time su se legitimisali kao proevropska stranka. Stekli su članstvo u Socijalističkoj internacionali. Na neki način jesu drugačiji, iako ponekad evociraju uspomene na Miloševića. Zanimljivo je da čovek koji je devedesetih bio deo antimiloševićevskog pokreta, režiser Srđan Dragojević, pristupio SPS-u. To je na neki način simboličan pokazatelj da su drugačiji. Njihov rejting je i rezultat koalicije sa PUPS-om i JS.

Otišao je u decembru jer tada Srbiji nije dodeljen status kandidata za članstvo u EU. Jedan od boljih ministara u Đinđićevoj Vladi. Na žalost, barem meni, nikada nije postao premijer iako je to bilo nagoveštavano 2007. i 2008.

Aleksa
19-04-2012, 10:41

pa može neko da me nazove i tako. Ali to su gluposti. Pa LDP je u koaliciji na nivou BG, sa SPS-om i DS-om.

Aleksa
19-04-2012, 10:43
ja imam sreću pa ih ne gledam nikako. :D a dinkić mi pada na pamet, uglavno što mi se sviđa predizborna kampanja s onim gitarama, i eto. ako stignem da pročitam program i ako mi se program svidi, onda imaju moj glas. ako ne, onda beli listić.

pa nemaš šta da veruješ ili ne u to, jednostavno, nemaš za koga da glasaš i to je to. a ako ne izađeš na izbore procentualno daješ glas onome ko pobedi. zato beli.

Pa baš zato. Zašto bih davao glas pobedniku na tako pasivan način? ;)

SarajkaDjevojka
22-04-2012, 00:12
Zanimljiva mi je trenutna pozicija Vojislava Kostunice.Bila sam ubijedjena da mnogo bolje kotira na ovoj listi.Sto su uzroci njegovog politickog stagniranja ? I kako komentirate Cedomira Jovanovica i njegove istupe u javnosti ?
Da li je Cedomir izdajnik ili vizionar ?

Gledala sam njegovo nedavno suceljavanje sa Dodikom u BG, iskreno emisija je imala puno oropusta.Dodik bahat, nekulturan, bez argumenata ( ništa novo ) no od Cede sam takodje ocekivala mnogo jaču argumentaciju.Nije mi bio pretjerano odlucan,Zanima me na koje " pogonsko gorivo " on funkcionira ?

Strani placenik ?:)

Non serviam
22-04-2012, 00:36
Da, sto je i vise nego ocigledno.
Americki pijun (ko kaze drugacije, neka mi samo pokaze jedan slucaj gde nije postupao i javno istupao u skladu sa americkim stavom/interesima).

Ne dao Bog da on dodje na vlast, kao i kameleoni iz naprednjaka.
Kapiram da je najmanje zlo da Tadic i DS ponovo osvoje vlast.

mirr.or
22-04-2012, 00:50
Pa baš zato. Zašto bih davao glas pobedniku na tako pasivan način? ;)

pa nije to pasivno davanje glasa pobedniku. pasivno davanje glasa pobedniku je neizlazak na izbore. a nevažeći listić ili opcija ni jedan od navedenih jednostavno ne daje nikome glas a ja sam neko ko je izašao na izbore. znači samo da moje učešće na izborima jednostavno ne pripada nikome.

Da, sto je i vise nego ocigledno.
Americki pijun (ko kaze drugacije, neka mi samo pokaze jedan slucaj gde nije postupao i javno istupao u skladu sa americkim stavom/interesima).

Ne dao Bog da on dodje na vlast, kao i kameleoni iz naprednjaka.
Kapiram da je najmanje zlo da Tadic i DS ponovo osvoje vlast.

meni se danas učinilo da sam čula da vučić ima neku američku podršku...?

Non serviam
22-04-2012, 00:59
Pa izgleda da je tako. Izgleda da su nasli neko dupe da se uvuku. Koji smeh sa tim naprednjacima...do juce bili anti-EU, a danas veci katolici od pape. A onomad, kad je Nikolic strajkovao gladju u pokusaju da se raspisu izbori, pa odustao...smejurija :rofl

mirr.or
22-04-2012, 01:09
Pa izgleda da je tako. Izgleda da su nasli neko dupe da se uvuku. Koji smeh sa tim naprednjacima...do juce bili anti-EU, a danas veci katolici od pape. A onomad, kad je Nikolic strajkovao gladju u pokusaju da se raspisu izbori, pa odustao...smejurija :rofl

meni su svi oni ko crtani film. :rofl jedino što popizdim kad pomislim da svako to njihovo sprdanje sa našom zdravom pameću može da ima i posledice...

Aleksa
22-04-2012, 11:50
Zanimljiva mi je trenutna pozicija Vojislava Kostunice.Bila sam ubijedjena da mnogo bolje kotira na ovoj listi.Sto su uzroci njegovog politickog stagniranja ? I kako komentirate Cedomira Jovanovica i njegove istupe u javnosti ?
Da li je Cedomir izdajnik ili vizionar ?

Gledala sam njegovo nedavno suceljavanje sa Dodikom u BG, iskreno emisija je imala puno oropusta.Dodik bahat, nekulturan, bez argumenata ( ništa novo ) no od Cede sam takodje ocekivala mnogo jaču argumentaciju.Nije mi bio pretjerano odlucan,Zanima me na koje " pogonsko gorivo " on funkcionira ?

Strani placenik ?:)

Kad gledam Čedinu stranku i sadašnju DS, sve mi je više očigledno koliko Đinđić nedostaje Srbiji. Đinđić je jednom pozitivnom praksom hteo da premeni Srbiju i uvede jedan moderan način upravljanja društvom i državom. Dakle, više radeći a manje govoreći o potrebi za promenom (vrednosti na kojima počiva društvo). Npr. kad je isporučivao Miloševića u Hag, to je navodno bilo u cilju sporazuma sa MMF-om, dakle ne u funkciji suočavanja Srba sa prošlošću, već u funkciji poboljšanja života. Sasvim logično, jer lakše nekog ubediti da čini ispravne poteze u cilju poboljšanja sopstvenog života, nego ga ubediti da to radi zbog nekakve samokritike i priznanja da je činio loše stvari. Po mom mišljenju Đinđić je takve poteze povlačio s verom da su ispravni, a ne ulazeću mnogo u stvarne motive za njihovo povlačenje, verujući opet da će praksa ponavljanja ispravnih poteza, stvoriti naviku u društvu da tako postupa, a navika opet uverenje da to ima neku vrednost.

E kad je Đinđić ubijen, stranka se raslojila. Čeda možda ima na umu vrednosti na kojima je počivala Đinđićeva politika, ali on se pretvorio u propovednika te vrednosti. U sveštenika. Ne u prkatičara. Čak to nije više onaj Čeda koji je hapsio Miloševića, sukobljavao se sa Crvenim beretkama, osvaja Radio Beograd 5. oktobra i sl. Postao je kao neka od mnogih NVO u Srbiji. To najbolje pokazuje duel sa Dodikom i izjava da je RS nastala na genocidu. To mu nije trebalo, jer ionako u Srbiji postoje NVO koje pričaju tu priču.

S druge strane Tadićeva DS je pomalo zaboravila na đinđićevske vrednosne osnove politike, a zadržala je pragmatizam, menadžersko upravljanje strankom u cilju osvajanja vlasti. A kad osvoje tu vlast, postaju pasivni ili spori, što je jako suprotno od onoga što je Đinđić radio.

Inkvizitor
22-04-2012, 16:25
Đinđić prije ubojstva nije imao neki renome u Srbiji. Tek poslije ubojstva su krenule priče o njegovoj veličini. Da je ostao živ, možda bi Aleksa pričao o njemu kao Tadiću danas?

caporegime
22-04-2012, 16:31
a ima li netko da u prvi plan stavlja ekonomske teme i da je istodobno prepoznat kao netko tko bi čak i mogao u tom smislu povući stvari naprijed?

Uroš
22-04-2012, 17:04
Tadić je, uz sve svoje mane i greške (a bilo ih je dosta), najbolji tj. najmanje loš srpski političar od Milana Stojadinovića naovamo.

Kakav Đinđić, zbog tragične sudbine staviše mu auru srpskog Kenedija kao da je Kenedi a prirori simbol poztivnog ili velikog, a bio je baš kao i JFK prilično loš i nedelotvoran političar. O njegovoj post mortem popularnosti međ Srbadijom ne bih, zna se koliko je bio popularan za života...

Inkvizitor
22-04-2012, 17:07
A što je Tadić krenio u tako agresivnu kampanju protiv Nikolića. To je možda signal nesigurnosti i straha...a možda i znak presigurnosti.

Non serviam
22-04-2012, 17:23
Samo igraju na kartu da su Nikolic i SNS bivsi seseljevci, pa da narod to slucajno 'ne zaboravi'.

Sto se mene tice, meni bi bio dovoljan samo taj patetican pokusaj strajka gladju Nikolica da ne glasam za njih (na stranu to sto vec i zbog mase drugih stvari to ne bih ucinio).

A inace, sav smeh srpske politicke scene se mogao videti na TV-u pre jedno nedelju-dve.
Inace ne gledam TV, ali uhvatio sam u prolazu, mislim da su gosti neke emisije bili Vucic i Jeremic (ne znam bas da li je bio TV duel u pitanju ili ne):

Pocne Jeremic klasicno, "za vreme vase vladavine sa Milosevicem ubijali novinare, narod gladovao, ratovali"...itd.
- a na to mu odgovara Vucic:
"Pa zar niste vi danas u vladi sa SPS-om?", :rofl

I jedni i drugi i deseti i petnaesti imaju putera na glavi kol'ko hoces...

Inkvizitor
22-04-2012, 17:26
klasična politička priča..uvijek se sjetim kad je pokojni Rođo Spajić rekao..kad su ga pitali što se povukao iz politike..rekao..da kad je bio na onoj utakmici u Beogradu Partizan-Dinamo ( on je bio jedan par koji su išli) da mu je jedan njegov prijatelj Srbin rekao..Stjepane dragi..ustašo moj..ne možeš biti političar ako nisi u stanju da jedeš govna.

I to najveća istina.

Aleksa
22-04-2012, 17:33
Đinđić prije ubojstva nije imao neki renome u Srbiji. Tek poslije ubojstva su krenule priče o njegovoj veličini. Da je ostao živ, možda bi Aleksa pričao o njemu kao Tadiću danas?

Ma, bio sam ja iskreno za Đinđića i dok je bio nepopularan.
Stvar je u tome što se njegova politika podelila u dve krajnosti, jedni navodno baštine vrednosti na kojima je počivala njegova politika (LDP), a drugi (DS) upravljaju strankom kao uspešnim preduzećem, što je bilo tpično za njega.
On je prosto nalazio meru između te dve stvari.

Aleksa
22-04-2012, 17:37
a ima li netko da u prvi plan stavlja ekonomske teme i da je istodobno prepoznat kao netko tko bi čak i mogao u tom smislu povući stvari naprijed?

:D Manje više svi govore o ekonomiji, ali u vrlo uopštenim frazama: privućemo investitore, otvorićemo nova radna mesta i sl. Dinkić priča o regionalnom razvoju. Inače, po meni, niko od njih ne uliva poverenje u smislu da može povući ekonomiju napred. Barem da postoji neko ko ozbiljno namerava da se obračuna sa korupcijom i da smanji birokratski aparat, to bi bilo za pohvalu.
Jedina nada je da će približavanje EU nemonovno dovesti do takvih reformi, a DS, opet po meni, doduše usporeno, gura stvari u tom pravcu.

Aleksa
22-04-2012, 17:38
A što je Tadić krenio u tako agresivnu kampanju protiv Nikolića. To je možda signal nesigurnosti i straha...a možda i znak presigurnosti.

I ankete pokazuju da su izgubili par procenata podrške zbog toga. Jednostvno, loša procena njihovog tima.

Aleksa
22-04-2012, 17:41
Tadić je, uz sve svoje mane i greške (a bilo ih je dosta), najbolji tj. najmanje loš srpski političar od Milana Stojadinovića naovamo.

Kakav Đinđić, zbog tragične sudbine staviše mu auru srpskog Kenedija kao da je Kenedi a prirori simbol poztivnog ili velikog, a bio je baš kao i JFK prilično loš i nedelotvoran političar. O njegovoj post mortem popularnosti međ Srbadijom ne bih, zna se koliko je bio popularan za života...

Đinđić je bio suočen sa mnogo većim problemima u odnosu na one koje ima Tadić. A rešavao ih je odlučno. Kod Tadića nema takve odlučnosti. On je prosto fiskiran na rejting stranke.

Inkvizitor
22-04-2012, 17:41
:D Manje više svi govore o ekonomiji, ali u vrlo uopštenim frazama: privućemo investitore, otvorićemo nova radna mesta i sl. Dinkić priča o regionalnom razvoju. Inače, po meni, niko od njih ne uliva poverenje u smislu da može povući ekonomiju napred. Barem da postoji neko ko ozbiljno namerava da se obračuna sa korupcijom i da smanji birokratski aparat, to bi bilo za pohvalu.
Jedina nada je da će približavanje EU nemonovno dovesti do takvih reformi, a DS, opet po meni, doduše usporeno, gura stvari u tom pravcu.

A ovo što Indijci rade u Inđiji :D

pa Fiat ovo ono..nije da nema investicija u Srbiji?

Aleksa
22-04-2012, 17:56
A ovo što Indijci rade u Inđiji :D

pa Fiat ovo ono..nije da nema investicija u Srbiji?

Pa nije da nema. Ne mogu da kažem da ja nešto prilježno pratim ekonomiju. U principu, dobro je kad uleti bilo kakva lova. Jedan ekonomski stručnjak kaže da bi se neko poboljšanje osetilo, u Srbiju treba da dođu barem 5 Fiata.

mirr.or
22-04-2012, 18:51
Pa nije da nema. Ne mogu da kažem da ja nešto prilježno pratim ekonomiju. U principu, dobro je kad uleti bilo kakva lova. Jedan ekonomski stručnjak kaže da bi se neko poboljšanje osetilo, u Srbiju treba da dođu barem 5 Fiata.

da bi se neko poboljšanje osetilo treba da se zasuču rukavi. :rofl

Aleksa
22-04-2012, 18:52
da bi se neko poboljšanje osetilo treba da se zasuču rukavi. :rofl

Ma daj, batali te uopštene poruke. Evo, moji rukavi su zasukani, pa ne osećam da mi je nešto bolje od toga. :D ;)

MidnighT
22-04-2012, 18:53

Ili jednistavnije da se lopovska banda i izdajnici oteraju na robiju,problem je u tome sto od politickih lopova i gamadi posten covek nemoze nista da uradi a oni samo otiamju....

MidnighT
22-04-2012, 19:00
Mislim da do neke bitnije proimene nazalost nece doci jer ce opet tadic i lopovi oko njega napraviti koalicije sa gomilom stranaka koje nemaju nikakvu pricu nego vrte jednu te istu pricu,na tu mislim na lsd bandu,moguce opet da sps bude bitan faktor sa malim primesama sto se tice nekih monornih promena.Nadam se i mislim da ce Dveeri biti iznenadjenje izbora jer je obicnim ljudima dosta vise laziljivaca,kao sto su dinkic-urs i njegovih 1000 evra,izdajnika i evrohisterika-ldp i ceda nos i naravno bandita iz ds-a,o radikalima i naprednjacima nema potrebe pricati....

SarajkaDjevojka
22-04-2012, 19:04
Kad gledam Čedinu stranku i sadašnju DS, sve mi je više očigledno koliko Đinđić nedostaje Srbiji. Đinđić je jednom pozitivnom praksom hteo da premeni Srbiju i uvede jedan moderan način upravljanja društvom i državom. Dakle, više radeći a manje govoreći o potrebi za promenom (vrednosti na kojima počiva društvo). Npr. kad je isporučivao Miloševića u Hag, to je navodno bilo u cilju sporazuma sa MMF-om, dakle ne u funkciji suočavanja Srba sa prošlošću, već u funkciji poboljšanja života. Sasvim logično, jer lakše nekog ubediti da čini ispravne poteze u cilju poboljšanja sopstvenog života, nego ga ubediti da to radi zbog nekakve samokritike i priznanja da je činio loše stvari. Po mom mišljenju Đinđić je takve poteze povlačio s verom da su ispravni, a ne ulazeću mnogo u stvarne motive za njihovo povlačenje, verujući opet da će praksa ponavljanja ispravnih poteza, stvoriti naviku u društvu da tako postupa, a navika opet uverenje da to ima neku vrednost.

E kad je Đinđić ubijen, stranka se raslojila. Čeda možda ima na umu vrednosti na kojima je počivala Đinđićeva politika, ali on se pretvorio u propovednika te vrednosti. U sveštenika. Ne u prkatičara. Čak to nije više onaj Čeda koji je hapsio Miloševića, sukobljavao se sa Crvenim beretkama, osvaja Radio Beograd 5. oktobra i sl. Postao je kao neka od mnogih NVO u Srbiji. To najbolje pokazuje duel sa Dodikom i izjava da je RS nastala na genocidu. To mu nije trebalo, jer ionako u Srbiji postoje NVO koje pričaju tu priču.

S druge strane Tadićeva DS je pomalo zaboravila na đinđićevske vrednosne osnove politike, a zadržala je pragmatizam, menadžersko upravljanje strankom u cilju osvajanja vlasti. A kad osvoje tu vlast, postaju pasivni ili spori, što je jako suprotno od onoga što je Đinđić radio.

Kao repliku na tvoj post prilozila bi slijedeci snimak .

http://www.youtube.com/watch?v=zWh7J5L_kSc&feature=player_embedded

Aleksa
22-04-2012, 19:06
Kao repliku na tvoj post prilozila bi slijedeci snimak .

http://www.youtube.com/watch?v=zWh7J5L_kSc&feature=player_embedded

Pa ajde malo rastabiri mi, šta hoćeš da kažeš? :)

mirr.or
22-04-2012, 19:06
Ma daj, batali te uopštene poruke. Evo, moji rukavi su zasukani, pa ne osećam da mi je nešto bolje od toga. :D ;)

e pa kad zasučeš, onda i da radiš nešto, a ne samo za šankom da sediš. :D

SarajkaDjevojka
22-04-2012, 19:08
Pa kako ti vidis ovaj razgovor ? Ja sam neutralna na temi, postavljam pitanja i ocekujem kontruktivne odgovore.Nego ti mi iznesi svoje vidjenje.U cemu se razlike, prednosti i nedostaci njegove politike.

Aleksa
22-04-2012, 19:11
Pa kako ti vidis ovaj razgovor ? Ja sam neutralna na temi, postavljam pitanja i ocekujem kontruktivne odgovore.Nego ti mi iznesi svoje vidjenje.U cemu se razlike, prednosti i nedostaci njegove politike.

Pa ima tu da se priča, tim pre što hoćeš uopšteno da pričam o njegovoj politici. Mislio sam da ima nešto konkretno da me pitaš vezano za ovaj video.
Politika prema RS i CG?

MidnighT
22-04-2012, 19:14
ceda nema veze sa pokojnim djindjicem,susta suprotnost,ceda samo iskoristava nejegovo ime(kao i vecina ) u marketinske svrhe,pa nije ga djindjic za dzabe izbacio iz stranke,djindjic i ceda nemogu nikako da se porede i ako bi to nasmrkani zeleo.....

SarajkaDjevojka
22-04-2012, 19:17
Pa ima tu da se priča, tim pre što hoćeš uopšteno da pričam o njegovoj politici. Mislio sam da ima nešto konkretno da me pitaš vezano za ovaj video.
Politika prema RS i CG?

Po ovom video uratku, meni je njegovo vidjenje srpske politike u totalnoj suprotnosti sa tvojim tvrdnjama.Sporno je sve, od samog pocetka.Ti ga prestavljas kao pozitivno nastrojenog evropski orijentiranog politicara a meni njegove izjave govore nesto sasvim drugo.Dakle, gdje bi Srbija bila da je pokojni Djindjic ostao ziv i da li je zbilja zaokret njegove politike tako veliki kako je to EVropa prizeljkivala a i neke politicke struje unutar Srbije ?
Poslije devedesetih svako iole dobronamjeran ko je se oglasavao iz Srbije bio je proglasavan Brantom.Po mom misljenju ovaj video je onda sporan materijal. Ili ?

Aleksa
22-04-2012, 19:17
ceda nema veze sa pokojnim djindjicem,susta suprotnost,ceda samo iskoristava nejegovo ime(kao i vecina ) u marketinske svrhe,pa nije ga djindjic za dzabe izbacio iz stranke,djindjic i ceda nemogu nikako da se porede i ako bi to nasmrkani zeleo.....

Ma, Čeda je bio koristan dok je bio na vlasti. Čini mi se da se posle izgubio.

Aleksa
22-04-2012, 19:22
Po ovom video uratku, meni je njegovo vidjenje srpske politike u totalnoj suprotnosti sa tvojim tvrdnjama.Sporno je sve, od samog pocetka.Ti ga prestavljas kao pozitivno nastrojenog evropski orijentiranog politicara a meni su njegove izjave govore nesto sasvim drugo.Dakle gdje bi Srbija bila da je pokojni Djindjic ostao ziv i da li je zbilja zaokret njegove politike tako veliki kako je to EVropa prizeljkivala a i neke politicke struje unutar Srbije ?
Poslije devedesetih svtko iole dobronamjeran ko je se oglasavao iz Srbije bio je proglasavan Brantom.Po mom misljenju ovaj video je onda sporan materijal. Ili ?

Po mom mišljenju nije sporan. Ko god da dođe na vlast u Srbiji, svakako bi morao da ima odgovarajuću politiku prema Srbima u okruženju. Đinđićeva modernost po meni ne bi bila u tome što bi napustio tu politiku. Naravno, ne bi je vodio kao Milošević. Govorio sam o njegovoj nameri da uvede moderan sistem, jeftinu državu, tržišnu privredu i sl. stvari. U tom smislu za mene je Evropejac. A takva ambicije jeste na krajeva i patriotizam.

SarajkaDjevojka
22-04-2012, 19:27
Po mom mišljenju nije sporan. Ko god da dođe na vlast u Srbiji, svakako bi morao da ima odgovarajuću politiku prema Srbima u okruženju. Đinđićeva modernost po meni ne bi bila u tome što bi napustio tu politiku. Naravno, ne bi je vodio kao Milošević. Govorio sam o njegovoj nameri da uvede moderan sistem, jeftinu državu, tržišnu privredu i sl. stvari. U tom smislu za mene je Evropejac. A takva ambicije jeste na krajeva i patriotizam.

Sta po tvom misljenju prestavlja odgovarajuca politika prema Srbima u okruzenju ?Mislim da je inace to najspornije od svih pitanja, koja se godinama povlace.Dakle, sto je to "odgovarajuce" ?
Po meni je odgovarajuce ne mijesati se u unutarnje odnose susjednih drzava, jasan stav podrske susjedima i to ne samo Srbima, smrt velikosrpskoj ideji i sl.Ovako dokle god i najmanja nada i najmanji nagovjestaj te ideje zivi, mi svi u okruzenju bicemo zrtve te " odgovarajuce politike ".
Neke jasne granice u toj odgovarajucoj politici moraju postojati.Jer ako se ovako nastavi, nasi ce prostori biti predmetom spora i slijedecih 50 godina.
Zanima me zdrava definacija dakle.

Aleksa
22-04-2012, 19:38
Sta po tvom misljenju prestavlja odgovarajuca politika prema Srbima u okruzenju ?Mislim da je inace to najspornije od svih pitanja, koja se godinama povlace.Dakle, sto je to "odgovarajuce" ?
Po meni je odgovarajuce ne mijesati se u unutarnje odnose susjednih drzava, jasan stav podrske susjedima i to ne samo Srbima, smrt velikosrpskoj ideji i sl.Ovako dokle god i najmanja nada i najmanji nagovjestaj te ideje zivi, mi svi u okruzenju bicemo zrtve te " odgovarajuce politike ".
Neke jasne granice u toj odgovarajucoj politici moraju postojati.Jer ako se ovako nastavi, nasi ce prostori biti predmetom spora i slijedecih 50 godina.

Podrška razumnim ciljevima Srba iz okruženja. Dodik i Đinđić su imali dobre odnose. Ne znam kako to da kažem, nemešanje u odnose zemalja u okruženju jeste OK, ali npr. iz BiH, iz nekih njenih institucija dolaze zahtevi prema Srbiji da se meša. Prema Srbiji dolaze različiti zahtevi od bosanskih Srba i bosanskih Bošnjaka. Prirodno je da Srbija ima više sluha za zahteve koji dolaze od Srba.

MidnighT
22-04-2012, 19:39

O kakvoj ideji velike srbije pricas?Nemozete vi da se ponasate kao cvecke a samo mi smo banda.Izivnili smo se svima u okruzenjua a ko je nama,nesto se nesecam?Nije nikakav problem u uzajamnom postovanju ali nemozete vi traziti da se neki vase stavke ispostuju a kada smo mi u pitanju to nevazi,reciprictet i tacka...I promenite samo stav kako ste vi zrtve,niste ni vi toliko cisti za koliko se smatrate pa onda mozemo da pricamo i o drugim stvarima....

SarajkaDjevojka
22-04-2012, 19:54
Podrška razumnim ciljevima Srba iz okruženja. Dodik i Đinđić su imali dobre odnose. Ne znam kako to da kažem, nemešanje u odnose zemalja u okruženju jeste OK, ali npr. iz BiH, iz nekih njenih institucija dolaze zahtevi prema Srbiji da se meša. Prema Srbiji dolaze različiti zahtevi od bosanskih Srba i bosanskih Bošnjaka. Prirodno je da Srbija ima više sluha za zahteve koji dolaze od Srba.

Prirodno jeste, no onda politika BG je sporna prema ostala dva konstitutivna naroda.Ako mali Slobo (Dacic) u Trebinju "zapisava teritoriju" svojim izjavama to je vise no mijesanje u unutarnje uredjenje jedne drzave.Zahtjevi koji dolaze iz institucija, trebali bi biti ekonomskog, obrazovnog a ne politickog karaktera.Jer ako vi te zahtjeve budete podrzavali, kao sto rekoh ta nada u velikosrpske ideje nikad nece umrijeti kod odredjenih struktura.
Vi svoju politiku morate definirati odlucno, a ne BiH gledati kao "arenu" gdje cete gladijatore poput Dodika nahuskavati svako malo, kad vam MZ uskrati ovo ili ono.(konkretno govorim o gubljenju Kosova )

mardar
22-04-2012, 19:55
Da Hrvati iz Hrvatske imaju podršku kao što je imaju Srbi ne bi im se ni događalo što se događa sada .Dok se Josipović ispričava u parlamentu BiH to bošnjacima niti ne pada na pamet.Mora se priznati da su vam političari što se tiče strateških interesa jednoznačni.Za razliku od naših mlakonja .Pa ste tako i politički i zadržali RS.

Zanimljivo da bošnjaci isključivo traže da se ne upliću Hrvatska ili Srbija dok im je Turska prihvatljiva.Riječ je o "bratskom" turskom narodu.I zanimljivo da se svi drže toga bez obzira o kome se radi.Koje licemjerje bošnjaka .

SarajkaDjevojka
22-04-2012, 19:56
O kakvoj ideji velike srbije pricas?Nemozete vi da se ponasate kao cvecke a samo mi smo banda.Izivnili smo se svima u okruzenjua a ko je nama,nesto se nesecam?Nije nikakav problem u uzajamnom postovanju ali nemozete vi traziti da se neki vase stavke ispostuju a kada smo mi u pitanju to nevazi,reciprictet i tacka...I promenite samo stav kako ste vi zrtve,niste ni vi toliko cisti za koliko se smatrate pa onda mozemo da pricamo i o drugim stvarima....

Ako nekome prilazis sa rezervom i licemjernim stavom kao sto to radi Tadic u slucaju BiH, logican slijed dogadjaja bice takodje negativan i po Srbe u BiH.Sve dok Srbija svoju politiku ne definira u odnosu na zemlje u okruzenju MI smo taoci njenih nerazumnih zelja.(Danas je Kosovo predmet podkusurivanja, sutra ce biti mozda Vojvodina ili Sandzak ).
Tim teritorijanim pretenzijama nikad kraja.

Aleksa
22-04-2012, 19:58
Prirodno jeste, no onda politika BG je sporna prema ostala dva konstitutivna naroda.Ako mali Slobo (Dacic) u Trebinju "zapisava teritoriju" svojim izjavama to je vise no mijesanje u unutarnje uredjenje jedne drzave.Zahtjevi koji dolaze iz institucija, trebali bi biti ekonomskog, obrazovnog a ne politickog karaktera.Jer ako vi te zahtjeve budete podrzavali, kao sto rekoh ta nada u velikosrpske ideje nikad nece umrijeti kod odredjenih struktura.
Vi svoju politiku morate definirati odlucno, a ne BiH gledati kao "arenu" gdje cete gladijatore poput Dodika nahuskavati svako malo, kad vam MZ uskrati ovo ili ono.(konkretno govorim o gubljenju Kosova )

Pa šta bi trebalo Srbija da radi? Da sasluša Srbe, pa potom Bošnjake, da čuje šta žele jedni i drugi, i onda da kaže Srbima: ajde vi odustanite od toga što vi želite i pristanite na bošnjačke želje?

SarajkaDjevojka
22-04-2012, 20:00
Da Hrvati iz Hrvatske imaju podršku kao što je imaju Srbi ne bi im se ni događalo što se događa sada .Dok se Josipović ispričava u parlamentu BiH to bošnjacima niti ne pada na pamet.Mora se priznati da su vam političari što se tiče strateških interesa jednoznačni.Za razliku od naših mlakonja .Pa ste tako i politički i zadržali RS.

Zanimljivo da bošnjaci isključivo traže da se ne upliću Hrvatska ili Srbija dok im je Turska prihvatljiva.Riječ je o "bratskom" turskom narodu.I zanimljivo da se svi drže toga bez obzira o kome se radi.Koje licemjerje bošnjaka .

Mi svoja unutarnja neslaganja bi trebali medjusobno rijesavati.Turska takodje nije dobrodosla da se uplice.No Tursku pokrecu iskljucivo interesi.Iluzurno je promatrati tursko zanimanje za BiH na bilo koji drugi nacin, osim ekonomskog.

Aleksa
22-04-2012, 20:00

Politika je u principu licemerna. A u BiH se vode tri spoljne politike. Svaki narod priželjkuje mešanje onoga ko pomaže njegove ciljeve. Bošnjaci možda izbegavaju da to otvoreno kažu. :D Ali svejedno se vidi.

SarajkaDjevojka
22-04-2012, 20:03
Pa šta bi trebalo Srbija da radi? Da sasluša Srbe, pa potom Bošnjake, da čuje šta žele jedni i drugi, i onda da kaže Srbima: ajde vi odustanite od toga što vi želite i pristanite na bošnjačke želje?

Ne, trebao bi Tadic da sazove "skup Srba u okruzenju", te su ga pametno odbili odredjeni crnogorski politicari-SRBI po njemu.No "lutak na koncu Dodik "nije izostao.Iskreno ja da sam na mjestu Srba u RS-u dobro bi razmotrila namjere matice.Obzirom na to kako su zavrsili krajinski Srbi a i kako ce zavrsiti ovi sa sjevera Kosova.Jedino mjesto gdje Srbija jos moze reci da ima odredjenu prednost je RS.

Aleksa
22-04-2012, 20:03
Mi svoja unutarnja neslaganja bi trebali medjusobno rijesavati.Turska takodje nije dobrodosla da se uplice.No Tursku pokrecu iskljucivo interesi.Iluzurno je promatrati tursko zanimanje za BiH na bilo koji drugi nacin, osim ekonomskog.

Svejedno, Turska ili Amerika. Ako Amerika kaže da treba ukinuti entitetsko glasanje, neće Bošnjaci reći: e nemojte se mešati, mi ćemo to sami sa Srbima i Hrvatima dogovoriti.

Aleksa
22-04-2012, 20:04
Ne, trebao bi Tadic da sazove "skup Srba u okruzenju", te su ga pametno odbili odredjeni crnogorski politicari-SRBI po njemu.No "lutak na koncu Dodik "nije izostao.Iskreno ja da sam na mjestu Srba u RS-u dobro bi razmotrila namjere matice.Obzirom na to kako su zavrsili krajinski Srbi a i kako ce zavrsiti ovi sa sjevera Kosova.Jedino mjesto gdje Srbija jos moze reci da ima odredjenu prednost je RS.

To su bili članovi crnogorske vlade koji se sami deklarišu kao Srbi, dok su opozicioni političari Srbi iz CG došli.

SarajkaDjevojka
22-04-2012, 20:06
Politika je u principu licemerna. A u BiH se vode tri spoljne politike. Svaki narod priželjkuje mešanje onoga ko pomaže njegove ciljeve. Bošnjaci možda izbegavaju da to otvoreno kažu. :D Ali svejedno se vidi.

Ova ti je tvrdnja neutemeljena.Znas zasto?Gradnja "viseceg mosta" kojim bi se Bosnjaci povezali sa Turcima je trenutno nemoguca, a ja Tursku i ne smatram maticom svakako, dok vi i Hrvati ste teritorijalno vezani sa Srbijom/HR.
Ako bi doslo do bilo kakvog (nedaj boze )oruzanog sukoba, trebam gledati u nebo cekajuci turske avione ?Ili onaj narod bez izlaza ?

Sto se Amerike tice i njenog dobrocinstva, neka odgovore zasto su sprijecili poraz srpskog fasizma u BiH.To je od goruceg znacaja.

MidnighT
22-04-2012, 20:07
Kako god Tadic je dosao i izvinio se(u svoje ime) a svi dobro znamo na ciji nagovor i zbog cega.Ko se sa vase strane izvinio nama reci mi molim te?I objasni mi kako Srbija moze da ima pretenizje na svoje teritorije,Vojvodinu,Kosovo i Metohiju i Rasku(sandzak)?Ne kapiram sta zelis da kazes........Koliko god vi mislili da su vam turci i kojekakvi iz saudijske arabije blizi uz sva ne slaganja koje imamo mislim da od nas i Hrvata(mozda zvuci smesno ali je realno tako) nemate blizih,ali dobro,mngoo ste zastranili u zadnje vreme pa ne necudi ni ta ideja....

SarajkaDjevojka
22-04-2012, 20:08
To su bili članovi crnogorske vlade koji se sami deklarišu kao Srbi, dok su opozicioni političari Srbi iz CG došli.

Dosli su ljudi, ciji je politicki uticaj slican istovjetan Dverima, a mozda i manji.

Aleksa
22-04-2012, 20:10
Dosli su ljudi, ciji je politicki uticaj slican istovjetan Dverima, a mozda i manji.

To su ljudi koji imaju veliki broj poslanika u Skupštini CG, vladaju u nekim opštinama u CG, i predstavljaju 30 % stanovništva CG. Sve to Dveri nemaju.

Inkvizitor
22-04-2012, 20:14
Ljudi ne bi da smetam..ali ima tema o općoj politici..tema su izbori u Srbiji..pa ako ne bi bio problem..

SarajkaDjevojka
22-04-2012, 20:15
Kako god Tadic je dosao i izvinio se(u svoje ime) a svi dobro znamo na ciji nagovor i zbog cega.Ko se sa vase strane izvinio nama reci mi molim te?I objasni mi kako Srbija moze da ima pretenizje na svoje teritorije,Vojvodinu,Kosovo i Metohiju i Rasku(sandzak)?Ne kapiram sta zelis da kazes........Koliko god vi mislili da su vam turci i kojekakvi iz saudijske arabije blizi uz sva ne slaganja koje imamo mislim da od nas i Hrvata(mozda zvuci smesno ali je realno tako) nemate blizih,ali dobro,mngoo ste zastranili u zadnje vreme pa ne necudi ni ta ideja....

Sto znaci to izvinjenje, ako nije napravio nikakav zaokret u politici prema BiH ?Licemjerje na djelu ?Meni nista, bolje bi i korisnije bilo da su se ratni zlocinci poput Mladica i Karadzica na vrijeme procesuirali.A ne razmijenjivali za kojekakve ustupke MZ.(pristupnice, kredite i sl)
Pa kad smo tako bliski jedni drugima, zasto onda VI Srbi trazite mijesanje Srbije u unutarnje poslove nase zajednicke domovine.(ili Srbi iz RS-a, ako si ti Srbijanac)
Cemu stalno ucjenjivanje referendumima, zasto u RS-u Bosnjaci imaju manja prava kao konstitutivan narod od nekih manjina po evropskim drzavama i sl ???

SarajkaDjevojka
22-04-2012, 20:16
Ljudi ne bi da smetam..ali ima tema o općoj politici..tema su izbori u Srbiji..pa ako ne bi bio problem..

Izvinjenje, prebaci postove koji su sporni, ako ti nije tesko.

Inkvizitor
22-04-2012, 20:18
Izvinjenje, prebaci postove koji su sporni, ako ti nije tesko.

ma nek stoje , al da se ne zagubi nit teme..

mardar
22-04-2012, 20:18

Izjava turskog ministra inozemnih poslova kako želi na ove prostore proširiti utjecaj kakav je nekada imalo otomansko carstvo je tebi isključivo ekonomski.Slušaj to možeš prodavati nekome drugom.Meni ne.Jer ja i ne gledam mnogo što ti tvrdiš.Ja pratim izjave vaših koji vode bošnjačku politiku .Npr.Cerića ,Bakira i ostale.

Ja sam stotine puta rekao što je za mene RS.O tome niti ne želim ponovo.Ali priče o rušenju RS su priče za malu djecu i većinom su je bošnjačku političari koristili da "podignu mase ".A u stvarnosti to niti ne čine pa čak više i ne spominju.A istovremeno dok i sami pregovaraju u razgovaraju sa Srbima i u RS i u Srbiji svaki takav razgovor Hrvata nazivaju izdajom "Bosne" Da meni odluke političara Srbije nisu bliske to je već odavno jasno ali kako i na koji način podržavaju svoje ovdje treba im skinuti kapu.

Bošnjaci ne mogu shvatiti da su ovdje tri konstitutivna naroda .Bez suglasnosti sve tri ništa se ne može odlučivati.Tek kada se odreknu politike da su oni jedini "baštinici Bosne " ista ova BIH će biti što je i sada nakarada koji Hrvati neće prihvatiti.A ni Srbi.

mardar
22-04-2012, 20:22
Dobro da ovo pojasnim.Ko god dođe na vlast u Srbiji ništa se neće promjeniti.Po Hrvate i bošnjake ovdje.Po pitanju statusa RS-a tako da je sasvim svejedno ko će u Srbiji pobjediti na izborima.

MidnighT
22-04-2012, 20:26
Sto znaci to izvinjenje, ako nije napravio nikakav zaokret u politici prema BiH ?Licemjerje na djelu ?Meni nista, bolje bi i korisnije bilo da su se ratni zlocinci poput Mladica i Karadzica na vrijeme procesuirali.A ne razmijenjivali za kojekakve ustupke MZ.(pristupnice, kredite i sl)
Pa kad smo tako bliski jedni drugima, zasto onda VI Srbi trazite mijesanje Srbije u unutarnje poslove nase zajednicke domovine.(ili Srbi iz RS-a, ako si ti Srbijanac)
Cemu stalno ucjenjivanje referendumima, zasto u RS-u Bosnjaci imaju manja prava kao konstitutivan narod od nekih manjina po evropskim drzavama i sl ???

A sta sa vasim ratnim zlcinicim,a,trazite od nas da uradimo nesto sto ni vi niste uradili?Sta je sa vasim zlocincima Tipa Oric,sa Tuzlanskom Kolonom i slicno.Srebrenicu i mahinacije kojima se sluzte necu ni da pominjem.Ko se vama mesa u bilo sta,nevidim da ima u Sarajevu neki znacajan broj Srba,jedino sto bi vi voleli je da nema ni nas ni hrvata pa da mozete sta hocete na svoju ruku.Uopste nerzaumem vasu ideju ni sta vi zelite jedino je da vam nista ne odgovara.A ucenjivanje referendumima je pretpostavljam iz toga sto nista od Srba iz R.S neprolazi i ponasate se kao da ih nema pa je to ocekivana reakcija...

SarajkaDjevojka
22-04-2012, 20:32
A sta sa vasim ratnim zlcinicim,a,trazite od nas da uradimo nesto sto ni vi niste uradili?Sta je sa vasim zlocincima Tipa Oric,sa Tuzlanskom Kolonom i slicno.Srebrenicu i mahinacije kojima se sluzte necu ni da pominjem.Ko se vama mesa u bilo sta,nevidim da ima u Sarajevu neki znacajan broj Srba,jedino sto bi vi voleli je da nema ni nas ni hrvata pa da mozete sta hocete na svoju ruku.Uopste nerzaumem vasu ideju ni sta vi zelite jedino je da vam nista ne odgovara.A ucenjivanje referendumima je pretpostavljam iz toga sto nista od Srba iz R.S neprolazi i ponasate se kao da ih nema pa je to ocekivana reakcija...

Sve ratne zlocince iz redova bosnjackog naroda treba osuditi.Bez spora !To sto pravosjudje nije ucinkovito je problem svih nas u BiH.A sto RS nije bila sposobna priloziti dokaze za Oricevo sudjenje nije bosnjacki propust.Sudilo mu se u Hagu (NL)

I dosta offtopica.Evo ja prestajem.

MidnighT
22-04-2012, 20:43
Sve ratne zlocince iz redova bosnjackog naroda treba osuditi.Bez spora !To sto pravosjudje nije ucinkovito je problem svih nas u BiH.A sto RS nije bila sposobna priloziti dokaze za Oricevo sudjenje nije bosnjacki propust.Sudilo mu se u Hagu (NL)

Slazem se sa tobom u tvom upisu,sto se tice haga to je samo jedan veliki cirkus gde jedan terorista kao taci postane premijer a istovremeno je na interpolovoj listi...idemo na izbore dosta off-a.....

mardar
22-04-2012, 20:44

Ispričao se Bakir Izetbegović ali tako da se ispričao baš samo vama .Hrvate nad kojima je počinjeno mnogo više zločina od strane bošnjaka je svrstao u "ostale".

mardar
22-04-2012, 20:46

Dobro a što ćemo sa predmetima koje je Hag uputio sa svim dokazima da rješava pravosuđe BiH.A kako ono to čini pa svima je poznato.

caporegime
24-04-2012, 12:20
Uoči predsjedničkih, parlamentarnih, pokrajinskih i lokalnih izbora u Srbiji, zakazanih za 6. svibnja, Srpska napredna stranka vodi u naklonosti birača ispred Demokratske stranke, pokazali su rezultati istraživanja javnog mnijenja srbijanske agencije Faktor plus, predstavljeni u ponedjeljak u Beogradu.

Na pitanje za koga će glasovati na parlamentarnim izborima, 33,5 posto ispitanih odgovorilo je kako će to biti koalicija koju predvodi vodeća oporbena Srpska napredna stranka (SNS) Tomislava Nikolića, dok je 28,3 posto kao svoj izbor navelo koaliciju oko vladajuće Demokratske stranke (DS) Borisa Tadića.

U raspoloženju građana prevladavaju nezadovoljstvo i bijes, a gotovo tri četvrtine građana smatra da političke stranke vode "prljavu", odnosno negativnu kampanju.

Rezultati istraživanja pokazuju da će na izbore izići 55 posto ispitanih, pri čemu 46 posto njih zna za koga će glasovati, osam posto ne zna kome će dati glas, a jedan posto najavljuje da će poništiti glasački listić.

Na trećem je mjestu sa 11,8 posto koalicija koju predvodi Socijalistička partija Srbije (SPS) na čelu sa sadašnjim ministrom unutarnjih poslova Ivicom Dačićem, a četvrta je, sa 6,2 posto, koalicija "Preokret", koju predvodi Liberalno demokratska partija (LDP) Čedomira Jovanovića.

Kad je riječ o izborima za predsjednika Srbije, rezultati istraživanja pokazuju da bi na najveću potporu građana mogao računati kandidat SNS-a Tomislav Nikolić sa 36,1 posto, dok je sa 35,7 posto na drugom mjestu kandidat DS-a i dosadašnji predsjednik Boris Tadić. Sa 11,3 posto potpore ispitanika, na trećem je mjestu Ivica Dačić.

Gotovo dvije trećine ispitanika smatraju da mediji nisu objektivni u predizbornoj kampanji, a na pitanje što presudno utječe na njihov izbor kada je u pitanju politika stranke za koju glasuju, više od 90 posto ispitanih kazalo je kako su to suzbijanje kriminala i korupcije, dobre zarade, tržišna pravda i gospodarski razvoj zemlje.

Prema rezultatima istraživanja, za ulazak Srbije u Europsku uniju je 74 posto građana, pri čemu je njih 48 posto u potpunosti za to, dok je 26 posto pri stajalištu da Srbija treba ući u Uniju "ali ne po svaku cijenu".

Istraživanje je provedeno u travnju, metodom ankete na uzorku od 1.084 osobe starije od 18 godina.

ajmo tomo.....

MidnighT
24-04-2012, 12:59
ta istrazivanja nemaju nikakve veze sa realnoscu jer se ista i narucuju tako da naravno svaka stranka ima svoje istrazivace.Nazalost opet ce ds i bitanga tadic da pobedi tako ste ce skupiti minorne partije tipa cedin ldp i kojekakve bitange slicnog profila.Nije tajna da je pojedinacno sns najjaca tranutno ali to neznaci nista i prosli put su dobili pa su demokrate napravile koaliciju sa gomilom minornih partija pa je bilo da mistar finansija bude iz partije koja jedva predje cenzus.Sto je najgore izmedju raspalog tome i sugavog tadica nema nikakve razlike,isti su im nalogodavci,slicni pricu pricaju samo drugacije zapakovanu.Nazalost ovu su izbor ko ce dobiti sledece 4 godine mogucost da sto vise pokrade i izotima....

Aleksa
24-04-2012, 14:29
ta istrazivanja nemaju nikakve veze sa realnoscu jer se ista i narucuju tako da naravno svaka stranka ima svoje istrazivace.Nazalost opet ce ds i bitanga tadic da pobedi tako ste ce skupiti minorne partije tipa cedin ldp i kojekakve bitange slicnog profila.Nije tajna da je pojedinacno sns najjaca tranutno ali to neznaci nista i prosli put su dobili pa su demokrate napravile koaliciju sa gomilom minornih partija pa je bilo da mistar finansija bude iz partije koja jedva predje cenzus.Sto je najgore izmedju raspalog tome i sugavog tadica nema nikakve razlike,isti su im nalogodavci,slicni pricu pricaju samo drugacije zapakovanu.Nazalost ovu su izbor ko ce dobiti sledece 4 godine mogucost da sto vise pokrade i izotima....

Dobro, istraživanja nisu najpouzdanija, mada se čovek može u izvesnoj meri orijentisati prema njima. Inače, kad su bili prošli izbori, po svim istraživanjima SRS je imala solidno vodstvo u kampanji, ali eto ZES ih je dobio na dan glasanja prilično ubedlljivo. Tako da, imaš pravo.

MidnighT
24-04-2012, 14:33
trebalo bi zakonom zabraniti koalicije posle izbora i tacka,nemam nista protiv da se prave pre izbora ali pravljenje koalicije na taj nacin posle izbora mi je ciganski i jadno,ali sve ce uraditi kako bi ostali u foteljama nazalost....

Aleksa
24-04-2012, 14:38
trebalo bi zakonom zabraniti koalicije posle izbora i tacka,nemam nista protiv da se prave pre izbora ali pravljenje koalicije na taj nacin posle izbora mi je ciganski i jadno,ali sve ce uraditi kako bi ostali u foteljama nazalost....

Pa ne može to baš tako, jer ako nema niko 126 poslanika za formiranje vlade, onda se vlada ne bi ni formirala. Jedino da se promeni izborni sistem iz proporcionalnog u većinski, pa da prođu samo dve partije, onda ne bi bilo potrebe za koalicijama.

MidnighT
24-04-2012, 15:35
Pa ne može to baš tako, jer ako nema niko 126 poslanika za formiranje vlade, onda se vlada ne bi ni formirala. Jedino da se promeni izborni sistem iz proporcionalnog u većinski, pa da prođu samo dve partije, onda ne bi bilo potrebe za koalicijama.

Na nasu velicinu zemlje treba da ih je znatno manje,i onako sede i nerade nista po skupstini a uzimaju dnevnice,ocima ne mogu da se vide ali kada treba da se napravi koalicija i da se uzmu fotelje vole se najvise na svetu,nema potrebe da izdrzavamo i toliki glomazans skusptinski aparat koji je jos neefikasan,nazalost jedino rade nesto kada treba da se povecaju plate sebi i to je.Jos jedan razlog je taj sto onda minorne i nebitne partije tipa cedinie i dinkiceve ne bi imali sta da traze i sta de se pitaju a realno i netrebaju jer niti imaju birace niti je normalno da ceda sa jedva 4 procenta ima bilo kakav udeo u vlasti i da se bilo sta pita a da je sns opzicija.....

Inkvizitor
24-04-2012, 16:57
ovo što ima kod vas a i kod nas nema nigdje na svijetu..mali milion stranaka..i samo strančarenje i dilovi..nema tu nikvih rezona ni programa..

caporegime
25-04-2012, 09:22
Je li se Boris Tadić preračunao kad je svoj predsjednički mandat skratio za nešto više od godinu dana i ponovno izlazi na megdan bivšem kompanjonu Vojislava Šešelja, Tomi Nikoliću?

Tadić je predsjednik Srbije još od 2004. godine, ovo bi mu bio treći mandat, ali se računa kao drugi, zbog promjene ustava... Prema predizbornim anketama, stanje na ljestvici popularnosti jako je izjednačeno, Nikolić neznatno vodi u predsjedničkoj utrci, a posljednjih je dana njegova stranka, naprednjaci, u koaliciji s nekim manjim strankama, prilično povećala prednost i tuče Tadićeve demokrate za više od 4 posto. Na trećem mjestu sa 11,1 posto je stranka čiji je bivši šef umro u zatvoru, Socijalistička partija koju vodi aktualni ministar policije Ivica Dačić, poznat u nas po izjavi nakon napada na hrvatske navijače u Beogradu kako se “mi ne trebamo ponašati kao oni”.

Šešeljevo doba

Upravo će Dačić, ocjenjuje novinarka lista “Vreme” Tanja Tagirov, biti onaj koji će odlučiti nakon izbora hoće li na čelo Srbije doći Tadić ili njegov rival s krajnje desnice Nikolić koji je još nedavno bio na već zaboravljenoj crti Virovitica-Karlobag.

Danas se Nikolić nastoji riješiti tereta koji nosi iz Šešeljeva doba, čak je angažirao i bivšeg newyorškog gradonačelnika Rudyja Giulianija, poznatog širom svijeta jer je bio na čelu tog grada 11. rujna 2001. godine.

Koliko je Nikolić platio dolazak bivšeg američkog političara? Čedo Jovanović, lider srbijanskih liberala i koalicije Preokret u kojoj je i Vuk Drašković, spomenuo je ovih dana u Zagrebu kako je Nikolić platio 100 tisuća dolara za dolazak slavnog gosta. Međutim, u Srbiji sve stranke troše golem novac u kampanji i pitanje je tko sve te bezbrojne jumbo plakate, radijske i tv spotove financira, kaže T. Tagirov.

Sve pomalo podsjeća na neke od izbornih ciklusa u Hrvatskoj, kad je Jadranka Kosor dala računicu koja nije pokrila ni pola stvarnih troškova.

U ovom trenutku u Srbiji se govori i o privatizaciji, iz Europske komisije traže ispitivanje 24 sumnjive privatizacije, pa se čak, eto baš uoči izbora, počelo i privoditi i optuživati u dva slučaja, Azotare u Pančevu i rudarskog bazena Kolubara.

– Sve će to leći nakon izbora, iako se sad tvrdi da to vlast ne čini zbog pritiska iz Europe nego zbog Srbije – kaže naša sugovornica.

Ako koaliciju uspije sastaviti Boris Tadić, u njoj bi se mogao naći i Čedo Jovanović svojim Preokretom, koji se kreće između 8 i 10 posto, iako ima analitičara koji tvrde da su prepreka toj suradnji osobni odnosi između Tadića i Jovanovića, koji je na početku karijere bio član Tadićeve stranke.

Zemunski klan

Prema nekim informacijama, ovaj put bi Ivica Dačić mogao biti premijer, ako Tadić uspije sastaviti koaliciju, jer sadašnji premijer Cvetković jako je pao na ljestvicama popularnosti. No, očito je da će Dačić svoju suradnju jako dobro naplatiti koalicijskom partneru. Predizborno vrijeme u Srbiji je i u znaku uhićenja osoba koje se smješta u treći naraštaj mafijaškog zemunskog klana, koji se uspio jako dobro oporaviti nakon ubojstva premijera Zorana Đinđića i uhićenja koja su uslijedila, tu su na meti policije već mlađi pripadnici čiji očevi su već pali u borbi s konkurentskim klanovima.

Čedi pomaže supruga Jelena

Stranku Čede Jovanovića svojim je prilogom pomogla i Jelena Jovanović, njegova supruga s kojom ima četvero djece, s maksimalno mogućom donacijom od 700 tisuća dinara, što je nešto manje od 50 tisuća kuna. Izdvojila je to od plaće, kaže lider LDP-a. Jelena je magistar ekonomije, kaže glasnogovornik LDP-a Mladen Bašić, i radi u privatnoj firmi Agroposlovi koja zapošljava više od 200 ljudi.

šta na ovo kažu članovi iz srbije? komentar?

MidnighT
26-04-2012, 21:27
Hajde evo ja da pokusam malo da priblizim situaciju sto se tice izbora i slicno.Analiziracu svakog kandidata po naosob sa licne i sa strane obicnog gradjanina.U sustini sve je to ista banda i jedino se bore po meni ko ce sledece godine dobiti posao glavnog lopova

Boris Tadic:Ukratko najobicniji glumac,nema nikakav stav jedina funkcijamu je da se slika okolo i da prima naredjenja sto iz Vasingtona sto od sexy Angele Merkel.Neverujem da je toliko ogrezao u nekom lopovluku ali stranka kojoj pripada i koju vodi je kriminalna,nezna se ko je gori od koga,12 godina od smene Milosevica(ponekad pomislim sta sam se jurio sa murijom da dovedem ovu gamad) i dalje pricaju identiucnu pricu koja se svodi ako mi ne ostanemo sve ce propasti,mi smo bogom dani.U sustini jedan veliki glumac,u mnogome slican kao josipovicmmada nije ni cudo jer su im gazde iste...Nazalost mislim da ce opet imati vlast....Prosle izbore obecao 200 000 radnih mesta,trenutno bez psola jod dodatnih 400 000 ljudi toliko o njemu

Tomislav Nikolic:Odjednom krenuo sa drugom plocom,popljuvao sam sebe i sve zasta se borio sa svojim kumom Seseljem.Koliko god smatrao ja licno da je ta prica kretenska koju su vodili toliko mi je sad ovo ljigavo sto je uradio,veci covek bi bio da se povukao iz politike i sa unicima blejao.U sustini nema neke velike razlike izmedju njih i tadicevaca jedino sto im se politika spolja razlikuje mada mislim da je to samo prica,cim su i on i vucic isili u brisel na instrukcije sve je jasno,na ovim izborima uzece najvise glasova ali ce se desiti kao i na proslim da nece uscestvovati u vlastimm,jos jedna stvar koja je bitna pre dok nije bilo sns-a tadic i ds je bio podrzan od zapada,sada mislim da cak i vise guraju tomu i da nemogu da se demokrate vade na pricu nas zapad voli a svi ostali su nebitni.

Ivica Dacic:I ako na sam spomen sps-a i sve sto ima veze sa Milosevicem mi se dize kosa na glavi moramu se priznati da je stranku digao iz pepela i da cine vazan faktor.Trenutni misnitar policije,koji je perfektan glumac i ima perfektnu pricu,naravno nije uspeo da uradi nista na hapsenju velikih zverki iz politickog kriminalnog dela tipa ceda i slicno,a ovo sa zemunskim kalanom je najobicnija predstava za pred izbore,na ovim izborima bice veoma bitan faktor cak mislim da ce postati premijer jer ce tadic praviti koaliciju sa njime kako bi ostao u fotelji a za uzvrak ce mu dati premijersko mesto

Ceda Jovanovic:U najblizu ruku izdajnik i strani placenik i narkoman(tipa mamic),koliko god to vama sa strane zvucalu cudno.Minorna stranka koja ima neverovatnu medijsku paznju,naravno finansiran spolja.Prica mu je je po svaku cenu eu i dajmo sve zapadnim imperijalistimapa makar bila i njegova majka,nazalost mislim da mu je mesto sa zemuncima jer jer blisko saradjivao sa njima.Trenutna prica mi je istina ali nikako da kaze odakle mu tolike finansije i sredstva za tako malo stranku,to vesto izbegava.Neverujem da ce uzeti vise od 5 procenata mada je i to mngo,neznam kako neko ko ima i malo mozga moze da glasa za njega.Trenutno je u koaliciji sa raspalim Vukom Draskovicem(nekada bio veliki cetnik sada su mu blizi pederi) i slicnima.Mislim da je dosta o njemu za neku sliku

Mladjan Dinkic-lider stranke sa priblizno istim brojem glasaca kao i ceda ali kosntatno je ministar finasije,guverner i gde god da su pare on se pita.Upamcem po svojoj izjavi da je morao da slaze za 1000 evra akcijama svakome kako bi tadic dobio prosle izbore,trenutno mu se kampanja svodi na kritike svih zakona sto se tice ekonomije koje je on uveo,on i njegovi glasaci mi tek nisu jasni ali dobro

U sustini mislim da se nece nista bitno promeniti jer smo mi suvise mala drzava i da kao u Hr sve to rezira nego sa vrha,Dovoljno je poslusati malo Vedranu Rudan koju izuzetno postujem da bi bilo jasnije,oni su svi samo mali igrac koji sluze svojim i tudjim interesima nazalost,iskreno po meni se nezna ko je gori sljam od koga od ovih velikih stranaka,iskreno mislio sam da uopste neidem na izbore(ili izdjem i nacrtam penis i napisem da svi pocrkaju u najgorim mukama) ali cu izaci iz principa i inata protiv zutih.Koliko su razocarali ljude i kakava je to banda dovljno je da vam kazem da u drugom krugu izmedju recimo barabe Tadica i siptara tacija bi pre podrzao ovog drugog jer je bar dosledan u svojim principima,cisto da vidite kakvo je moje misljenje o Ds-u i svemu sto oni predstavljaju.

Ako ima jos kakvih pitanja samo napred.......

Inkvizitor
26-04-2012, 21:48
Što se tiče toga da su Tadić i Josipović isti, kamo sreće da su isti..za nas mislim, ne za vas.

blam
26-04-2012, 22:42
Mada nisu bili spomenuti imenom na gornjem upisu ili mozda su bili obuhvaceni kod tih malih partija mene stvarno zanima kako stoje Dveri.
eto i zasto..
Kako su nastali, proces transformacije od Pokreta u Politickoj partiji, aktivizam na ulicu, tribine po fakultetima, stavove koje brane, ljude koje imaju, nacin na koji vode kampanju je copy paste sa pokretom "Samoopredeljenje" na Kosovo.
"Samoopredeljenje" je bio Pokret oko kojeg su se skupljali mladi nacionalisti (kao Dveri), i jos uvek ih zovu "pubertetlije". Bili su protiv politike "Sve za EU i NATO" (Slicno sa Dverima koji brane to da EU ima alternativu).
Bili su aktivni na ulicu sa kreativnim kampanjama protiv aktuelne politike, i kad su resili da udju u politiku napadali su ih recima "isti ste sa onima sto ste pljuvali". (kao Dveri)
Argument pokreta je bio da izbori su samo jedno sredstvo vise ka realizaciju ciljeva i da drugi njihovi aktivnosti nece prestati. (kao Dveri)
Lica koja nisu bila korumpirana (kao Taci) i prema kojima strane ambasade nisu imali sredstvo ucenjivanja kao sto imaju kad je Taci i pitanju.
Isto se desava i sa Dveri odnosno drugih politickih partija, vecina kojih su u odredjenim periodima bili deo vlasti, i lak su predmet raznih ucena od strane stranih ambasada.
Kampanja "Samoopredeljenja" je bila niskobudzetna i zasnivala se uglavnmom na "od vrata na vrata" kapanju i u lican kontakt sa ljudima (kao Dveri).
Od opozicionih stranaka su bili napadani da uzimaju glasove od partija koja su u stanje da se rese Tacija (kao DSS- Dveri).
Nisu imali niti jedan jak medijum koji je bio pro njih, sem interenet prezentacije (kao Dveri).
Finansije uglavom od clanstva (kao Dveri)

Iako je bilo mnogo prognoza da Pokret nece preci cenzus od 5%, zavrsili su kao treca stranka u Skuptsini, sa skoro 13% glasova, a da nisu bili pokredeni na izborima, imali bi najmanje 25%.

Non serviam
27-04-2012, 00:05
Sta ja kao prosecna mlada osoba (a sto bi znacilo da treba kao da budem optimistican, da 'verujem u bolje sutra' i ostale gluposti u tom fazonu) mislim o domacim politicarima, mozda najbolje govori to da do sada uopste nisam izlazio da glasam na izborima, iako imam 25 godina. Mozda cu izaci na predsednicke, jer mislim da je Tadic najmanje zlo, grobar Toma ne sme da pobedi. Na parlamentarnim ne nameravam da glasam (ionako ce 'zuti' da formiraju neku koaliciju, i formirati vladu).

Sto se Dveri tice, nisam bas upucen, ali cini mi se da su manje ekstremni od Obraza, SNP Nasi i slicnih (treba reci da nisam bas upucen u politiku, jer cinim svestan napor da ne pratim sve to). Oni su totalna enigma sto se ocene njihove snage tice. Mogu da uzmu 0.5-1.0%, mogu predju cenzus, a mogu mozda i oko 10%, sto me i ne bi cudilo, jer je narod totalno razoracan u komplet politicku scenu, a Dveri bar nisu kompromitovane u javnosti do sada (u smislu da nisu bili na vlasti iospte, ni na lokalu, ni u parlamentu), i to im moze dosta pomoci.
Takodje, kako raste nemastina tako raste i pojava nacionalizma/sovinizma medju narodom, pa im i to moze pomoci.

Meni su oni totalna nepoznanica, u svakom smislu. Videcemo.

SarajkaDjevojka
27-04-2012, 00:39
Kakva pojava nacionalizma i sovinizma u srpskoj nacionalnoj drzavi ?
Mozes pojasniti !Prema tkome ?Manjinama u Sandzaku i Vojvodini ? Susjedima ( HR ili BiH ili prema narodu opcenito )
Kosovo ?Albanci ?

Non serviam
27-04-2012, 08:42
Pa ne nuzno prema narodima u okolini, mada verovatno i toga ima. Mozda sam se pogresno izrazio, jer sam mislio na porast anti-EU raspolozenja, kao glavne karakteristike.

SarajkaDjevojka
27-04-2012, 09:32
Porast anti EU raspolozenja a Kosovo zrtvovano u tu svrhu ?Ja ne vidim logike.Plus svemu, ja mislim da ste jedna od vodecih zemalja u okruzenju gdje se stanovnistvo takodje " osipa" po EU zemljama.Samo je u AT preko 300 000 Srba registriranih, a sada kako su granice otvorene veliko je onih na crno, znak je pitanja.
Meni to ( evo ponovicu )nema logike ako ste antievropski raspolozeni.
Prije ce biti da se radi o netrepeljivosti prema samom okruzenju.

caporegime
27-04-2012, 10:05
registrira se ne nacionalna pripadnost nego državljanstvo.
tako da je dosta tih "srba" u austriji zapravo i albanaca iz vremena dok kosovo nije bilo država, sandžačkih muslimana kao i cigića iz srbije kojih sam viđao u golemim količinama u beču ali ne kako peru šajbe na križanjima niti prosječe i razgrađuju metalni otpad nego kao ljude s lovom.

NorthStand
27-04-2012, 16:39
Što se tiče toga da su Tadić i Josipović isti, kamo sreće da su isti..za nas mislim, ne za vas.

Tadić što god Srbi mislili o njemu, a pogotovo oni s radikalne desnice, zasigurno puno više radi za interese srbije nego Josipović za HR. Na kraju krajeva, on ko "demokrata", ne priznaje Kosovo i po tom pitanju nije ništa bolji ili gori od onih najradikalnijih Srba. Dakle, generalno gledano da uvlači se u šupak zapadu, al samo zato jer je svijestan da Srbija kao ni Hrvatska na neki način nema alternative. Male zemlje su uvijek osuđene, da prate velike i tko to ne kuži, ne kuži previše politiku. Naravno da mi svi s ovih prostora, hoćemo stabilne i jake svoje države, al to jednostavno nije tako i ne može biti tako bez tutorstva velikih sila. Prema tome Tadić je samo svijestan te pozicije, al opet radi koliko može u interesima srbije, a sve pod krinkom suradnje i koliko može izvlači poene za srbiju na vanjsko političkom položaju. Čisto sumnjam da dođe Nikolić ili netko radikalniji, da bi mogo više napravit za srbiju nego što je on. Jer on možda ide na živce radikalnim srbima, zbog blagoslova pederluka i ispričavanja hrvatima muslimanima itd, al nije se on ispričo nama i bošnjacima zato što nas voli, već zato što je ta regionalna politika jedini način da Srbija izađe iz svojevrsne izolacije od ostatka europe i svijeta. Dakle, on nije ništa manji Srbin od onih najžešćih, samo jako dobro shvaća u kakvoj je poziciji srbija i da bilo kakvo inaćenje zapadnim silama, Srbiju može još trajnije gurnut u izolaciju nego što je sada. Naravno tu su uvijek Rusi prisutni, koji smatraju da Srbija jedino Rusiji treba polagat račune. A naravno da to nije dobro za nijednu zemlju koja drži do sebe, da se nalazi u nekakvoj ovisnosti na spram druge zemlje ili zemalja. Ok je bit malo ovisan, al totalno i ne baš. Sve u svemu, mislim da ko god pobjedio na izborima u Srbiji, da neće bitnije zaokrenut politiku srbije, jer europa i zapad diktiraju svoje. Kao i uostalom nama, a sve što ne pleše na muziku koju oni sviraju, ne može bit politički kredibilno i utjecajno. Dovoljno je za vidjet da HR već 20 godina intezivno surađuje s SAD, al svejedno vize su još uvijek tu. Pa se tako i naš vrli premijer našo uvrijeđen, što mora ispunjavat formular u kojem ga pitaju dal u SAD ide zbog prostitucije i terorizma! Bilo kako bilo, dobro je da je ratna propaganda iza nas, i da se većina političara iz srbije mora bavit "tekućim pitanjima" i Kosovom, a ne karlobagom karlovcem i viroviticom.

Non serviam
27-04-2012, 21:15
Porast anti EU raspolozenja a Kosovo zrtvovano u tu svrhu ?Ja ne vidim logike.Plus svemu, ja mislim da ste jedna od vodecih zemalja u okruzenju gdje se stanovnistvo takodje " osipa" po EU zemljama.Samo je u AT preko 300 000 Srba registriranih, a sada kako su granice otvorene veliko je onih na crno, znak je pitanja.
Meni to ( evo ponovicu )nema logike ako ste antievropski raspolozeni.
Prije ce biti da se radi o netrepeljivosti prema samom okruzenju.
Kosovo su 'zrtvovali' politicari, ne obican narod (a ja ne pricam o politicarima kada spominjem anti raspolozenje).

Drugo, koja ti je logika da spominjes ljude preko kao dokaz podrsku EU integracijama? Svako ovde zna da se na zapadu zivi bolje, pa mnogi odu ako imaju priliku. Ja pricam o ljudima koji zive u Srbiji. Ne kapiram tvoju logiku razmisljanja uopste...kao, ima vas masa u EU drzavama, kako vi onda mozete biti protiv EU integracija...

Ljudi su umorni od tih EU prica, jer jedino sto od toga vide je stap-i-sargarepa politika od strane zapadnjaka.

edit: dobar Northstandov post

MidnighT
27-04-2012, 21:30
Sta ja kao prosecna mlada osoba (a sto bi znacilo da treba kao da budem optimistican, da 'verujem u bolje sutra' i ostale gluposti u tom fazonu) mislim o domacim politicarima, mozda najbolje govori to da do sada uopste nisam izlazio da glasam na izborima, iako imam 25 godina. Mozda cu izaci na predsednicke, jer mislim da je Tadic najmanje zlo, grobar Toma ne sme da pobedi. Na parlamentarnim ne nameravam da glasam (ionako ce 'zuti' da formiraju neku koaliciju, i formirati vladu).

Sto se Dveri tice, nisam bas upucen, ali cini mi se da su manje ekstremni od Obraza, SNP Nasi i slicnih (treba reci da nisam bas upucen u politiku, jer cinim svestan napor da ne pratim sve to). Oni su totalna enigma sto se ocene njihove snage tice. Mogu da uzmu 0.5-1.0%, mogu predju cenzus, a mogu mozda i oko 10%, sto me i ne bi cudilo, jer je narod totalno razoracan u komplet politicku scenu, a Dveri bar nisu kompromitovane u javnosti do sada (u smislu da nisu bili na vlasti iospte, ni na lokalu, ni u parlamentu), i to im moze dosta pomoci.
Takodje, kako raste nemastina tako raste i pojava nacionalizma/sovinizma medju narodom, pa im i to moze pomoci.

Meni su oni totalna nepoznanica, u svakom smislu. Videcemo.

Imam par pitanja pa ako nije problem?

Po kojoj logici bilo koja stranka ne bi smela da pobedi na izborima,iskreno muka mi je od ds politike da su samo oni bogom dani a svi ostali nevaljaju,zar nije demokratski da pobedi onaj ko ima najvise glasova?

Kako su dveri i snp nasi nacionalisti,objasni mi pojam sa je nacionalizam po tebi?Iskreno svi smo mi nacionaqlisti jer volimo svoje a ne tudje a to sto uvek postoji mali broj primitivaca koji nemogu da saberu dva broja a sve sto nema veze sa njihovim identiteom omalovazvaju je po meni kretenizam,iskreno ne zanima me da li se zoves radovan,sime(vratia se sime) ili john ili si dobar covek ili ne i to je cela poenta

Gde vidis pojavu nacionalizma u srbiji?Po meni srbi imaju najmanje prava u srbiji,svi osim njih su kao beli medvedi(od vehabija u raskoj,preko sepratiste canka i cede, do albanaca na jugu srbije)...

I zanima me cime je to ds zasluzio tvoj glas nevidim da su ista dobro uradili za srbiju sem svoje licne interese,pa ako mozes navedi mi jednu dobru stvar,i zasto tome ne sme da pobedi kada i njega sada podrzava zapad?

MidnighT
27-04-2012, 21:36
Kakva pojava nacionalizma i sovinizma u srpskoj nacionalnoj drzavi ?
Mozes pojasniti !Prema tkome ?Manjinama u Sandzaku i Vojvodini ? Susjedima ( HR ili BiH ili prema narodu opcenito )
Kosovo ?Albanci ?

Iskreno Srbi u Srbiji imaju najmanje prave ali to je nasa greska pa zato imamo u raskoj(sandzak) gomilu vehabija koji misle da su u turskoj(jednog ste imali prilike da vidite po sarajevu sa automatom i pucanjem po americkoj ambasadi),u vojvodini sepratiste tipa canak(hvala bogu u velikoj su manjini) ili albance sa juga koji nepostuju ni jedan deo drzave u kojoj zive pa tako imamo svake godine kada je dan zastave(albanski nacionalni praznik) da se penju kao pavijani po zgradama osptine i drzavnih institucija i skidaju srpske a kace albanske zastave,zanima me da li bi po tebi bila sta od ovoga bilo dozvoljeno u nekoj drugoj drzavi?I cisto jedna informacija u vojvodini zivi preko 40 nacinalnosti i niko nema nikakav problerm nego svi zive u kladu tako da je nevidim niakkav nacionalizam,svako je dobrodosao sto se mene tice dokle god postuje domacina....

Marta
27-04-2012, 21:39
Gde vidis pojavu nacionalizma u srbiji?Po meni srbi imaju najmanje prava u srbiji,svi osim njih su kao beli medvedi(od vehabija u raskoj,preko sepratiste canka i cede, do albanaca na jugu srbije)...

To ti tako vidis, jer vidis samo ono sto je u tvojim ocima visak prava drugih.

U Hrvatskoj imate definitivno vise prava neg u srbiji.

MidnighT
27-04-2012, 21:43
Ne postoji visak ili manjak svi imaju ista prava,zavisi koliko postujes domacina poenta cele price,navedi mi argumentovano sta ja to u mojim ocima visak prava drugih?

Ili smatras da treba da podrzimo sve ove navedene pa da se i mi bacimo u talibansko razmisljanje da se slucajno ne bi uvredili doticni kako imaju manje prava ili slicno?

Vidim da si u Srbiji napisala malim slovima pa se iskreno nadam da je slucajno u suprotnom dosta govori....

Inkvizitor
27-04-2012, 21:56
Tadić što god Srbi mislili o njemu, a pogotovo oni s radikalne desnice, zasigurno puno više radi za interese srbije nego Josipović za HR. Na kraju krajeva, on ko "demokrata", ne priznaje Kosovo i po tom pitanju nije ništa bolji ili gori od onih najradikalnijih Srba. Dakle, generalno gledano da uvlači se u šupak zapadu, al samo zato jer je svijestan da Srbija kao ni Hrvatska na neki način nema alternative. Male zemlje su uvijek osuđene, da prate velike i tko to ne kuži, ne kuži previše politiku. Naravno da mi svi s ovih prostora, hoćemo stabilne i jake svoje države, al to jednostavno nije tako i ne može biti tako bez tutorstva velikih sila. Prema tome Tadić je samo svijestan te pozicije, al opet radi koliko može u interesima srbije, a sve pod krinkom suradnje i koliko može izvlači poene za srbiju na vanjsko političkom položaju. Čisto sumnjam da dođe Nikolić ili netko radikalniji, da bi mogo više napravit za srbiju nego što je on. Jer on možda ide na živce radikalnim srbima, zbog blagoslova pederluka i ispričavanja hrvatima muslimanima itd, al nije se on ispričo nama i bošnjacima zato što nas voli, već zato što je ta regionalna politika jedini način da Srbija izađe iz svojevrsne izolacije od ostatka europe i svijeta. Dakle, on nije ništa manji Srbin od onih najžešćih, samo jako dobro shvaća u kakvoj je poziciji srbija i da bilo kakvo inaćenje zapadnim silama, Srbiju može još trajnije gurnut u izolaciju nego što je sada. Naravno tu su uvijek Rusi prisutni, koji smatraju da Srbija jedino Rusiji treba polagat račune. A naravno da to nije dobro za nijednu zemlju koja drži do sebe, da se nalazi u nekakvoj ovisnosti na spram druge zemlje ili zemalja. Ok je bit malo ovisan, al totalno i ne baš. Sve u svemu, mislim da ko god pobjedio na izborima u Srbiji, da neće bitnije zaokrenut politiku srbije, jer europa i zapad diktiraju svoje. Kao i uostalom nama, a sve što ne pleše na muziku koju oni sviraju, ne može bit politički kredibilno i utjecajno. Dovoljno je za vidjet da HR već 20 godina intezivno surađuje s SAD, al svejedno vize su još uvijek tu. Pa se tako i naš vrli premijer našo uvrijeđen, što mora ispunjavat formular u kojem ga pitaju dal u SAD ide zbog prostitucije i terorizma! Bilo kako bilo, dobro je da je ratna propaganda iza nas, i da se većina političara iz srbije mora bavit "tekućim pitanjima" i Kosovom, a ne karlobagom karlovcem i viroviticom.

On se nije ispričao nego izrazio žaljene što se dogodilo to što se dogodilo a to je velika razlika.

Inkvizitor
27-04-2012, 22:01
Ne postoji visak ili manjak svi imaju ista prava,zavisi koliko postujes domacina poenta cele price,navedi mi argumentovano sta ja to u mojim ocima visak prava drugih?

Ili smatras da treba da podrzimo sve ove navedene pa da se i mi bacimo u talibansko razmisljanje da se slucajno ne bi uvredili doticni kako imaju manje prava ili slicno?

Vidim da si u Srbiji napisala malim slovima pa se iskreno nadam da je slucajno u suprotnom dosta govori....

To su prazne priče. Hrvati u Srbiji nemaju nikava prava. Koliko je zastupnika Hrvata u srpskoj skupštini.

Srbi u Hrvatskoj imaju zagaratntirana tri zastupnika pa sve da glasa za njih deset ljudi.

Hrvatska ima najsuludiji manjiski zakon koji ne postoji nigdje na svijetu. Vi nemate ni blizu tako nešto.

MidnighT
27-04-2012, 22:07
To su prazne priče. Hrvati u Srbiji nemaju nikava prava. Koliko je zastupnika Hrvata u srpskoj skupštini.

Srbi u Hrvatskoj imaju zagaratntirana tri zastupnika pa sve da glasa za njih deset ljudi.

Hrvatska ima najsuludiji manjiski zakon koji ne postoji nigdje na svijetu. Vi nemate ni blizu tako nešto.

Omladina Demokratskog saveza Hrvata u Vojvodini upriličila je 15. oktobra proslavu povodom rođendana bana Josipa Jelačića u Sremskoj Mitrovici, kojoj je prisustvovao Frano Čiko, predsednik omladine Hrvatske čiste stranke prava (HČSP).

Na svečanosti u Hrvatskom domu u centru Sremske Mitrovice bilo je oko 150 mladih Hrvata iz cele Vojvodine, a kako je objavljeno na sajtu HČSP, „domoljubnu atmosferu“ do kasnih večernjih sati upriličila je sto odsto hrvatska muzika: Tompson, Škoro, tamburaši...

„Rečima se ne može opisati koliko oduševljava gostoprimstvo, zajedništvo, volja i hrabrost mladih Hrvata u Vojvodini. Zaista mogu biti primer čitavoj hrvatskoj mladeži kako se radi i živi za domovinu“, piše na sajtu HČSP i dodaje se da je „Vojvodina, kao istorijski prostor obitavanja Hrvata, takođe deo domovine Hrvatske. Stoga je dužnost tamošnjih Hrvata da čuvaju taj deo domovine u svakom smislu. Vojvođanski Hrvati to odrađuju vrlo dobro i svaki Hrvat se može i mora ugledati na njih“.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Demokratski savez Hrvata u Vojvodini (DSHV) na predstojeće izbore izaćiće na listi Demokratske stranke, odnosno u koaliciji okupljenoj oko te partije.
U lokalnim sredinama gde ne bude dogovora o zajedničkom nastupu sa DS, DSHV će ići na izbore samostalno ili sa drugim koalicionim partnerima, saopštial je DSHV.

ta partija je i na prethodnim izborima nastupila na listi "Za evropsku Srbiju" koju je predvodio DS.

Za kandidata najjače stranke vojvođanskih Hrvata za Skupštinu Srbije izabran je predsednik stranke Petar Kuntić, koji je i sada poslanik liste "Za evropsku Srbiju". Kuntić je proteklog vikenda ponovo izabran za predsednika DSHV.

Kandidati za poslanike u Skupštini Vojvodine biće Mata Matarić iz Sombora i Ivica Karačić iz Vrdnika. Stranka je odredila i kandidate za lokalne izbore u Subotici, Somboru, Apatinu, Baču, Sremskoj Mitrovici i Irigu.

Non serviam
27-04-2012, 22:08
Imam par pitanja pa ako nije problem?

Sto bi bio problem :D

Prvo da kazem da su meni svi oni stoka (sem Rasima Ljajica, meni je to jedini iole posten politicar sa integritetom).

Ja gledam to tako da su 'zuti' jednsotavno najmanje zlo. Toma 'pronasao sam u sebi evropejca' Nikolic je pateticna osoba. Nekad mi je cak bi simpatican, jer ga je bilo zabavno slusati kako se 'kolje' sa politickim protivnicima.
Ja prosto nisam mogao da verujem kada su, prakticno preko noci, on i Vucic (taj je tek posebna prica, znam ga jos kao Direktora hale 'Pinki' u Munze-u) postali Jevropljani.
A kad se desilo taj 'strajk gladju' pre par meseci, ja sam bio :slin:rofl:silud:naklon:rofl

Nisam ja za diktaturu u smislu zabraniti svim sredstvima. Samo mislim da nam se sa 'naprednima' pise 3x losija sudbina od ove sa zutacima (evo vidim i tu njihovu krajnje prljavu kampanju, i njima je izgleda dogorelo).

Sa Dverima nisam upoznat, kao sto sam i rekao. Ovako spolja, cini mi se da su umereniji od Obraza i Nasih, koji su sovinisti, ne nacionalisti (nije uopste lose biti nacionalista, naprotiv).
Nacionalizam je lepa stvar, kad volis svoju drzavu, ali bez mrznje za druge (sto je sovinizam). Ne bih se bas slozio da postoji mali broj sovinista. Nije da ih je masa, ali ih ima i to vidim svaki dan.
To sa manjinama bi tako i bilo i da Tomini dodju na vlast, budi siguran.

Ja ovde ne pricam o tome koga podrzavam na politickoj sceni, nego ko je manje zlo od onih koji zapravo imaju sansu da pobede (DS i SNS).

Njega ne podrzava Zapad, to je patka. DS su bar konstantni, dok su Toma i Vucic preko noci promenili boje. Takvima se ne moze verovati ni malo. Evo sad su dovukli lika koji je otvoreno podrzavao bombardovanje. Samo jos sto se ne ponude da popuse nekom da bi dosli na vlast (sto bi i uradili, samo kada bi to bio put do vlasti).Pa onda izjave kako je Karic ulagao u Srbiju.
Prosto su gora opcija od DS-a, i to je moje misljenje.

Sovinizam i nacionalizam uvek rastu kada se nemastina povecava. Evo pogledaj na koga se klinci danas loze, na 90e (tako da sad cak imas i tematske zurke po kaficima u slavu 90ih) i zeldi rep.

Cela politicka scena u Srbiji je mnogo jadna, prosto se ne zna ko je gori. Poenta je naci onog ko ce najmanje da te ojadi, tj. da pokusas da procenis ko bi te najmanje ojadio (a ko ima realne izglede da dodje u priliku da te ojadi :D )

Marta
27-04-2012, 22:11

Bez uzbudjivanja, slucajno je malo slovo.

Naravno da ih morate podrzati, u okvirima koji su stvoreni za njih kao manjine. Ti se tome ocito suprostavljas.

A dal ti je drago sto su Srbi u Hrvatskoj zasticeni svim mogucim zakonima o manjinama kakve ni sama EU ne poznaje?

MidnighT
27-04-2012, 22:15
@Non Serviam da ne citram ceo post(40 dana hehe) Slazem se da su svi do jednog gamad(osim dveri nisam ih video na vlasti).Tomu podrzava zapad,silne je pare dobio za rasturi radiklae zajedno sa vucicem,dovoljno mi je bilo to da su isli na instrukcije u brisel(citaj kupljeni za par milki) a evo i danas vidim da je spreman da i sa cedom udje u koaliciju,koliko je odvratan mislim da bi bio spreman trenutno da povede paradu pedera samo da bi se dokopao vlasti.Nazalost ovo je jedna velika borba izmedju njih ko ce biti da sledece 4 godine krade sto vise....

Non serviam
27-04-2012, 22:18
Pa sve si sam rekao. Ako su ili oni ili DS, jednostavan je 'izbor' (zato i ne izlazim na te 'izbore'). Predsendicke mozda, i to opet da Toma grobar ne bi pobedio (sto znam da je sranje razlog, ali je tako i to je zalosno).

MidnighT
27-04-2012, 22:21
Bez uzbudjivanja, slucajno je malo slovo.

Naravno da ih morate podrzati, u okvirima koji su stvoreni za njih kao manjine. Ti se tome ocito suprostavljas.

A dal ti je drago sto su Srbi u Hrvatskoj zasticeni svim mogucim zakonima o manjinama kakve ni sama EU ne poznaje?

Onda se slazemo,u okviru svih prava koji kao manjina zasluzuju,ja se ne suprotstavljam tome nego se suprotsavljam da pod izgovorom prava neki clanovi manjina divljaju otvoreno(navedeno kako u postovima iznad),sto se mene tice svi su dobrodosli

Naravno da mi je drago za Srbe mada ako hoces iskreno to je samo moranje radi eu a ne licno hrvatske kao drzave jer ta nekolicina koja je ostala sluzi za pokazivanje kako sad imaju svi prava,a koliko ih je proterano bilo pre toga preko 200 000,ali u svakom slucaju bolje i tako nego preko nisana....

Marta
27-04-2012, 22:24
Onda se slazemo,u okviru svih prava koji kao manjina zasluzuju,ja se ne suprotstavljam tome nego se suprotsavljam da pod izgovorom prava neki clanovi manjina divljaju otvoreno(navedeno kako u postovima iznad),sto se mene tice svi su dobrodosli

Naravno da mi je drago za Srbe mada ako hoces iskreno to je samo moranje radi eu a ne licno hrvatske kao drzave jer ta nekolicina koja je ostala sluzi za pokazivanje kako sad imaju svi prava,a koliko ih je proterano bilo pre toga preko 200 000,ali u svakom slucaju bolje i tako nego preko nisana....

Da jednu stvar u startu rijesimo, iz Hrvatske nitko nije protjeran, oni su otisli jer su znali sto su radili prije toga.

SarajkaDjevojka
27-04-2012, 22:26
Kosovo su 'zrtvovali' politicari, ne obican narod (a ja ne pricam o politicarima kada spominjem anti raspolozenje).

Drugo, koja ti je logika da spominjes ljude preko kao dokaz podrsku EU integracijama?

Ljudi su umorni od tih EU prica, jer jedino sto od toga vide je stap-i-sargarepa politika od strane zapadnjaka.

edit: dobar Northstandov post

Ja ne znam sto je tebi sporno u mom upisu.Obzirom da je masa Srba vani i da ih jos duplo toliko zeli napustiti zemlju, logicno bi trebalo biti da ste svi ZA EU integracije.Jer njima iseljenistvo koje je na crno po evropskim zemljama dobija sve beneficije.Takodje vam se poslije 7 godina otvara i trziste radne snage te ravnopravno mozete konkurirati za poslove po EU.Zbilja si pomalo kontradiktoran u upisima, no EU bi donijela vremenom Srbiji ono sto vecina visokoobrazovanih zeli, odlazak, a vjerovatno i vecina mladje popuplacije.I to legaliziran !

Inkvizitor
27-04-2012, 22:31
Omladina Demokratskog saveza Hrvata u Vojvodini upriličila je 15. oktobra proslavu povodom rođendana bana Josipa Jelačića u Sremskoj Mitrovici, kojoj je prisustvovao Frano Čiko, predsednik omladine Hrvatske čiste stranke prava (HČSP).

Na svečanosti u Hrvatskom domu u centru Sremske Mitrovice bilo je oko 150 mladih Hrvata iz cele Vojvodine, a kako je objavljeno na sajtu HČSP, „domoljubnu atmosferu“ do kasnih večernjih sati upriličila je sto odsto hrvatska muzika: Tompson, Škoro, tamburaši...

„Rečima se ne može opisati koliko oduševljava gostoprimstvo, zajedništvo, volja i hrabrost mladih Hrvata u Vojvodini. Zaista mogu biti primer čitavoj hrvatskoj mladeži kako se radi i živi za domovinu“, piše na sajtu HČSP i dodaje se da je „Vojvodina, kao istorijski prostor obitavanja Hrvata, takođe deo domovine Hrvatske. Stoga je dužnost tamošnjih Hrvata da čuvaju taj deo domovine u svakom smislu. Vojvođanski Hrvati to odrađuju vrlo dobro i svaki Hrvat se može i mora ugledati na njih“.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Demokratski savez Hrvata u Vojvodini (DSHV) na predstojeće izbore izaćiće na listi Demokratske stranke, odnosno u koaliciji okupljenoj oko te partije.
U lokalnim sredinama gde ne bude dogovora o zajedničkom nastupu sa DS, DSHV će ići na izbore samostalno ili sa drugim koalicionim partnerima, saopštial je DSHV.

ta partija je i na prethodnim izborima nastupila na listi "Za evropsku Srbiju" koju je predvodio DS.

Za kandidata najjače stranke vojvođanskih Hrvata za Skupštinu Srbije izabran je predsednik stranke Petar Kuntić, koji je i sada poslanik liste "Za evropsku Srbiju". Kuntić je proteklog vikenda ponovo izabran za predsednika DSHV.

Kandidati za poslanike u Skupštini Vojvodine biće Mata Matarić iz Sombora i Ivica Karačić iz Vrdnika. Stranka je odredila i kandidate za lokalne izbore u Subotici, Somboru, Apatinu, Baču, Sremskoj Mitrovici i Irigu.

I šta bi ovo tvoje nabrajanje pjevača trebalo značiti. sad bi ja trebao pisati kako se pravoslavni pop šetka sa kokardom Dinarske četničke divizije po Hrvatskoj i gdje sve trešti Baja mali Knindža..

ja sam te pitao imaju li Hrvati svoje zagarantirane zzastupnike u srpskoj skupštini kao što Srbi imaju svoje u hrvatskom saboru.

Non serviam
27-04-2012, 22:33
Ja ne znam sto je tebi sporno u mom upisu.Obzirom da je masa Srba vani i da ih jos duplo toliko zeli napustiti zemlju, logicno bi trebalo biti da ste svi ZA EU integracije.Jer njima iseljenistvo koje je na crno po evropskim zemljama dobija sve beneficije.Takodje vam se poslije 7 godina otvara i trziste radne snage te ravnopravno mozete konkurirati za poslove po EU.Zbilja si pomalo kontradiktoran u upisima, no EU bi donijela vremenom Srbiji ono sto vecina visokoobrazovanih zeli, odlazak, a vjerovatno i vecina mladje popuplacije.I to legaliziran !
Mesas stvari. Nisu ljudi protiv EU price u osnovi, ali u praksi jesu sve vise i vise kad vide kako se manipulise tom EU od strane domacih politicara i stranih drzavnika, koji koriste klasicnu sargarepa politiku, kao sto sam i napisao. Zato su ljudi sve vise protiv toga. Naravno, i to sto i ta sama EU krizira sada ne pomaze mnogo.

MidnighT
27-04-2012, 22:34
@Marta:
Tema su izbori u Srbiji tako da ti necu na ovo odgovarati a i nemam nameru da se ubedjujem,imam svoje misljenje kao i ti svoje i to je to......

Inkvizitor
27-04-2012, 22:35
Tema su izbori u Srbiji tako da ti necu na ovo odgovarati a i nemam nameru da se ubedjujem,imam svoje misljenje kao i ti svoje i to je to......

jel to meni odgovor..??

SarajkaDjevojka
27-04-2012, 22:35

Ja nisam uopce Hrvatica, dakle objektivan neutralan promatrac.No odgovorno tvrdim da pogresna velikosrpska politika nije izmanipulirala sopstveno pucanstvo u tkz Krajini i ostalim dijelovima HR, ti isti ljudi bi dan danas zivjeli normalno pored svojih susjeda.Dakle ne krivite Hrvate nego aktuelni BG.
Takodje su vam zagarantirana i sad sva prava, dok ih Muslimani u Sandzaku nemaju uopce, a ni Hrvati ni Madjari u Vojvodini.Pogresna velikosrpska politika zrtvovala je hrvatske Srbe, kosovske takodje, jedina pirova pobjeda joj je RS.Dokle, buducnost ce pokazati i dokazati uspijesnost te politike.No po mom misljenju do sad se pokazala pogubnom.

Marta
27-04-2012, 22:37
@Marta:

bez obzira na temu, velikosprske lazi smo slusali na siroko, tako da nema potrebe za takvim ponavljanjem

SarajkaDjevojka
27-04-2012, 22:38
Mesas stvari. Nisu ljudi protiv EU price u osnovi, ali u praksi jesu sve vise i vise kad vide kako se manipulise tom EU od strane domacih politicara i stranih drzavnika, koji koriste klasicnu sargarepa politiku, kao sto sam i napisao. Zato su ljudi sve vise protiv toga. Naravno, i to sto i ta sama EU krizira sada ne pomaze mnogo.

Zasto se onda nije izvela vojna intervencija na Kosovu ili makar demonstrativno odbilo clanstvo kao podrska kosovskim Srbima ?

Inkvizitor
27-04-2012, 22:39

Nije njih nitko protjerao nego su otišli kad im se srušio san o srpskoj državi u Hrvatskoj.

Šta su radili, odlično su prošli.

Vi ne bi tako postupili sa Hrvatima da su vam spalili trećinu Srbije.

Oni nemaju nikakva prava u Srbiji iako metka nisu opalili i nisu kuću jednu zapalili.

ja znam da vi sebi dajete prava koja drugima ne dajete, pa bi tako protjerali sve Albance i druge a Srbi nek prave Srbiju gdje ih god ima.

Non serviam
27-04-2012, 22:41
Zasto se onda nije izvela vojna intervencija na Kosovu ili makar demonstrativno odbilo clanstvo kao podrska kosovskim Srbima ?

Vojna intervencija od strane koga, naroda? Ne kapiram.

Marta
27-04-2012, 22:42
Nije njih nitko protjerao nego su otišli kad im se srušio san o srpskoj državi u Hrvatskoj.

Šta su radili, odlično su prošli.

Vi ne bi tako postupili sa Hrvatima da su vam spalili trećinu Srbije.

Oni nemaju nikakva prava u Srbiji iako metka nisu opalili i nisu kuću jendu zapalili.

ja znam da vi sebi dajete prava koja drugima ne dajete, pa bi tkao protjerali sve Albance i druge a Srbi nek prave Srbiju gdje ih god ima.

najbolje je kad krenu s pricom o Hrvatima u Vojvodini ... koliko su ih samo protjerali pocetkom 90tih a koliko ih je poslje otislo ....

toliko o pravima manjina

SarajkaDjevojka
27-04-2012, 22:51
Vojna intervencija od strane koga, naroda? Ne kapiram.
Drzave Srbije, zasto naroda ?
Obzirom da je ta ista drzava necasno ljude uvjeravala kako Kosovo nikad nece biti samostalno to je korak koji su bili duzni preduzeti da zastite prava Srba na sjeveru.Ako Albanci pokrenu opravdanu vojnu akciju sa blagoslovom evrope i USA za taj narod bojim se da ce biti kasno.Pa za to samozavaravenje krivite BG a ne Pristinu.

Non serviam
27-04-2012, 22:55
Drzave Srbije, zasto naroda ?
Obzirom da je ta ista drzava necasno ljude uvjeravala kako Kosovo nikad nece biti samostalno to je korak koji su bili duzni preduzeti da zastite prava Srba na sjeveru.Ako Albanci pokrenu opravdanu vojnu akciju sa blagoslovom evrope i USA za taj narod bojim se da ce biti kasno.Pa za to samozavaravenje krivite BG a ne Pristinu.
Ja ti pricam svo vreme o ponasanju naroda, a ti mi spominjes drzavu (tj. politicare). Rekao sam da je narod razocaran etc., a politicari su druga prica.

SarajkaDjevojka
27-04-2012, 23:05
Ja ti pricam svo vreme o ponasanju naroda, a ti mi spominjes drzavu (tj. politicare). Rekao sam da je narod razocaran etc., a politicari su druga prica.

Tko vama bira te politicare, ja sam uvijek mislila da su njihova imenovanja izraz volje naroda.No dobro zanemarimo politicare, sto si ti kao pojedinac preduzeo u vezi kosovskog pitanja i statusa Srba na sjeveru.Sto pojedinci iz tvog okruzenja, a sto dio naroda ? Nista !

Non serviam
27-04-2012, 23:12
Ti politicari su zadnji put birani pre 4 godine. Videcemo sta narod kaze sada.
Ja nisam nista preduzeo, nisam cuo ni da se spremaju cetnicke legije, ako na vojne akcije mislis. Sta da preduzmem/o, puske pa na Kosovo?

Vidi, uopste ne kapiram poentu ovog tvog pisanija, skaces sa teme na temu.

blam
27-04-2012, 23:14
aj vi dogovarajte se za rat na drugo mesto :) , moje ste Kosovo nasli da rusite

caporegime
27-04-2012, 23:17
uglavnom, misli li netko da će rezultati izbora odnosno procijenjeni pobjednici nešto suštinski promijeniti?
ili, postoji li u samom narodu osjećaj da će doći do nekih promjena ili ni ljudi više ne vjeruju u to?

SarajkaDjevojka
27-04-2012, 23:20
Ti politicari su zadnji put birani pre 4 godine. Videcemo sta narod kaze sada.
Ja nisam nista preduzeo, nisam cuo ni da se spremaju cetnicke legije, ako na vojne akcije mislis. Sta da preduzmem/o, puske pa na Kosovo?

Vidi, uopste ne kapiram poentu ovog tvog pisanija, skaces sa teme na temu.
Pa repluciram tvojim upisima, sad sto su ONI s brda s dola, bez konkretnih argumenata, nije moj propust.Dobro, za Kosovo dakle nista.Sto si preduzeo u vezi krajinskih Srba ti kao pojedinac i oluje ?
Sto namjeravas preduzeti u vezi Srba iz tkz RS-a?Danas sutra ako bi im bila potrebna vojna pomoc ?
Ja razumijem potporu koju zdusno vi prekodrinasi upucujete braci, no ima li tu kakvih konkretnih akcija ?
Tvrdite da je odziv na mobilizaciju u BG bio devedesetih zanemariv, sto bi sad bilo ?
Jel u redu ljudima koji su u opasnosti pruzati laznu nadu i podgrijavati ceznje o velikoj Srbiji, da bi se njima manipuliralo radi teritorijalnih apetita koji su nezajazljivi ?

Non serviam
27-04-2012, 23:28
uglavnom, misli li netko da će rezultati izbora odnosno procijenjeni pobjednici nešto suštinski promijeniti?
ili, postoji li u samom narodu osjećaj da će doći do nekih promjena ili ni ljudi više ne vjeruju u to?
U narodu vlada opsta apatija, masi ljudi je svejedno. Sustinskih promena ce biti samo za novcanik onih koji dodju na vlast (u slucaju da se vlast ne promeni, onda ni to).

SarajkaDjevojka
27-04-2012, 23:32
Kako neki ljudi smijesno reagiraju na forumske upise, kad se
nadju uz zid :d

Ti si ocigledan dokaz te teorije, relax !

Nista licno samo diskutiramo :)

No o ovom fenomenu cemo na posebnoj temi.

MidnighT
28-04-2012, 00:43
bez obzira na temu, velikosprske lazi smo slusali na siroko, tako da nema potrebe za takvim ponavljanjem

Obostrano je......

MidnighT
28-04-2012, 00:45

Iskreno mislim da ljudi neveruju u to iz razloga sto medju ponudjenima od glavnih stranaka nema nikakve razlike sem u nazivu....

@Inkvizitor ako te eksplictno zanima skusptina mogu pogledati pa ti reci......

MidnighT
28-04-2012, 00:52
Pa repluciram tvojim upisima, sad sto su ONI s brda s dola, bez konkretnih argumenata, nije moj propust.Dobro, za Kosovo dakle nista.Sto si preduzeo u vezi krajinskih Srba ti kao pojedinac i oluje ?
Sto namjeravas preduzeti u vezi Srba iz tkz RS-a?Danas sutra ako bi im bila potrebna vojna pomoc ?
Ja razumijem potporu koju zdusno vi prekodrinasi upucujete braci, no ima li tu kakvih konkretnih akcija ?
Tvrdite da je odziv na mobilizaciju u BG bio devedesetih zanemariv, sto bi sad bilo ?
Jel u redu ljudima koji su u opasnosti pruzati laznu nadu i podgrijavati ceznje o velikoj Srbiji, da bi se njima manipuliralo radi teritorijalnih apetita koji su nezajazljivi ?

O kakvoj velikoj Srbiji pricas,hajde prvo to pojasni i zasto ne bi mi podrzavali bracu iz RS kad vi mozete da podrzavate a i vas isto kojekakvi arapi i saudijci koji su udaljeni kilometrima daleko i sa vama nemaju nista zajednicko?Oladi malo o velikoj Srbiji,i nismo mi prekodrinasi nego Srb(i ponosni smo na to)i,niko tebe ne naziva balijom ovde pa iskuliraj i ti slicne nazive ako vec zelis da normalno diskutujes.Vise se naslusah Velike Srbije sa vase strane nego od bilo koga.....

MidnighT
28-04-2012, 01:23
Ja nisam uopce Hrvatica, dakle objektivan neutralan promatrac.No odgovorno tvrdim da pogresna velikosrpska politika nije izmanipulirala sopstveno pucanstvo u tkz Krajini i ostalim dijelovima HR, ti isti ljudi bi dan danas zivjeli normalno pored svojih susjeda.Dakle ne krivite Hrvate nego aktuelni BG.
Takodje su vam zagarantirana i sad sva prava, dok ih Muslimani u Sandzaku nemaju uopce, a ni Hrvati ni Madjari u Vojvodini.Pogresna velikosrpska politika zrtvovala je hrvatske Srbe, kosovske takodje, jedina pirova pobjeda joj je RS.Dokle, buducnost ce pokazati i dokazati uspijesnost te politike.No po mom misljenju do sad se pokazala pogubnom.

Evo da vidis kako nemaju prava,imaju i vise nego sto bi trebalo,sta treba da im se podeli oruzije jos i to je to,nerazumem te,i opet nevalja,znas kako bi policija reagovala da su srbi protestvovali i to na ovaj nacin,polomila bi ih sve do jednog,nista licno ali tursku,zastavu saudijske arabije i vehabije ne zelim da gledam i tacka,kome se nesvidja slobodan je da ide ali nikakav serijat mi nece uvoditi u Srbiji.A srpska politika se pokazala pogubnom najvise po nama,Milosevic i njegova politika je najvise na ruku isla svima sem Srba.....

http://www.youtube.com/watch?v=7uCnD1lkGa4

Marta
28-04-2012, 08:31
Obostrano je......

Nije obostrano. Propagandna masinerija, koja je vladala Srbijom u to doba, a i dan danas nije nestala, je cinila cuda. Takve masinerije bi se i sam Goebbels postidio, mogao je covjek cak uciti od Srba.

Mi Hrvati nismo imali potrebu za lazima i podvalama, bili smo napadnuti, razarani, ubijani na svojoj zemlji, u svojoj drzavi, cemu je cijeli svijet svjedocio. Za nas je istina bila dovoljno bolna i gorka, ne samo u to vrijeme, sto nije ostavljalo prostora za propagandu.

Inkvizitor
28-04-2012, 09:23
Evo da vidis kako nemaju prava,imaju i vise nego sto bi trebalo,sta treba da im se podeli oruzije jos i to je to,nerazumem te,i opet nevalja,znas kako bi policija reagovala da su srbi protestvovali i to na ovaj nacin,polomila bi ih sve do jednog,nista licno ali tursku,zastavu saudijske arabije i vehabije ne zelim da gledam i tacka,kome se nesvidja slobodan je da ide ali nikakav serijat mi nece uvoditi u Srbiji.A srpska politika se pokazala pogubnom najvise po nama,Milosevic i njegova politika je najvise na ruku isla svima sem Srba.....

http://www.youtube.com/watch?v=7uCnD1lkGa4

Pa i Hitlerova je bila pogubna po same Nijemce ali to ne znači da Srbija nije jurišala zajedno s Miloševićem. Što ga niste smjenili kad je obećavao rat nego ste u milionima dolazili na mitinge i urlali za rat. A poslije..Milošević štetio najviše nama Srbima.

Njegova politika išla na ruku nesrbima. Čime?? Time što nas je napao i prouzročio ljudske žrtve i neviđena razaranja.

Onda je i politika NATO-a išla najviše u prilog Srbima.

Uroš
28-04-2012, 09:40
Oni nemaju nikakva prava u Srbiji iako metka nisu opalili i nisu kuću jednu zapalili.

Po čemu povlačiš paralelu između Srba u Hrvatskoj i Hrvata u Srbiji, na osnovu čega, osim što su i jedni i drugi danas manjinski narodi u obema državama?

Prvi su do pre 20 godina bili ustavno-pravno (pored Hrvata) definisan narod u Hrvatskoj, danas su manjina i to najbrojnija: ima ih 4% u ukupnom stanovništvu Hrvatske i brojniji su od svih ostalih manjina zajedno. Za očekivati je da kao takvi, kad već imate sistem zagarantovanih mesta za manjine, oni imaju ta 3 jebena mesta u vašem Saboru (nota bene: njihovo zagarantovano učešće u Saboru jemanje u odnosu na učešće u ukupnom stanovništvu Hrvatske).

Drugi nikad nisu bila izdvojena kategorija u ustanom sistemu Srbije a ima ih manje od 1% u ukupnom stanovništvu Srbije tj. 5 manjinskih naroda su brojniji od njih. Srbija nema za manjine sistem zagarantovanih mesta ali ima snižen cenzus za ulazak u parlament (tzv. prirodni prag) ali zbog svoje malobrojnosti i tendencije glasanja za velike stranke (skoro isključivo DS) ili autonomašku LSV, Hrvati ni taj sniženi cenzus ne mogu da preskoče kao što mogu ove brojnije manjine poput Mađara ili Bošnjaka. Svejedno, ovo će biti već 3. skupštinski saziv kako i Hrvati imaju svog poslanika jer je DS ponovo na svoju izbornu listu priključio tu stranku vojvođanskih Hrvata i zagarantovao im jedno poslaničko mesto.

Ovo gore je bilo o političkim pravima, a o stvarnim pravima na terenu jednih i drugih mislim da su u obe države približna, mada mislim da je zbog nasleđa rata u Hrvatskoj danas teže biti Srbin tamo nego Hrvat ovamo.

Inkvizitor
28-04-2012, 09:50
Po čemu povlačiš paralelu između Srba u Hrvatskoj i Hrvata u Srbiji, na osnovu čega, osim što su i jedni i drugi danas manjinski narodi u obema državama?

Prvi su do pre 20 godina bili ustavno-pravno (pored Hrvata) definisan narod u Hrvatskoj, danas su manjina i to najbrojnija: ima ih 4% u ukupnom stanovništvu Hrvatske i brojniji su od svih ostalih manjina zajedno. Za očekivati je da kao takvi, kad već imate sistem zagarantovanih mesta za manjine, oni imaju ta 3 jebena mesta u vašem Saboru (nota bene: njihovo zagarantovano učešće u Saboru jemanje u odnosu na učešće u ukupnom stanovništvu Hrvatske).

Drugi nikad nisu bila izdvojena kategorija u ustanom sistemu Srbije a ima ih manje od 1% u ukupnom stanovništvu Srbije tj. 5 manjinskih naroda su brojniji od njih. Srbija nema za manjine sistem zagarantovanih mesta ali ima snižen cenzus za ulazak u parlament (tzv. prirodni prag) ali zbog svoje malobrojnosti i tendencije glasanja za velike stranke (skoro isključivo DS) ili autonomašku LSV, Hrvati ni taj sniženi cenzus ne mogu da preskoče kao što mogu ove brojnije manjine poput Mađara ili Bošnjaka. Svejedno, ovo će biti već 3. skupštinski saziv kako i Hrvati imaju svog poslanika jer je DS ponovo na svoju izbornu listu priključio tu stranku vojvođanskih Hrvata i zagarantovao im jedno poslaničko mesto.

Ovo gore je bilo o političkim pravima, a o stvarnim pravima na terenu jednih i drugih mislim da su u obe države približna, mada mislim da je zbog nasleđa rata u Hrvatskoj danas teže biti Srbin tamo nego Hrvat ovamo.

Zašto ne bi uspoređivao..ako je Srba bilo više tri puta u Hrvatskoj nego Hrvata u Srbiji može se imati zagarantirani zastupnik u ime Hrvata a ne da DS šatro gura nekog Hrvata..po tome ima Srba u hrvatskom SDP-eu barem trećina. I u vladi. Kakva je to logika.

Vidiš nemate manjiske kvote a ovdje pričate kako manjine imaju straaaašna prava u Srbiji. Kakva to straaašna prava. U hrvatskom saboru je zagarantirano 8 manjinskih predstavnika. To nema nitko na svijetu.

dalje..vi ste to lijepo riješili građanska država i nema manjina..a manjine postoje. Tako smo trebali i mi proglasit građansku državu a ionako se zna čija je kao što se zna i čija je Srbija. Pa nema manjina. Po ustavu svi su građani jednaki i šlus.

A ne ovako da jedan Stanimirović koji je pri padu Vukovara govorio kako je palo zadnje ustaško uporište... vukovarska bolnica.. danas sjedi u Saboru i mi ga plaćamo..i još vitla pištoljem usred Zagreba. Usporedio bi to s vašom situacijom da vam npr Tači sjedi u skupštini Srbije da eventualno integrirate ponovo Kosovo..iako vi nemate grad potaracan poput Vukovara.

I reciprocitet..to pod prvo..ako Hrvati u Srbiji nemaju zagarantirane predastavnike u srpskoj skupštini onda nemaju ni Srbi u hrvatskom saboru. I sve 5.

A ne da uvijek glumimo svjetske budale

Uroš
28-04-2012, 10:23

Sarajka Djevojka, jel ti to podmećeš kukavičije jaje između Srba iz Srbije i Srba preko Drine na konto ne bi im mi pomogli, je li...

Srbija će uvek pomoći Srpskoj, da nije bilo Srbije ne bi bilo ni Srpske. Sva logistička, vojna, materijalna pomoć koju su dobijali dobijali su iz Srbije, narod u Srbiji je godinama trpeo dotad i od tad neviđene sankcije i izolaciju i strahovito siromašenje upravo zbog tog svog pomaganja braći preko Drine. Nikad pa ni danas se zbog toga nije u svesti naroda ovde javio neki antagonizam prema našim Srbima tamo, naprotiv, to je jednostavno bila svenacionalna i svesrpska žrtva i solidarnost! Stoga se ne brini oko eventualne pomoći u nekoj novoj situaciji ako iskrsne. I protiv koga će im biti potrebna vojna pomoć, protiv vas Bošnjaka hahah - šta napašće te ih sa svih 12 polurashodovanih tenkova što imate u Tuzli?! U principu ne verujem u neki sukob velikih razmera kad se jednog dana BiH bude raspala, mislim da bi moglo biti ograničenih konflikata na određenim mestima ali frontalnih borbi ne iz bar 10 razloga koje ti mogu nabrojati... Što se tiče ljudstva, mobilizacije u Srbiji nije ni bilo za rat u BiH, Srbi tamo su imali dovoljno ljudstva da se brane, falilo im je tehnike i logistike, a to im je sve bilo omogućeno. I dan-danas je populacioni odnos Srba i Bošnjaka 1:1,5 (ili 1:2 ako vam se pridruže "vezivači zastava" Hrvati) tako da je to sasvim komotna razmera da ne moraju strahovati o nekoj brojčanoj nadmoći Bošnjaka, za razliku od odnosa krajiških Srba gde je taj odnos naspram Hrvata u Hrvatskoj bio 1:12. Na koje konkretne akcije pomoći Srbima u Srpskoj odavde misliš sad u mirnodopskom periodu? Odakle ti to da su Srbi u Srpskoj trenutno u opasnosti, pa zaštićeni su kao beli medvedi na pola BiH, jedini koji ste u opasnoj situaciji ste vi, sabijeni na 23-4% "jedne i jedine". To što žele da razbucaju tu nakaradnu tvorevinu i da se prisajedine matici nema veze sa osećajem neke neposredne ugroženosti i opasnosti.

Što se tiče Krajine, ista stvar kao i za Srpsku, pomagalo se braći na svaki način, a i trpelo se zbog toga žestoko. To što se stvar završila kako se završila je splet više činilaca od kojih su ovi glavni: inferiorno rukovodstvo u Kninu, u zadnjoj fazi ravnodušno (da ne kažem izdajničko) ponašanje Miloševića i njegove vrhuške i, pre svega, veštine hrvatskog vođstva i snage i odlučnosti hrvatske vojske. Kombinacija svega toga je dovela do toga da danas Krajina nije deo Srbije ili da bar nema srpskog entiteta u Hrvatskoj (koji je npr. predviđao plan Z-4). Znači, ne radi se tu o izdaji Krajišnika od strane Srbijanaca, kako ti impliciraš, solidarnosti je i te kako bilo. Tačno, odziv na delimičnu mobilizaciju avgust-oktobar 1991 je bio loš (od 10% do 12%), ali to ne znači da je narod u Srbiji bio indiferentan, tu je bilo mnogo razloga, mada ne poričem da je kad se gleda ovako odvojeno kao suva činjenica taj procenat razočaravajući ...

Što se tiče Kosova, radi zaštite našeg naroda dole i odbrane teritorije, malena Srbija je ušla u rat sa najjačim vojnim savezom u istoriji, NATO paktom, dobili smo batine, zemlja nam je bila polurazrušena a u nastavku je pretilo da se pretvori u ravnu tepsiju. U Kumanovu je potpisana kapitulacija i poraz, to je jasno...Bio je izbor između okupacije samo jednog dela (Kosova) ili okupacije cele zemlje. Te 1999. se pokušalo da se reši taj šiptarski tumor na tkivu Srbije, strateški smo sa tim zakasnili bar jedno 10 godina i desilo se to što se desilo. Što se tiče raspoloženja građana, odziv na mobilizaciju je za rat na Kosovu bio preko 75% (inače, u teoriji se smatra da je 80% gornja granica mogućeg zahvata vojnih obveznika pri potpunoj mobilizaciji) tako da je narod bio spreman da se bori za sebe i svoje sunarodnike dole, osećala se fizička ugroženost jer je rat prešao i na neposredno okruženje nas, kako vi kažete, Srbijanaca.

Inkvizitor
28-04-2012, 10:29
Ako je "šiptarski" tumor na tlu Srbije, jel to znači da je Krajina bila srpski tumor na tlu Hrvatske ili je RS srpski tumor na tijelu BiHi kako bi vi postupili da Albanija šalje svoje trupe u Srbiju da pomogne braći. Jer i oni imaju braću, nemate samo vi braću. Bi li ih napali, granatirali i to. Albaniju mislim.

Uroš
28-04-2012, 10:34
Zašto ne bi uspoređivao..ako je Srba bilo više tri puta u Hrvatskoj nego Hrvata u Srbiji može se imati zagarantirani zastupnik u ime Hrvata a ne da DS šatro gura nekog Hrvata..po tome ima Srba u hrvatskom SDP-eu barem trećina. I u vladi. Kakva je to logika.

Vidiš nemate manjiske kvote a ovdje pričate kako manjine imaju straaaašna prava u Srbiji. Kakva to straaašna prava. U hrvatskom saboru je zagarantirano 8 manjinskih predstavnika. To nema nitko na svijetu.

dalje..vi ste to lijepo riješili građanska država i nema manjina..a manjine postoje. Tako smo trebali i mi proglasit građansku državu a ionako se zna čija je kao što se zna i čija je Srbija. Pa nema manjina. Po ustavu svi su građani jednaki i šlus.

A ne ovako da jedan Stanimirović koji je pri padu Vukovara govorio kako je palo zadnje ustaško uporište... vukovarska bolnica.. danas sjedi u Saboru i mi ga plaćamo..i još vitla pištoljem usred Zagreba. Usporedio bi to s vašom situacijom da vam npr Tači sjedi u skupštini Srbije da eventualno integrirate ponovo Kosovo..iako vi nemate grad potaracan poput Vukovara.

I reciprocitet..to pod prvo..ako Hrvati u Srbiji nemaju zagarantirane predastavnike u srpskoj skupštini onda nemaju ni Srbi u hrvatskom saboru. I sve 5.

A ne da uvijek glumimo svjetske budale

Inkvizitore, Srbija po novom Ustavu (donesenom 2007. pošto smo postali samostalna država) je nacionalna država Srba. U Ustavu u članu 1. piše da je Srbija "država srpskog naroda i svih njenih građana". Tako da ti taj argument o nekoj našoj mimikriji na konto nominalno građanske države, otpada.

Lepo sam ti objasnio kako ide sistem manjinske reprezentacije u skupštini, ne znam šta je nejasno...

Inkvizitor
28-04-2012, 10:45
Inkvizitore, Srbija po novom Ustavu (donesenom 2007. pošto smo postali samostalna država) je nacionalna država Srba. U Ustavu u članu 1. piše da je Srbija "država srpskog naroda i svih njenih građana". Tako da ti taj argument o nekoj našoj mimikriji na konto nominalno građanske države, otpada.

Lepo sam ti objasnio kako ide sistem manjinske reprezentacije u skupštini, ne znam šta je nejasno...

Nije ništa nejasno, jasno je da su prazne priče o manjinskim pravima koja su jaaako veliiika i kako su svi u Srbiji zaštićeniji od Srba.

Dakle, to je ladno demantirano..

Znam daj e bila "građanska" dugo vremena, još od Slobe kad se pričalo..eto kako je Srbija građanska država a Hrvatski nacionalisti stavili da je Hrvatska država hrvatskog naroda. A kao netko glup pa ne zna šta znači to "građanska" u Srbiji.

dakle reciprocitet, nema zagarantiranih Hrvata u skupštini Srbije, nema zagarantiranih Srba u hrvatskom saboru. I nema problema.

Uroš
28-04-2012, 11:01
Nije ništa nejasno, jasno je da su prazne priče o manjinskim pravima koja su jaaako veliiika i kako su svi u Srbiji zaštićeniji od Srba.

To nikad nisam ni tvrdio, ne znam u čemu vidiš problem s ovim što pišem...

Uroš
28-04-2012, 11:03
Ako je "šiptarski" tumor na tlu Srbije, jel to znači da je Krajina bila srpski tumor na tlu Hrvatske ili je RS srpski tumor na tijelu BiHi kako bi vi postupili da Albanija šalje svoje trupe u Srbiju da pomogne braći. Jer i oni imaju braću, nemate samo vi braću. Bi li ih napali, granatirali i to. Albaniju mislim.

Šta ti misliš?

Inkvizitor
28-04-2012, 11:13
Šta ti misliš?

ja tebe pitam..??

Inkvizitor
28-04-2012, 11:13
To nikad nisam ni tvrdio, ne znam u čemu vidiš problem s ovim što pišem...

bilo je u raspravi, referiram se na raspravu a ne samo na tebe..to je tako na forumima..

Inkvizitor
28-04-2012, 11:31
znači, nema odgovora...tipično..

caporegime
28-04-2012, 12:35
naravno da je svaka srpska krajina u Hrvatskoj ili bilo koji pokušaj teritorijalno političke organizacije Srba u Hrvatskoj (a svako tako organiziranje je bilo usmjereno amputaciji dijelova hrvatskog teritorija) tumor na tkivu Hrvatske koji treba bez imalo emocija odstraniti.

Srbi u hrvatskoj su s druge strane narod koji ima sva prava koja mu pripadaju. i kolektivna i pojedinačna.
i vrijeme je da se srbi u hrvatskoj počnu ponašati kao narod koji je diop hrvatskog političkog tijela.
Ne znam da li poštovani kolega iz srbije zna ali svaki Srbin kojemu je oštećena privatna stambena imovina u ratu, od mojih novaca dobiva novosagrađenu nekretninu, ukolik ose obveže da će tamo živjeti.
u radne knjižice Srba koji su živjeli na okupiranim teritorijima uopisujhe se radni staž za vrijeme dok su prozvodili i radili za okupatorsku krajinu a to se čak upisuje i vojnicima srpske krajinske vojske.

Dakle, imat će plaćeni staž za vrijeme za koje je rušio Hrvatsku.
i mene živo zanima što bi rekao da Srbija priznaje u radni staž i na konto toga isplaćuje mirovinu vojniku ovk? i da još zamisli da je taj vojnik ovk ratno stanje prove napadajući valjevo, niš....

Jednom sam u novinama čitao priču o jednom Srbinu koji živi pored Obrovca.
vrati se, priznaje da je bio u ratu, mobiliziran protiv svoje volje. Nema ništa, i jedva živi.

I pizdi jer gleda likove koji su bili vođe pobune, glavni poticatelji i rata i zločina i secesije kako sad, uguženi u SDSS ili SNO uredno dobro žive, vrše neku funkcije i uživaju beneficiju pripadnosti SDSS-u.

Srbi kao narod koji se pobunio protiv Hrvatske, koji je plebiscitarno izrazio svoju odbojnost prema Hrvatskoj,čiji su pripadnici kao metodu svog djelovanja ugradili masovni zločin, koji su na kraju poraženi, pobjegli...te kojima je omogućeno da se vrate, da dobiju svoju imovinu, da im se izgradi nova (našim novcem), da im vođe pobune uživaju kao politički predsatvnici svog naroda i vrše funkcije na lokalnoj razini uživaju prava koja ni jedan narod generalno i općenito gledajući, ne bi uspio dobiti nigdje na svijetu da je bio u takvoj ulozi kakvu su Srbi imali u ratu.

i dan danas ispoljavaju neviđenu licemjernost kad se dođe do priče o vlastitoj ulozi.
da je bilo koji narod učinio Srbiji ono što su Srbi učinili u Hrvatskoj, i da prođe kako su Srbi prošli, odnosno da izgube rat, Srbija bi ih kolektivno istrijebila i još bi od svih tražila da ih se podrži u pravu na osvetu i trijebljenje elementa koji je iz čista mira krenuo sa ratom i zločinima.

usporedivo s tim Hrvati u Srbiji su nitko i ništa.

Pojedini Srbi možda imaju problem odbojnosti okoline i pojednične sumnjičavosti prema njima ali hej.....sami su sijali takav odnos koji ima se na kraju vratio kao bumerang.

SarajkaDjevojka
28-04-2012, 12:35
O kakvoj velikoj Srbiji pricas,hajde prvo to pojasni i zasto ne bi mi podrzavali bracu iz RS kad vi mozete da podrzavate a i vas isto kojekakvi arapi i saudijci koji su udaljeni kilometrima daleko i sa vama nemaju nista zajednicko?Oladi malo o velikoj Srbiji,i nismo mi prekodrinasi nego Srb(i ponosni smo na to)i,niko tebe ne naziva balijom ovde pa iskuliraj i ti slicne nazive ako vec zelis da normalno diskutujes.Vise se naslusah Velike Srbije sa vase strane nego od bilo koga.....

Problem kod vas Srba je jednostavno definirati.Vi ne podrzavate bracu u RS-u radi patriotskih razloga nego zbog teritorije i separatistickih ciljeva.Da vi financirate skolstvo, ekonomiju podpomazete i sl, to bi bilo pozdravljeno sa odusevljenjem.Dakle definiraj tu podrsku.Sto se Arapa i Turaka tice njihov odnos prema Bosnjacima je vezan za cisti interes.Ne gajim uopste iluzije u pogledu toga.
Na kraju prekodrinas po mom misljenju nije uvreda, nego regionalna pripadnost, obzirom da ne znam iz kojeg dijela si Srbije.Ne vidim svrhu tog dijela tvog upisa, ja sam Bosanka.

Nacionalne manjine ne postoje u Srbiji, kao sto ni u RS- u ne postoje druga dva konstitutivna naroda ( Bosnjaci i Hrvati )To je vec predjeno gradivo.
Da ne ponavljamo upise.Dokle ce pojedinci izigravati demokrate po forumima i postati kojekave linkove, pitanje je vremena a vjerovatno i stanja (ne) svijesti prosjecnog Srbina.

SarajkaDjevojka
28-04-2012, 12:59
Urose, ja sam bajke o srpskoj solidarnosti, zrtvama, zrtvovanju i NATO bombardovanju odavno prerasla.Nemoguce je citirati tvoj esej na tu temu, pa cu ti kratko odgovoriti.Srbija je kriva za Oluju i opcenito polozaj svog naroda u HR, Srbija je takodje kriva za polozaj svog naroda na sjeveru Kosova.Srbija ce takodje biti kriva, za polozaj svog naroda u RS-u.
Velikosrpska politika od devedesetih pa do sada nije promijenjena skoro nikako.Samo ste je bolje upakovali u zgodnog evropski prihvatljivog Tadica.Varka ce vjerovatno trajati jos za vrijeme izbora.
Sto se zrtve Srbije kao drzave tice, placena je iskljucivo zbog velikosrpske politike, brutalnosti ratovanja i bolesno ambicioznih teritorijalnih apetita BG.Ako ti ili netko treci vjeruje da je to bilo zbog
Srba u Krajini, RS -u ili sad na Kosovu zasluzuje planetu naivcine desetljeca !

Aleksa
29-04-2012, 08:42
Problem kod vas Srba je jednostavno definirati.Vi ne podrzavate bracu u RS-u radi patriotskih razloga nego zbog teritorije i separatistickih ciljeva.Da vi financirate skolstvo, ekonomiju podpomazete i sl, to bi bilo pozdravljeno sa odusevljenjem.Dakle definiraj tu podrsku.Sto se Arapa i Turaka tice njihov odnos prema Bosnjacima je vezan za cisti interes.Ne gajim uopste iluzije u pogledu toga.
Na kraju prekodrinas po mom misljenju nije uvreda, nego regionalna pripadnost, obzirom da ne znam iz kojeg dijela si Srbije.Ne vidim svrhu tog dijela tvog upisa, ja sam Bosanka.

Nacionalne manjine ne postoje u Srbiji, kao sto ni u RS- u ne postoje druga dva konstitutivna naroda ( Bosnjaci i Hrvati )To je vec predjeno gradivo.
Da ne ponavljamo upise.Dokle ce pojedinci izigravati demokrate po forumima i postati kojekave linkove, pitanje je vremena a vjerovatno i stanja (ne) svijesti prosjecnog Srbina.

Pa, podržava Srbija braću finansirajući školstvo i ekonomski. Npr. Srbija je finansirala otvaranje Osnovne škole "Srbija" na Palama, čak je Tadić bio na otvaranju. Talekom Srbije kupio je Telekom Srpske. Kažeš da bi takve stvari bile pozdravljene sa oduševljenjem, ali koliko se meni čini bošnjačka javnost uopšte nije bila oduševljena time. Naprotiv.

Aleksa
29-04-2012, 08:52

znači, nema odgovora...tipično..

Ma ima odgovora. Ta parelela se može napraviti. Samo što ja ne bih koristio reč "tumor" ni u jednom slučaju jer je to na neki način vrednosni sud. ono što je loše za jednu stranu, to će natvati tumorom. U svakom slučaju Srbi u Hrvatskoj su bili smetanja projektu podržavljenja avnojevske SR Hrvatske, kao što su Albanci bili destabilizirajući faktor u Srbiji, tj. smetnja nekim srpskim državnim projektima.

Aleksa
29-04-2012, 09:19
naravno da je svaka srpska krajina u Hrvatskoj ili bilo koji pokušaj teritorijalno političke organizacije Srba u Hrvatskoj (a svako tako organiziranje je bilo usmjereno amputaciji dijelova hrvatskog teritorija) tumor na tkivu Hrvatske koji treba bez imalo emocija odstraniti.

Srbi u hrvatskoj su s druge strane narod koji ima sva prava koja mu pripadaju. i kolektivna i pojedinačna.
i vrijeme je da se srbi u hrvatskoj počnu ponašati kao narod koji je diop hrvatskog političkog tijela.
Ne znam da li poštovani kolega iz srbije zna ali svaki Srbin kojemu je oštećena privatna stambena imovina u ratu, od mojih novaca dobiva novosagrađenu nekretninu, ukolik ose obveže da će tamo živjeti.
u radne knjižice Srba koji su živjeli na okupiranim teritorijima uopisujhe se radni staž za vrijeme dok su prozvodili i radili za okupatorsku krajinu a to se čak upisuje i vojnicima srpske krajinske vojske.

Dakle, imat će plaćeni staž za vrijeme za koje je rušio Hrvatsku.
i mene živo zanima što bi rekao da Srbija priznaje u radni staž i na konto toga isplaćuje mirovinu vojniku ovk? i da još zamisli da je taj vojnik ovk ratno stanje prove napadajući valjevo, niš....

Jednom sam u novinama čitao priču o jednom Srbinu koji živi pored Obrovca.
vrati se, priznaje da je bio u ratu, mobiliziran protiv svoje volje. Nema ništa, i jedva živi.

I pizdi jer gleda likove koji su bili vođe pobune, glavni poticatelji i rata i zločina i secesije kako sad, uguženi u SDSS ili SNO uredno dobro žive, vrše neku funkcije i uživaju beneficiju pripadnosti SDSS-u.

Srbi kao narod koji se pobunio protiv Hrvatske, koji je plebiscitarno izrazio svoju odbojnost prema Hrvatskoj,čiji su pripadnici kao metodu svog djelovanja ugradili masovni zločin, koji su na kraju poraženi, pobjegli...te kojima je omogućeno da se vrate, da dobiju svoju imovinu, da im se izgradi nova (našim novcem), da im vođe pobune uživaju kao politički predsatvnici svog naroda i vrše funkcije na lokalnoj razini uživaju prava koja ni jedan narod generalno i općenito gledajući, ne bi uspio dobiti nigdje na svijetu da je bio u takvoj ulozi kakvu su Srbi imali u ratu.

i dan danas ispoljavaju neviđenu licemjernost kad se dođe do priče o vlastitoj ulozi.
da je bilo koji narod učinio Srbiji ono što su Srbi učinili u Hrvatskoj, i da prođe kako su Srbi prošli, odnosno da izgube rat, Srbija bi ih kolektivno istrijebila i još bi od svih tražila da ih se podrži u pravu na osvetu i trijebljenje elementa koji je iz čista mira krenuo sa ratom i zločinima.

usporedivo s tim Hrvati u Srbiji su nitko i ništa.

Pojedini Srbi možda imaju problem odbojnosti okoline i pojednične sumnjičavosti prema njima ali hej.....sami su sijali takav odnos koji ima se na kraju vratio kao bumerang.

Dobar post. Ne znam kako to da kažem, a da ne liči na neku snishodljivost prema Hrvatima sa kojima komuniciram (makar ovde i ovako) i usiljenu blagonaklonost prema Hrvatskoj, ali ipak bih rekao da je današnji položaj Srba u Hrvastkoj dobar i zadovoljavajući, s obzirom na dešavanja devedesetih. Ali isto bih rekao i da pričam oči u oči sa nekim Srbinom. Čak mi se ponekad čini, da je ponašanje Srba u Hr, u današnje vreme pomalo drsko i bezobrazno, s obzirom na činjenicu da su poražena strana u ratu.

S druge strane, preostali Srbi su posle Oluje našli načina da se integrišu u hrvatsko društvo, preko SDSS-a. Preko učešća u vlasti. Možda tu ima i vešte političke kalkulacije Pupovca u izboru koalicionih partnera. Npr. Srbi ne igraju na kartu hrvatskih političkih podela HDZ - SDP, pa im se tako ne gadi saradnja ni sa HDZ-om.

labello
29-04-2012, 16:58
eto čekamo izbore,baš me zanima kako će sve to izaći

caporegime
29-04-2012, 16:58
zašto bi ima se gadila suradnja s hdz-om.
to se z6ove simbioza.
s jedne strane imaš profi srbina koji preko takve stranke i povremene kuknjave osigurava svoj osobni i politički kao i materijalni status.
kao i ljudi iz svojeg okruženja.
a sanader je dobro znao da je bolje da srbima a ponajviše političkim predsatvnicima srba u hrvatskoj da i više nego što se treba jer onda neće imati moguću kuknjavu, tužakanje i skretanje pažnje europskoj uniji koja po defaultu mora kenjat oko nacionalnih prava manjina, ispirući svoju višestruko pokazanu nebrigu prema malim državama bez obziroa o kome se radilo u svakom pojedinom slučaju.
nije si sanader mogao dozvolii ni jedan milidžul energije kao ni jednu sekundu viška koju bi morao potrošiti na bilo što drugo što nije stvaranje mreže lopovluka radi koje mu se sada uostalom i događa što mu se događa.

caporegime
30-04-2012, 09:34
Predsjednik srbijanske oporbene Srpske napredne stranke (SNS) i kandidat te stranke na predstojećim izborima za predsjednika Srbije Tomislav Nikolić izjavio je u nedjelju da je odnos Hrvatske prema protjeranim Srbima i njihovoj imovini u Hrvatskoj prepreka suradnji Srbije i Hrvatske te da, kada bi Europska unija (EU) radila strogo po pravilima, Hrvatska ne bi mogla postati članicom EU dok ne riješi to pitanje.

- Ja nikome ne bih zamjerio ako kaže da Hrvatska treba rješiti pitanje Srba, posebice srpske imovine, i o tome sam često u Bruxellesu razgovarao. Koji je razlog bio da EU podigne Hrvatsku na tom putu dvije ili tri stepenice iznad nas, ne znam - kazao je Nikolić gostujući na beogradskoj tv postaji Prva srpska TV.

Nikolić je ustrdio kako Hrvatska to pitanje nije regulirala i da 'kada bi EU strogo po pravilima rješavala, Hrvatska ne bi mogla biti punopravni član EU dok to ne riješi'.

Dodao je kako je to kamen spoticanja u odnosima između Srbije i Hrvatske te da on osobno nema nijedan drugi problem sa Hrvatskom.

- Niti sam podrijetlom iz Hrvatske, niti pamtim šta se događalo prije pet, 10, 50, 100 godina, niti na to imam pravo kao onaj tko računa da će biti predsjednik države, ali zaista, ono što nas sprječava da surađujemo to je taj odnos Hrvatske prema Srbima koji su protjerani, vjerojatno se nikada neće vratiti, ali im se ne dozvoljava ni da koriste svoju imovinu - zaključio je Nikolić.

Prema posljednjim istraživanjima javnog mnijenja, Nikolić je glavni konkurent na izborima za predsjednika Srbije donedavnom srbijanskom predsjedniku i sadašnjem predsjedničkom kandidatu vladajuće Demokratske stranke (DS) Borisu Tadiću. Predpostavlja se da će Nikolić i Tadić ući u drugi krug predsjedničkih izbora.

Nikolićev SNS, također po istraživanjima javnog mnijenja, je vodeća oporbena stranka a zajedno sa koalicijom koju predvodi navodi se kao glavni konkurent na parlamentarnim izborima Tadićevom DS-u i koaliciji okupljenoj oko te stranke.

SNS je nastao potkraj listopada 2008. od nekadašnjih članova Srpske radikalne stranke (SRS) koji su stali uz bivšeg zamjenika predsjednika SRS-a Nikolića nakon njegova sukoba s čelnikom radikala Vojislavom Šešeljem. U Srbiji su za 6. svibnja zakazani predsjednički, parlamentarni, pokrajinski i lokalni izbori.

kaže tomo grobar koji je za vrijeme rata pristupio četničkim dobrovojački odredima koji su imali otvorenu namjeru oduzimati hrvatski teritorij i protjerivati te ubijati hrvate.
i takav dijeli lekcije........
ma samo ti tomo pobijedi i ostani takav.

Inkvizitor
30-04-2012, 10:19
osim eventualno Čede Jovanovića, svi predsjednički kandidati u Srbiji imaju takav stav ili gori. Njih ne zanima što su Srbi spalili trećinu Hrvatske, pobunili se i pokušali na teritoriju Hrvatske napravit Veliku Srbiju. Napravili stotine milijarde eura štete. Njima rat počinje sa Olujom 95-te. Sve prije toga za njih ne postoji. Hrvatska po njima nema braniti svoju samostalnost i i imati nagon za opstankom, to je privilegija samo Srba uvijek i svuda. Bilo u tzv Krajini. bilo u BiH bilo na Kosovu. Srpski ibermenši imaju prava koji drugi nemaju.

Srbija i Srbi nisu jednog eura dali za štetu koju su počinili. Hrvatska snosi i svoje i srpske troškove. To je bezobrazluk kojem nema granica. Ali za to smo si i sami krivi pa nam Nikolići mogu držati lekcije. Nije smjelo ići u nikakve odnose sa Srbijom dok nije priznala agresiju i platila ratnu odštetu.

Tomahawk
30-04-2012, 10:33
osim eventualno Čede Jovanovića svi predjsednički kandidati u Srbiji imaju takav stav ili gori. Njih ne zanima što su Srbi spalili trećinu Hrvatske, pobunili se i pokušali na teritoriju Hrvatske napravit Veliku Srbiju. Napravili stotine milijarde eura štete. Njima rat počinje sa Olujom 95-te. Sve prije toga za njih ne postoji. Hrvatska po njima nema braniti svoju smaostalnost i i imati nagon za opstankom, to je privilegija samo Srba uvijek i svuda. Bilo u tzv Krajini. bilo u BiH bilo na Kosovu. Srpski ibermenši imaju prava koji drugi nemaju.

Srbija i Srbi nisu jednog eura dali za štetu koju su počinili. Hrvatska snosi i svoje i srpske troškove. To je bezobrazluk kojem nema granica. Ali za to smo si i sami krivi pa nam Nikolići mogu držati lekcije. Nije smjelo ići u nikakve odnose sa Srbijom dok nije priznala agresiju i platila ratnu odštetu.

Steta sto nemamo vlast kojoj bi ovo sto si napisao bila jedina politika spram Srba i Srbije. Njih trebamo i politicki potpuno poraziti i onda ce prestati bit bezobrazni .

MidnighT
03-05-2012, 22:43
Steta sto nemamo vlast kojoj bi ovo sto si napisao bila jedina politika spram Srba i Srbije. Njih trebamo i politicki potpuno poraziti i onda ce prestati bit bezobrazni .

Nemate vlastu kakvu zelite(a vecina bi izgleda onu ndh) zato sto ste nemacki protektorat kako sada tako i kroz raniju istoriju.
A da se lepo otvori posebna tema sto se tice ovoga pa da suporostavimo stavove?

SarajkaDjevojka
03-05-2012, 23:01
Nemate vlastu kakvu zelite(a vecina bi izgleda onu ndh) zato sto ste nemacki protektorat kako sada tako i kroz raniju istoriju.
Antifasizam na djelu, sad cemo na novoj temi nabrajati ofanzive i hvaliti se blizom rodbinom koji su bili nosioci spomenica i narodni heroji.Cas povijesti o Jasenovcu i milionima zrtava, takodje nece izostati.A mi ostali trebamo u misiju rupu da se sakrijemo jer smo morebit a more i ne bit potomci ustasa.Zato evo vec ovdje pocnimo sa opravdanjima i izvinjenjima.

MidnighT
03-05-2012, 23:21
Antifasizam na djelu, sad cemo na novoj temi nabrajati ofanzive i hvaliti se blizom rodbinom koji su bili nosioci spomenica i narodni heroji.Cas povijesti o Jasenovcu i milionima zrtava, takodje nece izostati.A mi ostali trebamo u misiju rupu da se sakrijemo jer smo morebit a more i ne bit potomci ustasa.Zato evo vec ovdje pocnimo sa opravdanjima i izvinjenjima.

A ko se tebi obratio uopste,vi ste se pokazali danas kada ste onim majkama pobijenih vojnika u onom kukavickom napadu u dobrovoljackoj uzvikivali svasta i a ganic pre neki dan sa izjavom da je vise Srba poginulo u auto nesrecama,dokle god budete imali takav stav i mi cemo braniti svoj,sta ti tu nije jasno.A ako te zanima nisam nikakav ljubitelj partizansko komunisticke ideologije i austrijanca Tita....

Non serviam
03-05-2012, 23:33
Ja sam odlucio, glasacu za Zukorlica. Njegov program mi se najvise dojmio. Jedna vjera, jedna nada :moli :kez

SarajkaDjevojka
03-05-2012, 23:33
Pa sta si ocekuvao molim te ? Sucut ?Kolektivni plac i spaljivanje ?

Zaljenje za onim koji su moj grad drzali pod opsadom godinama ? Vi bi politickim manipulacijama i izigravanjem zrtvi da ponistite hiljade ubijenih Sarajlija u redovima za vodu i prikupljanje ogreva ?Uostalom drugo su Potocari i mezarja gdje Bosnjaci obiljezavaju zrtve, a drugo su dijelovi grada gdje se namjerno paralizira saobracaj, komunikacije i sl radi nekih politickih poena.Nitko vam ne brani da idete na groblja svojih poginulih ali ocekivati od Sarajlije/ke sucut poslije visegodisnje opsade je nemoguca misija.
Sto se zlocina tice, ako je bio, iznesite dokaze i kaznite pocinioce, no amnestirati opsadu dobrovoljackom, kazanima i sl, nece ici.Kad platite i privedete pravdi odgovorne za smrt hiljade djece, unistavanje imovine, nemoguce zivotne uvjete kojim smo bili izlozeni onda tek mozes izigravati neku moralnu vertikalu.Sve dok koljac Mladic, Karadzic i Srbija kao drzava ne bude isplatila ratnu ostetu, dok ne obnovimo tuzbu protiv vas, moja sucut visi na prekodrinskom mostu.Tamo je pokupi.

caporegime
04-05-2012, 08:58

zašto vi srbi uvijek guslite istu priču o njemačkoj i vatikanu?
u ovoj zemlji se više osluškuje prdež iz foreign offica u londonu nego hoće li kiša nakon dvogodišnje suše.
mislim da ćeš me shvatiti kako hrvatska prilično dobro ispunjava britanska izvoljevanja.
skoro smo servilni ko vi prema rusima.

odnos sa njemcima bi tu još bio i prihvatljiv

p.s. u pravu je sarajka. vi se ismijavate sa opsadom sarajeva i tisućama ubijenih civila a plačete zbog nekoliko vojnika koji su imali status neprijateljskih vojnika u sukobu i koji su poginuli kao neprijateljski vojnici na zadatku.
da je vama netko okružio beograd, 3 godine se iživljavao nad njim, upokojio nekoliko tisuća civila, zlurado guštao nad gladi, bolestima, hladnoći....vi biste si uzeli pravo (da ste u mogućnosti) da istrijebite taj narod, da mu preorete grobove, da njihovim potomcima generacijama nabijate to na čelo i još bi od cijelog svijeta zahtijevali da vas podrže i blagonaklono gledaju u vašem "pravu na osvetu".

ja ne kažem da srbi nisu imali žrtava da puno srba ni krivih ni dužnih nije propatilo ali kad se sjetim vašeg zluradog i bahatog, bezosjećajnog odnosa prema svim ljudima koje ste iz čista mira unesrećili onda ni ja nemam empatije prema srpskim tragdijama.
ni ja kao ni većina ljudi. a vi se čudite tome.
vidiš, ti se kriviš i plačeš zbog traktora 95' i u tome gledaš najveću svjetsku tragediju.
ja se s druger strane sjećam traktora u ljeto 91' godine kako prolaze po zelenom valu u zagrebu.
prognani hrvati s banovine, bez ičega samo s onim što su mogli natovarit na brzinu.
a oni koji su na traktorima bili 95' su 91' plesali na zgarištima spaljenih kuća i cugali šljivu dok su dijelili plijen iz kuća ovih što su traktore vozili 91'. i staro i mlado, i žene i starci. imaš snimaka koliko hoćeš.

sori, žao mi je, ...ali nemam empatije prema srpskim žrtvama.
srbi su me na najbolji način uvjerili da nemam za čim žalit.

ali, istina je...ovo je tema za izbore u srbiji.

Inkvizitor
04-05-2012, 09:47
Opet ta idiotska priča o njemačkom protektoratu..i to od koga??

što se tiče izbora u Srbiji..izgleda da će najviše glasova odnijeti Nikolić ali opet neće dobiti vlast jer nema koalicijski potencijal

mali Sloba je izgleda odlučio opet sa Tadićevcima.

Humphrey
04-05-2012, 11:15
Ja sam odlucio, glasacu za Zukorlica. Njegov program mi se najvise dojmio. Jedna vjera, jedna nada :moli :kez

Slušao sam neki njegov intervju, pa čovjek bi vas pretvorio u oazu za prinčeve i šeike. :)

Aleksa
04-05-2012, 11:48
Pa sta si ocekuvao molim te ? Sucut ?Kolektivni plac i spaljivanje ?

Zaljenje za onim koji su moj grad drzali pod opsadom godinama ?

MidnighT je govorio o majkama poginulih vojnika koji su se okupile u dobrovoljačkoj da zapale sveće za svoje. A Sarajevčani su im dobacivali pogrdne reči i uzvikivali "Ubice". Prvo, nije u redu tako nazivati roditelje kojima su deca izgubila život. Drugo, ti poginuli vojnici nisu mogli držati grad pod opsadom jer su bili poginuli.
Treće, ne očekujemo ništa, ni sućut, ni plač, ni samospaljivanje. Jednostavno, ne vređajte te porodice dok obavljaju to što imaju, pa nek idu u miru.
Ambasador Srbije u Sarajevu je primetio da Bošnjaci po RS imaju niz obeleževanja, pa niko im ništa ružno ne govori dok oni to obavljaju.

Humphrey
04-05-2012, 13:55
Uhićenja Albanaca u Srbiji za navodne ratne zločine, koliko je to u predizborne svrhe?

Aleksa
04-05-2012, 13:57
Uhićenja Albanaca u Srbiji za navodne ratne zločine, koliko je to u predizborne svrhe?

Pa verovatno će biti iskorišćeno, ali što opet ne znači, da su bezveze hapšeni. Ne mogu ništa da kažem, ne znam o čemu se radi.

SarajkaDjevojka
04-05-2012, 14:00
Zato dragi Aleksa ravnogorci orgijaju po Srebrenici, gdje je ubijeno 8000 civila.Cudi me da netko nije digao glas protiv toga.Lupaju se objekti, prozori povratnickih kuća, auto
Sa razglasom ide i pjeva se " spremte se spremte braco cetnici "
Obzirom da imas amneziju posjeticu te takodje i na izrucenja Mladića i Hadzica gdje su Srbi sa kokardama masovno demonstrirali.Da ne navodim pojedinacne slučajeve zlostavljanja bosnjackih porodica diljem slobodarske republike mrske.

Kad uhvatim vremena otvorim ti ekstra temu, da bi tvoja tri dusebriznicka argumenta istopila kao sladoled na suncu.

Jedan od najcudnih vidova zlostavljanja je ipak u selu u blizini Dervente, gdje Srbima smeta zvonjava katolicke crkve, iako i oni svoju takodje imaju u selu.

Treba da nabrajam dalje ?Ako ne vjeruješ na rijec, postavim ja linkove sa ekstra temom "srpska tolerancija".

Non serviam
04-05-2012, 14:18
Aleksa, vidim ja da si ti liberalan, i sve je to fino. Ali prijateljski savet - okani se rasprave sa ovom sveticom (sem ako ti nije dosadno). Njoj je uvek kontraargument za sve 'a kako ste vi ovo i ono'. Nema tu konstruktivne rasprave. Tako se smisleno diskutovanje ne moze voditi. Jedino cemu zapravo to vodi je prepucavanje, sto doticna izgleda i zeli.

Meni je kul citati tvoje rasprave sa skoro svim ostalim clanovima portala, jer dobro artikulises misli, i ne upadas u vatru. Primera radi, eto ovaj tvoj predzadnji post, gde si sve lepo rekao. ;)

blam
04-05-2012, 14:19

Nadam se da nije ovo igra "ti uhapsis mene 3 Srba na Kosovo, ja tebe 5 Albanaca u Presevo" (ili ubrnuto), i da ovo nije odgovor za raciju Kosovske policije u prostorijama Radikalne Stranke u Caglavici blizu Pristine.

OVPMB (Oslobodilacka Vojksa Preseve Medvedja i Bujanovca) je imala veoma mali broj ratnika, i ja cisto sumnjam da skoro deset godina nakon konflikta u ovom regionu vlast u Srbiji nije bila u stanju da uhapsi odgovorne za navodne ratne zlocine.

Jos nisam cuo imena tih petoro uhapsenih, i cekam da vidim dali se radi o istim osobama koju se jednom bile uhapsene za ratne zlocine, a zatim deo njih i oslobodnjen.

Non serviam
04-05-2012, 14:34
Ako su uhapseni sa razlogom, samo napred, ali da je u svrhu kampanje - to je ocigledno. Mali Sloba je ljiga, opasan to je igrac.

MidnighT
05-05-2012, 00:36
Zato dragi Aleksa ravnogorci orgijaju po Srebrenici, gdje je ubijeno 8000 civila.Cudi me da netko nije digao glas protiv toga.Lupaju se objekti, prozori povratnickih kuća, auto
Sa razglasom ide i pjeva se " spremte se spremte braco cetnici "
Obzirom da imas amneziju posjeticu te takodje i na izrucenja Mladića i Hadzica gdje su Srbi sa kokardama masovno demonstrirali.Da ne navodim pojedinacne slučajeve zlostavljanja bosnjackih porodica diljem slobodarske republike mrske.

Kad uhvatim vremena otvorim ti ekstra temu, da bi tvoja tri dusebriznicka argumenta istopila kao sladoled na suncu.

Jedan od najcudnih vidova zlostavljanja je ipak u selu u blizini Dervente, gdje Srbima smeta zvonjava katolicke crkve, iako i oni svoju takodje imaju u selu.

Treba da nabrajam dalje ?Ako ne vjeruješ na rijec, postavim ja linkove sa ekstra temom "srpska tolerancija".

Ja razumem da svako ovde od nas brani stavove koje ima ali nemogu da razumem jedino tvoj nacin na koji sve predstavljas kao da ste svecimopusteno bi mogla kod cede u ldp,ideolosko i nacin razmisljanja vam je isti,nista sem vaseg misljenja nije ispravno,ali kad si vec krenula onda je red i da ti odgovorim:

Tu pricu o 8000 u srebrenici mozes da prodajes nekome drugome,posto i sama kazes da imas svedoke raspitaj se malo o cinjenicama koje cu ti izneti.
Ja tvrdim sledece a ti se raspitaj: Na teritoriji Srebrenice je izginulo svega 49 srebrencana a svi ostali su izginuli u oruzanom proboju ka Tuzli. Neprijateljske snage u Srebrenici su bile dobro naoruzane uz pomoc plavih slemova i NATO-a. Veoma je bitan podatak da je neprijatelj(vi) istakao belu zastavu u 16.00 c. 11.07.1995.g. a u oruzani proboj su krenuli rano ujutru 12.07.1995.g. Gro neprijateljskih snaga izginulo je na Crnom vrhu i Baljkovici.
Takodje i sami ste pre neki dan priznali u stenogramima da je sve lazirano i da srebrenicu treba iskoristiti u vase politicke svrhe.Nikako da spomenes sela oko Srebrenice u kojima su orgijali oricevi vojnici a sve to pod zastitom un-a jer je tada srebrenica bila zatvorena zona.I treba da vas je sramota cime se sluzite,sve vise mi je smesnije to pozivanje na Srebrenicu jer za par godina mogu da ocekujem da vas je izginulo vise nego u hirosimi i nagasakiju,i sto se mene tice vi tu sprdnju koju odrzavate i koja vam sluzi samo za pljuvanje po zlim cetnicima mozete da zadrzite za sebe,sto se mene licno tice Srebrenica je oslobodjena tada a dokle god budete imali takav stav i ponasali se kao da vi nista nista radili nego sve zli srbi,stav necemo promeniti,a vi i dalje se jedan dan tripujte da vas je izginulo milion a drugi dan priznajte da sve to koristite u licne svrhe,sta drugo ocekivati od naroda koji je izdao sopstvenu veru

A za Sarajevo je posebno prica,jeste bilo je u okruzenju ali isto tako je ispod bio prokopan tunel koji je trebao da vam sluzi da snabdevanje hranom pa ste ga koristili opet za naoruzavanje vise nego za neduzne ljude koje ste posle opet iskoristili u identicne svrhe,reci mi molim te koliko je srba procentualno zivelo u sarajevu pre rata a koliko ih je sada?

A od Mladicu i Karadzicu necu ni da komentarisem,Jovo Divjak je majka tereza zar ne za vas?I onda se cudite zasto mi stojimo iza nasih junaka

MidnighT
05-05-2012, 00:43
zašto vi srbi uvijek guslite istu priču o njemačkoj i vatikanu?
u ovoj zemlji se više osluškuje prdež iz foreign offica u londonu nego hoće li kiša nakon dvogodišnje suše.
mislim da ćeš me shvatiti kako hrvatska prilično dobro ispunjava britanska izvoljevanja.
skoro smo servilni ko vi prema rusima.

odnos sa njemcima bi tu još bio i prihvatljiv

p.s. u pravu je sarajka. vi se ismijavate sa opsadom sarajeva i tisućama ubijenih civila a plačete zbog nekoliko vojnika koji su imali status neprijateljskih vojnika u sukobu i koji su poginuli kao neprijateljski vojnici na zadatku.
da je vama netko okružio beograd, 3 godine se iživljavao nad njim, upokojio nekoliko tisuća civila, zlurado guštao nad gladi, bolestima, hladnoći....vi biste si uzeli pravo (da ste u mogućnosti) da istrijebite taj narod, da mu preorete grobove, da njihovim potomcima generacijama nabijate to na čelo i još bi od cijelog svijeta zahtijevali da vas podrže i blagonaklono gledaju u vašem "pravu na osvetu".

ja ne kažem da srbi nisu imali žrtava da puno srba ni krivih ni dužnih nije propatilo ali kad se sjetim vašeg zluradog i bahatog, bezosjećajnog odnosa prema svim ljudima koje ste iz čista mira unesrećili onda ni ja nemam empatije prema srpskim tragdijama.
ni ja kao ni većina ljudi. a vi se čudite tome.
vidiš, ti se kriviš i plačeš zbog traktora 95' i u tome gledaš najveću svjetsku tragediju.
ja se s druger strane sjećam traktora u ljeto 91' godine kako prolaze po zelenom valu u zagrebu.
prognani hrvati s banovine, bez ičega samo s onim što su mogli natovarit na brzinu.
a oni koji su na traktorima bili 95' su 91' plesali na zgarištima spaljenih kuća i cugali šljivu dok su dijelili plijen iz kuća ovih što su traktore vozili 91'. i staro i mlado, i žene i starci. imaš snimaka koliko hoćeš.

sori, žao mi je, ...ali nemam empatije prema srpskim žrtvama.
srbi su me na najbolji način uvjerili da nemam za čim žalit.

ali, istina je...ovo je tema za izbore u srbiji.

Tebe iskreno postujem ovde kao sagovornika jer vidim da si osoba na mestu.Jeste da imamo suprotstavljene stavove i da se sa vecinom tvojih neslazem po vecini slicnih pitanja(kao verovatno i ti sa mojima) ali ih postujem,Necu ti ovde odgovoriti na neke delove iz prethodnog posta koji si citirao,ali za razliku od sarajke(drzacu se teme) ti si ovde naveo jednu veoma bitnu stavku to je da se ginulo i sa nase straner,prema tome cela poenta price je bar po meni da je bilo obostrano(tj trostrano) ali mi iskreno ide na zivce to vise bosansko glupiranje kako su oni svi majke tereze.Sa vama je mnogo lakse vi za razliku od njih imate tu crtu da bar priznate da ste i vi divljali i tu nije nista sporno ali od njihovog kukanja mi je muka,kapiras me sta zelim da kazem.....

MidnighT
05-05-2012, 00:46

od kada se proglase izbori sve je u predizborne svrhe tako i ovo,u svakom slucaju bitno je da su zlikovci uhvaceni pa makar i u prediozborne svrhe a iskreno kako se zovu i koje su nacionalnosti me ne zanima,ubiti dva decka od 18 i 19 godina za mene je za najgoru osudu,a to da kao nisu mogli da ih pohvataju do sada je glupost.....

MidnighT
05-05-2012, 00:48
Opet ta idiotska priča o njemačkom protektoratu..i to od koga??

što se tiče izbora u Srbiji..izgleda da će najviše glasova odnijeti Nikolić ali opet neće dobiti vlast jer nema koalicijski potencijal

mali Sloba je izgleda odlučio opet sa Tadićevcima.

Nazalost mali sloba je u najboljoj poziciji sto je i sam izjavio a rekao je citiram 'Jedan od njih mora samnom a njih dvojica neka se dogovre' tako da po mojoj slobodnoj proceni malo sloba ce dobiti premijersko mesto......Treci je po broju glasova a ova dojica bez njega nemogu nista realno

caporegime
05-05-2012, 08:32
Ja razumem da svako ovde od nas brani stavove koje ima ali nemogu da razumem jedino tvoj nacin na koji sve predstavljas kao da ste svecimopusteno bi mogla kod cede u ldp,ideolosko i nacin razmisljanja vam je isti,nista sem vaseg misljenja nije ispravno,ali kad si vec krenula onda je red i da ti odgovorim:

Tu pricu o 8000 u srebrenici mozes da prodajes nekome drugome,posto i sama kazes da imas svedoke raspitaj se malo o cinjenicama koje cu ti izneti.
Ja tvrdim sledece a ti se raspitaj: Na teritoriji Srebrenice je izginulo svega 49 srebrencana a svi ostali su izginuli u oruzanom proboju ka Tuzli. Neprijateljske snage u Srebrenici su bile dobro naoruzane uz pomoc plavih slemova i NATO-a. Veoma je bitan podatak da je neprijatelj(vi) istakao belu zastavu u 16.00 c. 11.07.1995.g. a u oruzani proboj su krenuli rano ujutru 12.07.1995.g. Gro neprijateljskih snaga izginulo je na Crnom vrhu i Baljkovici.
Takodje i sami ste pre neki dan priznali u stenogramima da je sve lazirano i da srebrenicu treba iskoristiti u vase politicke svrhe.Nikako da spomenes sela oko Srebrenice u kojima su orgijali oricevi vojnici a sve to pod zastitom un-a jer je tada srebrenica bila zatvorena zona.I treba da vas je sramota cime se sluzite,sve vise mi je smesnije to pozivanje na Srebrenicu jer za par godina mogu da ocekujem da vas je izginulo vise nego u hirosimi i nagasakiju,i sto se mene tice vi tu sprdnju koju odrzavate i koja vam sluzi samo za pljuvanje po zlim cetnicima mozete da zadrzite za sebe,sto se mene licno tice Srebrenica je oslobodjena tada a dokle god budete imali takav stav i ponasali se kao da vi nista nista radili nego sve zli srbi,stav necemo promeniti,a vi i dalje se jedan dan tripujte da vas je izginulo milion a drugi dan priznajte da sve to koristite u licne svrhe,sta drugo ocekivati od naroda koji je izdao sopstvenu veru

A za Sarajevo je posebno prica,jeste bilo je u okruzenju ali isto tako je ispod bio prokopan tunel koji je trebao da vam sluzi da snabdevanje hranom pa ste ga koristili opet za naoruzavanje vise nego za neduzne ljude koje ste posle opet iskoristili u identicne svrhe,reci mi molim te koliko je srba procentualno zivelo u sarajevu pre rata a koliko ih je sada?

A od Mladicu i Karadzicu necu ni da komentarisem,Jovo Divjak je majka tereza zar ne za vas?I onda se cudite zasto mi stojimo iza nasih junaka

druškane ovo je ljigavo.
toliko dokaza da su se odvijala masovna smaknuća, toliko zatrpanih jama s hrpama ljudskih kostiju i sve iz srebrenice, toliko snmaka iz astelita gdje se vide pokreti ljudi, goleme jame, premještanje kamiona s ostacima ljudi, toliko svjedočanstvava i sa srpske strane da ti kažeš da je 8 000 ljudi izginulo u proboju?!!?!?!?
pa ako su izginuli u proboju što onda nisu dovedeni strani reporteri pa im fino pokazani razbacani leševi neprijateljskih vojnika??

ovo što si rekao je cinizan najgore vrste.

p.s. djed od mog kuma je bio neko vrijeme u osiguranju jasenovca.
žkaže da je to bilo vrlo ugodno mjesto za život.
kad bi vodio zatvorenike na rad, znao bi zaspat (s puškom) a ovi bi ga nakon završenog posla probudili da ih vozi nazad.
nije bilo ni ubijanja ni masovnih smaknuća.
bilo je jedino gladi, bolesti i ostalih stvari radi kojih bi ljudi i u grdau i na bojištu jednako umirali.

p.p.s reci mi samo gdje je to "junak" mladić zaustavio i pobijedio ikoga a da je bio barem jednak ako ne slabiji u ljudstvu i oružju?

SarajkaDjevojka
05-05-2012, 08:43
Srpske price za dobro jutro.

Licemjerje na djelu, ne svidja se modernom evropski orijentiranom Srbinu u kontekstu njegovog Srpstva, da su im buduce generacije i potomstvo obiljezene zlocinima i genocidom.
Kako ce takvi u Eu zaboga ?

Ajmo izjednaciti Vukovar, Srebrenicu, Podrinje, Posavinu sa NATO bombardovanjem i zrtvama.
To bi bilo najbolje, sve zlocine pocinjene od strane Srba zaboraviti, zato je ionako Milosevic iskljucivi krivac a on je mrtav.
Vratimo sjecanje na Jasenovac i zrtve.

Petar Brzica u toku dana poklao je 1300 I nesto neduznih Srba na takmicenju u Jasenovcu, dok je u Srebrenici poginuo 1 bosnjacki civil, tako sto je izvrsio harakiri.

Mislim zbilja...sto reci ?

Licemjeri i falsifikatori povijesti !

SarajkaDjevojka
05-05-2012, 08:56
Poklao je tacno 1360 Srba logorasa.Koliko BG ima stanovnika ?Sumadija ?

Bilo bi vrlo lako izracunati koliko takvih " nindji " treba pa da kompletna Srbija " padne" za 24 sata.Znaci broj stanovnika BG / 12 sati koliko ima jedan dan, sumnjam da je po noci klao I onda / sa 1360.

Dobijes tacan broj nindji, replika Srbosjeka vjerovatno postoji, eventualno mozda ugraditi neki motorni mehanizam, da to brze I jednostavnije IDE .
Desetak takvih "nindji" bi jos dodala za svaki slucaj, da idu iza " izvidnice" ako bi ostao koji promasen Srbin u brzini.

Inkvizitor
05-05-2012, 10:18
Bilko bi dobro da se ovo nastavi na temi o srpsko-muslimanskim odnosima a da ovdje pričamo o izborima u Srbiji.

Midnight je nalupao toliko gluposti da čovjek izgubi volju da uopće polemizira s njim.

crni bombarder
05-05-2012, 12:16
Nadam se da ce tomo Nikolic pobijediti.

Treba onda Tomi Grobaru lizati dupe, a mozda je to Josipovicu ok, ko zna.

mirr.or
05-05-2012, 12:32

da, da.. tebi je to zabavno, a ja onda trebam to preživjet.:nene

MidnighT
05-05-2012, 13:59
druškane ovo je ljigavo.
toliko dokaza da su se odvijala masovna smaknuća, toliko zatrpanih jama s hrpama ljudskih kostiju i sve iz srebrenice, toliko snmaka iz astelita gdje se vide pokreti ljudi, goleme jame, premještanje kamiona s ostacima ljudi, toliko svjedočanstvava i sa srpske strane da ti kažeš da je 8 000 ljudi izginulo u proboju?!!?!?!?
pa ako su izginuli u proboju što onda nisu dovedeni strani reporteri pa im fino pokazani razbacani leševi neprijateljskih vojnika??

ovo što si rekao je cinizan najgore vrste.

p.s. djed od mog kuma je bio neko vrijeme u osiguranju jasenovca.
žkaže da je to bilo vrlo ugodno mjesto za život.
kad bi vodio zatvorenike na rad, znao bi zaspat (s puškom) a ovi bi ga nakon završenog posla probudili da ih vozi nazad.
nije bilo ni ubijanja ni masovnih smaknuća.
bilo je jedino gladi, bolesti i ostalih stvari radi kojih bi ljudi i u grdau i na bojištu jednako umirali.

p.p.s reci mi samo gdje je to "junak" mladić zaustavio i pobijedio ikoga a da je bio barem jednak ako ne slabiji u ljudstvu i oružju?

Ja nekazem da niko nije izginuo nego kazem da ta bosanska brojka od 8000 je prenaduvana sto su i sami izjavili(pre par dana) i nevidim sta tu nije jasno.......

MidnighT
05-05-2012, 14:06
Srpske price za dobro jutro.

Licemjerje na djelu, ne svidja se modernom evropski orijentiranom Srbinu u kontekstu njegovog Srpstva, da su im buduce generacije i potomstvo obiljezene zlocinima i genocidom.
Kako ce takvi u Eu zaboga ?

Ajmo izjednaciti Vukovar, Srebrenicu, Podrinje, Posavinu sa NATO bombardovanjem i zrtvama.
To bi bilo najbolje, sve zlocine pocinjene od strane Srba zaboraviti, zato je ionako Milosevic iskljucivi krivac a on je mrtav.
Vratimo sjecanje na Jasenovac i zrtve.

Petar Brzica u toku dana poklao je 1300 I nesto neduznih Srba na takmicenju u Jasenovcu, dok je u Srebrenici poginuo 1 bosnjacki civil, tako sto je izvrsio harakiri.

Mislim zbilja...sto reci ?

Licemjeri i falsifikatori povijesti !

Pa ako ces iskreno ne dam nam se nesvidja nego necemo da nas vi koji ste do juce bili po sumama a posle toga sisli u sarajevo i izgravata gospodu pravite budalama sa vasim stavom da ste princeze a mi bradati cetnici i ako ces realno u danasnjoj evropi svi zemlje koje su bile na strani nacista su veoma lako primljene prema tome kapiram i tu vasu zurbu.Ali sigurno necemo da nam sarajveski talibani kukaju i prozivaju i traze da se mi njima nesto izvinjavamo a kada vam se spomenu vasa umetinicka dela onda se postavljate kao da su to uradili marsovci a vi ste kao i uvek nevini.
A to o falsifikovanju istorije tu ste najbolji,sta drugo ocekivati od onih koji su prodali veru pa su sad veci muslimani i od samog alaha.....

MidnighT
05-05-2012, 14:08
Bilko bi dobro da se ovo nastavi na temi o srpsko-muslimanskim odnosima a da ovdje pričamo o izborima u Srbiji.

Midnight je nalupao toliko gluposti da čovjek izgubi volju da uopće polemizira s njim.

Jel ti cim se neslazes sa necijim stavom odmah je glupost ili kako?
U svakom slucaju vracam se na izbore a ostala temtika u poseban deo,u svakom slucaju uvek mi je drago da suprostavim stavove i argumente sa tobom i ako se tebi ne da da polemises....

MidnighT
05-05-2012, 14:10

Mozda zapadnjaci odluce da bude neka vesela trojka pa bude i tadic u toj tvojoj varijanti,videcemo od sutra uvece,jedino znam da je mali sloba tu sigurno a za ostale ucesnike videcemo.....

caporegime
05-05-2012, 14:53
Ja nekazem da niko nije izginuo nego kazem da ta bosanska brojka od 8000 je prenaduvana sto su i sami izjavili(pre par dana) i nevidim sta tu nije jasno.......

možda. možda nije 8000 nego 7000.
možda i 5500 ali nije bitna sama brojka koja se vrti nego način.
hrvatima se nametalo 700 000 u jasenovcu a na kraju ispalo više nego 10 puta manje ali kako bi se ti osjećao kad bi ja rekao da su svi koji su smrtno stradali tamo stradali priu pokušajima bijega?

Non serviam
05-05-2012, 15:06
Ispalo je po spiskovima toliko (70-80k), a koliko ih je bez spiska otislo u smrt nikad se zaista nece znati, i zato ce to ostati vecna tema prepucavanja i licitiranja.

MidnighT
05-05-2012, 15:17
možda. možda nije 8000 nego 7000.
možda i 5500 ali nije bitna sama brojka koja se vrti nego način.
hrvatima se nametalo 700 000 u jasenovcu a na kraju ispalo više nego 10 puta manje ali kako bi se ti osjećao kad bi ja rekao da su svi koji su smrtno stradali tamo stradali priu pokušajima bijega?

Svako ko je zavrsio zivot na taj nacin meni ga je zao i mislim da niko netreba tako da okonca i nije bitno da li je 1 ili njih hiljadu zao mi je coveka i to nije trebalo tako,licitiranja ce uvek biti,samo misilim da ovde neke osobe ne uvidjaju sustinu a to je da nepostoji ni jedna strana koja je cestita u tom sukobu a jedna strana se eksplicitno predstavlja za to,nevidim sta je sporno u tome,niko nikoga ovde licno ne optuzuje za bilo sta,cista diskusija.Eto vidis ti sam kazes za jasenovac da ste pravili sranja(cinjenica) kazem i ja da smo i mi srusili vukovar(cinjenica) i to je tako kako je i nemozemo ni ja ni to izmeniti to,ali mozemo uraditi da se ne ponovi,ali bosanska strana konstantno izgrava nevinu decu i nemaju pojma ni o cemu,e to je ono sto me nerivra,neka kazu samo da su i oni radili sranja i to je to....

Non serviam
05-05-2012, 15:21
Stav si doduse mogao da iskazes na mnogo sofisticiraniji nacin, bez ovog talibani, ljudi sa brda itd...totalno nepotrebno i bez poente.
Ako nas ona naziva koljacima i govnima, ne moras se spustati na njen nivo.

MidnighT
05-05-2012, 15:26
odgovorio sam ti na prethodnoj temi,u potpunosti se slazem sa tobom ali necu da dozvolim da neko ko je gori od nas,nas pravi budalama i to na takav nacin,ne iskljucijem da je srbofob i da sve sto ima veze sa tematikom srbije kod doticne izaziva gadjenje ali necu da dozovlim da nas zbog kompleksa koji ima sve od reda naziva i predstavlja tako kako cini a trazi da mi nju uvazavamo,mora biti obostrano bar po mojoj logici....

NorthStand
06-05-2012, 13:17
https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcSKxh946saJdpHYrsqi0BwcL6RNl3QzR _LXj9eBPhr5r9Jk4hdr

Čuo sam iz pouzdanih izvora, ovaj gore ljevo "pobeđuje"! :rofl

Vuk i Boro, ma vidi se da je demokratija u Srbiji jača nego ikad. :zubo

Uroš
06-05-2012, 15:41
https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcSKxh946saJdpHYrsqi0BwcL6RNl3QzR _LXj9eBPhr5r9Jk4hdr

Čuo sam iz pouzdanih izvora, ovaj gore ljevo "pobeđuje"! :rofl

Vuk i Boro, ma vidi se da je demokratija u Srbiji jača nego ikad. :zubo

Ta dvojica su i jedino što više-manje valja na političkoj sceni Srbije, posebno ovaj desni koga za 1 do 2 izborna ciklusa vidim kao novog lidera Srbije.

Ovo ostalo su ili najgori demagozi ili cirkusanti ili klasični izdajnici.

A svi zajedno su teški lopovi.

NorthStand
06-05-2012, 19:15
Ja ne znam šta nekim srbima Boro ne valja, pa vidi se da tip srbuje gdje god može. I ova fotka to lijepo pokazuje, a Vuka ne treba ni komentirat to je mladi četnik, koji u budućnosti ima postavljene visoke ciljeve. Sve u svemu, volio bi da Nikolić dobije da se razbija ova idila koja vlada između Ive i Bore, pun mi je racku njihove patetike i regiona.

MidnighT
06-05-2012, 19:39
Ta dvojica su i jedino što više-manje valja na političkoj sceni Srbije, posebno ovaj desni koga za 1 do 2 izborna ciklusa vidim kao novog lidera Srbije.

Ovo ostalo su ili najgori demagozi ili cirkusanti ili klasični izdajnici.

A svi zajedno su teški lopovi.

Ovaj desni i hajde ali ovaj sminker i prevarant nikako,nadam se da mu je danasnji dan poslednji sto se tice politike,kako njemu tako i njegovim sledbenicima,jedino ko je gori i ljigaviji od njega je ceda.Po cemu boris uopste vredi nesto i zasto se ne uklapa po tebi u cirkusanta izdajnika i demagoga bas me zanima?

MidnighT
06-05-2012, 19:40
Ja ne znam šta nekim srbima Boro ne valja, pa vidi se da tip srbuje gdje god može. I ova fotka to lijepo pokazuje, a Vuka ne treba ni komentirat to je mladi četnik, koji u budućnosti ima postavljene visoke ciljeve. Sve u svemu, volio bi da Nikolić dobije da se razbija ova idila koja vlada između Ive i Bore, pun mi je racku njihove patetike i regiona.

Mislis da je toma vise sexy nego tadic pa bi bolje pasovao ili reci kombinacija kosor-toma,kakava bi to erotika bila ;)

SarajkaDjevojka
06-05-2012, 21:26
Kalkulira se da će mali Slobo svoje % za koaliciju prodati skupo.Mjesto premijera !

Aleksa
06-05-2012, 21:27
Au, predsednički izbori: Tadić 26%, Toma 25%, Dačić 14 :eek:

Koštunica 8-9%, Čeda ispod cenzusa 4,7 %

Prvi nezvanični rezultati.

mirr.or
06-05-2012, 21:29
da, to sam danas čula za dačića još prije podne da je prognoza... brrr.

Marta
06-05-2012, 21:31
Au, predsednički izbori: Tadić 26%, Toma 25%, Dačić 14 :eek:

Koštunica 8-9%, Čeda ispod cenzusa 4,7 %

Prvi nezvanični rezultati.

a sta nam je s muftijom :zubo

PS: najbolji je onaj deda maloprije na dvevniku ... nikad bolja dnevnica u selu :zubo

Aleksa
06-05-2012, 21:32
da, to sam danas čula za dačića još prije podne da je prognoza... brrr.

Koji će to biti bućkuriš u Skupštini, ako i rezultati parlamentarnih budu pratili ove predsedničke. SPS postaje skoro jednako jaka kao i ove dve, Koštunica jak.

Aleksa
06-05-2012, 21:32
a sta nam je s muftijom :zubo

PS: najbolji je onaj deda maloprije na dvevniku ... nikad bolja dnevnica u selu :zubo

Muftija na nivou statističke greške. :zubo

Marta
06-05-2012, 21:34
Muftija na nivou statističke greške. :zubo

a gde je bre Sandzak :smijeh:smijeh:smijeh

kad ga je neki dan pitala ona glupaca na RTSu zasto hoda u onoj vreci po tv emisijama ... kaze ona ... ne dodje mi ni lekar u belom odelu .... :misli

Aleksa
06-05-2012, 21:35
jadranka ispod cenzusa, možda joj i stranka bude :D

mirr.or
Koji će to biti bućkuriš u Skupštini, ako i rezultati parlamentarnih budu pratili ove predsedničke. SPS postaje skoro jednako jaka kao i ove dve, Koštunica jak.

ne smem ni da mislim.:facepalm

inače je kod mene u mz sigurno negde 70% za nikolića...

Aleksa
a gde je bre Sandzak :smijeh:smijeh:smijeh

kad ga je neki dan pitala ona glupaca na RTSu zasto hoda u onoj vreci po tv emisijama ... kaze ona ... ne dodje mi ni lekar u belom odelu .... :misli

Pa jes glupača, ni popovi ne skidaju svoje uniforme

Aleksa
06-05-2012, 21:37
Socijalisti pripremaju vatromet. Dačić će da peva izgleda.

Inkvizitor
06-05-2012, 21:38
Znači ista meta isto odstojanje..

Aleksa
06-05-2012, 21:38
Radikali ipak prešli cenzus, jedva. A Preokret se okreće oko cenzusa.

SarajkaDjevojka
06-05-2012, 21:39
Nama će ove neizvijesne politicke situacije početi da uticu na privatne živote.Odnosno već jesu.Prestacemo da se zenimo, udajemo, potomstvo će doći takodje pod znak pitanja.Svi čekamo neke pomake na bolje, ja prva.Vratila bi se iz dijaspore, prije no sto se " zacementiram" al' ovi nikako da se u BiH dogovore.Vjerovatno i mladi ljudi iz Srbije u dijaspori slično razmisljaju.A ovi sto su dole opet, nemaju posla i egzistencija im je neizvjesna.Svi smo u istom loncu " krckamo se "..bog zna dokad.

Aleksa
06-05-2012, 21:40
Znači ista meta isto odstojanje..

Pa tako nešto. S tim što je socijalistima skočila cena opasno. Verovatno će narednih dana u dobiti mesto premijera u zamenu za podršku Tadiću za drugi krug predsedničlkih izbora.

Inkvizitor
06-05-2012, 21:41
Pa tako nešto. S tim što je socijalistima skočila cena opasno. Verovatno će narednih dana u dobiti mesto premijera u zamenu za podršku Tadiću za drugi krug predsedničlkih izbora.

to mi je čudno da dobije mjesto premijera..to nije običaj..

Aleksa
06-05-2012, 21:42
U LDP-u baš sumorno. :( Cenzus visi o koncu.

mirr.or
06-05-2012, 21:43

pa i prošli put je malo falilo, mislim da mu je nuđeno, al nije htio neg je drugačije naplatio...

Aleksa
06-05-2012, 21:44

Pa, logika je ova: najjačoj stranci DS ide mesto predsednika, drugoj po snazi SPS mesto premijera, treća stranka ako je bude u novoj vladajućoj koaliciji dobija mesto predsednika skupštine. Nije neko obavezno pravilo, ali već je jednom bilo primenjeno. Sad je situacija prosto takva da Dačića moraju kupiti nečim velikim.

Marta
U LDP-u baš sumorno. :( Cenzus visi o koncu.

Kak to da su se oni tak rasuli ... onak bijedno ...?

Marta
Socijalisti pripremaju vatromet. Dačić će da peva izgleda.

Os da se hvatas u kolce???

Aleksa
06-05-2012, 21:45

Čeda je kriv. Dopustio je da mu ode Vesna Pešić, a udružio se sa Vukom.

Inkvizitor
06-05-2012, 21:46
Pa, logika je ova: najjačoj stranci DS ide mesto predsednika, drugoj po snazi SPS mesto premijera, treća stranka ako je bude u novoj vladajućoj koaliciji dobija mesto predsednika skupštine. Nije neko obavezno pravilo, ali već je jednom bilo primenjeno. Sad je situacija prosto takva da Dačića moraju kupiti nečim velikim.

pa predsjednički izbori su posebno..al ako DS bude najjača stranka ne trebaju tolke koncesije..;)

Aleksa
06-05-2012, 21:47
pa predsjednički izbori su posebno..al ako DS bude najjača stranka ne trebaju tolke koncesije..;)

Pa jesu posebno, ali od Dačićeve podrške zavisi ko će biti predsednik. Razlika između Nikolića i Tadića je samo 1-2%, a Dačić iza sebe ima 14% podrške.

Marta
06-05-2012, 21:48
Čeda je kriv. Dopustio je da mu ode Vesna Pešić, a udružio se sa Vukom.

Mislis da je samo do njega ili je neka struja u narodu?

Inkvizitor
Pa jesu posebno, ali od Dačićeve podrške zavisi ko će biti predsednik. Razlika između Nikolića i Tadića je samo 1-2%, a Dačić iza sebe ima 14% podrške.

ah da..to je istina..onda je to to..ja sma mislio da će Nikolić bolje proć..najgore do sada..

Aleksa
Čeda ipak iznad cenzusa. :)

Aleksa
06-05-2012, 21:49
Mislis da je samo do njega ili je neka struja u narodu?

Pa oboje. ;)

caporegime
06-05-2012, 21:49
kad će se znati otprilike pravi rezultati?

Aleksa
06-05-2012, 21:54
kad će se znati otprilike pravi rezultati?

Pa za dva tri dana biće zvanični. Ukoliko ne bude većih nepravilnosti zbog kojih bi morali da se ponove na nekim biračkim mestima.
prvi preliminarni, ali dosta pouzdani, već večeras ili sutra ujutro.

MidnighT
06-05-2012, 21:59

Jebes takav narod,ejj dacici 14 posto,pa da je normalna zemlja sps bi bio ugasen posle 5 oktobra,a za tadica necu da komentarisem,posle ovoga niko nema prava da se buni da mu je lose,eto nam ga tadic opet pa nek nas dokusuri kad za bolje i nismo.....

mirr.or
06-05-2012, 22:01
Jebes takav narod,ejj dacici 14 posto,pa da je normalna zemlja sps bi bio ugasen posle 5 oktobra,a za tadica necu da komentarisem,posle ovoga niko nema prava da se buni da mu je lose,eto nam ga tadic opet pa nek nas dokusuri kad za bolje i nismo.....

pa šta bi ti, nikolića?

Aleksa
06-05-2012, 22:04

Šta je tu je. Alternativa njima dvojici nije bila neka. A opet nisu baš ubedljivu pobedu ostavrili. SNS će imati najviše u skupštini, izgleda.

MidnighT
06-05-2012, 22:05
pa šta bi ti, nikolića?

Ja bih cicolinu ili neku slicnu,dobila bi provereno ;)

MidnighT
06-05-2012, 22:06
Šta je tu je. Alternativa njima dvojici nije bila neka. A opet nisu baš ubedljivu pobedu ostavrili. SNS će imati najviše u skupštini, izgleda.

razlika izmedju njih dvojice je kao razlika izmedju djubreta i smeca nazalost,sve je to isto samo drugo pakovanje

MidnighT
06-05-2012, 22:07
bar nesto da me obraduje Dveri ulaze u skupstinu Vojvodine najzad da neko kontrira canku:

Prema prvim nezvaničnim informacijama jedne velike parlamentarne stranke, sa obrađene četvrtine birališta, DS je prvoplasirani na lokalnim izborima u Novom Sadu. U stopu ga sledi SNS sa manje od dva odsto razlike, a veliki broj glasova, blizu 8 odsto, dobile su Dveri.

MidnighT
06-05-2012, 22:08

oraspolozice ih ceda,zavrsice neko belo i opustuce se,kakav ldp,najobicniji izdajnici....

caporegime
06-05-2012, 22:08
znači, biće ko i dosad.
tadić plus ekipa a naprednjaci najjači brojkom u parlamentu.
ima li itko u srbiji da barem iuz daljine djeluje kao netko tko bi mogao unijeti neku noviju kvalitetu u razvoj?
ne treba biti član neke stranke.
neka osoba ili skupina ljudi ili tako nekako

MidnighT
06-05-2012, 22:11
jedino ko je nov na izborima su dveri ali nazalost naord je stoka,pa neka ima sada bolji zivot i neka ima dinkic opet obecava 1000 evra i slicne budalastine,jedino sto je dobro je da su za sada dveri usli u skupstinu vojvodine,iskreno se nadam da ce uci i u parlament....

mirr.or
06-05-2012, 22:11
znači, biće ko i dosad.
tadić plus ekipa a naprednjaci najjači brojkom u parlamentu.
ima li itko u srbiji da barem iuz daljine djeluje kao netko tko bi mogao unijeti neku noviju kvalitetu u razvoj?
ne treba biti član neke stranke.
neka osoba ili skupina ljudi ili tako nekako

jedino ja da se krenem bavit politikom.:facepalm

MidnighT
06-05-2012, 22:15
Beograd,gradonacelnik.....

Izvor iz jedne velike parlamentarne stranke na osnovu 4,8% prebrojanih glasova.
Reformistička stranka - Mirko Beoković0 %
Srpska monarhistička stranka "Srpska sloga" - Ljubomir Simić0.1 %
NSD Beograd - dr Dušan Janjić0.2 %
Socijaldemokratski savez - Nebojša Leković0.3 %
GG Pokret prigradskih opština - Jovan Sretković Jole0.3 %
Nijedan od ponuđenih odgovora0.7 %
Pokret radnika i seljaka0.8 %
Komunistička partija - Josip Broz0.8 %
Dveri za život Beograda2.9 %
Prof. dr Zoran Stanković - URS3.3 %
SRS - dr Vojislav Šešelj4.3 %
Čedomir Jovanović - Preokret4.4 %
DSS - Vojislav Koštunica7.7 %
Ivica Dačić - SPS, PUPS, JS - Milan Krkobabić8.8 %
Pokrenimo Beograd - Tomislav Nikolić 24.3 %
Dragan Đilas - Izbor za bolji Beograd 36.3 %

MidnighT
06-05-2012, 22:18
22:14 - Vučić: SNS pobedila na parlamentarnim izborima
Aleksandar Vučić je izjavio da je SNS pobedila na parlamentarnim izborima.

- Razlika je 1,5 odsto glasova i to više nije moguće da se promeni - rekao je Vučić.

caporegime
06-05-2012, 22:19
reformistička stranka 0%......kako li ti ljudi sutra odu na kavu?
jel im neugodno?

MidnighT
06-05-2012, 22:23
reformistička stranka 0%......kako li ti ljudi sutra odu na kavu?
jel im neugodno?

Odu veselo na kafu,dobili pare iz budzeta i bice kafa na azurnoj obali recimo.....

caporegime
06-05-2012, 22:26
ali zar se ne financiraju samo stranke koje pređu prag?
nemoj mi reći da svaka strančica za to malo sramoćenja na izborima dobije neku lovu?

MidnighT
06-05-2012, 22:30
mislim da je pre bilo da svi dobijaju iz budzeta za kampanju,neznam da li je taj zakon jos uvek na snazi ili su ga nesto modifikovali...

MidnighT
06-05-2012, 22:33
26 procenata glasova obradjeno,raduje me da dveri polako idu ka prelasku cenzusa za parlamentarne izbore

iZBOR ZA BOLJI ŽIVOT – BORIS TADIĆ 23.80%
POKRENIMO SRBIJU - TOMISLAV NIKOLIĆ 23.70%
IVICA DAČIĆ – SPS, PUPS, JS 14.40%
DSS – VOJISLAV KOŠTUNICA 7.20%
ČEDOMIR JOVANOVIĆ - PREOKRET 6.40%
URS - MLAĐAN DINKIĆ 5.10%
SRS - VOJISLAV ŠEŠELJ 4.90%
DVERI 3.90%
SVM – IŠTVAN PASTOR 1.90%
POKRET RADNIKA I SELJAKA 1.60%
KOMUNISTIČKA PARTIJA - JOSIP BROZ 0.60%
SDAS – SULEJMAN UGLJANIN 0.60%
NOPO 0.50%
SDS – NEBOJŠA LEKOVIĆ 0.40%
SVE ZAJEDNO – EMIR ELFIĆ 0.30%
RS – MILAN VIŠNJIĆ 0.20%
KOALICIJA ALBANACA PREŠEVSKE DOLINE 0.10%
CRNOGORSKA PARTIJA - NENAD STEVOVIĆ 0.10%

MidnighT
06-05-2012, 22:53
ali zar se ne financiraju samo stranke koje pređu prag?
nemoj mi reći da svaka strančica za to malo sramoćenja na izborima dobije neku lovu?

Nasao sam :

Za manje od 1 odsto glasova vraća se novac u budžet
Podnosioci izbornih lista koje su učestovale na današnjim parlamentarnim izborima podeliće, srazmerno broju osvojenih mandata u novom sazivu parlamenta, oko 712 miliona dinara, koliko im pripada na osnovu Zakona o finansiranju političkih aktivnosti. Svih 18 izbornih lista je po proglašenju dobilo po nešto manje od 10 miliona, što je 20 odsto sredstava koja se iz budžeta izdvajaju za pokriće troškova izborne kampanje.
Iz republičkog budžeta se za izbore izdvaja 0,1 odsto rashoda budžeta, od čega se 20 odsto u jednakim delovima raspodeljuje proglašenim izbornim listama, dok se 80 odsto dodeljuje srazmerno broju osvojenih mandata, u roku od pet dana od dana proglašenja izbornih rezultata, bez obzira da li su koristili sredstva iz javnih izvora za pokriće troškova izborne kampanje. Međutim, izborne liste koje ne osvoje jedan odsto važećih glasova, odnosno 0,2 odsto za liste nacionalne manjine, dužne su da su roku od 30 dana, od dana proglašenja izbornih rezultata, vrate 10 miliona dinara koje su dobile po proglašenju zbirne izborne liste.
Izborne liste su bile obavezne da za taj novac polože izborno jemstvo koje se sastoji se u polaganju gotovog novca, bankarske garancije, državnih hartija od vrednosti ili u stavljanju hipoteke za iznos jemstva na nepokretnoj imovini lica koje daje jemstvo. Izborno jemstvo se vraća političkom subjektu ukoliko na izborima osvoji najmanje jedan odsto važećih glasova, odnosno najmanje 0,2 odsto važećih glasova ako politički subjekat predstavlja i zastupa interese nacionalne manjine, u roku od 30 dana od dana proglašenja konačnih izbornih rezultata. Ako podnosilac izborne liste ne vrati dobijena sredstava za koja je položio izborno jemstvo, sredstva dobijena iz budžeta se namiruju iz jemstva.