PDA

Pogledaj Full Version : Događanja u Srbiji

Stranice : 1 2 3 [4] 5

MidnighT
27-05-2012, 16:10
predstava je..ali promišljena..ovaj cirkus sa Šešeljom oni namjerno izvode a ne zato jer ih on mudla..to je sve politika..sve oni odvagnu koliko će i koga osudit a koliko će i kad koga pustit..ništa tu nije slučajno..

sve je to velika igra preko nasih(zajednickih) ledja,da u tom sudu ima i p od pravde pre seselja,mladica,gotovine bi se nasli gomile americkih,engleskih i francsukih predstavnika,ali dokle god se me koljemo izmedju sebe ti civilizovani ce na nama profitirati....

SarajkaDjevojka
27-05-2012, 16:13
neka ne treba mi,plitkeumne osobe drzim sto dalje od sebe a i ti si mi draza,sa tobom bar mogu argumentovano da suprostavim stavove......

http://www.karla.hr/media/articles/karla0026_.jpg

Kako sam uzbudjena zbog komplimenta.

MidnighT
27-05-2012, 16:17
da neces da me zoves na kafu ;)

SarajkaDjevojka
27-05-2012, 16:26
da neces da me zoves na kafu ;)

http://protest.ba/v2/wp-content/uploads/2011/10/Bradonja-u-Sarajevu-250x297.gif

Hocu, a ovo mi je tjelesni čuvar, pa ako smijes, dobices i tufahiju sa domacim slagom.

MidnighT
27-05-2012, 16:31
ih mogla si i boljeg da nadjes,nece te ovaj spasiti..ja cu sam pa kud puklo,moze samo kafa i ratluk za pocetak....

SarajkaDjevojka
27-05-2012, 16:37
ih mogla si i boljeg da nadjes,nece te ovaj spasiti..ja cu sam pa kud puklo,moze samo kafa i ratluk za pocetak....

http://www.index.hr/images2/vehabije_nusret_imamovic.jpg

On je samo izvidnica, a ovakvih bataljon me čuva:D

MidnighT
27-05-2012, 16:40
nece te sacuvati,nego stavi kafu,tufahije cemo sutra,ti treba nesto iz bg-a ili soluna da nedolazim praznih ruku?

SarajkaDjevojka
27-05-2012, 16:44
nece te sacuvati,nego stavi kafu,tufahije cemo sutra,ti treba nesto iz bg-a ili soluna da nedolazim praznih ruku?

Meni nista, a ti dobro razmisli trebal tebi kakva zaštita od ovih.Prošla su vremena duha sa sjekirom, mister no-a i sl :D

MidnighT
27-05-2012, 16:55
Meni nista, a ti dobro razmisli trebal tebi kakva zaštita od ovih.Prošla su vremena duha sa sjekirom, mister no-a i sl :D

dzabe ti

http://youtu.be/0-oQ80Y7Ypw

SarajkaDjevojka
27-05-2012, 17:04
dzabe ti

http://youtu.be/0-oQ80Y7Ypw

http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?v=UGpbNErLUSk

MidnighT
27-05-2012, 17:12
http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?v=UGpbNErLUSk

http://youtu.be/ahWfZDFW0_4

Inkvizitor
27-05-2012, 17:13
de vas dvoje...de..

SarajkaDjevojka
27-05-2012, 17:16
de vas dvoje...de..

Ovo ja ciljano, da sto vise privucemo susjeda na portal :d
Ali necu vise !:)

MidnighT
27-05-2012, 17:18
a jbg-a prekinu nam idilu direktore ;) aj posle 12 cemo kad inkvizitor ode na spavanje pa da mozemo u tajnosti ;)

Inkvizitor
27-05-2012, 17:19
imate doli cili podforuma za sebe..nu...

SarajkaDjevojka
27-05-2012, 17:24
Inkvi, pusti jos tri lijepe da mu kazem potpisace i Kosovo i RS u paketu :D

Ali na drugom podforumu, da ne bude offtopic.

MidnighT
27-05-2012, 18:02
daces ti u miraz republiku srpsku.......

Aleksa
27-05-2012, 18:32

Ne može dati u miraz ono što ne poseduje. :D

SarajkaDjevojka
27-05-2012, 18:35

Ta tvorevina za mene ne postoji.Samo neki privremeni manji BH entitet, pa nazivom RS povremeno laskam vama Srbima.

SarajkaDjevojka
27-05-2012, 18:37
Ne može dati u miraz ono što ne poseduje. :D

Tko to kaze tko to laže Srbija je mala, nije mala, nije mala već ko nokia ostalaaa !

P.S ovi novi modeli Aleksicu.

Aleksa
27-05-2012, 18:39
Elem, Toma napustio stranku i mesto lidera. U prvom gostovanju na javnom servisu, odustao od ideje da po svaku cenu da mandat Jorgovanki Tabaković, ukoliko se ispostavi da DS može da sastavi većinu. Čak je pozvao Tadića da požuri sa objavom kandidature za premijera, jer nije dobro da Srbija čeka zakonski rok za sastav vlade, jer situacija zahteva njeno brzo formiranje. Čeda i SPS podstiču DS i Tadića da izađu sa predlogom za formiranje vlade.
Mićunović objasnio da Tadićeva izjava da neće biti premijer ne treba da se shvati doslovno, i da nije loše ukoliko promeni mišljenje.
Izgleda da politička elita smatra da je Tadićevo liderstvo potrebno Srbiji.

A najčudnije je što se niko ne otima za vlast. Ni Tadić, ni Nikolić, a i Dačić ne spominje ideju da on bude premijer. To se nikad ranije nije desilo.

Aleksa
27-05-2012, 18:41
Ta tvorevina za mene ne postoji.Samo neki privremeni manji BH entitet, pa nazivom RS povremeno laskam vama Srbima.

Ah, ti i ja smo imali razgovor o realističnosti tvojih mišljenja, stavova i prognoza. Ja sam i očekivao ovakav komentar. ;)

Inkvizitor
27-05-2012, 18:42
Pa zato što će bit zajebano vladati. Tadić ako se kandidira za premijera to će biti blamaža..i ta vlada bi bila vjerovatno cirkus..

Inkvizitor
27-05-2012, 18:43
jeidni koji bi bili sretni Tadićevim izborom premijera bili bi hrvatski jugovići..Milanović, Josipović i ekipa..

SarajkaDjevojka
27-05-2012, 18:43
Propala drzava ekonomski, finasijski, politicki, teritorijalno.Sto bi se nekom zurilo stati za kormilo i sredivati to stanje Aleksa ?

SarajkaDjevojka
27-05-2012, 18:46
Ah, ti i ja smo imali razgovor o realističnosti tvojih mišljenja, stavova i prognoza. Ja sam i očekivao ovakav komentar. ;)

evo sad si upravo svojim pretposlijednjim upisom potvrdio sve moje dosadašnje tvrden
je" nikom se ne žuri stati na kormilo Srbije"a ja sam ti dala odgovor zasto
:D

A najčudnije je što se niko ne otima za vlast. Ni Tadić, ni Nikolić, a i Dačić ne spominje ideju da on bude premijer. To se nikad ranije nije desilo

Aleksa
27-05-2012, 18:47
Pa zato što će bit zajebano vladati. Tadić ako se kandidira za premijera to će biti blamaža..i ta vlada bi bila vjerovatno cirkus..

Mislim da neće biti problem stabilnost vlade da bi bilo teško vladati, već činjenica da će nova vlada morati da se nosi sa ozbiljnim ekonomskim problemima. Obeshrabrujuće je što postoje ti problemi.
Ohrabrujuće je što su izgleda svi počeli ozbiljno da razmišljaju o tim problemima. Bukvalno svi, koji imaju predstavnike u Skupštini, osim Koštunice. Pretpostavljam da će svi postati malo ozbiljniji zbog toga. Nikolić je postao. Prve njegove izjave su mi ohrabrujuće. Ja očekujem da će vlada najzad morati da preuzima drastične mere, a da pri tome nema opstrukciju opozicije, što je dobra stvar.

Aleksa
27-05-2012, 18:50
jeidni koji bi bili sretni Tadićevim izborom premijera bili bi hrvatski jugovići..Milanović, Josipović i ekipa..

I ja bih bio srećan, jer izgleda u ovom trenutku nemamo čoveka koji bi mogao sa dovoljno sposobnosti i autoriteta da vodi zemlju. Nikolić kao da je svestan da mu je Tadić potreban da ublaži njegov spoljnopolitički imidž.

Aleksa
27-05-2012, 18:50
Propala drzava ekonomski, finasijski, politicki, teritorijalno.Sto bi se nekom zurilo stati za kormilo i sredivati to stanje Aleksa ?

Pa moraće neko da preuzme odgovornost. Srbija nije BiH pa da može bez vlade godinama. :)

Inkvizitor
27-05-2012, 18:51
Iako sam sumnjao da je Nikolić dao ti blesavu izjavu izgleda da ju je ipak dao..što govori da je riječ o totalnoj budaletini. Zašto sam mislio da nije dao izjavu, tj sumnjao,..jer sam ga gledao na RTS u predizbornoj kapanji a i prije i nije davao ni približne izjave..čak je ličilo da nikad nije vidio kokardu u životu a kamoli bio četnički vojvoda.

Tadić nikad ne bi bio toliko glup da dadne tu izjavu, on bi rekao da se tu desilo veliko zlo, nikad ne kazavši tko je za to kriv i da treba graditi dobre odnose, kažnjavati zločine ( koji su po Tadiću uvijek neodređeni i apstraktni osim kad se radi o Oluji ili Gotovini) itakodalje a mislio bi isto što misli Nikolić. On nikad ne bi galamio da je to srpski grad ali bi sa sobom donio rendgenske snimke iz 84-te i knjigovodstveno izvješće vukovarske bolnice iz 87-me i to bi predao vukovarskom gradočaleniku a onda bi se jugomediji u Hrvatskoj potrudili da to predstave kao nevjerovatnu Tadićevu gestu pomirenja..i histerično bi pljeskali ručicama...sjetimo se samo kako su slavodobitno na taj dan vikali kako je Tadić vratio važne dokumente a kasnije kad se ispostavilo o kakvom se ruganju radi ..muk.

Austvari Tadić se ruga, on se cijelo vrijeme Hrvatskoj ruga i kad donosi bezvrijedne dokumente i kad govori da je Bošković Srbin katolik i kad govori da trebamo imati dobre odnose i kazniti ratne zločine i kad zabranjuje logorašima da polože vijence u logore u Srbiji..to je sve ruganje..njegov stav je i bio rugalački, nadmoćan gard, nabusit stav..

po hrvatske interese( ako tako nešto još uopće postoji) tisuća puta je bolja opcija Nikolić. Ovaj je driblao svoje Jugoslavene tipa Josipović i preko njih se rugao Hrvatskoj i Hrvatima kad god je htio.

Ponašao se kao da je Srbija dobila a ne izgubila rat u Hrvatskoj. Ovaj nema kapaciteta za to. On je priprost i netaktičan a i nema tu narcisoidnost koju je ovaj drugi toliko ispoljavao. Imao sam osjećaj da je mogao poredati sve hrvatske političare bez obzira na spol i dob, bez obzira na stranačku pripadnost išamarati ih , išutirati nogom u guzicu, pljunuti ih, poseksati ( bez obzira na spol i dob) pa ih opet išamarati i , išutirati i popljuvati a oni bi svejedno govorili kako je divan i krasan i pljeskali bi ručicama.

Inkvizitor
27-05-2012, 18:56
I ja bih bio srećan, jer izgleda u ovom trenutku nemamo čoveka koji bi mogao sa dovoljno sposobnosti i autoriteta da vodi zemlju. Nikolić kao da je svestan da mu je Tadić potreban da ublaži njegov spoljnopolitički imidž.

Izgubljeni izbori za predsjednika u trenutku kad su mu svi davali sigurnu pobjedu kladili se na njega ..to je politički udarac od kojeg se teško oporavlja. Nije to čista matematika..on nikad više neće imati onaj autoritet..to je gotova stvar..

možda kad prođe neko vrijeme ali sad..to ako pristane bit će mu katastrofalna odluka..

ja čak mislim da mu Nikolić namjerno gura mandat u ruke da ga porazi i ponizi do kraja.

SarajkaDjevojka
27-05-2012, 18:57
Pa moraće neko da preuzme odgovornost. Srbija nije BiH pa da može bez vlade godinama. :)

Nije, nego je u Srbiji gore nego u BiH.To su ovi poslijednji izbori zorno pokazali.Pola Srbije stuje Tomu grobara, pola uljudjenog Tadica.Obzirom da vise nemate s kim da se sukobite u okruzenju mogle bi Tomine pristalice da napadnu recimo Tadiceve i obratno.A razloga raznoraznih ( od prodaje Mladica, Kosova do ocajne politicke i ekonomske situacije ) Zato ne likuj prerano Aleksicu, da se moje prognoze stvarno ne bi ostvarile :)

Aleksa
27-05-2012, 18:59
Iako sam sumnjao da je Nikolić dao ti blesavu izjavu izgleda da ju je ipak dao..što govori da je riječ o totalnoj budaletini. Zašto sam mislio da nije dao izjavu, tj sumnjao,..jer sam ga gledao na RTS u predizbornoj kapanji a i prije i nije davao ni približne izjave..čak je ličilo da nikad nije vidio kokardu u životu a kamoli bio četnički vojvoda.

Tadić nikad ne bi bio toliko glup da dadne tu izjavu, on bi rekao da se tu desilo veliko zlo, nikad ne kazavši tko je za to kriv i da treba graditi dobre odnose, kažnjavati zločine ( koji su po Tadiću uvijek neodređeni i apstraktni osim kad se radi o Oluji ili Gotovini) itakodalje a mislio bi isto što misli Nikolić. On nikad ne bi galamio da je to srpski grad ali bi sa sobom donio rendgenske snimke iz 84-te i knjigovodstveno izvješće vukovarske bolnice iz 87-me i to bi predao vukovarskom gradočaleniku a onda bi se jugomediji u Hrvatskoj potrudili da to predstave kao nevjerovatnu Tadićevu gestu pomirenja..i histerično bi pljeskali ručicama...sjetimo se samo kako su slavodobitno na taj dan vikali kako je Tadić vratio važne dokumente a kasnije kad se ispostavilo o kakvom se ruganju radi ..muk.

Austvari Tadić se ruga, on se cijelo vrijeme Hrvatskoj ruga i kad donosi bezvrijedne dokumente i kad govori da je Bošković Srbin katolik i kad govori da trebamo imati dobre odnose i kazniti ratne zločine i kad zabranjuje logorašima da polože vijence u logore u Srbiji..to je sve ruganje..njegov stav je i bio rugalački, nadmoćan gard, nabusit stav..

po hrvatske interese( ako tako nešto još uopće postoji) tisuća puta je bolja opcija Nikolić. Ovaj je driblao svoje Jugoslavene tipa Josipović i preko njih se rugao Hrvatskoj i Hrvatima kad god je htio.

Ponašao se kao da je Srbija dobila a ne izgubila rat u Hrvatskoj. Ovaj nema kapaciteta za to. On je priprost i netaktičan a i nema tu narcisoidnost koju je ovaj drugi toliko ispoljavao. Imao sam osjećaj da je mogao poredati sve hrvatske političare bez obzira na spol i dob, bez obzira na stranačku pripadnost išamarati ih , išutirati nogom u guzicu, pljunuti ih, poseksati ( bez obzira na spol i dob) pa ih opet išamarati i , išutirati i popljuvati a oni bi svejedno govorili kako je divan i krasan i pljeskali bi ručicama.

Meni se čini da je kritika vaših političara preterana. Komunikacija sa Tadićem, takva kakva je bila, verovatno nije bila uzrokovana nekom ljubavlju prema Tadiću. Baš njih briga za Tadića. Verovatno tu i tamo kažu nešto "prosrpski" što nervira vašu javnost, ali ne zato što je to istinska srbofilija, već naprosto obična politička potreba da naprave spin u javnosti, i otvore neku raspravu koja skreće pažnju sa drugih problema. Ili, naprosto Evropa to zahteva od njih.

djeva u nevolji
27-05-2012, 19:02
s nikolićem josipović neće moći očijukati kao što je to radio s tadićem
za hrvatsku je bolje da je ova seljačina na vlasti

tadić je prije izbora izjavio da nema šanse da on bude premijer ukoliko izgubi
gledala sam taj intervju, bio je vrlo, vrlo odlučaj
no bumo vidili

djeva u nevolji
27-05-2012, 19:05
Meni se čini da je kritika vaših političara preterana. Komunikacija sa Tadićem, takva kakva je bila, verovatno nije bila uzrokovana nekom ljubavlju prema Tadiću. Baš njih briga za Tadića. Verovatno tu i tamo kažu nešto "prosrpski" što nervira vašu javnost, ali ne zato što je to istinska srbofilija, već naprosto obična politička potreba da naprave spin u javnosti, i otvore neku raspravu koja skreće pažnju sa drugih problema. Ili, naprosto Evropa to zahteva od njih.

nije to srbofilija već jugoslavenstvo
jugo ideja je dosta živa u hrvatskoj
ova dvojica, tadić i josipović su radili na oživljavanju te ideje
to je za hrvatsku daleko opasnije nego velikosrpstvo

Aleksa
27-05-2012, 19:05
Izgubljeni izbori za predsjednika u trenutku kad su mu svi davali sigurnu pobjedu kladili se na njega ..to je politički udarac od kojeg se teško oporavlja. Nije to čista matematika..on nikad više neće imati onaj autoritet..to je gotova stvar..

možda kad prođe neko vrijeme ali sad..to ako pristane bit će mu katastrofalna odluka..

ja čak mislim da mu Nikolić namjerno gura mandat u ruke da ga porazi i ponizi do kraja.

To je tačno, vrhunac karijere je biti predsednik, a stepenica niže premijer. I on sada bira da završi karijeru kao predsednik, ili da je nastavi kao premijer. Ako želi da je nastavi, a sad mu je vreme, neće živeti 100 godina, niti biti u istoj formi posle 5 godina, onda je jedino može nastaviti kao premijer. Ili da se glupira kao Koštunica, ali to mu baš ne treba.
Čak i Nikolićevo povlačenje iz sopstvene stranke je na neki način najava povlačenja iz politike posle isteka predsedničkog mandata. Zbog toga mislim da on nema više nameru da vodi borbu protiv Tadića. Ja mislim, a svestan sam da to može da zvuči kao preteran optimizam, da su oni shvatili da je sazrelo vreme za jedan širok konsenzus oko potrebe da se radi za dobrobit Srbije.

Aleksa
27-05-2012, 19:07
Nije, nego je u Srbiji gore nego u BiH.To su ovi poslijednji izbori zorno pokazali.Pola Srbije stuje Tomu grobara, pola uljudjenog Tadica.Obzirom da vise nemate s kim da se sukobite u okruzenju mogle bi Tomine pristalice da napadnu recimo Tadiceve i obratno.A razloga raznoraznih ( od prodaje Mladica, Kosova do ocajne politicke i ekonomske situacije ) Zato ne likuj prerano Aleksicu, da se moje prognoze stvarno ne bi ostvarile :)

Znači izvesnost tvoje prognoze da će u Srbiji izbiti građanski rat, zavisi od mog "likovanja"? O bogo. :D

SarajkaDjevojka
27-05-2012, 19:09
Najbitnije je za sve nas u okruzenju da Toma dovede Srbiju do bezizlazne situacije, da joj sruši ugled koji je Tadic brizljivo gradio, socijalni i politicki nemiri su takodje dobrodosla opcija, nezadovoljstvo i neposluh gradjanstva ( nema veze kojoj opciji pripadali da li Nikolicevoj ili Tadicevoj )
Gore navedeno je dobitna kombinacija za sve nas u okruzenju uz dodatni pritisak sa Kosova naravno.
Srbija mora i treba konacno da se pocne baviti sobom, a sto su veći sami problemi unutar drzave time će imati manje volje, zelje i snage da se bave zemljama u regionu i da destabiliziraju kompletan Balkan.
Ovo nisu nikakve moje mracne ruzne i zlobne zelje već bas ono sto je svima nama nuzno u regionu, a pogotovo BiH.

SarajkaDjevojka
27-05-2012, 19:11
Znači izvesnost tvoje prognoze da će u Srbiji izbiti građanski rat, zavisi od mog "likovanja"? O bogo. :D

Ne, naravno.Izvijesnost moje prognoze ovisi o vise faktora, koje sam navela u svom ptedhodnom postu i obrazlozila zasto ih prizeljkujem.Ako se pola obistini, biće dobro .

Aleksa
27-05-2012, 19:11
s nikolićem josipović neće moći očijukati kao što je to radio s tadićem
za hrvatsku je bolje da je ova seljačina na vlasti

tadić je prije izbora izjavio da nema šanse da on bude premijer ukoliko izgubi
gledala sam taj intervju, bio je vrlo, vrlo odlučaj
no bumo vidili

Ovih dana zaista raste verovatnoća da postane premijer. To očekuju koalicioni partneri koji ga pozivaju (Dačić i Jovanović), a i Nikolić kao glavni rival (doduše, malo uvijenije i stidljivije, ali ja ne smunjam da se o tome radi).

nije to srbofilija već jugoslavenstvo
jugo ideja je dosta živa u hrvatskoj
ova dvojica, tadić i josipović su radili na oživljavanju te ideje
to je za hrvatsku daleko opasnije nego velikosrpstvo

Ma jugoslovenstvo je bauk. I ja mislim da je jugoslovenstvo opasnost za Srbiju. Moguće su različite forme saradnje, ali ovaj put, posle sedamdesetogodišnjeg iskustva sa Jugoslavijama, nema šanse da bilo ko bude toliko neuoprezan da žrtvuje neki svoj konkretan interes zbog jugoslovenskih ideala. Za Srbiju sam siguran da je tako.

Aleksa
27-05-2012, 19:16
Najbitnije je za sve nas u okruzenju da Toma dovede Srbiju do bezizlazne situacije, da joj sruši ugled koji je Tadic brizljivo gradio, socijalni i politicki nemiri su takodje dobrodosla opcija, nezadovoljstvo i neposluh gradjanstva ( nema veze kojoj opciji pripadali da li Nikolicevoj ili Tadicevoj )
Gore navedeno je dobitna kombinacija za sve nas u okruzenju uz dodatni pritisak sa Kosova naravno.
Srbija mora i treba konacno da se pocne baviti sobom, a sto su veći sami problemi unutar drzave time će imati manje volje, zelje i snage da se bave zemljama u regionu i da destabiliziraju kompletan Balkan.
Ovo nisu nikakve moje mracne ruzne i zlobne zelje već bas ono sto je svima nama nuzno u regionu, a pogotovo BiH.

Pa možda je to ružno reći, ali mislim da je nas nije baš mnogo briga šta je nekom u regionu ružno, a pogotovo BiH. Dobro, možda i Kosovu. :D

Stvar je u tome što ti vidiš kao sasvim izvesno da će Toma iskompromitovati Srbiju i dovesti je u bezizlaznu situaciju. Ta kompromitacija bi trebalo da znači da je neprihvatljiv na nama najvažnijim adresama: Vašington i Brisel. Međutim, kako stvari stoje sada, on i nije baš neprihvatljiv za njih. Barem po rekacijam njihovih diplomatskih predstavnika i ambasadroa u Beogradu.

djeva u nevolji
27-05-2012, 19:21
Ovih dana zaista raste verovatnoća da postane premijer. To očekuju koalicioni partneri koji ga pozivaju (Dačić i Jovanović), a i Nikolić kao glavni rival (doduše, malo uvijenije i stidljivije, ali ja ne smunjam da se o tome radi).

Ma jugoslovenstvo je bauk. I ja mislim da je jugoslovenstvo opasnost za Srbiju. Moguće su različite forme saradnje, ali ovaj put, posle sedamdesetogodišnjeg iskustva sa Jugoslavijama, nema šanse da bilo ko bude toliko neuoprezan da žrtvuje neki svoj konkretan interes zbog jugoslovenskih ideala. Za Srbiju sam siguran da je tako.

u toj emisiji ga je voditelj pitao što misli o mogućoj situaciji koja je točno ovakva kakva je i da li je to dobro za zemlju jer se onda međusobno kontroliraju
on je vrlo odlučno rekao da to nema šanse, jer da je već imao takvu situaciju i da je tako nemoguće raditi
onda ga je novinar opet upitao, ali što ako narod tako izabere, a tadić je opet rekao kako to za njega ništa ne znači, jer da on nikako ne može pristati na tu situaciju

bio je bvaš odlučan

jugoslavenstvo nije bauk
josipović i tadić su budili tu ideju
srbima je jugoslavenstvo korak do velike srbije
vi danas nemate moći da budete nekome prijetnja, ali možete graditi temelje
nikolić i josipović to ne mogu, tadić i josipović su mogli

to stvarno hrvate ne prikazuje dobro jer nam treba u susjednoj nama neprijateljskoj zemlji četnički vojvoda na vlastida bi shvatili da nismo prijatelji

SarajkaDjevojka
27-05-2012, 19:22
Pa nece Tomi mandat trajati jedan dan Aleksicu.A obzirom kako na vas blagonaklono gledaju i Vasington i Brisel ne bi me iznanadilo da su vam upravo oni " podbacili kukavcije jaje " u obliku cetnickog vojvode.Jer vidi tko bi
Imao sto prigovoriti Tadicu ? Nitko !
A vi se opet silite u regionu !Bolje sprijeciti nego lijeciti Aleksa.

Aleksa
27-05-2012, 19:31
u toj emisiji ga je voditelj pitao što misli o mogućoj situaciji koja je točno ovakva kakva je i da li je to dobro za zemlju jer se onda međusobno kontroliraju
on je vrlo odlučno rekao da to nema šanse, jer da je već imao takvu situaciju i da je tako nemoguće raditi
onda ga je novinar opet upitao, ali što ako narod tako izabere, a tadić je opet rekao kako to za njega ništa ne znači, jer da on nikako ne može pristati na tu situaciju

bio je bvaš odlučan
Pazi, ja ne bih baš potpisao da će biti premijer, samo to mi se čini mogućim gledajući razvoj situacije poslednjih dana, uprkos takvim izjavama. Politika je to.

jugoslavenstvo nije bauk
josipović i tadić su budili tu ideju
srbima je jugoslavenstvo korak do velike srbije
vi danas nemate moći da budete nekome prijetnja, ali možete graditi temelje
nikolić i josipović to ne mogu, tadić i josipović su mogli

to stvarno hrvate ne prikazuje dobro jer nam treba u susjednoj nama neprijateljskoj zemlji četnički vojvoda na vlastida bi shvatili da nismo prijatelji

Možda Hrvatima tako deluje, da je Srbima jugoslovenstvo korak do Velike Srbije. Međutim Srbi to gledaju drugačije. Srbima je jugoslovenstvo nešto što ih odvraća od razmišljanja isključivo o sebi, jer su bili u situaciji da razmišljaju o toj široj zajednici. Istina, i u Jugoslavijama Srbi su pokazivali tendenciju da misle isključivo o sebi, ali opet tu su bili i drugi sa kojima se ipak ponešto moralo i dogovarati.

Aleksa
27-05-2012, 19:33
Pa nece Tomi mandat trajati jedan dan Aleksicu.A obzirom kako na vas blagonaklono gledaju i Vasington i Brisel ne bi me iznanadilo da su vam upravo oni " podbacili kukavcije jaje " u obliku cetnickog vojvode.Jer vidi tko bi
Imao sto prigovoriti Tadicu ? Nitko !
A vi se opet silite u regionu !Bolje sprijeciti nego lijeciti Aleksa.

Pa iz BiH su prigovarali Tadiću što se meša u izbore u BiH, što je otvorio školi "Srbija" na Palama, što je održavao zajedničke sednice vlada Srbije i RS u Banjaluci, što mu je Dodik nezamenjiv lik u svakom važnijem događaju u Srbiji.

Inkvizitor
27-05-2012, 19:50

ne znam je li ljubav ili nešto drugo ali vrtio ih je oko prsta ko najgore levate a oni ni riječ d akažu.

ponašao se ko Života Panić u Vukovaru 91-ve

a ništa sa sovje strane nije uradio d abi to zaslužio.

narugao se Hrvatskoj i Vukovaru kad je donosio one dokumente iz 80-et i neke a nije bio spreman ni da žrtvama logora i Srbiji i njihovim rođacima.dadne satifiskaciju u vidu polaganje običnog vijenca.

SarajkaDjevojka
27-05-2012, 19:51
Pa iz BiH su prigovarali Tadiću što se meša u izbore u BiH, što je otvorio školi "Srbija" na Palama, što je održavao zajedničke sednice vlada Srbije i RS u Banjaluci, što mu je Dodik nezamenjiv lik u svakom važnijem događaju u Srbiji.

Pa naravno da jesu.Vi ne biste prigovarali da Sarajevo to isto radi u Sandzaku ili Hrvati u Vojvodini, jer to se Aleksa u politici naziva miješanje u unutarnju politiku druge drzave.I nemojmo se lagati da je Tadic te akcije sprovodio iz nekog dobrocinstva, kao onaj skup svih Srba u regionu, u toku nemira na sjeveru Kosova.No zaboravimo Tadica i njegovu fino upakovanu politiku, vidjecemo Tomu.Sigurna sam Aleksa da će svijet, MZ i USA primijetiti ogromnu razliku u " pristupu" izmedju Tome i Tadica.A to ide u našu korist.

Inkvizitor
27-05-2012, 19:55
Sad u dnevniku reportaža kako hrvatska djeca u Srbiji nemaju ni udžbenike..vlada Srbije je preuzela obavezu da ih tiska ali nije a ne dopušta uvoz iz udžbenika iz Hrvatske. dakle zatvoreni krug. Savršeno.

Srpska vlada dosad u to uložila 0 dinara a Hrvati desetine milijuna kuna.

Dok istovremno hrvatska vlada plaća sve za srpske učenike u Hrvatskoj..

Pa jel to normalno..i tako je u svakoj pori..Hrvati u Srbiji nemjua nikakva politička prava a Srbi u Hrvatskoj sva..i kako onda kažu normalizacija..to nije normalno..to je zajebavanje u mozak..

SarajkaDjevojka
27-05-2012, 20:01
Isto je i u RS -u, djeca uče cirilicu do treceg razreda, počnu sa engleskim a latinice ne znaju kako treba.U udzbeniku za deveti razred povijest, Draza M, je maltene rehabilitiran i postavljen u istu ravan sa partizanima.Antifašista !

U Srbiji manjine nemaju nikakva prava, a u RS-u dva konstitutivna naroda Bosnjaci i Hrvati takodje nemaju nikakva prava.Civilizacijske, ljudske i socijalne drustvene norme su totalno zakazale u svim pogledima, no nitko nista ne poduzima konkretno po tim pitanjima.

Inkvizitor
27-05-2012, 20:12
Gledam nekad na RTS-u kako pažljivo prate i izvješćuju o srpskim gimanzijama u Hrvatskoj, jel se sprovode prava Srba a istovremeno nedaju slična ili nikakva prava Hrvatima u Srbiji.

to je vrhunski bezobrazluk.

djeva u nevolji
27-05-2012, 20:15
Pazi, ja ne bih baš potpisao da će biti premijer, samo to mi se čini mogućim gledajući razvoj situacije poslednjih dana, uprkos takvim izjavama. Politika je to.

moguće je, ali nije politički pametno tako rezolutno odbijati svaku mogućnost, a onda kao predomislil sam se

Možda Hrvatima tako deluje, da je Srbima jugoslovenstvo korak do Velike Srbije. Međutim Srbi to gledaju drugačije. Srbima je jugoslovenstvo nešto što ih odvraća od razmišljanja isključivo o sebi, jer su bili u situaciji da razmišljaju o toj široj zajednici. Istina, i u Jugoslavijama Srbi su pokazivali tendenciju da misle isključivo o sebi, ali opet tu su bili i drugi sa kojima se ipak ponešto moralo i dogovarati.

jugoslavenstvo je samo priprema terena
nikolić je izjavio kako nije odustao od velike srbije

nije ni tadić samo što on glupan ko nikolić pa da otvoreno tako govori

Uroš
27-05-2012, 21:11
Izgleda da prihvata mesto premijera, sudeći po ovom prvom intervjuu posle poraza:

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.289.html:381624-Ekskluzivno---Boris-Tadic-Bicu-premijer-kada-prihvate-plan-Vlade

"Koje su prednosti, a šta mane političke kohabitacije?

- Ne vidim nijednu prednost."

hahaha

Aleksa
27-05-2012, 21:15
Izgleda da prihvata mesto premijera, sudeći po ovom prvom intervjuu posle poraza:

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.289.html:381624-Ekskluzivno---Boris-Tadic-Bicu-premijer-kada-prihvate-plan-Vlade

"Koje su prednosti, a šta mane političke kohabitacije?

- Ne vidim nijednu prednost."

hahaha

Pa, on ne vidi, zato što mora da deli vlast. :D

Inače, imam jak osećaj da će se činjenica da je Toma izabran ispostaviti vrlo blagotvornom. Zaista je pre tri dana imao državnički nastup na RTS.

Uroš
27-05-2012, 21:25
Debelo se zajebao, iz hiljadu i jednog razloga. I ona crna fleka ima da mu posedi...

Ali pazi demagogije, ne pominje nikakvo smanjenje glomaznog državnog aparata i svih onih sinekura koje su i izvor korupcije, apsolutno nikakvo. Rešenje, po njemu je, da se manje koriste službena kola?! Lakrdija...

NorthStand
28-05-2012, 14:17
Znao sam da će prihvatit, al njegov Ego je morao rastezat s odlukom.

Uroš
28-05-2012, 15:40
da se malo osvrnem na ovo proglašenje četničkih vojvoda. Koja je to scena :D

Koji su to likovi :D

Živa rustikala..koji kolorit :D

Koja megalomanija, koje vojvode, par seljaka niskog čela i par psihopata tipa ovaj Brne koji je kažu ko vampir spavao u lijesu. Aleksić vojvoda sa Grbavice pa onda onaj degenerik Lanžučanin iz Vukovara.

Nije ni čudo da su Srbi spušili onoliku prednost u ratu kad su im ovi degenerici bili nekakve vojvode.

Ne zna čovjek bil se smijo ili plako. U normalnoj državi bi ovaj podatak da je njegov predsjednički kanditat sa poluljudima ko u kakvoj morbidnoj kazališnoj predstavi statirao u nekom krvavom cirkusu, bila razlog za uzbunu..ali ne i u Srbiji..

Ravnogorski pokret, kao autohtoni srpski pokret otpora, i uopšte tradicija četničkih pokreta koja seže još u XIX vek su debelo kompromitovani ovakvim cirkusanjima. Ceo taj revival 1990ih je bio nakaradan, počev od nosioca kakvi su Šešelj i Drašković (obojica prvobitno članovi SKJ) pa do ovih sitnih bitangi a la Lanžučanin, Višnjić, pa završno sa ovim komedijantskim okupljanjima kakvo je na ovom klipu ali i onim na Ravnoj Gori koja su se pretvorila u Guču vol.2.

Mnogo pozvaniji da bude baštinik te tradicije i po ideologiji i po svom životnom i političkom habitusu bio je Koštunica, autentični predstavnik desne, konzervativne Srbije. Uostalom, za vreme njegove vlade je konačno ispravljena velika istorijska nepravda i rehabilitovan Ravnogorski pokret i vraćena imovina Karađorđevićima i omogućen povratak prestolonasledniku u otadžbinu. Koštunjavi je bio mnogo manje grlat i nije pravio medijsku pompu za razliku od žalosnog Vuka ili blesavog Šešelja, a učinio neuporedivo više.

Uroš
28-05-2012, 15:58
Sve što je Tadić radio bilo je saniranje velikosrpskih pohoda i pretvaranje srpskog poraza ( u Hrvatskoj) u barem remi a kasnije ćemo vidjeti ko će odneti pobedu ili u očuvanje srpske pobede (u Bih) ili spašavanje od totalnog fijska ( Kosovo).

Heh, smešno je ovo Inkvizitore... Čuj, pretvaranje poraza u Hrvatskoj u barem remi?! Srpski poraz u Hrvatskoj je takvih istorijskih proporcija da ga nijedna politika niti veština jednih Čerčila i Bizmarka zajedno a ne Borisa Tadića, ne može pretvoriti u nekakav remi nego ni u manji/blaži poraz. Takvi porazi su jedna od onih istorijskih vododelnica posle kojih ništa ne može biti isto i tu ne pomaže ni politika ni bilo šta drugo...

Mada ovaj tvoj nebulozni strah od nekakvog remiziranja samo zorno pokazuje hrvatski politički kompleks od Srba koji nijedna ratna pobeda ne može ukloniti. Džabe vama i Oluja i sve ostalo, kad je politički mentalitet običnog hrvatskog čoveka ostao na nivou plašljivog jazavca. Ne kažem da je taj kompleks prema Srbima trajan, proći će i to, ali tek kad izumru generacije koje pamte zajedničku državu sa nama Srbima, znači sredinom ovog veka otprilike. Tada će nestati i taj iracionalni strah gde se pokušava videti i ono što objektivno nije moguće.

Inače, da dam i svojih 5 centi na temu budućih regionalnih odnosa a propos Tominog izbora. Neće tu biti nikakve promene politike prema okolnim zemljama, srpski pristup je tu manje-više konstantan. Suština je samo kolika će biti učinkovitost, što bi vi rekli. Verujem da će od Tadićevih blizu 100% korišćenja mogućnosti u datoj situaciji i regionalnim/globalnim okolnostima, to spasti na 10-20% u najboljem slučaju po Tomu. Čovek nije kapacitet, tačka.

Uroš
28-05-2012, 16:07
Konkretno za odnos prema Hrvatskoj. Verujem da je Tadić bio reizabran, da bi skoro sigurno bio nađen dogovor da se povuče hrvatska tužba za genocid, u to sam ubeđen iz keca. Već se krenulo u tom pravcu, izbor nove SDP vlade je samo ubrzao proces. Išlo bi se na neko vansudsko poravnanje, što je i bio predlog Srbije na početku, uz neke koncesije hrvatskoj strani naravno...

Sa Tominim izborom, stvari idu u rikverc. Još s ovim nepotrebnim gafovima tek će biti nemoguće da hrvatska vlada objasni javnosti rezon povlačenja tužbe.

Mislim rezultat će na kraju biti isti, ispušićete ga kao što su i Bošnjaci s njihovom tužbom, ali fora je svega što vam se nepotrebno produžava držanje te objektivno jedine poluge kojom možete politički ofanzivno delovati prema Srbiji.

Inkvizitor
28-05-2012, 16:09
Heh, smešno je ovo Inkvizitore... Čuj, pretvaranje poraza u Hrvatskoj u barem remi?! Srpski poraz u Hrvatskoj je takvih istorijskih proporcija da ga nijedna politika niti veština jednih Čerčila i Bizmarka zajedno a ne Borisa Tadića, ne može pretvoriti u nekakav remi nego ni u manji/blaži poraz. Takvi porazi su jedna od onih istorijskih vododelnica posle kojih ništa ne može biti isto i tu ne pomaže ni politika ni bilo šta drugo...

Mada ovaj tvoj nebulozni strah od nekakvog remiziranja samo zorno pokazuje hrvatski politički kompleks od Srba koji nijedna ratna pobeda ne može ukloniti. Džabe vama i Oluja i sve ostalo, kad je politički mentalitet običnog hrvatskog čoveka ostao na nivou plašljivog jazavca. Ne kažem da je taj kompleks prema Srbima trajan, proći će i to, ali tek kad izumru generacije koje pamte zajedničku državu sa nama Srbima, znači sredinom ovog veka otprilike. Tada će nestati i taj iracionalni strah gde se pokušava videti i ono što objektivno nije moguće.

Inače, da dam i svojih 5 centi na temu budućih regionalnih odnosa a propos Tominog izbora. Neće tu biti nikakve promene politike prema okolnim zemljama, srpski pristup je tu manje-više konstantan. Suština je samo kolika će biti učinkovitost, što bi vi rekli. Verujem da će od Tadićevih blizu 100% korišćenja mogućnosti u datoj situaciji i regionalnim/globalnim okolnostima, to spasti na 10-20% u najboljem slučaju po Tomu. Čovek nije kapacitet, tačka.

Mislio sam remi u političkom smislu a tko ti je kriv što ne znaš čitati..remi u političkom smislu znači da se sa Srbije skine krivnja za rat i da se podvali Hrvatskoj.

Hrvatska nema nikakav politički kompleks od Srba nego samo bi trebala imati ( nemaju to svi Hrvati, neki bi se grlili s vama dok ne poplavit ei jedni i drugi ) elementarni oprez, jer tko želi da mu se država prži po treći put u jednom stoljeću. Ako se i ne plašiš rata i stradanja ljudi treba to sve ponovno gradit. Rušit gradit, rušit, gradit, rušit, gradit..pa nije nitko lud da to sebi želi.

zato sam ja zagovornik teorije da u slučaju slijedećeg rata nema remija..pa mi vraćamo Srbe ko da ništa nije bilo.još im plaćamo što su nas ubijal i rušilii, nego da se ide na Beograd..pa da se igranka preseli kod vas..jer poznajući vaše plakanje i cmoljenje nad onih par Nato bombica što su programirane letile a od vašeg leleka nisi mogao opstat..što bi tek bilo da vam je netko razvalačio pamet ko Ratko Mladić..sumnjam da bi onda roštiljali po krovovima...od vašeg plača živjet se ne bi moglo.

Još i danas kmečite što vam je 1914 te par hrvatskih četa po Mačvi zapalilo par sjenika. Šta bi bilo da smo vam, trećinu Srbije spalili.

dakle ili vi u Zagreb ili mi u Beograd..a poznavajuć mentalitet i borbenost srpskog vojnika prije ćemo mi u Beograd nego vi u Zagreb. Ne možete se vi vojnčki s nama nosit niti ste ikad mogli niti ćete ikad moć.. Iako vas je više iako ste imali svo oružje a mi ništa..tukli smo vas. što bi bilo da smo mi imali oružje i JNA a vi tenisice i puške..ne smijem ni spomislit..prešprintali bi Bugarsku.

jebiga mi smo trenirali 500 godina rat s Turcima dok ste vi služili kao stočić da aga sjaše s konja. Trening je to bolan..trening..

SarajkaDjevojka
28-05-2012, 18:02
Kad si vec pomenuo NATO bombardovanje kuknjavu i lelek, moram jedan mali osvrt napisati.U pitanju je uvazeni forumas iz BG kojem je Aleksa dugogodisnji mentor i politicki savjetnik.
Na Sarajevo su padale hiljade granata svakodnevno godinama, no ja nikad dirljiviji opis i ugrozenost te suocavanje sa smrcu nisam procitala kao kod doticnog forumasa.Prica glasi u ovom stilu " Isao ja kod drugara, po povratku na srecu se ne vratim uobicajnim putem nego krenem bas kroz centar, iako je to prestavljalo neposrednu opasnost.Kad sam dosao kuci saznao sam da je NATO bacio bombu na ulicu kojom sam trebao proci, puka sreca bre, da sam izbegao smrt "

Eto toliko o srpskom junastvu.Tom prilikom su nam forumasi Srbi postali u znak sjecanja Mladiceve naredbe koji dio Sarajeva da gadja cetnicka zgadija, da nas izmore da ne mozemo spavati.Takodje su postali i "oslobadjanje "Dervente i
Banjaluke.
Kad razmislim sa ove vremenske distance ( dakle ipak je to sve samo forum ) pitam se kako neko i pored cinjenice da je sve ovo virtuala moze na tako neljudski, nehuman i odvratan nacin reagirati i preuvelicavati jednu granatu, a stotine mrtvih zaboraviti i visegodisnju opsadu i granatiranje amnestirati.
Sto ti kazes Inkvi, nisu gospoda vidjela ni "I" od igranke u svom dvoristu, pa ako bude nastavaka, ne treba ih ostavljati uskracene za zabavu.

NorthStand
28-05-2012, 18:06
Kakav post inkvizitora, brutalnost na djelu. :rofl

http://www.b92.net/news/pics/2012/05/28/8046079864fc39a5e3d72b354988779_330x230x141300.jpg

Nego komšije, vide ljubavi između dva četnika. A osmijesi od uha do uha, bit će da je pao dogovor-"Vukovar je srpski grad, nema šta tu Hrvati da traže!" :D A možda je pao i dogovor, "Dogodine ti i ja Boro, roštiljamo na Kninskoj tvrđavi, s ustaškom zastavom!" :rofl Nema frke čede, čekamo vas kao i prošli puta, ostaje vam jedino nada da ovaj put ustaška zmija neće biti ljuta! ;)

SarajkaDjevojka
28-05-2012, 18:11
Inkviju treba otvoriti par tema za ovakve slučajeve, a postove čuvati kao povijesne dokumente.

Inkvizitor
28-05-2012, 18:16
štos je u tome što velikosrpstvo nije poraženo u Beogradu..u Srbiji. To bi bilo kao da su saveznici stali na granicama Njemačke. Srbija je bila 95-te zrela za padanje..a i sami joj generali govore kako ih je strah od napada snaga HV-a i muslimanskih snaga da ne napadnu tadašnju Jugoslaviju i predviđaju krah i kraj srpstva.

mislim to nije bilo u primisli nikome niti bi to zapad to dopustio..ali vidi se koliki je strah bio.

jebiga Srbi bi barbašali po tuđim zemljama a njihovu da se ne dira..a ako tko dirne, onde lelek i kuknjava..pa su ono NATO bombardiranje proglasili genocidom.

naravno da je i tu bilo civilnih žrtava, to se ne može izbjeć ali u odnosu na ono što su Srbi radili u Hrvatskoj i BiH..to je neusporedivo. Oni su roštiljali po krovovima..vidio bi ih ja kako bi roštiljali da je NATO-om komandirao Ratko..razvuci im pamet da ne mogu da spavaju Mladić..

Ovaj gore priča o nekim kompleksima Hrvata od Srba..nekom jadnom mentalitetu..pa šta bi trebali navijati za još jedan rat..opet na našem teritoriju..pa opet deset godina bez turizma sa trećinom spaljene zmelje i osakaćenim desetinama tisuća ljudi..uništenom ekonomijom..

A oni u Srbiji da prave žurke

Inkvizitor
28-05-2012, 18:18
Kakav post inkvizitora, brutalnost na djelu. :rofl

http://www.b92.net/news/pics/2012/05/28/8046079864fc39a5e3d72b354988779_330x230x141300.jpg

Nego komšije, vide ljubavi između dva četnika. A osmijesi od uha do uha, bit će da je pao dogovor-"Vukovar je srpski grad, nema šta tu Hrvati da traže!" :D A možda je pao i dogovor, "Dogodine ti i ja Boro, roštiljamo na Kninskoj tvrđavi, s ustaškom zastavom!" :rofl Nema frke čede, čekamo vas kao i prošli puta, ostaje vam jedino nada da ovaj put ustaška zmija neće biti ljuta! ;)

A zipa kako Vučko zbunjeno gledi rukohvat....:rofl

NorthStand
28-05-2012, 18:21
Konkretno za odnos prema Hrvatskoj. Verujem da je Tadić bio reizabran, da bi skoro sigurno bio nađen dogovor da se povuče hrvatska tužba za genocid, u to sam ubeđen iz keca. Već se krenulo u tom pravcu, izbor nove SDP vlade je samo ubrzao proces. Išlo bi se na neko vansudsko poravnanje, što je i bio predlog Srbije na početku, uz neke koncesije hrvatskoj strani naravno...

Sa Tominim izborom, stvari idu u rikverc. Još s ovim nepotrebnim gafovima tek će biti nemoguće da hrvatska vlada objasni javnosti rezon povlačenja tužbe.

Mislim rezultat će na kraju biti isti, ispušićete ga kao što su i Bošnjaci s njihovom tužbom, ali fora je svega što vam se nepotrebno produžava držanje te objektivno jedine poluge kojom možete politički ofanzivno delovati prema Srbiji.

Pa zato ja i jesam za Nikolića, pa on je naš igrač iako je četnik. Dok Hrvatskom vladaju ovi domaći veleizdajnici i izrodi, nama trebaju takvi "rustikalni četnici" kod vas. U ovom momentu, naš jedini saveznik je Nikolić koji razbija ovu nostalgičnu mitomaniju domaćih boljševika. Već sam ranije reko, da nemam ništa protiv da HR i SRB surađuju, al ta suradnja mora bit realna i na zdravim temeljima a ne na način da se mi grlimo bratimimo ulazimo u istu zajednicu i onda ponovo iz te zajednice izlazimo krvavih ruku i gaća. To je ono što debili kao Mesić Milanović Josipović i njihovi glasači ne razumju, niti će ikada razumjet. Hrvatska desnica i nacionalizam nemaju pretenzije prema nikome, čak i u doba NDH ustaše kao nacionalisti su pokušavali očuvat "povijesne granice" a ne ih proširit na nečji tuđi račun! Na kraju krajeva, koliko Hrvati imaju Josipovića u državi to ne bi bilo ni moguće. Mi nismo u stanju vodit osvajački rat, vi jeste jer imate jedinstvo al na bojnom polju niste toliko jaki koliko mislite. Bilo kako bilo, Nikolić meni ne da mi ne smeta, već mi uljeva povjerenje da će hrvatsko srpski odnosi bit na "zdravim temeljima" bez neke velike silovateljske pompe kakva je bila do sad. Samo se nadam, da ga neće ovi europejci sjebat i natjerat na put kojim je išo Tadić jer u tom slučaju imamo ponovo istu situaciju. A što se tiče tužbe za genocid, nije poanta u pušenju komšija, poanta je da mi znamo da smo u pravu i da imamo puno moralno i materijalno pravo vas tužit i utjerat dug odnosno štetu koju ste agresijom napravili. To bi budi uvjeren vi napravili puno strastvenije, nego što radimo mi u ovom momentu, i tražili bi svaki eurić štete da podmirimo. Nećemo se lagat i govorit, kako je nebitno 40 miljardi štete nastale ratom. Nebitno je vama jer je o nama riječ, al da smo mi vama takvu štetu napravili sudovali bi dok je svijeta i vijeka. Samo nemojte NDH ponovo potezat, jer NDH je na svom teritoriju imala puno pravo radit što hoće isto kao što to ima i Srbija i sve ostale države. Ako nekoga neka država smatra neprihvatljivim na svom teritoriju, i njihovu imovinu ima pravo radit s njome šta hoće, to su sad amerikanci i zapadni civilizatori počeli izmišljat svoje neke principe, al ti isti principi nisu važili kad su oni u pitanju. Oni mogu koga god žele istjerat, i izvršit zapljenu imovine nad bilo kime. A domaći veleizdajnici uvijek plešu, kako im gospodari sviraju!

Inkvi ne znam jel Srbija, al Banja Luka je mogla pasti uz pola gasa. Al zna se tko je stopirao akciju, nisu "braća rusi" već neki malo zapadnije. Nikome nije bio interes, da Hrvati preuzmu Banja Luku i time zadaju konačni udarac u projekt Karadžića i Mladića u BiH, samo zato danas imamo Dodika i njegovo preseravanje kao i u ovu situaciju u Federaciji gdje Bošnjaci na drugi način vrše svojevrsnu privatizaciju BiH samo za sebe. Glavni cilje je bio ukidanje bilo kakvih hrvata i političkih institucija hrvata, i to su napravili. Toliko o tome, kako su Srbi imali loš tretman zapada.

pdv
28-05-2012, 18:27
North, lijepo si ovo napisao iako samo sigurna da će Nikolić poći putem Tadića. I to će biti duplo blaži od njega u odnosu prema susjedima. Njih tek sada čeka odricanje i približavanje EU.

MidnighT
28-05-2012, 18:31
dakle ili vi u Zagreb ili mi u Beograd..a poznavajuć mentalitet i borbenost srpskog vojnika prije ćemo mi u Beograd nego vi u Zagreb. Ne možete se vi vojnčki s nama nosit niti ste ikad mogli niti ćete ikad moć.. Iako vas je više iako ste imali svo oružje a mi ništa..tukli smo vas. što bi bilo da smo mi imali oružje i JNA a vi tenisice i puške..ne smijem ni spomislit..prešprintali bi Bugarsku...

Hmm mislim da daleko gresis povodom ove izjave sto se tice mentaliteta,ja recimo neznam da ste za vreme prvog i drugog svetskog rata bilo sta radili na svoju ruku bez prethonog bratimljenja sa stranicma(znas i sam kako je hitler usao u zg a kako u bg) a iskreno sto ste onda za vreme drugog svetskog rata cekali nemce pa onda krenuli sa idejom o ndh,zasto niste sami krenuli da je sprovodite?Sto se tice hrabrosti srpske vojske u ovim ratovima,pogotovu u prvom dovoljno je da procitas samo izjave saveznika u to vreme i sve ce ti biti jasno,a cisto za jednu informaciju.Napredovanje srpske vojske pri povratku sa krfa je dan danas najbrza ofanizva koja se uveliko proucava po vojnim univeriztetima,mislili su i bugari tako da nas napadnu sa ledja pri povlacenju na krf pa sta je bilo,dobili su i oni i albanci i austrougari kad su se najmanje nadalli...

a evo sta kazu nemci o vasem junacenju:

'Strani istoričari su Hrvate opisali kao zločinački nastrojen narod. Za ove, Hrvati su ljudi iz "Crne legende" koja je nastala kad je Fridrih Šiler, klasik nemačke književnosti u svom delu "Istorija tridesetogodišnjeg rata" opisujući osvajanje Magdenburga u maju 1631. godine napisao da su se Hrvati koji su učestvovali u tom ratu "zabavljali bacanjem dece u plamen". 85% građana Magdenburga je bilo poklano tom prilikom. Ovoj crnoj legendi o Hrvatima dodao je svoju karakterizaciju istih Karl Barc, kad je u svom delu "Četiri druga" napisao: "Hrvati nemaju ama baš ni jednu vojničku i ljudsku vrlinu. Oni su samo razbojnici, pljačkaši i ubice, dok fizički predstavljaju nečista i smrdljiva lica". Tada je došlo do izreke "Sačuvaj nas Bože kolere i Hrvata".

Naravno znam da se neces sloziti sa ovime sto je i normano u neku ruku jer svako svoje voli najvise ali nepije vodu ta tvoja prica,pa cisto da te uputim sta su stranci pricali o srpskoj vosjci:

šta je napisao Robert Lesing, tadanji američki minister spoljnih poslova:

…Kada se bude pisala istorija ovoga rata, naj- slavniji odeljak te istorije nosiće naziv: SRBIJA . Srpska vojska je učinila čuda od junaštva, a srpski narod pretrpeo je nečuvene muke, i takvo požrtvovanje i istrajnost ne mogu proći nezapaženo oni se moraju nagraditi“[1]

Objavljeno u engleskom listu Obzerver:

“Nijedno pleme u celoj istoriji sveta nije dalo za slobodui jedinstvo junačnijih i svetlijih žrtava od srpskog naroda“[2]

Francuz Pol Pere, tadanji narodni poslanik i bivši ministar trgovine Francuske, izjavio je:

Probijajući se kroz albanske gudure, trenutno nadjačana Srbija i dalje živi i nada se. Ona će ži- veti i biće osvećena. Junčki srpski narod je najple-menitiji primer za ugled onima koji bi, u borbi za nezavisnost svoje zemlje, za pravdu i prava naroda došli u iskušenje da napuste takvu veliku stvar.[3]

Čak su i neprijatelji Srba, oni koji su želeli i činili napore da Srbiju pokore i unište, znali i priznavali da je srpski narod – herojski narod. Tako car Vilhelm, u svom obraćanju vojnicima koje šalje u rat protivu Srba, upozorava ih:

„Heroji, ja vas šaljem u nov rat protiv jedne male, ali vrlo hrabre nacije. To su Srbi, koji su u toku tri neposredna rata – protivu Turaka, Bugara i Austro-Ugarse – dali svetu dokaze visokih ratničkih vrlina i najvećih vojničih sposobnosti i koji su, na zastavama poprskanim krvlju, ispisali za ove četiri godine samo najveće i najslavnije pobede. Znajte da će samo vaša energija i spremnost na najveće žrtve i samo potpun prezir prema smrti omogućiti da pobedite taj herojski narod, da osvo jite njegovu zemlju i da nemačkoj vojsci donesete jednu novu pobedu. Srećan put ka pobedi i slavi! Ura!“[4]

MidnighT
28-05-2012, 18:34
North, lijepo si ovo napisao iako samo sigurna da će Nikolić poći putem Tadića. I to će biti duplo blaži od njega u odnosu prema susjedima. Njih tek sada čeka odricanje i približavanje EU.

Tacno tako isti im je gazda a gazda se mora slusati,inace sto se tice ovog odricanja cisto sumnjam ali videcemo sta ce biti....

Inkvizitor
28-05-2012, 18:36
Moj Midnight možeš ti do sutra postavljati te smiješne citate..ali to ne vrijedi pet para..kako davati slavu vojsci koja bježi iz svoje zemlje..to je apsurd i nepostojanje logike.

kad ste bili tako hrabri..što su vam Turci vladali 400 i više godina..

dakle..to su pizdarije..ja vas gledam po zadnjem ratu..a tu ste se pokazali ko nikakvi borci..dok ste imali silu JNA iza sebe a drugi ništa..dobijali ste..poslije kad se bar malo izjednačilo..nigdje bitku 24 sata niste izdržali

gdje je vaš Vukovar, gdje je vaše Sarajevo, gdje je vaš Bihać, vaše Goražde, vaša Srebrenica..vaša Srednja Bosna, Vitez, Busovača..

nema ga..samo bježanje..i to bježanje do zuba naoružan..

Inkvizitor
28-05-2012, 18:38
Inkvi ne znam jel Srbija, al Banja Luka je mogla pasti uz pola gasa. Al zna se tko je stopirao akciju, nisu "braća rusi" već neki malo zapadnije. Nikome nije bio interes, da Hrvati preuzmu Banja Luku i time zadaju konačni udarac u projekt Karadžića i Mladića u BiH, samo zato danas imamo Dodika i njegovo preseravanje kao i u ovu situaciju u Federaciji gdje Bošnjaci na drugi način vrše svojevrsnu privatizaciju BiH samo za sebe. Glavni cilje je bio ukidanje bilo kakvih hrvata i političkih institucija hrvata, i to su napravili. Toliko o tome, kako su Srbi imali loš tretman zapada.

ma ja samo prenosim ono što oni sami govore..

nije bilo ni u planu napada na tadašnju Jugoslaviju tj Srbiju..ali pogledaj što je bandira postirao sa njihovog Vrhovnog veća obrane..obrati pažnju na boldirano.

SEDNICA VRHOVNOG SAVETA ODBRANE 14.8.1995. neposredno nakon Oluje

Isječak generala Čopića na temu procjena o mogućnostima obrane istočnoslavonskog korpusa , na toj sjednici
Stranica 11...
"Procjenjujemo da se ovaj korpus ne može uspješno obraniti u slučaju agresije Hrvatske Vojske. On bi najvjerojatnije bio razbijen za jedan do dva dana..."
Sad isječak o brojnom stanju tog istočnoslavonskog korpusa , par dana nakon Oluje (prije dolaska mobilisanih krajišnika i dodatnih pojačanja iz Srbije) , izrečen od istog generala...
Stranica 10...
"Korpus u svom sastavu ima osam brigada , od čega tri u sastavu baranjske divizije. Brojno stanje korpusa iznosi oko 20 000 boraca..."

Kažu srpski generali tada da osam brigada , s 20 000 vojnika , HV pomete za dan-dva...

Isječak , na temu ugroženosti same SRJ i slamanja srpskog nacionalnog bića , izrečen od generala potpukovnika Aleksandra Dimitrijevića ,...
"Najzad , hrvatsko - muslimanska koalicija bila bi ohrabrena da krene u strategijsko ofanzivu protiv ostatka krajine i RS , a eventualni uspeh bi je mogao podstaći da napadne i SRJ...
U celini gledano , ugroženost bezbednosti SRJ bila bi maksimalna , a za posledicu bi , najverovatnije , imala slamanje srpskog nacionalnog bića i uništenje SRJ..."

Oni su se tada bojali za svekoliko srpstvo,a danas prosipaju priču o nekakvom dogovoru.Van pameti

MidnighT
28-05-2012, 18:48
Moj Midnight možeš ti do sutra postavljati te smiješne citate..ali to ne vrijedi pet para..kako davati slavu vojsci koja bježi iz svoje zemlje..to je apsurd i nepostojanje logike.

kad ste bili tako hrabri..što su vam Turci vladali 400 i više godina..

dakle..to su pizdarije..ja vas gledam po zadnjem ratu..a tu ste se pokazali ko nikakvi borci..dok ste imali silu JNA iza sebe a drugi ništa..dobijali ste..poslije kad se bar malo izjednačilo..nigdje bitku 24 sata niste izdržali

gdje je vaš Vukovar, gdje je vaše Sarajevo, gdje je vaš Bihać, vaše Goražde, vaša Srebrenica..vaša Srednja Bosna, Vitez, Busovača..

nema ga..samo bježanje..i to bježanje do zuba naoružan..

smesni ili ne oni su cinjenica,iskreno ja nikada nisam smatrao da je sarajevo srpsko kao ni one idjotske izjave seselja o kralovcu karlobagu i virvitici,ali ako tako gledas i ako primenimo tvoju teoriju u vezi banja luke da ste mogli da udjete,pa mogli smo i mi u zg zar ne pa je stiglo naredjenje nazad.U zadnjem ratu jeste najurili ste nas i to stoji,ali ne vasom zaslugom nego nekom drugom,jer da je bilo politicko vodjstvo kakvo je bilo u prethondim ratovima danas bi se vi granicli sa srpskom krajinom.Jedino sto vam skidam kapu,a mi smo ispali budale je sto ste vi odmah stali i krenuli u bitku sa hrvatskom zastavom dok smo mi mahali onom komunistickom....
Imam jedno pitanje,ne licne prirode,zanima me koliko kod vas u hr vlada misljenje da je u ratu u bivsoj nam drzavi bilo nametanja sa spoljnih strana i u kojoj meri i naravno da li se smatra da je sve to iscenirano sa strane zarad zapadnih interesa a ne nasih ili vasih?

MidnighT
28-05-2012, 18:50
Kad si vec pomenuo NATO bombardovanje kuknjavu i lelek, moram jedan mali osvrt napisati.U pitanju je uvazeni forumas iz BG kojem je Aleksa dugogodisnji mentor i politicki savjetnik.
Na Sarajevo su padale hiljade granata svakodnevno godinama, no ja nikad dirljiviji opis i ugrozenost te suocavanje sa smrcu nisam procitala kao kod doticnog forumasa.Prica glasi u ovom stilu " Isao ja kod drugara, po povratku na srecu se ne vratim uobicajnim putem nego krenem bas kroz centar, iako je to prestavljalo neposrednu opasnost.Kad sam dosao kuci saznao sam da je NATO bacio bombu na ulicu kojom sam trebao proci, puka sreca bre, da sam izbegao smrt "

Eto toliko o srpskom junastvu.Tom prilikom su nam forumasi Srbi postali u znak sjecanja Mladiceve naredbe koji dio Sarajeva da gadja cetnicka zgadija, da nas izmore da ne mozemo spavati.Takodje su postali i "oslobadjanje "Dervente i
Banjaluke.
Kad razmislim sa ove vremenske distance ( dakle ipak je to sve samo forum ) pitam se kako neko i pored cinjenice da je sve ovo virtuala moze na tako neljudski, nehuman i odvratan nacin reagirati i preuvelicavati jednu granatu, a stotine mrtvih zaboraviti i visegodisnju opsadu i granatiranje amnestirati.
Sto ti kazes Inkvi, nisu gospoda vidjela ni "I" od igranke u svom dvoristu, pa ako bude nastavaka, ne treba ih ostavljati uskracene za zabavu.

kratko pitanje i kratak odgovor ako nije problem:

Da li ti smatras da su muslimanske snage pocinile bilo kakav zlocin za vreme rata prema srbima ili hrvatima?

Inkvizitor
28-05-2012, 18:52
smesni ili ne oni su cinjenica,iskreno ja nikada nisam smatrao da je sarajevo srpsko kao ni one idjotske izjave seselja o kralovcu karlobagu i virvitici,ali ako tako gledas i ako primenimo tvoju teoriju u vezi banja luke da ste mogli da udjete,pa mogli smo i mi u zg zar ne pa je stiglo naredjenje nazad.U zadnjem ratu jeste najurili ste nas i to stoji,ali ne vasom zaslugom nego nekom drugom,jer da je bilo politicko vodjstvo kakvo je bilo u prethondim ratovima danas bi se vi granicli sa srpskom krajinom.Jedino sto vam skidam kapu,a mi smo ispali budale je sto ste vi odmah stali i krenuli u bitku sa hrvatskom zastavom dok smo mi mahali onom komunistickom....
Imam jedno pitanje,ne licne prirode,zanima me koliko kod vas u hr vlada misljenje da je u ratu u bivsoj nam drzavi bilo nametanja sa spoljnih strana i u kojoj meri i naravno da li se smatra da je sve to iscenirano sa strane zarad zapadnih interesa a ne nasih ili vasih?

Daj mani me te priče o zastavama..to kao vi niste znali za koga se borite..znali ste itekako..nikome te štoseve ne možete prodavat..

što da ste imali drugo političko vodstvo..što bi bilo..Milošević vam je bio najbolji političar..što da ne bi s Draškovićem i drugim cirkusantima bolje prošli..tek onda bi najebali..

Ja inače ne pušim te priče a i ne zanimaju me..jer to bi ispalo da je Srbijom manipulirao novi svetski poredak pa vas nagovorio da nas napadnete a vi se stalno borite protiv njega..zar ne.

Uroš
28-05-2012, 18:55

nije bilo ni u planu napada na tadašnju Jugoslaviju tj Srbiju..ali pogledaj što je bandira postirao sa njihovog Vrhovnog veća obrane..obrati pažnju na boldirano.

Da, jeste, bojala se Srbija tih dana da strašna hrvatsko-bošnjačka armada ne krene na Beograd i da nas ne uništi. Tri godine kasnije su ta ista vojska i država (samo još slabije i istrošenije) ušle u sukob sa NATO paktom, najjačom vojnom silom otkad je sveta i veka, ali se zato prethodno pošteno isprepadala od vojnih supersila HV i ABiH i tako sva u strahu molila boga da je ne napadnu jer eto "srpstvo će biti uništeno". Kadar nevera, jebote...

Još mi samo reci jesu ovo oni stenogrami što su se kasnije potvrdili kao falsifikati i odbačeni kao dokaz pred Haškim sudom, pa je Nataša Kandić rekla da ne želi da otkrije kojim kanalom je sve to došlo do njih u FHP? Jesu to ti? Od celog materijala ispostavila su se kao autentična samo 2 stenograma i kao takva bila uvrštena u dokazni materijal na suđenju Miloševiću, jedan iz Karađorđeva gde se radilo o privatnim Slobinim razgovorima sa familijom i drugi sa VSO-a ali iz 1994. i vremena krize oko talaca vojnika UN oko Goražda. Vidim, u tekstu čas ide ekavica, čas ijekavica, sve u svemu deluje mi autentično - neki linkić možda?

Mislim, u redu je Inkvizitore, došli biste do Beograda, verovatno. Dok to sve ne pređe sa teorije u praksu ostaje nam jedino svima da se prisećamo onih vremena kad se linija fronta mogla videti golim okom sa zagrebačkog Gornjeg grada, a u slučaju Bošnjaka oni nekadašnju liniju fronta tj. današnju faktičku granicu i dan-danas mogu videti kojih 300m vazdušne linije od centra im prestonice.

Uroš
28-05-2012, 18:59

Jel ti ovo parafraziraš našeg Dučića, iz jedne poučne pesme...

Inkvizitor
28-05-2012, 19:01
Da, jeste, bojala se Srbija tih dana da strašna hrvatsko-bošnjačka armada ne krene na Beograd i da nas ne uništi. Mislim naravno, hahah...

Tri godine kasnije je ta ista vojska i država ušla u sukob sa NATO paktom, najjačom vojnom silom otkad je sveta i veka, ali se zato prethodno pošteno isprepadala od vojnih supersila HV i ABiH i tako sva u strahu molila boga da je ne napadnu jer eto "srpstvo će biti uništeno". Kadar nevera, jebote...

Još mi samo reci jesu ovo oni stenogrami oni što su se kasnije potvrdili kao falsifikati i odbačeni kao dokaz pred Haškim sudom, pa je Nataša Kandić rekla da ne želi da otkrije kojim kanalom je sve to došlo do njih u FHP? Jesu to ti? Od celog materijala ispostavila su se kao autentična samo 2 stenograma i kao takva bila uvrštena u dokazni materijal, jedan iz Karađorđeva gde se radilo o privatnim Slobinim razgovorima sa familijom i drugi sa VSO-a ali iz 1994. i vremena krize oko talaca vojnika UN oko Goražda.

Vidim, u tekstu čas ide ekavica, čas ijekavica. Neki linkić možda?

Mislim, u redu je Inkvizitore, došli biste do Beograda, verovatno. Dok to sve ne pređe sa teorije u praksu ostaje nam jedino svima da se prisećamo onih vremena kad se linija fronta mogla videti golim okom sa zagrebačkog Gornjeg grada, a u slučaju Bošnjaka oni nekadašnju liniju fronta tj. današnju faktičku granicu i dan-danas mogu videti kojih 300m vazdušne linije od centra im prestonice.

To što je ijekavicom napisano to su bandirini komentari koje nisam izvadio iz teksta.

ne znam ja ..ja samo prensoim sa vašeg Vrhovnog savjeta obrane..a jesu li falsifikati ne znam..ti kažeš da možda jesu..ali tko si ti

Niste vi ušli u nikakav sukob sa NATO-om nego ste samo bili bombardirani a kapitulirali ste na Kosovu prije nego vam je ijedan strani vojnik stupio na tlo Kosova..ima li takvog primjera u svijetu ratovanja..

to kad se linija mogla vidjeti sa Gornjeg grada to je bilo onda kad ste preuzeli oružje JNA i svu logistiku..kad se Hrvatska koliko toliko naroužala, više se linija fronte nije mogla svemirskim teleskopom nazrijeti.

Inkvizitor
28-05-2012, 19:01
Jel ti ovo parafraziraš našeg Dučića, iz jedne poučne pesme...

da..najbolji odgovor na Dučićevu lakrdiju od pesme.

SarajkaDjevojka
28-05-2012, 19:06
kratko pitanje i kratak odgovor ako nije problem:

Da li ti smatras da su muslimanske snage pocinile bilo kakav zlocin za vreme rata prema srbima ili hrvatima?

Kakve veze ima zlocin sa granatiranjem ?No odgovoricu ti, DA smatram, no apsolutni, neprikosnoveni i najveće mange u zlocinima su :Srpska vojska tkz VJ ( koja je nastala od JNA ), raznorazne paravojne srpske formacije ( Seseljevci, Arkanovci, Marticevci, Beli Orlovi itd itd )Vojska paradrzave tkz RS (VRS )

MidnighT
28-05-2012, 19:08
Daj mani me te priče o zastavama..to kao vi niste znali za koga se borite..znali ste itekako..nikome te štoseve ne možete prodavat..

što da ste imali drugo političko vodstvo..što bi bilo..Milošević vam je bio najbolji političar..što da ne bi s Draškovićem i drugim cirkusantima bolje prošli..tek onda bi najebali..

Ja inače ne pušim te priče a i ne zanimaju me..jer to bi ispalo da je Srbijom manipulirao novi svetski poredak pa vas nagovorio da nas napadnete a vi se stalno borite protiv njega..zar ne.

To o zastavama govori mnogo,jer reicmo nigde na tv-u u tom vreme nisi mogao da cujes da se borimoz a veliku srbiju koju toliko spominjete a meni i dalje nije jasno o cemu se radi nego je bilo ocivanje jugoslavije.Milosevic je bio najgori moguci,draskovic je budalketina i nista vise a kamoli politicar,eto ga sad od velikog cetnika postao je veliki peder sa sve cedom i ldp-om.novi svetski poredak jeste ili ne usao je i kod nas i kod vas na vrata,i nazalost od nasih prepucavanja nevidimo da cemo uskoro i mi i vi ziveti u iznajmljenim drzavama nazalost,a isto tako jest cinjenica da smo imali testise i uvek se pobili sa kime god da je trebalo,pa da nismo ucestvovali ni u jednom ratu prema procenama sada bi nas bilo kao nemaca a to niakko ne bi bilo tek dobro po okruzenje,i sto se mene tice mozemo da budemo samo ponosni jer neznam ko se za jedan vek pobio sa tri najvece sile(turci,austrougari,pa nato).A ta prica o turcima nepije vodu,pa bili su i grci 800 godina pod njima,pa jesu upali cak i u spaniju,jesu li ispred beca takodje divljali pa nikome nista,kakve veze imaju turci,pa bila je i vizantija i rimsko carstvo pa nismo rimljani.....

MidnighT
28-05-2012, 19:11
Kakve veze ima zlocin sa granatiranjem ?No odgovoricu ti, DA smatram, no apsolutni, neprikosnoveni i najveće mange u zlocinima su :Srpska vojska tkz VJ ( koja je nastala od JNA ), raznorazne paravojne srpske formacije ( Seseljevci, Arkanovci, Marticevci, Beli Orlovi itd itd )Vojska paradrzave tkz RS (VRS )

dobro ti je bitno,jer citajuci tvoje postove covek bi pomislio da ste vi bili sa dzointima i zvali na zezanje i love is in the air,a ta paradrzava kako je nazivas postoji i danas i veca je mnogo od vaseg dela koji nazivate bosnom.Vi mi tek niste jasni vi ste se boriili i protiv nas i protiv hrvata i na kraju ste dobili da zivite okruzeni i sa nama i sa njima i to na najmanjem delumukratko jugosalvija u malome....

Inkvizitor
28-05-2012, 19:13
To o zastavama govori mnogo,jer reicmo nigde na tv-u u tom vreme nisi mogao da cujes da se borimoz a veliku srbiju koju toliko spominjete a meni i dalje nije jasno o cemu se radi nego je bilo ocivanje jugoslavije.Milosevic je bio najgori moguci,draskovic je budalketina i nista vise a kamoli politicar,eto ga sad od velikog cetnika postao je veliki peder sa sve cedom i ldp-om.novi svetski poredak jeste ili ne usao je i kod nas i kod vas na vrata,i nazalost od nasih prepucavanja nevidimo da cemo uskoro i mi i vi ziveti u iznajmljenim drzavama nazalost,a isto tako jest cinjenica da smo imali testise i uvek se pobili sa kime god da je trebalo,pa da nismo ucestvovali ni u jednom ratu prema procenama sada bi nas bilo kao nemaca a to niakko ne bi bilo tek dobro po okruzenje,i sto se mene tice mozemo da budemo samo ponosni jer neznam ko se za jedan vek pobio sa tri najvece sile(turci,austrougari,pa nato).A ta prica o turcima nepije vodu,pa bili su i grci 800 godina pod njima,pa jesu upali cak i u spaniju,jesu li ispred beca takodje divljali pa nikome nista,kakve veze imaju turci,pa bila je i vizantija i rimsko carstvo pa nismo rimljani.....

S ovim postom da se niste borili za Veliku Srbiju..totalno se diskreditiraš kao diskutant. šta ćemo sad viceve pričat. Nego za što ste se borili..za Veliki Čad.

Ja samo kažem..kad ste bili tolike mudonje..što su vam Turci vladali 400 godina.

Nama nisu. Bar ne svima.

pdv
28-05-2012, 19:18

Mišljenja sam da su svi ratovi vođeni iz imperijalističkih pobuda pa tako i ovaj posljednji. Ne vjerujem u neke sile iz vani jer je Europi, a i SAD-u bilo u interesu da Jugoslavija ostane jedinstvena čemu svjedoči i činjenica da u početku nisu davali nikakvu potporu zemljama koje žele izaći iz bivše države. S jedne strane je bila bolesna želja Miloševića za bogatstvom i moći, a s druge strane je imao plodno tlo u Srbima zadojenim o ideji velike Srbije. Budući da je ideja jugoslavenstva slabila to je bilo idealno vrijeme za okupiti pobunjene Srbe u jedinstvu i napraviti ono što veliki dio Srba sanja i smatra pravednim. Nikakve zapadne sile nisu mogle iscenirati onu mržnju koja je spavala godinama u glavama pojedinih ljudi.

Rekla bih da tijekom rata ni vanjske sile nisu bile sigurne što im više odgovara, samostalnost državica ili Jugoslavija pa su se tako i držale. Da su svi bili složni u interesu sačuvanja Jugoslavije kao na početku nikad mi ne bi dobili mogućnost za samostalnost jer bi nas zbombali kao i vas '99.

MidnighT
28-05-2012, 19:25
S ovim postom da se niste borili za Veliku Srbiju..totalno se diskreditiraš kao diskutant. šta ćemo sad viceve pričat. Nego za što ste se borili..za Veliki Čad.

Ja samo kažem..kad ste bili tolike mudonje..što su vam Turci vladali 400 godina.

Nama nisu. Bar ne svima.

pa cekaj zar stvarno mislis da je neko mogao bilo sta da uradi protiv otomasnke imperije u to vreme koja se smatra jednom od najvecih u istoriji.Pa nisu vladali nama nego su i u grckoj pa cak i u spaniji.Pa niste ni morali jer ste tada bili pod beckom kapom a evo ti mala digresija zasto smo bili pod turcima,neznam ko moze da ocekuje da u to vreme odvrati takvu silu,a oni usli u konsatinopolj opusteno.Evo ti malo podataka sta je bila otomanska imeprija:

Otomanska imperija originalno potiče od jednog malog Turskog emirata formiranog u drugoj polovini 13-tog veka u severozapadnoj Anatoliji, blizu Miramarskog jezera a blizu granice sa Vizantijom. Ime Otoman je nastalo od Osmana I, vođe koji je vodio Emirat od 1281. do 1324. godine. Kao vrlo aktivna i agresivna vojna organizacija od graničara, ta država se pojavila prvi puta na Galipolju u 1354. godini. u 1362.godini oni su zauzeli Adrianopolje, koje je postalo njihova glavna baza. Iz toga prostora, Otomanska imperija je napala dolinu Marice i Vardara boreći se protiv Hrišćanskih Balkanskih država.
Otomanski uspieh je bio omogućen jer je njihova vojska bila jača od ostalih. Bazirala se na pokretnom oružju i dobrom vodstvu. Hrišćanske snage su bile nadvladane iz dva razloga: nisu međusobno bile složne s jedne strane a sa druge nisu uspele da dovedu pomoć Evropske zajednice. Armija Pape Bonifacija, koja je bila poslana da pomogne Ugarsku je bila pobeđena u Nikopolisu u 1396.godini. Drugi veliki napor da se oslobodi je bio u sledećem vieku kad su se za vrieme Pape Eugenija IV udružile vojske vođene Janošem Hunjadijem i Kraljem Vladislavom III iz Poljske kod Varne u 1444.godini. Međutim, i taj je bio neuspešan.
Pobednički marševi Otomanske vojske su bili samo konstantovani početkom 14-tog vieka zato što je Imperija imala problema i sa Timurom koji je prijetio sa istoka. Pod vodstvom Mehmeda I (1413-21), koji se izborio za nasljedstvo, a kasnije Murada II (1421-51) prodiranje je nastavljeno. Imperija je u to vrijeme morala da razvije i mornaricu kako bi se borila protiv Venecije. Do kraja 18-tog veka Venecija je bila glavna sila istočnog Mediterana i imala je neprestane duele sa Otomanskom vojskom oko kontrole ostrva i poluostrva na tom moru-posebno Krita, Kipra i Moreje.
Najveća vojna pobjeda Otomanske Imperije se dogodila za vreme vlade Mehmeda II Osvajača. Iako je ova vlast zadirala duboko u Evropu, ostaci Vizantijske Imperije, smanjeni na Konstantinopolj i okolinu, su još uviek stajali. Oni su zauzeti u 1453.godini, dana koji se u Grčkoj istoriji računa jednako Kosovskoj bitki. Pad Konstantinopolja označava završavanje procesa potpadanja Balkana pod Islamsku vlast. Iako su neke izolovane teritorije još bile slobodne, nije bilo nijednog centra koji bi organizovao otpor. Poslije zauzimanja kraljevskog grada, osvajači su ga napravili vlastitim centrom moći koji je dominirao regionom Balkana u sledećih 5 vekova.
Otomanska imperija je bila na vrhuncu moći i prestiža za vrijeme vladavine Sulejmana I, poznatog na zapadu kao Veličanstveni a u svojoj zemlji kao Zakonodavac (1520-66). Veliki vojni vođa i organizator vlasti, on je proširio teritoriju do srednje Evrope: Beograd je pao u 1512., 1526. Ugarska armija je pobjeđena kod Mohača, a u 1529. godini napadan je Beč. Nakon neuspeha ovog zadnjeg, postavljena je zapadna granica osvajanjima, ali je Sulejmanova država imala otada pod kontrolom velike delove Ugarske i Tansilvaniju. Transilvanija, baš kao i Vlaška i Moldavija u 15-tom i 16-tom veku je postala autonomna pokrajina Islamskog carstva.

Suludo je bilo ocekivati da se mi suprotsavimo toj sili kada su vizantiju pregazili a vidis da je i venecija imala probelme sa njima a to su tada bile sile....

Inkvizitor
28-05-2012, 19:27
Ali vi ste junaci iz bajke..sam si citirao velike državnike i vojskovođe da govore o vama kao nadljudima..vi ste trebali..obični narodi ne mogu ali vi..

SarajkaDjevojka
28-05-2012, 19:29
dobro ti je bitno,jer citajuci tvoje postove covek bi pomislio da ste vi bili sa dzointima i zvali na zezanje i love is in the air,a ta paradrzava kako je nazivas postoji i danas i veca je mnogo od vaseg dela koji nazivate bosnom.Vi mi tek niste jasni vi ste se boriili i protiv nas i protiv hrvata i na kraju ste dobili da zivite okruzeni i sa nama i sa njima i to na najmanjem delumukratko jugosalvija u malome....

Obzirom da smo skupa sa Hrvatima u BiH bili ostavljeni na milost i nemilost dzelatima ( sjeti se embarga na uvoz oružja )slazem se s tobom da nismo najbolje prošli ni oni ni mi.Tumor zvani RS, kad tad će morati biti ostranjen.Izbora nemamo.No ako smo opstali kad nas je kompletan svijet otpisao, ne pocjenjuj nas Mid ni danas.Imamo najmladju dijasporu od svih bivsih Jugoslovenskih republika.Djecu rodjenu kasnih osamdesetih privrzenih BiH, poput mene :D

MidnighT
28-05-2012, 19:46
Ali vi ste junaci iz bajke..sam si citirao velike državnike i vojskovođe da govore o vama kao nadljudima..vi ste trebali..obični narodi ne mogu ali vi..

hvala na lepo misljenju o namam ja ti rekoh da su turci tada pregazili vizantiju kao plitak potok a ti opet sto niste vi zgazili turkemnebuloza totalna...neznam sto toliko smetaju te izjave,razmumem da su licno nase pa hajde,pa sta sada posto smo super ljudi jer treba da objavimo rat americi i engleskoj zajedno zato sto se ponasaju gore nego huni,koji mozak ce da pomisli da je to realno?nesmatramo mi nas za super ljude ili sta vec nego nas smatraju drugi u tom vremenu,pa koja zemlja je imala tu cast da joj se vijori zastav na beloj kuci sto mnogi nasi ljudi ni neznaju nazalost....

Aleksa
28-05-2012, 19:51
Izgleda da je dogovorena koalicija DS i SPS, traži se treći partner.

MidnighT
28-05-2012, 19:51
Obzirom da smo skupa sa Hrvatima u BiH bili ostavljeni na milost i nemilost dzelatima ( sjeti se embarga na uvoz oružja )slazem se s tobom da nismo najbolje prošli ni oni ni mi.Tumor zvani RS, kad tad će morati biti ostranjen.Izbora nemamo.No ako smo opstali kad nas je kompletan svijet otpisao, ne pocjenjuj nas Mid ni danas.Imamo najmladju dijasporu od svih bivsih Jugoslovenskih republika.Djecu rodjenu kasnih osamdesetih privrzenih BiH, poput mene :D

cekaj u postu iznad kazes da ste i vi cinili zlocine a sada ostavljeni na milost dzelatima,ne kapiram jeste i vi bili dzelati ili samo mi i hrvati a vi ste bili deca cveca?Jedino odakle ce biti rs odtranjena je iz nakaradne tvorevine bosne i to mislim da cemo se mi i hrvati jednog dana dogovoriti oko toga lakse nego bilo sta.Podrzavam te u tome sto volis svoju zemlju i tako i treba da bude ali ne podrzavam te u tome da u ratu su svi dzelati sem vas.A da niste imali oruzije nije tacno,pa dobijali ste ga onim sarajevskim tunelom,pa snabdevali vas francuzi preko hrvatske sto su i sami izjavili....

MidnighT
28-05-2012, 19:52
Izgleda da je dogovorena koalicija DS i SPS, traži se treći partner.

trojka je super,hajme i ovo nanovo.Zeznuo je tadic i slobu i to uveliko......

Aleksa
28-05-2012, 19:53
trojka je super,hajme i ovo nanovo.Zeznuo je tadic i slobu i to uveliko......

Da može nekako i bez URS i bez LDP-a. Samo sa manjinama.

Inkvizitor
28-05-2012, 19:53
hvala na lepo misljenju o namam ja ti rekoh da su turci tada pregazili vizantiju kao plitak potok a ti opet sto niste vi zgazili turkemnebuloza totalna...neznam sto toliko smetaju te izjave,razmumem da su licno nase pa hajde,pa sta sada posto smo super ljudi jer treba da objavimo rat americi i engleskoj zajedno zato sto se ponasaju gore nego huni,koji mozak ce da pomisli da je to realno?nesmatramo mi nas za super ljude ili sta vec nego nas smatraju drugi u tom vremenu,pa koja zemlja je imala tu cast da joj se vijori zastav na beloj kuci sto mnogi nasi ljudi ni neznaju nazalost....

Jel to ona ista Bijela kuća što vas je bombardirala..

A ovo gore..znači ipak niste junaci iz bajke..

Aleksa
28-05-2012, 19:55

Nama nisu. Bar ne svima.

Mislim da je stvar u terminima. To što ti zoveš Velikom Srbijom, možda bi moglo da se zove ujedinjenom srpskom državom.

MidnighT
28-05-2012, 19:56

jeste a posle su preuzeli ulogu nacista iz drugog svetskog rata pocetkom 60 ih godina i to traje i danas

Aleksa
28-05-2012, 19:57

Pa nismo junaci. Turci su vladali 400 godina, a nad vama su Mađari i Habzburzi 1000, pa što smo mi gori od vas toliko? :D

MidnighT
28-05-2012, 19:57
Da može nekako i bez URS i bez LDP-a. Samo sa manjinama.

gde bez prevaranta dinkica i nasmrkanog cede?ja bih licno voleo tu dvojicu da vidim da vise ali nazalost nista od toga.....sve po starom se nastavlja....

caporegime
28-05-2012, 19:59
Hmm mislim da daleko gresis povodom ove izjave sto se tice mentaliteta,ja recimo neznam da ste za vreme prvog i drugog svetskog rata bilo sta radili na svoju ruku bez prethonog bratimljenja sa stranicma(znas i sam kako je hitler usao u zg a kako u bg)

'Strani istoričari su Hrvate opisali kao zločinački nastrojen narod. Za ove, Hrvati su ljudi iz "Crne legende" koja je nastala kad je Fridrih Šiler, klasik nemačke književnosti u svom delu "Istorija tridesetogodišnjeg rata" opisujući osvajanje Magdenburga u maju 1631. godine napisao da su se Hrvati koji su učestvovali u tom ratu "zabavljali bacanjem dece u plamen". 85% građana Magdenburga je bilo poklano tom prilikom. Ovoj crnoj legendi o Hrvatima dodao je svoju karakterizaciju istih Karl Barc, kad je u svom delu "Četiri druga" napisao: "Hrvati nemaju ama baš ni jednu vojničku i ljudsku vrlinu. Oni su samo razbojnici, pljačkaši i ubice, dok fizički predstavljaju nečista i smrdljiva lica". Tada je došlo do izreke "Sačuvaj nas Bože kolere i Hrvata".
“[4]

jao....jao......

za ovo prvo

http://www.fizzit.net/drustvo/povijest/1324-kako-je-beograd-osvojilo-sedam-pijanih-svaba

za ono drugo.....zanimljivo kak osrbi vole svojatatai hrvatsku povijest naglašavajući kako su pravoslavni vlasi bbili jedini stanovnici vojne krajine i time genetski austrijski vojnici iako su pravoslavni vlasi, kad se uzme u obzitr vojna krajina koja je ušla poslije u sastav hrvatske, bili manjina.
međutim , kad se radi o zlu onda se tu uvijek zlo nabija hrvatima.
e pa druškane, kao što su u slavi hrvatskog krajiškog oružja u najvećem postotku učestvovali hrvati, tako ja osobno nikad ne dam a da se ne naglasi da je velik broj tih ljudi bio pravoslavne vjere, od kojih su nastali srbi kao nacija u hrvatskoj.
istodobno, dobar dio tih hrvatskih pljačkaša i palikuća po pruskoj su također bili pravoslavni vlasi pa i oni prilično nose dio tog teškog tereta.

istina je i da vi od nato-bombardiranja pravite najveću tragediju na svijetu a da je nato imao srpske standarde pri napadima na vukovar, osijek ili sarajevo, stvarno ne znam kako bi vi to izdržali i kolik odugo bi to spominjali.
jedan dan vukovara je bio gori nego svi dasni nato bombardiranja.
u osijeku je samo civila od granata poginulo 1000.
zamisli da je netko 4 mjeseca gađao novi sad i ubio 1000 civila?

p.s. papa je hrvate nazvao predziđem kršćanstva a napoleon je rekao da mu treba 100 000 hrvatai da bi osvojio svijet.
ja kao hrvat ne mogu a da ne spomene da su dio zasluga za to ostvarili i pravoslavci koji su se borili u hrvatskim krajiškim pukovnijama

Inkvizitor
Pa nismo junaci. Turci su vladali 400 godina, a nad vama su Mađari i Habzburzi 1000, pa što smo mi gori od vas toliko? :D

ali mi nismo junaci iz bajke..

i nije svako vladanje isto..

Aleksa
gde bez prevaranta dinkica i nasmrkanog cede?ja bih licno voleo tu dvojicu da vidim da vise ali nazalost nista od toga.....sve po starom se nastavlja....

Nešto razmišljam, sa Dinkićem bi vlada bila korumpiranija, a sa Čedom netabilnija. Ipak bi radije video Čedu nego Mlađu.

Inkvizitor
28-05-2012, 20:00
jeste a posle su preuzeli ulogu nacista iz drugog svetskog rata pocetkom 60 ih godina i to traje i danas

E moj Midnight :rofl

Aleksa
28-05-2012, 20:01

pa nije svako vladanje isto, slažem se. Ali ti si mnogo puta rekao da smo mi pod Turcima neverovatno profitirali, pa ako stvarno jesmo, što bi nama turska vladavina bila gora nego vama habzburška?

Marta
28-05-2012, 20:04
Tadic ce ipak biti premijer ... znaci nista od prestanka pederluka ...

ZGabriel
28-05-2012, 20:09

kako nismo? još je Schiller opjevao hrabre hrvatske vojnike u "Wallensteinu"...

Aleksa
28-05-2012, 20:10
kako nismo? još je Schiller opjevao hrabre hrvatske vojnike u "Wallensteinu"...

Kakav Šiler. Čajkovski je zakon. :D ;)

Aleksa
28-05-2012, 20:20
Šta ti je demokratija. Selektor reprezentacije izbacio ministrovog sina iz reprezentacije zbog nediscipoline.
http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2012&mm=05&dd=28&nav_id=613464

Fudbaler Fiorentine pred utakmicu sa Španijom nije pevao nacionalnu himnu, na šta je bio obavezan ugovor koji je potpisao. Dan kasnije on je u razgovoru sa Mihajlovićem izjavio da je neće pevati ni ubuduće, saopštio je Fudbalski savez.

Po saopštenju FSS Ljajić je odluku opravdao ličnim razlozima, a Mihajlović ga je iz tima odstranio dok ne bude promenio stav.

Inkvizitor
28-05-2012, 20:28
pa nije svako vladanje isto, slažem se. Ali ti si mnogo puta rekao da smo mi pod Turcima neverovatno profitirali, pa ako stvarno jesmo, što bi nama turska vladavina bila gora nego vama habzburška?

pa jeste profitirali ali posredno..ali to ne priliči junacima iz bajke..oni se bore bez kalkulacija..

Aleksa
28-05-2012, 20:31
pa jeste profitirali ali posredno..ali to ne priliči junacima iz bajke..oni se bore bez kalkulacija..

Pazi. Beograd je pao 1521. pod Turke. Prva oslobođena teritorija nastala je u prvoj deceniji 18 veka - Cetinje i okolina. Dakle 1700-1710. Za manje od dvesta godina. Pa posle katastrofalnog poraza od silnog neprijatelja, i junaci moraju da se odmore. A koliko je bio silan neprijatelj, vidi se po tome što je opsedao Beč.

ZGabriel
28-05-2012, 20:33
Aleksiću, tko je oslobodio Cetinje? Srbi ili Crnogorci?

Inkvizitor
28-05-2012, 20:34
Pazi. Beograd je pao 1521. pod Turke. Prva oslobođena teritorija nastala je u prvoj deceniji 18 veka - Cetinje i okolina. Dakle 1700-1710. Za manje od dvesta godina. Pa posle katastrofalnog poraza od silnog neprijatelja, i junaci moraju da se odmore. A koliko je bio silan neprijatelj, vidi se po tome što je opsedao Beč.

Cetinje nije vaše. Ne kitite se tuđim perjem.

Turci su dolazili pod Beč ali se i vraćali poraženi..Vidiš rumene švabulje u pelerinama veći junaci iz bajke od vas..

a i Beograd je oslobađao Janko Hunyadi..Mađar znači a ne Srbin..pa čak i franjevci ko Ivan Kapistran..

Vi ste za to vrijeme jurišali na turskoj strani..tsss..

Aleksa
28-05-2012, 20:35
Aleksiću, tko je oslobodio Cetinje? Srbi ili Crnogorci?

Pa Srbi-Crnogorci, pod vodstvom vladike Danila Petrovića.

Aleksa
28-05-2012, 20:39
Cetinje nije vaše. Ne kitite se tuđim perjem.

Pa nije naše, ali tada kada se oslobodilo, bilo je.

Turci su dolazili pod Beč ali se i vraćali poraženi..Vidiš rumene švabulje u pelerinama veći junaci iz bajke od vas..

Pa i Turci su se zamorili dok su stigli do Beča, morali su da pređu Grke, Bugare, nas, Vlahe, Mađare i još po nekog.

a i Beograd je oslobađao Janko Hunyadi..Mađar znači a ne Srbin..pa čak i franjevci ko Ivan Kapistran..

OK, pobrkao sam. Mislio sam na pad Smedereva 1459. Što suštinski ne menja stvar.

Vi ste za to vrijeme jurišali na turskoj strani..tsss..

Pa Turci su pobedili, posle je počela diplomatija i vazalni ugovori.

ZGabriel
28-05-2012, 20:41
Srbi I Crnogorci, ili jedni ili drugi? Nemoj se uvrijediti, ali vi se volite kititi tuđim perjem...

Aleksa
28-05-2012, 20:42
Srbi I Crnogorci, ili jedni ili drugi? Nemoj se uvrijediti, ali vi se volite kititi tuđim perjem...

Srbi, koji su živeli na prostoru Crne Gore. Sami su sebe tada zvali Srbima, prema tome, ne kitimo ih mi, nego oni sami sebe krste tako. Oni su mi.

ZGabriel
28-05-2012, 20:46
A Crnogoraca tad nije bilo, ili? Ozbiljno pitam.

Aleksa
28-05-2012, 20:52
A Crnogoraca tad nije bilo, ili? Ozbiljno pitam.

Pa bilo je, a to su bili Srbi stanovnici Crne Gore. Ne znam da li me razumeš. Kao što ti po mestu stanovanja možeš biti Zagrepčanka, tako su i oni bili Crnogorci, a po nacionalnoj pripadnosti su bili Srbi, kao što si ti Hrvatica.

Imam neke izjave vladike Danila Petrovića, koji je stvorio tu prvu oslobođenu teritoriju.

Влaдикa Дaнилo
Влaдикa Дaнилo, рoдoнaчeлник Динa-
стиje Пeтрoвићa, нaписao je свojoм рукoм нa
рукoписнoм jeвaнђeљу, изрaђeнoм нa пeргa-
мeнту:
„Дaнилo влaдикa цeтињски Њeгoш, вojeвoдич
српскoj зeмљи, купи oвo свeтoje jeвaнгeлиje
цeнojу злaтну 5 у Ивaнa Кaлуђeрoвићa с Рис-
нa, прeнeсeнo oд зeмљи мoлдaвскиje њeкo-
тoрим купцeм...“
У цетињским „Записима“, за октобар 1939, објављен је препис сље-
дећег текста, писаног руком митрополита Данила:
„Ва љето 7207 (1698. г.) мјесеца јулија 17 на неђељу Светих отец,
да јест вједомо како купих сију душе спаснују књигу Житије Светого
Сави, прваго архиепископа и учитеља Србскаго аз грешни и смирени
Данил, наречени владика цетињски...“
На Митровдан 1714. године, митрополит Данило је упутио ову поруку
Црногорском збору и главарима:
„Мила би ми била смрт да сте ви хтјели да сви уједињени изгинемо
часно и славно, као што је то учинио сам кнез Лазар и Милош Обилић
који уби цара на Косову, па најзад и сам погибе са својим господаром
и свих седам хиљада бораца – што нас Црногорце довело у ове крше
– оставивши послије себе славу и част... Као што сами знате, у ваше
вријеме, за тешког бечког рата, колико је храбрих Срба, Грка и Бугара,
Угара и Њемаца пропало...“
Митрополит Данило пише у Бечу, 2. децембра 1714. године, Гаврилу
Головнику, представнику руског цара Петра Великог, код цара Ау-
стрије:
1. O НAРOДНOСНOJ ПРИПAДНOСТИ
И НAЦИOНAЛНИМ OСJEЋAЊИМA
ДO 1918.
3
„А сада мене су овдје зауставили... Не знам шта ће
бити од мог живота у туђем царству, јер бих ја прво себе
обешчастио, а затим наша српска племена, кад бих мо-
лио помоћ од других држава, и ругале би нам се друге
вјере...“

Preslovljeno:

Vladika Danilo
Vladika Danilo, rodonačelnik Dina-
stije Petrovića, napisao je svojom rukom na
rukopisnom jevanđelju, izrađenom na perga-
mentu:
„Danilo vladika cetinjski Njegoš, vojevodič
srpskoj zemlji, kupi ovo svetoje jevangelije
cenoju zlatnu 5 u Ivana Kaluđerovića s Ris-
na, preneseno od zemlji moldavskije njeko-
torim kupcem...“
U cetinjskim „Zapisima“, za oktobar 1939, objavljen je prepis slje-
dećeg teksta, pisanog rukom mitropolita Danila:
„Va ljeto 7207 (1698. g.) mjeseca julija 17 na neđelju Svetih otec,
da jest vjedomo kako kupih siju duše spasnuju knjigu Žitije Svetogo
Savi, prvago arhiepiskopa i učitelja Srbskago az grešni i smireni
Danil, narečeni vladika cetinjski...“
Na Mitrovdan 1714. godine, mitropolit Danilo je uputio ovu poruku
Crnogorskom zboru i glavarima:
„Mila bi mi bila smrt da ste vi htjeli da svi ujedinjeni izginemo
časno i slavno, kao što je to učinio sam knez Lazar i Miloš Obilić
koji ubi cara na Kosovu, pa najzad i sam pogibe sa svojim gospodarom
i svih sedam hiljada boraca – što nas Crnogorce dovelo u ove krše
– ostavivši poslije sebe slavu i čast... Kao što sami znate, u vaše
vrijeme, za teškog bečkog rata, koliko je hrabrih Srba, Grka i Bugara,
Ugara i Njemaca propalo...“
Mitropolit Danilo piše u Beču, 2. decembra 1714. godine, Gavrilu
Golovniku, predstavniku ruskog cara Petra Velikog, kod cara Au-
strije:
1. O NARODNOSNOJ PRIPADNOSTI
I NACIONALNIM OSJEĆANjIMA
DO 1918.
3
„A sada mene su ovdje zaustavili... Ne znam šta će
biti od mog života u tuđem carstvu, jer bih ja prvo sebe
obeščastio, a zatim naša srpska plemena, kad bih mo-
lio pomoć od drugih država, i rugale bi nam se druge
vjere...“

Inkvizitor
28-05-2012, 21:02
Pa Turci su pobedili, posle je počela diplomatija i vazalni ugovori.

dakle niste nikakvi junaci nego turski vazali..

ZGabriel
28-05-2012, 21:04
Ok, a gdje su Crnogorci u cijeloj priči? Ne sjećam se baš povijesti iz škole...

Usput, ja sam Hrvatica i dok sam živjela u Bosni bila sam isto. I da odem u Ameriku neću postati Amerikanka. Dakle ako su to sve bili Srbi, zašto se država zvala CG? Oprosti ako pitanje nije jasno, znam da je današnja definicija države i nacije drukčija...

Non serviam
28-05-2012, 21:10
Ne znam koliko si upucena, ali su Crnogorci jedva proglasili nezavisnost na referendumu - 55.nesto prema 44.nesto procenata (bilo dovoljno 55%). Prema popisu i danas ima preko 30% onih koji se izjasnjavaju Srbima. Crnogorsko nacionalno budjenje nije otpocelo pre 100 godina, vec dosta kasnije. Tako da ne vidim sta je cudno da je i tada tamo bilo dosta Srba (cak mnogo vise nego danas), tj. ljudi koji su se tako osecali.
--------------------
A ove price da su nam se tresle gace od Hrvata i pada Beograda (sa sve upitnim stenogramima), kako su Hrvati mudasi a mi kukavice...smesno. Mislim, nemam ja iluzija po pitanju nasih vojnickih sposobnosti, ali ovi komentari su smesni. Klasicno pljuvanje protivnika, i nista vise.

ZGabriel
28-05-2012, 21:12
I htjedoh se ispričati zbog skretanja teme :shy

Inkvi, možeš li prebaciti ove postove na Povijest? Možda ostale više zanima originalna tema iz sadašnjosti...

ZGabriel
28-05-2012, 21:15
Non serviam, zato i pitam. Ono što sam učila je em bilo davno, em ideološki obojeno ;)

Aleksa
28-05-2012, 21:16
dakle niste nikakvi junaci nego turski vazali..

pa kako nismo? Vazalstvo i junaštvo se ne isključuju. Prvo stali smo protiv Turaka. Kad su pobedili, učestvovali smo u njihovim pohodima: to je dakle ratovanje - pa zar nije hrabrost ići u rat. Posle se krenulo i u oslobodilački rat protiv njih. Eto, zar to nije junaštvo?

Ok, a gdje su Crnogorci u cijeloj priči? Ne sjećam se baš povijesti iz škole...

Usput, ja sam Hrvatica i dok sam živjela u Bosni bila sam isto. I da odem u Ameriku neću postati Amerikanka. Dakle ako su to sve bili Srbi, zašto se država zvala CG? Oprosti ako pitanje nije jasno, znam da je današnja definicija države i nacije drukčija...

Pa u jednom trenutku je Dubrovačka Republika bila država, pa znači li to da u njoj nisu bili Hrvati, nego Dubrovčani? pa bilo je nekada Trojedino Kraljevstvo, delovi su mu bili Dalmacija, Slavonija i Hrvatska, pa je li se tu radilo o tri naroda: Dalmatinci, Hrvati i Slavonci, ili su sve bili Hrvati?

Razumeš šta hoću da kažem? Broj država i ime države nije baš predusna stvar za njihovo izjašnjavanje.

Aleksa
28-05-2012, 21:19
Ne znam koliko si upucena, ali su Crnogorci jedva proglasili nezavisnost na referendumu - 55.nesto prema 44.nesto procenata (bilo dovoljno 55%). Prema popisu i danas ima preko 30% onih koji se izjasnjavaju Srbima. Crnogorsko nacionalno budjenje nije otpocelo pre 100 godina, vec dosta kasnije. Tako da ne vidim sta je cudno da je i tada tamo bilo dosta Srba (cak mnogo vise nego danas), tj. ljudi koji su se tako osecali.

Naravno, treba imati u vidu i njihovu većinsku lojalnost srpskoj crkvi i srpskom jeziku, uprkos tome što ih se većina danas izjašnjavaju kao Crnogorci. Dakle, mnogo i među onima koji se tako izjašnjavaju, ne razdvajaju crnogorstvo i srpstvo tako radikalno kako bi to režim želeo.

Non serviam
28-05-2012, 21:20
pa kako nismo? Vazalstvo i junaštvo se ne isključuju. Prvo stali smo protiv Turaka. Kad su pobedili, učestvovali smo u njihovim pohodima: to je dakle ratovanje - pa zar nije hrabrost ići u rat. Posle se krenulo i u oslobodilački rat protiv njih. Eto, zar to nije junaštvo?
pa kako ne razumes Aleksa, Srbi su kukavice i mitomani, i zapravo su se lizali sa Turcima jer vole turske 'urceve...meanwhile in Croatia, oni su bili slobodni i prkosni. Nauci svoju povijest ;)

Apropo Crnogoraca - bas mi bilo smesno pre neki dan kad si napisao ono za Njegosa i prvo izdanje 'Gorskog Vjenca' na crnogorskom jeziku posle svih ovih godina. Verovatno je trebalo prilagoditi onim novim slovima, kapiram da je bilo dosta stranica gde su žj (ź) i šj (ś) morali biti uneti. :smijeh

ZGabriel
28-05-2012, 21:25
Opet vi vezete o Srbima...jesu li u doba turskih osvajanja u CG živjeli SAMO Srbi i jesu li SAMO oni oslobodili Cetinje?

Inkvizitor
28-05-2012, 21:27
pa kako ne razumes Aleksa, Srbi su kukavice i mitomani, i zapravo su se lizali sa Turcima jer vole turske 'urceve...meanwhile in Croatia, oni su bili slobodni i prkosni. Nauci svoju povijest ;)

Apropo Crnogoraca - bas mi bilo smesno pre neki dan kad si napisao ono za Njegosa i prvo izdanje 'Gorskog Vjenca' na crnogorskom jeziku posle svih ovih godina. Verovatno je trebalo prilagoditi onim novim slovima, kapiram da je bilo dosta stranica gde su žj (ź) i šj (ś) morali biti uneti. :smijeh

Ne znam šta ti nije jasno .Midnight je postirao laude o Srbima nadljudima, junacima iz bajke..kad ono turski vazali..i to najveći u Europi..

Aleksa
28-05-2012, 21:29
Opet vi vezete o Srbima...jesu li u doba turskih osvajanja u CG živjeli SAMO Srbi i jesu li SAMO oni oslobodili Cetinje?

Jesu Gabi. Samo Srbi.

Non serviam
28-05-2012, 21:29
vojnicenje je cisto muska stvar, i kao takva je mnogo podlozna kurcenju sa raznih strana, meni je to jasno...

Aleksa
28-05-2012, 21:30

Pa, da. Posle 170 godina. :D

Inkvizitor
28-05-2012, 21:30

Ma kakvi Srbi ..nemaju veze sa Crnogorcima..osim što je SPC kao najpovlaštenija u osmanlijskom carstvu sve turske podanike nemuslimane htjela a dobar dio i uspjela posrbiti..

To je pretča današnjih medija..kad ti nešto tupe iz dana u dan povjeruješ..tako su i Crnogorci u jendom trenutku povjerovali da su Srbi..ili bar jedan dio njih...to je sve propaganda i manipulacija

Inkvizitor
28-05-2012, 21:31
Pa, da. Posle 170 godina. :D

Istina na kraju uvijek pobijedi..znam da je to teško vama podnijeti jer nacionalnu strategiju temeljitu na laži..

Ali u laži su kratke noge.

ZGabriel
28-05-2012, 21:32
Jesu Gabi. Samo Srbi.

pa baš nemate sreće :(

Non serviam
28-05-2012, 21:32
da da naravno, sve je to velikosrpska mitomanija. Evo gore ti covek postavi kako se deklarisao vodja ustanika u Crnoj Gori, a ti to opet podvedes pod fajl 'velikosrpska mitomanija'. Sve su to Srbi izmislili, sa ciljem anektiranja okolnih drzava majci Srbiji.

novoizmisljeni crnogorski jezik je znaci ta istina? ź i ś su znaci vijekovno potiskivana svijeta slova u vijekovno potiskivanom crnogorskom jeziku :selam

Aleksa
28-05-2012, 21:36
Ma kakvi Srbi ..nemaju veze sa CXrnogorcima..osim što je SPC kao najpovlaštenija u osmanlijskom carstvu sve turske podanike namuslimane htjela a dobar dio i uspjela posrbiti..

To je pretča današnjih medija..kad ti nešto tupe iz dana u dan povjeruješ..tako su i Crnogorci u jendom trenutku povjerovali da su Srbi..ili bar jedan dio njih...to je sve propaganda i manipulacija

Pa, Inkvi, vladika Danilo Petrović nije rođen u Srbiji, nego u Crnoj Gori u Njegušima, da bi mogao reći da su ga Srbi ubeđivali da on sam sebe odredi kao Srbina, i da druge Crnogorce ubeđuje da su i oni Srbi. Pa nije tad bilo interneta ni medija pa da se neko tako lako ubeđuje u nešto.
On je ponavljam, stvorio posle pada Smedereva prvu srpsku državu nezavisnu od Turaka. Dakle, on je na tom prostoru, na tom ostrvcetu okruženom Osmanskim carstvom bio potpuno nezavisan, pa nije morao da sluša ni srpsku crkvu, ni Turke i porobljenu Srbiju, a opet se smatrao Srbinom.

Inkvizitor
28-05-2012, 21:36
da da naravno, sve je to velikosrpska mitomanija. Evo gore ti covek postavi kako se deklarisao vodja ustanika u Crnoj Gori, a ti to opet podvedes pod fajl 'velikosrpska mitomanija'. Sve su to Srbi izmislili, sa ciljem anektiranja okolnih drzava majci Srbiji.

Pa šta je tu čudno..vaša propagand aje stotinama godinama uvjeraval sve njih da su Srbi..a znamo zbog čega..jer ste bili povlašteni u osmanlijskom carstvu..Sve ste htjeli posrbit..i Hrvate katolike.a kamoli ne Crnogorce..

niej ni čudo da su neki nasjlei..ako te od rođenja uvjeravaju da si Srbin..narvano da povjeruješ jer za drugo i ne znaš.

većina Crnogoraca su bili katolici do dolaska Osmanlija..onda nastaje ofenziva SPC i sve pretvara u Srbe..

čisto ko sunce.

Aleksa
28-05-2012, 21:37
Istina na kraju uvijek pobijedi..znam da je to teško vama podnijeti jer nacionalnu strategiju temeljitu na laži..

Ali u laži su kratke noge.

Ne znam na koju istinu i na koju laž misliš? Gorski vijenac je originalno napisan na srpskom jeziku, da bi pre dve godine bio preveden na crnogorski. To je istina.

Non serviam
28-05-2012, 21:37
au, pa mozda ja nisam Srbin, nego samo mislim da samo to :009

Ne znam na koju istinu i na koju laž misliš? Gorski vijenac je originalno napisan na srpskom jeziku, da bi pre dve godine bio preveden na crnogorski. To je istina.
matori, ne pravi se lud. Svi znaju da je originalna edicija sadrzala zj i sj koji su cenzurisani, a tim gestom od pre par godina je samo ispravljena velika istorijska nepravda. Istina je izasla na videlo konacno :D

Inkvizitor
28-05-2012, 21:38
Pa, Inkvi, vladika Danilo Petrović nije rođen u Srbiji, nego u Crnoj Gori u Njegušima, da bi mogao reći da su ga Srbi ubeđivali da on sam sebe odredi kao Srbina, i da druge Crnogorce ubeđuje da su i oni Srbi. Pa nije tad bilo interneta ni medija pa da se neko tako lako ubeđuje u nešto.
On je ponavljam, stvorio posče pada Smedereva prvu srpsku državu nezavisnu od Turaka. Dakle, on je na tom prostoru, na tom ostrvcetu okruženom Osmanskim carstvom bio potpuno nezavisan, pa nije morao da sluša ni srpsku crkvu, ni Turke i porobljenu Srbiju, a opet se smatrao Srbinom.

jeis li ti..malouman ili šta..Kakve veze ima što nije u Srbiji kad srpska propganda seže svuda gdje su Osmanlije pa tako i u Crnu Goru..svim tim krajevima Turci manje više vladaju..

Šta će vladika Danilo reći nego da je Srbin kad ga srpska propaganda uvjerava u to od rođenja.

Vi ste jedini u Osmalijskom carstvu imali privilegije da širite svoju nacionalnu ideju. Nitko drugi osim vas.

Inkvizitor
28-05-2012, 21:39
au, pa mozda ja nisam Srbin, nego samo mislim da samo to :009

Pa vjerovatno i nisi..Srbija pri oslobađanju od Otomana ima jedva 400 000 ljudi i to ko zna čega..u Srbiju se sliva masa sa svih strana koji najednom postaju Srbi.

jel babe oko Užica još govore ikavski.??

Uroš
28-05-2012, 21:40
Tadic ce ipak biti premijer ... znaci nista od prestanka pederluka ...

Boris se neviđeno iskompromitovao, nije da je dosad bio bezgrešan, ali ovakav gaf još nije imao.

Čovek koji je direktno izgubio izbore 1 na 1 se odmah prebacuje na jaću funkciju, pri tome je tvrdio pre 7 dana da nema sansi da uzme tu funkciju.

Lakrdija...

Non serviam
28-05-2012, 21:42
pobeda jebote, ja prosto ne verujem ocima sta vidim u ovih tvojih zadnjih par postova :smijeh

Inkvizitor
28-05-2012, 21:45

eto..sad je na crnogorskom na kojem i treba bit jer ga je pisao Crnogorac..

Aleksa
jeis li ti..malouman ili šta..Kakve veze ima što nije u Srbiji kad srpska propganda seže svuda gdje su Osmanlije pa tako i u Crnu Goru..svim tim krajevima Turci manje više vladaju..

Šta će vladika Danilo reći nego da je Srbin kad ga srpska propaganda uvjerava u to od rođenja.

Vi ste jedini u Osmalijskom carstvu imali privilegije da širite svoju nacionalnu ideju. Nitko drugi osim vas.

Čoveče, ti govoriš o srpskoj propagandi u 16, 17 i 18. veku. Balkanska pustinja pod turskom okupacijom. Pa znaš li kakva bi organizacija tu bila potrebna da bi jedan narod izmanipulisao da promeni identitet?

Inkvizitor
pobeda jebote, ja prosto ne verujem ocima sta vidim u ovih tvojih zadnjih par postova :smijeh

Je Aleks se neviđeno provaljuje..a šta će jadan..

Aleksa
28-05-2012, 21:46
eto..sad je na crnogorskom na kojem i treba bit jer ga je pisao Crnogorac..

Na jeziku koji i u CG danas ima manje govornika nego srpski. ;)

Inkvizitor
28-05-2012, 21:48
Čoveče, ti govoriš o srpskoj propagandi u 16, 17 i 18. veku. Balkanska pustinja pod turskom okupacijom. Pa znaš li kakva bi organizacija tu bila potrebna da bi jedan narod izmanipulisao da promeni identitet?

vrlo prosta..dođe prota zamaše kandilom i kaže..vi ste Srbi..a jadan nepismen čova pita..a šta mu to dođe..šta je to..pa mu objasne da je to narodnost..a on slegne ramenima..ajde nek bude..ne kuži šta je to uopće..e sad si junačina veli prota..Srbi su junaci..a ovome drago..di neće..

Inkvizitor
28-05-2012, 21:48
Na jeziku koji i u CG danas ima manje govornika nego srpski. ;)

čuj, trebat će vremena da se stotine godina propgande promjene..ne ide to preko noći..

Uroš
28-05-2012, 21:49
Inače, Toma s ovim će tek da padne u senku. Srbija ima parlamentarni sistem (s izvesnim modifikacijama koje vuku ka polu-predsedničkom sistemu) gde je predsednik vlade najjača funkcija. Na stranu to što je za vreme drugog Tadićevog mandata se sve to izvitoperilo u neku varijantu predsedničkog sistema jer je lik u svojoj funkciji praktično spojio i predsedničko i premijersko mesto pošto je kroz svoju stranku odredio premijera tj. fikusa Cvetkovića. Kolo sreće se okreće, u prethodnoj kohabitaciji sa Koštunicom on je bio figura bez realne moći (zato i one njegove žalopojke o kohabitaciji u izbornoj noći) jer je Voja kao premijer imao maltene sve prerogative kod sebe, sem nešto sitno oko vojske što je ekskluzivna nadležnost predsednika. Sad je Tomi namenjena uloga protokolarne figure, mada videćemo koliko će se ovaj dati...

Izgleda da će opet on biti glavni lik u zemlji, ali bez onakvog autoriteta kao dosad, načet je flekavi ovim porazom žestoko...

ZGabriel
28-05-2012, 21:50
Aleks, čitala sam Gorski vijenac ima 30 godina...bome i tad je bio na crnogorskom...

Inkvizitor
28-05-2012, 21:50
Katastrofalan potez Tadića..blamaža neviđena..

Uroš
28-05-2012, 21:53
Katastrofalan potez Tadića..blamaža neviđena..

Slažem se.

Trebao se ili potpuno povući ili bar uzeti predah od par godina i spremati za sledeće izbore.

Ne verujem da će ikad povratiti onoliku političku snagu i moć koju je imao dosad.

Aleksa
28-05-2012, 21:54
vrlo prosta..dođe prota zamaše kandilom i kaže..vi ste Srbi..a jadan nepismen čova pita..a šta mu to dođe..šta je to..pa mu objasne da je to narodnost..a on slegne ramenima..ajde nek bude..ne kuži šta je to uopće..e sad si junačina veli prota..Srbi su junaci..a ovome drago..di neće..

:smijeh Duhovito.
Ali ajde, i da ne dužimo. I da je bila propaganda, sa čime se ne slažem inače, zar je to uopšte bitno.
Čovek je ono kako se izjasni. Po uticajem propagande ili bilo kako već. Je li Kusturica Srbin - jeste.

Jesu li Bošnjaci Bošnjaci, bez obzira na poreklo, eto, neka bude, od Hrvata? Jesu! Bez obzira što su ih Turci, ne znam kako, valjda propagandom prevodili u nešto nehrvatsko.

Inkvizitor
28-05-2012, 21:54
Slažem se.

Trebao se ili potpuno povući ili bar uzeti predah od par godina i spremati za sledeće izbore.

Ne verujem da će ikad povratiti onoliku političku snagu i moć koju je imao dosad.

sumnjam da će mandat izgurat do kraja ako bude premijer..dopizdit će mu brzo..

nema čovjek energije više..iz aviona se vidi..

ne znam šta mu to treba..ko da ga tjeraju na to protiv njegove volje..

Aleksa
28-05-2012, 21:55
Aleks, čitala sam Gorski vijenac ima 30 godina...bome i tad je bio na crnogorskom...

Sigurno ga nisi čitala na crnogorskom, jer tada taj jezik nije ni postojao. A prvo izdanje na crnogorskom doživeo je pre dve godine. Čitala si ga na jednom dijalektu srpskog jezika.

Inkvizitor
28-05-2012, 21:57
:smijeh Duhovito.
Ali ajde, i da ne dužimo. I da je bila propaganda, sa čime se ne slažem inače, zar je to uopšte bitno.
Čovek je ono kako se izjasni. Po uticajem propagande ili bilo kako već. Je li Kusturica Srbin - jeste.

Jesu li Bošnjaci Bošnjaci, bez obzira na poreklo, eto, neka bude, od Hrvata? Jesu! Bez obzira što su ih Turci, ne znam kako, valjda propagandom prevodili u nešto nehrvatsko.

pa bitno je kako nije bitno kad od nečega praviš ono što nije pa taj za par desetaka godina ili njegovi potomci napadaju možda svoj rod u ime nečega što on to nije.

to je ogavno..

eto vidiš onaj nesretnik Šešelj koliko je zla nanio ustvari svom narodu ..Hrvatima..

danas je teško nekome promjenit naciju..ima primjera ali slabo..najviše u mješanim brakovima ali to je prije 200- 300 godina bila dječja igra..ljudi nepismeni, bez svijesti o pripadnosti..da si mu reko da je Ovan po nacionalnosti pristao bi..za par dana počeo bi blejati..

ZGabriel
28-05-2012, 22:00
Sigurno ga nisi čitala na crnogorskom, jer tada taj jezik nije ni postojao. A prvo izdanje na crnogorskom doživeo je pre dve godine. Čitala si ga na jednom dijalektu srpskog jezika.

da pogađam...i Držić je pisao na nekom srpskom dijalektu?

Inkvizitor
28-05-2012, 22:02

:smijeh

Aleksa je car :D

Non serviam
28-05-2012, 22:09
ljudi nepismeni, bez svijesti o pripadnosti..da si mu reko da je Ovan po nacionalnosti pristao bi..za par dana počeo bi blejati..

znaci, tih godina su ljudi bili nepismeni i bez svesti, ali opet su tamo negde postojali Srbi (nacionalno svesni ljudi), koji su uz sve to vec tada imali velikosrpske ambicije. Ljudi su imali ekspanzionisticke ciljeve, da prosire svoju drzavu u vreme kada su ljudi bili nepismeni i bez nacionalne svesti.

Ova recenica nema smisla.
-------------------
i ne vidim cemu smejanje - crnogorski jezik nije postojao do nedavno. Da jeste, ne bi imali potrebe da ga sad izmisljaju. Nije on cuvan u tajnim spisima vekovima, pa tek sad otkriven.

Inkvizitor
28-05-2012, 22:12
znaci, tih godina su ljudi bili nepismeni i bez svesti, ali opet su tamo negde postojali Srbi (nacionalno svesni ljudi), koji su uz sve to vec tada imali velikosrpske ambicije. Ljudi su imali ekspanzionisticke ciljeve, da prosire svoju drzavu u vreme kada su ljudi bili nepismeni i bez nacionalne svesti.

Ova recenica nema smilsa.

:D kako nema smisla..

pa nacionalnu svijest su pronosili tada jedini pismeni ljudi..svećenstvo i neka elita..u Srba prvenstveno svećenstvo jer je druga elita bila uništena..

caporegime
28-05-2012, 22:35
ne kažem da se rasprava nije vrlo zanimljivo raširila ali izgubiće se koncentracija na samu temu a to je izbori odnosno postizborni smjerovi srpske politike

Non serviam
28-05-2012, 22:48
pa nema sta tu da se diskutira - glavni postizborni smjer je velika srbija, ko god formirao vladu :D

caporegime
28-05-2012, 22:50
to znamo ali kako?
metode, planovi, izvedbe.......na koji način.
to je smisao teme. :formula

Tomahawk
28-05-2012, 22:58

Onda se taj vijenac treba zvati Crnogorski vijenac.
A taj vladika je zastupao SPC i normalno je da je radio u njenom interesu i iz naziva izistavio Crno i uzeo samo Gorski.
Tako su pod Turcima i crkve pretvarali u manastire, a da nece u knjigama narode nazivati kako zele.

SarajkaDjevojka
28-05-2012, 23:10
cekaj u postu iznad kazes da ste i vi cinili zlocine a sada ostavljeni na milost dzelatima,ne kapiram jeste i vi bili dzelati ili samo mi i hrvati a vi ste bili deca cveca?Jedino odakle ce biti rs odtranjena je iz nakaradne tvorevine bosne i to mislim da cemo se mi i hrvati jednog dana dogovoriti oko toga lakse nego bilo sta.Podrzavam te u tome sto volis svoju zemlju i tako i treba da bude ali ne podrzavam te u tome da u ratu su svi dzelati sem vas.A da niste imali oruzije nije tacno,pa dobijali ste ga onim sarajevskim tunelom,pa snabdevali vas francuzi preko hrvatske sto su i sami izjavili....

Ne mijesaj Hrvate u tu pricu.Dzelatima nazivam VJ,VRS i vaše paravojne formacije.Bosnjaci i Hrvati su zrtve !

Tekstovi pjesama » Film » E, moj druze beogradski (duet Jura Stublic)
Film - E, moj druze beogradski (duet Jura Stublic) tekst lyrics
Lijepe cure beogradske
kako ste se ljubit' znale
jos se sjecam kose plave
novosadske moje male

Zbog nje sam se ja vozio
kraj Dunava i kraj Save
sto sam sela zavolio
o, kako sam sretan bio

E, moj druze beogradski
sve smo srpske pjesme znali
pjevali smo prije rata
zdravo, Djevo, kraljice Hrvata

E, moj druze beogradski
Slavonijom sela gore
e, moj druze beogradski
ne moze se ni na more

E, moj druze beogradski
srest' cemo se pokraj Save
ti me neces prepoznati
pa ces na me zapucati

Pustit' cu ti metak prvi
vi budite uvijek prvi
drugi cu ti oprostiti
treci ce me promasiti

A ja necu nisaniti
i Bogu cu se moliti
da te mogu promasiti
ali cu te pogoditi

Ja cu tebe oplakati
oci cu ti zaklopiti
joj, kako sam tuzan bio
ja sam druga izgubio

A sto se tice podjele BiH i zagovaranja nekog krstaskog rata poslusaj ovu :D

http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?v=7mzMkdtJedc

Inkvizitor
28-05-2012, 23:28
šta je ovo literarni kutak..sad će Srbi Čorbin odgovor..baš si im nabacila na volej..:D

SarajkaDjevojka
28-05-2012, 23:43
šta je ovo literarni kutak..sad će Srbi Čorbin odgovor..baš si im nabacila na volej..:D

Ma nema tu odgovora, samo poruka.Da Slavonci nece zaboraviti, Zadar takodje, Dubrovnik a ni ostali dijelovi HR.Tako da Mid može te svoje zelje o podjeli okaciti na neki most preko Drine a i Save :D

gorand556
28-05-2012, 23:52
Ma nema tu odgovora, samo poruka.Da Slavonci nece zaboraviti, Zadar takodje, Dubrovnik a ni ostali dijelovi HR.Tako da Mid može te svoje zelje o podjeli okaciti na neki most preko Drine a i Save :D

Nemoj tako,pa ipak je on jedan veliki um,intelektualac..A ne ograničeni primitivac kao mi :smijeh

SarajkaDjevojka
28-05-2012, 23:54
Nemoj tako,pa ipak je on jedan veliki um,intelektualac..A ne ograničeni primitivac kao mi :smijeh

ApsoLjutno saraLmantan :D
Ne smijemo vise u offtopic, kaznice nas Inkvi :)

gorand556
28-05-2012, 23:56
ApsoLjutno saraLmantan :D
Ne smijemo vise u offtopic, kaznice nas Inkvi :)

I nećemo,držimo se teme :D Morao sam samo odgovoriti,pošto me intelektualac prozvao jučer

NorthStand
29-05-2012, 02:16

Ne sumnjam da bi Srbi bili poraženi u BiH kao i u HR, sad dal je bilo realno okupiranja jednog djela srbija možda i je, al mislim da nama u HR to nikad nije bio interes. Mi za razliku od srba, nismo zainteresirani za tuđi teritorij, i to je ta suštinska razlika između nas i njih. A što više bitaka izgube, to jače grizu i još jače žele veliku srbiju. Divno je za promatrat tu silnu želju, samo srećom nije dovoljono nešto željet da bi ti se to i ostvarilo!

http://www.dnevno.hr/vijesti/regija/vukovar_i_slavonija_jesu_srpski_a_nikolic_je_izdao _cetnicku_ideju_pa_se_sada_izjavama_pokusava_opra/746314.html

A vide ovog majmuna, majke ti mile kakvih budala ima u toj srbiji.

Nema druge inkvi, nego pravac Zemun pa da ih riješimo muka. :D

Non serviam
29-05-2012, 03:32
Bi voleli Munze, znam ja, ali od Taurunuma nema nista. Imali ste taj djir od par 'dina tokom WW2, i to je to ;)

MidnighT
29-05-2012, 03:41
Ne mijesaj Hrvate u tu pricu.Dzelatima nazivam VJ,VRS i vaše paravojne formacije.Bosnjaci i Hrvati su zrtve !

Tekstovi pjesama » Film » E, moj druze beogradski (duet Jura Stublic)
Film - E, moj druze beogradski (duet Jura Stublic) tekst lyrics
Lijepe cure beogradske
kako ste se ljubit' znale
jos se sjecam kose plave
novosadske moje male

Zbog nje sam se ja vozio
kraj Dunava i kraj Save
sto sam sela zavolio
o, kako sam sretan bio

E, moj druze beogradski
sve smo srpske pjesme znali
pjevali smo prije rata
zdravo, Djevo, kraljice Hrvata

E, moj druze beogradski
Slavonijom sela gore
e, moj druze beogradski
ne moze se ni na more

E, moj druze beogradski
srest' cemo se pokraj Save
ti me neces prepoznati
pa ces na me zapucati

Pustit' cu ti metak prvi
vi budite uvijek prvi
drugi cu ti oprostiti
treci ce me promasiti

A ja necu nisaniti
i Bogu cu se moliti
da te mogu promasiti
ali cu te pogoditi

Ja cu tebe oplakati
oci cu ti zaklopiti
joj, kako sam tuzan bio
ja sam druga izgubio

A sto se tice podjele BiH i zagovaranja nekog krstaskog rata poslusaj ovu :D

http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?v=7mzMkdtJedc

Jer ljubav ce pobijediti......

kako je dobro....

http://www.youtube.com/watch?v=I4W8dGvHvLY

MidnighT
29-05-2012, 03:45
I nećemo,držimo se teme :D Morao sam samo odgovoriti,pošto me intelektualac prozvao jučer

bravo mangupe,cekas dva dana pa se onda pojavis iza sarajke i da ti odgovorim na prethodno,nacin komunikacije ti je primitivan i nemesaj ostatak ljudi odavde sa tvojim nacinom komunikacije jer su daleko ispred tebe.....

Casti bar SarajkuDevojku picem kad se vec cekas da ona uleti za tebe......

MidnighT
29-05-2012, 03:51
Ne sumnjam da bi Srbi bili poraženi u BiH kao i u HR, sad dal je bilo realno okupiranja jednog djela srbija možda i je, al mislim da nama u HR to nikad nije bio interes. Mi za razliku od srba, nismo zainteresirani za tuđi teritorij, i to je ta suštinska razlika između nas i njih. A što više bitaka izgube, to jače grizu i još jače žele veliku srbiju. Divno je za promatrat tu silnu želju, samo srećom nije dovoljono nešto željet da bi ti se to i ostvarilo!

http://www.dnevno.hr/vijesti/regija/vukovar_i_slavonija_jesu_srpski_a_nikolic_je_izdao _cetnicku_ideju_pa_se_sada_izjavama_pokusava_opra/746314.html

Takvi kao taj imbecil su zato ostali bez i jednog mesta u skupstini i tu prestaje svaka analiza......

ZGabriel
29-05-2012, 08:13
ne kažem da se rasprava nije vrlo zanimljivo raširila ali izgubiće se koncentracija na samu temu a to je izbori odnosno postizborni smjerovi srpske politike

predložila sam prebacivanje off-topic postova na neku povijesnu temu...pa ako se nekome da...

Inkvizitor
29-05-2012, 08:43

To je ovaj Todorović koji čita zakletvu na Romaniji.

i šta kaže..vi Hrvati imate iskrivljenu povijest..kad ti to Srbin veli da imaš iskrivljenu povijest to je ko da sumo hrvač kori Kate Moss da je debeljuca..

Inkvizitor
29-05-2012, 08:45
Takvi kao taj imbecil su zato ostali bez i jednog mesta u skupstini i tu prestaje svaka analiza......

Nije nije..govorili su oni to oduvjek pa su nekad imali 40% biračkog tijela.. mislim nije tada smetalo njihovim glasačima..jel tako..

al nije ni to jedina odrednica..jer bi imali i sada..zaključak..Srbima ne smeta što on to priča ali ih trenutno i ne loži toliko..

Uroš
29-05-2012, 12:44
Pustit' cu ti metak prvi
vi budite uvijek prvi
drugi cu ti oprostiti
treci ce me promasiti

A ja necu nisaniti
i Bogu cu se moliti
da te mogu promasiti
ali cu te pogoditi

Ja cu tebe oplakati
oci cu ti zaklopiti
joj, kako sam tuzan bio
ja sam druga izgubio

Kakvo patetično govno od pesme. On mu pušta metak prvi, pa drugi, treći, na četvrtom će on da zapuca i da ga pogodi, pa će onda da brizne u plač, ahahahah koja bljuvotina, znači nevera jebote...

Bora se isprdao s njim, onako bahato srpski. Legendarno "moj druže zagrebački, evo nas kod vas u pljački" hahah... I mačke zagrebačke što su bile ko igračke...

NorthStand
29-05-2012, 12:49
Bi voleli Munze, znam ja, ali od Taurunuma nema nista. Imali ste taj djir od par 'dina tokom WW2, i to je to ;)

Ma ispleskat ćemo vas, koliko god da vas bude. Potrudit ćemo se, da ne budemo brutalni ko 1941. :D

To je ovaj Todorović koji čita zakletvu na Romaniji.

i šta kaže..vi Hrvati imate iskrivljenu povijest..kad ti to Srbin veli da imaš iskrivljenu povijest to je ko da sumo hrvač kori Kate Moss da je debeljuca..

kakav smijeh od države, i likova u istoj..... :rofl ok, neću reć da Srbi ko narod nemaju određene kvalitete u nekim stvarima, imaju kao i uostalom svaki narod u europi ima dara za nešto. ali ovi Srbi definitivno imaju najveći potencijal za postat najveći komedijaši svijeta, ne samo da rade dobre humoristične filmove već s ovim svojim "povijesnim izjavama" mogu uć u klub najvećih komičara svijeta. samo mi nije jasno, čemu potreba stalno provocirat hrvate. i onda se zgražat srbosijeku, i jasenovcu to ne ide jedno s drugim. ako provociraš, moraš bit svijestan da ćeš bit i napadnut ili u najmanju ruku provociran istom mjerom. stoga mi nije jasno, šta je konačni cilj ovavkih izjava jer je jasno da one nemaju nikakvog temelja i logike. isto tako, Todorović je dobio 4,5 posto glasova, jer je "rustikalni četnik" pokupio glasove svog kuma Šešelja. prema tome midnight, nemoj vrijeđat našu inteligenciju, više manje dobro smo upućeni u situaciju u srbiji. i spremni smo za reakciju, ako reakcija bude potrebna. :cerek

Inkvizitor
29-05-2012, 13:22
Kakvo patetično govno od pesme. On mu pušta metak prvi, pa drugi, treći, na četvrtom će on da zapuca i da ga pogodi, pa će onda da brizne u plač, ahahahah koja bljuvotina, znači nevera jebote...

Bora se isprdao s njim, onako bahato srpski. Legendarno "moj druže zagrebački, evo nas kod vas u pljački" hahah... I mačke zagrebačke što su bile ko igračke...

pa je, patetična je pjesma, ljigava ko i sam Jura..a Bora ko Bora..ko četnik..kurčenje pa onda..kako je pevo Balašević.

to su oni što pevaju u slavu noževa..pevaju pa onda begaju

Inkvizitor
29-05-2012, 13:32
Ma ispleskat ćemo vas, koliko god da vas bude. Potrudit ćemo se, da ne budemo brutalni ko 1941. :D

kakav smijeh od države, i likova u istoj..... :rofl ok, neću reć da Srbi ko narod nemaju određene kvalitete u nekim stvarima, imaju kao i uostalom svaki narod u europi ima dara za nešto. ali ovi Srbi definitivno imaju najveći potencijal za postat najveći komedijaši svijeta, ne samo da rade dobre humoristične filmove već s ovim svojim "povijesnim izjavama" mogu uć u klub najvećih komičara svijeta. samo mi nije jasno, čemu potreba stalno provocirat hrvate. i onda se zgražat srbosijeku, i jasenovcu to ne ide jedno s drugim. ako provociraš, moraš bit svijestan da ćeš bit i napadnut ili u najmanju ruku provociran istom mjerom. stoga mi nije jasno, šta je konačni cilj ovavkih izjava jer je jasno da one nemaju nikakvog temelja i logike. isto tako, Todorović je dobio 4,5 posto glasova, jer je "rustikalni četnik" pokupio glasove svog kuma Šešelja. prema tome midnight, nemoj vrijeđat našu inteligenciju, više manje dobro smo upućeni u situaciju u srbiji. i spremni smo za reakciju, ako reakcija bude potrebna. :cerek

pa ajde reci da nisu smiješni..ovaj govori o iskrivljenoj hrvatskoj povijesti a oni svoju komplet izmislili.

cijela njihova službena povijest je fantasta, skup falsifikata, prevara, laži i obmana i još se time ponose ..kako je rekao Dobrica " Mi Srbi lažemo invetivno, maštovito..itd itd..

biž bolan..to je sve lud i luđi, glup i gluplji..

Uroš
29-05-2012, 13:37
pa je, patetična je pjesma, ljigava ko i sam Jura..a Bora ko Bora..ko četnik..kurčenje pa onda..kako je pevo Balašević.

to su oni što pevaju u slavu noževa..pevaju pa onda begaju

Kažeš to za Juru za šta se slažem, pa onda iskopaš još ljigavijeg od njega, onog što vam je govorio kako vas shvata jer "sve su to geni, mame vas habsburški kavezi"...

Bora je moralna vertikala za panonskog govnara.

Inkvizitor
29-05-2012, 13:40
Rekao si to za Juru za šta se slažem, pa si onda našao još ljigavijeg od njega, onog što vam je govorio kako vas razume jer "sve su to geni, mame vas habsburški kavezi"...

Bora je moralna vertikala za panonskog govnara.

ja samo kažem koji je profil Bora..drčan kad je silan ..miš kad zatreba..to je takav tip četnika galamdžija..taj je Kninu sa nekim Minđušarima pevao o srpskom moru..ćuti ćuti Ujko ubit ću te ja..:rofl

pa gde su sad Minđušari..gde sad sviraju ..u Bajinoj Bašti..

Balašević je pevao svašta..on je takav..al je pjesnik..to mu nitko ne može uzet..

i Bora je za mene pjesnik da ne bi bilo zabune..i četnik može bit pesnik.

Inkvizitor
29-05-2012, 13:44
To su ovi paćenici..:rofl

http://www.youtube.com/watch?v=JWiSqZhM6p0

kreće armija najjača na svetu..opa cupa.opa cupa...udri Đurđa.

lepa vaša biće groblje..op op op op.-..:rofl

i jednom zauvek armija srpska i jednom zauvek sve će da vas smrska....op op op..udri..rokaj.

:rofl

koji zmajevi...:zubo:

Inkvizitor
29-05-2012, 13:48
evo ih i sa Borom..drčna ekipa nema šta..gde li sad letuju da mi je znat..:zubo

http://www.youtube.com/watch?v=Wzew7JCZWyY

Uroš
29-05-2012, 13:52
ja samo kažem koji je profil Bora..drčan kad je silan ..miš kad zatreba..to je takav tip četnika galamdžija..taj je Kninu sa nekim Minđušarima pevao o srpskom moru..ćuti ćuti Ujko ubit ću te ja..:rofl

pa gde su sad Minđušari..gde sad sviraju ..u Bajinoj Bašti..

Balašević je pevao svašta..on je takav..al je pjesnik..to mu nitko ne može uzet..

i Bora je za mene pjesnik da ne bi bilo zabune..i četnik može bit pesnik.

Gde je ispao miš? Čovek stoji iza svojih reči i pesama, stoji iza onoga kad je 80 i neke onako žestoko potkačio Šepu ledenog u "Al Kaponeu" kao niko pre ni posle i kad se za takve stvari išlo u mardelj, pa kad je kroz 1990te pišao po Slobi i ženi mu u brdo pesama, pa zaključno sa zadnjim godinama kad isto govori protiv ove DS vlasti. Rokenrol stav, kapric od početka do kraja, bez savijanja kičme. Kačio je i vas Hrvate u pesmama, mislim što da ne kad je već bio politički angažovan muzičar, ali zato nije kao brdo drugih išao da jede ono što je prethodno istovario, nego je rekao "ne, hvala, bio je rat nismo se igrali klikera".

Minđušari su smejurija naravno, lokalni kninski bend, koje je Bora promovisao kroz tih par stvari što su uradili i to je to. Dovoljno da isprcaju Juru u bulju...

Stiliana
29-05-2012, 13:52
evo ih i sa Borom..drčna ekipa nema šta..gde li sad letuju da mi je znat..:zubo

Pa u Varni, jer na Jadranu nigdje ne smiju :rofl
A ne, ček, ni tamo ih ne vole :cerek

Inkvizitor
29-05-2012, 13:53
Gde je ispao miš? Čovek stoji iza svojih reči i pesama, stoji iza onoga kad je 80 i neke onako žestoko potkačio Šepu ledenog u "Al Kaponeu" kao niko pre ni posle i kad se za takve stvari išlo u mardelj, pa kad je kroz 1990te pišao po Slobi i ženi mu u brdo pesama, pa zaključno sa zadnjim godinama kad isto govori protiv ove DS vlasti. Rokenrol stav, kapric od početka do kraja, bez savijanja kičme. Kačio je i vas Hrvate u pesmama, mislim što da ne kad je već bio politički angažovan muzičar, ali zato nije kao brdo drugih išao da jede ono što je prethodno istovario, nego je rekao "ne, hvala, bio je rat nismo se igrali klikera".

Trebo je bit na braniku otadžbine..tamo oko Knina.. gde je pevo, kapiraš..

Inkvizitor
29-05-2012, 13:54

Grcija ćero Grcija..a sad je i pojeftino dole..pa Sajprus..ovo ono..

SarajkaDjevojka
29-05-2012, 13:56

Jest se nasao Srbin da komentira pstetiku, pjesme i opcenito muzicku umjetnost.Pa Beges vam je leglo turbofolka, kriminala i prostitucije.Kompletna drzava Srbija zivi u nekim poremecenim moralnim standardima.B92 provodi anketu u osnovnim skolama, djevojcice od 12 i 13 godina na pitanje " sto biste zeljeli biti po zanimanju u buducnosti "odgovaraju "SPONZORUSE".
I sad si se ti ovdje nasao Boru okorelog cetnika ( cije tekstove i kvalitet ne sporim ) da postavljas kao autoritet.Pa vjerovatno i da jeste onakav kakav je ipak muzicki znalac, naspram silikoniranih poluprostitutki koje sebe nazivaju pjevacicama.Toliko o kvaliteti vase muzike, moralu i umjetnosti.
Zali boze jedino te djece, koja nisu u stanju razluciti sto je dobro a sto zlo.Medjutim kako ce obzirom na sredine i drustvo koje mora imati uticaja na svakog pojedinca/ ku.
Sto se Balasevica tice, za ONU " odjebi JNA -Putuj Evropo" ja mu kapu skidam kao umjetniku i osobi koja se drznula prikazati u pjesmi pravo stanje stvari.I to prema svom narodu.

Uroš
29-05-2012, 13:57

Sve je to naše...

Stiliana
29-05-2012, 13:57
Grcija ćero Grcija..a sad je i pojeftino dole..pa Sajprus..ovo ono..

A da, orthodox brotherhood, zaboravila sam na to... lude mene :facepalm
Ma dobro, skuca netko i za RH, a netko pregrize muku pa pođe u Crnu Goru :nezna

Inkvizitor
29-05-2012, 14:00
A da, orthodox brotherhood, zaboravila sam na to... lude mene :facepalm
Ma dobro, skuca netko i za RH, a netko pregrize muku pa pođe u Crnu Goru :nezna

100 iljada Srba i preko..je letovalo na lepom plavom Jadranu....hrvatskom..bez crnogorske rivijere..prošle godine..puknutih šajbi..komada jedan..

pa i nije nešto opasno bre...

ZGabriel
29-05-2012, 14:00
al ste neozbiljni vas dvoje mojih... :kava

Stiliana
29-05-2012, 14:01
Sve je to naše...

Naravno da jest. Samo trebate doć po to :cerek

ZGabriel
29-05-2012, 14:02

If you want him, come and claim him.../Arwen mode off :rofl

Stiliana
29-05-2012, 14:02
100 iljada Srba i preko..je letovalo na lepom plavom Jadranu....hrvatskom..bez crnogorske rivijere..prošle godine..puknutih šajbi..komada jedan..

pa i nije nešto opasno bre...

Jel se u to računaju ovi što se spuste iz BiH ili ovih pravih Srba ćoškastih glava?

Inkvizitor
29-05-2012, 14:03
Jel se u to računaju ovi što se spuste iz BiH ili ovih pravih Srba ćoškastih glava?

Orđinal iz zemlje Serbie..ne ovi tu ..iz Bosne i štajaznam..

Uroš
29-05-2012, 14:04
Jest se nasao Srbin da komentira pstetiku, pjesme i opcenito muzicku umjetnost.Pa Beges vam je leglo turbofolka, kriminala i prostitucije.Kompletna drzava Srbija zivi u nekim poremecenim moralnim standardima.B92 provodi anketu u osnovnim skolama, djevojcice od 12 i 13 godina na pitanje " sto biste zeljeli biti po zanimanju u buducnosti "odgovaraju "SPONZORUSE".
I sad si se ti ovdje nasao Boru okorelog cetnika ( cije tekstove i kvalitet ne sporim ) da postavljas kao autoritet.Pa vjerovatno i da jeste onakav kakav je ipak muzicki znalac, naspram silikoniranih poluprostitutki koje sebe nazivaju pjevacicama.Toliko o kvaliteti vase muzike, moralu i umjetnosti.
Zali boze jedino te djece, koja nisu u stanju razluciti sto je dobro a sto zlo.Medjutim kako ce obzirom na sredine i drustvo koje mora imati uticaja na svakog pojedinca/ ku.
Sto se Balasevica tice, za ONU " odjebi JNA -Putuj Evropo" ja mu kapu skidam kao umjetniku i osobi koja se drznula prikazati u pjesmi pravo stanje stvari.I to prema svom narodu.

Ma skidaj mu ne samo kapu nego još ponešto, eto ga vama Bošnjacima, odlično bi se uklopio sa tom svojom ljigavštinom i patetikom među narodom kome je patetika nacionalni sport.

Stiliana
29-05-2012, 14:05
Orđinal iz zemlje Serbie..ne ovi tu ..iz Bosne i štajaznam..

Ma ne vjerujem... otkud njima pare za to... plata dvesto evra. Može za to kod nas ostat jedino za vikend i počastit se sladoledom na kuglice. Jednom.

Uroš
29-05-2012, 14:06

U pravu si, trebaćemo.

SarajkaDjevojka
29-05-2012, 14:07
Evo ti Urose malo srpske umetnosti koja nije pateticna, a koja djecu uci kako da iskrivljuju moralne i zivotne standarde.Mozda je offtoic ali ne mogu da odolim, jer ti sporis muzicki talenat covjeku koji ne napisao toliko dobrih pjesama koje slusaju generacije.

Bunda od nerca

Ovaj tekst je pregledan 32 580 puta
Pokazi mi da si sarmantan
pokazi se da si galantan
potrudi se pa me zavedi
s boginjom me uporedi

Pokazi da si musko na delu
da nisi snob u skupom odelu
pokloni mi sitnice razne
pusti reci prazne

Ref. 2x
Ako imas petlju, ako imas herca
pokloni mi bundu od nerca
ako imas petlju, ako imas cuku
dijamantski prsten stavi mi na ruku

Pokazi mi imas li smeka
da vidimo kakva si zverka
pokazi sada koliko vredis
zar na meni da se stedis

pokloni mi sitnice razne
pusti reci prazne

Ref. 4x

Inkvizitor
29-05-2012, 14:07
Ma ne vjerujem... otkud njima pare za to... plata dvesto evra. Može za to kod nas ostat jedino za vikend i počastit se sladoledom na kuglice. Jednom.

Ima kod njih situiranih ljudi barem 10% a to ti je 700 000 ljudi..al nećemo o tome..

nego ti bolje poznaješ Crnu Goru..jesul Crnogorci stvarno Srbi..

Inkvizitor
29-05-2012, 14:10
U pravu si, trebaćemo.

Dogodine u Kninu ..a :D

SarajkaDjevojka
Ma skidaj mu ne samo kapu nego još ponešto, eto ga vama Bošnjacima, odlično bi se uklopio sa tom svojom ljigavštinom i patetikom među narodom kome je patetika nacionalni sport.

To opet rece prestavnik naroda koji naduvavaju cifre stradalih u Jasenovcu 50 g poslije na 800 000 do preko miliona.Ne da ste pateticni, nego u medicini postoji naziv za taj kolektivni fenomen jednog naroda :)

Uroš
Evo ti Urose malo srpske umetnosti koja nije pateticna, a koja djecu uci kako da iskrivljuju moralne i zivotne standarde.Mozda je offtoic ali ne mogu da odolim, jer ti sporis muzicki talenat covjeku koji ne napisao toliko dobrih pjesama koje slusaju generacije.

Bunda od nerca

Ovaj tekst je pregledan 32 580 puta
Pokazi mi da si sarmantan
pokazi se da si galantan
potrudi se pa me zavedi
s boginjom me uporedi

pokloni mi sitnice razne
pusti reci prazne

Ref. 2x
Ako imas petlju, ako imas herca
pokloni mi bundu od nerca
ako imas petlju, ako imas cuku
dijamantski prsten stavi mi na ruku

Pokazi mi imas li smeka
da vidimo kakva si zverka
pokazi sada koliko vredis
zar na meni da se stedis

pokloni mi sitnice razne
pusti reci prazne

Ref. 4x

Dobra je, ajde još neku...

Uroš
29-05-2012, 14:11
Dogodine u Kninu ..a :D

U Vukovaru za početak, u skladu sa politikom novoizabranog nam predsednika.

SarajkaDjevojka
29-05-2012, 14:13
Pa svaka je skoro od tih prekodrinskih mica, cica ista.Uzivaj u toj, ionako su na isti kalup te vase turbo folk umotvorine Urose :D

Stiliana
29-05-2012, 14:15
Ima kod njih situiranih ljudi barem 10% a to ti je 700 000 ljudi..al nećemo o tome..

nego ti bolje poznaješ Crnu Goru..jesul Crnogorci stvarno Srbi..

Nisu. Oni su sokolovi iz istog gnijezda kao i mi. Samo su zastranili zbog pravoslavlja, ali sad je i to riješeno :cerek

Uroš
29-05-2012, 14:16
Nisu. Oni su sokolovi iz istog gnijezda kao i mi. Samo su zastranili zbog pravoslavlja, ali sad je i to riješeno :cerek

Šta, već primili jeres latinsku? Ma nije valjda...

ZGabriel
29-05-2012, 14:19
Stili, vjerujem da se više ne sviđaš Aleksi :zubo

SarajkaDjevojka
29-05-2012, 14:20
Nitko vas nije zavalio Srbe ko braca Crnogorci.Imali su i ONI svojih paravojnih formacija po BiH i rezervista, no fino " oprase ruke " i napustise krnju Jugu, a vi Srbi robijajte do sudnjeg dana.
"Tko cd tkome, neg svoj svome ":)))

Uroš
29-05-2012, 14:22
Pa svaka je skoro od tih prekodrinskih mica, cica ista.Uzivaj u toj, ionako su na isti kalup te vase turbo folk umotvorine Urose :D

A što ćeš, mi Srbi zastranili u dekadenciju, nema nam do dženehema.

Inkvizitor
29-05-2012, 14:23

pa to ja govorim cijelo vrijeme..mislim Srbi i Crnogorci..dva svijeta..ni nalik jedan drugome..

SarajkaDjevojka
29-05-2012, 14:26
A što ćeš, mi Srbi zastranili u dekadenciju, nema nam do dženehema.

To su vasi problemi.Nego ne spori muzicki talenat covjeku i ne nazivaj ga pateticarem, dok kao moralnu verticalu postavljas okorelog cetnika i slusas na PINK-u te " bljuvotine".

Uroš
29-05-2012, 14:36
To su vasi problemi.Nego ne spori muzicki talenat covjeku i ne nazivaj ga pateticarem, dok kao moralnu verticalu postavljas okorelog cetnika i slusas na PINK-u te " bljuvotine".

Hahaha, ne verujem šta čitam. Koliko imaš godina?

Stiliana
29-05-2012, 14:40
Šta, već primili jeres latinsku? Ma nije valjda...

Ma jok, kakva jeres, samo su vas odjebali. To je sasma dovoljno.

Stili, vjerujem da se više ne sviđaš Aleksi :zubo

:zubo
Šta će Aleksa... nema sreće u simpatisanju :rofl

Stiliana
29-05-2012, 14:44
pa to ja govorim cijelo vrijeme..mislim Srbi i Crnogorci..dva svijeta..ni nalik jedan drugome..

Istina. I sam je gore spomenuti Bora Čorba zakantao ovako:

Otcijepi se Milo
Biće sve u redu,
Nek' ti ovu pjesmu
Stručnjaci prevedu.

Drukčiji je jezik
Nismo narod isti,
Odvedi zemljake
Srbija se čisti.

Mi mali i ružni
Vi visoki i lijepi,
Dokle da nas šlepaš
Bolje se otcijepi.

Pa ako Bora tako peva, mora da je istina :love

Uroš
29-05-2012, 14:46
Ma jok, kakva jeres, samo su vas odjebali. To je sasma dovoljno.

Oni nas odjebali, a vi zbog toga srećni. Vidi što ste slatki, tako malo vam za sriću triba...

Uroš
29-05-2012, 14:49
Istina. I sam je gore spomenuti Bora Čorba zakantao ovako:

Otcijepi se Milo
Biće sve u redu,
Nek' ti ovu pjesmu
Stručnjaci prevedu.

Drukčiji je jezik
Nismo narod isti,
Odvedi zemljake
Srbija se čisti.

Mi mali i ružni
Vi visoki i lijepi,
Dokle da nas šlepaš
Bolje se otcijepi.

Pa ako Bora tako peva, mora da je istina :love

Izuzetna pesma, slažem se, samo ne znam što je skraćuješ, ovako poučna pesma zaslužuje da se postavi u integralnoj verziji:

Otcijepi se Milo nek' ti je sa srećom
svijet će te po mapi tražiti sa svijećom
ič ne fali što ste mali al' se živi fino
mali je Monako, mali San Marino

Skupi na Cetinje svoje avetinje
i sve liberale i druge budale
pa pucajte iz livora
samostalna Crna Gora

Nek' slobodno svako sere
al' za marke i perpere
pa, pošto si novi crnogorski vladar
povedi odavde i ovaj tvoj kadar

Stižu ti odavde same glavješine
neka kući jedu sira iz mješine
a sa njima može da ide i Sloba
mi ćemo ti biti zahvalni do groba

Oni došli kući a o istom trošku
napravili i mi zemlju ekološku
imam tamo kuma, imam pobratima
pa preko mobilnog čuću se sa njima

A sve one koji velju da su Srbi
proćeraj fukaru ne vuci ih na grbi
poslje otcijepljenja ima da te vole
mnogo, mnogo više od kralja Nikole

Otcijepi se Milo unapred ti hvala
u Srbiji biće manje kriminala
otcijepi se Milo na tvojoj sam strani
okreni se Milo, Skadru i Tirani

Ako treba, Milo govno se proguta
izvini se Zagrebu bar još pet-šest puta
samo takav bićeš najjači na svijetu
svi će slati pare u Duklju i Zetu

Ja ću preživjeti i bez Crne Gore
pronaći ću drugo kamenje i more
u početku biće kamenje za klopu
al' bez nas ćeš lakše ući u Evropu

Kad obaviš pos'o ti sjedi pod murvu
popij koju lozu i privedi kurvu
ako nema kurve što da se sekiraš
na usluzi stoji vjerni raspop Miraš

I nama ce doći vremena još bolja
kad granica bude oko Bijelog Polja
interpol odjebi šta ce im podaci
za one glisere o tebi i Aci

Otcijepi se Milo biće sve u redu
nek' ti ovu pjesmu stručnjaci prevedu
drukčiji je jezik nismo narod isti
odvedi zemljake Srbija se čisti

Mi mali i ružni, vi visoki i lijepi
dokle da nas šlepaš bolje se otcijepi
otcijepi se Milo ne, nisi prećer'o
vičem i ja, viva Montenegro vero

Otcijepi se Milo Srbija je kriva
vero Montenegro viva, viva, viva
otcijepi se Milo al' malo požuri
vrijeme brzo teče moze da iscuri

Otcijepi se Milo dok si još na vlasti
klizavo je Milo pa možeš i pasti
otcijepi se Milo dobre li ideje
Njegoš mrtav ćuti, Matija se smeje

Skupi svoju bagru s' konopa i koca
otcijepi se Milo da mu jebem oca
idi svojim putem i srećno ti bilo
iskreno te molim, otcijepi se Milo!

Inkvizitor
29-05-2012, 14:51
pjesma puna gorčine i razočaranja..samo što ne jeca..

Uroš
29-05-2012, 14:58
Jebiga, kad nas niko neće, sindrom ostavljene žene. U zrelim godinama.

Inkvizitor
29-05-2012, 15:01
Baš tako..patetično ridanje..kurvo volim te..

Uroš
29-05-2012, 15:02
Jedna je Srbija, kurvi je mnogo!

Inkvizitor
29-05-2012, 15:03
Jedna je Srbija, kurvi je mnogo!

Šta je to, poklič albanskih makroa..

Uroš
29-05-2012, 15:04
Ne, nego opis Srbiji susednih zemalja.

Inkvizitor
29-05-2012, 15:04
a šta, sad se kao vređamo...:rofl

Uroš
29-05-2012, 15:07
Otkad je istina uvreda, pa niste Srbi majku mu... Nemoj Dobricu da citiram!

Uroš
29-05-2012, 15:11
Ili možda stvarno krv nije voda, pa ni jeres latinska to ne može razblažiti, je li moj dobri Inkvizitore?

Inkvizitor
29-05-2012, 15:11
To nije istina..to je uvreda..malo si pogubio živce Uroše..vrijeđaš bez potrebe..odlogiraj se malo

Uroš
29-05-2012, 15:14
Nije valjda da si se naljutio? Zašto pobogu...

Stiliana
29-05-2012, 15:35
Šta je to, poklič albanskih makroa..

:rofl :smijeh

I ti sad vrijeđaš...

Inkvizitor
29-05-2012, 16:23
Nije valjda da si se naljutio? Zašto pobogu...

Pa nije da sam se uvredio ali tako iz čista mira nazvati kurvama nas, Bosance i to one iz RS, pa Mađare, , Rumune, Bugare, Kosovare, Makedonce..pa mnogo je..Crnogorce..umalo njih zaboravih..

sa mnogo država graničite...bruka..

caporegime
29-05-2012, 16:39

Minđušari su smejurija naravno, lokalni kninski bend, koje je Bora promovisao kroz tih par stvari što su uradili i to je to. Dovoljno da isprcaju Juru u bulju...

nije točno.prije nekoliko godina je bila emisija na novoj tv gdje je kao gost iz studija u bg, govorio i bora čorba.
i to kao simpatizer koštunice.
kenjao je kako on nikada nije potica na rat, kako nikada nije mrzio, kako nikada nije ni riječ rekao protiv hrvata.....
dakle, ko zadnja pička, ko nikolić sad ( a otkrilo se da je sve to nikolić rekao, ima audiozapis) , poricao je ono čime se hvalio, a hvala bogu zabilježeno je hrpe i hrpe njegovih srnja u kojima sam od sebe ima potrebu ponižavati hrvate, valjda zato jer sumnja sam u sebe i svoju muškost.
ko zadnja pičkica se javno pravio da je on zapravo mirotvorac koji nije nikad nije dnu jedinu riječ rekao protiv hrvata. gledajući kameri u oči.
i da. zagrepčanke i jesu igračke.
lake skoro ko beograđanke od kojih dan danas starih galebiovima osmjeh dolazi na lice a bome i svim poslovnjacima iz zagreba koje put nanese u bg.
da ne govorim o svakakvim pričama nekih ljudi koji su počeli neka čudna druženja sa srbijasnkim curama po moru sada......
kurve su kurve i ima ih svuda ali ni od koga nisam čuo toliko zanovijetanja i napornog inzistiranja na vlastitog muževnosti i "zadovoljačkom" statusu nad žena u okolici i to baš od okolnih naroda s kojima su neslavno prošli u ratu.
ja osobno mislim da je to posljedica težih kompleksa i podsvjesnog osjećaja inferiornosti.
ne srpskog naroda općenito ali bome u ovom dijelu povijesti takvih je na srpskoj strani, poput bore čorbe, osjjetno više.

caporegime
29-05-2012, 16:40
uroše, jesi li to moju zemlju nazvao kurvom?

Uroš
29-05-2012, 16:56
Pa nije da sam se uvredio ali tako iz čista mira nazvati kurvama nas, Bosance i to one iz RS, pa Mađare, , Rumune, Bugare, Kosovare, Makedonce..pa mnogo je..Crnogorce..umalo njih zaboravih..

sa mnogo država graničite...bruka..

To "jedna je Srbija, kurvi je mnogo" je popularna doskočica kod nas, i daleko bilo da sam mislio na sve susede.

Eto Rumuni su nam prijateljski narod, oni imaju poslovicu kako u okruženju imaju samo 2 prijatelja "Srbe i Crno more".

Crnogorci su Srbi, a one koji se, što bi Vuk Karadžić rekao "ne žele srpskim imenom zvati", smatramo zabludelom braćom koja će se kad-tad vratiti svom iskonu, Srpstvu.

Makedonci su bratski narod, koje smo uspešno odrodili od naših milenijumskih neprijatelja Bugara, pa ih sad doživljavamo kao najrođenije, a i oni nas.

3 od 8, malo li je na ovu krizu...

itceps
29-05-2012, 16:56
Au majku mu, ulogirah se sad, c,c,c,c, stranice i stranice od zadnjeg posta koji sam procitao i sve postovi sitnih dusa, da se samo naudi. Bez nikakvih fakata, cifara, vec samo prepucavanje. Ima u Hrvatskom jeziku jedna rec, koja ne postoji u ostalim jezicima - jal. To je bas, pravi opis za zluradost koja izobiljuje. Ko da ste mala deca i gadjate se igrackama. A brod tone.

Uroš
29-05-2012, 16:59
uroše, jesi li to moju zemlju nazvao kurvom?

Opusti se, to je stara poslovica kod Srbadije, bilo mi zgodno da je upotrebim kao replika na onu Inkvizitorovu o kurvi.

Volimo i cenimo naše susede, a i oni nas. Susedi su bogatstvo svake zemlje, pa tako i Srbije...

Stiliana
29-05-2012, 17:01
Au majku mu, ulogirah se sad, c,c,c,c, stranice i stranice od zadnjeg posta koji sam procitao i sve postovi sitnih dusa, da se samo naudi. Bez nikakvih fakata, cifara, vec samo prepucavanje. Ima u Hrvatskom jeziku jedna rec, koja ne postoji u ostalim jezicima - jal. To je bas, pravi opis za zluradost koja izobiljuje. Ko da ste mala deca i gadjate se igrackama. A brod tone.

Koji brod tone? Čiji?

ZGabriel
29-05-2012, 17:04
Mda, Makedonci vas jako vole...još od one Slobine "naši južni susedi Grci"...

Uroš
29-05-2012, 17:08
nije točno.prije nekoliko godina je bila emisija na novoj tv gdje je kao gost iz studija u bg, govorio i bora čorba.
i to kao simpatizer koštunice.
kenjao je kako on nikada nije potica na rat, kako nikada nije mrzio, kako nikada nije ni riječ rekao protiv hrvata.....
dakle, ko zadnja pička, ko nikolić sad ( a otkrilo se da je sve to nikolić rekao, ima audiozapis) , poricao je ono čime se hvalio, a hvala bogu zabilježeno je hrpe i hrpe njegovih srnja u kojima sam od sebe ima potrebu ponižavati hrvate, valjda zato jer sumnja sam u sebe i svoju muškost.
ko zadnja pičkica se javno pravio da je on zapravo mirotvorac koji nije nikad nije dnu jedinu riječ rekao protiv hrvata. gledajući kameri u oči.
i da. zagrepčanke i jesu igračke.
lake skoro ko beograđanke od kojih dan danas starih galebiovima osmjeh dolazi na lice a bome i svim poslovnjacima iz zagreba koje put nanese u bg.
da ne govorim o svakakvim pričama nekih ljudi koji su počeli neka čudna druženja sa srbijasnkim curama po moru sada......
kurve su kurve i ima ih svuda ali ni od koga nisam čuo toliko zanovijetanja i napornog inzistiranja na vlastitog muževnosti i "zadovoljačkom" statusu nad žena u okolici i to baš od okolnih naroda s kojima su neslavno prošli u ratu.
ja osobno mislim da je to posljedica težih kompleksa i podsvjesnog osjećaja inferiornosti.
ne srpskog naroda općenito ali bome u ovom dijelu povijesti takvih je na srpskoj strani, poput bore čorbe, osjjetno više.

Pa Bora je uvek to isticao. U fazonu kako je nacionalista a ne šovinista i da nijedan narod ne mrzi, nego samo voli svoj.

Ne vidim ništa sporno ako je u tom intervjuu hrvtaskoj tv rekao da ne mrzi vas Hrvate... Čudno bi bilo da je rekao da vas voli. I licemerno, naravno.

itceps
29-05-2012, 17:20
Koji brod tone? Čiji?

Ma imaš pravo. Moja greška. Sve ide najbolje. Miljarde se slivaju u svakoj bivšoj republici zbog izuzetne sposobnosti korespondirajućih im naroda pa ljudi imaju vremena napretek da ga troše u prepucavanju. Šta ćeš, kad se svetski standardi postignu, i si broj jedan, možeš da si priuštiš stranice i stranice na forumu kojima se ništa ne postiže a samo se ima za cilj drugome spustiti ili ga povrediti što naravno na forumima nikad ne uspeva i tako se samo ostvara i stvara još veća želja da se produži istim pravcem. Čudno mi je kako se ta država nije ranije raspala, al postaje mi jasno da će još dugo bivša Yu biti region za podsmeh samo iz kojega ništa pozitivnoga nije proizašlo.

Inkvizitor
29-05-2012, 17:22
jel ti to nama držiš lekcije a prozvao si Jasenovac hrvatskim izumom..

Inkvizitor
29-05-2012, 17:25
A ti Uroše nejaki..kad bi otpalo od vas sve što je pod turskom ćordom nakalemljeno na srpstvo..ostalo bi vas taman za putujući cirkus..i San marino bi bio gigant za vas..govorilo bi ijuuu bre koliko ih je..

itceps
29-05-2012, 17:27
jel ti to nama držiš lekcije a prozvao si Jasenovac hrvatskim izumom..

Ja sam detaljno odgovorio na to i nikakav Hrvatski izum nisam spomenuo. Bar sam fakte spomenuo i nikome ništa lično. Niti pa držim lekciju nekome. Ti sam sebi oceni koliko korisnoga ima na zadnjih 5/6 stranica gde se nešto može naučiti.

Inkvizitor
29-05-2012, 17:33
Ja sam detaljno odgovorio na to i nikakav Hrvatski izum nisam spomenuo. Bar sam fakte spomenuo i nikome ništa lično. Niti pa držim lekciju nekome. Ti sam sebi oceni koliko korisnoga ima na zadnjih 5/6 stranica gde se nešto može naučiti.

nemoj me tjerat da ti nađem citat ..ovo je već drugi put kako govoriš da to nisi izjavio..

što ako ga nađem..i to doslovni..

itceps
29-05-2012, 17:43
nemoj me tjerat da ti nađem citat ..ovo je već drugi put kako govoriš da to nisi izjavio..

što ako ga nađem..i to doslovni..

Ja ti opet kažem da nisam nikakav HRVATSKI IZUM spomenuo. Odgovorio sam ti specifično baš na tu opasku Hrvatski izum koju ti non stop ponavljaš kao mantru. Evo mog odgovora tu: http://www.hrhb.info/showthread.php?t=2748&p=93357&viewfull=1#post93357
Uostalom diskutovati o logirima i njihovom karakteru i znanju i neznanju od njima od pojedinih diskutanata je daleko bitnije za današnjost i za bilo koga od prepucavati se.

Od tebe nisam ni komentar dobio na moj odgovor ali OK. Opet, da se vratimo na temu, kakve veze ima tvoja opsednutost Hrvatskim Izumima sa na primer koristi od toga nazivati kurvama druge, postavljati balade, prepucavati se da im je zemlja ko Nokia itd? Koji je krajnji cilj takvih diskusija?

Stiliana
29-05-2012, 18:22
Ma imaš pravo. Moja greška. Sve ide najbolje. Miljarde se slivaju u svakoj bivšoj republici zbog izuzetne sposobnosti korespondirajućih im naroda pa ljudi imaju vremena napretek da ga troše u prepucavanju. Šta ćeš, kad se svetski standardi postignu, i si broj jedan, možeš da si priuštiš stranice i stranice na forumu kojima se ništa ne postiže a samo se ima za cilj drugome spustiti ili ga povrediti što naravno na forumima nikad ne uspeva i tako se samo ostvara i stvara još veća želja da se produži istim pravcem. Čudno mi je kako se ta država nije ranije raspala, al postaje mi jasno da će još dugo bivša Yu biti region za podsmeh samo iz kojega ništa pozitivnoga nije proizašlo.

Pa meni ide. A kako je vama u Srbiji - nit me je briga nit je moj problem, kao vjerujem, ni ostalih Hrvata :nezna
Tako da vi sa svojim brodom možete što hoćete, kud hoćete i kako hoćete.

itceps
29-05-2012, 18:31
Pa meni ide. A kako je vama u Srbiji - nit me je briga nit je moj problem, kao vjerujem, ni ostalih Hrvata :nezna
Tako da vi sa svojim brodom možete što hoćete, kud hoćete i kako hoćete.

Nisam iz Srbije. A kako je ostalim Hrvatima, to se vidi iz samih njihovih izjava po celome netu a i štampi Hrvatskoj. Puca sve od blagostanja i bogatstva.

MidnighT
29-05-2012, 19:09
To opet rece prestavnik naroda koji naduvavaju cifre stradalih u Jasenovcu 50 g poslije na 800 000 do preko miliona.Ne da ste pateticni, nego u medicini postoji naziv za taj kolektivni fenomen jednog naroda :)

ako smo mi pateticni u vezi toga onda ste vi u tom domenu za udzbenike sa srebrenicom,koliko ce biti mrtvih ove godine jer doslo do milion?

MidnighT
29-05-2012, 19:10
pitanje za sve,kakvo je misljenje licno i generalno u HR o Vedrani Rudan i stavovima koje iznosi?

Inkvizitor
29-05-2012, 19:15
Odlična..taman za Srbije..