PDA

Pogledaj Full Version : Događanja u Srbiji

Stranice : 1 [2] 3 4 5

Non serviam
06-05-2012, 23:30
Tresla se gora, rodio se mis...sve se ovo znalo i pre izbora. Jedino sto je Ivica uzeo nesto vise od ocekivanog...nazalost, i ja ga vidim kao novog premijera. Bice opet 'ne sme niko da vas bije' :(

MidnighT
06-05-2012, 23:46
Gljivica je bio najopusteniji jer je znao da bez njega ne mogu i definitivno dobija premijersko mesto nazalost....

Non serviam
07-05-2012, 00:04
Gljivica :smijeh

MidnighT
07-05-2012, 00:07
Gljivica :smijeh

Nemoj da me tripujes da neznas za novog premijera Gljivicu Pacica? ;)

Non serviam
07-05-2012, 00:09
hahahaha, doooobra :smijeh

MidnighT
07-05-2012, 01:14
http://www.smedia.rs/vesti/izbori/vest/92467/Izbori-2012-Ivica-Dacic-Socijalisticka-partija-Srbije-Ludilo-u-SPS-u-Trubaci-i-vatromet-VIDEO.html

A kada navijaci pale baklje onda odmah hapsenje i kao narusavanje javnog reda i slicne gluposti,morao sam da prokomntarisem ovo...

MidnighT
07-05-2012, 02:19
Nezvanicno......

Двери Српске попуњен профил
људи, пребројали смо тек 30 % нашег узорка, сада смо на 4.9%
сајт нам је оборен, не можемо да објављујемо податке. борба се наставља!!
Like · · Share · 18 seconds ago ·

Aleksa
07-05-2012, 08:57
U skupštinu ulazi izgleda i Đorđe Vukadinović, preko vlaške liste. :D

Non serviam
07-05-2012, 09:03
E, ali meni je najjace ime liste ciji je on nosilac - 'Nijedan od ponudjenih odgovora'. To se zove trol:019

Aleksa
07-05-2012, 09:06
E, ali meni je najjace ime liste ciji je on nosilac - 'Nijedan od ponudjenih odgovora'. To se zove trol:019

Uz Različak, to je jedan od boljih slogana. :D

Inkvizitor
07-05-2012, 09:41
Bome je Dačić sinoć faktički napo Tadića..ko da neće s njim u koaliciju a hoće..ali koji ratobotni govor..

Aleksa
07-05-2012, 12:06
Bome je Dačić sinoć faktički napo Tadića..ko da neće s njim u koaliciju a hoće..ali koji ratobotni govor..

Udavača tvrdi pazar.
Inače, radikali neće biti zastupljeni u skupštini, po poslenjem izveštaju CESID-a. Nećete moći više da govorite kako pola Srbije glasa za KKV. ;)

Inkvizitor
07-05-2012, 12:09
Udavača tvrdi pazar.
Inače, radikali neće biti zastupljeni u skupštini, po poslenjem izveštaju CESID-a. Nećete moći više da govorite kako pola Srbije glasa za KKV. ;)

tvrdi pazar..ono meni izgleda kao totalni napad na Tadića..čudno malo jer očito želi s njim u koaliciju..u redu što je rekao da su sad jači i da neće više tako moći kao prije..ali ono je bilo skoro pa poziv na obračun

Non serviam
07-05-2012, 15:39
Pa nije toliko poziv na obracun, koliko pokusaj da uplasi 'zutace' da bi mozda mogao i sa SNS-ovcima, samo da bi osigurao mesto premijera, i sto vise ministarskih mesta. A znamo svi da nece, jer su dobro razradili semu zajedno DS i SPS.

Realno ce biti premijer, jer kad je posle proslih izbora uspeo da dogura do ministra policije, a odnos je bio cini mi se 35% prema 7% DS:SPS, zasto sad ne bi sve do premijera, kad je taj odnos znacajno smanjen, 25% prema 15-16%...

On jeste ratoboran na recima, daj Boze da ne bude i na delima...

Radikali su totalno pukli, i bas bi bilo do jaja ako ne predju cenzus. Ko je iole pratio par meseci pred izbore mogao je to i da namirise, posebno posle povlacenja Todorovica zbog kao privatnih poslovnih problema...oni nemaju kadar, i zato su i pukli.

Aleksa
07-05-2012, 15:59
Pa nije toliko poziv na obracun, koliko pokusaj da uplasi 'zutace' da bi mozda mogao i sa SNS-ovcima, samo da bi osigurao mesto premijera, i sto vise ministarskih mesta. A znamo svi da nece, jer su dobro razradili semu zajedno DS i SPS.

Realno ce biti premijer, jer kad je posle proslih izbora uspeo da dogura do ministra policije, a odnos je bio cini mi se 35% prema 7% DS:SPS, zasto sad ne bi sve do premijera, kad je taj odnos znacajno smanjen, 25% prema 15-16%...

On jeste ratoboran na recima, daj Boze da ne bude i na delima...

Radikali su totalno pukli, i bas bi bilo do jaja ako ne predju cenzus. Ko je iole pratio par meseci pred izbore mogao je to i da namirise, posebno posle povlacenja Todorovica zbog kao privatnih poslovnih problema...oni nemaju kadar, i zato su i pukli.

problem je ako mu DS pre dugog kruga obeća premijersko mesto. Može onda da poveća apstinenciju svojih glasača, a niko ne garantuje da će Dačić uspeti da natera svoje da podrže Tadića.

Inkvizitor
07-05-2012, 16:10
pa upravo to..tko može natjerati glasače SPS-a da glasuju za Tadića..slična je situacija bila 2000-te u Hrvatskoj kad su Mesić i Budiša išli u drugi krug.Račan je pozvao, doduše mlako i preko volje svoje glasače da glasuju za Budišu ( jer su čak bili u predizbornoj koaliciji) a glasači SDP-ea su mahom glasali za Mesića kao svjetonazorski bliskijeg.

Aleksa
07-05-2012, 16:38
pa upravo to..tko može natjerati glasače SPS-a da glasuju za Tadića..slična je situacija bila 2000-te u Hrvatskoj kad su Mesić i Budiša išli u drugi krug.Račan je pozvao, doduše mlako i preko volje svoje glasače da glasuju za Budišu ( jer su čak bili u predizbornoj koaliciji) a glasači SDP-ea su mahom glasali za Mesića kao svjetonazorski bliskijeg.

Baš tako, ali ima tu još nešto zanimljivo. Dačić je udvostručio podršku nakon 4 godine koaliranja sa Tadićem, što znači da njegovo biračko telo i nije baš gadljivo na Tadića.
Ako uprkos nejgovom pozivu, bude pola za Tomu pola za Tadića, mislim da je to dobitna formula za Tadića. Toma, npr. još jedino sigurne glasove može da ima od Koštunice, možda i Dveri. Od radikala nema sigurno. Tadić može da računa na URS i LDP.

Inkvizitor
07-05-2012, 16:41
Baš tako, ali ima tu još nešto zanimljivo. Dačić je udvostručio podršku nakon 4 godine koaliranja sa Tadićem, što znači da njegovo biračko telo i nije baš gadljivo na Tadića.
Ako uprkos nejgovom pozivu, bude pola za Tomu pola za Tadića, mislim da je to dobitna formula za Tadića. Toma, npr. još jedino sigurne glasove može da ima od Koštunice, možda i Dveri. Od radikala nema sigurno. Tadić može da računa na URS i LDP.

To je istina..to je i ja tako nekako gledam. Da je Nikolić ostao na prijašnjim pozicijama dobio bi dobar dio glasova SPS.ovih glasača..ovako sumnjam..

Uroš
07-05-2012, 17:37
DS može da se udara u dupe od sreće. Posle 4 godine ekonomske krize, žestoke korupcije i sveopšteg narodnog nezadovoljstva oni su samo procenat iza SNS-a, oni ostvaruju ovakav rezultat?! Uz to Tadić po prvi put već u prvom krugu ima više glasova od Nikolića (to nije bio slučaj ni 2004. ni 2008.), na pokrajinskim osvojili apsolutnu vlast, na lokalnim u Beogradu isto, u Novom Sadu i Nišu imaju komotnu poziciju da biraju koalicionog partnera po volji... Sve u svemu, kako su zaslužili i kakvo je nezadovoljstvo u narodu DS je sumanuto dobro prošao.

Što se tiče socijalista, odličan rezultat, idu oni sa DS-om to je sigurno. Dobiće još veći kolač vlasti ali mesto premijera ne, demokrate im to neće prepustiti to je sad već jasno. Dačić je već danas u izjavama reterirao u vezi premijerskog mesta (nije ga ni pominjao kao uslov) i najavio da je saradnja sa DS-om "logičan produžetak saradnje iz prethodne 4 godine". Biće tu tvrđenja pazara još, ali šanse da ode na drugu stranu su ne veće od 5%. Prekretnica je bila pre 4 godine, kad su tada prelomili da se okrenu DS-u to je to, ovo sada će biti samo nastavak, uz preraspodelu kolača naravno...

SNS je, uz radikale, najveći gubitnik ovih izbora. Partija koja usled, za svaku opozicionu stranku, premija okolnosti (ekonomska kriza, narodno nezadovoljstvo) ne uspe da iskoristi ovakav zicer, je za žaljenje. Umesto da imaju 8 do 10% više od DS (koliko su bile neke predizborne projekcije), oni završiše sa jedva procentom više a na predsedničkim po prvi put Toma gleda Borisu u leđa. Debakl Vučića u Beogradu, gde su se žestoko fokusirali i uložili najviše sredstava...

Radikali adio, nažalost. Srbiji je, i pored svih njihovih cirkusanja, potrebna jedna takva stranka, na nekih 5-6 do najviše 10% naravno. Nadam se njihovom povratku na sledećim izborima, mada realnije mi deluje da Dveri zauzmu taj krajnji desni deo, verovatno će iskoristiti ovaj momentum, razviti stranačku infrastrukturu i na sledećim izborima glatko ući u parlament.

Koštunica standardno. Ima svoje biračko telo i to je to, ni gore ni dole. Bar su oni ostali preko cenzusa, dobro je za zemlju da svi ne sviraju evropskom kurcu.

Od LDP-a sam očekivao da će dobiti više (i do 10%), ovako ostaju zakucani jedva iznad cenzusa. Sa njihovim stavovima i pričom, ovih 6% im je u Srbiji plafon. U Beogradu ni cenzus nisu prošli, bravo Beograde srpska prestonico! Ili će se malo korigovati i ublažiti retoriku, ili im sledi već na sledećim izborima pad ispod cenzusa jer njihovim glasačima verovatno sve ovo postaje frustrirajuće ne vide nikakvog pomaka na gore. Do tada, što se mene tiče, neka nastave da diple o nezavisnom Kosovu i "genocidnoj Srpskoj". Evo Dačić već izjavio da ne može u koaliciju sa nekim ko za RS tvrdi da je genocidna tvorevina...

Veliko razočarenje da su korumpirani skotovi i simbol lopovluka URS prebacili cenzus. Dinkić, mačka sa 9 života.

Prijatno iznenađenje je da je stranka Zukorlićeva potučena do nogu u sve 3 većinski bošnjačke opštine u Raškoj, svuda su iza Ljajićeve i Ugljaninove stranke. Sandžaklije listom za "beogradske pudlice" hahah...

Uroš
07-05-2012, 17:49
Tadić će, ako pobedi na predsedničkim (a izgleda da hoće), i pod uslovom da ga neko ne ukeba, postati najdugovečniji srpski vladar u novovekovnoj istoriji (posle kralja Aleksandra Karađorđevića koji je vladao 20 godina).

Od 2004. do 2017. godine, 13 godina na vlasti, jebeno Borise, jebeno. Toliko ni Sloba nije bio na vlasti...

Imaće pet godina da popravi utisak i da obezbedi sebi malo bolje mesto u istoriji, ovo dosad je čini mi se moglo puno bolje.

Inkvizitor
07-05-2012, 17:55
Ako Dačić neće sa LDP-om s kim će onda još ako je Dinkić rekao da ide u opoziciju..

Uroš
07-05-2012, 18:06
Ako Dačić neće sa LDP-om s kim će onda još ako je Dnkkić rekao da neće u vlast..

Pa moguće da hoće, sve je to Dačićevo tvrđenje pazara a to sam naveo samo kao primer koji govori da dugoročno misle li opstati na političkoj sceni LDP će morati da ublaži neke stavove (već se to pomalo naziralo u predizbornoj kampanji).

Lično verujem da je to sa LDP-om najrealnija opcija, znači da vladajuća koalicija bude DS-SPS-LDP. Realnije nego DS-SPS-URS (ta kominacija je bila vladajuća koalicija prethodne 4 godine), mada sve zavisi koga će od te 2 stranke DS pikirati, ko će biti manje alav i za koga procene da će im odlomiti manje kolača vlasti i privilegija. Zato mi deluje realnija koalicija s LDP-om, jer Dinkićeva guzica je prevelika.

Sve u svemu, tužna je zemlja u kojoj takav profil stranke kao što je LDP uopšte može da prismrdi parlamentu, a kamoli još vlasti... Jebiga, može kod vas postojati fama o državotvornim Srbima ali ostaje činjenica da vama nikad u parlamentu nije postojala stranka koja se mirila sa nezavisnošću Krajine.

Aleksa
07-05-2012, 18:24
DS može da se udara u dupe od sreće. Posle 4 godine ekonomske krize, žestoke korupcije i sveopšteg narodnog nezadovoljstva oni su samo procenat iza SNS-a, oni ostvaruju ovakav rezultat?! Uz to Tadić po prvi put već u prvom krugu ima više glasova od Nikolića (to nije bio slučaj ni 2004. ni 2008.), na pokrajinskim osvojili apsolutnu vlast, na lokalnim u Beogradu isto, u Novom Sadu i Nišu imaju komotnu poziciju da biraju koalicionog partnera po volji... Sve u svemu, kako su zaslužili i kakvo je nezadovoljstvo u narodu DS je sumanuto dobro prošao.

Možda su dobro prošli uprkos svemu, zato što im je SNS bila jedina ozbiljna alternativa. Kao što je rekao Teofil Pančić, podržaću Tadića zbog toga što mi je alternativa Nikolić. ;)

Što se tiče socijalista, odličan rezultat, idu oni sa DS-om to je sigurno. Dobiće još veći kolač vlasti ali mesto premijera ne, demokrate im to neće prepustiti to je sad već jasno. Dačić je već danas u izjavama reterirao u vezi premijerskog mesta (nije ga ni pominjao kao uslov) i najavio da je saradnja sa DS-om "logičan produžetak saradnje iz prethodne 4 godine". Biće tu tvrđenja pazara još, ali šanse da ode na drugu stranu su ne veće od 5%. Prekretnica je bila pre 4 godine, kad su tada prelomili da se okrenu DS-u to je to, ovo sada će biti samo nastavak, uz preraspodelu kolača naravno...

Biće dobro ako ne dobiju mesto premijera.

SNS je, uz radikale, najveći gubitnik ovih izbora. Partija koja usled, za svaku opozicionu stranku, premija okolnosti (ekonomska kriza, narodno nezadovoljstvo) ne uspe da iskoristi ovakav zicer, je za žaljenje. Umesto da imaju 8 do 10% više od DS (koliko su bile neke predizborne projekcije), oni završiše sa jedva procentom više a na predsedničkim po prvi put Toma gleda Borisu u leđa. Debakl Vučića u Beogradu, gde su se žestoko fokusirali i uložili najviše sredstava...
Naravili su nekoliko neshvatljivih grešaka. Ajde, to što imaju problematičnu prošlost, to nisu mogli da isprave, ali mogli su npr. da ne dovode jednog Karića u koaliciju, pa i Vulina, a tek im nije trebalo ono blamiranje sa štrajkom glađu.

Radikali adio, nažalost. Srbiji je, i pored svih njihovih cirkusanja, potrebna jedna takva stranka, na nekih 5-6 do najviše 10% naravno. Nadam se njihovom povratku na sledećim izborima, mada realnije mi deluje da Dveri zauzmu taj krajnji desni deo, verovatno će iskoristiti ovaj momentum, razviti stranačku infrastrukturu i na sledećim izborima glatko ući u parlament.
Ajd, u redu poteba za njima u smislu popunjavanja prostora na krjnjoj desnici, ali neću žaliti što ih nema u skupštini. Pa šta nam treba ometanje rada skupštine, majice sa Šešeljevim likom kad dolaze strani političari i slične gluposti. Eto, Koštunice, neka on bude krajnja desnica...

Koštunica standardno. Ima svoje biračko telo i to je to, ni gore ni dole. Bar su oni ostali preko cenzusa, dobro je za zemlju da svi ne sviraju evropskom kurcu.

Od LDP-a sam očekivao da će dobiti više (i do 10%), ovako ostaju zakucani jedva iznad cenzusa. Sa njihovim stavovima i pričom, ovih 6% im je u Srbiji plafon. U Beogradu ni cenzus nisu prošli, bravo Beograde srpska prestonico! Ili će se malo korigovati i ublažiti retoriku, ili im sledi već na sledećim izborima pad ispod cenzusa jer njihovim glasačima verovatno sve ovo postaje frustrirajuće ne vide nikakvog pomaka na gore. Do tada, što se mene tiče, neka nastave da diple o nezavisnom Kosovu i "genocidnoj Srpskoj". Evo Dačić već izjavio da ne može u koaliciju sa nekim ko za RS tvrdi da je genocidna tvorevina...
Svakako, preterao je u pogledu RS i Kosova, nepotrebno. I sad još priželjkuje Ministarstvo spoljnih poslova. Ma daj... Od osnivanja LDP nije davao takve izjave pa je opet solidno prolazio. Time je oterao neke koji su bili blizu da mu daju podršku, a sa druge strane napustila ga je Vesna Pešić koja se snažno zalagala za bele listiće. I cela jedna grupacija oko e-novina i Peščanika koji su predstavljali do sada sigurne glasače LDP-a, napustila ih je. To je veoma svesno biraćko telo, vrlo kritično i samokritično. Nije povodljivo za liderima, pa ih Čeda ne može mobilisati lako, preko liderske pozicije, njegovo mišljenje nije ništa više vrednovano od mišljenja Srđe Popovića ili Pešićkinog. Jednostavno, morao je da misli kako da zadrži te ljude.

Veliko razočarenje da su korumpirani skotovi i simbol lopovluka URS prebacili cenzus. Dinkić, mačka sa 9 života.
Poptuno se slažem, čak bi mi možda bilo draže da su oni pali isod cenzusa umesto radikala. Ali dobro je i ovako. :D Plašim se da će Dinkić opet u vladu.

Prijatno iznenađenje je da je stranka Zukorlićeva potučena do nogu u sve 3 većinski bošnjačke opštine u Raškoj, svuda su iza Ljajićeve i Ugljaninove stranke. Sandžaklije listom za "beogradske pudlice" hahah...
Da, Ljajić ubedljiv. Vrlo dobre vesti iz Sandžaka.

Non serviam
07-05-2012, 18:51
Urose imenjace, gde ti onda vidis Dacica, ako ne na mestu premijera? Pa ako je on sa 7% bio dogurao do ministra policije, cime bi se onda sada zadovoljio, a da nije premijersko mesto? Ja ih ne volim, ali sa 15+% ce biti vrlo bitan faktor u svakoj mogucoj preraspodeli snaga (i DS i SNS su oko 10% iznad), i zasto bi se zadovoljili sa manjim?

Naravno, pricamo o situaciji ako vladu formiraju sa strankom koja bude dala novog predsednika Srbije (u suprotnom slucaju, naravno da im ni DS ni SNS ne bi dali to mesto, vec ga uzeli za sebe).

Iako ne gotivim tog Pancica, moje rezonovanje je identicno njegovom.

SNS je pukao zbog tog strajka, pa neka sad opet strajkuju.

Iskreno me raduju Ljajicevi rezultati. Jedini cestit covek na politickoj sceni, po meni.

Inkvizitor
07-05-2012, 19:04
Pa moguće da hoće, sve je to Dačićevo tvrđenje pazara a to sam naveo samo kao primer koji govori da dugoročno misle li opstati na političkoj sceni LDP će morati da ublaži neke stavove (već se to pomalo naziralo u predizbornoj kampanji).

Lično verujem da je to sa LDP-om najrealnija opcija, znači da vladajuća koalicija bude DS-SPS-LDP. Realnije nego DS-SPS-URS (ta kominacija je bila vladajuća koalicija prethodne 4 godine), mada sve zavisi koga će od te 2 stranke DS pikirati, ko će biti manje alav i za koga procene da će im odlomiti manje kolača vlasti i privilegija. Zato mi deluje realnija koalicija s LDP-om, jer Dinkićeva guzica je prevelika.

Sve u svemu, tužna je zemlja u kojoj takav profil stranke kao što je LDP uopšte može da prismrdi parlamentu, a kamoli još vlasti... Jebiga, može kod vas postojati fama o državotvornim Srbima ali ostaje činjenica da vama nikad u parlamentu nije postojala stranka koja se mirila sa nezavisnošću Krajine.

Nija ista pozicija. Imamo mi HNS koji je hrvatski koliko je i LDP srpski. Vesna Pusić ministrica vanjskih poslova taman ako Čeda bude to.

Nije znači ista pozicija. Sa nezavisnošću Krajine Hrvatska kao država ne postoji. Ni sa ovakvim oblikom nije stabilna a sa Krajinom bi bila raskomadana. Veza između sjevera i juga par polurasopadnutih trajekata..Zapadna Slavonija skoro do Mađarske.

Vi bez Kosova možete funkcionirati Hrvatska s Krajinom ne.

To je slično kao kad bi u istočnoj Slavoniji živjelo milion i po ili dva miliona Srba..to bi isto postalo nezavisno i na kraju bi se to i prihvatilo... jer bez istočne Slavonije Hrvatska može živjeti ali sa Kninskom krajinom ne.

MidnighT
07-05-2012, 21:51
Nije Sloba kriv,mi smo govna

Posle 12 godina da mi je neko rekao da ce ponovo sps sa dacicem biti glavni faktor ne bi mu verovao,totalna sramota,sto se tice ds-a jedino sto imam da kazem jeste da odsada ko go bude protestvovao,sekao prste zbog neisplacenih plata i slicno neka se nosi,4 godine niko nije zadovoljan i onda opet izglasaju budale,jedino sto je dobro sto je ceda i ldp izvisio za beograd takodje evo jednog zaniljivog klipa koji je prvobitno bio obrisan ali sam uspeo da ga pre brisanja sacuvam,cisto sumnjam da nije bilo nekih mahinacija kao na klipu ali dobro,sve u svemu razocaran sam sa jedne strane a sa druge jebe mi se,trazili ste gledajte,nisu kontejneri prazni moze jos da se jede iz istih

http://www.youtube.com/watch?v=7rIkWqRx9LI&feature=player_embedded#!

i covek koji me je odusevio prosle godine koji je rekao suvu istinu a pogotovu sada vidim koliko je bio u pravu,kratko ali pravo u centar i sve je rekao,nema dalje

http://www.youtube.com/watch?v=MpA8tlNA_-M

Non serviam
10-05-2012, 15:48
Taj zadnji klip je smesan, ali i tuzan jer je istinit...elem

http://i49.tinypic.com/zy95yc.jpg

Inkvizitor
10-05-2012, 19:27
jel bilo krađe ili ne...

Aleksa
10-05-2012, 19:42
jel bilo krađe ili ne...

Ne verujem. I oko tog pitanja se u potpunosti slažem sa mišljenjem Teofila Pančića rečenom u jutrošnjoj emisiji.
http://www.b92.net/video/video.php?nav_category=1336&nav_id=607928

Neke stranke su loše prošle na izborima, pa je najlakše opravdati se sopstvenom članstvu govoreći da je bilo krađe.

Aleksa
10-05-2012, 19:43
http://www.b92.net/info/izbori2012/vesti.php?yyyy=2012&mm=05&dd=10&nav_id=608116

evo i nekih statistika

Uroš
10-05-2012, 22:08
Te priče o nekoj krađi su najobičnije gluposti, tehnički je posle 2000. godine u Srbiji jako teško pokrasti izbore. Razvijen je takav sistem da je to gotovo nemoguće. Svaki birački odbor je pokriven od strane svih stranaka, i svaki dobija kopiju zapisnika. Ovo su prvi izbori posle 2000. da neka strana uopšte poteže pitanje regularnosti izbora. Samo što su se naprednjaci toga setili tek posle 4 dana, dotada su potpisali sve zapisnike i nisu imali nikakve prigovore i sad ovo...

Mislim da su se Toma i Vučić pogubili totalno, slomio ih je rezultat izbora i sad se hvataju za nešto za što se niko nije hvatao zadnjih 10 godina (krađa izbora).

Ljudi su jednostavno očekivali landslide. Ali kako su pukli na manje više svim nivoima (republika, Vojvodina, najveći gradovi) brutalno im se za tren oka vratio gubitnički oreol kog su dugo pokušavali da se otarase. Nikolić je sad i definitivno večiti gubitnik, ali za njih je problem i to što je njegov eventualni stranački zamenik uspeo da ispadne još veći gubitnik za mnogo kraće vreme, i povrh svega bi i u hipotetičkom slučaju preuzimanja stranke prekoputa sebe imao Đilasa (koji je, sad je očigledno, Tadićev naslednik), koji ga je jebao i jebaće ga ružno, a osim njih dvojice, oni ni na vidiku nemaju nekoga ko bi mogao da preuzme stranku.

Uroš
10-05-2012, 22:15
Prava tragedija za Srbiju je da pored ovako jadne vlasti imamo ovakvu cirkusantsku ekipu kao glavnu opozicionu partiju.

Šteta što Koštunica je na samo 20ak mandata i to izgleda kao dugoročno stanje bez nekog dizanja naviše. DSS je jedina ozbiljna opoziciona stranka sa jasnom ideologijom i ponuđenom alternativom.

Uroš
10-05-2012, 22:17
Inače, posle ovog Tominog glupiranja, ne bi me začudilo da ga Boris tuče i sa 10% razlike.

Non serviam
10-05-2012, 22:56
DSS je jedina ozbiljna opoziciona stranka sa jasnom ideologijom i ponuđenom alternativom.

Na koju alternativu mislis? Ja Voju smatram postenim (manje-vise), ali mu je prica o neutralnosti totalno skrnava, bas u skladu sa njegovom titulom 'neobavesteni'. Il' je lud, il' je bezobrazan, treceg nema. Sta on misli, da je novi Tito? To nije nikakva alternativa.

Kakva crna neutralnost, mi dupe namestiti moramo, pitanje je samo ko ce da nam ga utera...

Inkvizitor
11-05-2012, 09:39
ne bi se ja kladio da nije marifetluka sa izborima. Sve tzv proeuropske stranke imaju otvorene ruke za sve vrste manipulacije....i ovdje kod nas i tamo kod vas.

kad medijima odgovara pobjeda jedne opcije ondaje šutnja ili sprdnja a kad je u korist njihovih onda je najveće zlo, manipulacija i poziv na revoluciju.

prljave se ovdje igre igraju..slabo je tu šta čisto..

MidnighT
11-05-2012, 17:09
ne da nije cisto nego je bahato bezobrazno,cisto sumnjam da nije bilo nekih kombinacija zarad ds-a i tadica,bas kao sto kazes da prave svakakve moguce kombinacije jer je sve u njihovim rukama nazalost.....

MidnighT
20-05-2012, 20:07
i da vidimo hoce li magarac tadic ili toma grobar da dobije veceras,u svakom slucaju ludnica totalna.....

Non serviam
20-05-2012, 20:31
U svakom slucaju - znamo ko gubi.

MidnighT
20-05-2012, 20:39
za sada vodi grobar,.vidim da su ovi zlikovci iz eu vec mu cestitali na pobedi,u svakom slucaju najebali smo sta god da bude.....

Inkvizitor
20-05-2012, 20:41
Toma vodi...:rofl

mirr.or
20-05-2012, 20:44
Toma vodi...:rofl

rekli smo ti. :rofl

MidnighT
20-05-2012, 20:53
sad bi bio fazon da tadic kaze izbori pokradeni i da se opet ponove,koji cirkus i kakvi majmuni ga vode neverujem....

mirr.or
20-05-2012, 20:58
sad bi bio fazon da tadic kaze izbori pokradeni i da se opet ponove,koji cirkus i kakvi majmuni ga vode neverujem....

a što, ko da bi bilo neke razlike.. ajd, ovako bar neće neke stvari da budu uvijene u oblande.

caporegime
20-05-2012, 21:23
omislav Nikolić osvojio je 49,4, a Boris Tadić 47,6 posto glasova na danas održanom drugom krugu predsjedničkih izbora u Srbiji, kazuju prvi rezultati nevladine organizacije CeSID.
zar ne bi rezultat trebao biti jedna 100?
kako netko može pobijediti sa manje od 50%?

p.s. stvarno bih htio da nikolić pobijedi pa da vidim na koji način će to hrvatki politički jazavci odraditi. em je tomo nikolić bio dobrovoljac u agresiji, em je bio optuživan da je ubio neke starce u slavoniji em se do maloprije zalagao za veliku srbiju odnosno oduzimanje hrvatskog teritorija. pa me stvarno zanima s kojom će se to ljubaznošću prema njemu odnositi hrvatski politički jazavci.

Inkvizitor
20-05-2012, 21:24
zar ne bi rezultat trebao biti jedna 100?
kako netko može pobijediti sa manje od 50%?

p.s. stvarno bih htio da nikolić pobijedi pa da vidim na koji način će to hrvatki politički jazavci odraditi. em je tomo nikolić bio dobrovoljac u agresiji, em je bio optuživan da je ubio neke starce u slavoniji em se do maloprije zalagao za veliku srbiju odnosno oduzimanje hrvatskog teritorija. pa me stvarno zanima s kojom će se to ljubaznošću prema njemu odnositi hrvatski politički jazavci.

nevažeći listići valjda..

Humphrey
20-05-2012, 21:34
Jadni ovi na našoj dalekovidnici, čak se i danas moglo čuti kako Boris vodi po anketama, kad gle kakvo iznenađenje priredi Tomislav.

Ivo dragi, napokon ćeš saznati što je dasa, što pravo muško, što je pravi srbin. Glavu u jastuk i prepusti se boli i užitku.

mirr.or
20-05-2012, 21:40
nevažeći listići valjda..

to je onaj moj listić.:cheer napisala sam im: od dva zla biram ni jedno. :zubo

Non serviam
20-05-2012, 21:49
najebasmo k'o zuti...

SarajkaDjevojka
20-05-2012, 21:58
Sta ovo bi ? Sto se dogodi ?

Kakva su predvidjanja u vezi Kosova ?Aleksa, ocituj se covjece.
Mirorka, ti bjezi k meni u Evropu, azil ti trazimo.

Stvarno iznanadjenje !SOK I nevjerica !

mirr.or
20-05-2012, 22:08
nema sile da ću ja bježat, sve dok iole priznajem zakone svoje zemlje. ako mi se vlast i ne sviđa, pa ni jedna mi se do sad nije sviđala, sve je to s..nje. ali narod to tako bira, a očito je mnogo nepismenog i polupismenog svijeta. ali ništa nije tadić bolji, ništa. samo je u rukavicama.

kosovo, nema se tu što predviđat, ono je otišlo odavno, samo netko to treba priznat. možda i bolje da to potpiše jedan (bivši?) radikal sa svojim biračima iza sebe, nego netko tko je makar i nominalno demokrata. :nezna mada ja ovog teško mogu zamislit u fotelji, al ajde.

SarajkaDjevojka
20-05-2012, 22:18
Ja ovog ne mogu da zamislim da bilo sto potpisuje.Najiskrenije.Znam da je i Tadic tu negdje, no nekako njegova uljudna pojava je ipak plus Srbiji bila u proslosti.Ovaj ovako samoljubiv, sa nedostatkom inteligencije, morace naci nacin da opravda glasove i povjerenje biracima.Dakle to oko potpisivanja Kosova ici ce malo teze, obzirom da mu je Kosovo i njegovo ocuvanje u granicama Srbije bilo dobar adut u predizbornoj kampanji.Sahranio bi bukvalno i sebe i svoju politiku tim cinom.Kako Silajdzicu nisu Bosnjaci oprostili, tako se ne zanosi idejom da bi Srbi oprostili i zaboravili.Bilo bi tu mrtvih glava, a ne samo gubljenja slijedecih izbora.

Inkvizitor
20-05-2012, 22:20
jbt ovo je stvarno iznenađenje i preokret..neobjašnjivo..

BoTa kao da mu nije žao..smiren i zadovoljan..ko da mu je drago..

mirr.or
20-05-2012, 22:30
jeste mu dobar dio tijela za to, ali on je već jednom zajebao svoje birače, tak da to nije neočekivano da će potpisat neovisnost kosovu... ali, i u tom slučaju, imamo gomilu nezadovoljnih agresivnih ljudi koji će bit na ulici ili na kosovu.. uh...

Uroš
20-05-2012, 22:36
Ovo je najveće iznenađenje od kad pratim politiku, od lokalnih do republičkih izbora za ovih 20 godina, šok totalni....

Period prividne političke stabilnosti u Srbiji je završen, sledi nam period svakojakih turbulencija, vanredni izbori u roku od pola godine do godinu dana su iz keca...

Tadić na kraju državnički govor, ali je sad već definitivno politička istorija, posredno je najavio povlačenje iz političkog života. Za 50 godina, deca će u školama učiti da je ipak bio solidan predsednik, u poređenju sa konkurencijom pre i posle njega.

Aleksa
20-05-2012, 22:47
SPS ostaje uz demokrate. Dakle vlada će imati kontinuitet. Samo verujem da će biti drugi premijer umesto Cvetkovića. A to neće biti ni Tadić. Dakle, vrlo moguće da će biti Đilas. Ili neko drugi jak iz DS-a.

Aleksa
20-05-2012, 22:48
Ovo je najveće iznenađenje od kad pratim politiku, od lokalnih do republičkih izbora za ovih 20 godina, šok totalni....

Period prividne političke stabilnosti u Srbiji je završen, sledi nam period svakojakih turbulencija, vanredni izbori u roku od pola godine do godinu dana su iz keca...

Tadić na kraju državnički govor, ali je sad već definitivno politička istorija, posredno je najavio povlačenje iz političkog života. Za 50 godina, deca će u školama učiti da je ipak bio solidan predsednik, u poređenju sa konkurencijom pre i posle njega.

Pa Urke, iznenađenje kako za koga. Meni je već pre podne sve mirisalo na ovu mogućnost. Eto, neka mi Inkvi ne da da lažem. ;)

Inkvizitor
20-05-2012, 22:50

da nije neki dogovor..Tadić je meni djelovao ko da ga boli k.

Inkvizitor
20-05-2012, 22:50
Pa Urke, iznenađenje kako za koga. Meni je već pre podne sve mirisalo na ovu mogućnost. Eto, neka mi Inkvi ne da da lažem. ;)

ono jes..ti si sve pogodio..nego kako su to Ameri dva sata prije kraja glasovanja znali tko je pobjednik :misli:

MidnighT
20-05-2012, 22:57
toma dobio,iskreno i jedan i drugi su mi odvratni ali samo da se vise ovaj tadic skloni da ga negledam,jeste da funkcija predsednika nenosi neka prevelika ovlascenja,i dalje ce koliko toliko zuti krojiti svoju izdajnicku pricu kroz vladu,ali samo ovog zutog smrada da negledam,pa neka se sada izvinjava svojim biracima sto je izgubio....

p.s. cisto me zanima kako ce izgledati prvi susret josipovica i tome,hoce li se izljubiti ili sta? ;)

mirr.or
20-05-2012, 22:58
p.s. cisto me zanima kako ce izgledati prvi susret josipovica i tome,hoce li se izljubiti ili sta? ;)

to svi čekamo. :zubo

mirr.or
20-05-2012, 23:00
ono jes..ti si sve pogodio..nego kako su to Ameri dva sata prije kraja glasovanja znali tko je pobjednik :misli:

pomakli su sat unaprijed, pa su čuli... :misli

ma nekakvom analizom, broj birača, ovo-ono.. dojave. danas se sve zna... pitaj pfc-a. :rofl

Aleksa
20-05-2012, 23:01
toma dobio,iskreno i jedan i drugi su mi odvratni ali samo da se vise ovaj tadic skloni da ga negledam,jeste da funkcija predsednika nenosi neka prevelika ovlascenja,i dalje ce koliko toliko zuti krojiti svoju izdajnicku pricu kroz vladu,ali samo ovog zutog smrada da negledam,pa neka se sada izvinjava svojim biracima sto je izgubio....

Izgledaće kao i sa Tadićem. Možda će Ivo malo da zazire, jer je Toma ružniji od Borisa, ali na kraju će se pomiriti sa situacijom. :D

blam
20-05-2012, 23:01
citam komentare po Albanskim medijama na Kosovo i to sto me iznenadjuje je da ljudi ne pricaju o tome dali je bolje ili gore sa Nikolicem. Glavni cilj napada u komentarima su strane ambasade na Kosovo koja su promovirala dijalog sa Srbijom pod izgovorom da je Srbija partner u Evropskom putu..

inace, pobeda Nikolica jaca albanske nacionaliste.

mirr.or
20-05-2012, 23:03
citam komentare po Albanskim medijama na Kosovo i to sto me iznenadjuje je da ljudi ne pricaju o tome dali je bolje ili gore sa Nikolicem. Glavni cilj napada u komentarima su strane ambasade na Kosovo koja su promovirala dijalog sa Srbijom pod izgovorom da je Srbija partner u Evropskom putu..

inace, pobeda Nikolica jaca albanske nacionaliste.

pa pojava bilo kakvih nacionalista, jača nacionaliste u okruženju, to je normalno. ravnoteža.

mirr.or
20-05-2012, 23:04
Izgledaće kao i sa Tadićem. Možda će Ivo malo da zazire, jer je Toma ružniji od Borisa, ali na kraju će se pomiriti sa situacijom. :D

joj, ja se nikad ne bih pomirila. užas. ali, netko već reče, stavit će glavu u jastuk. jebi ga.

MidnighT
20-05-2012, 23:04
to svi čekamo. :zubo

samo nisam siguran hoce li biti onako srdacno ili ce biti jebem mu mater gde sa ovime(obostrano misljenje) ali kad je zbog evrope mozemo i da se izvatamo kao ljubavnici ;)

Inkvizitor
20-05-2012, 23:05
ma briga njih..to će svi bit ajnc a..

mirr.or
20-05-2012, 23:06
samo nisam siguran hoce li biti onako srdacno ili ce biti jebem mu mater gde sa ovime(obostrano misljenje) ali kad je zbog evrope mozemo i da se izvatamo kao ljubavnici ;)

zajebana je ta europa. svi ćemo postat pederi, kad vam kažem. :rofl

Uroš
20-05-2012, 23:06
Inače, svi neprijatelji Srbije u okruženju (a imamo ih poprilično, hvala Bogu) mogu biti zadovoljni Tominom pobedom, iako u načelu im je možda Boris prihvatljiviji. Suštinski ovo je bolji izbor za neprijateljsko okruženje, a loš za Srbiju i srpske interese u regionu. Da ne obrazlažem mnogo, ima hiljadu razloga za to.

Inkvizitor
20-05-2012, 23:07
Inače, svi neprijatelji Srbije u okruženju (a imamo ih poprilično, hvala Bogu) mogu biti zadovoljni Tominom pobedom, iako u načelu im je možda Boris prihvatljiviji. Suštinski ovo je bolji izbor za neprijateljsko okruženje, a loš za Srbiju i srpske interese u regionu. Da ne obrazlažem mnogo, ima hiljadu razloga za tome.

a što..?'

kao da će se nešto bitno promjeniti..i ako hoće..što..

Postat će Toima europejac ko i naš Sanader..zato su ga i gurnuli..ne bi on ni pobijedio da mu nisu dali odobrenje iz ambasada.

MidnighT
20-05-2012, 23:10
Inače, svi neprijatelji Srbije u okruženju (a imamo ih poprilično, hvala Bogu) mogu biti zadovoljni Tominom pobedom, iako u načelu im je možda Boris prihvatljiviji. Suštinski ovo je bolji izbor za neprijateljsko okruženje, a loš za Srbiju i srpske interese u regionu. Da ne obrazlažem mnogo, ima hiljadu razloga za to.

nesto se ne bih slozio sa tobom jer je do sada tadic vise slusao okruzenje i evropu,za nikolica neznamo ali cemo ga videti,u svakom slucaju drago mi je da nema vise manekena,a ovaj neka se ne zavarava on je tek na ispitu,njega cemo bar lakse skinuti nego doticnog bivseg predsednika mada za mene nikada nije ni bio predsednik niti me je u bilo kom segmentu predstavljao....

MidnighT
20-05-2012, 23:11
a što..?'

kao da će se nešto bitno promjeniti..i ako hoće..što..

Postat će Toima europejac ko i naš Sanader..zato su ga i gurnuli..ne bi on ni pobijedio da mu nisu dali odobrenje iz ambasada.

nije odbrenje nego par milki(miliona) a ko pare daje taj i odredjuje koju ce muziku da mu sviraju,uvek bilo i zauvek ce i ostati

MidnighT
20-05-2012, 23:12
zajebana je ta europa. svi ćemo postat pederi, kad vam kažem. :rofl

haha tako nekako,a mozda se ogranizuje neka zajednicka gej parada,recimo u sarajevu pod nazivom ako mozemo mi zajedno mozete i vi ;)

Aleksa
20-05-2012, 23:13
Ljudi, bre. Srbi, nemojte da ste pesimisti. Sve ovo ima dobrih strana. Prvo, sva moć u zemlji neće biti koncentrisana u rukama jednog čoveka. Ukoliko ponovo budemo imali kohabitaciju, okolnosti su bolje nego u predhodnoj kohabitaciji. U predhodnoj, moć je ležala u rukama metiljavog Koštunice, a Tadić je bio obična figura bez moći. Sada vlada može da dođe u ruke nekom sposobnom kao što je Đilas, a Toma da postane figura bez realne moći. U uslovima kohabitacije, sigurno imamo jakog premijera, ali i jakog ministra spoljnih poslova. Imamo slabog predsednika, koji ne može da čini štetu, a koristan je utoliko što onemogućava koncentraciju celokupne političke moći u rukama Tadića.

blam
20-05-2012, 23:13
nesto se ne bih slozio sa tobom jer je do sada tadic vise slusao okruzenje i evropu

a Evropa po tebi je stetna po Srbiji? Mislis da vise cete postici ako se suportistavite Evropi nego ako je imate uz sebe?

SarajkaDjevojka
20-05-2012, 23:15
Ja Tomu ni pored najbolje volje ne mogu da zamislim kao Evropejca, gdje ces ga molim te porediti Inkvi sa Sanaderom ?
Sanader je evropski covjek sirokih pogleda.A Tomi treba angazirati prvo nekog stilistu.Odijela su mu sva kao da je presjednik kakve seoske zadruge.Onda ga nauciti lijepom ponašanju, kurs stranih jezika itd itd :)
Ne mogu jos da vjerujem da je dobio vise od Tadica.

SarajkaDjevojka
20-05-2012, 23:17
Ljudi, bre. Srbi, nemojte da ste pesimisti. Sve ovo ima dobrih strana. Prvo, sva moć u zemlji neće biti koncentrisana u rukama jednog čoveka. Ukoliko ponovo budemo imali kohabitaciju, okolnosti su bolje nego u predhodnoj kohabitaciji. U predhodnoj, moć je ležala u rukama metiljavog Koštunice, a Tadić je bio obična figura bez moći. Sada vlada može da dođe u ruke nekom sposobnom kao što je Đilas, a Toma da postane figura bez realne moći. U uslovima kohabitacije, sigurno imamo jakog premijera, ali i jakog ministra spoljnih poslova. Imamo slabog predsednika, koji ne može da čini

štetu, a koristan je utoliko što onemogućava koncentraciju celokupne političke moći u
rukama Tadića.

To Aleksa širi optimizam !:)

Najbitnije je pozitivno razmisljati.

MidnighT
20-05-2012, 23:18
a Evropa po tebi je stetna po Srbiji? Mislis da vise cete postici ako se suportistavite Evropi nego ako je imate uz sebe?

nacin na koji se trenutno ponasa je vise nego stetan a nije ni cudo kada imamo takve politicare.Evropa netreba da se mesa u untrasnje stvri jedne drzave a pogotvu ne u vecinu i da namece uslove kakve nam namece,sa njihovim ponasanjem ravni su hitleru,dokle god nas nebudu postovali nema sta da pricamo,nikako nemislim da se treba suprotsaviti ali netreba biti ni kurva koja daje svima za dzabe.....

Aleksa
20-05-2012, 23:20
To Aleksa širi optimizam !:)

Najbitnije je pozitivno razmisljati.

pa što da ne? Evo, Toma je već napravio demokratski potez, koji nijedan raniji predsednik nije napravio: napustio je mesto lidera svoje stranke, posle izbora za predsednika.

Inkvizitor
20-05-2012, 23:23
pa što da ne? Evo, Toma je već napravio demokratski potez, koji nijedan raniji predsednik nije napravio: napustio je mesto lidera svoje stranke, posle izbora za predsednika.

ma to je meni samo trik..ko i onaj naš šmokljan pa šatro postao neutralan..moš mislit..

SarajkaDjevojka
20-05-2012, 23:23

Hoće cojk da " dela " i ozbiljno shvata svoju dužnost.Ocigledno.Ja mislim da će Srbiju vratiti desetak godina unazad vjerovatno svojim potezima.

Aleksa
20-05-2012, 23:25
ma to je meni samo trik..ko i onaj naš šmokljan pa šatro postao neutralan..moš mislit..

ma, naravno da će zadržati uticaj, ali ajde... :D

mirr.or
20-05-2012, 23:25

:rofl:rofl

sad sam zvala službenicu i rekla joj da sutra u ured donese fotku novog predsjednika.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=380552435324732&set=a.189328047780506.46030.119784558068189&type=1&theater

:zubo

Aleksa
20-05-2012, 23:26
Hoće cojk da " dela " i ozbiljno shvata svoju dužnost.Ocigledno.Ja mislim da će Srbiju vratiti desetak godina unazad vjerovatno svojim potezima.

ja mislim da će Srbija ući u EU za vreme njegovog mandata. ;) Doduše, više zaslugom vlade koja će mu biti suprotstavljena, nego njegovom.

Inkvizitor
20-05-2012, 23:27
ma, naravno da će zadržati uticaj, ali ajde... :D

ma daj molim te..te šarade bi ja zabranio..to je pravljenje ljudi budalama..

Aleksa
20-05-2012, 23:30
:rofl:rofl

sad sam zvala službenicu i rekla joj da sutra u ured donese fotku novog predsjednika.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=380552435324732&set=a.189328047780506.46030.119784558068189&type=1&theater

:zubo

Stvarno, Boris je bio lepša faca. :D

pdv
20-05-2012, 23:30
Kako što je Inkvi već napisao, ovi vaši izbori tako podsjećaju na pobjedu Sanadera. Veliki domoljub kojeg su gurali svi mediji, a nakon toga totalni zaokret.

Non serviam
20-05-2012, 23:31
ma daj molim te..te šarade bi ja zabranio..to je pravljenje ljudi budalama..

Nije li to slucaj sa 90% poteza politicara? U svakom slucaju, nista nenormalno za tu bratiju.

Elem, kokice su spremne...

SarajkaDjevojka
20-05-2012, 23:40
ja mislim da će Srbija ući u EU za vreme njegovog mandata. ;) Doduše, više zaslugom vlade koja će mu biti suprotstavljena, nego njegovom.

Hoće, kad se pored Kosova odreknete pride i RS-a, odnosno prestanete gajiti teritorijalne pretenzije prema BiH.Sredite Autonomiju Sandzaku, a Vojvodina se ocijepi :D
Ukratko !:)

Uroš
20-05-2012, 23:40
Evo da vam prenesem ženin komentar, inače prilično apolitične: dobro je što je Boris izgubio, užasno je od koga je izgubio.

mirr.or
20-05-2012, 23:42
Evo da vam prenesem ženin komentar, inače prilično apolitične: dobro je što je Boris izgubio, užasno je od koga je izgubio.

iz svakog ugla gledano, dobro je i rekla. :rofl

Inkvizitor
20-05-2012, 23:43
Ja Tomu ni pored najbolje volje ne mogu da zamislim kao Evropejca, gdje ces ga molim te porediti Inkvi sa Sanaderom ?
Sanader je evropski covjek sirokih pogleda.A Tomi treba angazirati prvo nekog stilistu.Odijela su mu sva kao da je presjednik kakve seoske zadruge.Onda ga nauciti lijepom ponašanju, kurs stranih jezika itd itd :)
Ne mogu jos da vjerujem da je dobio vise od Tadica.

To je da prostiš bilo samo fino upakovano govno..ali ipak govno..

mirr.or
20-05-2012, 23:43
Hoće, kad se pored Kosova odreknete pride i RS-a, odnosno prestanete gajiti teritorijalne pretenzije prema BiH.Sredite Autonomiju Sandzaku, a Vojvodina se ocijepi :D

a da sad malo ne pretjeruješ? :misli

SarajkaDjevojka
20-05-2012, 23:44

Da je barem od Cede, pa da pocnemo sa relaksacijom odnosa u regionu :)

SarajkaDjevojka
20-05-2012, 23:47
To je da prostiš bilo samo fino upakovano govno..ali ipak govno..

Pa dobro, na stranu sve ovo sad sto isplivava na površinu oko Ive.No moraš priznati da ste vi Hrvati daleko najdalje dogurali sto se tice politicke zrelosti, uredjenja drzave i sl.Kad će se suditi nekom nasem bosanskohercegovackom politicaru ? Nikad !

Aleksa
20-05-2012, 23:48
Da je barem od Cede, pa da pocnemo sa relaksacijom odnosa u regionu :)

Pa relaksirano je regionu, šta ima još da se relaksira?

SarajkaDjevojka
20-05-2012, 23:50
Pa relaksirano je regionu, šta ima još da se relaksira?

Jos pitas ? Rekoh ti autonomija Sandzaka, prestanak teritorijalnih pretenzija prema BiH.Mozda i Vojvodina kao samostalna drzava s vremenom.

Aleksa
20-05-2012, 23:55
Jos pitas ? Rekoh ti autonomija Sandzaka, prestanak teritorijalnih pretenzija prema BiH.Mozda i Vojvodina kao samostalna drzava s vremenom.

Može, naravno, ali po demokratskim principima, a ne zato što se to tebi sviđa. Dakle, autonomija Sandžaka, kad u Sandžaku pobede snage koje se zalažu za to. Danas u NP vladaju stranke prosrpskih muslimana. Mufrija pukao.
Integritet BiH, kada sva tri naroda budu želela taj integritet, a ne samo jedan.
Nezavsnost Vojvodine, kada barem 50%+1 glasač bude za to.

Dakle, nur Demokratie. :)

SarajkaDjevojka
21-05-2012, 00:00
Može, naravno

:)

Odlicno, bas sam zadovoljna tvoji odgovorom :D

Non serviam
21-05-2012, 00:02
Nezavsnost Vojvodine, kada barem 50%+1 glasač bude za to.

Mislis li na glasace u Vojvodini, ili celoj drzavi? Ne bi valjalo da je ovo prvo...

Aleksa
21-05-2012, 00:02
Odlicno, bas sam zadovoljna tvoji odgovorom :D

Drago mi je. Ali to što si citirala, nije moj odgovor. ;)

Aleksa
21-05-2012, 00:07
Mislis li na glasace u Vojvodini, ili celoj drzavi? Ne bi valjalo da je ovo prvo...

Ma i ovo prvo. Preko 70% Srba, a autonomaške stranke su uglavnom oko 10-ak%. naravno, ovo što piše Sarajka je smešno. Ne postoji politička snaga u Vojvodini koja se zalaže za nezavisnost, pa tako da je razgovor o tome besmislen.
Sandžak i ne postoji kao celina zamišljena u planovima njihovih autonomaša. Pola Sandžaka su opštine sa srpskom većinom i one neće sigurno priključiti se nekoj muftijinoj inicijativi koju čak ni muslimani ne podržavaju.

Jedino realno pitanje koje je otvorila Sarajka je pitanje celovitosti BiH.

blam
21-05-2012, 00:08

ne kvari trip,

ja samo sto nisam trazio od Alekse da mi cestita..:)

Aleksa
21-05-2012, 00:10
ne kvari trip,

ja samo sto nisam trazio od Alekse da mi cestita..:)

Koji trip? I šta da ti čestitam?

blam
21-05-2012, 00:11
Koji trip? I šta da ti čestitam?

pa prema tvojoj formuli 50% + 1 glasac, Kosovo ispunjuje uslov za otcepljenje..

Non serviam
21-05-2012, 00:13
Ma i ovo prvo. Preko 70% Srba, a autonomaške stranke su uglavnom oko 10-ak%. naravno, ovo što piše Sarajka je smešno. Ne postoji politička snaga u Vojvodini koja se zalaže za nezavisnost, pa tako da je razgovor o tome besmislen.
Sandžak i ne postoji kao celina zamišljena u planovima njihovih autonomaša. Pola Sandžaka su opštine sa srpskom većinom i one neće sigurno priključiti se nekoj muftijinoj inicijativi koju čak ni muslimani ne podržavaju.

Jedino realno pitanje koje je otvorila Sarajka je pitanje celovitosti BiH.

Pitao sam te posto je, po meni, totalno lose na taj nacin gledati na necije pravo na samoopredeljenje, nebitno sto je danasnje stanje takvo kakvim ga opisujes. Na kraju ce se drzava rastaviti na gomilu samostalnih sokaka i ulica ako se tako gleda, tj. 'demokratski'.
Vojvodina (kao primer; isto se odnosi i na Sandzak, i na Kosovo,i na sve ostalo) nije republika, i nije kao takva usla u sastav Srbije. Prema tome, kakvo crno samoopredeljenje...

Aleksa
21-05-2012, 00:15
pa prema tvojoj formuli 50% + 1 glasac, Kosovo ispunjuje uslov za otcepljenje..

Pa ja sam samo bio blagonaklon prema Sarajki. To naravno nije formula, a čak i da jeste, opet ne bi donela ono što ona priželjkuje.

Kosovo ispunjava taj uslov, ali ne neke druge uslove: pristanak Srbije i velikog broja drugih zemalja i nema mogućnost da uspostavi vlast na severu Kosmeta.

SarajkaDjevojka
21-05-2012, 00:15
Aleksa, realnije mi je pitanja cjelovitost Srbije, poslije gubitka Kosova.A cjelovitost BiH je neupitna.Nema Srbija snage za te turbulencije.Kosovo, RS, polucaknuti sandzacki muftija koji je umislio da je neki Ajatolah, plus unutarnje nezadovoljstvo gradjana koje će kulminirati, ako se nista ne preduzme na Kosovu.I to nesto konkretno.
Sto misliš zasto su ljudi glasali za Tomu kad je Tadic bio manje zlo od dva pomenuta.Pa zbog pasivnosti, željni su promijena...
Divim se tvom optimizmu no je sasvim sigurno očekujem destabilizaciju cijelog Balkana.

blam
21-05-2012, 00:16
haha znaci za nju moze, za nas ne..

ah, te zene..

MidnighT
21-05-2012, 00:16

Samo sanjaj,bolje vi gledajte svoje dvoriste a manje tudje....

http://www.novimagazin.rs/svet/srbi-i-hrvati-veruju-u-raspad-bosne

http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srpska/245896/U-BiH-ne-veruju-vise-ni-Bosnjaci

http://www.najvesti.com/vesti-iz-srbije/vesti-drustvo/472394-Srbi-i-Hrvati-smatraju-da-je-BiH-osudjena-na-propast.html

Aleksa
21-05-2012, 00:19
Pitao sam te posto je, po meni, totalno lose na taj nacin gledati na necije pravo na samoopredeljenje, nebitno sto je danasnje stanje takvo kakvim ga opisujes. Na kraju ce se drzava rastaviti na gomilu samostalnih sokaka i ulica ako se tako gleda, tj. 'demokratski'.
Vojvodina (kao primer; isto se odnosi i na Sandzak, i na Kosovo,i na sve ostalo) nije republika, i nije kao takva usla u sastav Srbije. Prema tome, kakvo crno samoopredeljenje...

Ma, nezavisnost Vojvodine je toliko suluda stvar, da se nema o čemu razgovarati. Ja to što odgovaram Sarajki je onako, da joj pokažem da nema čak ni utemeljenje u osnovnom demokratskom principu, a kamoli u principima koje ti spominješ.

Očekivao sam da ona bude fer, pa da kaže: u redu, ako može u Vojvodini da 50%+1 bude dovoljno za otcepljenje, neka i u RS bude dovoljno toliko za njeno otcepljenje. :D Onda ja budem džentlmen i kažem: ne, Vojvodina 50%+1, a RS 80%+1 za otcepljenje. :D

Non serviam
21-05-2012, 00:20
Samo sanjaj,bolje vi gledajte svoje dvoriste a manje tudje....

http://www.novimagazin.rs/svet/srbi-i-hrvati-veruju-u-raspad-bosne

http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srpska/245896/U-BiH-ne-veruju-vise-ni-Bosnjaci

http://www.najvesti.com/vesti-iz-srbije/vesti-drustvo/472394-Srbi-i-Hrvati-smatraju-da-je-BiH-osudjena-na-propast.html

pa naravno da je osudjena na propast, pitanje je samo u kom obliku ;)

Očekivao sam da ona bude fer, pa da kaže: u redu, ako može u Vojvodini da 50%+1 bude dovoljno za otcepljenje, neka i u RS bude dovoljno za njeno otcepljenje. :D Onda ja budem džentlmen i kažem: ne Vojvodina 50%+1, a RS 80%+1 za otcepljenje. :D
Haha 'fer'...nasao si kom ces Bogu (muftiji) da se molis :D

Aleksa
21-05-2012, 00:22
Aleksa, realnije mi je pitanja cjelovitost Srbije, poslije gubitka Kosova.A cjelovitost BiH je neupitna.Nema Srbija snage za te turbulencije.Kosovo, RS, polucaknuti sandzacki muftija koji je umislio da je neki Ajatolah, plus unutarnje nezadovoljstvo gradjana koje će kulminirati, ako se nista ne preduzme na Kosovu.I to nesto konkretno.
Sto misliš zasto su ljudi glasali za Tomu kad je Tadic bio manje zlo od dva pomenuta.Pa zbog pasivnosti, željni su promijena...
Divim se tvom optimizmu no je sasvim sigurno očekujem destabilizaciju cijelog Balkana.

BiH sama sebi dovodi celovitost u pitanje. Pa visoki funkcioneri institucija BiH zalažu se protiv njenog integriteta. Politički vrh Srbije je barem jedinstven u želji da čuva integritet Srbije, a da li će uspeti videćemo. Neka uspe pola. :D

SarajkaDjevojka
21-05-2012, 00:28
BiH sama sebi dovodi celovitost u pitanje. Pa visoki funkcioneri institucija BiH zalažu se protiv njenog integriteta. Politički vrh Srbije je barem jedinstven u želji da čuva integritet Srbije, a da li će uspeti videćemo. Neka uspe pola. :D

Pola nego sto ? Pa ja se i zalazem za polovicne opcije kad je Srbija u pitanju.Sad je problem jedino da li ti
Misliš i podrazumijevas Srbiju bez Vojvodine i Sandzaka, a ja imam na unu Beogradski pasaluk, sa visokim neboderima po stotinu katova ;D
Sto se BiH tice, cjelivita, jedinstvena, neovisna.

Aleksa
21-05-2012, 00:34
Pola nego sto ? Pa ja se i zalazem za polovicne opcije kad je Srbija u pitanju.Sad je problem jedino da li ti
Misliš i podrazumijevas Srbiju bez Vojvodine i Sandzaka, a ja imam na unu Beogradski pasaluk, sa visokim neboderima po stotinu katova ;D
Sto se BiH tice, cjelivita, jedinstvena, neovisna.

Ne, ne. Mislio sam na vrlo konkretan problem srpskog suvereniteta na Kosmetu. Hteo sam da kažem, ako tu sačuva pola, dobro je. :)

A to, šta ti imaš na umu, to je druga stvar. Ja te samo pitam koji je realan osnov za takvo razmišljanje o otcepljenju tzv. Sandžaka i Vojvodine?

MidnighT
21-05-2012, 02:30
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/324568/Nikolic-Stici-cu-i-u-Hrvatsku-ne-mrzim-Hrvate

Nikolić: Stići ću i u Hrvatsku, ne mrzim Hrvate

Predsednički kandidat Srpske napredne stranke Tomislav Nikolić proglasio je večeras pobedu na predsedničkim izborima i kazao da Srbija neće skrenuti sa evropskog puta, kao i da će zaštititi narod na Kosovu i Metohiji.

- Postoji božija pravda - rekao je Nikolić novinarima u Izbornom štabu SNS i dodao da je pobedio zahvaljujući narodu Srbije.

Prema njegovim rečima, prioriteti će mu biti i obračun sa kriminalom i korupcijom.

Nikolić je takođe rekao da mu je protivkandidat Boris Tadić čestitao pobedu telefonom.
- Imao sam razgovor sa Tadićem, veoma kulturan i ozbiljan razgovor i hvala mu što mi je čestitao - rekao je Nikolić.

On je prethodno rekao da je spreman da sarađuje sa svim u Srbiji i da očekuje da mu druga strana čestita na pobedi.

- Ono što sam govorio, to ću i da radim. Srbija neće skrenuti sa evropskog puta i želim da zaštiti srpski narod na Kosovu i Metohiji. Ovi izbori nisu bili referendum oko toga ko će da vodi Srbiju, a ko neće, rešavani su unutrašnji problemi koje je stvorila Demokratska stranka i Boris Tadić - rekao je Nikolić.

On je naveo da Srbija mora da razvija privredu, mora da se oslobodi siromaštva i "bele kuge", kriminala, mita i korupcije.

Nikolić razgovarao sa Koštunicom i Dačićem
Nikolić je na konferenciji za novinare u sedištu stranke rekao da je razgovarao sa liderom DSS Vojislavom Koštunicom i da mu je poručio da su "možda u poslednji čas prelomili sporazumom" u kome se, kako je naveo, niko nije odrekao svoje idelogije i pollitike, već to pitanje prepustio narodu. On je rekao i da je "kurtoazno" razgovarao i sa predsednikom socijalista Ivicom Dačićem, i da su razmenili samo čestitke, a na dobacivanja pristalica šta će biti izmedju dve stranke, Nikolić je odgovorio: "Videćemo. Videćemo šta su se oni sve danas dogovarali. Možda sutra bude nešto drugačije".
- Želim da budem predsednik svih građana Srbije i da pružim zaštitu ne samo onima koji su glasali za mene nego i Tadiću. Ovo je vrhunac moje poltičke karijere i jedan od najsrećnijih dana ne računajući one u porodici kada smo dragica (supruga) i ja slavili zajedno - poručio je Nikolić.

On je poželeo građanima da se ostvari sve što je obećavao u kampanji i rekao da ne želi da se Srbiji ponovi kampanja kakva je vođena protiv njega i SNS. Istakao je da ni na koga nije ljut, i da očekuje da mu čestitaju kao što je i on nekad radio.

Nikolić je rekao da u Srbiji više ne sme da bude neprijatelja, već samo političkih suparnika i dodao da će od sutra "svi ponovo biti prijatelji".

- Razgovarao sam sa prijateljima i mnogima koji su pokušavali da obezbede pobedu drugoj strani. Mi ćemo od sutra ponovo biti prijatelji, zato što ne želim da u Srbiji bude neprijatelja, može da bude samo političkih suparnika, ali ne i neprijatelja - naveo je Nikolić.

Nikolić je poručio da će svi oni - političari sutra ponovo biti prijatelji i da želi da više nikada u Srbiji ne bude političkih neprijatelja.

Nikolić se potom našalio: "Znate u kakvoj je finoj atmosferi Tadić davao izjavu (posle saopštavanja rezultata izbora)".
- Želim normalnu Srbiju u kojoj će i SNS i mene lično jednog dana da pobedi bolji - kazao je on.

"Dobri odnosi sa zemljama regiona i velikim silama"

Nikolić je poručio da će imati dobre odnose sa predsednicima svih država u regionu i najavio da će posetiti Moskvu, Brisel i Vašington.

- Imaću dobre odnose sa predsednikom Republike Srpske Miloradom Dodikom i drugim predsednicima države u regionu jer se sa ljudima koji vode države i narode, odnosi ne grade na ličnim simpatijama - rekao je on.

Nikolić je dodao da je prihvatio poziv Jedinstvene Rusije da 25. maja govori na kongresu stranke Vladimira Putina u Moskvi i da bi "drage volje" otišao na taj kongres.
Nikolić je naveo da on "nema genetske predispozicije" da mrzi Hrvatsku i da je potrebno "samo da Hrvatska pokaže da je zaslužila" da bude članica EU i da reši pitanje proteranih Srba i njihove imovine.

Najavio je i da će tražiti sastanak sa nemačkom kancelarkom Angelom Merkel, jer je "Nemačka glavna saveznica Srbije".

Nikolić je naveo da je Crna Gora država sa kojom Srbija sada ima lošije odnose nego sa Hrvatskom.
"To je meni neprirodno, u Crnoj Gori živi mnogo građana koji se izjašnjavaju kao Srbi i njima treba omogućiti najbolje uslove za život, a njihovoj deci najbolje uslove za napredovanje i na tome ću intenzivno raditi i sa vlašću i sa opozicijom u Crnoj Gori", rekao je Nikolić.

Proslava
U Nikolićevom izbornom štabu otvoren je šampanjac i počelo je slavlje, a pristalice stranke se okupljaju ispred prostorija SNS gde je priređen vatromet.

Pristalice SNS večeras automobilima prolaze centrom Beograda, noseći srpske i stranačke zastave. Oni su kratko zastali na Terazijama, pored Gradskog odbora Demokratske stranke, podigli uvis srpske zastave i skandirali da su ostvarili pobedu.

Na Trgu Republike, najčešćem mestu za političke skupove u srpskoj prestonici, za sada nema okupljanja građana. Tamo je, ipak, nešto povećano prisustvo policaje. Policija reguliše situaciju u centru grada, gde je prisutan i veliki broj novinarskih ekipa.
Nikolićeva pobeda slavi se na ulicama više gradova, a u Kosovskoj Mitrovici i uz pucnje iz vatrenog oružja.

Ulicama Niša kolona automobila sa pristalicama Nikolića večeras slave pobedu.
Predstavnici Srpske napredne stranke saopštili su da je Nikolić na području Niša, na osnovu 35 odsto obrađenog materijala, osvojio 58,78 odsto glasova, a Tadić 42,02 odsto glasova.

Pristalice SNS počele su nešto posle 21 sat slavlje na ulicama Kosovske Mitrovice nakon prvih rezultata drugog kruga izbora za predsednika Srbije.

Pristalice naprednjaka i stranaka okupljenih oko SNS u automobilskim kolonama uz zvuke sirena slave pobedu a u Kosovskoj Mitrovici bilo je i pucnjave iz vatrenog oružja. Kolone automobila koji su okićeni stranačkim i zastavama Srbije kruže ulicama Kosovske Mitrovice i susednog Zvečana.

Uz trubače i petarde stotine članova i simpatizera SNS na ulicama Leskovca slave pobedu Nikolića na predsedničkim izborima. Odjekuje skandiranje "Pobeda, pobeda!" i "Tomo, Srbine!".

Policija je blokirala Ulicu Koste Stamenkovića u kojoj je sedište SNS, a patrola je i ispred sedišta Demokratske stranke, udaljenog 200 metara. Izborna komisija nije saopštila rezultate izbora u Leskovcu.

Marta
21-05-2012, 07:22
Mene je Nikoliceva pobjeda iznenadila, bila sam sigurna u pobjedu Tadica. Pomalo nevjerovatno al mi nije bilo mrsko, samo zbog nade da ce prestat onaj degutantni pederluk Borisa i Jovice. Stavljam nadu na Nikolica, da ce se to malo zahladiti i Jovica ce se prestat palit na predsjednika komsija.

Sto se tice Nikolica, mislim da ce se on sad promjeniti, pretpostavljam da ce ti biti naglo, jer u njemu ne vidim onog profinjenog politickog mahera kao sto je to Tadic bio. Urlikat ce kako ne da Kosovo a iza kulisa ce istodobno potpisati sve sto mu je potrebno za koji milioncic u dzep.

Politicki put se nece naglo promjeniti, on je navodno domoljub, spika za narod itd, a iza ledja ce raditi sve sto budu trazili od njega i njemu bude islo u prilog. Koliko je to bolje ili lose po Srbiju, ne zelim o tome suditi.

Tomahawk
21-05-2012, 09:59
Cetnik odreduje koliko je Hrvatska zasluzila bit u EU. :D Ovaj ce tek provoditi regionalizaciju; cetnici i jugoslOveni- stari pajdasi.

Inkvizitor
21-05-2012, 10:06
Daleko je on sa dod četnika. Toma će biti pravi Europejac..ko Sanader..

Inkvizitor
21-05-2012, 10:08
Ali mene ova pobjeda Nikolića i dalje čudi. Bio je na dnu. Parlamentarni izbori faktični izgubljeni iako je dobio najviše mandata ali neoovljno da sastavi vladu, oni protesti iz očaja o krađi izbora., sve je slutilo na glatku Tadićevu pobjedu i sad ovo.

Nikad nevjerovatniji obrat u politici nisam vidio.

Marta
21-05-2012, 10:11
Svijetom odjeknula vijest "u Srbiji nacionalist pobjedio na izborima" ... kao da Tadic nije bio nacionalist :rolleyes::rolleyes:

Aleksa
21-05-2012, 10:20
Ali mene ova pobjeda Nikolića i dalje čudi. Bio je na dnu. Parlamentarni izbori faktični izgubljeni iako je dobio najviše mandata ali neoovljno da sastavi vladu, oni protesti iz očaja o krađi izbora., sve je slutilo na glatku Tadićevu pobjedu i sad ovo.

Nikad nevjerovatniji obrat u politici nisam vidio.

Izlaznost je ključ svega. Tadić je jednostavno smorio sopstvene birače.

Marta
21-05-2012, 10:22

Mislim da nisu toliko politicki kratkovidni da nisu znali sto to znaci.
Prije bi rekla da su oni neki neodlucni dali glas onoj karikaturi ...

Marta
21-05-2012, 10:23
Nikoliceve izjave su poprilicno smijesne za ozbiljnog politicara, plus onaj nastup sinoc :facepalm :skartoc a tek ekipa oko njega :facepalm

Aleksa
21-05-2012, 10:24
Nikoliceve izjave su poprilicno smijesne za ozbiljnog politicara, plus onaj nastup sinoc :facepalm :skartoc a tek ekipa oko njega :facepalm

Ekipa je tak ludačka, Oliver Antić i Radoš Ljušić. :(

Marta
21-05-2012, 10:25
Ekipa je tak ludačka, Oliver Antić i Radoš Ljušić. :(

seljacine na kvadrat ... koja retorika :facepalm

Inkvizitor
21-05-2012, 10:27

Ali zašto..nije ih smorio na parlamentarnim..dobro i tamo je dobio manje glasova nego se očekivalo ali ipak..

Inkvizitor
21-05-2012, 10:28

još je on i dobar eli ekipa oko njega..mada ne poznam tko su..ali onako stavom i gardom..nije neka krema..

Aleksa
21-05-2012, 10:30
Ali zašto..nije ih smorio na parlamentarnim..dobro i tamo je dobio manje glassova nego se očekivalo ali ipak..

Pa na parlamentarnim nije učestvovao samo on. Recimo DS je u Vojvodini fantastično prošao, u Beogradu takođe. To je zato što su kampanju vodili Đilas i Pajtić. Narod jednostavno nije hteo da kazni celu Demokratsku stranku, već njega lično.

Marta
21-05-2012, 10:30
još je on i dobar eli ekipa oko njega..mada ne poznam tko su..ali onako stavom i gardom..nije neka krema..

Mislim jucer ujutro krene ... ja sam bolji i zasluzio sam vise od njega :facepalm:facepalm:facepalm:facepalm

Inkvizitor
21-05-2012, 10:31
ovo meni smrdi na EU kuhinju. Bez njihovog odobrenja nitko ne dolazi ili ne silazi s vlasti. Tadić im je očito dozlogrdio. Ko zna šta im je Nikolić obećao..ne bi oni njemu čestitali prije svakog običaja još u tijeku izbora..to je inače skandal..odkud njima te info..dok glasanje još traje.

Njegove izjave nakon pobjede su europskije od Sanaderovih kad je došao na vlast. Odjednom nema ništa protiv nikoga , ni protiv Hrvatske, Njemačka mu je prvi saveznik. Oni što su vikali Srbija Srbija i Tomo Srbine mogli bi se brzo gorko razočarat.

ZGabriel
21-05-2012, 10:32
i nama je Njemačka bila saveznik dok nismo sve rasprodali...
Aleksa, šta ima kod vas za kupit, a da bi Nemci bili zainteresirani? :zubo

Aleksa
21-05-2012, 10:33
ovo meni smrdi na EU kuhinju. Bez njihovog odobrenja nitko ne dolazi ili ne silazi s vlasti. Tadić im je očito dozlogrdio. Ko zna šta im je Nikolić obećao..ne bi oni njemu čestitali prije svakog običaja još u tijeku izbora..to je inače skandal..odkud njima te info..dok glasanje još traje.

Njegove izjave nakon pobjede su europskije od Sanaderovih kad je došao na vlast. Odjednom nema ništa protiv nikoga , ni protiv Hrvatske, Njemačka mu je prvi saveznik. Oni što su vikali Srbija Srbija i Tomo Srbine mogli bi se brzo gorko razočarat.

Karl Bilt je imao jednu izjavu sa dozom sumnjičavosti. Rekao je da Srbija sa Nikolićem mora da dokaže svoje evropsko opredeljenje.

Marta
21-05-2012, 10:33

mislis za uzet bez para ??? :zubo

Aleksa
21-05-2012, 10:35

Bogami, malo je ostalo. računam da je Nemačka glavni partner Rusije u EU, pa će sada zajedno da se brinu o Srbiji. :zubo

ZGabriel
21-05-2012, 10:36
Bogami, malo je ostalo. računam da je Nemačka glavni partner Rusije u EU, pa će sada zajedno da se brinu o Srbiji. :zubo

vreme ti je da se pokrstiš i naučiš nemački kako Bog zapoveda. :mardar

Inkvizitor
21-05-2012, 10:36
Pa na parlamentarnim nije učestvovao samo on. Recimo DS je u Vojvodini fantastično prošao, u Beogradu takođe. To je zato što su kampanju vodili Đilas i Pajtić. Narod jednostavno nije hteo da kazni celu Demokratsku stranku, već njega lično.

To mi nikako nije jasno. Što vi Srbi hoćete. Ja bi platio suhim zlatom hrvatskog Tadića. Najjači političar na Balkanuj. Dobrih živaca, smiren, lukav, taktičan..a što nije nevažno..pojava je.

Nijedan srpski interes nije izdao..borio se za RS više nego itko..nije nikad priznao krivnju Srbije za rat 90-tih iako mu Srbi predbacuju neka silna izvinjenja što nema veze s mozgom..to su bile kolokvijalne izjave o žaljenju. taktični potezi..ali ništa slično priznanju krivnje...

Za Kosovo kriv nije..dobio ga je kad već Srbija tamo nije imala nikakvu vlast.

dakle, što je njegova krivica..ja to ne kužim..pa birate ili biraju Nikloća koji je prema Tadiću ko stari tristać prema Ferariju..nit je on taj kapacitet, nit ima tu mudrost..a radit će veće ustupke nego Tadić,..živi bili pa vidjeli

ZGabriel
21-05-2012, 10:37
pa birate ili biraju Nikloća koji je prema Tadiću ko stari tristać prema Ferariju..nit je on taj kapacitet, nit ima tu mudrost..a radit će veće ustupke nego Tadić,..živi bili pa vidjeli

kakav narod - takva vlast. kao i kod nas...

Inkvizitor
21-05-2012, 10:38
Karl Bilt je imao jednu izjavu sa dozom sumnjičavosti. Rekao je da Srbija sa Nikolićem mora da dokaže svoje evropsko opredeljenje.

ma Bildt je seronja..nebi Nikolić nikad došao na vlast da nije dobio zeleno svjetlo..njegova retorika u odnosu na prijašnju je ..nema veze s vezom..

Aleksa
21-05-2012, 10:38
vreme ti je da se pokrstiš i naučiš nemački kako Bog zapoveda. :mardar

Što da se krstim? Inkvi je rekao da su Nemci ateistički narod, kao i Srbi. :D

Inkvizitor
21-05-2012, 10:39

Imat ćete i tatu i mamu...lepo..

Inkvizitor
21-05-2012, 10:41

sve pamti...no istina je..ali šalu na stranu..ovo još zbrajam u svojoj..izuzetno pametnoj glavi..što bi moglo biti iza ovog kopernikanskog obrata u Srbiji.

Svakave lude teorije mi se vrzmaju mojoj još luđoj glavi.

ZGabriel
21-05-2012, 10:44

slagao ti je. :nezna i ti nađeš kome ćeš vjerovati...ccc

ajde vas dvojica malo razvijajte teorije o budućnosti, baš ste zanimljivi. :kokice1

Aleksa
21-05-2012, 10:47
To mi nikako nije jasno. Što vi Srbi hoćete. Ja bi platio suhim zlatom hrvatskog Tadića. Najjači političar na Balkanuj. Dobrih živaca, smiren, lukav, taktičan..a što nije nevažno..pojava je.

Nijedan srpski interes nije izdao..borio se za RS više nego itko..nije nikad priznao krivnju Srbije za rat 90-tih iako mu Srbi predbacuju neka silna izvinjenja što nema veze s mozgom..to su bile kolokvijalne izjave o žaljenju. taktični potezi..ali ništa slično priznanju krivnje...

dakle, što je njegova krivica..ja to ne kužim..pa birate ili biraju Nikloća koji je prema Tadiću ko stari tristać prema Ferariju..nit je on taj kapacitet, nit ima tu mudrost..a radit će veće ustupke nego Tadić,..živi bili pa vidjeli

Pazi, ja se sve slažem sa tobom. Čak bi dodao nešto pametno što se Sarajki omaklo. Tadić je barem govorio engleski jezik.
Ovo je objašnjivo kad se uzima u obzir unutrašnja konstelacija, a ne spoljna politika. Tadić je imao lošu kampanju, čak lošiju od Nikolićeve. Greška je što je uopšte krenuo u predsedničke izbore kad im vreme nije.

Šta je većina Srba imala na umu nemam pojma, verovatno ništa. Ono što neki među nama imamo na umu kada ovaj rezultat ne gledamo kao nešto katastrofalno, jeste mogućnost da se unutar zemlje razbije učmalost koju smo imali kada su sve strukture vlasti bile monolitne.

Aleksa
21-05-2012, 10:52
Inače, promene u spoljnopolitičkom ponašanju i u regionalnom nastupu ne očekujem. Samo se nadam da će Nikolić imati dobre savetnike, da barem ne daje ludačke izjave. Da će porasti značaj premijera i ministra spoljnih poslova koji bi mogli da budu iz DS-a.

Marta
21-05-2012, 11:07

Oni to ne gledaju tako ....

Uroš
21-05-2012, 11:49

Slažem se, Tadić je bio najbolji srpski političar od Milana Stojadinovića naovamo, dakle u zadnjih 70-80 godina.

Izgubio je zbog situacije na unutrašnjem planu, tu je napravio sijaset grešaka. Recimo ja mu najviše zameram jako lošu kadrovsku politiku, istaknuo je ekipu mediokriteta a la Šutanovac, Petrović, Trivan u prvi plan, postavio za premijera onog fikusa Cvetkovića umesto jaku političku ličnost poput Đilasa koji bi imao autoritet da seče i vuče nepopularne poteze koji su Srbiji neophodni. Na to nadodaj lošu ekonomsku situaciju i endemsku korupciju koja se još više rascvetala pod DS oligarhijom i dobjieš veliko nezadovoljstvo naroda, plus zasićenje naroda sa likom koji je realno vedrio i oblačio Srbijom zadnjih 8 godina.

Na spoljnom planu, vodio je skoro pa besprekornu politiku, gledano iz srpskih interesa. Išlo se ka toj jebenoj Evropi uz ipak koliko-toliko tvrđenje pazara, prodavao je tek kad je mogao izvući maksimalnu cenu za nas. Držao blizu i Ruse, izboksovao energetske koridore (Južni tok), koristio do maksimuma njihove dipomatske resurse u vezi Kosova. U regionu je izvlačio maksimum iz zadatih okvira za Srbiju: RS je danas nikad jača (ne mala je Borisova zasluga za to), radio buffer koliko je bilo moguće Šiptarima dole, inicirao objedinjavanje srpskih političkih partija u CG, prema vama imao aktivan/dominatan stav, padalo je tu i izraza žaljenja/izvinjenja ali je sve to bio čisti utilitarizam.

Jebiga, nikad se izbori nisu dobijali zbog spoljne politike.

On je danas već politička istorija, a ja verujem da će ga Srpstvo kroz par generacija pozitivno ceniti. Svakako istorijska ličnost i političar od formata.

Inkvizitor
21-05-2012, 12:06
Slažem se, Tadić je bio najbolji srpski političar od Milana Stojadinovića naovamo, dakle u zadnjih 70-80 godina.

Izgubio je zbog situacije na unutrašnjem planu, tu je napravio sijaset grešaka. Recimo ja mu najviše zameram jako lošu kadrovsku politiku, istaknuo je ekipu mediokriteta a la Šutanovac, Petrović, Trivan u prvi plan, postavio za premijera onog fikusa Cvetkovića umesto jaku političku ličnost poput Đilasa koji bi imao autoritet da seče i vuče nepopularne poteze koji su Srbiji neophodni. Na to nadodaj lošu ekonomsku situaciju i endemsku korupciju koja se još više rascvetala pod DS oligarhijom i dobjieš veliko nezadovoljstvo naroda, plus zasićenje naroda sa likom koji je realno vedrio i oblačio Srbijom zadnjih 8 godina.

Na spoljnom planu, vodio je skoro pa besprekornu politiku, gledano iz srpskih interesa. Išlo se ka toj jebenoj Evropi uz ipak koliko-toliko tvrđenje pazara, prodavao je tek kad je mogao izvući maksimalnu cenu za nas. Držao blizu i Ruse, izboksovao energetske koridore (Južni tok), koristio do maksimuma njihove dipomatske resurse u vezi Kosova. U regionu je izvlačio maksimum iz zadatih okvira za Srbiju: RS je danas nikad jača (ne mala je Borisova zasluga za to), radio buffer koliko je bilo moguće Šiptarima dole, inicirao objedinjavanje srpskih političkih partija u CG, prema vama imao aktivan/dominatan stav, padalo je tu i izraza žaljenja/izvinjenja ali je sve to bio čisti utilitarizam.

Jebiga, nikad se izbori nisu dobijali zbog spoljne politike.

On je danas već politička istorija, a ja verujem da će ga Srpstvo kroz par generacija pozitivno ceniti. Svakako istorijska ličnost i političar od formata.

ja ne poznajem naravno toliko dobro srpsku političku scenu..iako pogledam tu i tamo RTS..znam da je taj Šutanovac ministar obrane a ta..Trivan ..neki iritantni automat za pričanje.

On nije mogao sve..morao je nekome dati ovlasti..jedan čovjek ne može sve..i ovako izgleda da se potrošio do granica..sinoć nakon izbora meni je djelovao kao da mu je kamen pao srca..troši to..lako je pričat..ali Srbija je bila u sjebanoj situacija..8 miliona Srba ti diše za vratom sa svojom megalomanijom a tebi vrata svuda zatvorena..ejj..ja to ne bi vodio ni za kakve pare..

I nije popustio u masu pitanja..to je političar..jebeš američkog političara koji im sve u rukama..treba biti političar u maloj, sjebanoj zemlji koja je prošla masu ratova u zadnjih 20 godina i koja je prošla ili prolazi kolektivnu nacionalnu frustraciju

Ovaj Nikolić..to nije političar od kalibra..to je sitni galamdžija..mada je napredovao..vidi se da je napredovao..ali nema on taj gard i tu karizmu..-previše je depresivan ( znam da je imao tešku tragediju u djetinjstvu, možda ga je to i odredilo) ..njegove legendarne izjave u srbijanskoj skupštini da će on " jebati mater nekome na replici" i sl..

to je karneval..to nije politika..ali nije više onaj..valjda.

Ali bit će on konstruktivan itekako..više nego Tadić..Tadić je imao..što mi ovdje kažemo..tu bizantinsku lukavost..da ti se smiješi i da ti ga meće istovremeno..a plivao je tu oko Kosova više manje dobro..jer tu i nema nekog manevarskog prostora..

RS je čuvao i podržavao gdje god je stigao..ne znam na ekonomskom planu što je uradio ali u Srbiji ima tih investicija tipa Fiat i sl..pa onaj centar što Indijci rade u Vojvodini gdje ono..pa u Hrvatskoj toga uopće nema..nikakvih stranih investicija osim šoping molova nema..

da se sad ne lažemo..meni je u jednu ruku drago da on više nije predsjednik Srbije jer sam ga smatrao izuzetnim i vrlo opasnim političarem koji Srbiju može osnažiti da joj opet svašta može pasti napamet..ne odmah naravno ali u nekom periodu..ali sam ga cijenio kao političara od formata i karizmatičnu ličnost a kako rekoh suhim zlatom bi platio nekog hrvatskog Tadića.

SarajkaDjevojka
21-05-2012, 13:27
Ne, ne. Mislio sam na vrlo konkretan problem srpskog suvereniteta na Kosmetu. Hteo sam da kažem, ako tu sačuva pola, dobro je. :)

A to, šta ti imaš na umu, to je druga stvar. Ja te samo pitam koji je realan osnov za takvo razmišljanje o otcepljenju tzv. Sandžaka i Vojvodine?

Znaš koji je realan osnov Aleksicu ?:)

Isti onaj koji ti uzimas kao mjerodavan kad je tkz RS u pitanju.
I moram ti reci " Selo gori a baba se ceslja " ja i ti, Toma dobio izbore, a ti umjesto da nas prosvijetlis o buducnosti susjedne Srbije i napises kakav koristan politicki osvrt ( blog ) ti opet siris teritorijalne pretenzije i mijesas se u unutrasnju politiku susjeda Tj BiH ;)

Do kad bre !;)

Aleksa
21-05-2012, 13:32
Znaš koji je realan osnov Aleksicu ?:)

Isti onaj koji ti uzimas kao mjerodavan kad je tkz RS u pitanju.
Pa koji je to osnov? Izjašnjavanje građana na referendumu? Ja sam to predložio i za Vojvodinu i za RS.

I moram ti reci " Selo gori a baba se ceslja " ja i ti, Toma dobio izbore, a ti umjesto da nas prosvijetlis o buducnosti susjedne Srbije i napises kakav koristan politicki osvrt ( blog ) ti opet siris teritorijalne pretenzije i mijesas se u unutrasnju politiku susjeda Tj BiH ;)

Pa precenjuješ me. Niti ja imam moć da prosvetljujem, niti da širim teritorijalne pretenzije. ;)

Marta
21-05-2012, 13:36
Pa precenjuješ me. Niti ja imam moć da prosvetljujem, niti da širim teritorijalne pretenzije. ;)

Bitno da je tebi BiH susjedna drzava :zubo

SarajkaDjevojka
21-05-2012, 13:39
Pa koji je to osnov? Izjašnjavanje građana na referendumu? Ja sam to predložio i za Vojvodinu i za RS.

Znaš kako se provodi referendum u novije doba ? Svaka općina zasebno odlučuje o svom statusu :D

Tako da, ako se Novi Pazar odluci pripojiti BiH, nadam se da to nece biti
sporno u demokratskoj Srbiji sa Tomom na čelu.
Salu na stranu zbilja me zanima otkud da si jedini svoj blog posvetio BiH ? Mislim naravno da bi trenutna desavanja u Srbiji trebala imati prioritet :D
Daj raspisi se malo, tvoje vidjenje, buducnost, kako zamisljas Tomu, Tadic u buducnosti i sl :)
Voljela bi sd informirati.

Aleksa
21-05-2012, 13:40
Znaš kako se provodi referendum u novije doba ? Svaka općina zasebno odlučuje o svom statusu :D

Tako da, ako se Novi Pazar odluci pripojiti BiH, nadam se da to nece biti
sporno u demokratskoj Srbiji sa Tomom na čelu.
Salu na stranu zbilja me zanima otkud da si jedini svoj blog posvetio BiH ? Mislim naravno da bi trenutna desavanja u Srbiji trebala imati prioritet :D
Daj raspisi se malo, tvoje vidjenje, buducnost, kako zamisljas Tomu, Tadic u buducnosti i sl :)
Voljela bi sd informirati.

ma imao sam neki stari neobjavljeni tekst, a još unekoliko aktuelan, pa sam izdvojio jedan njegov deo. Eto, to je sva priča ;)

Tomahawk
21-05-2012, 16:09
Daleko je on sa dod četnika. Toma će biti pravi Europejac..ko Sanader..

Sad je antifasist :D A bit ce i gori od Sanadera, bar se nadam. :D

Uroš
21-05-2012, 17:09
ja ne poznajem naravno toliko dobro srpsku političku scenu..iako pogledam tu i tamo RTS..znam da je taj Šutanovac ministar obrane a ta..Trivan ..neki iritantni automat za pričanje.

On nije mogao sve..morao je nekome dati ovlasti..jedan čovjek ne može sve..i ovako izgleda da se potrošio do granica..sinoć nakon izbora meni je djelovao kao da mu je kamen pao srca..troši to..lako je pričat..ali Srbija je bila u sjebanoj situacija..8 miliona Srba ti diše za vratom sa svojom megalomanijom a tebi vrata svuda zatvorena..ejj..ja to ne bi vodio ni za kakve pare..

I nije popustio u masu pitanja..to je političar..jebeš američkog političara koji im sve u rukama..treba biti političar u maloj, sjebanoj zemlji koja je prošla masu ratova u zadnjih 20 godina i koja je prošla ili prolazi kolektivnu nacionalnu frustraciju

Ovaj Nikolić..to nije političar od kalibra..to je sitni galamdžija..mada je napredovao..vidi se da je napredovao..ali nema on taj gard i tu karizmu..-previše je depresivan ( znam da je imao tešku tragediju u djetinjstvu, možda ga je to i odredilo) ..njegove legendarne izjave u srbijanskoj skupštini da će on " jebati mater nekome na replici" i sl..

to je karneval..to nije politika..ali nije više onaj..valjda.

Ali bit će on konstruktivan itekako..više nego Tadić..Tadić je imao..što mi ovdje kažemo..tu bizantinsku lukavost..da ti se smiješi i da ti ga meće istovremeno..a plivao je tu oko Kosova više manje dobro..jer tu i nema nekog manevarskog prostora..

RS je čuvao i podržavao gdje god je stigao..ne znam na ekonomskom planu što je uradio ali u Srbiji ima tih investicija tipa Fiat i sl..pa onaj centar što Indijci rade u Vojvodini gdje ono..pa u Hrvatskoj toga uopće nema..nikakvih stranih investicija osim šoping molova nema..

da se sad ne lažemo..meni je u jednu ruku drago da on više nije predsjednik Srbije jer sam ga smatrao izuzetnim i vrlo opasnim političarem koji Srbiju može osnažiti da joj opet svašta može pasti napamet..ne odmah naravno ali u nekom periodu..ali sam ga cijenio kao političara od formata i karizmatičnu ličnost a kako rekoh suhim zlatom bi platio nekog hrvatskog Tadića.

Inkvizitore, stvarno odličan komentar i morao sam da ga prosledim na mejl kolegama u kancelariji da pročitaju. Izazvao si reakcije, komentari ljudi sa strane (još pritom od Hrvata i sličnih prijatelja) su uvek otrežnjujući. Imamo jednog koji je glasao za Tomu, pozdravio te hahaha...

Opet kažem, manje više je to priča koju i ja pričam. Jednostavno, ljudi nisu svesni u kako lošoj situaciji je Srbija, još je u svesti naroda ovde da smo zemlja koja može da diktira događaje a ne da se prilagođava i izvlači maksimum iz postojećih okvira koji su veliki igrači zadali. Jebiga, prošli smo kroz 4 rata, u 3 poraženi a u tom jednom nismo do kraja ni pobedili, pa 10godišnja izolacija, dobro si primetio i to za strahovitu nacionalnu frustraciju koja je prisutna. Uz to je politička atmosfera generalno zatrovana, ovde su padale glave premijera da ne idem dalje... Pa još svi problemi i lomovi koji su prisutni a sa kojima se malo koja zemlja suočava danas. Čovek je zatekao zemlju i narod u nokautu i izvlačio maksimum maksimuma u datoj situaciji.

Trošenje i pritisak je bio jeben, teško da negde u bližem okruženju postoji jebenijeg mesta od ovog Tadićevog. Ovde niko nije izdržao toliko, Đinđić je ubijen posle 2 godine, Koštunica je pukao posle 4 godine, Tadić je plivao 8 godina. I meni je bio utisak da je čoveku bilo veliko olakšanje na kraju. Jebiga, i sama fizionomija mu se promenila - lik je već nalik starcu, potpuno osedeo, upalih obraza, smršao. 2004. je izgledao praktično ko mladić u 30im... Mada vremenom je i kod onih koji su ga podržavali gubio simpatije tim svojim narcisoidnim stavom, pozerstvom - Srbadija generalno ne voli nabeđene likove, prosečan čovek ne ide puno u suštinu, gleda koliko ima u džepu i kako živi, a uz to hvata i fasadu a tu je Tadić počeo opasno da iritira ljude sa tom samodopadljivošću.

Inkvizitor
21-05-2012, 18:02
Inkvizitore, stvarno odličan komentar i morao sam da ga prosledim na mejl kolegama u kancelariji da pročitaju. Izazvao si reakcije, komentari ljudi sa strane (još pritom od Hrvata i sličnih prijatelja) su uvek otrežnjujući. Imamo jednog koji je glasao za Tomu, pozdravio te hahaha...

Opet kažem, manje više je to priča koju i ja pričam. Jednostavno, ljudi nisu svesni u kako lošoj situaciji je Srbija, još je u svesti naroda ovde da smo zemlja koja može da diktira događaje a ne da se prilagođava i izvlači maksimum iz postojećih okvira koji su veliki igrači zadali. Jebiga, prošli smo kroz 4 rata, u 3 poraženi a u tom jednom nismo do kraja ni pobedili, pa 10godišnja izolacija, dobro si primetio i to za strahovitu nacionalnu frustraciju koja je prisutna. Uz to je politička atmosfera generalno zatrovana, ovde su padale glave premijera da ne idem dalje... Pa još svi problemi i lomovi koji su prisutni a sa kojima se malo koja zemlja suočava danas. Čovek je zatekao zemlju i narod u nokautu i izvlačio maksimum maksimuma u datoj situaciji.

Trošenje i pritisak je bio jeben, teško da negde u bližem okruženju postoji jebenijeg mesta od ovog Tadićevog. Ovde niko nije izdržao toliko, Đinđić je ubijen posle 2 godine, Koštunica je pukao posle 4 godine, Tadić je plivao 8 godina. I meni je bio utisak da je čoveku bilo veliko olakšanje na kraju. Jebiga, i sama fizionomija mu se promenila - lik je već nalik starcu, potpuno osedeo, upalih obraza, smršao. 2004. je izgledao praktično ko mladić u 30im... Mada vremenom je i kod onih koji su ga podržavali gubio simpatije tim svojim narcisoidnim stavom, pozerstvom - Srbadija generalno ne voli nabeđene likove, prosečan čovek ne ide puno u suštinu, gleda koliko ima u džepu i kako živi, a uz to hvata i fasadu a tu je Tadić počeo opasno da iritira ljude sa tom samodopadljivošću.

haha reklamiraš me..hvala hvala..nemoj samo da sad navale ovdje..

šalim se...

da, Tadić je nevjerovatnu transormaciju doživio, ostario je, propao..vidi se da ga je zamorilo, satrlo, po meni i to je razlog, vidjeli su to ljudi. Čak mislim da ne bi izdržao još jedan mandat od pet godina, ma kakvi..povukao bi se...nema šanse.

i ovo je previše..u sređenoj zemlji gdje je sve tip top 8 godina je previše..jede to čovjeka, šta ti je.

čak je i kampanju bezvoljno odradio, točno se vidjelo da je to sve na tešku sili, kako je samo čitao brzinski sa papira u onom sučeljavanju, to nije bio mirni, staloženi Tadić koji vrti misli u glavi prije nego ih kaže.

Trebao se maknuti i gurnuti nekoga drugoga, samo koga..ne znam sve iz DS-a ima li tu koji kalibar za predsjednika osim Đilasa..koji je političar ali nema Tadićev gard..

Ja sam rekao, ze tebe vjerovatno heretičku misao, da je osim Tadića jedini političar od kalibra i pun energije..Čeda Jovanović. naravno da ne dolazi u obzir da on dobije masovnu podršku sa ovim stavovima ali da ih malo reducira.

Dačić mi je obični populist i djeluje musavo.

A ostali??

Nikolić..on više nije onaj Nikolić. Iz ustiju mu već teče med i mlijeko prema EU, pa Rusija pa ovo ono..neće on to sve moći, negdje će morati skrenuti a stiskat će ga..sad koliko je on lomljiv, vidjet će te.

Svi mi ovdje a pogotovo vi tamo imamo percepciju..tresnut šakom o stol..pokazat ćemo mi njima..ali sjebu ta začas. Danas je svijet teror jakih, uvijek je bio a pogotovo danas. Unište te dok si rekao keks..samo ti skinu kreditni rejting i to jebene agencije za koje se ne zna ni tko ih je napravio ni tko im daje naputke. Tresu se i mnogo jače države. Španjolska , Italija, Mađarska, Irska, da ne spominjem Grčku. Hrvatska se mjesecima tresla hoće li nam sniziti kreditini rejting jer ako smanje..odosmo u kurac..ko će te lihvarske kamate vraćat a ekonomija sjebana. Ne moraju ti prijetit, srede te uz smiješak i šampanjac. Sva ona smješkanja pred kamerama su poza i farsa, kad se ugase kamere ide ono..j..ti mater ako ne radiš kako ti kažem, zgazit ću te ko crva.

SarajkaDjevojka
21-05-2012, 19:47
Prelistavajuci danas komentare na portalima stekla sam dojam da je Nikoliceva pobjeda donijela razdor izmedju Srba u RS ( koji ga uslovno receno vise podrzavaju ) i Srba iz Srbije ( čije se reakcije kreću izmedju blagog neodobravanja-straha pa do konkretnih osuda njegove politike )
Ta situacija je doista čudna obzirom da su izbori bili u Srbiji a ne u BiH.Sto to Srbe iz RS-a konkretno vise približava Nikolicevoj politici, a odbija od Tadiceve ? Jesu nezadovoljni politickom podrskom koju su dobijali do sad ili im imponira da vide cetnickog vojvodu na čelu nacionalne srpske drzave.Može li Nikolić usporiti Srbiju na putu ka EU ?Sto će se desiti sa Kosovom i RS-om ?Slijedi li zaborav Srba van granica Srbije ili će Nikolić suprotno Tadicu jacati odnose sa Srbima iz regiona, a slabiti vanjsku politiku prema Eu i svijetu.
Po mom misljenju Srbi van Srbije Tadicu ocigledno zamijeraju nebrigu prema njima, te u Nikolicu vide spasitelja srpstva i nekog tko će uspijesno ujediniti " sve srpske drzave".
Tadic je imao odlicnu vanjsku politiku, no ocigledno u odnosima sa Srbima iz regiona je zakazao.Da li Srbija izborom Nikolica može ponovo dugotrajno destabilizirati Balkan ?

Aleksa
21-05-2012, 20:01
Prelistavajuci danas komentare na portalima stekla sam dojam da je Nikoliceva pobjeda donijela razdor izmedju Srba u RS ( koji ga uslovno receno vise podrzavaju ) i Srba iz Srbije ( čije se reakcije kreću izmedju blagog neodobravanja-straha pa do konkretnih osuda njegove politike )
Ta situacija je doista čudna obzirom da su izbori bili u Srbiji a ne u BiH.Sto to Srbe iz RS-a konkretno vise približava Nikolicevoj politici, a odbija od Tadiceve ? Jesu nezadovoljni politickom podrskom koju su dobijali do sad ili im imponira da vide cetnickog vojvodu na čelu nacionalne srpske drzave.Može li Nikolić usporiti Srbiju na putu ka EU ?Sto će se desiti sa Kosovom i RS-om ?Slijedi li zaborav Srba van granica Srbije ili će Nikolić suprotno Tadicu jacati odnose sa Srbima iz regiona, a slabiti vanjsku politiku prema Eu i svijetu.
Po mom misljenju Srbi van Srbije Tadicu ocigledno zamijeraju nebrigu prema njima, te u Nikolicu vide spasitelja srpstva i nekog tko će uspijesno ujediniti " sve srpske drzave".
Tadic je imao odlicnu vanjsku politiku, no ocigledno u odnosima sa Srbima iz regiona je zakazao.Da li Srbija izborom Nikolica može ponovo dugotrajno destabilizirati Balkan ?

Bre, Sarajko, u tvojim postovima uvek više rečenica sa upitnikom na kraju, nego onih sa tačkom. :D
Zašto uvek više pitanja, nego tvrdnji, stavova, mišljenja? ;)

Evo, ja ću odgovoriti na poslednje. Nikolić može destabilizovati Balkan. Ali to ne još uvek ne znači da hoće. :)

SarajkaDjevojka
21-05-2012, 20:05
I na kraju bez obzira na izhod dogadjaja u Srbiji poslije izbora, zabrinjavajuca je cinjenica i procenat glasova Nikolicevoj politici.Tko je glasao za tog covjeka, ako su ljudi u Srbiji po internetskim portalima i opcenito mediji u blagom šoku ?Ne mogu da vjerujem da je Srbija izborom Nikolica napravila pogrešku ( mozda Tadicevi glasaci uvjereni u pobjedu nisu se u tolikoj mjeri odazvali na izbore )dok su Nikolicevi masovnim odazivom donijeli u stvari ovu iznanadjujucu pobjedu.Naravno to su špekulacije, ali ako saberemo ukupni dojam koji Nikoliceva pojava ostavlja na posmatraca, Tadic je tu u visestrukom preimucstvu.Dakle uopce neću pominjati sada politicke poene, kako pozitivne, tako i negativne, fokusiram se površno samo na dojam i pojavu dvojce kandidata.Gdje je sve to zakazalo, da li je uopce zakazalo ili su " vise sile " umijesale svoje prste?Posteno govoreci, Tadic je naspram Nikolica bio dobitak za Srbiju, dok je Nikolić čini mi se dobitak za nas susjede.Čisto sumnjam da će on poput Tadica, umjeti, moci i znati tako dobro i " pod okriljem dobrobiti " stititi srpske interese.To se odnosi dakako i na Srbe van republike Srbije.
Buducnost će naravno najbolje pokazati predvidjanja.

SarajkaDjevojka
21-05-2012, 20:07
Bre, Sarajko, u tvojim postovima uvek više rečenica sa upitnikom na kraju, nego onih sa tačkom. :D
Zašto uvek više pitanja, nego tvrdnji, stavova, mišljenja? ;)

Evo, ja ću odgovoriti na poslednje. Nikolić može destabilizovati Balkan. Ali to ne još uvek ne znači da hoće. :)

Pa sto ću kad se zbilja pitam Aleksa sto je s vama ? Idete lafo u Eu a luzera birate ? Meni to i pored najbolje volje nema logike.

Aleksa
21-05-2012, 20:11
Pa sto ću kad se zbilja pitam Aleksa sto je s vama ? Idete lafo u Eu a luzera birate ? Meni to i pored najbolje volje nema logike.

Pa luzer je dobio izbore, znači nije luzer. Napravio je stranku pre 4 godine, otcepljujući se od tada najpopularnije stranke. Promenio politiku, i pobedio. To ne može luzer.
Drugo, i on kaže da hoće u EU.

SarajkaDjevojka
21-05-2012, 20:18
Pa luzer je dobio izbore, znači nije luzer. Napravio je stranku pre 4 godine, otcepljujući se od tada najpopularnije stranke. Promenio politiku, i pobedio. To ne može luzer.
Drugo, i on kaže da hoće u EU.

Ja mislim da ste vi svi u Srbiji u gubitnickoj poziciji njegovim izborom.Vjerovatno vas svijet blago provocira, ceka neku pogrešku ( vojnu akciju na sjeveru Kosova i sl )onda bi dali svima u regionu zeleno svijetlo da se obracunaju s vama.Albanci s jedne strane, probosanske snage s druge, eto nemira i u Vojvodini i Sandzaku.Obzirom da se nece tolerirati kao 92 divljanje tkz JNA a sad VJ, mislim da vam je neminovnost promijena granica.I to drasticna.
Sa Nikolicem hodate po ledu, koji je ocigledno tanak na nekim mjestima, a hladna i duboka voda, te neistrazene dubine ispod prijete :)
Stilski naravno receno !:)))

Aleksa
21-05-2012, 20:24
Ja mislim da ste vi svi u Srbiji u gubitnickoj poziciji njegovim izborom.Vjerovatno vas svijet blago provocira, ceka neku pogrešku ( vojnu akciju na sjeveru Kosova i sl )onda bi dali svima u regionu zeleno svijetlo da se obracunaju s vama.Albanci s jedne strane, probosanske snage s druge, eto nemira i u Vojvodini i Sandzaku.Obzirom da se nece tolerirati kao 92 divljanje tkz JNA a sad VJ, mislim da vam je neminovnost promijena granica.I to drasticna.
Sa Nikolicem hodate po ledu, koji je ocigledno tanak na nekim mjestima, a hladna i duboka voda, te neistrazene dubine ispod prijete :)

Realistična prognoza, nema šta. Samo dozvoli da te ispravim u jednoj sitnici, sada nije VJ nego VS (Vojska Srbije). :)

Marta
21-05-2012, 20:27
Realistična prognoza, nema šta. Samo dozvoli da te ispravim u jednoj sitnici, sada nije VJ nego VS (Vojska Srbije). :)

spremte se spremte .... :zubo

jesi ispeglo uniformu??? :zubo

Marta
21-05-2012, 20:29
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/324663/Velimir-Ilic-Uveren-sam-da-ce-Nikolic-biti-srpski-Putin

:facepalm:facepalm

SarajkaDjevojka
21-05-2012, 20:34

To ja tebi laskam Aleksa i hrabrim te, da se osjecas mocnim, jacim i sigurnijim, vojska Jugoslavije ( priznaces mocnije zvuci od samo Srbije )Znam da su mi prognoze pomalo obojene crnjakom, ali vjeruj mi da su itekako realisticne.A pogreska koju pominjem ne mora nuzno biti neka vaša izhitrena vojna akcija.Imam ja niz drugih pretpostavki, a vjerovatno se i tebi motaju po glavi.Dovoljno će biti da vas pogreskom ucjenjuju da priznate Kosovo i ne mijesate se u unutarnji politiku BiH.Sandzak i Vojvodinu pominjem radi " specijalnih efekata " i da izazovem tvoju burnu reakciju ;)
No priznaces da izbor Nikolica puno toga mijenja i slabi Srbiji svjetsku potporu ka Eu integracijama, slabi sliku o demokratskoj evropski irijentiranoj Srbiji ( lik je cetnicki vojvoda zaboga )
A svjetska politicka scena je nemilosrdna, prevrtljiva i nepredvidiva.Jesam sad realnija Aleksa ?:)

Aleksa
21-05-2012, 20:34
spremte se spremte .... :zubo

jesi ispeglo uniformu??? :zubo

Pa, Mare, de ću ja u uniformu, ja sam intelektualac. Korisniji sam u pozadini. Nije da izbegavam, nego gledam gde mogu više da doprinesem. :D

Marta
21-05-2012, 20:36
Pa, Mare, de ću ja u uniformu, ja sam intelektualac. Korisniji sam u pozadini. Nije da izbegavam, nego gledam gde mogu više da doprinesem. :D

suti reci ce ti netko da si ko seselj ... zaklinjem se Bogom i Svetim Savom .... :misli:zubo

Aleksa
21-05-2012, 20:37
To ja tebi laskam Aleksa i hrabrim te, da se osjecas mocnim, jacim i sigurnijim, vojska Jugoslavije ( priznaces mocnije zvuci od samo Srbije )Znam da su mi prognoze pomalo obojene crnjakom, ali vjeruj mi da su itekako realisticne.A pogreska koju pominjem ne mora nuzno biti neka vaša izhitrena vojna akcija.Imam ja niz drugih pretpostavki, a vjerovatno se i tebi motaju po glavi.Dovoljno će biti da vas pogreskom ucjenjuju da priznate Kosovo i ne mijesate se u unutarnji politiku BiH.Sandzak i Vojvodinu pominjem radi " specijalnih efekata " i da izazovem tvoju burnu reakciju ;)
No priznaces da izbor Nikolica puno toga mijenja i slabi Srbiji svjetsku potporu ka Eu integracijama, slabi sliku o demokratskoj evropski irijentiranoj Srbiji ( lik je cetnicki vojvoda zaboga )
A svjetska politicka scena je nemilosrdna, prevrtljiva i nepredvidiva.Jesam sad realnija Aleksa ?:)

Pa, ne znam da li si sada realnija! Daj mi malo usitni. Ko će konkretno da uceni? Kako? Postoji li neki konkretan događaj koji nagoveštava takav rasplet koji predviđaš?

SarajkaDjevojka
21-05-2012, 20:39
Osedlaj ti konja Aleksa nema smisla da te proglase vojvodom bez bijelog dorata.I naravno prestani već sada da se brijes, Nikolicu ne trebaju intelektualci, tu si pjesmu mogao pjevati Tadicu.Sad su druga vremena, dokaz junastva i cojstva se trazi a njega ćeš poloziti na oltaru domovine, hoću reci granicama " srpskih drzava ":)

SarajkaDjevojka
21-05-2012, 20:42
Pa, ne znam da li si sada realnija! Daj mi malo usitni. Ko će konkretno da uceni? Kako? Postoji li neki konkretan događaj koji nagoveštava takav rasplet koji predviđaš?

Postoji niz dogadjaja koji mogu biti okarakterizirani kao " greske Srbije " na putu ka Eu.Nepriznanje Kosova-greška !
A sankcije će vam kao i do sad svijet, MZ, Evropa i Amerika " udariti" .Sto se pravis neobavijesten kao da su vam prve pobogu ?;)

pdv
21-05-2012, 20:44

Prije, obrnuto. Naime, i RH i Srbija su male i nebitne zemlje i o njihovim sudbina kao i uvijek odlučuju vanjski utjecaji. Srbija je dosad imala Tadića koji je ostavljao, bar nama vani, dojam jakog i odlučnog Srbina koji štiti interese vlastite zemlje. Sada je došla situacija u kojoj taj isti Tadić mora voditi Srbiju na drugačiji način i popustiti u nekim dijelovima u kojima se njemu ne popušta iz samo njemu znanih razloga. Da je Europa htjela pobjedu Tadića onda bi Tadić i pobijedio, a ovako je samo navela birače da izabere onoga tko njima odgovara, a to je u ovom trenutku Nikolić. Možda griješim ali ćeš vidjeti da o tog četničkog pokreta neće biti ni č već je to korišteno samo u onom vremenu kad je čovjeku trebalo. Kao što se kod nas Mesić dičio ustaštvom ili Sanader domoljubljem. Sve je to iz iste kužine spremano.

SarajkaDjevojka
21-05-2012, 20:49
Ne bih se kladila PDV, u svakom slucaju i Hrvati i Bosnjaci trebaju debelo iskoristiti njegovu prošlost.Svaku spornu izjavu mediji moraju razapinjati na stub srama.Nadam se da su svijesni da nam je to dobitak.Ocigledno da je covjek poluobrazovan, ne može kontrolirati sebe i sl.
Pa takav nam treba, a ne lijepo upakovani sijedi Tadic.

Aleksa
21-05-2012, 20:50
Postoji niz dogadjaja koji mogu biti okarakterizirani kao " greske Srbije " na putu ka Eu.Nepriznanje Kosova-greška !
A sankcije će vam kao i do sad svijet, MZ, Evropa i Amerika " udariti" .Sto se pravis neobavijesten kao da su vam prve pobogu ?;)

Pa EU ne traži priznanje Kosova od Srbije kao uslov za EU. Možda će kasnije tražiti, ali evropska diplomatija vrlo jasno sada govori da to nije uslov. Eto, prošlo je 4 godine otkako je Kosovo proglasilo nezavisnost, a da ga Srbija nije priznala, pa je opet ostvarila napredak prema EU.

A ako je ovo što ja kažem posledica moje neobaveštenosti, onda bi ti mogla da ponudiš tačnije informacije. :) Normalno, da imaju veze sa ovim što sam rekao.

SarajkaDjevojka
21-05-2012, 20:52
Pa znaš ti uopce Aleksa koliki put vas ceka od aplikacije do ulaska ? Ako ne znaš pogledaj hrvatski slucaj.Tako da su ta tvoja predvidjanja jedino za nekog salonskog prepucavanja, a ne za foruma.

Aleksa
21-05-2012, 20:54
Pa znaš ti uopce Aleksa koliki put vas ceka od aplikacije do ulaska ? Ako ne znaš pogledaj hrvatski slucaj.Tako da su ta tvoja predvidjanja jedino za nekog salonskog prepucavanja, a ne za foruma.

Pa ja se nisam bavio predviđanjem, nego bavljenjem tvojim predviđanjima. A moje pitanje je bilo, da li je ono što sam gore rekao - tačno. A ti mi o tome ni reči. :)

pdv
21-05-2012, 20:54
Ne bih se kladila PDV, u svakom slucaju i Hrvati i Bosnjaci trebaju debelo iskoristiti njegovu prošlost.Svaku spornu izjavu mediji moraju razapinjati na stub srama.Nadam se da su svijesni da nam je to dobitak.Ocigledno da je covjek poluobrazovan, ne može kontrolirati sebe i sl.
Pa takav nam treba, a ne lijepo upakovani sijedi Tadic.

Hrvati trebaju na drugi način rješavat svoje probleme sa Srbijom, a ne kafanskim prepucavanjem s Nikolićem.

SarajkaDjevojka
21-05-2012, 21:00
Hrvati trebaju na drugi način rješavat svoje probleme sa Srbijom, a ne kafanskim prepucavanjem s Nikolićem.

Naravno da je to vaša stvar u prednosti ste, imate drzavu.No mi ne mozemo birati srestva a ni biti tako velikodusni.

pdv
21-05-2012, 21:04
Naravno da je to vaša stvar u prednosti ste, imate drzavu.No mi ne mozemo birati srestva a ni biti tako velikodusni.

S ovakvim političarima nismo ni u kakvoj prednosti :D

Ne vjerujem da će se nešto previše postići s nekim napadima na čovjeka koji je demokratski izabran u jednoj zemlji pa tko god on bio. RH bi trebala iskoristiti svoje skorašnje članstvo u EU i pritiskati Srbiju da se riješe stvari koje nitko nije takao već više od 20 godina, a isto tako da pomogne očuvanju Hrvata u BIH.

SarajkaDjevojka
21-05-2012, 21:05
Pa ja se nisam bavio predviđanjem, nego bavljenjem tvojim predviđanjima. A moje pitanje je bilo, da li je ono što sam gore rekao - tačno. A ti mi o tome ni reči. :)

Rekla sam ti dug, trnovit i neizvjestan put je od aplikacije do članstva.Pogotovo sada.A mi to moramo dobro iskoristiti, svim politickim srestvima.Preokrenuti situaciju u svoju korist, medijskom hajkom, destabilizacijom vaše politike, Nikolicevovom prisloscu i sl.Ovo nam je mozda prilika da se konacno pocnete baviti sobom i da vas dovedemo u situaciju da se branite pred svijetom ponovo.Nece biti druge mogucnosti mozda, jer Srbija uporno godinama radi na slabljenju i destabilizaciji BiH a takodje i njenom raspadu.
Pitanje je imamo li mi Bosnjaci mudru glavu da ovo prepozna.

SarajkaDjevojka
21-05-2012, 21:08
S ovakvim političarima nismo ni u kakvoj prednosti :D

Ne vjerujem da će se nešto previše postići s nekim napadima na čovjeka koji je demokratski izabran u jednoj zemlji pa tko god on bio. RH bi trebala iskoristiti svoje skorašnje članstvo u EU i pritiskati Srbiju da se riješe stvari koje nitko nije takao već više od 20 godina, a isto tako da pomogne očuvanju Hrvata u BIH.

Cuj, svaka pomoć je dobrodosla.Samo naprijed :)
Valjda i Kosovo pomogne, a Muftija treba uključiti takodje da diže tenzije u Sandzaku.

Tomahawk
21-05-2012, 23:24
:smijeh:smijeh

Zivjela Velika Bosnjakija!
Sad znam gdje je nestalo cetnistvo kojeg se oslobodio Nikolic. :D

A forum je prva crta politike? :smijeh

SarajkaDjevojka
21-05-2012, 23:35
Da si pametan Tomo, krenuo bi iz Posavine negdje prema Aleksi, ne bi se tu posmijavao mojoj dobroosmisljenoj akciji.I kakve veze ima Tomino cetnistvo sa probosanskim snagama ?

A forum je logisticka podrška, sluzi za osmisljavanje strategije :D

gorand556
21-05-2012, 23:40
http://www.vecernji.hr/vijesti/pogledajte-video-nikolic-1993-polozio-zakletvu-cetnickog-vojvodu-video-412275

Položio zakletvu zajedno sa drugim krvnicima,od kojih izdvajam Milana Lažunčanina-Kamenog krvnika Vukovara i Ovčare.Pametnom dosta.Ako je ovo već bilo u postovima,unaprijed isprika.

Tomahawk
22-05-2012, 00:00
Da si pametan Tomo, krenuo bi iz Posavine negdje prema Aleksi, ne bi se tu posmijavao mojoj dobroosmisljenoj akciji.I kakve veze ima Tomino cetnistvo sa probosanskim snagama ?

A forum je logisticka podrška, sluzi za osmisljavanje strategije :D
Ne moze svatko biti pametan, to je izgleda rezervirano za tebe.

Koje su to probosanske snage i sto one zele?
Ne znam za te snage ali ako ih ti predstavljas cins to cetnicki.

Logostocka potpra osmisljavanju je i salonsko politicarenje, i kavanska prica. :D

Tomahawk
22-05-2012, 00:02
http://www.vecernji.hr/vijesti/pogledajte-video-nikolic-1993-polozio-zakletvu-cetnickog-vojvodu-video-412275

Položio zakletvu zajedno sa drugim krvnicima,od kojih izdvajam Milana Lažunčanina-Kamenog krvnika Vukovara i Ovčare.Pametnom dosta.Ako je ovo već bilo u postovima,unaprijed isprika.

Sad je na tv rekao da on nema genetsku predodredenost za mrznju prema Hrvatima jer je Sumadinac i Hrvati nisu nista ucinili lose njemu i njegovima. :D
Sigurno ga samo njegova uza obitelj i birala........ ovo ce bit veci kreten od Pupovca i Puhovskog, a to nije lako. :D

gorand556
22-05-2012, 00:09
On je četnik bio i ostao ,to se ne mijenja,samo je retoriku malo promijenio.Čak je jedno vrijeme bila priča da je počinio zločine u selu Antin,ali naravno naše sposobno pravosuđe je napravilo kao i obično jedno veliko ništa.Valjda su i njega abolirali kao i uglednog zastupnika Stanimirovića.

Gledam slavlje na ulicama sinoć,crne zastave sa natpisima sloboda ili smrt,mrtvačke glave..Nešto mi je to poznato.Premijer mali sloba,precednik četnik,nije loše.Sad će Josipović imati društvo za hvatanje ustaške zmije.

NorthStand
22-05-2012, 02:16
Tadić je izvuko maksimum maksimuma, mislim da je to svim srbima jasno, al je očito da im nije dovoljno....mnogi su skloni fantaziranju. Kao u HR kad se alternativa nađe u SDP-u, a u ovom momentu SDP sigurno nije kvalitetna alternativa propalom HDZ-u. Al oni se ko po dogovoru mjenjaju na traci, šta želim reći. Želim reći, da ovi što su birali Nikolića u SRB nisu dobili čovjeka koji će više zastupat srpske interese od Tadića. Znam ja da pun k. srba gleda na tadića kao na veleizdajnika, al vjerujte mi vi srbi nikad niste niti ćete imat veleizdajnike kakve mi imamo u hrvatskoj. Nije slučajno, da Hrvatska nije skoro 1000 godina imala državu, nije za to kriva Ausro Ugarska a boga mi niti bratstvo jedinstvo, već mi sami prije svega. Želim reć, da ono što je on napravio u SRB tokom svoja dva mandata, je jednostavno bio prisiljen napravit da spasi obraz srbije u svijetu. Njegova politika je cijelo vrijeme išla u smjeru, vađenja srbije iz izolacije a opet da se očuvaju i zaštite vitalni srpski interesi. U tome je on uspio, iako je izdajnik za većinu četnika zbog izručenja Mladića Hadžića Karadžića hagu. Ta politika je bila neizbježna, jer je HR izručivala generale koji su branili svoju državu, pa je bilo malo iluzorno za očekivat da svijet neće nametnut srpskoj vlasti da izruči dokazane zločince koje sam ranije naveo, a koji su svesrdno razorili ono što su oni stvorili (Yug). Prema tome, nemojte od Tadića radit nekog humanistu i borca za ljudska prava jer on nije replika Josipovića a boga mi ni Milanovića. Čovjek je za svoja dva mandata, napravio maksimalno što je bilo moguće, a to što većini srba to nije dovoljno više govori o tim srbima nego o Borisu Tadiću. Iskreno .ebe mi se za njega, i cijelu tu političku situaciju u srbiji. Ali naravno da iz mog ugla gledišta, prije svega zbog stvaranja atmosfere idiličnih odnosa između HR i SRB koji to nisu niti će ikada biti drago mi je da je Nikolić pobjedio. Ja sam prije svega za realnu politiku, a ne politiku fantaziranja i suradanje samo zato da bi svijetski moćnici bili sretni i zadovoljni. Mi se ne trebamo ni ljubit ni grlit, kako to svijet misli, već prije svega moramo gledat šta su interesi naših dviju zemalja. Ako nam se ti interesi razilaze, onda dragi moji neka se svako drži svoje strane i kraj priče, isto tako u slučaju nekih teritorijalnih pretenzija s bilo čije strane valjda je jasno da na takve pretenzije se odgovara na samo jedan način. A onda dragi moji, nema moraliziranja i plakanja poslje zbog etničkog čišćenja i genocida. Neka se svi suoče do kraja s posljedicama politike pretenzija, kako s jedne tako i s druge strane, jedino što nama treba je realnost i korektnost na ovim prostorima a dojma sam da je toga najmanje. Nikolić svakako kao četnik, za mene je uvijek bolji izbor od nekakvih "uglađenih" Borisa koji će pod krinkom europejizma na finjaku uhapsit Purdu Marića osuđivat Oluju itd, ovako su barem čisti računi. Svi više manje znamo tko je Nikolić, i šta je SRB izabrala, a ja obožavam "čiste račune"! Tako da, GO NIKOLIĆ GO. :D

PS-našim antifašistima, idila je završila, hvala bogu na tome. a što se tiče destabilizacije regije, ne da se ne bojim destabilizacije, već iz hrvatskog ugla gledišta da nas sad napadne italija potpisala bi kapitulaciju a ne neka zemlja regije koja uz put rečeno ima apoteku bivših ratova nakon kojih je tek uspjela ublažit sliku o sebi u svijetu. BiH i Kosovo su najveći potencijal destabiliziranja regije, al iskreno ne vidim da i jedan mm teritorija Kosova ili BiH može biti ugrožen od radikalnih snaga u srbiji, pa tako ni Nikolića. Jedina šansa srbije da izađe na put božji, je da se otarasi zabluda iz prošlosti, iako sumnjam da će se to ikada dogoditi treba se nadati, al fala bogu što god Srbi i Srbija odlučila ja ko Hrvat susjed komšija mogu reć da sam spreman na sve opcije. I one radikalne, i one dobrosusjedske. Uostalom takav je život, moraš bit otvoren i spreman na sve opcije. ;)

NorthStand
22-05-2012, 02:19
On je četnik bio i ostao ,to se ne mijenja,samo je retoriku malo promijenio.Čak je jedno vrijeme bila priča da je počinio zločine u selu Antin,ali naravno naše sposobno pravosuđe je napravilo kao i obično jedno veliko ništa.Valjda su i njega abolirali kao i uglednog zastupnika Stanimirovića.

Gledam slavlje na ulicama sinoć,crne zastave sa natpisima sloboda ili smrt,mrtvačke glave..Nešto mi je to poznato.Premijer mali sloba,precednik četnik,nije loše.Sad će Josipović imati društvo za hvatanje ustaške zmije.

Nemoj tako, pa drugovima se upravo party malo zaružio, Karani preuzeo HDZ Nikolić Srbiju.... A Josipović će s svojom nogom od klavira, ubuduće morat tražit četničku zmiju al poznavajući njega, neće je moći naći jer ima problema s očima. :rofl

SarajkaDjevojka
22-05-2012, 07:48
Ne moze svatko biti pametan, to je izgleda rezervirano .
Ne znam za te snage ali ako ih ti predstavljas cins to cetnicki.

Logostocka potpra osmisljavanju je i salonsko politicarenje, i kavanska prica. :D

Naravno Tomo da ne moze biti svatko podjednako pametan, no postoje ONI koji su nazalost totalno zakinuti u pogledu raspodjele sivih celija.Nazalost, a nisu zaostali u razvoju niti imaju druge urodjene smetnje.
Probosanske snage vide povratak u Podrinje i Posavinu kao realnu opciju u nekoj skorijoj buducnosti te nisu za podjelu u torove.Ista prava za sve gradjane i ravnopravnost na cjelokupnoj teritoriji BiH.
O logistickoj podrsci ne bih s tobom svakako, em nisi upucen, em su mi tvoji komentari prepuni skrivene zlobe i netrepeljivosti koju pokusavas maskirati u neki neuspijeli sarm i nekvalitetne postove.

Marta
22-05-2012, 09:28

Za zlocine u Antinu se treba nase pravosudje pobrinuti. Sve mi se cini da je on abolirani cedo ... koji paradoks. potencijalni rtni zlocinac postane predsjednik jedne drzave u Europi ...

Aleksa
22-05-2012, 09:50
Za zlocine u Antinu se treba nase pravosudje pobrinuti. Sve mi se cini da je on abolirani cedo ... koji paradoks. potencijalni rtni zlocinac postane predsjednik jedne drzave u Europi ...

Dobro, Mare, šta ti to znači "potencijalni ratni zločinac"? Pa svako može da bude to. I moja baba sa svojih 85 godina još uvek može teoretski izvšiti, daleko bilo, ratni zločin, pa je tako i ona potencijalni.
Može biti osumnjičeni, optuženi ili osuđeni, a reći da je potencijalni je smešno. Ali, dobro, ti verovatno nisi pravnik (Jurist) pa ne znaš te stvari. Nije strašno. :D

Inkvizitor
22-05-2012, 09:53
Naravno Tomo da ne moze biti svatko podjednako pametan, no postoje ONI koji su nazalost totalno zakinuti u pogledu raspodjele sivih celija.Nazalost, a nisu zaostali u razvoju niti imaju druge urodjene smetnje.
Probosanske snage vide povratak u Podrinje i Posavinu kao realnu opciju u nekoj skorijoj buducnosti te nisu za podjelu u torove.Ista prava za sve gradjane i ravnopravnost na cjelokupnoj teritoriji BiH.
O logistickoj podrsci ne bih s tobom svakako, em nisi upucen, em su mi tvoji komentari prepuni skrivene zlobe i netrepeljivosti koju pokusavas maskirati u neki neuspijeli sarm i nekvalitetne postove.

Građanska država. Jedan čovjek jedan glas.To je htio i Sloba kad je osvajao vlast u Jugoslaviji jer su Srbi bili najbrojniji. Jeftin trik. No vratimo se na izbore o Srbiji. Ima tem o BiH dovoljno.

Marta
22-05-2012, 09:53
krivo sam se izrazila.. pa kaj z otim .... :liza:liza

bitno da si ti shvatio ... tak pametan ... ponosna sam na tebe :kes

SarajkaDjevojka
22-05-2012, 10:15
Građanska država. Jedan čovjek jedan glas.To je htio i Sloba kad je osvajao vlast u Jugoslaviji jer su Srbi bili najbrojniji. Jeftin trik. No vratimo se na izbore o Srbiji. Ima tem o BiH dovoljno.

A gdje sam napisala to o glasovanju i otkud znas da mu uopste ozbiljno repliciram ? Nego dosadan je sa upisima kako sirim cetnicku propagandu i ideologiju jer sam pomenula probosanske snage u prvom postu.Naravno da nisam mislila bukvalno da dodje I do Alekse, jer je I to izmedju ostalog sala.Htjela Sam dodati I ONU cuvenu recenicu do Drine, no eto izostavih.No u jednom si u pravu vratimo se Kosovu.

Inkvizitor
22-05-2012, 10:24
A gdje sam napisala to o glasovanju i otkud znas da mu uopste ozbiljno repliciram ? Nego dosadan je sa upisima kako sirim cetnicku propagandu i ideologiju jer sam pomenula probosanske snage u prvom postu.Naravno da nisam mislila bukvalno da dodje I do Alekse, jer je I to izmedju ostalog sala.Htjela Sam dodati I ONU cuvenu recenicu do Drine, no eto izostavih.No u jednom si u pravu vratimo se Kosovu.

ne Kosovu nego izborima..haha..

SarajkaDjevojka
22-05-2012, 10:26
ne Kosovu nego izborima..haha..

Sve je to povezano, treba zbirnu temu napraviti ili podforum " dogadjanja u Srbiji" i Aleksu za moderatora :D

Inkvizitor
22-05-2012, 10:28
Sve je to povezano, treba zbirnu temu napraviti ili podforum " dogadjanja u Srbiji" i Aleksu za moderatora :D

pa da te banira..đe ćeš to..

SarajkaDjevojka
22-05-2012, 10:30

Pa ne bi mu valjda naivno tek tako dao te ovlasti.Vise Sam mislila da teme razvrstava i postove brise ponekad :D

A smio bi i da pise blogove na tu temu, jer vidis ti da on jedan blog ima a tice se " susjeda ".Neophodno je Aleksu usmjeriti.

Aleksa
22-05-2012, 10:41

pa morao bih, vidiš da trola previše :D

SarajkaDjevojka
22-05-2012, 10:49
pa morao bih, vidiš da trola previše :D

Napravio bi ti meni ekstra temu kao savjetnici za pitanja Ex Jugoslavije, samo da ti malo promoviram dio foruma gdje si " gazda".A vjerovatno obezbijedio i niz drugih beneficija.( brisanje postova, ostranjivanje verbalno nadmocnih sugovornika, kojih je mali broj, no ipak it'd it'd )

Aleksa
22-05-2012, 10:57
Napravio bi ti meni ekstra temu kao savjetnici za pitanja Ex Jugoslavije, samo da ti malo promoviram dio foruma gdje si " gazda".A vjerovatno obezbijedio i niz drugih beneficija.( brisanje postova, ostranjivanje verbalno nadmocnih sugovornika, kojih je mali broj, no ipak it'd it'd )

Ma ja bih tebe savetovao da ne preskačeš sa teme na temu olako i da malo više obrazlažeš svoje stavove. Sa malo više smirenosti. I eto, od tebe bi ispao interesantan forumaš za diskusiju. ;) Bez uvrede. :)

Marta
22-05-2012, 11:00
Mislim da nisi u pravu. Nikolic je tu da i cetnike privoli na blisku suradnju i priblizi im Hrvatsku u cilju obnavljanja Juge kroz Regiju.

Upravo zato je i instaliran ....

Aleksa
22-05-2012, 11:04
Mislim da nisi u pravu. Nikolic je tu da i cetnike privoli na blisku suradnju i priblizi im Hrvatsku u cilju obnavljanja Juge kroz Regiju.

Pa gledaj, on je mogao da bude kažnjen od birača zbog raskida sa Šešeljem. Međutim, on je vrlo dobro nagrađen. Njegova politika nije mnogo daleko od one koju je proklamovao Tadić.

Marta
22-05-2012, 11:06
Pa gledaj, on je mogao da bude kažnjen od birača zbog raskida sa Šešeljem. Međutim, on je vrlo dobro nagrađen. Njegova politika nije mnogo daleko od one koju je proklamovao Tadić.

Bila je al nece vise. On ce sda odstupiti u potpunosti od svojih prijasnjih stavova.

Aleksa
22-05-2012, 11:08
Bila je al nece vise. On ce sda odstupiti u potpunosti od svojih prijasnjih stavova.

pa ja ti kažem da je već odstupio pre 4 godine, i da je ipak dobro prošao na izborima

Marta
22-05-2012, 11:11
pa ja ti kažem da je već odstupio pre 4 godine, i da je ipak dobro prošao na izborima

To je tek pocetak.

SarajkaDjevojka
22-05-2012, 11:18
Ma ja bih tebe savetovao da ne preskačeš sa teme na temu olako i da malo više obrazlažeš svoje stavove. Sa malo više smirenosti. I eto, od tebe bi ispao interesantan forumaš za diskusiju. ;) Bez uvrede. :)

Bilezim se sa stovanjem !:D

Dakle sto je sporno u mom stavu da trebamo svim srestvima iskoristiti potencijalne greske Nikolica kako bi vas doveli u situaciju da se zabavite o unutarnjim i vanjskim pitanjima svoje drzave, a prekinete raditi na razgradjivanju i blokiranju BiH?Mislim da je ovo objektivno i sasvim tocno.
Druga teza je priznanje Kosova.Dakle trenutno se od Srbije ne trazi taj cin, no nitko ne garantira da vremenom ili za ubrzanje ulaska u Eu porodicu to nece biti nuzno a mozda i jedan od buducih uslova.

Aleksa
22-05-2012, 11:21
Bilezim se sa stovanjem !:D

Dakle sto je sporno u mom stavu da trebamo svim srestvima iskoristiti potencijalne greske Nikolica kako bi vas doveli u situaciju da se zabavite o unutarnjim i vanjskim pitanjima svoje drzave, a prekinete raditi na razgradjivanju i blokiranju BiH?Mislim da je ovo objektivno i sasvim tocno.

Pa nema tu ništa sporno. Samo ja bih voleo da čujem sa kojim resursima i kako? Ko će na tome raditi? Premijer Bevanda ili člna predsedništva Radmanović?

SarajkaDjevojka
22-05-2012, 11:25
Pa nema tu ništa sporno. Samo ja bih voleo da čujem sa kojim resursima i kako? Ko će na tome raditi? Premijer Bevanda ili člna predsedništva Radmanović?

Pa rekla sam da nemam odgovora na to pitanja tko bi
mogao raditi.Vojvodu Sulju i pored najbolje volje ne mogu zamisliti u toj ulozi, a ni Zlaju.Bevanda takodje ne.No sigurna sam da bi neki mladi entuzijasta mogao i trebao iskociti, te pokrenuti to sa mrtve tacke.

Tomahawk
22-05-2012, 11:25

Gradani ce to, bolan, kako ne kuzis.

Inace, Nikolic je upravo ljigavac na kakve se u Regiji osanjaju Gospodari.

Tomahawk
22-05-2012, 11:27
Upravo zato je i instaliran ....
Naravno. I sad ce po upute pa u Hrvatsku. Bit ce veselo.

Nagraden i instaliran, kao i Josipovic i Sanader i Karamarko. :D

Aleksa
22-05-2012, 11:29
Pa rekla sam da nemam odgovora na to pitanja tko bi
mogao raditi.Vojvodu Sulju i pored najbolje volje ne mogu zamisliti u toj ulozi, a ni Zlaju.Bevanda takodje ne.No sigurna sam da bi neki mladi entuzijasta mogao i trebao iskociti, te pokrenuti to sa mrtve tacke.

E pa zato ja često postavljam pitanje o realnosti tvojih prognoza. Ne kažem u stratu da su nerealne, ali kad malo istražuješ po dubini i nađeš neke resurse, onda to zvuči mnogo realnije.

Marta
22-05-2012, 11:30
Naravno. I sad ce po upute pa u Hrvatsku. Bit ce veselo.

Nagraden i instaliran, kao i Josipovic i Sanader i Karamarko. :D

Mislim da to nekima jos nije jasno .... :rolleyes: :crveni:crveni

Tomahawk
22-05-2012, 11:34
Mislim da to nekima jos nije jasno .... :rolleyes: :crveni:crveni

I ja citam i cudim se- neki vide u nikolicu spas za Hrvatsku jer ce on, kao, raditi na njenom udaljavanju od Srbije, a prve izjave nemaju veze s tim.
A uzmemo li jos u obzir i Karamarka Vodeno Oko ( a mozda nije ni slucajno sto su oba Tomislavi- to pokazuje koliko smo isti :D ) koji ce i ono malo domoljublja drzati pod udbaskom cizmom- sve je jasno.

gorand556
22-05-2012, 11:36
I ja citam i cudim se- neki vide u nikolicu spas za Hrvatsku jer ce on, kao, raditi na njenom udaljavanju od Srbije, a prve izjave nemaju veze s tim.
A uzmemo li jos u obzir i Karamarka Vodeno Oko ( a mozda nije ni slucajno sto su oba Tomislavi- to pokazuje koliko smo isti :D ) koji ce i ono malo domoljublja drzati pod udbaskom cizmom- sve je jasno.

Neće četnik sigurno raditi na udaljavanju sa Hrvatskom,on će se polako ali sigurno pokušati što više približavati.A ovo oko HDZ-a ,Karamarka i domoljuba,neću ni komentirati.

Marta
22-05-2012, 11:37

S hrvatske strane nema one euforije i mislim da nece biti lizanja Jovice i Nikolica kao Jovice i Borisa, to je meni prvenstveno bitno, cisto da manje rigam kad ih gledam. Obzirom tko je kod nas na vlasti, oni bi i sa Seseljom vodili tajnu ljubav a kako onda ne bi s Nikolicem javnu, makar manje vatrenu nego s Tadicem.

Nikolic je postavljen da se narod smiri, on ce kao "nacionalist" otici jednako daleko kao Tadic, koji nije bio otvoreni nacionalist.

SarajkaDjevojka
22-05-2012, 11:37
E pa zato ja često postavljam pitanje o realnosti tvojih prognoza. Ne kažem u stratu da su nerealne, ali kad malo istražuješ po dubini i nađeš neke resurse, onda to zvuči mnogo realnije.

Imamo medije, cinjenica da su ljigavi i huskacki (avaz i ftv ) no u slucaju Srbije mislim da su opravdani resursi za iskoristavanje.Moras priznati da su mediji jedan od najmocnih oruzja.Zato treba im za pocetak preusmjeriti ulogu u pravcu Srbije.To bi po meni bio jedan od pocetnih koraka.Zanemariti trenutnu politicku situaciju u BiH i fokusirati se na Srbiju.U korist nam takodje IDE i sudjenje Mladicu.Treba raditi na medijskoj provokaciji Nikolica svakodnevno, njegove proslosti i sl.Bukvalno degradirati i srusiti sve ono sto je Tadic postigao svojim uljudbenim ponasanjem.
Ako to uspijemo samo opet smo na dobitku.Da mi masta ne bi bas previse uzela maha :D

Aleksa
22-05-2012, 11:43
Imamo medije, cinjenica da su ljigavi i huskacki (avaz i ftv ) no u slucaju Srbije mislim da su opravdani resursi za iskoristavanje.Moras priznati da su mediji jedan od najmocnih oruzja.Zato treba im za pocetak preusmjeriti ulogu u pravcu Srbije.To bi po meni bio jedan od pocetnih koraka.Zanemariti trenutnu politicku situaciju u BiH i fokusirati se na Srbiju.U korist nam takodje IDE i sudjenje Mladicu.Treba raditi na medijskoj provokaciji Nikolica svakodnevno, njegove proslosti i sl.Bukvalno degradirati i srusiti sve ono sto je Tadic postigao svojim uljudbenim ponasanjem.
Ako to uspijemo samo opet smo na dobitku.Da mi masta ne bi bas previse uzela maha :D

Pa, sad, koliki stvarno može biti domet neke medijske provokacije? BHT i FTV ne mogu baš da se igraju sa politikom na takav način. Ali mogao bi možda Hayat. Koji opet ima BN kao pandan na drugoj strani. najekstremniji su oni koji su najviše alternativni, kao Bošnjaci. net. Ali npr. ja koji rado čitam Alispahićeve tekstove, primećujem da je on jako često zaokupljen stanjem medija u FBiH, govoreći da su oni antibošnjački.

Tomahawk
22-05-2012, 11:50
Neće četnik sigurno raditi na udaljavanju sa Hrvatskom,on će se polako ali sigurno pokušati što više približavati.A ovo oko HDZ-a ,Karamarka i domoljuba,neću ni komentirati.
Svi pricaju u raspletu u HDZu a radi se o opasnom zapletu. ;)

S hrvatske strane nema one euforije i mislim da nece biti lizanja Jovice i Nikolica kao Jovice i Borisa, to je meni prvenstveno bitno, cisto da manje rigam kad ih gledam. Obzirom tko je kod nas na vlasti, oni bi i sa Seseljom vodili tajnu ljubav a kako onda ne bi s Nikolicem javnu, makar manje vatrenu nego s Tadicem.

Nikolic je postavljen da se narod smiri, on ce kao "nacionalist" otici jednako daleko kao Tadic, koji nije bio otvoreni nacionalist.
Nema euforije jer sada je na redu euforija u Srbiji. ;) Mi smo svoje prosli i sad je na redu sutnja i depresija, narod mora prihvatiti da je nemocan i da ce sve biti kako je odredeno.

Sad ce Nikolic biti glavni borac protiv korupcije. U Hrvatskoj je iskorijenjena. :smijeh

SarajkaDjevojka
22-05-2012, 11:54
Aleksa, kao sto rekoh Avaz i Fahro, Ftv, TV1 u vlasnistvu Sanele i Harisa Silajdzica, ova nova tv face u vlasnistvu Senada H.imamo mi tu niz mogucnosti i alternativa.Dok je BN jedna obicna trash tv kuca.Nema sanse da moze parirati pomenutim.Cak ni Hayatu.
Znaci medijsko ujedinjenje do konacnog cilja.Rusenje imidza Srbije !:)
Prikazati Nikolica kao prikrivenog radikalnog cetnika a Srbiju kao prijetnju regionu.Unistiti ono sto je Tadic gradio godinama ( minimum )

Tomahawk
22-05-2012, 11:58
Aleksa, kao sto rekoh Avaz i Fahro, Ftv, TV1 u vlasnistvu Sanele i Harisa Silajdzica, ova nova tv face u vlasnistvu Senada H.imamo mi tu niz mogucnosti i alternativa.Dok je BN jedna obicna trash tv kuca.Nema sanse da moze parirati pomenutim.Cak ni Hayatu.
Znaci medijsko ujedinjenje do konacnog cilja.

Sve probosanci a sve Muslimani. :D Je li se Haris to ozenio? Koliko muslimanskih tv postaja a nigdje niti jedna hrvatske.... koja slucajnost kod "bosanaca".

SarajkaDjevojka
22-05-2012, 12:01
Sve probosanci a sve Muslimani. :D Je li se Haris to ozenio? Koliko muslimanskih tv postaja a nigdje niti jedna hrvatske.... koja slucajnost kod "bosanaca".

To su privatne tv postaje.Nisam ja kriva sto Lijanovic i sl radi vkastitih interesa ne zele organizirati se i obavjestavati hrvatski narod nepristrasno.Za manjak njihovog patriotizma ne krivi mene.No da trebate dobiti kanal na HR jaziku to podrzavam.Drzavni naravno, kao sto ga imaju Srbi i Bosnjaci.

gorand556
22-05-2012, 12:27

Ovo je za druge teme.Tema je pobjeda deklariranog četnika na izborima u Srbiji ;) To možda sad i nije problem jer ipak se radi o antifašistima.

Uroš
22-05-2012, 15:28

Sarajka Devojko, te projekcije su stvarno sjajne i meni je čak i simpatično da ih čitam. Posebno mi je zabavan deo o snazi lokalno-regionalnih sarajevskih tv stanica i listova poput Dnevnog Avaza (sa sve fascinantnim tiražom od 30 i kusur hiljada primeraka) da utiču na događaje u regionu i teraju nekog u defanzivu, pa bio to i nesrećni Toma Nikolić. Ako vam je to glavni adut, onda ste super. Vidimo kako ste došli glave Dodiku koji s njima i celom tom sarajevskom političko-medijskom elitom briše guzu dobrih 7 godina, a nije da nisu pokušavali i svojski se potrudili. A kamoli da će jednom predsedniku Srbije, pa bio to opet kažem i nesrećni Toma Nikolić.

Bošnjačka politika nema apsolutno nikakvih poluga kontra Srbije, vi ćete u tom odnosu uvek biti u defanzivi, to je zadato, kanon, nazovi kakogod hoćeš. Bošnjaci su svojevrsna parija u Evropi, evropska ste kombinacija Kurda i Palestinaca, spram vas i nesrećni Makedonci imaju celi državni instrumentarij i deluju kao država. Jebiga, da biste prema nekom gradili neki aktivniji odnos morate za početak da imate sopstvenu državu, sa svim instrumentima unutrašnje i posebno spoljne politike. Kako živite u jednoj labavoj federaciji sa još 2 naroda, od kojih se jedan baškari na pola teritorije i sam je svoj gazda, a drugi vas dodatno sabija na preostalih 25% i razbija u 2 nepovezane enklave, a sve zajedno s institucionalnom konstrukcijom gde i tih par nejakih funkcija gore na vrhu idu po ključu sa mehanizmom međusobnih blokada, jasno je da je bošnjačka politika u startu u poziciji invalida u bilo kakvom odnosu prema Srbiji. Pa vama je već dugi niz godina najmoćniji čovek Dodik, njemu na kolena dolaze i mole za saradnju oni koji i među samim Bošnjacima dobiju plebiscitarnu podršku, kad mu se prohte u stanju je da vam parališe celu zemlju i da se nakezi u facu celoj toj političko-medijskoj ekipi u Sarajevu koja zbog objektivne nemoći može samo da mu se savije i popljuga dole.

Suštinski, Toma neće moći da razgradi išta što zbog raznoraznih limita (njegovih ličnih, onda institucionalnih, opšte političkih - sada već izvesne kohabitacije, itd.) ali ono što meni smeta je što će se zaustaviti trend snaženja srpske pozicije u regionu. Znači verujem ili se bar nadam da neće ići u rikverc, ali sam ubeđen da se neće nastaviti prodor koji je bio pod Tadićem. Čovek jednostavno nije kapacitet...

Konkretno u vezi srpskih interesa u BiH Tomin izbor je još i najmanje problematičan, jer je ključni prodor napravljen i pređena je vododelnica zvana međunarodna legitimacija Srpske. Taj proces je započeo još potpisom u Dejtonu, a zapečaćen je za vreme 8 godina Tadića i tu više nema nazad, priznata i verifikovana od svih međunarodnih činilaca. Ostaje da se čeka povoljan trenutak da se ta nesrećna BiH konačno rasturi ili raspadne sama od sebe, koliko će se čekati 5, 10, 20, 30 godina, ne znam... Meni je problem sa Tomom što na drugim pravcima srpske politike u regionu zbog raznoraznih stvari ne može biti delotvoran koliko i Tadić. Kosovo, Crna Gora, odnosi sa Hrvatskom (gde iz jednog aktivnog i dominatnog stava će se preći u neki status quo ili još verovatnije defanzivu)...

Uroš
22-05-2012, 15:53
Trebao se maknuti i gurnuti nekoga drugoga, samo koga..ne znam sve iz DS-a ima li tu koji kalibar za predsjednika osim Đilasa..koji je političar ali nema Tadićev gard..

Ma DS je vreća korumpiranih govana koja je Tadića odvela na dno. Sad, sam Tadić ju je napravio takvom kakva je danas - to njemu na dušu i u celokupni bilans vladavine. Sem Đilasa i Vuka Jeremića ovo ostalo ne vredi ničemu. E sad ta i takva jebena Demokratska stranka je simbol kvaliteta za volove iz SNS, pa onda sam proceni kakva nam je politička scena i elita.

Đilas, nema on tu državničku širinu. On se pokazuje kao solidan operativac, ali nije državnik da ga jebeš, niti to može postati.

Vuk meni lično najviše imponuje, ima podlogu da izraste u političara od formata ali je još mlad i bez velike podrške u samoj stranci koja danas jedino može i ida te izdigne gore. Danas sam čuo priču da je Tadić njega video 2017., pošto se povuče posle zadnjeg mandata, kao kandidata ispred DS za mesto predsednika. Ovaj poraz im je razbio koncepciju...

U malim i trulim sistemima poput srpskog gde najkvalitetniji kadar uopšte i ne ulazi u politiku, ne možeš da očekuješ kako će se štancati i isplivavati državnici kalibra poput Tadića. Bez želje da ga glorifikujem, ali takav profil se desi jednom u generaciji ako i tada, pre i posle takvog dolaze generacije mediokritetskih političara ili u slučaju Srbije, mogu da se zadese i potpuni amateri kao što je Nikolić. Taj Đinđić koji je bio Tadićev prethodnik i sad ga lafo mnogi dižu u nebo po svim objektivnim parametrima nije bio ni do gležnja Borisu koji je došao posle njega.

Uroš
22-05-2012, 15:59
Ja sam rekao, ze tebe vjerovatno heretičku misao, da je osim Tadića jedini političar od kalibra i pun energije..Čeda Jovanović. naravno da ne dolazi u obzir da on dobije masovnu podršku sa ovim stavovima ali da ih malo reducira.

Ma kakav Čeda, politički amater u rangu Nikolića, nema on nikakav politički instinkt... Uz to je projekat zapada. Neuspešan projekat doduše, taljiga se konstantno oko cenzusa, kad podrobnije analiziraš ove izbore videćeš da je on jedan od gubitnika ovih izbora. Eno u Beogradu, ni cenzus nije uspeo da prođe.

SarajkaDjevojka
22-05-2012, 16:25
Ja ne tvrdim da je dnevni avaz i njegovih 30 000 kusur primjeraka nas glavni adut Urose, no tvrdim da bosnjacki mediji itekako mogu nanijeti stetu srbijanskoj politici i opcenito Tomi Nikolicu.Dakle pod stetom podrazumijevam negativnu sliku koja bi se eventualno plasirala svjetskoj javnosti o Srbiji.Srbija je trenutno u osjetljivom razdoblju, za kormilom drzave covjek koji vam moze vise odmoc nego pomoci.Mozda smo mali narod i nemamo kapaciteta da vam trajno naskodimo, no imate vi nerijesenih odnosa i zle krvi i sa susjedima u regionu.I to susjedima koji uskoro ulaze u eu porodicu.Sto te tice Dodika i hvalospijeva koje mu pises, kako to da vi jednom Sandzackom hodzi ne mozete nista.Jos ste jedinstvena nacionalna drzava.Usred BG pravi vam sou na tv, baskari se u svojim skupim autima, a vi kao preplaseni zecici.Sto je posrijedi u pogledu Muftija ? Jel to i on drzi pola Srbije?Dakle nerijeseno pitanje nacionalnih manjina vas je goruci problem.Kosovo je rak rana vec.Isto tako kako mi u BiH imamo problema sa RS-om tako ce te vi za vijeke vijekova imati problem sa velikom Albanijom.Nerijesiv ! Da ne pominjem dakle Madjare i Hrvate u Vojvodini.
Dakle tvoja prica koju ovdje proturas iz neke vise perspektive u odnosu na moj jadnicki " kurdski narod" ne pije ti
uspijesno vodu radi gore navedenih razloga.Zivis Urose u potpuno nesredjenoj drzavi koja ima svojih unutarnjih politickih nerijesenih problema i upitne granice.
I na kraju Mali jadni Kurdi ili Palestinci, evropski Bosnjaci uspijesno potrpase vas cjelokupan vojni Vrh na odsluzenje visegodisnjih kazni, dobise mnoge presude za zlocine i jednu vaznu za genocid, Tako da ja ne bi da sam na tvom mjestu obzirom da si obiljezen svim tim glumila nekog Europejca.
Itekako ste vi ranjivi u Srbiji i zavisni.

galija
22-05-2012, 16:32
Ja ne tvrdim da je dnevni avaz i njegovih 30 000 kusur primjeraka nas glavni adut Urose, no tvrdim da bosnjacki mediji itekako mogu nanijeti stetu srbijanskoj politici i opcenito Tomi Nikolicu.Dakle pod stetom podrazumijevam negativnu sliku koja bi se eventualno plasirala svjetskoj javnosti o Srbiji.Srbija je trenutno u osjetljivom razdoblju, za kormilom drzave covjek koji vam moze vise odmoc nego pomoci.Mozda smo mali narod i nemamo kapaciteta da vam trajno naskodimo, no imate vi nerijesenih odnosa i zle krvi i sa susjedima u regionu.I to susjedima koji uskoro ulaze u eu porodicu.Sto te tice Dodika i hvalospijeva koje mu pises, kako to da vi jednom Sandzackom hodzi ne mozete nista.Jos ste jedinstvena nacionalna drzava.Usred BG pravi vam sou na tv, baskari se u svojim skupim autima, a vi kao preplaseni zecici.Sto je posrijedi u pogledu Muftija ? Jel to i on drzi pola Srbije?Dakle nerijeseno pitanje nacionalnih manjina vas je goruci problem.Kosovo je rak rana vec.Isto tako kako mi u BiH imamo problema sa RS-om tako ce te vi za vijeke vijekova imati problem sa velikom Albanijom.Nerijesiv ! Da ne pominjem dakle Madjare i Hrvate u Vojvodini.
Dakle tvoja prica koju ovdje proturas iz neke vise perspektive u odnosu na moj jadnicki " kurdski narod" ne pije ti
uspijesno vodu radi gore navedenih razloga.Zivis Urose u potpuno nesredjenoj drzavi koja ima svojih unutarnjih politickih nerijesenih problema i upitne granice.
I na kraju Mali jadni Kurdi ili Palestinci, evropski Bosnjaci uspijesno potrpase vas cjelokupan vojni Vrh na odsluzenje visegodisnjih kazni, dobise mnoge presude za zlocine i jednu vaznu za genocid, Tako da ja ne bi da sam na tvom mjestu obzirom da si obiljezen svim tim glumila nekog Europejca.

sarajka zašto se trudiš nakon njegovog zadnjeg posta,pokazao je svoju zlu krv

SarajkaDjevojka
22-05-2012, 16:36
Radi Gorana, da se covjek ne nervira, cini mi se da je vjerovatno bivsi branitelj.Mozda se i varam.No kako god.
Osjecala sam se duznom da Urosu odgovorim i to par puta .Ja volim ljude iz Posavine a Goran je Posavac ja mislim.Kuma mi je iz Skakave pored Brckog.

galija
22-05-2012, 16:47
Radi Gorana, da se covjek ne nervira, cini mi se da je vjerovatno bivsi branitelj.Mozda se i varam.No kako god.
Osjecala sam se duznom da Urosu odgovorim i to par puta .Ja volim ljude iz Posavine a Goran je Posavac ja mislim.Kuma mi je iz Skakave pored Brckog.

nakon takvog upisa nitko ne zaslužuje odgovor a ni pažnju,bez obzira volimo li neki kraj ili ne.

Inkvizitor
22-05-2012, 16:50
Uroš ..imaš upozorenje..takvi katilski postovi ne trebaju ovom forumu.

SarajkaDjevojka
22-05-2012, 16:53
Pa on je pokazao kakav je ustvari, dobro je narusio ugled forumskim Srbima, mada je ovdje na forumu dobro primljen, no eto ignorisacu ga ubuduce.

SarajkaDjevojka
22-05-2012, 16:55
Uroš ..imaš upozorenje..takvi katilski postovi ne trebaju ovom forumu.

Ima Aleksa da se dobro oznoji pisuci argumentovano dok ublazi u glavama forumasa sjecanje na Urosevu " spornu izjavu "
Vec se radujem, letjece slike sa tenisa, ruze, pjesme i kolaci forumasicama:)
Aleksa, meni dupli darovi, obzirom da je cheto svojom spornom izjavom prouzrocio mi dusevne patnje :P

Uroš
22-05-2012, 17:05

Sarajka Djevojka, ok sad smo se bolje razumeli oko medija. Ja sam savršeno miran ako vam je to glavno oruđe protiv Srbije. Realno to je kao ubod komarca, počešeš se malo i nastaviš dalje. Medijska igrarija za lokalnu upotrebu, o kakvoj svetskoj javnosti pričaš - svetu će privući pažnju kad se jednog dana Bosna bude raspadala a ove lokalno-regionalne instant medijske igrarije neće ni registrovati. Šta ste sve govorili za Dodika, kakav vam je samo on materijal davao za negativan spin, pa mu pera sva ta medijska bulumenta nije mogla odbiti.

Ne pišem ja hvalospeve Dodiku, realno ga i ne cenim nešto previše, ali je i takav sasvim dovoljan da odrađuje dobro srpsku stvar tamo preko Drine, tim pre što ispred sebe ima amatere poput Lagumdžije, Tihića ili nenadjebivog Silajdžića prema kojima ovaj jadni Toma je Čerčil lično.

U vezi muftije, čovek je medijska atrakcija koji svojim izjavama privlači pažnju medija te mu daju prostora i ništa više od toga. Nikakvu realnu štetu ne čini državi, niti može. Potukli su ga "beogradski igrači" Ljajić i Ugljanin, osvojiše preko 70% u one 3 većinski bošnjačke opštine, pa Zukorlić je i u svom rodnom selu Orlje potučen od Ljajićeve stranke. Kakvo crno poređenje Dodika i Zukorlića, ovaj jedan je šef države sa celokupnim državnim instrumentarijom iza sebe i predstavlja najmoćniju osobu u celoj zemlji, ovaj drugi je muftija jednog krila Islamske zajednice, kakve on instrumente ima osim tv intervjua i cirkusanja po medijima gde plače kako mu "režim u Beogradu" pocepa Islamsku zajednicu na dva dela. I inače sam pisao o Bošnjacima Sandžaka na nekoj drugoj temi - nisu oni nikakav problem bili niti će biti, nisu glasa podigli ni onda kad su im stradali sunarodnici 50km vazdušnom linijom od njih, bili su manji od makova zrna, znaju dobro tvoji sunarodnici tamo dokle mogu, vrlo dobro znaju... Tih 130 i kusur hiljada Bošnjaka, 7-milionska Srbija može da istrpi; jeste da bi većina nas Srba intimno želela da je i taj ostatak ostataka osmanskog nasleđa doživeo istu sudbinu kao i muslimani u ostatku Srbije posle oslobođenja od Turaka, ali šta ćeš, neka ih, neka budu dokaz multietničnosti Srbije. Ionako ih je manje nego pre 20 godina...

Sa Šiptarima i Velikom Albanijom imamo problem i to veliki, slažem se.

Hrvata u Vojvodini je manje od 3%, Mađara nešto preko 14%, oba naroda imaju tendenciju pada. Srbi su na oko 70% s tendencijom rasta. Mislim o Vojvodini je tek bespredmetno raspravljati, to je sfera zajebancije...

Što se tiče Haga, tačno je, završi nam celokupni vrh tamo. Lično, mnoge od tih ljudi mi je žao i saosećam sa njihovom ljudskom sudbinom, ali njihovo izručivanje je bilo svesna žrtva zarad viših interesa, interesa celokupnog Srpstva. Verovatno će mnogi dočekati smrt u zatvoru, poput Karadžića i Mladića, ali njihovo delo će ostati da živi - tako da je i njihovo mesto u srpskoj istoriji zacementirano. Verovatno će i jedan i drugi dobiti osudu za genocid, ali važno da najvažnija presuda, ona stalnog Međunarodnog suda pravde u Hagu, nije inriminisana na genocid. To je, između ostalog, ono u vezi potpune međunarodne verifikacije Srpske o kojem sam pričao u prethodnom postu.

U vezi toga da ste vi imali nekog udela u tom transferu naših u Hagu, niste, vaše je kao i tokom rata bilo samo da vrištite "Help Bosnia" u nadi da će vas neko pogledati i pomoći vam. Onamo gde ste imali udela, ste samo zasrali poput već pomenutog procesa pred stalnim Međunarodnim krivičnim sudom u Hagu.

Inkvizitor
22-05-2012, 17:10
Ma DS je vreća korumpiranih govana koja je Tadića odvela na dno. Sad, sam Tadić ju je napravio takvom kakva je danas - to njemu na dušu i u celokupni bilans vladavine. Sem Đilasa i Vuka Jeremića ovo ostalo ne vredi ničemu. E sad ta i takva jebena Demokratska stranka je simbol kvaliteta za volove iz SNS, pa onda sam proceni kakva nam je politička scena i elita.

Đilas, nema on tu državničku širinu. On se pokazuje kao solidan operativac, ali nije državnik da ga jebeš, niti to može postati.

Vuk meni lično najviše imponuje, ima podlogu da izraste u političara od formata ali je još mlad i bez velike podrške u samoj stranci koja danas jedino može i ida te izdigne gore. Danas sam čuo priču da je Tadić njega video 2017., pošto se povuče posle zadnjeg mandata, kao kandidata ispred DS za mesto predsednika. Ovaj poraz im je razbio koncepciju...

U malim i trulim sistemima poput srpskog gde najkvalitetniji kadar uopšte i ne ulazi u politiku, ne možeš da očekuješ kako će se štancati i isplivavati državnici kalibra poput Tadića. Bez želje da ga glorifikujem, ali takav profil se desi jednom u generaciji ako i tada, pre i posle takvog dolaze generacije mediokritetskih političara ili u slučaju Srbije, mogu da se zadese i potpuni amateri kao što je Nikolić. Taj Đinđić koji je bio Tadićev prethodnik i sad ga lafo mnogi dižu u nebo po svim objektivnim parametrima nije bio ni do gležnja Borisu koji je došao posle njega.

I ja mislim da nemate političare tipa Tadića..zato sam i pitao tko???

on je jedni bio državnik , ne samo u Srbiji nego na cijelom području bivše države.

Đilas to nije..on je tehnokrat.

U Hrvatskoj je još gore, imaš masu klonova tzv mladih lavova a svi na isti kalup, pohlepa im viri iz očiju i ništa ih drugo ne zanima..i bilo kojoj da kažeš da su stranci nećeš pogriješiti.

I da..i ja mislim da je Tadić neusporedivo jači političar od Đinđića

SarajkaDjevojka
22-05-2012, 17:11
Kad te Aleksa " uljudi " nastavicemo Urose.Do tad, zao mi je ne namjeravam replicirati na chetnicke provokacije o " osvajanju, ciscenju i vasim herojima".Ti si ocigledan dokaz da Srbi i Dan danas ne posjeduju mrvicu kajanja za pocinjene zlocine.Nije ni cudo sto vam deklarisani cetnicki vojvoda vodi drzavu.Dobro si oslikao svojim upisom kako razmislja prosjecni Srbin.Hvala !

Pozz

Inkvizitor
22-05-2012, 17:11
Ma kakav Čeda, politički amater u rangu Nikolića, nema on nikakav politički instinkt... Uz to je projekat zapada. Neuspešan projekat doduše, taljiga se konstantno oko cenzusa, kad podrobnije analiziraš ove izbore videćeš da je on jedan od gubitnika ovih izbora. Eno u Beogradu, ni cenzus nije uspeo da prođe.

Nije Čeda u rangu Nikloća jer ima stav i gard..sad što on vama ne paše, a meni je savršeno razumljivo zašto vam ne paše..to je druga stvar. On ima energiju ali nema širinu..on je verziran na jednu stranu.

Uroš
22-05-2012, 17:16
Alo bre gospodo, jel se ovde fura neka politička korektnost, šta je ovo?! Glumimo uvređene frajlice, šta li. Ovo je jebeni internet forum, nije jebena skupština, svako valjda ima pravo da iznese svoje mišljenje, dok se nikog ne vređa ad hominem ne vidim ničeg spornog.

Sarajka Devojka, slavi Gotovinu koliko hoćeš, mada ne vidim šta ti kao Bošnjakinja imaš s tim, osim kao zahvalnost od spašavanja onih par desetina hiljada bošnjačkih glava u Bihaćkom džepu. U principu sve je to legitimno, ja ne vidim ništa sporno u tome. Meni lično ide na kurac srpsko cendranje oko Oluje, Gotovine i sličnih stvari i uvek i u privatnim razgovorima sa okolinom ističem da smo se tukli s njima, poraženi smo, idemo dalje. Da smo pobedili u tom ratu, mi bi slavili nekog našeg pandana Gotovini.

Lično nikad nisam imao problem s tim, neprijatelji smo s Hrvatima, i ne pada mi napamet da se nerviram oko toga koga oni slave. To je luzerski instinkt i to mi smeta kod današnje generacije naših političara i srpskog naroda uopšte. Pretvorili smo se u velike plačipičke...

Od kako sam se registrovao na ovaj forum pišem i iznosim iste stavove, ne znam šta je sad sporno?! Toliko od mene, a ko je nadležan nek mi slobodno zabrani pristup forumu, jebe mi se. Znam da svoja mišljenja i stavove neću korigovati zbog internet foruma.

Inkvizitor
22-05-2012, 17:19
Alo bre gospodo, jel se ovde fura neka politička korektnost, šta je ovo?! Glumimo uvređene frajlice, šta li. Ovo je jebeni internet forum, nije jebena skupština, svako valjda ima pravo da iznese svoje mišljenje, dok se nikog ne vređa ad hominem ne vidim ničeg spornog.

Sarajka Devojka, slavi Gotovinu koliko hoćeš, mada ne vidim šta ti kao Bošnjakinja imaš s tim, osim kao zahvalnost od spašavanja onih par desetina hiljada bošnjačkih glava u Bihaćkom džepu. U principu sve je to legitimno, ja ne vidim ništa sporno u tome. Meni lično ide na kurac srpsko cendranje oko Oluje, Gotovine i sličnih stvari i uvek i u privatnim razgovorima sa okolinom ističem da smo se tukli s njima, poraženi smo, idemo dalje. Da smo pobedili u tom ratu, mi bi slavili nekog našeg pandana Gotovini.

Lično nikad nisam imao problem s tim, neprijatelji smo s Hrvatima, i ne pada mi napamet da se nerviram oko toga koga oni slave. To je luzerski instinkt i to mi smeta kod današnje generacije naših političara i srpskog naroda uopšte. Pretvorili smo se u velike plačipčke...

Toliko od mene, a ko je nadležan nek mi slobodno zabrani pristup forumu, jebe mi se. Znam da svoja mišljenja i stavove neću korigovati zbog internet foruma.

sve je to u redu ali govoriti baš mi je drago da su vas poklali, je odvratno..jedno je ratovati, izgubiti i pobijediti a drugo je slaviti pokolje..

pobijediti se može i bez pokolja..

ti meni baš mi je drago što su vas ovdje, pa ja tebi baš mi je drago što su vas ondje..na šta bi to ličilo.

Uroš
22-05-2012, 17:31
Kad te Aleksa " uljudi " nastavicemo Urose.Do tad, zao mi je ne namjeravam replicirati na chetnicke provokacije o " osvajanju, ciscenju i vasim herojima".Ti si ocigledan dokaz da Srbi i Dan danas ne posjeduju mrvicu kajanja za pocinjene zlocine.Nije ni cudo sto vam deklarisani cetnicki vojvoda vodi drzavu.Dobro si oslikao svojim upisom kako razmislja prosjecni Srbin.Hvala !

Pozz

Pa naravno Sarajka Djevojka da nemam kajanja, meni vaše žrtve ništa ne znače i uopšte žrtve bilo kog Srbima neprijateljskog naroda, da li ste to vi, Šiptari ili Hrvati. Prosto ne mogu da se identifikujem sa vašim kolektivnim stradanjem (ne pričam o ličnim sudbinama, jer pojedinačne ljude ne znam naravno), kao što ne tražim od vas da saosećate za srpskim žrtvama, jer znam da ne možete i da je sve drugo samo licemerno pretvaranje. Zato mi neopisivo ide na kurac preseravanje dobrog dela srpskog naroda koji se okolo dernja i govori o sopstvenim žrtvama, tražeći valjda satisfakciju od koga? Vas, Hrvata, Šiptara... mislim smešno...

U našem regionu, posebno u mešovitim krajevima je uvek bilo "ili mi ili oni", ili ćemo mi vas ili vi nas, meni je drago da smo u Podrinju mi pobedili. Šta je tu sporno? Da je bilo drugačije, bilo bi mi žao ali sigurno ne bih cmizdrio i tražio od tih drugih da se pretvaraju da im je krivo i tražio od njih saosećanje. Mi smo Balkan, ovde toga nema. Vi Bošnjaci biste to trebali prvi da upamtite, a ne da očekujete milost od drugih, posebno ne od Srba koji na vas gledaju sa najvećim prezirom.

sagitarius
22-05-2012, 18:20
Da Uroš ne stekne krivu sliku, Hrvati se ne ponose Jasenovcem, koji je tvorevina jednog u biti fašističko-kolaboracionalističkog državnog sustava NDH i da je tamo poginuo i jedan srbin na pravdi Boga, zločin je zločin, a Sarajka odlično zna da "kad si ubio jednog čovjeka isto kao da si ubio cijeli svijet"...
Hrvati se, zapravo ponose svojom državom, koju uistinu vole i za koju su se borili, a za koju su stradali mnogi njeni sinovi, uključujući i patnju hrvatskih generala u Hagu, čiji je grijeh obrambeni domovinski rat vožen časno i bez i jedne naredbe ili izravnog djela prema civilima i civilnom stanovništvu.
Prijetnje za narednih 30 godina i tko je sljedeći na redu, je djetinjarija i ni iza toga ne stoje Hrvati, niti ovaj portal, nego pojedinci, koji tako misle, a takav stav i pristup nije poenta niti ovog foruma, niti duboko odtrolane teme.
Imaš pravo, Uroše, da govoriš svoju priču i sve dok je to u granicama pristojnosti i ne vrijeđanja nikoga osobno ili cijelih naroda ili predstavlja destrukciju i poziv na pokolj, te ukoliko odudaraš od javnog morala ili činiš javnu sablazan, uvjeravam te sve do tada si siguran da nečeš biti baniran ili na bilo koji način da će se na tebe vršiti pritisak.

sagitarius
22-05-2012, 18:25
Prihvatanje članstva na portalu i forumu prihvatila su se i pravila portala, a sve van toga nije dozvoljeno, nikome.

Bez psovki , molim.

SarajkaDjevojka
22-05-2012, 18:29
Samo se ti Urosu izvinjavaj on se ponosi " ciscenjem Posavine " i Sarajka je stala na stranu Posavca Hrvata.Sarajevo cetnici nisu etnicki cistili, mada su vjerovatno imali zelju.Pa obzirom da on nema respekta i provocira, Sarajka se malo vremeplovom vratila u proslost da posjeti vojvodu Urosa na izgubljene bitke srpskih junaka.
Nije mi bila namjera likovati, da jeste to bi se osjetilo u mom predhodnom postu.Dakle, samo posjetnik na gubitnicku srpsku proslost kako ONU za vrijeme Turaka, Tako i ONU za vrijeme NDH.
I dakako nemam se namjeru izvinjavati nekome poput Urosa tko opravdava etnicko ciscenje i ubijanje neduznih.A tebi od volje gospodine S.

SarajkaDjevojka
22-05-2012, 18:31
Prihvatanje članstva na portalu i forumu prihvatila su se i pravila portala, a sve van toga nije dozvoljeno, nikome.

Bez psovki , molim.

Pa onda se lijepo vrati gospodine moralno vertikalni na sam pocetak diskusije i Urosev upis.Ako je vec tako.

sagitarius
22-05-2012, 18:38
Osoba koja stoji iza nika Sarajka neka ne ironizira stvari i ne pokušava nametnuti i opravdati svoj pogrešan stav, a na prvom mjestu ovu neumjesnu upadicu o Jasenovcu, a nicku Uroš, se koliko vidiš ne izvinjavam, nego mu pojašnjavam da Jasenovac nije hrvatski ponos, ko što i nije, a njega upozoravam da ne psuje.
O posavini nisam govorio, tako da ne širiš taj dio prema meni, jel ovo OK ili treba da se obratim moderatoru da arbitrira?

SarajkaDjevojka
22-05-2012, 18:43
Mozes da se obratis tkome zelis, admin je Urosu vec poslao opomenu, no i pored toga on je nastavio sa svojim stavom koji je u najmanju ruku uvredljiv.Dakle sto je sporno ? Trebam cutati mozda, ne pisati i ne odgovarati na pljuvanje zrtava mog naroda.Uostalom ne vidim sto sam uvredljivo napisala samo sam se sa Urosem igrala povijesnog vremeplova.Ako ti imas neku primjedbu fino ignorisi moje upise ili me prijavi.A Urosu se izvinjavaj do kraja svoje forumske karijere.Tvoj problem gospodine S.

gorand556
22-05-2012, 18:51
Osoba koja stoji iza nika Sarajka neka ne ironizira stvari i ne pokušava nametnuti i opravdati svoj pogrešan stav, a na prvom mjestu ovu neumjesnu upadicu o Jasenovcu, a nicku Uroš, se koliko vidiš ne izvinjavam, nego mu pojašnjavam da Jasenovac nije hrvatski ponos, ko što i nije, a njega upozoravam da ne psuje.
O posavini nisam govorio, tako da ne širiš taj dio prema meni, jel ovo OK ili treba da se obratim moderatoru da arbitrira?

Vi bi trebali pročitati što je četnik pisao,a i moj odgovor istome(vjerovatno ne možete jer su postovi obrisani),pa onda tek soliti pamet nekome drugome.Sramotno je za ovaj forum,da se to ovdje dozvoljava,iako se ne smijem miješati, moje mišljenje je da takvog četnika treba trajno odstraniti sa foruma.Previše se ovdje filozofira oko nekih stvari,ja razumijem da je bitan broj članova ali to ne smije značiti da se dopušta četnikovanje pa makar ostalo 5 članova.Kad Sarajka nešto napiše znala je imati po 10 protivnika koji su je žestoko napadali (što je osobno za mene jad i bijeda),a kad četnik vrijeđa nitko ne reagira,nego se da neko upozorenje i pobrišu postovi.E pa jebem ja takav forum i takvu pravdu ;)

Eto sad sam prekršio par pravila,pa zahtijevam od nadležnih trajni ban,da sve bude po propisu.

Inkvizitor
22-05-2012, 18:52
dobro, vratimo se u okvire neke pristojne diskusije..sve se može reći pozivanja na koeketivna ubojsdva i kolektivne odmazde..

Inkvizitor
22-05-2012, 18:54
Vi bi trebali pročitati što je četnik pisao,a i moj odgovor istome(vjerovatno ne možete jer su postovi obrisani),pa onda tek soliti pamet nekome drugome.Sramotno je za ovaj forum,da se to ovdje dozvoljava,iako se ne smijem miješati, moje mišljenje je da takvog četnika treba trajno odstraniti sa foruma.Previše se ovdje filozofira oko nekih stvari,ja razumijem da je bitan broj članova ali to ne smije značiti da se dopušta četnikovanje pa makar ostalo 5 članova.Kad Sarajka nešto napiše znala je imati po 10 protivnika koji su je žestoko napadali (što je osobno za mene jad i bijeda),a kad četnik vrijeđa nitko ne reagira,nego se da neko upozorenje i pobrišu postovi.E pa jebem ja takav forum i takvu pravdu ;)

Eto sad sam prekršio par pravila,pa zahtijevam od nadležnih trajni ban,da sve bude po propisu.

gorane post je obrisan i dobio je upozorenje..ako se ponovi takav post bit će sankcija. ne trebamo se pretvarati o stavovima Srba, ne svih ali velike većine..no mora postojati neka razina diskusije inače sve nema smisla..