PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Sramotno-Sabor više neće biti pokrovitelj komemoracije na Bleiburgu

caporegime
18-04-2012, 15:22
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=2136-Sramotno-Sabor-vi%C2%9Ae-ne%C4%87e-biti-pokrovitelj-komemoracije-na-Bleiburgu

mardar
18-04-2012, 15:29
Neka samo pokazuju pravo lice .Samo naprijed crvena bagro.:mad:mad:mad:mad:evil:evil

ZGabriel
18-04-2012, 15:56
ali će sigurno otići na svečano prenošenje Dražinih kostiju na Dedinje. :rolleyes:

Marta
18-04-2012, 16:09
Sta je tu sramotno??? Ja od njih ni ne ocekujem tak sta. Iskreno, meni je draze da kceri i sinove zlocinaca koji su krivi za hrvatski holocaust ne gledam na toj komemoraciji.

Svi mi znamo da je njima krivo sto se ne oplakuje veci broj zrtava, cemu onda takav cirkus?!

sagitarius
18-04-2012, 18:49
Dobro je znati kako "diše" taj "sabor" i po ovom najbolnijem i najtežem svehrvatskom pitanju, jer po nekim drugim isto jako bitnim pitanjima su se "sabornjaci" već grdno izbrukali i rekli svoje...
Takav "sabor" je samo dokaz koliko su izbori bili katastrofalni za ovu zemlju, jedino, ako oni koji su glasovali za ovakovu vlast i dalje na žalost misle da su pravilno glasovali..., tada nema pomoći...

Marta
19-04-2012, 09:18
@sagi

Naravno da vecina onih koji su glasovali za ovu vlast misle da je to jedini pravi izbor. Njihova uvjerenja i politicka nacela su debelo i duboko usadjena jos od rane mladosti, to se prenosi s generacije na generaciju.

Oni koji su i loseg politickog raspolozenja glasovali za njih kao bolju opciju od prosle vlasti mozda i uvide da je to gore a ne manje zlo.

To su ljudi koji politicki nisu svjesni, kao vecina Hrvata, inace ne bi pocinili takav potez, tako da i ako uvide pogresku, nema garancije da ne bi opet jednako postupili.

sagitarius
19-04-2012, 10:27
Naravno, Marta, zasigurno si u pravu kada kažeš za one "tvrdokorne" da su glasovali za ovu vlast tako kako jesu i da je njihov stav duboko iskren, odnosno da su ljudi posve ubijeđeni da su uradili onako kako osjećaju...
Jasno, takovi me ne brinu, mada su u nekom vremenu davali podršku HDZ-u na, to moram reći ipak tajnim glasovanjima, ali OK, to je pravo onih koji biraju.
Ako krenemo od općeprihvaćene i recimo poznate ćinjenice da je HDZ izgubio izbore zbog toga što su ga kaznile njegovi najvatrenije pristalice za nerad, korupciju, krađu i silazak sa državotvorne putanje koja mu i jeste davala vjerodostojnost i plebiscitarnu snagu, onda ostaje da kažem to što sam rekao u prethodnom svom postu.
Siguran sam da ćeš se složiti da rasprava o političkoj (ne) svijesti jednog naroda ili njegove večine, baš i nije jak argument, da si rekla pojedinci, da, složio bih se, ali večina Hrvata nije politički nesvjesna, nego ako već o tome govorimo recimo radije, bit će istinitije i realnije da nije imala treće opcije u izbornoj ponudi....
Podcrtavam ponovo svoju drugu rečenicu prethodnog posta da ukoliko ljudi i dalje misle da su pravilno glasovali, onda nam nema spasa, a tu i je poenta koju sam mislim racionalno pojasnio, jer, definitivno sam siguran da je solidan procenat ljudi zapravo bio dio standardnih HDZ-ovih glasača kojem je bjelodano jasno da nisu imali bolju opciju i već sama ta misao je misao koja Hrvatskoj daje šansu....

Marta
19-04-2012, 11:51
Sagi, istina, mi nismo imali drugu opciju, pogotovo ne bolju ili goru, kad je kod nas to u principu sve isto, male razlike u fasetama, al nikakve bitne razlike.
Mi moramo napokon prihvatiti da se nismo rijesili komunistickih duhova proslosti, da su se oni samo pritajili dok nije doslo opet njihovo vrijeme.
Druga vrsta, oni koji na papiru nisu komunjare, su to u dusi. Sto nasu politicku scenu opet ne mjenja nego nam samo garantira brze potonuce.

To je ono sto sam ja mislila u medju ostalom pod politickom nesvjesti. Nasa kratkovidnost i manjak sposobnosti ili volje pogledati ispod povrsine nas cini politicki nesvjesnima.
Ako je prosjecan Hrvat na prosli izborima mislio, da je SDP bolja opcija od HDZa, to samo podcrtava ono sto sam ja rekla.

sagitarius
20-04-2012, 16:00
Martice,
Da, činjenično pričamo o istim stvarima na isti način, promišljajući ih, usudio bih se reći, indentično, no vjerojatno iz različitih kutova, pa zvuči onome tko nas "čita" kao da ima nekog prijepora...
Bilo mi je zadovoljstvo časkati i jasno i ubuduće ćemo, ako Bog da, mada mi nešto, ovo par dana nije išlo učitavanje stranice HRHB..., imaš li pojma o čemu se radi...