PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Crno vino pomaže u održavanju vitke linije

caporegime
16-04-2012, 10:53
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=2128-Crno-vino-poma%C2%9Ee-u-odr%C2%9Eavanju-vitke-linije

Rodica
16-04-2012, 11:53
šteta što ne volim vino, ni bilo ni crno, pa sad moram u teretanu... :(

caporegime
16-04-2012, 11:59
ja volim blatinu...to se i vidi, kaj ne?

Antea
16-04-2012, 12:33
baba zvala kad je trišnja cvala dedo se odzivo kad je vino odlivo:lupa:lupa:lupa:lupa

Eugen Savojski
18-04-2012, 16:10
U crnom vinu ima jedan sastojak zaboravio sam naziv , ali se preporuča piti što veće količine crnog vina da bi taj sastojak pomogao za ne samo održavanje tjelesne mase , nego i za brzo i zdravo mršavljenje. Moj poznanik je popio par litara crnog vina i aktivirao taj sastojak zahvaljujući kojem su mu u birtiji slomili čeljust, mjesec dana je uzimao hranu na slamku i bogme dobro je uspio i smršavjeti. Još je na kašastoj hrani i izgleda kao rentgentska snimka. Zato vi koji patite od prekomjerne težine pijte crno vino u što većim količinama :cita

sagitarius
21-04-2012, 12:52
Ehhh, vino...
Najcjenjenije piće od predpotopa pa do današnjih dana.
Ima istine u tome (mada je sva istina u vinu) da vino ima sjajne zdravstvene učinke za srčana oboljenja, ali i opčenito za mnoge boljke, osobito ove današnjeg vremena..., u umjerenim količinama.
Što je umjerena količina?
E i to je prića za sebe.
Preporučeno je piti svaki dan 2,5 do 3 dece crnog vina pred ručak, a može i u toku jela, kako to rade francuzi, kod kojih je procenat srčanih bolesti najniži u Europi, kažu radi vina, a i francuskinje su pretežno vitke, pa i to pridodaju djelovanju crnog ili crvenog vina...
Nutricionistio kažu da je 1 čaša vina jaka kao komad torte..., kao deblja, opet enolozi tvrde da i to ovisi o sorti i načinu pravljenja vina...
Bilo kako bilo, od 2,5 do 3 dece nema ništa, to je malo za zdrava čovjeka (ženu), pa stručnjaci kažu neka se popije litra dnevno, ali kvalitetnog i nema brige... eto, to vam je nauka, a to što mi radimo eeee to je druga pjesma...
U dobrom društvu, mjere nema...

ogledalce
22-04-2012, 10:04
gutljaj za Božić
gutljaj za Uskrs
i dovoljno,a volim mošt kad bude,
a more i šampanjac od jagoda,
i opet nemam kilaže nepotrebne,