PDA

Pogledaj Full Version : Stipe Mesić

Baader Meinhof
17-03-2011, 12:03
Ovo sam našao u komentarima na jednom fol novinarskom forumu. Copy/paste pa uživajte, iako je više manje sve već poznato.

AKO NISTE ZNALI
Hrvatica
Nedjelja, 11 Studeni 2007
Rano se uključuje u politiku i biva članom Komunističke partije Jugoslavije 1965.g. je izabran u Parlament SR Hrvatske. Mladi komunist i stručnjak za mozak već 1967.g. privlači pozornost.

Rano se uključuje u politiku i biva članom Komunističke Partije Jugoslavije. 1965g je izabran u Parlament SR Hrvatske. Mladi komunist i stručnjak za mozak već 1967g privlači pozornost. Tada se naime kao oštar komunist i Jugoslaven energično suprotstavljao poznatoj "Deklaraciji o Hrvatskom jeziku". Upitan da prokomentira svoje tadašnje stavove, Mesić kao skoro uvijek, progovara kako je pogrešno interpretiran i da je Deklaraciju napao samo prividno. No, pogledajmo šta je stvarno rekao, skupa sa svojim već tadašnjim mentorom koji će ga pratiti čitav politički život, UDBA-šom Jožom Manolićem
Poruke stručnjaka za mozak Mesića su jasne: "Uhvati bandu (ustašku naravno), goni, znamo mi tko stoji iza toga(Ustaše naravno jel?)!" Bilo je to i prvo zalaganje Mesića da prorade pravni sistemi, u ovom slučaju UDBA, KOS; SDB, Goli Otok, Lepoglava.

Stjepan Mesić - Hrvatski nacionalist

Stjepan Mesić nastavlja poltički život kao mali lokalni činovnik KPJ, no jasno je, da čovjek takog kalibra nije zadovoljan tim položajem. 1971 se Stjepan Mesić uključuje u pokret "Hrvatsko proljeće", ovaj put ne kao branitelj Jugoslavije kao 1967, već kao hrvatski nacionalist. Ovo je ujedno i prva transformacija poltičkog kursa stručnjaka za mozak Mesića. Nakon što je Mesićev uzor i apsolvent dva razreda osnovne škole Josip Broz, uz pomoć velikosrpskog vojnog aparata slomio hrvatsko proljeće, Stjepan Mesić nastavlja sa radom za KPJ.

Stjepan Mesić - Back to the roots

prvi dio (UDBA i istina o robiji)

Hrvatsko proljeće je razbijeno, ali nisu ambicije lokalnog poltičara Stejpana Mesića. U više navrata stručnjak za mozak Mesić je izjavljivao kako mu je upravo sudjelovanje u Hrvatskom proljeću bilo kobno i da je zbog toga završio na robiji u Gradišci. Ovo je jedna od većih laži gospon predsjednika. Evo istine, koju nećemo pročitati u Nacionalu ili Feralu, istina svjedoka iz tadašnjeg doba. Inteligentan Stjepan Mesić je u svom mjestu htjeo otvoriti go-go bar po imenu "MIK - MAK" i time se zamjerio lokalnim KPJovcima koji su ga osudili na zatvorsku kaznu u Gradišci. No, Stjepan Mesić nije robijao kao drugi zatvorenici. Vidjelo se da Stipe ima potencijala za nešto veće. U zatvoru je imao svojeg konobara a i privilegiju da drugim zatvorenicima gasi televizore. U zatvoru je i prvi puta preko Duse Cakana stupio u kontakt sa jugoslavenskom tajnom službom UDBAom. Ovaj mu je obečavao benficije i privilegije pod uvjetom da stručnjak za mozak Mesić pristane u "razbijanju ekstremnih (hrvatskih) snaga"! Karijerist Stjepan Mesić je naravno pristao. Odmah poslije zatvorske kazne je nagrađen dobro plaćenim poslom. Za Hrvatskog nacionalistu nezamislivo o to doba, ali ne za Mesića.

Stjepan Mesić - Hercegovac,Hrvatski Nacionalist pa sve do "Idemo na Drinu"

Početkom 90-ih inteligentan predsjednik Stejpan Mesić ulazi prvo u pokret, pa kasnije u stranku HDZ pod vodstvom Dr Franje Tuđmana iza kojeg je Stjepan Mesić dugi niz godina bio druga ruka u državi. Treba napomenuti da je Stjepan Mesić bio radikalan u to doba i miljenik dosta onih koje je kasnije izdao. Za vrijeme velikosrpske agresije Stjepan Mesić se naprosto svaki dan nadmašivao u radikalno-ekstremnim izjavama spram srpskog okupatora. Tako će prezidente u jednoj emisiji u dnevniku reći "kako treba vojno napasti Srbiju, jer ne može biti da se na Terazijama pije kapućino dok Vukovar gori". Nije štedio sunarodnjake svoje žene, i više puta im poručivao "kako će iz Hrvatske odnijeti onoliko zemlje koliko su na opancima donijeli"! Znao je Mesić šta mase vole. Kao u Hrvatskoj, tako i u dijaspori gdje je organizirao nemalo susreta sa onima koje ćce kasnije nazvati "ekstremistima". "Ustaše su bili borci za Hrvatsku", vikao je uz pjesme "Evo zore , evo dana", na prepunim dvoranama u dijaspori Stjepan Mesić. Tako i u Australiji gdje je prvo organizirao susret sa tamošnjim Hrvatima, i za vrijeme susreta otvorio vreću sa novcima. Tu večer se skupilo ca. 5 mio DM kojima se gubi svaki trag. No, tada radikalan nacionalist Stjepan Mesić može još radikalnije i bolje. 1992g na tribini u Širokom Brijegu Stjepan Mesić okupljenoj masi uz podišeni glas poručuje "kako se mogu smatrati Hrvatskim građanima i da je Široki Hrvatska zemlja"! Bila je to epizoda kada se Stjepan Mesić osjećao Hercegovcem, Ustašom, i najvećim Hrvatom, a Srbima poručivao"Srbi iz Krajine oru zemlju u Hrvatskoj, a mole Boga da kisa pada u Srbiji", ili onu sa razornim djelovanjem, "Ne misle valjda Srbi iz Krajine da mi u ovim sleperima iz Madjarske vozimo NALIV PERA - malo sutra gospodo".

Stjepan Mesić – Poduzetnik

Nedugo nakon ratnohuškačkih i ekstremnih parola, i nakon što je napunio kesu hrvatskim devizama iz dijaspore, inteligentan predsjednik otkriva svoj talent za biznis i ekonomiju. Kao pripadnik tadašnje poltičke elite Stipan je otrkio ljubav prema cementarama i ostalim blagodatima hrvatskog gospodarstva. Upitan da prokomentira svoj ekonomski angažman dok je država još u ratu Stjepan Mesić nudi inteligentan odgovor "kako ne vidi ništa loše u tome da se hrvatski poltičari zanimaju za hrvatske tvrtke jer time vjeruju u prosperitet i potencijal hrvatskog gospodarstva!"
Privatizacija sa našičkom cementarom je propala, a u vezi s tim će kasnije biti poznata Mesićeva izreka "kako nema niti vreću cementa, a kamoli cementaru!" Samo tjedna dana nakon te nejgove izjave demantirao ga je Nacional (tada Nacionalu nije rečeno da će im Mesić kasnije biti pulen) objavivši vijest kako je Mesićeva kćerka Saša Mesić morala prodati dionice Našicecementa. Bjesan što nije dobio svoj dio kolača, stručnjak za mozak Mesić napušta HDZ i okolo kokodače "otišao sam iz HDZa zbog BiH"!

Stjepan Mesić - "Nisam bio u Haagu"

Nakon nespjelog puča u HDZu, kojeg je skupa sa Manolićem i Špegeljom pokušao izvesti, mozak Mesić osniva HND. Bit će to kratka epizoda, jer 1997 prelazi u HNS. No, to je doba intersantnije za hrvatsku povjest jer domoljub i ex-nacionalist Mesić ("Srbiju treba napasti..., Široki je Hrvatska, a vi ste građani Hrvastke!" dobrovoljno ide u Haag da svjedoči o zbivanjima na podrućju ex-Yu. Mesić je išao kao tajni svjedok ne želeći da javnost išta dozna o njegovim svjedočenjima. Nakon što je Slobodna Dalmacija doznala kako je Mesić išao u Haag da svjedoči protiv Hrvatske Mesić lažima pokušava umanjit aferu. Prvo je rekao "kako nije bio u Haagu i svjedočio protiv Hrvatske", ali nakon što ga je Slobodna Dalmacija(dok je još bila hrvatska) razotkrila, onda je svoju izjavu promijenio u "bio sam u Haagu i svjedočio protiv vukovarskog gradonačelnika Slavka Dokamnovića!". Opet uhvaćen u laži i nakon objavljenih transkripta kako je svjedočio "da je Hrvatska vodila agresiju prema BiH, kako je Tuđman sa Miloševičem dogovarao podjelu BiH,....", konačno je priznao istinu i rekao "kako je bio u Haagu da ispuni svoju građansku dužnost!" Treba napomenuti da je haaško tužiteljstvo upravo Mesičeve iskaze koristilo pri osudi Blaškića na 45 godina.

Stjepan Mesić - "Hercegovci su škorpije"

"Hercegovci su Škorpije, Hercegovci se trebaju naučiti raditi". Odmah nakon što je izabran za predsjednika otišao je u Sarajevo da se zahvali svojim sponzorima Ismetu Gutliću i Asimu Kurjaku, naravno usput ispričavši koji vic o pokojnom Tuđmanu, kao i na susretima sa stranim diplomatima.
"Koja je razlika između Tuđmana i Miloševića? Ovaj prvi je ispod zemlje, a ovaj drugi ne može iz zemlje, Ha-ha-ha" smijao se Stipe nakon što je stranim diplomatima pričao omiljeni vic. Nema šta, pravi predsjednik i državnik. Njegova slijedeća akcija je bila zahvala svojim prijateljima Englezima na otvorenim danima u Pantovčaku. Mesić je organizirao dernek na Pantovčaku i pozvao sve britanske obavještajce, ups, novinare, da se posluže u državnoj arhivi i ponesu sve dokumente s prednosću onim na kojima piše "Tajno". Britanci nisu oklijevali. Nedugo nakon toga emitrana je emisija na britanskom "Channel 4" u kojima se autor zahvaljuje na Mesićevoj suradnji i naravni blati i kompromitira Hrvatsku i Tuđmana. Nako što se osvetio Tuđmanu i Hercegovcima, stručnjak za mozak i predsjednik-liberal skupa sa malim Ivicom iz kumrovca ide na operaciju "Slobodna Dalmacija". Kritika je dopuštena i poželjna, izašli smo iz mraka i terora no, ali sve i svašta se smije kritizirati i napadati, osim Stipu himself. Kritika da, ali ne na Stipu našeg. Mesić i Račan su preko noći izmjenili sve prohrvatske novinare iz SD i na njihovo mjesto postavile orjunaše i poslušnike malog Baje. Razlog - novina nema nakladu. Poslije smjene uredništva u SD, naklada je pala za 25 %, ali se sada piše po kumrovečkoj direktivi pa naklada nikoga ne zanima.

Ovo je ukratko bila nefrizirana biografija stručnjaka za mozak Stjepana Mesića. Ima toga još puno, kao na primjer zašto Mesić laže da mu je žena Ukrajinka i da se zove Milka. Pravo joj je ime Milojka Duduković, od oca Stojana Dudukovića. Sve u svemu možemo zaključiti kako je Mesić jedino bio dosljedan u svom ekstremizmu i radikalizmu, bilo to kao SKOJevac, kao Hrvatski nacionalist, pa opet kao SKOJEvac !!!

Graničar Jozo
17-03-2011, 12:16
Šta je bilo sa onim zemljištem u rogoznici (ili gdjeli već). Podsjetio me jedan članak u slobodnoj o tome?

Ilirk@
17-03-2011, 13:34
odličan cv za sačuvati za buduće naraštaje. nadam se da će ovo jednog dana biti uvršetno i u udžbenike povjesti.
ipak je čoek bio precjednik.
kakav narod, takav precjednik.
sve psiho-moralne karakteristike koje možemo naći u pojedinim skupinama našeg naroda, dobili smo u jednoj jedinoj osobi.
i smjestili ju na pantovčak, u skupocjenu vilu.
i plaćamo joj dosmrtno uzdržavanje na visokoj nozi.
viva la croatia!

caporegime
17-03-2011, 14:23
ajde što je taj primjerak za promatranje bioi predsjednik.
mene užasava činjenica da je taj retard bio 10 godina uvažavana osoba, primejer vrhovnog autoriteta.
kod jega se išlo na konzultacije, njemu se išlo po savjete, njega se isticalo kao o osobu koja se slaže ili ne slaže s nečim što je služilo kao arumentacija u korist ili kontra nečega.
idiot koji je zaslužio biti ništa više nego pojava zaključana iz rešetaka, ne zatvora, nego zoološkog vrta na kojemu bi raznorazni znanstvenici danonočno obavljali ispitivanja, a mlađi naraštaji se divili djelima božjim jer biti takva psihofizička retardacija je ništa drugo nego spomen božjeg postojanja kao dokaz da je Bog svemoguć te i takvo čudovište moćan stvoriti.
najužasnija je spoznaja dakle, spoznaja države i društva u kojemu je takav bio sve ovo nabrojanoi maloprije odnosno spoznaja da je netko čak takav očito iz sebe ostavlja legije onih koji u njemu vide veličinu, dakle onih koji su još ispod njega.
hrvatska je davno prestala biti država.
hrvatska je eksperiment groteske, čudo božje u već opisanom smislu i ponekad se barem radujem što će ako noišta drugo, moja veličina biti u tome da sam bio suvremenik i žrtva činjenice da sam živio u jednoj državi koja je svojim šokantnim vrijednosnim sustavom i nevjerujućom zbiljom nadmašila i dembeliju i liliput i oz i koju će naraštaji budućnosti očito u nekoj novoj kristijanizaciji opisivati kao jedno od čuda božjih, a ona, kako znamo još od egipatskih vremena i mojsijevih pošasti, ne moraju biti nužno prijer dobrote i veličine.
kao što je Bog zacrvenio Nil ili razdvojio more da pokaže bezgraničnu silu svoje moći tak ose očito poigrao i s hrvatskom učinivši je zemljom u kojo je notorna glupost, idiotizam, poremećenost i slične stvari doimaju kao nešto normalno i u skladu s uobičajenim shvaćanjem.
eto!

Vepar
17-03-2011, 15:25
Lik je sa svojim kafanskim vicevima, uvredama, laprdanjima i preseravanjima totalno redikulizirao politiku u Hrvatskoj. Problem je što su ga neki vidjeli kao facu, ono "narodski čovjek", kaj ne? Stalno je mijenjao političke stavove. Obrazovanje mu je bilo slabo, a u sve se petljao. Konstantno je jedino radio protiv interesa BIH Hrvata, okružio se s ekipom o kojoj nije potrebno pričati. Bio je opsjednut građanskom državom i idejom kako je upravo on taj koji će od Hrvatske stvoriti "modernu zemlju". Drago mi je da je njegovo vrijeme prošlo.

TheBronxBomber
17-03-2011, 15:36
Lik je sa svojim kafanskim vicevima, uvredama, laprdanjima i preseravanjima totalno redikulizirao politiku u Hrvatskoj. Problem je što su ga neki vidjeli kao facu, ono "narodski čovjek", kaj ne? Stalno je mijenjao političke stavove. Obrazovanje mu je bilo slabo, a u sve se petljao. Konstantno je jedino radio protiv interesa BIH Hrvata, okružio se s ekipom o kojoj nije potrebno pričati. Bio je opsjednut građanskom državom i idejom kako je upravo on taj koji će od Hrvatske stvoriti "modernu zemlju". Drago mi je da je njegovo vrijeme prošlo.

Njegovo vrijeme jos traje.

Mnogi ljudi u Hrvatskoj gotovo obozavaju sve sto je bizarno. Mesic je bio predsjednik dva puta, zato je i moglo ono cudoviste i bolesnik Drago Pilsel bez problema biti na Pantovcaku u Josipovicevoj ekipi.

Pogledajte onu ludjakinju od Danice Juricic. Dovoljno je vidjeti je na slici. Histerija iz nje vristi. Tu je jos ona bizarna Vrabec-Mojzes, koja me neodoljivo podsjeca na nekakvu crnu Lady Gagu.

Ima jos ekipe, ali tko ce ih sve nabrojit...

Graničar Jozo
24-03-2011, 18:56
Meske kod svog jarana

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/199425_10150131743017229_125954942228_6296035_1008 572_n.jpg

NorthStand
25-03-2011, 01:58
dvije riječi za njega, partizansko govno bio i ostao.

TheBronxBomber
25-03-2011, 17:33
Americku (ne)predvidljivu politiku sebicnih interesa na stranu, prilicno sam siguran da je to cudoviste -skupa sa svojom ekipom (on je najvjerojatnije expozitura njihove ekipe [smijesne i cudnovate socijalisticke internacionale koja se proteze duz i sirom cijelog globusa)- razjeba ionako krhke odnose sa Zapadom, prvenstveno sa Sjedinjenim Americkim Drzavama.

To je razvidno iz njegovog protivljenja ratu u Iraku (iskljucite svoje osobne razloge i misljenja oko tih svjetskih pitanja, i razmisljajte strateski), te iz drugih poteza sto je napravio - i poteze koje je htio napraviti, ali nije uspio.

Cigi je prvenstveno unistavanje bilo kakve hrvatske vanjske politike u ionako vrlo suzenom prostoru - primarni cilj. Vodio je paradu u izvrsavanju britanske anti-hrvatske politike, a sada baulja i s*re o Rusima i energetima. Te o Libyi. Sigurno je to Amerikancima vrlo drago cuti. Apsolutno, of course!

I nitko (bar ne do sada) od hrvatskih diplomata od formata i analiticara da mu odgovori nekakvim studijem - pa makar otvorenim pismom. Mozda ignoriraju budalu, ja ne znam. Ali ja znam da njegove izjave i poteze nisu bez posljedica. I to grdnih.

Dokle?
26-03-2011, 15:49
Americku (ne)predvidljivu politiku sebicnih interesa na stranu, prilicno sam siguran da je to cudoviste -skupa sa svojom ekipom (on je najvjerojatnije expozitura njihove ekipe [smijesne i cudnovate socijalisticke internacionale koja se proteze duz i sirom cijelog globusa)- razjeba ionako krhke odnose sa Zapadom, prvenstveno sa Sjedinjenim Americkim Drzavama.
Problem američke politike u Hrvatskoj je u nemogućnosti pronalaska ozbiljnih političkih struktura koje znaju što hoće i temeljito rade na tome. Općenito je to problem Hrvatske politike koja je generalno neozbiljna, često lako potkupljiva i neinteligentna. Amerima u početcima nije odgovarala žestoka domoljubna politika, koja je u svojoj biti zagovarala izolacionizam u korist Hrvatske, no politički procesi su bili potpuno oprečni u svijetu.

U tim vremenima im se ponudio cigan koji je htio ispuniti svaki njihov zahtjev, ali iz potpuno različitih razloga, no što su bili Američki. Tako se cigan dokopao pozicije inakon toga se odmetnuo. Kad su Ameri to skužili oni su se samo odmaknuli i ostavili Hrvatsku da rješava problem tog luđaka.

Problem je što je jedina ozbiljnija politička snaga u Hrvatskoj, koja bi mogla pokopati cigana, HDZ. A HDZ je u međuvremenu okupiran od strane lopova, udbaša i kojekakvog smeća, koje se u biti slaže sa ciganom.

To je razvidno iz njegovog protivljenja ratu u Iraku (iskljucite svoje osobne razloge i misljenja oko tih svjetskih pitanja, i razmisljajte strateski), te iz drugih poteza sto je napravio - i poteze koje je htio napraviti, ali nije uspio.

Cigan nastupa na temelju titovskih osobnih ambicija i opsluživanja nekoliko kriminalnih skupina među kojima su poznati muslimanski krimosi iz EUa. On ne nastupa kao Hrvatski predsjednik, nikada ni nije. Nažalost to još uvijek ne vidi jedan dio priglupog naroda, dok ga intezivno podržava drugi dio naroda čiji interesi i ideologija ključa u tom smrdljivom kvazisocijalističkom i "antifašističkom" talogu.

Cigi je prvenstveno unistavanje bilo kakve hrvatske vanjske politike u ionako vrlo suzenom prostoru - primarni cilj. Vodio je paradu u izvrsavanju britanske anti-hrvatske politike, a sada baulja i s*re o Rusima i energetima. Te o Libyi. Sigurno je to Amerikancima vrlo drago cuti. Apsolutno, of course!
Ja osobno mislim da Amere to uopće nije briga, oni su svjesni retardiranog nivoa Hrvatskih političara i smeća koje se naguralo u vrh politike. Oni preko NATOa dobiju ono što traže od Hrvatske, a to nije puno. Nešto malo vojnika u Afganistanu, kao i formalnu podršku Libijskoj intervenciji.

I nitko (bar ne do sada) od hrvatskih diplomata od formata i analiticara da mu odgovori nekakvim studijem - pa makar otvorenim pismom. Mozda ignoriraju budalu, ja ne znam. Ali ja znam da njegove izjave i poteze nisu bez posljedica. I to grdnih.
Ma nema ti smisla se javno zakačiti sa ciganom, on to samo iskoristi za osobnu promociju i salve beskrajnih idiotarija i gluposti, kao i viceva, primitivizma i laži. Onda sav sretan uskoči yutarnji list i ostala bagra koja zagađuje ovaj mali medijski prostor sa još više "antifašističkih" govana, propale ideologije, gluposti i dreka.

To ti je kao da ideš prčkati po govnu koje se pomalo osušilo na cesti, počne još jače smrditi...

Baader Meinhof
01-04-2011, 12:28
Genijalni Ivkošić u današnjem Večernjaku piše:

Ne vjerujem da su Mesićev zagovor diktatora Gadafija i protivljenje vojnoj intervenciji Zapada u Libiji izazvali toliku “uzbunu u diplomatskim krugovima” kako mediji govore i pišu. Jer, zacijelo se pamti Mesićevo dugačko i patetično “obraćanje naciji” pošto je počela američko-britanska okupacija Iraka, sročeno tako dramatično kao da je napadnuta Hrvatska. Bez obzira na opravdanost te okupacije, bilo je to tragikomično izigravanje svjetske veličine koje je u svijetu, onoliko koliko je imalo odjeka, moglo izazvati samo podsmijeh. I sa svojim silnim putovanjima i pohodima diktatorima kojih se kloni svaki pristojan državnik Mesić je svakog ozbiljnog pripremio za to da njegove nove nepodopštine ne doživi ni kao šok ni s čuđenjem. Ali ako je svijet manje-više ostao mrtav-hladan na Mesićeva mišljenja o događajima u Libiji (nitko se značajan na njih nije osvrnuo), njegovi su istupi zacijelo viđeni kao mrlja na zemlji koju je nekad vodio. Pogotovo ako se zna da mu država i poslije prestanka mandata plaća tjelesne čuvare i ured u kojem “radi”. Tako se, kaže Andrija Hebrang, “njegovi nakaradni politički stavovi puno ozbiljnije shvaćaju, pripisuju se državi i stvaraju nam probleme”. Možda se Hebrang krivo izrazio, njegovi stavovi vjerojatno Hrvatskoj ne stvaraju probleme i ne pripisuju se državi, koja ima svoja službena tijela i dužnosnike, nego se zacijelo smatra neozbiljnom – jer se u njoj ti stavovi uvažavaju i jer Mesića država još plaća.

Vlast je kriva što se on često ponaša kao da je još na Pantovčaku i što se, kad manje kad više izravno, izruguje i predsjedniku Josipoviću i Jadranki Kosor. Ali od toga izrugivanja je mnogo važnije nešto drugo - njegov silni “angažman” oko Libije samo je jedan od cijeloga niza dokaza da nikad nije imao osjećaja za državu, njezinu sigurnost i interese, što ohrabruje ljude s istim odnosom prema Hrvatskoj. To je pokazao i pokušajem puča u Hrvatskom saboru 1994. godine – da je tada uspio, ne bi bilo ni Oluje ni oslobođenja zemlje.

To dokazuje i umirovljenje skupine generala zbog pisma u kojem se protive kriminalizaciji Domovinskog rata i koje bi potpisao svaki normalan građanin Hrvatske. To dokazuje i njegovo svjedočenje u Haagu, i njegovo pričanje viceva o mrtvom Tuđmanu stranim novinarima, i optuživanje Tuđmana za podjelu Bosne i Hercegovine za što nema jednoga jedinog dokaza, i dijeljenje Tuđmanovih transkripata medijima, i dopuštenje inozemnim televizijskim ekipama da kopaju po Tuđmanovim ladicama i sefovima u predsjedničkim dvorima, i isprike zbog rata kao da je Hrvatska bila agresor... Osobna je Mesićeva sreća ili nesreća što se on ni poslije odlaska s predsjedničke dužnosti ne može suzdržati, premda je bio vrlo suzdržan kad je govorio o podrijetlu novca kojim je kupio dva stana, dvije garaže i zemljište na zagrebačkom Borčecu koje je platio nekoliko milijuna kuna.

Ali ni država se zacijelo ne bi smjela suzdržati pa bi ga trebala lišiti i čuvara i ureda koji papreno plaća iz proračuna. Tim lišavanjem bio bi i obeshrabren u svojoj brbljavosti i ta se brbljavost ne bi mogla poistovjetiti s državom.

U protivnom, Mesić će i dalje pridonositi određenom kaosu u javnosti. Jer, ne samo on sam nego i mnogi koji ga slušaju i gledaju pridaju njegovim riječima važnost kao da je još uvijek predsjednik države.

Lakrdijaši su uvijek imali svoju publiku, uvijek će je imati i Mesić, ali država ima jednostavan način da ga se oslobodi kako i sama zbog njega ne bi ispala lakrdijaškom – neka njegova ludovanja ne plaća i neka bivši predsjednik luduje o svom trošku.

Usput rečeno, tako bi se Hrvatska oslobodila malog dijela prljave ostavštine salzburškog zatvorenika Sanadera, koji je Gadafijeva prijatelja kupovao povlasticama koje će imati i poslije mandata. Mesić je u politici nuđen na sve strane, no nigdje ga nisu htjeli, još ga hoće samo država kojoj baca klipove pod noge.

Vepar
04-04-2011, 17:51

Ne bih se nikako složio. Jedna od rijetkih dobrih stvari, ako ne i jedina kod Cige je to što je htio ostvariti kontakte i suradnju sa što širim krugom zemalja i što se protivio imperjalističkim ratovima SAD-a od kojih mi nemamo nikakve koristi. Ti Amerikanci danas rade protivno interesima hrvatskog naroda u BIH, a Rusi, s druge strane, nam daju potporu. Također, ne bih rekao da izvršava britansku politiku jer je i Britanija bila angažirana u Iraku. Mislim da nam nije potrebno da postanemo potencijalna meta terorističkih napada i da naši ljudi ginu u pustinjama zbog energetskih interesa velikih zemalja, a također ni da sudjelujemo u porobljavanju drugih naroda.

TheBronxBomber
04-04-2011, 20:12
Ne bih se nikako složio. Jedna od rijetkih dobrih stvari, ako ne i jedina kod Cige je to što je htio ostvariti kontakte i suradnju sa što širim krugom zemalja i što se protivio imperjalističkim ratovima SAD-a od kojih mi nemamo nikakve koristi. Ti Amerikanci danas rade protivno interesima hrvatskog naroda u BIH, a Rusi, s druge strane, nam daju potporu. Također, ne bih rekao da izvršava britansku politiku jer je i Britanija bila angažirana u Iraku. Mislim da nam nije potrebno da postanemo potencijalna meta terorističkih napada i da naši ljudi ginu u pustinjama zbog energetskih interesa velikih zemalja, a također ni da sudjelujemo u porobljavanju drugih naroda.

Nisam protiv maksimalisticke hrvatske vanjske politike - ona koja ukljucuje sve i svasta - dobre odnose i dogovori sa svima ako ce to donijeti korist hrvatskom narodu i hrvatskoj drzavi. Dapace, pobornik sam takve vanjske politike.

Samo sto, govoriti o redikuloznom Mesicu kao o predstavniku takve maksimalisticke politike, je suludo.

Rijec je o covjeku koji je provodio britansku politiku u Hrvatskoj (unistio je Domovinski rat i rehabilitirao Srbiju) te koji je Hrvatsku balkanizirao (srbizirao).

O covjeku koji se je, ko fol, suprotstavljao Dodiku - te pri kraju drugog mandata "zaprijetio" prisjecanjem Brckog koridora (valjda vojskom koja nije u stanju braniti rodnu mu Orahovicu)...

A koga to Rusi podrzavaju u BiH, ne bih htio komentirati. Sasvim sigurno ne Hrvate.

Americka politika prema Hrvatima opcenito je katastrofalna. Ali nije uvijek bila takvom. 2000g. su se stvari naglo promijenile.

Dokle?
05-04-2011, 15:57
Ne bih se nikako složio. Jedna od rijetkih dobrih stvari, ako ne i jedina kod Cige je to što je htio ostvariti kontakte i suradnju sa što širim krugom zemalja i što se protivio imperjalističkim ratovima SAD-a od kojih mi nemamo nikakve koristi.
Ovo je netočno, Hrvatska je itekako imala jako puno štete zbog izdajničke politike cigana. Tko zna kako je sve to utjecalo na Haag, gdje bi Ameri mogli puno toga napraviti.
Od pokazivanja sredenjeg prsta Amerima mi nismo imali nikakve koristi, jedino štete. A ta komunistička spika o imperijalističkim ratovima je također vrlo loša za Hrvatsku. Hrvatska nema mišiće kako bi naudila USA i napravila neku konkretnu promjenu,jedino što Hrvatska treba brinuti kako vanjskopolitika utječe na njene interese.

Ti Amerikanci danas rade protivno interesima hrvatskog naroda u BIH, a Rusi, s druge strane, nam daju potporu. Također, ne bih rekao da izvršava britansku politiku jer je i Britanija bila angažirana u Iraku. Mislim da nam nije potrebno da postanemo potencijalna meta terorističkih napada i da naši ljudi ginu u pustinjama zbog energetskih interesa velikih zemalja, a također ni da sudjelujemo u porobljavanju drugih naroda.
Imaš pravo, bolje je da mi budemo porobljeni i da nas mrcvari tko hoće, nego da se udružimo sa jačima i zgrabimo nešto za sebe, jer ionako ništa ne možemo promjeniti.

Vepar
07-04-2011, 21:30
Fućkaš sud gdje bi Ameri mogli puno napraviti. Tu onda uopće nije riječ o pravu nego o politici. Tim gore, to znači da oni koriste taj Sud kao sredstvo ucjene; ako budete radili što tražimo, onda ćemo vam pomoći. A uz to ne priznaju Međunarodni kazneni sud i odbijaju mu izručivati svoje državljane. Licemjeri. Hrvatska ima više štete nego koristi od NATO-a, SAD-a itd. Ja sam za to da balansiramo među velikim silama, a ne da se ponašamo kao njihovi kmetovi.

caporegime
08-04-2011, 14:27
http://www.vecernji.hr/vijesti/libijska-novinarka-vas-mesic-ima-stav-politickog-placenika-clanak-273977

još smoi samo mi ostali kao zemlja u kojoj dobar dio ljudi i dalje ima visoko mišljenje o "čimpanzi koja govori" a što predstavlja dobar indikator idiotizma i zlonamjernosti

Humphrey
08-04-2011, 19:08
http://www.vecernji.hr/vijesti/libijska-novinarka-vas-mesic-ima-stav-politickog-placenika-clanak-273977

još smoi samo mi ostali kao zemlja u kojoj dobar dio ljudi i dalje ima visoko mišljenje o "čimpanzi koja govori" a što predstavlja dobar indikator idiotizma i zlonamjernosti

Ne zaboravi i BiH,i tamo veliki broj ljudi ima dobro mišljenje o spodobi sa tisuću lica.Naravno među njima nema baš Hrvata.:)

Nije da branim ova narod ali gledaj kako mediji prate tu otužnu mesićevu podršku Gaddafiju,kritike uopće nema.Razlog zašto neki Hrvati vole mesića je isti zbog kojeg vole i cajke.Naime, Hrvati kao i mnogi drugi ljudi se često povode za najnižim porivima.On je bio jednostavno riješenje u tada vrlo kompleksno vrijeme.Šovinist,rasist,"vicmaher" koji ljudima govori ono što žele čuti,možda je ono što čuju od spodobe čudno i čini se lažno ali sve je tako jednostavno i ne zahtijeva preveliko razmišljanje.I eto ti dva mandata na našu sramotu,ne samo kao naroda nego prvenstveno kao ljudi.

Ista stvar i sa Pravdom,on nije nudio dežurnog krivca u kampanji,on nije krivio Tuđmana,Hercegovce,on je možda čak i podlije od mesića osvojio izbore.On je nudio pravdu narodu koji je pravde željan,nudio je sebe kao stup potpore narodu kojem svi podmeću noge(najčešće narod sam sebi )i narod kao bezumna masa je to popušio.Otad Pravda nije niti jednom obećao pravdu.

caporegime
06-05-2011, 09:24
http://www.dnevno.hr/vijesti/crna_kronika/ukrali_su_mi_fotografije_mesicevih_orgija_s_mladim _djevojkama_na_pantovcaku/297567.html

još da netko ponovi ona saznanja o stanu na vrbanima i mesićevim posjetama studenticama....

Baader Meinhof
06-05-2011, 15:51
Vrbiku, ne vrbanima.

caporegime
06-05-2011, 16:47
vrba ovdje vrba ondje.....ustaškog li grada.
ima l šta na obzoru?
piva?
kava?

Baader Meinhof
22-06-2011, 23:08
http://www.vecernji.hr/vijesti/mesic-tudman-je-precijenjen-svatko-je-mogao-biti-predsjednik-clanak-303335

Kako njega jebe što on nije bio prvi hrvatski predsjednik i što ga je Tuđman izbacio iz stranke, pa to nije normalno. Možda mu je ta frustracija, koja će ga pratiti do smrti, i najbolja kazna za sva sranja koja je napravio.

Uzgred, vidi ga kako je napao "Tuđmanovu privatizaciju", dok sam sjedi u Nadzornom odboru INGRE, i kako Tuđmanov prijedlog o prijelaznom konfederalnom rješenju pripisuje sebi.

NorthStand
23-06-2011, 00:18
Koliko je ovo smeće iskompleksirano s Tuđmanom, mislim da će ga i u grobu spominjat.

Koliko jadan može čovjek bit, najbolji je primjer Stipe Mesić, jadnog li čovjeka čime se on bavi u kasnoj penziji.

caporegime
09-09-2011, 14:24
sjeća li se itko kako je majmun pred izbore 2000 godine lupetao okolo naokolo, kako će prodati predsjedničke dvore, kako će se voziti biciklom, kako mu ne treba avion niti ikakva rezidencija.

majmun je sve te privilegije imao , dapače bunio se kad su neki drugi počeli zahtijevati da ispuni obećano te je tvrdio kako nikad to nije ni rekao.
licemjerno govno, i dans, dok je nitko i ništa uživa u bezgraničnim privilegijama.

Pravo na sve privilegije do smrti

1. Vozi se u službenom automobilu, ima vozača i zaštitu

Bivši predsjednik ima pravo na osobnog vozača i službeno osobno vozilo te na fizičku zaštitu u skladu s posebnim provedbenim propisima – sve to na teret državnog proračuna.

2. Ima pravo na dobro opremljen ured i na dva službenika

Ima pravo na korištenje opremljenim uredskim prostorijama i dva službenika. Troškovi plaće službenika i rad ureda podmiruju se iz proračuna.

3. Povlastice stižu u roku od 30 dana do isteka mandata

Vlada će osigurati ured, računalnu opremu i potrebne službenike u roku od 30 dana od dana prestanka dužnosti predsjednika RH, ukoliko on to osobno zatraži.

4. Privilegije ima trajno. Troškove pogreba snosi RH

Svim privilegijima iz zakona bivši predsjednik može se trajno koristiti. U slučaju smrti bivšeg predsjednika, troškove pogreba snosi Republika Hrvatska.

kad vidim ovaj glupi narod koji je pušio njegovu priču, uopće se ni ne čudim kako se kod nas unatoč bogomdanim prednostima ništa pozitivno ne događa.
pa daj magarcu rudnik zlata, ništa mu neće pomoći da prestane biti ono što jest i što će uvijek biti-obični kenjac

Ilirk@
09-09-2011, 14:43
treba pisati zbirku mesićevih bisera, laži, podvala, svjedočenja, laži, krađa, podvala, laži... jedan moj frend radi to na jednom forumu.

caporegime
09-09-2011, 15:00
ideja je vrlo zanimljiva. mogli bi otvoriti i temu za to.
moraju li biti baš strogo citati iz medija ili može i po sjećanju?

Ilirk@
09-09-2011, 15:51
sve može. samo da se ne trola. sjećanje, citat, slika, članak, link.. s tim da sami linkovi nisu poželjni jer tekstovi sa njih nestaju brzo. treba čuvati vrijednu građu.

mardar
09-09-2011, 17:54
Kako je to lako evo danas jedne odvale:

„Sve je to laž i nije istina, ma kakvi god dokazi da se pronađu protiv mene.“ (Aludirajući na mogućnost pojavljivanja uplatnica koje dokazuju da je i Mesić godinama bio na Gadafijevoj platnoj listi.)

Ne može ovo niko samo Mesić ma niko na svijetu.Pa ko može ovo izjaviti.I ako ima dokaza dovoljno je da kaže da je laž.:):)

mardar
09-09-2011, 18:44
Evo ga još :

"Ništa bolje nije radio niti se ponašao ni Mesić. Karamarko je bio šef Mesićeva izbornog stožera. Dok su jednom u društvu Mesića sjedili njemu odani generali i suradnici, došla je vijest da je Srbija izručila Slobodana Miloševića haškome sudu. "ODLIČNO!" - komentirao je Mesić i nastavio: "Sad ćemo i mi lakše izručiti naše generale!" Čuvši taj sramotni trijumfalizam, Karamarko je ustao, okrenuo društvu leđa i sutradan dao Mesiću otkaz."

Baader Meinhof
10-09-2011, 03:44
Prije valjda osam mjeseci napisao sam na ovom portalu kako će Karamarko postati lider desnice. Tad je bio u nemilosti zbog pizdarija s BBB-ima. Samo da se zna.

Dakle, da razjebemo mitologiju odmah, pa da se razlikujemo od srba- Za Miloševića je odlučeno da će biti izručen u veljači 2001., a uhićen je 1. travnja 2001. godine. Karamarko je dao otkaz Mesiću 2002. godine, na funkciju šefa UNS-a, jer je, a valjda se zaboravilo, bio savjetnik za nacionalnu sigurnost vrlo kratko nakon izbora dok ga nije zamijenio Željko Bagić.

Meni Karamarko nije mrzak, dapače, kako današnja politika izgleda, čini mi se bolji od večine. No, svejedno, ne treba lažirati povijest, stoga, Mardar, gdje god da si to pročitao ili čuo, vidi tko je potpisao ili rekao, pa mu više nikad ne vjeruj.

Inkvizitor
10-09-2011, 09:39
Evo ga još :

"Ništa bolje nije radio niti se ponašao ni Mesić. Karamarko je bio šef Mesićeva izbornog stožera. Dok su jednom u društvu Mesića sjedili njemu odani generali i suradnici, došla je vijest da je Srbija izručila Slobodana Miloševića haškome sudu. "ODLIČNO!" - komentirao je Mesić i nastavio: "Sad ćemo i mi lakše izručiti naše generale!" Čuvši taj sramotni trijumfalizam, Karamarko je ustao, okrenuo društvu leđa i sutradan dao Mesiću otkaz."

Moš mislit. Možda se ustao i otišao da pokrene aparat za hvatanje Gotovine. On je organizirao tim za hvatanje.

ja mislim da je on Sanader br. 2, poslan od iste ekipe da desnicu i konzervativne glasače opet učini magarcima.

zaba1111
10-09-2011, 12:23
Prije valjda osam mjeseci napisao sam na ovom portalu kako će Karamarko postati lider desnice. Tad je bio u nemilosti zbog pizdarija s BBB-ima. Samo da se zna.

Dakle, da razjebemo mitologiju odmah, pa da se razlikujemo od srba- Za Miloševića je odlučeno da će biti izručen u veljači 2001., a uhićen je 1. travnja 2001. godine. Karamarko je dao otkaz Mesiću 2002. godine, na funkciju šefa UNS-a, jer je, a valjda se zaboravilo, bio savjetnik za nacionalnu sigurnost vrlo kratko nakon izbora dok ga nije zamijenio Željko Bagić.

Meni Karamarko nije mrzak, dapače, kako današnja politika izgleda, čini mi se bolji od večine. No, svejedno, ne treba lažirati povijest, stoga, Mardar, gdje god da si to pročitao ili čuo, vidi tko je potpisao ili rekao, pa mu više nikad ne vjeruj.

Kada si spominjao Karamarkovo preuzimanje desnice tada sam prenio ovaj mardarov citat iz Hrvatkog lista urednika Ivice Marijačića , a HL inače podržava i propagira Karamarka, a oni mi se čine u redu, mada nisu neka kvaliteta, ali djeluju pozitivno.

mardar
10-09-2011, 12:42
Ljudi polako radi se o ovome.Ja vjerujem da je Mesić to izrekao.Što znači kada kažete da ja ne trebam nečemu vjerovati ili ne.Svi se jednako mogu uključiti u rad ovoga portala .Kroz postavljanje postova,tekstova, kolumni.Ja mogu odgovarati samo za ono što osobno ja napišem i jedino u to vjerovati.A eto napisao sam par tekstova dobrih ili loših,na drugome je da to ocjeni.Ljudi posjećujem ja mnoge portale mislim da ste na jednom od najliberalnijih portala uopće.Niti vas ko briše ,ništa stavove možete iznijeti,muziku sve.Pokušajte na drugima.A ja postavim sa raznih strana vijest sa različitih portala uvijek će biti neko kome nešto izrečeno neće odgovarati.Ne odgovara ni meni.:):)

Humphrey
10-09-2011, 13:22
Moš mislit. Možda se ustao i otišao da pokrene aparat za hvatanje Gotovine. On je organizirao tim za hvatanje.

ja mislim da je on Sanader br. 2, poslan od iste ekipe da desnicu i konzervativne glasače opet učini magarcima.

Upravo tako, ako se i Karamarka podvali kao desnu, domoljubnu opciju onda sa nama stvarno nešto nije u redu.

Ideja da se ovdje dokumentiraju mesićeve laži, razne gluposti i patološka mržnja prema Tuđmanu, i nije tako loša, a ne bi trebala biti ni teška. Taj čovjek(ovo čovjek ne treba shvatit doslovno) i nema izjave koja nije prepuna laži, gluposti i mržnje prema Tuđmanu i Hrvatskoj.

mardar
10-09-2011, 15:27
"- Uvaženu prof. dr. Kasapović, čini se, strašno smeta mogućnost da država plati moj pogreb („koje li groteske“, kaže ona). Ne sjećam se nekako da je tako govorila u vrijeme kada je država doista pokrila trošak pogreba dr. Franje Tuđmana. Moja obitelj, međutim, zna da sam od njih tražio čvrsto obećanje kako u mojem pogrebu država neće sudjelovati ni na koji način. Tako će i biti, ali uvaženu profesoricu ipak moram razočarati: načekat će se da to doživi, jer imam namjeru još dugo živjeti i biti aktivan – na dobro svoje domovine, Republike Hrvatske. Usprkos tome što se njoj to ne sviđa, naposljetku će Mesić."

Mesić u današnjem Obzoru.Ja se nadam ipak da će ga Bog prije poslati gdje ga spada.Na dobrobit Hrvatske i Hrvata.Kreatura namjerava dugo živjeti.:(:(::lupalupa

Graničar Jozo
10-09-2011, 16:19
koja konjina. zar nije tuđman u trenutku svoje smrti bio predsjednik RH. o konja majko moja mila...

ja mislim da bi hrhb.info vrlo rado platio brzi pogreb te konjine.

mardar
10-09-2011, 18:38
Ma ide ovo na naslovnicu ovo i još nešto.Bolesnik

mardar
11-09-2011, 17:43
Evo majmuna za Press :

- Slobodan Milošević najveći je krivac za rat 90-ih godina na prostorima bivše SFRJ, a Franjo Tuđman je odmah iza njega - ustvrdio je to bivši predsjednik Republike Hrvatske Stjepan Mesić u velikom intervjuu koji je dao za beogradski dnevni list Press.

caporegime
20-09-2011, 22:00
http://slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/149512/Default.aspx

Graničar Jozo
20-09-2011, 22:44
http://slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/149512/Default.aspx

davno je o ovome pisao margetić. ima o tome čak i u komentarima na slobodnoj.

ništa ovo nije novo. nego sam negdje pročitao zanimljiv komentar, to je da se šverc droge odvijao najviše preko HV-a. i da je kruljac bio dio te igre... čisto sumnjam da je istina, ali eto, samo da spomenem.

Inkvizitor
21-09-2011, 09:38
Svatko tko je to trebao znati znao je. I to opet ništa ne bi smetalo da treći put bude izabran izabran za predsjednika. To je tako i šlus. Nije problem u njemu nego u narodu. Samo kod Hrvata bi takav osoba nešto više od varijetetskog zabavljača i to u nekoj šupi. To samo govori o nama kolikov rijedimo kao narod.

Sad će Tomica Karamarko povest hrvatsku desnicu. Tako to ide.

caporegime
21-09-2011, 09:42
mislim da nije toliki problem što je 30-35% stanovnika s pravom glasa stalo iza tog pajaca i moralnog gnjileža, nego je problem što se onih 40% zdravih ljudi u društvu nikako ne može dogovoriti i što oni svojom aljkavošću, nemarom i bijednom razinom političke svijesti dopuštaju da ih manji broj dobro organiziranih gnoma vozaju ko mlade majmune.

Inkvizitor
21-09-2011, 10:06
mislim da nije toliki problem što je 30-35% stanovnika s pravom glasa stalo iza tog pajaca i moralnog gnjileža, nego je problem što se onih 40% zdravih ljudi u društvu nikako ne može dogovoriti i što oni svojom aljkavošću, nemarom i bijednom razinom političke svijesti dopuštaju da ih manji broj dobro organiziranih gnoma vozaju ko mlade majmune.

I to je točno ali ne mjenja činjenicu da postoji dovoljan broj ljudi koji su mogli njega izglasat. I oni su dio naroda. Znači mi kao narod ne valjamo.

nemamo svijesti , nemamo državotvornosti, imamo izdajica koliko tri velike nacije skupa. Matoš je o tome pisao još prije 100 godina a mogao je i prije 5oo ili za 500.

Nama može jedan cirkusant, hohštapler, kriminalac i otužni blefer voditi državu deset godina i da se nitko ne počeše po guzici. I to dok se mrtvi još nisu ohladili..heeeej.

caporegime
21-09-2011, 13:09
I to je točno ali ne mjenja činjenicu da postoji dovoljan broj ljudi koji su mogli njega izglasat. I oni su dio naroda. Znači mi kao narod ne valjamo.

nemamo svijesti , nemamo državotvornosti, imamo izdajica koliko tri velike nacije skupa. Matoš je o tome pisao još prije 100 godina a mogao je i prije 5oo ili za 500.

Nama može jedan cirkusant, hohštapler, kriminalac i otužni blefer voditi državu deset godina i da se nitko ne počeše po guzici. I to dok se mrtvi još nisu ohladili..heeeej.

postoji i prevelik broj ljudi koji su ga podržavali ali ni to ne bi bio problem da je nas 30-40% naroda čvrsto i nepodjeljivo.

TheBronxBomber
21-09-2011, 15:57
Hrvat bi svog cacu proda za pare. A di nece hrvatske branitelje.

TheBronxBomber
21-09-2011, 16:26
Splet UDB-e, posrbica, komunista, cetnika, raznih ljevicara, NGO-vaca, polutana i stvarnih izdajnika. To je hrvatska zbilja. To je raj za bizarne ljude i one koji vole bizarno.

JEBES "drzavu" koja prihvaca optuznicu iz susjedne koljacke zemlje koja je izvrsila agresiju i pobila Hrvate prije 20 godina.

To nije "drzava," to je ustanova za mentalno oboljele.

TheBronxBomber
21-09-2011, 16:40
Burić je pak prozvao kompletan hrvatski državni vrh kazavši da su ove optužnice "rezultat izdajničke, podaničke i samoubilačke politike Vlade i predsjednika države."
- Preduvjet za ove optužnice bila je presuda Glavašu u Hrvatskoj, a jedina razlika između srpske optužnice i hrvatske presude je u tome što je jedna pisana na ćirilici, a druga na latinici. Hrvatsko sudstvo je ekspozitura srpskog sudstva, a oba su ekspoziture Suda u Haagu - rekao je Burić.

I to bi bilo to.

Borna Bekijski
22-09-2011, 11:26
Mene jedna stvar interesira.
Nikada nisam sreo nekoga iz RH a dođem redovno u nju tko mi je rekao da je glasao za Stipu Mesića.Očito se povijest ponavlja jer sam nedavno bio u Zagrebu i opet nisam sreo nikoga tko bi mi rekao da je glasao za Josipovića.
Ili mi je krug u kome se krećem previše uzak(u što sumnjam) ili ljudi jedno govore a drugo glasuju.Jednostavno ne vidim drugo objašnjanje.I da u prvom krugu su svi glasali za Tuđmana , Bandića,Hebranga a nitko za Vesnu , Kajina i naravno Josipovića.

caporegime
22-09-2011, 12:18
pa valjda se družiš uglavnom sa sebi sličnim ljudima, hercegovcima ili ljudima sličnih životnih stavova.
ja čak koji živim u zagrebu, i znam svakakvih, mogu reći da su mesićevi glasači u debeloj manjini u krugu ljudi koje poznajem
dakle širem krugu ljudi

Borna Bekijski
22-09-2011, 12:58
Znači postoje.Već sam počeo sumnjati u svoj razum.To kakav je mentalni sklop čovjeka koji Stipu Mesića vidi kao najbolje riješenje je stvar za dublju psihološku analizu.

caporegime
11-10-2011, 16:47
O bivšem hrvatskom predsjedniku Stipi Mesiću napisano je brdo tekstova, jednu knjigu je sam napisao “Kako smo rušili Jugoslaviju”, o njemu su napisane i dvije biografije “Domovinski obrat” Ivice Đikića i “Deset boljih godina” Krešimira Pavelića. U desecima drugih knjiga se spominju Stipu Mesića, pa slobodno možemo reći da su za o bivšem predsjedniku isječene cijele šume, potrošeno je mnogo trake, no ipak neki detalji ostali su potpuno nepoznati javnosti jer ih je bivši predsjednik brižno skrivao.
Pretpostavljam da je mnogima ostalo u sjećanju scena kad su mu u vojarni na Dračevcu nedugo nakon što je prvi put izabran za predsjednika dobacili:”Mesiću cigane”.

Tek novoizabrani Tuđmanov nasljednik se okrenuo i rekao: “Nemojmo vrijeđati ničije roditelje”. Kao mnogo toga kod Mesića i ta izjava je izazvala oprečne reakcije, no, nikad ga nitko javno nije upitao je li mu i tko je u obitelji možda bio romskog podrijetla? Odavno se genetika više ne smatra rasističkom disciplinom i u tom pitanju ne bi trebalo biti nešto sramno. Sramnije je prikrivati pravo podrijetlo, a predsjednik Mesić je upravo to radio.

Najžešči protivnici na svojim portalima nazivali su ga Stevan Ujdurović, i pisali su kako je srpskog podrijetla, ali prava istina još nije javno objavljena. Odnosno, bili su blizu jer Ujdurović bilo je prezime Mesićevog djeda. Pravim imenom i prezimenom zvao se Ujdurović Idriz i bio je Rom iz Like, koji je kasnije uzeo prezime svoje žene Stipine bake Marije, a promjenio je i ime u Ivan. Njegovi rođaci su iz Jezerana, mjesta na padini planine Kapela u Lici. Ni u jednoj biografiji Stipe Mesić svog pretka Ujdurović Idriza nije spomenuo, niti je pravo ime djeda ikada objavljeno u javnosti.

Sve podatke o pravom imenu i prezimenu djeda Stipe Mesića navodno ima odvjetnik Milivoja Ašnera, koji je ove godine preminuo u Klagenfurtu u devedesetpetoj godini života. Milivoj Ašner je bio Židov, zapovjednik ustaške policije u Požegi. Poslije rata sklonio se u Austriji, a Stipe Mesić je bio jedan od najvećih zagovornika njegovog izručenja i suđenja u Hrvatskoj.

U biografiji “Domovinski obrat” Ivice Đikića Stipe Mesić je opisao kako su mu ustaše prvo ubile djeda Ivana haesovca na početku rata, a na kraju rata 1945. i baku Mariju.

Podrobno je opisao kako mu je baku odveo i negdje na nepoznatom mjestu zaklao ustaša Jozo Vulić, čiji su roditelji također u orahovicu doselili između dva svjetska rata i da je nakon rata odležao 20 godina, te da je izašao upravo na dan kad je budući hrvatski predsjednik došao u Staru Gradišku na odsluženje zatvorske kazne i bio je smješten na mjesto ubojice svoje bake.

U svojim biografijama i biografskim tekstovima Stipe Mesić je tvrdio da mu je majka umrla kad je imao godinu dana i da ga je odrhranila maćeha Mileva.

Zaboravio je spomenuti da ga je maćeha Mileva krstila u pravoslavnoj crkvi Sv. Nikole u Orahovici kad mu je bilo pet godina. Stipe Mesić u svojoj biografiji tvrdi da je kršten u katoličkoj crkvi, što i nije toliko važno jer i jedno i drugo krštenje podjednako vrijede i spadaju u najvažniji su sakrament u krščanstvu. Podaci o knjizi krštenih u manastaru u Orhovici su nestali početkom devedesetih. Ono što je pisalo u toj knjizi očito je mnogima smetalo, ali srpski portali nisu zaboravili spomenuti da je drugog hrvatskog predsjednika othranila i krstila pomajka Mileva rođena Jović.
Stipe Mesić je očito imao potrebu svoju biografiju prilagođavati dnevno-političkim potrebama. Pa se s pravom možemo pitati što ćemo još svašta doznati od onoga što je drugi hrvatski predsjednik u dva manadata do sada uspješno skrivao od javnosti. I to je zaspravo sramota, posebno za čovjeka koji se predstavlja kao antifašist i pripadnik ideologije za koju su svi ljudi jednaki.
Dražen Stjepandić tjedno.com

zaba1111
24-10-2011, 19:58
Pita Petričić Mesića u sudnici što je bilo s novcima koje je dobio u Australiji, kaže Stevica da je ček od 50 000 dolara dobio za gospićku bolnicu, ali kako je bila gužva ček se zagubio.

Nova TV prenijela u udarnom terminu, HTV ništa ne spominje, portale nisam gledo.

http://www.youtube.com/watch?v=-TLTh-Icdmc
Vjerovatno nije Stpica kriv, moguće da su siromahu čekovi ispali jer je imao šuplje odjelo, nije pošten čovjek imao za neko skupo, a moguće je i da mu je netko u onoj gužvu ukro ček, oće dijaspora.

zaba1111
24-10-2011, 20:01
Ima li netko da se razumije u obradu klipova, da spoji ovaj dio kad Mesić stavlja ček od 100 000 dolara u jaknu i ovo kad izjavljuje da se ček za gospičkiu bilnicu izgubio u gužvi, klip treba poslati svim medijima , a kao zanimljiv nema sumnje da bi obarao rekorde gledanosti.

Ilirk@
24-10-2011, 20:14
tv jabuka, upravo priča antun kačinari, glavni svjedok u optužnici protiv mesića

zaba1111
24-10-2011, 22:22
Maloprije gledam vijesti NOVE tv i ponovljen je isti prilog kao u pola 8, ali ovaj put bez genijalnog tumačenja o konfuziji i nestanku čeka od 35-50 tisuća dolara. Još uvijek je jak i ovo mediji ignoriraju, a Nova TV izbacila najzaniljiviji dio.

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/ekskluzivno-mesic-na-sudu-o-vezama-s-albanskom-mafijom.html

Četvrti klip na 1:25,

caporegime
24-10-2011, 22:43
može li netko to skinuti? ja pokušavam ali ne mogu. treba staviti na jutjub jer će ovi s nove, ako su već izbacilki s vijesti, sigurno skinuti i sa portala.

mardar
24-10-2011, 23:25
Je li ovo na snimkama ona današnja baraba i kreatura Mesić.:confused::confused::(:009:mad:mad:

Dr. Vito Dugonoga
25-10-2011, 00:46
On je Susku u URED odnio novac 1991.
a Susak je ministar od 1992.

Stavio u kaput cek od 100 000 $
a nesto cek od 30 000$, u guzvi..

I di su sad Miroslav Tudman, Domazet, Hodak..
Oni g tribaju tuzit i strpat u dozivotni zatvor
a ne odrzavat tribine i piskarat po mediima!!

Dr. Vito Dugonoga
25-10-2011, 15:49

Nek si ti naso izgovor za pljuvat po narodu!!
Takvi ko ti sigurno zive na grbaci naroda
i smeta im sto je mesic sposobnii lopov od njih!

A nisi pomislio kako su izbori mogli bit namisceni
pogotovo sto Cigan je spominjo glasanje mrtvi..

Inkvizitor
26-10-2011, 10:15
Mesiću se ništa neće dogodit i ovo nazovi suđenje će se pretvorit u farsu. Niti ima političke volje da se on presudi niti je maknut itijedan kadar iz pravosuđa, nastao u komunističkom dobu, Njegovi ljudi drže medije, ekonomiju, policiju, pravosuđe, školstvo..sve je pod šapom New Udbe.

TheBronxBomber
26-10-2011, 14:56
Zaboravio si nesto, Inkvi.

Narod ga voli. Jako veliki dio naroda u Hrvatskoj ga voli. Vole i Josipovica. Ne pusim vise price o instalaciji. Instaliranje postoji, dakako, ali je nepobitna cinjenica da ga narod u Hrvatskoj voli.

Inkvizitor
26-10-2011, 15:05
pa o tome smo milion puta..pučina je stoka jedna grdna..

Marta
26-10-2011, 15:10

Narod ga voli. Jako veliki dio naroda u Hrvatskoj ga voli. Vole i Josipovica. Ne pusim vise price o instalaciji. Instaliranje postoji, dakako, ali je nepobitna cinjenica da ga narod u Hrvatskoj voli.

Mi smo se navikli na to da medju nama ima jako puno cudnih likova (blago receno). Al kako drugima u Europi objasniti da ljudi i dalje glasuju za komunjare nakon sto smo krvlju platili slobodu i toliko zeljeli demokratsku drzavu?

Kad to pokusavas objasniti strancima kojima je taj nas fenomen nepoznat oni te gledaju kao vanzemaljca.

TheBronxBomber
26-10-2011, 15:24
Ja cu se ponovno pozabaviti razdobljem "demokratskih promjena" i rata u Hrvatskoj. Ni tada nesto nije bilo u redu s tim narodom. Stavljam sve pod reviziju.

Sto Bludisa govori: da je ucinio uslugu svima sto je doveo Racana na vlast jerbo je u HDZ-u komunista dvostruko vise. :D

Marta
26-10-2011, 15:31
Mi smo imali otezane okolnosti zbog ratnog vihora koji se pretvorio u pakao. Nasa politicka scena je bila poput nogometnog igralista, samo su se dresovi mjenjali.

TheBronxBomber
26-10-2011, 15:34
Rat je za Hrvate (ali za Hrvate) bila dobra okolnost, jer bez rata ne bi bilo Hrvatske (tocnije, bez suludog Milosevica i veliko-srpskih apetita).

Rat je prosao; nije puno od njega. I vec je stvorena Jugoslavija.

Marta
26-10-2011, 15:51
Rat se s nase strane nije mogao izbjeci al se mogla Juga raspasti i bez rata da cejeni nisu imali stoljecima stare ideje o vekovnoj velikosvrbiji, tako da je bila otezavajuca okolnost, jer je komunizam bio svakako u zadnjim trzajima na tlu starog kontinenta. Buducnost mu je bila ogranicena do kraja 1991 godine.

To sto u nasim redovima ima previse crvenih nostalgicara to je druga prica, u biti se u njihovim glavama i zivotima Juga nije nikad ni raspala, samo su se okviri malo promjenili, njima cak na bolje.

TheBronxBomber
26-10-2011, 15:57
Juga se ne bi raspala bez Milosevica. Nikako.

Marta
26-10-2011, 16:19
ma bi, to je bio zub vremena

Dr. Vito Dugonoga
26-10-2011, 18:17

Obozavaju ih! Ko i ti Obamu!

Dr. Vito Dugonoga
26-10-2011, 18:18
pa o tome smo milion puta..pučina je stoka jedna grdna..

A ti si gori od ikakve stoke!!

Ako ista pod svoj uspij komunjare mogu upista
to je sirenje omalovazavanja naroda!!

Dok taj isti narod, uvik kad je bilo do njega- NIKAD NIE ZAKAZO!!

Inkvizitor
26-10-2011, 18:24
ovo je zadnji put da ti se tolerira ovo stalkanje..još jednom, letiš i ti i svi tvoji upisi..

Dr. Vito Dugonoga
26-10-2011, 18:55
Mi smo se navikli na to da medju nama ima jako puno cudnih likova (blago receno). Al kako drugima u Europi objasniti da ljudi i dalje glasuju za komunjare nakon sto smo krvlju platili slobodu i toliko zeljeli demokratsku drzavu?

Kad to pokusavas objasniti strancima kojima je taj nas fenomen nepoznat oni te gledaju kao vanzemaljca.

Pa te iste komunjare i JESU tribale rat kako bi sacuvale vlast!
Sta je tu tesko i cudno objasnit, pogotovo Europljanima
bar onima koi bar svoju ovist poznaju..

Dr. Vito Dugonoga
26-10-2011, 18:57
Ja cu se ponovno pozabaviti razdobljem "demokratskih promjena" i rata u Hrvatskoj. Ni tada nesto nije bilo u redu s tim narodom. Stavljam sve pod reviziju.

Sto Bludisa govori: da je ucinio uslugu svima sto je doveo Racana na vlast jerbo je u HDZ-u komunista dvostruko vise. :D

A kakve veze ima NAROD s tim?!?!

Evo, u BiH Hrvati su birali kog su postivali
i onda doso Mesic i stavio Bobana i Bobanovce..

Dr. Vito Dugonoga
26-10-2011, 18:58
Rat je za Hrvate (ali za Hrvate) bila dobra okolnost, jer bez rata ne bi bilo Hrvatske (tocnije, bez suludog Milosevica i veliko-srpskih apetita).

Rat je prosao; nije puno od njega. I vec je stvorena Jugoslavija.

A ti si Vidoviti Jovan?!?

Dr. Vito Dugonoga
26-10-2011, 19:06
ovo je zadnji put da ti se tolerira ovo stalkanje..još jednom, letiš i ti i svi tvoji upisi..

Prvo sam sebe kazni radi mrznje prema narodu!

Nemoj ti meni nista tolerirat, nit cu ja dopustit pljuvanje po narodu!
Nema tu stalkanja, nego si ti jedan od ritki koi uziva u "okrivljavanju" naroda!

Trolas temu- na temi o mesicu TI PLJUJES NAROD- nisi ni malo bolji od njega!!

Za sve rasprave sa mnom imas Dvoboj, a ovde mores o temi i napisanom!!

O Cvrkvi ne das ni pisnit, ni teoloski, a po hrvatskom narodu deres ko Cedo po diviziii!!

Faca si kad napadas narod.. nista umnie od mesica.. al narod je istrpio i vece.. i tebe ce..

Otkud tebi pravo CITAV JEDAN NAROD, i to ko biva svoj, NAZIVAT STOKOM!?!?!?!?!?!?!

mardar
26-10-2011, 19:16

Nema tu stalkanja, nego si ti jedan od ritki koi uziva u "okrivljavanju" naroda!

O Cvrkvi ne das ni pisnit, ni teoloski, a po hrvatskom narodu deres ko Cedo po diviziii!!

Faca si kad napadas narod.. nista umnie od mesica.. al narod je istrpio i vece.. i tebe ce..

Otkud tebi pravo CITAV JEDAN NAROD, i to ko biva svoj, NAZIVAT STOKOM!?!?!?!?!?!?!

Smiri ganglije Vito piši postove a ne djeli packe i ne drži se najpametnijim.Ako nisi razumio što je Inkvi htio reći preskoči.

Inkvizitor
26-10-2011, 20:33

Ti ćeš mi reć.

kao prvo nećeš više pod krinkom rasprave hodat za mnom ko pašće i lajat s namjerom da uvrijediš.

Samo budala poput tebe bi parafrazu nazvao pljuvanjem po narodu. I ako pljujem to je moj narod, ti si mi ga se našao branit ko da se ne sjećam šta si pisao prije par godina i pljuvao Tuđmana i svu hrvatsku politiku u Bih i općenito i krivio ih što su napali nevoljne bogumile-muslimane.

Zato ne prdi i ne glumi a stalkati nećeš..

zaba1111
26-10-2011, 21:03

Kako ga neće voliti kad o njemu čuje samo najbolje, sve što je kompromitirajuće ili ga ne prikazuje u najboljem svijetlu se prešućuje ili se oprvadava.
Da se netko naš našo u situaciji u kojoj je on bio u sudnici svi bi mediji danima pa i godinama spominjali kako je izgubio ček u gužvi, o tome bi bilo Otvoreno, a brujali bi potrali i forumi , moglo ga se iskomromitirati nebrojno puta, ali se zataškavalo, najluđi slučajevi su bili kad je rekao da mu je prijatelj dao 2 mil kn za stan ili da je istina da je on zvao direktora HPBa da da kredit od 350 milona nekoj tvornici u Orahoivici koj je nakon toga propala zajedno s državnim novcem i otome niko ništa.
Dobro medije nemamo, ali nitko ništa ni od nas, a možemo svi mi i s ovog i HB foruma na fejsu staviti snimku iz sudnice i puno bi ljudi to vidjelo, ali kad mi nemamo ni nekoga je voljan urediti 2 klipa, da je netko naš u nezgodnoj situciji frcalo bi sve po fejsu.

TheBronxBomber
26-10-2011, 21:46
Obozavaju ih! Ko i ti Obamu!

Ja mogu cak i obozavati Obamu, ali za njega ne bih nikada glasovao! :mig:

TheBronxBomber
26-10-2011, 21:48
Kako ga neće voliti kad o njemu čuje samo najbolje, sve što je kompromitirajuće ili ga ne prikazuje u najboljem svijetlu se prešućuje ili se oprvadava.
Da se netko naš našo u situaciji u kojoj je on bio u sudnici svi bi mediji danima pa i godinama spominjali kako je izgubio ček u gužvi, o tome bi bilo Otvoreno, a brujali bi potrali i forumi , moglo ga se iskomromitirati nebrojno puta, ali se zataškavalo, najluđi slučajevi su bili kad je rekao da mu je prijatelj dao 2 mil kn za stan ili da je istina da je on zvao direktora HPBa da da kredit od 350 milona nekoj tvornici u Orahoivici koj je nakon toga propala zajedno s državnim novcem i otome niko ništa.
Dobro medije nemamo, ali nitko ništa ni od nas, a možemo svi mi i s ovog i HB foruma na fejsu staviti snimku iz sudnice i puno bi ljudi to vidjelo, ali kad mi nemamo ni nekoga je voljan urediti 2 klipa, da je netko naš u nezgodnoj situciji frcalo bi sve po fejsu.

Daj, bolan... to ne prolazi vise. Ispada da je Mesic vlasnik mreze koja pokriva citavo drustvo, svaki medij, svaku novinu, svakog covjeka u zemlji.... kako ne. Postoji ta neuvo-Udbaska mreza, of course...

Ali to nije razlog Mesiceve nedodirljivosti. Mesic je odraz velikog dijela naroda u Hrvatskoj, i otud nedodirljivost.

TheBronxBomber
26-10-2011, 21:49
Usput, da ti kazem, cili internet (a narod u Hrvatskoj se kurci da je tehnoloski napredan) je nacickan dokazima protiv Mesica - do kojih je itekako lako doci!

TheBronxBomber
26-10-2011, 21:53
HTV je prikazao video-zapis ne samo britanskog novinara kako ulazi u Tudjmanov arhiv, vec i interview koji je Mesic dao tim istim novinarima. Pa ga opet vole! Vole pa vole.. Amen.

ljuta trava
26-10-2011, 21:58
Vole ga oni koji su ga i postavili tamo gdje je i bio , a isti ti su i gazde u medijima , i dok im služi sa svojom prljavštinom koristit će ga , a kad im ne bude više koristan , skončat će kao i njegov brat u Libiji .

Dr. Vito Dugonoga
26-10-2011, 22:01
Ti ćeš mi reć.

kao prvo nećeš više pod krinkom rasprave hodat za mnom ko pašće i lajat s namjerom da uvrijediš.

Samo budala poput tebe bi parafrazu nazvao pljuvanjem po narodu. I ako pljujem to je moj narod, ti si mi ga se našao branit ko da se ne sjećam šta si pisao prije par godina i pljuvao Tuđmana i svu hrvatsku politiku u Bih i općenito i krivio ih što su napali nevoljne bogumile-muslimane.

Zato ne prdi i ne glumi a stalkati nećeš..

Kad niko drugi nece..

Ah, sad si ositljiv, a kad se mene napadalo
bez ikakve i namire raspravljanja o onom sto pisem
tad si to odobravo, navise po vec zakljucanim temama!

Iako- nisam te vrido, samo iznosio cinjenice, konstatirao
ono sto sadrze tvoi upisi, a tebi bas i nie najjasnie, po obicaju..

Neko ko ima hrvatsko drzavljanstvo, nie i Hrvat, a pogotovo politicki!!
Ti vrlo dobro znas za to, ali, iz nemoci i slabosti, postajes podzeman!

Jedini glumac ovdi si ti, pljunuti mesic, saljivdia kad nema sta pametno rec
i, sto je najzanimljivie- podoban na svakom forumu, i svakom okreno leda!
Moglo bi se toga jos nac.. poput ovoe kavanske svadljivosti i ricnika..

Raspravljaj ko sto to rade razumni ljudi, a ne ko siledzia koi ima vlast u ruci!

To sto sam pljuvo, pljuvo sam s pravom- ko sto se danas, na nasu zalost, i vidi..
Znao sam sta se sprema, a znao je i narod.. znao je ko mu je komsia i sta mu misli..

Valjda ova forum nie tvoj, pa cu i dalje nastavit pisat po njegovim pravilima!

Dr. Vito Dugonoga
26-10-2011, 22:05

Mislim kako je ovo najblize istini!!

Mediski- Hrvati ne postoje!

ljuta trava
26-10-2011, 22:06
Nažalost , u današnjoj Hrvatskoj je lijeva opcija izuzetno dobro organizirana i ima neskrivenu podršku dvije TV kuće sa nacionalnom koncesijom , kao i HTV , a ne treba niti spominjati EPH , a evo danas smo upravo svjedoci potpisanog sporazuma V.lista i Nove Tv , o zajedničkom praćenju predstojećih izbora , a ne treba niti spominjati i ,,nezavisni,, media servis . Potrebno je samo malo pratiti , tko su vlasnici medija , atko istinski sa njima upravlja ...
Zar nije pomalo čudno , da je Gjenero i cijela ekipa Puhovski ipak melo pretjerano medijski prisutna , da ne spominjem drugaricu Teršelićku i slične likove .
Mediji su se već opredjelili , ostaje samo narodu izići na izbore ...
Mesić vrlo dobro zna , da bi pobjedom desne opcije vrlo brzo otišao na sastanak sa svojim starim prijateljom Sanaderom i zadržao se nekoliko godina sa njim u ugodnom razgovoru iza čvrstih rešetki .Veleizdaja , će kad tad doći na naplatu...

zaba1111
26-10-2011, 22:27
http://www.youtube.com/watch?v=J92PT_jqCvA

Ajde sad svi stavite na fejs.

Dr. Vito Dugonoga
26-10-2011, 22:38
Dobro napravljeno!

Stavio..

zaba1111
26-10-2011, 22:39
HTV je prikazao video-zapis ne samo britanskog novinara kako ulazi u Tudjmanov arhiv, vec i interview koji je Mesic dao tim istim novinarima. Pa ga opet vole! Vole pa vole.. Amen.

Nitko osim nove tv nije prenio suđenje, a oni su skinuli sporni dio u drugom ponavlljanju, da bi se nešto primilo potrebno je o tome na sav glas, u svim medijima, to što nešto ima na internetu je dovoljno za 5-10 posto ljudi,ali da bi masa shvatila nešto potrebno je puno više. Oni odrađuju posao, a mi ništa, najlakše je reći ne valja narod i ne raditi ništa dok oni sustavno rade na svim poljima, velika je razlika u svijesti naroda prije 2004. i sanadera i poslije, i to nije slučajnost, nego sustavni rad.

Dr. Vito Dugonoga
26-10-2011, 22:42
Nitko osim nove tv nije prenio suđenje, a oni su skinuli sporni dio u drugom ponavlljanju, da bi se nešto primilo potrebno je o tome na sav glas, u svim medijima, to što nešto ima na internetu je dovoljno za 5-10 posto ljudi,ali da bi masa shvatila nešto potrebno je puno više. Oni odrađuju posao, a mi ništa, najlakše je reći ne valja narod i ne raditi ništa dok oni sustavno rade na svim poljima, velika je razlika u svijesti naroda prije 2004. i sanadera i poslije, i to nije slučajnost, nego sustavni rad.

Bas tako!!!!

Koliko im je samo tribalo
nakon Tudmanove smrti priuzet vlast..

mardar
26-10-2011, 22:46
http://www.youtube.com/watch?v=J92PT_jqCvA

Ajde sad svi stavite na fejs.

A poslat ću ovo još na jedno mjesto da pogledam a Zaba već sam ja stavljao o njemu i ovdje i na www.dragovoljcu je prenešeno.Probat ćemo opet tamo.:):)

A sastavimo nešto teksta noćas:):)

mardar
26-10-2011, 22:53

Pa daj složi par riječi Zaba i ide barem negdje a možeš to

zaba1111
26-10-2011, 23:00
Imaš ovdje na portalu dobar tekst.

Inkvizitor
27-10-2011, 09:04
Ljudi moji pa o Mesiću ima toliko kompromitirajućih materijala za deset suđenja. Zaba kaže ne zna se. Sve se zna. Ali kad njegovi drže sve, od medija do pravosuđa i moš se slikat.

Pa ova snimka je izišla u kompletu dvostrukom pobjedom u 2 svj. ratu. I ??

caporegime
04-11-2011, 10:43
http://www.vecernji.hr/vijesti/mesic-bih-ima-najtolerantnije-drustvo-europi-clanak-342854

idiot ne prestaje s baljezganjem.
kakav bush, kakav berlusconi.....mi imamo najvećeg debila koji je vršio najvišu funkciju

NorthStand
04-11-2011, 19:46
Dovoljno je za reć, da je čovjek stao u obranu Gadafija, u trenutku kad se cijeli svijet zgražao činjenici da je isti, odbio sić s vlasti mirno i vojnim putem obračunat s svim svojim neistomišljenicima u vlastitom narodu. Dakle klasični zločinac i diktator, al to nikoga ne treba pretjerano čudit, jer Mesić na veliko hvali i Tita koji je pobio na desetke tisuća nevinih hrvata, a gdje neće ignorirat zločine nad tamo nekim Libijcima. Želim reć, da je on davno pokazo svoje lice, najobičnije smeće. Prvo je ko čovjek zadnje govno, a onda i ko Hrvat i bivši političar. Al to što je on pobjedio dva puta, s 1.500.000 glasova više govori o ljudima koji su glasali za to smeće, nego on sam o sebi s ovakvim izjavama i političkim svijetonazorima koje posjeduje. Ima on kao što vidimo, i previše istomišljenika diljem naše zemlje, i po meni oni su puno veći problem od njega. Sve što je on govorio, u HR zavidan broj ljudi podržava, pa tako i njegovu politiku prema BiH, koja je blago rečeno tragikomično. On bi kao pravi orjunaš i jugović, građansku BiH, samo kao i europejci ameri i svi ostali ne zna kako do toga doći. I ako na ičemu čestitam srbima, onda im čestitam na tome da im razbijaju planove u nekakvoj maloj jugoslaviji unutar BiH, jer bez RS Bošnjaci bi došli do te "građanske BiH". U kojoj bi svi narodi, pogotovo Srbi i Hrvati s vremenom postali čista statistika pored Bošnjaka. Nemojmo zaboravit primjer Kosova gdje je prije 1971 godine, omjer bio 73 posto na prema 18 posto. A danas je, omjer u korist albanaca 92 posto na prema 6-7 posto srba. To nama prijeti u BiH, da postanemo čista statistika, al to i je plan hrvatskih "antifašista" i Stipe Mesića, da jednostavno politikom dovedu do nestanka Hrvata unutar BiH. To je njihov plan, a opće je poznata stvar da Stipe Mesić Hrvate BiH, i pogotovo Hercegovce ne može vidjet ni nacrtane. Jugoslavenski nacionalizam, je uvijek bio i bit će mrzitelj svih djelova hrvatske, koji su se jasno i nedvosmisleno borili protiv komunizma i velikosrpske ideje na ovim prostorima. Jebe se njima za srpske žrtve, oni te žrtve koriste protiv svih onih s kojima se žele obračunat i koje žele uklonit. Al zato kad se njihove počne uklanjat, kakva im je reakcija najbolje dočarava slučaj Boljkovac, gdje su iz svih rupa izgmizali i počeli krokodilske suze ronit za prvim ministrom unutarnjih poslova. Sramota je da je on, uopće i dobio priliku da zasjedne na tu poziciju, ali to je kao što svi dobro znamo rezultat Tuđmanove pomirbe "partizana" i "ustaša". Danas vidimo najbolje, do kud nas je ta "pomirba" dovela.

Prema tome Stipe Mesić je radikalni primjer, zašto ja tvrdim da smo mi radikalno glup i politički nepismen-neuk narod. Da smo imalo politički i moralno osviješteni, ovakvi primjeri bi dobivali ravno nula glasova, al eto kod nas su oni lideri i dvotrećinskom većinom rasturaju na izborima. Šta je tu je, valjda će nam buduće generacije bit pametnije, kad već mi nismo neka naša djeca budu!

caporegime
10-11-2011, 13:22
http://www.jutarnji.hr/mesic-i-antifasisti--ustase-u-hrvatskoj-ugrozavaju-demokratski-poredak/986134/

retardirani orangutan i dalje pokazuje da obraza nema.
istraživanja komunističkih zločina taj kreten naziva ugoržavanjem pravnog poretka. i time svima po ko zna koji put dokazuje da je pamet i znanje zadnji razlog zbog kojeg taj nepismeni majmun ima diplomu pravnog fakulteta.
da nije bio partizanskog pedigrea bio bi mu problem i završiti osnovnu školu.

obratite pažnju na slijedeće:

Dio je te kampanje nastojanje da se neutemeljeno izjednače zločini nacista, a u Hrvatskoj ustaša, s onim zločinima što su ih počinili komunisti - poručio je Zuroff.

dakle mesićev retardirani drug po licemjerju priznaje da su postojali zločini komunista ali smatra da su to očito bili opravdani zločini koji se ne bi smjeli procesuirati.
pametnom dosta.

Ilirk@
10-11-2011, 14:28
zuroff je član nekakve jednočlane udruge židova antiantisemitista, tako nešto.. marginalac kojeg se i normalni židovi stide.. da kreten zna koliko su komunisti židova potamanili i imovine zaplijenili, protjerali... kreten bi začepio ako već ne i odobrio progon komunokoljača.

mardar
10-11-2011, 14:46
zuroff je član nekakve jednočlane udruge židova antiantisemitista, tako nešto.. marginalac kojeg se i normalni židovi stide.. da kreten zna koliko su komunisti židova potamanili i imovine zaplijenili, protjerali... kreten bi začepio ako već ne i odobrio progon komunokoljača.

Baš nešto Ilirka pokušavam sklopiti.Pa zna li ovaj Ziroff koliko je Staljin pobio ,protjerao židova.A kako Staljin tako i ostali.Sustavno godinama u dužem vremenskom periodu nego što je zo nacizam činio.I na kraju sve je to nekažnjeno i ostalo.Ma što bi ova stoka više kažnjavala i koga.Pa on bi kažnjavao za različito mišljenje a ne za djela kako uopće može izreći idiot onako nešto u Jutarnjem.Pa Boljkovac je optužen za konkretna djela.

caporegime
19-11-2011, 20:17
http://www.vecernji.hr/vijesti/gdje-je-150-000-dolara-australskih-iseljenika-darovanih-hrvatskoj-clanak-347946

di je paprika, majmune

NorthStand
21-11-2011, 16:32
A vide ovdje orangutana, ne bih se uopće začudio da je ovo istina. Ipak je Mesko dokazao bezbroj puta, koliki je maloumnik. (http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=18367:veljko-kadijevi-qmesi-je-predlagao-da-uhapsimo-tumana-i-miloevia-i-ouvamo-jugoslavijuq&catid=34:hr-svijet-tv&Itemid=129)

caporegime
27-11-2011, 11:29
http://www.vecernji.hr/vijesti/ina-sydneya-objasnite-kako-ste-cek-obranu-unovcili-sabor-clanak-350425

trakavica sa čekovima se nastavlja.
da je netko treći a la ivić pašalić ili šeki, kalmeta, miro tuđman.......bilo tko, uhvaćen u u ovom mutnežu sigurno da bi se raskokodakali i lijevi mediji koji zasad ignoriraju priču o najnižem ciganskom lopovluku svog miljenika.

NorthStand
28-11-2011, 01:21
Ma da je riječ o bilo kome s desnice, već bi odavno bio razapet na križ, i proglašen izdajicom. Al kad je mesko, naš ljubljeni vođa u pitanju, ta pravila ponašanja više ne važe.

Baader Meinhof
29-11-2011, 02:19
da je netko treći a la ivić pašalić ili šeki, kalmeta, miro tuđman.......bilo tko, uhvaćen u u ovom mutnežu sigurno da bi se raskokodakali i lijevi mediji koji zasad ignoriraju priču o najnižem ciganskom lopovluku svog miljenika.

Ne bi jer njima uvijek treba netko da im kaže- E ,to sad piši. Pa svim tim kretenima je Ratko Maček još 2004. u siječnju, govorio o ovome. Tko je napisao? Lijeni debili svi odreda.

P.S. Ja bih napisao pa da je i Franjo Tuđman osobno zajebo. Pa kome se ne sviđa neka ne čita, tko ga jebe.

Panonicus
29-11-2011, 09:24
Ne bi jer njima uvijek treba netko da im kaže- E ,to sad piši. Pa svim tim kretenima je Ratko Maček još 2004. u siječnju, govorio o ovome. Tko je napisao? Lijeni debili svi odreda.

P.S. Ja bih napisao pa da je i Franjo Tuđman osobno zajebo. Pa kome se ne sviđa neka ne čita, tko ga jebe.

Nit su lijeni.
Nit su debili.
Prije stoka sitnog zuba i jalnuši judinih škuda.

Ilirk@
29-11-2011, 09:30
zaboravio si 'jalnuške diletante' i 'zaplotnjake' :D

Baader Meinhof
05-12-2011, 05:09
Pojavio se Stipe na SPD-u večeras. Doveo, u anturaži, Jožu Manolića i onog nesvrstanog. Pitaju novinari Manolića- A šta je, otkud vi tu? Kaže besmrtni- Pa ja sam uvjek tamo di su pobjednici.

No Bog ga neće k sebi, a Mesić ga vuče okolo....

bandira
15-12-2011, 18:15
Mesićeva izjava na svjedočenju 16. - 19. 3. 1998.
Naime, kao svjedok optužbe u slučaju Blaškić, kada je želio lažno optužiti Hrvatsku za agresiju na BiH, tvrdio je Mesić kako je njegov nećak, koji je bio hrvatski vojnik, bio u Bosni:
Nisam bio inspektor. Niti je na meni to ustanovljivati. Ali moj nećak, Vlatko Mesić, koji je bio hrvatski vojnik, bio je u Bosni. Vratio se od tamo, a nije bio dragovoljac u Bosni. Rođen je u Slavoniji. Nema ništa zajedničko s Bosnom, ali bio je tamo. Tražili ste od mene ime. Jedno sam Vam dao.

Samo četiri godine nakon te izjave Mesićeva je laž postala više nego očita. Međutim, šteta je već nanesena i njegovo ranije svjedočenje poslužilo je za haaške konstrukcije o hrvatskoj agresiji na BiH.
U svjedočenju 'protiv' Miloševića 2.10.2002., Stipe Mesić odgovarao je na Miloševićevo pitanje:
Dobro, gospodine Mesiću, a da li je tačno da je vaš nećak koji nije bio dobrovoljac i koji nije iz Bosne i Hercegovine, takođe bio sa svojom jedinicom u Bosni i Hercegovini. Da li Vam je bar to bilo poznato?

Mesićev odgovor bio je potpuno suprotan od njegove izjave u svjedočenju protiv Tihomira Blaškića:
Moji nećaci nisu bili u vojsci. Bili su premladi

caporegime
05-01-2012, 09:11
jemački predsjednik Christian Wulff u središtu je skandala koji bi se mogao usporediti s aferom Clinton – Monica Lewinsky u SAD-u, a u nas može podsjetiti i na priču o pozajmici bivšeg predsjednika Stjepana Mesića za kupnju stanova.

Međutim, sličnost je ipak samo površinska jer Wulff više nije toliko na meti zato što je od prijatelja tajkuna posudio pola milijuna eura, nego zbog poruke na telefonskoj sekretarici Kaiu Dickmanu, glavnom uredniku Bilda, u kojoj je zaprijetio sudskom tužbom tom visokonakladnom listu ako objave priču o pozajmici.

Tri kobne greške

Njemački predsjednik, koji ima samo reprezentativne ovlasti, ipak zasad ne namjerava odstupiti, no možda se nešto i promijeni do njegova najavljenog TV obraćanja naciji. Wulff, koji je na dužnost izabran prije samo godinu i pol dana, napravio je cijeli niz pogrešaka u ovoj aferi.

Kako je bilo poznato da je prijatelj s bogatašem Egonom Geerkensom, predstavnici Stranke zelenih, među ostalim, pitali su ga je li poslovno povezan s njim i još nekim tajkunima.

Wulff, koji je tada bio premijer Donje Saske, pokrajine s osam milijuna stanovnika, rekao je da nikakvih poslovnih veza nema.

No, laž ga je skupo stajala jer je Bild prošle jeseni otkrio kako je od Geerkensa dobio zajam od pola milijuna eura!

Prije nego što je tekst objavljen, njemački je predsjednik napravio treću i po mnogima najtežu pogrešku – pokušao je zaustaviti objavljivanje članka pa čak prijetnju sudskom tužbom ostavio kao snimljenu poruku na govornoj pošti... Bild je priču o povoljnom kreditu koji je dobio od prijatelja bogataša pokušao zabašuriti tvrdeći da je Wulff novac dobio od bogataševe supruge, no pokazalo se da je ipak sam Egon Geerkens sudjelovao u pregovorima. Cijeli niz laži i pokušaj pritiska na novine ključna su razlika između Wulffova slučaja s kreditom i pozajmice od 1,9 milijuna kuna koju je za svoja dva nova stana na Borčecu u Zagrebu uzeo bivši hrvatski predsjednik Stipe Mesić. Kako je prije 15 mjeseci otkrio Večernji list, Mesić je pola godine nakon što mu je u veljači 2010. prestao mandat predsjednika za 260 tisuća eura kupio dva stana koje je gradila njegova dugogodišnja prijateljica Štefanija Balog.

Spominjao i ušteđevinu

Na pitanje odakle mu novac Mesić je rekao kako je novac posudio od prijatelja, ali njihova imena nije želio otkriti.

Tko su ti njegovi dobri prijatelji, nije htio otkriti ni prije dva mjeseca kad su ga novinari ponovo pitali o pozajmici, rekavši kako je to njegova privatna stvar kojom ne želi opterećivati javnost, spomenuvši prvi put i obiteljsku ušteđevinu. Koliko se zna, Mesić, za razliku od Wulffa, nije lagao, a nije niti pokušao utjecati na novinare. No, u slučaju Wulff poznato je ime njegova prijatelja, a kod Mesića još ne znamo tko su mu dvojica tako dobrih prijatelja. Mesić se ipak, kako doznajemo, još nije preselio na Borčec, a stan u Ilici još povremeno obilaze potencijalni kupci.

Podrijetlo i put iznosa

posudio 260 tisuća eura, prema vlastitim riječima od dvojice prijatelja
s tim novcem kupio pola kuće s dva stana na Borčcecu šest mjeseci nakon što mu je prestao predsjednički mandat
nije pokušao zaustaviti objavu, ali ni danas ne otkriva imena prijatelja koji su mu pozajmili novac
još nije ni prodao stan u Ilici niti preselio na Borčec

što reći, domaći novinari koji će razapinjati švabu, neće ni pomišljati da tako isto postupke prema majmunu

Humphrey
05-01-2012, 11:01
Nešto sam pročitao da su gnojni iscjedak sa šupka hrvatskog naroda nedavno osudili za klevetu nekog odvjetnika.

Ma što god napisao o njemu odmah se sjetim kako su njega dva puta birali ljudi kraj kojih ja živim, tko zna možda mi je i netko od šire rodbine za njega glasao.I odmah poželim da nekom američkom bombarderu ispadne atomska bomba nad ovom državom prepunom maloumnih idiota koji ovakve dovode na vlast, dva puta.

Modus
05-01-2012, 11:42
Nešto sam pročitao da su gnojni iscjedak sa šupka hrvatskog naroda nedavno osudili za klevetu nekog odvjetnika.

Ma što god napisao o njemu odmah se sjetim kako su njega dva puta birali ljudi kraj kojih ja živim, tko zna možda mi je i netko od šire rodbine za njega glasao.I odmah poželim da nekom američkom bombarderu ispadne atomska bomba nad ovom državom prepunom maloumnih idiota koji ovakve dovode na vlast, dva puta.

Narod tražio promjene a mediji ga prikazivali kao spasitelja.Sjetimo se samo ko su mu bili protukandidati.A stranke koje su birale protukandidate i same su sve činile da njihovi kandidati i ne prođu.Rezultat dva mandata Mesića.

Inkvizitor
05-01-2012, 13:40
Evo odgovora na vaša pitanja..

O, ta uska varoš, o ti uski ljudi,
O, taj puk što dnevno veći slijepac biva,
O, te šuplje glave, o, te šuplje grudi,
Pa ta svakidašnja glupa perspektiva!
Čemu iskren razum koji zdravo sudi,
Čemu polet duše i srce koje sniva,
Čemu žar, slobodu i pravdu kada žudi,
Usred kukavica čemu krepost diva?
Među narodima mi Hrvati sada
Jesmo zadnji, robovi bez vlasti,
Osuđeni pasti i propasti bez časti.
Domovino moja, tvoje sunce pada,
Ni umrijeti za te Hrvat snage nema,
Dok nam stranac, majko, tihu propast sprema.

Sigurno mislite da je Matoš to napisao jučer..lani..2000-te

ne to je on napisao prije 100 godina..

Dr. Vito Dugonoga
05-01-2012, 14:15
Zanemarivate moc udbe
i po stoljeca komunizma!!

zaba1111
30-03-2012, 09:54
Mesić popušio na sudu, Petričić najavljuje protutužbu za lažno svjedočenje, ratno profiterstvo, veleizdaju i pranje novca.

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/petricic_tuzit_cu_mesica_za_lazno_svjedocenje_vele izdaju_ratno_profiterstvo_i_medunarodno_pranje_/643171.html

Ako već većina medija ignorira ovaj tektonski pomak, ovaj portal ipak ne bi trebao.

Inkvizitor
30-03-2012, 09:59
bilo na dnevniku..a baš me čudi..veliki prilog..

čudno..jel ovo početka demontiranje mita o građaninu predsjedniku ili tek jedna mala zavrzlama.

ja osobno mislim da je on prejak da ga se dirne..ali i ovo je neki znak..

zaba1111
30-03-2012, 10:04
Petričić ga je kao optuženik doveo u nezavidan položaj, a čovjek je najavio tužbu koja će sigurno biti zanimljiva i mediji je neće moći ignorirati, a da će se iznijeti zanimljivih optužbi koje će otvoriti mnoge teme nema sumnje, zato ovo treba ići na naslovnicu i ovo treba na svo zvona koja imamo.

caporegime
30-03-2012, 13:36
Nakon što je danas na Općinskom sudu u Zagrebu nepravomoćno oslobođen optužbe da je oklevetao bivšeg predsjednika Stjepana Mesića, novinar i publicist Darko Petričić kreće u 'protuofenzivu' najavivši da će se uskoro Mesić naći u ulozi optuženog.

Podsjećamo, Mesić je Petričića privatno tužio zbog izjave da je njegovu predsjedničku kampanju financirala albanska mafija te da je jedan od trojice najbogatijih ljudi u državi. Mesićev odvjetnik tražio je da se Petričića kazni sa 150 dnevnih dohodaka, što iznosi oko 27.000 kuna, jer je, kako je rekao, u postupku dokazano da je Petričić postupao s ciljem klevetanja što je sudac odbacio ustvrdivši da elemenata kaznenog djela nema.

Odmah nakon presude kratko smo razgovarali s Petričićem koji je izrazio zadovoljstvo ishodom te najavio protutužbe.

- Naravno da sam zadovoljan ishodom postupka, a sama presuda je dijelom bila očekivana, a dijelom neočekivana, no bio sam spreman na obje solucije. Da je sudac presudio obratno, u Mesićevu korist, odmah bi uložio žalbu - rekao je za Dnevno Darko Petričić.

Nadalje Petričić objašnjava da nakon ove 'pobjede' kreće u ofenzivu.

- Tužit ću bivšeg predsjednika za lažno svjedočenje. Naime, Mesić je tijekom sudskog postupka lagao o primanju, odnosno neprimanju, novca iseljenika početkom devedesetih godina. Da je primao novac, postoji niz svjedoka od kojih su neki svjedočili i u ovom postupku.

Najavili ste da ne namjeravate stati samo na toj tužbi?

- Točno. Zajedno sa svojim odvjetničkim timom protiv Mesića ću podnijeti i tužbu za veleizdaju, ratno profiterstvo i međunarodno pranje novca.

I za ovu tužbu imate svjedoke?

- Naravno, za sve navedeno također postoji niz svjedoka koji su navedeno spremni reći pred hrvatskim sudom, da se neke stvari napokon raščiste. Neki od njih su također svjedočili i u ovom postupku.

Kritika, a ne kleveta

Inače, u obrazloženju današnje presude sudac Zorislav Kaleb je naveo da Petričićeve izjave nisu bile klevetničke već je riječ o ozbiljnoj kritici političara.

Kaleb je ocijenio da se izjava o sprezi mafije i političara nije odnosila izravno na Mesića čija predsjednička kampanja iz 2000. godine ionako nije bila dovoljno transparentna da bi se mogli otkriti financijeri.

Petričićeva izjava, pak, da je Mesić među trojicom najbogatijih ljudi u državi, prema sucu je vrijednosni sud i samim time nije kažnjiva. Napomenuo je i da je danas relativno tko je bogat, a tko siromašan te podsjetio da je sam Mesić nakon odlaska s predsjedničke dužnosti kupio dva stana i dvije garaže na ime supruge, a još uvijek nije jasno tko mu je posudio novac.

Prema ovoj nepravomoćnoj presudi Mesić, koji se danas nije pojavio na sudu, snosi troškove postupka, ali i ima pravo žalbe.

ako ga već namjerava tužiti za lažno svjedočenje mogao bi posjetiti i ovaj forum pošto je bandira na nekoliko mjesta stavio mesićeva svjedočenja u hagu gdje iznosi proturječne iskaze.
aznači da u vezi nečega laže a to je, znamo, kazneno djelo.

hr1u00
19-09-2012, 20:17
Pogledajte što je Mesić radio dva tjedna nakon Bljeska 17.05.1995.
Ovo je takav koloplet najodvartnijih laži i bolesne mržnje prema FT.

Obratite pažnu na istaknute poveznice

http://wikileaks.org/cable/1995/05/95ZAGREB1944.html

DATE
1995-05-19 00:00:00
CLASSIFICATION
CONFIDENTIAL
ORIGIN
Embassy Zagreb
TEXT
C O N F I D E N T I A L SECTION 01 OF 02 ZAGREB 001944

E.O. 12356: DECL: 5/17/00
TAGS: War Crimes
SUBJECT: OPPOSITION LEADERS RAISE CONCERNS ABOUT THE
SITUATION IN WESTERN SLAVONIA
CONFIDENTIAL

CONFIDENTIAL

PAGE 02 ZAGREB 01944 01 OF 02 191618Z

1. CONFIDENTIAL -- ENTIRE TEXT

-------
SUMMARY
-------

2. ON MAY 17/18, LEADING OPPOSITION FIGURES EXPRESSED TO
AMBASSADOR GALBRAITH THEIR VIEW THAT THE DEPARTURE OF
ETHNIC SERBS FROM WESTERN SLAVONIA WAS EQUIVALENT TO
ETHNIC CLEANSING AND A THREAT TO DEMOCRACY IN CROATIA.
MESIC COMPLAINED THAT OPPOSITION PARTIES HAD NOT BEEN
INFORMED ABOUT EVENTS IN WESTERN SLAVONIA. ONE PARTY
CHARGED THAT DEFMIN SUSAK, AMONG OTHERS, WAS IMPLICATED IN
WAR CRIMES. THE ALWAYS POLEMICAL SERB PARTY CHARGED THE
U.S. WITH COMPLICITY IN THE GOC'S "ETHNIC CLEANSING"; THE
AMBASSADOR VIGOROUSLY REJECTED THESE CHARGES, NOTING OUR
PUBLIC EXPRESSIONS OF CONCERN ABOUT GOC HUMAN RIGHTS
PERFORMANCE. END SUMMARY.

----------------------------------
OPPOSITION SHUT OUT OF SECTOR WEST
----------------------------------
3. ON MAY 17, THE AMBASSADOR MET WITH STIPE MESIC,
PRESIDENT OF THE OPPOSITION CROATIAN INDEPENDENT DEMOCRATS
(HND). MESIC CHARGED THAT THE GOC WAS KEEPING THE
OPPOSITION IN THE DARK ABOUT THE SITUATION IN FORMER
SECTOR WEST AND EQUATED THE EXODUS OF SERBS WITH ETHNIC
CLEANSING. HE SAID THAT IF THE DEPARTURE OF SERBS
CONTINUED IT WOULD BE A STEP BACKWARD FOR DEMOCRACY IN
CROATIA. (NOTE: AS OF MAY 16, 1,100 SERBS -- OUT OF AN
CONFIDENTIAL

PAGE 03 ZAGREB 01944 01 OF 02 191618Z
ESTIMATED REMAINING POPULATION OF 5,000 -- HAD LEFT THE
AREA OF PAKRAC AND LIPIK FOR SERB-HELD TERRITORY IN
BOSNIA, AND ONLY 268 HAD RECEIVED THEIR CROATIAN
CITIZENSHIP PAPERS. HALF OF THE ESTIMATED 15,000 SERBS
INHABITING SECTOR WEST PRIOR TO THE INVASION ARE BELIEVED
TO HAVE FLED TO BOSNIA.) MESIC COMPLAINED THAT OPPOSITION
PARTY REPRESENTATIVES WERE NOT ALLOWED INTO THE AREA UNTIL
TWO DAYS AFTER MILITARY OPERATIONS HAD ENDED, AND WAS
DOUBTFUL THAT A VISIT NOW WOULD HAVE SIGNIFICANT POLITICAL
IMPACT.

4. ON MAY 18, THE AMBASSADOR MET WITH MILAN DJUKIC AND
VESELIN PEJNOVIC, PRESIDENT AND VICE PRESIDENT OF THE
SERBIAN PEOPLE'S PARTY. DJUKIC, TYPICALLY POLEMICAL, SAID
THAT THE GOC'S MODEL OF PEACEFUL REINTEGRATION WAS
BECOMING A MODEL OF CROATIA WITHOUT SERBS. SERBS FROM
EASTERN SLAVONIA HAD NO INCENTIVE TO THINK ABOUT RETURNING
TO WESTERN SLAVONIA AT A TIME WHEN SERBS WERE LEAVING FOR
BOSNIA. DJUKIC CHARGED THAT THE GOC WAS COMMITTING ETHNIC
CLEANSING IN FORMER SECTOR WEST AND HAD SYSTEMATICALLY
DAMAGED ORTHODOX CHURCHES AND SERB HOMES. SPECIFICALLY HE
NOTED THAT THE HOUSE OF THE PARISH PRIEST IN JASENOVAC WAS
OCCUPIED BY THE HV. HE ALSO SAID THAT WHILE VISITING
JASENOVAC, HE PERSONALLY OBSERVED TROOPS LOOTING THE HOUSE
IN WHICH HIS WIFE WAS BORN. OTHER VILLAGES HE CLAIMED
WERE THE SITES OF WAR CRIMES WERE: PAKLENICA, LUDEVAC,
RAICI, COVAC, MLAKA, STARA GRADISKA, AND BOROVAC. DJUKIC
AND PEJNOVIC ACCUSED THE USG OF TACITLY SUPPORTING ETHNIC
CLEANSING THROUGH ITS RELATIONSHIP WITH THE GOC.

5. DJUKIC AND PEJNOVIC ALSO ASKED, IF THE GOC FIGURE OF
CONFIDENTIAL

PAGE 04 ZAGREB 01944 01 OF 02 191618Z
350-450 SERB DEAD WAS CORRECT, WHERE THE BODIES WERE.
THEY COMPLAINED ABOUT THE TREATMENT OF PRISONERS HELD AT
POZEGA AND VARAZDIN. DJUKIC SAID THAT HV TROOPS
THREATENED TO BURN ALIVE ONE WOMAN IN THE VILLAGE OF
SEOVICA, WHO THEN ATTEMPTED TO COMMIT SUICIDE; WHILE:::::::::::::::::::::::::::Poveznica
ANOTHER SERB IN THE VILLAGE REPORTEDLY HANGED HIMSELF
AFTER BEING INTIMIDATED. DJUKIC AND PEJNOVIC ALSO CLAIMED
THAT SERBS WERE BEING FORCED TO SELL THEIR HOMES AND
LIVESTOCK TO CROATS AT A FRACTION OP THEIR VALUE.

6. THE AMBASSADOR SUGGESTED TO MESIC THAT IT WOULD BE
USEFUL FOR OPPOSITION PARTIES TO CONTACT SERB LEADERS,
SUCH AS VELJKO DZAKULA IN PAKRAC. MESIC AGREED THAT
ESTABLISHING A POLITICAL DIALOGUE WITH LOCAL SERB LEADERS
COULD GO A LONG WAY TOWARD CONVINCING PEOPLE WHO WERE
UNDECIDED ABOUT WHETHER THEY SHOULD STAY OR GO THAT THEY
HAD A PUTURE IN CROATIA. THE AMBASSADOR EMPHASIZED THAT
THIS WAS VITAL TO THE DEVELOPMENT OF DEMOCRACY AS WELL AS
CROATIA'S INTEGRATION INTO EUROPE. HE TOLD BOTH POLITICAL
PARTIES THAT THE U.S. IS NOT INTERESTED IN SUPPORTING
REINTEGRATION OP AN ETHNICALLY PURE COUNTRY. HE REPUTED
DJUKIC'S ACCUSATION OP USG SUPPORT FOR ETHNIC CLEANSING BY
POINTING TO STATEMENTS IN THE PUBLIC RECORD WHICH HAD

CONFIDENTIAL PTQ0952

PAGE 01 ZAGREB 01944 02 OF 02 191618Z
ACTION EUR-01

INFO LOG-00 AID-00 AMAD-01 CIAE-00 SMEC-00 OASY-00 DODE-00
EB-01 FBIE-00 H-01 TEDE-00 INR-00 IO-08 LAB-01
L-01 ADS-00 M-00 NSAE-00 NSCE-00 OIC-02 OMB-01
PA-01 PM-00 PRS-01 P-01 SCT-00 SP-00 SR-00
SS-00 STR-01 TRSE-00 T-00 USIE-00 PMB-00 PRME-01
PRMC-01 DRL-09 G-00 /032W
------------------C77F90 191653Z /38
R 191712Z MAY 95
FM AMEMBASSY ZAGREB
TO SECSTATE WASHDC 5841
INFO JAC MOLESWORTH RAF MOLESWORTH UK
AMCONSUL MUNICH
USLO SKOPJE
USMISSION USUN NEW YORK
USMISSION GENEVA
AMEMBASSY LJUBLJANA
AMEMBASSY BELGRADE
NATO EU COLLECTIVE

C O N F I D E N T I A L SECTION 02 OF 02 ZAGREB 001944

SIPDIS

VIENNA ALSO FOR BOSNIA; USVIENNA ALSO FOR USDEL OSCE

E.O. 12356: DECL: 5/17/00
TAGS: PGOV PHUM HR
SUBJECT: OPPOSITION LEADERS RAISE CONCERNS ABOUT THE
SITUATION IN WESTERN SLAVONIA
CONFIDENTIAL

PAGE 02 ZAGREB 01944 02 OF 02 191618Z

RAISED SERIOUS U.S. CONCERNS ABOUT GOC HUMAN RIGHTS
VIOLATIONS DURING AND AFTER THE OPPENSIVE, INCLUDING THE
AMBASSADOR'S CRITICISM OP THE GOC'S DETENTION OF ELDERLY
RESIDENTS OP OKUCANI. THE AMBASSADOR SAID THE U.S.
OPPOSED THE USE OF PORCE AND CONSIDERED IT A VIOLATION OF
THE COPENHAGEN AGREEMENT. HE EMPHASIZED THAT THE UN
SHOULD CONTINUE ITS ROLE IN THE SECTOR SO THAT THE SERBS
WOULD HAVE ASSURANCES OF SAPETY.

-----------------------------------
CONCERNS ABOUT GOC POLICY ON BOSNIA
-----------------------------------

7. MESIC SAID THAT THE OPPOSITION HAD A NUMBER OF
CONCERNS ABOUT THE GOC'S POLICIES, NOT ONLY IN WESTERN
SLAVONIA, BUT ALSO IN BOSNIA. HE WAS WORRIED THAT TUDJMAN
WAS STRIKING SOME KIND OP DEAL WITH MILOSEVIC TO PARTITION
BOSNIA. THE AMBASSADOR QUOTED AN OP-ED PIECE IN THE
GOVERNMENT-INFLUENCED DAILY NEWSPAPER VECERNJI LIST WHICH
STATED THE NEED FOR A NEW SERB-CROAT RELATIONSHIP, BUT
ALSO THE REQUIREMENT THAT BONN AND WASHINGTON CHANGE THEIR
BOSNIA POLICY IN THE FACE OF GEOPOLITICAL REALITIES. THE
AMBASSADOR TOLD MESIC THAT THE USG WOULD NOT CHANGE ITS
POLICY, BUT MESIC THOUGHT TUDJMAN WAS CONVINCED THAT THE
WEST WOULD ALLOW THE DIVISION OP BOSNIA BECAUSE IT IS IN
CROATIA'S STRATEGIC INTEREST TO TAKE AS MUCH TERRITORY AS
POSSIBLE.

8. MESIC WAS ALSO UNCERTAIN ABOUT THE PUTURE OP UNCRO.
THE OPPOSITION DID NOT HAVE A CLEAR VIEW OF WHERE UNCRO
CONFIDENTIAL

PAGE 03 ZAGREB 01944 02 OF 02 191618Z
WAS HEADED AND WOULD LIKE TO EXPLORE THE ISSUE WITH THE
UN.

--------------------------------------------- --------
CROATIA MUST COME TO TERMS WITH ITS OWN WAR CRIMINALS
--------------------------------------------- --------

9. MESIC AND DJUKIC ARGUED THAT CROATIA MUST ACKNOWLEDGE
ITS OWN WAR CRIMINALS TO DEMONSTRATE ITS CREDIBILITY WITH
THE SERB POPULATION, BUT SO FAR THE GOC HAD SHOWN NO
WILLINGNESS TO CONFRONT THE ISSUE. THEY ASSERTED THAT
HIGH OFFICIALS HAD ORDERED KILLINGS AND ORGANIZED CAMPS IN
BOSNIA, BUT HAD NOT BEEN TOUCHED BECAUSE THEY WERE CLOSE
TO TUDJMAN. THE AMBASSADOR ASKED SPECIFICALLY WHO ORDERED
KILLINGS. MESIC CLAIMED DEFMIN SUSAK WAS IMPLICATED IN
THE DESTRUCTION OF 32 SERB VILLAGES AFTER MILITARY ACTION
ENDED IN 1991. HE AND DJUKIC ALSO CHARGED THAT SINISA
LINAC, WHO CURRENTLY COMMANDS A UNIT OF THE PRESIDENTIAL
GUARD AND WAS FORMERLY SUSAK'S BODYGUARD, WAS RESPONSIBLE
FOR MURDERING A SERB FAMILY IN ZAGREB AND ALSO KILLED
SERBS IN PAKRAC AND GOSPIC. THEY ALSO CHARGED THAT HV
LOGISTICS SUPPORTS MERCEP'S PARAMILITARY ACTIVITIES IN
BOSNIA. MESIC ALSO NOTED THAT TUDJMAN BESTOWED HIGH
MILITARY HONORS ON A BRIGADE NAMED AFTER GENERAL JURE
BOBAN WHO WAS RESPONSIBLE FOR WAR CRIMES IN WORLD WAR II.

10. THE AMBASSADOR ASKED FOR MESIC'S IMPRESSIONS OF THE
GOC'S COMMEMORATION OF THE BLEIBURG MASSACRE IN 1945.
MESIC REPLIED THAT WHILE THE MASSACRE WAS A WAR CRIME, IT
SHOULD BE REMEMBERED THAT MANY OF THOSE KILLED WERE ALSO
WAR CRIMINALS RESPONSIBLE FOR RUNNING DEATH CAMPS, SUCH AS
CONFIDENTIAL

PAGE 04 ZAGREB 01944 02 OF 02 191618Z
JASENOVAC. HE INSISTED THAT RECOGNITION OF THE BLEIBURG
VICTIMS NEEDED TO BE DEPOLITICIZED.

-------
COMMENT
-------

11. WHILE WE HAVE SERIOUS CONCERNS ABOUT THE GOC'S HUMAN
RIGHTS PERFORMANCE IN WESTERN SLAVONIA, AT LEAST SOME OF
DJUKIC'S ACCUSATIONS APPEAR TO BE EXAGGERATIONS. EMBOFFS
HAVE VISITED SOME OF THE VILLAGES DJUKIC MENTIONED --
PARTICULARLY TWO VISITS TO SEOVICA -- AND HAVE HEARD
CREDIBLE STORIES OF INTIMIDATION, BUT NONE OF OUR CONTACTS
MENTIONED ANYTHING AS SERIOUS AS RESIDENTS COMMITTING
SUICIDE IN RESPONSE TO HV ABUSE. WE CONTINUE TO VISIT THE:::::::::::::Poveznica
AREA AND WILL CHECK OTHER VILLAGES THAT DJUKIC MENTIONED
TO US. ONE PATTERN THAT SEEMS TO BE EMERGING IS THAT
RELIABLE INFORMATION ABOUT EVENTS IN WESTERN SLAVONIA IS
LACKING. THE RUMOR MILL THAT IS GUIDING THE DECISION-
MAKING OF RESIDENTS APPEARS TO EXTEND ZAGREB AS WELL.

GALBRAITH

CONFIDENTIAL
HEADER
This record is a partial extract of the original cable. The full text of the original cable is not available.

gorand556
19-09-2012, 20:22
Ovo ti je forumaš Bandira postavio neki dan u drugoj temi.

http://www.hrhb.info/showthread.php?t=2135&p=137364#post137364

Ali neka i ovdje da se vidi koji je to smrad.

CROSTOJKOVIC1958
28-09-2014, 09:36
KAKO MI NETKO MOŽE BITI PREDSJEDNIK – A SRUŠIO MI JE KUĆU?

Mesićeva vojska JNA srušila mi je 29. rujna 1991. godine dom u ulici Matije Gupca 39 u Bjelovaru. I danas mi je taj Vrhovni komandant predsjednik, tj. predsjednik Hrvatske. Tobože on Hrvatsku drži na okupu. Rat znači žrtve, a upravo Mesić je prihvatio rat i proizveo ih. Njegova vojska borila se je protiv hrvatske vojske, a sad nam je Mesić i Vrhovni zapovjednik oružanih snaga RH. Ako je netko bolestan ja nisam. Mislim da to sve nema veze sa zdravom pameću.

Želim vas posjetiti, da zato pogledate najvjerodostojnije foto-snimke i materijale koje sam vam pripremio; http://istinazanarod.blog.hr,te kliknite na ARHIVU, da vam se otvori i druge arhivske snimke i tekstove.

Zbog takve vladavine u Hrvatskoj, vlada prava duhovna i gospodarska melankolija. Mnoge hrvatske nekretnine su otišle pod kredite ili su prodane strancima. Bacimo samo malo pogled na 29. rujna 1991. godine, kada je JNA ispalila iz svojih minobacača i tenkova mnoge projektile i granate na grad Bjelovar. Iskreno rečeno ni danas mnoge štete još nisu sanirane. Učinila ih je Mesićeva vojska.

U Hrvatskoj imamo 720 tisuća siromašnih građana. Šokantno je da toliki ljudi primaju socijalnu pomoć, te pomoć za uzdržavanje 115.000 ljudi.

Mesić još uvijek optužuje Slobodana Miloševića, da je on bio agresor na Hrvatsku, pa to je smiješno i apsurdno, nije Milošević bio Vrhovni komandant JNA i Predsjednik SFR Jugoslavije. Mesić je bio vrlo zanimljiv svjedok u obrani Miloševića na Haaškom sudu. Zato, Milošević nikada nije službeno osuđen.

Upravo u tome treba tražiti korijene onoga što se dogodilo između jugoslavenske vojske JNA i Hrvatske vojske, koja se je s njom sukobila. Srbija je bila pošteđena vojnih razaranja. Kako ne bi, kada je u Beogradu je sjedio Mesić. Stoga su takve paralele samo išle na ruku srpskoj propagandi, koja je stalno dokazivala kako između ustaških zločina 1941. godine i stanja početkom 1991. godine zapravo nema razlike.

Takve teze i stajalište isto sada zauzima Mesić, koji je veliki broj puta davao izjave iz Beograda, za domaće i strane medije. On se je ponašao tada kao da je kod svoje kuće, a s druge strane imao je i brojne funkcije u Zagrebu – Hrvatskoj.

Sve je to odviše nastavak godinama jedne bolesne politike. Hrvati – sjetimo se naših generala koji su: likvidirani, pozatvarani i protjerani… Zašto nemamo posla i svega drugog koje nam je potrebno za život – pitajte Mesića. U nametnutom ratu moja obitelj je ostala bez svega, čak i bez uspomena – fotografija…To je i odgovor na ovo pitanje – tko mi je zapalio i srušio kuću?

BRANKO STOJKOVIĆ
B j e l o v a r
HRVATSKA

CROSTOJKOVIC1958
28-09-2014, 09:38
Ovo sam našao u komentarima na jednom fol novinarskom forumu. Copy/paste pa uživajte, iako je više manje sve već poznato.

AKO NISTE ZNALI
Hrvatica
Nedjelja, 11 Studeni 2007
Rano se uključuje u politiku i biva članom Komunističke partije Jugoslavije 1965.g. je izabran u Parlament SR Hrvatske. Mladi komunist i stručnjak za mozak već 1967.g. privlači pozornost.

Rano se uključuje u politiku i biva članom Komunističke Partije Jugoslavije. 1965g je izabran u Parlament SR Hrvatske. Mladi komunist i stručnjak za mozak već 1967g privlači pozornost. Tada se naime kao oštar komunist i Jugoslaven energično suprotstavljao poznatoj "Deklaraciji o Hrvatskom jeziku". Upitan da prokomentira svoje tadašnje stavove, Mesić kao skoro uvijek, progovara kako je pogrešno interpretiran i da je Deklaraciju napao samo prividno. No, pogledajmo šta je stvarno rekao, skupa sa svojim već tadašnjim mentorom koji će ga pratiti čitav politički život, UDBA-šom Jožom Manolićem
Poruke stručnjaka za mozak Mesića su jasne: "Uhvati bandu (ustašku naravno), goni, znamo mi tko stoji iza toga(Ustaše naravno jel?)!" Bilo je to i prvo zalaganje Mesića da prorade pravni sistemi, u ovom slučaju UDBA, KOS; SDB, Goli Otok, Lepoglava.

Stjepan Mesić - Hrvatski nacionalist

Stjepan Mesić nastavlja poltički život kao mali lokalni činovnik KPJ, no jasno je, da čovjek takog kalibra nije zadovoljan tim položajem. 1971 se Stjepan Mesić uključuje u pokret "Hrvatsko proljeće", ovaj put ne kao branitelj Jugoslavije kao 1967, već kao hrvatski nacionalist. Ovo je ujedno i prva transformacija poltičkog kursa stručnjaka za mozak Mesića. Nakon što je Mesićev uzor i apsolvent dva razreda osnovne škole Josip Broz, uz pomoć velikosrpskog vojnog aparata slomio hrvatsko proljeće, Stjepan Mesić nastavlja sa radom za KPJ.

Stjepan Mesić - Back to the roots

prvi dio (UDBA i istina o robiji)

Hrvatsko proljeće je razbijeno, ali nisu ambicije lokalnog poltičara Stejpana Mesića. U više navrata stručnjak za mozak Mesić je izjavljivao kako mu je upravo sudjelovanje u Hrvatskom proljeću bilo kobno i da je zbog toga završio na robiji u Gradišci. Ovo je jedna od većih laži gospon predsjednika. Evo istine, koju nećemo pročitati u Nacionalu ili Feralu, istina svjedoka iz tadašnjeg doba. Inteligentan Stjepan Mesić je u svom mjestu htjeo otvoriti go-go bar po imenu "MIK - MAK" i time se zamjerio lokalnim KPJovcima koji su ga osudili na zatvorsku kaznu u Gradišci. No, Stjepan Mesić nije robijao kao drugi zatvorenici. Vidjelo se da Stipe ima potencijala za nešto veće. U zatvoru je imao svojeg konobara a i privilegiju da drugim zatvorenicima gasi televizore. U zatvoru je i prvi puta preko Duse Cakana stupio u kontakt sa jugoslavenskom tajnom službom UDBAom. Ovaj mu je obečavao benficije i privilegije pod uvjetom da stručnjak za mozak Mesić pristane u "razbijanju ekstremnih (hrvatskih) snaga"! Karijerist Stjepan Mesić je naravno pristao. Odmah poslije zatvorske kazne je nagrađen dobro plaćenim poslom. Za Hrvatskog nacionalistu nezamislivo o to doba, ali ne za Mesića.

Stjepan Mesić - Hercegovac,Hrvatski Nacionalist pa sve do "Idemo na Drinu"

Početkom 90-ih inteligentan predsjednik Stejpan Mesić ulazi prvo u pokret, pa kasnije u stranku HDZ pod vodstvom Dr Franje Tuđmana iza kojeg je Stjepan Mesić dugi niz godina bio druga ruka u državi. Treba napomenuti da je Stjepan Mesić bio radikalan u to doba i miljenik dosta onih koje je kasnije izdao. Za vrijeme velikosrpske agresije Stjepan Mesić se naprosto svaki dan nadmašivao u radikalno-ekstremnim izjavama spram srpskog okupatora. Tako će prezidente u jednoj emisiji u dnevniku reći "kako treba vojno napasti Srbiju, jer ne može biti da se na Terazijama pije kapućino dok Vukovar gori". Nije štedio sunarodnjake svoje žene, i više puta im poručivao "kako će iz Hrvatske odnijeti onoliko zemlje koliko su na opancima donijeli"! Znao je Mesić šta mase vole. Kao u Hrvatskoj, tako i u dijaspori gdje je organizirao nemalo susreta sa onima koje ćce kasnije nazvati "ekstremistima". "Ustaše su bili borci za Hrvatsku", vikao je uz pjesme "Evo zore , evo dana", na prepunim dvoranama u dijaspori Stjepan Mesić. Tako i u Australiji gdje je prvo organizirao susret sa tamošnjim Hrvatima, i za vrijeme susreta otvorio vreću sa novcima. Tu večer se skupilo ca. 5 mio DM kojima se gubi svaki trag. No, tada radikalan nacionalist Stjepan Mesić može još radikalnije i bolje. 1992g na tribini u Širokom Brijegu Stjepan Mesić okupljenoj masi uz podišeni glas poručuje "kako se mogu smatrati Hrvatskim građanima i da je Široki Hrvatska zemlja"! Bila je to epizoda kada se Stjepan Mesić osjećao Hercegovcem, Ustašom, i najvećim Hrvatom, a Srbima poručivao"Srbi iz Krajine oru zemlju u Hrvatskoj, a mole Boga da kisa pada u Srbiji", ili onu sa razornim djelovanjem, "Ne misle valjda Srbi iz Krajine da mi u ovim sleperima iz Madjarske vozimo NALIV PERA - malo sutra gospodo".

Stjepan Mesić – Poduzetnik

Nedugo nakon ratnohuškačkih i ekstremnih parola, i nakon što je napunio kesu hrvatskim devizama iz dijaspore, inteligentan predsjednik otkriva svoj talent za biznis i ekonomiju. Kao pripadnik tadašnje poltičke elite Stipan je otrkio ljubav prema cementarama i ostalim blagodatima hrvatskog gospodarstva. Upitan da prokomentira svoj ekonomski angažman dok je država još u ratu Stjepan Mesić nudi inteligentan odgovor "kako ne vidi ništa loše u tome da se hrvatski poltičari zanimaju za hrvatske tvrtke jer time vjeruju u prosperitet i potencijal hrvatskog gospodarstva!"
Privatizacija sa našičkom cementarom je propala, a u vezi s tim će kasnije biti poznata Mesićeva izreka "kako nema niti vreću cementa, a kamoli cementaru!" Samo tjedna dana nakon te nejgove izjave demantirao ga je Nacional (tada Nacionalu nije rečeno da će im Mesić kasnije biti pulen) objavivši vijest kako je Mesićeva kćerka Saša Mesić morala prodati dionice Našicecementa. Bjesan što nije dobio svoj dio kolača, stručnjak za mozak Mesić napušta HDZ i okolo kokodače "otišao sam iz HDZa zbog BiH"!

Stjepan Mesić - "Nisam bio u Haagu"

Nakon nespjelog puča u HDZu, kojeg je skupa sa Manolićem i Špegeljom pokušao izvesti, mozak Mesić osniva HND. Bit će to kratka epizoda, jer 1997 prelazi u HNS. No, to je doba intersantnije za hrvatsku povjest jer domoljub i ex-nacionalist Mesić ("Srbiju treba napasti..., Široki je Hrvatska, a vi ste građani Hrvastke!" dobrovoljno ide u Haag da svjedoči o zbivanjima na podrućju ex-Yu. Mesić je išao kao tajni svjedok ne želeći da javnost išta dozna o njegovim svjedočenjima. Nakon što je Slobodna Dalmacija doznala kako je Mesić išao u Haag da svjedoči protiv Hrvatske Mesić lažima pokušava umanjit aferu. Prvo je rekao "kako nije bio u Haagu i svjedočio protiv Hrvatske", ali nakon što ga je Slobodna Dalmacija(dok je još bila hrvatska) razotkrila, onda je svoju izjavu promijenio u "bio sam u Haagu i svjedočio protiv vukovarskog gradonačelnika Slavka Dokamnovića!". Opet uhvaćen u laži i nakon objavljenih transkripta kako je svjedočio "da je Hrvatska vodila agresiju prema BiH, kako je Tuđman sa Miloševičem dogovarao podjelu BiH,....", konačno je priznao istinu i rekao "kako je bio u Haagu da ispuni svoju građansku dužnost!" Treba napomenuti da je haaško tužiteljstvo upravo Mesičeve iskaze koristilo pri osudi Blaškića na 45 godina.

Stjepan Mesić - "Hercegovci su škorpije"

"Hercegovci su Škorpije, Hercegovci se trebaju naučiti raditi". Odmah nakon što je izabran za predsjednika otišao je u Sarajevo da se zahvali svojim sponzorima Ismetu Gutliću i Asimu Kurjaku, naravno usput ispričavši koji vic o pokojnom Tuđmanu, kao i na susretima sa stranim diplomatima.
"Koja je razlika između Tuđmana i Miloševića? Ovaj prvi je ispod zemlje, a ovaj drugi ne može iz zemlje, Ha-ha-ha" smijao se Stipe nakon što je stranim diplomatima pričao omiljeni vic. Nema šta, pravi predsjednik i državnik. Njegova slijedeća akcija je bila zahvala svojim prijateljima Englezima na otvorenim danima u Pantovčaku. Mesić je organizirao dernek na Pantovčaku i pozvao sve britanske obavještajce, ups, novinare, da se posluže u državnoj arhivi i ponesu sve dokumente s prednosću onim na kojima piše "Tajno". Britanci nisu oklijevali. Nedugo nakon toga emitrana je emisija na britanskom "Channel 4" u kojima se autor zahvaljuje na Mesićevoj suradnji i naravni blati i kompromitira Hrvatsku i Tuđmana. Nako što se osvetio Tuđmanu i Hercegovcima, stručnjak za mozak i predsjednik-liberal skupa sa malim Ivicom iz kumrovca ide na operaciju "Slobodna Dalmacija". Kritika je dopuštena i poželjna, izašli smo iz mraka i terora no, ali sve i svašta se smije kritizirati i napadati, osim Stipu himself. Kritika da, ali ne na Stipu našeg. Mesić i Račan su preko noći izmjenili sve prohrvatske novinare iz SD i na njihovo mjesto postavile orjunaše i poslušnike malog Baje. Razlog - novina nema nakladu. Poslije smjene uredništva u SD, naklada je pala za 25 %, ali se sada piše po kumrovečkoj direktivi pa naklada nikoga ne zanima.

Ovo je ukratko bila nefrizirana biografija stručnjaka za mozak Stjepana Mesića. Ima toga još puno, kao na primjer zašto Mesić laže da mu je žena Ukrajinka i da se zove Milka. Pravo joj je ime Milojka Duduković, od oca Stojana Dudukovića. Sve u svemu možemo zaključiti kako je Mesić jedino bio dosljedan u svom ekstremizmu i radikalizmu, bilo to kao SKOJevac, kao Hrvatski nacionalist, pa opet kao SKOJEvac !!!

KAKO MI NETKO MOŽE BITI PREDSJEDNIK – A SRUŠIO MI JE KUĆU?

Mesićeva vojska JNA srušila mi je 29. rujna 1991. godine dom u ulici Matije Gupca 39 u Bjelovaru. I danas mi je taj Vrhovni komandant predsjednik, tj. predsjednik Hrvatske. Tobože on Hrvatsku drži na okupu. Rat znači žrtve, a upravo Mesić je prihvatio rat i proizveo ih. Njegova vojska borila se je protiv hrvatske vojske, a sad nam je Mesić i Vrhovni zapovjednik oružanih snaga RH. Ako je netko bolestan ja nisam. Mislim da to sve nema veze sa zdravom pameću.

Želim vas posjetiti, da zato pogledate najvjerodostojnije foto-snimke i materijale koje sam vam pripremio; http://istinazanarod.blog.hr,te kliknite na ARHIVU, da vam se otvori i druge arhivske snimke i tekstove.

Zbog takve vladavine u Hrvatskoj, vlada prava duhovna i gospodarska melankolija. Mnoge hrvatske nekretnine su otišle pod kredite ili su prodane strancima. Bacimo samo malo pogled na 29. rujna 1991. godine, kada je JNA ispalila iz svojih minobacača i tenkova mnoge projektile i granate na grad Bjelovar. Iskreno rečeno ni danas mnoge štete još nisu sanirane. Učinila ih je Mesićeva vojska.

U Hrvatskoj imamo 720 tisuća siromašnih građana. Šokantno je da toliki ljudi primaju socijalnu pomoć, te pomoć za uzdržavanje 115.000 ljudi.

Mesić još uvijek optužuje Slobodana Miloševića, da je on bio agresor na Hrvatsku, pa to je smiješno i apsurdno, nije Milošević bio Vrhovni komandant JNA i Predsjednik SFR Jugoslavije. Mesić je bio vrlo zanimljiv svjedok u obrani Miloševića na Haaškom sudu. Zato, Milošević nikada nije službeno osuđen.

Upravo u tome treba tražiti korijene onoga što se dogodilo između jugoslavenske vojske JNA i Hrvatske vojske, koja se je s njom sukobila. Srbija je bila pošteđena vojnih razaranja. Kako ne bi, kada je u Beogradu je sjedio Mesić. Stoga su takve paralele samo išle na ruku srpskoj propagandi, koja je stalno dokazivala kako između ustaških zločina 1941. godine i stanja početkom 1991. godine zapravo nema razlike.

Takve teze i stajalište isto sada zauzima Mesić, koji je veliki broj puta davao izjave iz Beograda, za domaće i strane medije. On se je ponašao tada kao da je kod svoje kuće, a s druge strane imao je i brojne funkcije u Zagrebu – Hrvatskoj.

Sve je to odviše nastavak godinama jedne bolesne politike. Hrvati – sjetimo se naših generala koji su: likvidirani, pozatvarani i protjerani… Zašto nemamo posla i svega drugog koje nam je potrebno za život – pitajte Mesića. U nametnutom ratu moja obitelj je ostala bez svega, čak i bez uspomena – fotografija…To je i odgovor na ovo pitanje – tko mi je zapalio i srušio kuću?

BRANKO STOJKOVIĆ
B j e l o v a r
HRVATSKA