PDA

Pogledaj Full Version : Iskrenost u vezama, braku i svakodnevnom životu

SarajkaDjevojka
13-04-2012, 00:02
Da li postoji " opravdana laz " i odobravate li presucenu istinu.
Zbog mira u zivotu, vezama i brakovima nekim
Stvarima se vremenom " podiže prag tolerancije ".
Znajući da će partner negativno reagirati zbog nekih svakodnevnih sitnica jeste li ikada precutali ih ?
Smatrate li da takvo ponasanje vremenom može dovesti do krupnih i bitnih lazi koje bi mogla ugroziti stabilnost veze ili braka ?
Kako reagirati ispravno i jeli pametno ogoliti dušu do kraja.Koje su gornje granice presucivanja istine, i kako definirate opravdanu laz ?

pdv
13-04-2012, 00:09
Nisam nikad razmišljala što bi to bila opravdana laž kada su u pitanju meni bliske osobe. U svakodnevnom životu, poslu se i poslužim ''nevinom'' laži ako baš moram :D ali s ljudima do kojih mi je stalo nikad. Umarao bi me odnos u kojem bi morala nešto skrivati i lagati.

SarajkaDjevojka
13-04-2012, 00:16
Slično se osjecam kad su u pitanju bliske osobe.Ranije sam takodje svima u okruženju koji su tražili moje misljenje netakticno ga iznosila.Kako sam postajala starija, shvatila sam da toleriranje negativnih osobina recimo prijateljicinog momka nije kraj svijeta, zarad njenog dusevnog mira.Pa se sad poprilično uzdrzavam na slicnim temama.No kontrolirajuci se maksimalno i pazeci na rijecnik svakako izrazim neku " ublazenu verziju " i svoj stav.

mirr.or
13-04-2012, 00:18
odlična tema. :bravo

sitne laži ne moraju nužno voditi u neke krupne i bitne laži, ali već same po sebi ugrožavaju stabilnost bilo koje vrste odnosa, čega je i osoba koja laže svjesna, pa zato i ima potrebu slagati. samo je pitanje, hoće li se razotkriti neka laž i koliki je prag tolerancije osobe kojoj se šutjelo ili lagalo, kao i to hoće li se od laganja umoriti osoba koja laže.

i naravno, što netko smatra za laž, i po kom kriteriju dijeli laži na krupne i sitne.

pdv
13-04-2012, 00:24
Slično se osjecam kad su u pitanju bliske osobe.Ranije sam takodje svima u okruženju koji su tražili moje misljenje netakticno ga iznosila.Kako sam postajala starija, shvatila sam da toleriranje negativnih osobina recimo prijateljicinog momka nije kraj svijeta, zarad njenog dusevnog mira.Pa se sad poprilično uzdrzavam na slicnim temama.No kontrolirajuci se maksimalno i pazeci na rijecnik svakako izrazim neku " ublazenu verziju " i svoj stav.

Oh, ja se ne kontroliram među najvažnijim osobama u svom životu nego im uvijek kažem onako kako je. Nemam se što ispred njih ustručavati. Jer ustručavanje i izbjegavanje istine je također laž. Ja nemam problema s tim da kažem prijateljici da je debela u nekim hlačama i da joj ne pristaju. Ne zato da bi se ona loše osjećala nego zato što je to istina i što mi je draže da izgleda lijepo u nečem nego da izgleda loše u nečem što joj ne pristaje.

Isto tako ako mi je momak od prijateljice debil neću se pravit kako mi je super i odličan. Poštovat ću ga kao njen odabir ali neću glumatat kako obožavam provoditi vrijeme s njim ako nakon tog druženja pomišljam na samoubojstvo :rofl

SarajkaDjevojka
13-04-2012, 00:26
Najgora moguća opcija je razotkrivanje neke krupnije lazi.Em narusavas odnos sa partnerom vjerovatno trajno, em je tu osjecaj krivice koji ništa i nitko ne može ublažiti. Vjerovatno svi u tim situacijama razmisljaju o vremeplovu i vraćanju u prošlost.Zato sasvim sigurno sitne lazi i presucena istina, nisu dobre za zdravu, stabilnu i trajnu vezu.Nakon bure dolazi sunce, znaci istina pored svega, ma kako bolna bila i ma kakve poslijedice povlacila.

ljuta trava
13-04-2012, 00:28
Kakvo je ovo bračno savjetovalište neudanih cura ?

pdv
13-04-2012, 00:29
Pa da, nijedan odnos zasnovan na laži ne može biti dobar. Sve i da druga osoba nikad ne sazna opet je ova koja laže stalno pod nekim pritiskom i sumnjama hoće li se otkriti ili ne.

Meni su zanimljiv fenomen ljudi koji varaju. Ne znam odakle tolika energija za skrivanjem, muljanjem, laganjem itd. Zar stvarno taj orgazam postignut van bračnog kreveta toliko vrijedi?! :D

SarajkaDjevojka
13-04-2012, 00:31
Pdv, slažem se sa tvojim upisom, nema presucivanja istine, no vremenom sam naučila istinu iznijeti u nekoj ublazenoj verziji.Dakle ako orijateljici loše stoje hlače, pohvalicu prvo neke u kojima dobro izgleda i predložiti joj presvlacenje, nakon toga ću joj reci razlog svog nagovora.
Isto tako i za momka, savjetovacu je da vise vremena provodi sama sa njim, a kad je on zauzet insustiracu na našem djevojackom druzenju, uz obrazlozenje da ne volim nikome drzati svijecu i da me druzenje sa njenim momkom zamara.

pdv
13-04-2012, 00:34
Kakvo je ovo bračno savjetovalište neudanih cura ?

Evo nam ljutog po još malo šarma :bravo :D

Pdv, slažem se sa tvojim upisom, nema presucivanja istine, no vremenom sam naučila istinu iznijeti u nekoj ublazenoj verziji.Dakle ako orijateljici loše stoje hlače, pohvalicu prvo neke u kojima dobro izgleda i predložiti joj presvlacenje, nakon toga ću joj reci razlog svog nagovora.
Isto tako i za momka, savjetovacu je da vise vremena provodi sama sa njim, a kad je on zauzet insustiracu na našem djevojackom druzenju, uz obrazlozenje da ne volim nikome drzati svijecu i da me druzenje sa njenim momkom zamara.

Ajme pa nisam ni ja neki krkan :D Normalno da ću reći na neki prihvatljiv način ali je bitno da budem iskrena.

mirr.or
13-04-2012, 00:34
Pa da, nijedan odnos zasnovan na laži ne može biti dobar. Sve i da druga osoba nikad ne sazna opet je ova koja laže stalno pod nekim pritiskom i sumnjama hoće li se otkriti ili ne.

Meni su zanimljiv fenomen ljudi koji varaju. Ne znam odakle tolika energija za skrivanjem, muljanjem, laganjem itd. Zar stvarno taj orgazam postignut van bračnog kreveta toliko vrijedi?! :D

uh, varanje bi moralo u posebnu temu. :rofl ipak je to kompleksnije od običnog laganja. :D

SarajkaDjevojka
13-04-2012, 00:35

U pravu si, te prevare su stvarno obicne zavrzlame koje kompliciraju zivot. Zašto ne reci osobi posteno, sto je posrijedi i prekinuti taj ponizsvajuci odnos kako za sebe samu, tako i za osobu koju si voljela i imala neke lijepe trenutke s njom.

pdv
13-04-2012, 00:43
uh, varanje bi moralo u posebnu temu. :rofl ipak je to kompleksnije od običnog laganja. :D

Al' nikad mi to neće bit jasno. Koji je gušt u tome? Nije li bolje bit slobodan/na i prakticirat što hoćeš nego ovako. Ajmo reći da mi je jasno kod ovih oženjenih s djecom jer ne žele prekidat brak, djeca, imovina itd. Ali mi nisu jasni ovi u dugim vezama koje ništa ne veže pa opet tako.

Imam ja jednog što je išao sa mnom u srednju i taj vara otkad se rodio. Al čovjek ne odustaje i danas kad ima ženu i dijete. Pitala ga ja jednom kako mu se da, a on meni:'' jače je od mene'' ,nabaci osmjeh i počne: '' Sjećaš se ono...'' :rofl

sandra october
13-04-2012, 00:45
Al' nikad mi to neće bit jasno. Koji je gušt u tome? Nije li bolje bit slobodan/na i prakticirat što hoćeš nego ovako. Ajmo reći da mi je jasno kod ovih oženjenih s djecom jer ne žele prekidat brak, djeca, imovina itd. Ali mi nisu jasni ovi u dugim vezama koje ništa ne veže pa opet tako.

Imam ja jednog što je išao sa mnom u srednju i taj vara otkad se rodio. Al čovjek ne odustaje i danas kad ima ženu i dijete. Pitala ga ja jednom kako mu se da, a on meni:'' jače je od mene'' ,nabaci osmjeh i počne: '' Sjećaš se ono...'' :rofl
dva različita smjera uglavnom, muškarci uglavnom varaju jer..eto su mogli..:D nula veze sa emocijama.. žene iz svih ostalih krivih razloga, da napakoste, da nešto dokažu sebi, njemu :zubo:

mirr.or
13-04-2012, 00:48
pa to ti sve ovisi od osobe do osobe, i od situacije do situacije. gotovo svaki takav slučaj je slučaj za sebe.

ono što je tu gadno je to što je u igri više ljudi, neki i ne svojom voljom, to jest, u blaženom neznanju, koji mogu biti povrijeđeni. a igrat se s drugim ljudima nikad ne može bit dobro.

SarajkaDjevojka
13-04-2012, 00:49
Ma i za djecu je bolje da ne žive u takvim brakovima.Osobito žensko dijete da gleda i sluša ponizavanje majke ocevim prevarama je pogubno.To ne bi sebi dozvolila ni kad bi zavrsila u prihvatilistu za samohrane majke bez eura u dzepu.
Smatram da je neminovno da se takvo sto ne sazna i zataji.A za takve okolnosti ne postoji oprost.

sandra october
13-04-2012, 01:01
ne mogu ja tako sudit generalno. nitko od nas ne zna niti kako će reagirat niti što će sve biti na vazi, niti koje su okolnosti do toga dovele. mislim da tu zbilja nema "ja bi ovako" ili onako .. nitko nije pametan dok ga ne pogodi u glavu niti koji je točan odgovor niti da li je odabrao točan odgovor :ne zna:

pdv
13-04-2012, 01:05
Da, ni ja nisam sigurna da ne bi ili da bi oprostila. Još mi se nije dogodilo pa ne znam kako bi reagirala. Ono što znam jest da nije kriv samo onaj koji vara kada odnos propada. Odnosno kriv je za čin varanja, a za propadanje odnosa su obične obje strane krive.

sandra october
13-04-2012, 01:08
Da, ni ja nisam sigurna da ne bi ili da bi oprostila. Još mi se nije dogodilo pa ne znam kako bi reagirala. Ono što znam jest da nije kriv samo onaj koji vara kada odnos propada. Odnosno kriv je za čin varanja, a za propadanje odnosa su obične obje strane krive.
tako nekako. i sa jedne i sa druge strane. svašta sam ko mlađa tvrdila da bi, danas mi nije baš tako crno bijelo ni 2D. nemam pojma što bi, i dao bog da tako i ostane na čistoj teoriji :D

mirr.or
13-04-2012, 01:09
haha, sad se smijem, tema se zove "iskrenost..." a pišemo o lažima i varanju. :rofl

SarajkaDjevojka
13-04-2012, 01:11
Kako bi poslije te prevare i priznanja ja mogla ikad imati povjerenje u takvu osobu ?Ili još gore, bez priznanja, a da saznam od druge osobe.

" prevaru" bi mogla oprostiti jedino da mi dotični dodje i kaže " nisam nacisto sa osjećajima prema tebi, u fazi sam preispitivanja, pa bi želio da budemo razdvojeni" .I to bi upalilo mu jednom.
Ostalo sve je samo gubljenje vremena.Prebacivanje krivice u nastavku i sl.

pdv
13-04-2012, 01:14
tako nekako. i sa jedne i sa druge strane. svašta sam ko mlađa tvrdila da bi, danas mi nije baš tako crno bijelo ni 2D. nemam pojma što bi, i dao bog da tako i ostane na čistoj teoriji :D

Pa to je to. Nije lako bit odriješit i ponosan kad imaš iza sebe dobre godine zajedničkog života, prekrasno dijete i dogodi se takva glupost. Ono, najrađe bi ga ubila ali opet kad se sjetiš svega što ste stvorili i kako ste živjeli...ima li smisla to samo bacit zbog jedne greške. Ma biži, biži najbolje ne mislit o tome. U svakom slučaju bilo koja odluka je teška. I ostati i otići jer treba opet sve iznova graditi.

haha, sad se smijem, tema se zove "iskrenost..." a pišemo o lažima i varanju. :rofl

a, baš :rofl

pdv
13-04-2012, 01:18
Kako bi poslije te prevare i priznanja ja mogla ikad imati povjerenje u takvu osobu ?Ili još gore, bez priznanja, a da saznam od druge osobe.

" prevaru" bi mogla oprostiti jedino da mi dotični dodje i kaže " nisam nacisto sa osjećajima prema tebi, u fazi sam preispitivanja, pa bi želio da budemo razdvojeni" .I to bi upalilo mu jednom.
Ostalo sve je samo gubljenje vremena.Prebacivanje krivice u nastavku i sl.

Teško, zato i treba graditi sve ispočetka. No, ako bi se odlučila oprostiti onda morate razriješiti tu temu prevare jednom za sva vremena. Raspravit sve što imate i više to nikada spomenuti. Opraštanje podrazumijeva ne nabacivanje krivnje, a tko nije spreman za to onda bolje da se ne upušta u obnavljanje odnosa.

sandra october
13-04-2012, 01:18
Pa to je to. Nije lako bit odriješit i ponosan kad imaš iza sebe dobre godine zajedničkog života, prekrasno dijete i dogodi se takva glupost. Ono, najrađe bi ga ubila ali opet kad se sjetiš svega što ste stvorili i kako ste živjeli...ima li smisla to samo bacit zbog jedne greške. Ma biži, biži najbolje ne mislit o tome. U svakom slučaju bilo koja odluka je teška. I ostati i otići jer treba opet sve iznova graditi.

e da, evo gledam svog, bez imalo pretjerivanja on je najbolji otac koje je moje dijete ikad moglo dobiti. i predivan je muž, zbilja je prijatelj, partner, sve.. i naravno da svaka veza ima uspone i padove i da te u nekoj od tih amplituda može nešto klepit, moment, osjećaj, whatever.. i pitanje je bi li radi zakrpe na egu čovjek bacio 14 kvalitetnih godina kroz prozor i možda još toliko x2 i koliko bi ta odluka bila ispravna

mirr.or
13-04-2012, 01:20
ajte ne razmišljat o tome ako već niste u takvoj situaciji, ne prizivajte vraga. :rofl al teško je teoretizirat o takvim slučajevima kad nije konkretan primjer u pitanju, situacija, osjećaji, razmišljanja.. o kojima bi trebalo odlučivat.

jer mnogo puta ljudi kažu, ja to ne bih.. pa poslije progutaju i veća g..., a isto mnogi mogu reć ja bi s tim na kraj bez problema, oprostit bla bla, a poslije bude obratno. kako za oprost, tako isto i za samu prevaru. ne znaš dok nisi u situaciji. a ljudi smo i svakom se sve može desit.

pdv
13-04-2012, 01:23
Ma kao što mirr.or kaže, ne prizivat vraga :D

Ali da, teško je reći dok se ne dogodi. Kao, uostalom, i većina stvari u životu. Svi smo pametni dok se ne dogodi i sve znamo, a kada nas udarii po glavi zaboravimo što smo prije pričali.

sandra october
13-04-2012, 01:24
ajte ne razmišljat o tome ako već niste u takvoj situaciji, ne prizivajte vraga. :rofl al teško je teoretizirat o takvim slučajevima kad nije konkretan primjer u pitanju, situacija, osjećaji, razmišljanja.. o kojima bi trebalo odlučivat.

imaš pravo, puj puj :D on ionako vjerovatno misli da bi ga uškopila :zubo: a to što stvarno mislim u glavi, ha bože moj, čovjek ne voli forume, tko mu kriv :D

SarajkaDjevojka
13-04-2012, 01:24
Slažem se miror, mudra odluka pred spavanje.Bolje razmisljati o povjerenju i pozitivnim primjerima kao sto je Sandrin.Naravno nista u zivotu nema garanciju, ali i neopravdani crnjak je nepotreban.

pdv
13-04-2012, 01:26
imaš pravo, puj puj :D on ionako vjerovatno misli da bi ga uškopila :zubo: a to što stvarno mislim u glavi, ha bože moj, čovjek ne voli forume, tko mu kriv :D

:rofl :rofl

sandra october
13-04-2012, 01:29
Slažem se miror, mudra odluka pred spavanje.Bolje razmisljati o povjerenju i pozitivnim primjerima kao sto je Sandrin.Naravno nista u zivotu nema garanciju, ali i neopravdani crnjak je nepotreban.

ma znate što ću vam reći :love, da mi brak sutra pukne na prevari, ma na čemu god.. jedan i jedini dan ove veze je bio bolji od godina i godina sa drugim muškarcima:love. i uistinu ne bi mogla čistog obraza pljunut na to da se desi prevara. najljepših 14 godina mog života :love a dalje, kako bog i mi jedan drugom damo :love

ok, sad sentiment off.. :D

mirr.or
13-04-2012, 01:31
zbilja je lijepo pročitat takvo što pred spavanje, sandra. :)

SarajkaDjevojka
13-04-2012, 01:35
Prelijepo Sandra :)

Upis koji treba uokviriti, za dalje buduce rasprave na slicne teme, kao dokaz pozituvnog primjera.

sandra october
13-04-2012, 01:39
zbilja je lijepo pročitat takvo što pred spavanje, sandra. :)
hvala:) :love
(a sad stvarno sentiment off, shebat ću si reputaciju tu :zubo: )

mirr.or
13-04-2012, 01:42
hvala:) :love
(a sad stvarno sentiment off, shebat ću si reputaciju tu :zubo: )

je, je, sad kad si nas rastopila i izvukla sentiment iz naših okrutnih duša, prelaziš u drugi mod, a na svoju reputaciju paziš. :D

pdv
13-04-2012, 01:47
Ja san ka Sandrin muž. Uvjerila me da je rospija, a forume ne čitam :rofl

mirr.or
13-04-2012, 01:48

haha, što ne znaš ne može te povrijedit. :D mislim, u ovom slučaju sentiment, naravno. :rofl

sandra october
13-04-2012, 01:49
Prelijepo Sandra :)

Upis koji treba uokviriti, za dalje buduce rasprave na slicne teme, kao dokaz pozituvnog primjera.
hvala:) ili da me citiraš kad dođem nafurena na forum jer mi je upravo digao živac :zubo:

je, je, sad kad si nas rastopila i izvukla sentiment iz naših okrutnih duša, prelaziš u drugi mod, a na svoju reputaciju paziš. :D
ma neeee :D ali ću reći jednu stvar, nikad ali nikad probleme u vezi, bili oni oko sati na poslu, umora, malog djeteta, živaca, čegagod.. nismo raspravljali sa trećim osobama, ma koliko god imamo divne prijatelje. nikad. to su stvari u kojima se samo vi gledate u oči i razgovarate. nema tu što treća osoba komentirati. i mislim da je (vraćam se na temu) veliki problem u prevarama što se ljudi često lome između vlastitih osjećaja i onih koje im je nametnula okolina (jer se imaju potrebu povjeriti) koja nema emocionalne prtljage u cijeloj priči pa je i lako suditi. to su teške stvari ali za 4 oka.

sandra october
13-04-2012, 01:53
moj muž ne veli da sam rospija, samo da imam pamćenje ko slon i da me ne bi lagao od straha da ga ne sjebem na detalju :D

pdv
13-04-2012, 01:56
Znaš kako već ona ide, kad ne lažeš ne trebaš ništa pamtiti :D

sandra october
13-04-2012, 01:59
Znaš kako već ona ide, kad ne lažeš ne trebaš ništa pamtiti :D
tako kažu pametni :D a oni drugi isto pametni ali i razigrani "što god bilo, nemoj priznat, samo nemoj priznat"

pdv
13-04-2012, 02:00
tako kažu pametni :D a oni drugi isto pametni ali i razigrani "što god bilo, nemoj priznat, samo nemoj priznat"

ae, valjda viruješ meni, a ne svojim očima :018 :rofl

sandra october
13-04-2012, 02:06
ae, valjda viruješ meni, a ne svojim očima :018 :rofl
ae :rofl

(min 10 znakova ti hebem i forumu, evo ti ih na)

caporegime
13-04-2012, 09:36
:evil:evil sad bi nešto rekao ali.......
čitam ovaj vaš cvrkut i pitam se jel ovo isti svijet u kojem živimo....
ne kažem da je to što kažete pogrešno, al takve priče sam znao čuti i od onih koje bi se držale toga ali i i od onih koje se ne bi.....
i ovako kad pogledam, u globalu bilo je tu vrlo pozitivnih i u načelu ispravnih žena na obje strane.
svi mi teoretiziramo al u praksi, kad zagmi, malo se držimo toga što propovijedamo.....

patriot
13-04-2012, 10:38
ma znate što ću vam reći :love, da mi brak sutra pukne na prevari, ma na čemu god.. jedan i jedini dan ove veze je bio bolji od godina i godina sa drugim muškarcima:love. i uistinu ne bi mogla čistog obraza pljunut na to da se desi prevara. najljepših 14 godina mog života :love a dalje, kako bog i mi jedan drugom damo :love

mrzim te :rofl

jalni hrvat mode off :D

Inkvizitor
13-04-2012, 10:49

S Nijemcem...pih..:013

ZGabriel
13-04-2012, 11:17

ovo je za ženski kutak. ;) ne znaju to naše barabe cijenit. :018

patriot
13-04-2012, 11:31
da,eto..meni nema drazeg neko kad se nakrkam dobre teletine ispod peke i domacih krumpira..to me skroz ispuni..kako trbh doslovno,tako i emocionalno..di bi ja skontao o cemu sandra divani..odo sad ugasit svjetlo sjekirom..

sandra october
13-04-2012, 11:41
mrzim te :rofl
jalni hrvat mode off :D
zašto? :zubo: otkud znaš da neću sutra tu otvorit topic prevarene žene :zubo: rekla sam da ne znam što nosi sutra, al danas mogu doista reći da nas troje imamo sve na svijetu :love i današnje pameti da se sve sronda (puj puj) mogla bi bogu zahvalit (i jesam zahvalna) što sam ovo uopće uspjela doživjet. brdo ljubavi i poštovanja :love

S Nijemcem...pih..:013
aha :love

ovo je za ženski kutak. ;) ne znaju to naše barabe cijenit. :018
ma nije ženski :) vidiš da je sve teme otvorio muški član :D znaju oni to, samo drže do svoje reputacije;)

Inkvizitor
13-04-2012, 11:43
aha :love

;)

Ajde da je Hrvat i katolik nekako bi razumio..ali Nijemac..

ja to ne razumim nikako....not

sandra october
13-04-2012, 11:46
Ajde da je Hrvat i katolik nekako bi razumio..ali Nijemac..

ja to ne razumim nikako....not
pa katolik je :D reći ću ti nešto, sve što sam ispravno naučila o ljubavi, partnerstvu, međusobnom poštovanju, pa i sexu, naučila sam s ovim čovjekom. zapravo sam s njim naučila da prije nisam znala apsolutno ništa. i bože falin te što ne boravi po forumima i ne čita što piskaram :zubo:

SarajkaDjevojka
13-04-2012, 11:48
Natjeracete me da otvorim jos jednu temu, mjesovite veze i brakovi :)

I jos jednu onda " ljubio me jedan englez, ljubio me jedan spanac ali niko ko Bosanac i Hercegovac ! ( mada se ne rimuje ali radi mira na forumu )

Inkvizitor
13-04-2012, 11:48
pa katolik je :D reći ću ti nešto, sve što sam ispravno naučila o ljubavi, partnerstvu, međusobnom poštovanju, pa i sexu, naučila sam s ovim čovjekom. zapravo sam s njim naučila da prije nisam znala apsolutno ništa. i bože falin te što ne boravi po forumima i ne čita što piskaram :zubo:

mislim da ti njega idealiziraš..tko zna kakva je stvarnost..

jel on tebi sipa nešto u piće..;)

čuj u seksu naučila..šta se tu ima učit..

definitivno joj sipa..

ZGabriel
13-04-2012, 11:51
na svaku provokaciju nasjednete. al baš na svaku. :rofl

inkvi pa i ti preferiraš druge, barem na forumu. :018

sandra october
13-04-2012, 11:52
Natjeracete me da otvorim jos jednu temu, mjesovite veze i brakovi :)

I jos jednu onda " ljubio me jedan englez, ljubio me jedan spanac ali niko ko Bosanac i Hercegovac ! ( mada se ne rimuje ali radi mira na forumu )
ma nema to veze sa mješovitošću :)

mislim da ti njega idealiziraš..tko zna kakva je stvarnost..

jel on tebi sipa nešto u piće..;)

čuj u seksu naučila..šta se tu ima učit..

definitivno joj sipa..
e moj inkvi, u 14 godina prošli smo sve i svašta, gubitak bebe, stečajeve, svađe radi posla i s jedne i druge strane, sve i sva.. nema tu nikakve idealizacije, a izašli smo iz svega nakon 14 godina takvi da se danas volimo luđe (ako je to opće moguće) nego prije 14 godina. :)
a sad zbilja dižem ručnu jer sam otišla u pre private sfere :D
idem nekog boga radit, još ću se rascmoljit :zubo:

patriot
13-04-2012, 11:54
ej sandra..krivo me shvatila..n aravno da se zajebavam..kao mrzim te u stilu da bi i ja tako..ali posto ne mogu,onda ko svaki posteni jalni hrvat,mrzim :rofl
zivili vi meni jos dugo takvi sretni ;)
btw-jel ima taj svabo neku rodicu dobru :rofl

ZGabriel
13-04-2012, 11:55
e sad mora doći i mardar sa svojom pričom, radi ravnoteže.

debeliiiiiiiiiiiiiiiiii, gdje si? :rofl

patriot
13-04-2012, 11:58
pa katolik je :D reći ću ti nešto, sve što sam ispravno naučila o ljubavi, partnerstvu, međusobnom poštovanju, pa i sexu, naučila sam s ovim čovjekom. zapravo sam s njim naučila da prije nisam znala apsolutno ništa. i bože falin te što ne boravi po forumima i ne čita što piskaram :zubo::love:love
ja ovakve price pusim vise od dinamovog proljeca u europi..:rofl

galija
13-04-2012, 11:59
nakon prvih 15 god.tek nastupa uživancija,nema više idealizacije,nema svađa,osim u slučaju tv programa...A što e tiče malih laži,moj mužić i dalje misli da sam sa solidarizirala s nijm u prestanku uživanja nikotina.

Inkvizitor
13-04-2012, 11:59
ma nema to veze sa mješovitošću :)

e moj inkvi, u 14 godina prošli smo sve i svašta, gubitak bebe, stečajeve, svađe radi posla i s jedne i druge strane, sve i sva.. nema tu nikakve idealizacije, a izašli smo iz svega nakon 14 godina takvi da se danas volimo luđe (ako je to opće moguće) nego prije 14 godina. :)
a sad zbilja dižem ručnu jer sam otišla u pre private sfere :D
idem nekog boga radit, još ću se rascmoljit :zubo:

ma zekim te ja malo :grli:

žao mi je zbog gubitka bebe..

patriot
13-04-2012, 12:00
nakon prvih 15 god.tek nastupa uživancija,nema više idealizacije,nema svađa,osim u slučaju tv programa...A što e tiče malih laži,moj mužić i dalje misli da sam sa solidarizirala s nijm u prestanku uživanja nikotina.

mozes misliti kako on ne pusi..pa stari je samnom znao hladno zapaliti,a doma glavni protivnik nikotina :rofl

galija
13-04-2012, 12:07
mozes misliti kako on ne pusi..pa stari je samnom znao hladno zapaliti,a doma glavni protivnik nikotina :rofl

ma kakvi,provjerim ja,oće meni dokazat karakter odnosno nedostatak istog kod mene a ja se kao držim a prvi dan na poslu kupila cigare.Sramota me ubi

sandra october
13-04-2012, 13:37
ej sandra..krivo me shvatila..n aravno da se zajebavam..kao mrzim te u stilu da bi i ja tako..ali posto ne mogu,onda ko svaki posteni jalni hrvat,mrzim :rofl
zivili vi meni jos dugo takvi sretni ;)
btw-jel ima taj svabo neku rodicu dobru :rofl
nisam te krivo shvatila, kud ću krivo shvatit gašenje svjetla sjekirom :D kužimo se.

ma zekim te ja malo :grli:

žao mi je zbog gubitka bebe..
mbrm, nda, .. uf, promjena teme. tj povratak na temu :)

ZGabriel
13-04-2012, 13:41
sandra, nakon tvog turbo :love nemamo šta reći. :D ubila si temu. :rofl

sandra october
13-04-2012, 13:46
sandra, nakon tvog turbo :love nemamo šta reći. :D ubila si temu. :rofl

nu, sad ja kriva :D a dobro, šta da se ugledamo na fhr i otvorimo topic svekrve.. tamo je krvi do koljena :zubo: kad god sam loše volje odem tamo se dobro nasmijat:D

sandra october
13-04-2012, 13:48
ma kakvi,provjerim ja,oće meni dokazat karakter odnosno nedostatak istog kod mene a ja se kao držim a prvi dan na poslu kupila cigare.Sramota me ubi
pa kako ne skuži? ili ti je fishermans i doručak i ručak i večera? :zubo:

galija
13-04-2012, 14:05
pa kako ne skuži? ili ti je fishermans i doručak i ručak i večera? :zubo:

haha,plovim u oblaku mirisa mente

sandra october
13-04-2012, 14:11
ajoj :D ma svejedno mislim da bi skužio ako je on uistinu prestao pušit. ma joj, to se kuži :D

Inkvizitor
13-04-2012, 14:11
ja znam za jedni izreku ..ne znam jel istinita..ako ti žena plače, budi siguran da TI imaš razloga da ridaš ko kišna godina..:p

sandra october
13-04-2012, 14:16
ja znam za jedni izreku ..ne znam jel istinita..ako ti žena plače, budi siguran da TI imaš razloga da ridaš ko kišna godina..:p
misliš usrala motiku pa plače?:D

mirr.or
13-04-2012, 14:20

jel to zbog suosjećajnosti ili zbog osobnog interesa? :rofl

mirr.or
13-04-2012, 14:21

pa kako se poljubite, zagrlite?

Inkvizitor
13-04-2012, 14:22
misliš usrala motiku pa plače?:D

pa to ,kad plače znaj da ti vrijeme da ti ridaš..

negdi te je zajebala samo tako..:rofl

galija
13-04-2012, 14:27
pa kako se poljubite, zagrlite?

nešto me često boli glava u zadnje vrime

mirr.or
13-04-2012, 14:30
nešto me često boli glava u zadnje vrime

a vidiš, onda i to upućuje da tu neš ne štima. otuda i potreba za "sitnim" laganjem.

galija
13-04-2012, 14:34
a vidiš, onda i to upućuje da tu neš ne štima. otuda i potreba za "sitnim" laganjem.

sad bi ti napisala:pa ko se još ljubi nakon ihihi godina ali neću vam rušit snove.Šalim se,nikotin još isparava iz mužićeva organizma pa ne kuži ali za misec dana nastupaju problem

sandra october
13-04-2012, 14:36
pa to ,kad plače znaj da ti vrijeme da ti ridaš..

negdi te je zajebala samo tako..:rofl
pa jesam rekla da smo blekaste i da to radimo iz svih pogrešnih razloga :D pa se točno tako i nosimo s tim :D amateri :zubo:

mirr.or
13-04-2012, 14:46
sad bi ti napisala:pa ko se još ljubi nakon ihihi godina ali neću vam rušit snove.Šalim se,nikotin još isparava iz mužićeva organizma pa ne kuži ali za misec dana nastupaju problem

haha, meni ih ne možeš srušiti, prošla sam sve faze. :D

a dobro, to ste tek prestali pušiti, onda nije tak strašno, a ne mora se nužno gledati na to kao na laž, neg jednostavno kao tvoja podrška njemu da se lakše ostavi pušenja. jedino ako i on ne radi isto, onda će bit da ste se bezveze oboje maltretirali. :rofl

mardar
13-04-2012, 14:47
Ne znam što ste pisale.Ma ko će čitati.Ali evo ja sam u braku uvijek iskren.Prema sebi .Često odem pred ogledalo i bez imalo sustezanja skrešem sam sebi sve u brk.

Rezultatu su fenomenalni niko mene ne pozna bolje od mene samog .Tako da ne znam što bi mi žena uopće mogla prigovoriti kada ništa ne zna o meni .Ono što zna je polovično.Većinom zasnovano na rekla- kazala .Kako ja onda mogu i prihvatiti kao vjerodostojno neke njene tvrdnje .Ja ih ignore i pravim se da nisam čuo i sve klapa.

Evo i kada šaram ja sam sebi sve priznam pa veliko je to ejjjjjjjjjjjj :rofl:rofl:rofl:rofl

galija
13-04-2012, 14:56
haha, meni ih ne možeš srušiti, prošla sam sve faze. :D

a dobro, to ste tek prestali pušiti, onda nije tak strašno, a ne mora se nužno gledati na to kao na laž, neg jednostavno kao tvoja podrška njemu da se lakše ostavi pušenja. jedino ako i on ne radi isto, onda će bit da ste se bezveze oboje maltretirali. :rofl

ma on ti je strastveni pušač a ja 5 cigara dnevno,i ja ga nagovorila da baci cigare al ne mogu sebe nagovorit nikako...

galija
13-04-2012, 14:56
Ne znam što ste pisale.Ma ko će čitati.Ali evo ja sam u braku uvijek iskren.Prema sebi .Često odem pred ogledalo i bez imalo sustezanja skrešem sam sebi sve u brk.

Rezultatu su fenomenalni niko mene ne pozna bolje od mene samog .Tako da ne znam što bi mi žena uopće mogla prigovoriti kada ništa ne zna o meni .Ono što zna je polovično.Većinom zasnovano na rekla- kazala .Kako ja onda mogu i prihvatiti kao vjerodostojno neke njene tvrdnje .Ja ih ignore i pravim se da nisam čuo i sve klapa.

Evo i kada šaram ja sam sebi sve priznam pa veliko je to ejjjjjjjjjjjj :rofl:rofl:rofl:rofl

Samo se ti smij a ako je isto stanje i kod žene?

sandra october
13-04-2012, 15:02

a što si priznaš? da je bila prilika i da eto ne bi al su bile takve okolnosti? :D

patriot
13-04-2012, 15:05
dobile su i zenski kutak :facepalm

mirr.or
13-04-2012, 15:05
dobile su i zenski kutak :facepalm

:rofl:rofl:rofl:rofl

sandra october
13-04-2012, 15:09
:rofl:rofl:rofl:rofl
sve već viđeno na fhr, sad će mjesec dana oblejavat oko žk-a i onda tražit da se otvori muški kutak:D

mardar
13-04-2012, 15:11
a što si priznaš? da je bila prilika i da eto ne bi al su bile takve okolnosti? :D

Pa samo sam iskren i uvažavam baš i te okolnosti koje sada spominješ. :rofl:rofl:rofl

sandra october
13-04-2012, 15:13
Pa samo sam iskren i uvažavam baš i te okolnosti koje sada spominješ. :rofl:rofl:rofl
eto ga. tipični primjerak. za stavit mu avatar kao fotku u enciklopediji pored definicije :D

mirr.or
10-10-2012, 19:47
ajmo podić jednu "staru" temu. ustvari, ne znam jel to spada ovdje, al, možda može proć pod ono "svakodnevni život". iskrenost i prijateljstvo. da li ste uvijek iskreni prema prijateljima? kakve laži tolerirate prijateljima? jel ima stvari koje prešutite prijateljima? mislim baš na ono, prijatelje, onakve kakvi su rijetki u životu, ne na sve osobe s kojima se družite.

caporegime
11-10-2012, 15:42
teška tema mirrorice, teška tema.........nema nikoga tko bartem malo ne lagne a svi se kunu u majku da nisu

Iris
11-10-2012, 15:50
nije capo teška tema,ne nego je veliki pokvarenluk na snazi,među i pravim prijeteljima,
ja na svoju žalost previše iskrena pa svako malo najeben ko niko,
zato bolje šutiti nego biti izložen udarcima,,a trudim se ne lagat,i radije ne reć nešto nego lagat,ukratko prešutim istinu ako baš moram,
aliiiii jezik ponekad brži od pameti pa to nije lako,,

mirr.or
11-10-2012, 18:57
ma jest teška, zato sam i pitala. ne mora bit da je uvijek netko kvaran kad nas nešto slaže, ili da smo mi kvarni kad slažemo. motivi su razni. samo me zanima u kojoj mjeri iskrenost čini prijateljstvo prijateljstvom. može li se reći za nekog da nam je prijatelj ako nas laže, možemo li nazvat prijateljem osobu koju imamo potrebu slagati...

ZGabriel
11-10-2012, 19:31
ako su (meni) bitne stvari u pitanju, podrazumijeva se iskrenost. za ostalo, manje-više.

pdv
11-10-2012, 21:28
ajmo podić jednu "staru" temu. ustvari, ne znam jel to spada ovdje, al, možda može proć pod ono "svakodnevni život". iskrenost i prijateljstvo. da li ste uvijek iskreni prema prijateljima? kakve laži tolerirate prijateljima? jel ima stvari koje prešutite prijateljima? mislim baš na ono, prijatelje, onakve kakvi su rijetki u životu, ne na sve osobe s kojima se družite.

U svom životu imam samo jednu takvu prijateljicu i ne sjećam se da sam je ikad slagala ili joj nešto prešutila. Vjerojatno jesam ali mislim da je to bilo nešto nebitno. S drugim prijateljima imam neki hladniji odnos. Npr. pomoći im koliko je u mojoj moći ali isto tako ću im i bez problema reći da me boli glava i da mi se na da na kavu iako to nije istina :D Dok ovoj priji to ne radim. Ili ako njoj nešto treba onda ću napravit sve da joj pomognem i ići u svoju štetu bez ikakvog razmišljanja, a to opet ne bi svima napravila.

Što se tiče odnosa prijatelja prema meni...da, nekad sam se osjećala povrijeđeno ali ja sam pomalo divlja :zubo i kod mene nema nekog popravljanja odnosa. Ako si me zajebo jednom to je zbogom za sva vremena. Možda bi u tome trebala biti popustljivija i dati drugu šansu jer svi griješimo ali jebi ga rijetko je dajem, a i kad je dam to je u mom srcu već prekriženo pa mi je ovaj prvi odnos ,prekida svih veza, puno iskreniji i pošteniji. Eto, voljela bi kada bi to znala popraviti. Pretpostavljam da je to onaj glupi ponos kojeg bi trebala malo suzbit jer dosta puta sam u životu zbog toga nastradala ali jače je od mene. Recimo to mi je jedna od stvari koje pokušavam promijeniti ali vidim da imam puno posla oko toga i ne mogu se pohvalit da ga uspješno savladavam :D

ZGabriel
11-10-2012, 21:37
Što se tiče odnosa prijatelja prema meni...da, nekad sam se osjećala povrijeđeno ali ja sam pomalo divlja :zubo i kod mene nema nekog popravljanja odnosa. Ako si me zajebo jednom to je zbogom za sva vremena. Možda bi u tome trebala biti popustljivija i dati drugu šansu jer svi griješimo ali jebi ga rijetko je dajem, a i kad je dam to je u mom srcu već prekriženo pa mi je ovaj prvi odnos ,prekida svih veza, puno iskreniji i pošteniji. Eto, voljela bi kada bi to znala popraviti. Pretpostavljam da je to onaj glupi ponos kojeg bi trebala malo suzbit jer dosta puta sam u životu zbog toga nastradala ali jače je od mene. Recimo to mi je jedna od stvari koje pokušavam promijeniti ali vidim da imam puno posla oko toga i ne mogu se pohvalit da ga uspješno savladavam :D

ovo kao da sam ja pisala. :zubo

nema popravnog :nene

pdv
11-10-2012, 21:41
ovo kao da sam ja pisala. :zubo

nema popravnog :nene

Da ali nije to dobro. Nije nekad u redu pustit sve lijepe trenutke radi jedne greške. Treba i na sebi radit jer ponos i vlastiti ego nam često uzmu nešto vrijedno.

ZGabriel
11-10-2012, 21:44
Da ali nije to dobro. Nije nekad u redu pustit sve lijepe trenutke radi jedne greške. Treba i na sebi radit jer ponos i vlastiti ego nam često uzmu nešto vrijedno.

sve ja to znam. ALI. ja teško poklanjam svoje povjerenje. i kad ga poklonim, potpuno, i dobijem nož u leđa, ne znam šta bih drugo napravila. okrenut se i otići.

Marta
11-10-2012, 21:58

ovo je jako pametno i iskreno mislim da se trebas potruditi, jer ljudi nekad i ne misle lose, al naprav eglupu gresku. Nesto je drugao ako netko namjerno radi gluposti i ako je sebican.

pdv
11-10-2012, 22:03
sve ja to znam. ALI. ja teško poklanjam svoje povjerenje. i kad ga poklonim, potpuno, i dobijem nož u leđa, ne znam šta bih drugo napravila. okrenut se i otići.

Jasno mi je, mislim da je većina ljudi takva. Samo ponekad treba zatomiti to ¨ja¨ jer je smisao prijateljstva i bilo kojeg oblika ljubavi opraštanje. Za takvo nešto tj. za pravi oprost u srcu čovjek treba slomiti sebe. To nije lako jer smo svi previše uživljeni u sebe i gledamo samo svoju stranu priče. Pokušavam raditi na tome i imati nekako više razumijevanja. Nadam se da ću jednog dana biti i pametnija i ne zatvarat vrata odmah jer možda to neki ljudi koji su prošli kroz moj život i nisu zaslužili i možda ja nisam bila u pravu iako je merni sve ukazivalo da jesan. I kada realno pogledam te neke situacije ja i jesam pravilno postupila ali ljudi nisu roboti i možda sam trebala pokazati malo više razumijevanja za nečije greške. Pokušati razumjeti pa nakon toga donijet odluku ali sam po tim pitanjima nagla i gledam valjda samo svoju stranu bez da pokušam oprostiti. A; to nikako nije dobro. Ne kažem za sve ali u dosta stvari sam trebala biti mekša jer svi smo različiti i nisu svi sposobni uvijek pravilno reagirati, a ljudi griješe s tim da im ja ne dopuštam tu grešku. Zbog toga mi je žao i malo me sram jer tko sam ja da si uzimam za pravo nekoga samo tako na neki način osuditi. Kad ovako pročitam sve napisano....stvarno sam odvratna :( Ali radim na sebi :D

ZGabriel
11-10-2012, 22:12
da, ali kad na drugoj strani imaš neiskrenost i licemjerje, onda se zapitaš - čemu to? kad netko iz bezazlenog komentara napravi veliku priču i scenu i ogadi te, samo zato da ispadne bolji od tebe...kakav je to prijatelj?
nitko nije savršen i svi mi griješimo, ali kad te netko hladno zgazi i produži kao da ništa nije bilo, onda se zapitaš u kakvom si društvu...

Marta
11-10-2012, 22:15
da, ali kad na drugoj strani imaš neiskrenost i licemjerje, onda se zapitaš - čemu to? kad netko iz bezazlenog komentara napravi veliku priču i scenu i ogadi te, samo zato da ispadne bolji od tebe...kakav je to prijatelj?
nitko nije savršen i svi mi griješimo, ali kad te netko hladno zgazi i produži kao da ništa nije bilo, onda se zapitaš u kakvom si društvu...

e to nisu prijatelji ...

ZGabriel
11-10-2012, 22:21
e to nisu prijatelji ...

nisu. ali treba ti vremena da to shvatiš. :nezna

pdv
11-10-2012, 22:41

Ma da to treba razdvojiti. Samo se pitam da li nekada zbog ponosa preteško prelazimo preko lakših stvari. Jasno mi je da ćeš se odmaknuti od osobe koja je negativna i ne želi ti dobro.

ZGabriel
11-10-2012, 22:51
Ma da to treba razdvojiti. Samo se pitam da li nekada zbog ponosa preteško prelazimo preko lakših stvari. Jasno mi je da ćeš se odmaknuti od osobe koja je negativna i ne želi ti dobro.

ja nemam problema s "lakšim" stvarima. i ja za*ebem svako malo, i skrušeno se ispričavam i popravljam štetu. ali ako ti je netko prijatelj, onda znaš šta mu je zbilja važno i poštuješ to. pogaziš ponos i poštuješ prijateljstvo. ne znam kako bih to opisala. :skartoc
jednom sam imala tako neku situaciju s prijateljicom. znamo se u dušu, ali smo se zakačile oko nečega što je objema važno. onda se ona naljutila i eksplodirala. ja se rasplakala, i ona se rasplakala, nakon poplave smo se smirile i raščistile to. i dalje se volimo iako se ne slažemo uvijek. :love

caporegime
12-10-2012, 14:01
ama žene, ne zanima raju kakve ste vi s prijateljicama, nego s muževima, momcima, švalerima itd...to zanima forumske škicere da ko slučajno ulete s prvim postom........

ZGabriel
12-10-2012, 14:05
ama žene, ne zanima raju kakve ste vi s prijateljicama, nego s muževima, momcima, švalerima itd...to zanima forumske škicere da ko slučajno ulete s prvim postom........

ahahahaha, dobar pokušaj.

za sve ostalo, tu je registracija i zatvoreni dio foruma. :pink

mirr.or
12-10-2012, 16:26

pa ne zanima raju, mene je zanimalo, zato sam i pitala, jer imam neke nedoumice, kako reagirati i da li uopće reagirati na neke takve gluposti. a nemam u glavi baš posloženo do koje mjere nešto takvo tolerirati... posebno ak se ne osjećam time ugroženo. pa me pomalo i čudi što se osjećam bezveze jer sam se našla u takvoj situaciji. a ovo drugo, nemaš što pitati, opće je poznato da smo svi (pa i žene) na forumu idealni u svakom smislu. oni koji ne valjaju ostali su u RL.:kez

caporegime
12-10-2012, 19:15
ahahahaha, dobar pokušaj.

za sve ostalo, tu je registracija i zatvoreni dio foruma. :pink

pokušaj čega? paničnog odlaska 5 ranije s pozajmljenih 2000 kuna u nadi da će mi se smilovat tapkaroš i omogućiti mi da odem na rasprodani koncert vladimira kočiša zeca?

ZGabriel
12-10-2012, 19:58
pokušaj čega? paničnog odlaska 5 ranije s pozajmljenih 2000 kuna u nadi da će mi se smilovat tapkaroš i omogućiti mi da odem na rasprodani koncert vladimira kočiša zeca?

pokušaj preusmjeravanja teme. ;) ne kažem da bi takvi detalji možda bili zanimljiviji prosječnom čitatelju ovog foruma... :kava

mirr.or
12-10-2012, 21:04
pokušaj preusmjeravanja teme. ;) ne kažem da bi takvi detalji možda bili zanimljiviji prosječnom čitatelju ovog foruma... :kava

pa prosječan čitatelj foruma nek otvori topic, pa ćemo (možda:zubo) pričat. :D

pdv
12-10-2012, 21:13

ae, i o prijateljstvu smo počele tek kad smo upitane :cheer

ZGabriel
12-10-2012, 21:19

ili nek otvori capo za njih, vidiš da im je advokat. :D

SarajkaDjevojka
27-11-2012, 12:34
naravučenije
http://www.demotivacije.com/media/demotivators/thumb/demotivacija.hr_Muskarci-varaju-zbog-seksa-a-zene-zbog-ljubavi-i-daljine_131535033468.jpg

Kako se upoznajemo, volimo i špijuniramo - preko Interneta
Nekada davno, prije deset, dvadeset ili još više godina ljubomorni su muževi unajmljivali privatne detektive ne bi li ulovili žene u prevari, a te iste žene su noću njima prekopavale džepove tražeći sumnjive poruke ili tragove ruža za usne. Ah, kako su to bila naivna vremena...

http://www.sutra.ba/slike/lifestyle/muskarac%20kompjuter.jpg
Danas se situacija iz korijena promijenila, i to prije svega zahvaljujući tehnologiji! Danas nam je Internet postao glavni medij preko kojeg ostvarujemo većinu socijalnih kontakata: preko Interneta upoznajemo nove ljude, zaljubljujemo se i odljubljujemo, varamo partnere ili ih vrebamo dok ne otkrijemo da oni varaju nas. Ma kakvi detektivi, kakvi džepovi i ostale sitnice!

Znanstvenici Internetskog instituta Oxford (s uglednog istoimenog sveučilišta) proveli su istraživanje kojim su potvrdili ove teorije. Ispitivanje je nosilo zanimljiv naziv: "Ja, moj supružnik i Internet". Obuhvatilo je čak 2.401 oženjenih Britanaca i 929 bračna para kod kojih su oba partnera odgovorila na pitanja.

Pa da vidimo onda što su zaključili vrijedni istraživači!

Upoznavanje partnera preko Interneta*

Još je uvijek relativno malo bračnih parova koji su se upoznali preko Interneta, tek oko 6% - ali taj broj neprestano raste. Najviše ih se upoznalo preko specijaliziranih stranica (to su recimo neke njihove Iskrice), pa onda preko chatova i instant messaging stranica. Pitanje našim jezikoslovcima: postoji li neki hrvatski izraz za chat i instant messaging?

Oni koji ne vjeruju u Internet upoznavali su partnere na nekim sasvim drugačijim mjestima: u kafićima, u zajedničkim društvima, a čak petina parova upoznala se na radnom mjestu. I onda se kao žalimo da nam je dosta posla!

Parovi koji su se upoznali preko Interneta više su se razlikovali po stupnju obrazovanja, a u većem broju slučajeva postojala je i značajna razlika u godinama (u gotovo 40% parova jedan partner je barem 6 godina stariji).

Uhodite li i vi svojeg partnera?
Ako se već ne upoznajemo svi preko Interneta, to ne znači da se ne možemo uzajamno špijunirati! Čak je 20% ispitanika priznalo da čita partnerove poruke, a 13% ide i korak dalje pa provjerava po kojim stranicama su njihovi najdraži švrljali. Znate ono: otvorite browser history (povijest pretraživanja), pa onda budnim okom tražite sve sumnjive adrese...
Aha, to je dakle prevara preko Interneta!
U jednome se ipak slaže ogromna većina: bez obzira na to jesu li se upoznali preko kompjutora ili na kavi poslije posla, svima su jasne granice koje ne bi trebalo prijeći u komunikaciji s drugim osobama.

Tako čak 97% ispitanika nedozvoljenim smatra da se njihov partner zaljubi u nekog koga je upoznao preko Interneta (dobro, to se podrazumijeva samo po sebi), ali jednako su tako i protiv partnerovog cyber-sexa (u 94% slučajeva), protiv toga da im partner vodi intimne razgovore s nekim drugim (92%) ili da flerta (85%).

I ne samo to! Samo jedan od deset ispitanika nema ništa protiv da njegov partner nekom drugom priča o svojim bračnim problemima ili o drugim intimnim temama. Preostala ogromna većina smatra da takve priče trebaju ostati unutar četiri domaća zida.

Čini se da svi mi dobro znamo što se smije, a što ne smije kad se radi o našim partnerima! Eh, kad bismo barem jednako strogi i beskompromisni bili i kad se radi o nama – vjerojatno bi bilo manje svađa, bračnih kriza i potreba za bračnim savjetnicima...

Što tim savjetnicima naravno ne bi bilo dobro s profesionalnog gledišta, ali bi definitivno bilo dobro s ljudske i s moralne strane.

Indigo
11-02-2014, 18:55
Iskreno kažem da nisam uvek iskrena što ne znači da lažem. Kome je do iskrenosti na netu, neka se odmah odvikne od istoga.

NorthStand
12-02-2014, 21:35
pa iskren sam gotovo uvijek, ali ponekad i lažem, i nije me sram zbog toga. :D

nekad treba i lagat, da bi se došlo do cilja. :evil

Indigo
15-02-2014, 15:13
pa iskren sam gotovo uvijek, ali ponekad i lažem, i nije me sram zbog toga. :D

nekad treba i lagat, da bi se došlo do cilja. :evil

Ako ne kažeš istinu nisi slagao osim kada su svedočenja u pitanju.

Ko lažima ide ka cilju redovno će ga promašiti a i ako ga ne promaši, teško će nositi breme zadovoljstva zbog postignutog.

caporegime
15-02-2014, 15:26
jel ovo seks trač tema ili dublja filozofija?
zar je kaša još toliko vruća?

Indigo
15-02-2014, 15:54
Ništa od toga.

NorthStand
15-02-2014, 22:02
ma bit će nešto, nešto se iza brda valja, a to nije vruća kaša o kojoj priča capo već nešto puno ljepše i opipljivije. http://www.hrhb.info/images/smilies/novi/040.gif

Indigo
16-02-2014, 04:10
Može li nešto ostati skriveno od svetine? :kes

caporegime
16-02-2014, 16:39
poslije ovog posta-ne.
sad je gotovo, sad znamo da se negdje nešto dimi......a voljeli bi znati gdje gori, jel?

NorthStand
16-02-2014, 22:59
Može li nešto ostati skriveno od svetine? :kes

ne može, svijetina može gledat i patit. http://i1269.photobucket.com/albums/jj587/ZGabriela/pink.gif

sagitarius
17-02-2014, 20:35
Ma jesil se to prijatelju Northe zaljubio ili te tek drma obična gripa...
Ljudi vele da se zaljubljenost i kašalj ne mogu sakriti...:D

NorthStand
18-02-2014, 01:01
nisam, nemam takve ciljeve, cilj mi je bit nezaljubljen čim duže. od zaljubljenosti samo srce strada.... :D

Indigo
18-02-2014, 02:22
Kao da se ti pitaš jesi li ili nisi. Ne daj bože meni takve želje. http://r20.imgfast.net/users/2011/13/64/50/smiles/2201632320.gif

Humphrey
18-02-2014, 12:25
Laž je temelj svake sretne veze,braka,prijateljstva, drugarstva.

NorthStand
18-02-2014, 13:14
Kao da se ti pitaš jesi li ili nisi. Ne daj bože meni takve želje. http://r20.imgfast.net/users/2011/13/64/50/smiles/2201632320.gif

a nego tko se pita, ti možda? ja sam čvrsto odlučio da s ženama imam samo fizičke, a ne emocionalne kontakte. :kez

prema tome, ja znam od čega me glava neće bolit, a drugi nek se zaljubljuju koliko god i u kog god hoće. :)

NorthStand
18-02-2014, 13:16

tako je, te priče da iskrenost prolazi su glupost, ja znam da svaki put iskrenost uništi vezu. ne samo ovu ljubavnu, već i prijateljstva itd. bolje se ne zavaravat tim romantičnim pričicama, kako iskrenost prolazi i kako se nagrađuje jer je stvarnost upravo suprotna od toga. ne treba oko svega lagat, ali neke stvari moraš slagat da bi stvari išle kako treba. :)

caporegime
18-02-2014, 13:38
ja sam se jednom uspio zaljubiti namjerno, uslijed vlastite odluke.
međutim ne znam zašto je jako kratko trajalo.....:misli

Indigo
18-02-2014, 14:33

Da li zaista tako misliš ili si ovo izvalio kao štos, svakako moram konstatovati da tebi nije lako.

Međutim, postoji mogućnost da tako ne misliš jer ako je laž temelj svega što si pobrojao, vrlo je moguće da je temelj i u ovom slučaju, dakle slagao si, ne misliš tako.

Indigo
18-02-2014, 14:36
a nego tko se pita, ti možda? ja sam čvrsto odlučio da s ženama imam samo fizičke, a ne emocionalne kontakte. :kez

prema tome, ja znam od čega me glava neće bolit, a drugi nek se zaljubljuju koliko god i u kog god hoće. :)

Naravno da se ne pitam ni ja, ni ti i niko. Ljubav se ne izdaje na lekarski recept.

Šta ćeš sa emocijama ako ih ne budeš trošio? Pućićeš kao luft balon.

caporegime
18-02-2014, 15:21
uh kako ti mudruješ o ljubavi......

kažem ti, još ove godine ćeš se greškom i iz ničega zaljubiti u nekog posve neprikladnog, obzirom na status, mjesto života, razne prepreke koje vas razdvajaju.......
koncepcija će ti se raspast ko sadamova vojska 2003 a ti ćeš se istodobno bičevat zbog grijeha i molit boga da ti to nije zadnje samobičevanje

Indigo
18-02-2014, 15:38
Niko se nikada greškom nije zaljubio. Čak ni kada je ušao u brak koji je trajao manje nego što se planiralo nije pogrešio.

Ne znam šta se može dogoditi niti o tome razmišljam. U jedno sam sigurna, ako se desi zaljubljenost (ovo govorim u načelu jer nisam rekla da već nisam), sve daljine su savladive, i nema ni jedne prepreke koja bi osujetila želju zaljubljenih.

Ko se kaje zbog onoga što je prošao u zadovoljstvu, nije se imao rašta roditi. Greh je bežati od svega osim bežati od greha.

Humphrey
18-02-2014, 15:45
Samo mu ne zaboravi lagati.

caporegime
18-02-2014, 15:52
vidi ti ovo, ko da umjesto živog čeljadeta razgovaramo s nekim istočnjačkim mudracem....
il te realnost života još nije u tom smislu dotakla ili.....

Indigo
18-02-2014, 16:07
@Čuj capo, kako da me nije dotakla?! Da li bih išta mogla napisati na ovoj temi da nisam osetila ljubavni zanos.

@Humphrey
Izgleda da te je neko pošteno lagao čim samo o laži pričaš.

caporegime
18-02-2014, 16:11
ne ljubavni zanos nego realitet života......
jebeš zaljubljenost kad je sve idealno.
aj se zaljubi u nekoga gdje svi životni elementi stoje u kontri...ako se usudiš.
ili barem nemoj izbjegavati struji da te odnese.....

ZGabriel
18-02-2014, 16:12
go, Indi :cheer

Humphrey
18-02-2014, 16:17
@Čuj capo, kako da me nije dotakla?! Da li bih išta mogla napisati na ovoj temi da nisam osetila ljubavni zanos.

@Humphrey
Izgleda da te je neko pošteno lagao čim samo o laži pričaš.

O čemu bih trebao pričati na temi o iskrenosti?Jedno ne ide bez drugog,a samo iskrenost od to dvoje znači smrt svake veze u skoro 100% slučajeva.

Pa kad učiniš neku glupost koja bi mogla naštetiti toj vanserijskoj ljubavi o kojoj maštaš, upamti da tu vašu ljubav samo laž može spasiti.Zbog ljubavi ćeš htjeti biti iskrena,ali budi pametna i laži.

caporegime
18-02-2014, 16:17
gaby, fulala si temu. ti naime nemaš vezu nit ćeš je imati pa ti sve i da hoćeš nemaš kome biti iskrena ili lagati.
:evil:belj1

vrati se u lijes iz kojeg svako malo bježiš

Pa kad učiniš neku glupost koja bi mogla naštetiti toj vanserijskoj ljubavi o kojoj maštaš, upamti da tu vašu ljubav samo laž može spasiti.Zbog ljubavi ćeš htjeti biti iskrena,ali budi pametna i laži.

znao sam ja da je imalo smisla, znao sam...
fala frende, ovo si savršeno sročio.
daj mi još samo ponovi onaj citat koji ti je služio za potpis ono o tome tko bi htio da ga seksualno napastuje netko odjeven kao liberal.
stavio bih to na majicu

ZGabriel
18-02-2014, 16:19
gaby, fulala si temu. ti naime nemaš vezu nit ćeš je imati pa ti sve i da hoćeš nemaš kome biti iskrena ili lagati.

http://www.messentools.com/images/emoticones/hallowen/www.MessenTools.com-Hallowen-ataud.gif

Humphrey
18-02-2014, 16:23

znao sam ja da je imalo smisla, znao sam...
fala frende, ovo si savršeno sročio.
daj mi još samo ponovi onaj citat koji ti je služio za potpis ono o tome tko bi htio da ga seksualno napastuje netko odjeven kao liberal.
stavio bih to na majicu

I have often been called a Nazi, and, although it is unfair, I don't let it bother me. I don't let it bother me for one simple reason. No one has ever had a fantasy about being tied to a bed and sexually ravished by someone dressed as a liberal.

caporegime
18-02-2014, 16:30
hvala.

gaby, najdraža moja stara vještica :cerek:love
najrađe bi te pomazio po glavi kad bi znao da će ti perika izdržati.....

Marta
18-02-2014, 16:31
Iz iskustva velim da je humphrey u pravu, al meni to ne ide od ruke, pa nadrljam.

ZGabriel
18-02-2014, 16:36
hvala.

gaby, najdraža moja stara vještica :cerek:love
najrađe bi te pomazio po glavi kad bi znao da će ti perika izdržati.....

lako za periku, ali mogao bi se nabosti na rogove. :evil

caporegime
18-02-2014, 16:39
gaby ti nemaš rogove.
za rogove je potrebno da imaš nekoga da ti ih nabije a ti oskudijevaš i tih osnovnim uvjetom.
ipak, kad malo bolje razmislim, još uvijek nisam čuo da je neka žena dobila rogove.
očito po prirodi stvari, žena ni ne može imati rogove što zapravo znači......auh.hm...
bolje da ne nastavim da ne ispadnem muška svinja.

caporegime
18-02-2014, 16:40
Iz iskustva velim da je humphrey u pravu, al meni to ne ide od ruke, pa nadrljam.

strašno. ako sam za ikoga smatrao da nije sklon varanju, bludu, preljubu i sl. to si bila ti.
a ti se još hvališ kako ti ne ide od ruke to prikriti.
pa kamo ide ovaj svijet???

ZGabriel
18-02-2014, 16:41
da ne ispadnem muška svinja.

to jesi, već odavno. :pink
doduše, samo na forumu. vjerujem da si uživo manji od makovog zrna pred ženom (svojom ili bilo kojom drugom). prepoznajem uzorak. :D

no, vratimo se na temu. jednom kad se počne lagati, nikad kraja. tako da se ne isplati, barem ne na duge staze.

caporegime
18-02-2014, 16:47
doduše, samo na forumu. vjerujem da si uživo manji od makovog zrna pred ženom (svojom ili bilo kojom drugom). prepoznajem uzorak. :D

no, vratimo se na temu. jednom kad se počne lagati, nikad kraja. tako da se ne isplati, barem ne na duge staze.

kako ti možeš, o gaby, prepoznati uzorak kad ti iskustva s muškim rodom stoje na razini iskustava srećka horvata sa seksualnim životom holivudskih glumica?
a da sam izrazito galantan, ugodan, uslužan, da me žene vole, ono pravi dasa, to jes istina.

ps, eliminiraj se s teme, rastjeraćeš i ono malo što je ostalo, vidiš da odjednom nema nikoga.

Indigo
18-02-2014, 17:54
ne ljubavni zanos nego realitet života......
jebeš zaljubljenost kad je sve idealno.
aj se zaljubi u nekoga gdje svi životni elementi stoje u kontri...ako se usudiš.
ili barem nemoj izbjegavati struji da te odnese.....

Pa o čemu pričam nego o realnom životu? U zaljubljenosti je sve idealno, kada zaljubljenost pređe u ljubav vidiš najbolje, kasnije se može osipati i ostane ništa.

Međutim, u mnogim vezama međupoštovanje zadržava dvoje i brak traje u zadovoljstvu i ljubavi.

Aj da sam se zaljubila i da me je baš bilo briga kako stoje elementi i ništa mi nije falilo, jednako kao da je sve posloženo u savršeni mozaik.

A ljubavnoj struji se redovno prepuštam, ni jedna bolje ne struji kao ona.

Kako kod tebe stoje stvari?

Indigo
18-02-2014, 18:01
O čemu bih trebao pričati na temi o iskrenosti?Jedno ne ide bez drugog,a samo iskrenost od to dvoje znači smrt svake veze u skoro 100% slučajeva.

Pričaj o čemu hoćeš samo konstatujem da preterano preporučuješ laž. To mi je malo sumnjivo pa sam zbog toga tako komentarisala.

Ne razumem o kakvoj vanserijskoj ljubavi pričaš, ko mašta i kakva bi se to glupost moga učiniti u, kako ti kažeš, vanserijskoj ljubavi? I šta podrazumevaš pod "vanserijska ljubav"?

caporegime
18-02-2014, 18:48
prestar sam ja da se zaljubljujem.
a i ne smijem, mogao bih razjebati puno toga.
iskustva iz prošlosti mi pomažu da se lakše othrvem.

Indigo
18-02-2014, 18:51
Uglavnom tako kažu oni koji nisu zaljubljeni. Čim ih sustigne, ide druga priča osim ako ne smeju kao ti. Dopada mi se ono što čitam između redova mada se bojim da nisi u baš zavidnoj situaciji.

Ne daj se dok ti se ne desi. ;)

ljuta trava
18-02-2014, 18:52
Još će Capo otvorit dušu

caporegime
18-02-2014, 19:07
Uglavnom tako kažu oni koji nisu zaljubljeni. Čim ih sustigne, ide druga priča osim ako ne smeju kao ti. Dopada mi se ono što čitam između redova mada se bojim da nisi u baš zavidnoj situaciji.

Ne daj se dok ti se ne desi. ;)

vidiš dakle da se sve može iskontrolirati.....
ne znam šta ti između redova čitaš ali ja znam što nisam napisao....:)B-)

Indigo
18-02-2014, 19:08
Još će Capo otvorit dušu
Radim na tome. :mig

Indigo
18-02-2014, 19:10
vidiš dakle da se sve može iskontrolirati.....
ne znam šta ti između redova čitaš ali ja znam što nisam napisao....:)B-)

Rekoh, sve se da kontrolirati dok te ne strefi. A između redova nikada ne čita onaj koji ih ispisuje već čitalac. Samo piši. :)

caporegime
18-02-2014, 19:15
a tko pravi one "prave" redove?a?

dok te ne strefi
pa i strefilo bi da se ne iskontrolira. poslije par ponavljanja uđe se u štos, ne brini.
zvuči morbidno ali......kontrola se može preuzeti
doduše i steva irvinea je ubila riba pa u tom smislu čovjek doista nikad ne može biti 100% siguran ali ipak......kontrolira se, kontrolira.....

Indigo
18-02-2014, 19:44
za brisanje

Indigo
18-02-2014, 19:46

pa i strefilo bi da se ne iskontrolira. poslije par ponavljanja uđe se u štos, ne brini.
zvuči morbidno ali......kontrola se može preuzeti
doduše i steva irvinea je ubila riba pa u tom smislu čovjek doista nikad ne može biti 100% siguran ali ipak......kontrolira se, kontrolira.....

Znaš li da je bežanje od ljubavi zapravo bežanje od sebe?

Ovo mi promače:

Nesvesno onaj koji nesvesno želi da budu pročitani.

sagitarius
18-02-2014, 20:02
Puno lijepih teorija, šablona, puno sjajnih, gotovo šopenhauerskih misli i izjava...
Kod mene je to nekako posloženo ovako:

Iskrenost u svakodnevnom životu i kontaktima: da i isključivo u mjeri kontakta, dok je privatna i emotivna sfera jednostavno van razgovora...

skrenost u prijateljstvu do mjere zabave i istih i zajedničkih interesa, sve ostalo se ne govori....

Iskrenost u vezi... Da, do određene mjere, a o ostalom "preko te mjere" dublje intimnije prirode se jednostavno ne govori...
Neke stvari ću reći prijatelju o sebi, koje vezi ne bih rekao, naravno, do boljeg upoznavanja...

Iskrenost u braku... to je najviša instanca udruživanja dvaju osoba, iskrenost ide daleko više nego u vezi, postoje neke stvari o kojim se naprosto nikad neće govoriti...

Indigo
18-02-2014, 20:16
Puno lijepih teorija, šablona, puno sjajnih, gotovo šopenhauerskih misli i izjava...
Kod mene je to nekako posloženo ovako:

Iskrenost u svakodnevnom životu i kontaktima: da i isključivo u mjeri kontakta, dok je privatna i emotivna sfera jednostavno van razgovora...

skrenost u prijateljstvu do mjere zabave i istih i zajedničkih interesa, sve ostalo se ne govori....

Iskrenost u vezi... Da, do određene mjere, a o ostalom "preko te mjere" dublje intimnije prirode se jednostavno ne govori...
Neke stvari ću reći prijatelju o sebi, koje vezi ne bih rekao, naravno, do boljeg upoznavanja...

Iskrenost u braku... to je najviša instanca udruživanja dvaju osoba, iskrenost ide daleko više nego u vezi, postoje neke stvari o kojim se naprosto nikad neće govoriti...
Fino, eto nama sagitariuskih misli i izjava. :)

Uglavnom i jeste tako ali imam veliku zamerku na dva pomašćena stava u citatu.

Brak ne isključuje prijteljstvo dok prijateljstvo isključuje brak.
Brak ne mora trajati večno, dok prijateljstvo traje.
Kada brak prestane, dvoje mogu postati ljuti protivnici i svaka iskrenost će kad-tad biti zloupotrebljena. Ovo se odnosi na ljude lošeg karaktera. Kod onih dobrih, poverenje će i dalje ostati zagarantovano.

sagitarius
18-02-2014, 20:22
Fino, eto nama sagitariuskih misli i izjava. :)

Uglavnom i jeste tako ali imam veliku zamerku na dva pomašćena stava u citatu.

Brak ne isključuje prijteljstvo dok prijateljstvo isključuje brak.
Brak ne mora trajati večno, dok prijateljstvo traje.
Kada brak prestane, dvoje mogu postati ljuti protivnici i svaka iskrenost će kad-tad biti zloupotrebljena. Ovo se odnosi na ljude lošeg karaktera. Kod onih dobrih, poverenje će i dalje ostati zagarantovano.

Niti prijateljstvo kao ni brak ne moraju trajati vječno...
Čovjek kad ulazi u brak kupuje kartu u jednom smijeru...
A razmišljanje if ...then nije predmet razmatranja...

Indigo
18-02-2014, 20:29
@sagitarius
Svakako da ne mogu samim tim što ni mi ne trajemo večno.
Kako da ne može prijateljstvo trajati večno? Ne govorimo o površnom prijateljstvu ili dobrom poznanstvu već o prijateljstvu i uz tu reč ne ide ni jedan pridev.
Za brak ok, tako sam i pisala negde.
Sve je predmet razmišljanja sa ili bez if, što ne bi bio?

sagitarius
18-02-2014, 20:35
@sagitarius
Svakako da ne mogu samim tim što ni mi ne trajemo večno.
Kako da ne može prijateljstvo trajati večno? Ne govorimo o površnom prijateljstvu ili dobrom poznanstvu već o prijateljstvu i uz tu reč ne ide ni jedan pridev.
Za brak ok, tako sam i pisala negde.
Sve je predmet razmišljanja sa ili bez if, što ne bi bio?

Da, naravno treba razmišljati i praviti pretpostavke u RL-u...:D

galija
18-02-2014, 20:45
iskrenost je precjenjena:kez

Indigo
18-02-2014, 20:49
Da, naravno treba razmišljati i praviti pretpostavke u RL-u...:D

U RL ja trenutno sedim za kompjuterom, pijem kafu i kuckam. S vremena na vreme se protegnem, dišem, razmišljam, osećam, jedem... Šta je od svega VL?

sagitarius
18-02-2014, 21:11
U RL ja trenutno sedim za kompjuterom, pijem kafu i kuckam. S vremena na vreme se protegnem, dišem, razmišljam, osećam, jedem... Šta je od svega VL?

U VL je postavljena tema:Iskrenost u vezama, braku i svakodnevnom životu...
I u tom VL, sklonjeni iza svoga nika u potpunoj privatnosti, apsolutno neodređenog statusa, pokušavamo na to pitanje dati odgovor, jasno, netko se šaleći, netko filozofski, netko muškošovinistički, netko ženskošovinistički, a netko ozbiljno.

Interesantno je da stupanj iskrenosti i granicu do koje se to jasno da diferencirati upravno proporcionalno ovisi o godinama, životnom iskustvu, spolu, društvenom miljeu i drugim čimbenicima, što izravno navodi na zaključak da smo po stavovima, uz pretpostavku da pišemo ozbiljno i iskreno, jako heterogeni.

Nije grijeh misliti drugačije od drugih jer to su te spomenute životne okolnosti koje čovjeka profiliraju u RL kao osobu, a u VL kao nik sa karakterom. :)

caporegime
18-02-2014, 21:17
Znaš li da je bežanje od ljubavi zapravo bežanje od sebe?

Ovo mi promače:

Nesvesno onaj koji nesvesno želi da budu pročitani.

ili...svjesno želi onaj koji svjesno zna da će netko pokušavati čitati...?
mogućnosti je puno

Stiliana
18-02-2014, 21:28
klistirate ovaj napaćeni narod bolje od aleksandra stankovića kad mu u goste dođe drago pilsel.

samo tako nastavite :love

sagitarius
18-02-2014, 21:31
klistirate ovaj napaćeni narod bolje od aleksandra stankovića kad mu u goste dođe drago pilsel.

samo tako nastavite :love

Gdje li su ti napaćeni...koje k tomu netko klistira...:D

NorthStand
18-02-2014, 21:32
Naravno da se ne pitam ni ja, ni ti i niko. Ljubav se ne izdaje na lekarski recept.

Šta ćeš sa emocijama ako ih ne budeš trošio? Pućićeš kao luft balon.

cijenim tvoj ljubavni zanos, i sam sam takav ponesu me emocije ponekad, ali se brzo otrijeznim kad me realnost pošteno išamara.

Stiliana
18-02-2014, 21:32
Gdje li su ti napaćeni...koje k tomu netko klistira...:D

nisi ti prika, ti si dobar... :)

Stiliana
18-02-2014, 21:33
cijenim tvoj ljubavni zanos, i sam sam takav ponesu me emocije ponekad, ali se brzo otrijeznim kad me realnost pošteno išamara.

realnost ili neka prevarena cura? :cerel

NorthStand
18-02-2014, 21:38

ja se držim one od Alke Vuice, a ona kaže sljedeće....

http://www.youtube.com/watch?v=hsz1VBqkUqI

http://i1269.photobucket.com/albums/jj587/ZGabriela/pink.gif

NorthStand
18-02-2014, 21:41
realnost ili neka prevarena cura? :cerel

ma kurac je ja varama, vara ona mene, i onda shvatim da to nema smisla. :rofl

Stiliana
18-02-2014, 23:06
ma kurac je ja varama, vara ona mene, i onda shvatim da to nema smisla. :rofl

pa jel je bar izbiješ od batina? :nezna

NorthStand
19-02-2014, 00:19
gmazoidni orione, ne zajebaji, jer će bit po ušima. :D

nisam baš toliki sivonja, a da ne volim da mi kontrira ne volim, nebitno jel muško ili žensko u pitanju mrzim kad mi se netko bez razloga suprostavlja. to me totalno raspali i onda uzmem kajiš, i brzo red uspostavim. RED RAD DISCIPLINA, tko se toga drži nema sa mnom problema. dakle, vojna stega i sve će biti u najboljem redu.

ljuta trava
19-02-2014, 00:22
Bez puno priče

http://www.youtube.com/watch?v=cbztPuI-Cfo

ogledalce
19-02-2014, 02:37
bolje ovo :zubo:rofl:rofl:rofl

http://www.youtube.com/watch?v=IfXuhTzcGXI

Stiliana
19-02-2014, 11:45
gmazoidni orione, ne zajebaji, jer će bit po ušima. :D

nisam baš toliki sivonja, a da ne volim da mi kontrira ne volim, nebitno jel muško ili žensko u pitanju mrzim kad mi se netko bez razloga suprostavlja. to me totalno raspali i onda uzmem kajiš, i brzo red uspostavim. RED RAD DISCIPLINA, tko se toga drži nema sa mnom problema. dakle, vojna stega i sve će biti u najboljem redu.

pa čelaj, iskandžijo bi nekoga jer ti se suprostavlja, a ne bi nekoga tko te vara???

drugo, ti znaš da su došla vremena kad je protuzakonito mlatit ljude? :cerek
pa čak i djecu :(

NorthStand
19-02-2014, 13:00
pa čelaj, iskandžijo bi nekoga jer ti se suprostavlja, a ne bi nekoga tko te vara???

drugo, ti znaš da su došla vremena kad je protuzakonito mlatit ljude? :cerek
pa čak i djecu :(

gmazoidni orione, moram ti reći da se paziš, na tankom si ledu. :D a kad ja izvučem kajiš, znaš i sama šta sljedi. :rofl

znam, ali ja samo izmlatim one koji to traže. :cerek

djecu ne diram, djeca ni nisu predmet mog zanimanja, tko će se s njima mučit ? nemam živaca za to, do 35 se ne ženim, možda produžim i do 40, želim živjet punim plućima što duže a ne se zamarat dječurlijom. :D

Stiliana
19-02-2014, 14:15
gmazoidni orione, moram ti reći da se paziš, na tankom si ledu. :D a kad ja izvučem kajiš, znaš i sama šta sljedi. :rofl

znam, ali ja samo izmlatim one koji to traže. :cerek

djecu ne diram, djeca ni nisu predmet mog zanimanja, tko će se s njima mučit ? nemam živaca za to, do 35 se ne ženim, možda produžim i do 40, želim živjet punim plućima što duže a ne se zamarat dječurlijom. :D

znači sve se svodi na virtualne prijetnje :zubo
pa i nisi neki frajer moj north ... još veliš da te varaju... slabo ti to onda mlatiš... :D

PS: ostavi Orion na miru, ni ja tebe ne zajebavam što si glupi Ličanin :kez

sagitarius
19-02-2014, 14:43
Trebao bih dopuniti moj post o iskrenosti u poslu, prijateljima, vezi i braku sa iskrenosti u VL-u..., ups, ali izgleda da je bolje da ovaj put to preskočim...:D

Indigo
19-02-2014, 16:26
U VL je postavljena tema:Iskrenost u vezama, braku i svakodnevnom životu...
I u tom VL, sklonjeni iza svoga nika u potpunoj privatnosti, apsolutno neodređenog statusa, pokušavamo na to pitanje dati odgovor, jasno, netko se šaleći, netko filozofski, netko muškošovinistički, netko ženskošovinistički, a netko ozbiljno.

Interesantno je da stupanj iskrenosti i granicu do koje se to jasno da diferencirati upravno proporcionalno ovisi o godinama, životnom iskustvu, spolu, društvenom miljeu i drugim čimbenicima, što izravno navodi na zaključak da smo po stavovima, uz pretpostavku da pišemo ozbiljno i iskreno, jako heterogeni.

Nije grijeh misliti drugačije od drugih jer to su te spomenute životne okolnosti koje čovjeka profiliraju u RL kao osobu, a u VL kao nik sa karakterom. :)

U VL Dostojevski me fascinira svojim karakterom, a da li bi i u RL u velikoj sam nedoumici.

Indigo
19-02-2014, 16:27

Šta ti znaš o mom ljubavnom zanosu?

Marta
19-02-2014, 16:31
strašno. ako sam za ikoga smatrao da nije sklon varanju, bludu, preljubu i sl. to si bila ti.
a ti se još hvališ kako ti ne ide od ruke to prikriti.
pa kamo ide ovaj svijet???

Mali zajeb u interpretaciji. Humphrey je pricao o iskrenosti (mislim na onu o kojoj Indigo veli da je neophodna) koja je samo do neke granice od prednosti.
Velim da je u pravu, da je nekad bolje presutjeti neke stvari ili ne reci bas ono sto ljudima ide.

NorthStand
19-02-2014, 18:34
znači sve se svodi na virtualne prijetnje :zubo
pa i nisi neki frajer moj north ... još veliš da te varaju... slabo ti to onda mlatiš... :D

PS: ostavi Orion na miru, ni ja tebe ne zajebavam što si glupi Ličanin :kez

pa uglavno, uživo žena tuče mene a ne ja nju. :rofl

ma varaju me ponekad, a onda i ja vratim istom mjeru, pa smo kvit. :cerek

a ti si glupa gosparka, pa te ja ne zajebajem da si od Gundulića kći. :zubo

NorthStand
19-02-2014, 18:36
Šta ti znaš o mom ljubavnom zanosu?

ništa, a iskreno ni ne zanima me kako ti ljubuješ, uživaj dok možeš i dok te muškarac tvog života pun ljubavi i iskrenosti ne izmlati ko magare. :rofl

Stiliana
19-02-2014, 19:59
pa uglavno, uživo žena tuče mene a ne ja nju. :rofl

ma varaju me ponekad, a onda i ja vratim istom mjeru, pa smo kvit. :cerek

a ti si glupa gosparka, pa te ja ne zajebajem da si od Gundulića kći. :zubo

ne znam baš :cerek... dubrovčani nisu baš poznati po limitiranoj :kezglavi
dok ličani... :018

NorthStand
19-02-2014, 20:12
ne znam baš :cerek... dubrovčani nisu baš poznati po limitiranoj :kezglavi
dok ličani... :018

nismo mi limitirani, to što janjetinu krkamo, i krumpir uzgajamo najbolje na svijetu ne znači da smo limitirani. živjela poljoprivreda, i stočarstvo. :kez

a boga mi nismo limitirani, kako ni u glavi, tako ni u gaćama. :D

Stiliana
19-02-2014, 20:23
nismo mi limitirani, to što janjetinu krkamo, i krumpir uzgajamo najbolje na svijetu ne znači da smo limitirani. živjela poljoprivreda, i stočarstvo. :kez

a boga mi nismo limitirani, kako ni u glavi, tako ni u gaćama. :D

:smijeh :rofl :rofl

e da, dobar vam je kumpir.

Indigo
19-02-2014, 21:38
ništa, a iskreno ni ne zanima me kako ti ljubuješ, uživaj dok možeš i dok te muškarac tvog života pun ljubavi i iskrenosti ne izmlati ko magare. :rofl

Ispravno, i ne treba da te zanima ali se pitam, što onda pišeš da ceniš moj ljubavni zanos?

Ova tema više liči na zabavnu nego na ono to bi trebalo biti.

NorthStand
19-02-2014, 22:20
Ispravno, i ne treba da te zanima ali se pitam, što onda pišeš da ceniš moj ljubavni zanos?

Ova tema više liči na zabavnu nego na ono to bi trebalo biti.

cijepidlačiš bezveze, a ne da mi se u tančine pojašnjavat. ako sam se referirao na emocije, valjda se zna šta emocije podrazumjevaju, jedino da uzmem kist i da ti počnem crtat što podrazumjevam pod tim "ljubavni zanos" . govorio sam općenito, ali na tebe sam se referirao jer si ti pričala o toj ljubavnoj strani veze, a ja o onoj koja nije baš tako idilična i romantična.

NorthStand
19-02-2014, 22:20
:smijeh :rofl :rofl

e da, dobar vam je kumpir.

lika bez janjetina i kumpira, ne bi bila lika. prema tome, smij se ti koliko hoćeš, ali ja samo zbog toga dolazim u "rodne zavičaje" ! :rofl

ljuta trava
19-02-2014, 22:35
Poučan video !!!!!

http://vk.com/video-40498005_167618700?hash=77f0b84a33e14b14

Indigo
19-02-2014, 22:35
cijepidlačiš bezveze, a ne da mi se u tančine pojašnjavat. ako sam se referirao na emocije, valjda se zna šta emocije podrazumjevaju, jedino da uzmem kist i da ti počnem crtat što podrazumjevam pod tim "ljubavni zanos" . govorio sam općenito, ali na tebe sam se referirao jer si ti pričala o toj ljubavnoj strani veze, a ja o onoj koja nije baš tako idilična i romantična.

Ma kao da je meni bitno šta ti pod svim tim podrazumevaš. Teraj po svome i uživaj. :bokic

ljuta trava
19-02-2014, 22:52
UH ...

http://www.youtube.com/watch?v=0iyeUcFKRv4&feature=c4-overview&list=UU1KPy3cAAj0i0RIFC_SzjMg

NorthStand
20-02-2014, 22:00
voli cura brze aute, nije joj za zamjerit, i ja volim porshe a nemam ni za fiću. :D