PDA

Pogledaj Full Version : Ćiro

Vepar
17-03-2011, 00:44
Baš mi nešto on sad pao na pamet, pa idem otvoriti temu. Ostvario je najveći uspjeh s našom reprezentacijom, teško da će se tako brzo ponoviti. Njegova Hrvatska igrala je lijep, napadački nogomet. Kod njega je uvijek bila disciplina, znao je motivirati ekipu. Bio je srdačan i prijazan, spreman za šalu, znao preći preko uvreda i provokacija. S druge strane, kasnije se totalno pogubio, nije ostvario značajnije rezultate (ponekad katastrofalne), uvlačio se političarima, mijenjao stavove, često nije trpio kritiku. Ipak, karizma i uspjesi ne mogu mu se osporiti. Kakvo je vaše mišljenje o njemu? Zamjerate li mu što je preuzeo BIH? Ja ne, ali me smetalo što je stalno pričao da bi htio voditi srpske klubove, što nije reagirao na navijanje za Tursku (ajde dobro, to je bilo prije njega) i na one čudne zastave na tribinama itd.

Baader Meinhof
17-03-2011, 03:39
Vječiti šarmer! Bio je nekakav zagužvan dan i sjećam se da sam cijeli dan nekog boga trčao po Večernjaku. Dolje u prizemlju gdje je bila sportska redakcija tad nekako u gužvi odem na WC, i kako sam se žurio tako sam valjda agresivno otvorio vrata. Taman iza vrata su umivaonici, i kako sam uletio tako sam umalo odvalio Ćiru. Kaže on 'Polako šine', a ja stadoh onako i gledam ga valjda sekundu dok mi mozak pokušava skužiti jel mi to neki prijatelj ili netko drugi. Ne znam jel se to kome drugome ikad dogodilo, ali valjda mi je kroz TV postao toliko blizak da ga mozak nije odmah skontao. Šarmirao me lik.

Ne znam koliko je mijenjao stavove a koliko je samo prilagođavao priču trenutku. O Tuđmanu je govorio kako je govorio, ali to su radili i mnogi drugi, i to vrlo sličnim intenzitetom i riječima. Recimo Antun Vrdoljak, Canjuga ili Stipe Mesić dok ga Tuđman nije odvalio od sise.

Profesionalno, on će uvijek biti onaj koji nas je stavio na treće mjesto na svijetu. To je amen. Ako uzmemo da je ključna utakmica koja je repki trasirala ovakvu zapravo nevjerojatno dobru budućnost bila ona u gostima protiv Talijana, onda se treba sjetiti da je tu utakmicu vodio velemajstor Tomislav Ivić. I dalje mislim da je Ivić za Ćiru profesor nogometa, i da njih dvojica uopće nisu mogli razgovarati na istoj razini o nogometu. No, Ćiro je treći na svijetu, on je bijeli šal, on je s Prištinom j....o srbima majku, a Ivić je nekako onaj koji bi raskinuo ugovor s Hajdukom od 4 milijuna eura po sezoni ako mu netko iz Nikaragve ponudi 4 milijuna i 100 eura. Možda je doista sve u Ćirinu šarmu. Čini mi se da nekakav sterilni Branko Ivanković ne bi uspio tu gdje je Ćiro uspio, iako Ćiro nije u 10 godina uspio napraviti desnog beka, što je doista nevjerojatno. Ne sjećam se dobro je li bio Džajić ili Ljupko Petrović taj koji je rekao 'Dajte mi stolicu i napravit ću vam stopera'.

To što je otišao u BiH..... To je valjda nešto njegovo, intimno, što ga je tamo odnijelo. Nisam siguran da se može tek tako natjerati navijače da te obožavaju dok ti u stvari fingiraš nekakvu ljubav prema toj reprezentaciji. Tako da mi se čini da je to bilo iskreno s njegove strane. Gluparije koje je pričao o srpskim lubovima, to ipak mislim da je možda planirao uzeti Zvezdu ili nešto, pa da je jednostavno srao, kao što je srao po medijima mnogo toga. Čini mi se da je bio iskren s Dinamom, Hrvatskom i BiH, a da je sve ostalo bio dio njegovog šarmantnog laprdanja. Zato mu i ne mogu zamjeriti što je uzeo BiH, baš jer mi se čini da mu je to nekako bila ljubav, pa si ne mogu uzeti za pravo da ga pljunem zbog toga, a naravno i zbog toga što nam je dao onu 1982. i onu 1998.

Inkvizitor
17-03-2011, 10:35
Gdje si ti vidio vepre da je Hrvatska igrala lijep napadački nogomet pod Ćirom. Igrali smo razvuci rastegni, umrtvi igru i na kontre.

Nisam volio našu igru pod Ćirom. To je bila živa dosada. Naš forte je bio ubiti igru pa kad protivnik krene zijevat onda mi nastupamo..

Uostalom on nije trener, nego motivator. Blefer.

Postoje dvije stvari koje ja nikad ne mogu shvatit.

zašto protiv Njemačke 96-te i u Francuskoj 98-me nismo pokušali izjednačit. Protiv Francuske je čak imao igrača više a naši se dodaju na svojoj polovini. kad ti je svejedno izgubio 2:1 ili 7:1 onda se pokušava izjednačit.

kao što ne mogu razumit zašto smo kod 2:2 u Zagrebu s Jugoslavijom na početku drugog poluvremena stali i ugasili se a do tada igrali euforično.

najmanje je njegova zassluga naše treće mjesto, to je slijed okolnosti. Onaj karikaturalni penal protiv Rumunja i isključenje Nijemca u četvrtfinalu jer su nas doatada Nijemci sabili u rupu a Ladić branio rukama i nogama.

kao stari teretičar zavjere mislim da je prodao polufinale svj. prvenstva...a moguće da je prodao i četvrtfinale s Njiemcima u Engleskoj i prodao Jugoslaviji odlazak na EU 2000.

Znaš ko je njemu bio uzor..Miljan Miljanić koji je svako svjetsko prvenstvo prodavao utakmice.

Ćiro će za pare uraditi sve.

otišao je trenirati BiH austvari muslimansku repku iako se zna šta je prije govorio.

Ćirin obraz podnosi sve.

navodno je krajem 80-tih uplatio lijepu svotu u Slobinom zajmu za Srbiju ne bi li se umilio da postane trener Crvene Zvezde.

Pamtim jednu sliku koja mi je zabetonirala moje mišljenje o njemu kao čovjeku.

Vraćao sam se iz Mađarske, bilo je kasno i negdje na autoputu već blizu Sesveta stanem na pumpu. Jedan bijesni mercedes na pumpi i više nitko. Kasno je. Točim gorivo i iz shopa izlazi Ćiro. Nosi u rukama vrećicu kikirikija il pistacija, trga zubima kraj vrećice i pljuje ga na pod. Pumpa ono čista, možeš je polizat.

Eto, cijeli svijet obišao a ostao primitivna seljačina.

caporegime
17-03-2011, 10:53
jedan narednik iz vojske je tvrdio da je ćiro pustio utakmicu francuzima u zamjenu da ga zaborave u onom slučaju kad je u francuskoj izbila neka nogometna afera gdje se i on spominjao kao osumnjičenik.
doduše, to je ispričao u najmanju ruku ko da je osobno upoznatiji s faktima od samog ćire.

patriot
18-03-2011, 00:53
Hm,najbolja igra te generacije je upravo ta Rumunjska..ne da smo ih ubili,nego pregazili..a penal ko penal..i mogao je i nije morao suditi..uostalom,trebalo je biti minimum 4-0..

Sto se tice Njemaca,nase je pojela trema i vaznost tekme..al i da im ostao Worns,a nasi uvaljali drugi,opet bi bio raspasoj..

realno,najjace godine te repke su bile u Engleskoj,ali..mononukleoza Bobana,pa ozljeda Boksica..neigranje Prosineckog u klubu itd..su unazadili to europsko,kao i monstruozno sudjenje protiv Njemaca..ja recimo znam napamet sve utakmice te repke,al doslovno..Klinsman je udario brutalno sa ledja Vlaovica,a nije dobio nista..izravni crveni je to bio..
pa Jerkan i ono igranje rukom,oslobodi boze..naravno i maestralni ciro i odmaranje pol repke protiv Portuagala,kad mogli igrat na nulu i Cesku u cetvrtfinalu..

zao mi i zbog svjetskog u Americi,tu bi bili u top formi..svi su jebacki igrali..

Inkvizitor
20-03-2011, 16:17
Mi smo Nijemcima i prvi gol dali tek nakon što je Worns isključen. Do tada smo bili u mišjoj rupi.

zlatni_ljiljan
20-03-2011, 17:14
Ciro je strucnjak kakav se samo jednom radja u 100 godina,ovaj gore pita da li mu trebaju Hrvati zamjerati sto je vodio reprezentaciju BIH,zamjerati nekom iz Travnika sto vodi svoju drzavu BIH,kakva patetika i ljigeraj? Mislio sam da je ovaj forum malko drugachiji od drugih,ali svakim danom uvidjam da nije,ovaj drugi naziva reprezentaciju "muslimanskom" ko da Dzekson &Co igraju pod zastavom Muhameda ,a ne pod Westendorpovom krpetinom,s ovakvim pristupom prema drzavi BIH od strane njihovih drzavljana Hrvata ne moze se niti dobiti u njoj nista vise od oporbe...

Vepar
21-03-2011, 02:47
Ciro je strucnjak kakav se samo jednom radja u 100 godina,ovaj gore pita da li mu trebaju Hrvati zamjerati sto je vodio reprezentaciju BIH,zamjerati nekom iz Travnika sto vodi svoju drzavu BIH,kakva patetika i ljigeraj? Mislio sam da je ovaj forum malko drugachiji od drugih,ali svakim danom uvidjam da nije,ovaj drugi naziva reprezentaciju "muslimanskom" ko da Dzekson &Co igraju pod zastavom Muhameda ,a ne pod Westendorpovom krpetinom,s ovakvim pristupom prema drzavi BIH od strane njihovih drzavljana Hrvata ne moze se niti dobiti u njoj nista vise od oporbe...

Pa je drugačiji je. Ajde ovdje probaj pisati o Hrvatima što si pisao drugdje, sumnjam da ćeš moći. Inače, problem je u tome što su navijači te iste BIH aklamacijom bili za Tursku protiv Hrvatske, ne samo da su bili za nju, nego su slavili ko da se njihova zemlja kvalificirala u polufinale EP-a. To nije bilo normalno. Ja sam napisao da mu to ne zamjeram, ali mislim da je neke stvari trebao osuditi. Nadalje, BIH reprezentacija trenutno nije hrvatska. U njoj ne igra ni jedan Hrvat. Možda će se nešto u budućnosti promjeniti, ali sada je tako. Na tribinama je bilo i te krpetine i one zastave s ljiljanima i to je OK. Ali bile su i turske, pa onda one neke zelene s polumjesecom, ne znam ni ja čije su to, pa one Saudijske Arabije itd. Samo hrvatskih, a ni srpskih nije bilo. Ako to tebi nije problem, onda nije ni meni.

Vepar
21-03-2011, 02:55
E da, sjećam se da sam negdje na nekom popisu gluposti koje je izvalio pročitao da je poslije neke utakmice s Turskom (mislim da je to bilo EP 96.) rekao "da je dobio puno čestitki od našeg naroda iz Bosne koji čestitaju pobjedu nad Balijama". Da sam navijač BIH, meni bi bilo jako problematično da takav čovjek preuzme moju reprezentaciju.

Inkvizitor
21-03-2011, 09:54
koje ti oscilacije ljiljane imaš u stavovima. Da je saznat koji su pravi.

zlatni_ljiljan
22-03-2011, 11:11
koje ti oscilacije ljiljane imaš u stavovima. Da je saznat koji su pravi.

Sto Inkvizitore? Pa brate mili Ciro je takav kakav jeste ,ali je dobar strucnjak i to mu se mora priznati,drugo BIH repka je takva kakva je ,ali nisu krivi igrachi BIH sto izbjeglice iz Swedske,Njemachke pizde materine iskompleksirani sto su protjerani sa svojih ognjishta ,ponizeni,izjebani od nove sredine,neprihvaceni dodju na utakmicu i mashu turskim zastavama,a da znaju koliko ih "braca" turci vole ne bi na to ni pomislili...pravi Turci preziru "balije" tako je bilo za turskog vakta tako je i sada ...