PDA

Pogledaj Full Version : Poljoprivreda, poljoprivredna politika-kako dalje

caporegime
16-03-2011, 14:20
http://www.vecernji.hr/vijesti/propali-limar-pokrovac-danas-saci-drzi-seljake-vladu-clanak-265306

iako tvrdim da su seljaci srce i duša ovoga naroda, ljudi prema kojima sa izuzetno senzibiliziran, imam dojam da dosta njih nisu ni sami svjesni situacije i puta koji treba ići.
kao i svim segmentima društva i tamo ima pojedinaca koji misle da sebi mogu osigurati beneficije istupanjem navodno u ime svih.
poput raznoranih anonimaca koji godinama istupaju iz neki na prste nabrojat brojnih udruga građana izgleda da je osnivanje neke svoje udruge i zahtjevanje svega i svačega postalo hit u igri; kako uspjeti u hrvatskoj.
ovaj članak je na tragu mnogo toga a nemogu se ne nasmijati na imidž ovog gospodina koji sa svojim hitlerovskim brčićima, crtom preko brade, ladicom umjesto vilice i krezubim zubalom točno sredini kao da pokazuje svoju osobnost i sposobnoszti na kojima počiva kao i relevantnost samoga sebe i priče koju ističe

Vepar
16-03-2011, 20:06
Iako ima nešto u svemu tome,ali mislim da je autorica ovog teksta prilično neupućena u problematiku i da predstavlja tipičnog državljanina RH koji jedva čeka da susjedu crkne krava. Svi bi uzimali, ali drugima, a nitko ne bi sam htio snositi teret reformi. Na tapeti su obično umirovljenici, državni službenici, brodogradnja, branitelji, studenti... Također, više s jednom ili dvije krave ne možeš ostvariti poticaje, to sam siguran 100%. Iako je s poticajima bilo velikih muljaža, tu se slažem, baš kao i s prodajom i zakupom državnog poljoprivrednog zemljišta. E da, i ovako istupati protiv svog kolege nije nimalo korektno i mislim da su u pitanju unutarnje borbe između različitih seljačkih udruga i njihovih čelnika.

caporegime
06-05-2011, 13:29
http://www.vecernji.hr/vijesti/poljoprivrednici-ce-eu-svake-godine-dobivati-745-mil-eura-clanak-284329

hoće li se ikad išta promijeniti u glavama poljoprivrednika?
saznanje da nemogu mali ići u komrcijalnu proizvodnju a da poticanje krupnijih poduzetnika nije usmjereno protiv malih nego je jednostavno borba za ikakav opstanak

caporegime
17-05-2011, 13:45
http://www.vecernji.hr/biznis/godisnje-uvezemo-cak-1-5-milijuna-litara-maslinova-ulja-clanak-287920

sramota. kad se sjetim da industrijski grah, grašak, kukuruz može samo kupiti kao uvoznu sirovinu, plače mi se.
a toliko zemljišta....

caporegime
26-09-2011, 13:53
http://www.vecernji.hr/vijesti/poljoprivrednik-luksuznim-voznim-parkom-milijunima-clanak-330178

Nemam ja nikakvih političkih ambicija ni vremena za politiku, ali jednostavno nisam mogao više gledati da u javnost uime poljoprivrednika stalno istupaju neradnici koji pljuju po svemu, a država im je dala sve, poput Mate Mlinarića, Dukića i onoga bez zuba, sve je to ista kompanija – ističe Pavlak objašnjavajući zašto se uključio u političku kampanju vladajuće stranke. Napominje da je u HDZ-u od njegova osnutka, ali se uvijek držao zadnjih redova.

:rofl:rofl

Vepar
26-09-2011, 19:08
http://www.vecernji.hr/vijesti/poljoprivrednik-luksuznim-voznim-parkom-milijunima-clanak-330178

:rofl:rofl

Trenutno ne mogu otvoriti link, ali mislim da znam o čemu se radi. Protiv sam takvog prozivanja svojih kolega u bilo kojoj struci, pa tako i u poljoprivredi. Navedeni gospodin ne može biti neovisan ako se uključio u kampanju HDZ-a, pa mi njegove riječi i nemaju težinu. Bilo bi bolje da je ponudio neka rješenja, a ne se ovako išao prepucavati s kolegama.

Morro Vlachii
05-11-2012, 19:56
Poljoprivrednici imaju omču oko vrata.Jedino što bi im pomoglo da ožive jest prebijanje kožoderilačkih kredita koje su ima nabile krvožedne banke prepune parazita.
To ih vuče ka dnu.
Treba otplatiti kredit za mehanizaciju,za imanje..
Nitko im ne može pomoći dok im ne skinemo banke sa grbače.

pdv
06-11-2012, 12:33
Poljoprivrednici imaju sasvim dovoljne subvencije i pomoć od države za svoju proizvodnju, a to što svaki seljak smatra da mora imati svoj vozni park i farmu je njegov problem, a ne problem poreznih obveznika.

Bismarck
29-11-2012, 12:31
Hrvatska, za koju stručnjaci kažu da može hraniti 18 miliona ljudi, ima deficit u robnoj razmjeni poloprivrednih proizvoda i hrane od 5.6 milijardi kuna. Podatak za 2011 sa DZS. Koja glupost. Kada bi samo bili na nuli a to je minimum tj. da tih 5.6 milijardi ostane u državi to znači da bi bilo 58.000 zaposlenih više sa bruto plaćom od 8.000 kn mjesečno tj. 5.000 netto. U državnu blagajnu bi se direktno slijevalo 1.68 milijardi od doprinosa i još 980 miliona od PDV-a, onoga što platiš PDV kada potrošiš ovih 5.000 plaće. Dakle 2.660 milijardi kuna, više od 20% deficita ovoga lopovskog proračuna. Za deficit se moramo zadužiti i platiti još 6% kamate.
To su samo direktni učinci, a postoje i indirektni, putem multiplikatora , koji su ogromni ali teže mjerljivi a tiču se povećane industrijske proizvodnje za proizvode nužne za poljoprivredu, , činjenicu da će 52.000 ljudi dobit plaću koju će trošit pa će se povećati prihodi a time i zaposlenost drugim djelatnostima itd, itd.
Ukratko sa uloženih malo para i pameti u kratkom roku bi se gospodarstvo osjetno diglo. Glavni input a to je zemlja koja stoji neobrađena imamo. Imamo i ljude koji bi htjeli raditi kada bi znali za šta rade. No imamo i monopolistu todorića i slične, koji sa jedne strane dobiva stotine milijuna za subvencije a istovremeno je najveći uvoznik tko zna kakve hrane hrane di masno zarađuje. Imamo i praznoglave i pokvarene političare na svim razinama kojima je jedino pitanje " Koliko od toga je moje". Dakle onima koji vladaju i onima koji te financiraju ništa od ovoga ne odgovara. Tako da ćemo sa razvojem poljoprivrede još malo pričekati

pdv
29-11-2012, 18:26
Svako gospodarstvo koje treba nekakav oblik državne pomoći ili subvencije je unaprijed osuđeno na propast.