PDA

Pogledaj Full Version : Kolači, Vaš ponos :)

ZGabriel
06-04-2012, 20:12
tako se nekad zvala kuharica s receptima Dr. Oetkera.
Evo ja ću početi s jednim receptom iz te knjige.

Kolač od maka
Tijesto: 100 g maslaca, 200 g šećera, 1 vanilin šećer „Dr. Oetker“, 3 jaja, 1 žličica cimeta, sok od pola limuna, 200 g samljevenog maka, 200 g brašna, 1 prašak za pecivo „Dr. Oetker“, 1/8 l mlijeka (iliti 125 ml)
Nadjev: 4-5 žlica marmelade od ribiza (meni je od marelica najbolja)
Glazura: 200 g šećera u prahu, 2-3 žlice limunovog soka, malo vrele vode
Maslac miješajte dok se ne zapjeni dodajući postepeno šećer, vanilin šećer, jaja, cimet, limunov sok i mak. Brašno prosijano s praškom za pecivo dodajte naizmjence s mlijekom. Stavite samo toliko mlijeka da dobijete tijesto koje se teško odvaja od žlice.
Pecite u namaštenom i nabrašnjenom četvrtastom obliku 30-35 minuta na 200-220 C. Pečen kolač razrežite i nadjenite marmeladom od ribiza.
Glazura: Prosijani šećer miješajte sa sokom od limuna i s toliko vode da dobijete glatku gustu smjesu. Njom prelijte kolač.

ZGabriel
06-04-2012, 23:06
evo jedan čokoladni za Martu :)

Čokoladne kocke

Tijesto: 4 jaja, 140 g šećera, 140 g margarina (ili bolje maslaca, on je prirodan), 140 g mljevenih oraha, 100 g ribane čokolade, 70 g brašna, pola praška za pecivo
Glazura: 100 g čokolade, 4 žlice vode, 4 žlice šećera, 150 g margarina

Umutiti margarin/maslac i šećer, jedno po jedno dodavati jaja, orahe, brašno pomiješano s praškom za pecivo i ribanu čokoladu.
Peći oko pola sata na 180 Celzića.
Pečeno tijesto izrezati na kocke i preliti glazurom.
Za glazuru pomiješati sve sastojke, otopiti i malo zakuhati.

Marta
07-04-2012, 00:45
evo jedan čokoladni za Martu :)

Čokoladne kocke

Tijesto: 4 jaja, 140 g šećera, 140 g margarina (ili bolje maslaca, on je prirodan), 140 g mljevenih oraha, 100 g ribane čokolade, 70 g brašna, pola praška za pecivo
Glazura: 100 g čokolade, 4 žlice vode, 4 žlice šećera, 150 g margarina

Umutiti margarin/maslac i šećer, jedno po jedno dodavati jaja, orahe, brašno pomiješano s praškom za pecivo i ribanu čokoladu.
Peći oko pola sata na 180 Celzića.
Pečeno tijesto izrezati na kocke i preliti glazurom.
Za glazuru pomiješati sve sastojke, otopiti i malo zakuhati.

Hvala :)

Ovaj, ili jako slican sam vec pravila :)

SarajkaDjevojka
15-04-2012, 13:50
Obzirom da je vrijeme blagdana (Uskrsa i Vaskrsa ) koji se kolaci obicno sada nalaze na trpezama ?

Da li postoje neki trdicionalni koji se sluze obavezno, kao sto je kod nas baklava u vrijeme bajrama ili svatko po zelji bira sto ce i kako ?

Antea
15-04-2012, 13:59
Obzirom da je vrijeme blagdana (Uskrsa i Vaskrsa ) koji se kolaci obicno sada nalaze na trpezama ?

Da li postoje neki trdicionalni koji se sluze obavezno, kao sto je kod nas baklava u vrijeme bajrama ili svatko po zelji bira sto ce i kako ?

U našim kolačima ima puno masti,pa nisu vama preporučljivi.

SarajkaDjevojka
15-04-2012, 14:03
Pa mast je zamjenjiva margarinom ili maslacem, kakav je to argument ?:)

Antea
15-04-2012, 14:09
Pa mast je zamjenjiva margarinom ili maslacem, kakav je to argument ?:)

To ti je argument da ima kolača u koje ide mast a ne margarin,evo Slavonski recepti,sve mast i čvarci a nigdje margarin,nije to-to sa margarinom:)

Antea
15-04-2012, 14:12
Evo ja sam pitala zna li iko od vas recept za baklavu,ali niko se ne javi da mi napiše recept,a to je vaš Turski recept.

SarajkaDjevojka
15-04-2012, 14:31
Imas ti raznoraznih vrsta baklava, cak i Grcku, tako da Turci ne polazu iskljucivo prava na taj slatkis.Uzgred otkad cvarci idu u slatke kolace ?
Ja sam uvijek mislila da su cvarci slani, na kraju ako trebas recept za tursku baklavu, pokusaj na nekom turskom forumu, engleski vjerovatno znaju.
Sretno !:)

ZGabriel
15-04-2012, 15:48
Drage dame, ova tema je zamišljena za stavljanje recepata i dijeljenje kolačarskih trikova. Tko šta jede i kad i kako je za chat, pa nastavite tamo. Ovdje idu samo recepti i pripadajuće slike.

Antea
15-04-2012, 16:05
Pa evo nek neko stavi recept za Bakljavu,al Tursku.

Rodica
15-04-2012, 16:22
moja preporuka za vruće dane pred nama... (ja umjesto pudinga od vanilije koristim onaj od jagode, puno je ljepši za ovaj kolač)

http://www.coolinarika.com/recept/756989/

Antea
15-04-2012, 16:30
moja preporuka za vruće dane pred nama... (ja umjesto pudinga od vanilije koristim onaj od jagode, puno je ljepši za ovaj kolač)

Taj je kolač super,ja ga većinom ljeti pravim,jer je osvježavajući:)

Komari
15-04-2012, 17:59

trik: umjesto gnjavljenja s biskvitom, staviš petit buere kekse u dva reda i malo ih natopiš mlikom da omečaju
;)

Rodica
15-04-2012, 22:35
o, pa to je još bolje. inače ne volim pravit kolače osim kad moram... blagdani i to... keks sve pojednostavljuje.

Stiliana
05-10-2012, 11:39
Nije moj recept ali je kolač pravi jesenski, fini: http://www.coolinarika.com/recept/mrvicasti-kolac-s-jabukamaapple-crumble-cake/

Meni je u tijesto trebalo više brašna od navedenih 375 g jer nisam stavljala mljevene mjendule. Ispalo je jako fino, topi se u ustima - a kako i neće pored toliko maslaca :D
U 'fil' sam stavila i dvije kruške umjesto samo jabuka i dvije žličice cimeta (u receptu je samo jedna) i nije ga bilo previše. Dodala sam i rum šećer od Dolcele i sok jednog limuna radi ljepših mirisa. Odlično je ispalo.

I da, stvarno treba vrh zadnjih 10-20 min pokrit papirom za pečenje inače će izgorjet. Nemoj to preskakat.

sashka
13-10-2012, 14:21
Znam dobro da pravim jedino Snickers kolace, ostalo mi nije za ponos, smrc. Ako nekoga zanima recept, napisacu.

caporegime
13-10-2012, 14:27
jesu li to oni snickersi kao u dućanu?
zar se to može napraviti doma?
jel može twix rađe, pošto bi mi twix dobro došao u nekim situacijama.

sashka
13-10-2012, 14:30

Nisu bas iste, ima razlike.

Ali veoma dobri kolaci. Za Twix jos nisam srela recept, ako saznam javicu ti.

caporegime
13-10-2012, 15:01
rađe ti napravi taj snickers pa ga uslikaj, da vidimo što je to......

Stiliana
13-10-2012, 15:14

Mislim da ćeš lakše napravit twix, nego snickers. Keks, karamela i čokolada. Uopće ne znam kakva je to krema u Snickersu...

sashka
13-10-2012, 15:19
Karamela je osnova + mleko, puter, kikiriki, malo putera od kikirikija..A odozgo preliveno tamnom cokoladom.

Stiliana
13-10-2012, 15:20
A što staviš kao podlogu, keks ili?

sashka
13-10-2012, 15:25
Nema keksa, nego ima vise slojeva kolac. Donji sloj se pravi od maslaca i tamne cokolade. Pa se ohladi.

Pa stavljas drugi sloj od kikirikija, puter od kikirikija, mleko, vanilin secer.

caporegime
13-10-2012, 15:29
komplicirano. lakše je otići u dućan i kupiti a za one manje poštene, i staviti neprimjetno u džep u onim zastarjelim dućanima koji nemaju novaca da plate osiguranje a i osoblje im djeluje pesimističnije od stanovnika berlina negdje u travnju 1945 godine

sashka
13-10-2012, 15:32
komplicirano. lakše je otići u dućan i kupiti a za one manje poštene, i staviti neprimjetno u džep u onim zastarjelim dućanima koji nemaju novaca da plate osiguranje a i osoblje im djeluje pesimističnije od stanovnika berlina negdje u travnju 1945 godine

Hahhaah, dobro je komparacija.

Jes malo komplicirano, ali je jako ukusno, mljac.

Stiliana
13-10-2012, 15:51
Nema keksa, nego ima vise slojeva kolac. Donji sloj se pravi od maslaca i tamne cokolade. Pa se ohladi.

Pa stavljas drugi sloj od kikirikija, puter od kikirikija, mleko, vanilin secer.

Zvuči njami :slajo

Iris
13-10-2012, 20:24
Hahhaah, dobro je komparacija.

Jes malo komplicirano, ali je jako ukusno, mljac.

ajd napiši recept,ako ti nije problem,,
jesam ga jela al nisam pravila,,

sashka
13-10-2012, 21:25
ajd napiši recept,ako ti nije problem,,
jesam ga jela al nisam pravila,,

Moze sutra? Treba da uzmem svesku, a ona je u spajzu, na terasi.

Mogu ja recept i od noge da ti kazem, ali zbog tacne kolicine namirnica morala bi da ga napisem sa tacnim uputstvima.

Iris
14-10-2012, 09:39
Moze sutra? Treba da uzmem svesku, a ona je u spajzu, na terasi.

Mogu ja recept i od noge da ti kazem, ali zbog tacne kolicine namirnica morala bi da ga napisem sa tacnim uputstvima.

može kad god ti je lakše,,

ZGabriel
24-11-2012, 20:55
danas sam pravila hurmašice. super su ispale. :pizza

po ovom receptu: http://www.coolinarika.com/recept/hurmasica/

moj savjet: malo manje margarina (recimo 200 g umjesto 250) jer je tijesto mrvicu premekano. i manje šećera za preljev, meni je ostala trećina neiskorištena.
+ dodati malo soka od limuna u preljev ako volite.

ZGabriel
02-02-2013, 21:57
novi uradak. :cheer

Brzi kolač bez jaja

sastojci: (čaša od jogurta je mjera)

2 čaše šećera
1 čaša brašna (+ 2 žlice)
1 čaša griza (+ 2 žlice)
1 čaša ulja
2 čvrsta jogurta
prašak za pecivo, vanilin šećer
2-3 žlice maka***
malo ruma po želji

pomiješati sve sastojke i peći na 180 stupnjeva 30-ak minuta. preliti čokoladnom glazurom.

*** moja verzija: u dućanu nije bilo maka :rofl pa sam stavila tri žlice mljevenih oraha i žlicu kakaa. dodala sam i malo začina za medenjake i ruma. po tijestu sam pobacala krupno narezane orahe. budući da kolač nije bio crn nego smećkast, premazala sam ga šlagom. bio je za prste polizati. :raspa

kiša
19-03-2013, 10:50
evo :
500 ml vrhnja za šlag
mascarpone
3 vanilin šećera
50 gr šećera u prahu
vrećicu nes kave 3u1 razmutiš u 4 žlice vrele vode i dodaš u smjesu vrhnja
sve zajedno umutiš

piškote močiš u preljev od : 1 vrećice neskave 3u1 , 1,5 dcl vrele vode , 1 žlica šećera, 1,5 dcl mlijeka

piškote močiš uvijek s strane di nema šećera, umočiš do pola i prekoreneš piškotu znači dolje je strana s šećerom

piškote -krema-piškote- krema
po vrhu obilato pospi kakao prahom

ostavi u hladnjak , bolje je kad prenoći

dobar tek uživaj :)

Stiliana
19-03-2013, 20:54
koliko sira ide u težini?

i jesam dobro skužila da mi sve skupa treba dvije vrećice nesa? jedna za kremu, a jedna za umakanje piškota?

kiša
20-03-2013, 08:33
koliko sira ide u težini?

i jesam dobro skužila da mi sve skupa treba dvije vrećice nesa? jedna za kremu, a jedna za umakanje piškota?
ono pakiranje mascarponea mislim 500 gr ( meni je onaj vindijin ok )
je 2 vrećice nesa
tako je lagan kolač vidjet ćeš a sve za 15 min. gotovo :)

Marta
20-03-2013, 08:59
danas sam pravila hurmašice. super su ispale. :pizza

po ovom receptu: http://www.coolinarika.com/recept/hurmasica/

moj savjet: malo manje margarina (recimo 200 g umjesto 250) jer je tijesto mrvicu premekano. i manje šećera za preljev, meni je ostala trećina neiskorištena.
+ dodati malo soka od limuna u preljev ako volite.

Kod zalivanih kolaca je bitno da je jedna komponenta hladna a druga vruca. Ako je baklava/hurmasica vruca, preljev mora biti hladan ili obrnuto. ;)

EUnija
20-03-2013, 10:55
Moja žena zna naj bolje napraviti patišpanju i čupavce :)

ZGabriel
20-03-2013, 10:57
Moja žena zna naj bolje napraviti patišpanju i čupavce :)

Posavljak? :)

EUnija
20-03-2013, 11:03
Posavljak? :)

Punica je iz B.Šamac, a žena je iz Splita. :)

kiša
21-03-2013, 12:45
Kokos bocke

3 jaja
13 žlica šećera
1 kiselo vrhnje
1 dcl ulja
13 žlica brašna
1 pecilni prašak
1 žlica ruma

pečeni biskvit nabockati s obrnutom stranom kuhače, slobodno po cijelom biskvitu još vrućem

preljev:

12 žlica mlijeka
4 žlice šećera
100 gr čokolade za kuvanje
1/2 maslaca
lagano istopiti na vatri , povremeno mješajući
u istopljeno dodati 100 gr kokos brašna
1 žlicu ruma

preljev lagano preliti po kolaču

dobar tek :)

EUnija
21-03-2013, 13:58
Ja sam naučio od punice praviti patišpanju

10 jaja

10 žlica šećera- to dobro mikserom izmutiti, usput pjevam........kad Nadalina muti jaja, muti pamet svima...

10 žlica brašna

1/2 praška za pecivo

ako neko voli šatirani, prvu polovicu izlije u kalup a u drugu pomješa malo kakao, i izlije u kalup.

Eto,to je to, žena dalje peče, ja samo pojedem kad je gotovo.

Dobar tek, i morate paziti da se nebi udavili. :)

EUnija
21-03-2013, 14:00
Ovo duplikati,:)

Stiliana
26-03-2013, 11:10
Ja sam naučio od punice praviti patišpanju

10 jaja

10 žlica šećera- to dobro mikserom izmutiti, usput pjevam........kad Nadalina muti jaja, muti pamet svima...

10 žlica brašna

1/2 praška za pecivo

ako neko voli šatirani, prvu polovicu izlije u kalup a u drugu pomješa malo kakao, i izlije u kalup.

Eto,to je to, žena dalje peče, ja samo pojedem kad je gotovo.

Dobar tek, i morate paziti da se nebi udavili. :)

ja ga radila prekjučer, ali ne po ovom receptu, nešto sam mrljala malo drukčije. uglavn, bitno ga je peć na niskoj temperaturi, malo manjoj od 150 stupnjeva i tako sat vremena, možda malo dulje... i onda bude dobar tj. bar bi trebao bit.

btw, hvala kiša na odgovoru, tako sam i procijenila da je pola kila sira za tiramisu...

kiša
26-03-2013, 12:15
Keks kolač

1/2 litra mlijeka
6 žlica šećera
1 vanilin šećer
1 žlica gustina
50 gr čokolade za kuvanje
puding od čokolade

skuvati kremu

umutiti 3/4 maslaca
1 svježe jaje
1 vanilin šećer

i u umućemo dodati vruću kremu , sve još malo umutiti

umak :
2,5 dcl miljeka
50 gr šećera
žlica ruma

keks ( meni je najbolji Koestiln s maslacem ) močiti u umak slagati red 5x6 keksa premazati vrućom kremom i tako 5 redova keksa

preliti čokoladnim preljevom
100 gr čokolade, 4 žlice mlijeka, 50 gr maslaca istopiti na laganoj vatri i preliti po kolaču.

Keks se može močiti i u kavu po želji

kiša
26-03-2013, 13:17
Višnjab

( u original receptu ide nišesta posebna vrsta brašna ali ja ću dati recept kako se kod nas pravi )

1/2 l kompota od višanja, sve zajedno i višnje i tekućina staviti na laganu vatru

dodati šećera 100 gr, i vanilin šećer

u 6 žlica kompota razmutiti 4 žlice gustina i jednu veliku žlicu octa

skuvati kao puding , razliti u zdjelice
ohladiti

Stiliana
27-03-2013, 20:30
kišo, tiramisu napravljen, jako je fin, meni se sviđa. samo sam dodala ruma i od straha nisam natopila piškote koliko treba, ali to je moja greška koju sam skužila na kraju kad mi je ostalo dosta tog toća od kave.

kiša
09-04-2013, 14:49
kišo, tiramisu napravljen, jako je fin, meni se sviđa. samo sam dodala ruma i od straha nisam natopila piškote koliko treba, ali to je moja greška koju sam skužila na kraju kad mi je ostalo dosta tog toća od kave.

super , a idući put ćeš sama ti to najbolje iskombinirati :)

La Kruskha
10-06-2013, 15:37
Ovo fino zgleda a i bome nije neka muka napraviti B-)

http://www.gastro.hr/Kolac-od-sira-s-grejpom-1760.aspx?utm_source=Facebook&utm_medium=Status&utm_campaign=FB+page+statusi

NorthStand
10-06-2013, 16:17
imal kakvih kolača za mene? :D

La Kruskha
10-06-2013, 18:58
Nek da ima..same zberi :liza

NorthStand
18-06-2013, 02:40
vidim da ližeš lizaljku, imaš koju viška za mene? :D

Indigo
09-11-2013, 23:36
Pravim kolače kao da sam se školovala za slastičara a nisam. Poslenjih godina sam shvatila da su kolači potpuno nepotrebni, čak i štetni u ishrani, i zamenila sam ih medom, malteksom, voćem, slatkim povrćem.

ZGabriel
08-12-2013, 13:50
Improvizirani kolač ili daj šta daš

(kad naručiš mljevene orahe i puno čokolade za kuhanje, a dobiješ prst uperen u kuhinju i "snađi se, druže")

200 g maslaca, 200 g šećera
5 jaja, 100 g brašna, 1 žlica gustina, prašak za pecivo, vanilin šećer, 200 g "oraha za kolače" (to su vam mljeveni orasi pomiješani s koječim a služi kao nadjev za orahnjaču za kuhare-početnike), 1 žlica instant capucchina
malo ruma, tučeno slatko vrhnje

pjenasto umutiti maslac i šećer, dodati jaja (jedno po jedno), i ostale sastojke. dobro izmiješati.
peći na 180° nekih 35-40 minuta (valjda poznajete svoju pećnicu). poškropiti rumom.
kad se dobro ohladi premazati tučenim slatkim vrhnjem.

ogledalce
10-03-2014, 22:53
BAJADERA KOLAČ

http://www.kolaci.biz/wp-content/uploads/bajadera1-610x300.jpg

Ovo je recept za najukusniju bajaderu. Za nju vam ne treba ni pećnica, ni mikser, da bi je napravili morat ćete izdvojiti svega 20 minuta.
Sastojci:
bajadera
● 9 žlica vode
● 20 dkg šećera
● 15 dkg mljevenih oraha, bademe ili lješnjake
● 25 dkg mljevenih Petit Beurre keksi
● 17 dkg maslaca
● 10 dkg čokolade za kuhanje
● malo ruma
Za glazuru:
● 10 dkg čokolade za kuhanje
● malo ulja
Priprema:
1. U lonac dodajte vodu i šećer i zagrijte na laganoj vatri dok se šećer potpuno ne otopi.
2. Dodajte maslac, maknite s vatre i miješajte dok se ne otopi.
3. Kada se maslac potpuno otopi dodajte orahe i kekse te miješajte dok ne dobijete gušću ujednačenu masu.
4. Dobivenu masu podijelite na dva jednaka dijela.
5. Čokoladu otopite na pari i umiješajte je u prvi dio mase, a u drugi stavite malo ruma.
6. Na tacnu ili pladanj stavite masni papir za pečenje te prebacite prvi dio mase (s čokoladom) i rukama oblikujte kvadar te gornji dio i rubove zagladite nožem.
7. Na njega na isti način stavite drugu masu i učinite isto.
8. Ostatak čokolade otopite na pari, u nju dodajte malo ulja te prelijte bajaderu.
9. Bajaderu ostavite u hladnjaku da se stisne te je idući dan narežite na kockice veličine po želji.

sagitarius
11-03-2014, 12:33
Od svih kolača najviše volim janjetinu s ražnja prelivenu pivom...:D

Šala na stranu i mada je kuhinja moj drugi hobi, od slatkiša jednostavno neznam ništa napraviti, a da u to nije umiješano ili svježe ili samo u jednom slučaju - pita od jabuka, pečeno voće...
Radio sam nešto i sa kuvanim jabukama, ali to su sve bljedunjave stvari kad se sjetim da je moja pokojna majka pravila za Božić po sedamnaest vrsta kolača, od šapa, koje su najljepši ukus imale tek nakon tjedan dana, preko onih nekih sitnih kolačića s kalupima (modlama), te nekoliko vrsta torta: od klasike sa orasima i čokoladom do nekih čudnih naziva kao npr "Cilika" torta, koja je imala preljev sačinjen od kave, kakaoa i topljene čokolade, nešto nevjerovatnog ukusa, sa sjajnim filom, a zatim neke slatke kuglice od mljevene suve smokve kao osnove sa još nečim, uvaljane u čokoladni prah i posute kokosovim brašnom, pa zatim, neka kombinacija mljevenog petit keksa opet sa mljevenim suvim smokvama valjda i limunom i ko zna čime još umotane u oblatine i uvaljane u slatke kobasice...

Da sam ove pameti, popamtio bih to sve ili zapisao, jer danas se samo mogu sa sjetom sjećati tih sjajnih okusa, okusa moje prve mladosti, a da to danas neznam napraviti...

Svidio mi se ovaj recept od Ogledalca za bajadere, djeluje jednostavno.:)

ogledalce
11-03-2014, 14:49
Od svih kolača najviše volim janjetinu s ražnja prelivenu pivom...:D

Šala na stranu i mada je kuhinja moj drugi hobi, od slatkiša jednostavno neznam ništa napraviti, a da u to nije umiješano ili svježe ili samo u jednom slučaju - pita od jabuka, pečeno voće...
Radio sam nešto i sa kuvanim jabukama, ali to su sve bljedunjave stvari kad se sjetim da je moja pokojna majka pravila za Božić po sedamnaest vrsta kolača, od šapa, koje su najljepši ukus imale tek nakon tjedan dana, preko onih nekih sitnih kolačića s kalupima (modlama), te nekoliko vrsta torta: od klasike sa orasima i čokoladom do nekih čudnih naziva kao npr "Cilika" torta, koja je imala preljev sačinjen od kave, kakaoa i topljene čokolade, nešto nevjerovatnog ukusa, sa sjajnim filom, a zatim neke slatke kuglice od mljevene suve smokve kao osnove sa još nečim, uvaljane u čokoladni prah i posute kokosovim brašnom, pa zatim, neka kombinacija mljevenog petit keksa opet sa mljevenim suvim smokvama valjda i limunom i ko zna čime još umotane u oblatine i uvaljane u slatke kobasice...

Da sam ove pameti, popamtio bih to sve ili zapisao, jer danas se samo mogu sa sjetom sjećati tih sjajnih okusa, okusa moje prve mladosti, a da to danas neznam napraviti...

Svidio mi se ovaj recept od Ogledalca za bajadere, djeluje jednostavno.:)

eeeeee volim i ja Božićne suve kolače , šape , vanilin rošćići , ma volim ja sve kolače al najviše s čokoladom i kokosom,,
a ja sam ti majstor za kolače i torte,,:zg

Marta
11-03-2014, 15:32
ne volim ove vase recepte, svi su vam bez vezni

(samo zato jer ja ne jkedem slatko u korizmi)

ogledalce
14-04-2014, 12:47
http://cdn.coolinarika.net/image/33027d2b6e15eac6f5ade55c545e6e61_view_l.jpg?v=0

torta sa sirom , mljaac neprocjenjivo,,

La Kruskha
06-08-2014, 15:24
Aljkavo je odrezana , ali to je za Grunfa....tak da je v redu :kez

http://i59.tinypic.com/302ub8k.jpg

Recept bum poslije stavila.

Grunf
06-08-2014, 15:27
I to kaj se špara na meni je valjda isto v redu. :D

ZGabriel
06-08-2014, 17:38

gdje je sad Marta da ovo vidi. :D

kiša
06-08-2014, 19:17

lipo skroz zgleda, stavi bona grunfu još koji komad :D

pdv
06-08-2014, 19:18

prvi put vidin krempitu sa čokoladom...ja bi pojela ovo žuto i bilo bi mi draže da je ovi biskvit doli malo deblji. i nadan se da bi meni urednije odrezala :kez

kiša
06-08-2014, 19:27
prvi put vidin krempitu sa čokoladom...ja bi pojela ovo žuto i bilo bi mi draže da je ovi biskvit doli malo deblji. i nadan se da bi meni urednije odrezala :kez

kruška mi je rekla keks je podloga, to ti je Zg verzija krempite. Ja najvolim onu s korama od lisnatog, njami

La Kruskha
06-08-2014, 19:42

Ti si prezahtjevna :kava:

NorthStand
06-08-2014, 20:57
a ko bu meni kremšnitu pripremil, da ne bi ove gruntovčane na HRT1 moral čekat jer bum se načekal. :kez

pdv
09-08-2014, 22:58
Ti si prezahtjevna :kava:

to se reče stoka neodgojena :cerek

Grunf
09-08-2014, 23:07
Obično prvi prigovaraju oni koji nikad nisu napravili sličan kolač. :kava

pdv
09-08-2014, 23:13
Obično prvi prigovaraju oni koji nikad nisu napravili sličan kolač. :kava

ja nisam nikad ni krila da sam koma u pravljenju kolača ali sam odlična u kritikama :kava

Grunf
09-08-2014, 23:18
Treba ti dati po guzici. :kava

pdv
09-08-2014, 23:21
Treba ti dati po guzici. :kava

ajd' da vidin i toga koji bi se usudio :kava

Humphrey
10-08-2014, 12:47
ajd' da vidin i toga koji bi se usudio :kava

:kava

Pekla bi ti kolače.

pdv
10-08-2014, 22:30
:kava

Pekla bi ti kolače.

:zubo

a, bi... što se može kad si stjeran u kut :kez

Grunf
12-08-2014, 08:59
Eto, nisi htjela peći kolače Hamfriju i sad je otišel s foruma. Zaista ste vi žene okrutna i bešćutna bića. :kava

ZGabriel
12-08-2014, 09:02
evo i mog malog priloga. :D

http://i1269.photobucket.com/albums/jj587/ZGabriela/kolaci.jpg

najbrži i najukusniji kolač na svijetu. i uvijek uspije.

Grunf
12-08-2014, 09:32
Da, čokolada s čokoladom. Nisam videl maštovitiji kolač od toga, ali nije loš. Kak se to čudo zove?

ZGabriel
12-08-2014, 09:40
Da, čokolada s čokoladom. Nisam videl maštovitiji kolač od toga, ali nije loš. Kak se to čudo zove?

vidi se da nemaš pojma. :D u tijesto idu lješnjaci ili rogač, samo je glazura čokoladna. :D

imam dva vizualno slična recepta (kolači izgledaju skoro isto), pa ih pravim naizmjenično. i mijenjam kreme. :D malo tko prepozna recept. :rofl

jedan je "brzi kolač bez jaja", drugi "kocke od rogača".

NorthStand
12-08-2014, 17:28
evo i mog malog priloga. :D

http://i1269.photobucket.com/albums/jj587/ZGabriela/kolaci.jpg

najbrži i najukusniji kolač na svijetu. i uvijek uspije.

ovo je odličan, i dosta jeftin za napravit, stara mi ga ponekad radi a ukusan s mlijekom za popizdit. palac gore.

Grunf
12-08-2014, 21:46
vidi se da nemaš pojma. :D u tijesto idu lješnjaci ili rogač, samo je glazura čokoladna. :D

imam dva vizualno slična recepta (kolači izgledaju skoro isto), pa ih pravim naizmjenično. i mijenjam kreme. :D malo tko prepozna recept. :rofl

jedan je "brzi kolač bez jaja", drugi "kocke od rogača".

Jel se onda ljutiš i veliš :rolleyes: Neeee, to je drugi kolač, kaj ne vidiš razliku? :D

ZGabriel
13-08-2014, 08:37
Jel se onda ljutiš i veliš :rolleyes: Neeee, to je drugi kolač, kaj ne vidiš razliku? :D

naravno. tako se postupa sa gostima. :kava

kiša
13-08-2014, 11:28
naravno. tako se postupa sa gostima. :kava

najbolje kolač isti a mijenjaš goste :kava

ZGabriel
13-08-2014, 12:36
najbolje kolač isti a mijenjaš goste :kava

nije ni ta loša, ali dosadi radit uvijek jedno te isto. :D

Grunf
13-08-2014, 13:09
Kad bih videl takav kolač demonstrativno bih napustio taj otužan skup. :kava Šala, dobar je kolač. :D

ZGabriel
13-08-2014, 13:21
Kad bih videl takav kolač demonstrativno bih napustio taj otužan skup. :kava Šala, dobar je kolač. :D

mi se rastužimo sam kad kolača nestane, a to zna biti brzo. :raspa

mislim, nije da ćeš ga ikad probati, šala ne šala. :zubo

kiša
13-08-2014, 13:37
nije ni ta loša, ali dosadi radit uvijek jedno te isto. :D

pa gušt je nekad praviti kolače lipo zamiriše kužina ono meni barem ti mirisi doma su mi nešt posebno..:)
ali sad je ljeto ima voća svakoga pa su mi kolači na drugom mistu, doduše još se nisam riješila ni bajramske baklave :D

Grunf
13-08-2014, 13:52
mi se rastužimo sam kad kolača nestane, a to zna biti brzo. :raspa

Brzo nestane kad ga svi hite nekam. :kez

ZGabriel
13-08-2014, 13:53
Grunfe, dosadan si. :kes

Grunf
13-08-2014, 13:59
:kez

Jel buš radila za vikend neki bolji kolač? :raspa

ZGabriel
14-08-2014, 09:23
ne bum. :kes

brat voli čupavce, pa ću njih praviti.

Grunf
14-08-2014, 10:18
ne bum. :kes

brat voli čupavce, pa ću njih praviti.

I ja ih volim. :praline

pdv
16-08-2014, 18:15
Hump, vrati se :cry skuvala san ti manistru :(

http://i58.tinypic.com/1z3cebp.jpg

i ispekla kolač :cry

http://i59.tinypic.com/2h2fuwl.jpg

Grunf
16-08-2014, 19:02
Hamf, ne slušaj zov sirena. Odupri se. :D

ZGabriel
02-02-2015, 08:55
za Martu, iako se ne zna kad će je vidjeti. :D

http://receptizajela.com/wp-content/uploads/2014/12/Krempita-recept.jpg

NorthStand
02-02-2015, 09:12
dok marte nema, pojest ću ga ja, pa ti speci novi dok se ona pojavi. :D

Grunf
02-02-2015, 11:22
Vilici ti fali jedan zubac. :D

ZGabriel
02-02-2015, 12:26
Vilici ti fali jedan zubac. :D

znaš onu o kilavim organima i šta im sve smeta? e to si ti. :belj1

(neću bit prosta na ovoj temi. :018 )

Grunf
02-02-2015, 14:44
I nije baš idealan oblik kocke kremšnite. :D

Pa dobro, ima tema na forumu gdje moreš biti prosta. :D

ZGabriel
03-02-2015, 09:32
tutleku jedan, to nije moja fotka. :vidiga

Grunf
03-02-2015, 17:38
Znal sam da tak nekaj nemres napraviti. :P

ZGabriel
03-02-2015, 18:38
Znal sam da tak nekaj nemres napraviti. :P

merem al ne volim. ovo je bilo samo za Martu jer ih ona voli. s druge strane, čokoladne kolače pečem ko Nigella Lawson. :raspa

Grunf
03-02-2015, 19:45
Hvalite me usta moja... :D

ZGabriel
03-02-2015, 22:33
Hvalite me usta moja... :D

a šta to tebe žulja? ionako ih nikad nećeš probat. :zubo

Grunf
04-02-2015, 08:26
Probal sam već čokoladne kolače. :nezna

kiša
04-02-2015, 13:28
http://oi61.tinypic.com/2m3s61c.jpg

nisam pravila al ponosno papila , čokoladni mousse :D

ako vas nanese put u Mostar, ova lipota je iz Prestige Mepas Mall ;)

ZGabriel
23-12-2018, 19:34
podižem temu. :D
idem naći recept za kocke od maka i prvo iskoči ova tema.
zato sam ga i stavila u uvod. :zg

VMarija
18-04-2019, 13:45
Odličnih recepata ima!

Yaya
23-05-2019, 20:34
Meni su definitivno breskve jedan od najdražih kolača, mirisne, dekorativne i izdašne, nijedan Božić i Nova godina ne prolaze bez njih. Probala sam puno recepata, ali mamin:) i dalje najbolji:
Tijesto(dupla doza, blagdanska:))
4 jaja
2 čaše ulja(1 čaša od 200ml)
2 čaše šećera
2 čaše mlijeka
4 praška za pecivo
1 limun šećer
Oko 1.5 kg glatkog brašna
Od tijesta se rade male kuglice, nakon pečenja ohladiti i izdupsti
Fil:
6 žlica miješane marmelade
6 žlica šećera
mrvice od izdubljenih polutki
1 čokolada za kuhanje
šačica orasa
Svaku polutku napuniti filom, spojiti, uvaljati u kruškovac(ne previše da ne budu premekane), aromu jagode i šećer