PDA

Pogledaj Full Version : Presuda Gotovini, Markaču i Čermaku

Baader Meinhof
14-03-2011, 16:11
Presuda bi trebala biti najavljena 15. travnja u 11 sati, prema zadnjim informacijama.

Graničar Jozo
23-03-2011, 22:27
Evo gledam ovaj dokumentarac na HRT-u večeras i čini mi se da je to lagano pripremanje naroda na osudu. A dobro je detektirano da će presude HVO šestorici biti za nas Hrvate dalekosežnije od presude za HV trojicu.

zaba1111
23-03-2011, 22:36
Ovo mi je više izgledalo kao nabrijavanje uspavanog naroda, čudim se da je ovakav antihaški film uopće bio na HRTu. Do nekih političkih promjena je definitivno došlo, ne znam je li promjena nastala uz blagoslov mz ili odlaskom veleizdajničkog dvojca Sanader- Mesić.

Inkvizitor
24-03-2011, 14:14
Pripremaju narod za presude, ja ne znam što bi drugo bilo.

Sad su osuli drvlje i kamenje na Haški sud a iz guzice im nisu izlazili, kad je bilo bitno, kad se odlučivalo..

TheBronxBomber
24-03-2011, 19:10
Cista amortizacija, koju ionako ne treba. Ali se preventivno pripremaju.

Humphrey
24-03-2011, 20:07
Ovo mi je više izgledalo kao nabrijavanje uspavanog naroda, čudim se da je ovakav antihaški film uopće bio na HRTu. Do nekih političkih promjena je definitivno došlo, ne znam je li promjena nastala uz blagoslov mz ili odlaskom veleizdajničkog dvojca Sanader- Mesić.

Narod nije uspavan,on je u komi,mozak je odavno mrtav a jedino srce zakuca malo jače na pravi poticaj ali bez mozga sve je to beskorisno.

Ja sam još optimist po pitanju presude ali nisam po pitanju naroda,on je se iz kome neće tako skoro probuditi.

zaba1111
24-03-2011, 22:08
Ne bi h rekao da je narod u komi sam po sebi. Narod je izgubljen jer je vodstvo u komi, narod ne zna više kome da vjeruje , koji je pravi put i što je uopće ispravno.
Narod je u suštini okrenut pozitivnim i domoljubni vrijednostima, ali je problem što takve vrednote u HR danas ne zagovara nitko. HDZ, Tuđmanov pokret za stvaranje države kojemu je narod vjerovao, je potpuno odlutao u kriminal, rasprodaju nacionalnih interesa i podlegao anacionalnim i protudržavnim utjecajima. S druge strane su uglavnom ljudi zaostali u vremenu, isfrustrirani marginalci koji nisu u stanju uspostaviti pronacionalni i prodržavni trend. Narod nije ni politički obrazovan ni dovoljno upućen da bi sam donosio složenije politčke stavove i gradio politički smjer.

Da se pojavi kvalitetna desna opcija s pametnim, obrazovanim, elokventnim, pštenim, odmjerenim ,taktičnim... intelektualcima, narod bi s oduševljenjem prihvatio takvu opciju kao onu koja će predvodit državu. Nova kvalitetna politička opcija, sastvljena od nezavisnih i dokazanih intelektualaca bi mogla osvojiti značajan dio glasova, ali takvih trenutno nema ni na vidiku. Nešto se nazire u HDZu, meni se čini da je odlaskom Sandera desna struja počela jačati i tu se ukazuje nekakva nada.

Škutor Mate
25-03-2011, 13:01
ukinimo narod

Graničar Jozo
25-03-2011, 13:24
ukinimo narod

ha ha ha mate. nije te bilo odavno. pa i na tome se radi revno.

Baader Meinhof
25-03-2011, 15:46
ukinimo narod

Zvuči kao novogodišnja želja svakog političara na vlasti.

Vepar
25-03-2011, 15:57
Ne bi h rekao da je narod u komi sam po sebi. Narod je izgubljen jer je vodstvo u komi, narod ne zna više kome da vjeruje , koji je pravi put i što je uopće ispravno.
Narod je u suštini okrenut pozitivnim i domoljubni vrijednostima, ali je problem što takve vrednote u HR danas ne zagovara nitko. HDZ, Tuđmanov pokret za stvaranje države kojemu je narod vjerovao, je potpuno odlutao u kriminal, rasprodaju nacionalnih interesa i podlegao anacionalnim i protudržavnim utjecajima. S druge strane su uglavnom ljudi zaostali u vremenu, isfrustrirani marginalci koji nisu u stanju uspostaviti pronacionalni i prodržavni trend. Narod nije ni politički obrazovan ni dovoljno upućen da bi sam donosio složenije politčke stavove i gradio politički smjer.

Da se pojavi kvalitetna desna opcija s pametnim, obrazovanim, elokventnim, pštenim, odmjerenim ,taktičnim... intelektualcima, narod bi s oduševljenjem prihvatio takvu opciju kao onu koja će predvodit državu. Nova kvalitetna politička opcija, sastvljena od nezavisnih i dokazanih intelektualaca bi mogla osvojiti značajan dio glasova, ali takvih trenutno nema ni na vidiku. Nešto se nazire u HDZu, meni se čini da je odlaskom Sandera desna struja počela jačati i tu se ukazuje nekakva nada.

Narod je takav kakav je. Ima u njemu svega; i zavisti i mržnje i gluposti, svaki je čovjek priča za sebe. Slažem se da je potrebna poštena i nepoustljiva desna opcija, ali je isto tako potrebna i lijeva, za koju bih i prije glasovao kad bi je bilo. Koja će biti ne samo domoljubna i poštena, nego i vrijedna i sposobna, koja će moći ostvariti i gospodarski i socijalni napredak. HDZ nije taj, on je prvenstveno interesna skupina, bez vizije i poštenja koja se kompromitirala u prošlosti, a i sad to čini. Mislim da treba pružiti šansu drugima. Naravno, isto vrijedi i kad je u pitanju SDP, HNS, HSLS...

Dokle?
26-03-2011, 16:06
Narod je takav kakav je. Ima u njemu svega; i zavisti i mržnje i gluposti, svaki je čovjek priča za sebe.
Ja, narod je takav kakav je, a kakav je vidi se po političaima koje biraju i koje obožavaju...

Slažem se da je potrebna poštena i nepoustljiva desna opcija, ali je isto tako potrebna i lijeva, za koju bih i prije glasovao kad bi je bilo.
Koja će biti ne samo domoljubna i poštena, nego i vrijedna i sposobna, koja će moći ostvariti i gospodarski i socijalni napredak.
Eee u ovome je bit, Hrvati su u svojoj većini, bez obzira na prošlost i što je lijeva opcija donijela Hrvatskoj kroz stoljeća i dalje u svojoj biti neki revolucionari. I jako su skloni ljevici. Dok je ljevica u Hrvata oduvijek istinski izdajnička i koja Hrvatsku ne vidi i ne želi kao samostalnu državu.

Desnica je u Hrvata tajna i svekoliko potisnuta ljubav.
S obzirom da je teško u ova multikulti vremena, biti desničar i inteligentno i snažno stajati iza politike koja je naočigled zastarijela, iako buja po Francuskoj recimo, a zapravo se dešava veliki comeback desničarskih ideja po cijelom svijetu. No izolirani i neinteligentni Hrvati i dalje guslaju o ljevici, koju valjda povezuju sa nekakvom radničkom strankom. Radništva je sve manje, ali ideje o nekakvom ljevičarskom raju ne posustaju.

Hrvatska desnica je ideološka desnica, dok je ekononmski zapravo ljevica. Domaća komunistička ljevice je oduvijek funkcionirala po principu grabanja za svoju primitnvnu partijsku elitu, a ostalima mrvice koje padnu sa stola.

HDZ nije taj, on je prvenstveno interesna skupina, bez vizije i poštenja koja se kompromitirala u prošlosti, a i sad to čini. Mislim da treba pružiti šansu drugima. Naravno, isto vrijedi i kad je u pitanju SDP, HNS, HSLS...

Naravno da nitko od smeća koje se naguralo u vrh Hrvatske politike ne odgovara tvojim vizijama, mene samo zanima, je li ti u svom životu postupaš po savjesti, uvijek kažeš što misliš i u što vjeruješ bez obzira na posljedice?

Dokle?
26-03-2011, 16:26
Narod nije uspavan,on je u komi,mozak je odavno mrtav a jedino srce zakuca malo jače na pravi poticaj ali bez mozga sve je to beskorisno.
Zapravo je teško ocjenjivati Hrvatski narod u globalu. Ja iskreno vjerujem da su Hrvati duboko podjeljeni i žive na dvije potpuno različite planete. na svakoj od tih planeta ima također znatnih razlika. Ja osobno živim na onoj desnoj planeti i mogu procjenjivati ljude koji su u ideološkom smislu slični meni. Ti ljudi znaju biti snažni i veliki domoljubi, ali u zadnje vrijeme vidim sve više rezignacije, čak i mirenja sa situacijom, ma koliko je ona loša i destruktivna. Mnogima je i mozak a i srce - mrtvo.

Ja sam još optimist po pitanju presude ali nisam po pitanju naroda,on je se iz kome neće tako skoro probuditi.
Ako je Hrvatska politika platila njihovo oslobađanje onda će biti oslobođeni, koliko se meni čini sve što bilo koja šuša iz MZ traži od Hrvatske, to i dobije i još malo više od toga. Ako je to dovoljno, onda će naši Generali kući. Ako je presuda odavno donesena i političke snage EUa i USA su se dogovorili da je to najbolji način smirivanja srba, onda smo mi i naši Generali na*ebali.

S obzirom da danas imaš vijesti i medije koji bruje 24 sata, ali ništa ne saznaš, ja ne vidim ni indikacije o tome kakve bi trebale biti presude. Ovako površno izgleda da nitko nema previše problema sa Hrvatskom, zapravo ih Hrvatska ne zanima, jedino kao jednotjedna destinacija za odmor. Po tome bi se reklo da nas nemaju namjeru više kažnjavati, no s druge strane srbi su stalno u akciji.
Što su oni i sa kim uglavili, to ne znam. I gadljivo mi je uopće slušati bilošto o toj gamadi....

Ja samo znam da sam spremila skupi pjenušac za proslavu i da ću biti beskrajno sretna ako ih oslobode, bože pomozi nam...

NorthStand
03-04-2011, 22:40
I, što mislite kolike će kazne bit, dal itko u HR nakon sveg zla koje je haški sud učinio do sad, ima snage vjerovat da će taj politički sud donjet oslobađajuće presude za naše heroje, za naše branitelje?!

Dokle?
04-04-2011, 10:42
I, što mislite kolike će kazne bit, dal itko u HR nakon sveg zla koje je haški sud učinio do sad, ima snage vjerovat da će taj politički sud donjet oslobađajuće presude za naše heroje, za naše branitelje?!
Ja nista ne mislim, konkretnih znakova na račun čega bi se moglo donesti neki zdravorazumski zaključak i predviđanje baš i nema, osim općeg podilaženja srbima, što je loš znak za nas. MZ je teška za pročitati, u igri su parcijalni interesi, korist, nešto malo pravde, kako se nebi zakonodavni sustav potpuno urušio. Hrvatska je puzila i davala sve što se od nje tražilo, to nekima u MZ sigurno odgovara, jer ne vole probleme i prtljanja ovakvih nemuštih malih državica koje neznaju ništa i stalno su pod nogama. S druge strane srbi imaju utjecajne i kupljenje ljude po cijelom svijetu, ti su naš problem, ako oni prevagnu onda su naši Generali gotovi. Ako je Hrvatska uspjela vecinu kupiti, podmititi ili im služi kao sluškinja kad god im treba, onda će naši dragi Generali doći kući.

Ako si primjetio MZ i Sud u Haagu, sad koristi taj "zločinački poduhvat" i udruživanje kao palicu za kažnjavanje nekih država koje rade ono što žele, umjesto onoga što im oni kažu. Obali Bjelokosti i Libiji i njihovim vodstvima su već nagovjestili optužnice...

NorthStand
05-04-2011, 01:36
Ma sve je to žalosno, meni je stvarno nejasno zašto smo mi kao žrtva agresije pristali na to da nam hag sudi, za šta? Za obranu zemlje, i ne ne pušim spiku da se i obrambenom ratu može počinit zločin. Naravno da može, al je stvar u tome da agresor snosi krivnju za sve zločine, i one koje je sam počinio i one koji su počinjeni nad njime! Jer ako si bio spreman sijat zlo, ubijat ljude, onda se nemaš šta čudit kad tebe netko dođe glave, ili nekog tvog bližnjeg ako zadesi sudbina koju si ti drugima namjenio. Ja se uvijek služim zdravom logikom, zemlja koja je napadnuta po meni nema razloga pred nikime odgovarat za ništa, znači nebitno što je o nama riječ ovdje. Isto bi mislio da je napadnut Džibuti, ima pravo branit se pa i počinit svojevrsne zločine, jer suludo je očekivat neko racionalno ponašanje kad te agresorska strana časti mrtvima i rušenjima tvojih ognjišta. Mislim čudna mi je ta pravda i pravo, mislim da se u toj cijeloj priči u hagu najmanje stvari odvijaju po pravu i pravdi, a najviše po politici, zato i ne vjerujem da će suđenje završit pravedno, odnosno oslobađajućom presudom.

Siguran sam da će Britanski Lordovi, po tko zna koji put pokazat koliko stvarno mrze Hrvatsku i Hrvate, em zbog suradnje s Hitlerom, em zbog uništenja Jugoslavije! Koja je by the way, izvorno njihov proizvod, i njihov omiljeni ljubimac, to nam nikad neće oprostit. Tko zna Engleze, dobro zna o kakvoj je bagri riječ, dakako da mislim na njihove političare, al i ko narod nisu ništa puno normalniji. Na Engleze sam uvijek gledao na način, kao druge najveće neprijatelje HR i hrvata, nakon srba naravno. Jer sam proučavajući povijest, došo do zaključka da ako itko ima konstantu u negativnoj politici prema našem narodu i državi, onda su to oni i Srbi naravno. I zato, što znam da oni vode glavnu riječ i u hagu, uz nizozemce, ne nadam se ničemu dobrome. Jer i jedni i drugi nas na političkom planu vole, ko i mi ovdje staljina ili tita. Prema tome, bit će gadno, samo se nadam da će presude bit blaže nego što očekujem.

NorthStand
05-04-2011, 01:52
I još jedna stvar, Srbija svoj položaj u kojem je praktički izjednačena sa žrtvama rata, tj HR i BiH, može uvelike zahvalit a kome drugom nego Engleskoj. Siguran sam sto posto, da su oni najodgovorniji za ovo izjednačavanje odgovornosti nas i Srba u ratu, a naravno da odgovornost za rat nas i njih u nijednom pogledu ne može bit izjednačena! Mi smo napadnuti, mi smo pretrpjeli goleme ratne štete, da ne govorim ljudske dakle moralne. Zašto, zato što su Srbi zamislili karlobag karlovac viroviticu, kao neku svoju granicu.

Ja i dalje tvrdim ono što sam na nekom topicu već reko, ovo što oni rade je skandalozno, to je ko da naciste izjednače s saveznicima, doduše s staljinom i sssr-om bi ih se i moglo uspoređivat, al u globalu ni SSSR, nije kriv za početak drugog svijetsko rata. Je da je sudjelovo u podjeli poljske, i ima onaj kvazi savez s Hitlerom, al realno najodgovorniji za rat, i njegove posljedice je Hitler i njegov nacistički režim. I suludo je krivnju za to, prebacivat na stranu onih koji na ovog luđaka nisu mogli niti najmanje utjecat. Dakle, u našem slučaju taj Hitler je bio Slobodan Milošević, i svi oni koji su ga vojno i intelektualno i financijski podržali u tom naumu rušenja jugoslavije, i stvaranja velike srbije djele njegovu krivnju za rat. I sve žrtve rata, ponavljam sve žrtve rata, dakle i one srpske. Jer ne znam koji je to genije u srbiji očekivo, da će samo Hrvati i Bošnjaci imat gubitke, i da Srbi neće imat štete od rata.

Želim reć da je jasno ko dan, da nisu isti kriteriji za njih, velike sile, i nas koji smo suviše mali da bi imali pravedan proces pred njima. Očito da njima trebaju ovakvi sudovi, da bi se oni mogli igrat velikih igrača u svijetskoj politici, i odašiljat ucjene malim zemljama kako im se prohtje. Žalosno je da smo mi na tu igru pristali, i potpisali suradnju s jednim takvim sudom, za kojeg se moglo pretpostavit da će bit nepravedan, dovoljno je malo proučit povijest i lako se može predvidjet namjere onih koji su taj sud i organizirali. To je kao što sam reko politički sud, i baš zato teško je tu očekivat neku pravdu, i pravni postupak. Jer njih činjenice uopće ne zanimaju, sve je to farsa, suđenje traje godinama, al naravno da će sve činjenice obrane u velikoj mjeri bit ignorirane i da će se suđenje završit, u političkom tonu a ne pravnom. No što je tu je, generalima želim slobodu, jer nisu zaslužili ni dana robije, a kamoli sve ove puste godine i još da im sad to podebljaju, bi bilo stvarno skandalozno.

Dokle?
05-04-2011, 15:32
Ma sve je to žalosno, meni je stvarno nejasno zašto smo mi kao žrtva agresije pristali na to da nam hag sudi, za šta?
Pravda kakvu ti očekuješ i misliš da vlada svijetom, jednostavno ne postoji. Danas se politika koristi za političko, ekonomsko i medijsko porobljavanje cijelih država. Pogotovo država poput Hrvatske. Hrvatska nije pristala na ništa, Hrvatska je naivno očekivala da će Haag biti mjesto gdje će se saznati istina i kazniti srbe. To je bilo naivno vjerovati. I da nismo pristali na suradnju oni bi opet podizali optužnice po političkoj liniji. Haag nam sudi zato što želimo nezavisnu i neovisnu državu koja postoji za sebe i svoje interese, a takve države postoje samo u krugu najmoćnijih i najbogatijih, ostale države su pod packom velikih koji određuju politiku i neizravno biraju političare koji im odgovaraju. Svijet je jednostavno takav - danas.

Za obranu zemlje, i ne ne pušim spiku da se i obrambenom ratu može počinit zločin. Naravno da može, al je stvar u tome da agresor snosi krivnju za sve zločine, i one koje je sam počinio i one koji su počinjeni nad njime! Jer ako si bio spreman sijat zlo, ubijat ljude, onda se nemaš šta čudit kad tebe netko dođe glave, ili nekog tvog bližnjeg ako zadesi sudbina koju si ti drugima namjenio. Ja se uvijek služim zdravom logikom, zemlja koja je napadnuta po meni nema razloga pred nikime odgovarat za ništa, znači nebitno što je o nama riječ ovdje. Isto bi mislio da je napadnut Džibuti, ima pravo branit se pa i počinit svojevrsne zločine, jer suludo je očekivat neko racionalno ponašanje kad te agresorska strana časti mrtvima i rušenjima tvojih ognjišta.

Ovo je naivno, politička klima u svijetu nije takva i jedna manja država poput Hrvatske nema mišiće kako bi ona određivala pravila igre.

Mislim čudna mi je ta pravda i pravo, mislim da se u toj cijeloj priči u hagu najmanje stvari odvijaju po pravu i pravdi, a najviše po politici, zato i ne vjerujem da će suđenje završit pravedno, odnosno oslobađajućom presudom.

Sve ovisi o tome koliko je Hrvatska spremna platiti njihovu slobodu i koliko i kako srbi utječu na MZ.

Siguran sam da će Britanski Lordovi, po tko zna koji put pokazat koliko stvarno mrze Hrvatsku i Hrvate, em zbog suradnje s Hitlerom, em zbog uništenja Jugoslavije! Koja je by the way, izvorno njihov proizvod, i njihov omiljeni ljubimac, to nam nikad neće oprostit. Tko zna Engleze, dobro zna o kakvoj je bagri riječ, dakako da mislim na njihove političare, al i ko narod nisu ništa puno normalniji. Na Engleze sam uvijek gledao na način, kao druge najveće neprijatelje HR i hrvata, nakon srba naravno. Jer sam proučavajući povijest, došo do zaključka da ako itko ima konstantu u negativnoj politici prema našem narodu i državi, onda su to oni i Srbi naravno. I zato, što znam da oni vode glavnu riječ i u hagu, uz nizozemce, ne nadam se ničemu dobrome. Jer i jedni i drugi nas na političkom planu vole, ko i mi ovdje staljina ili tita. Prema tome, bit će gadno, samo se nadam da će presude bit blaže nego što očekujem.

Koliko ja čujem MI6, Britanska tajna služba vodi Hrvatske tajne službe, Hrvati su na koljenima pred Britancima, tako da očigledno pokušavamo zaboraviti prošlost ( a komunjarama to nije ni malo teško, jer su im Briti pomogli ubiti 300.000 Hrvata) koja je prepuna zločina koje su počinili Briti nad Hrvatskim narodom.
Tužno, ali to nam je jedini put, za sada.

Dokle?
05-04-2011, 15:44
I još jedna stvar, Srbija svoj položaj u kojem je praktički izjednačena sa žrtvama rata, tj HR i BiH, može uvelike zahvalit a kome drugom nego Engleskoj. Siguran sam sto posto, da su oni najodgovorniji za ovo izjednačavanje odgovornosti nas i Srba u ratu, a naravno da odgovornost za rat nas i njih u nijednom pogledu ne može bit izjednačena! Mi smo napadnuti, mi smo pretrpjeli goleme ratne štete, da ne govorim ljudske dakle moralne. Zašto, zato što su Srbi zamislili karlobag karlovac viroviticu, kao neku svoju granicu.

Britima svakako više odgovara srbija kao njihov stari saveznik, no ne zaboravi da je Tony Blair bio jedan od bitnih čimbenika u odluci da se srbija bombardira od strane NATOa. Može srbadija dosta toga raditi, ali ipak postoji granica.

Za izjednačavanje krivnje su krivi i Hrvati, u velikoj mjeri. Svi Hrvati, jedan dio su oni koji su radili za srpske interese (Puhlovski, Pavići, Pusići i ostala orjunaška bagra), ali u isto vrijeme i takozvani domoljubi koji se nisu usudili ni pisnuti, ni raskrinkati orjunašku stoku ni platiti PR kompanije koje bi proizvodile filmove, kampanje i knjige koje bi iznosile istinu. Da ne govorimo o političarima koji se boje svoje sjene, zapravo za svoje karijere.

Dakle, u našem slučaju taj Hitler je bio Slobodan Milošević, i svi oni koji su ga vojno i intelektualno i financijski podržali u tom naumu rušenja jugoslavije, i stvaranja velike srbije djele njegovu krivnju za rat. I sve žrtve rata, ponavljam sve žrtve rata, dakle i one srpske. Jer ne znam koji je to genije u srbiji očekivo, da će samo Hrvati i Bošnjaci imat gubitke, i da Srbi neće imat štete od rata.
Ma srbadiju nikada nisu zanimale njihove žrtve, njima je to ionako junačka smrt, takvi su svi radikali, pa i četnici. Oni su duboko primitivan i divljački narod koji nema problema umirati za veliku srbiju, takvi su bili i takvi su i danas.

No što je tu je, generalima želim slobodu, jer nisu zaslužili ni dana robije, a kamoli sve ove puste godine i još da im sad to podebljaju, bi bilo stvarno skandalozno.

U potpunosti se slažem sa tobom, no malo toga je pod kontrolom Hrvatske. Samo da nas ne isporuče srbadiji u nekoj novoj jugoslaviji, onda smo naje*ali.

Baader Meinhof
06-04-2011, 13:55

Prema mojim informacijama iz Haaga, da još jednom ponovim, Gotovina pravno stoji najbolje, Markač najgore. Koliko je sud, usprkos Orieu koji je doista pravnik i vrlo pametan čovjek, političko, a koliko pravno tijelo, vidjet ćemo za tjedan dana.

Gotovinina presuda, prema procjenama ljudi koji su zadnjih nekoliko godina radili u Den Haagu, ne i trebala biti oslobađajuća. Minimum kazne bio bi već odsluženo vrijeme, dakle etiketa krivnje. S druge strane, Gotovina je najveća hrvatska zvijerka na sudu, tako da kazna može biti i veća s obzirom na i nesumnjivo politički karakter suda. Prema, pak, informacijama iz krugova bliskih Gotovini (ne onog pederskog šljama koji godinama zarađuje na fol prikupljanju love za obranu i dignitete i kojekakvim floskulama), već od njegovih prijatelja, Gotovina je odlučio odseliti u Francusku. Prema jednima u stan u Parizu, prema drugima negdje na Korziku. Po meni pametno, jer nema tu što raditi, u zemlji gdje je svakoj politici protivnik i gdje mu je svatko 'prijatelj samo dok ga gleda u oči'.

Čermak stoji nešto lošije, no 'već odsluženo vrijeme' je i opcija za njega. I on je navodno proda većinu stvari u Hrvatskoj i ne namjerava se tu zadržavati.

Markač stoji najgore. Svaka kazna za njega je doživotna, jer je teško bolestan a ni psihički ne stoji dobro. Jedino što ga održava jest to što je sa Čermakom susjed u čelijama pa ima s kim pričati. Uzgred, Gotovina je na drugom katu s kojekakvim luđacima, koljačima iz Srebrenice i istočne Bosne, i nije mu lako.

Dakle, pripremite se na varijantu u kojoj su svi osuđeni za ratni zločin.

Najgore od svih stoji Praljak koji se svojom borbom za 'pravicu' zakopao u kaznu koja bi se mogla brojati desetljećima. Njegova je obrana nakon samo nekoliko tjedana shvatila da je s njim nemoguće razviti pravnički koncept obrane i dogovorno pristala na kompromis prema kojem Praljak sam sebe brani u 70 posto vlastite obrane. I ne mogu se ne sjetiti američke poslovice koja kaže da onaj koji brani sam sebe ima budalu za klijenta. Jedno je biti pametan, a sasvim je drugo biti odvjetnik.

caporegime
06-04-2011, 14:19
za hrvstaku je najbitnije da se ne sankcionira utvrđenje o postojanju udruženog zločinačkog poduhvata u oba procesa.
ostale točke optužnice koliko god mogle biti u vidu kazne teške za optuženike nisu toliko značajne ako imamo u vidu mogućnost političkih komplikacija.
haaški sud je prvenstveno politički sud.
a kako znamo međunarodna politika se prilagođava stanju na terenu ukoliko ga ne uspije dovesti u svoj red.
da smo se od početka postavili na način da smo sposobni poremetiti međunarodni mir ukoliko nam se državu okrivi za ono za što nije kriva, garantiram da niti u političkom smislu ne bi prošla odluka o krivnju za zločinački poduhvat.
pošto međunarodna politika sama vidi da je većina i medijskih i barem polovica političkih struktura u zemlji da ne kažem, sklona takvoj kvalifikaciji, nema ni jedan razlog zbog kojega oni ne bi progurali tezu koju niti sama hrvatska ne ruši.

zanimljivo, tuđmanov strah da bi ga pravi obračun sa opozicijom državi i narodu (dakle ne s klasičnom političkom opozicijom) doveo u nepovoljan politički položaj, je u najboljoj namjeri doveo do naše konačne propasti.
pošteđujući one, pošteda kojih bi mu, kako je mislio, donijela obilježje demokratičnosti, nije očito znao ili mogao znati da pošteđuje one koji će nimalo zahvalni na takvoj poštedi ( što je jedinstveno u svijetu da država pošteđuje one koji su joj radili o glavi) raditi na rasformaciji države.
butković, kuljiš. pilsel, mesić, pusićka, teršelićka, goldstein, livada i cijela plejada likova sa politike, društva, medija zabija svoje posljednje čavle u lijes hrvatske državnosti.
sjetim se mog jednog znanc intelektualca i njegovih riječi od proljetos, koji je sam sebi priznao, govoreći meni, da iako je humanist i miroljubiv tip, očito ne vidi drugo rješenje nego da je kad je bilo vrijeme trebalo likvidirati oko 200-300 000 ljudi u ovoj zemlji jer ti isti sada polagano likvidiraju nas.

TheBronxBomber
06-04-2011, 17:07
Gotovinina presuda, prema procjenama ljudi koji su zadnjih nekoliko godina radili u Den Haagu, ne i trebala biti oslobađajuća. Minimum kazne bio bi već odsluženo vrijeme, dakle etiketa krivnje. S druge strane, Gotovina je najveća hrvatska zvijerka na sudu, tako da kazna može biti i veća s obzirom na i nesumnjivo politički karakter suda. Prema, pak, informacijama iz krugova bliskih Gotovini (ne onog pederskog šljama koji godinama zarađuje na fol prikupljanju love za obranu i dignitete i kojekakvim floskulama), već od njegovih prijatelja, Gotovina je odlučio odseliti u Francusku. Prema jednima u stan u Parizu, prema drugima negdje na Korziku. Po meni pametno, jer nema tu što raditi, u zemlji gdje je svakoj politici protivnik i gdje mu je svatko 'prijatelj samo dok ga gleda u oči'.

Ne vjerujem u mogucnost izricanja oslobadjajuce presude niti sam ikada u takvu mogucnost vjerovao. Previse je vremena, spijunaze, novca, logistike, propagande, godina potreseno na te ljude da bi ih se tek tako oslobodilo. Nisu oni tamo badave.

Ako Gotovina dobije kaznu sto je vec odlezao, onda se nadam da je to sto pises (selidba u Francusku)tocno. To bi mi bila najdraza moguca stvar i ishod na svijetu.

Taj covjek (ti ljudi) nikome nista ne duguju, a kamoli narodu u Hrvatskoj. Apsolutno nista. Neka bauljaju na Balkanu, i neka im cetnici odlucuju sudbinu. Ta 70 godina su odlucivali, uz mjestomicnih prekida (NDH i DR '91-'95).. zasto ne bi i sada. Kad oni to jednostavno puno vole. Ne vole biti slobodni i vole tutore - a oci su im vazda uprte u Beograd (ne misli se, naravno, na Big Brother - ali i to jest simptomaticno).

NorthStand
07-04-2011, 03:04
Pravda kakvu ti očekuješ i misliš da vlada svijetom, jednostavno ne postoji. Danas se politika koristi za političko, ekonomsko i medijsko porobljavanje cijelih država. Pogotovo država poput Hrvatske. Hrvatska nije pristala na ništa, Hrvatska je naivno očekivala da će Haag biti mjesto gdje će se saznati istina i kazniti srbe. To je bilo naivno vjerovati. I da nismo pristali na suradnju oni bi opet podizali optužnice po političkoj liniji. Haag nam sudi zato što želimo nezavisnu i neovisnu državu koja postoji za sebe i svoje interese, a takve države postoje samo u krugu najmoćnijih i najbogatijih, ostale države su pod packom velikih koji određuju politiku i neizravno biraju političare koji im odgovaraju. Svijet je jednostavno takav - danas.

Ovo je naivno, politička klima u svijetu nije takva i jedna manja država poput Hrvatske nema mišiće kako bi ona određivala pravila igre.

Sve ovisi o tome koliko je Hrvatska spremna platiti njihovu slobodu i koliko i kako srbi utječu na MZ.

Koliko ja čujem MI6, Britanska tajna služba vodi Hrvatske tajne službe, Hrvati su na koljenima pred Britancima, tako da očigledno pokušavamo zaboraviti prošlost ( a komunjarama to nije ni malo teško, jer su im Briti pomogli ubiti 300.000 Hrvata) koja je prepuna zločina koje su počinili Briti nad Hrvatskim narodom.
Tužno, ali to nam je jedini put, za sada.

Boldani dio, moram reć sljedeće. J.... ti ja državu i narod, kojima drugi stalno kroje gaće da prostiš! Mislim da je to prošlo svršeno vrijeme, i da bi konačno bio red da na vlasti imamo državnike koji će vodit politiku po mjeri građana ove zemlje i Hrvata, al slažem se s tobom to jednostavno nije moguće. Iz razloga, što imamo previše kukolja u vlastitim redovima. Kako reče naš slavonac A.G.Matoš-Nagleda se hrvatska svakojakih čuda, al ne nađe štrika za toliko juda!

Laka mu hrvatska gruda.

NorthStand
07-04-2011, 03:08
Capo, potpis na tvoj post. Mislim da je ovaj dio ključan, "pošto međunarodna politika sama vidi da je većina i medijskih i barem polovica političkih struktura u zemlji da ne kažem, sklona takvoj kvalifikaciji, nema ni jedan razlog zbog kojega oni ne bi progurali tezu koju niti sama hrvatska ne ruši."

Al ovaj dio mi je najdraži, i mislim da koliko god to radikalno zvučalo, na žalost na ovim prostorima očito nema bolje metode nego toljagom po glavi. Pošto ništa ostalo, nije tako učinkovito kao toljaga. haha
sjetim se mog jednog znanc intelektualca i njegovih riječi od proljetos, koji je sam sebi priznao, govoreći meni, da iako je humanist i miroljubiv tip, očito ne vidi drugo rješenje nego da je kad je bilo vrijeme trebalo likvidirati oko 200-300 000 ljudi u ovoj zemlji jer ti isti sada polagano likvidiraju nas.

NorthStand
07-04-2011, 03:21
Ne vjerujem u mogucnost izricanja oslobadjajuce presude niti sam ikada u takvu mogucnost vjerovao. Previse je vremena, spijunaze, novca, logistike, propagande, godina potreseno na te ljude da bi ih se tek tako oslobodilo. Nisu oni tamo badave.

Ako Gotovina dobije kaznu sto je vec odlezao, onda se nadam da je to sto pises (selidba u Francusku)tocno. To bi mi bila najdraza moguca stvar i ishod na svijetu.

Taj covjek (ti ljudi) nikome nista ne duguju, a kamoli narodu u Hrvatskoj. Apsolutno nista. Neka bauljaju na Balkanu, i neka im cetnici odlucuju sudbinu. Ta 70 godina su odlucivali, uz mjestomicnih prekida (NDH i DR '91-'95).. zasto ne bi i sada. Kad oni to jednostavno puno vole. Ne vole biti slobodni i vole tutore - a oci su im vazda uprte u Beograd (ne misli se, naravno, na Big Brother - ali i to jest simptomaticno).

To je ključni dio posta, toliko su vremena i truda uložili da ih uhapse, da bi ih samo tako pustili, zna se da su oni tamo žrtvena janjad, i da moraju odgovarat pred svijetom za svoja "nedjela". A ta nedjela su im, rušenje jugoslavije, i slamanje velikosrpske tj velikobritanske politike na ovim prostorima, veliki igrači su imali drugačije planove, al kad se situacija na terenu promjenilo u korist Hrvata, brže bolje su sazvali dayton i prekid vatre, da ne bi Srbi doživjeli totalni raspad sistema. I onda isti imaju obraza nas prozivat i govorit, da nas je Nato spašavo i SAD-e naoružavale, jasno je ko dan da s time žele prikrit svoj jad i očaj, odnosno olakšat si poraz al teško će u tome uspjet, jer uvelike im je Oluja obilježila ovih 20 godina, em nisu ni BiH osvojili, em su izgubili Crnu Goru i Kosovo, posljedice Oluje za srbe su šokantne i meni je jasno ko dan, da gospon Tadić zbog toga kaže da Gotovina ne smije bit oslobođen! Al srećom to se gospona Tadića ništa ne pita, bit će onako kako lordovi kažu.

Vepar
15-04-2011, 12:02
Prema mojim informacijama iz Haaga, da još jednom ponovim, Gotovina pravno stoji najbolje, Markač najgore. Koliko je sud, usprkos Orieu koji je doista pravnik i vrlo pametan čovjek, političko, a koliko pravno tijelo, vidjet ćemo za tjedan dana.

Čermak stoji nešto lošije, no 'već odsluženo vrijeme' je i opcija za njega. I on je navodno proda većinu stvari u Hrvatskoj i ne namjerava se tu zadržavati.

Markač stoji najgore. Svaka kazna za njega je doživotna, jer je teško bolestan a ni psihički ne stoji dobro. Jedino što ga održava jest to što je sa Čermakom susjed u čelijama pa ima s kim pričati. Uzgred, Gotovina je na drugom katu s kojekakvim luđacima, koljačima iz Srebrenice i istočne Bosne, i nije mu lako.

Dakle, pripremite se na varijantu u kojoj su svi osuđeni za ratni zločin.

Najgore od svih stoji Praljak koji se svojom borbom za 'pravicu' zakopao u kaznu koja bi se mogla brojati desetljećima. Njegova je obrana nakon samo nekoliko tjedana shvatila da je s njim nemoguće razviti pravnički koncept obrane i dogovorno pristala na kompromis prema kojem Praljak sam sebe brani u 70 posto vlastite obrane. I ne mogu se ne sjetiti američke poslovice koja kaže da onaj koji brani sam sebe ima budalu za klijenta. Jedno je biti pametan, a sasvim je drugo biti odvjetnik.
Izgleda da su ti informacije bile pogrešne najvećim dijelom, ali tako to obično biva. Ja sam isto pretpostavljao da će te dvije presude biti osuđujuće, ali da će kazne ipak biti manje. Nije mi toliko žao zbog posljedica koje će utvrđeni udruženi zločinački pothvat imati za RH jer je ovo i tako sprdnja od države koja će ionako raditi sve što joj narede, žao mi je zbog njih samih, kao i zbog nepravde što su mnogi teški zločinci na slobodi.

Graničar Jozo
15-04-2011, 12:06
baderu, izgleda da je bila točna ona pretpostavka za čermaka.

Ilirk@
15-04-2011, 12:24
praljak zna da će umrijeti u zatvoru, ali da mu nije stalo do glave, nego do toga da svijet čuje istinu.
zato je odlučio uzeti "budalu" za klijenta.

caporegime
15-04-2011, 12:34
suče orie.....jebem li ti majku milu koja te je okotila.

Ilirk@
15-04-2011, 12:46
neki dan sam pričala sa susjedom i pitao me kakvu presudu očekujem, što mislim, čak htio da se kladimo.
nije mi žao što nisam jer je glupo kladiti se u nešto ovakvo, ali pogodila sam za gotovinu, na žalost.
rekla sam preko 20 godina, sigurno. za ostale sam rekla do deset godina, max...
zašto, pita me on.
pa zato jer je on pedro, treba pod svaku cijenu provući i staviti u pravne okvire optužnicu za "udruženi zločinački pothvat" i hrvatima pokazati da su jednako krivi za rat kao i srbi. to je cijena ulaska u europu. zajedno, sa jednakim povjesnim teretom.
i naša vlada je to znala i na tome i radila. mesić im je poslužio samo kao diler dokumentima jer je pristao na dosmrtno uzdržavanje u zamjenu za odrađivanje prljavih poslova.

Graničar Jozo
15-04-2011, 12:55
mene samo zanima kako iz svega ovoga izvući neku pouku. ima li je uopće?

caporegime
15-04-2011, 12:58
ima. pošten jeben.
da smo ih sve pobili isto bi nam bilo.
ionako poslije pričaju da smo ih ubijali.

Ilirk@
15-04-2011, 13:09
svejedno što god radili u ratovima, ubijali ili neubijali, protjeravali ili neprotjeravali, srbi i orjunaši će uvik isto trubit i uvik ćemo biti krivi.
krivi smo što postojimo. zato nam je najveća greška bila što u zadnjem ratu nismo radili ono za što nas se optužuje.
isto tako i u ww2. pobili navodno "sedamsto hiljada" srba, a njih u godinama nakon rata brojčano taman onoliko koliko bi bilo da smo ih uistinu pobili toliko, ali da su se kasnije množili tako da nije bilo nerotkinja i neženja, a svaka obitelj imala po 17 djece.
ne možeš očekivati zdravu naciju i mladu državu ako nisi uklonio rak do kraja.

zlatni_ljiljan
15-04-2011, 14:23
Sramota,ovaj sud je vic,jebem him pleme hrdjavo,pa ona zvjer sa Grbavice sto je silovo,palio ubijo papovkom po pet ljudi odjednom tako sto bi ih poredo jednog iza drugo,nece dobiti dvadeset godina,ovo je pravni nonsens,ovo je cirkus,lakrdija,fuj kazu ima Boga!

Graničar Jozo
15-04-2011, 14:27
Jadni čovjek, a vjerujem da je i običnom čovjeku pokipilo. Dobro kaže Sudac da bi rađe vio u koži Gotovine, nego Mesića. Dobro, on to rezonira na neki teološko-filozofski način, ali ja govorim općenito.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zbog-presude-gotovini-zadarski-branitelj-razbio-izlog-na-kalelargi-i-rezao-se-staklom/547322.aspx

zlatni_ljiljan
15-04-2011, 14:33
Ovo je definitivno isto jedan od razloga zasto cu se zatraziti otpust iz hrvatskog drzavljanstva i zasto cu draga srca halaliti 4000 hiljade KN za to,pazi sa ovo Jozo kad se jedna Hrvatska ovako ophodi prema svojim herojima,sto oni neupitno jesu,mozes misliti kako bi se zauzela ta drzava za mene recimo da truhnem u nekom od Tajlandskih ili Kineskih zatvora...joj kako bi volio u ovom momentu bas sad imati Savu Strbca ili Milojka Budimira u svojoj blizini...

ima li kraja ovoj prostituciji,ponizavanju,a sve za ulazak u nekakvu jebenu EUniju ...

Baader Meinhof
15-04-2011, 14:39
Prva Orieva rečenica kada je došao red na Čermaka glasila je otprilike "Tužiteljstvo nije dokazalo da je gospodin Čermak bio dijelom zajedničkog zločinačkog pothvata". Stvar je vrlo jasna. Ako je presuda politička, onda je i odgovornost prvenstveno politička. Dakle, ovi seratori koji su zajedničkim zločinačkim pothvatom na vlasti od 2000. godine nisu napravili dovoljno ili ništa da sruše tezu Tužiteljstva. Iz toga proizlazi vrlo jasna odgovornost za ovakav hrvatski poraz.

Ne zaboravite da su zadnje tri vlade uporno forsirale ZZP kao napad Tužiteljstva na hrvatski državu. S jedne strane zato što su mislili da to neće proći, a s druge strane jer bi, u slučaju da je ta teza pala a da su generali ipak osuđeni, mogli reči da su oni napravili sve što su mogli i trebali i da jedina odgovornost leži na braniteljskim timovima. Te iste timove je, nota bene, odabrala hrvatska politika, s izuzetkom Čermakovog kojeg su kasnije uspješno protjerali.

Narod zaslužuje upravo onakvu vlast kakvu ima. Sram me je zbog toga.

Škutor Mate
15-04-2011, 15:09

apsolutno se slažem s izrečenim stavom

Ilirk@
15-04-2011, 15:36
BiH: Od ogorčenosti do zadovoljstva presudom generalima

MOSTAR/SARAJEVO, 15. travnja 2011. (Hina) - Presudu generalima Anti Gotovini, Mladenu Markaču i Ivanu Čermaku hrvatski su političari u BiH u petak dočekali s ogorčenjem, predstavnici srpskih prognaničkih udruga s odobravanjem, a svi mediji su prenijeli obrazloženje suda kako je operacija Oluja bila dio udruženog zločinačkog poduhvata.

"Kao čovjek sam ogorčen. Iako se radi o prvostupanjskoj presudi, teško ju je racionalno prihvatiti", rekao je predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović. Prema njegovoj ocjeni, presuda predstavlja samo završnu točku na politički proces koji se vodi protiv Hrvata i Hrvatske.
"Presuda otvara crne slutnje da je cilj Hrvatsku na čelu s predsjednikom Tuđmanom izjednačiti sa zločinačkim pothvatom", dodao je Čović. Prema njegovim riječima, Hrvatska ovu presudu mora dobro analizirati i izvući određene pouke.
IZ HDZ-a BiH su priopćili da su ovom "nepravomoćnom i nepravednom osudom Hrvati krivi što su osnovali neovisnu Republiku Hrvatsku i što su se obranili u Domovinskom ratu".
Iz HDZ-a 1990 ocijenili su neprihvatljivim presudu hrvatskim generalima očekujući da će se u drugostupanjskome postupku dokazati nevinost hrvatskih generala.
"Općepoznata stvar je da je Oluja bila legitimna oslobodilačka vojna i redarstvena akcija koja je konačno dovela do oslobađanja Republike Hrvatske. Hrvati u BiH su posebno osjetljivi na kriminaliziranje Oluje jer je ona omogućila i stvaranje pretpostavki za vojne operacije koje su dovele i do postizanja mira u Bosni i Hercegovini", naveli su iz HDZ-a 1990.
Predsjednik udruženja izbjeglih Srba iz Hrvatske Petar Džodan izrazio je zadovoljstvo da je presuda za Oluju potvrdila kako se radilo o udruženom zločinačkom poduhvatu na čelu s predsjednikom Franjom Tuđmanom te bivšim hrvatskim političkim i vojnim vodstvom.
Džodan je iskazao očekivanje i da će se pred sudovima u Bosni i Hercegovini i Hrvatskoj procesuirati nižerangirani časnici te drugi pripadnici Hrvatske vojske koji su počili zločine tijekom operacije Oluja i Bljesak.
Svi mediji u udarnim terminima objavili su da su osuđeni generali Gotovina i Markač, dok je general Čermak oslobođen optužbi. Sarajevski "Dnevni avaz" prenosi sve što se zbiva u Haagu i reakcije u Hrvatskoj posebno ističući dio presude po kojem je prvi hrvatski predsjednik dr Franjo Tuđman bio 'mozak zločinačkog pothvata' te da se bivšeg predsjednika Stjepana Mesića u reakcijama iz Hrvatske proglašava izdajnikom.
Federalna televizija FTV iz Sarajeva uživo je prenosila izricanje presude iz Haaga.

najebem se matere i srbima i srbofilima i posrbicama! pljuc!

RBA_1987
15-04-2011, 16:05
Ne mogu vjerovati, sramota.Ne znam sto bi rekao......

http://www.youtube.com/watch?v=7kpy7mLe1CY

west
15-04-2011, 17:17

nije nama kriv sudac..vec smo krivi mi sto smo doprustili da vjerujemo da taj sud ce liciti na pravdu i nadali se do danas da ce general izaci slobodan..

mi smo ti koji pamtimo ko ribe..pa zaboravljamo ko je najzasluzniji za slobodnu Hrvatsku i za mir na ovim prosotrima...

da nije bilo oluje i akcijanja po BiH ...srbi bi i dan dans se krucili i mezili muslimane enklavu po enklavu...

Danas svi mediji presutuju namjerno da je haski sud danas imenice optuzio vodtsvo tadasnje hrvatske drzave skupa sa Tudjmanom Suskom i Bobetkoma kao dijelom udruzenog zlocinackog pothvata i na taj nacin jasno pokazo i naj veci vjervoateljima u EU sta oni mislie o nama i koliko zeljno nas oceuku u EU...

trebamo NOVU HRVATSKu gdje nece biti mjesta niti za hdzove lopove potrosenog kredibiliteta i izdajnike i iste takve sa druge strane SDpove komunjare

sjebat im ulazak u EU svim sredstvima.....i poniziti ih kao sto oninas ponizavaju svih ovih zadnjih 10 tak godina...

na ogorcensti se ne smije samo ostati...ovo mora izazvati reakciju i vjerujem da ce je biti...

i da za kraj..i ja jebem onom sucu mtaer nakaradnu , fuj!

Ilirk@
15-04-2011, 18:59
Poštovani podupiratelju udruge Glas roditelja za djecu – GROZD,

sve nas je šokirala presuda našim generalima. Presuda koja oslobađanje Hrvatske proglašava zločinačkim pothvatom tiče se svakog od nas ponaosob. Svake naše obitelji. Vrijeme je da osjećaj nepravde, žalost i ljutnju pretvorimo u djelovanje!

Pozivamo Vas da izrazite solidarnost sa zatočenim generalima koji nose teret svih nas. Dođite sutra, u subotu na skup ZA DOMOVINU! na Trg bana Josipa Jelačića u Zagrebu u 12h!

Ladislav Ilčić, prof., predsjednik udruge Glas roditelja za djecu - GROZD

Ilirk@
15-04-2011, 18:59
Predsjednik HSLS-a Darinko Kosor večeras će gostovati na TV Kapital Network u 20:15 sati a Dražen Budiša na Dnevniku 3 HRT 1 s početkom u 23:00 sata.

Graničar Jozo
15-04-2011, 19:31
nisam mislio da će mi ovo ovako teško past. iako očekivano, opet je baš sjebano. do daske.

caporegime
15-04-2011, 19:40
najgore od svega je, kad u ovom trenutku ipak imamo neko osvješćivanje čak i ljudi koji nisu toliko razmišljali o politici, da nema kadrova koji su sposobni ponuditi dugoročan politički plan kao i načine ostvarivanja.
strah me je da će nakon nekoliko dana uslijediti još veća pasivizacija preostalih kvalitetnih ljudi.

Ilirk@
15-04-2011, 19:44
nisam mislio da će mi ovo ovako teško past. iako očekivano, opet je baš sjebano. do daske.

pa to ti je isto kao i kad njeguješ čovjeka oboljelog od raka koji je dobrano metastazirao.
znaš da će umrijeti, očekuješ to svaki čas, ali kad se desi, opet te iznenadi količina boli koja se oslobodi njegovim zadnjim izdahom...
to je tako kad nekog voliš. to je u ljudskoj prirodi. nada umire zadnja, ne kaže se džaba tako...

Graničar Jozo
15-04-2011, 19:49
dobro reče mišetić da je veliki broj presuda onog suca palo, što djelomično, što u cijelosti. e sad kada se uzme u obzir da je prvi rok za oko 2 godine za ponovno suđenje onda je to tamam nekakav rok da srbija dobije člasntvo za EU, a i da hrvatska uđe.

exx
15-04-2011, 20:03
Nakon današnje presude hrvatskim generalima svaka je riječ suvišna..........................
vojno oslobodilačke akcije oslobađanja povijesnih,teritorijalnih i ustavopravno ustrojbenih djelova Hrvatske proglasiti zloćinačkim pohvatima pljuvanje je po cijelom našem Domovinskom ratu i svim braniteljima i mislim da je ikakav komentar suvišan
Ovo je samo posljedica guzolizačke politike SVIH hrvatskih vlada a krivci su svi oni koji su od 1993 sjedili u klupama Sabora ili kabinetu vlade,Predsjedničkom uredu......mislim da sam svoje rekao,a u EU ni mrtav,nikad

zlatni_ljiljan
15-04-2011, 20:46
dobro reče mišetić da je veliki broj presuda onog suca palo, što djelomično, što u cijelosti. e sad kada se uzme u obzir da je prvi rok za oko 2 godine za ponovno suđenje onda je to tamam nekakav rok da srbija dobije člasntvo za EU, a i da hrvatska uđe.

Jel ti stvarno mislis da ce sugava Evropa dozvoliti Hrvatskoj ulazak u EU prije Srbije???Pa ova presuda je donesena da se diskreditira Hrvatska pred svijetom i da se Srbljima dadne nekakva satisfakcija za batine koje su dobili u proteklom ratu u Hrvatskoj! Sto rece nas Capo,trebalo je one kolone "traktorasha" bombardirati,masakrirati,ista bi presuda bila ,ako ne i blaza...

Graničar Jozo
15-04-2011, 21:02
Jel ti stvarno mislis da ce sugava Evropa dozvoliti Hrvatskoj ulazak u EU prije Srbije???Pa ova presuda je donesena da se diskreditira Hrvatska pred svijetom i da se Srbljima dadne nekakva satisfakcija za batine koje su dobili u proteklom ratu u Hrvatskoj! Sto rece nas Capo,trebalo je one kolone "traktorasha" bombardirati,masakrirati,ista bi presuda bila ,ako ne i blaza...

ma dobro, zajednički ulazak ili kandidatura jednoj članici, a člasntvo drugoj se svodi na isto. Ma ovo je krajnje degutatno više. Da mogu davit obu vesu pusić kamen bi mi sa srca pao.

doduše, ja sam ionako protiv.

EDIT: iako počesto sumnjam i preispitujem u neke svoje zaključke sve više i više da sam u pravu glede EU i svih tih političkih pizdarija koje se događaju ovom narodu.

zlatni_ljiljan
15-04-2011, 21:30
ma dobro, zajednički ulazak ili kandidatura jednoj članici, a člasntvo drugoj se svodi na isto. Ma ovo je krajnje degutatno više. Da mogu davit obu vesu pusić kamen bi mi sa srca pao.

doduše, ja sam ionako protiv.

EDIT: iako počesto sumnjam i preispitujem u neke svoje zaključke sve više i više da sam u pravu glede EU i svih tih političkih pizdarija koje se događaju ovom narodu.

Poslije ove presude nije iskljuceno da se i nena Fata Orlovic procesuira u Hagu i osudi za udruzeni zlocinacki pothvat u Konjevica Polju,sto je napala popa u svojoj avliji...zbog ovakvih stvari ja karam i muzem ovu EU gdje mogu i kako mogu...ako nista ujutro ne platim novine koje su zakacene na banderi ,izvucem ofinger zicom redbull iz automata...jebem mi majku pokvarenu shatro evropsku

Marta
15-04-2011, 23:19
Rijetki su dani kad covjeka dusa boli samo zato sto postoji, sto mora trpjeti nepravdu!

dalton
15-04-2011, 23:37
Intersantno kako opet obicni covik upadne u zizu kad je sranje ,,,,,,,,,,,,,,,na ovim prostorima nema ko koga nije izda nevjerojatno.Evo sad sam gledao- Pad krajine-kojeg je napravila rts i sve je jasno receno i onda se donesu ovakve presude .Anti je sve upakirano i pasao im je od prvog momenta -te legija stranaca te posten-najbolja kombinacija za razjebat ga dozivotno.u toj emisiji se jasno vidilo da je milosevic izda karadjica kad su dosle sankcije onda je karadjic pod nedostatkom nafte izda krajinu pa je krajina pala i rts se digla, slobo propa, kosovo zatim otislo u medjuvrimenu su muslimani od abdica izdali ove u sarajevu i ratovali medjusobno pa europski plavci izdali ljude u srebrenici pa nasi politicari izdali gotovinu i ostale kao zrtvene jance itd itd .Svako svakoga prodaje a u svemu tome mali ljudi -obicni ljudi ko mi pate i sta je zalosno nemogu utjecat ni najmanje ,a sud sta rec dabogda im dici sudilo ovako za 50 godina i na ovakav nacin im donosilo presude .sta je reka jedan-casni sude -jeben ti mater po svim tockama optuznice

TheBronxBomber
16-04-2011, 07:30
STARA PJESMA

O, ta uska varoš, o ti uski ljudi,
O, taj puk što dnevno veći slijepac biva,
O, te šuplje glave, o, te šuplje grudi,
Pa ta svakidašnja glupa perspektiva!
Čemu iskren razum koji zdravo sudi,
Čemu polet duše i srce koje sniva,
Čemu žar, slobodu i pravdu kada žudi,
Usred kukavica čemu krepost diva?
Među narodima mi Hrvati sada
Jesmo zadnji, robovi bez vlasti,
Osuđeni pasti i propasti bez časti.
Domovino moja, tvoje sunce pada,
Ni umrijeti za te Hrvat snage nema,
Dok nam stranac, majko, tihu propast sprema.

Dokle?
16-04-2011, 09:32
Nema cilja, ni osobnog, ni nacionalnog i državnog koji se osvaja sjedeći i lajući, kao i toleriranjem i financiranjem neprijatelja, koji 24 sata radi na tome da vas porazi, na svim nivoima.

Iako je nada uzaludna u ovog priglupa, naivna i plitka naroda koji od kad postoji, one koji umiru i žrtvuju se za njihovu slobodu i prosperitet, prezire i proglašava "radikalima", kao i ubija i zatvara, nadam se da će propast, neimaština, sluganstvo srpskim interesima, možda samo možda, barem u malog broja potaknuti koju sivu stanicu u mozgu, na rad.

Presuda nije iznenađujuća već odavno dogovorena i uglavljena, samo nam je Bog mogao pomoći, ali ni Boga više nema. I on je ostavio ovu prokletu vrstu neka se uništi, jer ne poštuje ni jedan iskonski ljudski zakon.

Budućnost ovog prokletog naroda je tiha patnja, nepravda, siromaštvo i sluganstvo primitivnim i pohlepnim jugoslavenima i četnicima, no kad se realno pogleda ništa drugo nisu ni zaslužili.

Dokle?
16-04-2011, 09:52
Nakon današnje presude hrvatskim generalima svaka je riječ suvišna..........................
vojno oslobodilačke akcije oslobađanja povijesnih,teritorijalnih i ustavopravno ustrojbenih djelova Hrvatske proglasiti zloćinačkim pohvatima pljuvanje je po cijelom našem Domovinskom ratu i svim braniteljima i mislim da je ikakav komentar suvišan
Ooo ne, komentar treba biti vrlo jasan i glasan, razumjevanje pozicije Hrvatske. Mi smo, kao država, nitko i ništa. Nitko se ne boji nama opaliti šamarčinu sa lažnim optužnicama. Nitko se nije zabrinuo da bi Hrvati mogli nešto napraviti. To se onoj četničkoj luđačkoj bandi nikada nije napravilo, niti hoće, jer njih se boje. No Hrvati će tiho u kutu jest govna i šutiti. Ajmo ruke na leđa i glavu dole i gutaj batine...

Ovo je samo posljedica guzolizačke politike SVIH hrvatskih vlada a krivci su svi oni koji su od 1993 sjedili u klupama Sabora ili kabinetu vlade,Predsjedničkom uredu......mislim da sam svoje rekao,a u EU ni mrtav,nikad

To nije istina, ovo je posljedica naroda i njihove ljigavosti, sluganstva i moralne bijede, kao i materijalizma. Godinama su neki ljudi glasno i jasno pozivali na konkretne poteze, no sve politika je prepuštena ljigavcima i jugosmradovima koji su sa podrškom ovog naroda doveli Hrvatsku u ovaj bijedan i jadan položaj. Sad nam četnička govna šalju poruke i smiju se i uživaju u plodovima svoga pokvarena i lažljiva rada.

EU ništa nije kriv, četnička govna jedva čekaju da nas Europa ispusti kako bi nas otvoreno okupirali i totalno preuzeli. Europa će nas pljačati, ali nas neće mučiti i ubijati kao četnička zločinačka gamad, koja jedva čeka osvetu. Nema lijepe opcije, postoji samo loša i stravično loša.

Dokle?
16-04-2011, 10:05
trebalo je one kolone "traktorasha" bombardirati,masakrirati,ista bi presuda bila ,ako ne i blaza...

Šteta što u ovog naroda nema muda, nikada nije kasno napraviti optužnicu poštenom. Ima stoke četničke po Hrvatskoj koliko ti srce želi, lako bi bilo popraviti Oluju.

zlatni_ljiljan
16-04-2011, 13:20
Šteta što u ovog naroda nema muda, nikada nije kasno napraviti optužnicu poštenom. Ima stoke četničke po Hrvatskoj koliko ti srce želi, lako bi bilo popraviti Oluju.

Znam da ima Stanimirovica kol'ko god hosh,ali jebaji ga danas nije IN biti patriota,danas je IN fukati se u pederska prkna,nositi tasnice,cupati obrve i depilirati grudni kos....

Humphrey
16-04-2011, 20:29
Iako sam bio optimist po pitanju presude(gadna navika u životu)nisam bio iznenađen ovom presudom.Ovom je vodilo sve ono što se događalo dosad.Iako još postoji nada da ova presuda padne na drugostupanjskoj presudi(opet taj moj optimizam)bojim se kako nema nade da će generali biti oslobođeni svake krivnje.A mene iskreno samo to zanima,mene boli sudbina te dvojice nevinih ljudi,kukanjava oko dostojatsva DR,istine koju svi znamo i sl.me ne zanima.Po tom pitanju ova presuda je samo dala "pravni"kraj jednom dugom razdoblju "hrvatskog" kriminaliziranja DR i Oluje pogotovo.

Imamo državu jer su se hrabri ljudi za nju borili,imamo ovo danas jer su ti ljudi postali "lažni","teret na proračunu","psi radikalne desnice".U zadnjih deset godina svi snose svoj dio odgovornosti za ovu presudu,neki jer su je aktivno tražili,drugi jer su šutjeli a većina jer je bila glupa masa izmanipuliranih ovaca.

NorthStand
17-04-2011, 00:12
Točno sam znao da će paraziti ovakvu presudu dosudit, al moram priznat da ni ja koji sam inače euroskeptik, i zdušni mrzitelj ovog nakaradnog suda NEpravde! da sam osto blago rečeno iznenađen, jer ja sam očekivo da će osudit generale, al ni u najgoroj noćnoj mori nisam očekivo da će cijeli državni vrh koji je uz put rečeno mrtav, povezat s tezom Save Štrpca, da je Oluja udruženi zločinački pothvat! Zašto se nije zvalo Billa Clintona na to suđenje, pa ima li imalo kvalitetnije osobe koja bi onom parazitu od suca mogla u par rečenica objasnit situaciju, bolje nego bilo kakav odvjetnik. Jer on je sigurno osoba koja je puno toga odlučivala u to vrijeme, i dobro zna da Oluja ko operacija nije nikakav udruženi zločinački pothvat, uostalom amerikanci su jedni od rijetkih koji su se oglasili protiv ove blago rečeno nakaradne presude SUDA NEPRAVDE!

Mislim da nakon ovoga, treba odjebat pregovore s EU, uvelike je ovo rezultat upravo te "suradnje" a datum se još uvijek ne zna, vrlo zanimljivo zar ne? Samo neka i dalje mene i ostatak ove napaćene zemlje uvjeravaju da nema zavjere, bmk šta je to jel zavjera jel urota i koje će sve naziv tome pridodat, al ovo što se radi u hagu je klasično falsificiranje povijesti!!!!!! Dakle grupa ni više ni manje zločinaca, u ime pravde vrši nepravdu, i za to vjerojatno nikad neće odgovarat, osim eventualno pred dragim Bogom.

Mene samo ko čovjeka veseli ono čudo od čovjeka, onaj Ante to je stijena od čovjeka, onako mirno prihvatit sve one nakaradne teze, i onako dostojanstveno odslušat sve te nebuloze, moram priznat da ako radi ikoga vjerujem da će ova sprdačina od presude past, onda je to zbog Ante Gotovine, kojeg su u legiji stranaca dobro naučili kako se nosit s stresom, i nepredviđenim izazovom! Iskreno se nadam, da ćemo srušit ove nakaradne teze, i da će generali bit oslobođeni, a što se tiče partizanskog govna stipe mesića, iskreno se nadam da će visjet na trgu bana jelačića, ono što mu ja osobno mogu garantirat, je to da ću ga sigurno napenalit neka ga sretnem negdje bez zaštitara. U to se može kladit, kakvo smeće je nama državu prvo svjedočilo protiv zemlje, a onda je dotuklo s dilanjem ovih transkripata gdje se cijela teza ovog idiota od suca bazira na brijunskom sastanku. Naravno hrvatski udbaši, a mesić je definitivno klasičan primjer jednog udbaša, su sve napravili kako bi Franju Tuđmana doveli na stup srama, a samim time i hrvatsku državu, bravo bagro uspjeli ste, i iskreno se nadam da ćete svi do jednog gorjet u paklu! BOG I HRVATI, ANTE NEMA PREDAJE!

Baader Meinhof
17-04-2011, 01:04
Imamo državu jer su se hrabri ljudi za nju borili

To u udžbenike! Sve drugo je lažnjak.

caporegime
18-04-2011, 14:30
primjećuje li itko kako već prva gamad počinje s licemjernim objašnjenima kako eto nije hrvatska osuđena ali kako je zločinac tuđman ipak planirai i proveo zloičinački poduhvat.
nekoć su samo spominjali žrtve poslije oluje, sad je već došlo do otvorenog podržavanja ideje o tuđmanu kao zločincu i nositelju zločinačkog poduhvata a vrlo brzo će isti tražiti odgovornost cijele države.

Ilirk@
18-04-2011, 15:33
i onda me pitaš što sam tako ljuta ovo par dana? :)

e moj capo... ja pokušavam ne čitati, ali mi vrag ne da mira. izađem vanka pa kad se vratim, ne mogu dočekati da upalim 24sata ili na kompu hrt i dnevnik.hr.
onda krenem čitati jutarnji, pa net.hr i dobijem slom živaca.

točno kako sam predvidila: sad će medijsko pumpanje i ograđivanje u stilu "mi pravedni građani i hrvatska država nismo osuđeni".
ispada, kako rekoh, da su optuženi "samo" tuđman, šušak, generali, vojnici oluje, nacionalisti i svi koji slično misle.

imaju svi iste direktive. umirivati savjest većeg dijela naroda kako bi bio spreman puno mirnije prihvatiti potvrdu osude generala koja slijedi i kako ne bi postala još više euroskeptična.
ma kako se nama ovaj potonji razlog činio nebitan, vjeruj mi da su zbog zadnjih anketa, nečije guzice debelo ustreperile.

caporegime
18-04-2011, 15:36
i trebaju. još kad bi se ukenjali i zbog nečeg drugog a ne samo anketa......

west
18-04-2011, 17:37
http://www.youtube.com/watch?v=zGZisMf0eMI&feature=player_embedded

malo je reci vizionar

Humphrey
18-04-2011, 20:25
primjećuje li itko kako već prva gamad počinje s licemjernim objašnjenima kako eto nije hrvatska osuđena ali kako je zločinac tuđman ipak planirai i proveo zloičinački poduhvat.
nekoć su samo spominjali žrtve poslije oluje, sad je već došlo do otvorenog podržavanja ideje o tuđmanu kao zločincu i nositelju zločinačkog poduhvata a vrlo brzo će isti tražiti odgovornost cijele države.

U tom licemjerju oni žive,kad se ne ispričavaju za Oluju, govore o njoj kao legitimnoj akciji.

Neki i sad,nakon ove presude,govore kako je trebalo kazniti neke kokošare pa ni suđenja ne bi bilo.Ili,kriv je Tuđman a Gotovina žrtveno janje(kao smatraju Gotovinu nevinim:rolleyes: ).To samo govori o njihovoj gluposti, ako su stvarno iskreni, ali prije će biti da je tu riječ o tom licemjerju.

Najbolji je primjer ona budala Milanović,on smatra generale nevinima ali eto trebalo je odmah nakon Oluje kazniti pojedince koji su činili zločine pa ovog suđenja ne bi ni bilo.

Taj stav je idiotizam,tvrdiš da je sud osudio nevine ali ne napadaš sud zbog toga nego Tuđmana.

Ali svi oni u biti dijele stav SRP-a,samo zbog želje za vlašću to ne smiju javno reći.Uskoro će se,nakon opsežne medijske kampanje,i to promijeniti.

Prvo su,kao što si napisao,govorili pri svakom spomenu Oluje i općenito DR o srpskim žrtavama ali sad će to dići na višu razinu,uvodit će ovu presudu u javni diskurs kao nešto prihvatljivo.Odsad neće Oluju spominjat bez spominjanja "udruženog zločinačkog pothvata".

Baader Meinhof
18-04-2011, 20:37
Pa nije bio vizionar zbog ovoga, samo dobro informiran čovjek uz potporu I. B.

zaba1111
18-04-2011, 22:10

Meni kao pravnom laiku, jedino što je logično, nakon presude o protjrivanju naroda od strane države, je da ti "protjerani" građani tuže svog prognitelja državu i dobiju pravo na obeštećenje.
Ako je to tako, onda mislim da će tek to biti ono što će otrijezniti jugoide čime će njihova podrška srbadiji tada opasti, jer Juga je Juga, ali para je para.

NorthStand
18-04-2011, 23:06

Ne da primjećujem, nego ne mogu vjerovat što sam morao slušat od one humanitarke u pulsu hrvatske kod bilića. Pa i ono Bilićevo bahato odbrušavanje gledatelju, kao neš ti utvrđivat da je Mesić izdajica, nego tko će, valjda on i hrvatski mediji tj političari, koji su i ponajviše odgovorni za sve ovo, a sada se tobože zgražaju nad počinjenom štetom. To je ko da ja razbijem prozore na svojoj kući, pa se onda tobože čudim kako su razbijeni!

Jednostavno, Oluja šta god neki pričali je čista i bit će čista ko suza, da nije bilo Oluje još bi se puta 100 zbrajale žrtve rata! A oni navode jadnih 600 srba, a ne navode koliko bi to muslimana tj Bošnjaka u Bihaću završilo kao oni iz Srebrenice, a to je sigurno da bi se dogodilo jer je Mladić imo isti scenarij i za Bihać, zna se kako to srbi rade. Prvo te opkole, i odsiječu od ostatka svijeta, i onda malo pomalo skidaju ko glinene golubove.

O tome da mnogi prihvaćaju tezu o udruženom nije meni osobni ni najmanje čudno, slučajem sam čito index danas i imam šta vidjet kolumna Tomislava Klauškog, pa to je na prosto nevjerojatno da netko to može napisat, i ne doživjet ni prekršajnu prijavu poslije. Al bitno da se svi u državi bore, za slobodu novinarstva, kakva cirkusarija od države smo mi. Stvarno smo žalosni, naravno ima i čestitih i pametnih ljudi, al čini mi se da kukolj dominira!!

http://www.vecernji.hr/kolumne/presuda-ne-govori-da-je-hrvatska-drzava-nastala-zlocinu-kolumna-277562

NorthStand
18-04-2011, 23:26
i onda me pitaš što sam tako ljuta ovo par dana? :)

e moj capo... ja pokušavam ne čitati, ali mi vrag ne da mira. izađem vanka pa kad se vratim, ne mogu dočekati da upalim 24sata ili na kompu hrt i dnevnik.hr.
onda krenem čitati jutarnji, pa net.hr i dobijem slom živaca.

točno kako sam predvidila: sad će medijsko pumpanje i ograđivanje u stilu "mi pravedni građani i hrvatska država nismo osuđeni".
ispada, kako rekoh, da su optuženi "samo" tuđman, šušak, generali, vojnici oluje, nacionalisti i svi koji slično misle.

imaju svi iste direktive. umirivati savjest većeg dijela naroda kako bi bio spreman puno mirnije prihvatiti potvrdu osude generala koja slijedi i kako ne bi postala još više euroskeptična.
ma kako se nama ovaj potonji razlog činio nebitan, vjeruj mi da su zbog zadnjih anketa, nečije guzice debelo ustreperile.

Moj je dojam, da su nas Srbi nakon 1995 totalno nadigrali! Sama činjenica da mi ovoliko pričamo o nekim svojim zločinima, iako smo vodili obrambeni rat, njihov je trijumf!

Dakako da ne stoje teze razno raznih Nobila, da Hrvatska nije funkcionirala kao pravna država, Hrvatska je na žalost funkcionirala i previše kao pravna država, jer sve ove presude i dokazi upravo su nas diskriminirali jer smo bili previše pedantni u istraživanju vlastitih zločina, dok smo srbe abolirali od odgovornosti, tj donesen je zakon o oprostu. Kao što vidimo, HRVATIMA SE NIŠTA NE PRAŠTA!!!!!!

Previše smo se opustili nakon 1995, pogotovo jadni hrvatski političari, koji su mislili da moral i pravda pobjeđuju, mene osobno je život naučio da moral i pravda na ovom svijetu vrijede koliko i guz papir. Treba igrat prljavo, prljavi na ovom svijetu prolaze. Gdje ćete boljeg primjera od srba, pa oni su od agresora dobili status žrtve.

Dakako da ja ne umanjujem činjenično stanje, iako mi se iskreno jebe za njihove žrtve, al naravno da su i oni imali civilne gubitke i naravno da smo i mi radili zločine, ali malo mi je smiješna teza haškog suda. Jer to je kao da nakon 2. svijetskog rata, netko priča o nacističkim žrtvama! Jel itko igdje vidjeo, da se po završetku tog rata plakalo za nijemcima i nacistima??? Ja nisam, i znam i zašto se nije, prema tome zašto bi mi Hrvati postupili drugačije u slučaju srbije i srba? Sve je to režija ovih velikih sila, i domaćih izdajnika, samo neka oni kleče na koljenima ali neka se ne nadaju da će svi Hrvati kleknut na koljena i molit za oprost. Hvala bogu, neki dobro znaju pravila rata, i što se u ovome ratu događalo, pa im stoga ne pada ni na pamet oplakivat one koji su najodgovorniji za žrtve, i srpske i hrvatske.

Kad se sve rezimira, povijest se neće pisat u hagu, već u HR. Ono što naučimo svoju djecu, to će i ostat u našoj povijesti, povijest ne pišu sudovi, već pobjednici, a mi smo pobjednici i kao takvi nismo smjeli ni pristat na suđenje u hagu! Al kad je već ovolika šteta počinjena, zadatak nam je naučit sve, i stare i mlade da HR pobjeda u ratu je čista ko suza, i da nijedna zemlja na svijetu koja je oslobodila svoj teritorij od okupacije, ne bi učila o nekom udruženom zločinačkom pokretu. To je ono čime se mi moramo bavit, i po mogućnosti aktivirat se protiv srbije što se tiče logora, tu su najtanji a zanimljivo još nitko nije podigo optužnice za taj vojni vrh JNA i logore na području srbije, koji su direktni dokaz da je srbija odgovorna za rat, na području ex-yu. Inače ova presuda je rezultat, srpske političke ofenzive nakon 1995, vrijeme je da se konačno probudimo i krenemo u protuudar kao 1995 s olujom, samo ovaj put u političko pravnu bitku, a ne vojnu. Još se stigne sve popravit, samo ne smijemo nakon ovog nokauta, ostat ležat na podu!

NorthStand
18-04-2011, 23:30
http://www.youtube.com/watch?v=zGZisMf0eMI&feature=player_embedded

malo je reci vizionar

Bitno da se apelski krijesovi prikazuju svake srijede, al ovog čovjeka nećete vidjet na HRT! Kolika je mržnja određenih struktura u našem društvu, prema hrvatskoj državi i narodu to je zapanjujuće. A Franju Tuđmana se mrzi, upravo zbog činjenice da je on stvorio hrvatsku državu, i da je on probudio i vodio hrvatski narod u trenutku u kojem je slomio kičmu srpskom imperijalizmu, i jugoslaviji.

NorthStand
19-04-2011, 00:11
Evo kako treba tretirat taj smiješni sud, Šešelj i Slobo su najbolji putokaz kakav tretman zaslužuje hag!

A mi se uporno tom jadnom sudu, želimo dokazat i studiozno pristupit, a on nas fino jebe u zdrav mozak. Umjesto da se uhvatimo sprdačine, kao ova dvojica, i uvjeren sam da bi šteta u tom slučaju bila kud i kamo manja.

http://www.youtube.com/watch?v=XBZxCbg7p7I&feature=related

caporegime
19-04-2011, 11:42
kaže meni znanac...u petak u kafiću verdi u gundulićevoj u zagrebu, ulazi ivo goldstein sa još nekoliko ljudi, stranaca i na prikaz izricanja presude, zadovoljno se rukuje sa ostalima i naručuje piće da proslavi.
majku mu jebeme i njemu i svim onima koji su dozvolilli da to govno bude išta više od otirača za noge a ne "uvaženi" društveni djelatnik

jure
19-04-2011, 14:35
Što ga nije snimio i stavio na Youtube?
Ja sam snimio mobitelom jednu novinarku dok se u birtiji sprdala sa dva pandura preko puta... kad je skužila sam ju snimio još sam joj se i predstavio... Nije joj bilo smješno, smijao sam se ja.

NorthStand
19-04-2011, 16:49
Ma sve su to jugolinijaši, pa zar nitko ne vidi da se ta stoka više raduje nego srbi u beogradu, i takvi će ozbiljno nastupat u ime HR. Pa bando šugava, jedva čekam dan da svi do jednoga pocrkate u mukama. E to im od srca želim, mi smo stvarno jedna od rijetkih zemalja koja ima toliko "građana" koji s prijezirom gledaju na vlastitu zemlju. Vidio bi ih ja sve te jugolinijaše, koliko bi dana uspjeli s takvom retorikom u americi velikoj britaniji njemačkoj, bilo kojoj zemlji koja ima karakter, srat a da ne završi na robiji. Pa tako se to radi, kaznenim prijavama se utjeruje strah u kosti parazitima koji ne poštuju zemlju u kojoj žive. Drugog načina nema, jer sve ove gandijevske metode su osuđene na propast, ako se itko u to mogo uvjerit onda je to Tuđman koji je istima popustio u skoro svemu, a oni mu danas vraćaju na način da otvaraju šampanjac nakon ove presude i da im se oči cakle od uzbuđenja!

caporegime
19-04-2011, 17:18
Što ga nije snimio i stavio na Youtube?
Ja sam snimio mobitelom jednu novinarku dok se u birtiji sprdala sa dva pandura preko puta... kad je skužila sam ju snimio još sam joj se i predstavio... Nije joj bilo smješno, smijao sam se ja.

a lik je pomalo anemičan, nije baš spreman za brzu reakciju.
iako, dobra je fora, treba ih snimati i javno osramotiti.

jure
19-04-2011, 20:45
STARA PJESMA

oooo prijatelju pa i ti si tu :clap iako malo dosadno mjesto, ovdje se svi slažu

Graničar Jozo
19-04-2011, 20:47
oooo prijatelju pa i ti si tu :clap iako malo dosadno mjesto, ovdje se svi slažu

kako kad. ne bih baš rekao da je tako. :)

caporegime
19-04-2011, 20:52

oko politike u načelu da, ali na nekim drugim temama znalo je frcat žestoko...

jure
19-04-2011, 21:02
Nikako da se Mesić iz Kine vrati... ni glasa o njemu. HRT ga se nije sjetio ima već tjedan dana

TheBronxBomber
20-04-2011, 01:15

Bog! Ovaj portal je odlican; em ljudi su odlicni, em raspolaze se s dobrim informacijama.

jure
20-04-2011, 06:50
To ti je kao kad imaš kroničnu bolest pa ti to stanje postane normalno, a u stvari nije. Govorim o forum.hr.
Pozdrav, Frch.

caporegime
20-04-2011, 08:44
Nikako da se Mesić iz Kine vrati... ni glasa o njemu. HRT ga se nije sjetio ima već tjedan dana

čudno....znam da je u zagrebu otvorena neka manifestacija i predavanje o čovjekolikim majmunima, žao mi je da nisam linkao kao d je trbalo.
zbilja sam pomislio da će i on biti pozvan kao jedan od ključnih figura.
jučer sam na dnevniku gledao admirala i kolikogd baader ne imao preveliko mišljenje o njegovim dosezima, nema nijedane riječi u njegovom izlaganja s kojom se ne bi složio

Graničar Jozo
20-04-2011, 09:12
Dnevnik 3

http://hrt.hr/?id=enz&tx_ttnews[cat]=377

Ilirk@
20-04-2011, 09:51
taj link treba kopirati u address bar preglednika, pa onda otvoriti, ovako nikako ne mogu namjestiti ispravan link.

NorthStand
20-04-2011, 10:31
čudno....znam da je u zagrebu otvorena neka manifestacija i predavanje o čovjekolikim majmunima, žao mi je da nisam linkao kao d je trbalo.
zbilja sam pomislio da će i on biti pozvan kao jedan od ključnih figura.
jučer sam na dnevniku gledao admirala i kolikogd baader ne imao preveliko mišljenje o njegovim dosezima, nema nijedane riječi u njegovom izlaganja s kojom se ne bi složio

I ja sam ga gledo, Domazet Lošo može nekome bit simpatičan ili ne, al mi je drago vidjet da neki ljudi još uvijek nedaju ovoj bagri antihrvatskoj da potkopavaju temelje države, i temelje domovinskog rata, a onda na kraju i Franju Tuđmana koji je bio idejni tvorac, cijelog tog procesa stvaranja države. Pa nećemo valjda, uzimat u obzir što matija babić i četnički index govore ovih dana. Žalosna je činjenica, da je to smeće od portala, koje vrvi od opančara najčitaniji hrvatski portal. Toliki izljev bijesa dugo nije viđen, nakon što su ljevičari uočili da je narod konačno djelomično progledo, i onda su oni udarili po onoj staroj, ponavljaj laž dok ne postane istina! Dno dna, kakve gamadi ima u ovoj zemlji. Svakim danom, sve više daju do znanja koliko su jadne i prodane duše.

Inkvizitor
20-04-2011, 10:32
Simptomatično je da je Mesić otišao u Kinu baš sad..

iako kad se pogleda..nema nekog razloga da zbriše..tko će mu ovdje išta..

NorthStand
20-04-2011, 10:37
Simptomatično je da je Mesić otišao u Kinu baš sad..

iako kad se pogleda..nema nekog razloga da zbriše..tko će mu ovdje išta..

Pa to je jasno ko dan, nema se on oko čega brinut, pa dovoljno je vidjet koliko je glasača imo u prošlosti. Pa svi oni, svi do jednoga podržavaju ovu odluku haškog suda, i politički(udbaški)rad Stjepana Mesića.

Graničar Jozo
20-04-2011, 13:30
Nadolazeći balkanski rat

http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=13315%3Anadolazei-balkanski-rat&catid=1%3Apolitika&Itemid=9

caporegime
20-04-2011, 13:31
http://danas.net.hr/svijet/page/2011/04/20/0417006.html?pos=n0

živo me zanima da li ovakav osvrt ima podlogu isključivo u novinarovom pogledu na stvar ili ili je i ovdje novinarski prikaz zapravo signalizacija nečijeg stava iz više politike.
primijetite međutim, kako je net.hr. posprdno u naslovu komentirao tekst.

Inkvizitor
20-04-2011, 13:33
Pa to je jasno ko dan, nema se on oko čega brinut, pa dovoljno je vidjet koliko je glasača imo u prošlosti. Pa svi oni, svi do jednoga podržavaju ovu odluku haškog suda, i politički(udbaški)rad Stjepana Mesića.

Zato i kažem..iako sve ispada da se nije htio ovdje zateć ovih dana iako ne znam zašto?

Baader Meinhof
20-04-2011, 13:44

Stiže u četvrtak, prema planu i programu. Vidiš, u stvari ne znam koji kurac radi u Kini. Nitko nije objavio.

caporegime
20-04-2011, 13:47
Zato i kažem..iako sve ispada da se nije htio ovdje zateć ovih dana iako ne znam zašto?

možda zato jer bi ga svi htjeli intervjuirati a njegovi savjetnici i pisci govora kao i šaptači su itekako uvjereni da je brzina njegove riječi znatno ispred misli ia da bi idiot njegovog kalibra vrlo lako mogao zasrati prije vremena budući da je lako vidljivo, barem prema sinhroniziranosti izdajničkih medija, da su čekali da prođe prvi šok te da na miru uslijed opće rezigniranosti započnu sa svojim hipotezama s jedne strane a nakon toga s posvemašnjom banalizacijom cijelog problema.
evo jutarnjeg, sad seru o gotovininim ljubavničkim danima iz kolumbije.
kao da nije u pitanju osuda cijele zemlje nego tek priča o jednom pustolovu jebaču

Ilirk@
20-04-2011, 14:43
primijetite međutim, kako je net.hr. posprdno u naslovu komentirao tekst.

net.hr je leglo jugovića i srba. nepismenih i polupismenih wannabe novinarčića. svojoj gluposti mogu zahvaliti što se nad njima zgraža i najokorjelija, ali ona obrazovana ljevica.
znam par takvih, neki su i radili tamo...
indikativno je, međutim, da imaju skoro 80.000 fejsbuk obožavatelja čime se skoro ni jedan drugi hr portal ne može pohvaliti.

neka svatko pogleda tko su ti obožavatelji, vidjet će skoro SVE svoje frendove, navodno desničare.

i tko je kriv što net.hr opstaje i super živi od klikova (pa samim time i reklama) koje im naši frendovi ko-fol desničari pucaju?

naime, lajkaš im stranicu, a onda ti se na zidu pojavljuju njihovi članci koje ćeš prije kliknuti nego, naravno, neki "dosadni" hrsvijet bez srbskog jebača nemeša i šibenske drolje hrvatice.

koliko se to nekima činilo banalno, to lajkanje i fejs i slična sranja, toliko priglupim nethaerovskim orjunašima, svaki mjesec, plaćica u džep.

NorthStand
20-04-2011, 15:07

Pa vjerojatno mu ne bi bilo svejedno bit ovdje, u trenutku izricanja presude. Siguran sam da ovaj posjet kini nije slučajan, i da ga je on pomno isplaniro da izbjegne reakciju domaće javnosti, jer on podal kakav je je dobro znao kakva će bit presuda. Pogotovo, kad je bio glavni akter haškog suda, u više navrata. Pa nije on od jučer, da ne zna šta je radio sve ove godine protiv vlastite države, i naroda. I dobro je znao kakve su posljedice toga, i baš zato što je to sve jako dobro znao, ja bi ga ko pasa objesio na nekom vidljivom mjestu za javnost, npr trg bana jelačića mi je baš zgodna destinacija za taj čin. Al što je najgore, ne da ga neće moć nitko objesit, već će ga mnogi nagradit nakon ovoga, a država vjerojatno ništa neće poduzet protiv njega iako zakonski gledano sigurno bi ga se moglo na dvije tri godine robije poslat zbog neovlaštenog dilanja dokumenata tj transkripata. Al sve je to jadno i žalosno, jer ja već sad znam da nitko ništa neće poduzet, iako vidim da određeni branitelji traže njegovu odgovornost i jasno upiru prstom u krivca za ovu blamažu u hagu. Al po meni to je trebalo napravit još onda, kad je bio na vlasti, jer pričalo se na veliko da naš drugi predsjednik ima opasno ponašanje po državu za koju tobože lobira i putuje po svijetu! Sad možemo samo plakat, i sipat gorčinu jer ovu štetu koji je taj štakor i još niz bijednih štakora počinilo našoj državi, teško ćemo popravit u budućnosti. Volio bih da se varam tj griješim, al boga mi fino su nas neki usosili, tobože veliki antifašisti i moralno osviješteni ljudi. A na kraju nas, upravo takvi doveli na zločinačku klupu.

NorthStand
20-04-2011, 15:14
možda zato jer bi ga svi htjeli intervjuirati a njegovi savjetnici i pisci govora kao i šaptači su itekako uvjereni da je brzina njegove riječi znatno ispred misli ia da bi idiot njegovog kalibra vrlo lako mogao zasrati prije vremena budući da je lako vidljivo, barem prema sinhroniziranosti izdajničkih medija, da su čekali da prođe prvi šok te da na miru uslijed opće rezigniranosti započnu sa svojim hipotezama s jedne strane a nakon toga s posvemašnjom banalizacijom cijelog problema.
evo jutarnjeg, sad seru o gotovininim ljubavničkim danima iz kolumbije.
kao da nije u pitanju osuda cijele zemlje nego tek priča o jednom pustolovu jebaču

Pa upravo to i je njihov zadatak, otupit bijes ogorčenje naroda, i sve dovest pod temu nebitno. A ne da je bitno, nego je od presudne važnosti kako za državu tako i za narod, da se Gotovina i Markač, te cijeli domovinski rat oslobode teze da se vodio udruženi zločinački poduhvat. I siguran sam, da je ovo suđenje zapravo bilo suđenje mrtvima, točnije FTuđmanu, GŠušku, JBobetku, ZČervenku, dakle skraćeno čitavom vojnom vrhu 1990ih! Tako je to, kad europa i svijet pišu povijest malih naroda malih država. Samo posiju sjeme zla, i mržnje. A što se tiče ovog članka, žalosno da američki mediji pišu o akciji oluja bolje i iskrenije od hrvatskih medija. Pa ljudi božji 600 srba se navodi ko nešto strašno, a nitko ne navodi koliko je hrvata prije toga protjerano i poubijano na istom tom području. Pa ne može se povijest samo tako tumačit, jednostrano. Uzrok je bitniji od posljedice, točnije Oluje. Nešto je prethodilo oluji, i to nešto je odgovorno za sve zločine i paljenja. Pa nije nijedna vojna akcija u povijesti rata, pala s neba pa tako ni oluja. Dan prije oluje nudio se Z-4, hvala bogu da to ovi kreteni nisu prihvatili, i dobili smo zeleno svijetlo kako od amerike tako i od još nekih važnih zemalja da krenemo u akciju. Naravno na ovom sudu, sada o tome ni riječi, očito je da njega ne zanimaju činjenice, pravda i istina! To je sve što se može reć, na ovu sramotnu presudu Gotovini i Markaču.

caporegime
20-04-2011, 15:17
net.hr je leglo jugovića i srba. nepismenih i polupismenih wannabe novinarčića. svojoj gluposti mogu zahvaliti što se nad njima zgraža i najokorjelija, ali ona obrazovana ljevica.
znam par takvih, neki su i radili tamo...
indikativno je, međutim, da imaju skoro 80.000 fejsbuk obožavatelja čime se skoro ni jedan drugi hr portal ne može pohvaliti.

neka svatko pogleda tko su ti obožavatelji, vidjet će skoro SVE svoje frendove, navodno desničare.

i tko je kriv što net.hr opstaje i super živi od klikova (pa samim time i reklama) koje im naši frendovi ko-fol desničari pucaju?

naime, lajkaš im stranicu, a onda ti se na zidu pojavljuju njihovi članci koje ćeš prije kliknuti nego, naravno, neki "dosadni" hrsvijet bez srbskog jebača nemeša i šibenske drolje hrvatice.

koliko se to nekima činilo banalno, to lajkanje i fejs i slična sranja, toliko priglupim nethaerovskim orjunašima, svaki mjesec, plaćica u džep.

nažalost uredništvo takvih portala nije nimalo glupo.
njima trebaju priglupi novinarčići kojima je jedina referenca odbojnost prema državi i narodu.
s tekstovima koji su siromašni i analizom kao i literarnim izričajem truju ekipu koja se na portal navuče ponajviše vidjeti neki nezahtjevni video, nečije sise, smiješne strane sporta i slične mamitelje.
plus klikovi i eto ti vraga.
takvi portali i njihova popularnost su zapravo indikator mentalne razine naroda.

Ilirk@
20-04-2011, 15:32
za privući čitatelje treba ići po dobroprokušanom receptu:
red politike i političke pljuvačine, red sisa, guzica, sexa, skandala, pa red severine, red cece, pa opet jedan red sporta i sportskih skandala, pa malo začini big brotherom i tu i tamo ubaci koju modnu krpicu i kremicu, eto ti čitatelja koliko hoćeš.
a svi počnu pričama kako ih šund ne interesira, da žele pisati za pametnu publiku, da žele klikove intelektualaca, ljudi koji misle svojom glavom i bla bla bla... pa na koncu propadnu.
to vam je dokaz koliko hrvatska tzv. desnica promišlja, razmišlja i koliko je duboka i zašto je propalo stotine hrvatskih slova, listova i portala.

caporegime
20-04-2011, 15:37
za privući čitatelje treba ići po dobroprokušanom receptu:
red politike i političke pljuvačine, red sisa, guzica, sexa, skandala, pa red severine, red cece, pa opet jedan red sporta i sportskih skandala, pa malo začini big brotherom i tu i tamo ubaci koju modnu krpicu i kremicu, eto ti čitatelja koliko hoćeš.
a svi počnu pričama kako ih šund ne interesira, da žele pisati za pametnu publiku, da žele klikove intelektualaca, ljudi koji misle svojom glavom i bla bla bla... pa na koncu propadnu.
to vam je dokaz koliko hrvatska tzv. desnica promišlja, razmišlja i koliko je duboka i zašto je propalo stotine hrvatskih slova, listova i portala.

iako nisam poklonik takvih mentalno jeftinih medija.....polako počinjem razmišljati da je to jedini način ako se želi ugurati u medijski centar i prenijeto stavove kojima će se oblikovati javno mnijenje.
nažalost.

p.s. je li itko primijetio u jučerašnjem dnevniku kako se spominjala kombinacija u kojoj je račanova vlada sačuvala stipetića (njihovog) da bi predala gotovinu (našeg)
kako hrvatski uglavnom lijevi mediji vole eksploatirati vijesti izrečene u glavnim televizijskim emisijama, njih9ova šutnja je dobar indikator da tu ima istine a dna koju ljevičarsko-izdajnička gamad (za sada) nema odgovora.

caporegime
20-04-2011, 16:38
http://www.jutarnji.hr/ivo-josipovic--haska-presuda-generalima--transkripti-iz-ureda-predsjednika-nisu-bili-jedini-dokaz-u-haagu/940336/

a bljedunjavi, malo pomalo, nakon što je prošao prvi udar ogorčenosti, počinje pripremati narod na posvemašnje spušptanje glave i vjerojatno njihovo zalkaganje za potpunu kriminalizaciju hrvatske.
uskoro će rogonja sam propovijedati raskršćivanje sa zločinačkom prošlošću, te uklanjanje cjelokupne simbolike domovinskog rata kao i vrijednosti ostvarenih na taj način.

Ilirk@
20-04-2011, 17:27
ja sam se duboko razočarala u toj "modernoj, mladoj desnici" što se medija i portala tiče.
razočarala iz razloga što nitko ne bi napisao članak, a da ne očekuje honorar.
što bi se prodali i najgorim medijima samo da imaju koristi. jedan od tih koji kupuju takve je i net.hr.
što bi pristali raditi za lijeve portale i nabijati im promet, samo da budu face koje pišu za velike portale.
vjerujte, ovo pišem iz vlastitog iskustva.
nigdje časti, nigdje principa, ni jedne jedine dlake za opće dobro domoljubnih hrvata, ništa!

onda razmišljam, pa ako nije spreman žrtvovati svojih par sati dnevno za rad na jebenom portalu, kako će sutra krvariti za svoju zemlju??
kako rekoh, totalno sam razočarana...

caporegime
21-04-2011, 21:43
http://www.vecernji.hr/vijesti/moj-se-sin-ratu-nije-borio-zlocinacku-organizaciju-sramota-clanak-278798

NorthStand
22-04-2011, 00:50
Oglasilo se kopile!

http://www.vecernji.hr/vijesti/mesic-brijunski-transkript-haagu-nisam-dostavio-ja-nego-karamarko-clanak-279358

Inače, žalosno da nam Srbi moraju branit domovinski rat. Pa naravno da je bilo zločina, u kojem to ratu nema zločina?

Al dovodit cijeli državni vrh, i vojsku pod nacističke i komunističke načine borbe i vladanja, je u najmanju ruku tragikomično. Pa ovaj naš rat, bez obzira na počinjene zločine je čist ko suza jer je bio obrambeni i ništa ga ne može kompromitirat upravo zbog te činjenice. A i svi koji su vodili ratove znaju da rat ne može proć bez zločina i civilnih žrtava. Nema zemlje na svijetu, koja je vodila rat a koja je to mogla izbjeć, i sad nama nabijat krivnju umjesto da se sve te počinjene zločine individualizira oni idu relevatizirat tj umanjivat odgovornost srbije za rat, i nas proglašavat jednakima njima koji su rat počeli planirat već 1945! Ma najbolje ništa više ni ne pričat o tome, jer je sve rečeno, i jer se sve zna, i što je najgore očito nikoga ne zanimaju istina i dokazi. Već samo priče rekla kazala, i presuda nekog tamo suda koji je odavno pokazo svoje pravo lice NEpravde!

Baader Meinhof
22-04-2011, 01:20
p.s. je li itko primijetio u jučerašnjem dnevniku kako se spominjala kombinacija u kojoj je račanova vlada sačuvala stipetića (njihovog) da bi predala gotovinu (našeg)
kako hrvatski uglavnom lijevi mediji vole eksploatirati vijesti izrečene u glavnim televizijskim emisijama, njih9ova šutnja je dobar indikator da tu ima istine a dna koju ljevičarsko-izdajnička gamad (za sada) nema odgovora.

Gluposti. Svi koji su smjeli odrazgovarali su 1998. na Črnomercu di je bio zid plača iza one metalne kapije. Te, 1998. godine, nije SDP bio na vlasti već HDZ. Svi smo tada bili tu pa nam ne treba dnevnik da nam kaže drugačije, jel tako. SDP-u nije bilo teško 'dati' Bobetka, ali Račan nikad ikad ne bi imao jaja poslati Gotovinu u Den Haag. Štoviše, kad je shvatio da će se to dogoditi, Goran Granić ga je riješio neugodne situacije i Gotovina je pobjegao. Pa nije Račan bio papak kao ovi političari danas pa da se pokopa tek što je dobio vlast. Politički šah je jedino što je taj čovjek radio u životu i za ove današnje 'političare' je živi Henry Kissinger.

Baader Meinhof
22-04-2011, 01:43
Oglasilo se kopile!

http://www.vecernji.hr/vijesti/mesic-brijunski-transkript-haagu-nisam-dostavio-ja-nego-karamarko-clanak-279358

I vidiš ti što sad stari zlotvor radi. Kao prvo, onaj njegov Turek (Tujek u izgovoru) kad je transkript nađen. Ako se dobro sjećam u Den Haag je na zahtjev Tužiteljstva otišao transkript, dakle pisani materijal. Nakon par godina, na nečiji je zahtjev odrađena provjera autentičnosti koja je trajala pun k...c dugo, da bi na kraju, čini mi se već, Bajić javno obznanio da je službeno autentičan. Nakon novinarskog davljenja da kaže kako je to ustanovio, jer su očevici tvrdili da nije, priznao je da ima video snimku razgovora. Dakle ne audio zapis, kako sad tvrdi ovaj konj. Video zapis je navodno pronađen u podrumu, kako ishlapjeli zlotvor i kaže, ali ne POA-e nego HTV-a. Dakle, odakle je otišao prvi, originalni, autentični -transkript- on i dalje skriva. Na suđenju Miloševiću, čini mi se ali nisam sto posto siguran, netko iz obrane je priznao da je transkript došao iz Mesićevog ureda.

A da bi dodatno usrao Hrvatsku 2011. godine u svom bijesu i zloći, Mesić danas pokušava isprovocirati i nekakav 'slučaj u Zapadnoj Slavoniji'. Pa ako ćemo kopati po vlastitim sranjima, kako je to već on krenuo, možda ne bi bilo loše ispitati i njegov ratni put, i to ne onaj financijski kao kad je ukrao kofer maraka na putu od Njemačke do Zagreba nakon što je proveo tri dana u Austriji dok nitko u stranci nije imao pojma jel ga tko ubio ili oteo, nego onaj krvaviji. Ako je netko tada javno huškao na zločine bio je to upravo Mesić s onim priglupim doskočicama o zemlji na srpskim opancima i krilatom U na vlastitoj bradi. Pa nisu ni ti 'transkripti' nestali kao što nisu ni Brijunski. Pa daj da vidimo što je radila Manolićeva komisija na početku rata i tko je stvarno bio taj koji je naoružavao HDZ-ovce u samom početku 'Zločinačkog poduhvata'.

Jednog dana kad padne Bajić i kad u javnost procuri njegovih zadnjih dvadesetak godina rada, bit će sasvim jasno na koji je način i preko čijih je ruku Brijunski zapis dospio u Haag, i tko je Bajića politički štitio svih ovih godina pa da je preživio vlastiti rad na slučaju Lora.

Eto, kad Mesić baš želi kopati po govnima e pa ajmo onda kopati po našim govnima. Mislim da bi bilo vrijeme da mu pokrovitelji, u svojim poznim godinama, ipak začepe gubicu pod hitno.

Baader Meinhof
22-04-2011, 01:47
Oh da nadopunim još samo nečim. To što je on bio nazočan kad je neki bivši ministar nešto referirao.... Za informaciju njemu i sličnima, u spisima haškog suda postoje svi zapisi- pisani i audio sa svih sjednica iz ureda predsjednika i iz vlade, pa tako ima i Mesićevih svinjarija. Kako mu to nije jasno nakon 20 godina politike, i kako mu nije jasno da nije samo on davao dokumente i da mu je Bagić dokumentaciju pročistio za kurac.

Inkvizitor
22-04-2011, 08:47
Gluposti. Svi koji su smjeli odrazgovarali su 1998. na Črnomercu di je bio zid plača iza one metalne kapije. Te, 1998. godine, nije SDP bio na vlasti već HDZ. Svi smo tada bili tu pa nam ne treba dnevnik da nam kaže drugačije, jel tako. SDP-u nije bilo teško 'dati' Bobetka, ali Račan nikad ikad ne bi imao jaja poslati Gotovinu u Den Haag. Štoviše, kad je shvatio da će se to dogoditi, Goran Granić ga je riješio neugodne situacije i Gotovina je pobjegao. Pa nije Račan bio papak kao ovi političari danas pa da se pokopa tek što je dobio vlast. Politički šah je jedino što je taj čovjek radio u životu i za ove današnje 'političare' je živi Henry Kissinger.

Stipetić je obranjen politički..ipak je on general JNA i antituđmanovac..obranjen je i kako Carla reče kad je podignula optužnice za Gotovinu u pismu Račanu..nadamo se da će vam ove optužnice politički odgovarati.

Račan je bio kancelarijski miš. On je takav tip političara..može govoriti tri dana a da nitko ne skuži šta je htio reć..ona dosadna stara komunistička mrljanja tipa Vladimira Bakarića.

on ne bi uhapsio Gotovinu kao što nije ni Norca. Možda se malo preplašio nekih reakcija mada sumnjam.

On i onaj ljigavi Goran Granić su najveći krivci za hrvatsku katastrofu kojoj svjedočimo..

To što on nije davao neke ostrašćene izjave kao Mesić..ništa ne znači..on je u tišini razvalio hrvatsku državu..i to do kraja je razvalio..

caporegime
22-04-2011, 09:00

ništa ga ne opravdava ako i jest zažmirio na koji dan.
od čovjeka je napravio progonjenu zvijer.
zašto se tako on i njegova vlada nisu zauzeli za gotovinu na način kao što je za stipetića?

Ilirk@
22-04-2011, 09:04
I vidiš ti što sad stari zlotvor radi. Kao prvo, onaj njegov Turek (Tujek u izgovoru) kad je transkript nađen. Ako se dobro sjećam u Den Haag je na zahtjev Tužiteljstva otišao transkript, dakle pisani materijal. Nakon par godina, na nečiji je zahtjev odrađena provjera autentičnosti koja je trajala pun k...c dugo, da bi na kraju, čini mi se već, Bajić javno obznanio da je službeno autentičan. Nakon novinarskog davljenja da kaže kako je to ustanovio, jer su očevici tvrdili da nije, priznao je da ima video snimku razgovora. Dakle ne audio zapis, kako sad tvrdi ovaj konj. Video zapis je navodno pronađen u podrumu, kako ishlapjeli zlotvor i kaže, ali ne POA-e nego HTV-a. Dakle, odakle je otišao prvi, originalni, autentični -transkript- on i dalje skriva. Na suđenju Miloševiću, čini mi se ali nisam sto posto siguran, netko iz obrane je priznao da je transkript došao iz Mesićevog ureda.

A da bi dodatno usrao Hrvatsku 2011. godine u svom bijesu i zloći, Mesić danas pokušava isprovocirati i nekakav 'slučaj u Zapadnoj Slavoniji'. Pa ako ćemo kopati po vlastitim sranjima, kako je to već on krenuo, možda ne bi bilo loše ispitati i njegov ratni put, i to ne onaj financijski kao kad je ukrao kofer maraka na putu od Njemačke do Zagreba nakon što je proveo tri dana u Austriji dok nitko u stranci nije imao pojma jel ga tko ubio ili oteo, nego onaj krvaviji. Ako je netko tada javno huškao na zločine bio je to upravo Mesić s onim priglupim doskočicama o zemlji na srpskim opancima i krilatom U na vlastitoj bradi. Pa nisu ni ti 'transkripti' nestali kao što nisu ni Brijunski. Pa daj da vidimo što je radila Manolićeva komisija na početku rata i tko je stvarno bio taj koji je naoružavao HDZ-ovce u samom početku 'Zločinačkog poduhvata'.

Jednog dana kad padne Bajić i kad u javnost procuri njegovih zadnjih dvadesetak godina rada, bit će sasvim jasno na koji je način i preko čijih je ruku Brijunski zapis dospio u Haag, i tko je Bajića politički štitio svih ovih godina pa da je preživio vlastiti rad na slučaju Lora.

Eto, kad Mesić baš želi kopati po govnima e pa ajmo onda kopati po našim govnima. Mislim da bi bilo vrijeme da mu pokrovitelji, u svojim poznim godinama, ipak začepe gubicu pod hitno.

ja sam ovaj post pročitala 5 puta.
slovom i brojkama: pet - 5 puta!

prvo - kažeš da je transkript apsolutno autentičan, a onda prozivaš sve po redu u stilu "neka kaže šta je on radio" i tako dalje, pa kad čovjek to čita, ima dojam da su generali opravdano u zatvoru, samo što im fali još podosta cimera i to redom iz redova ondašnjeg hdz-a, nikako sdp-a i ovih kasnije na vlasti.

da si ti svjedočio, sigurna sam da bi se i meni trebale gaće tresti, ako ništa drugo, barem zbog onog što sam govorila devedesetih...

možda sam krivo razumjela tvoj post. ako jesam, ispričavam se.

ja bih da mi netko objasni o čemu si ti pisao, ali ne ti osobno, jer tebe očito teško razumjevam...

uvjerenja sam da nema smisla do kraja kriminalizirati cijeli rat samo da bi mesić zbog devedesetih ili bajić zbog lore, završili u zatvoru.
vidim da očito neki ne misle tako.
tko je tu naivan, vrijeme će pokazati.

Ilirk@
22-04-2011, 09:06
mesić i bajić,da nadodam, imaju zbog čega završiti u zatvoru, a to nikako nije vrijeme domovinskog rata, nego ono kasnije, veleizdaja i ostalo...

ja još ne mogu skužiti o čemu si ti pisao, baderu.

caporegime
22-04-2011, 09:11
mesić je bio uključen u nelegalne radnje osobnog bogaćenja na temelju sumnjivim privatizacijskih radnji, i to za vrijeme domovinskog rata.
to su oni krimeni za koje je u saboru izglasano da ne zastarjevaju.
međutim, živo me zanima kako će karanimarko regirati na ovo.
mislim da karani marko ima i svoje adute.
ipak je mesić jedan tutlavi tip koji u prisutnosti svojih tadašnjih "prijatelja" i nije skrivao sve prljavštine koje bi ga kasnije mogle pokopati.

Ilirk@
22-04-2011, 09:13
koliko prezirem tog kameleona i izdajicu, toliko moram priznati da mu ovo vjerujem, naime, uvijek tvrdim i sad čvrsto stojim iza svojih riječi, da je dikobraz zbog vlastite udobnosti i obećanja koja su mu dana, spreman sve napraviti pa tako i odigrati ulogu glavnog negativca kako bi vlada mogla nesmetano izvršavati apsolutno sve naredbe međunarodnih čimbenika i podlijegati kojekakvim pritiscima.

Mesić je ustvrdio kako su svi zahtjevi za dostavu transkripata od siječnja 2001. godine išli preko Vladinog ureda za suradnju s Haaškim sudom, a da je njegov Ured u svemu samo igrao ulogu posrednika.
- Zahtjevi Haaškog suda su preko Vladinog ureda dolazili nama, mi bismo transkripte našli, ili ih ne bismo našli, i ono što se pronašlo slali bismo Vladinom uredu koje je to dalje proslijeđivalo u Haag - prenosi Mesićevo objašnjenje Novi list.

Ilirk@
22-04-2011, 09:15
mesić je bio uključen u nelegalne radnje osobnog bogaćenja na temelju sumnjivim privatizacijskih radnji, i to za vrijeme domovinskog rata.
to su oni krimeni za koje je u saboru izglasano da ne zastarjevaju.
.

ne znam jesu li psi rata ikad odgovarali pred međunarodnim sudom za ratne zločine, ali nisam sigurna da se za kriminal ide u haag.
ja govorim o onom što je bader pisao, o njegovoj odgovornosti huškanja i koječega, izravno vezanih za tijek rata.

caporegime
22-04-2011, 09:18
nisam ni govorio o haagu.
samo sam potiho nadodao da ima mesa od njega i pred naših pravosuđem.
uvijek je i bilo al jeli bilo volje?

Ilirk@
22-04-2011, 09:27
tko će mu suditi? oni što i sami imaju prste u medu?
nema od tog ništa.
isto kao što nema ništa ni od tog da mu se sudi za veleizdaju obzirom da je radio ono što su svi tada radili, jednako nelegalno kao i on sam, samo što je on eksponiran kao predsjednik koji nema ovlasti davati ikakve dokumente.

on može samo ući u povjest i to samo usmenom predajom, kao najljigaviji i najprevrtljiviji politički i ljudski gad koji je bio masovno obožavan od nacije, a koja ga se kasnije odrekla kad je s njim obrisala guzicu haagu.
tako završavaju svi nemoralni i bezskrupulozni poslušnici i prodane duše: sa osudom javnosti koja će vrlo brzo pasti u kolektivni zaborav, ako se usmenim predajama ne usadi u kolektivnu svijest budućih generacija.

dakle, na nama ostaje što ćemo i kako ćemo tumačiti svojoj djeci mimo medija i školskih knjiga povjesti koje se pišu sa velikim naglaskom na "političku korektnost".

Graničar Jozo
22-04-2011, 09:29
zanimljiv je ovaj sukob mesić-karamrko. Ili je to prestava za naivne

TheBronxBomber
22-04-2011, 09:49

Gospodin Karan-Marko je, cini mi se, odradio neki izborni inzenjering za Stipu gada jos prije 10-ak godina - ako me pamcenje dobro sluzi...

Inkvizitor
22-04-2011, 10:12

Sve je to ista šuta. kakav sukob, kakvi bakrači.

caporegime
22-04-2011, 10:19
bliža povijest je prepuna primjera kak obi se međusobno bliski ljudi iz nekih razloga razdvojili a onda bi počelo letjet na sve strane.
ja se nadam da je to slučaj i ovdje.
pa tko je mogao zamisliti da će puknuti ljubav između sanadera i glavaša?
a puče na najjače.

Baader Meinhof
22-04-2011, 11:57
Tko će sad na sve ovo odgovorit....

Karamarko je Mesiću bio šef izbornog stožera 1999. ili voditelj kampanje, a nakon toga šef kabineta ili tako što. Kada je Mesić izbačen iz HDZ-a 1994. Dakle, Karamarko nije bio s njim, početkom 2000-ih jest, a ljubav je pukla nedugo potom kada je novi Karamarko postao Željko Bagić.

Mesićeve ljubavi dolaze i prolaze, a nakon prekida nastupa ljutnja pa onda mržnja. To je tako s glupim ljudima uvijek. Bio je zaljubljen u Tuđmana pa ga je zamrzio, volio je Karamarka pa ga sad mrzi, volio je i Manolića pa ga više ne voli, volio je i Čačića pa sad više nisu bliski,.....

Brijunski transkript je prijepis razgovora sastanka na Brijunima. Dijelovi transkripta koji su korišteni na sudu su prikazani na televiziji, stoga je vjerojatno transkript autentičan. Razgovor tamo po meni nije uopće sporan i doista ne vjerujem da je bio podloga sudu da napravi kvalifikaciju zločinačkog poduhvata. Mislim da je kvalifikaciju sročilo Tužiteljstvo još tamo sredinom devedesetih kad se prvi put o tome počelo govoriti, a dok brijunski zapis nije ni bio u njihovom posjedu. Tužiteljstvo radi po principu 'ako prođe, prođe', što je normalno i legitimno. Sud, s druge strane, argumente Tužiteljstva prihvaća ili ne prihvaća. Čini mi se da je sud prihvatio tu tezu najviše temeljem Mesićevih svjedoćenja. Što god mi tu mislili o Mesiću, on je s pozicije predsjednika države bio u Haagu i to je za sobom povuklo veliku težinu. Ako ti predsjednik jedne države za nju kaže da je izvršila agresiju na BiH, onda to nekakvom sucu iz Nizozemske ili Litve znači mnogo.

Dakle, bit stvari, po meni nije Brijunski sastanak ono na temelju čega su generali dobili ovakve kazne i na temelju čega je zaključeno da je Hrvatska zločinačkim planom protjerala srbe, već svjedočenje nekih ljudi pred haškim sudom, prije svih, svjedoćenjem Stipe Mesića. Mislim da je on u zloj namjeri svjedočio protiv svoje zemlje, a što će se opetovano vidjeti kada dođe presuda BiH generalima. Isto tako, mislim da nam je jako puno naškodilo svjedočenje nekoliko idiota koji su nepripremljeni došli na sud i, iako bez zle namjere, pokopali generale. Jedna od takvih je Vesna Škare Ožbolt čije je svjedočenje zakopao sam sudac, dakle ne tužitelj, i to na temi kako je Hrvatska opstruirala povratak Srba nakon rata, na što se ova nije pripremila jer je mislila da je jako pametna.

Što se tiče svih ostalih transkripata iz Ureda Predsjednika. Nakon što je Mesić otvorio sobu kamerama BBC-a, transkripti su počeli curiti u javnost. Postavio je Željka Bagića na funkciju šefa kabineta, čini mi se, sa zadatkom da kopa po papirima. Bagić je, dakle po Mesićevom nalogu, vadio papire koje je Haški sud tražio preko ureda Gorana Granića s jedne strane. S druge strane, prije toga, Bagić je one transkripte za koje su on i Mesić zaključili da su zanimljivi, vadio iz te arhive i u gepeku svog crnog BMW-a vozio novinama. Vrlo malo Nacionalu, a mnogo mnogo više Slobodnoj Dalmaciji. Odabrali su svog novinara, te je, ako se sjećate, u Slobodnoj izlazio feljton transkripata prvo svaki dan, a potom svaki tjedan. Sve ih je pisao Tomislav Klauški.

Između ostalog na temelju i toga, Tužiteljstvo haškog suda točno je znalo koje će transkripte tražiti preko ureda Gorana Granića, i tu Mesić ne griješi. Tužiteljstvo je doista službeno tražilo dokumente od Granića, no Mesić je zaboravio spomenuti da im ih je on već ranije neslužbeno pokazao. Danas ulogu koju je tada imao ured Gorana Granića ima ured Mladena Bajića.

Karamarko je vrlo brzo nakon izbora maknut iz Ureda Predsjednika i Željko Bagić je postao Mesićev glavni frend. SZUP je vodio Franjo Turek, prvo dvije godine kao v.d. jer ga Račan nije želio potvrditi, a potom kao šef novoosnovane POA-e. Karamarko je postao šef POA-e tek nakon Joška Podbevšeka (Sanaderovog izbora preko Miroslava Šeparovića, kojem je glavni cilj bio imati najbolji mobitel u službi), tako da Karamarko ni sa jedne funkcije nije mogao dilati dokmente Haškom sudu sve tamo do 2006. godine.

Na kraju, Glavašu je Sanader uvijek bio 'onaj peder', kao i Pašaliću, tu nikad nije ni bilo prijateljstva. Glavaš je frend sa Šeksom koji je, pak, smatrao Sanadera svojim izumom, iako ga je u originalu preporučio Miroslav Šeparović.

Zaključno dakle, ne mislim da treba dodatno iskopavati leševe. Samo smatram da bi, kad već Mesić prihvaća tezu o zločinačkom poduhvatu, netko mogao ispitati i njegovu i Bajićevu i Manolićevu ulogu u tome.

caporegime
22-04-2011, 12:26
nadajmo se da će i karanimarko istaknuti ove navode

tako da Karamarko ni sa jedne funkcije nije mogao dilati dokmente Haškom sudu sve tamo do 2006. godine.

moglo bi biti zanimljivo

TheBronxBomber
22-04-2011, 14:44
Uspije li Karamarko satrat Mesica, mogli bi dobiti novu politicku zvijezdu na "desnici"....

Inkvizitor
22-04-2011, 14:50
Demontiranje Mesića znači demontiranje cijele udbaško-špijunsko-kriminalno-ekonomsko-medijsko-političko-pravosude "elite".

Sami zaključite koliko je to realno. To je urušavanje cijelog sustava.

NorthStand
22-04-2011, 15:08
Uspije li Karamarko satrat Mesica, mogli bi dobiti novu politicku zvijezdu na "desnici"....

Ma ne pušim ga ja, kakva desnica, jadna nama desnica ako joj on postane vođa!

NorthStand
22-04-2011, 15:09
Demontiranje Mesića znači demontiranje cijele udbaško-špijunsko-kriminalno-ekonomsko-medijsko-političko-pravosude "elite".

Kud sreće da je to istina i da će se cijeli taj sustav urušit s padom mesića, al sumnjam previše su oni razgranati, udbaši i ostala jugolinijaška stoka. Sve pore društva kontroliraju, na svim važnijim funkcijama vode glavnu riječ, ne mogu na prosto vjerovat da se nitko "naš" ne može probit na neku važniju funkciju. A izgleda da ne može, kad gledam sadašnju situaciju. Inače ovog smrada mesića, već duže vrijeme maštam na ražnju.

caporegime
22-04-2011, 15:20

zašto ne. taj široki krug ljudi kojegaq kolokvijalno nazivamo
udbaško-špijunsko-kriminalno-ekonomsko-medijsko-političko-pravosude elite je i stvoren i održavan na temelju zajedničkog interesa ne baš previše bliskih i sličnih pojedinaca.
nije realno očekivati da će trajati vječno, jer svako novo vrijeme nosi i nove prilike i ostvarivanje nekih interesa za pojedine članove navedenog kruga.
ne veže ih ljubav nego mržnja, pakost i novac.
štoviše, prije sam mišljenja da će ta njihova struktura prije puknut uslijed međusobnih trvenja hijena koje je sačinjavaju nego nekim aktivnim radom poštenih i moralnih dijelova ovog naroda koji su se pokazali apsolutno nesposobni u pokušaju pariranja već prije spomenutim strukturama.

caporegime
22-04-2011, 15:27
http://www.vecernji.hr/vijesti/karamarko-poa-nije-poslala-brijunske-transkripte-haag-clanak-279428

zasad prilično blag odgovor.
mislim da ova dvojica imaju toliko toga prljavog jedan o drugome da se nitko ne usudi izaći do kraja nego se čeka koji će od njih biti tanjih živaca.
nešto kao kad bi sad i sssr prvi potegnuli nuklearno oružje.
tko prvi potegne i sebe na kraju u propast vodi.
mislim da je mesić s ovom izjavom izletio više jer je budala koja uslijed zbunjenosti ne zna koga bi isturio na svoje mjesto samo da se u njega ne gleda.
kladim se da mu je ovaj drugi, privatno poručio da će ga samo malo očešati, tek da vrati a da je bolje da ovaj ne potpiruje dalje jer onda slijedi malo prije opisano.

iako, ja bi jako volio da sve eksplodira a da oba odu u zrak

Mrav
23-04-2011, 11:46
1000 Berlinskih Hrvata prosvjedovalo pred njemačkim MVP protiv presude Den Haaga

http://hrsvijet.net/plugins/content/imagesresizecache/4daf1d8e86b5fd6964651c2f7afd41b2.jpeg

http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=13385:1000-berlinskih-hrvata-prosvjedovalo-pred-njemakim-mvp-protiv-presude-den-haaga&catid=9:vijesti-dijaspora&Itemid=26

Graničar Jozo
26-04-2011, 11:49
Vidi ti nje... :cool:

Baader Meinhof
28-04-2011, 12:38
Kaže danas Mesić kako bi trebalo pokrenuti istragu da se pronađu ljudi koji su opstruirali suradnju s Hagom, a ne oni koji su je provodili. Vrlo zanimljiva izjava s obzirom da su suradnju opstruirali upravo on sam, njegov savjetnik za nacionalnu sigurnost Željko Bagić i njegov odabranik na mjestu šefa SZUP-a, kasnije POA-e, Franjo Turek. Dokaz tome je i zabrana ulaska u zemlje EU za Bagića i ekipu.

Upravo je nevjerojatno koliko je Mesić glup pa da svaka tri dana uspije sam sebe iznova uvaljati u govna.

Humphrey
28-04-2011, 18:14
Kaže danas Mesić kako bi trebalo pokrenuti istragu da se pronađu ljudi koji su opstruirali suradnju s Hagom, a ne oni koji su je provodili. Vrlo zanimljiva izjava s obzirom da su suradnju opstruirali upravo on sam, njegov savjetnik za nacionalnu sigurnost Željko Bagić i njegov odabranik na mjestu šefa SZUP-a, kasnije POA-e, Franjo Turek. Dokaz tome je i zabrana ulaska u zemlje EU za Bagića i ekipu.

Upravo je nevjerojatno koliko je Mesić glup pa da svaka tri dana uspije sam sebe iznova uvaljati u govna.

Ovako ide stipina logika,nisam ja dilao dokumente Haagu,to su radili Karamarko,Tuđman i Pašalić.Ali sve to nije važno,važno je utvrditi tko je opstruirao suradnju sa Haagom,nisam ja,to su radili Karamarko,Tuđman i Pašalić.

Humphrey
28-04-2011, 18:23
Vesna Teršelić nudi pravni savjet Gotovini,pravni i ljudski, jer kao što znamo nema boljih ljudskih bića od članova documente i ostalih nevladinih udruga za ljudska prava.Pa ljudi se ipak bore za ljudska prava.

Uglavnom,Vesna kaže:"Nije prekasno da se Gotovina pokaje".

Zanimljivo to je i Mesić rekao,on je Gotovini savjetovao da se odrekne politike koju su provodili Tuđman i Šušak i sve će biti u redu.

Što ti je život,takve nemoralne spodobe slobodno šetaju a ponosni,časni ljudi u zatvorima.Čovjek poželi ući u najbliži zatvor i odbiti više ikada izaći.

Graničar Jozo
28-04-2011, 19:51
Što ti je život,takve nemoralne spodobe slobodno šetaju a ponosni,časni ljudi u zatvorima.Čovjek poželi ući u najbliži zatvor i odbiti više ikada izaći.

Rekao sam ja Reykjavik. Nisam ni lud. raspitat ću se za azil. :)

crni bombarder
29-04-2011, 11:09
Ja vjerujem da ce tumpasti hrvatski levicari popusiti i pricu da je Miro Tudjman spakovao svom ocu ZZP.

Pazi ti kakve Mesic nebuloze ispaljuje, on indirektno otpuzuje sina da je izdao oca...

(jedva vas opet nadjoh :D)

Humphrey
30-04-2011, 14:36
Pravda odlikovao 4.gardijsku brigadu.Iskreno ne znam odakle početi niti što reći na ovo.

Čovjek koji podržava Haag sad govori o nepravednoj presudi,odlikuje ljude koji pred njim izjavljuju kako su ponosni što su bili udarna sila generala Gotovine koji je osuđen za sudjelovanje u "udruženom zločinačkom pothvatu".

Može li taj jadnik biti veći licemjer?

Na jednom drugom forumu sam ironično sve to nazvao sramotom čovjeka koji je bio civilizacijski izbor "naprednih i urbanih".

Događa se ono što sam napisao(i žalosno je što branitelji sudjeluju u tom),ti ljudi će danas odlikovati sudionike Oluje a sutra će se ispričavat srbima.Tko ovdje misli kako do te isprike neće doći??Sumnjam da ima takvih.

Inkvizitor
30-04-2011, 14:47
Tako je i Mesić radio. Ali ja se ne čudim Josipoviću niti Mesiću, ja se čudim, tim gardistima da oni idu na te prijeme. Pa koji bi častan vojnik uzeo nešto iz ruku Mesića i Josipovića..gledam neki dan bila treća brigada, Kune i onaj Zvirotić mislim, govori kako njih ne zanima tko je dao transkripte.tko je ovo ono..

i eto ti..štaš sad.

jadno..

TheBronxBomber
30-04-2011, 16:59
Kakav cudan svijet...

caporegime
30-04-2011, 17:34
i dalje je zanimljivo, kako osim nekoliko iskompleskiranih kolumnista, eph grupacija upravo planski i sinhronizirano svojih člancima čini sve da bi ljude uvjerili kaqko se doista zbio zloćinački poduhvat zločinačkog tuđmana.
jes, da svako s vrlo malo znanja i logike u kontakt emisiji uživo raščereči argumentima eph propagandiste, ali oni i znaju di mogu a di ne mogu a tv mediji očito nemaju ni profesionalnost ni volje takve stvari raščistiti uživo.....
jebiga zasad gubimo sa 2:0
strijelci; haag i domaća bagra

crni bombarder
01-05-2011, 19:02
Ja sam vjerovatno vec i dosadan, ali... konjusarski mentalitet :D

Gdje mu je princip, pa odbij uzeti jebeno odlikovanje, pred novinarima mu poruci da si ga zabije u dupe... ali, treba gledati i sa druge strane, sta mislite koliko ce trajati karijera takvog covjeka u Hrvatskoj, nakon takvog cina? sta god radio, da je smetljar, mislite da bi dugo ostao na radnom mjestu?

Hrvatska je ucijenjena, ne samo drzava, vec i gradjani. A slicno je i sa BH Hrvatima. I ne samo ucijenjeni, vec i puni straha.

Pa Hrvati ni danas, 20 godina nakon propasti komunizma, ne smiju govoriti o zlocinima Titovih partizana... ne smiju, strah je jos prisutan, ni danas se ne znam za mnopga stratista, istina se skriva, pocinitelji su i dalje mocni, jaki, te struje i dalje ordiniraju po Hrvatskoj i Herceg Bosni...

Ja nekad cak mislim da se Tudjman nije smio rijesiti Manolica, Boljkovca i slicnih zlikovaca... kakvo pomirenje, mozda ih se covjek jednostavno plasio. Nije on bezveze svako malo govorio o judama. Desna ruka mu je bio Juda Meskariot. Mada je ovo govno veci gad od Iskariota, onaj je bar imao savjest pa se objesio, ovaj nece krepat jos 20 godina.

Hrvatima je kirurski precizno u podsvjest utuvljen osjecaj krivice, kompleks nize vrijednosti, Hrvati su narod koji sam sebe ne voli. Govorim o vecini, nazalost. Dobar broj Hrvata se busa u prsa, voli svoju drzavu, narod, ajmo reci i svetinje, ali dobar dio njih to radi necu reci sa figom u djepu, vec.... jel to do krscanskog odgoja, ne znam, ali kada gadovi nagaze Hrvate, Hrvati se ne brane kontraudarom vec se pravdaju, i za najvecu laz, za najvecu izmisljotinu, Hrvati traze opravdanje, analiziraju, detaljno i po stavkama, traze svoju krivicu jer mora je biti, to je onaj momenat usadjene kolektivne krivice.
To su Hrvati sami sebi krivi, dopustili su da im danas vec globalno prepoznati lazovi, mitomani, manipulatori, teroristi, zlocinci Srbi, nametnu kolektivni osjecaj krivice... ali ni to nebi bilo moguce, bez juda u hrvatskim redovima.

Sta nekog Hrvata tjera da vise voli tudje govno nego hrvatsku tortu, to ne znam objasniti. Odakle potreba da se prave vece Majke Tereze od Agnes Bojaxhiu, zasto dopuste da im bjelosvjetski sljam ogrezao u krvi, namece krivicu... gdje im je nestao inat, dispet, nemam pojma.

Umjesto da se svakog gada posalje u 3 p materine kada spomene zrtve u Oluji, Hrvat se pravda, pa znate, ovaj, mi nismo, zapravo jesmo, mi cemo osuditi, ovaj, to nije u redu, znate... dedji ti jedan gad, salonski cetnik Tadic, i on ti pametuje, a hrvatski jad od predsjednika savija kicmu i siri guzove da mu srpska kurcina udje sto dublje. Ili ona fizicka prikaza od Jeremica, on ti moze doci i dijeliti moralne packe... oni nekome dijele moralne packe, oni koji su na pravdi Boga likvidirali 8.000 ljudi u par dana, medju njima gomilu djecaka, staraca, oni Hrvatima i danas dijele moralne packe, Hrvatima koji su ni mjesec dana kasnije zarobili cijeli korpus srpske vojske i to zloglasni 21. kordunaski koji je popalio desetine hrvatskih sela u Posavini, i sve ih pustili da nijednom nije falila dlaka na glavi... i Hrvati se blesavo smjeskaju i traze krivca medju sobom, a ko drugi nego Tudjman, ajmo Tudjmana okriviti pa da se pomirim o sa ober kulerima Srbima.

Jebali vas oni, postavite se jednom iznad njih, ionako imaju komleks nize vrijednosti od Hrvata. Nisu im usta slucajno puna "hrvatskih kompleksa", ne laje pas zbog sela... na cemu da im Hrvati zavide, sta to ima prosjecni opancar da mu Hrvat zavidi? Moravu? dva padeza? onu predimenzioniranu palanku od Beograda? Zagreb je za onu betonsku selendru Pariz... postavite se iznad njih, pa "suradnju" diktirajte po svojim interesima, a ne da vas i zadnji europski sljam moze gaziti i ucjenjivati i prozivati za ovo i za ono... pokazite jednom muda na vrijeme, da ne moraju "mali Hrvati" opet muda pokazivati u rovovima protiv mnogostruko jaceg protivnika.

Vepar
01-05-2011, 19:56
Problem je što su i desničari često konjušari, mnogi uopće nemaju smisla za državotvorne ideje, nego jedva čekaju da dođu pod tuđu kapu, gdje je kao bolje, red, nema komunizma itd. Bilo da im to predstavlja EU ili Austro-Ugarska.

TheBronxBomber
01-05-2011, 20:25
Ja sam vjerovatno vec i dosadan, ali... konjusarski mentalitet :D

Gdje mu je princip, pa odbij uzeti jebeno odlikovanje, pred novinarima mu poruci da si ga zabije u dupe... ali, treba gledati i sa druge strane, sta mislite koliko ce trajati karijera takvog covjeka u Hrvatskoj, nakon takvog cina? sta god radio, da je smetljar, mislite da bi dugo ostao na radnom mjestu?

Hrvatska je ucijenjena, ne samo drzava, vec i gradjani. A slicno je i sa BH Hrvatima. I ne samo ucijenjeni, vec i puni straha.

Pa Hrvati ni danas, 20 godina nakon propasti komunizma, ne smiju govoriti o zlocinima Titovih partizana... ne smiju, strah je jos prisutan, ni danas se ne znam za mnopga stratista, istina se skriva, pocinitelji su i dalje mocni, jaki, te struje i dalje ordiniraju po Hrvatskoj i Herceg Bosni...

Ja nekad cak mislim da se Tudjman nije smio rijesiti Manolica, Boljkovca i slicnih zlikovaca... kakvo pomirenje, mozda ih se covjek jednostavno plasio. Nije on bezveze svako malo govorio o judama. Desna ruka mu je bio Juda Meskariot. Mada je ovo govno veci gad od Iskariota, onaj je bar imao savjest pa se objesio, ovaj nece krepat jos 20 godina.

Hrvatima je kirurski precizno u podsvjest utuvljen osjecaj krivice, kompleks nize vrijednosti, Hrvati su narod koji sam sebe ne voli. Govorim o vecini, nazalost. Dobar broj Hrvata se busa u prsa, voli svoju drzavu, narod, ajmo reci i svetinje, ali dobar dio njih to radi necu reci sa figom u djepu, vec.... jel to do krscanskog odgoja, ne znam, ali kada gadovi nagaze Hrvate, Hrvati se ne brane kontraudarom vec se pravdaju, i za najvecu laz, za najvecu izmisljotinu, Hrvati traze opravdanje, analiziraju, detaljno i po stavkama, traze svoju krivicu jer mora je biti, to je onaj momenat usadjene kolektivne krivice.
To su Hrvati sami sebi krivi, dopustili su da im danas vec globalno prepoznati lazovi, mitomani, manipulatori, teroristi, zlocinci Srbi, nametnu kolektivni osjecaj krivice... ali ni to nebi bilo moguce, bez juda u hrvatskim redovima.

Sta nekog Hrvata tjera da vise voli tudje govno nego hrvatsku tortu, to ne znam objasniti. Odakle potreba da se prave vece Majke Tereze od Agnes Bojaxhiu, zasto dopuste da im bjelosvjetski sljam ogrezao u krvi, namece krivicu... gdje im je nestao inat, dispet, nemam pojma.

Umjesto da se svakog gada posalje u 3 p materine kada spomene zrtve u Oluji, Hrvat se pravda, pa znate, ovaj, mi nismo, zapravo jesmo, mi cemo osuditi, ovaj, to nije u redu, znate... dedji ti jedan gad, salonski cetnik Tadic, i on ti pametuje, a hrvatski jad od predsjednika savija kicmu i siri guzove da mu srpska kurcina udje sto dublje. Ili ona fizicka prikaza od Jeremica, on ti moze doci i dijeliti moralne packe... oni nekome dijele moralne packe, oni koji su na pravdi Boga likvidirali 8.000 ljudi u par dana, medju njima gomilu djecaka, staraca, oni Hrvatima i danas dijele moralne packe, Hrvatima koji su ni mjesec dana kasnije zarobili cijeli korpus srpske vojske i to zloglasni 21. kordunaski koji je popalio desetine hrvatskih sela u Posavini, i sve ih pustili da nijednom nije falila dlaka na glavi... i Hrvati se blesavo smjeskaju i traze krivca medju sobom, a ko drugi nego Tudjman, ajmo Tudjmana okriviti pa da se pomirim o sa ober kulerima Srbima.

Jebali vas oni, postavite se jednom iznad njih, ionako imaju komleks nize vrijednosti od Hrvata. Nisu im usta slucajno puna "hrvatskih kompleksa", ne laje pas zbog sela... na cemu da im Hrvati zavide, sta to ima prosjecni opancar da mu Hrvat zavidi? Moravu? dva padeza? onu predimenzioniranu palanku od Beograda? Zagreb je za onu betonsku selendru Pariz... postavite se iznad njih, pa "suradnju" diktirajte po svojim interesima, a ne da vas i zadnji europski sljam moze gaziti i ucjenjivati i prozivati za ovo i za ono... pokazite jednom muda na vrijeme, da ne moraju "mali Hrvati" opet muda pokazivati u rovovima protiv mnogostruko jaceg protivnika.

Nema vjere vise. Izdaja je sveprisutna i okruzeni smo ljudima koji doista drze te fige u dzepu. I neki dan u NY-u kad se podigao transparent "Oslobodite Gotovinu, zatvorite Mesica & Josipovica" - naisli smo na negodovanje; na optuzbe za poticanje nekakve razdijeljenosti; optuzeni za "politiziranje"... ma zamisli, majko moja mila...

I da budemo na cistu, nitko doslovno ne misli da je oslobodjanje Gotovine moguce, niti da je zatvaranje ta dva gada moguce - vec je to poruka svima za buducnost: da ljudi poput Gotovine moraju biti slobodni, a gadovi moraju u zatvor. Ali doista, doista - nemas kome govoriti. Hrvatski narod je na globalnoj razini apsolutno porazen, a velika vecina se pravi blesavom i mahnitom - kao da se nista nije dogodilo, i kao da se nista ne dogadja.

TheBronxBomber
01-05-2011, 20:33
Jos bih vam rekao da je mnogima bilo cudno, sumnjivo, polarizirajuce i sto sve ne - zbog cinjenice da se je razvio originalni hrvatski barjak na tom istom skupu. Porazavajuca je cinjenica koliko Hrvata vjeruje jugo-komunisticku i cetnicku propagandu o hrvatskoj trobojnici i grbu... Doista, izbezumljena rulja.

Inkvizitor
02-05-2011, 10:04
crni je to tako lijepo opisao da bi se moglo uokvirit. Hrvatima je usađena kolektivna krivnja u svijest. Čak i oni koji nisu jugofili, stalno se nešto pravdaju. ja gledam na onom forumu hr, kažeš ljudima, nedajte da vas uvlače u beskonačne priče o hrvatskim zločinima. Čim se ti njemu pravdaš, već te je pobijedio. Ali ne, nemožeš, govorio gluhome ili njima.

Srbi i domaći jugofili su postigli to da se ne priča o Vukovaru, niti agresiji, sad se priča o hrvatskim zločinima. Isključivo. predimenziniranje opet radi punom parom. A Hrvati ko Hrvati. Evo i Ljuti daje primjer..ni naše iseljeništvo nije složno. To su isprani mozgovi gdje su god Hrvati. Oni sa Mesićem i Josipovićevem traže jedinstavo.pa kako se ne bi uhvatio za glavu. A tek u Bih. Seru nam se po glavi i to naši, i ne samo da seru nego ti i pametuju da si ti najgori a on najbolji..ne ne ..nema tu čovjek riječi niti zna šta bi više rekao..

Graničar Jozo
02-05-2011, 10:25
crni je to tako lijepo opisao da bi se moglo uokvirit. Hrvatima je usađena kolektivna krivnja u svijest. Čak i oni koji nisu jugofili, stalno se nešto pravdaju. ja gledam na onom forumu hr, kažeš ljudima, nedajte da vas uvlače u beskonačne priče o hrvatskim zločinima. Čim se ti njemu pravdaš, već te je pobijedio. Ali ne, nemožeš, govorio gluhome ili njima.

ako ste primijetili na TV-u ili bilo kojem drugom mediju kada se govori o hrvatskim vojnim akcijama uvijek se dodaje ono "uz poštovanje prema žrtvama koje nitko normalan ne negira". to sam primijetio već neko vrijeme kod nas, a kod drugih toga nema. I nikada, ama baš nikada se ne raspravlja o zločinima nad Hrvatima, već uvijek o zločinima koje se počinili Hrvati.

caporegime
02-05-2011, 10:50
jebiga jozo, kad konjanici sjašu na zaslužen odmor, konjušari počinju kolo voditi

crni bombarder
02-05-2011, 11:00
Ma jugosfera, to su kojekakvi feniksi, poluSrbi, orjunasi, taj forum haer je prepun hrvatskih Srba, prebacili se sa indexa 100% ... davno sam primjetio da anderlon glumi veceg Babica od Matije... oni se zapravo otimaju za sponzore, jer u hrvatskoj sto vise pljujes hrvatske svetinje, to si blize vatri, odnosno izvoru finansija.. svaki onaj jadnik od moderatora politike, kada da ban nekom domoljubu, zadovolji svoju bolesnu ambiciju da "presudi Hrvatima", anderlonu zaradi koju kunu... to je Hrvatska danas, i to je Hrvatska kakvu zele ti od Boga i svakog krscanskog elementa operirani debili, materijalisticka vukojebina bjelosvjetskih hostaplera u kojoj gospodari onaj ko ima vise novaca, a sve svetinje treba zatrat, unistiti, pokriti zemljom.

Jugosferasi nisu problem, ta ekipa je odavno jasna, oni ne mogu preboliti neovisnu Hrvatsku, ne mogu prebolizi Jugoslaviju, ne mogu... to je taj sljam, ko Mira Furlan, ko Rade glumac, Teofil Pancic, Dezulovic Boro, sve humanist do humaniste, koji od nacionalizma i sovinizma kojeg se jelte gnusaju, bjeze u Beograd... elem, Beograd je spas, luka spasa, tamo nema sovinizma, tamo su svi dobrodosli, ajmo na splavove, ajmo na rostilj, bre... sto nas mrzite Hrvati, bre, kad vam nista ne radimo. Mora da je do kompleksa, zavide nam Hrvati, ustase, na ovom nasem ra`atluku visenacionalnom.

A Stojanka baca ruze na tenkove.

Jugosfera je poznata, ali sta je sa ovim sto su zgrozeni presudom... a opet krivicu traze u sebi. To je vec.. kako se ono kaze, psihopatologija.
Ljudi kojima je u glavu utuvljeno da su Hrvati ustase, mislim hrvatski vojnik moze biti samo ustasa... koji jede malu decu... i onda oni snimaju filmove, pa vidis ti to, haski sud je mozda u pravu, sigurno su nakon Oluje okolo isli ovi neki sto ih je Tudjman skrivao po pecinama, zakrvavljenih usta, i ubijali starce, 440 staraca, ne, 670, ne, 1670, 100000, 700000, milijun.

Od ustasa je beogradska masinerija lazi stvorila ober krvoloke, eto svaki ustasa je klao i jeo malu djecu, okreto ih na raznju, sve krvoloci, nema sanse da su se ljudi u ustase javili da se bore protiv vec danas opcepoznatog srpskog fasizma, protiv njihove zelje da hrvatsku zemlju natope hrvatskom krvlju i tako je naprave srpskom... ne, svaki ustasa je ogrezo u krvi.

Jebote, ne mogu vjerovati da ni danas, nakon zadnjeg rata, kada smo se svi mogli uvjeriti kako morbidno, odvratno i podlo laze beogradska masinerija lazi, da se nijedan Hrvat ne zapita pa jebote, mozda su lagali i o drugom svjetskom ratu, mozda nas lazu vec 50, 60 godina, mozda su i zlocini iz NDH preuvelicani.... da se zapita kako je moguce da u JAsenovcu ustase pobiju stotine tisuca Srba, a nakon rata u krugu 100 ili 200 km oko Jasenovca, sastav stanovnista otprilike 99% Srba, 1% ostalih... sta je genocid, nego ono sto je ostalo od Drvara i Grahova nakon WWII, Lika, Korenica, Udbina, nigdje Hrvata ni za lijeka, iako su prije rata tamo cinili znacajan procenat stanovnistva.

Genocid je ono sto je ostalo od Vukovara nakon sto su tenkovi okiceni Stojankinim ruzama prosli tim terenom.

Hrvati su idioti.

caporegime
02-05-2011, 11:24
ja vjerujem da mnogi hrvati, dapače većina na isti kritički način poput tebe sagledavaju stvari kje si nabrojao.
problem je kad takvo saznanje ne prati i očekivana reakcija odnosno poduzimanje koraka koji trebali biti poduzeti, kad ne izaziva inat i promišljanje o cilju koji se tim i takvim lažnim svjetlom koje se baca na zemlju i na narod želi postići.
doslovno je ono; ma znam ja to sve ali....šta se tu može...
jebiga

Inkvizitor
02-05-2011, 11:29
crni je u pravu. Barem na toj verbalnoj razini bi mogli ostati Hrvati ali oni ne mogu ni tu.

Očekivati nešto više od njih je budalaština.

mesića je izabrala masa Hrvata, Josipovića..trebamo se prestati lagati..Hrvatska država je puki slučaj okolnosti a ne želja neke velike većine naroda. Da se nije pojavio Milošević sa agresivnim šovinizmom Hrvate ne bi motkom istjerao iz Jugoslavije.

narod se gleda po reakcijama u mirno vrijeme, jebeš ti nekog tko reagira tek kad mu je nož pod grlom..samoobrana je instinkt i životinje

Dokle?
02-05-2011, 12:56
Ma dajte prestanite sa gubitničkim raspoloženjem!!!

*ebeš "narod", većina u ovoj jadnoj zemlji ima totalno ispran mozak, ponavljaju ono što čuju na TV i pročitaju u četničkom yutarnjem. Da nešto drugo piše u novinama, to bi ponavljali.

http://www.freecroatiangenerals.com/

Jack Barić radi sjajnu stvar, poslušajte njegov govor. Treba se aktivirati, treba se fokusirati na pobjedu, bez obzira što svi govore da je to gotovo.

TAKO SU GOVORILI I 1990 i Hrvati su pobjedili. Vrijeme je da naučimo pobjeđivati u i miru. Dijaspora, ljudi poput Jacka pokazuju put.

Ako imate 6-7€ DONIRAJTE, ne zbog novca već zbog zajedničkog cilja. Ako ne možete ni eura, nema veze.

Ovo je borba svakog domoljubnog Hrvata za finalnu pobjedu nad četničkim smradom. Nema veze što neki glupani pričaju, kad pobjedimo ti isti će biti na našoj strani, ljudi su nažalost plitki i glupi. I VOLE POBJEDNIKE!!!

Ako ste na koljenima i cvilite, ostanite doma i šutite, nemojte barem širiti defetizam i slabost!

Dokle?
02-05-2011, 13:02
mesića je izabrala masa Hrvata, Josipovića..trebamo se prestati lagati..Hrvatska država je puki slučaj okolnosti a ne želja neke velike većine naroda. Da se nije pojavio Milošević sa agresivnim šovinizmom Hrvate ne bi motkom istjerao iz Jugoslavije.
Majke mi Inkvizitor ja ne mogu vjerovati da su te porazili, "znam" (čitam) te od ranih dana na onom forumu i ti si bio ljudina. Danas cviliš kao dijete. Što je tebi? Zar te svi trebaju podržavati, što su svi podržavali Hrvate 1990. Rat nije gotov, nastavlja se na nekom drugom nivou. DAJ SE TRGNI!
Sve što ti kažeš je istina, ali to ne znači da treba leć i umrijet.

narod se gleda po reakcijama u mirno vrijeme, jebeš ti nekog tko reagira tek kad mu je nož pod grlom..samoobrana je instinkt i životinje

PONAVLJAM: *ebeš NAROD!

Inkvizitor
02-05-2011, 14:41
Majke mi Inkvizitor ja ne mogu vjerovati da su te porazili, "znam" (čitam) te od ranih dana na onom forumu i ti si bio ljudina. Danas cviliš kao dijete. Što je tebi? Zar te svi trebaju podržavati, što su svi podržavali Hrvate 1990. Rat nije gotov, nastavlja se na nekom drugom nivou. DAJ SE TRGNI!
Sve što ti kažeš je istina, ali to ne znači da treba leć i umrijet.

PONAVLJAM: *ebeš NAROD!

Pa naravno da su me porazili, porazili su sve nas. Mi smo pobijedili u ratu a oni su nas pobjedili u miru. jesmo li ispali pametni, ne baš, nismo ni nešto hrabri, jednostavno su jači, solidarniji i sve to.

da nije tako ne bi oni vladali nama nego bi mi vladali njima. A imali smo podlogu pobjede u ratu a oni nisu imali ništa, imali su sramotu i poraz.

I kao takvi su nas pobjedili. Oni su ponovo uspostavili SR Hrvatsku..a mi smo anatemizirani krvnici.

crni bombarder
02-05-2011, 14:48
ja vjerujem da mnogi hrvati, dapače većina na isti kritički način poput tebe sagledavaju stvari kje si nabrojao.
problem je kad takvo saznanje ne prati i očekivana reakcija odnosno poduzimanje koraka koji trebali biti poduzeti, kad ne izaziva inat i promišljanje o cilju koji se tim i takvim lažnim svjetlom koje se baca na zemlju i na narod želi postići.
doslovno je ono; ma znam ja to sve ali....šta se tu može...
jebiga

Ma mestre, vidio si i sam kako razmislja vecina Hrvata, eno ti forum haer kao nekakvo mjerilo, govorim po brojnosti koja moze biti znacajan pokazatelj... zgrazanje, i to tri dana, i nakon toga? "hrvatski mediji" nisu posteni ni pera naostrili, a vec je pocelo "pa nije to osuda Hrvatskoj, to je osuda Tudjmanu, dobro je, nismo krivi, zivjela EU, dole nacionalizam".

Samo se u hrvatskoj nacionlizam gleda kao na neko zlo.. a ko im to namece? jugoslovenski nacifasisti, tako cu ih nazvati jer to i jesu.

Ne mozes biti nacionalista nacije koja ne postoji... recimo tako

Samo se Hrvati srame biti domoljubi, bar toliki da kazu halo Brisel, jebemo vam majku, halo Beograde, pusi kurac, Tadicu, mars iz Hrvatske, nisi dobrodosao.

Hrvati biraju te ljude koji se naguzuju, nisu se ni Mesic ni Josipovic ni ovaj odnarodjeni HDZ sami izabrali.

Hrvati su jaki samo kad im stavis noz pod grlo, ali jebes to, cim se skloni noz, Hrvati pocnu raspredat teze jel noz bio dovoljno ostar da bude opasan, mozda nismo trebali, jebiga nije ok ostetili smo covjeku ostricu, netko mora odgovarati... samo kod Hrvata sam takvo sto vidio.

Dokle?
02-05-2011, 15:24
Pa naravno da su me porazili, porazili su sve nas. Mi smo pobijedili u ratu a oni su nas pobjedili u miru. jesmo li ispali pametni, ne baš, nismo ni nešto hrabri, jednostavno su jači, solidarniji i sve to.

Reci ti meni je li to postojiš van toga "MI" Inkvi? Ajde majke ti probaj sa "JA". Druga su vremena, nema više naroda koji se diže zajedno, više nije pitanje preživljavanja i stiskanja u grupu kako bi se jedinka zaštitila. Ovo su sad vremena osobne inicijative i osobne hrabrosti. Osim toga demokracija znači da svatko ima svoj glas i pravo izreći što misli, nema više mi svi Hrvati.

Ma nisu oni nas pobijedili, mi smo sami sebe porazili, zato što od prvog dana slobode nakon Oluje, samo pričamo o molitvama, miru i sličnim glupostima. Sa ovakvim smrdljivim i pokvarenim smrtnim neprijateljem, nema mirotvorne spike.

Četnikija je složna jer su u govnima do zuba, ništa im drugo ni ne preostaje. Oni su primitivna, lažljiva i gadljiva stoka, ma koliko zgrabili nešto sa svojim lažima, to im neće pomoći. Uvijek će ostati zahodska rupa, u svakom pogledu, zato što nemaju ni kulture ni istinskog duha.

da nije tako ne bi oni vladali nama nego bi mi vladali njima. A imali smo podlogu pobjede u ratu a oni nisu imali ništa, imali su sramotu i poraz.
Oni samnom ne vladaju, ni sa mnogima u Hrvatskoj, ja im *ebem mater četničku na svakom koraku, samo stoka sagne glavu i bježi. Njihova podloga je drskost i bezobrazluk, kako to još nisi skužio, ma davno si ti to skužio ali si zaboravio Inkvi?

I kao takvi su nas pobjedili. Oni su ponovo uspostavili SR Hrvatsku..a mi smo anatemizirani krvnici.

Vjeruj mi da ovo sa Generalima neće proći u Hrvatskoj, nikako i to kod bitnog dijela Hrvata. Biti će velikih sranja ako se potvrdi ova optužnica. Dolaze i izbori, biti će promjena. Ako ne bude promjena, biti će krvi!

TheBronxBomber
02-05-2011, 15:50
Ja se divim tvom optimizmu.

Evo, bjeloglavi gad ce (vec je?) u Ameriku. Tapsat ce ga Joe Biden po ramenu, a Obama ce mu cestitati sto je progonio hrvatske generale, dok njegovi ubijaju Bin Ladena, je li...

Kakav freak-show.

crni bombarder
02-05-2011, 16:22
Kako Hrvati nece biti porazeni u miru, kad srpska politika i nakon rata okupi SANU akademike i razrade plan djelovanja, a hrvatska politika radi sta?

Saginju se Briselu, Beograqdu, ko god zeli, dobije hrvatskog dupeta... ni ne plati, sve dzaba.

Dokle?
02-05-2011, 16:40
Ja se divim tvom optimizmu.

Evo, bjeloglavi gad ce (vec je?) u Ameriku. Tapsat ce ga Joe Biden po ramenu, a Obama ce mu cestitati sto je progonio hrvatske generale, dok njegovi ubijaju Bin Ladena, je li...

Kakav freak-show.

Evo i tebe bomgarderu pitam, je li itko vjerovao da se mi možemo obraniti od jugočetnika i armije? Itko?

Nije u pitanju optimizam nego posvećenost cilju, možda ćemo izgubiti, ali ja ću se boriti sa svim sredstvima, a ima još ljudi po Hrvatskoj koji isto tako ne odustaju.

Josipović se nalazi sa predstavnicima četničkog lobija iz Chicaga, oni su ga i postavili. Nije u pitanju pravda, nema više pravde, jedino angažiranost.

Ima jako puno posla u Hrvatskoj, ova sramotna osuda je otvorila prostor da se nešto napravi, ako se ovaj prostor izgubi neće ga opet biti, tako brzo.

Bjeloglavi četnički gad već je u USA.

caporegime
02-05-2011, 16:48
zanimljivo, mediji su vrlo šturo popratili josipovićevo putovanje u ameriku.
s kim se to onda on susretao.
i to u chicagu.
eto crva za link negdje drugdje.

zlatni_ljiljan
02-05-2011, 16:58
zanimljivo, mediji su vrlo šturo popratili josipovićevo putovanje u ameriku.
s kim se to onda on susretao.
i to u chicagu.
eto crva za link negdje drugdje.
Chicago velis??
Da nije otiso na parastos Momcilu Popu Djucjicu? Inace Chicago poznato cetnicko uporista americka Ravna Gora

TheBronxBomber
02-05-2011, 17:13
Evo i tebe bomgarderu pitam, je li itko vjerovao da se mi možemo obraniti od jugočetnika i armije? Itko?

To su bili andjeli koji su hodali zemljom; ono najbolje i najsvetije sto je hrvatska majka ikada porodila. Vrlo mali broj Hrvata koji se odupro cetnickom barbarizmu i agresiji. Kako im se "hrvatsko drustvo" zahvalilo i uzvratilo, vidi se....

Josipović se nalazi sa predstavnicima četničkog lobija iz Chicaga, oni su ga i postavili. Nije u pitanju pravda, nema više pravde, jedino angažiranost.

http://croatianchronicle.com/ccn/life/ivo-josipović-prvi-hrvatski-predsjednik-u-chicagu

Predsjednik Republike Hrvatske prof. dr. sc. Ivo Josipović boravit će u službenom posjetu SAD-u od 30. travnja do 4. svibnja. Svoj posjet započet će upravo u Chicagu, gdje će u ponedjeljak 2. svibnja održati predavanje u Vijeću za globalne odnose, jednom od najutjecajnijih foruma za međunarodne odnose u SAD-u, na temu: "Pomirenje i kaznena odgovornost za ratne zločine".

U nedjelju bi predsjednik Josipović trebao posjetiti Hrvatski etnički institut; jedinstvenu zbirku – muzej hrvatskih iseljenika u Americi, koju je ustanovila i vodi Hrvatska franjevačka kustodija. Nakon toga, u popodnevnim satima predsjednik će se na prijemu u Hrvatskom konzulatu družiti sa članovima hrvatske zajednice. U Chicagu je predviđen i susret sa hrvatskim studentima na Sveučilištu DePaul, kao i s uglednim ličnostima javnog političkog i kulturnog života Chicaga. Ovaj bogati program u Chicagu sigurno se može zahvaliti i tome što je, nakon gotovo tri godine, ovaj grad ponovo dobio generalnog konzula. Tj. generalnu konzulicu – Jelenu Grčić Polić, profesionalnu i iskusnu hrvatsku diplomatkinju, koja je na ovu funkciju stigla pred mjesec dana.

Nakon Chicaga predsjednik odlazi u Washington DC, gdje će u utorak 3. svibnja održati sastanke s Josephom Bidenom, potpredsjednikom SAD-a, te s Hillary Clinton, državnom tajnicom SAD-a. Na rasporedu je i sastanak Predsjednika Republike s Diane Orentlicher, zamjenicom veleposlanika za pitanja ratnih zločina, što daje naslutiti da će se predsjednik Josipović posebno angažirati na lobiranju za pomoć hrvatskim generalima u Haagu. (HAHAHA! - Kako da ne!)

Na Capitol Hillu predsjednik Josipović susrest će se i s čelnicima Hrvatskog kongresnog kluba, među kojima će između ostalih biti i senator Mark Begich te zastupnik Dennis Kucinich. Hrvatski kongresni klub, te veleposlanica Kolinda Grabar Kitarović u utorak navečer bit će domaćini svečanog prijema u čast predsjednika Josipovića.

Tijekom posjeta Washingtonu predsjednik Josipović prisustvovat će dodjeli nagrada Atlantskog vijeća SAD-a i održati predavanje u German Marshall Fundu. Predsjednikov boravak u Sjedinjenim Američkim Državama završit će polaganjem vijenca na Nacionalnom groblju Arlington i posjetom Muzeju spomena na holokaust.

Dokle?
02-05-2011, 17:24
Chicago velis??
Da nije otiso na parastos Momcilu Popu Djucjicu? Inace Chicago poznato cetnicko uporista americka Ravna Gora
Ja o tome govorim od dana kad je taj smrdlljivi četnički slugan postavljen na predsjedničku poziciju. Njegov prvi izlazak iz Hrvatske je bio posjeta Chicagu i Voinovichu, srbinu u kongresu. Kao i "druženje" sa četnicima iz Londona. ON JE NJIHOV IGRAČ. Također je sigurno u vezi sa onim radikalnim cionistom Ramom Emmanuelom, koji je bio šef Bijele Kuće a sad je gradonačelnik Chicaga, inače dugogodišnji počasni član četničke (i kad kažem četničke mislim četničke, oni se tako deklariraju) lobističke grupe iz Chicaga.
No jedan komunistički izdajica ne može poraziti cijeli Hrvatski narod, pa tako neće ni ova smrdljivi četnički slugan.

zaba1111
02-05-2011, 22:36
Ma nisu oni nas pobijedili, mi smo sami sebe porazili

Ako pođemo od ove činjenice s kojom se ,predpostavljam, svi slažemo, onda bi trebali razriješiti zašto je to tako.
Ako uzmemo da je većina građana kod svih naroda neupućena , povodljiva, nezainteresirana ili nedovoljno inteligentna da sama spozna istinu i kao takva podložna manipulacijama i onome što im se servira, a da je s druge strane, proizvoljhno rečeno, 5% onih koji nešto znaju, a da je među njima polovica naših i polovica jugoida,četnika i ostalih neprijatelja, onda proizilazi da smo poraz doživjeli na tom uzorku od 5% elite i intelktualaca koji kroje javno mijenje.

Zašto su naši intelektualci doživjli poraz od jugočetnika i saveznika? Meni se čini da je to zato što su oni jače grizli i zato što su uvijek znali za što se bore i koji su im ciljevi. A jače su grizli jer su bili ranjeni vuk koji izgubio privilegije i zato što imaju infrastrukturu , iskustvo , znanje i mrežu da sprovedu svoje planove.
Naši su bili bez svega toga i čak i bez jasne vizije što s HR i u kojem smjeru HR treba ići pa su u toj bezidejnosti olako odustali od bezuvjetne obrane temelja koje je neprijatelj ustrajno i planski nagrizao.
Npr, danas najistaknutiji desni intelektualac Letica koji poziva na progon Mesića, zaoštravanja s EU... devedesetih godina je bio apologet EU, Tuđmanov protivnik, veliki demokrata..., takvih primjera izgubljenosti imamo ne sve strane, dok su oni koji su dosljedno branili naše temljne istine i interese bili uglavnom marginalci ,poput Mireka, a često i redikuli.

Tako da bih ja ipak amnestirao narod od krivnje jer se narod ,ne tako davno, dokazao u ratu, a i u miru dok je imao svoje vodstvo do 2000.
Taj narod je u ST izašao masovno na prosvijed i bio je spreman na sve jer je vjerovao da je napad na jedan od temelja(generale) direktan napad na državu. Kad su Sanader i HDZ(pokret za slobodnu HR) zauzli drugu stranu, a desni intelektualci, crkva, branitelji ili šutjeli ili podržavali, onda nije bilo moguće očekivati da narod sam od sebe spozna kuda ide HR i da se sam spontano suprotstavi.

Dakle , ključno pitanje je zašto su elite s naše strane tako naivno odustale od obrane države i državu jeftino izručili neprijatelju? Ja mislim da su naivno povjerovali da su se neprijatelji konveritrlai u Hrvate, a što je isto važno , i jer su vjerovali da se bespogovornom suradnjom i podaništvom možemo izvući iz najavljenog nam plana da nas se ponovo uvali zapadni balklan i da je njihova procijena bila da se mora učiniti sve da se tome odupre.
Nažalost, sve se učinillo, šteta je nepopravljiva, a ZB je sve bliže. Jednostavno naši desni intelektualci i crkva su pali na ovom ispitu .
Dok je Tuđman držao konce to je išlo, kasnije zbog mlade i neustrojene države koja nije bila u stanju definirati i braniti svoje interese niti strategijiski promatrati svjetsku politiku, a u nedostatku pojedinaca genijalaca s voljom ,koje država nije bila u stanju odgojiti i proizvesti, neprijatelj je vješto preuzeo kontrolu.

Graničar Jozo
03-05-2011, 08:37
Kako Hrvati nece biti porazeni u miru, kad srpska politika i nakon rata okupi SANU akademike i razrade plan djelovanja, a hrvatska politika radi sta?

Saginju se Briselu, Beograqdu, ko god zeli, dobije hrvatskog dupeta... ni ne plati, sve dzaba.

srbi su krivi što se HAZU nije okupio. :D

caporegime
03-05-2011, 08:51
Chicago velis??
nije nemoguće.
iako sve mi se nekako čini da je josipović dobio poziv da dođe na parastos frajer bi negdje tumarao po grčkoj s kartom u ruci i koferom u drugoj

Dokle?
03-05-2011, 09:08

Ovo je čista jugopropaganda. Ovakvo podvaljivanje i pljuvanje je karakteristično za ovog krajišnika.

Kad bi ti imao 2 sive stanice koje funkcioniraju onda bi ti MOŽDA nešto bilo jasno.

Dokle?
03-05-2011, 09:18
Ako pođemo od ove činjenice s kojom se ,predpostavljam, svi slažemo, onda bi trebali razriješiti zašto je to tako.
Ako uzmemo da je većina građana kod svih naroda neupućena , povodljiva, nezainteresirana ili nedovoljno inteligentna da sama spozna istinu i kao takva podložna manipulacijama i onome što im se servira, a da je s druge strane, proizvoljhno rečeno, 5% onih koji nešto znaju, a da je među njima polovica naših i polovica jugoida,četnika i ostalih neprijatelja, onda proizilazi da smo poraz doživjeli na tom uzorku od 5% elite i intelktualaca koji kroje javno mijenje.
Glavnom uredniku Hrvatskog Lista iz Zadra je 2 ili 3 puta letio auto u zrak, mnogi su dobijali otvorene prijetnje i uspjevali za dlaku izbjeći atentate. Imati posla sa četničko partizanskom stokom je opasno po život. Nemoj se zavaravati, bavljenje bilokakvim poslom koji se suprostavljao udbaškim i četničkim strukturama je vrlo opasno.

Zašto su naši intelektualci doživjli poraz od jugočetnika i saveznika? Meni se čini da je to zato što su oni jače grizli i zato što su uvijek znali za što se bore i koji su im ciljevi. A jače su grizli jer su bili ranjeni vuk koji izgubio privilegije i zato što imaju infrastrukturu , iskustvo , znanje i mrežu da sprovedu svoje planove.
Naši su bili bez svega toga i čak i bez jasne vizije što s HR i u kojem smjeru HR treba ići pa su u toj bezidejnosti olako odustali od bezuvjetne obrane temelja koje je neprijatelj ustrajno i planski nagrizao.
Npr, danas najistaknutiji desni intelektualac Letica koji poziva na progon Mesića, zaoštravanja s EU... devedesetih godina je bio apologet EU, Tuđmanov protivnik, veliki demokrata..., takvih primjera izgubljenosti imamo ne sve strane, dok su oni koji su dosljedno branili naše temljne istine i interese bili uglavnom marginalci ,poput Mireka, a često i redikuli.
Jedna je karakteristika ljudi poput Letice, oni su vidjeli kako se živi u istinski demokratskim državama i htjeli su to preko noći preslikati u Hrvatsku, bez da je demokratizacija učinjena od dole, dakle od naroda pa na gore. Institucije koje su trebale garantirati pravo svakome na slogodno mišljenje i stav, su i dan danas premrežene primitivcima, jugofilima i/ili otvorenim četnicima. Slobodno društvo je trebalo graditi a ne ostaviti narod na milost i nemilost jugosmradova.

Tako da bih ja ipak amnestirao narod od krivnje jer se narod ,ne tako davno, dokazao u ratu, a i u miru dok je imao svoje vodstvo do 2000.
Taj narod je u ST izašao masovno na prosvijed i bio je spreman na sve jer je vjerovao da je napad na jedan od temelja(generale) direktan napad na državu. Kad su Sanader i HDZ(pokret za slobodnu HR) zauzli drugu stranu, a desni intelektualci, crkva, branitelji ili šutjeli ili podržavali, onda nije bilo moguće očekivati da narod sam od sebe spozna kuda ide HR i da se sam spontano suprotstavi.
Naravno da je narod prevaren, nekoliko puta, ali to nije razlog da padnemo na koljena, TREBA UČITI, i treba tražiti nove ljude koji će nas predstavljati.

Dakle , ključno pitanje je zašto su elite s naše strane tako naivno odustale od obrane države i državu jeftino izručili neprijatelju? Ja mislim da su naivno povjerovali da su se neprijatelji konveritrlai u Hrvate, a što je isto važno , i jer su vjerovali da se bespogovornom suradnjom i podaništvom možemo izvući iz najavljenog nam plana da nas se ponovo uvali zapadni balklan i da je njihova procijena bila da se mora učiniti sve da se tome odupre. Mislim da je odgovor na to pitanje puno složeniji i kompliciraniji.

Nažalost, sve se učinillo, šteta je nepopravljiva, a ZB je sve bliže. Jednostavno naši desni intelektualci i crkva su pali na ovom ispitu .
Dok je Tuđman držao konce to je išlo, kasnije zbog mlade i neustrojene države koja nije bila u stanju definirati i braniti svoje interese niti strategijiski promatrati svjetsku politiku, a u nedostatku pojedinaca genijalaca s voljom ,koje država nije bila u stanju odgojiti i proizvesti, neprijatelj je vješto preuzeo kontrolu.
Kakav besmislen stav, NIKAD NIŠTA NIJE GOTOVO DOK JE ČOVJEK ŽIV! I ovaj puta dijaspora uzima ovu bitku u svoje ruke, zato ako ovako razmišljate, bolje šutitte, jer nam ne treba negativitet i kukavičluk.

crni bombarder
03-05-2011, 10:30

HAZU je za razliku od SANU, ono sto joj i ime govori, skupina ljudi koji se bave akademskim pitanjima iz svoje struke.

SANU je obicna politikantska masinerija velikosrpske politike.

Problem sa Hrvatima je mozda i taj sto su suvise dobri, da kazem "dobar i budala, jedno te isto". Mislim na Hrvate, opcenito, ne na jugosferase, pokusavam odvojiti zito od kukolja. Takvi se i ne smatraju Hrvatima, ako je i Hrvat, to je cisto deklarativno... to su kojekakvi Istrijani, Jugosloveni, agnostici, pingvini, eskimi, sve samo ne Hrvati, oni ne osjecaju pripadnost bilo cemu, samo odbojnost prema hrvatstvu... nije ni to hrvatstvo makar sta, volis i cijenis svoje korijene, svoju zemlju, narod, i to je to. Nije to profesija, mada ima i takvih, a takvi su Hrvatima isto zlo kao i neprijatelji. Ali necu sad o njima.

Ili je ipak u pitanju konjusarstvo :D

Drugi narodi izmisljaju bolju povijest za sebe, a Hrvati se svoje bliske slavne povijesti srame... nevjerovatno, zaista... bosnje sad izmisljaju svoju antifasisitcku povijest, trpaju se u vlak "antifasizma", izmisljaju da su i njih ustase ubijali jer su Bosnjaci, ej pazi ti u sta je ta ekipa sposobna samu sebe uvjeriti.. da je Pavelic Bosnjake, koji tada nisu ni postojali!, cvijece hrvatskog naroda kako ih je zvao, najcisci dio hrvatskog naroda kako im je tepao, da ih je ubijao u Jasenovcu jer su Bosnjaci... o tempora o mores... o Srbima da ne govorim, oni su komplet u mitovima, oni jadni vise ne znaju ni sta je istina ni sta je laz, pa ajde da kazemo da je sve istina.

A Hrvati se srame svoje povijesti, jer eto ustase, Pavelic... jebo vas Pavelic, ko se jos sjeca Nedic Milosa? Ljotica? judenfrei Beograda? oni su samo okrenuli stranicu i prave se da se to nikada nije desilo, gumica je radila i Srbi su bili na antifasistickoj strani istorije... kakav Nedic, to je tamo neka, druga Srbija.

Ko se u Madjarskoj saginje zbog Hortya? boli ih racku, samo okrenu tu stranicu svoje povijesti... ali i onu komunisticku, i idu ljudi dalje, osude oba zlocinacka rezima, obje ideologije, i kaput. Samo se Hrvatima konstantno namece ta podjela antifasisti-fasisti, samo se kod Hrvata dopusta kojekakvim Mesicima, Pusicima i slicnoj bagri da svaki drugi dan grakcu ustase ustase. Tri curice nabiju U na kapu, obicni folklor prisutan bilo gdje u Europi, a mediji samo cekaju, Mesic samo ceka... a pazite samo, i pratite pozorno, kako ce slucaj likvidacije staraca u Dvoru na Uni pasti u zaborav, dajem milju eura ako za mjesec ili dva itko od "hrvatskih medija" bude o tome i rijec napisao.

Skocili su ko opareni kad su nanjusili krv, hrvatski vojnici pobili mentalno retardirane ljude, ali sad kad istina izlazi na vidjelo, sad se povlace u rupe ko zadnji pacovi.

Inkvizitor
03-05-2011, 11:37
nisam ja siguran da oni neće gurati priču kako je HV ipak pobio te ljude. jer Savo Štrbac je rekao da je HV pobio te ljude a što kaže Savo to je za hrvatske medije i državno odvjetništvo zakon.

crni bombarder
03-05-2011, 12:10
Ima i toga.... dovoljno da Puhovski i Pusic deset puta ponove laz, i ona se uvazava kao cinjenica.

Bas zvucimo apaticno :D

caporegime
03-05-2011, 12:15
za početak, hrvatska vojska je u dvor na uni ušla 9.kolovoza a događaj je od 8 kolovoza.

Inkvizitor
03-05-2011, 12:31
Ima i toga.... dovoljno da Puhovski i Pusic deset puta ponove laz, i ona se uvazava kao cinjenica.

Bas zvucimo apaticno :D

Nije to apatično to je realno.

Čije su danas istine u Hrvatskoj prihvaćene. Save Štrpca ili Ivana Vekića npr.

Tko je danas u zatvoru. Norac ili Džakula. Glavaš ili Stanimirović. Gotovina ili Mile Novaković.

Hrvatski narod je bjedna nakupina ničega. To ne zaslužuje državu, to je stvoreno da bude sluga i to je njegova jedina prava pozicija i šlus. To sam ja pametan kakav već jesam zaključio u zadnjih deset godina.

Inkvizitor
03-05-2011, 12:36
Pogle samo ove žalopojke naših najboljih pjesnika..a to je bilo prije 100 godina i više.

meni je fascinantno to kao da su napisane jučer.

jel to govori šta..pa govori da ovo nije slučajno, to je naslijeđeno, to je genetski..

gle ovu

Stara Pjesma

pa ovu..

Hrvatskim mučenicima

O gdje je plod od vašeg slavnog sjemena,
i da li kojim rodom krvca vaša rodi!
Jer roblje još smo, snijuć samo o slobodi,
dok smrt je blizu gluha našeg plemena!

A kukavan je Hrvat novog vremena,
te pušta da ga stranac k stalnoj smrti vodi.
Ne opiruć se klanju — krotko janje — hodi
i ne zna zbacit groznog ropstva bremena.

Al vrcnuti će iskra iz vašeg kremena!
Ja vjerujem, ja znam! Ta zar da uzaludu
sve žrtve vam i mučeništva budu?

Da, roditi će rod od slavnog sjemena!
A ako neće, sam ću zazvat pakla vatre
da spale sve, i grom da ropski narod satre!

to je zadano..to nije slučajno eto tako je danas..tako je oduvijek..

crni bombarder
03-05-2011, 12:49
Je ali ima i ona Zmaj Jovina

Hrvat se ne bori da što otme kome,
Čuva sveti oganj na ognjištu svome.
I dok tako čini u najteži dani
I Bog je i pravda na njegovoj strani.
A kuda će Srbin - zar on da se dade
Putu, na kom nema ni Boga ni nade?

:D

precijenio nas covjek

zaba1111
03-05-2011, 15:08
Mislim da je odgovor na to pitanje puno složeniji i kompliciraniji.

Dakle, ako se slažeš da je problem u neodgovarajućem držanju desnih intelektualaca, onda bi bilo konstruktivno nešto napistai po tom pitanju, a ne samo pretjerano upirati prstom u Srbe, što u stvari i je udaljavanje od problema jer svi mi znamo da su nam srbi neprijetaleji i ta konstatacija sama po sebo ne znači ništa jer je to generalna i općepoznata činjenica, nego je potrebno dati odgovore,zašto se ne borimo, kako se boriti, tko bi se trebao boriti, ...

Kakav besmislen stav, NIKAD NIŠTA NIJE GOTOVO DOK JE ČOVJEK ŽIV! I ovaj puta dijaspora uzima ovu bitku u svoje ruke, zato ako ovako razmišljate, bolje šutitte, jer nam ne treba negativitet i kukavičluk.

Da mislim da je nešto gotovo onda ne bih ni pratio politiku niti ovdje pisao niti poticao na traženje problema i konstruktivnog rješenja.
Dakle ako je bilo nejasno, učinili smo sve što je od nas traženo kroz politiku "podaništvom do EU", koja nije dala rezultata i kojoj se nisu dovoljno suprotstavili oni koji su trebali, a to su oni koji su nešto o tome trebali znati i oni koji su trebali pravilno procijeniti da takva politika vodi državu u krivom smjeru , tu prije svega mislim na desne intelektualce koji su ili šutjeli ili svojim mlitavim istupima iazazivali kontraefekt.
Takva politika je dovela do velikh šteta koja se više ne mogu ispraviti, od ekonomskih do političkih i nacionalnih, a da još sve nije gotovo to je valjda nepotrebno i spominjati.

Da su se osim Tompsona, Mireka, Čondića i sličnih podaništvu i rasprodaji usprotivili i svi desni intelektualci , onda sigurno ne bi narod tako lako pao.
I taj Letica i Tomac pa i Budiša i svi ostali i Crkva su podržavali Sanadera i njegovu EU politiku, ako predpostavimo da doslovno svi oni nisu izdajnici i pizde onda jedino što preostaje je da su i oni vjerovali da je velika opsanost od ZB i da se Sanderovom politikom tome možemo suprotstaviti.

caporegime
05-05-2011, 13:48
http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=13698:sudac-orie-cilj-miloevieva-udruenog-zloinakog-pothvata-progon-hrvata-i-muslimana&catid=5:svijet&Itemid=72

možda su se ovom senilcu ispomiješale predodžbe u glavi pa i nas utrpao u zločinački poduhvat.
e kad bi barem to tako bilo.
nikome u svijetu nije stalo politički intervenirati kad su hrvatskim medijima glasnija inzistiranja da je pokojni tuđman organizirao zločinački poduhvat i da takva politika treba biti kažnjena od onih koji to poriču.
i uzalud tada što su na našoj strani uglavnom obrazovaniji stručnjaci a na drugoj novinarski isprdci a la benačić, butković ili klauški zajedno s poluobrazovanim vodoinstalaterom kajinom i sličnim mu jugovićkim isprdcima.
blažen bio budući građanski rat!

NorthStand
08-05-2011, 17:02
za početak, hrvatska vojska je u dvor na uni ušla 9.kolovoza a događaj je od 8 kolovoza.

Koga briga, da je ušla i 1. kolovoza, kome bi se to mi trebali ispovijedat Englezima, Srbima, ili još bolje ovim domaćim veleizdajicama i okorijelim boljševicima koji su ostavili krvave tragove gdje god su stigli, oni će nas prozivat za tobožnje zločine i šta sve ne. Imaju oni puno sranja i u "svome dvorištu", pa ne vidim da ga čiste. Jednostavno, ko ih jebe. Treba zauzet takav stav, i da vidiš kako će jadnici prestat sa svojom kuknjavom kad vide da nema nikog da im usliši želje.

caporegime
08-05-2011, 17:08
Koga briga, da je ušla i 1. kolovoza, kome bi se to mi trebali ispovijedat Englezima, Srbima, ili još bolje ovim domaćim veleizdajicama i okorijelim boljševicima koji su ostavili krvave tragove gdje god su stigli, oni će nas prozivat za tobožnje zločine i šta sve ne. Imaju oni puno sranja i u "svome dvorištu", pa ne vidim da ga čiste. Jednostavno, ko ih jebe. Treba zauzet takav stav, i da vidiš kako će jadnici prestat sa svojom kuknjavom kad vide da nema nikog da im usliši želje.

u pravi si vrijednosno.
ali kad ti netko pokušava natovarit krimen, vjeruj mi da ih je pravno najlakše odfikariti time da im samo kažeš da u navedeno vrijeme tamo nije bilo hv-a.
i to je to.

caporegime
12-05-2011, 09:52
http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=13862:umro-branitelj-koji-je-trajkao-glau-zbog-presude-gotovine&catid=1:politika&Itemid=9

jednom će na vidjelo morati izaći svi oni koji su svojim djelovanjem bili uključeni u kriminalizaciju hrvatske države za jedno sa haaških sudom.
a onda.....

Inkvizitor
12-05-2011, 10:12
zašto stoji katanac na ovoj temi..

caporegime
12-05-2011, 10:15
ne znam, ja ga nisam stavio.

Ilirk@
12-05-2011, 11:09
sad će opet ispast da ja ključam teme, a povirim na forum svaki treći dan..

caporegime
12-05-2011, 11:11
ja još nisam savladao ključanje tema.....

Mrav
15-05-2011, 09:27
Hrvati u Njemačkoj prosvjedovali zbog presuda generalima

FRANKFURT - Pod sloganima "Pravda izgubila ravnotežu" i "Recimo -ne- haaškoj nepravdi" , u subotu popodne na glavnom frankfurtskom trgu Römer održan je miran prosvjed na kojem su iseljeni Hrvata iskazali svoje neslaganje sa haaškom presudom generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču.
http://www.vecernji.hr/slika-640x348/vijesti/hrvati-njemackoj-prosvjedovali-zbog-presuda-generalima-slika-346269
Na prosvjedu se, po navodima policije, okupilo oko 650 prosvjednika.

Organizatori prosvjeda iz Hrvatskog svjetskog kongresa Njemačke, željeli su "senzibililizirati i upoznati njemačku javnost s činjenicom da Oluja nije bila udruženi zločinački pothvat".

Uz Jadranku Cigelj, bivšu zatvorenica u srpskom koncetracijskom logoru Omarska te član uprave

Međunarodne zajednice za ljudska prava (IGFM) u Frankfurtu Nijemca Karla Hafena, na skupu je govorio i dr. Slobodan Lang, poznati humanitarac iz Zagreba.

Dr.Lang je sa frankfurtskog skupa pozvao predsjednika drzave i predsjednicu Vlade da formiraju savjet uglednih pravnika i preuzmu odgovornost za obranu hrvatskih generala u daljnjem postupku.

Prosvjedni skup u Frankfurtu bio je prvi veći od sličnih prosvjeda koji tijekom ovog i idućeg mjeseca planira organizirati HSKNJ u Stuttgartu, Münchenu te pravaški bloka u Bonnu i najvjerojatnije Den Haagu za blagdan Sv.Ante i imendan generala Gotovine.
vecernji.hr

21.05 biti ce odrzan prosvjed i u stuttgartu.

ispod je jos jedna adresa. tu mozete vidjeti i nekoliko fotografija sa prosvjeda u frankfurtu.
http://hrvati-frankfurt.net/2011/05/15/prosvjed-u-frankfurtu-radije-kriv-i-hrvat-nego-neduzan-i-nizozemac/

caporegime
19-05-2011, 18:45
http://www.hvim.hu/hir/szimpatiatuntetes-ante-gotovina-tabornok-mellett

šta je ovo jebote

Mrav
19-05-2011, 19:17
Na Gotovininu molbu branitelji prekinuli štrajk glađu
http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=14055:na-gotovininu-molbu-branitelji-prekinuli-trajk-glau&catid=1:politika&Itemid=9

NorthStand
20-05-2011, 02:48
http://www.hvim.hu/hir/szimpatiatuntetes-ante-gotovina-tabornok-mellett

šta je ovo jebote

A tko će znat, možda su neki naši lokalni hrvati ovo organizirali. U svakom slučaju, pohvalno.

NorthStand
20-05-2011, 02:48
A evo opet nešto zanimljivo, iz domaće kuhinje naravno. Bez istrage se može dizat optužnice, protiv svih branitelja. Sve je ovo krajnji pokazatelj, koliko nas zapravo koštaju pregovori s tom nakaradnom EU, i koliko će nas još koštat u budućnosti strah me i pomislit!

http://www.dnevno.hr/kolumne/josip_jurcevic/potpuno_slomljena_i_pravosudna_sastavnica_suvereno sti_rh/306128.html

caporegime
20-05-2011, 08:48
A tko će znat, možda su neki naši lokalni hrvati ovo organizirali. U svakom slučaju, pohvalno.

ma kakvi hrvati. ovo je mađarski ultradesni pokret 64 županije.
koji smatraju ex ugarski dio hrvatske kao dio mađarske.
vidiš šta ti piše u prijevodu.
ko je tu lud?
svašta.

Vepar
20-05-2011, 09:40
A di su našli ovog Franu iz HČSP-a?

Graničar Jozo
20-05-2011, 09:45
A di su našli ovog Franu iz HČSP-a?

ja mislim da je to ekipa koja se okuplja sa svojim istomišljenicima iz raznih zemalja. Ne znam gdje, ali mislim da sam gledao njihove neke slike sa susreta.

NorthStand
20-05-2011, 19:51
ma kakvi hrvati. ovo je mađarski ultradesni pokret 64 županije.
koji smatraju ex ugarski dio hrvatske kao dio mađarske.
vidiš šta ti piše u prijevodu.
ko je tu lud?
svašta.

Ja sam skužio samo onaj dio da će pružit podršku generalima, i da će prosvjedovat pred tim europskim diplomatima i to je to. Zato sam reko da je pohvalno, sad što je zapravo u pozadini cijele te priče nemam pojma.

Vepar
14-06-2011, 19:18
Je li moguće da je ovo istina?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/gotovina-obecao-mladicu-spremiti-skampe/556589.aspx

caporegime
14-06-2011, 19:33
ne vjeruj svemu što pročitaš u takvom tisku. iako, kad si u ćuzi, drugi je to svijet.

ružan je to osjećaj, pogotovo kad si odvojen od svijeta. onda ti je svatko pogodan za priču i ubijanje vremena.
postoje razni šaljivi slučajevi i doživljaji iz haaškog pritvira, baader bi ti tu mogao ispričati gro smiješnih priča.
pokojnom slobi je žena švercala rakiju u tetrapacima od sokova, a ovaj bi onda častio ostale pritvorenike sa svih strana.

NorthStand
15-06-2011, 00:14
Treba bit iskren, oni su gore svi u istim govnima, iako je bitna razlika u tome što su naši uglavnom nevini a ovi uglavnom itekako krvavih ruku. Al to je tako, svijet nikad nije previše mario za pravdu, više ju je izigravao nego provodio. Al sumnjam da je Ante mladiću škampe radio, čisto sumnjam da je on tip koji bi jednom čedi koji je pobio škabrnju cijelu odavo počast, pogotovo što je čovjek rodom iz mjesta pored zadra pakoštana tako da ne vjerujem u ovo. Iako postoje informacije, da je Ante bio u prijateljskim odnosima s Legijom onim što je ubio Đinđića. Jer su valjda zajedno bili u legiji stranaca, pa se tamo skompali. Inače ništa čudno što reče capo, u legiji stranaca "jugovići" se dobro slažu. Jebiga jedno je kad si "na terenu" i kad ti taj mora čuvat leđa i ti njemu, a drugo je kad si na slobodi i tjeraš neki svoj inat svima oko sebe. Lako je nama ovdje pričat, al sve su to specifične situacije iako kažem ne vjerujem da bi Ante to uradio, ipak je on dosta karakterean čovjek, ja bih reko čovjek od principa i časti stoga ne vjerujem u ovu vijest.

Inkvizitor
15-06-2011, 09:00
Sve ja razumim ali neka granica mora postojati. Imao sma prilike čitati, navodno se samo Vinko Martinović Štela nije htio "družiti". Znam da je zatvor, znam da je ograničen broj "prijatelja", ali moraš imati granicu radi sebe. ne radi Hrvatske, ne radi naroda jer po meni taj narod nema nikakvo pravo da Gotovini išta zamjera nakon što ga je prodao, nego radi sebe.

zato ako ovo nije indexova laž, to mi je veliki minus za Antu.

caporegime
15-06-2011, 09:23
a dobro, možda im piša u buzaru, tko zna.

Inkvizitor
15-06-2011, 09:38
a jebiga sad..

caporegime
15-06-2011, 09:57
Ja to ne bi radio u svakom slučaju (pravio jelo a ne pišao) ali ako bi išli zamjerat, prvo bi na popisu našla cijela politička elita ove zemlje a u konačnici i cijeli narod osim malog broja ispravnih ljudi, budući je narod licemjerno šutio i gledao svoj sitni interes.
Vilim Ribić iz sindikata je npr. burno proslavio njegovo uhićenje misleći da smo se time "riješili balasta" za EU.
Šta reć i za narod? ako je narod na rivi 2001 rekao ne, i pljeskao sanaderu, onda je 2005 kad je uvidio da ih je taj isti sanader izigrao, uzeo im glasove i pokazao srednji prst, rasturit cjelu zemlju ako ne samo zbog generala, a onda zbog inata ivi sanaderu i kompromisnoj parazitskoj vrhušci.
uostalom, šta mi znamo šta je sad gotovini u glavi. malo bi nas imalo moralno pravo išta prigovoriti.

Baader Meinhof
15-06-2011, 10:33
To je strašno specifična situacija u koju se nama ovdje nemoguće ufurati. Nije čak ni kao u normalnim zatvorima, jer ti u stvari imaš ljude s jednog prostora u inozemstvu, sve suđene za slične stvari s više manje istom idejom da su oni tamo spletom nekakvih političkih okolnosti. Bio je tamo jedan s kojim se nitko nije družio, ne znam više je li Erdemović ili netko drugi, jer, kako je jedan srbin rekao čovjeku koji mi je prenio: "Pusti njega, njega nitko ne voli, znaš, on je nacionalista". Nama to, naravno, zvuči nevjerojatno, ali jebiga oni tako funkcioniraju. Vjerojatno je filozofija toga 'prilagoditi se da bi preživio'. Nema bog zna kakvih sličnosti niti između Čermaka i Markača pa su bili najbolji prijatelji, a Markač bi bez Čermaka vjerojatno do sad umro u zatvoru.

Nisam siguran da je Gotovina najavio da će Mladiću skuhati škampe, ali sam prilično siguran da će i Mladić, ako ih Gotovina skuha, dobiti porciju. Uostalom, i Šešelj je dio društva, pa će vjerojatno biti i Mladić. Jebiga, treba preživjeti a poslje kud koji.