PDA

Pogledaj Full Version : Karakteristike naroda koji nas okružuju

Inkvizitor
14-03-2011, 14:34
Kako gledate na Srbe, muslimane, Slovence, Crnogorce tj. sve narode s kojim smo živjeli u Jugoslaviji a može i ostale Talijane, Mađare...ali prvenstveno ove jugonarode.

probajte zatomit osjećaj neprijateljstva i gorčine i napisati onako kako bi napisali u svom osobnom dnevniku..

znači analiza "naših naroda i narodnosti", britko, neuvijeno, oštro i direktno i nadasve iskreno...

caporegime
14-03-2011, 14:46
slovenci su pizde i šupci ali nikad nismo ratrovali niti su se kuće palile a ljudima rezali vratovi.
muslimani se kreću od pojma prijatelji pa do pojma koji bi opisivao srbe iako im je trenutno politika takva da prelaze iz skupine protivnici u neprijetelji. nadam se da će se tu stvari poboljšati.
srbi, nepotrebno išta reći.
crnogorci podvojeni, srećom malo ih je pa ih ni ne primjećujem.
talijani su ko cigani, kvarni, podmukli, ako gledaš na politički odnos a jedino mi mađari djeluju kao da su potpuno izliječeni od svih onih pretenzija i napetih odnosa iz povijesti.
ako mene netko pita.

caporegime
14-03-2011, 15:11
ali, da moram s nekim pojest, popit, proveselit se, ili ući u neke kombinacije.....ovo ono prije bi to radio sa srbima i muslimanima nego s ovima sa zapada.
dugotrajna izmješanost je stvorila neke zajedničke načine djelovanja svojstvene svima počev od navike da se okrene runda za sve, preko darežljivosti i gostoljubivosti pa do nekog romantično primitivnog osjećaja za prijateljstvo pojedinaca i povjerenje na riječ, koje još nekako stoluje među ova tri naroda osobito u onom dinaroidnom dijelu.

zlatni_ljiljan
14-03-2011, 15:42
Hrvati odlicni,zajebanti,moze se u sve kombinacije s njima,Slavonci posebno dobri a BIH Hrvati VRH jos bolji,Srbi dobri jarani al veliki nacionalisti odnosno chetnici,dao bi ti krvi,jesti ,piti i poslije te strpo u logor i priklo ko machku,ali ko raja su odlichni,Slovenci pichketine klasichne imo sam par puta priliku drugovati s njima,oni se i ne racunaju pod "nashe" narode i narodnosti,ljigavci veliki,Crnogorci isto sto i Shiptari veoma zadrti,primitivni (cast izuzetcima) Makedonce ne znam ni jednom pravog Makedonca poznam samo Shiptare iz Gostivara ...

Inkvizitor
14-03-2011, 16:52
Slovenci uvijek loši momci u filmu. Nije moguće da su svi takvi. Ja nemam baš takva negativna iskustva s njima. Nisu balkanski razdragani da te jednom rukom grli a drugom kolje ali da su baš neosjetljivi i totalno otuđeni nisu. Bar nisu bili. Distancirani jesu ali ni to nije uvijek loše.

zlatni_ljiljan
14-03-2011, 17:21
Normalno da nisu svi,ovo je ono odokativno vaganje naroda,sigurno ima izuzetaka kod svih naroda...

Vepar
14-03-2011, 21:29
Ne znam baš za Slovence, ali ako su slični Zagorcima i kajkavcima općenito, onda su stvarno stereotipi pogrešni. Općenito znam samo po par primjeraka nekih naroda, pa se neću upustiti u razmatranje, ipak uzorak nije reprezentativan. Međutim, moram reći da su mi Albanci koje poznajem zbilja OK, tako da ne shvaćam zašto ih svi njihovi susjedi organski ne podnose.

Inkvizitor
15-03-2011, 12:07
Mišljenje se ne stiče na osnovu poznavanja jedinki nego na osnovu generalne slike naroda i ponašanja u određenim situacijama. Poznanstvo ovakvog onakvog Srbina ili Slovenca ništa ne znači.

dakle, da ne palamudim..

Srbi..njihovo ponašanje je uvjetovano njihovom mitomanijom. Dakle, stoljećima već usađivana misoa da su vječite žrtve ali ujedno i najhrabriji što je malo nelogično, jedno s drugim ne ide, onda osjećaj superiornosti koji im je nametnut, nadudost i bahatost..to je odlika većine Srba..da su oni nešto bolji, nešto više itakodalje.

kad se ogoli ta maska i kad ne jebeš 5% tu šaradu, mogu biti dobri ljudi, uz ono opjevano gostoprimstvo koje je svojstveno manje više svim narodima ovdje..može se reć da su u neku ruku prostodušni.

bosanski muslimani..nekad zatvoreni nekad preotvoreni..ili je polumistik ili je pijandura galamdžija, priprosta varalica, znaju bit presrdačni ali to ne proizilazi iz naravi nego je to više obrambeni mehanizam i želja za prihvaćanjem.

uostalom štio bi ja tražio riječi kad je to meša genijalno opisao..u svom romanu Derviš i smrt.

Slovenci..najomraženiji, stisnuti u svom svijetu, kalkulanti, distancirani ali realni, brane svoje, proračunati ali i racionalni..nesrdačni ali ne neosjetljivi.

Crnogorci,.. naduti, bahati, grle te ko rod rođeni a onda ti se rugaju iza leđa..još veći kompleks veličine nego Srbi.

Makedonci..e oni su enigma..kad pričaju ko da ne pričaju, kad su tu ko da nisu tu..nedefinirani..

caporegime
15-03-2011, 12:36
kad bi se uhvatio samo onog ljudskog pristupa u opuštenoj atmosferi, od svih njih sam najbolje vrijeme znao provesti sa muslimanima.
vole zajebanciju i ne libe se pohvalit dobra zajebanta i igrača. imaju dosta mangupa. da su imali oružje od početka slomili bi srbe.
da ih je sad postavit na livadu samo s toljagama, ne bi srbima dao ni pola sata.

slovenci su....ima ih svakakvih. čak sam znao upoznati primjerke vrlo slične dinarodinim izljevima srdačnosti ali to su zbilja bili rijetki primjerci.
imaju srbi tog šarma, laganog primitivizma ali ni u takvim opuštenim situacijama ne mogu se maknuti od onog svog nadmoćnog pristupa, kao da su toliko iskompleksirani i nesigurni u sebe da i sami moraju sebe uvjeravati u nešto. iako za zajebanciju, čašćenje, srdačnost spadaju u gornju grupu naroda.
makedonsci su čudni.....u skoplju ti cijeli stadion grmi "ubi ustaša" i ustaški pički" a na cesti te ni ne pogledaju.
ne znam koja im je to fora.
sa šipcima sam imao iskustava samo u hrvatskoj i mogu reći da nemam loša. moj piljar mi uvijek manje naplati a drugi piljar (koji izraz a?) uvije ubaci još malo voća za kćerku.

Inkvizitor
15-03-2011, 13:10
ne znam odakle ti ta ideja da bi muslimani slomili Srbe.

oni dapače imaju paničan strah od Srba..

sigurno da je rat bio neravnopravan, uostalom kao i što je to bio slučaj s nama.

ali jedan vukovar se drži u ravnici tri mjeseca protiv svega najboljeg što Srbi imaju u to vrijeme..krema kreme bivše JNA..garijske brigade a njima padaju gradovi u brdima za dva dana..

to je meni neobjašnjivo..

i cijeli rat nisu pomakli srpske linije na par mjesta i to bi obično nakon pomicanja gubili teritorij kojeg su kontrolirali prije svog napada..primjeri od Bihaća do Goražda..

caporegime
15-03-2011, 13:22
e moj inkvi. pa ni 95 rat nije bio ravnopravana. vrs je sama tada imala više teškog oružja nego hv, hvo i a bih zajedno.
utvrđene položaje. ustrojenu vojsku i velike zalihe ratnog materijala.
pa i mi smo tek ustrojavanjem gardijskih brigada počinjali postizati pobjede i to u početku ograničene i vremenom i terenom.
oni osim ljudstva nisu imali bog zna šta.
oni su doduše mogli vršiti napadna djelovanja na teritoriju gdje smo mi bili u još većoj banani ali u globalu su patili od nedostatka vojne opreme, mehanizacije, stege, ustroja, mobilnosti i ostalih bitnih čimbenika temeljem kojih se postižu pobjede i napredovanja.
nakon početnih srpskih pobjeda, kad su srbi shvatili da su uzeli što su uzeti mogli i da više neće moći, gotovo 2 godine su utvrđivali položaje.
bez dovoljne količine teškog oružja, opskrbe, kao i iskustva u konstantnom prodoru ne može se ni očekivati bitniji uspjeh.
pa i nas su izdobivali isključivo u akcihjama gdje smo ih dočekali spuštenih gaća, na spavanju.

ja i dalje tvrdim, da ih je poslagat na livadu, na ferku, natamburali ih muslimani ko zečeve.
srbin jednostavno ne zna izdržat pritisak kad je slabiji, malobrojniji, s manje oružja.
mislim da muslimani više nemaju strah od srba kao naroda nego više frustraciju jer se uvijek pokaže da srbi imaju nekog močćnijeg tko im čuva leđa.
ono što ja muslimanima zamjeram da poslije svega što se dogodilo oni prema nama imaju gotovo pa isti odnos i svoje frustracije liječe tlačenjem nas.
ali to je već politička priča. ovdje smo na ipak nižoj razini priče

Inkvizitor
15-03-2011, 14:55
naveo si dosta istinitih stvari ali si i zapeo u jedna stereotip..o muslimanima kao mudonjama i Srbima kao kukavicama.

ne smimo ponavljat srpsku grešku..kao što kaže Sun Tzu..podcijenit protivnika , to je siguran put u poraz.

Srbi možda uče na svojim greškama...bahatost u ratu se svakome osveti..

ohrabrivaj protivnika u njegovoj misli da je jači

kad si mu blizu pretvaraj se da si daleko.

kad si daleko buči kao da si mu blizu.

napadni ga gdje se osjeća najjačim..

da ovo ne pretvorimo u rat..ali ja ne vjerujem u tu moralno-hrabrestveno-vojničku superiornost muslimana nad Srbima a za to imam puno objektivnih dokaza ali možemo o tome na drugom topicu.

caporegime
15-03-2011, 16:07
nisi me shvatio.
upravo bi ta srpska kurčevitost bez pokrića bila mina na koju bi srbi stali.
oni još nisu nikad doživjeli stat na crtu nekome toliko jačem od sebe i borit se do kraja.
to se nije dogodilo ni 1914 jer tko zna omjere snaga taj zna da AU nije bila u tolikoj prednosti, štoviše bili su u minimalnoj prednosti.
moje mišljenje o ovome o čemu pričamo se više bazira na činjenici da su muslimani do sada naučili što znači stat bez obzira na uspjeh a srbi ne znaju kako je izvući pobjedu teškom mukom u situacijama na granici.

zlatni_ljiljan
15-03-2011, 18:24
ne znam odakle ti ta ideja da bi muslimani slomili Srbe.

oni dapače imaju paničan strah od Srba..

sigurno da je rat bio neravnopravan, uostalom kao i što je to bio slučaj s nama.

ali jedan vukovar se drži u ravnici tri mjeseca protiv svega najboljeg što Srbi imaju u to vrijeme..krema kreme bivše JNA..garijske brigade a njima padaju gradovi u brdima za dva dana..

to je meni neobjašnjivo..

i cijeli rat nisu pomakli srpske linije na par mjesta i to bi obično nakon pomicanja gubili teritorij kojeg su kontrolirali prije svog napada..primjeri od Bihaća do Goražda..

Strah od Srba ?Ovo je izjava godine ,ovo ide u potpis :rofl kakav strah ,budi realan malo,najbolji pokazatelj je onaj kad Skorpioni vode na streljanje 4 covjeka i dva djeteta,pa ni ona dva djeteta nisu molila za milost nego su dostojanstveno cekali smrt,neka im Allah dzelesenahu podari dzenetske bashte ,onim drzanjem su pokazali da mi mozes uzeti zivot ali ne i ponos...dok zarobljeni srbi cvile ,preklinju ,mole,imas primjer vojnika VRS-a Perica ,a i onog zarobljenog sa Miljevachkog platoa koji je skicho ko jazavac pred klanje...

zlatni_ljiljan
15-03-2011, 18:34
...i jos spomenes dva grada koja su simboli otpora BIH,dva grada koja su zavila vise srpskih majki u crno nego sva druga ratishta zajedno...

Inkvizitor
16-03-2011, 09:52
Pa upravo sam spomenuo ta dva grada kao primjer šta bi se dogodilo kad bi izišli iz rovova. Izgubili bi sve. I Goražde i Bihać su spašeni samo posredstvom UN, tj Srbi su stali.

Drugi put kad ste izišli iz rovova nakon Oluje kad su Srbi pucali na svim frontovima, tu su vas opet vratili.

meni nije bilo jasno da Srbi tako lako dođu do Goražda, padnu vam linije za dva dana.

jedna srpska brigada osvoji Srebrenicu.

itd..

al ovo se pretvorilo u ratnu temu..

caporegime
16-03-2011, 10:03
nisam siguran da je jedna brigada osvojila srebrenicu. bilo je tu malo više.
a treba reći i da je kod prodora iz goražda ili iz bihaća, srbima išlo na ruku da su mogli dovesti pojačanja iz bilo kojeg dijela dok bi ovi raspolagali samo s onim što su enklavi imali.
uostalom, muslimani su svoje enklave koliko toliko branili, obranili ili poginulki pokušavajući a srbi nisu ni u jednom slučaju izdržali okruženje ili nepovoljan taktički položaj.
štoviše nisu ni pokušavali.
srbi su jedan od naroda kojima je lakše pobjeć pa poslije sami sebe uvjeravati da ima neka caka na temelju koje se imaju smatrati pobjednicima.
dok je tako, dobro je.
i mislim da n egriješimo kad i na ovaj način razgovaramo, jer je tema, mentalni odnos prem nečemu.

Inkvizitor
16-03-2011, 10:07
jedna brigada, jedna brigada je osvojila Srebrenicu. Na vidjelo su izišli dokumenti o napadu, gdje je srpski prvotni plan bio samo skratiti liniju fronta a onda kad su vidjeli da nema obrane odlučili se na ulazak u Srebrenicu.

jedna brigada ti osvoji grad a unutra par tisuća koliko toliko naoružanih ljudi i poslije te pobiju.

Goražde..za par dan su Srbi bili na ulasku u grad. Pa sjećam se tog očaja. Bilo je gotovo, sve je bilo palo.

Bihać, slična stvar.

zlatni_ljiljan
16-03-2011, 11:09
jebem ti tehniku napisem komentar od pola metra i onda ga ne mogu poslati

zlatni_ljiljan
16-03-2011, 11:14
Pa upravo sam spomenuo ta dva grada kao primjer šta bi se dogodilo kad bi izišli iz rovova. Izgubili bi sve. I Goražde i Bihać su spašeni samo posredstvom UN, tj Srbi su stali.

Drugi put kad ste izišli iz rovova nakon Oluje kad su Srbi pucali na svim frontovima, tu su vas opet vratili.

meni nije bilo jasno da Srbi tako lako dođu do Goražda, padnu vam linije za dva dana.

jedna srpska brigada osvoji Srebrenicu.

itd..

al ovo se pretvorilo u ratnu temu..

Ti stvarno potcjenjujes Armiju BIH to je nevjerovatno Inkvizitore!

Pa jebote meni je pricho covjek iz Posushja Hrvat vojnik HVO koji je negdje dosho na ispomoc meni se cini kod G.Vakufa da mu se krv ledila u zilama kad bi cuo ratni poklic vojnika Armije BIH,i da je bio pripremio bombu da se raznese ako bi postojala mogucnost da bude zarobljen,a imao je veliku dilemu oko toga poshto je veliki vjernik,a samoubistvo je veliki grijeh...kako se olako stancaju rijechi dvadeset i kusur godina poslije,ono kao UN zaustavio,kakav crnjak,sta je to UN zaustavio da mi je znati...

caporegime
16-03-2011, 11:54
moram priznati da sam često ono ljeto 93 godine u grabovniku pitao svoje grabovčane kao i ljubušake poslije toga, koji su po njihovoj procjeni i po onome što su vidjeli zajebanici borci.
svi do jednog su mi rekli da su bili muslimani.
srbi su bili jaki tamo gdje su imali tehniku a tamo gdje je bilo na nož, pušku, bombu....i nisu se iskazali.
muslimane je po mojoj procjeni jebalo mobilno vođenje rata, nepostojanje znanja i vještine da se na pravi način iskoriste početni uspjesi koji bi se počestoi pretvarali u slavlje, pucnjavu u zrak, opuštanje.....
kad te u takvom stanju zadesi protunapad, i to još od strane svježih i dobro opremljenih snaga naravno da moral brzo pada i početni uspjeh se lako pretvara u opći kaos.
ako se sjećaš inkvi, kad smo se složili u vezi mentaliteta pojedinih hrvatskih regija, a taj primjer bi smo mogli lako pretočiti za područje bih, pošto se tu radi o koliko toliko kompatibilnim mentalitetima.
jedani zagorci ili podravci možda neće imati onaj siloviti napad uslijed napadaja srčanosti kao što bi ga mogli izvesti hrvati iz bih ili dalmatinske zagore ili like ili muslimani iz bihaćke krajine npr. pri protunapadu u jesen 94' ali imaju i onaj moment lakšeg oporavka od šoka i hladniju glavu koja im pomaže da očuvaju psihičku stabilnost pa tako i položaje uslijed protunapada.
mislim da je taj događaj iz 94' najbolji opis kako mentaliteta tako i vojne snage i ratnih vještina pa i stege.
muslimani su razbili srbe i potjerali ih duboko prema petrovcu.
veličina pobjede je iznenadila i njih same.
umjesto da stabiliziraju linije, dovuku posadne trupe, izvuku napadne, dovedu zalihe ratnog materijala, eventualno odstupe s položaja teških i nepogodnih za obranu, oni su se već odali, slavlju, rastegli linije, nisu ni razmišljali o onome što se može dalje desiti.
srbima, koji su imali odkud dovesti pojačanja i novu tehniku, i koji su lako mogli uvidjeti koju su grešku muslimani napravili nije bilo teško stabilizirati situaciju i potisnuti a bih nazad prema bihaću.
kod goražda je bio sličan slučaj.
u jednom trenu su muslimani došli skoro do višegrada.
ko bi ih tada uvjerio da je to tek mali detalj u ukupnoj situaciji i da su od pobjede još daleko.
razvučeni, opijeni uspjesima postali su lak plijen školovanim vojnicima koji su iza sebe imali ustrojenu vojsku i koji su laako mogli uočiti koji je raspored protivnika i kakva im je pažnja.
laka pobjeda često lažno uljulja, a posljedice znaju biti kobne.

caporegime
16-03-2011, 11:57
mene s druge strane čudi kak oto musliamni na drugim nekim bojištima na kojima im nije bila toliko loša taktička pozicija i na kojima su mogli vršiti smjene i manevre snaga nisu napravili gotovo ništa u odnosu na taktičke mogućnosti, bez obzira na moguću čvrstoću zaposjednutih srpskih crta.
srbi su polagali ponajviše računa na krute, dobro utvrđene crte ali nisu mogli parirati u slobodnim snagama koje bi više puta prebacivali s položaja na položaj i manevrirati s njima.

Inkvizitor
16-03-2011, 11:59
Ti stvarno potcjenjujes Armiju BIH to je nevjerovatno Inkvizitore!

Pa jebote meni je pricho covjek iz Posushja Hrvat vojnik HVO koji je negdje dosho na ispomoc meni se cini kod G.Vakufa da mu se krv ledila u zilama kad bi cuo ratni poklic vojnika Armije BIH,i da je bio pripremio bombu da se raznese ako bi postojala mogucnost da bude zarobljen,a imao je veliku dilemu oko toga poshto je veliki vjernik,a samoubistvo je veliki grijeh...kako se olako stancaju rijechi dvadeset i kusur godina poslije,ono kao UN zaustavio,kakav crnjak,sta je to UN zaustavio da mi je znati...

daj pusti me tih priča....krv se ledila od urlanja..i ja sam čuo priče, HVO-ovac iz Žepča mi pričao da su kod Žepča najvolili da im zauralaju tekbire..da znaju kuda će rokat.

boj se onog koji šuti a ne onog koji se dere koji se dere ne da bi tebe poplašio nego da bi sebe ohrabrio.

prava vojska ne urla i ne galami..

a to da je Bihać i Goražde spašeni intrevencijom UN-a to su notorne činjenice..o njima neću uopće raspravljat

Inkvizitor
16-03-2011, 12:07
moram priznati da sam često ono ljeto 93 godine u grabovniku pitao svoje grabovčane kao i ljubušake poslije toga, koji su po njihovoj procjeni i po onome što su vidjeli zajebanici borci.
svi do jednog su mi rekli da su bili muslimani.
srbi su bili jaki tamo gdje su imali tehniku a tamo gdje je bilo na nož, pušku, bombu....i nisu se iskazali.
muslimane je po mojoj procjeni jebalo mobilno vođenje rata, nepostojanje znanja i vještine da se na pravi način iskoriste početni uspjesi koji bi se počestoi pretvarali u slavlje, pucnjavu u zrak, opuštanje.....
kad te u takvom stanju zadesi protunapad, i to još od strane svježih i dobro opremljenih snaga naravno da moral brzo pada i početni uspjeh se lako pretvara u opći kaos.
ako se sjećaš inkvi, kad smo se složili u vezi mentaliteta pojedinih hrvatskih regija, a taj primjer bi smo mogli lako pretočiti za područje bih, pošto se tu radi o koliko toliko kompatibilnim mentalitetima.
jedani zagorci ili podravci možda neće imati onaj siloviti napad uslijed napadaja srčanosti kao što bi ga mogli izvesti hrvati iz bih ili dalmatinske zagore ili like ili muslimani iz bihaćke krajine npr. pri protunapadu u jesen 94' ali imaju i onaj moment lakšeg oporavka od šoka i hladniju glavu koja im pomaže da očuvaju psihičku stabilnost pa tako i položaje uslijed protunapada.
mislim da je taj događaj iz 94' najbolji opis kako mentaliteta tako i vojne snage i ratnih vještina pa i stege.
muslimani su razbili srbe i potjerali ih duboko prema petrovcu.
veličina pobjede je iznenadila i njih same.
umjesto da stabiliziraju linije, dovuku posadne trupe, izvuku napadne, dovedu zalihe ratnog materijala, eventualno odstupe s položaja teških i nepogodnih za obranu, oni su se već odali, slavlju, rastegli linije, nisu ni razmišljali o onome što se može dalje desiti.
srbima, koji su imali odkud dovesti pojačanja i novu tehniku, i koji su lako mogli uvidjeti koju su grešku muslimani napravili nije bilo teško stabilizirati situaciju i potisnuti a bih nazad prema bihaću.
kod goražda je bio sličan slučaj.
u jednom trenu su muslimani došli skoro do višegrada.
ko bi ih tada uvjerio da je to tek mali detalj u ukupnoj situaciji i da su od pobjede još daleko.
razvučeni, opijeni uspjesima postali su lak plijen školovanim vojnicima koji su iza sebe imali ustrojenu vojsku i koji su laako mogli uočiti koji je raspored protivnika i kakva im je pažnja.
laka pobjeda često lažno uljulja, a posljedice znaju biti kobne.

sve si rekao i vojnički točno a opet gajiš neke iluzije.

Muslimanske snage su nekoliko puta izišle iz rovova i probile srpske linije, onda ne osiguraju bokove, pa ih ovi uhvate u stupicu i pobiju.

I tako je bilo stalno.

što meni implicira da ovi nisu imali pojma o ratovanju.

i uvijek na isti štos. Uvijek na isti štos. pa jebote.

Znam koliko smo puta slušali..ABiH na ulazu u Donji Vakuf..euforija..a onda muk..tišina.

šta se dogodilo..ovi ih pustili, onda samo zatvorili stupicu oko njih..i onda stotine dženaza ..

uopće ne dovodim u sumnju hrabrost ljudi, niti pojedinačnu niti skupnu niti želim reći da su kukavice..dapače..tu je bilo mudonja itekakvih..

ali vodstvo nije imalo mozga..a to da su bili u nezavidnoj situaciji to bi bio lud kad bi sporio.

ali da su mogli bolje mogli su.

kad se jedna Vukovar držao u ravnici sa niti 2000 boraca..a ovi su imali više tenkova nego mi boraca..ali pazi u ravnici gdje je tenk zakon..i tri četiri korpusa..korpusa a ne brigade..silno dobrovoljci..

i da ih nisu slomili dok grad nisu poravnali..

a ovamo....pazi oni deblokiraju Sarajevo i to 95-te pa ih Srbi potaracaju..to je bila pogibija nevjerovatna..

svaka deblokada im isto završi..totalnim fijaskom i mora im UN spašavati da išta ostane..

caporegime
16-03-2011, 12:17
u strateškom smislu, na razini planiranja i provođenja operacija zapovjedni kadar im je bio teža banana.
njihovi stožerni časnici su očito bili produkt one trbušaste škole JNA koja im je omogućavala da pobjegnu od kokuzluka i neimaštine a opet ih kao muslimane i nije doživljavala kao previše podobe kadrove da bi im se, povjeravajući im najveće odgovornosti, ulilo maksimalno obrazovanje i uvoiđenje u sam vrh operativnih planova, tehnike, metoda i ostaloga.
zapovjedni kadar im je bio manje više na razini onog oficira iz filma "karaula". pa sefer je bio major jebote a bio zapoivjednik vojske.
s druge strane nije mi jasno zašto su potiskivali lucidne i zdravorazumske kadrove, koji nisu bili nužno vojnički obrazovani ali koji su imali onu dozu pameti i hrabrosti i koji su uspješno vodili zapovjedanje postrojbama na terenu.
kod nas srećom takav pristup nije prošao jer ne želim ni zamisliti što bi se dogodilo da kod nas nije dana veća pažnja i mogućnost da prirodni talenti u vođenju vojske koju su pokazali norac, gotovina, roso, korade, krstičević, tomljanović, matanovići, lucić, kruljac i ostali, kao ljudi koji su okusili blato i ranjavanje i vlagu i glad u rovu, unesu svježu krv i ideje i koji ljudi su na kraju i odradili najveći posao u pobjedi u ratu.
da su sve do kraja vodili ona uhljebljena krmad a la stipetić, špegelj, tus i ostali da ne nabrajam prolazili bi kudikamo gore.

the outfit
16-03-2011, 12:32
u vojsci sam bio sa likom iz Jajca, poginula su mu dva brata, jedan od srba drugi od muslimana i on tvrdi da su citiram "...muslimani zajebaniji..."

Inkvizitor
16-03-2011, 13:23
i ja sam ratovao i s jednima i s drugima..a to zajebaniji.

štos je u tome da smo i mi i muslimani imali manjka težeg oružja pa se rokalo izblizine..pješadijski.

dok su Srbi mlatili iz daljine, prst u uho i pjevaju.

osim kad ne bi nešto osvajali..

tako da je to sve zavisno od kuta gledanja i sto drugih faktora..

a bar je se sa Srbima tuklo oko Jajca..i to kako krvavo..

caporegime
16-03-2011, 13:43
jest.
sve dok im nije došla u pomoć 16. motorizirana brigada poslije pada bosanskog broda a nepovjerenje između muslimana i nas kao i slab dotok opskrbe uslijed navedenog razloga, praktički 6 mjeseci, pa i više se jajce držalo.
taj 29.10.1992 im je zadnji uspjeh u ratu kontra nas bilo u hr bilo u bih
meni je bilo signifikantnije stanje na potezu gradačac-južni dijelovi općine brčko.
da im je tu pošlo za rukom proširiti koridor, stvoriti dubinu te time osloboditi znantnije snage korištene na osiguranju koridora, za neke druge operacije ili barem za brzo zatvaranje rupa tamo gdje treba, lako da bi sve drukčije završilo.
također oraški džep. sa taktičke strane to ime je bilo obavezno za zauzeti jer je naša crta kod jenjića i iza lepnica išla na 4 km od lončara, sela koje bilo ključna točka srpskog koridora.
naknadno su izgubili vidovice, kopanice i vučilovac čime je hvo došao samo na prdomet do koridora iznad sela gorica, dijelila ih je samo šuma.
s taktičkog stajališta oni nisu smjeli izgubiti te položaje.
u toj situaciji svaka akcija usmjerena na prekid koridora bi ih s tih položaja i maknula sa istog.
ne ulazim u mogući protunapad ali višednevno presjecanje koridira bi moglo dati vrlo bitno vrijeme na nekoj drugoj bojišnici bilo da se radi onemogućnosti dopreme svježih snaga, bilo da se radi o angažmanu snaga za vraćanje izgubljenog terena.
srbi nigdje nisu pokazali požrtvovnosti odlučnost kad su lošoj situaciji kao što su pokazali muslimani a pogotovo ne kao što smo pokazali mi ako u priču ubrojima i ratuište u hrvatskoj.

nego, jeste li imali iskustava s talijanima?
uh kako sam ih ja volio degenečit na moru tamo krajem devedestih.
a znalo je biti i u zagrebu

Graničar Jozo
16-03-2011, 14:24
zapovjedni kadar im je bio manje više na razini onog oficira iz filma "karaula". pa sefer je bio major jebote a bio zapoivjednik vojske.

nije mi jasno kako su nas obaviještajno dotukli da se mi danas moramo pravdati sami sebi za neke stvari.

caporegime
16-03-2011, 14:34
udba, kos, vuče za nos

zlatni_ljiljan
16-03-2011, 14:35
i ja sam ratovao i s jednima i s drugima..a to zajebaniji.

štos je u tome da smo i mi i muslimani imali manjka težeg oružja pa se rokalo izblizine..pješadijski.

dok su Srbi mlatili iz daljine, prst u uho i pjevaju.

osim kad ne bi nešto osvajali..

tako da je to sve zavisno od kuta gledanja i sto drugih faktora..

a bar je se sa Srbima tuklo oko Jajca..i to kako krvavo..

gdje si se ti to tuko s Armijom BIH,ako nije tajna,mislim na kojem ratishtu???

Graničar Jozo
16-03-2011, 15:08
eh da je bilo pameti mogli su nas za nešto drugo povuć:rofl

Inkvizitor
16-03-2011, 16:15
gdje si se ti to tuko s Armijom BIH,ako nije tajna,mislim na kojem ratishtu???

prozor-jablanica ako nije tajna..

Vepar
16-03-2011, 19:12
makedonsci su čudni.....u skoplju ti cijeli stadion grmi "ubi ustaša" i ustaški pički" a na cesti te ni ne pogledaju.
ne znam koja im je to fora..

I meni su čudni. Uvijek sam imao filing da nas baš previše ne podnose, uopće ne mogu shvatiti zašto. Možda nas smatraju rušiteljima Juge? Ili vole Srbe, štokholmski simdrom? Kad je Totem tvrdio da nije tako, ja sam mu dao hrpu linkova na jubito uratke makedonskih klinaca na temu "nove karte Balkana". Na svima su uredno dijelovi Hrvatske pripali Srbiji, negdje čak i BIH. Valjda nemaju dosta neprijatelja.

RBA_1987
16-03-2011, 23:31
I meni su čudni. Uvijek sam imao filing da nas baš previše ne podnose, uopće ne mogu shvatiti zašto. Možda nas smatraju rušiteljima Juge? Ili vole Srbe, štokholmski simdrom? Kad je Totem tvrdio da nije tako, ja sam mu dao hrpu linkova na jubito uratke makedonskih klinaca na temu "nove karte Balkana". Na svima su uredno dijelovi Hrvatske pripali Srbiji, negdje čak i BIH. Valjda nemaju dosta neprijatelja.
Pa bas i nije tako.Evo kao makedonski Hrvat ja ti mogu potvrditi da nije tako (nisam Totem iz hercegbosne btw).Vecina bas voli Hrvatsku,a u zadnje vrijeme (3-4 godine) percepcija Srbije je sve vise negativna,a Hrvatske pozitivna.E sad nije bas ni situacija crno-bijela.Na pr. kad Makedonija-Hrvatska,e tad tu u novinama su mjesec dana prije utakmce pisali o njoj,svi su bili napaljeni,a i onako tko i da dojde nece proci najbolje,osobito ovi iz bivse juge.Kad dolazi Srbija pjeva se "Jas te ebam Srbijo",kad dolazi Hrvatska "ustaski picki".........Na kraju krajeva ima tu puno Srba,i ljudi srpskog porijekla.A i utjecaj Srbije je tu bio velik zadnjih 80 godina,pa imas i one "pravoslavna braca" likove.

Inace ti yt linkovi....zajebi to.To su neka napaljena djeca,a i ne previse informirana.Ono fantaziraju da im Srbija pomaze protiv siptara,pa daju im sve........pravi idiotizam.

caporegime
17-03-2011, 09:15
ma kužim ja to. cijeli dan, a bila je kiša, sjedili smo u nekom finom lokalu u centru skoplja, na dvije etaže, odmah pored vardara u sklopu nekog trgovačkog centra.
u susjednom lokalu nam je uletio neki lik iz komita koji je očekivao da se pošoramo s murjom a kojem smo morali objasniti da smo svi usnimljeni i popisani još u zagrebu i da bi naša murja jedva čekala da dobiju kakve snimke iz prijave iz skoplja. a bilo nas je tek 2 busa s ljudima s kojima bi teoretski mogli učiniti nešto.
taj je govorio da i ne vole nešto srbe ali kako imaju albance zajedničke neprijatelje, tu su nekako našli pa ajde.
ulet specijalaca iz terena i njihova brojnost je ipak bila dovoljan razlog da se umirimo jer smo bili okruženi murjom.
u ovom prvom lokalu gazda je zadovoljno trljao ruke jer mu je 100 ljudi radilo jako dobar promet a u razgovoru s njegovim redarom, nekim makedonskim specijalcem, doznali smo da čovjek ne voli srbe i da bi više volio da im je daleko kuća.
e sad, ja još ne kužim ništa jer u gradu nikakvih neprijateljstava ni prije ni poslije a ja osobno mislim da nikad ne bi iz čista mira našao gušt u vrijeđanju makedonaca u zagrebu jer je za takve uvrede ipak potrebna neka strast i nešto što je potiče.
kako meni makedonci nisu ništa napravili, ne bi trošio ni milidžule na galamu te vrste.
jedino volim malo izvrihjeđat totema pa katkad koristim i neprimjerene uvrede ali to je više stvar folklora.

RockyMarciano
01-12-2014, 14:03
Nemojte mi zamjerit što dižem staru temu iz prašine, ali učinila mi se zanimljivom. :)

Slovenci - Stereotipno hladni/distancirani, mentalitetom najviše udaljeni od tipičnog balkanskog načina razmišljanja. Gospodarski najrazvijeniji i najbolje prilagođeni kapitalizmu. Neće proizvodit previše buke i glame, ali branit će svoje interese u svakoj prilici. Prisutan je osjećaj superiornosti nad susjedima. Neutralni prema nama.

Srbi - Izuzetno skloni iskazivanju emocija, čudna mješavina osjećaja superiornosti i inferiornosti, veliki nacionalisti koji svoj nacionalizam uvijek skrivaju iza nekog većeg okvira (povijesni primjer - jugoslavija) i meni osobno odbojni zbog te prevarantske crte. Nisu religiozni već praznovjerni. Mješavina južnjačkog i i stočnjačkog mentaliteta. Neprijatelji.

Muslimani - Kriza idnentiteta, zbunjeni, nesigurni i traumatizirani. Prisutan je mit o toplini, multikulturalnost, otvorenosti i duhovitosti, ali nema nikakve realne temelje. Neutralni prema nama, ali u zadnje vrijeme sve više neprijateljski raspoloženi.

Makedonci - Dosta pasivni, južnjački pravoslavni narod koji dosta zaostaje za ostatkom. Neutralni.

Crnogorci - Klasični kamenjarski mentalitet, snalažljivi, glasni, šovinistički raspoloženi, prisutna bahatost koja je karakteristična za njihovu braću Srbe. Neprijatelji.

Albanci - Ekstremno primitivni i tradiconalni, plemenski mentalitet, totalna neprilagođenost modernom svijetu. Prijateljski raspoloženi prema nama zato što mrze Srbe.

sagitarius
01-12-2014, 15:10
Nemojte mi zamjerit što dižem staru temu iz prašine, ali učinila mi se zanimljivom. :)

Slovenci - Stereotipno hladni/distancirani, mentalitetom najviše udaljeni od tipičnog balkanskog načina razmišljanja. Gospodarski najrazvijeniji i najbolje prilagođeni kapitalizmu. Neće proizvodit previše buke i glame, ali branit će svoje interese u svakoj prilici. Prisutan je osjećaj superiornosti nad susjedima. Neutralni prema nama.

Srbi - Izuzetno skloni iskazivanju emocija, čudna mješavina osjećaja superiornosti i inferiornosti, veliki nacionalisti koji svoj nacionalizam uvijek skrivaju iza nekog većeg okvira (povijesni primjer - jugoslavija) i meni osobno odbojni zbog te prevarantske crte. Nisu religiozni već praznovjerni. Mješavina južnjačkog i i stočnjačkog mentaliteta. Neprijatelji.

Muslimani - Kriza idnentiteta, zbunjeni, nesigurni i traumatizirani. Prisutan je mit o toplini, multikulturalnost, otvorenosti i duhovitosti, ali nema nikakve realne temelje. Neutralni prema nama, ali u zadnje vrijeme sve više neprijateljski raspoloženi.

Makedonci - Dosta pasivni, južnjački pravoslavni narod koji dosta zaostaje za ostatkom. Neutralni.

Crnogorci - Klasični kamenjarski mentalitet, snalažljivi, glasni, šovinistički raspoloženi, prisutna bahatost koja je karakteristična za njihovu braću Srbe. Neprijatelji.

Albanci - Ekstremno primitivni i tradiconalni, plemenski mentalitet, totalna neprilagođenost modernom svijetu. Prijateljski raspoloženi prema nama zato što mrze Srbe.

Nije loše za kratko portretiranje, ali ruku na srce previše je starojugoslovenskih stereotipa tipa: Topli Muslimani, vreli Srbi, bahati crnogorci, hladni Slovenci....
Muslimani nisu zbunjeni oni su u nacionalnom uzletu, daleko od traume, zapravo, bahatost bih prije dodjelio njima nego crnogorcima, koji su onako u prosjeku žešče seljačine, čast izuzetcima sa primorskom populacijom koja ima dosta sličnosti sa dalmatinskom Hrvatskom.
Slovenci su hladni, da, i to je jugoslovenski arhetip, ali sve dok ne zadobiješ njihovo povjerenje; Osobno sam živio blizu dvije godine u Sloveniji točnije u Ljubljani i odatle nosim uistinu izuzetne impresije, ali svakako da su Slovenci, u biti veseli, pametni i rodoljubivi, sa izraženim osjećajem za slovenščinu, jezik, prirodne ljepote i opčenito ljubav prema svojoj zemlji...
Najljepše nove godine slavio sam sa Slovencima, ispjevao se popevki, polki, ali i svjetskih evergrina, pa i bosanskih sevdalinki i najljepših dalmatinskih melodija i dobro jeo i još bolje pio, a iznad svega se sjajno družio..., da, istina sa solidnim slovenačkim jezikom, kojim baratam i mojim čestitim hrvatskim imenom.
Makedonce sam doživio kao izuzetno gostoljubive, dobre i jako muzikalne osobe, koje se znaju tako sjajno družiti i sa malo su zadovoljni.
Zapravo mada poznajem dosta makedonaca nikad niti jednog među njima nisam čuo da je jadio, kukao ili ječao, sve podnose sa nekim smirenim izrazom na licu i sa puno unutarnje snage, koja proističe iz onih prelijepih glazbenih 7/8 takta njihove narodne glazbe, koja u jednom djeliću sekunde zategne, pa onda otpusti i taj "teško to" ritam ima svoj nenadmašni šarm.
Prosječno su siromašni, možeš misliti kad to kažem ja iz BiH...dobro malo šale...

U biti, zanimljivo mi je istraživati ljude i kako sam puno putovao, naučio sam u ljudima tražiti dobrotu i iz njih izvlačiti ono najbolje.

Boravio sam neko vrijeme i u Srbiji, recimo Srbe sam doživio kao jako prijatne ljude, srdačne, duhovite, rekao bih kao tipične europljane, jer su u biti i večinom to obazovani ljudi, jasno u sredini u kojoj sam se kretao, tako da svaka generalizacija otpada i koji su na mene ostavili sjajan dojam.
Beograd me je dojmio jednako kao Zagreb, Pariz ili Minhen...
Upoznao sam i par zalupanih srbendi, kojima je rat još uvijek na pameti i oni eglenišu od Kosova do devedesetih i ratova u koje su ih navukli amerikanci i CIA...uglavnom svi su krivi, a Srbi su žrtve vatikanske urote i masonerije...
ali to je polusvijet koji je istina još uvije u nezanemarljivom broju, ali čija filozofija pomalo umire...

BWA
01-12-2014, 15:24
u vojsci sam bio sa likom iz Jajca, poginula su mu dva brata, jedan od srba drugi od muslimana i on tvrdi da su citiram "...muslimani zajebaniji..."

kako nisu bili zajebaniji kada su imali masu raznih mudzahedina koji kada te uhvate iztranziraju na komade..

DzoniBG
01-12-2014, 17:04
Makedonci - veseli i priprosti ljudi, daroviti za muziku, pesmu, kafanu...najblizi narod Srbima juznjacima...ne upustam se sa njima u neke ozbiljnije razgovore, ali za drustvo i provod su zahvalni...

Albanci - tesko je izdvojiti ista pozitivno...dobri su radnici, kad ugovoris posao sa njima nece izdati...vredni su, lojalni, drze do reci... sve ostalo sto mislim o njima, preskocicu...

O Bugarima, Rumunima i Madjarima nemam nikakvo misljenje, niti me zanimaju, niti se trudim da ih upoznam... kao da zive na drugom kontinentu...

Hrvati - rivali, neprijatelji...i bliski i daleki istovremeno...znamo se i previse dobro, pravili smo i rusili zajednicke drzave, pustali krv jedni drugima u svakoj prilici... 1 na 1 je sve ok, tu se vidi sve ono sto je blisko i jezicki i kulturno... ali kao grupe, narodi... sto dalje jedni od drugih...

Muslimani - uz Makedonce narod najslicniji Srbima...ako odstranimo religiju na trenutak, razlike su minimalne... gostoprimljivi, tvrdoglavi, drkadzije, depresivci i veseljaci...koncentrat balkanskog mentaliteta...sukob sa njima je bio najintenzivniji i najkrvaviji bas zato sto smo toliko slicni... ja ih licno ne mrzim, nekad su mi cak i dragi... ali nismo prijatelji niti cemo ikada biti kao narodi...kao pojedinci, za mene nema problema...

Crnogorce ne smatram kao poseban narod, to je jedno krilo koje uz Hercegovce nam daje dodatni gorstacki stih...

Slovenci su mi uvek bili bezvezni... skroz su mi fejk, nisam imao zelju nikad ni da popricam sa nekim od njih. To je neki drugi svet...

Inkvizitor
01-12-2014, 18:34
Hrvati - rivali, neprijatelji...i bliski i daleki istovremeno...znamo se i previse dobro, pravili smo i rusili zajednicke drzave, pustali krv jedni drugima u svakoj prilici... 1 na 1 je sve ok, tu se vidi sve ono sto je blisko i jezicki i kulturno... ali kao grupe, narodi... sto dalje jedni od drugih...

To čak nije ni istina hrvatsko-srpski sukobi počinju tek u 20 stoljeću. dok nešto tinja krajem 19 stoljeća.

Zanimljivo je da u ranom periodu iako graniče, nema ratova Srba i Hrvata..čak pomaganja.

Vjerovatno ih ne bi mi bilo da nije srpske megalomanije..Osmanlije su svemu uzrok i pomjeranje Srba na zapad..bez Osmanlija ne bi bilo sukoba Srba i Hrvata..

Neuspesi vizantiski dovedoše u Carigradu do velikih promena. Na čelo države dođe zapovednik flote Roman Lakapen, 919. god. kao savladar i posle tast maloletnog cara Konstantina Porfirogenita. Ta promena uvredi Simeona, koji je imao ugovor s Vizantijom da njegova kći postane njihova carica i da tako on sam dođe do uticaja u Carigradu. Novi rat bio je neizbežan, i počeo je vrlo brzo. U to vreme nalazio se u Carigradu srpski knežević Zaharija, sin Pribislava, prvenca Mutimirova, koji se pred Petrom bio sklonio u Hrvatsku. Vizantiska diplomatija ponudi Zahariji, da s njihovom pomoću izvede prevrat u Srbiji i sruši bugarskog štićenika Pavla. Grci su očevidno hteli da Bugare zaposle na toj strani i odvrate od Carigrada. Zaharijin pokušaj nije uspeo. Sam Zaharija bi uhvaćen i poslat u Bugarsku, gde je čuvan u okovima (920/21. god.). Ali malo iza toga uloge se potpuno menjaju. Sigurno potaknut grčkim obećanjima, a možda i izazvan kakvom surovošću Bugara, sam Pavle se digao protiv Simeona. Ali, kao i drugi pre njega, nemade uspeha. Simeon posla sa svojom vojskom protiv njega Zahariju, za koga je držao da ga je bavljenje u Bugarskoj naučilo pameti. Pavle bi zbačen, a Zaharija dođe na vlast, 922. god. Ali Zaharija nije bio prijatelj Bugara. Njihov pritisak opredelio ga je brzo, da nastavi svoje ranije veze s Vizantijom. Kao povod za novi stav njemu je dobro došao jedan ustanak u samoj Bugarskoj, koji je izbio 923. god. Da li je on dao kakve pomoći ustanicima i da li je imao uopšte kakvih veza s njima ne zna se pouzdano, ali je sigurno da se sam opredelio protiv Simeona. S toga Simeon uputi u Srbiju jednu kaznenu ekspediciju, kojoj behu na čelu Teodor Sigrica i Marmaj, one iste vođe koje su s Pavlom Branovićem i ranije dolazile tamo protiv Petra. Srbi suzbiše tu vojsku s velikim bugarskim gubicima; u borbi im padoše obe vođe. Kao dokaz svoje pobede Zaharija posla u Carigrad njihove glave i oružje. Kivan radi tog poraza, Simeon posla u Srbiju novu, znatno jaču vojsku, i uza nju, tobože kao novog kandidata za presto, Klonimirova sina Časlava. Zaharija se prepade od te nove sile i, ne smejući da je sačeka u zemlji, pobeže u Hrvatsku. Srbija je, ipak, mogla da dade otpora; Bugari su bili dobro obavešteni o svom prošlom porazu. S toga ponovo pribegavaju lukavstvu. Pozivajući srpske župane da dođu na jedno određeno mesto i prihvate svog novog vladara Časlava, oni su se kleli, da ne misle ništa rđavo. Zaboravivši sličnu lakovernost Petrovu, Srbi poverovaše i dođoše na to mesto. Tu vođe biše odmah pohvatane, a obezglavljen narod posta lak plen bugarskog napadaja. Bugari uđoše u Srbiju, pohvataše tamo velik deo stanovništva "od malog do velikog" i odvedoše ga u Bugarsku. Jedan samo deo, zapadni svakako, uspeo je da se spase u Hrvatsku. Ovo zaštićivanje Srba i veze Hrvata s Vizantijom izazvaše Simeona da krene vojsku i na Hrvatsku, ali je u tom pothvatu bio zle sreće. Hrvatski kralj Tomislav s uspehom je odbio bugarske napadaje, preduzimane, istina, na toj daljini, s nevelikim snagama. Srbija je međutim postala obična bugarska pokrajina

usuput ti Džoni nisi nisi baš najbolji primjer..za ono daleko im kuća..;)

NorthStand
02-12-2014, 04:03

što bi ti zamjerili? ionako rijetki pišu na forumu, i svaka komunikacija je dobrodošla. nego moram primjetit, da si dosta dobru kvalifikaciju naroda napravio, odnosno opis navedenih. :north

RockyMarciano
02-12-2014, 12:16
što bi ti zamjerili? ionako rijetki pišu na forumu, i svaka komunikacija je dobrodošla. nego moram primjetit, da si dosta dobru kvalifikaciju naroda napravio, odnosno opis navedenih. :north

Hvala bro. Trudim se, po uzoru na Vrhovnika na mom avataru, uvijek pratit što se događa oko nas.

DzoniBG
02-12-2014, 13:06

To čak nije ni istina hrvatsko-srpski sukobi počinju tek u 20 stoljeću. dok nešto tinja krajem 19 stoljeća.

Zanimljivo je da u ranom periodu iako graniče, nema ratova Srba i Hrvata..čak pomaganja.

Vjerovatno ih ne bi mi bilo da nije srpske megalomanije..Osmanlije su svemu uzrok i pomjeranje Srba na zapad..bez Osmanlija ne bi bilo sukoba Srba i Hrvata..

usuput ti Džoni nisi nisi baš najbolji primjer..za ono daleko im kuća..;)

Nisam rekao da su sukobi bili od vajkada...

Ovo oko sukoba zbog osmanlija je nategnuta teza...ko zna sta bi tu bilo jos u 500 godina.

Bila su 3 medjusobna rata... u dva svetska ste napadali i istrebljivali Srbe, u ovom zadnjem je bilo obrnuto...iz ovog jednostavnog primera vidi se koliko je prica o velikosrpskoj azdaji fabrikovana...pravite se naivni i nevini...

Ovo zadnje sto si napisao...rekao sam kao narodi i grupe...sto dalje... ovako privatno, nemam nikakav problem sa Hrvatima, naprotiv...ti to znas, nema razloga da dokazujem to...

Inkvizitor
02-12-2014, 13:40

Ovo oko sukoba zbog osmanlija je nategnuta teza...ko zna sta bi tu bilo jos u 500 godina.

Bila su 3 medjusobna rata... u dva svetska ste napadali i istrebljivali Srbe, u ovom zadnjem je bilo obrnuto...iz ovog jednostavnog primera vidi se koliko je prica o velikosrpskoj azdaji fabrikovana...pravite se naivni i nevini...

Ovo zadnje sto si napisao...rekao sam kao narodi i grupe...sto dalje... ovako privatno, nemam nikakav problem sa Hrvatima, naprotiv...ti to znas, nema razloga da dokazujem to...

Toliko smo vas istrebljivali da nigdje niste izgubili većinu nego ste je čak dobili i tamo gdje je niste imali.

Inače ste vi u 2. svj. ratu brali ljubičice. Čiča Draža Gandhi i te priče sa RTS -a jel..

Grunf
02-12-2014, 14:05

U drugom svjetskom ratu su prvi Srbi krenuli s istrebljivanjem Hrvata. I na kraju kad su navodno Hrvati istrijebili Srbe, Srbi su povećali postotak u svim istijebljenim općinama, a Hrvati su nestali iz velikih dijelova Korduna, Like, Banije, Zapadne Bosne, istočne Bosne.

NorthStand
02-12-2014, 16:15

tipičan primjer srpske mitomanije :bravo

AU je bila naša država, i ako smo se borili za niz drugih država u povijesti, ne vidim šta bi bilo sporno i da smo tad borili za AU? na kraju krajeva, jel predbacujete srbima iz bosne i hrvatske borbu u AU vojsci? ne, vi to predbacujete samo hrvatima, 2 svijetski rat ste kumovali vi i komunisti tragediju na ovim prostorima, vi s onim hegemonističkim ponašanjem u prvoj kraljevini jugoslaviji, ste prouzročili radikalizaciju u hr i dolazak ustaša na vlast uz pomoć sila osovine, a tito i njegovi komunistički imbecili su kumovali građanskim ratom i još većim ljudskim tragedijama, te još jednim totalitarizmom koji je opet rezultirao ratom 1991. dakle svaki put, kad ste hrvate na silu uguravali u jugoslaviju i zavodili hegemoniju izazvali ste krvoproliće, razlika je samo u tome što su u 2 svijetskom ratu hrvati imali građanski rat, gdje je hrpa ne baš svijesnih hrvata među kojima i tuđman ko mulac koji očito ništa nije razumio kad je stavio petokrakicu na glavu udario protiv vlastite države. kakva god da je bila ta ndh, imala je daleko bolji status nego što je to imala hrvatska u sklopu bilo koje jugoslavije, a pogotovo one komunističke, sad ja pitam sve što seru po NDH, jel bolje živjet u "banovini hrvatskoj" ili NDH? odnosno jel bolje živjet u SRH, ili NDH? mislim da je jasno poprilično da nijedna jugoslavija kao ni ti komunistički propaliteti nisu kreirali ništa dobroga za hrvatsku, a to što nam jedan dio naroda opijen tom borbmo svojih očeva i djedova ili njih samih za te jugoslavenske kretenarije opravdava to to je drugi par rukava, ja ko Hrat nikad neću prihvati borbu protiv moje države, i nikad mi nekakve petokolonaši koji stavljaju petokrake na glavu u kvazi borbi protiv fašista, a zapravo protiv vlastite države i utapanja iste u nekakvu jugoslaviju, neće biti nešto čime ću se ponosit. Jugoslavija je uvijek bila tamnica i okupator hrvatske države, uvijek su nas u tim unijama državnim podređivali tuđim prevlastima, srbima ili nekom drugom sasvim nebitno. a to što i danas neki kao riječki gradonačelnik Obersnel slave "oslobođenje 1945" je samo i jedino njihova stvar, i dokaz da nemaju niti malo pijeteta ne prema žrtvama hrvata iz tog rata, već prema žrtvama iz ovog, svatko tko cijeni žrtve domovinskog rata ne pada mu na pamet slavit nekakvo "oslobođenje" 1945 koje je prouzročilo tolike ljudske tragedije na ovim prostorima, a što se kasnije događalo u Jugosalvija svima je poznato, kao što je i svima poznato što se događalo u domovinskom ratu, i onda mrtvi hladni usporede partizane koji su tvorci sveg tog sranja i koji su neupitno zločinačka vojska, ništa manje nego ustaše koje su zabranili partizane eto nisu valjda zaboravili jadni da su komunisti isto radili zločine kao i fašisti, pa imaju malo čudne kriterije. sveu svemu, nitko srbe nije trijebio, niti manje niti više nego su oni to zaslužili. da zaslužili, jer ste svaki put krenuli prvi i svaki put ste priv napravili zločine ne nad hrvatima, već svima u okruženju to što vi živite u nekom svom svijetu kao i ove naše jugoslavenčine ovdje, pa ignorirate sve ranije navedeno definitivno nije moj problem. niti bi se ijedan hrvat trebao zamarat time što misle srbi i jugonostalgičari koji plaču za jugoslavijom titom, i tim valjda pokoljima hrvata, veliki su oni hrvati to upravo pokazaju time što slave oslobođenje 1945. ako im je već NDH fašistička tvorevina, onda bi im trebala biti mrska jugoslavija najmanej koliko i NDH jer je komunistička totalitarna država, ali ne tu vrijede neki drugi "aršini" kao što je i Srbima bila prihvatljiva jer su oni mogli širit na ove prostore još jače, naravno zato ste se i borili protiv NDH, jedino je nejasno zbog čega su hrvati išli u zagrebački korpus 10? ah da, rasizam fašizam ah ti moralni pošteni hrvati, sere mi se od tog našeg kretenskog glumatanja morala i poštenja, zapitajte se kada bi se židovi odrekli svoje države zbog zločina nad palestincima, i bilo tko drugi to ipak mogu samo hrvati, zato i jesmo idiotska nacija, svaka čast domoljubima kojih ima ali ja se obraćam ovim idiotima koji se bore za jugoslavije i ostale državne unije koji su bili spremni služit svima samo ne hrvatskoj i hrvatskom narodu. tu je naš problem, što imamo previše idiota koji misle da su jako pametni i moralni, i da su bolji eto od tih ustaša, jebale ih ustaše, kao da smo se mi borili u ustašama zbog fašizma rasizma i koncentracijski logora, to je došlo u paketu s našom borbom za državu, i svi koji seru nešto po tome dobro su toga svijesni. zato i seru samo da bi kompromitirali našu legalnu borbu za državu, koju bi svaki narod htio, kurdima ne daju državu isti ovi što nama popuju za ustaše. a onda će se čudit kada isti ti kurdi jednog dana posluže nekom zločincu, kao što je to poslužio Pavelić da bi kreirao NDH. svi oni sve jako dobro znaju, ali se obožavaju pravlit glupi, zato nabijem taj licemjerni zapad na kurac, bilo bi nam najpametnije da se okanimo svih i da gledamo svoja posla, ali smo premali i nemamo nikakvog utjecaja čak ni na sebe a kamoli na druge.

ja imam problema s srbima samo onda kad negiraju očito, a to je ovo što ti radiš, Jugoslavije su bili vaši hegemoni odnosno britanski projekt koji je od samog kreiranja imao za cilj srbiju i srbe postavit ko dominantan faktor u toj državi, obadvije jugoslavije su tome poslužile, a priča o Titi ko "najvećem hrvatu i državniku" je i danas aktualna kod ovih jugo imbecila, jer se oni hrane time da je eto najveći jugosloven bio hrvat, suvišno je pričat o ljevici u hrvatskoj takve retarde majke rijetko rađa. inače je ljevica svugdje u svijetu radikalno imbecilna, ali ova naša stvarno nadilazi sve usporedbe i s onim crvenguzim majmunima pavijanima iz afrike.

NorthStand
02-12-2014, 16:57
i samo da još ovo naglasim, kad je NDH u pitanju, da svaka država odbaci svoju državnost zbog zločinačkog režima, nijedna država ne bi postojala. prve SAD VBritanija Francuska Rusija, trebam li pričat koji kontinuitet zločina imaju navedeni nad drugim narodima? o čemu mi pričamo, a tu će nama vadit mast, jer smo prvi put u svojoj povijesti do tada ustali za svoju državu, 1941 ne trebali smo opet jahat skupa s njima protiv nekih njima mrskih neprijatelja da bi bili opće prihvatljivi, ma ja nemam nikakve dvojbe niti najmanje da bi bio ustaša, ne zato jer sam rasist i mrzim židove srbe ili nekog trećeg, već zato jer želim svoju državu, i zato jer mrzim jugoslaviju u bilo kakvom obliku jer mrzim državne unije s drugim narodima i državama koje nama kulturološki ne pripadaju, teza da smo mi i Srbi slični je dovela do ovakvih odnosa, i dovela je do ovih krvoprolića, mi nismo uopće slični i taj mit isto treba rasčistit jednom za svagda. dapače, najbolje se podnose narodi koji nisu slični ali koji su dosta udaljeni jedni od drugih, eto npr irci i škoti nisu slaveni ali mi se s njima odlično slažemo, Škoti su u kurcu ko mi jer imaju svoje "jugoslavene" koji su za "njezino visočanstvo" kao što su neki naši za "srpskog kralja" i Titu "najvećeg hrvata" koji valjda sasvim slučajno baš hrvate ubija i progoni, i baš nad hrvatskom se iživljava i provodit hegemoniju, kao što je i "sasvim slučajno" baš na teritoriju NDH podigao komunistički ustanak, tobože nekakav antifašistički za "oslobođenje". srećom mene takvi degenerici i djeca od takvih neće učit povijest, jer to njihovo nakaradno jugoslavenstvo u moju glavu nikad neće ući. Tito je bio mrzitelj hrvatske i hrvata, a oni se opterećuju time što bi mi pričali talijanski ili mađarski, ma zamisli tragedije, a ako pričamo "srpsko hrvatski" onda je to ok jel da jugoslavenski propaliteti? ne mogu riječima opisat koliko mi se gadi ta naša odnarođena klika, ti orjunaši partizani i ostali očito je da ti ljudi nemaju trunke nacionalne svijesti u svojoj glavi, a uzimaju si za pravo srati po ustašama i ndh, po ustašama kojima barem nije falilo nacionalne svijesti, jer da je ne bi se ni borili za NDH. meni je i to dovoljno, da zaključim tko je tada bio normalan, sigurno da u odnosu između partizana četnika i nemaš neki izbor nego otić u ustaše. zato je većina hrvata i išla u ustaše, svijesna da su partizani čista utopija s svojom tezom o nekoj ravnopravnosti naroda i slične idiotarije, šta će nama ravnopravnost "jugoslovenskih" naroda kad već 1941 odnosno 1945 smo mogli živjet u svojoj državi gdje smo mi većina i gdje mi dirigiramo političke okolnosti? ne, nama je trebao Tito ko kujica ovih savezničkih sila, koji će nam tu glumatat velikog vojskovođu i državnika, a naravno sve uz odobrenje ovih s zapada koji takve glumce uvijek rado gledaju u "svojim filmovima". a Hrvati ko Hrvati, ni previše pameti ni previše časti, pa udariše na NDH ko da je Jugoslavija ko da je Velika Srbija skupa s srbima s grmeča kozare i naravno banovine i like, milan basta junački sin problem je što tim jugoslavenima "nije bitna nacionalost" osim ako si "ustaša". kako reče skater, " za netolerantne, nema tolerancije "

i te priče o srpskom istrebljenju u NDH, su kumovali ovi naši domaći komunistički idioti, to je njihovo maslo to rade i danas i danas nam nameću nekakvu genocidnost, a ja im kažem kud sreće da su vas fašisti sve izrezali na komadiće. trebali su, onda bi manje srali idioti jedni idiotski. vi i vaša genocidna mržnja prema hrvatskoj državi, ali ajde neka još jednom izazovu građanski rat prisjest će im i tito i jugoslavenstvo za sva vremena, bit će to malo drugačije nego prošli puta. a i s srbima će se u budućnosti malo radikalniej vodit poliitčka suradnja, a ne da se non stop podilazi istima zbog "regije" čitaj "jugoslavenstva" vodećih političkih elita u hr. i onda netko još sere po fašistima, pa kud sreće da su ih sve podavili, danas ne bi morao gledat ovu sapunicu zvanu ZG-BG, jebo vas beograd i srbi više, preselite k njima odite kod šešelja i nikolića zagrlite se i naguzite. kad vam je tako milo s tim srbima, a nas ostavite jednom za svagda na miru i van tih srpsko jugoslavenskih odnosa, TITI je trebala Jugoslavija jer je želio vladat velikom državom, grabio je teritorije a ne oslobađao teritorije, njega ko komunista je zanimala hegemonija a ne sloboda. kao i Srbe, zato se 200.000 srba i borilo u partizanima za njega, zato im je svijesno prepustio dominaciju u SFRJ. a oni i danas to pravdaju, i dođe Tuđman pa se još i on kiti u saboru i poziva na to kako se moramo pravdat pred svijetom da smo imali "najveći antifašisti pokret" u regiji, je to je baš nešto čime se možemo pohvalit. :facepalm. definitivno je i Franjo imo određene komplekse prema toj svojoj partizasnkoj titoističkoj prošlosti, zato je i dozvolio da nam u ustav uđe zavnoh i slična sranja, na koja se danas ovi crveni kmeri pozivaju i onda imaju legalitet slavit nekakve brezovice i srbove jer to je "antifašizam" pa dobro i Pavelić je bio antikomunist antijugoslaven domoljub, eto može onda i naša država pozivat se na raskidanje svih pravno političkih sveza s SFRJ, pa na konto toga počet obilježavat 10. TRAVNJA I POGLAVNIKOV ROĐENDAN HA ŠTA MISLITE MESIĆU I DRUGOVI?

svi u svijetu svi, pa čak i jedan dio ovog foruma pati od kompleksa zvanog 2 svijetski rat, svi su iskompleksirani i ne shvaćaju da nas ti idioti i s zapada i s istoka i naši domaći izdajnici namjerno opterećuju za tuđu računicu tim povijesnim nebulozama, jedino što je binto je to da se Hrvatski narod izborio za svoju državu, a tito i slični degenerici će ostat samo tamna mrlja u našoj prošlosti. ljudi koji se nikad nisu borili za "hrvastku stvar" za mene su govna, i ništa više. i kada većina hrvata na politku počne tako gledat, sebično jer je politička sebična, amrikance boli kurac za mir u svijetu oni ratuju zbog sebe a ne zbog mira u svijetu, tek tad će nam biti bolje ko državi i narodu. Srbi s time nemaju problema, jer su sebična i egoistična nacija koja si umišlja da je razlog što se zemlja okreće oko sunca. tako da, a mi Hrvati patimo od velike doze destruktivne naravi, i zato slavimo partizane koji su oličenje tog kvislinšizma i izdajništva. pustimo mi po strani što je dio teritorija stvarno bio okupiran, to ne mjenja narav i bit borbe komunističkog partizasnkog pokreta. i to pozivanje na isti, samo zato jer su neki ugledni i zaslužni Hrvati bili dio istog, kod mene ne vrijedi ni pišljivog boba. jer je ta borba bila totalna promašena, i hrvatskom narodu i državi donjela daleko više zla nego dobra i koristi. a omogućila srbima da dođu u poziciju, da mogu izvrši agresiju na nas 1991. ja to nikad neću zaboravit, to je maslo te "antifašističke slobode" i borbe!

i zato se ja time ne kitim, već to prezirem. isto tako mi nije jasno to srpsko mitomiziranje, ako ste svi otišli u partizane i dio u četnike, šta ste očekivali kakav će tretman ustaške vlasti i NDH imat prema vama? i to na teritoirju NDH, gle čuda i partizani i četnici namjerno došli klat na teritorij NDH, tobože kvislinške države koja nikad nije postojala, pa koji kurac ste se onda svi nagurali u borbu na teritoriju iste kad je to država koja ne postoji? eh mitomana, kakvih sam se ja sve budalaština naslušo o NDH, ali nećete nikad ovom narodu osporit pravo da se bori za svoju državu, zato vam ne dam nikome na ovome svijetu, da mi brani pravo da branim pravo hrvatskog naroda za borbu za svoju NDH. to je bit, i to je ono što smeta ove kvazi hrvate koji se kite nekakvim antifašizmom kao smeta im fašizam NDH, ne smeta vama fašizam vama smeta sve ono što kvari regionalno jugoslavensko talasanje, a tu je Pogalvnik bio neprikosnoven on je klanjima srba omogućio da se ta utopija jugoslavija ne održi na životu, upravo su Srbi ti koji klanje srba u NDH i danas koriste za obračun protiv hr, i to je ne dobro već odlično, jer to je razlog zašto je i došlo do raspada SFRJ, "merci Srbija, voljeli smo srbiju kao što je i ona voljela nas!" :de

BWA
02-12-2014, 18:24
Slovenci-supci koji kao glume da su nam prijatelji i prijateljski nastrojeni slihtaju se a onda kada udju na stadion pevaju malo vas je pickice :kez

Muslimani-mnogo furaju na Tursku te lazu ljude da su im Turci pretci a niko ne zna turski,kada nisi njihov hoce da te ubiju,kada ulaze u dzamiju oni se izauvaju nek idu u Saharu tamo nek se kuvaju:kez

Hrvati-podeljeni u dva tabora na ustasoide i leve domoljube,ovi prvi su hard core nacionalisti ti bi samo ubit,zaklat a ovi drugi smatraju da je NDH najveca istorijska greska Hrvatskog naroda i da je Ante prodao Dalmaciju Talijanima, zajednicko im je da i jedni i drugi ne vole Srbe :kez

Crnogorci-ko su ti bese?

Makedonci-ima normalnih ima porbugarskih nastrojenih pa kada odes u Skoplje na tekmu psuju ti majku srpsku,prete rezanjem grkljana i ubicemo vam kralja ponovo.Sad se loze da su unuci Aleksandra Makedonskog pa im Grci ne daju da im kradu istoriju,a ne daju im i ime pa ih ovi mrze strasno iako u istoriji sa njima nisu nijedan metak ispalili.

Bugari-taj Turski dolguje san..

Rumuni-nasa braca Vlasi,nisu priznali Kosovo al nesto muljaju tamo oko Timocke krajine.

Madjari-po njima Madjarska je cela Slovacka,pola Rumunije,Vojvodina preterase ga,voleo sam pre njihove nocne filmove ali utanjili su ga u poslednjih 10 godina, svi su ridji skoro i imaju neki cudan naglasak nama smesan.

Albanci Siptari-jedino za sta im skidam kapu to je doslednost,kada se dogovore za nesto nema sanse da te zajebu,posteni su radnici,za sve ostalo to je jos plemensko doba.

toliko od mene :zubo

NorthStand
02-12-2014, 18:58
partizani obožavaju srbe, šta je tebi? nema većih ljubitelja srba i srbije odnosno srpstva, od hrvata antifašista odnonos jugoslavena, to su najveći hrvatomrsci a najveći srbofanatici, koji pričaju o ndh od danas do sutra, smrt fašizmu i tome slično navijaju da se srbi vrate na ex okupirana podrućja od RSK, to su sve klasični komunistički idioti koji iz dana u dan pokazuju da partizani nisu nikakvi antifašisti niti borci za našu stvar, već degenerici koji ni danas ne mogu bez jugoslavije. i da su oni oslobađali NDH od ustaša, onda bi to čovjek moga shvatitr ali oni su uništili NDH i stvorili Jugoslaviju, dakle spikica o tome kako je neka država zločinačka i da zato treba biti uništena kod mene ne prolazi, partizani morat ćete se malo jače napet, jer onda ni vaša Jugoslavija ne bi mogla biti proglašena jer je također genocidna i zločinačka tvorevina koju je priznao cijeli tzv "civilizirani" zapadni svijet, na kojeg se fino onako muževno i drčno poserem, u duhu fašizma i nacizma i katolibanstva i klerofašizma i svih nas genocidnih hrvata koji mrze genocidno opako jugoslaviju i sve ono zlo koje je ona donjela našem narodu, NIKAD VIŠE PARTIZANI NIKAD VIŠE, JEDNOM STE NAS SJEBALI DVA PUTA NEĆETE!

Humphrey
02-12-2014, 19:44
Jedini narod kojeg poštujem su Albanci,sve ostalo je za ništa. Tu nažalost ubrajam i nas.

Uroš
06-12-2014, 14:31
Ovakve stvari su klizav teren, hteo-ne hteo čovek upada u generalizaciju i stereotipizaciju. Uz to, ovde imamo paradoksalni dodatak svemu da je masa Srba znatnom dijelom ponikla iz hrvatskog etničkog korijena. Tako da mi Srbi kad dajemo karakterizacije ovih naroda često nesvesno karakterizujemo i sami sebe... Uz ove gore ograde, ovo je neka moja tipizacija:

Slovenci - mentalitetom najbliže što jedan slovenski narod može prići Germanima. Distancirani, proračunati, nepoverljivi, ali i nekonfliktni. Poslovan i vredan narod. Narod koji u ovom našem okruženju najviše voli prirodu, što se vidi i u uređenosti okoline, srasli su sa prirodom i vole i cene kao najveću dragocenost taj komad zemlje što imaju. Veseli su ali ne na onaj slovenski način, više germanski, u smislu da proračunaju kad i kako da puste ventil i da se opuste.

Hrvati - uzak, skučen narod. Kompleks niže vrednosti. Hroničan nedostatak samopouzdanja i tu 10 pobeda i tzv. domovinskih ratova neće pomoći. Na mikro-nivou, kao pojedinci, mislim da su u proseku čestitiji od recimo nas Srba, taj katolički moral i bogobojažljivost ima uticaja i na ponašanje, što se ogleda i u poslovnim kontaktima gde koliko sam čuo od par ljudi iz ličnog okruženja svi su hvalili korektnost u poslovanju i spremnost na dogovor. Nije to ona slovenačka poslovnost, nivo ispod toga. Nisu lafovi i za neko opušteno druženje, upravo zbog te mentalne skučenosti i nekih auto-inhibicija, zadnji su na listi s kojima bih otišao na piće. Hrvatice su jako lepe žene, ali kao da im fali šarma, možda zato što su u principu rezervisanije a možda i tu ima uticaj katolički moral i vaspitanje.

Bošnjaci - "smijehom strah pokrijem uvijek" peva Merlin, to ih najbolje opisuje. Ta veselost je jedna kulisa iza koje se najčešće krije strah, veliki i nepatvoreni strah od neposrednog okruženja, ponajpre od nas Srba. Otvoreni su, druželjubivi, ali to je po meni posldica više nekog nacionalnog osećaja ugroženosti i usamljenosti (jedini autohtoni evropski muslimanski narod), zato i žele društvo u smislu izvidnice dokle mogu da idu, kao da žele da se uvere da im nećeš ništa. Veliki jugonostalgičari, po meni dominantno iz ovog gore razloga - da ne budu sami. Iako deluju ponosni na to što su muslimani, ne bih se zakleo da kod dobrog dela njih duboko u sebi nije prisutna stigma izdaje, osećaj "prodaje vere za večeru". U proseku su duhoviti ljudi, vole popiti, vole zagalamiti, iz keca bih sa Bošnjakom otišao u kafanu.

Šiptari - bezvredan narod u svakom smislu.

Makedonci - veseo, razdragan a u isto vreme i melanholičan narod, "t'ga za jug", taj fazon. Srdačni i gostoljubivi. Strahovita kriza identiteta.

skater
06-12-2014, 18:34
dodatak svemu da je masa Srba znatnom dijelom ponikla iz hrvatskog etničkog korijena

Prvi Srbin koji nije rekao da su Hrvati zapravo Srbi katolici, ne samo to, nego tvrdi kako je masa Srba ponikla od Hrvata. Svašta ću još pročitati.

Slovenci - mentalitetom najbliže što jedan slovenski narod može prići Germanima. Distancirani, proračunati, nepoverljivi, ali i nekonfliktni

Čuj, nekonfliktni. Zato jer su pizde koje konflikte rješavaju podmuklo. Oni su alpski četnici i pudlice. Žene im jebu Srbi i "Bosanci" (muslimani). Slovenija je puna Srba i Bosanaca. Uzeti u obzir da kada se naiđe na neki provokativni šovinistički slovenski komentar na hrvatskom portalu, da se možda radi o nekom prikrivenom čefurju a ne Slovencu mada ima i dosta takvih.

ali kao da im fali šarma, možda zato što su u principu rezervisanije a možda i tu ima uticaj katolički moral i vaspitanje.

Valjda bi trebale biti kurve kao Mađarice i Čehinje pa bi imale više šarma. Moguće da ima utjecaja katolički moral i odgoj, ali i odnos društva prema kurvanju pa se Hrvatice kurvaju prikriveno to jest bile bi promiskuitetne ali da se ne dozna.

Hrvati - uzak, skučen narod. Kompleks niže vrednosti

Koliko možda Hrvati imaju kompleks niže vrijednosti, toliko Srbi imaju kompleks više vrijednost što se najbolje očituje u riječima Jovana Deretića, "da nisu bili Srbi pre ameba ko bi krstio amebe, jer ameba je srpska reč".

Uroš
06-12-2014, 22:24
Prvi Srbin koji nije rekao da su Hrvati zapravo Srbi katolici, ne samo to, nego tvrdi kako je masa Srba ponikla od Hrvata. Svašta ću još pročitati.

Naravno da to nisam rekao, vrli urednik mi je prepravio rečenicu u kojoj sam rekao da su svi južnoslovenski narodi (s izuzetkom Alpskih Srba i Bugara) u manjem, većem ili isključivom delu jednog etničkog korena, zna se kojeg.. Ali pusti Inkvizitora, očigledno mu malo za sreću treba..

Uroš
06-12-2014, 22:27
Koliko možda Hrvati imaju kompleks niže vrijednosti, toliko Srbi imaju kompleks više vrijednost što se najbolje očituje u riječima Jovana Deretića, "da nisu bili Srbi pre ameba ko bi krstio amebe, jer ameba je srpska reč".

Deretić je idiot i pseudo-istoričar, njega potezati kao argument je deplasirano...

Uroš
06-12-2014, 22:29
Čuj, nekonfliktni. Zato jer su pizde koje konflikte rješavaju podmuklo. Oni su alpski četnici i pudlice. Žene im jebu Srbi i "Bosanci" (muslimani). Slovenija je puna Srba i Bosanaca. Uzeti u obzir da kada se naiđe na neki provokativni šovinistički slovenski komentar na hrvatskom portalu, da se možda radi o nekom prikrivenom čefurju a ne Slovencu mada ima i dosta takvih.

Slovenci su dobri asimilatori, čefurji su obično najveći slovenački nacionalisti.

Uroš
06-12-2014, 22:36
Valjda bi trebale biti kurve kao Mađarice i Čehinje pa bi imale više šarma. Moguće da ima utjecaja katolički moral i odgoj, ali i odnos društva prema kurvanju pa se Hrvatice kurvaju prikriveno to jest bile bi promiskuitetne ali da se ne dozna.

Ne mislim nužno na kurvanje, kad sam rekao da im fali šarma više sam mislio na ukočenost i stegnutost u kontaktu.. Ženska kad drži distancu zna itekako da bude šarmantna i na neki privlačna, ovde se više radi o uštogljenosti... Uštogljena ste nacija brate, to je neki generalni utisak.

Inkvizitor
06-12-2014, 22:54
Naravno da to nisam rekao, vrli urednik mi je prepravio rečenicu u kojoj sam rekao da su svi južnoslovenski narodi (s izuzetkom Alpskih Srba i Bugara) u manjem, većem ili isključivom delu jednog etničkog korena, zna se kojeg.. Ali pusti Inkvizitora, očigledno mu malo za sreću treba..

hehe..fino sam ti prepravio. Istinitije je moje nego tvoje.

Šta ste vi sve asmilirali..od Cincara, Vlaha, Torlaka, Makedonaca, Crnogoraca koji s vama rasno veze nemaju, Albanaca, šta ste Hrvata preveli pod Osmanlijskim pokroviteljstvom u srpstvo pa vam je i danas najveći velikoSrbin, Hrvat porijeklom..vi ste europski Amerikanci,,miks svih naroda..

Sami vaši povjensničari govore da u cijeloj Srbiji nakon dobijanja neke autonomije, nakon ustanaka, nema nego par stotina tisuća ljudi..onda je krenulo naseljavanje i pretvaranje u Srbe

Najveći asimilatori na svijetu.

zato ne serkaj..drži se teme ako hoćeš a ako nećeš tako će ti proći svaki post..

caporegime
07-12-2014, 11:18

kako to da jedino vi znate kojeg to korijena i kako to da kad to treba razumno obrazložiti, ili srpski sugovornik samo nestane ili prebaci priču na jasenovac i sl.?
jeli druškane?
ja ću te i opet pitati bole li batine iz proteklog rata toliko dugo da je najbolji melem sam sebe uvjeriti da si batine dobio od "odmetnutih svojih"?
umjesto da drugima pametuješ kako su to sve pokatoličeni srbi(a preko drine pravoslavlja manje nego švedskih potomaka u harlemu) rađe smisli kako da opovrgneš teoriju da su srbi zapravo pripadnici određene socijalne kategorije (servi-sluge) slavenskog porijekla koji su se našli pod bizantom (budući vam osnovna državica uopće ne nosi ime srbije) te kasniji srbi koji zamijenili izumrle serve, a to su maurovlasi odnosno potomci nigga auxiliara i dačkih rugoba koji su uspješno zauzeli prostore koje su i turci kao njihovi gospodari, vojno osvajali.

kompleksašu.

moonlight
07-12-2014, 11:49
Ovakve stvari su klizav teren, hteo-ne hteo čovek upada u generalizaciju i stereotipizaciju. Uz to, ovde imamo paradoksalni dodatak svemu da je masa Srba znatnom dijelom ponikla iz hrvatskog etničkog korijena. Tako da mi Srbi kad dajemo karakterizacije ovih naroda često nesvesno karakterizujemo i sami sebe... Uz ove gore ograde, ovo je neka moja tipizacija:

Slovenci - mentalitetom najbliže što jedan slovenski narod može prići Germanima. Distancirani, proračunati, nepoverljivi, ali i nekonfliktni. Poslovan i vredan narod. Narod koji u ovom našem okruženju najviše voli prirodu, što se vidi i u uređenosti okoline, srasli su sa prirodom i vole i cene kao najveću dragocenost taj komad zemlje što imaju. Veseli su ali ne na onaj slovenski način, više germanski, u smislu da proračunaju kad i kako da puste ventil i da se opuste.

Hrvati - uzak, skučen narod. Kompleks niže vrednosti. Hroničan nedostatak samopouzdanja i tu 10 pobeda i tzv. domovinskih ratova neće pomoći. Na mikro-nivou, kao pojedinci, mislim da su u proseku čestitiji od recimo nas Srba, taj katolički moral i bogobojažljivost ima uticaja i na ponašanje, što se ogleda i u poslovnim kontaktima gde koliko sam čuo od par ljudi iz ličnog okruženja svi su hvalili korektnost u poslovanju i spremnost na dogovor. Nije to ona slovenačka poslovnost, nivo ispod toga. Nisu lafovi i za neko opušteno druženje, upravo zbog te mentalne skučenosti i nekih auto-inhibicija, zadnji su na listi s kojima bih otišao na piće. Hrvatice su jako lepe žene, ali kao da im fali šarma, možda zato što su u principu rezervisanije a možda i tu ima uticaj katolički moral i vaspitanje.

Bošnjaci - "smijehom strah pokrijem uvijek" peva Merlin, to ih najbolje opisuje. Ta veselost je jedna kulisa iza koje se najčešće krije strah, veliki i nepatvoreni strah od neposrednog okruženja, ponajpre od nas Srba. Otvoreni su, druželjubivi, ali to je po meni posldica više nekog nacionalnog osećaja ugroženosti i usamljenosti (jedini autohtoni evropski muslimanski narod), zato i žele društvo u smislu izvidnice dokle mogu da idu, kao da žele da se uvere da im nećeš ništa. Veliki jugonostalgičari, po meni dominantno iz ovog gore razloga - da ne budu sami. Iako deluju ponosni na to što su muslimani, ne bih se zakleo da kod dobrog dela njih duboko u sebi nije prisutna stigma izdaje, osećaj "prodaje vere za večeru". U proseku su duhoviti ljudi, vole popiti, vole zagalamiti, iz keca bih sa Bošnjakom otišao u kafanu.

Šiptari - bezvredan narod u svakom smislu.

Makedonci - veseo, razdragan a u isto vreme i melanholičan narod, "t'ga za jug", taj fazon. Srdačni i gostoljubivi. Strahovita kriza identiteta.

Pa ti nisi izašao iz Voždovca nikada, sad su stvari potpuno jasne...
Tvoj horizont završava na Avali, taman negdje kod Meštrovićevog spomenika neznanom junaku...
A, da su kompleksi zajebana stvar, jesu, za neke i nema lijeka.

Uroš
07-12-2014, 15:39
kako to da jedino vi znate kojeg to korijena i kako to da kad to treba razumno obrazložiti, ili srpski sugovornik samo nestane ili prebaci priču na jasenovac i sl.?
jeli druškane?
ja ću te i opet pitati bole li batine iz proteklog rata toliko dugo da je najbolji melem sam sebe uvjeriti da si batine dobio od "odmetnutih svojih"?
umjesto da drugima pametuješ kako su to sve pokatoličeni srbi(a preko drine pravoslavlja manje nego švedskih potomaka u harlemu) rađe smisli kako da opovrgneš teoriju da su srbi zapravo pripadnici određene socijalne kategorije (servi-sluge) slavenskog porijekla koji su se našli pod bizantom (budući vam osnovna državica uopće ne nosi ime srbije) te kasniji srbi koji zamijenili izumrle serve, a to su maurovlasi odnosno potomci nigga auxiliara i dačkih rugoba koji su uspješno zauzeli prostore koje su i turci kao njihovi gospodari, vojno osvajali.

kompleksašu.

Tako je Kaponja, mi smo Servi, robovi. E sad pazi ovo, vi ste bili pod čizmom i praktično robovi tih istih Serva-Robova kroz gotovo čitav XX vek - šta to govori o vama kao narodu? Kad smo već kod teme karakterizacije naroda je li...

A za ovo "kompleksašu" očekujem izvinjenje, može i neiskreno.

Inkvizitor
07-12-2014, 15:48
Kad su se spominjali Slovenci, ostao sam dužan svoje mišljenje..malo obimnije.

Naime o njihovoj politici mislim sve najgore, tj da su mali Srbi samo što nisu tako brutalni..bar se nadam.

Ali iskoristit će svaku šansu kad mogu da ti ga zavuku što smo dobro vidjeli kod ulaska hrvatske u EU. I imaju sličnu glad za tuđim teritorijem.

na osobnoj razini sma imao samo pozitivne primjere, spremni su pomoć, ne dramatiziraju puno, znaju bit i duhoviti, na svoj poseban način što je i logično.

Drže se dogovora i stvarno su pouzdani, to im je vrlina.

Njihova politika je šovinistička, valjda drugačije ne bi mogli ni opstat...to je rekao Mladen Schwartz i mislim da ih je najbolje opisao..

Jer oni su bili obična njemačka grofovija a sad su jako samosvjestan narod..samosvjesniji od nas Hrvata, nemaju ni promil naših kvislinga po čemu smo mi nažalost valjda svjetski rekorderi u odnosu na brojčano stanje.

uređena su zemlja i uvijek kad bi se vozio kroz Sloveniju imao sam taj osjećaj uređenosti i mira, to se osjeti nevjerovatno nešto..voziti se Slovenijom, to je čisti užitak.

Sa Srbima su se uvijek politički slagali jer su u nama obadvoji gledali smetnju svojim aspiracijama.

Al to što ljudima umjesto "ć" dodaju"č" da bi zvučalo više slovenski..to je meni i dan danas nepojmljivo..

Gledaju samo svoj interes, mislim na njihovu politiku i nikoga ne šljive pet posto i u Jugoslaviji su bili takvi...nema podcjenjivanije nacije sa većim potencijalom..

caporegime
07-12-2014, 16:32
Tako je Kaponja, mi smo Servi, robovi. E sad pazi ovo, vi ste bili pod čizmom i praktično robovi tih istih Serva-Robova kroz gotovo čitav XX vek - šta to govori o vama kao narodu? Kad smo već kod teme karakterizacije naroda je li...

A za ovo "kompleksašu" očekujem izvinjenje, može i neiskreno.

obzirom na ovako "precizan" odgovor koji zapravo uvijek ovako "precizan" kad se očekuje konkretan odgovor na postavljeno pitanje, umjesto kompleksašu mogu ti samo reći-kompleksaščino"

p.s. nisu hrvati nikad bili robovi srba nego onog dijela hrvata koji se generacvijski navikao šurovati s drugima.
s vama smo uvijek pokazali kako vas otresemo kad poželimo ali treba priznati kkao imamo popriličnih problema s kvalitetnim i energičnim otresanjem ovih koje sam maloprije spomenuo.
možda zato jer smo glupo sentimentni pa uvijek vjerujemo u neke "pomirbe" hrvata a možda i zato kad vas otresamo, ovi opisani, ili ne dižu glavu iz mišje rupe ili poput torentea koji baca atletikov šal u kanalizaciju kad vidi navijače reala, glume velike državotvorce.

protiv lažne snage srba je puno lakše nego protiv goleme pokvarenosti i moralne bljutavosti dijela hrvatskog naroda.
uvijek sam tvrdio da je tuđmanova ideja pomirenja hrvata promašena i da je unutarhrvatski građanski rat nešto najbolje što bi zadesili republiku hrvatsku.

RockyMarciano
08-12-2014, 15:32
Kad su se spominjali Slovenci, ostao sam dužan svoje mišljenje..malo obimnije.

Naime o njihovoj politici mislim sve najgore, tj da su mali Srbi samo što nisu tako brutalni..bar se nadam.

Ali iskoristit će svaku šansu kad mogu da ti ga zavuku što smo dobro vidjeli kod ulaska hrvatske u EU. I imaju sličnu glad za tuđim teritorijem.

na osobnoj razini sma imao samo pozitivne primjere, spremni su pomoć, ne dramatiziraju puno, znaju bit i duhoviti, na svoj poseban način što je i logično.

Drže se dogovora i stvarno su pouzdani, to im je vrlina.

Njihova politika je šovinistička, valjda drugačije ne bi mogli ni opstat...to je rekao Mladen Schwartz i mislim da ih je najbolje opisao..

Jer oni su bili obična njemačka grofovija a sad su jako samosvjestan narod..samosvjesniji od nas Hrvata, nemaju ni promil naših kvislinga po čemu smo mi nažalost valjda svjetski rekorderi u odnosu na brojčano stanje.

uređena su zemlja i uvijek kad bi se vozio kroz Sloveniju imao sam taj osjećaj uređenosti i mira, to se osjeti nevjerovatno nešto..voziti se Slovenijom, to je čisti užitak.

Sa Srbima su se uvijek politički slagali jer su u nama obadvoji gledali smetnju svojim aspiracijama.

Al to što ljudima umjesto "ć" dodaju"č" da bi zvučalo više slovenski..to je meni i dan danas nepojmljivo..

Gledaju samo svoj interes, mislim na njihovu politiku i nikoga ne šljive pet posto i u Jugoslaviji su bili takvi...nema podcjenjivanije nacije sa većim potencijalom..

To kako su se Slovenci ponašali prema nama je zapravo primjer borbe za svoje nacionalne interese. Iskoristili su situaciju u kojoj su bili u boljem položaju i nema ništa posebno čudno u tome. Tako bi se Hrvatska trebala postaviti prema Srbiji i BiH, a pogotovo prema Srbiji. Blokirat pregovore dok se ne riješe neka otvorena pitanja. Kad HDZ pobijedi vjerujem da će se nešto napravit u tom pogledu. Slovenci su mi puno draži od Srba, kod njih jasno osjetiš da te podcjenjuju i taj stav bez srama pokazuju, dok Srbi uvijek kamufliraju svoje namjere.

skater
08-12-2014, 16:28
To kako su se Slovenci ponašali prema nama je zapravo primjer borbe za svoje nacionalne interese. Iskoristili su situaciju u kojoj su bili u boljem položaju i nema ništa posebno čudno u tome. Tako bi se Hrvatska trebala postaviti prema Srbiji i BiH, a pogotovo prema Srbiji. Blokirat pregovore dok se ne riješe neka otvorena pitanja. Kad HDZ pobijedi vjerujem da će se nešto napravit u tom pogledu. Slovenci su mi puno draži od Srba, kod njih jasno osjetiš da te podcjenjuju i taj stav bez srama pokazuju, dok Srbi uvijek kamufliraju svoje namjere.

To nije borba za nacionalne interese nego pretenzije na tuđi teritorij. Samo su pičke pa se ne usude to učiniti izravno, mada su to učinili na Svetoj Geri, nego preko zelenog stola, jer znaju sa kime imaju posla. Sa hrvatskim veleizdajnicima, Jugoslavenima, pretežno ljevičarima koji šakom i kapom trguju hrvatskim teritorijem.

Istor su učinili s nekim autohtonim hrvatskim proizvodima, primjerice, teran.

Prema slovenskim propisima, teran se proizvodi od grožđa sorte refošk, dok ga se u hrvatskoj Istri proizvodi iz sorte teran, no slovenski vinogradari nenaklonjeni su čak i inicijativi istarskih vinogradara da zaštite sortu teran kao autohtonu istarsku hrvatsku sortu grožđa, prenose slovenski mediji.

Koja to đubrad radi u hrvatskim agencijama, ministarstvima, dobiva masnu plaću, svira kurcu i ne radi svoj posao. Pola te bagre bi se moralo baciti na burzu.

Grunf
08-12-2014, 16:52
Slovenci tu imaju jako nerazumnu politiku, odnosno razumnu ako se gleda s prave strane, a to je da smatraju Istru svojom pa koriste svaku priliku da to naglase. Istarski teran je slovenska sorta iako je Istra 95% u Hrvatskoj. :zubo Onda one makinacije o tome da u nekim dokumentima EU-a slovenski komadićak Istre je Istra, a ostatak Istre je Hrvatska Istra itd. :D

Slovenci imaju državu koliko i mi pa su se pokazali kao puno pametniji političari nego mi. Tu su i Srbi isto mudriji, naši političari su koma. S druge strane, sve će to nadvladat naša nadmoćna kultura, svi će kad tad biti asimilirani. :kez

skater
08-12-2014, 18:58
Slovenci tu imaju jako nerazumnu politiku, odnosno razumnu ako se gleda s prave strane, a to je da smatraju Istru svojom pa koriste svaku priliku da to naglase. Istarski teran je slovenska sorta iako je Istra 95% u Hrvatskoj. :zubo Onda one makinacije o tome da u nekim dokumentima EU-a slovenski komadićak Istre je Istra, a ostatak Istre je Hrvatska Istra itd. :D

Slovenci imaju državu koliko i mi pa su se pokazali kao puno pametniji političari nego mi. Tu su i Srbi isto mudriji, naši političari su koma. S druge strane, sve će to nadvladat naša nadmoćna kultura, svi će kad tad biti asimilirani. :kez

Humphrey je to davno rekao, Hrvati još nemaju svoju državu a nemaju niti hrvatske političare. Da je tako, onda Slovenci nebi mogli radito to što rade, niti Bošnjaci, Crnogorci i Srbi.

sagitarius
09-12-2014, 15:18
Kada se čovjek malo udubi u napisane postove na ovoj temi onda je očevidno da svi pišemo iz svojih nekakvih osobnih iskustava i uglavnom prema arhetipskim značajkama koje posjeduju naši susjedi, a koje baštinimo iz svojih socioekonomskih sredina iz kojih na stvari gledamo kroz profiliranu političku prizmu svoje okolice i tako formirane svijesti.

Istini za volju bilo je tu i nekoliko ozbiljnih postova ili bar rečenica u njima koji su dali jednu ozbiljniju sociološku potku zadatoj temi, a koja je u biti mogla otići na dvije suprotne krajnosti: ili ka veselim brzim postovima jednorečeničnih duhovito-šaljivih osvrta ili na drugom kraju baš ozbiljnih analiza, ali eto, na sreću, mi smo se našli na sredini pa možemo svijetla obraza reći da je prava istina o našim susjedima presječna suma svih ovih postova.

sagitarius
09-12-2014, 15:36
Jedini narod kojeg poštujem su Albanci,sve ostalo je za ništa. Tu nažalost ubrajam i nas.

Da.
Recimo, u državi u kojoj ja živim, Hrvati su susjedi i o svojim sunarodnjacima kao "susjedima" imam jedno posve određeno i uistinu jako visoko mišljenje.
Može biti da sam imao tu sreću da sam se susretao sa ljudima iz Hrvatske koji su bili jako otvoreni, neposredni i izuzetno stručni, tako da sam sve poslove koje bih završavao sa Hrvatima koji žive u Hrvatskoj završavao na obostranu radost i veoma uspješno i kvalitetno.
Putujući upoznavao sam raznorazne ljude, od visokopozicioniranih funkcionera, izvanrednih stručnjaka i gospodarstvenika do probisvijeta i protuva, prevaranata, mentalnih seljačina i primitivaca, ali ništa više i ništa manje nego što sam takvog svijeta i polusvijeta upoznao recimo u BiH...
Generalno Hrvati su čestiti i veoma radini ljudi, ima se običaj reči: ako želiš da ti se završi neki posao, to doduše važi ovdje u Sarajevu, onda posao daj Hrvatu.
Dugo vremena je vrijedila i ova: Ako želiš da ti netko nešto proda onda trgovinu prepusti muslimanu- Bošnjaku, ako želiš da imaš direktora koji će znati da vodi politiku firme onda to daj Srbinu, ako želiš dobro planiranje angažiraj slovenca, a ako želiš da se posao radi i uradi i na vrijeme stigne onda to daj Hrvatu...
Taj rezon važi i danas.
Što se tiče svega ostalog Hrvati ne vole puno razmišljati..., stoga nisu ni neki političari, daj Hrvatu da radi i ne boj se, a politika ih vodi u propast, jer se prepuštaju lako drugim da ih predvode...Hrvati su veliki umjetnici, mnogo imaju sjajnih sportaša, domovinski rat je pokazao da znaju biti i sila i da nepokolebljivo brane svoj dom ZDS.
Hrvati su izrodili mnogo velikih sinova, a zadnji najveći je zasigurno pokojni Dr.Franjo Tuđman...
Sa Hrvatima sam najbolje jeo, najbolje pio i najbolje se provodio, a posebno me srce veže za Dalmaciju, odakle su moji rodom i podrijetlom...
Hrvatice su najljepše cure, malo krute i umišljene, ali lijepe i kad se zaljube ou tu nema šale...