PDA

Pogledaj Full Version : Što je najbitnije

caporegime
28-03-2012, 14:52
Ako bi postavili dva suprotna pola, seksualno zadovoljstvo s jedne strane a svi ostali faktori gotovo pa zanemarivi i s druge strane iskreno odgovaranje dvoje ljudi u svemu osim što sekualni faktor nije jak, što biste rekli da je bitnije?
biste li trpili u seksu ako sve štima?
biste li trpili nekoga s kojim ništa ne štima osim dobrog seksa?
dokle bi se pomicale granice?

Komari
28-03-2012, 16:18
Ako bi postavili dva suprotna pola, seksualno zadovoljstvo s jedne strane a svi ostali faktori gotovo pa zanemarivi i s druge strane iskreno odgovaranje dvoje ljudi u svemu osim što sekualni faktor nije jak, što biste rekli da je bitnije?

Za koje godište je ova tema?
Ajmo prvo to definirat.

:rofl

Inkvizitor
28-03-2012, 16:25
prvo capo postavi T@nju kao moderatoricu pa se ja bum oglasil po svim pitanjima i šire..

tomahawk
28-03-2012, 19:22

Ako su iskreni i o svemu se dogovaraju onda bi se dogovorili i o sexu.
Sad vidim da je iskreno ODGOVARANJE pa ne znam sta pod tim mislis.

pdv
28-03-2012, 19:29

Ne bi :D

Nije tu samo stvar seksa već kada taj dio ne štima onda to povlači dosta toga za sobom. Od nezadovoljstva sobom do nezadovoljstva s partnerom pa i samom vezom. Ne bi mogla funkcionirati u vezi u kojoj neki bitni segment nije u redu jer to onda nije veza nego životarenje. Radije odabirem samoću nego nešto polovično.

Isto tako ne bi mogla bit s nekon budaletninom samo zato što je seks dobar. Bar ne na duge staze. :D

mirr.or
28-03-2012, 19:40
probala ja trpit jedno, pa trpit drugo, i ne štima nikako. :D

uvijek moraš nekako nadoknadit ono što ti fali, a onda skužiš, čemu se obavezivat, trpit i jurcat, kad možeš trpit i jurcat i bez obavezivanja. :rofl

caporegime
28-03-2012, 19:51
ali ajmo ovako. zapeli ste u vezi. iz nekog nepoznatog razloga najrađe bi u toj vezi ostali.
biste li rađe trpili radi dobre jeb...hm, seksa sve ostale negativnosti odnosno bi li radi toga jer sve druge stvari funkcioniraju istrpili jer je seks, ajde nećemo reć da ne valja ali i nije nešto naročito barem u mjeri u kojoj bi intimno htjeli

(grabovčanima zabranjeno davanje komentara)

mirr.or
28-03-2012, 19:54
misliš nešto u smislu, kad ne bi imali drugog izbora, odnosno kad bi baš morali birati između ta dva?

mardar
28-03-2012, 19:57
ali ajmo ovako. zapeli ste u vezi. iz nekog nepoznatog razloga najrađe bi u toj vezi ostali.
biste li rađe trpili radi dobre jeb...hm, seksa sve ostale negativnosti odnosno bi li radi toga jer sve druge stvari funkcioniraju istrpili jer je seks, ajde nećemo reć da ne valja ali i nije nešto naročito barem u mjeri u kojoj bi intimno htjeli

Onda se izmakni sa teme hahahahahahahaha a Capo ,Capo :):)

Inkvizitor
28-03-2012, 19:59
nema tog dobrog seksa koji može spasit lošu vezu.

pdv
28-03-2012, 20:03

I jedna i druga situacija zahtjevaju neko nepotrebno trpljenje. Čemu to kad se osobe mogu razići i pokušati naći sreću s drugim ljudima? Čemu stvaranje nepotrebnih frustracija?

caporegime
28-03-2012, 20:06
ali, nije tako lako samo dignuti sidro i otići, kao da je već iza ćoška moguće naći nešto novo.
ljudi se uljuljkaju u neku sigurnost, počnu pragmatičnije razmišljati, vagati ukupnu korist od svega.......
mislim da je malo onih koji bi tek tako hladno digli sidro jer zajednički život nije samo ljubljenje, grljenje, zajednički odlasci na piće ili van....
dakle, zamislite da je sve to puno slojevitije samo sa, uvodom, opisanim premisama, faktima ili kako već.

pdv
28-03-2012, 20:18
Naravno da nije ali valjda bi onda trebalo pokušat nešto promijeniti u odnosu. Ne razumijem kako se samo pomirit sa situacijom da si s nekim dijelom veze nezadovoljan. Ono, ako moran na poslu biti okružena debilima ili u svijetu općenito onda bi bar voljela imati nešto iskreno i vrijedno kada dođem doma. :ne zna:

sandra october
28-03-2012, 21:11
nema šanse. ne mogu zamislit da tako kaznim nekoga koga cijenim, a bogami cijenim i sebe. koliko god slojevito to bilo.

SarajkaDjevojka
12-04-2012, 18:25
Zivot moze biti nepredvidljiv.Uzmimo situaciju, da voljena osoba, sa kojom ste imali odlican seksualni odnos i emotivnu vezu, ostane iz zdravstvenih razloga uskracena za nastavak seksualnog zivota.Kako postupiti posteno u toj situaciji ?
Znaci osim zasicenosti vezom, loseg odnosa i sl, po meni je bitniji odgovor na ovo pitanje.Da li bi znacilo to i pored svega za mene " u Dobru i zlu" ili bi se osjecala uskracenom za jedan bitan segment zivljenja .

caporegime
12-04-2012, 19:22
pa šta bi ti napravila?
razdružila vezu?
ševila se inkognito?
tražila dozvolu i razumijevanje?
nešto treće?

SarajkaDjevojka
12-04-2012, 19:35
Samo bezdusna osoba bi mogla ostaviti nekog na taj nacin.Dakle držala bi se onog " dok nas smrt ne rastavi" .Nadam se da bi psihički bila stabilna, te da druga strana, neduzna i zakinuta zivotnim nedacama, nikad ne bi osjetila moje nezadovoljstvo, razdrazljivost i sl.
No to je svakako pitanje za zamisliti se, koliko je covjek jak žrtvovati se.
Možda bi i poklekla, no ljudski je zamisljati se pozitivno u takvoj priči.

caporegime
12-04-2012, 19:38
Samo bezdusna osoba bi mogla ostaviti nekog na taj nacin.Dakle držala bi se onog " dok nas smrt ne rastavi" .Nadam se da bi psihički bila stabilna, te da druga strana, neduzna i zakinuta zivotnim nedacama, nikad ne bi osjetila moje nezadovoljstvo, razdrazljivost i sl.
No to je svakako pitanje za zamisliti se, koliko je covjek jak žrtvovati se.
Možda bi i poklekla, no ljudski je zamisljati se pozitivno u takvoj priči.

pošteno. i ja bi se trudio da ne pokleknem.
s druge strane iz grabovnika sam pa se ne bi kladio na samoga sebe.....

SarajkaDjevojka
12-04-2012, 19:50
Kod muškaraca prevara ne mora biti povezan sa ljubavlju, no žena kad vara tu obično ima osjecanja.Možda ne ljubavi ali naklonosti sigurno.Dakle pazila bi da ne dolazim u iskusenja.

caporegime
12-04-2012, 19:52
Kod muškaraca prevara ne mora biti povezan sa ljubavlju, no žena kad vara tu obično ima osjecanja.Možda ne ljubavi ali naklonosti sigurno.Dakle pazila bi da ne dolazim u iskusenja.
e jes ti objašnjenje?
pa i muško ima neku naklonost prema onoj s kime vara.
kad ti varaš, moraš li se zaljubiti ili je dovoljna i tjelesna privlačnost?

SarajkaDjevojka
12-04-2012, 20:03
A veze za jednu noć ?Ja ne bih rekla da se u tako kratkom roku od par sati može razviti naklonost.Možda neka seksualna privlacnost na blic.A tome su muškarci skloniji u 70 % slucajeva.Dok prosječno žensko, kao sto rekoh ( pogotovo ako je već u stabilnoj vezi uvijek će traziti makar tracak osjecaja i naklonosti.
Izuzev avanturistkinja naravno no njih u zenskom svijetu nema vise od 40%.
Ali takve sigurno ne bi ni njegovale bolesnu voljenu osobu.

caporegime
12-04-2012, 22:00
pa koji je tvoj osnovni motiv za vezu na jednu noć.
nagli napadaj privlačnosti suprotne strane ili ti dođe da jednostavno ne možeš izdržati?

mirr.or
12-04-2012, 22:14
Zivot moze biti nepredvidljiv.Uzmimo situaciju, da voljena osoba, sa kojom ste imali odlican seksualni odnos i emotivnu vezu, ostane iz zdravstvenih razloga uskracena za nastavak seksualnog zivota.Kako postupiti posteno u toj situaciji ?
Znaci osim zasicenosti vezom, loseg odnosa i sl, po meni je bitniji odgovor na ovo pitanje.Da li bi znacilo to i pored svega za mene " u Dobru i zlu" ili bi se osjecala uskracenom za jedan bitan segment zivljenja .

ali što znači "ostane uskraćena za nastavak seksualnog života"? jedino ajd neka paraliza... al opet se sigurno i tad može naći neko rješenje koje može zadovoljiti osnovne emotivne i seksualne potrebe...

caporegime
12-04-2012, 22:16
ali što znači "ostane uskraćena za nastavak seksualnog života"? jedino ajd neka paraliza... al opet se sigurno i tad može naći neko rješenje koje može zadovoljiti osnovne emotivne i seksualne potrebe...

navodno je stephen hawkins bio vrlo "plodan" u vrijeme dok je samo plazio jezik i čučao u kolicima.....

mirr.or
12-04-2012, 22:19
navodno je stephen hawkins bio vrlo "plodan" u vrijeme dok je samo plazio jezik i čučao u kolicima.....

pa eto vidiš.. čak i tad. haha, sve se može.

caporegime
12-04-2012, 22:21
međutim.....je li baš stephen odgovoran za uspjeh......
sumnjiv mi je i zvonimir rogoz

SarajkaDjevojka
12-04-2012, 22:22
pa koji je tvoj osnovni motiv za vezu na jednu noć.
nagli napadaj privlačnosti suprotne strane ili ti dođe da jednostavno ne možeš izdržati?

Ja bi sebe svrstala u onu vecinu prosjecnih žena koje nemaju ni želje ni motive za takvu vrstu odnosa.Znaci ženska osoba iz početka price, kojoj je bliskost, uzajamna privlacnost i nagovjestaji osjecaja (ako već ne ljubav ) uslov za bilo kakvu vezu.Obzirom da veza za jednu noć, nema vremensko pokrice za ispunjenje tih uslova, znaci da ne dolazi u obzir.

SarajkaDjevojka
12-04-2012, 22:25

Sigurno da postoje situacije, kad je seksualni čin vremenski ograniceno ili trajno nemoguc.Sad se već zezate, te odbijam argumentovano pojasniti :)

mirr.or
12-04-2012, 22:26
međutim.....je li baš stephen odgovoran za uspjeh......
sumnjiv mi je i zvonimir rogoz

ma ja mislim da je, danas je medicina čudo.. mada, ajd može se reć da je to nekakva krajnost, jer nije ta njegova žena s njim prvo imala savršen emotivni i seksualni život, pa se eto dogodilo da moraju nešto mijenjat, neg je od početka pristala na nešto malo drugačije. kako to baš izgleda, mislim da ne mogu niti zamisliti. al dobro, sto ljudi, sto ćudi.. a stephen je sigurno šarmantan. :D

mirr.or
12-04-2012, 22:27
Sigurno da postoje situacije, kad je seksualni čin vremenski ograniceno ili trajno nemoguc.Sad se već zezate, te odbijam argumentovano pojasniti :)

ne, ja se stvarno ne zezam, ajd malo smo poslije okrenuli na šalu, al ono prvo sam sasvim ozbiljno napisala. mislim na to da čak i ako klasičan seksualni odnos nije moguć, ljudi mogu naći zadovoljenje na neki drugi način.

SarajkaDjevojka
12-04-2012, 22:35
Psihicka ili tjelesno uzrokovana impotencija ...ova druga može biti i trajna.A psihicka je vecinom vremenski ogranicena.

mardar
12-04-2012, 22:37
Profuli ja temu ajme :rofl:rofl

Problemi u Švedskoj zdravoooooooooo :rofl:rofl:rofl

mirr.or
12-04-2012, 22:40
Psihicka ili tjelesno uzrokovana impotencija ...ova druga može biti i trajna.A psihicka je vecinom vremenski ogranicena.

jasno mi je da na to misliš, zato sam i pitala, da ne bude sad da razmatramo one paralize i to, mada, velim, i to nije nešto što se ne može prevazići. ali kod impotencije, ako je tjelesno uzrokovana i na primjer mora bit trajna, samo muškarac je taj koji može ostati nezadovoljen, a on i tako u takvom slučaju nema potrebu tražit zadovoljstvo na drugoj strani... ter, u takvom slučaju, ženin odlazak iz takve veze, u potrazi za zadovoljenjem, može značiti samo to da tu nije bilo ljubavi i emotivnog ispunjenja, ili drugog vida zadovoljstva duše, jer seksualno zadovoljstvo i sa nekim tko je impotentan može postići samo malo drugačije.

mirr.or
12-04-2012, 22:41
Profuli ja temu ajme :rofl:rofl

Problemi u Švedskoj zdravoooooooooo :rofl:rofl:rofl

šta bi, niš te sad ne kužim. :D

SarajkaDjevojka
12-04-2012, 22:51
Mirorr, slažem se djelomicno sa tvojim upisom, no moraš priznati da i pored svega sto si navela, obome partnera će vremenom nedostajati seksualni odnos.Kao sto već reče muškarcu osobito, no i ženi vjerovatno i pored svega.Plus ako je veza ili brak u pocetnom stadiju, bez obezbijedjenog potomstva, eto i dodatnih problema i uzroka nezadovoljstva.

mirr.or
12-04-2012, 22:59
Mirorr, slažem se djelomicno sa tvojim upisom, no moraš priznati da i pored svega sto si navela, obome partnera će vremenom nedostajati seksualni odnos.Kao sto već reče muškarcu osobito, no i ženi vjerovatno i pored svega.Plus ako je veza ili brak u pocetnom stadiju, bez obezbijedjenog potomstva, eto i dodatnih problema i uzroka nezadovoljstva.

svakako si u pravu i u velikom broju slučajeva takva veza ili brak bi se raspali, ali, opet, po meni to na neki način ukazuje samo na činjenicu da to ipak nije bilo to i u drugim stvarima, u smislu savršenog razumijevanja, a mogućnost da takav odnos propadne postoji, čak i kada je seks savršen. jasno, neki, ajmo reć idealan odnos teško da postoji, ali, težiti mu, zašto ne...

pdv
12-04-2012, 23:00
Tešku ste temu načeli. Mislim da je teško u takvom odnosu funkcionirati. Ne da nema želje već se stvaraju određene frustracije koje je teško savladati. Koliko god ljubav bila jaka ne znači da je i dovoljna za uspjeh jer seksualni čin je ipak nešto što odnose između partnera čini drugačijima od odnosa s npr. prijateljem. Ne kažem da nije moguće ili da bi ja otišla iz takve veze ali razumijem ljude koji ipak to ne mogu izdržati.

pdv
12-04-2012, 23:01
svakako si u pravu i u velikom broju slučajeva takva veza ili brak bi se raspali, ali, opet, po meni to na neki način ukazuje samo na činjenicu da to ipak nije bilo to i u drugim stvarima, u smislu savršenog razumijevanja, a mogućnost da takav odnos propadne postoji, čak i kada je seks savršen. jasno, neki, ajmo reć idealan odnos teško da postoji, ali, težiti mu, zašto ne...

Ne mora značiti. Nekada ljudi namjerno odgurnu drugu osobu od sebe jer joj ne žele priuštiti takav život.

mirr.or
12-04-2012, 23:05
Ne mora značiti. Nekada ljudi namjerno odgurnu drugu osobu od sebe jer joj ne žele priuštiti takav život.

što nije korektno prema osobi koja smatra da je i takav život bolji, neg otići... posebno ako su ljudi otvoreni i spremni razgovarat, mislim da nema problema za koji se ne može naći zadovoljavajuće rješenje.

ne velim ja da su te stvari lake, i ne daj Bože nikome, ali, eto, događa se, sve je to život, pa zašto ne pričat i o tome.

SarajkaDjevojka
12-04-2012, 23:10
Svakako pdv da i takvih nesebicnih žrtvi ima.No ja bi svakako pokušala, na sve načine sto kaže mirorr.Radi sjećanja na prošlost i savrsenosti naseg odnosa prije svega negativnog, a i zbog sebe same.Vjerovatno bi se čitav život ( ako ne pokusam ) okrivljivala neprestano " zašto nisam, zašto sam se predala olako" i sto bi bilo da mene zadesila ta nesrecna sudbina.Teško bi to breme bilo na savjesti svakome.

pdv
12-04-2012, 23:16
što nije korektno prema osobi koja smatra da je i takav život bolji, neg otići... posebno ako su ljudi otvoreni i spremni razgovarat, mislim da nema problema za koji se ne može naći zadovoljavajuće rješenje.

ne velim ja da su te stvari lake, i ne daj Bože nikome, ali, eto, događa se, sve je to život, pa zašto ne pričat i o tome.

Ma naravno, samo imaš različitih ljudi. Netko misli da ćeš sretnija biti ako te pusti. Na neki način sebičan čin jer donosi odluku umjesto tebe ali opet tko zna što mu se mota po glavi i da li on misli da si s njim iz sažaljenja ili iz ljubavi. Mah, baš teška situacija. I ja mislim da gdje god ima ljubavi ima i rješenja ali opet nekad se ljubav potroši dok se traži rješenje.

Svakako pdv da i takvih nesebicnih žrtvi ima.No ja bi svakako pokušala, na sve načine sto kaže mirorr.Radi sjećanja na prošlost i savrsenosti naseg odnosa prije svega negativnog, a i zbog sebe same.Vjerovatno bi se čitav život ( ako ne pokusam ) okrivljivala neprestano " zašto nisam, zašto sam se predala olako" i sto bi bilo da mene zadesila ta nesrecna sudbina.Teško bi to breme bilo na savjesti svakome.

Vjerujem da većina ljudi pokuša i daje sve od sebe da uspije ali nekad jednostavno ne ide. Ne bi se ni ja odmah okrenula ali što ako je ta osoba odlučila da me ne želi u svom životu jer misli da ću samo patiti uz njega? Što ako mi svojim postupcima to svaki dan dokazuje dok ta ljubav ne prijeđe u neku vrstu odbojnosti?

SarajkaDjevojka
12-04-2012, 23:20
To je tacno, da bi iz osjecaja ljubavi ili ocaja partner mogao ubiti osjećaje i stvoriti netrepeljivost, koja bi vremenom prerasla u ko zna kakav odnos.Povlacenje kao zadnja opcija, ispred osjecaja mrznje, netrepeljivosti i nepopravljivo narusenih odnosa je sigurno najbolje moguće rijesenje.

Antea
15-04-2012, 13:41
:loveLjubav je bit svega,a bez dobra sexa nema ni ljubavi dugovječno.Ako sex nefunkcionira kako treba, ode i ljubav u 3 p.m.
Prema tome jedno bez drugoga nemože dugo opstati.Bez obzira na ljubav,ako sex klima,obje strane odoše tražiti po strani zadovoljstvo,(oh mogla bi ovako 3 dana filozofirat):018:cita

caporegime
15-04-2012, 16:25
zašto? sex najbolje funkcionira bez ljubavi

Antea
15-04-2012, 16:34

Zato što prevladava strast,valjda :)

labello
29-04-2012, 23:25
samo onoga koga voliš i do koga ti je stalo.samo treba tu osobu trpit,ali sa određenim ograničenjima

labello
29-04-2012, 23:25
ne slažem se