PDA

Pogledaj Full Version : Slučaj Mostar

Inkvizitor
16-03-2012, 11:09
U zadnje vrime se vodi hajka iz Sarajeva na Mostar kao grad odakle i nakon rata nestaju Bošnjaci. Grčevito se sprječava ujedinjavanje grada, ono što su ponavljali kao mantru kad su bili većina. Sad žele dvije općine. Usuput navode podatke kao nestaju Bošnjaci iz cijele hercegovine. Pa navode nestanak Bošnjaka iz istočne hercegovine. Naravno to ne predbacuju Srbima nego Hrvatima. Pa nestajanje u Stocu i Čapljini iako je najveći povratak uslijedio upravo u te dvije općine. Možda i najveći u cijeloj Bih. U ostalim općinama zapadne hercegovine ih nije ni bilo.

Na spomen da se Mostar treba urediti kao i Tuzla, Zenica, Travnik vrte glavam,a i govore kao to nije isto.

Znači oni mogu čistit gradove od nemuslimanskog stanovništva i taj rezultat se mora poštovati svuda osim u Mostaru. Tuzla je bila multietnička, sad je jedva, Zenica je postala skoro jednonacionalna. Sarajevo. U Travnik se vratilo nešto Hrvata ali ni približno kao muslimana ili kako se oni pogrešno nazivaju Bošnjaka u Stolac i Čapljinu. To su gole činjenice.

Dakle, oni mogu svladati svim gradovima gdje su postali većina bez da ih itko upita kako to a jedini grad u BiH gdje su Hrvati većina treba dijeliti i ako se ne podjeli onda je to po njima nastavk zločina. A potpuno muslimaniziranje Sarajeva, Tuzle, Zenice, Travnika, to nije.

Koliko je veliko i dokle će trajati bosansko-muslimansko licemjerje i dupli aršini.

na FTV sinoć emisija o Mostaru i koliko je tu laži i podmetanja. Jedan kaže da je Mostar najrazrušeniji grad u Bih pa zato mora imati specijalni status. A što je sa Sarajevom. Kako je on ispao odjednom iz opcije najrazrušenijeg grada koji bi isto trebao po tome imati specijalni status.

Muslimanima u BiH nije problem ili ga bar ne potenciraju što je Banjaluka srpska, što je Bijeljina srpska, što je Trebinje srpsko, što je Doboj srpski..bitno je samo da Mostar ne postane većinski hrvatski kojim upravljaju Hrvati i to ni približno tako čisto kao što rade npr Srbi u Banjaluci i Trebinju ili muslimani u Sarajevu i Zenici.

To je najveći dokaz da je muslimanima u BiH prvi cilj okomiti se na Hrvate. samo nastavak ratne politike nakon izgubljenog teritorija od Srba.

caporegime
16-03-2012, 11:18
i zato im treba stalno nabijati na nos da su izdali svoje mrtve, svoje prognane, svoj narod koji je nastradao od srba.
treba im lijepiti na nos licemjerje, podmuklost, treba im lijepiti na nos kukavičluk da se okrenu u smjeru odakle je došlo najveće zlo za njih u vidu uništenja ljudi i oduzimanja teritorija.
doboj je prije rata bio većinski muslimanski grad, brčko isto, višegrad.......
treba im lijepiti na nso da su hrvatski teritorijalno dobici zamijenjeni za sarajevo i okolicu.....
samo što nemamo medija koji bi to stalno i jasno ponavljao.
uz jednoobraznu medijsku sliku nije teško (vlastitom) narodu prodavati muda pod bubrege.

Inkvizitor
16-03-2012, 11:21
i zato im treba stalno nabijati na nos da su izdali svoje mrtve, svoje prognane, svoj narod koji je nastradao od srba.
treba im lijepiti na nos licemjerje, podmuklost, treba im lijepiti na nos kukavičluk da se okrenu u smjeru odakle je došlo najveće zlo za njih u vidu uništenja ljudi i oduzimanja teritorija.
doboj je prije rata bio većinski muslimanski grad, brčko isto, višegrad.......
treba im lijepiti na nso da su hrvatski teritorijalno dobici zamijenjeni za sarajevo i okolicu.....
samo što nemamo medija koji bi to stalno i jasno ponavljao.
uz jednoobraznu medijsku sliku nije teško (vlastitom) narodu prodavati muda pod bubrege.

Ali oni nama lijepe Posavinu..i to je uzelo maha kod mnogih Hrvata. Izdaja Posavine.

A izdaja istočne bosne i Bos. Krajine se ne spominje u njihovim medijima. Ili tko to spomene postaje narodni neprijatelj.

No ne znam zašto hrvatski političari ne kažu javno. I ne samo oni nego svi intelektulaci i javne osobe.

Mostar će se podijeliti kad se podijele Travnik, Zenica, Tuzla..

što to javno ne kažu, ne viču i ne galame.

nema većeg i boljeg argumenta od toga.

Graničar Jozo
16-03-2012, 11:25
jbg, to se dogodi kad netko poklopi institucije.

mi ih nismo dobro izgradili da možemo hladno na to odmahivati rukom i sad žanjemo ono što smo posijali (a svakako ne treba zaboraviti nasilno ponašanje MZ početkom dvijetisućitih).

medijska blokada je samo vrh sante leda.

Inkvizitor
16-03-2012, 11:33
znam da oni drmaju svim institucijama i medijima ali i kad mogu hrvatski političari to jasno ne kažu.

Mostar će biti ustrojen na principu Tuzle, Zenice, Travnika i točka. Ništa drugo ne treba. Nema tu neke velike filozofije.

I šta ti tu mogu. Ne mogu ti ništa. Ali oni to jedva i to prikriveno kažu. U tome je problem.

Graničar Jozo
16-03-2012, 11:44
znam da je u tome problem. samo je pitanje šta je tomu uzrok.

jeli strah od ponovnog progona MZ, ili je to neki prešutni dogovor (ali u tom slučaju muslimani ne bi graktali u svih 16), ili je to nešto treće.

pitanje je i kako to promijeniti, šta se treba dogoditi da naši političari malo pročiste grlo?

Inkvizitor
16-03-2012, 11:48
znam da je u tome problem. samo je pitanje šta je tomu uzrok.

jeli strah od ponovnog progona MZ, ili je to neki prešutni dogovor (ali u tom slučaju muslimani ne bi graktali u svih 16), ili je to nešto treće.

pitanje je i kako to promijeniti, šta se treba dogoditi da naši političari malo pročiste grlo?

prije bi rekao da je prešutni dogovor.

Mislim da MZ nema onu energiju kao kad su upadali u banke i rušili Jelavića.

Sve mi smrdi na neki dogovor

Graničar Jozo
16-03-2012, 11:54
MZ nema više tenkove, ali ima mogućnost isključivanja pojedinaca iz političkog i javnog života.

e sad to što je dogovor ne mora značiti da je to loše, samo je pitanje šta je predmet dogovora i čime se trguje.

zaba1111
16-03-2012, 11:57
Izjavio je Ljubić nedavno u VL da ako će se dijeliti MOstar da onda treba podijeliti sve općine u srednjoj Bosni.
Uglvnom ovo je dobra stavr jer je sada valjda i onima najzasljepljenijaima jasno da je zajdnička i pravedna BiH želja isključivo mz i da nakon zahtjeva za podjelom Mostara više nema nikakvih argumenta pred tom mz da se brane integracije na bilo kokoj razini i centralizacija.
SDP je objavio da je za poštivanje odluke ustavnog suda i protiv podjela, vidjet ćemo kako će "građani" reagirati na to.

Inkvizitor
16-03-2012, 13:52
Slabo je to..on mora ultimativno tražiti podjelu Travnika, Zenice, Tuzle na dvije općine.

poslat zahtjev u proceduru i sve što ide uz to..

umjesto citiranja otišlo mi na uređenje. sorry

Graničar Jozo
16-03-2012, 13:55
Ujedinjenje Vareša i Kraljeve Sutjeske.

Ovakav rasplet događaja je doveo do pozicije sad ili nikad

Inkvizitor
16-03-2012, 14:00
Ujedinjenje Vareša i Kraljeve Sutjeske.

Ovakav rasplet događaja je doveo do pozicije sad ili nikad

To je pod ultimativno..

Vareš je bio hrvatska većine a sad?'

Znači protiv smo legalizacije etničkog čišćenja i ratnih rezultata i Hrvati trebaju vladat Varešom i stvoriti uvjete da se velika većina povratnika vrati svojim domovima jer nikad neće svi. Ali većina. Kao u Stocu i Čapljini.

Graničar Jozo
16-03-2012, 14:16
To je pod ultimativno..

Vareš je bio hrvatska većine a sad?'

Znači protiv smo legalizacije etničkog čišćenja i ratnih rezultata i Hrvati trebaju vladat Varešom i stvoriti uvjete da se velika većina povratnika vrati svojim domovima jer nikad neće svi. Ali većina. Kao u Stocu i Čapljini.

http://www.posavski-obzor.info/zanimljivosti/hrvati-varesa-i-kraljeve-sutjeske-danas

s tim da za spajanje tih hrvatskih općina postoji i povijesni argument. u jugoslaviji općine su se spajale da bi se narod izmješao.

crni bombarder
16-03-2012, 14:49
Mostar najrazruseniji grad? apsolutna neistina, i zvanicno su Bosanska Krupa i ne znam koji jos grad, nisam siguran jel to Uskoplje, proglaseni kao najrazruseniji gradovi u BiH. Mozda i Derventa, ili Gradacac, ne znam, ali za Krupu sam siguran.

Emisiju sinoc nisam gledao, samo sam pratio ko su gosti, i vidim probrano drustvo, SDP i to neki "Hrvat" naravno, tu je i predstavnik mafijaske obitelji, dakle "pravi posteni katolici koji ce ustati protiv majorizacije Bosnjaka", i par muslimanskih politicara.

Malo sam iz druge sobe cuo dernjavu voditeljice, elem o HDZ-u se govori kao da je rat pa je HDZ agresor, u tom tonu. Nevjerovatno nesto.
Multietnicka politika na multikulti televiziji, pa emisija o "majoriziranim Bosnjacima" i kako to sprijeciti.

A koliko jucer, i koliko danas, sa nevjerovatno pokvarenim podsmijehom se ismijavaju Hrvatima i "majorizaciji". Ono, djevojka decku u kaficu dobacuje "sta je, neces samnom kod moje mame, majoriziram te?" pa svi u smijeh, i tome slicno.

Rugala se sova sjenici.

Njihovo licemjerje vise ne zelim ni komentirati. Zaista za izbljuvati se.
Ne mogu vjerovati da neko moze biti toliko licemjeran i pokvaren, dvolican.

crni bombarder
16-03-2012, 14:51
znam da oni drmaju svim institucijama i medijima ali i kad mogu hrvatski političari to jasno ne kažu.

Mostar će biti ustrojen na principu Tuzle, Zenice, Travnika i točka. Ništa drugo ne treba. Nema tu neke velike filozofije.

I šta ti tu mogu. Ne mogu ti ništa. Ali oni to jedva i to prikriveno kažu. U tome je problem.

U pravu si, sto je najtragicnije, Ustavni sud je rekao svoje, Visoki poredstavnik je bez dvoumljenja rekao "odluka ustavnog suda se MORA postovati", dakle o kakvim je sad institucijama rijec? pa Ustavni sud i jebeni visoki predstavnik su na strani Hrvata, a hrvatski politicari kao mumije, jebote.

Sramota.

FTV i muslimanski politicari i dizu galamu jer su pred svrsenim cinom, samo im treba zakucati zadnji ekser, oni na galamu sada pokusavaju postici nesto, jer su ih i ustavni sud BiH i visoki predstavnik doveli pred zid, sve je jasno receno, samo se odluka mora provesti.

I sta oni rade, pritiscu idiote od hrvatskih politicara, nekako ih pokusavaju nagovoriti za nekakve ustupke.

Ako im HDZ ista popusti, treba ih lincovati.

crni bombarder
16-03-2012, 16:27
Bas citam, u Srebrenici bosnjaci bojkotiraju osnovne skole, traze "dvije skole pod jednim krovom" odnosno da bosnjacka djeca imaju bosanski (citaj bosnjacki) plan i program.

Elem, oni se grcevito bore za ujedinjenje drzave, ali su za podjelu Mostara. U Stocu i Capljini se grcevito bore za ukidanje dvije skole pod jednim krovom, to je segregacija, podjela djece, to nije humano... u Srebrenici su za dvije skole pod jednim krovom.

Da covjek ne povjeruje.

Inkvizitor
16-03-2012, 16:29
To sam ja identično napisao na fhr i bio obrisan

U Stocu sui im dvije škole pod jednim krovom rasizam, fašizam i segregacija a u Srebrenici im je nedosanjani san,

pa šta da čovjek kaže na to.

crni bombarder
16-03-2012, 17:55
Zasto to brisu, ne kuzim, sta je tu pogresno receno.

Ne smije se reci da je bosnjacka politika dvolicna?

Sam pokusaj identifikacije sebe kao nasljednika Bosnjana je smijesna, da ne govorim o tezama kako je crkva bosanska slicnija islamu nego krscanstvu, da kristjani nisu krscani, sveopce falsificiranje povijesti gdje je njihovo bosnjacko nasljedje neupitno (iako u tradiciji nemaju ama bas nista od drevnih bosnjana, sve je tursko, od glazbe, narodne odjece, jela, folklora, imena, prezimena, ma sve) a Srbi i Hrvati su zapravo nepostojeci narodi, koji su u BiH zapravo uljezi odnosno Bosnjaci katolici i pravoslavci koje su KC i pravoslavna crkva tj. velikodrzavne politike Zagreba i Beograda upisali kao Hrvate i Srbe... ma sveopce ludilo, tako da ova dvolicnost i ne cudi.

Ja ne znam vise li oni balvan u svom oku, jesu li samo bezobrazni ili se prave blesavi. Dvije skole u Uskoplju su fasizam, segregacija, to profesori, to intelektualci, grme po FTV studiju, ukinuti dvije skole pod jednim krovom, odmah! ali sad odjednom, hocemo dvije skole u Srebrenici.

Gradjanska i nedjeljiva, jedan covjek jedan glas, ali podjela Mostara jer u Mostaru taj princip znaci "majorizaciju Bosnjaka" posto su manjina. Ma nemojte reci. Sta je sljedece, dvije opcine Stolac?