PDA

Pogledaj Full Version : Vegetarijanstvo

Humphrey
06-03-2012, 18:25
Odluka ministrice Holy o "bezmesnom ponedjeljku" u njezinom ministarstvu me ponukala na otvaranje ove teme o zlu zvanom vegetarijanstvo.

Bez ikakvih zdravstvenih, religijskih ili kulturoloških razloga ministrica je svojim zaposlenicima nametnula vegetarijanstvo, istina to je "samo" jedan dan u tjednu, ali sva velika zla su počela polako. Danas se meso izbaci s jelovnika ponedjeljkom,a sutra te uhite jer kupuješ meso kod nekog mafijaša jer je prodaja i konzumacija mesa zakonom zabranjena.

Koliko daleko su vegetarijanci spremni ići sa svojom ideologijom ?

Lijan
06-03-2012, 18:31
Odluka ministrice Holy o "bezmesnom ponedjeljku" u njezinom ministarstvu me ponukala na otvaranje ove teme o zlu zvanom vegetarijanstvo.

Bez ikakvih zdravstvenih, religijskih ili kulturoloških razloga ministrica je svojim zaposlenicima nametnula vegetarijanstvo, istina to je "samo" jedan dan u tjednu, ali sva velika zla su počela polako. Danas se meso izbaci s jelovnika ponedjeljkom,a sutra te uhite jer kupuješ meso kod nekog mafijaša jer je prodaja i konzumacija mesa zakonom zabranjena.

Koliko i pederi.Smijem li ih tako zvati??

ljuta trava
06-03-2012, 19:25

Napraviše pravi kokošinjac od ionako krhke demokracije.Tko je ta nakaza da određuje tko će što jesti .Još jedan u nizu bisera iz kokošinjca sa Iblerovog trga.

Antea
06-03-2012, 20:06
A zna li iko ko je dotičnog Vraga postavio u Vladu? Ona posti ponedjeljkom i o zelju,a još određiva da i drugi moraju jesti zelje,šta će oni koji vole meso jesti ponediljkom?

Graničar Jozo
06-03-2012, 20:32
možda je ženi detoksikacija ponedjeljkom...

pdv
06-03-2012, 20:46
Većina vegetarijanaca je bezobrazna i uglavnom maltretiraju sve oko sebe. Podržavam svaku osobu koja ne jede meso jer tako želi ali isto tako podržavam i svaku koja jede meso jer tako želi. Živciraju me sa svojim preobraćenjem jer se ponašaju kao fanatici. Naravno, ima i iznimaka ali uglavnom su neprijatno društvo.

ljuta trava
06-03-2012, 21:50
možda je ženi detoksikacija ponedjeljkom...

-Ne može se ona oslobodit otrova jer ona je otrov .A postavi je drug Milanče zadivljen izuzetnom ljepotom ili je tražio pandan drugoj ,,ljepotici,, V.Pusić .

ljuta trava
06-03-2012, 21:51
Većina vegetarijanaca je bezobrazna i uglavnom maltretiraju sve oko sebe. Podržavam svaku osobu koja ne jede meso jer tako želi ali isto tako podržavam i svaku koja jede meso jer tako želi. Živciraju me sa svojim preobraćenjem jer se ponašaju kao fanatici. Naravno, ima i iznimaka ali uglavnom su neprijatno društvo.

Istina .Živa istina , zaista su pojedinci pravi fundamentalisti.

Marta
07-03-2012, 00:16

Ja znam vecinom ove druge, koji nisu agresivni, ne jedu meso i ok. Imam u rodu jedan drugaciji slucaj, nije to agresivnost, al je pametovanje o zdravoj ishrani ... uvijek se pitam cemu to pametovanje? Pa ne pametujem ni ja o tome kako je meso fino, kako je sir zdrav i fin ... a usudim se reci da ta osoba nije zdravija od kad se tako hrani, cak suprotno, izgleda bolesnije ....

patriot
07-03-2012, 00:25
A kako se hrani ta osoba?..posto sam pisao vise rezima prehrane i treninga za razlicite osobe i dosta sam upucen u istu..

Marta
07-03-2012, 00:28
A kako se hrani ta osoba?..posto sam pisao vise rezima prehrane i treninga za razlicite osobe i dosta sam upucen u istu..

Ja mislim veganski ... nece reci, al po onom sto vidis, veganski, sva je cudna ...

ljuta trava
07-03-2012, 00:32
Evo i ja postao vegetarijanac , stalno koristim vegetu , a od nemasnih proizvoda Livanjski sir i Duvanjski Pršut , Glamočki ili Lički krompir i Kiseli kupus iz Crvenica .
Ubi me ovo vegetarijanstvo , baš ubi ...

Marta
07-03-2012, 00:37
Evo i ja postao vegetarijanac , stalno koristim vegetu , a od nemasnih proizvoda Livanjski sir i Duvanjski Pršut , Glamočki ili Lički krompir i Kiseli kupus iz Crvenica .
Ubi me ovo vegetarijanstvo , baš ubi ...

Znas cega sam se pozelila, trvenog sira ....

patriot
07-03-2012, 00:37
Osnovni uvjet je pravilan unos svih makronutrijenata..vecinom bi se prehrana trebala bazirati na bjelancevinama..od bijelog mesa,do ribe,cijelih jaja,posnih sireva,crvenog mesa itd..
na to ide prema potrebama,bazalnom metabolizmu i treningu kojeg osoba upraznjava,unos ugljikohidrata i masti..
od carbsa tjestenina,riza,krumpir itd..od masti su maslinovo,bucino ulje,orasi,kikirki,bademi,ljesnjaci itd..
Vazan je unos vlaknastog povrca jer regulira probava i to su takozvane negativne kalorije..cjvetaca,brokula,zelena salata,rajcica ,kupus itd..
carbse i masti treba izbjegavati u svakom obroku i uparivati ih sa proteinima prema potrebi..recimo carbsi i proteini ujutro ili nakon i prije aktivnosti,a masti i proteini navecer..
ulaziti u nisko spustanje kalorija je smrt za organizam jer tijelo je nauceno na samo one signale koje mu saljemo..zato se i dogadja jo-jo efekt,jer kad ga naviknemo na bolesno mali unos kalorija,on da bi dalje gubnio kile,treba kalorije dalje i rezati..povecanje aktivnosti na ustrb smanjenja kalorija je puno bolja opcija..
ima toga jos dosta za reci,ali ovo je onako okvirno

ljuta trava
07-03-2012, 00:39
Znas cega sam se pozelila, trvenog sira ....

A ja sira iz mišine .

ljuta trava
07-03-2012, 00:40
Osnovni uvjet je pravilan unos svih makronutrijenata..vecinom bi se prehrana trebala bazirati na bjelancevinama..od bijelog mesa,do ribe,cijelih jaja,posnih sireva,crvenog mesa itd..
na to ide prema potrebama,bazalnom metabolizmu i treningu kojeg osoba upraznjava,unos ugljikohidrata i masti..
od carbsa tjestenina,riza,krumpir itd..od masti su maslinovo,bucino ulje,orasi,kikirki,bademi,ljesnjaci itd..
Vazan je unos vlaknastog povrca jer regulira probava i to su takozvane negativne kalorije..cjvetaca,brokula,zelena salata,rajcica ,kupus itd..
carbse i masti treba izbjegavati u svakom obroku i uparivati ih sa proteinima prema potrebi..recimo carbsi i proteini ujutro ili nakon i prije aktivnosti,a masti i proteini navecer..
ulaziti u nisko spustanje kalorija je smrt za organizam jer tijelo je nauceno na samo one signale koje mu saljemo..zato se i dogadja jo-jo efekt,jer kad ga naviknemo na bolesno mali unos kalorija,on da bi dalje gubnio kile,treba kalorije dalje i rezati..povecanje aktivnosti na ustrb smanjenja kalorija je puno bolja opcija..
ima toga jos dosta za reci,ali ovo je onako okvirno

E stari moj , dok ja ovo sve naučim , crknem od gladi .

Marta
07-03-2012, 00:40
A ja sira iz mišine .

niko ih vise ne pravi :(

i ovcije varenike ...

patriot
07-03-2012, 00:41
Evo i ja postao vegetarijanac , stalno koristim vegetu , a od nemasnih proizvoda Livanjski sir i Duvanjski Pršut , ..
Ima jedna super dijeta za topljenje masti,a zove se ketogena..jedu se samo proteini i masti,pa mos derati po livanjskom siru i prsutu..ja u zadnjoj fazi definicije bi dnevno jeo 300 grama prsuta i livanjskog sira..uz pol kile piletine i 5 cijelih jaja :)..i jedno kilo brokule dnevno :D..
Samo mozgu je zeznuto prebaciti se na ketone i rijetko tko moze dobro funkcionirati u pocetku na toj dijeti

Marta
07-03-2012, 00:44
Ima jedna super dijeta za topljenje masti,a zove se ketogena..jedu se samo proteini i masti,pa mos derati po livanjskom siru i prsutu..ja u zadnjoj fazi definicije bi dnevno jeo 300 grama prsuta i livanjskog sira..uz pol kile piletine i 5 cijelih jaja :)..i jedno kilo brokule dnevno :D..
Samo mozgu je zeznuto prebaciti se na ketone i rijetko tko moze dobro funkcionirati u pocetku na toj dijeti

Nije ni to zdravo ....

ljuta trava
07-03-2012, 00:45

Sve ok , ali di ćeš brate sa brokulom sve pokvarit .

ljuta trava
07-03-2012, 00:46
Nije ni to zdravo ....

NIje , nije , kad nestane....

Marta
07-03-2012, 00:47
Ima jako finih vegetarijanskih jela, al ja ne mogu bez mesa.

patriot
07-03-2012, 00:47
nije nikako..pogotovo ne na duze staze..punjenje ide svakih 7 ili 14 dana i onda se ubijas u ugljikohidratima ili imas junk load day..jedes sve sto hoces..ja sam na svom punjenju pojeo sigurno 6+k kalorija..trbuh se napuhao skroz,a zile poiskakale po njemu :D..
Najbolje je imati uravnotezenu prehranu,ne ulaziti u ekstreme i samo sto vise aktivnosti..jer se ubrza metabolizam..i imati vise obroka dnevno..voda je takodjer jako vazna u svemu tome..

ljuta trava
07-03-2012, 00:51
Ja ti volim morske plodove , a najdraže mi je kad janje upadne u more.

patriot
07-03-2012, 00:53
meni je teletina nekako draza :)

ljuta trava
07-03-2012, 01:03
meni je teletina nekako draza :)

Pa sad ako će mo birat ...
Može i teletina ispod peke .

mirr.or
07-03-2012, 01:06
gle, kak trolaju topic s tim mesom. :down:rofl

Eugen Savojski
09-03-2012, 01:12
Ima jako finih vegetarijanskih jela, al ja ne mogu bez mesa.

Znam da ima finih vegetarijanskih
jela, ali ja ih koristim kao prilog uz
meso.

Komari
09-03-2012, 01:28
Ja bi mogla bez mesa ima toliko super jela bez mesa.

ali teško da bi mogla bez mliječnih proizvoda.

hoću reć da ima više vrsta vegetarijanstva :D

povrće na miljun nančina, mogla bi živit recimo na:

lešo friškom kupusu i kumpiru dobro zalivenim maslinovim uljem
miksu eisberg salate, matovilca i rukole zalivenim maslinovim uljem i sokom od limuna
polama iz šporeta na drva s mladim sirom
manistri u šalši od poma
kuvano jaje utvrdo s mladim lukom
mozareli s pomama u maslinovom ulju i balzamičnoj kvasini s bosiljkom
pečeni mladi neoguljeni kumpir uz salatu od mladog luka kristalke i friške paprike
salata od friškog krastavca i vlasca prelivenog kiselim vrhnjem
pura s kiselim mlikom
ajkara s mlaćenicom
itd itd
uz neke od ovih jela razne vrste kruha: kukuruzni, raženi, pokva...

http://www.pic4ever.com/images/meatballs.gif

Marta
09-03-2012, 16:37
Znam da ima finih vegetarijanskih
jela, ali ja ih koristim kao prilog uz
meso.

Mogu sluziti kao prilog, al od nekih se moze i sasvim fino najest.

Marta
09-03-2012, 16:39
Ja bi mogla bez mesa ima toliko super jela bez mesa.

ali teško da bi mogla bez mliječnih proizvoda.

hoću reć da ima više vrsta vegetarijanstva :D

povrće na miljun nančina, mogla bi živit recimo na:

lešo friškom kupusu i kumpiru dobro zalivenim maslinovim uljem
miksu eisberg salate, matovilca i rukole zalivenim maslinovim uljem i sokom od limuna
polama iz šporeta na drva s mladim sirom
manistri u šalši od poma
kuvano jaje utvrdo s mladim lukom
mozareli s pomama u maslinovom ulju i balzamičnoj kvasini s bosiljkom
pečeni mladi neoguljeni kumpir uz salatu od mladog luka kristalke i friške paprike
salata od friškog krastavca i vlasca prelivenog kiselim vrhnjem
pura s kiselim mlikom
ajkara s mlaćenicom
itd itd
uz neke od ovih jela razne vrste kruha: kukuruzni, raženi, pokva...

http://www.pic4ever.com/images/meatballs.gif

Sta je ajkara?

Komari
09-03-2012, 17:41
Sta je ajkara?

Nasjeckani krumpir se pomiješa s brašnom, soli i vodom i stavi se u namašćenu tepsiju peć.

Meni je čak draža drugi dan nego friška.

e da i zelenjak volim kad odstoji :)

Marta
09-03-2012, 17:51
Nasjeckani krumpir se pomiješa s brašnom, soli i vodom i stavi se u namašćenu tepsiju peć.

Meni je čak draža drugi dan nego friška.

e da i zelenjak volim kad odstoji :)

Titkus ... :)

Titkus volim petkom, a prisnac mi isto nije drag vruc, kad malo stane, al ne dudo, 10 minuta plafon ...

Od svih pita inace najvise volim prisnac, od njega se mogu najest.

Od nekih jela koje si navela i ne mogu bas, to mi je vise prilog ili ljeti vecera...