PDA

Pogledaj Full Version : Članak: Milanović se odrekao SDP-a

Modus
05-03-2012, 02:22
Članak možete pročitati na sljedećoj poveznici

http://www.hrhb.info/content.php?r=1862-Milanovi%C4%87-se-odrekao-SDP-a

Graničar Jozo
05-03-2012, 09:15
Lagumdžija je krenuo u svoj prvi diplomatski posjet onome koji očito nikad nije pokazao separatističke ambicije – Dodiku. Osim što je cijela situacija poprilično smiješna čak i za bosansko-hercegovačke standarde, zapravo je maksimalno znakovita jer razotkriva najskrivenije namjere bošnjačke politike čija je hegemonistička tendencija nakon raznih nacionalnih stranaka i lidera utočište pronašla u kvazi socijaldemokratskoj stranci i potomku starog bosanskog komunjare.

ista priča, samo drugi akteri.

koji je ovo apsurd.

Dakle, dok se Hrvate gura u zagrljaj Dodiku Sarajevo će "imati razloga" za suzbijanje secesionističkih težnji HDZ-a itd.

Zašto sam naglasio gura. Pa pitanje je koliko je taj "savez" Čovića i Dodika stvarno savez, a koliko proizvoljno tumačenje FTV-a i sl. (muslimanskih) medija. To što tzv. hrvatski mediji trabunjaju o nekom savezništvu je pitanje za neku drugu temu. Priču o savezima Hrvata i Srba imamo priliku slušati svaki dan (Karađorđevo i sl.), a o drugim savezima se šuti.

A istovremeno je taj "savez" uvjetovan nediranjem u RS, pa se te secesionističke namjere HDZ-a odnose samo na FBiH, koji su muslimani zakaparili sebi.

Dakle, i jednim (muslimanima) i drugim (srbima) su hrvati poslužili kao lopta za napucavanje dok oni igraju utakmicu.

E pa gospodo, propade vam kapara.

Modus
05-03-2012, 10:16
Dakle, i jednim (muslimanima) i drugim (srbima) su hrvati poslužili kao lopta za napucavanje dok oni igraju utakmicu.

Ali nikome dokazati da im služimo za napucavanje .

I piši ovo Hrvati velikim slovima a ovo drugo baš me briga jes' me čuo :):)

sagitarius
05-03-2012, 12:20
Tema je solidno obrađena i daje mnogo materijala za diskusiju, promišljanje i zaključke, no jedno je bjelodano jasno, a to je da je u odnosu na BiH, sada Milanović na potezu i da se sa velikom pažnjom očekuje upravo taj neki "odgovor" i kada su u pitanju diplomatske stvari i"kiksevi" i kada su u pitanju BiH Hrvati, ali i kada je u pitanju odgovor RH na političku budućnost BiH, što je i obveza RH kao supotpisnika Dejtonskog sporazuma, pa je i logično što se taj odgovor očekuje u "paketu".
Sigurno je u igri dosta opcija kako bi mogao izgledati taj odgovor, koliko oštro, radikalno, blago, balansirano ili pak nikako da do njega i ne dođe, no Zagreb konačno mora shvatiti da se rješenje problema BiH Hrvata ne nalazi u političkom Sarajevu, nekakvim dogovorom s njim ili njegovoj dobrohotnosti i spremnosti na suživot, nego u pritiscima na taj srednjevjekovni estabilišment, sa svih strana ali svakako izrazito intenzivnim lobiranjem kod MZ i na svakom mjestu za popravljanje zabrinjavajućeg stanje Hrvata u BiH, naroda koji nestaje, naroda koji je proporcionalno najveća žrtva pogroma, etničkog čišćenja i stradanja civila u proteklom ratu ali i poraću radi politike bošnjačkog političkog vrha kao nepoštenog federalnog partnera sa u početku skrivenim, a danas posve eksplicitnim stavom po ovom pitanju.
Zagreb mora shvatiti da je hrvatska nacionalna supstanca u BiH za zadnjih 20 godina gotovo prepolovljena i da je stanje opstanka Hrvata u BiH pod velikim znakom pitanja u narednih par decenija...

mardar
05-03-2012, 13:45
no Zagreb konačno mora shvatiti da se rješenje problema BiH Hrvata ne nalazi u političkom Sarajevu, nekakvim dogovorom s njim ili njegovoj dobrohotnosti i spremnosti na suživot, nego u pritiscima na taj srednjevjekovni estabilišment,

Pa i tome se i radi .Što znači ono Milanovićevo da on neće tutor biti i da sami to rješimo.Pa sada je Lagumdžija sam povukao niz poteza koji su mu se obili o glavu a ako Milanović nastavi što i ostali meni to nije ništa novo.

Posjet da se prikupe poeni bojim se a sve ostaje kao i prije.