PDA

Pogledaj Full Version : Hoće li srpska nacionalna manjina, ikad bit u stanju prihvatit svoju domovinu RH?

NorthStand
08-03-2011, 04:01
http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/101637/Kako-su-Srbi-postali-Hrbi

Čitajući ovog krajnje iskompleksiranog parazita, čisto sumnjam, jer kao što znamo Srbi i Istina tj HR domovina, su bliski kao polarni medvjed i pustinja.

NorthStand
08-03-2011, 04:09
Glasajte u ovoj anketi pored bezveze za bilo koju stranku, pa ćete vidjet da su DSS-Koštunica, SNS-Nikolić, te SRS-Šešelj uvjerljivo najjače stranke u toj anketi, i to i nije neki problem ako se ne zna kakva je politika tih stranaka, i koliko su one ostale začahurene u mitovima o ustašama, i naravno 1990ima, gdje neki i dalje otvoreno sanjaju o karlobagu-karlovcu-virovitici! I što je najgore, na izborima će rezultati bit slični ovima, nekako sam siguran da će gospon Jovo YUsipovića izgubit strateškog partnera za svoju politiku, predcednika Borisa Tadića. Naravno, nakon što se završe sljedeći parlamentarni izbori u srbiji, iskreno nitko sretniji od mene, da se razbije ova jugonostalgična atmosfera konačno.

Samo mi nije jasno, gdje to profesor Svetozar vidi u HR ultra nacionalističke pokrete, i stranke koje mogu osvojit na konto endehazijevske politike ovliko glasova kao u srbiji, SRS, ili DSS, ili SNS. Ja ne znam niti jednu stranku u HR, koja se tako otvoreno protivi antihrvatskim elementima, kao što se navedene srpske stranke protive antisrpskim elementima. Meni je jasno, da netko želi vidjet hrvate kao fašiste, i krvoločne ustaše, al moram ih razočarat takvih je u HR sada 10 posto, ako i toliko koji otvoreno koketiraju s ustaštvom, al nema ni jedne stranke koja u svom programu ima vraćanje BiH u sastav HR npr, kao što to ima SRS sa svojim "načertanijem". Dakle uspoređivat Hrvate i Srbe, na način na koji je to ovaj profesor napravio, je isto kao da se uspoređuje Hitlera, Staljina s Isusom Kristom.

Graničar Jozo
08-03-2011, 09:32
Ovaj članak pokazuje po meni dvije bitne stvari. Prva je da u hrvatskoj nema više srpskog korpusa koji bi mogao nešto "napakostiti" u smislu kojekakvih oružanih sukoba, a druga stvar je da srbija nije odustala od programa velike srbije.

Ova priča o kojekakvim bombašima samoubojicama je totalno ludilo, ako se samo na trenutak osvrne na srpsko junaštvo.

Baader Meinhof
08-03-2011, 09:35
Ma ovo je fenomenalno! Pazi profesora što priča:

- Povratniku je potpuno oduzet društveni život, u selu nema krčme da se napije, nema cure da je drpa,.....
- Ovde genocida nije bilo, ali je bilo genocidnih radnji. Danas, kod ovolikih migracija, zapravo ne možeš uništiti gen.
- Ovde se ne zna, od Saracena naovamo, ko je koga je...o. I sad pričaju da su čisti Hrvati, Srbi, muslimani...
- Pavelićeva Hrvatska je imala 82 koncentraciona logora, jedina je zemlja koja ja imala logore za decu u kojima je pobijeno 20.000 dece.
- Kad je počeo ovaj rat, mi smo imali sedam miliona mešovitih porodica, pa ubrojte njihove srodnike, procena je da je čak 64 odsto stanovništva bivše Jugoslavije bilo u rođačkoj liniji

Ovo je dakle jedna opasna i bolesna budala, doista. Kompletno lud čovjek. Mislio sam citate prokomentirati ali to je stvarno suvišno.

Inkvizitor
08-03-2011, 11:04
Dokaz da u Hrvatskoj nema desnice, je upravo on profesor koji u maniri najluđe srpske mitomanije lupa sulude optužbe i cifre.

To je uvaženi prof. Livada..ikona hrvatske ljevice.

to je ludo, bolesno tu nema razgovora.

što se tiče pitanja iz naslova topica..Srbi nikad neće prihvatiti hrvatsku državu. kad kažem Srbi ne mislim tu sve do zadnjeg čovjeka ali generalna politika je ta koja određuje tempo i procese.

caporegime
08-03-2011, 11:50
ja bih osobno, ovog idiota puštao svaki dan na televiziji.
da ljudi vide d srpska mitomanija i zlo još nije napustila ovu zemlju.
ipak, mišljenja sam da je velik broj onih srba koji mirno i tiho poštuju ovu zemlju dok je većina srpske nazovi intelektualno društvene elite, protiv ali ponajviše time jer još uvijek potječu iz jugoslavije kad je prolaz u elitu bio uvjetovan negativnim stavoim prema bilo kojem vidu hrvatske državnosti.
štoviše, srpska elita je uzgajana s ciljem da budu psi čuvari i nadziratelji hrvatske pasivnosti.
od pupovca, livade, kangrge drugo ne bi trebali ni očekivati.
da su rođeni u slobodnoj hrvatskoj, pa da time nisu pripadnici odabrane srpske elite, najdalje što bi dogurali je srednja škola i zvanje profesora sociologije

Inkvizitor
08-03-2011, 12:02
Ti misliš da bi ljudi nešto shvatili da im puštaš Livadu svaki dan.

Ništa oni ne bi shvatili.

Oni bi to ignorirali a išli bi Hebrangu pod prozor vikat da je lopov.

Čovječe Hrvatskoj javnosti predavanje drži jedan Stanimirović, jedan Džakula..ajd Pupovac bar nije bio funkcioner RSK..ali ova dvojica hrvatskoj javnosti drže lekcije i nisam vidio da se nešto ustežu..

prvenstveno Stanimirović.

ljude to više uopće ne zanima..

caporegime
08-03-2011, 12:07
zanima i to se vidi u običnom razgovoru s ljudima odnosno kad slušaš ljude na cesti, u birtiji, na poslu.....
mediji to nikad neće pustiti toliko u javnost niti naglašavati taj segment unutarnjih odnosa.
ne bih toliko vikanje hebrangu pod prozor tumačio kao antihrvatstvo nego reagiranje na prvu loptu pod utjecajem medijskih serviranja medijske istine i medijskih prioriteta.

Graničar Jozo
08-03-2011, 12:56
nadodao bih da je i hebrang suodgovoran za to što razni stanimirovići mogu koliko hoće i kad im se prohtije. al to je obrađeno na drugoj temi o prosvjedima i motivima za prosvjed.

Inkvizitor
08-03-2011, 13:00
nadodao bih da je i hebrang suodgovoran za to što razni stanimirovići mogu koliko hoće i kad im se prohtije. al to je obrađeno na drugoj temi o prosvjedima i motivima za prosvjed.

To nema veze Jozo s tim da oni njemu idu pod prozor.

ne idu oni njemu pod prozor jer je odgovoran što Stanimirović laprda to što laprda i što nije odgovarao.

Pod prozor Hebrangu ide većina koja bi Stanimirovića stavila za predsjednika Republike.

caporegime
08-03-2011, 13:19
ne bi baš tako izričito rekao, iako nesumnjivo da takvih ima i to u dobrom broju.
ipak je taj hebrang bio smokvin list hdz-a.
cijelo vrijeme se poziva na neko domoljublje, zahtjeva javno poteze u tom smislu a pored njega živoga hdz provodi najogavniju , ne detuđmanizaciju nego dekroatizaciju hrvatske.

Inkvizitor
08-03-2011, 13:33
Ma naravno.

meni se on čini ko Alisa u zemlji čudesa. Vjerujem da i njemu to ide na jetru ali šta će.

On je čak napuštao HDZ tražeći neku bolju opciju ali pošto je kod nas nema, bar ne ozbiljne vraćao se onakvom HDZ-eu.

meni je on bez obzira na sve pozitivan lik prvenstveno zbog ratne uloge. Zato i je prvi na udaru lijevih esktremista.

nego da se vratimo Srbima u Hrvatskoj.

meni ni danas nije jasno da su oni isturili onog Martića .

Mislim, lik je intelektom bio na razini čimpanze.

caporegime
08-03-2011, 13:37
pa sve što im je vrijedilo zauzelo je položaje u većim gradovima prvenstveno zagrebu.
izgleda da im se omilio osobni probitak i status pa ga nisu htjeli mijenjati za metropole a la knin ili vojnić.
odnosno da se ne lažemo, u zagrebu su čekali oslobodioce sa pripremljenim popisima onih za koje smatraju da bi se nad njima trebao izvršiti prijeki sud

Vepar
08-03-2011, 14:20
"Pitanje lojalnosti

Koliko je duboko nerazumijevanje ovog problema u elitama Hrvatske i Srbije svjedoči i nedavna izjava srbijanskog predsjednika Borisa Tadića u Kninu. On je tada pozvao Srbe, građane Republike Hrvatske, da budu - lojalni. Takva izjava ne samo što je bedastoća nego unaprijed diskriminira Srbe hrvatske građane presumpcijom njihove nelojalnosti. Za vrijeme Domovinskog rata, u sklopu krvavog humora, kružila je krilatica kako su lojalni Srbi samo oni koje se namaže lojem prije nego ih se zapali, kako bi bolje gorjeli. Isto se u Bosni govorilo za Muslimane, isto su Srbi govorili za Hrvate i Muslimane, itd.

Ni Srbi ni Hrvati ne moraju biti lojalni hrvatskoj državi već kao građani moraju poštovati zakon

Dakako da su pojedini "teoretičari demokracije", poznati po svojoj rigidnosti i govoru mržnje, unaprijed dovodili u pitanje i samu mogućnost "lojalnosti" Srba, pogotovu onih koji su otišli i potom se vratili u Hrvatsku. Prije svega onih koji su sudjelovali u oružanoj pobuni protiv Hrvatske. Međutim, nitko ne postavlja pitanje lojalnosti Hrvata hrvatskoj državi.

Dobro se zna da mnogi Hrvati koji su svojedobno pripadali jugoslavenskoj unitarističkoj opciji nisu oduševljeni postojanjem ove države. Oni to manifestiraju otvoreno ili tajno. Nitko u Hrvatskoj, ni Srbi ni Hrvati, ne mora biti lojalan hrvatskoj državi. To, naime, pretpostavlja nekakav novouspostavljeni oblik političke religioznosti kojim se Hrvatska podiže na pijedestal apsolutne kategorije. Građani Republike Hrvatske, prije svega njeni državljani, dužni su poštovati njezin Ustav i zakone. U jednoj presudi američkoga Vrhovnog suda povodom javnog spaljivanja američke zastave iznesena je vrlo interesantna teorija. U presudi se, među ostalim, tvrdi kako i činom spaljivanja američke zastave ona ne prestaje biti zastavom onih Amerikanaca koji je spaljuju.

Kako zasad ne postoje instrumenti i metode kojima bi se utvrđivala lojalnost građana, onda je bolje takve termine ostaviti u ropotarnici povijesti jer oni samo udaljuju od mogućeg rješenja problema, koji zasigurno postoje."

Ovo kaže onaj jadnik Čičak. Kako glupa analiza, teško za vjerovati.

Baader Meinhof
08-03-2011, 15:35
meni ni danas nije jasno da su oni isturili onog Martića .

Mislim, lik je intelektom bio na razini čimpanze.

Jednostavno- on je bio slika i prilika onih koji ga postavljaju i biraju. Sjeti se spotova Šiltova iz Gline i sve će ti biti jasno.

Inkvizitor
08-03-2011, 16:30
Jednostavno- on je bio slika i prilika onih koji ga postavljaju i biraju. Sjeti se spotova Šiltova iz Gline i sve će ti biti jasno.

Ma dobro nitko ne očekuje umne filozofe među tim "specijalcima" ali koliko god ta tvorevina bila sama po sebi apsurd..ipak je Martić i za nju previše karikaturalan.

Npr onaj Babić je već bio druga stvar.

caporegime
08-03-2011, 16:33
jest, ali on je bio fakultetski školovan čovjek, zubar, dakle za kninske pojmove šonjo.
a milicioner, e to je ono za što bi svaka majka udala svoju kćer

Inkvizitor
08-03-2011, 16:42
jest, ali on je bio fakultetski školovan čovjek, zubar, dakle za kninske pojmove šonjo.

Ma znam..))))

ali nije postavljala rulja nego Beograd..

I Sloba se sprdao s njima..ne znam kako je dopustio Martića..to nije ozbiljno..

a onaj ruski velieposlanik Kerestedžijanc je vrtio očima i govorio...pa to nisu političari, to su kromanjonci..

on nije nogao doći sebi kad je pričao o njima..čovjek se zblanio..

sirovi, neuki, primitivni, zadrti..

Baader Meinhof
08-03-2011, 18:57
Ako se dobro sjećam, Milošević nije 'dopustio' Martića, već je preko Martića formirao RSK pandan socijalističke partije srbije, pa ga zatim kao svoga i instalirao za predsjednika. Ali postojala je i treća politička strana u rsk, sjeća li se tko Sime Dubajića koji je s valjda 107 godina promicao Vuka Draškovića tamo?

Mrav
16-03-2011, 18:11
Nikad Srbin neće prihvatit Hrvatsku kao njegovu domovinu. On će možda živjeti u Hrvatskoj, ali će pritom uvijek čekati na pogodan trenutak na bi napao Hrvatsku.
Interes i namjera Srba je slabljenje Hrvatske.
Na primjer kroz ovakve akcije,
http://komentar.hr/portal/vijesti/svijet/6712
Tada su napali, ubijali, pola Hrvatske minirali i na koncu popalili vlastite kuće, sjeli u traktore i napustili Hrvatsku.
A danas lažu i pokušavaju da ocrne Hrvatsku. To se nikad neće promijenit. Srbi su vječni neprijatelji Hrvatske.

Graničar Jozo
17-03-2011, 09:57
Rekao bi Lošo da nam srbi napadaju strategiju kad se ne mogu direktno konfrontirati s nama. Iako tu nema nikakve hrvatske strategije. Oni su sami sebe pečatirali kao zločince i sad im sve ovo što rade služi u brisanju tog pečata. Samo me zanima koga će iskoristiti u budućim nasrtajima na hrvatsku? Hoće li opet oko sarajeva "graditi vodovod" i sl. stvari. ovi srpski političari su RH su bez pokrića. a narod kao narod...

Dokle?
18-03-2011, 15:40
Nikad Srbin neće prihvatit Hrvatsku kao njegovu domovinu. On će možda živjeti u Hrvatskoj, ali će pritom uvijek čekati na pogodan trenutak na bi napao Hrvatsku.
Interes i namjera Srba je slabljenje Hrvatske.
Na primjer kroz ovakve akcije,
http://komentar.hr/portal/vijesti/svijet/6712
Tada su napali, ubijali, pola Hrvatske minirali i na koncu popalili vlastite kuće, sjeli u traktore i napustili Hrvatsku.
A danas lažu i pokušavaju da ocrne Hrvatsku. To se nikad neće promijenit. Srbi su vječni neprijatelji Hrvatske.

U potpunosti se slažem. Srbin je bio i ostao smrtni neprijatelj Hrvatske i Hrvata i zauvijek će tražiti načina da opljačka, naudi i zgazi sve Hrvatsko. Dok ti se smješka, njegova genetika ga tjera da gleda gdje će te zajebati, što će ukrasti i kako će još jednog Hrvata pretvoriti u svoga slugana.

Na žalost to većini u Hrvatskoj nije jasno, a onima kojima je jasno, je to drago i to žele. Samo budale i izdajnici mogu vjerovati da i jedan srbin ili njegov slugan, poput mesića ili josipovića, žele išta dobroga Hrvatskoj, oni su oduvijek radili iskljućivo za svoje interese i interese svojih gazda u srbiji.

NorthStand
18-03-2011, 17:49
Ja mislim da smo mi s srbima završili 1995e, i što se mene tiče mrzit ću ih dok sam živ zbog sve one nepravde koju su načilini mom narodu iz privatnih pobuda i prekrajanja granica. A glavni razlog zašto ih mrzim, i zašto ću ih mrzit i dalje, je taj da oni nisu niti za mm promijenili svoja stajališta i razmišljanja o granicama srbije, i mržnju prema HR i Hrvatima. Nijedan hrvatski život im neću oprostit, a mislim da ne trebam previše govorit da oni koji su konstantno radili mitove i širili svoje granice na račun nas, to jest mađari srbi talijani bošnjaci, nama sada sole pamet o nekakvoj agresiji i etničkom čišćenju. A ako je itko izvršio agresiju i etničko čišćenje, onda su to upravo oni, a ne Hrvati! Zato što se mene tiče, s nijednim našim susjedom nemam namjeru pit kavu, i glumit prisne odnose, jer mislim da su oni dobro pokazali svoje pravo lice i što misle o nama u prošlosti, a ja nemam namjeru na svojoj koži iskušavat nož u leđa kao neki moji to jest naši preci! Ne kaže se uzalud, POVIJEST JE UČITELJICA ŽIVOTA! Dakle, Srbi što su dalje od mene, to bolje i za njih i za mene. I iskreno jebe mi se i za one najnormalnije srbe, o tome su oni trebali vodit brigu 1990e, nakon onog silnog ubijanja i zla, ja im nemam namjeru ništa oprostit, krv se može isprat samo krvlju, nikako ne riječima i isprika i to bi oni koji su uvijek vični oružju jako dobro trebali znat, i ne samo da bi trebali već i jako dobro znaju, zato nas i tako otvoreno mrze, i ovi što su ovdje velika većina rovari i ko ovaj majmun Svetozar Livada otvoreno iskazuju nelojalnost zemlji u kojoj žive. Da je u americi ovako nešto izbljuvao protiv amerike, bio bi ekspresno deportiran i nikad više nogome ne bi smio kročit u nju! A mi ovdje glumimo neku finoću, umjesto da bandu naučimo ponašanju, kako bi ih naučio svaki "europejac".

Mrav
18-03-2011, 17:57
Ja ih ne mrzim. Dovoljno mi je da znam ko su i šta su. ;)
Neće mene tamo neki ispunjavat mržnjom.

Humphrey
18-03-2011, 19:09
Srbi nikada neće prihvatit RH kao svoju domovinu,nije tu krivica samo na njima.Oni protiv sebe ne mogu(malo tko može)ali to što ih Hrvatska ne pokušava asimilirati je loše.Dok ih se tetoši umjesto izbija iz glave ludosti velikosrpstva oni će kao i do 91.uživati sva prava čekajući priliku da puste svoju narav sa lanca.

P.S.Pozdrav svima na forumu od novog člana

caporegime
18-03-2011, 21:15
Srbi nikada neće prihvatit RH kao svoju domovinu,nije tu krivica samo na njima.Oni protiv sebe ne mogu(malo tko može)ali to što ih Hrvatska ne pokušava asimilirati je loše.Dok ih se tetoši umjesto izbija iz glave ludosti velikosrpstva oni će kao i do 91.uživati sva prava čekajući priliku da puste svoju narav sa lanca.

to je to. ni dodat ni oduzet

Ilirk@
19-03-2011, 00:26
kao stranac u tuđoj zemlji za koju smatraju da polažu pravo na nju, da je njihova, da im ju je u stoljeću sedmom netko oteo i samo čekaju i s jednim otovrenim okom budni sanjaju kad će osvanuti taj dan da to opet bude njihova zemlja, njihovo more, njihove gore, njihova velika domovina...
tjeskobno i klaustrofobično, stisnuti i svom kočaku od šake zemlje, nešto kuća, otetog stana, dedinog nasleđa, petokrake na prašnjivom tavanu...
tako se srbi osjećaju u hrvatskoj.

Inkvizitor
19-03-2011, 11:28

Pozdrav Humphrey, za info drugima..jako kvalitetan i zajebantski nastrojen forumaš..)))))

Ilirk@
19-03-2011, 12:50
hvala bogu, to će biti dobra promjena i veliko osvježenje na forumu.
nadam se da kuži finu ironiju, da se zna šaliti i na svoj račun i ne vrijeđa se ko pyzda (sorry na izrazu, ali to je karakterna osobina) kad se netko našali s njime.
ako se pokaže suprotno, ja ću se virtualno samoubiti.
groucho, dobro mi došao!

Dokle?
19-03-2011, 13:05
Asimilirati srbe??? To je jednostavno nemoguće zato što su oni stoljećima asimilirali po Hrvatskoj i stvarali yugosrbe. Realno gledajući oni su mentalno i dalje gazde opasno velikom broju ljudi koji, na moje veliko čuđenje, zovu sebe Hrvatima. U takvoj situaciji govoriti da bi Hrvati mogli nešto napraviti glede njihove asimilacije je pomalo smiješno, a mnogi Hrvati još nisu ni sami Hrvati, niti razumiju ni znaju svoju povijest i kulturu, a trebali bi asimilirati srbe?

A tetoši ih se zato što su oni sve to odradili, stavili svoje ljude na "prava" mjesta koji će i dalje poboljšavati srpski položaj u Hrvatskoj, u materijalnom i političkom smislu.

Pozdrav i tebi Humphrey!

Dokle?
19-03-2011, 13:12
kao stranac u tuđoj zemlji za koju smatraju da polažu pravo na nju, da je njihova, da im ju je u stoljeću sedmom netko oteo i samo čekaju i s jednim otovrenim okom budni sanjaju kad će osvanuti taj dan da to opet bude njihova zemlja, njihovo more, njihove gore, njihova velika domovina...
Yup, tako nekako oni razmišljaju, jedino što im ovo malo "divljih" domorodaca smeta da dođu do svojih "posjeda".

tjeskobno i klaustrofobično, stisnuti i svom kočaku od šake zemlje, nešto kuća, otetog stana, dedinog nasleđa, petokrake na prašnjivom tavanu...
Ja još ne vidjeh tjeskobnog srbina, bahatog, punog sebe i po njemu ili njoj "pravedničkog" gnjeva što su ih Ustaše zaustavile u vekovnim pohodima na njihove zemlje, takve da i to vrlo često. Osobno mislim da previše ljudi procjenjuje srbe na temelju nekog starog seljaka kojeg se vidi na ulici. Veliku većinu srbadije koja odrađuje velike poslove za svoje i koji grabaju gdje stignu, se ne vidi, oni su siva eminencija, vrlo moćna siva eminencija.

tako se srbi osjećaju u hrvatskoj.
Stvarno to misliš? ili si samo sarkastična?

Inkvizitor
19-03-2011, 13:48
Asimilirati srbe??? To je jednostavno nemoguće zato što su oni stoljećima asimilirali po Hrvatskoj i stvarali yugosrbe. Realno gledajući oni su mentalno i dalje gazde opasno velikom broju ljudi koji, na moje veliko čuđenje, zovu sebe Hrvatima. U takvoj situaciji govoriti da bi Hrvati mogli nešto napraviti glede njihove asimilacije je pomalo smiješno, a mnogi Hrvati još nisu ni sami Hrvati, niti razumiju ni znaju svoju povijest i kulturu, a trebali bi asimilirati srbe?

A tetoši ih se zato što su oni sve to odradili, stavili svoje ljude na "prava" mjesta koji će i dalje poboljšavati srpski položaj u Hrvatskoj, u materijalnom i političkom smislu.

Pozdrav i tebi Humphrey!

Ovo je pretjerivanje. Ako se Srbi nisu asimilirali odakle u Hrvatskoj Todorića Hrvata. Jovanovića Hrvata. Koliko ja znam Hrvati nemaju ni Todora ni Jovana.

Pravite od Srba nadljude a oni to nisu. Kao da je svima njima najpreče da srbuju. Ima i njih konformista kojima je najbitniji osobni probitak i napravit će sve da sebi naprave život ugodnijim

caporegime
19-03-2011, 14:40
prezimena koja vuku na srpska i ne moraju biti ni originalom izvorno sprska ako mislimo na prvog od kojega su potekla.
nekad i nije bilo neke razlike u imenima, koja su se tek tijekom stoljeća radvojila na one koji ga ili češće ili isključivo koriste.
mogao je postojati bilo kji razlog, da se dadne neko obiljkežje pa i u vidu imena, nadimka, koje vuče na srpsko pa da njegovi potomci dobiju pezime kakvo nam danas zvuči kao srpsko.
naravno, s druge strane sigurno da je bilo i onih koji bi imali to porijeklo pa time bili osnivači loze ali stoljetna orođenost isključivo s hrvatima, izbrisala bi manje više krvi trag.

npr. cigani u engleskoj nisu uopće cigani.
skupina cigana je prije 500 godina došla na otok i vremenom se oriodila s velšanima, ircima, škotima, izgubili krva ali zadržali način života.
većina cigana (irish travellers) su dana sa crveno,m ili plavom kosom i imaju 90% irske krvi.

zlatni_ljiljan
19-03-2011, 16:22
imena i prezimena nemaju veze sa nacijama,ja sam se ibretio kad sam vidio da posebno Hercegovci (Hrvati) i Srbi imaju ista imena i prezimena ,dok recimo ne mozes naci kod hrvata bosanke krajine Gojka ,Slobodane,Obradovice,Jovice i slicne to su iskljucivo srpska imena i prezimena...

zlatni_ljiljan
19-03-2011, 16:25

a milicioner e to je to :rofl :rofl niko bre ne voli uniformu ko Srbin,pa nek je i lugarska samo nek je uniforma :)

caporegime
19-03-2011, 17:12
imena i prezimena nemaju veze sa nacijama,ja sam se ibretio kad sam vidio da posebno Hercegovci (Hrvati) i Srbi imaju ista imena i prezimena ,dok recimo ne mozes naci kod hrvata bosanke krajine Gojka ,Slobodane,Obradovice,Jovice i slicne to su iskljucivo srpska imena i prezimena...

u mješanim krajevima, manjina izbjegava koristiti imena većine da bi se bolje razlikovali. npr. u lici imaš neka imena koja svi koriste ali u većinski hrvatskim krajevima npr. milan je vrlo često ime jer je općepoznato i dominira.

u hercegovini imaš ime stojan, a to je narodno ime, koje koriste svi. kako nema srba nije upitna nacionalna pripadnost nositelja.
ali teško ćeš tako ime naći na banovini u krajevima gdje hrvata nije bilo vipe od 30-40 %
s druge strane u zagorju imaš kolko hoćeš imena rajko, zdravko, dragutin........

p.s. jovica je uvijek i svugdje samo srpsko ime. di si vidio jovicu hrvata?

Inkvizitor
19-03-2011, 17:13

A jesi li se ibretio kad si vidio muslimane Filipoviće, Blaževiće..

zlatni_ljiljan
19-03-2011, 17:34
u mješanim krajevima, manjina izbjegava koristiti imena većine da bi se bolje razlikovali. npr. u lici imaš neka imena koja svi koriste ali u većinski hrvatskim krajevima npr. milan je vrlo često ime jer je općepoznato i dominira.

u hercegovini imaš ime stojan, a to je narodno ime, koje koriste svi. kako nema srba nije upitna nacionalna pripadnost nositelja.
ali teško ćeš tako ime naći na banovini u krajevima gdje hrvata nije bilo vipe od 30-40 %
s druge strane u zagorju imaš kolko hoćeš imena rajko, zdravko, dragutin........

p.s. jovica je uvijek i svugdje samo srpsko ime. di si vidio jovicu hrvata?

Capo,mislio sam na prezimena Obradovic i Jovic,inace oko Doboja i svugdje su Jovici Srbi...

Humphrey
19-03-2011, 17:35

Pozdrav i tebi Humphrey!

Ja sam napisao što bi Hrvatska trebala raditi a ti si dala odgovor zašto se to ne radi.Ali ne slažem se s tezom kako su srbi toliko infiltrirani u naše društvo da postavljaju "svoje" ljude na prava mjesta i tako to.

Sva prava koja srbi uživaju u današnjoj Hrvatskoj proizlaze iz dvije stvari,odurnog karijerizma i konformizma HDZ-a i južnoslavenštine ostalih,ponajprije predsjednika Pravde.

O hdz-u ne bih,njihovi su motivi stari kao i ljudski rod ali glupost onih koji čak ni nakon krvavog 20.stoljeća ne razumiju kako je ta ideja o zajedništvu slijepa ulica,poliitčki i moralno,nikako ne mogu razumijeti.To je politički autizam.

zlatni_ljiljan
19-03-2011, 17:36
A jesi li se ibretio kad si vidio muslimane Filipoviće, Blaževiće..

Pobro ,kad nauchis da razlikujes muslimane od Bosnjaka mozda ti i odgovorim,ja sam gore spominjo Srbe i Hrvate ,a nikakve katolike i pravoslavce ...znas ti to vrlo dobro samo ti tesko koristiti termin Bosnjak ,a jebi ga nisam ja kriv za majorizaciju,al de ispushi se na jedinom baliji ovdje ako ce ti biti lakse:)

Inkvizitor
19-03-2011, 17:55
Pobro ,kad nauchis da razlikujes muslimane od Bosnjaka mozda ti i odgovorim,ja sam gore spominjo Srbe i Hrvate ,a nikakve katolike i pravoslavce ...znas ti to vrlo dobro samo ti tesko koristiti termin Bosnjak ,a jebi ga nisam ja kriv za majorizaciju,al de ispushi se na jedinom baliji ovdje ako ce ti biti lakse:)

umjesto prodike mogao si odgovoriti na pitanje..

zlatni_ljiljan
19-03-2011, 18:16
umjesto prodike mogao si odgovoriti na pitanje..

evo nisam se ibretio sto ima muslimana Filipovica, ako ima muslimana s prezimenom Clay ili Stevens zasto bi se ibretio muslimanu s prezimenom Filipovic...

Inkvizitor
19-03-2011, 18:38
evo nisam se ibretio sto ima muslimana Filipovica, ako ima muslimana s prezimenom Clay ili Stevens zasto bi se ibretio muslimanu s prezimenom Filipovic...

pa zato jer su to izvedenice od kršćanskih imena

zlatni_ljiljan
19-03-2011, 18:46
pa zato jer su to izvedenice od kršćanskih imena

ma sve ja udure,samo u BIH zive SRBI,HRVATI , BOSNJACI i ostali...muslimana nema u nacionalnom smislu nije ovo 1964 kad se budalesalo s velikim malim M...meni to strasno smeta, isto sto bi tebi smetalo da neko kazu u tom kontekstu bosanski katolici...

Graničar Jozo
19-03-2011, 22:53

ima i u dalmaciji mirela, dok kod nas u bosni toga nema.

zlatni_ljiljan
19-03-2011, 23:26
ima i u dalmaciji mirela, dok kod nas u bosni toga nema.

Ja znam barem desetak Mirela(zena) i jedno dva tri Mirel-a ,to su moderna imena

TheBronxBomber
20-03-2011, 00:40
Ovo je pretjerivanje. Ako se Srbi nisu asimilirali odakle u Hrvatskoj Todorića Hrvata. Jovanovića Hrvata. Koliko ja znam Hrvati nemaju ni Todora ni Jovana.

Pravite od Srba nadljude a oni to nisu. Kao da je svima njima najpreče da srbuju. Ima i njih konformista kojima je najbitniji osobni probitak i napravit će sve da sebi naprave život ugodnijim

Todoric, Ivan (Sikac), rodjen 22. Travnja 1920 (otac Petar i majka Matija, rodjena Todoric). Hrvat, rimokatolik, neozenjen. Ustaski emigrant na Liparima (Italija). Pripadnik ustaske vojnice, PTB, casnik. Dobio odlicje Kriz hrvatskog viteza (ubio Savu Kovacevica?). Poginuo nakon rata, 1945., u Bleiburgu (18).

18 - U borbama na Sutjesci vodio bojnu ustaske vojske. Postoje indicije da je on, 1943., ubio Savu Kovacevica, zapovjednika Crnogorske IV. brigade. Nedvojbeno je, medjutim, da je tada dobio najvece odlicje za hrabrost i vjestinu ratovanja: "Hrvatski vitez odlikuje se Hrvatskom zeljeznim trolistom sa hrastovim grancicama 1. reda." To je, do tada, bilo najvece odlikovanje dodijeljeno nekom Imocaninu. (str. 608)

TURIC, Gordana

Drugi svjetski rat i porace
"U TEMELJU KAMEN"
Spomenica zrtvama idealu Hrvatske Drzave
Imotska Krajina (Od 1941 do 1990 godine)
Zagreb, 2000.

Inace, Todorici u Imotskoj krajini su iz Zmijavaca. A spomenuti Ivica Todoric nije jedini zrtva tog rata i poraca. Ima ih podosta. Svi su Hrvati i katolici, i to s uobacjenim i tradicionalnim katolickim imenima (Ante, Stipe, itd.)

:)

caporegime
20-03-2011, 15:02
đuro gavrilović govori kako je njegov predak bio gabrijel pa ga netko iz nekog razloga proglasio ili nazvao gavrilom pa otud gavrilović.

Inkvizitor
20-03-2011, 16:16
Todoric, Ivan (Sikac), rodjen 22. Travnja 1920 (otac Petar i majka Matija, rodjena Todoric). Hrvat, rimokatolik, neozenjen. Ustaski emigrant na Liparima (Italija). Pripadnik ustaske vojnice, PTB, casnik. Dobio odlicje Kriz hrvatskog viteza (ubio Savu Kovacevica?). Poginuo nakon rata, 1945., u Bleiburgu (18).

18 - U borbama na Sutjesci vodio bojnu ustaske vojske. Postoje indicije da je on, 1943., ubio Savu Kovacevica, zapovjednika Crnogorske IV. brigade. Nedvojbeno je, medjutim, da je tada dobio najvece odlicje za hrabrost i vjestinu ratovanja: "Hrvatski vitez odlikuje se Hrvatskom zeljeznim trolistom sa hrastovim grancicama 1. reda." To je, do tada, bilo najvece odlikovanje dodijeljeno nekom Imocaninu. (str. 608)

TURIC, Gordana

Drugi svjetski rat i porace
"U TEMELJU KAMEN"
Spomenica zrtvama idealu Hrvatske Drzave
Imotska Krajina (Od 1941 do 1990 godine)
Zagreb, 2000.

Inace, Todorici u Imotskoj krajini su iz Zmijavaca. A spomenuti Ivica Todoric nije jedini zrtva tog rata i poraca. Ima ih podosta. Svi su Hrvati i katolici, i to s uobacjenim i tradicionalnim katolickim imenima (Ante, Stipe, itd.)

:)

Nisam znao za taj podatak ali u bici na Sutjesci se spominju domobranske postrojbe ( npr osječko zborno područje preko kojeg su se i 7 SS divizije Prinz Eugen, sastavljene od Švaba iz Banata partizani i probili što mnogi tumače ka namjerno propuštanje), ustaške ne. Dakako moguće je da su sudjelovale i neke ustaške postrojbe

Dokle?
20-03-2011, 18:52
Ne, nego sasvim suprotno. Oni su primitivni plemenski majmuni i gdje da jesu furaju svoju sebičnu i egoističnu spiku, ne odnosi se njihovo ponašanje samo za korist srbije, već korist svih srba koji žive u nekoj drugoj državi, kao i megalomanskim idejama o njihovoj veličini i drčnosti.

Dokle?
20-03-2011, 19:02
Ja sam napisao što bi Hrvatska trebala raditi a ti si dala odgovor zašto se to ne radi.
Ajde baš mi je drago da ti sugeriraš što bi Hrvatska trebala raditi, ali eto ne radi. Odnosno vidi stvarnost, ona je daleko od onoga što mnogi ljudi sugeriraju da bi trebalo raditi. Zaključak, idemo mi razgovarati o stvarnosti, a ne o onome što bi trebalo biti. Može? :)

Ali ne slažem se s tezom kako su srbi toliko infiltrirani u naše društvo da postavljaju "svoje" ljude na prava mjesta i tako to.
Stvarno? Meni se čini da gdje god da zagrebeš, od javne uprave do civilnog društva, imaš srbadiju na bitnim pozicijama. Ili srbadiju ili njihove slugane - komunjare.

Sva prava koja srbi uživaju u današnjoj Hrvatskoj proizlaze iz dvije stvari,odurnog karijerizma i konformizma HDZ-a i južnoslavenštine ostalih,ponajprije predsjednika Pravde.
Dakle proizlaze iz javno izabaranih dužnosnika, hmmm što će reći da ovaj narod opet glasa i bira svoju kulturnu i ekonomsku propast, što je pak vidljivo na svakom koraku.

O hdz-u ne bih,njihovi su motivi stari kao i ljudski rod ali glupost onih koji čak ni nakon krvavog 20.stoljeća ne razumiju kako je ta ideja o zajedništvu slijepa ulica,poliitčki i moralno,nikako ne mogu razumijeti.To je politički autizam.
Ovo je dobro rečeno, na žalost premalo je inteligentnih vođa, što nas opet vraća na to da moramo utvrditi koliko je loše, kako bi jednog dana kad Hrvatska padne na koljena se moglo krenuti na bolje, ako taj dan ikada dođe. Sve u svemu izgleda da će se u Hrvatskoj opet životariti na rugovima svega, bratovati sa primitivnom stokom i puno pričati a malo ili ništa raditi. Ovo nije osobno, već samo moja analiza, da mi ne zamjeriš.

Humphrey
20-03-2011, 19:42
Nemam ti ja što zamjerit,slažem se sa tobom oko svega osim oko važnosti srba u svemu ovom.

Dokle?
21-03-2011, 12:47
Nemam ti ja što zamjerit,slažem se sa tobom oko svega osim oko važnosti srba u svemu ovom.
Čekaj slažeš se samnom i sam tvrdiš da je HDZ i Pantovčak u rukama faktičnih izdajnika Hrvatskih interesa, ali se ne slažeš da srbi imaju utjecaja???? Ovo je malo nelogično, u svjetlu općeg cipelarenja Hrvatske od strane srba i odluka na državnom nivou koje sve pogodoju srbima. Hoćeš reći da se sve to radi bez da su se postavili i/ili ostavili kadrovi iz srbije i/ili jugoslavije? Dakle Hrvati provode prosrpsku politiku, onako bez da ih se kontrolira, nadgleda i "korigira", ako slučajno "skrenu" sa "bratskog" puta sa primitivnom stokom iz srbije?

Humphrey
21-03-2011, 13:41
Čekaj slažeš se samnom i sam tvrdiš da je HDZ i Pantovčak u rukama faktičnih izdajnika Hrvatskih interesa, ali se ne slažeš da srbi imaju utjecaja???? Ovo je malo nelogično, u svjetlu općeg cipelarenja Hrvatske od strane srba i odluka na državnom nivou koje sve pogodoju srbima. Hoćeš reći da se sve to radi bez da su se postavili i/ili ostavili kadrovi iz srbije i/ili jugoslavije? Dakle Hrvati provode prosrpsku politiku, onako bez da ih se kontrolira, nadgleda i "korigira", ako slučajno "skrenu" sa "bratskog" puta sa primitivnom stokom iz srbije?

Upravo tako,ta oligarhija lopova i hrvatofoba provodi prosrpsku,probošnjačku,proeuropsku politiku a sve na štetu hrvatske politike.E sad ja nisam baš siguran da su i muslimani infiltrirani u sve dijelove našeg društva.

Jesu li slovenci infiltrirani u sve dijelove našeg društva?Jel me shvaćaš,pitanja oko srba najviše bole ali mi imamo vlast koja radi protiv naših interesa bez obzira o kome i čemu se radilo.Oni neće donijeti ZERP,oni će izručiti koga god treba,oni će trgovati teritorijem,što god je potrebno kako bi ispunili svoje interese a njihovi interesi nikad nisu interesi Hrvatske.

Dajem ti za pravo,Hrvatska je puna tih jugoslavena,počevši od Pravde ali opet ne vidim kako su ih srbi učinili takvima.Jugoslavenstvo je nažalost umotvorina naše inteligencije ne srpske.

Ilirk@
21-03-2011, 14:51
Ja još ne vidjeh tjeskobnog srbina, bahatog, punog sebe i po njemu ili njoj "pravedničkog" gnjeva što su ih Ustaše zaustavile u vekovnim pohodima na njihove zemlje, takve da i to vrlo često. Osobno mislim da previše ljudi procjenjuje srbe na temelju nekog starog seljaka kojeg se vidi na ulici. Veliku većinu srbadije koja odrađuje velike poslove za svoje i koji grabaju gdje stignu, se ne vidi, oni su siva eminencija, vrlo moćna siva eminencija.

ne instaliraju srbi svoje ljude u politiku, nego ih biraju ustavom zajamčenim glasačkim pravom.
drugi par opanaka je to što su pojedini hrvati, kako orjuna, komunjare i projugoslaveni, tako i oni zadrti i glasni ustašofili i srbofobi, omogućili da izglasaju četnika u saborsku fotelju.
prvi tako što patološki mrze svoju kožu i vole srbsku, a drugi što i jednima i drugima daju za pravo da se tako osjećaju.

Stvarno to misliš? ili si samo sarkastična?

jebiga, to ćeš morati sama zaključiti.

Mrav
25-03-2011, 11:40
"Slobodna Bosna" piše o srpskim strategijama. Ništa što već nismo znali o namjerama Srba, ali eto.

PROGRAM, STRATEŠKI CILJEVI I METODE SADRŽANI U MEMORANDUMU 2

- Umanjiti odgovornost Srbije za počinjene zločine i razaranja, i optužnicama, potjernicama i montiranim sudskim procesima protiv državljana BiH, Hrvatske i Kosova staviti je u ravnopravan položaj sa državama u okruženju

- Odvratiti pažnju regionalnih i međunarodnih medija sa završnih procesa bivšim pripadnicima srbijanskog političkog, obavještajnog i vojnog vrha i političkog vrha Republike Srpske kojem se sudi u Haškom tribunalu

- Susjedne države BiH, Hrvatsku i Kosovo dovesti u položaj da odustanu od tužbi najavljenih pred međunarodnim sudovima

- Pokajničkim akcijama dovesti Srbiju u jednak položaj sa stradalim i oštećenim državama iz okruženja

-Insistirati na zatvaranju Haškog tribunala i na suđenju generalu Ratko Mladić pred domaćim pravosuđem

- Destabilizovati vlade susjednih država, provocirati unutrašnje nezadovoljstvo i nemire i slabiti oštricu optužbi protiv Srbije

- Pomagati otcjepljenje Republike Srpske

- Insistirati na konstitutivnosti Srba u Hrvatskoj, Crnoj Gori i Kosovu i izvršiti tranziciji srpskih zajednica u državama regiona u unitarnu, svesrpsku zajednicu

- Zaustaviti odvajanje Vojvodine, spriječiti dalju regionalizaciju Srbije i oslabiti djelovanje Islamske zajednice u Sandžaku

SENZACIONALNO OTKRIĆE SB

Uznemirujući dossier “SB”: novi srpski velikodržavni “priručnik” - Srbija ima memorandum 2

DRUGI MEMORANDUM SANU U TEORIJI I PRAKSI

Tačno dvadeset i pet godina nakon objavljivanja Memoranduma Akademije nauka i umetnosti Srbije (1986. godine) koji je bio naučno-teorijska platforma za raspad SFRJ i krvave osvajačke ratove „u kojima Srbija nije učestvovala“, u akademskim nacionalističkim krugovima u Beogradu „patentiran“ je njegov nastavak - Memorandum II čiji su strateški ciljevi gotovo identični sa „prethodnikom“, dakle velikosrpski, s tim da je način njihove realizacije prilagođen novim uslovima, iz njega je izbačeno nasilje i „bitke koje mogu biti i oružane“. Prema saznanjima „SB“ ovaj dokument dostupan je uskom krugu srpske političke elite, koja praktičnim potezima, naročito posljednjih nekoliko mjeseci, operacionalizira novu spsku nacionalnu i geopolitičku doktrinu
Dobrica Ćosić i akademici SANU savjetuju političare: Kako u miru vratiti ono što je izgubljeno u ratovima?!

“Zaštita interesa srpskog naroda u regionu je politički, istorijski, pa i moralni imperativ“, poručio je prošle nedjelje šef srpske diplomatije Vuk Jeremić.

„Normalno je da je za nas prioritet položaj Srba u drugim zemljama u regionu…”, pojasnio je riječi Vuka Jeremića, ministar policije i lider SPS-a Ivica Dačić, nakon zajedničke sjednice Vlade RS i Vlade Srbije u Banjoj Luci. Nakon posljednjih izjava srbijanskih zvaničnika čak i oni potpuno neupućeni teško više mogu povjerovati u to kako su potezi koje u zadnje vrijeme povlači Srbija usmjereni na stabilizaciju odnosa u regionu. Istražujući i pokušavajući da dobijemo odgovore na čemu se zapravo zasniva srbijanska politike prema Bosni i Hercegovini i državama u regionu, naš list je došao do senzacionalnog otkrića.

Dobrica Ćosić, prvi predsjednik SR Jugoslavije i glasoviti srpski književnik koji je od kreiranja Memoranduma SANU ponio i epitet «oca nacije», nedavno je sa prof. Ljubomirom Tadićem, ocem srbijanskog predsjednika Borisa Tadića, i nekoliko akademika SANU-a, sačinio «Memorandum 2».

Za razliku od “Memoranduma 1” koji je ispisan u SANU osamdesetih godina i obajavljen u dnevnom listu Večernje novosti 1986. godine, “Memorandum 2” je interni dokument koji je proslijeđen svim članovima Vlade Srbije. Kako saznajemo od izvora iz kabineta srbijanskog premijera Svetozara Cvetkovića, ovaj dokument ne bi trebao procuriti u javnost jer na sebi nosi oznaku “čitanje bez daljeg rasturanja».

MEMORANDUM ZA NOVE BITKE

Memorandum 2 je sačinjen sa ciljem da spasi Srbiju nakon svih balkanskih poraza i stavi je u ravanopravan položaj sa svim državama na koje je izvršila agresiju. U nekoliko poglavlja se navode osnovni pravci i ciljevi kako se Srbija treba i može spašavati u međunarodnim sudskim procesima. Također, kako umanjiti odgovornost Srbije za počinjene zločine i razaranja, i montiranim sudskim procesima staviti je u ravnopravan položaj sa državama u okruženju (Hrvatska, BiH, Kosovo).

Autori Memoranduma 2 detaljno su razradili na koji način Srbija može odvratiti pažnju regionalnih i međunarodnih medija sa završnih procesa bivšim pripadnicima srbijanskog političkog, obavještajnog i vojnog vrha kojem se sudi u Haškom tribunalu - Vojislavu Šešelju, Jovici Stanišiću, Frenkiju Simatoviću, generalu Momčilu Perišiću. Isto važi i za političko, policijsko i vojno rukovodstvo Republike Srpske. Misli se na Radovana Karadžića, Miću Stanišića, Stojana Župljanina... Jedan od načina je da se pažnja javnosti zaokupi optužnicama, potjernicima i sudskim procesima koji će se odvijati pred srbijanskim pravosuđem protiv državljana BiH, Hrvatske i Kosova koji su učestvovali u ratu.

Memorandum 2 razrađuje i načine kako susjedne države BiH, Hrvatsku i Kosovo dovesti u položaj da odustanu od tužbi najavljenih pred međunarodnim sudovima. Takođe, kako se pokajničkim akcijama dovesti u ravan položaj sa stradalim i oštećenim državama iz okruženja. Zatim, na koji način kroz sve to spriječiti svaku izolaciju ili zapreku da Srbija pristupi pregovorima sa EU-om.
Tu je i uputstvo kako se pažnja svjetske javnosti treba zaokupiti do prestanka mandata i rada Haškog tribunala. Insistirati na zatvaranju Haškog tribunala i tražiti da se general Ratko Mladić procesuira pred domaćim pravosuđem, takođe je jedan od ciljeva Memoranduma 2.

Tu je još čitavo poglavlje u ekonomiji i podjeli imovine sa bivšim jugoslovenskim republikama.

MEMORANDUM 2: SAD GA IMA, SAD GA NEMA

Mračna politika srpskih akademika bavi se time na koji način treba destabilizovati vlade susjednih država, a sve pod motom „slaba vlast, slaba država“. U tom kontekstu potrebno je, prema autorima Memoranduma 2, provocirati unutrašnje nezadovoljstvo i nemire. «U politički nestabilnim državama ujedno se slabi oštrica optužbi protiv Srbije», računaju autori Memomoranduma 2.
Autori ovog državnog dokumenta savjetuju da se Srbija potpuno okrene NR Kini, politički, ekonomski i vojno, čime bi se kompenzirao izostanak ruske podrške koju je Srbija godinama imala.

Iako se deklarativno tvrdi da se suverenitet susjednih zemalja ne dovodi u pitanje, zvanični Beograd ne odustaje od uhodane strategije instrumentalizacije Srba u zemljama u regionu. Upravo Miloševićevo „događanje naroda”, s kraja osamdesetih, čijeg se naslijeđa Ivica Dačić nikada nije odrekao, počelo je „brigom” za položaj Srba u tadašnjim republikama.

Tako je posebno poglavlje u Memorandumu 2 posvećeno Republici Srpskoj, zatim srpskoj zajednica u Vukovaru, Istočnoj Slavoniji i sjevernom djelu Kosova. Ističe se da Srbi u ovim krajevima treba da budu konstituitivan narod.

Autori «Memoranduma 2» nisu zaboravili ni Vojvodinu, kako zaustaviti njeno eventualno odvajanje i dalju regionalizaciju Srbije. Isto tako jedan dio je posvećen Sandžaku. Precizno je opisano koje aktivnosti treba poduzimati u Sandžaku i kako oslabiti djelovanje muftije Muamera Zukorlića.

Autori novog dokumenta Srbije, koji je na dnevni red vratio temu velikodržavnih aspiracija iz devedesetih, akademici koji su odgajali predsjednika Tadića, zbog čega se vjeruje da će Boris Tadić svesrdno podržati ovaj plan i prionuti na njegovo provođenje.

Da se Tadić već angažovao u njegovom provođenju, govori i činjenica da je iznenađujućom brzinom otvorio još nezavršeni srpski konzulat u Herceg Novom i poručio da Beograd na Srbe u regionu ne može gledati kao na dijasporu. Kako naš izvor tvrdi, Tadićeva posjeta Crnoj Gori bila je isključivo sa ciljem da se što više građana Crne Gore na predstojećem popisu izjasne kao Srbi. Nakon žestoke reakcije Vlade u Podgorici, iz novouspostavljene državne „Strategije o Srbima u regionu”, izbačena je sporna odredba kojom se tražila politička konstutivnost za Srbe u Crnoj Gori i Hrvatskoj. Da nije bilo pritisaka i oštrog protesta zemalja u regionu, ova odredba posljednjeg dokumenta Vlade Srbije ne bi bila zamijenjena formulacijom “pojačane brige za Srbe u susednim državama”. U tom kontekstu, iz Beograda poručuju da se o Srbiji više ne može govoriti kao o remetilačkom faktoru. Međutim, to nikako ne znači da je nestala i briga za Srbe u bivšim republikama. Upravo zato, ministar Jeremić hvali novu strategiju za Hrvatsku i Crnu Goru, ali i poziciju Srba u Bosni i Hercegovini.

„Republici Srpskoj prilično dobro ide, u tom smislu. Pre svega treba odati priznanje rukovodstvu Republike Srpske, na čelu sa predsednikom Dodikom, jer Srpska je danas stabilna, prosperitetna, Srpska korača sigurnim koracima. Srbija je naravno tu, Srbija je potpuno posvećena da pomogne na svaki način“, kaže Jeremić.

Dobrica Ćosić zvani Gedža, otac srbijanske politike druge polovine 20. vijeka, nedavno je za beogradske novine rekao da su Srbi u 20. vijeku izgubili četiri rata (Slovenija, Hrvatska, BiH i Kosovo), ali da u 21. vijeku trebaju gledati kako se «u miru dobijaju izgubljeni ratovi». Ova njegova formulacija postaje jasnija ako se dovede u vezu sa izjavom prof. Ljube Tadića, jednog od najistaknutijih srpskih intelektualaca: «Vojni gubitak Srpske Krajine i slavonskih zemalja, gde su Srbi bili većina, mi ne smemo nikada prihvatiti kao definitivan gubitak. Te krajeve nikad ne treba smatrati izgubljenim, jer ni Nemci nisu Istočnu Nemačku smatrali definitivno izgubljenom. Čak ni u ustavu“.

NASTAVAK SNA O VELIKOJ SRBIJI

Nedavno usvojeni srbijanski Zakon o dijaspori i Srbima u regionu, čije je usvajanje u javnosti prošlo prilično neopaženo, a koji govori o tranziciji srpskih zajednica u državama regiona u unitarnu, svesrpsku zajednicu, što je samo eufemizam za veliku Srbiju, neodoljivo podsjeća na Memoranum SANU. Međutim, ne podsjeća slučajno. Njegovi autori su upravo akademici koji su ispisali “Memorandum 2”. Na odredbe ovog zakona nije reagovao niko iz političkog i javnog života niti jedne zemlje u regionu.

Skoro neopaženo i u našoj kao i u političkoj javnosti zemalja regiona prošla je sjednica „Saveta za odnose sa Srbima u regionu“ održana 8. februara ove godine, na poziv srbijanskog predsjednika Borisa Tadića. Osnovna i jedina tačka dnevnog reda bila je ona koja se odnosila na popis stanovništva koji bi se u svim zemljama regiona, osim u Srbiji, trebao održati u toku ove godine. Miodrag Jakšić, sekretar srbijanskog Ministarstva za dijasporu, rekao je da je „cilj sastanka da Srbija potakne Srbe nastanjene izvan Srbije da se izjasne kao pripadnici srpske nacionalnosti“. Jakšić je naglasio da se „vlast u Srbiji protivi asimilaciji našeg stanovništva u zemljama regiona i eventualnom sprečavanju njihovog prava na slobodno izjašnjavanje tokom popisa“. Srbijanski režim čak otvoreno ističe kako predstojeće popise u zemljama regiona smatra „jednim od najvažnijih u istoriji srpskog naroda“. Naš dobro upućeni izvor ističe da je slijedeći korak politička i diplomatska borba za položaj Srba kao konstitutivnog naroda u Hrvatskoj i Crnoj Gori, a odmah potom i zahtjevi za teritorijalnu autonomiju (konstitutivnih) Srba u tim državama. Posljednji korak bi bio onaj koji Milorad Dodik, predsjednik RS-a, provodi u BiH.

Pomenutoj sjednici je prisustvovao i Milorad Dodik, koji je inače Tadićev sluga pokorni u izvršenju ciljeva iz «Memoranduma 2». Naš dobro upućeni izvor ističe da hapšenje generala Divjaka treba posmatrati u kontesktu provođenja ciljeva Momoranduma 2. Zapravo i pokretanje istrage protiv Ejupa Ganića, generala Jovana Divjaka, hrvatskog branitelja Tihomira Purde, dr. Vesne Bosanac predstavlja prebacivanje krivice, zamagljivanje istine, obmanjivanje javnosti i skretanje pažnje sa slučajeva koji se protiv srbijanskih zvaničnika vode u Haagu, što su glavi ciljevi novog srbijanskog memoranduma. U tom kontekstu je i Dodikova izjava da će policija RS-a uhapsiti generala Jovana Divjaka, Ejupa Ganića ili članove ratnog Predsjedništva BiH ukoliko se nađu na teritoriji RS-a i isporučiti ih Srbiji.

Boško Jakšić, beogradski publicista i analitičar, za naš list kaže da su zvaničnici iz Vlade Srbije prekoračili svoje ingerencije i da se održavanjem zajedničke sjednice u Banjoj Luci direktno miješaju u unutrašnje stvari u Bosni i Hercegovini.

«Moje mišljenje je da to nije posao Beograda i da zvanični Beograd može samo da se opeče ukoliko nastavi sa jednom takvom politikom. Jedno je legitimna odbrana interesa Srba van Srbije, međutim, potpuno je drugo ako to može da zadire i čak da se podvede u mešanje u odnose unutar jedne suverene države. Tako da mi se, nažalost, čini da, što se tiče odnosa sa Srbima u Republici Srpskoj, Beograd nije izvukao dovoljno zaključaka koje je mogao na osnovu događaja koji su se dešavali u vrijeme Miloševića i Karadžića i da Beograd dosta rizikuju jer radi neke stvari koje su suprotne njegovom interesu. Pod tim interesom mislim pre svega da Evropska unija od srbijanskih zvaničnika očekuje jednu konstruktivnu saradnju, da se pomogne saniranju situacije u Bosni i Hercegovini, a ne da se ona dovodi do toga da Milorad Dodik otvoreno može da govori da će Bosna i Hercegovina proći kao bivša Jugoslavija i da će se raspasti.
Što se tiče uticaja Dobrice Ćosića i akademika i drugačije postavljenih velikodržavnih aspiracija o kojim vi govorite, u tom slučaju trebao bi da postoji ozbiljan plan zvaničnog Beograda kako on vidi Srbiju za dvadeset ili pedeset godina. Međutim, ja smatram da zvanični Beograd nema tu viziju koja bi dugotročno pozicionirala Srbiju i da postoji jedna politika koja ide cik-cak, koja se provodi od danas do sutra i u kojoj se vidno primećuju uticaji tih intelektualno-nacionalističkih krugova, gde je Dobrica Ćosić jedan od njihovih simbola. Taj uticaj bi prema političkim programima mogao i trebao da pripada stranci Vojislava Koštunice DSS, ali na žalost njega je moguće identifikovati i u Demokratskoj stranci na čijem se čelu nalazi Boris Tadić. Istina, Srbija ima svoja legitimna prava da se brine o položaju Srba van granice Srbije, da im pomaže, ako hoće da ulaže u Telekom Srpske, ali rešavanje nekih statusnih problema, to jednostavno ne dolazi u obzir jer je to već uplitanje u legitimne stvari suverene države», zaključuje za naš list publicista Boško Jakšić.

Nova strategija Vlade u Beogradu mnoge je podsjetila na čuveni Memorandum Srpske akademije nauka i umjetnosti, koji je, uvodeći pitanje ugroženosti Srba van Srbije, udario temelje programa Velike Srbije. Međutim, mnogi analitičari u Srbiji ne znaju da se zapravo radi o prepakovanom memorandumu, koji srbijanske vlasti uveliko provode. Srđa Popović, beogradski advokat, u razgovoru za «Slobodnu Bosnu» kaže da su Ćosić i kompletna Miloševićeva ekipa iz devedesetih reaktivirani i angažovani na novim projektima.

«Mislim da se radi o tome da u svesti ljudi ovde ne postoji da je Srbija poražena u tim agresorskim ratovima i da se ceo taj projekat koji je počeo 1991. godine završio porazom. Zato je i taj takozvani prevrat kada je srušen Milošević ostao jedan ambivalentan događaj. Jedni su smatrali da je podvučena konačno crta na celu tu prošlost, drugi kao što su Vojislav Koštunica i Dobrica Ćosić smatrali su da se sklonio jedan predsednik, da je došao drugi a da oni nastavljaju tamo gde su stali. Taj frontalni sukob oko 5. oktobra doveo je zapravo do Đinđićevog ubistva koje je celu zemlju bacilo u apatiju i zaustavilo procese koje je on započeo. Tokom Koštuničine vladavine sve je pokušalo da se vrati u pređašnje stanje i sada, u trenutku kada počinjemo da se približavamo ulasku u EU koja je jedina tekovina Zorana Đinđića koja je preživala i ima podršku u javnosti, njih hvata panika i oni žele da uzvrate kontaraudarom. Ja to osećam na sve strane i video sam pre neki dan kako su se uspaničili zbog zahtjeva specijalnog tužioca da ispita političku pozadinu ubistva premijera Đinđića. Odmah su prešli u snažan kontranapad. Pojavila se jedna peticija u kojoj se daje podrška Koštunici i njegovoj odluci da se ne odazove pozivu Tužilaštva. Koštunicu su podržali Đogo, Nogo, Brana Crnćević, Smilja Avramov, Vučelić, Dobrica Ćosić... to je kompletna ekipa iz devedesetih. Koštunica je sazvao glavni odbor svoje stranke na kojem je pozvao na pobunu nacionalnih samosvesnih i slobodnih Srba protiv kursa kojeg zemlja zauzima, a to je približavanje Evropi. Ja mislim da je sve to prilično anahrono i to je jedan očajnički pokušaj koji može da nanese veliku štetu. Oni su još uvek tu, oni su još uvek živi i još uvek nastupaju vrlo agresivno. Opasno je to što je zemlja u velikoj ekonomskoj krizi i to je pogodno podloga za tako neku populističku pobunu koju bi oni pokušali izvesti.

Što se tiče tih velikodržavnih aspiracije Srbije prema BiH, za koje me pitate, to je deo te stare politike, nacionalne strategije i taj projekat da će oni kad-tad da se dočepaju Republike Srpske i razbiju Bosni u Hercegovinu, oni od toga nikada nisu odustali“.

«Memorandum 1» je prouzrokovao genocid, urbicid, ratne zločine i razaranja, međutim „Memorandum 2“, prema njegovim autorima, treba da završi u miru sve one velikosrpske projekte koji nisu ostvareni u ratu.

ĆOSIĆ: „SRPSKI PORAZI NISU KONAČNI“

Profesor dr. Nebojša Popov, sociolog i urednik lista Republika, za naš list kaže da velika briga srbijanske Vlade prema Srbima u Republici Srpskoj zapravo predstavlja liječenje rana sa Kosova.

«Svi nacionalizmi u bivšoj Jugoslaviji startovali su sa tezom o ugroženosti vlastitog naroda i što su bili grlatiji da tu ugroženost dramatizuju, time su opravdavali sve veće nasilje prema drugim narodima. To što oni brane svoju raniju politiku je istorijski i socijalno katastrofalno, pogotovo ako toj pogrešnoj politici nema šta da se suprotstavi. Kada bismo pravili paralelu sa devedesetim, onda možemo slobodno reći da nedostaje nešto što je onda postojalo, a to je jedan otpor nacifikaciji politike i države. Postojale su razne grupe građana, ja sam uglavnom s njima komunicirao, u Mostaru, Tuzli, Sarajevu, Brčkom i u drugim gradovime, gde su imali dosta jasnu poziciju ljudi koji se suprotstavljaju nasilnom rešavanju problema. Sada ne vidim da tako nešto postoji, dakle šta je alternativa da se bilo čiji remetilački pokušaji u formiranju normalne države BIH, spreče.

Istina je da Dobrica Ćosić ne odustaje od svojih ideala. On se sam u današnjem broju Politike (ponedjeljak, 21. mart) vrlo jasno izrekao. On kaže da je do sada, pa i sada obavlja, pazite - sudbinske dužnosti. Ta mistifikacija ljudi na vlasti, ili kad padnu sa vlasti, da se ponašaju po nekom prstu sudbine koji ih uzima kao svoje instrumente za ostvarenje ciljeva, dakle nečim što ne domašuje životno iskustvo običnih pojedinaca, tu nikakvog izlaza nema i može trajati i duže od biološkog života tih raznih mistifikovanih junaka».

Dobrica Ćosić je inače u listu Politika, u pismu kojeg je posvetio svom ratnom drugu Dragomiru Laziću Đurici, kazao:

„Nisam sa svojom revolucionarnom generacijom uspeo da promenim sudbinu srpskog naroda; bila je to naša partizanska i mladićka iluzija; nisam kao predsednik SR Jugoslavije uspeo da promenim nacionalnu i državnu politiku i započnemo preporod Srbije u socijaldemokratsko, prosvećeno i civilizovano društvo. Ti neuspesi su generacijski i nacionalni porazi koji su u mojoj svesti i duši postali muka i patnja koje mi umanjuju uspehe i zadovoljstva koja sam pored svih poricanja imao u svom romansijerskom radu. Promena koja je nastala petooktobarskim prevratom, izvedena je narodnim gnevom i milionima dolara američke obaveštajne službe i njenih saradnika; prevrat je u kome sam i ja zabludno učestvovao. Ta promena poretka pretvorila se u užasavajuću stvarnost: kriminalnom kontrarevolucijom stupili smo u kriminalni kapitalizam. Ja sam vrlo brzo uvideo da smo opet obmanuti».

Ćosić priznaje da je poražen, zajedno s ostalima koji su se borili za velike nacionalne ciljeve, ali nedavno u Ninu izgovara dvosmislenu rečenicu: «Ti porazi nisu konačni». Jedinu svijetlu tačku nalazi u «Republici Srpskoj» koja je dokaz da «smo osvojili i neke istorijske pobede, i u uvjerenju umnih i hrabrih ljudi sveta da smo na strani pravde i prava«.

Politiku srbijanske Vlade prema BiH možda je najpreciznije objasnila potpredsjednica Liberalno- demokratske partije Vesna Pešić: «Srbija je i dan danas remetilački faktor u regionu. Srbija neprekidno rastura BiH. Zbog toga nema ništa od našeg puta ka EU. Ne možemo da idemo ka EU, a da ostavimo našu Republiku Srpsku. To je sve folirncija. Oni rasturaju i pokušavaju svima da pokažu je Bosna jedna neuspela država. Pokušavaju na neki način da rasture Bosnu, da se osamostali Republika Srpska i da dođe do nekog ujedinjenja. Oni se bave teritorijama. Za to vreme čekaju neke pogodne momente da svima to dosadi. Njima se iz nacionalističkih razloga uopšte ne žuri ka EU».

PROGRAM, STRATEŠKI CILJEVI I METODE SADRŽANI U MEMORANDUMU 2

- Umanjiti odgovornost Srbije za počinjene zločine i razaranja, i optužnicama, potjernicama i montiranim sudskim procesima protiv državljana BiH, Hrvatske i Kosova staviti je u ravnopravan položaj sa državama u okruženju

- Odvratiti pažnju regionalnih i međunarodnih medija sa završnih procesa bivšim pripadnicima srbijanskog političkog, obavještajnog i vojnog vrha i političkog vrha Republike Srpske kojem se sudi u Haškom tribunalu

- Susjedne države BiH, Hrvatsku i Kosovo dovesti u položaj da odustanu od tužbi najavljenih pred međunarodnim sudovima

- Pokajničkim akcijama dovesti Srbiju u jednak položaj sa stradalim i oštećenim državama iz okruženja

-Insistirati na zatvaranju Haškog tribunala i na suđenju generalu Ratko Mladić pred domaćim pravosuđem

- Destabilizovati vlade susjednih država, provocirati unutrašnje nezadovoljstvo i nemire i slabiti oštricu optužbi protiv Srbije

- Pomagati otcjepljenje Republike Srpske

- Insistirati na konstitutivnosti Srba u Hrvatskoj, Crnoj Gori i Kosovu i izvršiti tranziciji srpskih zajednica u državama regiona u unitarnu, svesrpsku zajednicu

- Zaustaviti odvajanje Vojvodine, spriječiti dalju regionalizaciju Srbije i oslabiti djelovanje Islamske zajednice u Sandžaku

Škutor Mate
25-03-2011, 14:36
Capo,mislio sam na prezimena Obradovic i Jovic,inace oko Doboja i svugdje su Jovici Srbi...

Jovići u Imotskom su Hrvati. Valjda svi znate Josipa Jovića iz Aržana, poginulog na Plitvicama 1991. A da su čudne te storije o prezimena upravo su Jovići sa Aržana primjer. Naime oni u orginalu nisu ni Srbi ni Hrvati nego Arbanasi iz Zadra, a prethodno su živili u sjevernoj Albaniji. Predak im se prije dvista i kusur godina zaposlio ko carnik na granici kod Aržana i tu priženijo. Bog zna kako su došli do prezimena i koji je prvotni oblik bio. Postoje u Imockome i drugi Jovići koji ovima nisu rod no oni nisu dobili ime po Jovici nego po grmu johe koja se kod nas zove jova, a šumarak od johe se zove jovik. To vam je prezime vezano uz biljku ko što je Višnjić, Rastovac, Jelić, Smokvina...

Škutor Mate
25-03-2011, 15:01

Der mi Ljiljane reci šta ti misliš o tome ko je više "kriv" što današnji Bošnjaci nisu Hrvati, muslimani BiH jer to nije bilo njihovo prirodno političko i etničko utočište ili im većinski katolici praktično nisu dopustili da budu Hrvatima zbog ugrađenog vjerskog i povijesnog animoziteta (Turci i ta spika). Činjenica je da dok su morali muslimani su se skoro tri put brojnije određivali da budu Hrvatima nego Srbima. Zapravo ime nije ni bitno, jesu li svi današnji Hrvati i Bošnjaci u nekoj alternativnoj modernoj povijesti mogli postati jednim narodom, a time RH i BiH jednom državom? Je li Starčevićeva vizija imala ikakve šanse gledano iz kuta jednog modernog domaćeg muslimana? Recimo ko što si ti. :)

Škutor Mate
25-03-2011, 15:09
Ili recimo šta da vam danas ponudimo ne vjersku slobodu nego pravo protežiranje, da vam napravimo ko pokojni Pavelić džamiju ne samo u centru Zagreba nego po svim većim gradovima u Hrvatskoj i to o dravnom trošku, da uvedemo islamski vjeronauk u škole ko što već ima katolički, da možete slobodno raditi po Hrvatskoj, kupovati nekretnine po moru, da dopredsjednik mora biti musliman, ako je katolik predsjednik i obrnuto i da ne nabrajam dalje, skužijo si valja šta sam tijo reć. Ma možeš i sam nadodat šta bi sve volili dobit. Bi li pristali biti jedan narod s nama i da spojime države u jednu? A usput pokupimo Posavinu i Banja Luku s okolicom pritvorimo u zatvorenu enklavu.

zlatni_ljiljan
25-03-2011, 16:37
Der mi Ljiljane reci šta ti misliš o tome ko je više "kriv" što današnji Bošnjaci nisu Hrvati, muslimani BiH jer to nije bilo njihovo prirodno političko i etničko utočište ili im većinski katolici praktično nisu dopustili da budu Hrvatima zbog ugrađenog vjerskog i povijesnog animoziteta (Turci i ta spika). Činjenica je da dok su morali muslimani su se skoro tri put brojnije određivali da budu Hrvatima nego Srbima. Zapravo ime nije ni bitno, jesu li svi današnji Hrvati i Bošnjaci u nekoj alternativnoj modernoj povijesti mogli postati jednim narodom, a time RH i BiH jednom državom? Je li Starčevićeva vizija imala ikakve šanse gledano iz kuta jednog modernog domaćeg muslimana? Recimo ko što si ti. :)

Naravno da jeste ta ideja mogla proci !Ja mislim da je Mesha Selimovic najbolje opisao mentalitet prosjecnog BIH muslimana,ova nacionalna odrednica Bosnjak je i meni samom pomalo smijeshna,ali ja to striktno postujem ako je tako izglasano da se zovemo zvacemo se tako...Hrvati i Bosnjaci imaju samo jedan problem ,a to je da prosjecni " balija" konta da ce ga " lukavi Latin sjebati" a prosjechni "Rvat" konta da ce ga pogani "turchin" sjebati ,a to je tako u primitivnoj zemlji...mislim da je najveca greska bila sto se krenulo sa agresivnom asimilacijom muslimana za vrijeme NDH,moglo je samo se moralo pustiti vremenu...ja kao hrvatski drzavljanin rodjen na samoj granici Hrvatske ne mogu da ne volim svoje "susjede" i normalno da su mi blizi od tamo neke daleke Srbije koja mi je bliska kao i Sjeverna Irska recimo...

PS kriv je JOSIP BROZ TITO :) i Ustav iz 1974

Inkvizitor
25-03-2011, 17:37
ovo bi moglo zanimati Matana..

http://img189.imageshack.us/f/007wso.jpg/

Dokle?
16-04-2011, 11:10
ne instaliraju srbi svoje ljude u politiku, nego ih biraju ustavom zajamčenim glasačkim pravom.
Uff što je teško suspendirati neki zakon, koliko su zakona suspendirali u Saboru, na tisuće...

drugi par opanaka je to što su pojedini hrvati, kako orjuna, komunjare i projugoslaveni, tako i oni zadrti i glasni ustašofili i srbofobi, omogućili da izglasaju četnika u saborsku fotelju.
prvi tako što patološki mrze svoju kožu i vole srbsku, a drugi što i jednima i drugima daju za pravo da se tako osjećaju.

Uf što je teško pobrinuti se za te kvazihrvate, da vidiš kako bi bili po mišijim rupama, da netko sa mudima preuzme vlast u Hrvatskoj. A onda ih se treba izdimiti iz tih mišijih rupa i ravno u majčicu srbogovniju. U svakoj zemlji ima govana, ali samo u ovoj govnarskoj državi su govna na vlasti.

NorthStand
22-04-2011, 01:38
http://www.vecernji.hr/vijesti/tadic-nadam-se-da-nece-biti-revansizma-prema-srbima-rh-clanak-279337

Opet ugroženi! Pa jebote ovi Srbi su paranoja živa, tko ih to ugrožava, valjda Jadranka Kosor. Mislim ovakve izjave su blago rečeno nevjerojatne, kad se uzme u obzir da četnik Stanimirović sjedi u saboru i vladi.

NorthStand
22-04-2011, 16:04
http://www.hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=13242:beogradski-pravnici-eu-treba-zatraiti-od-hrvatske-reviziju-povijesnih-gledita-i-obeteenje-prognanih-srba&catid=1:politika&Itemid=9

Pazi ti izjave, "HRVATSKA SE UŽIVJELA U ULOGU ŽRTVE". Meni osobno dovoljno, da ga ko opušak zgnječim. Naravno sad su se srbi ohrabrili i sad će krenut ona njihova propaganda da su svi jednako krivi za rat i zločine, i kako ima srba koji su stradali u ratu. Da ima, al su stradali krivnjom Srbije i Slobodana Milošević sigurno ne krivnjom Franje Tuđmana i Ante Gotovine, točnije HR. Al to je ono o čemu smo već pričali, Srbi nisu doživjeli katarzu i nikad ponavljam nikad se neće suočit s svojom odgovornosti za ratove! Pa pobili su na desetke tisuća ljudi u NDH, pa se tobože žale na genocid, ako je itko zaslužio genocid onda su to srbi. Stalno provocirat i izazivat sugrađane, i onda se čudit kad te ti sugrađani napenale ili još bolje prikolju to mogu samo Srbi. Ja kad odem u neku stranu zemlju, dobro pazim na svoje ponašanje, jer sam u tuđoj zemlji, a na tuđoj zemlji treba bit prije svega pristojan. Al to je narod koji je odavno pokazo, koliko je nepristojan i koliko ima blago rečeno zatrovano društvo s nekim svojim infantilnim idejama kojih se nikad neće odreć. Pa oni se nama čude što u Splitu dajemo naziv Gotovini, oni se čude što se mi ne odričemo svojih branitelja, pa samo se čudite troprstaši i srbijanci možete bit sigurni da nijedna presuda ovog svijeta neće promjenit naše mišljenje o domovinskom ratu, Anti Gotovini, Franji Tuđmanu i cijeloj vojsci poginulih na čijoj se žrtvi temelji ova država. Dakle ni na kakvim zločinima protiv srba, i protiv nekoga, mi smo gospodo bili na svojoj zemlji, i na njoj ćemo ostat sviđalo se to vama ili ne. Krajišnike nećemo primat nazad, a boga mi nećemo ni plaćat odštete i stanove onima koji su dizali pobunu protiv vlastite zemlje.

caporegime
06-06-2011, 15:58
http://slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/139894/Default.aspx

uh što su se obezobrazili....
tako je to, kad ne zgaziš bijesnog psa on tvoju milost ne doživljava kao milost nego kao slabost pa kreće po starom.

NorthStand
06-06-2011, 21:39
Ništa čudno, pa Srbi su na pravom putu, da steknu konstituivnost, nema šta im nismo dali. Još samo fali, da se pripojimo srbiji, i preobratimo na pravoslavlje. To će bit onaj zadnji njihov zahtjev, hahaha koji bolesnici, nema ih planete.

NorthStand
29-07-2011, 16:17
Hoće neće, bravo za ustavni sud RH! Konačno jedna razumna, i državotvorna odluka! (http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=15866:ustavni-sud-ukinuo-dvostruko-pravo-glasa-za-manjine&catid=1:politika&Itemid=9)

NorthStand
08-08-2011, 07:31
Srpsko govno Pupovac, javno kritizira pozdrave generalima, Tadić kopile se javlja iz beograda da je skandalozno da premijerka pozdravlja Gotovinu. Je slažem se, al ne zbog toga što ona upućuje pozdrave generalima, već zato što ti pozdravi služe za političke poene njoj, koja je izdala upravo te generale u koje se kune, i koje pozdravlja. A da sam ja neki k. u ovoj državi, prvo što bi napravio bi Pupovca izopćio iz javnog života zemlje, zabranio bi svim medijskim kućama da ga zovu k sebi nakon ovakvih izjava, a Tadiću bi zabranio ulazak u zemlju doživotno. Kako kao predsjedniku srbije, tako i poslje kao običnom građaninu srbije. S tim smradovima, treba samo smradovski, džonom po sred face to jedino priznaju. A Srbi definitivno nastavljaju ondje gdje su stali, i baš mi je drago da se svi mogu uvjerit kakav je humanitarac Pupovac, i kakav je demokrata Tadić ovakve izjave mislim da svakom s imalo ćuke u glavi jasno ukazuju, da Srbija i Srbi ma gdje bili i dalje tjeraju svoju propalu velikosrpsku politiku. Al neka budu svijesni jedne stvari, Hrvati su je već nekoliko puta uspješno slomili, pa će je slomit i opet bude li potrebno. Neka to Pupovac, Tadić i njima slična ekipa imaju na umu, prije nego što opet počnu krojit sudbine ljudi na ovim prostorima. A neka mi vjeruju na riječ, neka samo još jedan nevini život najebe zbog njih, krvi ću im se napiti svima. Pa neka slobodno seru, kako nema većih zločinaca od hrvata. Oni će nama pričat o oluji i zločinama, stoka koja je na istom tom teritoriju koji je oslobođen, pobila i rastjerala sve nesrpsko. Praktički svaku katoličku crkvu su zapalili i srušili do temelja, hrvate koji se nisu povukli su uglavnom zatukli i odsjekli im glave, to su naučili od svoji učitelja osmanlija. Žalosno, da mi danas surađujemo s njima, i to na način gdje se direktno asistira ovakvim parazitima kao Tadić, Stanimirović, Pupovac, koji ne da nemaju namjere poboljšat odnose, već samo u svoje ruke ugurat par aseva u rukav koji će im poslužit protiv hrvatske i hrvatskih interesa. I sad neka i dalje HRT zove Tadića u dnevnik, jebo ih on da ih jebo, sram ih može bit. Al ovaj Tadić, tipični primjer jednog pritajenog velikog srbina, koji sve što radi samo radi zato što je Srbija trenutno u takvoj situaciji na kojoj nema puno manevara, i on je toga debelo svijestan. Al kad pogledate njegov odnos prema Kosovu, RSrpskoj, srbima u hrvatskoj, njegovi stavovi nisu ništa puno drugačiji nego oni od radikala! Al bitno da se njega prikazuje kako kod nas, tako i diljem svijeta kao "demokratu". Jebe nas Vatikan, jebe nas Srbija, ima još tko da će se sjetit narušavat ugled naše zemlje nekažnjeno?? Vjerojatno već u redu stoje, a mi samo čekamo ovako fino naguženi da nam uđe. Srami se narode, kad biraš ovakve veleizdajice koji se ne znaju borit i zastupat tvoje interese, to je sve što imam za reć na ovu temu.

Gala
08-08-2011, 11:45
Ovaj Pupavac ima tri zastupnika u saboru ,šta bi radio da ih ima 5 ha...?