PDA

Pogledaj Full Version : Nizozemska- zemlja tulipana i smrti

Humphrey
03-03-2012, 13:17
www.guardian.co.uk/world/2012/mar/01/dutch-mobile-euthanasia-units

Smrt na četiri kotača u Nizozemskoj, ne, Radimir Čačić se nije odlučio preseliti u Nizozemsku, već progresivni Nizozemci uvode mobilne jedinice za eutanaziju. Nešto poput dostavljača brze smrti.

Pitanje eutanazije je teško pitanje, protiv sam samoubojstava i smatram ih kukavičlukom, ali isto tako ne osuđujem nikoga tko podlegne želji za bijegom od patnje, mislim naravno na ljude koji boluju od neke neizlječive bolesti.

Ono što me šokira je kako se iz tog tragičnog problema koje imaju neki rađa cijela industrija smrti u kojoj aktivno sudjeluje i država.

Normalna osoba se u Nizozemskoj sigurno osjeća kao Ana Frank u istoj toj Nizozemskoj u WW2.

sagitarius
03-03-2012, 14:01
Eutanazija, definitivno ne.
Lijepo si, međutim, rekao da ne osuđuješ nikoga tko podlegne želji za bijegom od patnje. Jasno nikoga ne osuđujem ni ja, ali eto imam svoj nekakav stav o tome, pa u najkraćem: Mislim da današnja medicina ima mnoštvo veoma efikasnih lijekova protiv boli da čovjeku priušti dostojanstvenu smrt bez "bijega" i dilema koje eutanazija nosi kao takva i sukobljava se i sa čovjekovim religijskim uvjerenjima uz pretpostavku da je čovjek k tomu i religiozan.
S druge strane živ čovjek ima kakve takve šanse, a mrtav nikakve... i konačno davanje dozvole za eutanaziju je legalizacija ubistava ljudi koji možda to i ne žele, s toga starije osobe iz Nizozemske idu na liječenje u Švedsku !

Humphrey
16-01-2013, 18:14
Kultura smrti cvijeta diljem EU. U Belgiji eutanizirana dvoja braće jer eto oni nisu mogli živjeti sa tim što će biti slijepi i gluhi. Braća su blizanci.

Njihovu tugu, njihov očaj mogu razumijeti, ali ono što ne razumijem kakav liječnik ide ubiti dvojicu zdravih ljudi.

SarajkaDjevojka
16-01-2013, 18:38
Ni ja zaista ne mogu razumijeti takvog liječnika.Kao što si već pomenuo to se pretvorilo u posao.

U ovakvim slučajevima mogu razumijeti jedino ako osobu odrzavaju na aparatima, ne postoji mogućnost izliječenja, jedan po jedan organ otkazuju te uz suglasnost članova obitelji isključe aparate.
Zivot u tami i bez zvukova nezamisliv je normalnim ljudima, no svakako ne opravdavam ni čin koji je liječnik izveo.Ravan je ubistvu.