PDA

Pogledaj Full Version : Gradovi svijeta

caporegime
07-03-2011, 15:36
jeli itko ikad bio u kairu?

Ilirk@
07-03-2011, 16:02
ja nikad, ali, ako bog da, bit ću.

najveći san mi je otići malo do gize, piramida, pa do doline kraljeva... i vidjeti petru u jordanu...

ali to koooooošta...

reklama kaže: 5900 kn/osobi, sedam dana, krstarenje nilom i bla bla bla...

a onda sitnim slovima:
obavezno platiti ovo, ono, karte, ulaznice, vizu, avionsku kartu, osiguranje, ovo, ono, pet, deseto...

i na koncu, da bi uistinu imao svoje putovanje iz snova, moraš iskeširati cca 11000 kn (minimalno) po osobi.
i to bez džeparca...

Ilirk@
07-03-2011, 16:03
Jordan: Petra (http://www.google.ba/images?q=petra%20jordan&oe=utf-8&rls=org.mozilla:hr:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=en&tab=wi&biw=1280&bih=802)

Ilirk@
07-03-2011, 16:05
Egipat: Dolina kraljeva (http://www.google.ba/images?um=1&hl=en&safe=off&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Ahr%3Aofficial&biw=1280&bih=802&tbs=isch%3A1&sa=1&q=king+valley+egypt&aq=f&aqi=g1&aql=&oq=)

Ilirk@
07-03-2011, 16:06
Peru: Matchu Picchu (http://www.google.ba/images?q=matchu%20pitchu&oe=utf-8&rls=org.mozilla:hr:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=en&tab=wi&biw=1280&bih=802)

Graničar Jozo
07-03-2011, 16:11
zanimljivo je da mene te strane zemlje uopće ne privlače. nekako imam osjećaj da bi mi to bilo onako bezveze da odem, ne bi ostavilo dojam na mene.

the outfit
07-03-2011, 16:24
frend dok je radio na brodu je sve to obišao i po njemu je najjača petra...

caporegime
07-03-2011, 16:34
ja volim onu vrevu na ulici, dovikivanje, trgovinu na cesti, uske uličice, miris začina s prozora, omanje čajdžinice sa nargilama............
ima nešto romantično u svemu tome.
kako je meni što se tiče romantike odzvonilo, eventualno još na taj način doživjeti neki drugi svijet oko sebe, pa kad zatvorim oči, malo mašte i.........

http://www.youtube.com/watch?v=hTLTjvBURlo&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JpCpTB0fif0

Ilirk@
07-03-2011, 20:20
zanimljivo je da mene te strane zemlje uopće ne privlače. nekako imam osjećaj da bi mi to bilo onako bezveze da odem, ne bi ostavilo dojam na mene.

mene ne interesiraju ljudi tih zemalja koliko prirodne ljepote i starine.

recimo, ocean i zelenilo novog zelanda, prekrasne planine i vode montane, osjetiti toplinu i raspojasanost kalifornije, doživjeti blještavilo las vegasa, prošetati luksuzom manhatna, malo ispariti sinuse u majamiju, pa odatle ravno u kairo, zdravog nosa, njušiti začine, ko što capo reče... :)
prošetati malo kineskim zidom, ne bi bilo loše.
a što fali škicati zgodne grke sa akropolisa :slin
s ukočenim malim prstom pijuckati čaj ispod big bena isto bi bilo lipo.
ili pijuckati izvanredno vino negdje u kakvom dvorcu bordoa..

a još ni sve gradine i gomele kod kuće nisam vidila... a štaš..

caporegime
07-03-2011, 20:31
a što fali škicati zgodne grke sa akropolisa :slin

čekaj malo....jel ovo bilo u stilu; gledam u londonu predivne engleskinje, divim se u napulju dvometraškim napolitancima, promatram u alžiru skandinavske plave frizure lokalnih arapa.....?
zgodni grci:009

Ilirk@
07-03-2011, 21:20
nemam pojma, samo moja prija koja je prošla grčku nekoliko puta, kaže da su atenjani zgodni za pop...poludit.
i to oni što operiraju oko turistkinja, dočekivaju ih na aerodromima, prave društvo do hotela i kasnije...
to su ti momci slični našim dalmatinskim galebovima.
poznavajući njen ukus, ja joj vjerujem...

mateb
07-03-2011, 22:06
......................

Baader Meinhof
08-03-2011, 00:20
pa kad zatvorim oči, malo mašte i.........

....više nisi ni oženjen?

U Egiptu nisam bio, ali jesam u pustinji u Siriji i moram priznat da, koliko god pustinja zvuči kao... pustinja jebiga, je to jedan odličan osjećaj. Šta ja znam, nekakav osjećaj slobode u tom prostranstvu. A ne bi rekao čovjek dok ne vidi. U samom Damasku, koji nije turistički grad kao Kairo, stoji velika tržnica odmah kraj njihove najpoznatije džamije (tu su me naučili da priznaju Isusa kao jednog od mesija). Tržnica nije na otvorenom nego kao zavučena u ulice i natkrivena. Sve što je Capo napisao da voli ima tamo- i mirice i nargile, dovikivanje trgovinu na cesti,..... Meni su se ljudi činili nekako prljavima pa je to malo ubilo dojam, ali da je kao Indiana Jones trenutak, jest. Dvije sitnice- prvo, u trgovinama sa svilom, koje su otprilike veličine 6, 7 kvadrata i nabijene robom, svi najnormalnije puše. Kako nisu do sad svi izgorili ja nemam pojma. Druga stvar, kako je jedan od nas imao hrvatski dres, dvaput su nas 'napali' nekakvi tipovi uvaljujući nam zlato da kupimo na veliko. Bit će da naši odlaze i tamo u šverc.

Druga Indiana Jones situacija koju sam doživio, i stvarno je izvanserijsko iskustvo je Nepal. Katmandu je nekakav potpuno drugi svijet. Uzeli smo i nekakav turistički let kraj Himalaja, tako da je doživljaj stvarno jedinstven. Katmandu bih preporučio svakome tko ide u te krajeve za izlet! Ljudi su puno normalniji od Indijaca i ležerniji a i nije tako pakleno vruče.

Graničar Jozo
08-03-2011, 08:22
bojim se leta avionom. ne mogu nigdje daleko :(

Ilirk@
08-03-2011, 08:56
ja se užasavam visine, ali mi more drago.
krstarenje luksuznim kruzerom bi mi dobro došlo.
zainteresirani financijeri koji su voljni putovati i snositi troškove putovanja, neka se jave.
nisam dama, nisam mlada nit ljepotica, ali sam zato jako dosadna :011

Graničar Jozo
08-03-2011, 09:10
meni je recimo nekako životni sam autom doći do amerike, ali ne ukrcat ga u brod i preuzet u luci, već ono preko cijele kugle.. A imam i auto za to. Gleda sam jednom kako su neki naši tražili da im Nissan plati putovanje od hrvatske do japana preko cijele azije. I nissan plati put. Ovi se fino proveli.

a što se tiče visine, samo jednom sam se uspio popeti na zvonik sv. duje iz x pokušaja

imam i slike :)

Inkvizitor
08-03-2011, 09:48
Pa ti si Jozo precrtani ja..

i ja sam aerofob..

caporegime
08-03-2011, 11:01
ja obožavam avione. vozio se samo u dva navrata i poseban osjećaj.
pogotovo kad krene pa ga u par sekundi dotjera do nekoliko stotina km na sat.
mogu mislit koji to gušt kad bi sjeo u fockewulf 109 i odlučio otići po 300 tu pobjedu......
nije ni čudo da su piloti lovca bili toliko jebači.....
doduše imamo mi na forumu nekoga čiji je blizak rođak operirao na messerscmitu ili štuki....

Baader Meinhof
08-03-2011, 12:07
nije ni čudo da su piloti lovca bili toliko jebači.....

Vidiš, zbog toga je moj pradjed završio karijeru u nekakvoj birtiji na istočnom frontu navodno izboden nožem. Mislim da je u prvom ratu letio iznad Italije a u drugom negdje po Rusiji di je i završio.

caporegime
08-03-2011, 12:15
al ti zato dida moćno izgleda u odori luftwaffe časnika u španciru sa ženom pod rukom po jelačić placu negdje tamo 42, 43....
šta jes jes

ihnače ono što bi volio posjetiti je područje ispod kavkaza, gruzija, armenija, azerbajdžana, pa srednja azija, turkmenistan, iran, afganistan....
ima nešto mistično u tim krajevima

caporegime
08-03-2011, 12:35
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_World_War_II_air_aces

off topic ali hrvati bolji od svih američkih pilota he he