PDA

Pogledaj Full Version : Nasilje nad djecom???

Stranice : [1] 2

caporegime
28-02-2012, 12:14
jeli potegnut za uho ili šipkom po guzici u slučajevima višekratnog neposluha i svinjarija koje dijete može napraviti, obiteljsko nasilje?

Riječ je o dvadesetpetogodišnjoj I. S. sa šireg područja Poreča koja je na Općinskom sudu u Puli uvjetno osuđena na šestomjesečnu zatvorsku kaznu zbog zlostavljanja dvogodišnjeg sina. Majka je, naime, 15. kolovoza prošle godine zbog neposluha dvaput udarila sina drvenom kuhačom po stražnjici, od čega je zadobio modrice.

jesu li sve one silne knjige o odgoju za djecu u kojima se propagira pristup jednogodišnjem djetetu kao odrasloj jeidnki, izraz progresa u odgoju ili pokušaj da svaka budala knjigom dođe do izražaja i proda svoja pametovanja?

galija
28-02-2012, 12:24
jeli potegnut za uho ili šipkom po guzici u slučajevima višekratnog neposluha i svinjarija koje dijete može napraviti, obiteljsko nasilje?

jesu li sve one silne knjige o odgoju za djecu u kojima se propagira pristup jednogodišnjem djetetu kao odrasloj jeidnki, izraz progresa u odgoju ili pokušaj da svaka budala knjigom dođe do izražaja i proda svoja pametovanja?
Zahvaljujući tom pristupu sada imamo generacije samodopadne djece koja ne poznaju i ne priznaju nikakav autoritet.Meni je ponajviše zanimljivo kako brzo reagiraju policija,sudstvo i soc.službe kad se radi o nekom banalnom slučaju.

caporegime
28-02-2012, 12:34
sada imamo generacije samodopadne djece koja ne poznaju i ne priznaju nikakav autoritet.

zaključak. bez puno pametovanja. bez autoriteta ništa a autoritet se ne moli nego se silom (ovo ne znači sila u smislu batine u startu negoi davanja do znanja da nema rasprave ni govora i da sila na kraju ostaje kao krajnje sredstvo) uvodi.
najbolje d ase netko sjeti da ni kriminalce ne bi trebalo kažnjavati zatvorom jer se odatle izlazi samo još gori pa da bi ljudski razgovor imao više uspjeha osobito kod silovatelja, pedofila i ubojica.
kako no se kaže? batina je iz raja izašla.

mardar
28-02-2012, 12:41
Zahvaljujući tom pristupu sada imamo generacije samodopadne djece koja ne poznaju i ne priznaju nikakav autoritet.Meni je ponajviše zanimljivo kako brzo reagiraju policija,sudstvo i soc.službe kad se radi o nekom banalnom slučaju.

Ma meni je dovoljno bilo kad mi je mala još dok je bila prvi razred srednje došla iz škole i rekla kako učenik nastavnici govori "da puši".Danas velika većina roditelja nema ni vremena za dijete misli da je sve u tome što će djetetu obezbjediti baš sve od skutera do novaca i automobila i tako ga naučiti na život .

Nema kazne nikakve, sve postaje nasilje.Po meni pretjeruje se danas ti djete može reći i ako galamiš samo da ga zlostavljaš.

galija
28-02-2012, 12:45
zaključak. bez puno pametovanja. bez autoriteta ništa a autoritet se ne moli nego se silom (ovo ne znači sila u smislu batine u startu negoi davanja do znanja da nema rasprave ni govora i da sila na kraju ostaje kao krajnje sredstvo) uvodi.
najbolje d ase netko sjeti da ni kriminalce ne bi trebalo kažnjavati zatvorom jer se odatle izlazi samo još gori pa da bi ljudski razgovor imao više uspjeha osobito kod silovatelja, pedofila i ubojica.
kako no se kaže? batina je iz raja izašla.

a sad ste to malo drastično pojasnili ali kad se radi o maloj djeci(do 4 god.)ne postoji bolji način dokazivanja autoriteta,naravno nikad u ljutnji jer onda bi se moglo desiti stvarno zlostavljanje.Ali u svakom slučaju nisam pobornik nikakvih metoda nagrađivanja,ubjeđivanja i moljakanja

caporegime
28-02-2012, 12:50
gledqm neke roditelje...djeca im divljaju, rade nered a oni ih glasom ko iz crtića moljakaju da se smire.......
kad budu imali 15-18 godina tući će roditelje jer im nisu dali dovoljno za vani a kad budu imali 40 godina jedva će čekat da im roditelji riknu da ih naslijede.
s tim novim metodama samo će se takvi i razvijati.
a većina onih kji pametuju o odgoju ni nema djecu.
ja nisam nikad nikad istukao svoje dijete ali ja ne moram ni molit ni nagovarat.

galija
28-02-2012, 12:54
Ma meni je dovoljno bilo kad mi je mala još dok je bila prvi razred srednje došla iz škole i rekla kako učenik nastavnici govori "da puši".Danas velika većina roditelja nema ni vremena za dijete misli da je sve u tome što će djetetu obezbjediti baš sve od skutera do novaca i automobila i tako ga naučiti na život .

Nema kazne nikakve, sve postaje nasilje.Po meni pretjeruje se danas ti djete može reći i ako galamiš samo da ga zlostavljaš.
Jedan od većih problema kod mladih danas je nedostatak poštovanja prema svemu ili kako bi stariji rekli nemaju nimalo stida.Postali su teški hedonisti a to često vuče korijene iz djetinjstva jer su odgojeni po principu-budi dobar,kupit će ti mama avion na daljinski

mardar
28-02-2012, 12:55
a sad ste to malo drastično pojasnili ali kad se radi o maloj djeci(do 4 god.)ne postoji bolji način dokazivanja autoriteta,naravno nikad u ljutnji jer onda bi se moglo desiti stvarno zlostavljanje.Ali u svakom slučaju nisam pobornik nikakvih metoda nagrađivanja,ubjeđivanja i moljakanja

Ja ne znam ma svašta sam "pušio u životu " ali mi je Bog uzvratio djecom.A nisam Galija ništa posebno učinio.Meni se djeca smiju kada žena kaže reci im ti.I to se zna desiti.Kako ću ih kazniti onda one se raspadaju od smjeha .

Marta
28-02-2012, 13:04
gledqm neke roditelje...djeca im divljaju, rade nered a oni ih glasom ko iz crtića moljakaju da se smire.......
kad budu imali 15-18 godina tući će roditelje jer im nisu dali dovoljno za vani a kad budu imali 40 godina jedva će čekat da im roditelji riknu da ih naslijede.
s tim novim metodama samo će se takvi i razvijati.
a većina onih kji pametuju o odgoju ni nema djecu.
ja nisam nikad nikad istukao svoje dijete ali ja ne moram ni molit ni nagovarat.

Mi vec imamo takve generacije, takozvana generacija nasljednika, koja samo ceka da im roditelji, bake i djedovi i neki clanovi rodbine umru, da bi oni nasljedili sto vise i lagodnije zivjeli bez ikakvog truda.

Ove danasnje metode odgoja su u biti metode za neodgoj djece. Ti klinci ne fermaju nista i nikoga, rade sto im se prohtije od kad zinu na svijet a roditelji, umjesto da se zgrazaju nad svojom nesposobnosti, se zgrazaju nad tetom u vrticu koja ih stavi za kaznu 5 minuta u kut.

Graničar Jozo
28-02-2012, 13:51
nemam još djece, ali svakako ne bih dao da mi netko visi nad glavom ako mu se nešto kaže.

od matere i ćaće sam dobio batina, a onih kojih se sjećam mogu reć da je bilo zasluženo :)

Marta
28-02-2012, 13:56
ne bi nikad dozvolila da mi neki nastavnici ili neko treci tuce dijete, al bi svoje dijete vjerovatno udarila po prstima ili dupetu ...

Graničar Jozo
28-02-2012, 14:13
ne bi nikad dozvolila da mi neki nastavnici ili neko treci tuce dijete, al bi svoje dijete vjerovatno udarila po prstima ili dupetu ...

ništa mu se ne bi dogodilo. nas su još u ono vrijeme vukli za bafe, a mene je moja učiteljica tu i tamo znala ključem kucnuti u glavu. to je u biti razlog zašto sam pametan :D

a sjećam se u srednjoj školi da je jedan učenik profesoricu gađao kamenom u glavu dok je pisala na ploči. toliko o tome.

lotta lotta
28-02-2012, 14:33
ništa mu se ne bi dogodilo. nas su još u ono vrijeme vukli za bafe, a mene je moja učiteljica tu i tamo znala ključem kucnuti u glavu. to je u biti razlog zašto sam pametan
:cool:

da, i ja sam dobila koliko hoces "odgojnih" od uciteljice.
kad bih rekla mami, ona bi rekla...ajde, ajde nije to nista.:zbunjen:

a u srednjoj su uglavnom stradali profesori od ucenika.

Inkvizitor
28-02-2012, 14:35
ništa mu se ne bi dogodilo. nas su još u ono vrijeme vukli za bafe, a mene je moja učiteljica tu i tamo znala ključem kucnuti u glavu. to je u biti razlog zašto sam pametan :D

a sjećam se u srednjoj školi da je jedan učenik profesoricu gađao kamenom u glavu dok je pisala na ploči. toliko o tome.

kod nas su bile u fori šipke..jeste vi dobijali šipke.

to je jedna šiba od vrbe..ili od bilo kojeg savitljivog materijala..alaj je to prašilo po dlanovima..i je žarilo..uf.

po 20 ih se znalo primit..

to ej bilo pod normalno..Sadeta Husković..učiteljica iz Mostara kad se naljuti pa praši po dlanovima..

Eugen Savojski
28-02-2012, 14:36
Pošto nigdje nisam pročitao kako napraviti dijete,
tako ignoriram i laprdanje raznih "stručnjaka" kako
to dijete odgajati i izvesti na pravi put.

lotta lotta
28-02-2012, 14:39

jel ga tuce imalo zena ili je jos sestomjesecna beba?
ili je dite tako pametno pa odmah zna sta smije i sta ne smije.
blago tebi, na te se uvrgloB-)

mardar
28-02-2012, 14:42
:cool:

da, i ja sam dobila koliko hoces "odgojnih" od uciteljice.
kad bih rekla mami, ona bi rekla...ajde, ajde nije to nista.:zbunjen:

a u srednjoj su uglavnom stradali profesori od ucenika.

Nisi valjda dobila odgojnih od učiteljice.E to ti ne vjerujem .S obzirom da znam te i osobno i kako su "mirna" ne vjerujem .:):):)

Graničar Jozo
28-02-2012, 14:44

to je jedna šiba od vrbe..ili od bilo kojeg savitljivog materijala..alaj je to prašilo po dlanovima..i je žarilo..uf.

to ej bilo pod normalno..Sadeta Husković..učiteljica iz Mostara kad se naljuti pa praši po dlanovima..

nije bilo šiba tada. doduše, mi smo znali u kutu (tada je to bio ćošak) prostajat po pola sata. i buljiš u zid pola sata. a to je bilo super kad bi nas bilo više u kutovima, pa bi se međusobno nasmijavali. :)

ali, brajo kad te elzet ključem kljucne po glavi ušutiš odmah.

ne znam kako je bilo u drugim razredima. ali ta mi je priča o šibama poznata odnekud.

lotta lotta
28-02-2012, 14:45
Nisi valjda dobila odgojnih od učiteljice.E to ti ne vjerujem .S obzirom da znam te i osobno i kako su "mirna" ne vjerujem .:):):)

pa i ja sam se cudila koji joj je k....B-)

Eugen Savojski
28-02-2012, 14:47
Sva sreća Jozo što nisi išao na zanat,
onda bi te majstor francuskim ključem
lupio po glavi.

Graničar Jozo
28-02-2012, 14:47
a danas gledam po crkvi djeca jauču, cvile (i to oni klipani od 2-3 godine), a matere i ćaće samo jedno drugo gledaju i tko zna šta u sebi misle. boli njih briga što ometaju misu. jednom je čak i prekinuta zbog toga (opomenuti su roditelji sa oltara).

ali stvarno misli da su upravu ovi iz UN-a kad kažu prve tri su najbitnije, samo je pitanje kako ćeš ih odgajati.

Inkvizitor
28-02-2012, 14:48
nije bilo šiba tada. doduše, mi smo znali u kutu (tada je to bio ćošak) prostajat po pola sata. i buljiš u zid pola sata. a to je bilo super kad bi nas bilo više u kutovima, pa bi se međusobno nasmijavali. :)

ali, brajo kad te elzet ključem kljucne po glavi ušutiš odmah.

ne znam kako je bilo u drugim razredima. ali ta mi je priča o šibama poznata odnekud.

i mi smo stajali u kutu al rijetko..to je bilo najrjeđa kazna..prva je bila šipke..to je bilo osnovno..pa udri koliko hoćeš..al to je bolilo. žarilo..dlanovi bride pola sata nakon toga..

to ej bilo po meni mučenje djece..to bi ja zabranio odmah.

sadizam čisti..

onda čvoke od učitelja..ja sam popaso jendom takvu čvoku d ami se mantalo pola sata..isto je bio iz Mostara učitelj..

iz tog Mostara samo nasilnici dolazili.

al dobro..to ej takvo vrijeme bilo

Graničar Jozo
Sva sreća Jozo što nisi išao na zanat,
onda bi te majstor francuskim ključem
lupio po glavi.

a to je bilo u 3 osnovne :D

u srednjoj smo mi uzeli stvar u svoje ruke. sad me bude stid tih ljudi kad ih sretnem.

lotta lotta
Pošto nigdje nisam pročitao kako napraviti dijete,
tako ignoriram i laprdanje raznih "stručnjaka" kako
to dijete odgajati i izvesti na pravi put.
vidis, tako neuk po pitanju pravljenja djece napravio si ih , unatoc neznanju.

odgojiti- to ce bit sala naspram ovog:)

mardar
pa i ja sam se cudila koji joj je k....B-)

aaaaaahahahahahahahahahahahaha :):):)

lotta lotta
28-02-2012, 14:53
elzet ključem kljucne po glavi ušutiš odmah.

kakav je to kljuc i otkud u uciteljice?
sta je osim toga ona radila s kljucem.koliki je pa tako boli

Graničar Jozo
28-02-2012, 14:57

ma obični ključ. ali pogledaj da ima malo zašiljen vrh. :D

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTsdHkgQtdUlVOq4n6DApITlWmmFf2xp gtsPhMCVh1NW0LRpHGu

Eugen Savojski

To je Jozo zamijenio učiteljicu i podvornicu,
podvornica je imala ključeve svih veličina.

Marta
i mi smo stajali u kutu al rijetko..to je bilo najrjeđa kazna..prva je bila šipke..to je bilo osnovno..pa udri koliko hoćeš..al to je bolilo. žarilo..dlanovi bride pola sata nakon toga..

to ej bilo po meni mučenje djece..to bi ja zabranio odmah.

sadizam čisti..

onda čvoke od učitelja..ja sam popaso jendom takvu čvoku d ami se mantalo pola sata..isto je bio iz Mostara učitelj..

iz tog Mostara samo nasilnici dolazili.

al dobro..to ej takvo vrijeme bilo

Mog brata je neka nastavnica istukla, neznam jel bila samo komunjara ili srpkinja, moja mama ju isla trazit po skoli ... :lupa

lotta lotta
28-02-2012, 15:00
ma obični ključ. ali pogledaj da ima malo zašiljen vrh. :D

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTsdHkgQtdUlVOq4n6DApITlWmmFf2xp gtsPhMCVh1NW0LRpHGu

ja mislila nesto veliko..
e zato i kazu da velicina nije bitna.
i sta? tako boli?:zbunjen:

sagitarius
28-02-2012, 15:04
A jel bi se mogla tužiti mama što me je izlemala kutljačom prije ohoho godina i što bi se eventualno dalo na sudu iz toga izvući...ha, ha, ha :)
Znam dijete koje je mobitelom nazvalo iz zafrkancije onaj neki broj za nasilje u obitelji, te tamo teti ispripovijedalo kako ga mama veže za stolicu, a tata mu na glavu stavlja papirnu kesu i sve to tako i to je bolno, pa ako zaplače onda mu tata ugasi čik na ruci..., pa kad je teta zatražila adresu, mangupće je prsnulo u smijeh i reklo, pa zar si zaista u ovo povjerovala... :) :)
Batina je izišla iz raja, ali ne ona surova sa lupanjem glavom o namještaj i tojagom po glavi, no po "debelom mesu" šipkom par masnica nipošto neće škoditi klinčetu koje je ukralo gumicu drugu iz razreda ili prekopalo đepove kaputa gostiju odloženih na vješalici u hodniku...
Nagrada je krajnja i treba je dati nakon uistinu ozbiljno učinjene lijepe ili jako pozitivne stvari.
I da.
Djecu do 3 godine nipošto ne vrijedi udarati..., treba razumijeti nihove potrebe, ne zamarati malo dijete dugom šetnjom na ulici, ne držati ga gladnog ili mokrog...
Prema ženskoj djeci treba imati puno smisla i takta i izbjegavati ih uopće udarati poslije 12. godine...
No zakon je zakon i sve spomenuto ma koliko pozitivno i odgojno se tretira nasiljem u obitelji, utoliko su zaštičena stvarno djeca nad kojim se odrasli bolesno iživljavaju, a ovo u redovnom odgoju djece i baš kad je to uistinu potrebno, treba raditi u svoja "četiri zida" i točka...

Graničar Jozo
28-02-2012, 15:04
ja mislila nesto veliko..
e zato i kazu da velicina nije bitna.
i sta? tako boli?:zbunjen:

udari se ti tankim zašiljenim vrhom po glavi pa ćeš vidit jel boli :)

Eugen Savojski
28-02-2012, 15:06
udari se ti tankim zašiljenim vrhom po glavi pa ćeš vidit jel boli :)

Pa nemoj tako Jozo, može se prejako
Lotta udariti i napraviti bravu na svojoj
glavi.

Eugen Savojski
28-02-2012, 15:11
E da znam postaviti fotografije ključeva s kojim su mene
tukli po glavi,najviše boli okasti četrdesetšestica.

Inkvizitor
28-02-2012, 15:14
E da znam postaviti fotografije ključeva s kojim su mene
tukli po glavi,najviše boli okasti četrdesetšestica.

malo manji broj ali to otprilike

http://www.svezakucu.rs/www/pics/items/portal/big/15453.jpg

lotta lotta
28-02-2012, 15:18

http://www.svezakucu.rs/www/pics/items/portal/big/15453.jpg:rofl:rofl:rofl

ovim? ma daj!

Inkvizitor
28-02-2012, 15:20
http://www.kapaljka.com/ljeto07/26-dubrovnik-budva/bigimages/dubrovnik-budva-slike-1.jpg

mardar
Bolan Inkvi pa ovo he za NASSA-in forum valjda a ne ovdje da postavljaš :):)

Inkvizitor
ček..ne ta slika..fulo sam nešto...

Inkvizitor
28-02-2012, 15:26
Bolan Inkvi pa ovo he za NASSA-in forum valjda a ne ovdje da postavljaš :):)

ne kužim ..šta je za NASS-u :zbunjen

lotta lotta
28-02-2012, 15:27
http://www.kapaljka.com/ljeto07/26-dubrovnik-budva/bigimages/dubrovnik-budva-slike-1.jpg

neka..ovo inkvi pokazuje dio tijela po kojem se najcesce siba.

patriot
28-02-2012, 15:28
kad se vec skrenulo na skolu,mi smo bili nenormalni u srednjoj,ali samo prema nekim profesorima..oni koji su lafo izigravali autoritet,njima smo bili nemoguci..nema sto se nije govorilo i radilo..
nije moja generacija,ali ovo je bila normala :http://www.youtube.com/watch?v=9HQd7zRpP7M&feature=related
opet sa druge strane,bilo je profesora kojima se muha na satu mogla cuti i imali smo ogromni respekt za iste..na pamet mi odma padne moj legendarni profesor povijesti,koji bio zarobljen na manjaci i prosao strahote rata u bosni..kad mu dosli u posjet na brac,odma je legenda izvadio vino i rakiju i narezao prsuta i sira :)..
bio je omalen covjek rastom,vec u 65 godini..ali kada je drzao rpodiku,nema boga da bi mu itko rijec kazao..strasnu karizmu je imao

Inkvizitor
28-02-2012, 15:30
neka..ovo inkvi pokazuje dio tijela po kojem se najcesce siba.

e da..znao sam da ima neke veze...

onda nek ostane..

lotta lotta
28-02-2012, 15:33
inkvizitore, di je vito?
u kazni jos jel?
dokle?
ajde, dosta ja bilo...

caporegime
28-02-2012, 15:52

haha pa zar ima nekoga tko nije okusio šibu od platane po guzici ili nogama. barem u na s dolje.
u moje vrijeme u osnovnjaku je bilo uobičajeno da te učitelji ili učiteljice djecu čupaju, vuku za uho ili čak klepe po potiljku.

patriot
28-02-2012, 16:13
haha pa zar ima nekoga tko nije okusio šibu od platane po guzici ili nogama. barem u na s dolje.
u moje vrijeme u osnovnjaku je bilo uobičajeno da te učitelji ili učiteljice djecu čupaju, vuku za uho ili čak klepe po potiljku.

ja sam dobio cvrgom po glavi,al je glupaca imala neki ogromni prsten..i tako me opizdila da sam imao finu cvorugu na glavi par dana nakon..
ulazio sam u ucionicu i zenska me bez ikakvog razloga dohvati po glavi jer sam kao stvarao nered na hodniku ili sto vec..
ali reakcija nije izostala..uzeo sam komad vrata od regala u kojem bile knjige i ostale gluposti iza u ucionici i bacio na nju,te je pogodio u nogu..
zavrsio kod ravanteljice,zvanje staroga,razgovor sa pedagogicom bla,bla,bla..
a stari legenda kazao ravanteljici..da je on stvarno i pravio nered,mogli ste ga za luster objesiti i staviti da kleci na kukuruzu..ali posto mali nije nista napravio,a dobio po glavi,zao mi sto je nije u glavu pogodio :)

Marta
28-02-2012, 16:22

tebe su trebali malo tuci, bio bi bolji :lupa

samo te mazili

milos55
01-03-2012, 11:50
Ono što deca vide i čuju za vreme epizoda nasilja ima direktan uticaj na njihov psihofizički razvoj i može generisati intenzivne emocionalne reakcije i unutrašnje konflikte.

caporegime
01-03-2012, 13:16
istina. ali što je nasilje a što razumno korištenje prisile u odgoju?
gdje je granica?
cijeli svijet počiva na prisili.
neće ni policija ni porezna uprava razgovorom pokušati riješiti probleme sa onima na koje su stavili ruku.
upravo se dozirana sila, koja se koristi samo u potrebnim stvarima javlja kao nužnost današnjeg življenja dok je iživljavanje i bespotrebno korištenje sile, nasilje protiv kojega se treba boriti.
ali jeli šibom po guzici nepopravljivo neposlušnom djetetu nasilje?

patriot
01-03-2012, 14:09
Ono što deca vide i čuju za vreme epizoda nasilja ima direktan uticaj na njihov psihofizički razvoj i može generisati intenzivne emocionalne reakcije i unutrašnje konflikte.

jel ovo tvoj site o ljubavi :D

galija
01-03-2012, 14:19
istina. ali što je nasilje a što razumno korištenje prisile u odgoju?
gdje je granica?
cijeli svijet počiva na prisili.
neće ni policija ni porezna uprava razgovorom pokušati riješiti probleme sa onima na koje su stavili ruku.
upravo se dozirana sila, koja se koristi samo u potrebnim stvarima javlja kao nužnost današnjeg življenja dok je iživljavanje i bespotrebno korištenje sile, nasilje protiv kojega se treba boriti.

šibom po guzi ispada pjesma naspram nasilja koje im serviraju mediji u udarnim terminima

Humphrey
01-03-2012, 15:06
Presuda toj majci je nasilje nad zdravim razumom.

pdv
05-03-2012, 12:00

Po meni jest nasilje kao i svaki oblik fizičkog kažnjavanja. Djecu ne treba tući već odgajati. Svi mi radimo ponekad neke greške i kada odrastemo pa nas nitko zbog toga ne udara već nam netko pomogne razgovorom, netko nas spusti na zemlju itd. Tako i treba s djecom ali lakše je udariti šibom i provodit neki autoritet nego odvojiti određeno vrijeme za razgovor s djetetom i svojim mu primjerom pokazati kako se treba ponašati.

caporegime
05-03-2012, 12:08
nego odvojiti određeno vrijeme za razgovor s djetetom i svojim mu primjerom pokazati kako se treba ponašati.
a ak oni to ne pomaže?

pdv
05-03-2012, 12:19
a ak oni to ne pomaže?

Ne znam kako ne bi pomagalo ako se djete počne odgajati od prvog dana njegovog života. Priznajem, razgovor bi mogao biti malo u slučaju da se prvi razgovor provede u 5 godini djetetovog života :D

Znam da postoje djeca koju je teže odgajati i koja su zahtjevnija ali to i dalje ne zahtijeva šibu. Cilj bi bio djetetu objasniti žašto je pogriješilo i da to nekako shvati, a udarac mu to ne pokazuje. Možda nakon toga i neće raditi tu stvar zbog koje je kažnjeno ali samo zbog straha, a ne zato što je shvatio/la da se to ne smije raditi.

caporegime
05-03-2012, 12:27
Ne znam kako ne bi pomagalo ako se djete počne odgajati od prvog dana njegovog života.
ne znaš znači ništa.

nam da postoje djeca koju je teže odgajati i koja su zahtjevnija ali to i dalje ne zahtijeva šibu. Cilj bi bio djetetu objasniti žašto je pogriješilo i da to nekako shvati, a udarac mu to ne pokazuje. Možda nakon toga i neće raditi tu stvar zbog koje je kažnjeno ali samo zbog straha, a ne zato što je shvatio/la da se to ne smije raditi.

pa batina i postoji kao ultimativno sredstvo, kad više objašnjenje da je nešto loše, ne pali.
onda je manje zlo da dijete ne radi nešto od straha od batina nego da radi to isto s izlikom, da je alternativa u tom da bi prestao raditi to isto samo zbog straha od batina a ne zbog shvaćanja djela.
kopčaš?

najgora je stvar kad ap priori iz svega isključiš krajnju silu.
cijeli svijet počiva na temelju krajnje sile.
da ljudski rod zna da krajnja sila ne postoji i da se nikad neće primijeniti raspali bi se u anarhiju.
uopće, pametovanje oko toga treba li ili ne treba krajnja sila kao argument iza kojega nema dalje, čak i u odgoju djece, smatram produktom novog razvijenog društva u kojerm postoji luksuz pametovanja i parazitizma.
u nekadašnja vremena je bilo suvišno raspravljat o samorazumljivim stvarima.

ali ja ti postavljam ponovo pitanje.

šta ako ni razgovor ni sve druge odgojne metode ne pomognu?
ja s druge strane mislim da si ti osoba, kojoj da neko dijete prolije vrelu vodu niz vrat, ne da ne bi razgovarala nego bi ga uliba od batina. štoviše okolo bi tražila podršku za to svoje pravo da satareš nekoga tko ti je učinio nešto što ne smije.

pdv
05-03-2012, 12:46
ne znaš znači ništa.

Super zaključak

pa batina i postoji kao ultimativno sredstvo, kad više objašnjenje da je nešto loše, ne pali.
onda je manje zlo da dijete ne radi nešto od straha od batina nego da radi to isto s izlikom, da je alternativa u tom da bi prestao raditi to isto samo zbog straha od batina a ne zbog shvaćanja djela.
kopčaš?

Ne, batina služi da bi roditelji u dvije minute prisilom postigli ono za što je potreban cijeli život. Mene roditelji nikad nisu tukli pa nisam postala ni razmažena, ni lijena, ni bezobrazna, ni parazit itd. No, oduvijek su radili sa mnom i trošili većinu svog vremena na moj odgoj. I zamisli sve to bez šibe.

Isto tako, neki roditelji su tukli svoju djecu i to ne znači da su ona danas bolja ili gora od mene. Ali sam sigurna da je meni bilo ugodnije nego njima. I svaki udarac je neuspjeh roditelja. Stoga treba tražiti odgovor u roditeljskom odgoju, a ne u tome da su djeca divlja i da se ne može nego sa šibom. Svaki roditelj bi se trebao zapitati u čemu je njegov problem ako on ne može dijete kontrolirati bez šibe.

najgora je stvar kad ap priori iz svega isključiš krajnju silu.cijeli svijet počiva na temelju krajnje sile.
da ljudski rod zna da krajnja sila ne postoji i da se nikad neće primijeniti raspali bi se u anarhiju.
uopće, pametovanje oko toga treba li ili ne treba krajnja sila kao argument iza kojega nema dalje, čak i u odgoju djece, smatram produktom novog razvijenog društva u kojerm postoji luksuz pametovanja i parazitizma.
u nekadašnja vremena je bilo suvišno raspravljat o samorazumljivim stvarima.

Svaki korak u životu ima neku posljedicu i ja s tim nemam nekih problema. Niti mi je npr. normalno da se dijete dere u trgovini i da ga roditelji puštaju jer kao mora proći taj svoj neki bunt. Meni samo nije normalno fizičko kažnjavanje djece jer ga smatram nepotrebnim u odgoju. I isprazne su mi te priče kako se dijete mora udariti kada razgovor ne pomaže. Znači, tko nije sposoban razgovorom riješit problem s djetetom ima ga pravo udaraiti jer ionako u svijetu sve funkcionira na temelju prisile? Ne znam baš da će me netko istući ukoliko ne platim porez ali ću imati neke sankcije u vidu ovrhe i sl. No, ne mora me nitko istući zbog toga.

ali ja ti postavljam ponovo pitanje.
šta ako ni razgovor ni sve druge odgojne metode ne pomognu?
ja s druge strane mislim da si ti osoba, kojoj da neko dijete prolije vrelu vodu niz vrat, ne da ne bi razgovarala nego bi ga uliba od batina. štoviše okolo bi tražila podršku za to svoje pravo da satareš nekoga tko ti je učinio nešto što ne smije.

Mislim da u takvom slučaju roditelji moraju poći od sebe i vidjeti gdje griješe. Ako ih dijete ne sluša onda moraju pronaći uzrok toga, a ne samo mlatnut. Možda dijete ima nekih problema i potrebna mu je drugačiji pristup, možda roditelji ne znaju na pravi način obaviti razgovor... taj uzrok moraju pronaći unutar svoja četiri zida ili uz pomoć nekog stručnjaka.

I ne, ne bi nikad tako brutalno reagirala na nikog,a pogotovo ne na dijete.

caporegime
05-03-2012, 13:42
tko nije sposoban razgovorom riješit problem s djetetom ....
evo ga opet. pa ti samo pričaš kao da je sigurno da svaki razgovor rješava problem i da jeproblem samo u roditeljima.
ja sam ti postavio konkretno pitanje. sa vrlo uobičajenom i raširenom istinom.
odnosno, što ako tvoje metode ne pomažu?
ti nemaš odgovor na hipotetsku situaciju nego je rješavaš tako da ne priznaješ da takva situacija može postojati.

Ako ih dijete ne sluša onda moraju pronaći uzrok toga, a ne samo mlatnut. Možda dijete ima nekih problema i potrebna mu je drugačiji pristup, možda roditelji ne znaju na pravi način obaviti razgovor... taj uzrok moraju pronaći unutar svoja četiri zida ili uz pomoć nekog stručnjaka

a možda ti sa svim aspektima života i nemaš potpune veze.

mardar
05-03-2012, 14:02
Capo pa ja svoje nisam nikada dotakao .Jesam zagalamio.Ali dotakao nisam.I izrasle su u sjajne osobe.E sada možda zbog toga što su ženska djeca .Žena jednom (eto i pamtim to i sada) jeste najmlađu malo ispleskala po guzici.

a i sada kada ženi nešto baš i ne ide ili se spore zna reči meni pa reci im ti "tebe se boje ".Ma i kažem nekada ali me se i ne boje možda je razlog što imam drugačiji odnos s njima.Pa sve mi mogu reći.I poslušaju me najčešće ne uvjek baš s voljom.Ali poslušaju.

Pa starije će čak i prije meni nešto povjeriti (jedinica ,pravdanje sati i slično momak )nego ženi.

Samo znam i da ima djece kojima ne možeš stati u kraj samo opet mislim da je do roditelja.

caporegime
05-03-2012, 14:12
nisam za nasilje nad djecom. nikako.
ali šipka po guzici kao krajnje rješenje nije nasilje.
odgoj djeteta je ništa drugo nego preslika ponašanja u ljudskom okruženju.
ako unaprijed damo do znanja da sile nema i da se nikad neće koristiti, nemoguće je očekivati da će se na nekog utjecati, odnosno da će se na svakoga uspjeti odgojno utjecati i samim razgovorom.
cijeli svijet funkcionira na urođenom strahu od nečega što nas može pogoditi ako se ne držimo onoga čega se trebamo držati da ne dođe do takve posljedice.
previše znam slučajeva djece koja unatoč svim miroljubivim, psiholoških pokušajima jednostavno ne primaju.
ako postavimo izliku da se "uvijek može naći rješenje" i da je sve do roditelja koji onda ne znaju kako izvući pravu odgojnu strategiju, onda ni odgoj nije svrsishodna djelatnost nego tek usputni poligon koji služi samo da se nekome pišu bodovi u životu po principu, jesi li uzspio u toj "djelatnosti" ili nisi.

mardar
05-03-2012, 14:23
nisam za nasilje nad djecom. nikako.
ali šipka po guzici kao krajnje rješenje nije nasilje.

Ma nisam tebi ni rekao samo sam napisao kako stvari kod mene stoje .Pa nisam ni za kažnjavanje ove žene.Nisam ja ni pedagog ni sociolog.Eto nekakav primjer može čudan izgledati ali nikada nismo morali posezati za kaznama .Nikakvim ako se nešto nije moglo kupiti(a bilo je i toga ) ma nisu nikada ni kao male insistirale.A vidim djeca u krivljavinu u sred trgovine .Ma toga kod mene nije bilo nikada ni za što.Ni u kući ni van kuće.

galija
05-03-2012, 14:24
pitanje,hipotetsko a moguće i često:ako imaš dvogodišnjaka kojem je baš fora svaki dan srušit posudu sa cvijećem,malo se poigrat sa zemljom u kuhinjskom loncu i sve začinit kojim litrom vode-je li u tom slučaju dovoljan razgovor ili je produktivnija šiba?Nemojte mi samo odgovorit da vjerojatno u toj obitelji postoji problem

Marta
05-03-2012, 14:28
pitanje,hipotetsko a moguće i često:ako imaš dvogodišnjaka kojem je baš fora svaki dan srušit posudu sa cvijećem,malo se poigrat sa zemljom u kuhinjskom loncu i sve začinit kojim litrom vode-je li u tom slučaju dovoljan razgovor ili je produktivnija šiba?Nemojte mi samo odgovorit da vjerojatno u toj obitelji postoji problem

mojoj necakinji je bio gust rusiti cvjece i razbijati posude.... nije stala dok nije sve cvjece porazbijala i one stolove sa staklom na kojem je stajalo cvjece .... inace nemamo problema, svi smo bili malkice normalniji, al eto ona je razbijala ...

nista nije pomoglo dok ju to nije proslo, a najvise je gustala gledati nam u oci i sve zivo povuc i porazbijat ....

caporegime
05-03-2012, 14:29
[QUOTE][ako imaš dvogodišnjaka kojem je baš fora svaki dan srušit posudu sa cvijećem,malo se poigrat sa zemljom u kuhinjskom loncu i sve začinit kojim litrom vode/QUOTE]

mo
e i tro, četvero, petogodišnjak.
ako ni nakon razgovora i upozorenja ne promijeni ponašanje nego me nastavi gledat i smijaati mi se znajući da bi jedina posljedica bila ponovni razgovor i objašnjavanje.......radila bi šipka i to kako
zbog upravo takvih stvari znam jednog čovjeka čiji je sin prava baraba. ima 10 godina i najveći mu je gušt posrat se u bazen pun ljudi pa onda gledat kako s razglasa upozoravaju ljude da izađu, kako se prazni bazen i kako ljudi na glas pizde i vrište dok izlaze.
i to radi stalno jer mu ćaća onako bespomoćno samo širi ruke i moli ga da to ne radi.

mardar
05-03-2012, 14:34

Ako je meni pitanje upućeno ne znam hebi ga meni bi drama smješno bilo hahahah pa što bi mu .Mislim baš ne znam.Nekako počistio s njim kroz zabavu bi ga poslao u pm to je sigurno i slajao mu svašta većinom mater.Ma pojma nemam pa ja ne osuđujem ni šibu ne znam kako mu je uspjelo .Ma mislio sam napisati samo kakove su moje.

Možda da je muški ko zna kakav bi bio kao i ja bandit.Ali me opet nikada nije niko dotakao.Možda zbog toga što majku nisam ni upamtio .

mardar
05-03-2012, 14:37
nista nije pomoglo dok ju to nije proslo, a najvise je gustala gledati nam u oci i sve zivo povuc i porazbijat ....

Pa eto samo je prošlo :):)

A da to nisi ti :):)

Marta
05-03-2012, 14:38

nisam ja :rofl :rofl

Ona bi cekala dok ju ne pogledas i onda kad vice ne i krenes prema njoj .... ode sve .... sam cujes tres

Marta
05-03-2012, 14:39

ja sam radila druge stvari ... susjedi sam se popisala u sred hodnika :love

galija
05-03-2012, 15:43
Ako je meni pitanje upućeno ne znam hebi ga meni bi drama smješno bilo hahahah pa što bi mu .Mislim baš ne znam.Nekako počistio s njim kroz zabavu bi ga poslao u pm to je sigurno i slajao mu svašta većinom mater.Ma pojma nemam pa ja ne osuđujem ni šibu ne znam kako mu je uspjelo .Ma mislio sam napisati samo kakove su moje.

Možda da je muški ko zna kakav bi bio kao i ja bandit.Ali me opet nikada nije niko dotakao.Možda zbog toga što majku nisam ni upamtio .

glavno da mater nastrada,a pitanje je onako općenito samo da prikažem svakodnevnu situaciju sa klincima

mardar
05-03-2012, 15:55
Ma ipak sam shvatio da nije osobno meni znaš.

Ma nekako se ne znam nekada ni postaviti.Koju stranu podržati vjeruj Galija.To je jako teško. Ali eto meni ispade baš dobro ma da mi je sve tako teklo ko sretniji od mene:):)

A nasilja ima svuda oko nas nad djecom samo sada i u tome pretjerivati kao u slučaju ove žene.I to mi je neprihvatljivo.

Eugen Savojski
05-03-2012, 16:00
ja sam radila druge stvari ... susjedi sam se popisala u sred hodnika :love

nisam Marta pratio od početka,to si se
skoro popišala susjedi na hodnik

ljuta trava
05-03-2012, 16:01
mojoj necakinji je bio gust rusiti cvjece i razbijati posude.... nije stala dok nije sve cvjece porazbijala i one stolove sa staklom na kojem je stajalo cvjece .... inace nemamo problema, svi smo bili malkice normalniji, al eto ona je razbijala ...

Preodgojio bih je ja za 10 minuta , šipka je čudo .

Marta
05-03-2012, 16:01
nisam Marta pratio od početka,to si se
skoro popišala susjedu na hodnik

:rofl :rofl

nije davno bilo .... prije nekih 27 godina

ljuta trava
05-03-2012, 16:04
Pravo nasilje nad djecom vrše u najvećoj mjeri glupi mediji sa još glupljim urednicima i vlasnicima .To je upravo najgora vrsta nasilja nad zdravom pameću a da ne spominjem razne parade , još je pitanje trenutka kad će pod EU direktivom pedofilija postati nešto normalno i opće prihvatljivo kao moralna vrijednost .Moralne nakaze u utrci za zaradom čine pravi zločin prema nevinoj djeci .

Marta
05-03-2012, 16:04

nalemas ju i ona otra po svom ... tako je to bilo

Eugen Savojski
05-03-2012, 16:07
:rofl :rofl

nije davno bilo .... prije nekih 27 godina

ja sam mislio da si zločesta i
nedavno si to napravila:):eek:

patriot
05-03-2012, 16:07
Nikakvo rjesenje..ja sam oduvijek imao averziju prema takvom nacinu djelovanja i odgoja..Kod mene nebi uopce pomoglo,cak dapace..bio bi u inat jos i gori..
Djetetu treba primjerom koji nije siba objasniti neke stvari..Najlakse je uzeti sibu i preko guzice..to svatko zna..

ljuta trava
05-03-2012, 16:12
Nikakvo rjesenje..ja sam oduvijek imao averziju prema takvom nacinu djelovanja i odgoja..Kod mene nebi uopce pomoglo,cak dapace..bio bi u inat jos i gori..
Djetetu treba primjerom koji nije siba objasniti neke stvari..Najlakse je uzeti sibu i preko guzice..to svatko zna..

To je krajnja mjera , a iz vlastitog iskustva znam da je uspješna .Imao sam ja sličnih i možda još gorih problema , troje djece, pa je jedno od njih izvodilo gluposti dok nije naletilo , i sredilo se sve za 3 minute . Da ga vidiš sada ...nije mu palo na pamet nikad više .

Najgoru stvar koju roditelji čine je upravo njihovo neslaganje oko vrste kažnjavanja , a to dijete pročita vrlo lako .I zapravo su tu najčešći problemi , a ne kod djece .
Dok jedan roditelj kažnjava , a drugi mu tepa , e nema tu djelovanja , tako se pomoći ne može .

Evo dajem mu sve nek se meni zainati , ako se usudi .

ljuta trava
05-03-2012, 16:16
Mislim da bi naslov bio ispravniji --Nasilje nad roditeljima --

Marta
05-03-2012, 16:19
ja sam mislio da si zločesta i
nedavno si to napravila:):eek:

kazu mi neki da sam ters i svojeglava ... cekaj, sad ce doci i to zlocesta ... :eek:

Eugen Savojski
05-03-2012, 16:19
Samo vi tu pametujte a djeca
su već odlučila smjestiti vas u
staračke domove. Savjet ništa
ne potpisujte i prepisujte do
zadnjeg momenta, tako ćete
izbjeći udarac budakom i ostalim
alatkama po glavi, dok god ništa
ne potpišete vaša starost i nemoć
neće smetati djeci.

Marta
05-03-2012, 16:20
To je krajnja mjera , a iz vlastitog iskustva znam da je uspješna .Imao sam ja sličnih i možda još gorih problema , troje djece, pa je jedno od njih izvodilo gluposti dok nije naletilo , i sredilo se sve za 3 minute . Da ga vidiš sada ...nije mu palo na pamet nikad više .

Najgoru stvar koju roditelji čine je upravo njihovo neslaganje oko vrste kažnjavanja , a to dijete pročita vrlo lako .I zapravo su tu najčešći problemi , a ne kod djece .
Dok jedan roditelj kažnjava , a drugi mu tepa , e nema tu djelovanja , tako se pomoći ne može .

Evo dajem mu sve nek se meni zainati , ako se usudi .

meni se cini da ce Eugen ipak tebi u zatvor dolaziti ...

patriot
05-03-2012, 16:22
Eto,slican stav je imao moj otac prema meni..Nema tog sto me moglo smiriti prema njegovim metodama te vrste odgoja..Jednostavno sam u sebi imao ugradjenu averziju prema toj vrsti autoritea i nikad ga nisam podnosio..Od malih nogu sam mu prkosio,a nas odnos nije nista bolji ni danas,nazalost..
Moja teta,koja je bila casna sestra,je oduvijek imala drugaciji pristup prema meni i nikad mi nije palo na pamet ga bojkotirati..

patriot
05-03-2012, 16:23
neće smetati djeci.
Skroz krivo..tek kad moji potpisu nesto,onda mi nece smetati :D..I ne samo potpisu,nego i prepisu,hehe

Eugen Savojski
05-03-2012, 16:23
meni se cini da ce Eugen ipak tebi u zatvor dolaziti ...

Ja ću samo tebe posjećivati ako
slučajno završiš u zatvoru zbog
repetitora.

Marta
05-03-2012, 16:24
Eto,slican stav je imao moj otac prema meni..Nema tog sto me moglo smiriti prema njegovim metodama te vrste odgoja..Jednostavno sam u sebi imao ugradjenu averziju prema toj vrsti autoritea i nikad ga nisam podnosio..Od malih nogu sam mu prkosio,a nas odnos nije nista bolji ni danas,nazalost..
Moja teta,koja je bila casna sestra,je oduvijek imala drugaciji pristup prema meni i nikad mi nije palo na pamet ga bojkotirati..

Problem je cesto u tome sto roditelji ne kuze svoju djecu ... tako je i kod tebe bilo.

Marta
05-03-2012, 16:25
Ja ću samo tebe posjećivati ako
slučajno završiš u zatvoru zbog
repetitora.

dok ja njega srusim, pa se oni sjete da sam to ja .... a ljuti bi mogao uskoro, klinci ce ga tuzit :rofl

ljuta trava
05-03-2012, 16:49
neće smetati djeci.

Kažu čim se starci ulijene samo počneš sa pričom o staračkim domovima , kako naglo živnu i odmah private radit.

Marta
05-03-2012, 16:51
Kažu čim se starci ulijene samo počneš sa pričom o staračkim domovima , kako naglo živnu i odmah private radit.

Zalosno je sto smo mi postali drustvo koje iskljucivo gleda svoj profit, pa cak i na racun svojih roditelja.

Govorim sasvim opcenito, toliko smo sebicni, da me to svaki put nanovo sokira ...

ljuta trava
05-03-2012, 16:52

Pecneš ka svaki put kad to pokuša napraviti tek toliko da osjeti i naravno ne sa osmjehom na licu.

Eugen Savojski
05-03-2012, 16:59

Tako je Travo, prošlo je vrijeme prijašnje
kad čovjek napuni 40 godina, stavi šešir
na glavu,pusti brkove i uzme štap kao fol
teško hoda, mogao pojesti,popiti ,jebati
kao ždrijebac a nije ništa htio raditi, sjedi
kraj šporeta i cigaretu nije htio pripaliti nego
je netko od djece ili snaha morao vaditi žar
da prdonja pripali.

galija
05-03-2012, 16:59
Pecneš ka svaki put kad to pokuša napraviti tek toliko da osjeti i naravno ne sa osmjehom na licu.

nakon troje djece,mogu reć šiba je zakon,ne mislim kao srestvo za fiz.bol nego onako psihološki

Marta
05-03-2012, 17:04
Ljudi koji nemaju djece cesto misle kako je to grozno sibati djete itd.

Ja zelim radije imati malo vragolastog sina nego nekog pi..astog ... ono da pomislis da je curica ... znaci da cu biti "nasilna" :o

patriot
05-03-2012, 17:10
Mene je tog isto strah..da necu dobiti nekog emo gay lika..mislim da bi ga odmah utrpao u kombi i ajmo na par gostovanja..preodgoj :D

Eugen Savojski
05-03-2012, 17:12
Ljudi koji nemaju djece cesto misle kako je to grozno sibati djete itd.

Ja zelim radije imati malo vragolastog sina nego nekog pi..astog ... ono da pomislis da je curica ... znaci da cu biti "nasilna" :o

Ako želiš biti "nasilna" dovoljno je
dok se igra sa ostalom djecom da
mu doneseš komad odjeće i odjenuti
mu jer će se prehladiti , kad ga čekaju
prijatelji obično ga pred njima počešljaj
prije nego krene u školu.:lupa

Marta
05-03-2012, 17:22
Mene je tog isto strah..da necu dobiti nekog emo gay lika..mislim da bi ga odmah utrpao u kombi i ajmo na par gostovanja..preodgoj :D

Zato klinac treba tatu koji nije neki mlakonja .... E to je vec problem ...

Marta
05-03-2012, 17:24
Ako želiš biti "nasilna" dovoljno je
dok se igra sa ostalom djecom da
mu doneseš komad odjeće i odjenuti
mu jer će se prehladiti , kad ga čekaju
prijatelji obično ga pred njima počešljaj
prije nego krene u školu.:lupa

ovo s odjecom je ok, doneses djetetu, ako je zahladilo ... to je stvarno ok

dok je ovo drugo vec na granici ...

sve me strah da cu biti nasilna mama :rofl

galija
05-03-2012, 17:29
Zato klinac treba tatu koji nije neki mlakonja .... E to je vec problem ...

kad vidim ove zalickane tipove koji nose broj traperica ko i ja,kukovi im ko u pilića,sve mi žao cura

Marta
05-03-2012, 17:33
kad vidim ove zalickane tipove koji nose broj traperica ko i ja,kukovi im ko u pilića,sve mi žao cura

Ima nasih finih momaka, samo treba gledati malo ozbiljnije godine ... ovih mladji je sve manje normalnih ...

patriot
05-03-2012, 17:51

Odvratno skroz..i jos nose one zenske patike u koje trpaju te hlace..pa kremice sa koji?a se mazu..idu u solarij,kozmeticarki..boze oslobodi

pdv
05-03-2012, 19:04
evo ga opet. pa ti samo pričaš kao da je sigurno da svaki razgovor rješava problem i da jeproblem samo u roditeljima.
ja sam ti postavio konkretno pitanje. sa vrlo uobičajenom i raširenom istinom.
odnosno, što ako tvoje metode ne pomažu?
ti nemaš odgovor na hipotetsku situaciju nego je rješavaš tako da ne priznaješ da takva situacija može postojati.

Pretpostavljam da su roditelji zreliji, pametni i moćniji u tom odnosu pa mi se nameće zaključak kako je zapravo u njima problem ako pođe nešto krivo. Oni su ti koji odgajaju djecu i ako ta djeca budu uspješna oni su dio tog uspjeha, kao i što su dio neupsjeha ukoliko djeca ne uspiju. Nijednom nisam rekla da ne postoji mogućnost da razgovor ne uspijeva i navela sam koji su konkretni potezi za rješavanje toga tj. uvidjeti u čemu griješimo i to popraviti. Kao što sam i navela da roditelj koji odgaja dijete od prvog dana i nema prevelikih problema s razgovorima u višim godinama života. Ove tvoje situacije se događaju kada se odgoju pristupi mlako i očekuje se da dijete s 5 godina shvaća neke stvari iako se s njim do toga nije radilo jer kao što ćeš pričat s djetetom od dvije godine kada ne razumije.

a možda ti sa svim aspektima života i nemaš potpune veze.

možda....

Riješila bih to na sličan način kao i mardar. Kroz igru bi mu objasnila kako se to ne smije raditi i kako to sada moramo skupiti. I pomogla bi mu to skupiti. Isto kao što bi zajedno s njim kupila igračke nakon igre, a ne nikad sama kada ga npr. stavim spavati. I onda dijete stekne određeni obrazac ponašanja i postane mu normalno i navika kupiti igračke prije spavanja. To postane njegovo zaduženje. No, ako stalno kupimo igračke za njim i odjednom zahtijevamo od njega da počne kupit samo zato što smo mu rekli sigurno nećemo uspjeti. To što je dijete malo ne znači da ne može imati neke obveze ili zaduženja. S tim treba početi otkad su mali, a ne očekivati da će sami to shvatiti jer oni su prazna ploča na kojoj mi pišemo. O roditelji ovisi što će napisati.

Evo, mene zanima što bi zagovornici šibe u ovom slučaju? Ne djeluje razgovor, ne djeluje šiba. Ubili ga ko psa ili što :D

Humphrey
05-03-2012, 19:22
Nisam roditelj, ali imam roditelje i ako se smijem pohvaliti oni su sa nesavršenim materijalom dobili odlična krajnji proizvod. Ono što želim reći je da im nitko nije govorio kako odgajati dijete, jednostavno su našli način koji se pokazao učinkovitim. Jesam li dobio po guzici kad sam bio 2 ili 3 godine? Aposlutno, barem mi tako kažu jer ja se ne sjećam, a vjerujte mi razgovora bih se još manje sjećao. Ne postoji metoda odgoja koju se može prepisati svakom djetetu i roditeljima.

PO meni, a opet kažem, to govorim ne kao roditelj nego kao nečije dijete, najveći je problem danas što roditelji nemaju autoriteta nad svojom djecom i djeca to znaju. Sve je u autoritetu, djetetu moraš biti roditelj, a ne prijatelj.

ljuta trava
05-03-2012, 19:58
--Evo, mene zanima što bi zagovornici šibe u ovom slučaju? Ne djeluje razgovor, ne djeluje šiba. Ubili ga ko psa ili što---

Nitko i ne tvrdi da je samo šiba korisno odgojno sredstvo ,ali u krajnjoj nuždi da , provjereno .

galija
05-03-2012, 21:09
Riješila bih to na sličan način kao i mardar. Kroz igru bi mu objasnila kako se to ne smije raditi i kako to sada moramo skupiti. I pomogla bi mu to skupiti. Isto kao što bi zajedno s njim kupila igračke nakon igre, a ne nikad sama kada ga npr. stavim spavati. I onda dijete stekne određeni obrazac ponašanja i postane mu normalno i navika kupiti igračke prije spavanja. To postane njegovo zaduženje. No, ako stalno kupimo igračke za njim i odjednom zahtijevamo od njega da počne kupit samo zato što smo mu rekli sigurno nećemo uspjeti. To što je dijete malo ne znači da ne može imati neke obveze ili zaduženja. S tim treba početi otkad su mali, a ne očekivati da će sami to shvatiti jer oni su prazna ploča na kojoj mi pišemo. O roditelji ovisi što će napisati
.
ok,slažem se za zaduženja i navike djece ali ako imaš vrlo upornog klinca i pored njega još par komada,onda tvoj pristup ima razinu bajke koja se postepeno pretvori u horor.Pored ljubavi,razumjevanja i razgovora,autoritet igra jako veliku ulogu

pdv
06-03-2012, 20:41
Nitko i ne tvrdi da je samo šiba korisno odgojno sredstvo ,ali u krajnjoj nuždi da , provjereno .

Kakva je to krajnja nužda i zašto zbog nje dolazi? Zbog nepravilne roditeljske reakcije ili zbog djeteta?

ok,slažem se za zaduženja i navike djece ali ako imaš vrlo upornog klinca i pored njega još par komada,onda tvoj pristup ima razinu bajke koja se postepeno pretvori u horor.Pored ljubavi,razumjevanja i razgovora,autoritet igra jako veliku ulogu

Naravno da autoritet igra veliku ulogu. Samo smatram da se isti ne postiže batinama. Recimo u vojsci ti je zapovjednik autoritet ali on te ne mlati da bi to shvatio :D već to proizlazi iz njegovog stava prema tebi. Kao što imaš i zapovjednika koje vojnici ne doživljavaju ozbiljno što je opet stvar njihovog stava i sposobnosti da se nametnu vojnicima kao autoritet. Situacije gdje se vojnici sprdaju sa zapovjednikom ili djeca s profesorom su primjeri na kojima je vidljivo da te osobe nisu dorasle zanimanju kojim se bave. Isto je ,ponekad, i s roditeljima.

caporegime
06-03-2012, 20:48
Recimo u vojsci ti je zapovjednik autoritet ali on te ne mlati da bi to shvatio već to proizlazi iz njegovog stava prema tebi
jesi li služila vojsku?
ako odbijaš zapovjedi slijedi sankcija.
zapovjednik je autoritet upravo zato jer ima ovlasti za primjenom sile.
ako ne slušaš ideš u zatvor.
ako ne želiš ići u zatvor zavrnu ti ruku pa te šutnu u zatvor.
ako se buniš protiv zavrtanja ruke i pokušavaš osloboditi onda dobiješ još i po glavi.
i to kao legalna sila.

di ti živiš?
da nisi na adresi ulica staklenog zvona bb?

pdv
06-03-2012, 21:00
jesi li služila vojsku?
ako odbijaš zapovjedi slijedi sankcija.
zapovjednik je autoritet upravo zato jer ima ovlasti za primjenom sile.
ako ne slušaš ideš u zatvor.
ako ne želiš ići u zatvor zavrnu ti ruku pa te šutnu u zatvor.
ako se buniš protiv zavrtanja ruke i pokušavaš osloboditi onda dobiješ još i po glavi.
i to kao legalna sila.

di ti živiš?
da nisi na adresi ulica staklenog zvona bb?

Ne, nisam služila vojsku. I to što postoje sankcije ukoliko ne napraviš određenu radnju i dalje ne znači da te zapovjednik tuče kako bi ti shvatio da je on autoritet. Dovoljno je što znaš da postoje neke poljedice ukoliko nešto napraviš ili ne napraviš. Isto je i s djecom.

Djeca su sposobna shvatiti ako su roditelji sposobni objasniti.

caporegime
06-03-2012, 21:16
ne mora te zapovjednik tuć. opisao sam ti postupak.
u krajnjoj liniji, ako se joguniš do kraja čekaju te batine.
a koje su to posljedice za neposlušnu i prkosnu djecu?
razgovor s roditeljima? mrštenje? prijekor očima?
ili misliš da kao i zapovjednik u vojsci roditelji trebaju imati posebne ljude (kao u vojsci VP) za prisilne radnje prema djeci?
onda bi bila u pravu, roditelji stvarno ne bi tukli djecu niti bi to morali sami činiti.

Djeca su sposobna shvatiti ako su roditelji sposobni objasniti.
dakle za poslušnu i prkosnu djecu krivi su roditelji koji ne znaju objasniti.
i dakle kad imamo roditelja koji ne zna pojasniti, dijete postaje zločesto.
ali kako je dijete zločesto, roditelj ga onda ne smije ni dirnuti jer eto, ne zna objasniti.
u cijeloj priči, ko šiša krajnji rezultat, neki dijete bude zločesto, neposlušno i prkosno, pošto roditelj ne zna objasniti, sam si je za to kriv.
glavno da ga ne šiba po guzici.
pa nije odgoj jebena društvena igra.
koliko je tebi godina, imaš li djecu, hraniš li sama sebe uopće ili studiraš filozofiju i razmišljaš o smislu života na grbači roditelja?

ljuta trava
06-03-2012, 21:47
Kakav got roditeljski odgoj bio , osim u iznimnim slučajevima roditelja sa bolesnim namjerama , u svakom slučaju je bolji od bilo kojeg odgoja koji primjenjuje država kroz centre socijalne skrbi .
Pravila jednostavno ne postoje , svako djete je poseban slučaj a opet uspjeh nitko 100 % ne može garantirati .Ali pravila igre u svakom slučaju postavljaju roditelji .Kada bi stigli ročnici na odsluženje vojnog roka , već za dan dva bi se vidjelo tko je imao odgoj a tko je bio prepušten samoodgoju .Roditelji su vrlo bitan kotačić odgoja , nenadomjestiv .Obitelj kao temelj opstanka danas je narušena više nego ikada prije .Silna utrka sa vremenom , utrka za novcima , protuprirodno i robovlasničko radno vrijeme samo će pogoršati situaciju , jer danas mi kao roditelji ne stignemo jednostavno posvetiti dovoljno vremena svojoj djeci , a djeca vrlo brzo odrastaju , vrlo brzo se formiraju kao osobe , a mi , mi to doslovno ne uspijevamo niti primjetiti .Kada vidite djete sa ključem oko vrata , sve će vam biti jasno ...
Ostaje nam nadati se , da će nam ostati nešto vremena za naše unuke , jednog dana , ako preživimo sve ,,genijalne,, reforme naših vrlih bedastih političara.

mardar
06-03-2012, 21:57
ali kako je dijete zločesto, roditelj ga onda ne smije ni dirnuti jer eto, ne zna objasniti.
u cijeloj priči, ko šiša krajnji rezultat, neki dijete bude zločesto, neposlušno i prkosno, pošto roditelj ne zna objasniti, sam si je za to kriv.
glavno da ga ne šiba po guzici.
koliko je tebi godina, imaš li djecu, hraniš li sama sebe uopće ili studiraš filozofiju i razmišljaš o smislu života na grbači roditelja?

Pa čekaj malo Capo pa u jednu ruku i jesu krivi roditelji ko će drugi biti kriv.Ako roditeljima ne ide od ruke ima li potražiti pomoć.Ili se to doživljava kao sramota da ne bi za roditelja eto rekli da nije sposoban odgojiti djete.Šiba da kao možda ova žena što si ti i započeo temu s njenim primjerom. ali da to ne preraste u teže kažnjavanje.Premlaćivanje.Pa šiba može ali se ne zna svako zaustaviti sa šibom.Ma kakav sam slučaj imao u susjedstvu i dok sam ja djete bio gdje otac pribjegavao kažnjavanju kasnije i premlačivanju završilo je tako da je djete postalo nasilnik da bi kao odrastao čovjek ubio u kafiću čovjeka za burek.O tome je tadašnji tisak i pisao.Mislim da nekada treba i potražiti pomoć kaznama se ne postiže uvjek mnogo.

Roditelji često nemaju granice u kažnjavanju i nekada mislim da u stvari sebi i drugima pokazuju da imaju autoritet a ne djeci.Nedostaje im samopouzdanja.Pa i u odgoju djece .Ili ja to tako gledam jer nisam imao problema.A ovo nije hvalisavost kako su moja djeca zlatna .Izgleda da smo ja i žena postigli nešto.Baš sam sinoć s njom o tome .
Ma ne znam skrešem psovki ali ni tada da je uvrijedljiva jer djete i to pamti.Pa vjeruj zezaju me nekada da ne vodim račina da sam nezainteresiran. Djete nikada nisam pitao za ocjene niti ih tjerao da uče i da se moraju pokazati u svemu.A eto super su mi što bi Slavonac rekao ide "sve po redu".

Pa evo najmlađa nema što nije probala od glazbe do rukometa sada.Između je učila engleski ,bila mažoretkinja ,tekvando ,zborno pjevanje .Sada skupo plaćen instrument samo prašinu kupi prosvirao ja onu iz crtića i još par najjednostavnijih.A neko bi djete forsirao da mora .

Nekako mislim da jeste do roditelja .Treba znati naći mjeru.Nasilja nad djecom je sve više.Nisu to djeca kao mi nekada .A roditelji se u utrci za novcima gube.Većinom bude kasno kada dođu problemi .

mardar
06-03-2012, 22:06
Kakav got roditeljski odgoj bio , osim u iznimnim slučajevima roditelja sa bolesnim namjerama , u svakom slučaju je bolji od bilo kojeg odgoja koji primjenjuje država kroz centre socijalne skrbi .
Pravila jednostavno ne postoje , svako djete je poseban slučaj a opet uspjeh nitko 100 % ne može garantirati .Ali pravila igre u svakom slučaju postavljaju roditelji .Kada bi stigli ročnici na odsluženje vojnog roka , već za dan dva bi se vidjelo tko je imao odgoj a tko je bio prepušten samoodgoju .Roditelji su vrlo bitan kotačić odgoja , nenadomjestiv .Obitelj kao temelj opstanka danas je narušena više nego ikada prije .Silna utrka sa vremenom , utrka za novcima , protuprirodno i robovlasničko radno vrijeme samo će pogoršati situaciju , jer danas mi kao roditelji ne stignemo jednostavno posvetiti dovoljno vremena svojoj djeci , a djeca vrlo brzo odrastaju , vrlo brzo se formiraju kao osobe , a mi , mi to doslovno ne uspijevamo niti primjetiti .Kada vidite djete sa ključem oko vrata , sve će vam biti jasno ...
Ostaje nam nadati se , da će nam ostati nešto vremena za naše unuke , jednog dana , ako preživimo sve ,,genijalne,, reforme naših vrlih bedastih političara.

Daj trava pa i ti znaš da kada već poredite sa vojskom baš oni koji su pretjerivali u pokazivanju nekakve velike stege nisu uvjek uspjevali .Slično je i sa djecom ma treba znati odrediti granice do kojih se smije ići.Okrene se i djete protiv tebe .Roditelji jesu najvažniji kotačić ali ima ljudi ako ne ide koji mogu pomoći.Nisi to sve trome socijalne skrbi.Niti su sve loše.

pdv
06-03-2012, 22:14
ne mora te zapovjednik tuć. opisao sam ti postupak.
u krajnjoj liniji, ako se joguniš do kraja čekaju te batine.
a koje su to posljedice za neposlušnu i prkosnu djecu?
razgovor s roditeljima? mrštenje? prijekor očima?
ili misliš da kao i zapovjednik u vojsci roditelji trebaju imati posebne ljude (kao u vojsci VP) za prisilne radnje prema djeci?
onda bi bila u pravu, roditelji stvarno ne bi tukli djecu niti bi to morali sami činiti.

Pa pravo je pitanje zašto djeca postaju neposlušna i prkosna. Ne dogodi se to preko noći. Ispada da je dijete dobro i onda odjednom poludi i jadni roditelji ne znaju što s njim ali super je to što imamo šibu da riješi situaciju. Ja ti opet ponavlja, svaki udarac je neuspjeh i nemoć roditelja. Što i sam potvrđuješ kada kažeš da je to krajnji način za red kada više ništa ne možeš. To što ti ili netko drugi ne možete ne znači da je dobro i da nije moguće odgojiti dijete bez udaraca.

Što se tiče postupaka prema neposlušnoj i prkosnoj djeci...to svaki roditelj mora sam odrediti jer valjda najbolje poznaje svoje dijete i trebao bi znati na kakav način djelovati na njega.

u cijeloj priči, ko šiša krajnji rezultat, neki dijete bude zločesto, neposlušno i prkosno, pošto roditelj ne zna objasniti, sam si je za to kriv.glavno da ga ne šiba po guzici.

Da, krivi su roditelji jer su oni doveli do toga da su im djeca neposlušna. Oni su imali neke propuste i dijete se počelo drugačije ponašati. Sad zašto nisu regirali kod prvog neposluha i dopustili da taj neposluk postane pravilo, a ne iznimka treba pitati te roditelje. Roditelj efinitivno nije lako bit i teško je donosit odluke koje utječu na još života i normalno je da se utom procesu griješi ali nije normalno ne uvidjeti svoju grešku. A, odgajati dijete šibom je definitivno greška jer dijete je inteligentno biće i sposobno je shvatiti.

Zaista ne razumijem zašto ovu raspravu kroz cijelu prepisku spuštaš na neki osobni nivo. Ali ako te baš zanima, imam 27 godina, nemam djece, sama se uzdržavam i nemam veze sa filozofijom.

Naravno da je svako dijete poseban slučaj. To se pogotovo vidi u obiteljima gdje je jedno dijete ispalo dobro, a drugo pošlo krivim putem. Često onda ljudi s nevjericom pričaju kako su ih isti roditelji odgajali i kako im nije jasno zašto se to dogodilo. Jednostavno, svako dijete traži drugačiji pristup.

Da, definitivno su ovo teška vremena za obitelj i djecu.

ljuta trava
06-03-2012, 22:16
Daj trava pa i ti znaš da kada već poredite sa vojskom baš oni koji su pretjerivali u pokazivanju nekakve velike stege nisu uvjek uspjevali .Slično je i sa djecom ma treba znati odrediti granice do kojih se smije ići.Okrene se i djete protiv tebe .Roditelji jesu najvažniji kotačić ali ima ljudi ako ne ide koji mogu pomoći.Nisi to sve trome socijalne skrbi.Niti su sve loše.

U vojsci se vrlo lako vidjelo tko je imao odgoj , a tko ne .O stegi ne bih , jer čovjeka je najlakše ubiti psihički i fizički .Svaka sila akcije izaziva reakcije , sve treba imati mjeru , i naravno treba djetetu pristupati sa razumijevanjem , jer se jedino na pravi način , pravim i pravovremenim pristupom može uspjeti , ali nije to nikako lako .

O socijalnoj skrbi koja zbog svog nerada oduzima roditeljima djecu , neki slučajevi u RH su poljuljali ugled centara socijalnog rada , koji su se pokazali kao neučinkoviti , čak bih se usudio reći morbidni , jer što reći kada socijalci oduzimaju djecu zato što su roditelji nezaposleni .

pdv
06-03-2012, 22:26
O socijalnoj skrbi koja zbog svog nerada oduzima roditeljima djecu , neki slučajevi u RH su poljuljali ugled centara socijalnog rada , koji su se pokazali kao neučinkoviti , čak bih se usudio reći morbidni , jer što reći kada socijalci oduzimaju djecu zato što su roditelji nezaposleni .

Ni ja nemam neko pozitivno mišljenje o socijalnoj skrbi. Ima tamo divnih ljudi koji rade i zaista se zalažu kako bi pomogli djeci ali većinu guši nesposobnost s vrha kao i loši zakoni. Pogotovo u području posvajanja djece. Nedavno sam gledala emisiju o posvajanju, udomiteljima i gost je bila ministrica Opačić. Na svaku tužnu priču kao i na svako pitanje djece samo je slijegala ramenima i pričala kako je takav zakon. Tužno je bilo gledat takve stvari iako ona cijelo vrijeme najavljuje kako će se promijeniti zakoni i iako je ona svoju djevojčicu dobila bez većih problema.

mardar
06-03-2012, 22:27

Ma ovo se slažem trava ali ja o drugome malo. Ma imaju roditelji i van toga potražiti pomoć.Samo je treba tražiti na vrijeme.A mnogi je ne traže.

caporegime
06-03-2012, 22:45
pa nisam ja zagovaratelj batina ali u krajnjoj liniji nekad je i šipka bolje rješenje nego besmisleno psiho nadjebavanje kad dijete već zaključi da nema ni straha ni posljedica od sovjih loših djela.
to se zove svrsishodnost umjesto bespotrebnog mudrovanja šta se trebalo raditi prije.
nije život društvena igra u kojoj se dobivaju bodovi niti se na pojave koje bi ti okarakterizirala kao greške roditelja pojavljuje master of ceremony koji u određenom trenutku vikne "touchdown" 5:4 za djecu.
kad ih budeš imala, ako nisi jedna od onih koji unaprijed pričaju kako djetetu neće ništa nametat nego kad napuni 18 nek sam vidi koju će vjeru ili seksualno opredjeljenje prakticirati, vidjet ćeš da vremena za mudrovanje i nema.

pdv
06-03-2012, 22:58
kad ih budeš imala, ako nisi jedna od onih koji unaprijed pričaju kako djetetu neće ništa nametat nego kad napuni 18 nek sam vidi koju će vjeru ili seksualno opredjeljenje prakticirati, vidjet ćeš da vremena za mudrovanje i nema.

Nemoguće je, na neki način, nenametnuti nešto djetetu jer smo svi mi produkt svojih roditelja i okoline u kojoj smo rođeni. Iako, ne znam baš kako nametnuti djetetu seksualnu orijentaciju. I naravno da ću ih pustit da sami odluče što žele ili ne žele. Meni je jedino bitno da budu sretni i zadovoljni,a ostalo je njihov odabir. Usmjeravati ih ka pravim vrijednostima za koje ja osobno mislim da su prave hoću ali ih zasigurno neću maltretirati ako zaključe da te vrijednosti nisu jednako dobre i za njih.

ljuta trava
06-03-2012, 23:09
Lipo je moj dida govorio , -Drvo se svija kad je mlado , kad ojača puca .

pdv
06-03-2012, 23:40
Lipo je moj dida govorio , -Drvo se svija kad je mlado , kad ojača puca .

:D

Pa da, ima smisla. Odgoj od malih nogu bi trebao rezultirati uspjehom. Sad sve ovisi što je kome uspjeh :D

caporegime
07-03-2012, 10:20
moje dijete je od početaka svog govora naučilo prepoznati što je hrvatska zastava i reći; -stipe mesić je majmun

Graničar Jozo
08-03-2012, 11:41
ne bih banalizirao temu, ali evo jedan pervanov osvrt.

http://www.youtube.com/watch?v=ehv43wUFq4c

nebitno
17-05-2012, 23:46
Imam jedno pitanje. Imam 18 godina (malo će čudno zvučati za ovo šta ću reći) i stvarno mi je vec dosta maltretiranja od strane mame. Pocelo je prije 4 godine otprilike. Za bilo koju losu ocijenu 1 ili 2, cak i 3 samo me pocne udarati ili me psihicki ubija. Mogao bi joj vratiti, 50 puta sam jaci od nje ali necu nisam takav. Danas npr. nisam ispravio engleski(moram na popravni) i s time mi otpada drzavna matura do jeseni. Opet ista prica kad sam dosao doma ali jos gore i stvarno vise nemogu trpiti (ima jos dosta toga ali mi se neda pisati). Jel imate kakav savjet sta da napravim?

Inkvizitor
17-05-2012, 23:54
uči sine i uči..

mirr.or
17-05-2012, 23:55
uči sine i uči..

lako je tebi reći uči, kad ne moraš ti grijat stolicu. :zubo

nebitno
17-05-2012, 23:57
ma uopce nije u tom problem....

Tomahawk
17-05-2012, 23:57
A gdje ti je otac?

nebitno
17-05-2012, 23:58
ma s nama...od njega radi jos vecu budalu

mirr.or
17-05-2012, 23:59

kako sad to? a otac te podržava? možeš li s njim ozbiljno popričat?

btw, jel ti ovo ozbiljno pišeš ili trolaš malo?

pdv
18-05-2012, 00:01
Pokušaj s mamom razgovarati i reci joj da te smetaju njeni postupci. Pokušaj joj objasniti da ti nećeš popraviti ocjene ukoliko se nastavi tako ponašati već da ti treba potpora. Naravno, i ti se u svemu ovom trebaš potruditi i malo popravit ocjene.

nebitno
18-05-2012, 00:02
najjozbiljnije....mogu i vec jesam. On samo prelazi preko toga, preko svega kaj se dogodi.

Stiliana
18-05-2012, 00:05
Imam feeling da ti je mama vjerojatno jako nervozna žena, a i moguće isfrustrirana zbog nekih svojih problema. Predlažem ti da se makneš od nje kad je ljuta i da joj ne dozvoljavaš da te tuče. Kad sljedeći put krene da te udari, reci joj da nećeš više to dozvoljavat i nemoj. Ako treba, uhvati je za ruku i polako odgurni od sebe. Nemoj bit agresivan, ali pokaži da te ne može tuć i da je možeš spriječit u tome. I popravi ocjene...

nebitno
18-05-2012, 00:05
ma ocijene su ajmo rec u redu. Pitao sam ju danas sta joj je,zas nemoze normalno al ne je... ni 5 posto

nebitno
18-05-2012, 00:07
ma ona samo ide, mogu ne dozvoljavat al nista od toga.

mirr.or
18-05-2012, 00:09
ma ona samo ide, mogu ne dozvoljavat al nista od toga.

pa zadrži ju, ne daj zaozbiljno.

pdv
18-05-2012, 00:09
ma ocijene su ajmo rec u redu. Pitao sam ju danas sta joj je,zas nemoze normalno al ne je... ni 5 posto

Popravni iz engleskog je normalna ocjena? Joooj, da si moj :503 :rofl

Vjerojatno je ovo što ZGabriel kaže, a ti s ocjenama samo nadolijevaš ulje na vatru iako nije u redu da se ona tako ponaša. Jesi probao popraviti ocjene?

Stiliana
18-05-2012, 00:10

Gle, žao mi je što ti to moram reć, ali ljudi se ne mijenjaju lako. Mislim da će tvoja mama ostat takva kakva je do kraja života. Za tebe je važno da povučeš neku granicu i ne dozvoljavaš joj da te udara. Nitko nema pravo da te tuče, pa ni ona... to radi sad jer može. Za psihičko maltranje ne znam što da ti kažem. Reci joj da odjebe...

nebitno
18-05-2012, 00:12
ma ostale ocijene su oke, ovo sta sam ispricao od dogadaja je nista bas nista... htio sam pitati kom da se obratim da mu sve ispricam kak spada da to privedem kraju

pdv
18-05-2012, 00:13
ma ostale ocijene su oke, ovo sta sam ispricao od dogadaja je nista bas nista... htio sam pitati kom da se obratim da mu sve ispricam kak spada da to privedem kraju

Imate li u školi nekog psihologa ili pedagoga? Da popričaš s njim/njom? Pretpostavljam da će te uputiti na pravo mjesto.

Stiliana
18-05-2012, 00:14

Ocjene, ne ocijene ;)
Imaš onaj plavi telefon, tamo ti vjerojatno znaju reć sve o tome. Mada ne znam kako stvari funkcioniraju s obzirom da ti imaš 18 godina već...

nebitno
18-05-2012, 00:15
ma ne zelim ic tamo sta ce mi oni....trebam negdje otic da sto prije rijesim jer neznam kolko cu to trpit

Stiliana
18-05-2012, 00:17
ma ne zelim ic tamo sta ce mi oni....trebam negdje otic da sto prije rijesim jer neznam kolko cu to trpit

Misliš otić od kuće ili?

pdv
18-05-2012, 00:22

a, di bi ti išao s obzirom da još školu nisi završio i da ne radiš?

Tomahawk
18-05-2012, 09:43
Morat joj ostaviti granicu ili ce postati nepodnosljiva. Ako ne mozete razgovarati o svemu onda ne daj ni da tebe napada. Ne gubi zivce i postavi se cvrsto prema njoj.

Na kakvu pomoc mislis?

SarajkaDjevojka
18-05-2012, 12:00
Apsolutno sam protiv bilo kakvog nasilja, kaznjavanja sibom, kuhacom i sl.Po mom misljenju cvrst pristup problemu, razgovor i kazne su dobitna kombinacija.Znaci od ranog djetinjstva uciti djecu da svaka poslijedica ( ofuzimanje omiljene video igrice, kasnije telefona, zabrana PC i sl )imaju svoje uzroke ( a to su njegove neposlusnosti)
Ono sto je najbitnije, ostati cvrsto pri svom stavu i kazni ( dakle ako je zabrana 7 dana, kaznu ne skracivati ni pod kojim uvjetima)Takodje i oba roditelja moraju funkcionirati u saglasnosti jedno s drugim, nema kolebanja ili odbrane, nedaj boze svadje zbog djeteta i popustanja.Mislim da dugorocno rezultati ne bi smijeli izostati.Isto tako naglasiti zasto je kazna i popricati uvijek, smireno i bez ljutnje ili prebacivanja krivice.

Tomahawk
18-05-2012, 12:52
Apsolutno sam protiv bilo kakvog nasilja, kaznjavanja sibom, kuhacom i sl.Po mom misljenju cvrst pristup problemu, razgovor i kazne su dobitna kombinacija.Znaci od ranog djetinjstva uciti djecu da svaka poslijedica ( ofuzimanje omiljene video igrice, kasnije telefona, zabrana PC i sl )imaju svoje uzroke ( a to su njegove neposlusnosti)
Ono sto je najbitnije, ostati cvrsto pri svom stavu i kazni ( dakle ako je zabrana 7 dana, kaznu ne skracivati ni pod kojim uvjetima)Takodje i oba roditelja moraju funkcionirati u saglasnosti jedno s drugim, nema kolebanja ili odbrane, nedaj boze svadje zbog djeteta i popustanja.Mislim da dugorocno rezultati ne bi smijeli izostati.Isto tako naglasiti zasto je kazna i popricati uvijek, smireno i bez ljutnje ili prebacivanja krivice. A kaznjavanje nije nasilje?
U cemu je razlika izmedu oduzimanje slobode kriminalcu i takvog nacinja "odgajanja"?
Roditelji kao Zakon i Zatvor......
Ako bih mogao birati onda bih izabrao samarcinu radije nego to sadisticko izivljavanje nad djecom. Bolje da me boli iznenadno gubljenje kontrole od strane roditelja nego kontrolirani sadizam.

SarajkaDjevojka
18-05-2012, 19:45
Razgranici autoritet od nasilja.Cuj zatvor !;) Sadizam ?Pojasni to..

Koje zlonamjerne usporedbe zaboga.

pdv
18-05-2012, 20:35
Ono sto je najbitnije, ostati cvrsto pri svom stavu i kazni ( dakle ako je zabrana 7 dana, kaznu ne skracivati ni pod kojim uvjetima)Takodje i oba roditelja moraju funkcionirati u saglasnosti jedno s drugim, nema kolebanja ili odbrane, nedaj boze svadje zbog djeteta i popustanja.Mislim da dugorocno rezultati ne bi smijeli izostati.Isto tako naglasiti zasto je kazna i popricati uvijek, smireno i bez ljutnje ili prebacivanja krivice.

Stavljanje u kaznu je psihičko maltretiranje :D

Nema neke razlike između udarca i kazne jer nijedno nije pravilan pristup odgoju djeteta. Korištenje mobitela ili laptopa ne mora imati veze s djetetovim ponašanjem pa mu nema smisla ni uskraćivati isto. To mi više spada u dresuru nego u odgoj :D

Tomahawk
18-05-2012, 20:37
Razgranici autoritet od nasilja.Cuj zatvor !;) Sadizam ?Pojasni to..

Koje zlonamjerne usporedbe zaboga.

"Zlonamjerno" proglasavam za rijec tjedna. :D
Ako se s nekim ne slazete u necemu samo ga proglasite zlonamjernim i kraj rasprave. :cerek

No, :trt
pa nastavljamo :zubo

Autorite roditelja se postize PRIMJEROM a ne zabranama i zatvorom.
moze i zabranama ali da i roditelji dobiju zabranu kada nesto skrive, ili, posto su oni odgovorni za dijete- kada ono nesto skrivi. :D
Inace sve se to svodi na sadizam roditelja prem dijetetu i kaznjavanje krive osobe.
Zasto bi dijete bilo kaznjavano za svoje pogreske a roditelji ne?
Gdje je tu smisao?

ja bih to proglasio zlonamjernoscu. :kruna

Tomahawk
18-05-2012, 20:39

Nema neke razlike između udarca i kazne jer nijedno nije pravilan pristup odgoju djeteta. Korištenje mobitela ili laptopa ne mora imati veze s djetetovim ponašanjem pa mu nema smisla ni uskraćivati isto. To mi više spada u dresuru nego u odgoj :D

Tocno tako,
Samo sto ja ne znam tako lijepo opisati kao ti, ali isto govorimo.

Koliko ti djece zelis imati? :kavalir:cerek

SarajkaDjevojka
18-05-2012, 20:39
Koliko ti ustvari imas godina ?Ne znam zbilja kako da se postavim poslije ovog tvog dubokoumnog upisa .

pdv
18-05-2012, 20:44
"Zlonamjerno" proglasavam za rijec tjedna. :D
Ako se s nekim ne slazete u necemu samo ga proglasite zlonamjernim i kraj rasprave. :cerek

No, :trt
pa nastavljamo :zubo

Autorite roditelja se postize PRIMJEROM a ne zabranama i zatvorom.
moze i zabranama ali da i roditelji dobiju zabranu kada nesto skrive, ili, posto su oni odgovorni za dijete- kada ono nesto skrivi. :D
Inace sve se to svodi na sadizam roditelja prem dijetetu i kaznjavanje krive osobe.
Zasto bi dijete bilo kaznjavano za svoje pogreske a roditelji ne?
Gdje je tu smisao?

ja bih to proglasio zlonamjernoscu. :kruna

Jao, Tomo, opet pretjeruješ :cheer

Ne mora to imati nikakve veze sa sadizmom ili zlonamjernošću. Jednostavno, ljudi misle da je to dobar odgoj. Molim te, tko želi loše svom djetetu osim poremećenih osoba ali o njima sada ne pričamo?!

Tomahawk
18-05-2012, 20:50
Jao, Tomo, opet pretjeruješ :cheer

Ne mora to imati nikakve veze sa sadizmom ili zlonamjernošću. Jednostavno, ljudi misle da je to dobar odgoj. Molim te, tko želi loše svom djetetu osim poremećenih osoba ali o njima sada ne pričamo?!

Ne pretjerujem, napisao sam isto sto i ti, samo na svoj nacin.
Zar nije sadizam zabranjivati dijetetu ono sto najvise voli ili ga tjerati u kaznu kao da je u zatvoru? Ovo sa zlonamjernoscu je zezanje, narabno da vecina roditelja zeli dobro svojoj djeci, ali isto tako ih vecina ne pozna svoju djecu niti im se posvecuje.
Koliko vidim, svi ovo roditelji sto vicu na djecu i dresiraju ih "modernim maltretiranjem" su gori od te dijece. i samo svoj nedostatke ispravljaju na dijeci koja su u tom sucaju nevina.
Roditelji koji su ok imaju ODNOS sa svojom djecom i ne vicu okolo na njih i ne zabranjuju im ono sto vole. Ne odgajaj djecu kaznama i zabranama nego su im primjer, najvise kada pogrijese.
U svakom slucaju, vise nas ima poremecenih nego zdravih.

Tomahawk
18-05-2012, 20:52
Koliko ti ustvari imas godina ?Ne znam zbilja kako da se postavim poslije ovog tvog dubokoumnog upisa .

Nisu vazne moje godine, samo se ti opusti i raspravljaj. Mislim, ako sam te se dojmio to mi j edrago. Trudim se biti kao Aleksa, pametan i skroman.

SarajkaDjevojka
18-05-2012, 20:56

Po mom misljenju nije.Vec sam naglasila da ton prilikom obracanja djetetu bude smiren, bez ljutnje, prebacivanja krivice i sl.Cisto uskracivanje beneficija.Jer mobitel, PC i video igrice su beneficije.Cak sto vise bespotrebne, no dio odrastanja ovog vremena.Generacije ljudi su zivjele bez njih.Pshicko maltretiranje je u biti uskracivanje nekih elementarnih potreba a ne zabrana luksuza.Sta ako roditelji nemaju mogucnosti djetetu kupiti te stvari ? I onda ga psihicki maltretiraju jer djeca u njegovom okruzenju posjeduju te stvari ?

pdv
18-05-2012, 20:57
Ne pretjerujem, napisao sam isto sto i ti, samo na svoj nacin.
Zar nije sadizam zabranjivati dijetetu ono sto najvise voli ili ga tjerati u kaznu kao da je u zatvoru? Ovo sa zlonamjernoscu je zezanje, narabno da vecina roditelja zeli dobro svojoj djeci, ali isto tako ih vecina ne pozna svoju djecu niti im se posvecuje.
Koliko vidim, svi ovo roditelji sto vicu na djecu i dresiraju ih "modernim maltretiranjem" su gori od te dijece. i samo svoj nedostatke ispravljaju na dijeci koja su u tom sucaju nevina.
Roditelji koji su ok imaju ODNOS sa svojom djecom i ne vicu okolo na njih i ne zabranjuju im ono sto vole. Ne odgajaj djecu kaznama i zabranama nego su im primjer, najvise kada pogrijese.
U svakom slucaju, vise nas ima poremecenih nego zdravih.

Ne znači da netko zabranjuje djeci nešto zato što ga želi mučiti već zato što misli da će ga tako ispravno odgojiti. Možda metoda nije najbolja ali sigurno nije potaknuta sadizmom ili nekom zlom namjerom.

Slažem se za ovo posvećivanje vremena koje je u principu najteže izvesti u današnje vrijeme pa ljudi posežu za lakšim odgojnim metodama.

Inkvizitor
18-05-2012, 21:00

A šta je molim te pravilan pristup odgoju djeteta..savij mu šiju dok je mali da on tebi ne bi savijao kad odraste.

koje kenjkanje jbt..ne smiš ga udarit, ne smiš mu zabranit..šta smiš..samo ga gladit perom po guzi..

Tomahawk
18-05-2012, 21:03
Ne znači da netko zabranjuje djeci nešto zato što ga želi mučiti već zato što misli da će ga tako ispravno odgojiti. Možda metoda nije najbolja ali sigurno nije potaknuta sadizmom ili nekom zlom namjerom.

Slažem se za ovo posvećivanje vremena koje je u principu najteže izvesti u današnje vrijeme pa ljudi posežu za lakšim odgojnim metodama.
Ne, upravo zabranom voljenog se dijete muci, i roditelji to dobro znaju. Inace bi djeci uskracivali ono sto ne vole. :D
To sto se to maskira dobrom namjerom isti je slucaj kao ko donih koji udaraju djecu. I oni tvrde da to ne cine iz sadizma nego za dobrobit djece....
Ali, ti isti roditelji nece sebe kazniti ako pogrijese nego ce tada biti neocekivano razmni da su greske sastavni dio zivota.

Posvecivanje vremena sada je lakse nego ikada, samo- rijetki su sposobni za to.

SarajkaDjevojka
18-05-2012, 21:04
Sto znaci imati vremena za dijete ? Zanima me definicija? Majka domacica ?Ili poslovna zadovoljna zena koja djecu odgaja zajedno sa suprugom ?Na neke stvari je u zivotu nemoguce uticati, pa tako i na neposlusnost djeteta.Time ne mislim da je dijete zlo ili pogresno odgojeno, nego da djeca vole ispitivati mogucnosti i limite ( dokle mogu ici )

pdv
18-05-2012, 21:07
Po mom misljenju nije.Vec sam naglasila da ton prilikom obracanja djetetu bude smiren, bez ljutnje, prebacivanja krivice i sl.Cisto uskracivanje beneficija.Jer mobitel, PC i video igrice su beneficije.Cak sto vise bespotrebne, no dio odrastanja ovog vremena.Generacije ljudi su zivjele bez njih.Pshicko maltretiranje je u biti uskracivanje nekih elementarnih potreba a ne zabrana luksuza.Sta ako roditelji nemaju mogucnosti djetetu kupiti te stvari ? I onda ga psihicki maltretiraju jer djeca u njegovom okruzenju posjeduju te stvari ?

Kazna u bilo kojem obliku nije dobra jer smisao odgoja nije kažnjavanje nego da dijete nauči razlikovati dobro od zla. Kažnjavanjem ćeš postići da ono razlikuje dobro od zla ali samo zato što će završiti u kazni ako nešto loše napravi, a to nije odgoj već dresura. Isto kao što će i psić dobiti keks ako nešto dobro napravi. Dijete uz pomoć roditelja mora shvatiti da je pogriješilo i da njegova pogreška nosi neke posljedice. Ali ne posljedice koje će mu svojom voljom nametnuti mama i tata već posljedice te pogreške. Npr. ako dijete uzme čašu i namjerno je razbije od zid onda su posljedice da to mora počistiti. Uskraćivanje televizije u ovom slučaju nema nikakve veze sa razbivenom čašom i skroz je nepotrebno jer šalje krivu poruku. No, svakako je lakše nego provesti određeno vrijeme s djetetom i objasniti mu neke stvari.

Materijalna situacija nije psihičko maltretiranje djeteta jer ono za istu nije krivo ali svakako može ostaviti neke posljedice na dijete u psihološkom smislu. No, opet ne ništa što obitelj ljubavlju i razumijevanjem ne bi mogla savladati.

pdv
18-05-2012, 21:11
A šta je molim te pravilan pristup odgoju djeteta..savij mu šiju dok je mali da on tebi ne bi savijao kad odraste.

koje kenjkanje jbt..ne smiš ga udarit, ne smiš mu zabranit..šta smiš..samo ga gladit perom po guzi..

Budi dobar prema djeci jer će ti ona birati starački dom :mardar

Sto znaci imati vremena za dijete ? Zanima me definicija? Majka domacica ?Ili poslovna zadovoljna zena koja djecu odgaja zajedno sa suprugom ?Na neke stvari je u zivotu nemoguce uticati, pa tako i na neposlusnost djeteta.Time ne mislim da je dijete zlo ili pogresno odgojeno, nego da djeca vole ispitivati mogucnosti i limite ( dokle mogu ici )

Imati vremena za dijete bi značilo kvalitetno provoditi vrijeme s njim. Neposlušnost djeteta je nešto na što bi roditelji trebali utjecati i imati kontrolu nad njim. Nije neposlušnost urođena.

Iris
18-05-2012, 21:12

dite drago,prijavi je socijlnoj službi,pa nek se oni bave sa njom a tebe spase matletiranja.:(:(:(

Inkvizitor
18-05-2012, 21:14
.

pa ti kenjkaj i i nemoj ga kažnjavati ni u kojem slučaju i nikako pa će ti birati sigurno..i to ako budeš imala sreće..

Tomahawk
18-05-2012, 21:15

Pravilan pristup u odgajanju je ODGAJANJE a ne teroriziranje. Odgajanje je nesto kao sto je uzgajanje kod biljki i zivotinja- ni biljke se ne terorizira nego im se trudi pruziti sto bolje uvijete rasta i sazrijevanja.
Ovo s kaznjavenjem je kao GMO kod zivotinja i biljaka- izgleda na oko lijepo ali je u sustuni nikakvo. :)

pdv
18-05-2012, 21:16
pa ti kenjkaj i i nemoj ga kažnjavati ni u kojem slučaju i nikako pa će ti birati sigurno..i to ako budeš imala sreće..

Normalno da ga neću kažnjavat. Ne kažnjavam ni sebe kad nešto krivo napravim već se trudim to popravit pa zašto bi onda djecu kažnjavala?

Inkvizitor
18-05-2012, 21:19
Normalno da ga neću kažnjavat. Ne kažnjavam ni sebe kad nešto krivo napravim već se trudim to popravit pa zašto bi onda djecu kažnjavala?

auuu..koji argument..ne kažnjavam ni sebe...hahaha

evo padoh na guzicu od snage argumenta..čuj ni sebe ne kažnjavam..

tako i lopove i ostale kriminalce ne treba kažnjavati nego s njima lijepo..razgovorom..a i policija ne bi smjela kažnjavati..nitko ne bi trebao kažnjavati jer nitko nije savršen..

Inkvizitor
18-05-2012, 21:21
Inače bila je na HTV lani čini mi se neka emisija o kažnjavanju djece..pa su otišli u dom jedne obitelji, gdje je nemoguće dijete..sve razbija, inati se, sve radi suprotno..i pred kamerama..a mater kaže,..nemoguć je ne znam što da radim..ne mogu izdržati ali udarila ga ne bi nikad.

pa nek ti razbija onda..

prvo treba te roditelje idiote dobro namlatit pa tek onda derlad bezobraznu i razmaženu.

SarajkaDjevojka
18-05-2012, 21:22
Ne, upravo zabranom voljenog se dijete muci, i roditelji to dobro znaju. Inace bi djeci uskracivali ono sto ne vole. :D
To sto se to maskira dobrom namjerom isti je slucaj kao ko donih koji udaraju djecu.
Ali, ti isti roditelji nece sebe kazniti ako pogrijese nego ce tada biti neocekivano razmni da su greske sastavni dio zivota.

Posvecivanje vremena sada je lakse nego ikada, samo- rijetki su sposobni za to.

Ovo je totalno pogresna definicija odnosa roditelj dijete.Jer da se ovako stvari mogu posloziti onda bi djeca vec sa 11 ili 12 godina napustala domove.I zivjela samostalno.Te bi u pubertetu prozivljavali samostalno takodje i drame izazvane divljanjem hormona.Jesi ti svjestan zasto zakon odredjuje da osoba mora imati roditelja / staratelja do svoje 18 g.To je najniza dobna granica zrelosti.Zato si pod paskom odrasle emotivno, fizicki i psihicki zrele osobe.( roditelja, staratelja, doma za nezbrinutu djecu )
Razgranici dakle zrelo idgovorno rasudjivanje odrasle osobe od neke toboz pravde / nepravde koju ces uciniti djetetu.Svatko grijesi istina, no za gresku maloljetnika ti si odgovoran pred zakonom.Shvatas razliku ?

Tomahawk

Imati vremena za dijete bi značilo kvalitetno provoditi vrijeme s njim. Neposlušnost djeteta je nešto na što bi roditelji trebali utjecati i imati kontrolu nad njim. Nije neposlušnost urođena.

Hvala, ja i ne trebam odgovarati jer ti to odlicno radis.

pdv

tako i lopove i ostale kriminalce ne treba kažnjavati nego s njima lijepo..razgovorom..a i policija ne bi smjela kažnjavati..nitko ne bi trebao kažnjavati jer nitko nije savršen..

Pa što je čudno u tom argumentu?

Ako ne uskratim sebi televiziju na tjedan dana jer sam nešto zeznula zašto bi djetetu? Što postižem s tim osim da se dijete osjeća jadno jer je u nekakvoj kazni zato što je pogriješilo? Nije li mu dovoljna kazna svijest o pogrešci i trud koji mora uložiti da istu popravi?

Inkvizitor
18-05-2012, 21:27

Ako ne uskratim sebi televiziju na tjedan dana jer sam nešto zeznula zašto bi djetetu? Što postižem s tim osim da se dijete osjeća jadno jer je u nekakvoj kazni zato što je pogriješilo? Nije li mu dovoljna kazna svijest o pogrešci i trud koji mora uložiti da istu popravi?

:rofl:rofl:rofl

O Bože.....

pdv
18-05-2012, 21:27
:rofl:rofl:rofl

O Bože.....

Ne razumin

Inkvizitor
18-05-2012, 21:30
Ne razumin

Odkud djetetu svijest o grešci. Dijete je ko i životinja..pogotovo do nekog uzrasta..njemu je greška primamljiva. i ako nema sankcije s guštom će je ponovit..

ko i ono derle iz emisije..koje sve radi namjerno jer vidi da to nervira mater a ona tuka gleda i snebiva se..

pojma vi o dici nemate

SarajkaDjevojka
18-05-2012, 21:30

Djeca zbog niza faktora nemaju svijesti odnosno nemaju dovoljno razvijenu svijest da uvide pogresku.A trud za ispravljanje iste takodje shvataju kao kaznu :)
Jer vidi, dijete ima slabu ocjenu, ti pricas s njim da tu ocjenu ispravi, kraj skolske godine je.Naravno da lijepom rijecju ces ga ubijediti kako je njegov trud vazan. No ljeto je vec, kraj maja.Svi su vani, igraju se, voze bajkove i sl.Sto mislis dokle seze djecija svijest o ispravljanju greske u ovom slucaju ?
Da li dijete misli da je nepravedno sto mora uciti, a svi ostali su vani ?Misli !
Zasto ? Zato sto nema dovoljno razvijenu svijest i ne moze sagledati realno poslijedice, da ce mozda izgubiti godinu radi neidgovornosti.Zato si ti kao majka tu.

Inkvizitor
18-05-2012, 21:33
Djeca zbog niza faktora nemaju svijesti odnosno nemaju dovoljno razvijenu svijest da uvide pogresku.A trud za ispravljanje iste takodje shvataju kao kaznu :)
Jer vidi, dijete ima slabu ocjenu, ti pricas s njim da tu ocjenu ispravi, kraj skolske godine je.Naravno da lijepom rijecju ces ga ubijediti kako je njegov trud vazan. No ljeto je vec, kraj maja.Svi su vani, igraju se, voze bajkove i sl.Sto mislis dokle seze djecija svijest o ispravljanju greske u ovom slucaju ?
Da li dijete misli da je nepravedno sto mora uciti, a svi ostali su vani ?Misli !
Zasto ? Zato sto nema dovoljno razvijenu svijest i ne moze sagledati realno poslijedice, da ce mozda izgubiti godinu radi neidgovornosti.Zato si ti kao majka tu.

točno sve, pogotovo ovo boldirano. Djeci kojoj se govori da bi trebali ispraviti grešku shvaćaju to kao gnjavež a kamoli da sami imaju svijest , pogotovo do 10-12 godina o svojoj grešci.

Znam po sebi..kad god sam uradio nešto neprimjereno..npr otišao igrao nogomet dok sam treba nešto raditi i zbrisao materi iako mi je ona rekla da moram uraditi to i to..kad nije bilo sankcije..uopće nisam razmišljao da sam uradio nešto loše..dapače..uradio sam po svom guštu.

kad me namlatila..onda sam znao da mogu radi toga nastradat pa sam drugi put promislio.

da nije bilo batina..nikad mi ne bi palo napamet da sam uradio nešto loše..

kakva svijest u derleta..:rofl

ovo su vicevi..:rofl

Tomahawk
18-05-2012, 21:36

Jedno je krsenje zakona a drugo pravjenje gresaka u zivotu.
Cak i kod krsenja zakona se ne kaznjava fizicki ni psihicki, nego kazna zatvorom s ekoristi za resocijalizaciju.

kaznjavas li ti sebe kada ucinis neku glupost?

Inače bila je na HTV lani čini mi se neka emisija o kažnjavanju djece..pa su otišli u dom jedne obitelji, gdje je nemoguće dijete..sve razbija, inati se, sve radi suprotno..i pred kamerama..a mater kaže,..nemoguć je ne znam što da radim..ne mogu izdržati ali udarila ga ne bi nikad.

pa nek ti razbija onda..

prvo treba te roditelje idiote dobro namlatit pa tek onda derlad bezobraznu i razmaženu.
Tu je ocita nesposobnost roditelja, nista vise, i da ga tuce isto bi bilo. Vecina kriminalaca su iz nasilnih obitelji.

Ovo je totalno pogresna definicija odnosa roditelj dijete.Jer da se ovako stvari mogu posloziti onda bi djeca vec sa 11 ili 12 godina napustala domove.I zivjela samostalno.Te bi u pubertetu prozivljavali samostalno takodje i drame izazvane divljanjem hormona.Jesi ti svjestan zasto zakon odredjuje da osoba mora imati roditelja / staratelja do svoje 18 g.To je najniza dobna granica zrelosti.Zato si pod paskom odrasle emotivno, fizicki i psihicki zrele osobe.( roditelja, staratelja, doma za nezbrinutu djecu )
Razgranici dakle zrelo idgovorno rasudjivanje odrasle osobe od neke toboz pravde / nepravde koju ces uciniti djetetu.Svatko grijesi istina, no za gresku maloljetnika ti si odgovoran pred zakonom.Shvatas razliku ?
Shvacam ja, ali ne shvacas ti. Brkas krsenje zakona s djecijim krsenjem pravila ili dogovora. Kaznjavati dijete za lose ocjene, za prljanje prilikom igre, za kasnjenje je neprimjerno, jer tako se postize suproto od zeljenog- dijete se ne odgaja nego ga se dresira.

Zreli roditelji ce se odnostit prema dijetetu kao i prema sebi- nece ga kaznjavati za pogreske nego ce ih skupa savladivati, kao i kada bi roditelji ostali bez posla i slicno.

pdv
18-05-2012, 21:39
Odkud djetetu svijest o grešci. Dijete je ko i životinja..pogotovo do nekog uzrasta..njemu je greška primamljiva. i ako nema sankcije s guštom će je ponovit..

ko i ono derle iz emisije..koje sve radi namjerno jer vidi da to nervira mater a ona tuka gleda i snebiva se..

pojma vi o dici nemate

Ne znam s kojom si ti djecom imao posla ali ona koju ja poznam su poprilično pametna i normalna. Dijete od 3 godine nije retardirano i zasigurno zna kada napravi nešto krivo i ako ga roditelj tretira kao normalno onda će se i dijete tako ponašati. No, ako ga drži za budalu koja ništa ne razumi onda će se dijete tako ponašati. Zasigurno klinac od 2 godine nema svijest o lošim ocjenam u školi ali imi svijest o npr. bačenoj čokoladi na pod. Meni ne pada napamet zgazit dijete zato što je razmazalo čokoladu po podu ali imam namjeru istu zajedno s njim pokupiti. Djeca kroz igru uče. Isti tako i kroz batine uče. Eto, ja više volim ovo prvo.

Pa zato su roditelji tu da zajedno s djecom razvijaju tu svijest. Svako dijete ima razvijenu svijest koja je prilagođena njegovom uzrastu, a roditelji su tu da im ukazuju na greške i pomažu. Stoga ja kao odgovorna majka nikako ne mogu tek u maju primjetiti da dijete ima problema u školi.

Inkvizitor
18-05-2012, 21:40
Jedno je krsenje zakona a drugo pravjenje gresaka u zivotu.
Cak i kod krsenja zakona se ne kaznjava fizicki ni psihicki, nego kazna zatvorom s ekoristi za resocijalizaciju.

kaznjavas li ti sebe kada ucinis neku glupost?

Tu je ocita nesposobnost roditelja, nista vise, i da ga tuce isto bi bilo. Vecina kriminalaca su iz nasilnih obitelji.

.

naravno da je nesposobnost roditelja. Inače joj derle ne bi razbijalo. Da ju je prvi put namlatila ne bi joj palo napamet razbijat. Ali pošto si ti protivnik ikakve kazne, fizičke ili bilo kakve druge za tebe i ne postoje sankcije prema djeci.

Tu idiotsku priču jel..kažnjavaš sebe kad napraviš grešku... neću ni komentirat jer je to debilizam..odrasli ljudi odgovaraju za svoje grešeke ovako ili onako..a djeca nemaju razvijenu svijest i mora im se formirat.

nasilne obitelji su jedno, drugo je roditeljski odgoj uz kazne..to jedno s drugim nikakve veze nema..svaki ekstrem je loš..kao i prebijanje bez razloga tako i ove tvoje i pdv-ine gluposti o dječjoj svijesti koja je rješenje problema.

pdv
18-05-2012, 21:42
naravno da je nesposobnost roditelja. Inače joj derle ne bi razbijalo. Da ju je prvi put namlatila ne bi joj palo napaemt razbijat. Ali pošto si ti protivnik ikakve kazne, fizičke ili bilo kakve druge za tebe i ne postoje sankcije prema djeci.

Moja susida mlati svog malog svaki dan, a on i dalje razbija. Hoćeš mi reći neki savjet da joj prenesem ili da samo nastavi još jače?

Inkvizitor
18-05-2012, 21:43
Ne znam s kojom si ti djecom imao posla ali ona koju ja poznam su poprilično pametna i normalna. Dijete od 3 godine nije retardirano i zasigurno zna kada napravi nešto krivo i ako ga roditelj tretira kao normalno onda će se i dijete tako ponašati. No, ako ga drži za budalu koja ništa ne razumi onda će se dijete tako ponašati. Zasigurno klinac od 2 godine nema svijest o lošim ocjenam u školi ali imi svijest o npr. bačenoj čokoladi na pod. Meni ne pada napamet zgazit dijete zato što je razmazalo čokoladu po podu ali imam namjeru istu zajedno s njim pokupiti. Djeca kroz igru uče. Isti tako i kroz batine uče. Eto, ja više volim ovo prvo.

.

Ovdje nitko ne govori o pameti i inteligenciji djece nego o svijesti , o postupcima djece koja još nemaju točnu predožbu dobra i zla..

djete koje ne osjeća strah od sankcija će raditi po svome bez obzira koliko bilo pametno ili manje pametno..dapače ono inteligentnije će raditi još gore stvari..jer mu je mašta bujnija..

Inkvizitor
18-05-2012, 21:44
Moja susida mlati svog malog svaki dan, a on i dalje razbija. Hoćeš mi reći neki savjet da joj prenesem ili da samo nastavi još jače?

ne mogu to znat jer nije provjerljivo to što govoriš..

ako ga mlati a on i dalje razbija, slabo ga mlati..da svakako bi trebala pojačat..da joj ga mojoj materi ne da bi razbijao i dalje nego bi lijepo i što su drugi razbili..

Tomahawk
18-05-2012, 21:49

pojma vi o dici nemate
Dijete od rodenja ima svijest, samo sto je u pocetku usmjerena na osnovne nagone.
Kao i kod hodanja, prvo puze , pa prohoda, pa onda ide na nogomet, plese.... ili hoda na rukama. :D
Sankcije ga n euce sto je dobro ili lose, sankcije ispravljaju greske roditelja i nista drugo. Ispravljanje greske vecom greskom. Ili greske bolom, to je jos boje objasnjenje. Roditelja boli neposluh i onda udara dijete.

Svijest se razvija UCENJEM dijeteta ispravno i neispravnom postupanju a ne nekim fiktivnim dobrom i zlom. kaznjavanje je ispravljanje greske u odgoju.
Mene moji roditelji nikada nisu kaznjavali ni udarali, mislim pokausali su nekada ali sam ih uvijek izigrao pa smo pristai na otvorenost i dogovore. :D

Dijete sve shvaca i razumi, u vecini slucajeva mnogo bolje nego roditelji, smo sto je roditeljima s pozicije sile lakse kaznjavati i primjeniti silu nego spustiti se na svijest dijeteta i ozbiljnim razgovorom i primjerom rijesiti sve nesuglasice.
A nesuglasice pocinju prvim danom zivota dijeteta. tada treba poceti s odgojom.

točno sve, pogotovo ovo boldirano. Djeci kojoj se govori da bi trebali ispraviti grešku shvaćaju to kao gnjavež a kamoli da sami imaju svijest , pogotovo do 10-12 godina o svojoj grešci.

Znam po sebi..kad god sam uradio nešto neprimjereno..npr otišao igrao nogomet dok sam treba nešto raditi i zbrisao materi iako mi je ona rekla da moram uraditi to i to..kad nije bilo sankcije..uopće nisam razmišljao da sam uradio nešto loše..dapače..uradio sam po svom guštu.

kad me namlatila..onda sam znao da mogu radi toga nastradat pa sam drugi put promislio.

da nije bilo batina..nikad mi ne bi palo napamet da sam uradio nešto loše..

kakva svijest u derleta..:rofl

ovo su vicevi..:rofl

Pa i nis uradio nista lose ako nije bio nesto vazno za uraditi, u sto sumnjam, jer djeci se ne povjeravaju takvi poslovi.
Ti si mogao samo odloziti neki posao i "kazna" bi bila da ga uradis naknadno.
Vjerujem da si nakon sto te mater istukla i dalje radio gluposti, jos i vece, i ni tada nisi nista mislio, jer si navikao da krijes stvari koje te vesele.
Djeca imaju svijest ali je treba shvatiti. U djece je sve djecije. ;)

pdv
18-05-2012, 21:51
Ovdje nitko ne govori o pameti i inteligenciji djece nego o svijesti , o postupcima djece koja još nemaju točnu predožbu dobra i zla..

djete koje ne osjeća strah od sankcija će raditi po svome bez obzira koliko bilo pametni ili manje pametno..dapače ono inteligentnije će raditi još gore stvari..jer mu je mašta bujnija..

Ne stječe se autoritet sankcijama. Mislim, može ali to onda i nije neki autoritet.

I ja ti ovdje ne govorim o inteligenciji djece nego o tome da je svako dijete sposobno shvatiti stvari koje su primjerene njegovom uzrastu. Dijete od malih nogu ima osjećaj krivnje i zna kada je nešto loše napravilo. Ima razum i treba ga učiti da se s njim koristi, a ne raditi od njega invalida i odlučivati za njega godinama.

Ja nikad nisam imala strah od nikakvih sankcija, niti ikakve zabrane pa sam uglavnom bila dobra. Uvijek bi promislila prije nego bi nešto napravila jer sam mislila kako će to utjecati na moje i hoću li ih razočarati tim postupkom ali nikad me nije bilo strah da će me zbog nečega istući ili da će mi nešto zabraniti.

pdv
18-05-2012, 21:53
ne mogu to znat jer nije provjerljivo to što govoriš..

ako ga mlati a on i dalje razbija, slabo ga mlati..da svakako bi trebala pojačat..da joj ga mojoj materi ne da bi razbijao i dalje nego bi lijepo i što su drugi razbili..

Nemam razloga lagati. Mali je zaista divlji, a ona ne zna izaći na kraj s njim. Šiba zasad nije urodila plodom, a vjerojatno ni neće.

Inkvizitor
18-05-2012, 21:56
Dijete od rodenja ima svijest, samo sto je u pocetku usmjerena na osnovne nagone.
Kao i kod hodanja, prvo puze , pa prohoda, pa onda ide na nogomet, plese.... ili hoda na rukama. :D
Sankcije ga n euce sto je dobro ili lose, sankcije ispravljaju greske roditelja i nista drugo. Ispravljanje greske vecom greskom. Ili greske bolom, to je jos boje objasnjenje. Roditelja boli neposluh i onda udara dijete.

Svijest se razvija UCENJEM dijeteta ispravno i neispravnom postupanju a ne nekim fiktivnim dobrom i zlom. kaznjavanje je ispravljanje greske u odgoju.
Mene moji roditelji nikada nisu kaznjavali ni udarali, mislim pokausali su nekada ali sam ih uvijek izigrao pa smo pristai na otvorenost i dogovore. :D

pa to se vidi..ne moraš mi ni reć..da su te koji put namlatili ne bi bio takav..

Pa i nis uradio nista lose ako nije bio nesto vazno za uraditi, u sto sumnjam, jer djeci se ne povjeravaju takvi poslovi.
Ti si mogao samo odloziti neki posao i "kazna" bi bila da ga uradis naknadno.
Vjerujem da si nakon sto te mater istukla i dalje radio gluposti, jos i vece, i ni tada nisi nista mislio, jer si navikao da krijes stvari koje te vesele.
Djeca imaju svijest ali je treba shvatiti. U djece je sve djecije. ;)

Drugim riječima, djeca nemaju svijest, rade po instinktu ko životinje..

djeci se na selu itekako daju zadaci..primjeni njihovim sposobnostima..mi smo radili od malih nogu svakakve poslove...nismo sjekli drva jer nismo imali snage ali smo radili druge korisne stvari..a ima ih masa..

nisam bio gori..u tom segmentu..drugi put nisam zbrisao igrati nogomet ako mi je mater rekla da moram nešto uraditi..sve do tada išao sam bez svijesti o grešci..

dakle samo me je strah od sankcije natjerao da promjenim svoje ponašanje..

čak ni prodike i grdnja nisu ništa pomagale..pričaj ti koliko hoćeš, ja opet po svome, samo me ne diraj..

onda me mater dobro namlatila i riješila problem..

odjednom mi je ne znam sam ni kako proradila svijest o grešci..

i ko kaže da je drugačije, taj laže..

Inkvizitor
18-05-2012, 21:56
Nemam razloga lagati. Mali je zaista divlji, a ona ne zna izaći na kraj s njim. Šiba zasad nije urodila plodom, a vjerojatno ni neće.

slabo ga mlati to je jedino objašnjenje..

SarajkaDjevojka
18-05-2012, 21:57
Pdv, naravno da ne mozes tek u maju primijetiti losu ocjenu, Ali kad god da si je primijetila tvoja sugestija nije dovoljna da djetetu postavi prioritete izmedju skole i igre.

Tomo, za prljvu odjecu donijetu iz parka djeca se ne kaznjavaju, ali za kasnjenje kuci da.Zasto ?
Jer je kasnjenje neodgovornost koja moze prerasti vremenom da ne dodje citavu noc doma, a prljava odjeca je slucajnost i beznacajan dogadjaj koji ne ostavlja poslijedice.

Inkvizitor
18-05-2012, 21:58
Ne stječe se autoritet sankcijama. Mislim, može ali to onda i nije neki autoritet.

I ja ti ovdje ne govorim o inteligenciji djece nego o tome da je svako dijete sposobno shvatiti stvari koje su primjerene njegovom uzrastu. Dijete od malih nogu ima osjećaj krivnje i zna kada je nešto loše napravilo. Ima razum i treba ga učiti da se s njim koristi, a ne raditi od njega invalida i odlučivati za njega godinama.

Ja nikad nisam imala strah od nikakvih sankcija, niti ikakve zabrane pa sam uglavnom bila dobra. Uvijek bi promislila prije nego bi nešto napravila jer sam mislila kako će to utjecati na moje i hoću li ih razočarati tim postupkom ali nikad me nije bilo strah da će me zbog nečega istući ili da će mi nešto zabraniti.

Autoritet se itekako stiče sankcijama i koga briga je pravi ili ne..bitno je da donosi rezultat a djeci ništa neće bit od malo batina..ništa..

moguće da si ti bila takvo dijete ali onda si ti fenomen..jedna od milijardu.

pdv

Slično je i moje mišljenje. Svaki udarac i kazna su poraz roditelje. Ako već dobro odgajaš dijete onda nema potrebe za nekim kažnjavanjem jer čemu ispravljati nešto što dobro radiš :D

Inače, danas se ide i u drugu krajnost pa imaš roditelje koji ne žele kažnjavati djecu što je dobro ali isto tako im sve i puste. Pa onda imaš razmaženu djecu koja vrište po dućanima ili se bacaju kao da su dobila kakav napadaj, a mama ili tata to sve sa smješkom promatraju i dive se kako je njihovo zlato slatko. No, to ne znači da je batina dobra već samo da se određeni roditelji ne bave svojom djecom.

nebitno
nisam to reko
Misliš otić od kuće ili?

pdv
18-05-2012, 22:05
Pdv, naravno da ne mozes tek u maju primijetiti losu ocjenu, Ali kad god da si je primijetila tvoja sugestija nije dovoljna da djetetu postavi prioritete izmedju skole i igre.

A, kazna je dovoljna? Zašto moj razgovor sa djetetom neće upaliti, a kazna hoće?

Autoritet se itekako stiče sankcijama i koga briga je pravi ili ne..bitno je da donosi rezultat a djeci ništa neće bit od malo batina..ništa..

Pa neće im ništa posebno biti ali nisu potrebne. Npr. moji roditelji sestru i mene nisu nikad kažnjavali dok su stric i strina svoja dva sina skoro svaki dan tukli. Danas smo svi četvero normalni ljudi ali mi smo zasigurno imale ljepše djetinjstvo. I kad se nađemo često oni znaju svojima prigovoriti kako su ih tukli dok su bili mali. Ili nabraju situacije u kojima smo svi 4 bili nestašni i kako bi oni lošije prošli od nas dvije. Ne znam ali ja ne bi voljela da meni djeca to jednog dana spominju. Osjećala bi se krivo.

I nisam ja nikakav fenomen. Imaš koliko god hoćeš djece koja nisu kažnjavana pa su dobra kao što imaš i djece koja su kažnjavana pa nisu dobra.

Inkvizitor
18-05-2012, 22:08
A, kazna je dovoljna? Zašto moj razgovor sa djetetom neće upaliti, a kazna hoće?

.

zato što se prazne priče nitko ne plaši a batina ili neke druge kazne da..

zašto se kriminalci ne plaše poziva na nekriminal a zatvora i sankcija da.

zato jer je to u ljudskoj prirodi..

Tomahawk
18-05-2012, 22:11
naravno da je nesposobnost roditelja. Inače joj derle ne bi razbijalo. Da ju je prvi put namlatila ne bi joj palo napamet razbijat. Ali pošto si ti protivnik ikakve kazne, fizičke ili bilo kakve druge za tebe i ne postoje sankcije prema djeci.

Tu idiotsku priču jel..kažnjavaš sebe kad napraviš grešku... neću ni komentirat jer je to debilizam..odrasli ljudi odgovaraju za svoje grešeke ovako ili onako..a djeca nemaju razvijenu svijest i mora im se formirat.

nasilne obitelji su jedno, drugo je roditeljski odgoj uz kazne..to jedno s drugim nikakve veze nema..svaki ekstrem je loš..kao i prebijanje bez razloga tako i ove tvoje i pdv-ine gluposti o dječjoj svijesti koja je rješenje problema.
Zasto kaznjavati djecu za ono sto sebi oprastamo? Hajde, objasni mi to.

I djeca odgovaraju za svoje greske srazmjerno svojoj svijesti. ;)
Ako ih tuces ne formiras im svijest nego pokazujes obrazac svog ponasanja, koji oni usvajaju.
Evo, ti si usvojio od svojih roditelja da je ispravno tuci i kaznjavati djecu- to je samo obrazac i nista vise.
Nista ne govori o ispravnosti.

pdv
18-05-2012, 22:13
zato što se prazne priče nitko ne plaši a batina ili neke druge kazne da..

zašto se kriminalci ne plaše poziva na nekriminal a zatvora i sankcija da.

zato jer je to u ljudskoj prirodi..

Pa ne možeš izjednačiti kriminalca i dijete koje odgajaš. Mislim, nije nikako isto.

Ali kada se već kriminalci plaše zatvora i sankcija kako to da su zatvori puni? Ne bi li trebala prestati sva ubojstva, silovanja, krađe kada se jednog osudi?

Slažem se da ljudsku prirodu treba ograničavati zakonima. Isto kao što i djetetovu prirodu ograničavaš pravilima svoje kuće. Ako prekrši ta pravila ono će imati sankciju u vidu ispravljanja te greške kao što i ti imaš sankciju kada prekoračiš brzinu da platiš x kuna. Nitko ti zbog prekoračene brzine ne izmišlja neku kaznu niti naplaćuje neko drugu za koju on misli da će bolje na tebe djelovat.

Tomahawk
18-05-2012, 22:46

To je to. ODNOS medu roditeljima i djecom je najvazniji, a on se stvara od prvoga dana. Dijete od prvog dana ima svijest i ZNA je li zapostavljeno i dobije li ono sto treba. Ako dijete kao beba place dugo kad je gladno onda ce i poslije plakati uvijek kada nesto treba.

[QUOTE]pa to se vidi..ne moraš mi ni reć..da su te koji put namlatili ne bi bio takav..:smijeh:smijeh A kakav sam to?

Drugim riječima, djeca nemaju svijest, rade po instinktu ko životinje..
Djeca imaju svijest dijeteta, a ne zivotinje. Nauci razliku. Mozda ti zatreba. :D

djeci se na selu itekako daju zadaci..primjeni njihovim sposobnostima..mi smo radili od malih nogu svakakve poslove...nismo sjekli drva jer nismo imali snage ali smo radili druge korisne stvari..a ima ih masa..
I sada djeca rade korisne stvari, i u gradu. Ja sam pomazuci materi naucio kuhati, cak i kolace, a pomazuci starom sam naucio dosta o autima, biljkama i zivotinjama.
Djeca su prije i vodena na zemlju da bi ih se imalo na oku.

nisam bio gori..u tom segmentu..drugi put nisam zbrisao igrati nogomet ako mi je mater rekla da moram nešto uraditi..sve do tada išao sam bez svijesti o grešci..
Ali si zbrisao rditi nesto drugo :D

dakle samo me je strah od sankcije natjerao da promjenim svoje ponašanje..

Znaci li to da te i ovdje trebamo malo "prpustiti kroz sake" da promjenis svoje ponasanje :D (zezam se)
Strah od sankcje nije odgoj, to je nesto drugo.

čak ni prodike i grdnja nisu ništa pomagale..pričaj ti koliko hoćeš, ja opet po svome, samo me ne diraj..

Navika.... sigurno su te rano poceli tuci....

onda me mater dobro namlatila i riješila problem..

:kez

odjednom mi je ne znam sam ni kako proradila svijest o grešci..

i ko kaže da je drugačije, taj laže..
Evo, povjerivat cu ti, ali te necu uzeti za primjer, jer ne postoji radanje svijesti kroz nasilje. Tvoja tvrdoglavost je mozda samo navika da budes opomenut udarcima.

slabo ga mlati to je jedino objašnjenje..
:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh

Meni je bila, iako nikada nisam imao losije od 3, i to rijetko.
Stari mi je uvijek kroz razgovor znao reci zasto je sto ispravno.

Tomo, za prljvu odjecu donijetu iz parka djeca se ne kaznjavaju, ali za kasnjenje kuci da.Zasto ?
Jer je kasnjenje neodgovornost koja moze prerasti vremenom da ne dodje citavu noc doma, a prljava odjeca je slucajnost i beznacajan dogadjaj koji ne ostavlja poslijedice.
Ja poznam roditelje koji kaznjavaju za isprljanu odjecu.

Kada sam prvi put zakasnio doma roditelji su bili skoro izvan sebe, jer su me dva sata trazili, mater je i plakala.... zagrlila me.... i ja sam onda plakao i onda smo razgovarali.... ja sam sutra mami kupio cvijece (stari mi dao novac) i obecao da je vise necu rasplakat i danas joj se javljam kada negdje idem i svaku noc nazovem da im pozelim laku noc.

Djeci nista nece biti od batina?????

Pa lupaj ti malo glavom od zid,nece ti nista bitia i skuzit ces da je zid tvrdi od tvoje glave, a sami tim i autoritativan. :D

Slično je i moje mišljenje. Svaki udarac i kazna su poraz roditelje. Ako već dobro odgajaš dijete onda nema potrebe za nekim kažnjavanjem jer čemu ispravljati nešto što dobro radiš :D

Inače, danas se ide i u drugu krajnost pa imaš roditelje koji ne žele kažnjavati djecu što je dobro ali isto tako im sve i puste. Pa onda imaš razmaženu djecu koja vrište po dućanima ili se bacaju kao da su dobila kakav napadaj, a mama ili tata to sve sa smješkom promatraju i dive se kako je njihovo zlato slatko. No, to ne znači da je batina dobra već samo da se određeni roditelji ne bave svojom djecom.
Razmazena i neposlusna djeca su posljedica gluposti koja NAGRADUJE djecu za to sto su NORMALNA. :D
Ni nagrada ni kazna ne trebaju postojati, samo zdravi ODNOSI.
Isto kao sto ne postoji dobro i zlo koji su pali s neba, nego postoji ispravno i neispravno.

nisam to reko

Gdje si ti, mi ovdje ostavismo krv virtualnu a ti tko zna gdje se smucas.
Sad ces dobiti ban na tri sata da se dozoves pameti. :D

galija
19-05-2012, 12:24

e sad ne kužim je li dobro kažnjavati ili ne?Sad pojam kažnjavanja ne znači pretući djete ili ga kazniti nekakvom drastičnom mjerom zabrane.U svemu treba imati granicu.Ako djete popusti u školi a kod kuće visi na kompu...zar ne bi bilo logično na neki period mu zabraniti komp.Isto tako se slažem da klinci od 3,4,5 god nemaju baš neki osjećaj savjesti već uživaju u svojim nepodopštinama onoliko koliko mogu-što i čini jedno sretno djetinjstvo a roditelji su tu da kontroliraju,upućuju i po potrebi sankcioniraju.Najlakše je reći da se roditelji dovoljno ne bave sa svojom djecom ali bavljenje djecom ne podrazumjeva samo lijepe pričice za laku noć nego i puno ozbiljnije prihvatanje roditeljstva koje sa sobom nosi i neke poteze koji nam nisu baš dragi.Ja imam 3 dečka,u ranom djetinjstvu mi je uvijek šiba bila u kući,znala sam ih i "Istući",sad kad su tinejdžeri sve više-manje rješavamo razgovorom,imamo super odnos i ne mislim da sam im nešto naštetila šibom.

Inkvizitor
19-05-2012, 13:11
Pa ne možeš izjednačiti kriminalca i dijete koje odgajaš. Mislim, nije nikako isto.

Ali kada se već kriminalci plaše zatvora i sankcija kako to da su zatvori puni? Ne bi li trebala prestati sva ubojstva, silovanja, krađe kada se jednog osudi?

Slažem se da ljudsku prirodu treba ograničavati zakonima. Isto kao što i djetetovu prirodu ograničavaš pravilima svoje kuće. Ako prekrši ta pravila ono će imati sankciju u vidu ispravljanja te greške kao što i ti imaš sankciju kada prekoračiš brzinu da platiš x kuna. Nitko ti zbog prekoračene brzine ne izmišlja neku kaznu niti naplaćuje neko drugu za koju on misli da će bolje na tebe djelovat.

kriminalci uvijek misle da neće pasti..to je u ljudskoj prirodi..znaju da mogu pasti ali se nadaju da neće..

tako i dijete zna da nekad čine nešto loše ali se nadaju da neće biti kažnjeni.

kad sam ja npr učinio nešto što je loše..tj nešto zabranjeno. ne mora to biti loše al je zabranjeno..uvijek sam se nadao da će to mater predvidjeti ili da će biti zabavljena drugim poslovima pa neće ni primjetiti.

nekad bi prošlo a nekad ne.

tako i kriminalci.

osloniti se na njihovu svijest je kao i nadati se da će kriminalci shvatiti d aje kriminal loš.

jedino ih sankcije mogu promjenit ali ni to nije sigurno..neke kriminalce kazna natjera da se promjene a neke ne kao što i neku djecu sankcije promjene u ponašanju a neke ne.

Ali se mora pokušati, bar znaš da si pokušao..a pustiti tikve niz vodu kao što kaže narod..u najmanju ruku je neodgovorno.

dakle, da je ta tvoja susjeda dobro namlatila klinca koji razbija, jer danas tučom smatraju i kravatom po guzi..uvjeren sam da bi mali za par tjedana osnovao društvo maloljetnih osoba koji se oštro protive razbijanju predmeta i istom bio predsjednik.

Tomahawk
19-05-2012, 13:31
Inkvizitore, ovo sto pises prelazi granice i najlosijeg ukusa. Usporedivati djecu s kriminalcima i djecije pogreske s kriminalnim radnjama je van pameti i ne znam kakvo zadovoljstvo nalazis u tome. Jos propagiras i nasilje nad djecom sto je kaznjivo zakonima i Ustavom RH.
U odgoju djece ne postoji potreba za udarcima i kaznama ako si RODITELJ koji je dorastao svojoj ulozi.
Jesi li ti sebe kaznjavao sto si provodio vrijeme kockajuci? Sigurno nisi, a ovdje krisis zakon zalazuci se za nasilje nad djecom i jos to opravdavas s "ali se mora pokusati pa ako uspije, bar si pokusao"....
Ti nesposobnost roditelja nagradivas nasiljem nad djecom- znas li ti uopce sto pises, ili samo zelis opravdati to sto su tebe u djetinjstvu tukli (sto je meni iskreno zao, kao i svakog drugog djeteta)
Je li tebi jasno da dijete nema svijest odrasle osobe i da ono od roditelja treba zastitu i razumijevanje na razini svog uzrasta; i da roditelji tom dijetetu ne sluze samo kao primjer, nego kao cijeli svijet- sve sto postoji.
Ovo o "drustvu klinaca koji se ostro protive razbijanju predmeta" i sam znas da granici skoro s patoloskim stavom o djeci o kojoj ti, citajuci tvoje upise na ovoj temi, i njihovu odgoju nemas pojma.

Nadam se da te nece uvrijediti ovaj moj upis i da ces se bar radi zakona i Ustava suzdrzati od promicanja nasilja nad djecom.

Posebno zbog toga sto ovu raspravu vodimo pred ocima forumasa koji ima problema s majkom, pa bi promicanje nasilja moglo staviti tanji kraj u ruke mladica s problemima u obitelji.
Zasto i on ne bi pokusao, mozda upali....

Inkvizitor
19-05-2012, 13:38
ne prdi i ne drži mi lekcije..

da ponovim ..da je tebe netko u mladosti dobro namlatio, ne bi možda bio takav kakav jesi..

Iris
19-05-2012, 16:00
uh ja znam da sam dobivala degenek,kad sam bila dite jer sam bila malo više živa i pogana,al znam da je bilo po zasluzi,
al ja osobno nisam za fizičko kažnjavanje djece,ajd malo šiba to je ok,da se zna koje gazda,
osobno nisam svoje šibala jer nije bilo potrebno,u mene je bilo ja okom a ono skokom,bez prigovora,do sad je djelovalo,fala Bogu.

Tomahawk
19-05-2012, 16:11
ne prdi i ne drži mi lekcije..

da ponovim ..da je tebe netko u mladosti dobro namlatio, ne bi možda bio takav kakav jesi..
Krsis zakon na javnom portalu, razmisli malo

A to sto ponavljas neutemeljeno kao papagaj mi nista ne znaci, samo govori o tebi.
Ali, malo parafraziranja- Da tebe nisu u mladosti mlatili ne bi bio tvrdoglavi promicatelj nasilja. I to nad djecom, koja mogu biti kriva samo jer su ziva.
Ako ti se vec nekog mlati onda mlati nesposobne roditelje koji nisu u stanju odgajati djecu pa ih tuku. To bi imalo nekog smisla.

Tomahawk
19-05-2012, 16:13
uh ja znam da sam dobivala degenek,kad sam bila dite jer sam bila malo više živa i pogana,al znam da je bilo po zasluzi,
al ja osobno nisam za fizičko kažnjavanje djece,ajd malo šiba to je ok,da se zna koje gazda,
osobno nisam svoje šibala jer nije bilo potrebno,u mene je bilo ja okom a ono skokom,bez prigovora,do sad je djelovalo,fala Bogu.
Za ne nastaviti obrazac svojih roditelja treba stvarno biti jak i imati razvijenu svijest i ne biti zlopamtilo, i mislim da i sama znas koliko je snage i razuma potrebno za ne sibati i kaznjavati djecu. Cestitam ti na tome.

Tomahawk
19-05-2012, 16:17
Raspitao sma se kod roditelja koji su oboje preko 40 godina i ni njih roditelji nisu kaznjavali niti tukli, cak ni u Bosni, a isto tako ni njihove roditelje, samo je maminog djeda jednom istukao njegov stari kada je ukrao neku slaninu i sakriven ispod neke "krosnje" za nosenje sijena ju pojeo dok su ga ostali trazili, a tada je taj toliki komad slanine puno vrijedio. Dobio je samar od starog. Tako da ni to da su se djeca prije vise tukla i kaznjavala ne drzi vodu, uvijek je bilo onih koji su tukli i onih koji nisu.

Iris
19-05-2012, 16:19
Za ne nastaviti obrazac svojih roditelja treba stvarno biti jak i imati razvijenu svijest i ne biti zlopamtilo, i mislim da i sama znas koliko je snage i razuma potrebno za ne sibati i kaznjavati djecu. Cestitam ti na tome.

ma nije to bilo lako nametnuti autoritet tek tako,al jednostavno sam morala,i išla sam stime da sve triba riještiti razgovorom i da je to najbolja opcija,dobro nekad je i šiba bila pri ruci al to samo da se zna da sam ja ta koja ih je rodila i da moraju slušat,al to je možda sve i do dice,nisu sva ista,,

Tomahawk
19-05-2012, 16:30
ma nije to bilo lako nametnuti autoritet tek tako,al jednostavno sam morala,i išla sam stime da sve triba riještiti razgovorom i da je to najbolja opcija,dobro nekad je i šiba bila pri ruci al to samo da se zna da sam ja ta koja ih je rodila i da moraju slušat,al to je možda sve i do dice,nisu sva ista,,

Autorite se postize do trece godine, onaj pravi, zasnovan na ljubavi, njeznosti i razumijevanju, mnogi roditelji "zapuste" djecu do trece godine i onda poslije imaju problema jer smatraju da dok djeca ne pokazuju svijest i volju da je sve u redu i da ih treba odgajati tek kada ne slusaju.

A to sto nisi nastavila metode primjenjene na tebi je zaista veliko.

Iris
19-05-2012, 16:40
ma ja se i danas mislim šta bi bilo od mene da me nisu degenečili,ne kažem da su se iživljavali na meni i da su me krvnički degenečili,al sam dobivala bubac za svoje postupke i za ne slušanje,jer bila sam preko načina živa i pogana,i nisam slušala,
eto kakva sa bila dobi degenek i opet nastavi na ono što sam naumila,tvrdoglava ko mazga,
i kad sad razmišljam o tome,znam da mi se nije dalo dokazat,i zato je bio bubac,
al baš zbog toga sam od početka svoju dicu drugačije tretirala i pokušala sve samo da ne moram koristiti bubac,
a valjda su se dica vrnila na tatu a ne na mamu :)

Inkvizitor
19-05-2012, 19:56
Krsis zakon na javnom portalu, razmisli malo

A to sto ponavljas neutemeljeno kao papagaj mi nista ne znaci, samo govori o tebi.
Ali, malo parafraziranja- Da tebe nisu u mladosti mlatili ne bi bio tvrdoglavi promicatelj nasilja. I to nad djecom, koja mogu biti kriva samo jer su ziva.
Ako ti se vec nekog mlati onda mlati nesposobne roditelje koji nisu u stanju odgajati djecu pa ih tuku. To bi imalo nekog smisla.

ne seri..nabim takav idiotski zakon gdje mater ne smi trisnit dite kad zasluži..na neku stvar.

da si bio uredno degenečen ne bi bio takav.

po treći put.

batina je iz raja izašla za neke..

pdv
19-05-2012, 20:07
e sad ne kužim je li dobro kažnjavati ili ne?Sad pojam kažnjavanja ne znači pretući djete ili ga kazniti nekakvom drastičnom mjerom zabrane.U svemu treba imati granicu.Ako djete popusti u školi a kod kuće visi na kompu...zar ne bi bilo logično na neki period mu zabraniti komp.Isto tako se slažem da klinci od 3,4,5 god nemaju baš neki osjećaj savjesti već uživaju u svojim nepodopštinama onoliko koliko mogu-što i čini jedno sretno djetinjstvo a roditelji su tu da kontroliraju,upućuju i po potrebi sankcioniraju.Najlakše je reći da se roditelji dovoljno ne bave sa svojom djecom ali bavljenje djecom ne podrazumjeva samo lijepe pričice za laku noć nego i puno ozbiljnije prihvatanje roditeljstva koje sa sobom nosi i neke poteze koji nam nisu baš dragi.Ja imam 3 dečka,u ranom djetinjstvu mi je uvijek šiba bila u kući,znala sam ih i "Istući",sad kad su tinejdžeri sve više-manje rješavamo razgovorom,imamo super odnos i ne mislim da sam im nešto naštetila šibom.

Po mom mišljenju ih ne treba kažnjavati. Kada sam navela onaj primjer sa razmaženom djecom u trgovini onda sam rekla da je dobro što ih roditelji ne kažnjavaju ali da nije dobro što ih ne odgajaju. Nije rješenje pustit dijete da samo radi što hoće i pričati o super odgoju jer kako šiba nije dobar odgoj tako nije ni ovo.

Sad sam se sjetila jedne moje frendice koja ima dvoje djece pa ću navesti njen primjer. Ima dečka i curicu. Malena je jako mirna i uglavnom sve posluša, a mali je baš divlji iako ona stalno ističe kako je mali živ i kako ima previše energije. Pri tom ni njoj ni njenom suprugu ne pada napamet da izvedu dijete u park ili da ga upišu na neki sport nego divlja po kući s loptom. S druge strane ona nikad ne sjedne i ne popriča sa svojim djetetom već stalno hoda za njim i viče. Ona uvijek ima povišen ton tako da mali ne razlikuje glas ljutnje i ozbiljnosti od normalnog tona glasa. I jebi ga, on nema pojma kako se ponašat jer mu mama daje krive signale. I naravno kad pretjera onda ga istuče i on se smiri i još mi kaže da ne zna što bi bilo s njim da ga na tuče. A, meni se čini da ona krivo postupa prema njemu u svakom segmentu.

Jednom mi njen suprug pokazuje nešto na laptopu i dolazi malena i počne rukicom tući po laptopu i njemu ne pada napamet da joj ozbiljnijim glasom kaže kako se to ne smije nego se on igra s njom, smije se i pita je onako debilno kako samo odrasli znaju :D :'' ma šta si to radila?''. I naravno, mala prepoznaje glas zezancije i misli da je dobro to što radi i nastavlja još jače i žešće tući po laptopu, a on svaki put s jednakim oduševljenjem postavi ovo pitanje. Za par dana će mu vjerojatno to smetati i onda će viknuti na nju, a ona neće imati pojma zašto jedan dan smije udarati po laptopu, a jedan ne smije. Stoga da joj je otac odmah objasnio ne bi bilo potrebe za udarcima jednog dana.

I ne mislim ja da su ljudi koji udare svoje dijete neki monsturmi ali je definitivno to njihov poraz. Nekad zbog lošeg odgoja kao u slučaju ovih mojih frendova, nekad zbog loše volje ili frustriranosti na poslu, općenito problema u životu itd. Svi znamo da je roditeljski posao najteži na svijetu i da su roditelji samo ljudi koji donose i dobre i loše odluke. I nije najveći problem na svijetu udariti dijete ali je glupo na tome ustrajati i smarati da je isključivo dijete krivo zbog udarca ili da je udarac zaslužilo.

kriminalci uvijek misle da neće pasti..to je u ljudskoj prirodi..znaju da mogu pasti ali se nadaju da neće..

tako i dijete zna da nekad čine nešto loše ali se nadaju da neće biti kažnjeni.

kad sam ja npr učinio nešto što je loše..tj nešto zabranjeno. ne mora to biti loše al je zabranjeno..uvijek sam se nadao da će to mater predvidjeti ili da će biti zabavljena drugim poslovima pa neće ni primjetiti.

nekad bi prošlo a nekad ne.

tako i kriminalci.

osloniti se na njihovu svijest je kao i nadati se da će kriminalci shvatiti d aje kriminal loš.

jedino ih sankcije mogu promjenit ali ni to nije sigurno..neke kriminalce kazna natjera da se promjene a neke ne kao što i neku djecu sankcije promjene u ponašanju a neke ne.

Ali se mora pokušati, bar znaš da si pokušao..a pustiti tikve niz vodu kao što kaže narod..u najmanju ruku je neodgovorno.

dakle, da je ta tvoja susjeda dobro namlatila klinca koji razbija, jer danas tučom smatraju i kravatom po guzi..uvjeren sam da bi mali za par tjedana osnovao društvo maloljetnih osoba koji se oštro protive razbijanju predmeta i istom bio predsjednik.

Ti se cijelo vrijeme postavljaš kako nasilnici i djeca koja imaju problema s ponašanjem dolaze upravo iz obitelji gdje ih se ne kažnjava. Takva djeca obično potječu iz disfunkcionalnih familija, a to su ekstremi i mislim da o tome ne pričamo. Govorimo o djeci koja su odrasla u normalnim, prosječnim obiteljima te da li bi bila jednako tako dobra i normalna da nisu odgajana kažnjavanjem.

Što se tiče moje susjede...ona je uglavnom sama doma s djecom, a tata ima terenski posao. Kad je on doma nikad ne prave probleme i dobri su kao bubice jer kada ih vikne oni se smire. A, mama po cijeli dan viče i oni stalno rade po svome. Nikad nisam vidjela da ih je tata udario jer ga slušaju dok nju ne. Sad ne znam u kome je problem. U njoj i njenoj nesposobnosti da im se nametne kao autoritet ili u djeci...

Inkvizitor
19-05-2012, 20:15
ma sve je to trla baba lan.

dijete treba odgajati i riječima normalno ali ne na način da im se kenjka..ti dušo to ne smiješ, to dušo nije fino, mislim može i to, bolje išta nego ništa.. roditelji moraju imati autoritet i ima situacija gdje su djeca jednostavno takva, nedokazana i u dječijoj je naravi da rade nepodopštine..ne kod svih ali većine..

kad se vidi da se ne može riječima..onda ih se fino nalupa i problem riješen..

to nije nikakav roditeljski poraz ili slično novonastalo fensi šmensi sranje nego metoda odgajanja koja je u dosta slučaja dala rezultate,..

inače dobiješ Tomahawka

pdv
19-05-2012, 20:19

dijete treba odgajati i riječima normalno ali ne na način da im se kenjka..ti dušo to ne smiješ, to dušo nije fino, mislim može i to, bolje išta nego ništa.. roditelji moraju imati autoritet i ima situacija gdje su djeca jednostavno takva, nedokazana i u dječijoj je naravi da rade nepodopštine..ne kod svih ali većine..

to nije nikakav roditeljski poraz ili slično novonastalo fensi šmensi sranje nego metoda odgajanja koja je u dosta slučaja dala rezultate,..

inače dobiješ Tomahawka

Pa dobro svatko ima svoje metode ali ne kažnjavati djecu ne znači da nećeš postaviti autoritet. Rekla sam već da mi je glupo ovo puštanje djece da rade što hoće pod krinkom modernog odgoja jer to ne znači odgajati nego razmaziti djecu.

Inkvizitor
19-05-2012, 20:22

Pa dobro svatko ima svoje metode ali ne kažnjavati djecu ne znači da nećeš postaviti autoritet. Rekla sam već da mi je glupo ovo puštanje djece da rade što hoće pod krinkom modernog odgoja jer to ne znači odgajati nego razmaziti djecu.

Ti što im puštaju da rade što hoće ti ih i ne tuku. To su razmažene i moderne famlije sa modernim taticama i mamicama gdje mamica savjetuje kćerkicu kako da se ponaša kad sa 14 godina stupa u spolni odnos a tatica ima pravo popiti pivu jednom tjedno i ima pravo i obavezu šutjeti.

takvi ne tuku..oni su moderni..

pdv
19-05-2012, 20:25
Ti što im puštaju da rade što hoće ti ih i ne tuku. To su razmažene i moderne famlije sa modernim taticama i mamicama gdje mamica savjetuje kćerkicu kako da se ponaša kad sa 14 godina stupa u spolni odnos a tatica ima pravo popiti pivu jednom tjedno i ima pravo i obavezu šutjeti.

Daj, Inkvi, pretjeruješ.

Ti stalno uporno ističeš kako su problematična samo djeca koju se ne tuče, a to nije istina.

Inkvizitor
19-05-2012, 20:29
Daj, Inkvi, pretjeruješ.

Ti stalno uporno ističeš kako su problematična samo djeca koju se ne tuče, a to nije istina.

ja to nisam rekao..moja sestra npr..ne znam da je dobila batine..je jednom i to zbog mene..

ona je jednostavno takva..mirna i poslušna..nije bilo potrebe..

pdv
19-05-2012, 20:49
ja to nisam rekao..moja sestra npr..ne znam da je dobila batine..je jednom i to zbog mene..

ona je jednostavno takva..mirna i poslušna..nije bilo potrebe..

Svako dijete treba drugačiji pristup. Samo, po meni, nijedan ne uključuje šibu :D

Inkvizitor
19-05-2012, 20:54
Svako dijete treba drugačiji pristup. Samo, po meni, nijedan ne uključuje šibu :D

ha čuj..svatko ima pravo na vlastitu glupost.

Tomahawk
19-05-2012, 21:19
ne seri..nabim takav idiotski zakon gdje mater ne smi trisnit dite kad zasluži..na neku stvar.

da si bio uredno degenečen ne bi bio takav.

po treći put.

batina je iz raja izašla za neke..

Za tebe je izgleda izisla iz pakla :D

Posto krsis zakon i Ustav valjda ce i tebe nako posteno namlatiti, pa ces shvatit gdje ovaj put grijesis.:D

Uporno ponavljas "ne bi bio takav" a nikako napisati kakav sam to.
Je li ti smeta sto sam lijepo dogojen?

Inkvizitor
19-05-2012, 21:20
Za tebe je izgleda izisla iz pakla :D

Posto krsis zakon i Ustav valjda ce i tebe nako posteno namlatiti, pa ces shvatit gdje ovaj put grijesis.:D

koji je ovo davež sa svojim zakonom i Ustavom..da ti nisi Vesna Škare Ožbolt..

Tomahawk
19-05-2012, 21:27

inače dobiješ Tomahawka
Ti nemas POJMA o djeci, ali ni trunke.
Bolje ti je okani se ove teme i PRESTANI krsiti zakone i Ustav.

Ne znas napisati povezanu slozenu recenicu o djeci nego bi samo tukao ko zna iz kojih svojih razloga.

A sto fali Tomahawku? Je li sto nisam poput tebe i ne propagiram nasilje i ne vrijedam i ne prostacim.

:smijeh:smijeh:smijeh:smijeh

:x

A tko bi trebao neciju 14godisnju kcerku savjetovati ako ne mama?
Netko takav poput tebe mozda?

Tomahawk
19-05-2012, 21:29
koji je ovo davež sa svojim zakonom i Ustavom..da ti nisi Vesna Škare Ožbolt..

Ako ti netko prijavi sve ovo sto pises mogao bi se naci pred sudom, jer si ujedno i vlasnik ovog portala. Jos ako nastavis na sudu ovako objasnjavati svoje stavove i zatvor ti se smijesi.
No, mozda se odluce samo te isprebijati ako uvide da drugacije ne shvacas svoje greske i krsenje zakona i Ustava. Ili ces ti mozda nalupati Zakon i Ustav. :D

Inkvizitor
19-05-2012, 21:32
Ako ti netko prijavi sve ovo sto pises mogao bi se naci pred sudom, jer si ujedno i vlasnik ovog portala. Jos ako nastavis na sudu ovako objasnjavati svoje stavove i zatvor ti se smijesi.
No, mozda se odluce samo te isprebijati ako uvide da drugacije ne shvacas svoje greske i krsenje zakona i Ustava. Ili ces ti mozda nalupati Zakon i Ustav. :D

a taj netko si valjda ti.

dosadan si ko proljev.

isprike proljevu..

i samo još jednom spomeni Ustav i zakon dobit ćeš trajni ban..

Tomahawk
19-05-2012, 21:45
a taj netko si valjda ti.

dosadan si ko proljev.

isprike proljevu..

i samo još jednom spomeni Ustav i zakon dobit ćeš trajni ban..

I sad reci kako je tvoj odgoj degenjekom bio ispravan.... Ne znas niti raspravljat bez udaranja i prijetnji.... Jos samo fali da kazes: JA sam te stvorio i imam te pravo i ubiti (banirati).
Mislim da bi te bilo zanimljivo upoznati uzivo :D

zaba1111
20-05-2012, 01:36

Nikad nisam udario svoje dijete niti sam dobio poriv da ga udarim, di ćeš malo dijete,mlađe od 4 godine udarat, žena je, ali to je bilo malo po guzici, vjerujem da inkvizitor ni ne misli na neko veliko nasilje, nego više kao prijetnju , opomenu i zastaršivanje.
Ugalvanom, nisam, sve pročitao, ali ovdje pdv po meni vodi glavnu riječ, Iknkv nema djecu pa onda ipak ne razumije stvar iz prve ruke.
PDV opisuje greške koje i ja radim, djeca traže pažnju, a ja sam na netu, TVu,nečem trećem i toleriram nepodopštine koje ne treba dozvoliti iako nisu toliko iritantene, a ustavri treba regirati kao kroz odgojnu mjeru, međutim radi komoditeta, manjka posvećivanja i zaokupljenosti drugim stvarima , djeci se dopušta da rade ono što ne trebaju sve dok ne prvrše mjeru i onda se reagira burno, galamom..., a dijete u stavri ne zna ni što se sad odjednom događa, ne shvaća pojama krivice, greške... ili to sve radi samo da dobije roditeljsku pažnju...
Meni je dijete,vjerujem zbog tih i sličnih razloga, naviklo plaćem tražiti svoje želje,naime ono nešto traži, mi mu uskratimio,ono plače, kažemo neka plače, ali poslije to dodije, ne možeš u zgradi ni zbog susjeda pustiti da plače dugo i onda ili mu udobroviljiš ili zagalamiš, a u stvari ne valja ni jedno.
I sad kad gledam ovu temu, tući malo dijete mi nikako nije prihvatljivo jer ne vidim tomu svrhu, a tek starije npr u 4,5,6. razredu, tada metodom zastrašivanja možemo ostavriti jedino to da ono smatra kako je uspjeh sakriti od nas svoje ispade, a ne da ono shvaća da to ne valja.

Mislim da bi trebalo educirati roditelje o odgoju djece jer mnogi pa ni ja se ne posvećujem i ne znam što uvijek i kao treba napraviti, znam da postoje kljige o tome, ali evo ja nisam pročitao nijednu, uglvanom težim biti dosljedan i primjerom pokazati pravi smjer, međutim nedovoljno se vremena djeci posvećuje i ide se linijom manjeg otpora i djeca se prepuštaju sama sebi, a to generalno nije dobro.
A možda s druge strane to zanči da dijete samo razmišlja više i o sebi i o drugima što opet nije loše i postaje samostalnije, kad pogledam sebe nije tu bilo nekog specijalnog odgoja, osim načelnih generalija o dobru i zlu, poštenju ,sebičnosti,... što mi je dalo temelje, ali tjeralo na razmišljanje, triske su postojale , ali one ni na što nisu ukazale.

Uglavnom , protiv sam nasilja, a bez valstitog dobrog primjera niikakva posebna metoda ne vrijedi.

Inkvizitor
20-05-2012, 11:29
Da..pdv ima hrpu djece pa je relevantnija..

naravno da ja ne zagovaram bijenje djece kao apriorno..dapače..a malu djecu do 7 godina uopće ne treba fizički kažnjavati..ona još ne znaju ništa..ono razdoblje od ajmo reć 9 godina pa do 12 je najbitnije kad se prelazi iz totalno dječjeg u vrijeme kad se lagano formira svijest

s većinom djece se nekad..ponavljam nekad..danas sve teže i teže.. moglo sve riješit razgovorom a ima djece koja su poslušna sama po sebi..kao npr. moja sestra koju sam spomenuo..nikad ta nije radila nikakve probleme..tiha, mirna, poslušna..

al neka djeca su izuzetno bezobrazna..sto put mu reci on ne šljivi 1%..dapače još gori..što mu više pričaš i savjetuješ on sve gori..shvaća to kao slabost i inati se..

takve treba tresnut čisto da vidi da svijet nije napravljen po njegovim pravilima..a i bolje da ga ti tresneš nego netko s manje osjećaja kad odraste

galija
20-05-2012, 14:44
Da..pdv ima hrpu djece pa je relevantnija..

naravno da ja ne zagovaram bijenje djece kao apriorno..dapače..a malu djecu do 7 godina uopće ne treba fizički kažnjavati..ona još ne znaju ništa..ono razdoblje od ajmo reć 9 godina pa do 12 je najbitnije kad se prelazi iz totalno dječjeg u vrijeme kad se lagano formira svijest

s većinom djece se nekad..ponavljam nekad..danas sve teže i teže.. moglo sve riješit razgovorom a ima djece koja su poslušna sama po sebi..kao npr. moja sestra koju sam spomenuo..nikad ta nije radila nikakve probleme..tiha, mirna, poslušna..

al neka djeca su izuzetno bezobrazna..sto put mu reci on ne šljivi 1%..dapače još gori..što mu više pričaš i savjetuješ on sve gori..shvaća to kao slabost i inati se..

takve treba tresnut čisto da vidi da svijet nije napravljen po njegovim pravilima..a i bolje da ga ti tresneš nego netko s manje osjećaja kad odraste

za djecu do 4,5god šiba i postoji,naravno svi znamo šta znači išibati dite malo po guzi.To je više psihološka bol nego fizička.A kod tinejdžera fizičko kažnjavanje može imati samo kontra efekt

Aleksa
20-05-2012, 14:48
za djecu do 4,5god šiba i postoji,naravno svi znamo šta znači išibati dite malo po guzi.To je više psihološka bol nego fizička.A kod tinejdžera fizičko kažnjavanje može imati samo kontra efekt

A tinejdžeri su najgori... :D ali kod njih jednostavno zabrane najbolje funkcionišu.

Inkvizitor
20-05-2012, 14:51

što je za tebe tinejdžer...

Iris
20-05-2012, 15:24

ma evo ja ću tebi kazat,šta je tinejdžar-
tinejdžer je niti dite niti odrasla osoba,a misli da je najpametnije i da je pokupilo pamet cilog svita,,a ustvari nezna ko mu glavu nosa,
e to su valjda te godine tinejdžerske,od 7 osnovne do 4 srednje,,,bar tako mislim:kez:kez:kez

Inkvizitor
20-05-2012, 15:34
pa znam ja što je otprilike tinejdžer ali pitao sam galiju na koga ona misli kad je replicirala na moj post jer ja nigdje nisam rekao da treba tinejdžere tjelesno kažnjavat..tada je već gotovo.

mirr.or
20-05-2012, 15:43
A tinejdžeri su najgori... :D ali kod njih jednostavno zabrane najbolje funkcionišu.

haha, je baš je meni netko mogao nešto zabranit u tim godinama...

Iris
20-05-2012, 15:49
pa znam ja što je otprilike tinejdžer ali pitao sam galiju na koga ona misli kad je replicirala na moj post jer ja nigdje nisam rekao da treba tinejdžere tjelesno kažnjavat..tada je već gotovo.

onda ignoriraj moj komentar:jao

Aleksa
20-05-2012, 15:50
haha, je baš je meni netko mogao nešto zabranit u tim godinama...

pa zabraniti izlazak, uskrati tu džeparac, i eto kazne efikasnije od batina ;)

mirr.or
20-05-2012, 15:54
pa zabraniti izlazak, uskrati tu džeparac, i eto kazne efikasnije od batina ;)

ma meni se sad čini da sam više izlazila van pod zabranom nego kad je sve regularno. :zubo:rofl

dobro, u stvari to mi se samo čini, jer se valjda takve stvari pamte. :rofl a džeparac nisam niti imala u vrijeme inflacije, a poslije mi nisu mogli ukinuti jer sam živjela sama. :D

Marta
20-05-2012, 16:02

nema tu za nekoga ... zna se od 13te do 19te, kad se napuni 20 nije se vise tinejdzer

mirr.or
20-05-2012, 16:27
nema tu za nekoga ... zna se od 13te do 19te, kad se napuni 20 nije se vise tinejdzer

ja sam još uvijek. imam 33teen godina. :D

Marta
20-05-2012, 16:33
ja sam još uvijek. imam 33teen godina. :D

a kcera te mjenja u ulozi mame :zubo

mirr.or
20-05-2012, 16:38
a kcera te mjenja u ulozi mame :zubo

to mi je starija sestra. :rofl

SarajkaDjevojka
20-05-2012, 17:39
Kad se govori o zabranama i kaznama, naravno da nijedna normalna osoba ne podrazumijeva kaznjavanja djece za svaku sitnicu.No neki se red mora znati.
Isto tako ostatak ekipe koja zagovara "sibu" kao jednu od " odgojnih metoda" sigurno ne misli na neko bolesno premlacivanja.
Dakle da ponovim, ja sam protiv "sibe" ali za kaznjavanje.Namjerno neopravdano kasnjnje kuci vremenom ce se sigurno razviti u neodgovornost, pa dijete nece doci kuci pola noci, cijelu noc i sl.Ispitivace uvijek dokle sezu granice.
Losu ocjenu takodje bi kaznila, jer je i to jedan vid neodgovornosti, koja se vremenom moze prenijeti na posao ili opcenito karijeru.
Kazne dakako odrediti shodno " prijestupu" i nikad ne odustajati od vec dogovorenog ( ukidanje dzeparca, ciscenje kupatila, zabrana PC i sl )
Prica dakako isto djeluje, no da bi svojim rijecima dala dozu potrebne ozbiljnosti neophodno je preduzeti vec nabrojane mjere.I to dakako nije nikakvo psihicko zlostavljanje.Kad bi tako posmatrali stvari onda bi ispalo da smo mi svi u biti psihicki zlostavljani.A djeca ciji roditelji nisu imucni i koja odudaraju od okoline sa starim modelima telefona ili PC su po toj logici zrela za psihologa.Takodje i mi odrasli sebi ponekad ne mozemo priustiti zbog materijalnih nedostataka neke stvari.Jel to nuzno znaci i da sami sebe nesvjesno psihicki zlostavljamo.Vidim prijateljicu u markiranoj haljini svaki drugi dan, a ja se oblacim u H&M.
Nema logike dakle.

galija
20-05-2012, 18:44

možda sam krivo razumjela,pošto si spominjao djecu do7 god. a recimo da pod tinejdžera smatram djecu iznad 13 god.Inače stvarno mislim da su prve 4 god.života najvažnije u odgoju.Po mom iskustvu šiba nije ni efikasna ni primjerena iza pete god.E sad ako pogledaš generacije naše dice koja su odgajana vrlo slično,skoro pa spartanski,strogo.... onda vidiš generacije dobrih,poštenih i radišnih ljudi koji i nakon što odrastu poštuju roditelje i brinu o njima sa ljubavlju.Prema tome možda takav odgoj i nije loš bar ne toliko koliko ga žele prikazati.

Inkvizitor
20-05-2012, 18:46
možda sam krivo razumjela,pošto si spominjao djecu do7 god. a recimo da pod tinejdžera smatram djecu iznad 13 god.Inače stvarno mislim da su prve 4 god.života najvažnije u odgoju.Po mom iskustvu šiba nije ni efikasna ni primjerena iza pete god.E sad ako pogledaš generacije naše dice koja su odgajana vrlo slično,skoro pa spartanski,strogo onda vidiš generacije dobrih,poštenih i radišnih ljudi koji i nakon što odrastu poštuju roditelje i brinu o njima sa ljubavlju.Prema tome možda takav odgoj i nije loš bar ne toliko koliko ga žele prikazati.

pa o tom ti pričam..ovi današnji ne poštuju ništa i nikoga..velika većina..a to je sve jer ih se "moderno" odgaja..

Marta
20-05-2012, 18:48
možda sam krivo razumjela,pošto si spominjao djecu do7 god. a recimo da pod tinejdžera smatram djecu iznad 13 god.Inače stvarno mislim da su prve 4 god.života najvažnije u odgoju.Po mom iskustvu šiba nije ni efikasna ni primjerena iza pete god.E sad ako pogledaš generacije naše dice koja su odgajana vrlo slično,skoro pa spartanski,strogo.... onda vidiš generacije dobrih,poštenih i radišnih ljudi koji i nakon što odrastu poštuju roditelje i brinu o njima sa ljubavlju.Prema tome možda takav odgoj i nije loš bar ne toliko koliko ga žele prikazati.

necemo pretjerivati .... :zubo

To je i danas moguce, zasto ne. Ako su nas tako odgajali, znaci da je na nama, ako fulamo, mi smo nesposobni.

galija
20-05-2012, 19:00
necemo pretjerivati .... :zubo

ma naravno ali kad pogledaš u globalu to je stvarno istina,bar na području Hercegovine.A nije ih se baš mazilo!!Ja spadam u generaciju 70-tih pa sam isto potpala pod taj režim.E sad nakon toga nastupa neki drukčiji svijet u kojem moje djete nikad ništa nije krivo,ono je naj...pa imaš već odrasle ljude kojima je kladionica drugi dom,koji se ožene i brak im traje 5 dana,koje rode dicu pa vise po pevaljkama....otišla sam namjerno malo preširoko ali sve je to posljedica odgoja a vrime će pokazat ko je u pravu(ako već nije pokazalo)

Marta
20-05-2012, 19:02
ma naravno ali kad pogledaš u globalu to je stvarno istina,bar na području Hercegovine.A nije ih se baš mazilo!!Ja spadam u generaciju 70-tih pa sam isto potpala pod taj režim.E sad nakon toga nastupa neki drukčiji svijet u kojem moje djete nikad ništa nije krivo,ono je naj...pa imaš već odrasle ljude kojima je kladionica drugi dom,koji se ožene i brak im traje 5 dana,koje rode dicu pa vise po pevaljkama....otišla sam namjerno malo preširoko ali sve je to posljedica odgoja a vrime će pokazat ko je u pravu(ako već nije pokazalo)

nisi cak ni pretjerala, sve su to moderne mame krive, one se time ponose ....

djeva u nevolji
24-05-2012, 23:43

kakve bedastoće
mogla je meni mama govoriti dok joj ne osuše usta što je u redu, a što nije, kao da ja ne znam kaj je u redu, a kaj ne
ali svjedno bi napravila ono što mi se htjelo ako sam znala da ću proći samo s pričom

Inkvizitor
24-05-2012, 23:58
kakve bedastoće
mogla je meni mama govoriti dok joj ne osuše usta što je u redu, a što nije, kao da ja ne znam kaj je u redu, a kaj ne
ali svjedno bi napravila ono što mi se htjelo ako sam znala da ću proći samo s pričom

Ista ja...:D

pdv
25-05-2012, 00:00
kakve bedastoće

Očito ti mama nije imala najbolji pristup kad ti je morala šibom objašnjavati što je ispravno, a što ne.

Inkvizitor
25-05-2012, 00:02
Očito ti mama nije imala najbolji pristup kad ti je morala šibom objašnjavati što je ispravno, a što ne.

evo nje opet..ko pokvarena ploča..:rofl..pedevuša zvana pristup :D

djeva u nevolji
25-05-2012, 00:08

kako ti ne razmeš
ja sam dobro znala što je ispravno, a što nije
nije mi bio nikakav problem raditi ono što je neispravno ako mi ide u korist
jel ispravno prijaviti na granici robu koju imaš
ne ide li to i za liječenje djece i za dječje domove i invalide i siromašne
ide
ali opet, nije da ćeš baš prijaviti sve i platiti porez
makar je to ispravno

pdv
25-05-2012, 00:09
evo nje opet..ko pokvarena ploča..:rofl..pedevuša zvana pristup :D

Pa ja stvarno vjerujem u ovo što govorim. I kada se posvetiš djetetu onda zaista nije potrebna šiba, a navodila sam već gore kako roditelji zbog svoje nedosljednosti imaju problema s djecom. Ne kažem da je u današnje vrijeme lako uvijek biti raspoložen i imati vremena i razumijevanja za djecu ali ne treba zbog nedostatka vremena ili naše neangažiranosti pričati kako je šiba najbolja. Možda je najlakša i daje najbrže rezultate ali zasigurno nije najbolja. Koliko god tebi to bilo smiješno ali ja ne namjeravam tući svoju djecu niti bi imala snage lupnuti dijete :D

Inkvizitor
25-05-2012, 00:11

Pa ja stvarno vjerujem u ovo što govorim. I kada se posvetiš djetetu onda zaista nije potrebna šiba, a navodila sam već gore kako roditelji zbog svoje nedosljednosti imaju problema s djecom. Ne kažem da je u današnje vrijeme lako uvijek biti raspoložen i imati vremena i razumijevanja za djecu ali ne treba zbog nedostatka vremena ili naše neangažiranosti pričati kako je šiba najbolja. Možda je najlakša i daje najbrže rezultate ali zasigurno nije najbolja. Koliko god tebi to bilo smiješno ali ja ne namjeravam tući svoju djecu niti bi imala snage lupnuti dijete :D

pa nije u pitnaju hoćeš li ti lupnuti svoje dijete ili ne..to je samo tvoja stvar..ali objašnjenja su ti urnebesna..:D

djeva u nevolji
25-05-2012, 00:14

sve je to pozitivno
dosljednost u odgoju
ali razumij da ima nas, kojima se fućkalo za ispravnost ako smo mogli proći bez šibe
napravila bi po svom kadkada bez obzira na šibu ako mi je jako stalo
što sad, na mladom je, zarast će :zubo

pdv
25-05-2012, 00:17
kako ti ne razmeš
ja sam dobro znala što je ispravno, a što nije
nije mi bio nikakav problem raditi ono što je neispravno ako mi ide u korist
jel ispravno prijaviti na granici robu koju imaš
ne ide li to i za liječenje djece i za dječje domove i invalide i siromašne
ide
ali opet, nije da ćeš baš prijaviti sve i platiti porez
makar je to ispravno

Ovisi o čovjeku. Ja plaćam sve i uvijek bez obzira hoću li biti otkrivena. Tako sam odgojena, a isto očekujem i od svoje djece. I sve to bez šibe. No, kako su odrasli ti koji su stariji i pametniji onda očekujem od njih da znaju prilagoditi odgoj svom djetetu. To što djeca govore kako su bila nemoguća i kako ih nije bilo moguće odgojiti bez šibe ne govori puno.

pa nije u pitnaju hoćeš li ti lupnuti svoje dijete ili ne..to je samo tvoja stvar..ali objašnjenja su ti urnebesna..:D

Pa ok.