PDA

Pogledaj Full Version : Milanović u Bih

Inkvizitor
27-02-2012, 13:46
Poprilično nezapaženo prolazi posjet predjednika hrvatske vlade Bih.

Šta se može očekivati od toga. Hoće li to biti kurtoazni posjet ili će Milanović doći sa nekim zahtjevima glede hrvatskog pitanja.

Program posjeta, dolazak u Široki Brijeg, Vitez, Mostar, budi neku nadu ali to će biti samo lijepa crtica ako ne bude nešto konkretno

Graničar Jozo
27-02-2012, 13:51
navodno izbjegava onu dvojicu jalijaša - lagumdžiju i komšića

http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=20284:uz-prvu-slubenu-posjetu-bih-milanovi-eli-izbjei-susret-s-lagumdijom-&catid=1:politika&Itemid=9

caporegime
27-02-2012, 13:53
za šizofreničare će to biti najvažniji dan u desetljeću.
to će za njih biti krucijalni dokaz kako se iz korijena promijenila hrvatska politika prema bih i prema hrvatima u bih. šizofreničari će time stalno uzvisivati njih (po prethodnom dogovoru) a sipati drvlje i kamenje na hdz.

neće se zapravo dogoditi ništa. milanović jednostavno neće ponavljati mesićeve greške i ulaziti u konflikt sa hrvatima u bih. on će obići vitez, mostar, široki brig, standardizirano će laprdati o potrebi ravnopravnosti , o dogovoru, o tome kak oće prisztati na svako rješenje oko kojega se suglase sve tri strane.....bla bla ble,ble....

šizofreničarski konjušari će i od tih općenitih mrvica vidjeti planetarnu veličinu a neće se dogoditi ništa jer aktivna politika u smjeru pomaganja bih hrvata znači nešto posve drugo.

više mi se sve to čini kao taktičko ušminkani igrokaz u kojem će milanović pokazivati ko neke naznake promjena u odnosu na bih, što će šizofreničarski konjušari prenaglašavati, žicajući za sebe pažnju i relevantnost a zauzvrat će promovirati milanovića i nastaviti otupljivati snagu hdz-a među hrvatima iz bih kao i onima koji potječu iz bih a koji su senzibilizirani za probleme hrvata u bih.

za hrvate iz bih se neće dogoditi ništa spektakularno jer ni milanović pogotovo nema muda ( a ni želje, boli njega kurac za bih hrvate) učiniti išta od minimalnih stvari kje bi se morale učiniti ako se zbilja želi stat uz bih hrvate.

politika pičaka se nastavlja s tim da novopečene pičke iz hr dobivaju podršku hercegbosanskih konjušara sve radi obostrane koristi.

navodno izbjegava onu dvojicu jalijaša - lagumdžiju i komšića

znači li to da se bori za bih hrvate? ne, znači samo da neće ponavljati one iste greške kao mesić koji je provodio najviše vremena s onima koji mu plate ćevape i ispričaju dva tri vica.

mardar
27-02-2012, 13:53
Poprilično nezapaženo prolazi posjet predjednika hrvatske vlade Bih.

Šta se može očekivati od toga. Hoće li to biti kurtoazni posjet ili će Milanović doći sa nekim zahtjevima glede hrvatskog pitanja.

Program posjeta, dolazak u Široki Brijeg, Vitez, Mostar, budi neku nadu ali to će biti samo lijepa crtica ako ne bude nešto konkretno

Ja ga namjerno nisam htio ni spomenuti.Hahahahahahaha .Ako ćete o kukurikavcima stavljajte vi :):)

Bez ljutnje.Ja ću stavljati sve protiv njih dok sam živ :):)

Vepar
27-02-2012, 13:58
Dobro je što će posjetiti Hrvate i kod nekih struja smanjiti antagonizam, ali ne vjerujem da će postići neke konkretne rezultate. Sumnjam u njegovu odlučnost da se za tako nešto izbori.

Inkvizitor
27-02-2012, 13:59
Čudno je da je..ako je istina odbio sastanak sa Lagumdžijom. Realno to mi nestvarno zvuči a ako je istina onda je to dobar potez po Hrvate u Bih.

Ipak se sestrinske stranke obavezno posjećuju, pogotvo ako su obje na vlasti, ma i kad je domaćin u oporbi, to se ne propušta.

Inkvizitor
27-02-2012, 14:00
Dobro je što će posjetiti Hrvate i kod nekih struja smanjiti antagonizam, ali ne vjerujem da će postići neke konkretne rezultate. Sumnjam u njegovu odlučnost da se za tako nešto izbori.

Ako nastupi bahato kako zna možda izazove diplomatsku krizu i hladni rat.

caporegime
27-02-2012, 14:00
sjetite se pavića i pukanića.....službeno na ratnoj nozi a zapravo na liniji....
jeli kome pada na pamet da su iza kulisa linić, škegro i dalićka zapravo ekipa?

Graničar Jozo
27-02-2012, 14:07
znači li to da se bori za bih hrvate? ne, znači samo da neće ponavljati one iste greške kao mesić koji je provodio najviše vremena s onima koji mu plate ćevape i ispričaju dva tri vica.

pitanje se može i postaviti bili tebi bilo draže da se sastao s njima?

meni je drago da se nije sastao, jer to stajalište hrvatske vlade na nelegalno formiranje vlasti iz FBiH.

nažalost, to je samo stav, a ne aktivna politika.

a što se tiče nekakvih utjecaja na političku budućnost hrvata u BiH bojim se da je ovo mrkva prije nego nas lupi batina.

Inkvizitor
27-02-2012, 14:19
pitanje se može i postaviti bili tebi bilo draže da se sastao s njima?

meni je drago da se nije sastao, jer to stajalište hrvatske vlade na nelegalno formiranje vlasti iz FBiH.

nažalost, to je samo stav, a ne aktivna politika.

a što se tiče nekakvih utjecaja na političku budućnost hrvata u BiH bojim se da je ovo mrkva prije nego nas lupi batina.

meni je i ovo šok pa bilo šta da stoji iza toga.

Ako nije dogovor s Lagumdžijom i neka žestoka teorija zavjere ovo je pljuska u lice prvom među lažnim multietnićarima.

mardar
27-02-2012, 14:20
Od onakove otvorene podrške Lagumdžiji pred izbore da se nešto promjenilo.Eto on će sada pritiskati Sarajevo da popravi nešto .Ma neće taj je SDP otpisao BiH Hrvate davno.Mi smo mu samo uteg bili i razlog da puca po HDZ-u kao oporba .Sada nisu oporba i ovo je samo kurtoazni posjet ništa drugo.

Inkvizitor
27-02-2012, 14:24
Od onakove otvorene podrške Lagumdžiji pred izbore da se nešto promjenilo.Eto on će sada pritiskati Sarajevo da popravi nešto .Ma neće taj je SDP otpisao BiH Hrvate davno.Mi smo mu samo uteg bili i razlog da puca po HDZ-u kao oporba .Sada nisu oporba i ovo je samo kurtoazni posjet ništa drugo.

U životu samo mijena stalna jest.

ma ne kažem i ne očekujem puno al makar gestom..a i posjetit će ŠB i Vitez..Hrvatska ako ulazi u tu EU i ako ta EU opstane mogla bi puno.

jer vlasti u Sarajevu uvijek očekivaju potporu iz Zgareba za svoje makinacije. Zato su uvijek zvali Mesića pa i Josipovića pa i njega, da ih potvrde kao legitimne..u tome je štos.

mardar
27-02-2012, 14:30
- Ne dolazim ni kao mentor, jer to ne volim. BiH je imala prilično mentora u zadnjih 20 godina i vrijeme je da stane na svoje noge. Kako, to će odlučiti BiH, istaknuo je Milanović i dodao da su tokom njegove posjete namjerno predviđeni sastanci sa institucijama demokratske vlasti BiH.

Hrvatski premijer precizirao je da su danas otvorena pitanja infrastrukture, prometnih pravaca, poslovanja hrvatskih preduzeća, graničnih prelaza, mosta u Gradišci, rafinerije u Brodu, za koju je rekao da predstavlja važno ekološko pitanje za Hrvatsku, te tzv. šengenskog koridora koji bi preko BiH povezao južni dio Dubrovačko-neretvanske županije sa Hrvatskom.

- To su problemi koji se neće riješiti sami od sebe, kazao je Milanović, dodavši da je razgovarano i o Luci Ploče, za koju je rekao da je na hrvatskoj teritoriji i većinom u hrvatskom vlasništvu, ali da nema smisla bez BiH.

Navodeći da mu je hrvatski predsjednik Ivo Josipović svojim djelovanjem olakšao posao, Milanović je kazao da je odgovornost Vlade za rješavanje ovih pitanja velika, ali da su veliki i instrumenti kojima ona raspolaže.

- Tražit ćemo puteve da se za Hrvate u BiH nađe nešto što je fer odnos, fer aranžman, nešto što nije samo formalno-zakonski, nego što odražava i duh zakona", rekao je Milanović i dodao da samo ravnopravni Hrvati mogu biti spona BiH prema Evropi.

Prema njegovim riječima, ako BiH ne uđe u EU i ne bude uređena, onda ni Hrvatskoj neće biti dobro.

- Mi ne možemo profitirati od nestabilnog susjeda, to je loše za Hrvatsku, poručio je Milanović.

Zaključio je kako tijekom posjeta Mostaru neće razgovarati o rekonstrukciji Vlade Federacije BiH, jer bi to bilo tutorstvo.

Evo što sam rekao.Njega i ne zanima rekonstrukcija Federalne vlade.Što znači da je prihvatio Tlatka Lagumdžiju pa što bi se i sastajao kada nema ništa protin.A put mi je "utabao " Josipović :):)A ovome je vrata otvorio Mesić.Čoban i gotovo.Eto koristi od.Njega malo laprdanja o Europi i gotovo.

Inkvizitor
27-02-2012, 14:32
To je diplomatski rječnik, to ništa ne znači..čitati između redova..

ovo je i previše od njega..

da me netko pitao hoće li dati ovakvu izjavu prije godinu dana, kladio bi se da ne i glat bi izgubio.

Ovo je bitno..gle..

- Tražit ćemo puteve da se za Hrvate u BiH nađe nešto što je fer odnos, fer aranžman, nešto što nije samo formalno-zakonski, nego što odražava i duh zakona", rekao je Milanović i dodao da samo ravnopravni Hrvati mogu biti spona BiH prema Evropi.

Marta
27-02-2012, 14:33
U životu samo mijena stalna jest.

ma ne kažem i ne očekujem puno al makar gestom..a i posjetit će ŠB i Vitez..Hrvatska ako ulazi u tu EU i ako ta EU opstane mogla bi puno.

jer vlasti u Sarajevu uvijek očekivaju potporu iz Zgareba za svoje makinacije. Zato su uvijek zvali Mesića pa i Josipovića pa i njega, da ih potvrde kao legitimne..u tome je štos.

Znas sta je jadno, sto mi Hrvati moramo zakljuciti da ce on posjetiti Vitez i Siroki. E zamisli, hrvatski premijer, ce posjetiti vecinski hrvastke gradove.
Zalosno je sto to nama nije sasvim prirodno, sto se sad cudimo ...

Oni su to godinama tako prakticirali, tako nas ubijali u pojam i stetili nam da se mi sada cudimo jednom normalnom potezu i gledamo ga kao nesto pozitivno. To je njihov trik. Ispred paravana ce posjetiti te gradove, da ko fol pokaze kako oni nisu mrzitelji kockastoglavih neandertalaca iz brdovitih zabiti, nego tolerantni belosvetski igraci, koji ce posjetiti i te pacenike ....

Gadi mi se taj lik psihopatskog pogleda.

mardar
27-02-2012, 14:34
sjetite se pavića i pukanića.....službeno na ratnoj nozi a zapravo na liniji....
jeli kome pada na pamet da su iza kulisa linić, škegro i dalićka zapravo ekipa?

Evo se potvrdilo ovo što govoriš.Fer odnos traži ali mu stanje u Federaciji ne smeta.A da slučajno ne bi i spomenuo procesuiranje zločina nad Hrvatima .Ma nema šansi .Ma marš nazad _Milanoviću što ćeš ti ovdje.Marš doma .:evil:evil:down:down:down:evil:evil:nene

Čudo se nije i on ispričao svima i svuda .

Marta
27-02-2012, 14:35

da me netko pitao hoće li dati ovakvu izjavu prije godinu dana, kladio bi se da ne i glat bi izgubio.

Al bi po pitanju sadrzaja bio u pravu. Nije bitno sta on klepece, bitno je kako ce se ponasati uz to klepecanje ... a to ce biti nula bodoa.

Daj Boze da ja grijesim, al ne vjerujem.

Inkvizitor
27-02-2012, 14:36
Znas sta je jadno, sto mi Hrvati moramo zakljuciti da ce on posjetiti Vitez i Siroki. E zamisli, hrvatski premijer, ce posjetiti vecinski hrvastke gradove.
Zalosno je sto to nama nije sasvim prirodno, sto se sad cudimo ...

Oni su to godinama tako prakticirali, tako nas ubijali u pojam i stetili nam da se mi sada cudimo jednom normalnom potezu i gledamo ga kao nesto pozitivno. To je njihov trik. Ispred paravana ce posjetiti te gradove, da ko fol pokaze kako oni nisu mrzitelji kockastoglavih neandertalaca iz brdovitih zabiti, nego tolerantni belosvetski igraci, koji ce posjetiti i te pacenike ....

Gadi mi se taj lik psihopatskog pogleda.

Ni ja ga previše ne volim, nit ne padam u nesvjest zbog toga jer će posjetiti Široki i Vitez..bitnije je to što je ako se ispostavi tako..odj. Zlatka šta stavlja lagume..

to je jako bitno..jer Sarajevo uvijek hoće potvrdu iz Zagreba za svoju politiku prema BH Hrvatima..

Ako Zagreb kaže gazi..oni će gazit bez milosti..

Marta
27-02-2012, 14:38
Ni ja ga previše ne volim, nit ne padam u nesvjest zbog toga jer će pšosjetiti Široki i Vitez..bitnije je to što je ako se ispostavi tako..odj Zlatka šta stavlja lagume..

to je jako bitno..jer Sarajevo uvijek hoće potvrdu iz Zagreba za svoju politiku prema BH Hrvatima..

Ako Zagreb kaže gazi..oni će gazit bez milosti..

Ne mislim ja da je on onog papka otkanto. Ne vjerujem ja njemu jos nista ...

Ako je, onda je dobro, al to nece bitno promjeniti odnose prema nama Hrvatima, jer ce oni gaziti i dalje a ovi se nece mjesati i stati u zastitu Hrvata.

Bas me cudi kako moze otici u Vitez a ne ispricat se u Ahmicima. :o

Inkvizitor
27-02-2012, 14:38
Al bi po pitanju sadrzaja bio u pravu. Nije bitno sta on klepece, bitno je kako ce se ponasati uz to klepecanje ... a to ce biti nula bodoa.

Daj Boze da ja grijesim, al ne vjerujem.

Izjave za javnost nikad ne održavaju pravo stanje. Kad si ti vidjela da nama neki strani diplomat prijeti.

A iza kulisa naše jadnike čupaju za vrat i dave. Tako to ide.

Graničar Jozo
27-02-2012, 14:39

šta je uzrok ovome? u čemu je kvaka?

Inkvizitor
27-02-2012, 14:40
šta je uzrok ovome? u čemu je kvaka?

ne razumijem pitanje..

mardar
27-02-2012, 14:41

Ovo je bitno..gle..

Daj Inkvi molim te šta ti je .Sa ponovim fer odnos je zatražio i to je sve .Alu neće biti tztzor nikome.Drzgačije rečeno što i uvijek "Eto vam Sarajevo jebite se BiH Hrvati."

Lupio bi dr.Tuđman šakom o stol da bi se sve protreslo.Pa ovo oni stalno ponavljaju ja ne shvaćam tebe što ti novo vidiš.

Graničar Jozo
27-02-2012, 14:42
ne razumijem pitanje..

čemu takvo njegovo ponašanje?

ako se složimo da nije pretjerana briga za Hrvate u BiH u čemu je onda kvaka?

Marta
Izjave za javnost nikad ne održavaju pravo stanje. Kad si ti vidjela da nama neki strani diplomat prijeti.

A iza kulisa naše jadnike čupaju za vrat i dave. Tako to ide.

Pa dobro nisam bas toliko tele da ocekujem kako ce on onom krkanu u sve kamere reci da od...e u troskoku jer tlaci Hrvate, cije interese ko fol zastupa i da on to vise nece podrzavati ...

Diplomatski ton po meni u ovom slucaju mora biti jos jasniji, onak da odzvoni i svi zbunjeno gledaju jedan u drugoga ... al to se nije desilo ...

Inkvizitor
Daj Inkvi molim te šta ti je .Sa ponovim fer odnos je zatražio i to je sve .Alu neće biti tztzor nikome.Drzgačije rečeno što i uvijek "Eto vam Sarajevo jebite se BiH Hrvati."

Lupio bi dr.Tuđman šakom o stol da bi se sve protreslo.Pa ovo oni stalno ponavljaju ja ne shvaćam tebe što ti novo vidiš.

pa analiziraj onu rečenicu koju sam izvukao..ne lupaj loptu na prvu..malo tehniciraj s njom..

Marta
27-02-2012, 14:44

Inkvi je u pravu kad kaze da ovakav diplomatski ton i nije bio bas za ocekivati, jer ti gadovi inace uvijek rade na unistavanju hrvatskih interesa ....

citaj samo ono ... smao ravnopravni Hrvati ....

to ti daje dosta prostora u diplomatskom govoru ....

Inkvizitor
27-02-2012, 14:46
čemu takvo njegovo ponašanje?

ako se složimo da nije pretjerana briga za Hrvate u BiH u čemu je onda kvaka?

Ne znam..ja ti mogu samo protumačiti rečenicu kako je ja vidim..

znači rečenica

- Tražit ćemo puteve da se za Hrvate u BiH nađe nešto što je fer odnos, fer aranžman, nešto što nije samo formalno-zakonski,

ili u prijevodu..

nemojte mi srat da je formiranje federalne vlade legalno..

drugi dio rečenice

nego što odražava i duh zakona"

jer šta ima veze što je legalno kad nije legitimno..

tako ja to vidim a možda ja krivo isčitavam..

mardar
27-02-2012, 14:48
pa naliziraj onu rečenicu koju sam izvukao..ne lupaj loptu na prvu..malo tehniciraj s njom..

Dok oni napokon preuzimaju i sve firme koje su još i ostale u hrvatskim rukama kao šro je elektroprivreda Herceg Bosne ,Hrvatska pošta Mostar on traži fer odnos.Ma od koga i kako.Riječima .Pa analiziraj ti Inkvi njegovo što je novo rekao.Da traži fer odnos ti si to potcrtao.Ako oni nastave isto što onda ???A nastavit će.

crni bombarder
27-02-2012, 14:54
Pa vec je prije nekoliko dana iz bosnjackih politickih krugova pustena vijest da je Milanovic (neformalno naravno) najavio da ce traziti rekonstrukciju federalne vlade.

Oni su to pustili u javnost da malo podgriju atmosferu, ne svidja im se takav nastup i mozda ih cak malo i plasi jer vise nemaju saveznika u Zagrebu, kao u Mesicevo vrijeme... realno, cekamo da vidimo sto ce biti, ako bosnje pocnu Milanovica kovati u zvijezde, znas koliko je sati. Ako ga popljuju kao Josipovica, znaci nije novi Mesic.

Vidjet cemo.

Graničar Jozo
27-02-2012, 14:55
Ne znam..ja ti mogu samo protumačiti rečenicu kako je ja vidim..

znači rečenica

- Tražit ćemo puteve da se za Hrvate u BiH nađe nešto što je fer odnos, fer aranžman, nešto što nije samo formalno-zakonski,

ili u prijevodu..

nemojte mi srat da je formiranje federalne vlade legalno..

drugi dio rečenice

nego što odražava i duh zakona"

jer šta ima veze što je legalno kad nije legitimno..

tako ja to vidim a možda ja krivo isčitavam..

ma to mi je jasno šta ti pišeš, samo mi nije jasno zbog čega.

s druge strane, ako ova njegova drangula vodi pacificiranju hrvata onda nam ništa neće pomoći na sljedećim državnim i federalnim izborima.

crni bombarder

Ma daj, Tudjman bi lupio... tko je Hrvate gurnuo u Federaciju? Tudjman upravo.

Zasto? zato sto mu je jedna ruka bila zavrnuta iza ledja, a u prvu tutnuto nalivpero da potpise.

mardar
Jedini fer odnos bi bio da se poštuje izborna volja Hrvata .To je osnovno načelo da se uopće može dalje graditi bilo kakav odnos.a on izhavljuje da neće tutor biti.Pa na čemu će se graditi taj fer odnos??Birat će nam bošnjaci kao i do sada i to je to.

mardar
27-02-2012, 14:56
Ma daj, Tudjman bi lupio... tko je Hrvate gurnuo u Federaciju? Tudjman upravo.

Zasto? zato sto mu je jedna ruka bila zavrnuta iza ledja, a u prvu tutnuto nalivpero da potpise.

Što su Hrvati u BiH imali sve do 2000 znaš li .Tek onda možemo dalje .

crni bombarder
27-02-2012, 14:57
Uostalom, Hrvatska je sada rijesila problem sa EU, ostaje nada da ce supkouvlakivacka politika biti stvar proslosti i da ce i hrvatski politicari pokazati zube zbog svojih interesa.

Mozda sam naivan, ali jebemga, valjda imaju neke interese. Milanovic je ipak iz Sinja, racunam na genetiku :D

Graničar Jozo
27-02-2012, 14:59
Uostalom, Hrvatska je sada rijesila problem sa EU, ostaje nada da ce supkouvlakivacka politika biti stvar proslosti i da ce i hrvatski politicari pokazati zube zbog svojih interesa.

pristupni ugovori nisu ratificirani sa svim zemljama članicama, a i postoji monitoring nad RH u ovih godinu i pol dana.

crni bombarder
27-02-2012, 15:00
Što su Hrvati u BiH imali sve do 2000 znaš li .Tek onda možemo dalje .

Ma sta su imali, covjece, 2000. je logican nastavak 1994.

Kako Owen rece, Hrvati moraju platiti cijenu rata. To je engleska politika od ko zna kada, tesko je reci godinu.

Hrvati stite svoje interese, SFOR ili EUFOR izlazi sa tenkovima u Mostar. Lagumdzija nezakonito formira vlast, Visoki predstavnik ponistava odluku izborne komisije koja kaze "vlast je nelegalna".

To je malo visa politika, Milanovica treba podrzati ako iole djeluje da je na strani hrvatskih interesa. Svaki saveznik je dobrodosao.. zato ja kazem i da je suradnja sa RS-om nuzno zlo. Kad se mora, mora se.

Marta
27-02-2012, 15:00

Mozda sam naivan, ali jebemga, valjda imaju neke interese. Milanovic je ipak iz Sinja, racunam na genetiku :D

Na tu genetiku ne mozes racunati, nimalo.

Mogu postojati samo interesi ... nikakva ljubav prema nama, nista, samo interes ...

crni bombarder
27-02-2012, 15:02
pristupni ugovori nisu ratificirani sa svim zemljama članicama, a i postoji monitoring nad RH u ovih godinu i pol dana.

Mestre, odakle si ti tocno, reci ti to meni :D

mardar
27-02-2012, 15:05
Zirdum tražo treću u ravnopravnost ali prizna RS u Daytonskim granicama .RS je neminovnost.I Dodik je spasilac Hrvata.

Pehar isto tako i osuđuju bošnjačku vlast ali i on traži povratak na 2000
Nino isto iz Zagreba traži treći ,u stvari više ni to ne traži treći se izgubio uz put ni "prvoborci" ga ne spominju.Ali su svi prihvatili RS.To im ne smeta .

E hajde sada kako nas je Tuđman izdao ??Zna se ko je i kome zavrćao ruku iza 2000

crni bombarder
27-02-2012, 15:08
Zirdum tražo treću u ravnopravnost ali prizna RS u Daytonskim granicama .RS je neminovnost.I Dodik je spasilac Hrvata.

Pehar isto tako i osuđuju bošnjačku vlast ali i on traži povratak na 2000
Nino isto iz Zagreba traži treći ,u stvari više ni to ne traži treći se izgubio uz put ni "prvoborci" ga ne spominju.Ali su svi prihvatili RS.To im ne smeta .

E hajde sada kako nas je Tuđman izdao ??Zna se ko je i kome zavrćao ruku iza 2000

Ne razumijem sto zelis reci.

Ja samo kazem da je politicki pragmatizam neminovnost. I Seseljevi radikali se masovno okupljaju i najavljuju pohod na Kosovo, pa nista od toga. Bice onako kako se diplomacija dogovori.

Hrvati moraju traziti saveznika u Zagrebu, ili u Banjaluci. Ili postoji neki hrvatski politicar dovoljno jak da se bori za interese BH Hrvata? ja ga ne vidim. A pod "jak" mislim da ima zaledjinu, podrsku neke velike sile, i slicno.

Inkvizitor
27-02-2012, 15:08

odakle i ti..

crni bombarder
27-02-2012, 15:09
odakle i ti..

To ne znam ni ja sam :D s obzirom da je moja obitelj sa 4 strane svijeta dosla, i razisla se.

Inkvizitor
27-02-2012, 15:09
ne bi ja računao na genetiku ičiju ja računam samo na hrvatski strah..tj na strah vlasti u Zagrebu da im muslimani ne izbiju dole u sliv Neretve..

Inkvizitor
27-02-2012, 15:10
To ne znam ni ja sam :D s obzirom da je moja obitelj sa 4 strane svijeta dosla, i razisla se.

dobro, to mjesto si često spominjao kao neki korijen..može i tako...dakle Vareš..

Marta
27-02-2012, 15:10
ne bi ja računao na genetiku ičiju ja računam samo na hrvatski strah..tj na strah vlasti u Zagrebu da im muslimani ne izbiju dole u sliv Neretve..

Mislis da ih je toga cuka?

mardar
27-02-2012, 15:12
Ma sta su imali, covjece, 2000. je logican nastavak 1994.

Kako Owen rece, Hrvati moraju platiti cijenu rata. To je engleska politika od ko zna kada, tesko je reci godinu.

Hrvati stite svoje interese, SFOR ili EUFOR izlazi sa tenkovima u Mostar. Lagumdzija nezakonito formira vlast, Visoki predstavnik ponistava odluku izborne komisije koja kaze "vlast je nelegalna".

To je malo visa politika, Milanovica treba podrzati ako iole djeluje da je na strani hrvatskih interesa. Svaki saveznik je dobrodosao.. zato ja kazem i da je suradnja sa RS-om nuzno zlo. Kad se mora, mora se.

Pa ne misliš li da baš ti meni trebaš pojasniti kako je Tuđman izdao Hrvate u BiH.Hajde kažeš nekome itdajnik dužan si i pojasniti radi čega je izdajnik BIH Hrvata .On Šišak .Ma iista spika .I kad nemate argumenta sa to dojažete jednostavno će biti ma što ćete vi PTSP mozgići ,fosili ,gerijatričari.Pa da čujemo recimo u čemu je izdaja Tuđmana .Konkretno.

Inkvizitor
27-02-2012, 15:13
Mislis da ih je toga cuka?

a nego čega..izgubi li Dalmacija hrvatsko zaleđe..pogotovo onaj dio oko Ploča do Neuma, Metkovića do Čapljine..za 100 godina neće bit jadransko nego šta ja znam..hadransko more..

Inkvizitor
27-02-2012, 15:14
Pa ne misliš li da baš ti meni trebaš pojasniti kako je Tuđman izdao Hrvate u BiH.Hajde kažeš nekome itdajnik dužan si i pojasniti radi čega je izdajnik BIH Hrvata .On Šišak .Ma iista spika .I kad nemate argumenta sa to dojažete jednostavno će biti ma što ćete vi PTSP mozgići ,fosili ,gerijatričari.Pa da čujemo recimo u čemu je izdaja Tuđmana .Konkretno.

Čovjek nije rekao da je izdao....i ne znaš s kim pričaš..

nema naskakanja na kičmu odmah..

što poturate čovjeku riječi koje nije rekao..

crni bombarder
27-02-2012, 15:15
dobro, to mjesto si često spominjao kao neki korijen..može i tako...dakle Vareš..

Pa ja osobno nemam nista sa Varesom, osim sto mi je dio obitelji tamo zivio, ali nisu varesaci vec su se doselili kao i brojni drugi dosljaci, rudarski grad koji je vapio za strucnim kadrom. Od Rusa do Slovenaca, preko saskih rudara i brojnih drugih naroda, ponajvise Hrvata iz svih krajeva.

Nego mi njegov potpis, poznata poslovica :D

Marta
27-02-2012, 15:15
Nepotrebnoje uopce raspravljati o izdaji i Tudjmanu u jednom kontekstu.

Kakva izdaja prema BiH Hrvatima sa strane Tudjmana? Stevica je svoju kampanju i politicko djelovanje temeljio na beneficijama BiH Hrvata koje treba srezati u korjenu a dodjelio ih je po njemu bas Tudjman ...

Inkvizitor
27-02-2012, 15:16
Pa ja osobno nemam nista sa Varesom, osim sto mi je dio obitelji tamo zivio, ali nisu varesaci vec su se doselili kao i brojni drugi dosljaci, rudarski grad koji je vapio za strucnim kadrom. Od Rusa do Slovenaca, preko saskih rudara i brojnih drugih naroda, ponajvise Hrvata iz svih krajeva.

pa znam da si spominjao Vareš..kao neki korijen..pa zato

Marta
27-02-2012, 15:17
a nego čega..izgubi li Dalmacija hrvatsko zaleđe..pogotovo onaj dio oko Ploča do Neuma, Metkovića do Čapljine..za 100 godina neće bit jadransko nego šta ja znam..hadransko more..

To stoji na duge staze, al nekako mi je to malo daleko za ovu trenutnu politicku situaciju, nesto mi tu smrdi.

Ne bi tu trebalo cekati ni 10 a kamoli 100 godina. Agresivnost + natalitet, eto ti balijske prcije dok si reko keks.

Inkvizitor
27-02-2012, 15:18

a šta ta poslovica znači..mislim prijevod..

crni bombarder
27-02-2012, 15:19

Ne kazem da je izdao, nisam ja u tom filmu ;) nego je gurnuo Hrvate u Federaciju, pod pritiskom vjerojatno, isto kao sto je aboliciju srpskim balvanasima potpisao sigurno ne svojom voljom.

Ti kazes da bi lupio sakom o stol, ja samo kazem da bas to i nije tako. Lupao bi `94, da je mogao.

Hrvati su vjecna moneta raskusurivanja na Balkanu, to su cinjenice. Nije Hrvatska kiflasta jer nije imao tko lupiti sakom o stol. Lupali su, mnogi, ali uzaludno.

Da ne idemo predaleko, kazem, vidjet cemo sta ce biti od svega toga sa Milanovicem. Ja mu puno ne vjerujem, ali nadam se necemu.

crni bombarder
27-02-2012, 15:20
a šta ta poslovica znači..mislim prijevod..

Stoji na naslovnici lista Bobovac, u slobodnom prijevodu "vratit` cemo se u Vares".

Mada sve vise lici na "dogodine u Kninu", jer hrvatska mladez sve vise odlazi iz Varesa. Bar koliko ja znam.

mardar
27-02-2012, 15:21
Ne razumijem sto zelis reci.

Ja samo kazem da je politicki pragmatizam neminovnost. I Seseljevi radikali se masovno okupljaju i najavljuju pohod na Kosovo, pa nista od toga. Bice onako kako se diplomacija dogovori.

Hrvati moraju traziti saveznika u Zagrebu, ili u Banjaluci. Ili postoji neki hrvatski politicar dovoljno jak da se bori za interese BH Hrvata? ja ga ne vidim. A pod "jak" mislim da ima zaledjinu, podrsku neke velike sile, i slicno.

Ma jasno je meni da se mora surađivati sa Dodikom i B.Lukom ali tvrditi uz to da nas je Tuđman izdao i uvukao u probleme s muslimanima je smješna .Razumiješ sada .Kako je on mogao izbjeći federaciju.Radi se o tome da smo do 2000 imali puno veća prava u toj federaciji.

Marta
27-02-2012, 15:22
Stoji na naslovnici lista Bobovac, u slobodnom prijevodu "vratit` cemo se u Vares".

Mada sve vise lici na "dogodine u Kninu", jer hrvatska mladez sve vise odlazi iz Varesa. Bar koliko ja znam.

A odakle si ti? :)

Marta
27-02-2012, 15:23
Ma jasno je meni da se mora surađivati sa Dodikom i B.Lukom ali tvrditi uz to da nas je Tuđman izdao i uvukao u probleme s muslimanima je smješna .Razumiješ sada .Kako je on mogao izbjeći federaciju.Radi se o tome da smo do 2000 imali puno veća prava u toj federaciji.

Mardare, nije ti momak rekao da nas je Tudjika izdao :) Slicno mislite, samo ga nisi skuzio odmah.

crni bombarder
27-02-2012, 15:25
A odakle si ti? :)

Ovako, baka osjecanka, djed dubrovcan, dakle mama mi je dubrovacka slavonka :D otac rodjeni bosanac, ali porijeklom iz Hrvatske, ja osobno rodjen u Sarajevu, odrastao i zivio u Dubrovniku, zivim na relaciji ta dva grada, vise u Sarajevu zbog posla.

Ink, moji korijeni su malo teza definicija :D

Graničar Jozo
27-02-2012, 15:25

da budem do kraja iskren, ne znam.

20 godina se potucam od nemila do nedraga :D

a čini mi se da smo iz iste županije ako se gleda mjesto prebivališta.

crni bombarder
27-02-2012, 15:26

Ova zadnja recenica je i smetala onima koji su ta prava ukinuli.

Ali mislim da se mi nismo razumjeli :)

Inkvizitor
27-02-2012, 15:26
Ovako, baka osjecanka, djed dubrovcan, dakle mama mi je dubrovacka slavonka :D otac rodjeni bosanac, ali porijeklom iz Hrvatske, ja osobno rodjen u Sarajevu, odrastao i zivio u Dubrovniku, zivim na relaciji ta dva grada, vise u Sarajevu zbog posla.

ma znam sve napamet..i baka jedna Njemica iz Wiener Nuestadta..kako se to kaže..tamo di se Zrinske i Frankopane dakapitirali..

izmješani geni..nije to loše..

Marta
27-02-2012, 15:27

Znaci ti si Hrvat koji je rodjen u Bosni. E nek ima i toga ...

Inkvizitor
27-02-2012, 15:28

kako ne znaš..nije bitno kuda se potucaš..većina se potuca..bitno je gdje su ti korijeni..

tvojoj djeci možda neće biti ti isti ali tebi jesu..

Graničar Jozo
27-02-2012, 15:28

a jeli? :)

ooooo... mali je ovaj svijet :)

Inkvizitor
27-02-2012, 15:29
Znaci ti si Hrvat koji je rodjen u Bosni. E nek ima i toga ...

Nadam se da si htjela reći Hrvat s korijenima iz Hrvatske koji je rođen u Bosni..jer ćeš inače doći pod udar Joze..;)

Marta
27-02-2012, 15:32
Nadam se da si htjela reći Hrvat s korijenima iz Hrvatske koji je rođen u Bosni..jer ćeš inače doći pod udar Joze..;)

da da da, naravno :rofl

on je obrnuta verzija vecine nas :)

Marta
27-02-2012, 15:33

:lupa :lupa :lupa :lupa

nemoj biti od one vrste ... ja sam odakle mi je i zena

cuj ne zna odakle je ....

Inkvizitor
27-02-2012, 15:34

ali koja insinuacija..taman za davljenje.

ali ček to bi bila autoinsinuacija..pa ti si Bosanka..:)

Inkvizitor
27-02-2012, 15:35
:lupa :lupa :lupa :lupa

nemoj biti od one vrste ... ja sam odakle mi je i zena

cuj ne zna odakle je ....

I mene je malo razočarao..:013

caporegime
27-02-2012, 15:37
dayton nije bilo ni idealno ni dobro rješenje ali je u danim okolnostima ipak omogućavao neku ravnopravnost. da nije bilo tako ne bi se toliko potrudili izmijeniti sve što se moglo na ptetu hrvata.
da je bilo tako od početka ne bi trebali ništa mijenjati nego samo primijeniti.
moje mišljenje je da milanovič nečće napraviti ništa prvenstveno zato jer mu i nije stalo a ni n zna što bi.
malo će uopćeno pričati, truditi se da ne čini neke vidljive grešeke, pokušat će nekim nazovi povoljnim izjavama užicat malo simpatija i ako može barem malo otkloniti od sebe i svoje stranke inače poslovični animozitet hravat iz bih.
kao štoi je kozmetički sredio proračun i poteze u vidu borbe protiv krize tako će i njegov vidljivi "zaokret" u politici biti samo kozmetički.

dao bog da se ja varam ali iz ovoga ja se nemam što nadati.
osim ako nam mrvice u obliku službenog izbjegavanja grljenja s lagumdžijom ne budu glavno jelo

Marta
27-02-2012, 15:38
ali koja insinuacija..taman za davljenje.

ali ček to bi bila autoinsinuacija..pa ti si Bosanka..:)

ja cu ko i Jozo, ja neznam odakle sam i sta sam ....

ja cu bit sta mi je muz :rofl

crni bombarder
27-02-2012, 15:38
ma znam sve napamet..i baka jedna Njemica iz Wiener Nuestadta..kako se to kaže..tamo di se Zrinske i Frankopane dakapitirali..

izmješani geni..nije to loše..

Upravo tako, ova osjecanka, ona je porijeklom austrijanka, njemica, kako oni vole reci. Ali Hrvatica po uvjerenju, pokoj joj dusi.

Marta
27-02-2012, 15:39
I mene je malo razočarao..:013

djavo mi mrzi nema
kad cujem neke ... ja sam iz Zagreba, a doselio prije 15 godina .... :lupa
ili da ja kazem, ja sam Slavonka :lupa

Graničar Jozo
27-02-2012, 15:39
a vidi njih dvoje..

uostalom, moj potpis sve govori.

al kako kaže bomber, dogodine u kninu... :)

Inkvizitor
27-02-2012, 15:40
djavo mi mrzi nema
kad cujem neke ... ja sam iz Zagreba, a doselio prije 15 godina .... :lupa
ili da ja kazem, ja sam Slavonka :lupa

Pa ti to i govoriš..

Graničar Jozo
27-02-2012, 15:40
ja cu ko i Jozo, ja neznam odakle sam i sta sam ....

ja cu bit sta mi je muz :rofl

ja to nisma nigdje rekao da sam odakle mi je i žena.

možda u nekoj zajebanciji.

crni bombarder
27-02-2012, 15:42

A eto, moji su sa zapada otisli na istok, egzotika :D

Taj Vares je cudna carsija, pun je Rusa, Slovenaca, Nijemaca, ili je bar bio pun dok je industrija postojala. Danas osim par baka i djedova, i nema puno ljudi. Cak ni Bosnjaka, s tim da ne kazem da oni nisu ljudi :D

Tvin peaks :D

boni
27-02-2012, 15:43
Skeptičan sam. Ako Zoka doista ignorira velikobošnjake ne vjerujem da je to zbog zaokreta same politike RH spram odnosna prema BiH-Hrvatima, već da je to po nalogu iz vana. Jednostavno ne vjerujem da netko tko preživljava kao dio crijevne flore Hozea Baroza može sam krojiti vanjsku politiku.

Marta
27-02-2012, 15:44
Pa ti to i govoriš..

ne, ja kazem da sam Svabica, nisi dobro skuzio ...

Marta
27-02-2012, 15:45
ja to nisma nigdje rekao da sam odakle mi je i žena.

možda u nekoj zajebanciji.

nisam ja rekla da si ti to rekao, nego sam rekla nemoj biti jedan od onih ...

ovo je se odnosilo samo na ono, da ko fol ne znam odakle sam

ja jako dobro znam odakle sam :)

Inkvizitor
27-02-2012, 15:45
A eto, moji su sa zapada otisli na istok, egzotika :D

Taj Vares je cudna carsija, pun je Rusa, Slovenaca, Nijemaca, ili je bar bio pun dok je industrija postojala. Danas osim par baka i djedova, i nema puno ljudi. Cak ni Bosnjaka, s tim da ne kazem da oni nisu ljudi :D

Tvin peaks :D

Pa nije ni čudo kad je bio rudarski kraj..ja sam čuo da su tamo bili većinom Sasi..tj Nijemci..i da su zato većinom plavi..

Inkvizitor
27-02-2012, 15:46
Skeptičan sam. Ako Zoka doista ignorira velikobošnjake ne vjerujem da je to zbog zaokreta same politike RH spram odnosna prema BiH-Hrvatima, već da je to po nalogu iz vana. Jednostavno ne vjerujem da netko tko preživljava kao dio crijevne flore Hozea Baroza može sam krojiti vanjsku politiku.

hahaha..dobra..ma ni ja nisam vjerovao..meni je i ovo šok., da on to ne kaže, nego i misli..

Graničar Jozo
27-02-2012, 15:46
Pa nije ni čudo kad je bio rudarski kraj..ja sam čuo da su tamo bili većinom Sasi..tj Nijemci..i da su zato većinom plavi..

ma kakvi.

to je samo borovica takva, a i ona djelomično.

ali ima dosta prezimena koja završavaju na -ski.

međutim, to je već period industrijalizacije. mislim da je željezara u varešu prva takve vrste na području nekadašnje jugoslavije.

crni bombarder
27-02-2012, 15:49

Selo Borovica je bilo cuveno po plavokosim ljudima, uglavnom potomci saskih rudara. Mislim i najvece selo na tom podrucju, mislim na opcinu Vares, ne racunajuci Kraljevu Sutjesku tj dio koji pripada kakanjskoj opcini.

Etnolozi su jos odvajkada radili studije o borovickim sasima. A nisu jedini, tamo kod Srebrenice postoji cak i selo Sase, i jos negdje u Bosni, nisam siguran gdje. Naravno, i u tom srebrenickom selu Sase nalazi se rudnik.

Borovicani se izjasnjavaju kao Hrvati, iako recimo cesto cujes njemacko prezime.

crni bombarder
27-02-2012, 15:53
ma kakvi.

to je samo borovica takva, a i ona djelomično.

ali ima dosta prezimena koja završavaju na -ski.

međutim, to je već period industrijalizacije. mislim da je željezara u varešu prva takve vrste na području nekadašnje jugoslavije.

Vecinom tamo zive Hrvati, ono, pokoljenjima. Ipak je to kraj koji je katolicki od... kada?

Znam da imaju najstariju crkvu u BiH, ona mala pod zemljom... trebalo bi u nju odpeljati Markesica i njegove daidze, pa ih uslikati dok objasnjavaju zasto je crkva bez zvonika (naknadno dogradjen ali pored crkve, na drvenom postolji).

Ili da kazem po turski, zvono je za hajvana a avaz za insana. Da objasne malo tursku multikulturalnost, idioti.

Inkvizitor
27-02-2012, 15:53
pa to, to o tome i pričam..to je to..

Graničar Jozo
27-02-2012, 16:03
Vecinom tamo zive Hrvati, ono, pokoljenjima. Ipak je to kraj koji je katolicki od... kada?

Župa Vareš je vrlo stara. Njezin nastanak je vezan za 16. stoljeće, dok je sam gradić nastao pod konac 15. stoljeća. Matične knjige se vode od 1643. godine.

http://www.katolici.org/dogadjanja.php?action=c_vidi&id=6160

od tada se evidentira, a otkada je vareš katolički odtada je i bosna katolička.

NorthStand
27-02-2012, 16:32
ne, ja kazem da sam Svabica, nisi dobro skuzio ...

Inkvi, ovo je moja buduća žena, a znaš i zašto. :rofl

NorthStand
27-02-2012, 16:36
Čudno je da je..ako je istina odbio sastanak sa Lagumdžijom. Realno to mi nestvarno zvuči a ako je istina onda je to dobar potez po Hrvate u Bih.

Ipak se sestrinske stranke obavezno posjećuju, pogotvo ako su obje na vlasti, ma i kad je domaćin u oporbi, to se ne propušta.

Ako je tako, bit će da zoki skreće u desno, svakako hvale vrijedan potez. S diskriminatorima hrvata, se ne sjedi za istim stolom.

mardar
27-02-2012, 16:52
Ova zadnja recenica je i smetala onima koji su ta prava ukinuli.

Ali mislim da se mi nismo razumjeli :)

Ma evo isprika tebi malo sam pretjerao doista sam previdio.Samo pola ljudi koji ocjenjuju Tuđmana i ne gledaju tadašnju situaciju i ko se pitao. Tuđman više nije mogao ishoditi.A Hrvati BiH za dugo neće imati takovog prijatelja.

Mrav
27-02-2012, 17:27
Borovicani

o borovičanima, 1932. god., filipović.
http://oron.com/oscfu1r7hfks

NorthStand
28-02-2012, 04:50
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/179152/Milanovicev-posjet-BiH-je-nacionalno-obojen.html

K... marjanovu zoki skreće u desno, pa njega je Zlajo odjebo. :rofl Još bi bilo dobro da ovaj se zainati sada, al poznavajući naše "tolerantne" vladare neće mu oni to zamjerit, pogotovo od zokija ne očekujem odmazdu. Al volio bi da se varam, i da ona ipak usljedi na bilo koji način. :D

PS-ovom Lagumdžiji se na faci vidi da je teško smeće od čovjeka, neke ne moraš ni upoznat da bi ih pravilno procijenio.

caporegime
28-02-2012, 12:38
ipak, jučer mi je malo raspoloženje otišlo gore kad sam čuo onog smrada lagumdžiju kako se kurči pričajući kako u bih i o bih svi govore o narodima a nitko o građanima (kaže čovjek čijih točno 5-6% simpatizera čine nemuslimani) i kako je jako osjetljiv na sve pritiske izvana na guranje u unutarnje stvari od bih......
koji đon obraz. stvarno je ta država zaslužila da netk oopet blokira ceste i pozove više tu murju da uleti..ako ima muda i iako ima s čim. nema više sforovih tenkova.

Inkvizitor
28-02-2012, 12:41
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/179152/Milanovicev-posjet-BiH-je-nacionalno-obojen.html

K... marjanovu zoki skreće u desno, pa njega je Zlajo odjebo. :rofl Još bi bilo dobro da ovaj se zainati sada, al poznavajući naše "tolerantne" vladare neće mu oni to zamjerit, pogotovo od zokija ne očekujem odmazdu. Al volio bi da se varam, i da ona ipak usljedi na bilo koji način. :D

PS-ovom Lagumdžiji se na faci vidi da je teško smeće od čovjeka, neke ne moraš ni upoznat da bi ih pravilno procijenio.

Nije on njega odjebo nego je povrijeđen pa nije došao na ručak.

caporegime
28-02-2012, 12:43
zanimljivo je i kako se licemjer breca na svako kakti uplitanje u unutarnje stvari bih a sve čini kak obi jednom konstitutivnom narodu oduzeo pravo da bude konstitutivan a da kao takav ima utjecaj na ustroj te bih.
kao vuk koji pelješi torove a koji vrlo kmečavo plače i poziva se na nepravdu kad mu lav taj isti pline mazne po nabavnoj cijeni.
ako išta volim onda su to kurčeviti jazavci koji se kad zagrmi pretvaraju u "slućajne prolaznike".

crni bombarder
28-02-2012, 14:00
Ma cim je Slavo Kukic morao na SDP televiziji gostovati iz mostarskog studija i izraziti sucut sa Lagumdijogluom, odnosno nezadovoljstvo sto Milanovic ide na sastancenje sa Hrvatskim Narodnim Saborom, sve je jasno.

Lagumdzijino ponasanje govori sve, a oni kretenski izgovori tipa "pa zasto bi se gospodin Lagumdzija sastao sa Milanovicem kad u njegovoj pratnji nije bilo ministrice vanjskih poslova Hrvatske" daju dodatnu notu nezadovoljstvu velikobosnjackih snaga ovom posjetom.

Nedostaje njima Mesic... mozda je i ponasanje Indexa na tom tragu, ne zaboravite da su oni skupa sa Mesicem u tom svrzinom kolu, oni ljiljani i drukanje za bosnjacke interese. Mozda Soros vise ne finansira Babica, nego neki Mesicevi ahbabi.

mardar
28-02-2012, 14:01
Hvalospijevi Milanoviću su žurno krenuli iz prvog pera Posušja .Nije se dugo čekalo :):)

Lijeva Vlada RH pokazuje znatniji državnički gen nego ga je imala HDZ-ova vlada. Kako ona Sanaderova koja je prešutno odobravala majorizaciju nad Hrvatima u BIH, taleći se sa Pavićom, Kutlom i Lagumdžijin medijima u BIH, tako i ona Kosoričina koja je čak pohvaljena za doprinos gašenja hrvatskog bunta u BIH.(googlaj Njonjo Jandroković i wikileaks)

I odmah u startu Zriki lagucka po malo.Isti milanovioć je otvoreno podržao i Lagumdžiju i Komšića ali to Zriki namjerno zaboravlja.Da ne govorimo što si sve u Saboru činili da smanje prava BiH Hrvata.

Najsmješnija je ova izjava :

Milanović je Hrvatima u BIH pokazao nešto jako bitno - Ne mora desna vlada u RH biti državnička niti lijeva mora biti nužno impotentna i izdajnička. Štoviše pokazuje se upravo suprotno. Lijeva Vlada RH ima mlađe kadrove, nema hipoteku prošlosti i ima više državničke svijesti nego HDZ-ova vlada. Nove generacije stasale su u Hrvatskoj. Državu sada vodi generacija Novog Vala odrasla na Azri Ekatarini i Šarlo Akrobati a ne isluženi komunistički kadrovi bivšeg sustava.

A jebate Novog vala valjda mladi Linić ,Čaćić,Vesna Pusić odrasli na Šarlo Akrobati :):):)

Inkvizitor
28-02-2012, 14:03
hrvatski državotvorci odrasli na beogradskoj glazbenoj sceni..aj aj aj..

zriki nije sastavio oko liske..

crni bombarder
28-02-2012, 14:04
Cacic i Vesna Pusic su od strane Milanovica shvaceni kao nuzno zlo, i vjeruj da bi ih se on najradije rijesio ali nema vlade bez njih.

To eto slucajno znam.

Ne glorificiram Milanovica, ja tom covjeku ne vjerujem puno, cim je on SDP-ovac to ne moze valjati :D ali da je i on takav bolji od danasnjeg nakaradnog HDZ-a u Hrvatskoj (stranka koja je koalirala sa Pupovecm i Stanimirovicem, ej, sta dalje govoriti) bogami jeste.

Na zalost HDZ kao stranke koja je nekada davno nesto znacila, bar na domoljubnom planu.

Graničar Jozo
28-02-2012, 14:11
ja već neko vrijeme pokušavam doći do odgovora na pitanje u čemu je tajna odnosa SDP - HNS.

ne vjerujem da je HNS neka moćna stranka, a posebno ne jer je opterećena korupcijskim aferama, samo se to ne zna kao što se zna za HDZ.

Znam nekoliko članova HNS-a koji ne vole Vesnu, već je u biti preziru.

sagitarius
28-02-2012, 14:13
Žalosno je što tom Lagumdžiji nema tko iz R Hrvatske od političara da kaže kako se on najizravnije miješa u politiku Hrvatske preko dijela naroda te zemlje koji živi u BiH...
A što se tiće njegove nemuslimanske glasačke baze sporno je i tih 5 % procenata, ima tu dakako i srba, ali i hrvata koji su BiH orjunaši i ljubitelji djela i lika J.B.Tita kao npr. Ž.Komšić koji još uvijek javno jugonostalgičari držeći Titovu sliku u svom kabinetu i njemu slični uglavnom sa sobom ne raščišćeni ljudi i dajdžići, koji su napravili dosta štete, ali to je sad druga tema...
Lagumdžija zna da ljudi koji su tako lako izdali svoje, još lakše će izdati njegovo i te ljude beskrupulozno iskorištava i odbacuje prije nego li mu naude - Slavo Kukić npr.
Taj Lagumdžija sa "hilom i arogancijom" se odnosi prema svemu što je hrvatsko, pa tako i prema Milanoviću ili Josipoviću ili bilo kome s te strane, čak je ne bitna i politička opcija kojoj taj netko pripada....
On će na HTV dnevniku pričati koještarije i tražiti razumijevanje od Hrvata Hrvatske za njegove bajke protivu Hrvata BiH....
Pomalo me to podsjeća na onaj vic koji kaže da je drskost kad se pred nečijim vratima obavi velika nužda, a onda se pozvoni i zatraži wc papir...
Milanović, kolega iz internacionale lijevih partija dolazi Lagumdžiji sa tekstom napisane isprike u lijevom džepu, jer ono što je Josipoviću Tadić, Milanoviću je Lagumdžija i ne treba se iznenaditi srdačnim poljupcima i sijelima uz domaći himber...

Inkvizitor
28-02-2012, 14:19
Cacic i Vesna Pusic su od strane Milanovica shvaceni kao nuzno zlo, i vjeruj da bi ih se on najradije rijesio ali nema vlade bez njih.

To eto slucajno znam.

Ne glorificiram Milanovica, ja tom covjeku ne vjerujem puno, cim je on SDP-ovac to ne moze valjati :D ali da je i on takav bolji od danasnjeg nakaradnog HDZ-a u Hrvatskoj (stranka koja je koalirala sa Pupovecm i Stanimirovicem, ej, sta dalje govoriti) bogami jeste.

Na zalost HDZ kao stranke koja je nekada davno nesto znacila, bar na domoljubnom planu.

Zašto su ulazili u koaliciju s njima. Mislim da su ovaj put mogli ladno pobjedit HDZ i bez njih..mogli su sa laburistima..mogli su bilo šta nego samo s njima..

HDZ je kao stranka propao načisto skroz..onaj kleptoman ju je uništio do temelja.

pa pogledaj ti te kadrove koji se nameću..

ka ta stro fa

caporegime
28-02-2012, 14:28
ajte ljudi, pa kad jedna gmizavac i genetski lizač srpske guzice u milanoviću vidi državotvorstvo onda je to ništ adrugo nego nastavak započete suradnje koja je doduše zapela u startu totalnim neuspjehom Mi sami liste, sastavljene u pusić-milanović kuhinji, a sad se pokušava dignuti na novu razinu.
milanović će malo lupetati uopćene stvari, neće se vidljivo ljubakat s lagumdžijom a zrikavi pušikurac će pisati hvalospjeve kojima će pokušati uvjeriti barem dio naroda hercegbosne kako je upravo lijeva vlada ona prava vlada koja će eto pomoći hrvatima (zamisli koji su to kriteriji, samim time što neće otvoreno poput mesića popljuvati hrvate i što se neće javno zažvaliti s lagumdžijom odmah postaje ostvaritelj interesa bih hrvata) a kak oje on i njegova šizofrena bratija upravo ona snaga koja je na liniji tog novog doba.
kako sam zrikavac dolazi iz partijskog jugoslavenskog okruženja za njega moderni svijet i počinje s ekatarinom i azrom,i završava pred nogama mile dodika.
ako je hrabrost i promjenu političkog kursa povezao s azrom i zokijem koji je za razliku od freda imao više sreće pa ga nisu čupšali iz podruma nego je imao taj luksuz 91' godine naći činovnički posao gdje je hrabro šiljio olovke i kopirao papire, u pauzama dostave kave, isluškujući vijesti s ratišta i uvijek spremnom ćaćinom partijskom knjižicom i životopisom za slučaj da jna ipak uspije ući u zagreb.

sve je ovo lakrdija u kojoj sudjeluju bezlični političar uhljeb i do srži iskompleksirani jazavac koji tu farsu opisuje kao veliko vrijeme za hrvate ih bih (a sam je hrvat po zadatku) u nadi da će sam nešto ušićarit od slave i značaja.

mardar
28-02-2012, 14:28
hrvatski državotvorci odrasli na beogradskoj glazbenoj sceni..aj aj aj..

zriki nije sastavio oko liske..

Pa Inkvi ovo mene uveseljava :):)

Čak sam mu tamo komentar koji ostavio, bez ikakove uvrede, replicirao mi je dva puta i na kraju kada sam upitao je su li te "nove nade" Slavko Linić,Vesna Pusić i Čaćić sve je uredno pobrisao.Pa to je smješno koliko je spreman braniti stav.

Ma Inkvi ovo ti je "nova avagarda" novih ljevičara .Pa je li se to poistovjećuje sa ljevičarima Latinske Amerike o čemu mi pričamo :):):)

Inkvizitor
28-02-2012, 14:32
Pa Inkvi ovo mene uveseljava :):)

Čak sam mu tamo komentar koji ostavio, bez ikakove uvrede, replicirao mi je dva puta i na kraju kada sam upitao je su li te "nove nade" Slavko Linić,Vesna Pusić i Čaćić sve je uredno pobrisao.Pa to je smješno koliko je spreman braniti stav.

Ma Inkvi ovo ti je "nova avagarda" novih ljevičara .Pa je li se to poistovjećuje sa ljevičarima Latinske Amerike o čemu mi pričamo :):):)

a što ideš tamo kad znaš da će te brisat.

imaš ovdje svoje mjesto za izrazit sve što misliš.

capo..ovo nije loše što se desilo pa makar bilo poza i šminka, makar od Zokija koji sigurno nije ratoborni Hrvat..

neće se ništa značajno dogodit ali neka i toga..ne škodi.

caporegime
28-02-2012, 14:36
nisam ja rekao da ne valja ali zar ću u tome gledat neku veliku stvar kad nije.
kad prođu još dvije godine a ništa se ne dogodi šta ćemo onda.
opet slušati lupetanja poluinteligentnih sujetnjaka koji su sebi dodijeli eksluzivno pravo određivanja i tumačenja onoga u što bi hrvati u bih trebali gledati u kao u sveto pismo?

Inkvizitor
28-02-2012, 14:37
nisam ja rekao da ne valja ali zar ću u tome gledat neku veliku stvar kad nije.
kad prođu još dvije godine a ništa se ne dogodi šta ćemo onda.
opet slušati lupetanja poluinteligentnih sujetnjaka koji su sebi dodijeli eksluzivno pravo određivanja i tumačenja onoga u što bi hrvati u bih trebali gledati u kao u sveto pismo?

a nemoš mu zabranit da piše..

caporegime
28-02-2012, 14:42
ni džukeli ne moš zabranit da laje ali ni mene nitko ne može prisiliti da u tom lavežu vidim umjetnički izričaj

mardar
28-02-2012, 14:46
a nemoš mu zabranit da piše..

Inkvi pa on meni uopće ne smeta ali valjda smijem izreći svoj sud o onome što piše.Posebice kada piše ono što nije istina o tome se radi.A sad da postoji neka mržnja ma što me briga ja se samo dobro zabavljam :):):)

caporegime
29-02-2012, 16:13
i? jeli se šta konkretno uradilo? dogovorilo?
ili je par fraza i općenitih kurtoaznih priča potaknulo pravu erupciju oduševljenja.

ko je čitao maxmagnusa sjetiće se kako su ljudi u čudotvornom jezeru vremenom vidjeli sve veća i veća čuda za sve manje i manje stvari.

crni bombarder
29-02-2012, 16:48
A sta vi konkretno ocekujete? da ce Milanovic lupiti o stol i reci "Treci ili rat!" ? :D

Sta ce Milanovic, on moze pomoci finansijski, institucije Hrvata u BiH, bolnice, sveucilista i tako to, ali od njega ocekivati nekakvu konkretnu pomoc, malo je naivno.

Ujkan
29-02-2012, 16:54
i? jeli se šta konkretno uradilo? dogovorilo?
ili je par fraza i općenitih kurtoaznih priča potaknulo pravu erupciju oduševljenja.
Čeka se "jaca kosor" da se nešto konkretno uradi i dogovori.

caporegime
29-02-2012, 18:33
Čeka se "jaca kosor" da se nešto konkretno uradi i dogovori.

:rofl:rofl ti si definitivno inspiracija za otvaranje teme "najgluplji odgovori i komentari" na opuštenijem dijelu foruma.

A sta vi konkretno ocekujete? da ce Milanovic lupiti o stol i reci "Treci ili rat!" ?

ja ne očekujem apsolutno ništa od njega ali neki krugovi među hrvatima (uvjetno rečeno) u bih su već krenuli u hvalospojeve zbog otprilike istog onog zbog čega je hdz od istih dobivao pokude.
odnosno konkretno ničega.

Ujkan
29-02-2012, 19:08
:rofl:rofl ti si definitivno inspiracija za otvaranje teme "najgluplji odgovori i komentari" na opuštenijem dijelu foruma.
Volim te "podbost" kad znam da si HDZ-ovac :D

ljuta trava
29-02-2012, 21:31
Ujkan naprosto obožava Vesnu Pusić.

caporegime
01-03-2012, 10:09
ako ti je procjena na kladionici jednaka kao ova politička procjena mene onda si često bez love, jel tako?
ne mora se biti hdz-ovac samim time ako upozoravaš na dosljednost, zar ne?

Mrav
01-03-2012, 11:30
lagumdžija je napravio veliku grešku jer je rekao da je milanović nacionalista. dovoljno je da milanoviću pogledaš u oči i jasno ti je da s tim tipom nema zajebancije. taj ne zaboravlja i teško prašta. milanović nam u bosni i hercegovini može puno pomoć. ali trebamo znat s njim, jer on prima stvari vrlo osobno.

caporegime
01-03-2012, 12:05
misliš da bi milanović uslijed sujete i uvrijeđenosti na osobnoj bazi mogao iz inata pomagati hrvate i bih na višoj razini odnosa?
nije loša posljedica ali sve što potječe iz sujete ili inata je na krhkim nogama.
znači pametan čovjek bi ga malo zagotivio i odmah ga ima na svojoj strani.

Mrav
01-03-2012, 12:37
sjećaš se kad su bošnje počeli pričat protiv josipovića? odmah je sjeo u avion i otišao je u posjet parlamentu takozvane republike srpske.
josipović je kao i milanović. mislim da će nam amaterska retorika bošnjačkih političara čak i pomoći u zbližavanju s ovom hrvatskom vladom.
naš pozicija u eu će nam duvat u leđa. sad se može više učinit. kažu rumuni, ko vas jebe, blokiramo, nemojte nam dirat naše vlahe u srbiji.

Inkvizitor
01-03-2012, 12:52
Rumunji su Rumunji a Hrvati su Hrvati.

Uostalom nisu li Josipović, Pusić i ta ekipa potpisala i stalno ponavljaju kako se Hrvatska obvezalada nema namjeru kočiti susjede, ucjenjivat susjede, na konto svog članstva u EU.

Mrav
01-03-2012, 13:23
pa i neće ih kočit ako bude sve u redu. slovo na papiru i nepovoljnija pozicija. eno slovenci su blokirali, grci blokiraju, itd.
ovi ljudi nisu mesić niti se hrvatska ura okreće unazad.
prije nekoliko mjeseci sam govorio da ne treba od sdp-a ništa očekivat. ali danas mislim da im se mora i uputit lijepa riječ da nam pomognu. kad god neki bošnjo kaže da josipović ili milanović ne valja, onda o tome treba pisat i ić žugat u zagreb. ne može se uvijek ista kukulele mantra o komunistima i neoliberalistima mantrat.

Ujkan
01-03-2012, 13:35
Ujkan naprosto obožava Vesnu Pusić.
vesna,jaca kosor,zoki,šeks...itd sve je to ista ekipa i ista politika.