PDA

Pogledaj Full Version : Izborna kuhinja u BiH-Bošnjačke igre

caporegime
24-02-2012, 12:02
Bošnjaci se preusmjeravaju da glasuju za Mostar i Srebrenicu

Jednako kako su hrvatske stranke načelno započele razgovore oko zajedničkog nastupa na predstojećim općinskim izborima u Bosni i Hercegovini, tako su i bošnjačke otišle još korak dalje u dogovoru o zajedničkim kandidatima, koaliranju, preregistriranju birača iz pojedinih sredina te ponavljanju federalnog koncepta vlasti koji bi isključio većinsku hrvatsku političku volju čak i u sredinama gdje je ovaj narod u većini.

Privatni Hrvati

Prema informacijama iz krugova bliskih nekolicini bošnjačkih stranaka među kojima su SDA i SDP, načelno je zamišljeno da se ovaj koncept primijeni u Mostaru i dijelu hercegovačkih općina, sredinama u središnjoj Bosni ali i Srebrenici. Po navodima naših sugovornika posve je jasno da će se izbori u Srebrenici i Mostaru odvijati po novim propisima koje po sadašnjem odnosu snaga ne odgovara bošnjačkoj strani. Zbog toga su osigurana financijska sredstva iz federalnih i pojedinih županijskih fondova kako bi se stimuliralo povećano zanimanje za prijavu u Mostaru, odnosno Srebrenici. Po podacima o izdavanju osobnih iskaznica na području grada Mostara, iako neznatno osjetno, više se osobnih iskaznica u postotku izdaje u uvjetno rečeno većinskom bošnjačkom dijelu grada nego hrvatskom iako je broj stanovnika na zapadnoj strani u odnosu na istočnu obalu Neretve značajno veći. Procjenjuje se da se čak radi o 30 posto više stanovnika, a da se istodobno veći broj osoba prijavljuje u većinskom bošnjačkom dijelu. Stimulacije se usmjeravaju fondovima za povratak, obnovu i zapošljavanje.

Status žrtve

Jednako je stanje u Srebrenici. Naime, u Srebrenici na ovim izborima neće vrijediti pravila koja su bila na snazi 2008. godine kada su praktično svi Srebreničani neovisno o tome gdje trenutačno žive mogli glasovati za tamošnje općinsko vijeće i načelnika općine a sve to pravdalo se genocidom koji je počinjen za vrijeme rata u ovoj općini.

Zbog toga su Bošnjaci na posljednjim izborima dobili načelnika općine i većinu u vijeću što ne odgovara sadašnjem brojeu prijavljenih. Ista je situacija u Mostaru gdje bošnjačke stranke imaju ili biraju više vijećnika nego hrvatske samo zahvaljujući naknadnim odredbama mostarskog Statuta koje je nedavno i formalno poništio Ustavni sud Bosne i Hercegovine.

zaba1111
24-02-2012, 12:20
Ne vjerujem da će od ovoga nešto značajno biti jer ipak nisu ljudi tako podložni utjecaju politike, pogotovo ako treba nešto konkretno napraviti, odjaviti prebivalište i prijaviti se na drugo mjesto je i fizički napor, košta, a i donosi dosta poteškoća, tako da sumnjam da će od ovoga nešto bii.

Inkvizitor
24-02-2012, 12:22
pokušat če sve bez sumnje a koliko će uspjeti to je pitanje.

sagitarius
24-02-2012, 12:50
Nipošto ne treba podcjenjivati manipulatorsku politiku bošnjačkog rukovodstva, koje je izbornim inženjeringom Hrvatima u BiH u dva navrata izabralo člana Predsjedništva iz "reda hrvatskog naroda".
Ovo ukoliko je točno i potvrdi se, dakle, da se ponovo izbornim inženjeringom pokušava steći dominacija - ponovno uradi majoriziranje, u spomenutim općinama, Mostar i Srebrenica, zadaća Hrvatskog čelništva je da zatraži i kaznenu odgovornost za organizatore i počinioce, ali i da o ponovnom pokušaju bošnjačke izborne farse obavijeste predstavnike MZ u BiH kako bi se konačno stekla prava slika o prljavoj bošnjačkoj politici sile, večine za unitarnu BiH, a koja se vodi protivu Hrvata u BiH kao konstitutivnog naroda, kojeg se želi dekonstituirati, a potom istisnuti iz političkog realiteta u BiH.
Ovo je još jedan poziv na monolitnost i jedinstvo Hrvatskog puka i nikakvo parceliziranje i lokalni sitni interesi ne bi smjeli ovoga puta da izdijele Hrvate u BiH, jer ove stvari su od najvišeg nacionalnog značaja...
Stoga puna pažnja ovim stvarima....

caporegime
24-02-2012, 13:27
onda treba i napravit iakciju među hrvatima osobito u čistim područjima zapadne hercegovone da dio ljudi prijavljuje prebivalište u miješanim sredinama i time donese prevagu.
da su nam političari kako valja, onda bi u suradnji sa bogatijim ljudima organizirali i financiranje promjenjivanja prebivališta.
al em su političari za kurac a sumnjam i da kod ovih koji imaju postoji osjećaj za opće dobro

Mrav
24-02-2012, 13:38
o ovoj temi sam jučer čitao komentar na jednom portalu,
http://www.poskok.info/index.php?option=com_content&view=article&id=33268:fiiktivni-nomadi&catid=164:tvrtko-milovi&Itemid=426
vidjet ćemo.

sagitarius
24-02-2012, 14:13
Ma ne Capo, u "revanširanju" Hrvati nemaju velikih šansi... Radi se o tome da treba shvatiti da su Bošnjaci brojniji narod, ali konstitutivan isto kao i Hrvati, s tim što upravo zahvaljujući brojnosti koriste dio svog izbornog tijela da glasuje kao "hrvatski" glasači i onda ti biraju koga hoće od Predsjednika države do šefa mjesne zajednice...
Ovu stvar treba dokumentirati i onda dokazati da su cijelo ovo vrijeme cirkusali sa Hrvatima, koji su inače glumeći pluralizam u BiH i višestranačje, gubili na objedinjenosti svog glasačkog tijela i zapravo bili fenomenalno lagan plijen za nasamariti što se i događalo i što se koristilo.
Tek unazad od one farse sa Slavom Kukićem MZ je obratila pažnju na SDP-ov bezobrazluk i Lagumdžijine petljavine i pritisnula Bošnjačke stranke da se prekinu zevzečiti sa Hrvatima.
Ovo sa izbornim inžinjeringom u Mostaru, samo kad bi se dokumentiralo i prezentiralo na par mjesta u Europi, sa malo jačom diplomacijskom aktivnošću, ma nema, prva stvar bi bila promjena Federalne vlasti i vračanje Hrvatima svih otetih im pozicija i mjesta u toj vlasti, a majorizacija bi postala daleka prošlost.
Činjenica je da ovo treba shvatiti jako ozbiljno i odreagirati kako sam rekao rezanjem u korijenu novog bošnjačkog pokušaja izbornog inžinjeringa...

NorthStand
24-02-2012, 16:47
trebate vi ko Srbi na kosovu napravit barikade, iskrcat šljunak udari tablu HRHB, pa neka muftije i zelembaći zovu amere u intervenciju. smradovi jedni pokvareni, šta oni sebi umišljaju da će krojit sudbinu jednog ravnopravnog naroda. stvarno bi trebalo ovako ko Srbi, osnovat paralelne institucije sipat šljunak na punktove gdje će se napravit granica i da vidimo onda kako će nas ovi iz MZ ignorirat, i dal će onda dozvoljavat ovu velikobošnjačku histeriju koja radi o glavi svakog poštenog hrvata u BiH. jer očito je da politika neće ništa riješit, dok se stvari ne radikaliziraju!

Uroš
24-02-2012, 19:25
Bošnjaci će na kraju dobiti svoju nacionalnu državu, to je neminovno, i treba da je dobiju na kraju krajeva. Šiptari praktično imaju 2 države na Balkanu, Makedonci i Crnogorci kao dve veštačke nacije isto imaju svoje, red je i da Bošnjaci omeđe svoj nacionalni prostor. Konačno su se iskristalisali kao nacija a rat 1990ih im je bilo formativno nacionalno iskustvo.

Što se tiče teritorijalnog opsega, ovo je neko moje viđenje... Pucali su na celu BiH kao nacionalnu bošnjačku državu, ali mislim da zadnjih godina kod njih teče proces psihološkog opraštanja od teritorije Srpske, iako javno to neće priznati. Slično iskustvo imamo mi Srbi s Kosovom, tako da mogu povući neke paralele... Realno, mogu uz određeno slaganje kockica pretvoriti FBiH u nešto što će kasnije izrasti u nacionalnu bošnjačku državu: uostalom, čine i 3/4 stanovništva Federacije, sasvim komotna demografska situacija. U Americi će skoro sam siguran imati podršku kad za to dođe vreme, ostaje da pridobiju Evropljane i, najvažnije, da politički slome Hrvate. Ako ne uspeju da prigrabe celu Federaciju za sebe tj. potpuno marginalizuju Hrvate, FBIH će i suštinski postati federacija 2 federalne jedinice (hrvatski entitet) što je samo korak do definitivnog raspada, koji je neminovan. Hrvatski delovi će na kraju otići Hrvatskoj, ostatak postati nacionalna država Bošnjaka - s tim što bi izlaznu kartu Hrvati platili predajom određenih delova (Kupres, Glamoč i Drvar) kako bi se napravio teritorijalni kontinuitet Bihaćkog dela i nacionalnog središta u trouglu Sarajevo-Tuzla-Zenica. Ostalo bi i pitanje Mostara, tu ne znam kako bi se stvari razrešile...

sagitarius
24-02-2012, 19:32
Da. Uvijek imaš dva načina da u BiH riješiš neku stvar od kojih je uvijek jedna - ratom, međutim ovo sa izigravanjem predstojećih općinskih izbora i izbornim inžinjeringom nije stvar radi koje bih "obilježio granice", što je inaće zasebna tema glede teritorija hrvatske teritorijalne jedinice, nego bih na što bolji način nastojao pokazati što rade Bošnjaci, odnosno njihovo čelništvo i kojim se sve prljavim sredstvima služe u nastojanju da istisnu Hrvate danas u Mostaru sutra u Grudama ili Širokom ili Ljubuškom, kao juče u Travniku, Jajcu, Sarajevu ili Bugojnu.
Jer oni to rade...
Radi toga ovo je baš stvar na kojoj bih inzistirao da se utvrdi, dokumentira i onda zaista uz najveću moguću diplomacijsku aktivnost predoći MZ, koja će morati na to odreagirati...
Samo na taj način mislim da se stvari u BiH mogu mijenjati i popravljati, jer nesumnjivo je da iz bošnjačke tvornice laži - SDP-u svakodnevno izlaze gebelsovske tvorevine koje se nekad jednom neće moći riješiti, stoga je najbolji način da ih se sada "provali" i obavijesti svijet o tome što rade i koji su im ciljevi.
Treba stati u kraj tom osionom bezobrazluku i odmah odreagirati.
Da li će hrvatsko političko čelništvo sa svoje strane doći do za njih lako provjerljive informacije i odreagirati kako treba, ne znam, no, stoga treba govoriti da stvar dođe do njih, ako se već sami nisu sjetili...

NorthStand
26-02-2012, 17:24
Ma meni je najsmiješnije za gledat ove naše jugoslavene kako pričaju o agresiji Tuđmana, a zapravo uživaju u tome da naš narod bude jeban i u glavu i guzu od strane naroda koji do jučer praktiči nije ni postojao. Narod koji je kroz svoju povijest mijenjao svijetonazore, ko što ja mjenjam svoje gaće. Presmiješno, a ovi naši jugoidi upravo tom narodu drže ljestve, i cijelo vrijeme rade na razaranju hrvatskog naroda u BiH. A onda ide i red naših izdajnika, tobože nacionalnih ljudi, koji svesrdno idu na Bošnjački mlin. I tako u krug, svake godine repriza. Ko izbori u HR, Mesića zamjeni Josipović, neš ti promjene.

NorthStand
26-02-2012, 17:32
Bošnjaci će na kraju dobiti svoju nacionalnu državu, to je neminovno, i treba da je dobiju na kraju krajeva. Šiptari praktično imaju 2 države na Balkanu, Makedonci i Crnogorci kao dve veštačke nacije isto imaju svoje, red je i da Bošnjaci omeđe svoj nacionalni prostor. Konačno su se iskristalisali kao nacija a rat 1990ih im je bilo formativno nacionalno iskustvo.

Što se tiče teritorijalnog opsega, ovo je neko moje viđenje... Pucali su na celu BiH kao nacionalnu bošnjačku državu, ali mislim da zadnjih godina kod njih teče proces psihološkog opraštanja od teritorije Srpske, iako javno to neće priznati. Slično iskustvo imamo mi Srbi s Kosovom, tako da mogu povući neke paralele... Realno, mogu uz određeno slaganje kockica pretvoriti FBiH u nešto što će kasnije izrasti u nacionalnu bošnjačku državu: uostalom, čine i 3/4 stanovništva Federacije, sasvim komotna demografska situacija. U Americi će skoro sam siguran imati podršku kad za to dođe vreme, ostaje da pridobiju Evropljane i, najvažnije, da politički slome Hrvate. Ako ne uspeju da prigrabe celu Federaciju za sebe tj. potpuno marginalizuju Hrvate, FBIH će i suštinski postati federacija 2 federalne jedinice (hrvatski entitet) što je samo korak do definitivnog raspada, koji je neminovan. Hrvatski delovi će na kraju otići Hrvatskoj, ostatak postati nacionalna država Bošnjaka - s tim što bi izlaznu kartu Hrvati platili predajom određenih delova (Kupres, Glamoč i Drvar) kako bi se napravio teritorijalni kontinuitet Bihaćkog dela i nacionalnog središta u trouglu Sarajevo-Tuzla-Zenica. Ostalo bi i pitanje Mostara, tu ne znam kako bi se stvari razrešile...

To možeš zaboravit, volio bi vidjet tog mudonju koji bi na to pristao, Bošnjaci su sad u euforiji jer su novonastala nacija. Problem je što se njih nije sredilo onda kad su udarili na naše, trebalo je poslat vojsku iz HR, odredit granicu tipa RS i problem riješen za svagda. A ne da sad slušam o agresiji na BiH, od strane idiota koji se mole bogu da Hrvati BiH nestanu. Od onih koji tobože jako zabrinuti za njihov položaj, pa nijednom riječju ne kritiziraju Komšića Lagumdžije i njima slične fundamentaliste iz sarajeva. Ako dođe do raspada BiH, zasigurno da to neće bit mirnim putem, i Hrvati će se itekako morat namirit teritorijem kojim su se trebali namirit već u ovom minulom ratu. Samo se bojim, da nam opet neki ne bi nasjeli na manipulacije i prijetnje MZajednice kao što je Tuđman nasjeo, pa je pitanja hrvata u BiH ostalo neriješeno i krajnje nepovoljno po hrvate. Dok ste vi Srbi, definitivno najviše profitirali tim ratom, i dobili državu u državi. Al mišljenja sam da će se prije dogodit da će obadva entiteta uz pritisak MZ, nestat nego da će se BiH raspast. A i to je po meni, ipak puno bolje riješenje nego da se ponovo vodi sukob u kojem neće biti pobjednika.