PDA

Pogledaj Full Version : Article: Srbi nikad nisu bili konstitutivni narod u Hrvatskoj

admin
24-02-2011, 09:14
You can view the page at http://hrhb.info/content.php?r=54-Srbi-nikad-nisu-bili-konstitutivni-narod-u-Hrvatskoj

Graničar Jozo
24-02-2011, 09:37
Odličan tekst! :cool:

Ilirk@
24-02-2011, 11:22
despot je izuzetan politički kolumnist. prije par dana čitam raspravu na jednom forumu i teza o tome kako su srbi nekad bili konstitutivni narod u hrvatskoj, provlačila se i pored pametnijih i načitanijih forumaša, bez ikakve reakcije na nju.
treba, izgleda, svako malo pisati činjenice i istinu o tzv. srpskoj "konstitutivnosti" koja nikad nije postojala, kako bi barem nadolazeće generacije upile tu činjenicu, kad već starci nemaju pojma.

zaba1111
24-02-2011, 16:39
nacionalna država hrvatskog naroda, država srpskog naroda u Hrvatskoj i država narodnosti koje u njoj žive“.

Ne znam što točno podrazumjeva konstituinvost, ali u ovome ja ne vidim razliku između Hrvata i Srba. Ako još uzmemo da je službeni jezik u HR bio hrvatski ili srpski, onda meni to sve izgleda kao čuvena konstitutivnost na cijelom teritoriju.

Ilirk@
25-02-2011, 12:31
to je samo tvoj wishfull thinking. malo jači stručnjaci su to davno rastumačili. to da je srpski jezik bio odvojen od nacionalnog hrvatskog samo sa ILI veznikom, to nisam nikad čula. na nivu cijele juge ta dva jezika su bila službena i koristila su se i u makedoniji i sloveniji kao službeni, ali slovenci su imali svoj nacionalni jezik slovenski kao službeni, kao i hrvati hrvatski.
u službenim kontaktima, slovenci su MORALI koristiti jedan od ta dva jezika, a hrvati su slobodno koristili hrvatski kao službeni.
mogao se koristiti i srbski, ali nije bio službeni u hrvatskoj, inače bi i udžbenici bilo dvojezični i na dva pisma kao u bih.

Graničar Jozo
28-02-2011, 09:54
Ne pomagajte braćo, izgibosmo..

http://hrsvijet.net/index.php?option=com_content&view=article&id=11908:srbin-uzelac-srbijanskom-ministru-srekoviu-qne-pomagajte-brao-izgibosmoq-&catid=1:politika&Itemid=9

Jadni, sve ih netko dira.