PDA

Pogledaj Full Version : Povratak doktora

Inkvizitor
19-02-2012, 10:55
Je li tko čitao intervju Ivića Pašalića u Večernjaku.

http://www.vecernji.hr/vijesti/pasalic-se-vraca-u-pravom-hdz-u-spreman-sam-biti-portir-clanak-378314

što mislite hoće li se vratiti u HDZ i bi li to bilo dobro za stranku i uopće u politički život.

To bi npr bio dobar test jesu li Hrvati još uvijek pokusni kunići EPH tiskovina ili su napravili korak naprijed, tako mali za njih a velik za Hrvatsku?

mardar
19-02-2012, 11:56
Čitao je neko čitao.:):)

NorthStand
19-02-2012, 22:26
HDZ je propala stranka, a žalosno je da se propali političar kalibra Pašalića uopće može spominjat ko potencijalni kandidat za predsjednika HDZ-a.

Imaju 200.000 članova, i dozvolit će pojedincima da presude tko će bit predsjednik stranka, neki bi najrađe ponovo diktaturu uveli i Titu ili Pavelića oživjeli.

Inkvizitor
19-02-2012, 22:30
HDZ je propala stranka, a žalosno je da se propali političar kalibra Pašalića uopće može spominjat ko potencijalni kandidat za predsjednika HDZ-a.

Imaju 200.000 članova, i dozvolit će pojedincima da presude tko će bit predsjednik stranka, neki bi najrađe ponovo diktaturu uveli i Titu ili Pavelića oživjeli.

Pašalić je bio jedini političar koji je mogao stati na crtu newudbi..zato su i uprli sve da ga pretvore u "propalog političara"

je propao je istina, i teško da se vrati, ipak djeluje među mediokritetskim narodom koji vjeruje i svojim najvećim neprijateljima.

NorthStand
19-02-2012, 23:48
Ma ja sam bio za njega, kad je bio u duelu protiv Sanadera, jer je on bio protuđmanovski orijentiran za razlikog od ovog debila koji je uništio zemlju. Al danas mi nema nikakvog smisla njegovo angažiranje, pogotovo zato što je medijski toliko izblaćen da nema nikakve šanse da uspije osvojit vlast. I da postane predsjednik HDZ-a, trebao bi mu čarobni štapić da skine ljagu koju su godinama na njegova leđa natovarili razni medijski i ostali dušebriznici.

Inkvizitor
20-02-2012, 09:49
meni je najfascinatnije kad tobož desničari i hrvatski rodoljubi kažu..pas mater i EPH-u, lažu, udbaški manipulatori, uvijek na vlasti, kreiraju narodu mišljenje a onda ladno napišu za Pašalića da je đubre i time potvrde da su manipulirani od strane istih onih koje pljuju kao manipulatore.

e to ja nikako ne mogu dokučit, u čemu je kvaka?

caporegime
20-02-2012, 10:51
treba reći i da pašalić jest bio figura koja se gurala u sve kombinacije i da je u svim kombinacijama i bio.
istina, ni blizu na način i u mjeri kako to nameću lijevi mediji i općenito konformistička sredina.
ali, činjenica je da kad je imao najveći utjecaj nije stvorio ništa.
ni medije, mi grupacije koje bi djelovale na isti način kao što djeluju mediji te određene grupacije i udruge povezane sa lijevom političkom scenom.
na kraju, nije uspio ni kao poduzetnik.
definitvno je imao taj peh što se na njega nsrala kompletna jugolijeva scena i nije mu dala disati.
dakle, vjerujem da bi sigurno od njega bilo neke koristi kad bi bio malo povučeniji ali ne vidim u njemu nikakvu snagu koja bi mogla okrenuti situaciju na našu korist.

Inkvizitor
20-02-2012, 10:58
Stavite se u njegov položaj, tko mu je davao podršku, tko je stao s njim u gard. Tko je pogurao ideju.

Jel se on sam mogao suprostaviti udbaškoj mašineriji stvaranoj 60 godina, punoj novca i svaka institucija ih je bila prepuna.

Unutar HDZ-e aje imao otvorene neprijatelje koji su više volili da HDz propadne nego da prosperira pod Pašalićem.

On se borio koliko je mogao. U drugoj polovini 90-tih nije bilo čovjeka napadanijeg od njega.

Bio je gromobran svima.

Imao je medije protiv sebe, vanjske čimbenike, unutrašnje neprijatelje u stranci, samo što mu potjernica kao na divljem zapadu nije visila na svakoj banderi.

Graničar Jozo
20-02-2012, 11:11
meni je najfascinatnije kad tobož desničari i hrvatski rodoljubi kažu..pas mater i EPH-u, lažu, udbaški manipulatori, uvijek na vlasti, kreiraju narodu mišljenje a onda ladno napišu za Pašalića da je đubre i time potvrde da su manipulirani od strane istih onih koje pljuju kao manipulatore.

e to ja nikako ne mogu dokučit, u čemu je kvaka?

pa sam si to jednom prilikom napisao.

pašalić nije kalibar političara za ovaj narod, ali zato sanader jest.

svakako pozdravljam povratak bivših HDZ-ovih dužnosnika u stranku. posebno onih koji su je vodili prije dolaska sanadera.

Inkvizitor
20-02-2012, 11:16
pa sam si to jednom prilikom napisao.

pašalić nije kalibar političara za ovaj narod, ali zato sanader jest.

svakako pozdravljam povratak bivših HDZ-ovih dužnosnika u stranku. posebno onih koji su je vodili prije dolaska sanadera.

I on je sam svjestan svoje pozicije, pa se ne gura i ne govori o velikom povratku, nego da može biti i portir, obični član.

meni je fascinantnija priča koja se vrti među uvjetno rečeno, desnom populacijom, ljevica me ne znaima jer znam da ga mrze, svjetonazorski i apriori..desnica me zanima...i to nakon svega, nakon Sanadera, nakon Mesića, Josipovića, da oni još vrte priču s kraja 90-tih i početka ovog stoljeća..

to je meni fenomen..sad zamisli da je desnica i desni mediji koji faktički ne postoje, ali hipotetski da su oni ocrnjivali jednog takvog ljevičarksog asa i da ljevičari kad razgovaraju o njemu navode kao argument šta su o njemu pisali desni mediji.

jel moš to zamislit..

jel razumiš..

velik dio desne scene i desnog tijela su obične igračke u rukama neojugoslavena, da ih ne nazivam pogrešno terminološki ljeviačrima..jer to su obični jugonacisti

Graničar Jozo
20-02-2012, 11:26
jel moš to zamislit..

jel razumiš..

mogu to razumit, iako ne znači da je točno.

kad imaš masovnu histeriju prema nekome onda se sam zapitaš, pa šta ja to ne razumijem, šta ja to ne vidim, a svi ostali vide? pa nije moguće da je cjelokupna javnost u krivu. uvuče se u tebe crv sumnje.

a onda dolazimo do kanaliziranja krivnje. nemoj zaboraviti da je tadašnja javnost (kasnije će se tek ustanoviti kako i šta su napravili EPH mediji) osuđivala cjelokupnu desnicu, pa je i takvoj desnici, na ovom misaonom valu kojeg sam prethodno opisao, dobro došao čovjek na kojeg će svaliti svu krivnju, jer su tada oluja i generali još uvijek bili tabu tema.

Jednima je bio žrtveno janje (desnici), a drugima je poslužio u razrađenoj strategiji vučjeg čopora kako je to opisao admiral lošo kad se preko pojedinca napada institucija, orgaizacija, pa čak i ideja.

Inkvizitor
20-02-2012, 11:34
mogu to razumit, iako ne znači da je točno.

kad imaš masovnu histeriju prema nekome onda se sam zapitaš, pa šta ja to ne razumijem, šta ja to ne vidim, a svi ostali vide? pa nije moguće da je cjelokupna javnost u krivu. uvuče se u tebe crv sumnje.

a onda dolazimo do kanaliziranja krivnje. nemoj zaboraviti da je tadašnja javnost (kasnije će se tek ustanoviti kako i šta su napravili EPH mediji) osuđivala cjelokupnu desnicu, pa je i takvoj desnici, na ovom misaonom valu kojeg sam prethodno opisao, dobro došao čovjek na kojeg će svaliti svu krivnju, jer su tada oluja i generali još uvijek bili tabu tema.

Jednima je bio žrtveno janje (desnici), a drugima je poslužio u razrađenoj strategiji vučjeg čopora kako je to opisao admiral lošo kad se preko pojedinca napada institucija, orgaizacija, pa čak i ideja.

Točno to..

caporegime
20-02-2012, 12:11
dobro, smatrate li vi da je pašalić nevin pa da bi zato trebao dobiti priliku aktivnije utjecati u kreiranju hdz-ove politike ili da je sposoban okrenuti stvar u našu korist?
sigurno da nije onoliki negativac kakvim su ga žigosali ali nije ni tolika sposobnost budući da s njim u bitnoj ulozi hdz nije napravio ništa vaninstitucionalno što bi bilo kao servis jedne politike a i na unutarstranačkim izborima je zapravo izgubio na način kojega su medijske hijene prije očekivale upravo od njega da je kadar izvest.

sagitarius
20-02-2012, 12:16
Pašalić je car, neka njega... :)

Graničar Jozo
20-02-2012, 12:16
ja mislim da nije tolika uloga na pašaliću kao pojedincu, već na gesti (ne znam kako bih to nazvao) ponovnog uključivanja u HDZ. ne znam koliko je pašalić dobar primjer i ostalima. jeli to dvosjekli mač, a s obzirom na sve izrečeno? dakle, s te strane je i dobro što on ulazi na mala vrata, pa šta bude. pretpostavljam da je percepcije koja je stvorena o njemu i sam svjestan, pa stoga i taj skromni povratak.

kako sam već rekao svakako je dobro što se stari članovi ponovno vraćaju u HDZ, a nadam se još pokojem bivšem članu.

Graničar Jozo
20-02-2012, 12:20
hrvatskoj očajno treba jedna demokršćanska opcija, kao zdrava protuteža ovim drugim. ne znam kako bih ih i nazvao, jer je to skup svega i svačega od udbaša, jugoslavena, liberala itd., a u čiju skupinu možemo i sam HDZ smjestiti ako se analiziraju godine nakon sanaderovog trijumfa.

pa s te strane i ponovni ulazak pašalića u HDZ ima i neki simboliku, samo se nadam da to nije dolazak na zabavu u 3 sata ujutro kad je svo piće popijeno, kako je uspoređen ulazak Hrvatske u EU.

caporegime
20-02-2012, 12:21
ja se ne nadam mesiću i manoliću haha ali ne bi imao ništa protiv da ih se već sutra učlani u posmrtno počasne članove.

Inkvizitor
20-02-2012, 12:28
dobro, smatrate li vi da je pašalić nevin pa da bi zato trebao dobiti priliku aktivnije utjecati u kreiranju hdz-ove politike ili da je sposoban okrenuti stvar u našu korist?
sigurno da nije onoliki negativac kakvim su ga žigosali ali nije ni tolika sposobnost budući da s njim u bitnoj ulozi hdz nije napravio ništa vaninstitucionalno što bi bilo kao servis jedne politike a i na unutarstranačkim izborima je zapravo izgubio na način kojega su medijske hijene prije očekivale upravo od njega da je kadar izvest.

očito da nije bio tako veliki kombinator i beskrupuloznjak.

zar , da, zar ne bi bilo logično da je on doveo gorile i pokrao Sanaderovce..On najpokvarenijin kombinator ikada...meštar svih hulja kako su ga predstavljali..njega na kraju ladno pokradu...

jel se to netko zapitao...pa kako to..tu nešto ne štima, il on nije kombinator ili šta je u pitanju..jesu li nas lagali? Naravno da nije.

preko njega su se obračunavali s Tuđmanom, kad je ovaj umro a i dok je bio živ...

Stoički je to podnio bez da se pomjerio za dlaku.

zato ga cijenim.

Svi ostali su podvili rep i lizuckali Sanaderu dlan. Ili Mesiću. Ili svom tom šljamu koji je unakazio ovu jadnu državu i narod koji nema samopoštovanja.

NorthStand
20-02-2012, 15:54
Ovo što je capo reko je ključno, ne vidim u njemu snagu za promjene, pogotovo kad je u pitanju država. U HDZ-u bi možda i napravio nešto reda, izbacio iz stranke ove komunjare i uhljebe koji je sada vode, al to bi bilo to. Čisto sumnjam da bi mogo osvojit glas, previše je medijski i javno kompromitiran. Treba nam neko novo sviježe političko lice, al kad je HDZ u pitanju toga nema, zato i kažem da su propala stranka. Njima u biti treba novi Franjo, samo ja takvog u njihovim redovima ne vidim, ne da ne vidim novog Franju, nego ne vidim nikoga niti malo nalik njemu. A bez takve jake ličnosti, i odlučne naravi HDZ neće uspjet osvojit vlast od crvenih bez obzira šta ovi zasrali u svome mandatu. Ne znam u cijeloj ovoj paleti kandidata u HDZ-u nekako mi najbolje zvuči taj KaraniMarko. A ni on nije baš osoba koja nije kompromitirana, al nekako mi je najbolji izbor u cijeloj paleti kandidata za predsjednika HDZ-a.

NorthStand
20-02-2012, 15:58
A što se tiče samog Pašalića, žao mi je što nije dobio unutarstranačke izbore protiv Smradanera. I smatram da je to bio prelomni trenutak, da moram reći glupi Glavaš nije stao na stranu Smrada vjerojatno bi po nekim pitanjima danas HR bila bolja zemlja. Jer da je uspio osvojit tada vlast u HDZ-u, vjerojatno bi dobio izbore ko i Sanader i oko nekih pitanja puno bolji stav zauzeo nego što je ovaj pacijent. Al šta je tu je, to mu je bila prelomnica po meni, kad je te unutarstranačke izbore izgubio tu mu je bio kraj.

sagitarius
20-02-2012, 19:43
hrvatskoj očajno treba jedna demokršćanska opcija, kao zdrava protuteža ovim drugim. ne znam kako bih ih i nazvao, jer je to skup svega i svačega od udbaša, jugoslavena, liberala itd., a u čiju skupinu možemo i sam HDZ smjestiti ako se analiziraju godine nakon sanaderovog trijumfa.

pa s te strane i ponovni ulazak pašalića u HDZ ima i neki simboliku, samo se nadam da to nije dolazak na zabavu u 3 sata ujutro kad je svo piće popijeno, kako je uspoređen ulazak Hrvatske u EU.

Ova ti valja...

Baader Meinhof
20-02-2012, 20:14
Da probam maksimalno pojednostavit- Pašalić i Valentić ili Jadranka Kosor i Milošević, što je od toga HDZ?

Meni se čini Valentić i Pašalić.

TheBronxBomber
20-02-2012, 21:09
Kako nitko ne spominje Kutlu? EPH protiv Hercegovce i Hercegovine; EPH predvodi kampanju protiv hrvatskog domoljublja i ognjistarstva s napadima na kamenjarce iz Hercegovine. EPH protiv Pasalica, najomrazenijeg "Hercegovca" koji i nije Hercegovac. A Kutle, koji jest Hercegovac, fino u dealu s Ninom Pavicem i drugima...

Takodjer zamolijevam da ako netko zna vise o ovim intrigama, neka napise stogod.

TheBronxBomber
20-02-2012, 21:12
Knjizevnik Ivan Aralica voli Pasalica. Pohvalno je pisao o njemu. Novinar Milan Ivkosic ne voli Pasalica; optuzio ga da se "vidja" cak i s Mesicem. Neki tvrde da je Josip Manolic doveo Ivica Pasalica u HDZ. Svasta se moglo procitati svih ovih godina...

TheBronxBomber
20-02-2012, 21:14
E, da :D Ivic Pasalic i Tonci Huljic su badzinaci.

Inkvizitor
20-02-2012, 21:29
Kako nitko ne spominje Kutlu? EPH protiv Hercegovce i Hercegovine; EPH predvodi kampanju protiv hrvatskog domoljublja i ognjistarstva s napadima na kamenjarce iz Hercegovine. EPH protiv Pasalica, najomrazenijeg "Hercegovca" koji i nije Hercegovac. A Kutle, koji jest Hercegovac, fino u dealu s Ninom Pavicem i drugima...

Takodjer zamolijevam da ako netko zna vise o ovim intrigama, neka napise stogod.

kako nije Kutle spominjan..pa tko je bio dežurni pedro prije pašalića

Komari
20-02-2012, 21:35
Doktoru bi bilo pametnije da uživa u penziji.

Naime u kadroviranju je totalno podbacio i to ga je koštalo "glave"
A Budiša nek mu bude pouka, što se povratka tiče.

TheBronxBomber
21-02-2012, 00:00
kako nije Kutle spominjan..pa tko je bio dežurni pedro prije pašalića

Kutle je spominjan kako je u dealu s notornim komunistickim medijskim mogulima i predvodnickom UDB-askom propagandnom masinerijom? Ma jok. Ne, prijatelju. Nikad u tom kontekstu.

Inkvizitor
21-02-2012, 10:00
Kutle je spominjan kako je u dealu s notornim komunistickim medijskim mogulima i predvodnickom UDB-askom propagandnom masinerijom? Ma jok. Ne, prijatelju. Nikad u tom kontekstu.

Kako nisu čovječe pa krajem 90-tih preko njega je is tvorena priča o hercegovačkim lopovima. Ne znam gdje si tada bio ali i njegova slika samo što nije visila na banderi.

To što je bio u dealu sa Pavićem , to je druga priča.

Inkvizitor
21-02-2012, 10:17
Doktoru bi bilo pametnije da uživa u penziji.

Naime u kadroviranju je totalno podbacio i to ga je koštalo "glave"
A Budiša nek mu bude pouka, što se povratka tiče.

Koga je on kadrovirao..? Canjugu?

Marta
21-02-2012, 10:59
Ja s Pasalicemi mam jedan veliki problem, cim se to ime spomene, meni se pred ocima stvara slika streberskog kriminalca visoke kriminalne energije.

Ako se nije dovoljno nakrao a vraca se radi bolje porcije kolaca, mislim da treba mjenjati milje.

Inkvizitor
21-02-2012, 11:06
Ja s Pasalicemi mam jedan veliki problem, cim se to ime spomene, meni se pred ocima stvara slika streberskog kriminalca visoke kriminalne energije.

Ako se nije dovoljno nakrao a vraca se radi bolje porcije kolaca, mislim da treba mjenjati milje.

E pa ovo je postavka svih medija krajem 90-tih. Svih zaključaka centralnog komiteta.

pa kad kažu da nisu udbaške igračke.

Marta
21-02-2012, 11:14
E pa ovo je postavka svih medija krajem 90-tih. Svih zaključaka centralnog komiteta.

pa kad kažu da nisu udbaške igračke.

Tu sliku je on sam stvorio u mojim ocima, nisu njemu trebali za to mediji ....

Inkvizitor
21-02-2012, 11:16
Tu sliku je on sam stvorio u mojim ocima, nisu njemu trebali za to mediji ....

svakako, svakako..

na osnovu čega..?

Marta
21-02-2012, 11:27
Pasalic je cisti ratni pofiter, stekao je bogatstvo dok su drugi ginuli.
On od svoje uciteljske place i place svoje zene, koja je isto uciteljica i na kraju svoje place iz politickih voda, nije mogao ustedjeti ni 100 imovine koju ima.
Ok, mozemo reci da nije jedini. On je svoj visoki drustveni status naplatio, skupo naplatio, sama cinjenica da nije bio jedini, ga ne cini boljim od drugih.

Postoji mogucnost da je on super inteligentan i sposoban i uspjeo je steci ogromno bogatstvo u kratkom roku i na sasvim posten nacin.
Naravno, on je imao veze i vezice, pa se moze reci da je on svaki put kad mu se ukazala orilika povlacio svoje veze i sticao bogatstvo.

Sto je maltene nevjerovatno ....

Postoji mogucnost da je on sam bio dio onih udbasa koji su ga teretili, sumnjam da je tom pitanju bio cist.

Al znas sto se meni jos gadi, zbog one sitne korupcije koja s vrmenom postaje krupna, to je ona vrsta rodbinskih i poznanickih veza .... nema funkcije na kojoj njegovi nisu bili .... mnogi bez adekvatnih kvalifikacija ...

Inkvizitor
21-02-2012, 11:33
Pasalic je cisti ratni pofiter, stekao je bogatstvo dok su drugi ginuli.
On od svoje uciteljske place i place svoje zene, koja je isto uciteljica i na kraju svoje place iz politickih voda, nije mogao ustedjeti ni 100 imovine koju ima.
Ok, mozemo reci da nije jedini. On je svoj visoki drustveni status naplatio, skupo naplatio, sama cinjenica da nije bio jedini, ga ne cini boljim od drugih.

Postoji mogucnost da je on super inteligentan i sposoban i uspjeo je steci ogromno bogatstvo u kratkom roku i na sasvim posten nacin.
Naravno, on je imao veze i vezice, pa se moze reci da je on svaki put kad mu se ukazala orilika povlacio svoje veze i sticao bogatstvo.
Postoji moguscnost da je on sam bio dio onih udbasa koji su ga teretili, sumnjam da je tom pitanju sigurno nije bio cist.

Al znas sto se meni jos gadi, zbog one sitne korupcije koja s vrmenom postaje krupna, to je ona vrsta rodbinskih i poznanickih veza .... nema funkcije na kojoj njegovi nisu bili .... mnogi bez adekvatnih kvalifikacija ...

Ali koje bogatstvo, navedi, koje bogatstvo.

takve paušalne i dramatične rečnice..stekao je bogatstvo dok su drugi ginuli, to je izlizana poštapalica, ne dovodim je u vezu s tobom, da me krivo ne shvatiš..najveći jugovići i jugoslaveni već desetljeće i više kad žele nekoga ocrniti kažu..stekao je bogatstvo dok su drugi ginuli..

a popili bi nas su čaši u vodi i te što su ginuli i nas što smo preživjeli.

Mrze nas više išta na svijetu a onda kako bi za sobom puvukli one koji im ni po čemu ne pripadaju i da sakriju svoj krajnji cilj..uzmu rečenicu..stekao je bogastvo dok su branitelji ginuli..

dakle, konkretno, uradio je to i to..ukrao je tu i tu..nemoj mi paušalne demagoške rečenice..u čemu se sastoji njegovo bogatstvo.

ratni profiter je za mene onaj tko je npr oružje, hranu, preprodavao, lijekove npr..a onaj tko je zaradio u ratu na neki normalni način za mene nije ratni profiter.

ne staje sve s ratom..netko mora i te vojnike naoružat i hranit.

Marta
21-02-2012, 11:46
Ali koje bogatstvo, navedi, koje bogatstvo.

takve paušalne i dramatične rečnice..stekao je bogatstvo dok su drugi ginuli, to je izlizana poštapalica, ne dovodim je u vezu s tobom, da me krivo ne shvatiš..najveći jugovići i jugoslaveni već desetljeće i više kad žele nekoga ocrniti kažu..stekao je bogatstvo dok su drugi ginuli..

a popili bi nas su čaši u vodi i te što su ginuli i nas što smo preživjeli.

Mrze nas više išta na svijetu a onda kako bi za sobom puvukli one koji im ni po čemu ne pripadaju i da sakriju svoj krajnji cilj..uzmu rečenicu..stekao je bogastvo dok su branitelji ginuli..

dakle, konkretno, uradio je to i to..ukrao je tu i tu..nemoj mi paušalne demagoške rečenice..u čemu se sastoji njegovo bogatstvo.

ratni profiter je za mene onaj tko je npr oružje, hranu, preprodavao, lijekove npr..a onaj tko je zaradio u ratu na neki normalni način za mene nije ratni profiter.

ne staje sve s ratom..netko mora i te vojnike naoružat i hranit.

Nikad ni ti ni ja necemo saznati koliko je on bogatstvo stvorio. Postoji mogucnost da je nesto is profucko do danas, al covjek je osigurao i sebe i svoju prauunucad.

Covjek je multimilijoner, o tome nema dvojbe. Jedna kuca ili milijoncic manje ili vise, koga to vise zanima ....

Po tome ni Kerum nije ratni profiter ... covjek se bogatio u ratu i tu nema dvojbe, uz to je koristio svoj visoki politicki status, sto ga cini jos gorim kriminalcem.

Njemu se to nije nikad moglo sve priljepiti jer bi i drugi otisli za njim. To ojacava tezu o tome da je on (bio) dio udbaske klike, vjerovatno je suradjivo s njima radi profita.

Razlika izmedju njega i onih drugih je ta sto on nas ne mrzi. Al da voli svoj narod i da mu je stalo do dobrobiti svog naroda, ne bi radio sta je radio. Vodio bi drugaciju politiku, bio bi posten.

Nemoj me krivo shvatiti, ja o njemu nemam gore misljenje nego o drugim nakaradama iz politickog vrha, al nemam ni bolje, po meni je to sve isti drek.

Paus Krushke
21-02-2012, 12:01
Je li tko čitao intervju Ivića Pašalića u Večernjaku.

http://www.vecernji.hr/vijesti/pasalic-se-vraca-u-pravom-hdz-u-spreman-sam-biti-portir-clanak-378314

što mislite hoće li se vratiti u HDZ i bi li to bilo dobro za stranku i uopće u politički život.

To bi npr bio dobar test jesu li Hrvati još uvijek pokusni kunići EPH tiskovina ili su napravili korak naprijed, tako mali za njih a velik za Hrvatsku?

čitao sam ja!

mardar
21-02-2012, 12:02
Nikad ni ti ni ja necemo saznati koliko je on bogatstvo stvorio. Postoji mogucnost da je nesto is profucko do danas, al covjek je osigurao i sebe i svoju prauunucad.

Covjek je multimilijoner, o tome nema dvojbe. Jedna kuca ili milijoncic manje ili vise, koga to vise zanima ....

Po tome ni Kerum nije ratni profiter ... covjek se bogatio u ratu i tu nema dvojbe, uz to je koristio svoj visoki politicki status, sto ga cini jos gorim kriminalcem.

Njemu se to nije nikad moglo sve priljepiti jer bi i drugi otisli za njim. To ojacava tezu o tome da je on (bio) dio udbaske klike, vjerovatno je suradjivo s njima radi profita.

Razlika izmedju njega i onih drugih je ta sto on nas ne mrzi. Al da voli svoj narod i da mu je stalo do dobrobiti svog naroda, ne bi radio sta je radio. Vodio bi drugaciju politiku, bio bi posten.

Nemoj me krivo shvatiti, ja o njemu nemam gore misljenje nego o drugim nakaradama iz politickog vrha, al nemam ni bolje, po meni je to sve isti drek.

Zatvaramo oči pred ovakovim stvarima ovisi kojoj opciji i sami pripadamo .Dok su drugi ginuli oni si se bogatili.Svi .I to brže nego igdje.

" Nekome rat nekome brat "

Inkvizitor
21-02-2012, 12:19

evo je opet...one uopćene rečenice..nikad nećemo saznati koliko je on bogatstvo stvorio....pa kad nikad nećemo saznati onda ne govori stvari o kojima ništa nisi saznala..

Graničar Jozo
21-02-2012, 12:21
Pašalić je svakako zanimljiv lik ratne i post-ratne RH.

Marta
21-02-2012, 12:31
evo je opet...one uopćene rečenice..nikad nećemo saznati koliko je on bogatstvo stvorio....pa kad nikad nećemo saznati onda ne govori stvari o kojima ništa nisi saznala..

:zbunjen::zbunjen::zbunjen:

Nisi se ni ti vozio u svemirskom brodu niti sjedio na nekom satelitu, pa ipak znas da zemaljska kugla nije plosnasta ....

Mislim da se slazemo oko toga, da je on inteligentan kriminalac, koji je to prilicno fino sakrio .... white collar crime par exemple

Inkvizitor
21-02-2012, 12:34
:zbunjen::zbunjen::zbunjen:

Nisi se ni ti vozio u svemirskom brodu niti sjedio na nekom satelitu, pa ipak znas da zemaljska kugla nije plosnasta ....

dobro, okanimo se poštapalica..reci mi koliko i gdje je Pašalić pokrao, koliko je njegovo bogatstvo, koju je firmu upropastio, prodao, pokrao i tako te sitne ali bitne tehničke detaljčiće..bez kojih su dijalog i dokazni postupak nemogući..

Komari
21-02-2012, 14:55
Koga je on kadrovirao..? Canjugu?

HM, od koga krenuti?
Šuker je njegov kadar, Kalmeta je njegov kadar, Šuica je njegov kadar, jednim dijelom i Kosorica. Ima ih još, a svi su mu zabili nožinu u leđa zbog usko svojih interesa i priklonili se Sanaderu.

Netko tko ne zna baš dobro procijenit igrače..ne znam što bi rekla.

K tome krivo je odigrao na ključnom sastanku za budućnost HDZa, a to je GO dvadestak dana nakon smrti Tuđmana gdje je Šeks odigrao majstorski i time udario temelj za sve ono poslije. Šeki je iskoristio kandidaturu Granića kao mamac (tražio je da on bude kandidat a u stvari ciljajući na nešto drugo) i uspio je, doktor je popustio misleći da će tako spasiti stranku od raskoljivanja taman pred predsjedničke izbore. Šeki je postao je v.d. predsjednika stranke (čega UBR nije bilo u Statutu).. sve nakon toga je bio logičan slijed.

Inkvizitor
21-02-2012, 14:57
HM, od koga krenuti?
Šuker je njegov kadar, Kalmeta je njegov kadar, Šuica je njegov kadar, jednim dijelom i Kosorica. Ima ih još, a svi su mu zabili nožinu u leđa zbog usko svojih interesa i priklonili se Sanaderu.

Netko tko ne zna baš dobro procijenit igrače..ne znam što bi rekla.

K tome krivo je odigrao na ključnom sastanku za budućnost HDZa, a to je GO dvadestak dana nakon smrti Tuđmana gdje je Šeks odigrao majstorski i time udario temelj za sve ono poslije. Šeki je iskoristio kandidaturu Granića kao mamac (tražio je da on bude kandidat a u stvari ciljajući na nešto drugo) i uspio je, doktor je popustio misleći da će tako spasiti stranku od raskoljivanja taman pred predsjedničke izbore. Šeki je postao je v.d. predsjednika stranke (čega UBR nije bilo u Statutu).. sve nakon toga je bio logičan slijed.

pa to su ljudi koji su jedino i vrijedili u HDZ-eu

ispada da je Pašaliću najveća mana što je bio naivan i vjerovao ljudima..a ja mislio on bezosjećajni manipulator...:P

Graničar Jozo
21-02-2012, 14:59
bilo bi dobro ako je netko upućen u detalje dati neki kratki prikaz tih interesnih linija/grupacija u HDZ-u.

Inkvizitor
21-02-2012, 15:02
ognjištari i tehnokrati..i to je to..

Komari
21-02-2012, 15:06
pa to su ljudi koji su jedino i vrijedili u HDZ-eu

ispada da je Pašaliću najveća mana što je bio naivan i vjerovao ljudima..a ja mislio on bezosjećajni manipulator...:P

Hoću ti reć da očito nije znao procijenit ljude niti posljedice nekih poteza.

Ja sam zaista za nove ljude, samo to će ići malo teško obzirom da ovi stariji imaju običaj stvarati svoje klonove. Za sad ja tu ne vidim neku facu, nekog lidera a da ima snage oduprijet se ovim vukovima koji su stranku zaista srozali na najnižu moguću razinu.
NPR Nema dana da oni nisu mogli zakajlat kukurikavcima, a što rade? Ništa, odnosno "tuku" se međusobom.. Nekako me to sve podsjeća na 2000. godinu.

Inkvizitor
21-02-2012, 15:16
Hoću ti reć da očito nije znao procijenit ljude niti posljedice nekih poteza.

Ja sam zaista za nove ljude, samo to će ići malo teško obzirom da ovi stariji imaju običaj stvarati svoje klonove. Za sad ja tu ne vidim neku facu, nekog lidera a da ima snage oduprijet se ovim vukovima koji su stranku zaista srozali na najnižu moguću razinu.
NPR Nema dana da oni nisu mogli zakajlat kukurikavcima, a što rade? Ništa, odnosno "tuku" se međusobom.. Nekako me to sve podsjeća na 2000. godinu.

Ma kakvi novi ljudi, to je isto frazetina..kao ono..mlade snage.

a te mlade snage pohlepnije od starih pohlepnjaka..

mislim da su ih pustili..na šta bi ličilo da su graknukli na ove nakon mjesec dana vlasti.

a nitko se bolje ne ukopava od kukurikavaca kad ih pustiš da sami rade..

mislim briga me za HDZ ali ja bi isto šutio..čak riječi ne bi rekao i cijelu godinu..samo bi gledao kako se ovi čerupaju za plijen..a onda bi raspalio..

to je kao kad puštaš neprijatelja da ti dođe pred cijevi..a moš rafalat i kad je na 100 metara

TheBronxBomber
22-02-2012, 04:01
Kako nisu čovječe pa krajem 90-tih preko njega je is tvorena priča o hercegovačkim lopovima. Ne znam gdje si tada bio ali i njegova slika samo što nije visila na banderi.

To što je bio u dealu sa Pavićem , to je druga priča.

Pa ne cini li ti se cudnom dok je on u dealu s Pavicem da ovaj razapinje pola Hercegovine u svojim medjima?

Graničar Jozo
22-02-2012, 08:23
ognjištari i tehnokrati..i to je to..

to mi je jasno, ali mene zanimaju imena.

Inkvizitor
22-02-2012, 08:47
Kao da ti ne znaš Jozo koji su..

Inkvizitor
22-02-2012, 08:48
Pa ne cini li ti se cudnom dok je on u dealu s Pavicem da ovaj razapinje pola Hercegovine u svojim medjima?

Što bi to bilo čudno. Uglavnom bilo ne bilo čudno, tako je bilo.

Graničar Jozo
22-02-2012, 09:00
Kao da ti ne znaš Jozo koji su..

s jedne strane imaš hebranga i njegovu malo stariju ekipu, a s druge strane je šeks sa svojim tehnokratima.

ja to tako gledam, ali nisam siguran u to.

s tim da su svi ovi kandidati za predsjednika manje više tehnokratska ekipa. eventualno milinović nije.

Inkvizitor
22-02-2012, 09:06
s jedne strane imaš hebranga i njegovu malo stariju ekipu, a s druge strane je šeks sa svojim tehnokratima.

ja to tako gledam, ali nisam siguran u to.

s tim da su svi ovi kandidati za predsjednika manje više tehnokratska ekipa. eventualno milinović nije.

To je bila podjela nekad. ne znam da sad postoji tkao nešto.

nekad je bio blok..Gregurić, Mateša, Valentić, Šarinić..kao predstavnici te tehnokratske struje, većinom su bili bivši direktori socijalističkih giganata ( osim šarinića) a na drugoj strani povratnici ili oni koji dolaze sa juga zemlje Pašalić kao glavni pa onda Milas, Krpina, Škare, Glavaš,....

Šeks približno nije imao ulogu kakvu je imao nakon 2000-te

Dr. Vito Dugonoga
22-02-2012, 09:38
HDZ je osnovala i jos uvik ga vodi udba!

Podila je bila na domovinsku i iseljenu!

Iseljena je imala veze u svitu a domaca na Balkanu!

the outfit
22-02-2012, 12:10
dok mi je sestra radila u MORHu, njoj s faksom je šefica bila frizerka "bojnica" Iva Pašalić, jako nesposobna osoba koja je to mjesto dobila zahvaljujući bratiću....
par godina nakon toga toga u vojarni borongaj mi je opet neki Pašalić rođo od doktora prijetio sankcijama zbog jedne moje pizdarije, frajer glup ko kurac nije znao dvije proširene rečenice sastaviti, mislim da ni on nije sa pameću došao na poziciju ( više ne sjećam koji čin je dobio )....

Dr. Vito Dugonoga
22-02-2012, 12:12
Pasalic je prie "demokratski promina maski" bio zatvorski licnik..

the outfit
22-02-2012, 12:25
ako se dobro sjećam bio je doktor u klenovniku pored varaždina, to je bolnica za plučne bolesti ili tako nešto...
kad tamo dođeš ko da si stigao na kraj svijeta, jebena vukojebina...

Dr. Vito Dugonoga
22-02-2012, 12:29
U prau si izgleda
jer je 1992. posto ravnatelj zatvorske bolnice u ZG.

caporegime
22-02-2012, 12:35
činjenica jest da su tzv. naši, poprilično zajebali stvar u provođenju tipične i potrebe metode koja se mora provesti ako se želi ostvariti cilj i imati državu riješenu starim komunističkih kadrova.
dakle coilj je zaposliti i na mjesta postaviti NAŠE,SPOSOBNE kadrove.
nažalost ono naše je jako uspjevalo ali ono sposobne mnogo teže.
na žalost posljedica je bila grabež, liuenost, nepotizam, preseravanja i nebriga za državno budući su ovi NAŠI (bez sposobnoi) često bili puka rodbina i prijatelji, ljudi koji nisu zaslužili dobivati takva radna mjesta i funkcije i kji su u glavi zamsilili d su od boga dani i nezamjenjive veličine.
njihovo ponašanje je počesto odbijalo i one iz ranga NAŠI i SPOSOBNI na koje su ovi prvi bili ponekad i kivni oi podrugljivoi baš zato jer su udubini duše znali da nisu uz ono NAŠI i SPOSOBNI pa ih je frustrirala prisutnost SPOSOBNIH.
ovi NAŠI i SPOSOBNI u takvoj atmosferi i nisu mogli funkcionirati.

Inkvizitor
22-02-2012, 12:40
činjenica jest da su tzv. naši, poprilično zajebali stvar u provođenju tipične i potrebe metode koja se mora provesti ako se želi ostvariti cilj i imati državu riješenu starim komunističkih kadrova.
dakle coilj je zaposliti i na mjesta postaviti NAŠE,SPOSOBNE kadrove.
nažalost ono naše je jako uspjevalo ali ono sposobne mnogo teže.
na žalost posljedica je bila grabež, liuenost, nepotizam, preseravanja i nebriga za državno budući su ovi NAŠI (bez sposobnoi) često bili puka rodbina i prijatelji, ljudi koji nisu zaslužili dobivati takva radna mjesta i funkcije i kji su u glavi zamsilili d su od boga dani i nezamjenjive veličine.
njihovo ponašanje je počesto odbijalo i one iz ranga NAŠI i SPOSOBNI na koje su ovi prvi bili ponekad i kivni oi podrugljivoi baš zato jer su udubini duše znali da nisu uz ono NAŠI i SPOSOBNI pa ih je frustrirala prisutnost SPOSOBNIH.
ovi NAŠI i SPOSOBNI u takvoj atmosferi i nisu mogli funkcionirati.

to je čista istina i najveća greška.

pohlepa i nepotizam i to onaj najprizemniji..

i ovi to rade ali imaju medije..

zato je trebalo sa duplim taktom..

Inkvizitor
22-02-2012, 13:13
pojasni ovaj upis priuje nego ga obrišem.

ako ga kvalitetno objasniš neće bit brisan.

UDBa i crkva..ma nemoj..

najveći saveznici..to ej poznato..a što je Tuđman išo igdje..

o tome su srali godinama Norval Norval..došo i ti na tu stazu..

koliko vidim ti si sve luđi nijedan ti upis ne prolazi bez crkve..

e nećeš..limaš još samo mrvu kredita..

mrvicu..

Dr. Vito Dugonoga
22-02-2012, 13:23

UDBa i crkva..ma nemoj..

mrvicu..

obrisano!!!

Inkvizitor
22-02-2012, 13:27
Sa zadovoljstvom, mili moj!

Krenucu od toga koliki je bio uticaj Crkve medu narodom u komunizmu
skoro pa je bio postignut ideal danasnji Bosnjaka_ Hravt= katolik, zar ne?!
Bez podrske Crkve nie nit jedna stranka imala izgleda uspit medu Hrvatima!
Toga su sigurno bili svisni i udbasi pa im poslali Franju na dogovor o pomirenju!
Crkva je tu svoju uslugo dobro i lipo naplatila sporazumima s RH, zar ne?!
Udbasi su ostali kontrolori media, protoka novca i kadroviranja.. izmedu ostalog!

Kad je doslo do rskola iseljene i domovinske udbe nista se ni ebitno prominilo
osim sto su raseljeni postali imitatori ranokomunisticke udbe, kadrovirali po najmanjem nazivniku..

Sad su i jedni i drugi zadovoljni, samo im je narod na teret, i narod oce svoj dio, ali ga nema, popapale mace..

Misli kako nisam takeo ni u cie religiozne osicaje nego raspravljam cisto politicki..

To je samo tvoja hipoteza za koje imaš samo magličaste obrise u vlastitoj glavi.

Ako svakoj vlasti triba crkva zašto crkva uopće slaže dogovore sa neprijateljima, zašto bi dijelila "plijen".

Ili je crkvi odgovarao Mesić i SDp-ovi jurišnici..

zašto onda HDZ-ovi udbaši nisu dovijeka vladali u kombinaciji s crkvom jer crkva određuje tko će dobit vlast.

caporegime
22-02-2012, 13:52
ovakvu konfuznu količinu budalaštinu još dugo nisam čuo.
od dva tri pojma ovdje je smišljena cijela priča iako je lakše ručno sastavit milu jovović u filmu 5 element od dvije stanice nego suvislu priču od ovih elemenata.
okani se vipše crkve. iz tebe ne progovara analitika nego težak revolt i bijes.
ako imaš toliko netpeljivost prema crkvi otvori si svoj forum pa samo o tome seri ako ti se toliko sviđa.
ovo je prije svega privatan prostor u kojem se ponaša onako kako propiše onaj koji je ovo sve i otvorio.

Dr. Vito Dugonoga
22-02-2012, 14:02
ovakvu konfuznu količinu budalaštinu još dugo nisam čuo.
od dva tri pojma ovdje je smišljena cijela priča iako je lakše ručno sastavit milu jovović u filmu 5 element od dvije stanice nego suvislu priču od ovih elemenata.
okani se vipše crkve. iz tebe ne progovara analitika nego težak revolt i bijes.
ako imaš toliko netpeljivost prema crkvi otvori si svoj forum pa samo o tome seri ako ti se toliko sviđa.
ovo je prije svega privatan prostor u kojem se ponaša onako kako propiše onaj koji je ovo sve i otvorio.

nema više!!!!!

caporegime
22-02-2012, 14:03
da ovdje raspravljamo o utjecaju vanzemaljaca na mediteransku kuhinju ti se nekako dotakao crkve.
prema tome, ne sipaj žuč....ispovjedi se rađe, zavjetuj svetom anti....

Dr. Vito Dugonoga
22-02-2012, 14:05
da ovdje raspravljamo o utjecaju vanzemaljaca na mediteransku kuhinju ti se nekako dotakao crkve.
prema tome, ne sipaj žuč....ispovjedi se rađe, zavjetuj svetom anti....

Crkva je svuda u nama
a udba oko nas..

Nikakve zuci nema, samo trizvena rasprava..

Niko nie primoran.. iako bi volio kad bi se i ti ukljucio!

caporegime
22-02-2012, 14:24
Crkva je svuda u nama
a udba oko nas..

Nikakve zuci nema, samo trizvena rasprava..

Niko nie primoran.. iako bi volio kad bi se i ti ukljucio!

tako onda reci, tebi se priviđa.
sve smo time rekli, nema više. odsad na temi bez spominjanja crkve i udbe u ovom tvom psihotičnom smislu.
inače, će radit gumica.

Inkvizitor
22-02-2012, 14:26
Vrlo jednostavno- jer Crkva vise nema svitovnu vlast
i kao takva ne moze ic na izbore i imat pricidnika drzave!

Crkvi je odgovaro Mesic jer je i on radio na zajednickoj stvari- cak bio i ustasa!
A i posli, ka dje bio na vlasti, nie im nanio neku stetu.. a ni oni njemu!

Crkva je, ko sto reko, u komunizmu bila ono sto je okupljalo narod
ali, nakon 10ak godina Hrvatske to ona vise nikako nie bila, caj je i Dinamo bio vaznii, ko Croatia!

HDZovi udbasi i jesu imali jedini oslonac u Crkvi, kao sto je i pisalo u obrisanom upisu
ali, posto su istinski udbasi imali sve ostalo, nie im bilo tesko postavit Mesica
a onda, mozda bas u suradnji s Crkvom i Ivu, svecenikova brata, Sanadera..

A ni svecenici vise nisu mogli ko u pocetno doba demokracei pricat s propovidonica sta su tili..

Ih Ih koja plitkoća..pa ovih se objašnjenja ne bi posramio ni zadnji masni prištavac za filozofskog

znam ja da crkva ne može izbore, fala na pojašnjenju.

ti uzimaš kako ti paše..sad je crkva bitna sad nije..

crkva bila bitna 90-tih kad je masa Hrvata još bila nekrštena..??

a 10 godina poslije kao nije..??

kako ti kad paše..

tvoja pojašnjenja ne vride pet para

i ja nisam bio na forumu zdnjih pola sata pa ništa nisma ni mogao brisat.

vidiš šta je tvoj problem..zalijećeš se bez da promisliš i radiš konflikte uvijek i svuda..umjesto da udahneš zraka malo i staviš kažiprst na čelo..

Dr. Vito Dugonoga
22-02-2012, 14:32
kobna greška

Inkvizitor
22-02-2012, 14:44
Ti si im odobrio brisanje pa si najodgovornii!!

Nista ja ne uzimam kako mi pase- vec TI!

Crkva `90-ih nie isto sto i Crkva dvitisucite, to je bar svakomu jasno!
Bez Crkve u trenutlu raspada komunizma niko nie mogo dobit izbore!
Bez Crkve 2000. su se izbori dobili bez problema.. sta je tu cudno..
Prominili se politicki odnosi i ciljevi.. sasvim normalno za svaku zemlju..

Masa profesionalni Hrvata se bas tad i krstila a i sam Tudman se vinco u crkvi
ko i velika vecina tadasnji glumaca velikih Hrvata, a u dubini duse- udbaski poslusnika..

I sam Mesic je za tadasnjejpotribe bio najveci ustasa, a sad je antifasista, i to s uredom!

Nigdi i ni u sta s ene zalicem, nit imam probleme sa sobom
a od prsta jedino mogu s njima tebi opalit cvoku
dok god s epravis naivan i nevisc..

Pa po tvojoj logici porastao je nakon 90-te broj vjernika a time bi trebao i utjecaj crkve.

kako utjecaj crkve može biti najveći na kraju komunizma nakon ispiranja mozga koje je trajalo 45 godina.

kad sam bio u srednjoj školi..malo je ljudi uopće znalo išta o vjeri a masa ih je bila nekrštenih i deklariranih ateista.

po kojoj logici onda oni gledaju šta će crkva reć..šta njih briga za to..

napričao si se notornih gluposti i logičkih grešaka..tako da je daljnja diskusija besmislena.

mardar
22-02-2012, 14:46
Bez namjere da potcjenjujem i tebe i Capa ali mislim da ste se i sami uvjerili da Viti nije namjera učestvovati u radu foruma sa upisima kao ostali .On je tu da nas "poučava " .Na svakoj temi o čemu god se radilo treba sva mišljenja uskladiti s Vitom.Sa "nadčovikom".Ja ovoliko narcisoidnost nisam nikada vidio.I uvjek će biti u pravu .Danas meta Capo ,sutra Inkvi,pa ja ,pa Zenzo i u krug, usput će se dotaknuti Mare ,Sagitariusa kod filma bilo koga .Vito ćer odrediti što je dobro od glazbe slušati što je gadljivo od upisa .Samo neka je rasprave.Nikada se on i neće osvrnuti na temu pa o njoj on će o vašim postovima i onome što vi imate u glavi.

A ukoliko se na portalu neko dokači mada i ne zna o čemu se radi Vito je spreman uskočiti i doljevati ulje na vatru.Kao što je bilo sa kloniranjima ili pričom o mojoj moderaturi nekada davno negdje .Koja se mjesecima provlačila ovdje.

Morate nešto shvatiti hodali ste po portalima ali mi se ovako ne možemo održati kada će na stotine postova biti o moderaturi.Neka na drugim portalima stupe u kontakt i ovako izravno raspravljaju o uređivanju portala ili moderiranju.Ma neće nigdje.

NorthStand
23-02-2012, 01:37
Dobro, jel se zna hoćel doktor izlječit teško bolesnog pacijenta(HDZ)? :rofl

Dr. Vito Dugonoga
23-02-2012, 09:16

UDBa i crkva..ma nemoj..

mrvicu..

Ti si izgubio svaki kredit i kredibilitet..

Ti si najobicnia kukavica
koja nie sposobna ni za kakovu raspravu!!

Nit si Hrvat nit katolik!!

Ko katolik bi okreno drugi obraz
a ko Hrvat bi se odhrvo moim "bulaznjenjima"!

Ti si polovnjaca najobicnia- u svemu!

Nesto poput Ivica Pasalica!!

Dr. Vito Dugonoga
23-02-2012, 09:17
nema više!!!!!

He eh ehe

Mores li glasnie seljacino proiprosta?

caporegime
23-02-2012, 09:28
He eh ehe

Mores li glasnie seljacino proiprosta?

mogu, ovcojebu iskompleksirani.

nema više

Dr. Vito Dugonoga
24-02-2012, 16:45
mogu, ovcojebu iskompleksirani.

nema više

Svaka cast katolice uzoriti!

Graničar Jozo
08-03-2012, 12:35
Ne zanima me mišljenje Sanaderovih klimavaca

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=1&ID_VIJESTI=158053

NorthStand
12-03-2012, 15:30
Vrijeme je da Ivić počisti redove HDZ-a, i da ovi novopečeni HDZovci, čitaj KaraniMarko Domagoj-Ivan Milošević odmagle u maglu gdje su i bili do nedavno. Naravno da su svi bili šokirani njegovom pojavom, jer to je čovjek koji je dobio izbore protiv sanadera, to je čovjek koji je nepravedno izbačen iz stranke, i to je čovjek koji nije bio dio HDZ-a zbog vlastitih interesa kao Šeks Jaca Ivo i slična papzjanija, koja je od HDZa napravilo ovo što je danas. Stranka za koju nijedan čestiti domoljub, ne može dat svoj glas. Sramota, dokle će više ti miševi i štakori, srozavat sve ono što je proisteklo iz politike utemljitelja HDZ-a dr.Franje Tuđmana?

Hoće li se konačno tim gmizavcima, stat na žulj i postupi s njima onako kako im i dolikuje, noga u guzicu i glasno udaranje vratima.

NorthStand
12-03-2012, 15:31
Ne zanima me mišljenje Sanaderovih klimavaca

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=1&ID_VIJESTI=158053

neće da mi otvori, ne znam zašto.

Graničar Jozo
13-03-2012, 10:11
Drago baš mi je drago... no, ajmo malo rastumačiti ovo što se događa.

Ali, zato je proteklog vikenda jedan drugi nekad važan član HDZ-a napravio politički come back nakon godina pasivnosti. Drago Krpina je na izbornoj skupštini gradskog odbora Biograda na moru izabran za izaslanika na saboru stranke 20. svibnja.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Drago-Krpina-izaslanik-na-izbornom-saboru-HDZ-a-razmislja-i-o-funkcijama

@ north

meni otvara bez problema.

caporegime
15-03-2012, 14:11
vić Pašalić progovorio je za Danas.hr o motivima povratka u stranku iz koje je otjeran, i tvrdi da ga Sanader nije porazio nego pokrao. Kaže i da se nije obogatio, te je ponudio pola svoje imovine novinarki ako je uspije pronaći. Nije bio oduševljen pitanjima o devedesetima.

Nagađa se da su vas natrag u HDZ pozvali HDZ-ovi liječnici, odnosno da bi to mogao biti Darko Milinović ili Milan Kujundžić. 'Čiji' ste?
Ja sam svoj. To sam pokazao svim svojim bićem i osobnošću. Kada su me Sanader i njegovi egzekutori potjerali iz HDZ-a, s istomišljenicima sam formirao Hrvatski blok (HB) i slogan nam je bio "Budi svoj". Poštujem kandidate za predsjednika, neke od njih znam, neke ne. Oni nisu u fokusu mog interesa, nego članstvo HDZ-a, kojem želim poručiti da je HDZ njihova stranka i da oni imaju pravo i moraju preuzeti odgovornost za procese u HDZ-u. Kandidati bi trebali članstvu reći što oni žele od HDZ-a. Zašto bi predsjednik bio jedina važna stvar u stranci?

Snimio i montirao Franjo Tot

Pitam Vas to jer se da primijetiti da Milinović ima podršku Božidara Kalmete, koji je glasio za 'Pašalićevog čovjeka' u vrijeme kad Vas je Sanader porazio, a sad, koliko pošteno...
Greška. Sanader me nije porazio, on je ukrao izbore. Milinovića sam sreo možda jednom ili dvaput, znam ga iz javnog djelovanja. Nažalost, u javnosti kod nas uvijek postoji teorija zavjere oko toga tko s kim kombinira. Teško je na to odgovarati jer je teško razbiti predrasude. Ne planiram ni za koga lobirati.

Ali pojavljujete se u izbornoj godini pa se to analizira.
Što bi trebalo nastaviti s praksom da se svatko svrsta u neki čopor i da djeluje protiv drugog? Nisam se angažirao zato. Želim pokrenuti ljude kojima je HDZ u srcu, kojima je on nešto osobno, politički i kao dio identiteta, jer ima i onih kojima je HDZ karijera. Vidjeli smo kako takvi ljudi vode HDZ – vrlo ružno.

No, članstvo HDZ-a je ovacijama pozdravljalo Sanadera gdje god bi se pojavio nakon što ste izbačeni. Gdje je to ogorčenje?
Ljudi su pljeskali i Titu, i Hitleru su ljudi pljeskali, Mussoliniju, Staljinu. Mnogima su pljeskali.

Ako je krađa tako bila evidentna i Vi tvrdite da imate potporu, zašto su podržavali nametnutog predsjednika koji je to postao na prevaru?
To jest duboki problem, nije lagano odgovoriti na to pitanje. Notorna je činjenica da je Sanader pokrao izbore – postoje neposredni svjedoci, glasački listići su nađeni u smeću, zadnjih godina su i neposredni sudionici te priče progovorili što su radili. Sanader je išao prvo u obračun sa mnom da pokaže snagu. Ali puno puta je rekao: "Ako sam njega izbacio, što ću tek vama napraviti?" Uslijedila je čistka tisuća ljudi, koji su maknuti iz evidencije, izbrisani su. Promijenjen je statut, pa više nije bilo formalnih procedura, nego je bilo dovoljno da on nazove i kaže koga da se briše.

HDZ-ovci su uplašeni

Kad su ljudi to vidjeli, uplašili su se. Puno ljudi egzistencijalno ovisi o HDZ-u, neki rade u općinama, županijama... Paralelno s tim je tekla i opća euforija oko Sanadera u javnosti i normalno da su pomislili – ako novinari kažu, ako izvana kažu da je dobar, valjda je dobar. Kombinacija toga i represije dovela je do toga da se boje išta reći, oni koji su pokušali reći izbačeni su. Žalosno je što ga nije smijenilo članstvo ili institucije. Što je u pozadini toga, može se nagađati, ali žalosno je i da nijedna državna institucija nije rekla da ovdje nešto ne valja dok je bio na vlasti, kao i procesi u stranci i javnosti.

U čemu je problem? Evo naprimjer: imate ljude koji su pravomoćno osuđeni, ljude koji su služili Sanaderu, odslužili su kaznu zatvora i oni su uredno članovi HDZ-a. To nikome ne smeta. Ne radi se o tome, nego o njihovim strahovima iz 2002. kad ih je Sanader postavio i oni su mu vjerno služili.Dakle, mislite da u članstvu neće biti otpora kao kod kandidata.
Mene uvijek zanima članstvo, zato sam išao u ogranak – to je njihovo mišljenje. Ako se svi kandidati izjašnjavaju za demokraciju, kako ona može za neke vrijediti, za neke ne? Ovakva su događanja meni smiješna. U čemu je problem?

Možda je problem u tome što ste u najmanju ruku kontroverzni.
Evo naprimjer: imate ljude koji su pravomoćno osuđeni, ljude koji su služili Sanaderu, odslužili su kaznu zatvora i oni su uredno članovi HDZ-a. To nikome ne smeta. Ne radi se o tome, nego o njihovim strahovima iz 2002. kad ih je Sanader postavio i oni su mu vjerno služili. Toga se boje. Smatraju da su im pozicije ugrožene. Kad osjetite takvu psihozu straha – od 2000. do danas je bila strahovlada – a u meni vide nekoga tko se njih ne boji, zato što nemam osobnih interesa.

Ne mislite da Vas doživljavaju kao teret zbog negativnosti koje su povezivane s Vama?
Kad bi to bio rezon, isključili bi bar 30 ljudi.

Naprimjer?
Ne želim o imenima, zna se tko je procesuiran, a da je član HDZ-a, čak i u tijelima stranke. Oni su dio Sanaderove ere od 2000. do danas, koja je dulja od Tuđmanove, koja je trajala od 1989. godine do 1999.

Snimio i montirao Franjo Tot

Mislite, do 2009. godine?
Ove dvije godine se ni po čemu nisu razlikovale – ni po načinu vođenja stranke, ni po programskoj prepoznatljivosti. Nakon 12 godina ti se ljudi boje Sanaderove alternative i čiste suprotnosti.

Čeka Vas sud časti.
Predsjednica se uplašila jer su svi protiv nje, a oni su iz iste priče. Slažu se da je treba srušiti. I sad se podmeće da Jadranka Kosor stoji iza mog povratka. To su njihovi interni obračuni. A kako je Kosor važno jedino ono što piše u novinama, nije bitan sadržaj, ona se išla svim silama braniti, pa je pokrenut taj sud časti. A njega vodi jedan čudan čovjek kojeg je Sanader imenovao 2002. za predsjednika suda časti da me izbaci. To je bilo komplicirano, pa je uveden institut brisanja iz članstva, da se ne zamaraju glupavim postupkom i žalbama. Nisu se sastali deset godina, jedino kad su mene izbacivali.

Kakvu prođu možete imati kod takvog suda?
Zato nisam dao pristupnicu u proceduru, jer ne želim da o tom odlučuju isti ljudi koji su me izbacili, ne zato što sam nešto loše učinio, nego zbog političke naredbe. Po kriteriju po kojima sam ja isključen, Kosor bi trebala isključiti sve kandidate i dvije trećine Predsjedništva. Nakon izbora i nakon što su me smijenili s funkcija, sazvao sam konferenciju za novinare i rekao da će HDZ dobiti izbore, ali da će to vodstvo nepovratno uništiti ugled stranke. To je bio moj krimen. Kad to usporedite s onim što se danas govori, koliko bi ih bilo pometenih? A ono što sam ja rekao, to je bio izraz hrabrosti. I umjesto da mi to priznaju, šalju me na sud časti! Može, ali u nekom drugom sastavu.

Pratite li suđenje Sanaderu?
Da, kao i svaki drugi građanin.

Kako Vam se čini ovaj dio s provizijom Hypa?
On je u pravosudnoj proceduri. Meni se najviše gadi što se na njega blatom nabacuju oni koji su mu najviše služili. Osim u političkom dijelu, ja o Sanaderu nisam rekao niti ću reći ijednu ružnu riječ, jer sam o njegovoj politici govorio kad je bio najjači. Govorio sam da je to veleizdaja, sluganska politika, da će nas dovesti do bankrota.

Zanima me Hypo. Pretpostavljam da znate ponešto o njihovom poslovanju jer surađujete dug niz godina. Kako tumačite njihovo razmahivanje u Hrvatskoj? Došli su kao mala banka, a onda su kreditirali priličan broj naših poduzetnika golemim kreditima.
To je pitanje vrlo slojevito. O procesu ne želim govoriti, vidjet ćemo što će sud odlučiti. Kad je riječ o financijsko-bankarskom dijelu, stvari su kompliciranije. Treba pogledati koji se sve interesi valjaju iza raznih procesa, jer je konkurencija izražena i želi istisnuti s tržišta nekoga tko im smeta. Dio obračuna je sigurno oko dijela kolača i borba za interese.

Ali istraga protiv Hypa počela je u Austriji, ne ovdje. Izdali su previše nenaplativih kredita, kakvi su izdavani dobrim dijelom i Hrvatskoj.
No, pazite što se sad događa s nenaplativošću kredita, ne samo u Austriji, nego i cijeloj Europi. Što mislite zašto Njemačka spašava Grčku? Zato što su njihove banke dale novac. Iza svake financijske institucije postoje jasni interesi zemlje čije su to banke. Merkelica ne spašava Grčku zato što voli Grčku, nego spašava njemačke banke. Ovih dana su objavljeni koliki su gubici austrijskih banaka. To su stotine milijardi! Ali u tom hrvanju, mi kao obični ljudi ne znamo često pozadinu stvari. To su tako krupni interesi da ih mi možemo samo naslućivati.

Evo, ja vam dajem nagradu – pola te imovine, samo je nađite... Krenulo se s 50, pa sam na HB potrošio 10 milijuna. Super! Nađite je i eto vam pola. Ali ona druga polovica je moja. Jutros sam se vagao – težak sam 84,5 kilograma.

Ali i ptice na grani već znaju da je do bankarske krize došlo zbog nenaplativih kredita, izdavanih na lijepe oči. Zanima me kako to funkcionira budući da je vaš Kapital konzalting dobio kredit od oko 200 milijuna kuna za građevinski projekt od Hypa iako prije toga ništa nije gradio?
Dobio sam 20 milijuna eura. Banke ne mogu naplatiti tisuće milijardi eura potraživanja. Odlukom o ekspanziji davali su pare tamo gdje imaju velike profite. Kad se ekonomski sustav urušio, sve je stalo. Moj kredit je zanimljiv samo zato što sam to ja, a takvih projekata imate na stotine u Hrvatskoj, i po deset puta većih. Stanogradnja je u Hrvatskoj bila prosperitetna, a bankari žive od plaća i bonusa i njihov je interes da imaju što veće profite. Tko je mogao predvidjeti krizu? Gdje su svi ti veliki genijalci i nobelovci?

Bilo ih je.
Koji su to?

Krugman, Stiglitz.
Stiglitza su smatrali neozbiljnim.

Da, neozbiljnim su smatrali bivšeg glavnog ekonomista Svjetske banke.
Čitao sam njegove knjige.

Očigledno se radilo o manipulaciji.
Slažem se, ali malo ljudi zna ono što se događa iza stvari.

Ali bez takvog špekulativnog razmišljanja financijskog sektora ne biste dobili takav kredit.
Ja opet kažem – banke daju kredite zbog svoje zarade. Projekata kao što je moj bilo je na stotine.

Nema ništa sporno u Pašalićevim poslovima

Kako biraju ljude kojima će odobriti takve kredite?
Moj je projekt izašao u javnost samo zato što sam to ja, nije ništa specijalno. Čim je priča izašla u javnost, institucije su kontrolirale i gledale, nekoliko puta. Nije bilo ništa nezakonito i mimo propisa.

Koliko je teška Vaša aktualna imovinska kartica?
Isto kao i kad sam završio saborski mandat i ništa se nabolje nije promijenila.

Nagađalo se da ste 2002. godine imali imovinu oko 30 milijuna eura, što niste mogli pravdati svojom plaćom.
O, 50! Evo, ja vam dajem nagradu – pola te imovine, samo je nađite.

Imali ste audije, kuće...
Kažem vam, čuda! Krenulo se s 50, pa sam na HB potrošio 10 milijuna. Super! Nađite je i eto vam pola. Ali ona druga polovica je moja.

Dakle, koliko ste 'teški'?
Jutros sam se vagao – 84,5 kilograma.

Znate na što mislim.
Zadnjih sam mjesec dana kilu i pol natukao.

Jeste li zadovoljni svojim radom dok ste bili savjetnik Franje Tuđmana? Devedesetima se zamjeraju mnoge stvari, pogotovo na području unutarnje politike, dakle vašeg resora.
Naprimjer?

Kriminal na vagi

Nekontroliranje kriminala.
Mislite da je danas bolje nago devedesetih? Po broju kaznenih djela, percepciji, statistici?

Uzmemo li da je posao Državnog odvjetništva da zaštiti državnu imovinu, ali i podatak koliko je revizija negativnih mišljenja dala na pretvorbu i privatizaciju, onda se čini da devedesete prednjače, pošto se radilo o imovini vrednijoj od bilijun kuna.
Uvijek postoje brojke i percepcija. Možete li vi to dokazati jednim službenim podatkom?

Pa, računajte. Ako je poljoprivredno poduzeće samo jednog slavonskog sela koštalo oko sedam milijuna maraka i vrlo brzo je otjerano u stečaj i ostalo bez radnika, a u Hrvatskoj ima više od 500 općina, s tim da su postojale stotine poduzeća u gradovima koja su propala nakon privatizacije, radnici su rastjerani...
I svugdje je tako bilo, je li?

Nije li revizija dala preko 90 posto uvjetnih ili negativnih mišljenja?
Tu ima puno floskula. Ja volim gledati s distance i to činjenice. Nakon 2000. do danas prošlo je nekoliko garnitura vlada i predsjednika, koje su svim silama htjele napraviti otklon od devedesetih. 12 godina je dugo razdoblje. Hajdemo zbrojiti sve presude za gospodarski kriminal. Koliko ih ima? Ne kažem da nije bilo zlouporaba i kriminalnih radnji, samo kažem da se stvorila lažna slika.

Što je onda stvarno bilo? Dobra privatizacija i pretvorba?
Idete opet karikaturom. Treba ići podacima i činjenicama. Koliko ste godina imali 1990.?

Šest. Kakve to veze ima?
Dakle, 1999. godine ste imali 15. Ne govorite to iz vlastitog iskustva, nego iz opće predodžbe da je bilo nešto takvo. Predrasude se mogu razbijati samo podacima. Zadnji sam koji će tvrditi da je sve bilo sjajno. Pričalo se da su ti političari lopovi, korumpirani, a ima li ijedan ministar iz Tuđmanovog doba koji je bio procesuiran?

Nešto se pokušalo s Herakom. Nema.
A od dvijetisućite do danas što imamo?

Ivi Sanaderu sve se opraštalo do kraja mandata odnosno ostavke.
Čekajte malo! Imamo na sudu vrlo poštenog premijera, poštene visoke dužnosnike javnih poduzeća i nebrojene njih koji su u kaznenim postupcima. Dakle, je li kaznenih djela bilo više do ili iza 2000.?

To su 'policijske' statistike. Isto tako se možete pozivati na sjajne podatke o borbi protiv zlouporaba droga, pa pogledati da u zatvoru većinom sjede ljudi koji su uhvaćeni s pola grama trave.
Mislite da je dobro da se ljudi drogiraju?

Statistika

To nema veze sa statistikama o kojima govorimo.
Ima, kako nema? Je li dobro da se drogiraju? Društvo sankcionira onu radnju koja se smatra do te mjere neprimjerenom da je treba kazneno ili prekršajno goniti.

Kako objašnjavate činjenicu da se Bajić aktivirao tek 2009.?
Ja to stvarno ne znam.

Pozivate se na njegove rezultate.
Prije Bajića je bilo drugih.

Dvijetisućite su njegove.
Ja mislim da treba imati povjerenja u državne institucije i da ih treba popravljati.

Na čemu zasnivate svoje povjerenje ako su te institucije dopustile da se kriminal Sanaderove ere ne kažnjava do unatrag dvije godine?
Što bi bilo bolje da se ne kažnjavaju?

Ne mislite da bi bilo bolje da su ga spriječile?
Naravno da bi. Nikad nije dovoljno dobro. Ne treba imati iluzije da jedna mlada država može imati izvrsne institucije u kratkom razdoblju. To je proces sazrijevanja. Stvarati državu je težak posao, ne treba imati nerealna očekivanja i uspoređivati je s državama starim 200 godina.

Devedesetih vas se povezivalo s kriminalom u bankarskom sektoru, Dubrovačkom bankom i preuzimanjem deset banaka.
Ima još toga, nije samo to.

Tko je 'peti ortak'?
Od toga je prošlo jedno 14-15 godina. Da vam skratim muke. Ja znam da vi imate red pitanja koja idu na osobnu diskreditaciju, što je profesionalno neprihvatljivo.

Miro Kutle je moj dobar poznanik, čovjek s kojim sam bio i u prijateljskim vezama, jedan od osnivača HDZ-a, koji je, nažalost, imao poslovnu sudbinu takvu kakvu je imao... Taj primjer dobro govori o općoj predrasudi – u pretvorbi i privatizaciji su postojali kriteriji.Nemojte me učiti o profesionalnosti.
Smijem li ja reći svoje mišljenje? Sve ono za što se mene optuživalo je pred pravosudnim organima riješeno. Za Dubrovačku banku je utvrđeno da je taj dokument falsifikat, ali o tome nije objavljen ni redak, pa to ni ne znate. Pa mi se podmetalo da sam dobio neke pare od duhanske industrije. Čudesa! Uredno su se bavili sa mnom, a znamo da je Stipe Mesić moj veliki fan i prijatelj, i većinu mandata se trudio obračunati sa mnom, pa i za to upotrijebiti sve državne institucije. I? Što je bio rezultat toga? Ništa. To je odgovor na niz vaših pitanja o kojima sam vam u uvodu rekao da ne želim razgovarati jer je pravosudno riješeno.

Tko je za Vas Miroslav Kutle?
Miro Kutle je moj dobar poznanik, čovjek s kojim sam bio i u prijateljskim vezama, jedan od osnivača HDZ-a, koji je, nažalost, imao poslovnu sudbinu takvu kakvu je imao.

Kakvu to?
On je sigurno jedan od rezultata tih procesa pretvorbe i privatizacije, a i, nažalost, utjecaja političkih struktura oko cijelog njegovog posla. Vrijeme će pokazati što je tu bilo loše, a što je politika, pokrenut je niz procesa. Taj primjer dobro govori o općoj predrasudi – u pretvorbi i privatizaciji su postojali kriteriji.

Po kojim kriterijima je Kutle došao do tolikih poduzeća?
A neki drugi? Koji su danas jako uspješni?

Novcem?
Isto pretvorbom i privatizacijom?

Velikim dijelom, da. Kutle ih je dobio praktički džabe.
Jeste li sigurni u to što govorite?

Prvi milijun mu je došao iz socijalnog fonda.
Ne znam detalje. Vi se ponašate kao da znate.

Kako je mogao doći do više od sto firmi ako prije rata nije imao skoro ništa?
Je li to u pravnoj proceduri?

Jest, ali on je još uvijek na slobodi!
Vi biste onda uzeli pravdu u svoje ruke, presuđivali i hapsili? Je li to put za civilizirano društvo ili to trebaju činiti institucije? Što bi bilo da vas sad netko optuži i da na naslovnicama piše da ste diler droge i organizator lanca prostitucije? Kako biste se osjećali?

Ali tko je za to odgovoran? Neki radnici su najureni nakon što su im firme prodane po bagatelnim cijenama iako su bile vrijedne u socijalizmu. Jesu li to mediji?
Ne vjerujem u urote.

Što mislite zašto ste Vi i Kutle tako kontroverzni u našem društvu?
Recite mi nekoga bogatog o kome se danas nešto ružno piše i govori, ili su svi koji imaju novce čestiti ljudi bez greške?

Pa, imate recimo Ivice – Mudrinića i Todorića, koji putem marketinga financiraju velik dio medija, ali ne sve, pa se u njima može slobodno pisati o njima.
Što mislite koliko silno bogatih ljudi u Hrvatskoj ima, a da vi nikad niste za njih čuli? Postoje neki koji su silno bogati, ali za povjerovati je da su sve stekli na pošten način. Kako da se o tome ne govori?

Što Vi mislite?
Ja mislim da se jednostavno izabere – ne po planu urote – i onda se po njima dere, često po principu "drž'te lopova!" Dok se upire prstom jeste li to vi ili ja, oni koji su to stvarno napravili su zaštićeni. Postoji velika doza manipulacije. Zato treba provjeriti sve redom – svaku privatizaciju. I da se konačno skine stigma s onih koji su to korektno napravili i da se odvoje od onih koji su muljali. A ne da idemo selektivno: ovog hoćemo, ovog ne, ovaj je uspješan... Zar ne može biti i uspješnih lopova? Pa može! Kad se ide samo u politički motivirane kampanje, nastaje zbrka, do apsurda. Bi li bilo bolje da ništa nije privatizirano? Možda! Možda!

Tko je za vas Franjo Gregurić?
Znam ga kao kolegu u državnim tijelima, Predsjedništvu HDZ-a, bio je predsjednik Vlade.

Kako gledate na njegovo smirivanje nakon političkog života?
Ne znam je li smiren ili nije, viđamo se tu i tamo u prolazu, nemam pojma što radi.

Vi ste obaviješten čovjek. Možete li nam svima učiniti uslugu i otkriti jednog čovjeka koji na način koji ste opisali vuče konce iz sjene, zarađuje, a da ga nitko ne dira?
Zašto ste spomenuli Franju Gregurića? Ne razumijem.

Samo sam spomenula ime, vraćam se na prethodno pitanje.
Da spomenem nekoga tko vuče konce sa strane?

Pa je li to ono što Vi govorite za sebe – koncept 'drž'te lopova'? Ili je medijska urota?
Stojim iza teze da iza postupaka stoji njihov interes.

Kome je bio interes uništiti Vaš ugled?
Kod mene su bili dominantni politički motivi, to se može sa sto argumenata dokazati.

Što bi Tuđman rekao na sve ovo?

Vrhuška HDZ-a ili... Bez bogatih moćnika?
Postojali su razni interesi u kojem će se smjeru odvijati Hrvatska nakon smrti Franje Tuđmana i ta priča ima korijene tamo 1992. i 1993., kad sam poprilično mlad i naivan ušao u vrh hrvatske politike. Da bih to objasnio, trebalo bi mi puno vremena. Ne kažem da sam sve radio savršeno, ali jako sam ponosan što sam radio s Tuđmanom i što sam sudjelovao u stvaranju hrvatske države. Kad bih imao ovo iskustvo u ono vrijeme, sigurno bih neke stvari radio drugačije.

Kako bi Tuđman gledao na današnji HDZ?
Bio bi jako zabrinut jer je više puta rekao da je HDZ stvaran zbog države, a ne zbog stranke. Puno lošega se dogodilo od njegove smrti, u smislu vodstva i zastupanja političkih gledišta. Apsolutno bi bio za varijantu da se širom otvore vrata za one koji su sebe cenzurirali, pa su otišli ili su bili potjerani, ili neke koji imaju konzervativna gledišta, a nikada nisu bili u stranci. I onda da se na izborima u stranci stvari rasprave i da članstvo odluči o vodstvu. Mislim da bi sigurno bio za ovakav koncept, a ne ovakav kakav se sad događa u stranci. Pretpostavljam.

Natjecali su se da Sanaderu kažu kako je lijep, pametan, genij, bolji od Tuđmana

O motivima povratka u HDZ...
Samo jedan – želim pridonijeti konsolidaciji HDZ-a, da bude kvalitetna, konzervativna, demokršćanska stranka, koja će okupljati konzervativne političke, gospodarske, intelektualne snage u platformu koja bi bila alternativa postojećoj vlasti, koje sada nema. Cilj i interes mi je da tome pomognem, da bi došlo do ravnoteže.

O tome što će mu to u životu...
Živim u Hrvatskoj, svojoj domovini koju jako volim, a HDZ je stranka koju sam stvarao.

O neuspjehu HB-a pored podrške za koju tvrdi da ima...
Puno sam razmišljao o tome, kao i o drugim strankama koje su nastajale na taj način, te o načinu ponašanja konzervativnih birača, ponajprije strukture HDZ-ovih birača od 1992. godine. Sociološka i druga istraživanja su pokazivala da će HDZ, neovisno o bilo čemu, imati 25 do 30 posto fiksnih birača, neovisno o politici.

O fiksnim biračima HDZ-a
HDZ je bio sinonim za stvaranje hrvatske države, s jasnim ciljem stvaranja Hrvatske. Mnogi koji su to čekali desetljećima vide ga kao svoj izbor, emocionalno i racionalno su se opredijelili za to i to je postao dio njihovog identiteta, kao ime i prezime. Od tih 30 posto do većine koliko im treba, tu ima još 10 do 15 posto koji se ravnaju po tome je li HDZ na vlasti. I, naravno, tu je i koalicijski potencijal stranke – Sanader je sve oko sebe na toj sceni razorio, jer je tom scenom htio vladati. A bez toga HDZ ne može vladati. Vi više ne znate za koje se vrijednosti zauzima, treba mu vratiti identitet i konsolidirati sebe i konzervativne scene. HDZ će dobiti svojih 30 posto, ali do većine ima puno prostora. Iskustvo je zadnjih 11 godina da na konzervativnoj sceni propada do 20 posto glasova, bez kojih se ne može stvoriti većina.

O tome je li HDZ preglomazan skup ljudi da on sada krene tamo uvoditi red...
Da, to je glomazan skup ljudi! I oni se boje, natjecali su se da Sanaderu kažu kako je lijep, pametan, genij, bolji od Tuđmana... On ih je kadrirao. Ako to nije tako, što im smeta što sam otišao u Remete i zašto se boje?

Humphrey
15-03-2012, 19:18
Jadna je država u kojoj benačićka prolazi za novinarku, a

Humphrey
15-03-2012, 19:31
Jadna je država u kojoj Benačićka prolazi za novinarku, a Pašalić nije car.

Ali ozbiljno, upravo je nevjerojatno kako je Pašalić sve ove godine superioran u svakom pogledu kriminalcima koji se nazivaju novinarima.Pročitam ovaj intervju i znam zašto tog čovjeka poštujem.

Neki će reći kako i nije neko postignuće dominirati nad polupismenim šljamom ograničenog intelekta koje mi u Hrvatskoj zovemo novinarima, ali tijekom godina mnogi su daleko uspješniji političari bili poniženi pred njima.

Ne sjećam se ni jednog njegovom intervjua u kojem je on potučen ili bar uzdrman.

HDZ bez Pašalića zaslužuje da ga vodi Jadranka Kosor!

galija
16-03-2012, 08:54
nije mi jasno zašto novinari rade nepripremljeni,radiš intervju sa čovjekom kojeg je malo tko uspio nadigrati a koristiš se običnim floskulama i predrasudama.Žašto ste vi kontraverzni u našem društvu? Pa možda je to zato što novinarska branša radi svoj posao ili napamet ili po uputama

Graničar Jozo
16-03-2012, 08:59
nije mi jasno zašto novinari rade nepripremljeni,radiš intervju sa čovjekom kojeg je malo tko uspio nadigrati a koristiš se običnim floskulama i predrasudama.Žašto ste vi kontraverzni u našem društvu? Pa možda je to zato što novinarska branša radi svoj posao ili napamet ili po uputama

baš sam pročitao intervju i čini mi se da ni doktor nije briljirao kako je mogao. ipak mu je preko puta sjedila tuka par excellence...

očekivao sam više, posebno kada je bilo riječi o kreditu i aferama.

ali drago mi je bilo pročitati da pašalić ne ide u vrh stranke kako su mu spočitavali i inputirali motive za ponovno učlanjenje u HDZ, već ide kao obični član. ni manje ni više.

Inkvizitor
16-03-2012, 09:31
baš sam pročitao intervju i čini mi se da ni doktor nije briljirao kako je mogao. ipak mu je preko puta sjedila tuka par excellence...

očekivao sam više, posebno kada je bilo riječi o kreditu i aferama.

ali drago mi je bilo pročitati da pašalić ne ide u vrh stranke kako su mu spočitavali i inputirali motive za ponovno učlanjenje u HDZ, već ide kao obični član. ni manje ni više.

I ja sam čitao njegove intervjue i gledao emisije i u mnogima je bio bolji. Kao što kaže Humphrey nikad ga nitko nije nadigrao. Sad mi se čini da kalkulira.

galija
16-03-2012, 09:35
da je imao kakvog boljeg sugovornika vjerojatno bi se iskazao.možemo mu zamjerit štošta ali javni nastup mu je uvjek bio samouvjeren i dosta argumentiran

caporegime
16-03-2012, 10:05
novinarka je tutlava i priglupa. ona ima već unaprijed zadane teze i floskule koje želi pošto poto prikazati kao realne i istinite.
podsjeća me na jednu ženu. u vrijeme socijalizma je štedila u čarapi. i naravno, godinama je štedila a ono što je uštedila u papiru je uskoro postalo bezvrijedno zbog goleme inflacije.
ona se sjeća da je štedila iznose za koje se nešto moglo kupiti tada kada je štedila.
na kraj us tim novcima nije mogla kupiti ni žvaku.
i koja joj je bila reakcija?
tvrdila je po zgradi da su je pokrali a kako si je zabetonirala mozak s tom fiksidejom uskoro je svakoga tko bi joj se zamjerio optuživala imenom i prezimenom da ju je pokrao.

na sličnom principu fercera i priglupa novinarka, koja djeluje da je sestra anti tomiću obzirom na jedan detalj.
ona je 1999 imala 15 godina doživljavala je tek prva šlatanja od strane momaka s veliko dioptrijom koji bi se zabunili u izboru žrtve.
ali joj se u glavu utisnula priča o pljački, privatizaciji, lopovima tisućama upropaštenih firmi, stotinama tisuća radnika koji su završili na cesti za što je kriva naravno zločinačka organizacija hdz i najveći evilmind ivić pašalič, protiv kojega nije pokrenut niti jedan postupak a koji je očito toliko zločinački ustrojen (jer su na kraju slični njoj, tako počeli objašnjavati fenomen da jedan čovjek kojega cijela zemlja optužuje za sve najgore nije vidio ni informativnog razgpovora) da je sve dobro zataškao.

ona jednostavno navija za tvrdnju da je pašaličć kriv za sve a nije joj stalo da uistinu utvrdi šta je i kako bilo jer bi tada možda njezina percepcija ostala neosnovana.

Graničar Jozo
16-03-2012, 10:17
I ja sam čitao njegove intervjue i gledao emisije i u mnogima je bio bolji. Kao što kaže Humphrey nikad ga nitko nije nadigrao. Sad mi se čini da kalkulira.

dobro, imajmo na umu da je to na netu.

pitanje je šta je sve njoj pašalić stresao u brk. dali su malo videa kao bi ispalo da je to ono što piše samo to i ništa više. kad budemo vidili cjelokupan intervju bez izrezivanja scena onda ćemo moći biti sigurni.

NorthStand
19-03-2012, 03:41
Drago baš mi je drago... no, ajmo malo rastumačiti ovo što se događa.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Drago-Krpina-izaslanik-na-izbornom-saboru-HDZ-a-razmislja-i-o-funkcijama

@ north

meni otvara bez problema.

ma dobio sam na bbb forumu spywere u tom trenutku, pa zato. :rofl

NorthStand
19-03-2012, 03:45
da je imao kakvog boljeg sugovornika vjerojatno bi se iskazao.možemo mu zamjerit štošta ali javni nastup mu je uvjek bio samouvjeren i dosta argumentiran

ma njega se boje ko vraga, zato jer je u slučaju njegovog povratka tuđmaniziranje nedvojbeno!

NorthStand
19-03-2012, 03:50
Od ovih kandidata što su ostali, jedino ovaj Domagoj ko mladi lav mi uljeva povjerenje, iako čovjek je svega godinu dana u stranci tu mi nešto smrdi. Je da ima svega 36 godina, al šta ja znam, ja sam uvijek bio sklon prošlosti pogotovo onoj crnoj :D zato bi mi najdraže bilo da se vrati Ivić ko radikalna struja, ja nisam za neka mlaka polovična riješenja. Uvijek treba u glavu ić, radikalno pa kako se završilo završilo, a Ivić mi je za to ko stvoren. Al je previše kompromitiran, to cijelo vrijeme naglašavam. Iako npr jedan Linić ili Čačić su daleko više štete napravili za HR od njega, al šta ti to vrijedi kad medije pokrivaju ljevičari a ljevičari paze na reputaciju svojih "idola".

Graničar Jozo
19-03-2012, 09:30
plenković mi se čini kao netko tko zna. doduše, svi oni znaju u oporbi.

Graničar Jozo
20-03-2012, 11:05
Daš čovjeku prostora na najčitanijem portalu. Poraste javno zanimanje za njim. Počne se posprdno komentirati o njegovim motivima povratka u stranku. Ona tuka od novinarke pokušava progurati nešto što joj nije prošlo. I, nakon nekog vremena dolazi nam ova priča.

Propalo poslovno carstvo Ivića Pašalića, sve tvrtke su mu u blokadi

http://www.dnevno.hr/vijesti/novac/propalo_poslovno_carstvo_ivica_pasalica_sve_tvrtke _su_mu_u_blokadi/627770.html

NorthStand
20-03-2012, 19:22
O tome ti ja graničar pričam, on nema šanse u trci za premijera jer će mu ovi smradovi jugoslavenski na leđa natovarit i za ono šta je i za ono šta nije napravio! Jednostavno, to je tako, zato nam i treba neko ajmo reć "novo lice" unutar HDZ-a a opet da je to "novo lice" dovoljno jako da ne kažem radikalno da od HDZ-a napravi stranku kakva je bila u vrijeme Tuđmana. HDZ se mora vratit svojim korijenima, dal je to preko Ivića ili nekog drugog sasvim nebitno. Bitno je da stranku preuzme, jaka nacionalna struja, koja će desnom biračkom tijelu pružit ono što desno biračko tijelo od HDZ-a i očekuje. A očekuje, beskompromisno zauzimanje oko pitanja, koje su od vitalne nacionalne i ekonomske važnosti. Dakle, malo manje gledat u smjeru Srbije BiH, mi njima ne trebamo bacat konopac i vadit ih iz mulja, jer bi oni nas u našem položaju vrlo vjerojatno udavili u tom mulju. Tako da, trebamo gledat sebe, i svoje interese a malo manje hodat po europi i regiji. Dok god mi sami ne posložimo stvari u svojoj kući, neće to napravit ni europa, a boga mi još manje "zapadni balkan".

galija
18-10-2012, 11:02
Jutros u Večernjem:Karamarko pregovara s Tuđmanovim kadrom!
Navodno su pregovori s dr.Pašalićem u samoj završnici.
"ako ćemo razgovarati,nećemo sa šegrtom,nego s majstorom"-valjda su se dozvali pameti i skužili koliko je jak organizacijski i strateški.

Inkvizitor
18-10-2012, 13:31
Ali je nejak u percepciji ljudi. Još ga mnogi gledjau kao dežurnog krivca za sve nedaće iako je već 12 godina van operativne politike.

ljuta trava
18-10-2012, 13:33
Jutros u Večernjem:Karamarko pregovara s Tuđmanovim kadrom!
Navodno su pregovori s dr.Pašalićem u samoj završnici.
"ako ćemo razgovarati,nećemo sa šegrtom,nego s majstorom"-valjda su se dozvali pameti i skužili koliko je jak organizacijski i strateški.

Pašalića nikad nisam nešto posebno cjenio , ali da ima potencijala ima . Vrlo zaheban igrač ...
Karamarko je shvatio kako igrati .

galija
18-10-2012, 13:53
Pašalića nikad nisam nešto posebno cjenio , ali da ima potencijala ima . Vrlo zaheban igrač ...
Karamarko je shvatio kako igrati .

Potencijala ima sigurno,stalno se pitam kako bi se odvijala situacija u Hdz-u da ga nisu izigrali sanaderovci!
A što se tiče percepcije javnosti,on je toga itekako svjestan i vjerojatno neće imati neku isturenu poziciju
ali kao čovjek iz sjene koristan sigurno!

NorthStand
07-11-2012, 17:18
on i je po meni čovjek za djelovanje iz pozadine, tu ulogu je imo i kod franje. ali ono što mi se kod njega najviše sviđa, je to što je i dan danas tvrdokorni tuđmanist. to je dokaz, da mu nije samo interes pljačka države kao što je mnogima u hdz-u to bila sve ove godine od kad su njega izbacili iz stranke. a izbacili su ga, zbog istog razloga zbog kojeg su izbacili sve one ostale, tuđmanisti nisu mogli opstat ni sata u sanaderovom hdz-u, jer si on zamislio preuzet ulogu tuđmana i postat u najmanju ruku jednaka ikona hdz-a kao i on. naravno da u tome nije uspio, i da je doživio totalni fijasko, i ovo što je doživio. pravda je spora, ali ipak dostižna.

nego šta je s njim, jel se vraća u HDZ ili su i dalje to samo priče? treba sve njih vratit nazad, i krpinu i rojsa sve one koji su nepravedno izbačeni iz stranke treba podhitno vratit nazad. HDZ bez vraćanja svojim korijenima, i prije svega Tuđmanu i njegovoj politici nema šanse s ovom žgadijom koja sada vlada zemljom.

pdv
07-11-2012, 17:52
Čini mi se da sam danas vidila članka u Jutarnjem ali mi se nije dalo čitat :D Nešto kako je bankrotirao i slično. Po tome kako su već počeli pisati o njemu moglo bi biti da se uskoro vraća :D

Humphrey
07-11-2012, 18:09
Čini mi se da sam danas vidila članka u Jutarnjem ali mi se nije dalo čitat :D Nešto kako je bankrotirao i slično. Po tome kako su već počeli pisati o njemu moglo bi biti da se uskoro vraća :D

Pašalić je za ljevičarske medije nešto poput neke epidemije, svako malo plaše ovce sa njim. Osobno bih ga volio vidjeti nazad u politici.

Iako kako su ga obradili mediji, ljevičari i HDZ više šanse u hrvatskoj politici ima slobodan milošević i to mrtav, kad bi ga iskopali i stavili na glasači listić on bi osvojio više ovčjih glasova od Ivića.