PDA

Pogledaj Full Version : Kako štititi Hrvatske interese, uvijek, na svim nivoima?

Dokle?
19-02-2011, 15:22
Meni je trebalo neko vrijeme dok nisam osmislila načine kako štiti i propagirati Hrvatske interese. Primjetila sam da par dragih učesnika na ovom forumu mrzi srbe i komunjare i njihovo djelovanje na našem Hrvatskom tlu. To je uzaludno trošenje energije, treba tu frustraciju njihovim lažima i destrukcijom kanalizirati u konkretne pothvate.

S obzirom da smo demokratska država ne može se tražiti ni raditi na tome, da ih se totalno eliminira i ušutka, ali se svakako može raditi na tome da budu što manje utjecajni, da se njihove laži i manipulacije raskrinkavaju u svakodnevnom životu, a ne samo po forumima.

Pridružite mi se ako želite, ja sam osmislila nekoliko načina kojih se UVIJEK i BEZUVJETNO držim u životu, bez obzira je li rezultira sa trenutnim materijalnim ili socijalnim gubitkom. Ako imate neke dobre ideje, idemo ih napisati, neka se i mladi i stari uče ili inspiriraju.

1. Uvijek u svakoj prilici u razgovorima sa različitim ljudima ispričati neki srpski zločin koji je počinjen tokom DR, kao primjer za nefunkcioniranje pravosuđa, za političku slabost, nepravdu ili nešto što ukazuje na pokvarenu ljudsku prirodu.

Recimo netko počne pričati o tome kako je neki čovjek ukrao nešto i nije kažnjen, reakcija uvijek i isključivo, "znam ja kako je to.....taj i taj srbin-četnik ubio, ukrao. nekažnjen itd itd. Ne reagirati emotivno ili kao žrtva, jednostavno izložiti i krenuti dalje u razgovoru.

2. Kad god prilika iskrsne naglašavati kako smo pobjedili srbe i četnike u agresivnom ratu koji su vodili na našem tlu. Ako se netko u društvu suprostavi, jednostavno mu reći - to je tvoje mišljenje a ovo je moje i krenuti dalje sa razgovorom.

3.Nikad ne kupovati ništa srpsko, nije teško provjeriti odakle je nešto i tko proizvodi. U slučaju da pokupite nešto u dućanu srpsko ili iz genocidne, ja obično to bacim i kažem na glas - fuj!

4. Nikad prodavati ništa srbima i genocidnima. Osobno sam materijalno bila na gubitnu tisuće puta, ali mi nikad nije bilo žao, ako sam zaustavila nekog srbina ili komunjaru da kupi nešto Hrvatsko, pogotovo zemlju, kuće ili stanove.

5. Ja ako upoznam srbina slučajno u društvu, ignoriram ga, ako su neke teške komunjare onda ih uglavnom ismijavam i tretiram ih kao slugane, tipa, dohvati mi ovo ili ono, naruči ovo ili ono, počisti pepeljaru, kad god u prilici, tretirati ih kao bezvrijedna bića, slugane. Ako postanu agresivni, nasmiješiti se i otići!

6. Uvijek prihvatiti razgovor sa komunjarama i na njihove provokacije se samo smješlkati. Jedina reakcija, barem moja, je bila "nije ni vama lako, u jugi ste opsluživali srbe a sad morate opsluživati nas Hrvate". ;)

7. U svakoj prilici NIKAD i NIKAKO se postavljati kao žrtva, nego kao pobjednik.

8. Otvoriti stranicu na Facebooku, kad god kakav članak o srpskim zločinima, o komunističkim zločinima, članci u Speiglu (ja sam bila jedina koja je komentirala taj članak o titovim zločinima i potrebi da mu se oduzme njemačko odlikovanje, na FB) obavezno komentirati i podržavati Hrvatsku stranu.
Pridružiti se stranici Heroj Ante Gotovina.

Otvoriti tweeter račun, moj se zove komunistički zločini u Hrvatskoj ili nešto slično tome.

Logirati se na http://www.huffingtonpost.com/, prije par dana sam ismijala nekog srbu koji je tvrdio da je Clinton pubijao 50.000 "nevinih" srba za vrijeme NATO intervencije.
Ako ne znate engleski, Google ima prevoditelja, nije bitno je li savršeno gramatički napisano, bitno je da se reagira.

Bit će još, ovo je samo početak, da se malo zagrijemo!

Dokle?
19-02-2011, 15:37
Prije par tjedana neka glupača u kafiću čita yutarnji i na glas viče "uhapsiti će Sanadera" a ja na glas uzvratim vidi ova zna čitati, tko bi rekao! Pokunjilo se i zašutilo, glupani kad im se odmah uzvrati, izgube hrabrost za dalje, aki ih pusti, NEMA IM KRAJA!

NorthStand
19-02-2011, 17:08
http://www.jutarnji.hr/srbija--preobuceni-seseljevac-nikolic-dolazi-na-vlast/926520/

Ovako će se najbolje zaštitit hrvatski nacionalni interesi, u srbiji trebaju doć na vlast radikalne stranke koje neće htjet suradnju s hrvatskom, i tu ćemo mi najviše profitirat, jer s njima Jovo Josipović teško da će moć nać zajedničku riječ, osim ako i on osobno javno ne podrži ravnogorski pokret. A ja osobno se srbije niti najmanje ne bojim, i kud sreće da se opet osokole pa da i ovih 200.000 istjeramo van zemlje, da nam ne traže "konstitutivna prava". Sa srbima, samo radikalno, nema kod njih ono malo kruha malo batine, kod njih pali samo batina. A kod naših, ni batina ne može pomoć, jer nakon svih onih silnih batina koje smo dobili od istih, nismo naučili da sa istima nemamo šta tražit, niti s istima surađivat. Al očito da se povijest u hrvata, mora ponovit 100 puta, i opet nećemo ništa naučit!

Graničar Jozo
21-02-2011, 09:38
Treba definirati šta je to hrvatski interes. Ovo što si ti nabrojala je pljuvačina po srbima (opravdano ili ne neka svako odgovori za sebe). Ovo nema veze sa zaštitom hrvatskih interesa. A ako ćemo govoriti o nekoj promociji hrvatskih interesa onda ovo samo šteti. Ukorijenjenu mržnju prema srbima ne možeš definirati hrvatskim interesom. Aj budi malo realna.

Inkvizitor
21-02-2011, 11:13
Vala baš..malo previše Srba u priči.

Dokle?
21-02-2011, 16:19
Treba definirati šta je to hrvatski interes.
Hrvatski interes je imati ljude na pozicijama moći koji rade za Hrvatsku, a ne za intrese srba i/ili EU, odnosno ako ulazimo u EU, onda se mora tvrdo pregovarati ne samo sad nego i u buduće kad smo u EU, kako bi Hrvatska imala što više slobode i mogućnosti planiranja svoje budućnost. Pojedinačni Hrvatski interesi se razlikuju od jednog dijela Hrvatske, recimo u Slavoniji su drugačiji nego u Dalmaciji. Gledajući veliku sliku, najveći problem Hrvatske su ljudi koji namjerno zaustavljaju i blokiraju noramalan razvoj Hrvatske na svim nivoima, zbog tuđih interesa.

Ovo što si ti nabrojala je pljuvačina po srbima (opravdano ili ne neka svako odgovori za sebe). Ovo nema veze sa zaštitom hrvatskih interesa.
Itekako ima, velika većina Hrvata (a među njima i ja) se osjeća kao da nismo pobjedili u ratu, jer nam srbi i njihovi slugani kreiraju našu stvarnost, od kulture do ekonomije. I biti će sve gore, sa prolazom vremena jer srbi će preuzeti sve u ovoj državi, što će rezultirati novom kolonizacijom Hrvatske.

A ako ćemo govoriti o nekoj promociji hrvatskih interesa onda ovo samo šteti. Ukorijenjenu mržnju prema srbima ne možeš definirati hrvatskim interesom. Aj budi malo realna.
Ja ne mrzim srbe ni njihove slugane već mislim da je NEOPHODNO ih staviti na njihovo mjesto, a njihovo mjesto NIJE I NIKAD ne smije biti na vrhu piramide moći.

Mislim da si ti nerealan i mrziš Hrvate, ovo nije jugoslavija i manjine poput srba i svih ostalih imaju neka minimalna prava i to je to, sve više od toga je POGUBNO za Hrvatsku, s obzirom na Hrvatsku prošlost i stravične masakre, masovnu pljačku i kulturno podređivanje koje smo trpili skoro 100 godina.

Hrvatska mora izgraditi svoj osobni put bez pogubnog utjecaja srba i ostalih manjina iz te balkanske tvorevine nekadašnej juge. To je put balkanskog propadanja, nerada i primitivizma.

Dokle?
21-02-2011, 16:28
Vala baš..malo previše Srba u priči.
Kao što ih je previše na najvišim pozicijama moći, po vrhuškama najačih stranaka, na TV, po medijima, po rukovodećem kadru policije, za vojsku ne znam, ali i tamo su sigurno nagurani na moćne pozicije zahvaljujući njihovim sluganima koji već godinama sjede na Pantovčaku. Previše je srpskog primitivizma i previše je tolerancije prema silnom zlu koje je počinjeno U Hrvatskoj od strane srba. To je jednostavno naša realnost, koja se mora mjenjati.

Mene srbi i njihova primitivna (ne)kultura smeta, a pogotovo njihova moć koju grabaja sve više po Hrvatskoj me iskreno brine. Ne treba nam ponovo tisuće i tisuće mrtvih i pola države porušeno, nakon što opet moramo braniti pravo na svoje postojanje.

Vjerovala sam da si ti toga svjestan, no nažalost izgleda da sam se prevarila.

NorthStand
21-02-2011, 20:06
Dokle, dobro pričaš, a ovo da mržnja prema srbima nije hrvatski interes, samo ću se slatko nasmijat. Previše su oni hrvatske krvi prosuli, da mržnja prema njima, s moje strane ne bi bila interes! Pametnom dosta.

http://www.vecernji.hr/vijesti/hvidra-ogradujemo-se-pozivanja-ulice-rusenja-vlade-clanak-255371

Inače, pogledajte još jedan primjer "hrvatskog jedinstva", kakvi smo i kako se zalažemo za svoje nacionalne interese, još je nama i dobro. Mislim da ovako razjedinjen narod, teško da se može nać negdje u europi, siguran sam da u europi po gluposti i razjedinjenosti čvrsto držimo prvo mjesto. A što se tiče ovog članka iz večernjeg, koliko je jeftina nečja duša, najbolje demonstrira činjenica da se nečji glas može kupit za ni manje ni više nego za 6.000 kuna mjesečno, srećom moje mišljenje i moj glas, nikad nitko neće korigirat po svojim željama i interesima, ni za 60.000 kuna mjesečno.

zlatni_ljiljan
21-02-2011, 20:58
Srbi su definitivno popushili u Hrvatskoj djoksija za sva vremena,ovo malo sto ih je ostalo je dobro kao dekoracija pred EU,da ne ispadne da je Hrvatska potpuno ociscena od Srba,stoga nije zgoreg imati pokojeg Pupovca ,onako cisto radi shminke :)

zaba1111
21-02-2011, 21:51
Srbi su u HR definitivno poraženi i sami po sebi neće predstavljati ozbiljnu opasnost. Ali udruženi s jugokomunističkim antihrvatima hrvatskog porijekla, uz porporu medija i vanjskih neprijatelja, oni su sa svojim nametljivim , agresivnim antihrvatskom stavom, u takvom spletu okolnosti, trajna opasnost.
NJihova moć proizilazi iz hrvatskog mazohizma i duboko ukorjienjenog antihrvatstva kod potomaka bivših komunista, npr. sinoć pričam o JOvanu Šparajcu i napominjem kako me strašno iritira njegov likovanje nad negativnim vjestima i izrugivanje u lice svim hr domoljubinma svaku večer, a na to potomak odgovara kako mu je Šprajc najdražli voditelj Dnevnika jer je duhovit i da nije primjetio nikakvo likovanje, ja velim da ne postoji nigdje u svijetu da pripadnici, do jučer neprijateljskog naroda, vode dvi najgledanije političke emisije, a on na to da on to ne zna jer ga to niti ne zanima i da je važno profesionalno vođenje emisija.
Dakle nama su problem takvi,a Srbi samo koristre situaciju za koju smo sami krivi.

Graničar Jozo
21-02-2011, 21:57
Ma proglašavati mržnju prema srbima hrvatskim (ne nužno državnim) interesom je stvarno smiješno.

Baader Meinhof
22-02-2011, 04:39
Mislim da si ti nerealan i mrziš Hrvate....

Zbrojite se malo.

Graničar Jozo
22-02-2011, 09:24
Zbrojite se malo.

ma evo dobio sam novi mobitel, a inače bi ogovorio. trebalo mi pola sata da skužim kako pin ukucati. mogu bit glup, al da mrzim hrvate... :rofl

Valjda sam zato dobio poziv na forum, ono kao nekome moram kontrirati ;)

Dokle?
22-02-2011, 12:02
Srbi su definitivno popushili u Hrvatskoj djoksija za sva vremena,ovo malo sto ih je ostalo je dobro kao dekoracija pred EU,da ne ispadne da je Hrvatska potpuno ociscena od Srba,stoga nije zgoreg imati pokojeg Pupovca ,onako cisto radi shminke :)
To jednostavno nije istina, takvo je razmišljanje popularno među ljudima koji ne žele biti gazde u svojoj kući i prepuštaju moć tuđincima.

Hrvatska je pobjedila u ratu, iako je i tom ratu bilo velikih poraza. Od Posavine do Vukovara, koji su danas realno opet pod kontrolom srba i njihovih slugana.

Ako ti misliš da će Hrvatska biti država u kojoj se može ugodno i mirno živjeti dok u svakoj pori ovog društva obitavaju srbi koji vjeruju da je Oluja zločin i koji manipuliraju istinom i to propovijedaju svakodnevno po Hrvatskoj i svjetu, onda ti ne razumiješ što znači voditi politiku. Da ne govorimo kolike tisuće srba se deklariraju kao Hrvati, ali na jedan mig iz srbije su u stanju ponovo razoriti ovu državu.

Kao što rekoh, velikoj većini ovog naroda treba četnička nožina pod vratom ili teško maltretiranje, ubijanje i pljačkanje da se "sjete" tko su srbi i koji su njihovi interesi na teritoriju Hrvatske.

Na žalost ovo su sve fakti, ja ne mrzim srbe niti me interesiraju, mene interesiraju Hrvatski interesi, odmicanje od teškog primitivizma, četničkog malo te bre koljem-pa se bre onda volimo-dok te opet ne koljem odnosa, koji neki ovdje prihvaćaju, to je čisti primitivizam i divljaštvo.

Nije li vrijeme da se progleda!

caporegime
22-02-2011, 12:06
Hrvatski interesi se štite i time što se treba znati prepoznati tko nam doista misli ako ne dobro a ono pragmatično korisno.
Istodobno, hrvatski interes je prepoznati tko ti tobože želi dobro a tko te gura u nešto, izčega dobro može proizaći samo za onoga tko te gura.
hrvatski interes je prepoznati svakoga i analizirati svakoga, uočiti tko što želi i što poduzima da da do toga dođe.
najveći hrvatski interes je pak prepoznati bagru koja se za ostvarenje svojih sitnih sebičnih interesa koji ne moraju nužno biti materijalni, na riječima i formalno zalaže za svoj narod a duboko u sebi ga prezire, osim onih osnovnih razloga zašto ga preziru i zato jer mora zastupati one koje zapravo prezire.
takva gamad se ni ne trudi biti dosljedna u svojoj prijetvornosti, zašto i bi, hrvati su idioti koji pate od sljepila pored zdravih očiju.

Bez obzira što su zbog svih izloženi razloga Srbi vjerojatno najveća vanjska prijetnja spokojnosti Hrvatske kao i hrvata, naveći neprijatelji ove zemlje kao i ovog naroda su bili i ostali Hrvati.
Cijeli jedan raspon od one otpadi koja otvoreno mrzi svoju zemlju do onih koji misle da je vole a zapravo im je ljubav i spremnost pretrpit nešto za svoju zemlju i narod krhkija od dvorca napravljenog od šibica.

Netko je jednom rekao, da kada bi se vratili u kameno doba, najosnovniji podatak važan za daljnji napredak bi bila svijest da se svaka tvar sastoji od atoma.
Za hrvatski prosperitet je najvažnije saznanje da su hrvati vrlo glup i lakovjeran narod.
od onih koji su hrvati tek formalno pa još više do onih koji misle da su domoljubi.

caporegime
22-02-2011, 12:08
To jednostavno nije istina, takvo je razmišljanje popularno među ljudima koji ne žele biti gazde u svojoj kući i prepuštaju moć tuđincima.

Hrvatska je pobjedila u ratu, iako je i tom ratu bilo velikih poraza. Od Posavine do Vukovara, koji su danas realno opet pod kontrolom srba i njihovih slugana.

Ako ti misliš da će Hrvatska biti država u kojoj se može ugodno i mirno živjeti dok u svakoj pori ovog društva obitavaju srbi koji vjeruju da je Oluja zločin i koji manipuliraju istinom i to propovijedaju svakodnevno po Hrvatskoj i svjetu, onda ti ne razumiješ što znači voditi politiku. Da ne govorimo kolike tisuće srba se deklariraju kao Hrvati, ali na jedan mig iz srbije su u stanju ponovo razoriti ovu državu.

Kao što rekoh, velikoj većini ovog naroda treba četnička nožina pod vratom ili teško maltretiranje, ubijanje i pljačkanje da se "sjete" tko su srbi i koji su njihovi interesi na teritoriju Hrvatske.

Na žalost ovo su sve fakti, ja ne mrzim srbe niti me interesiraju, mene interesiraju Hrvatski interesi, odmicanje od teškog primitivizma, četničkog malo te bre koljem-pa se bre onda volimo-dok te opet ne koljem odnosa, koji neki ovdje prihvaćaju, to je čisti primitivizam i divljaštvo.

Nije li vrijeme da se progleda!

ako je danss to tako kako pričaš kako smo ih uopće mogli pobijediti?
tada su bili nemjerljivo jači i brojniji pa izgubiše.
a danas kao vladaju.
pucaš u krivu metu.
hrvati su gamad veća nego srbi.

Dokle?
22-02-2011, 12:10
Srbi su u HR definitivno poraženi i sami po sebi neće predstavljati ozbiljnu opasnost. Ali udruženi s jugokomunističkim antihrvatima hrvatskog porijekla, uz porporu medija i vanjskih neprijatelja, oni su sa svojim nametljivim , agresivnim antihrvatskom stavom, u takvom spletu okolnosti, trajna opasnost.
Oni nisu poraženi, kad je njihova ideologija i propaganda prevladavajuća posvuda, pa i u Hrvatskoj. Misliš mi smo pobjedili u par vojnih akcija i onda poništili učinke tih akcija?

NJihova moć proizilazi iz hrvatskog mazohizma i duboko ukorjienjenog antihrvatstva kod potomaka bivših komunista, npr. sinoć pričam o JOvanu Šparajcu i napominjem kako me strašno iritira njegov likovanje nad negativnim vjestima i izrugivanje u lice svim hr domoljubinma svaku večer, a na to potomak odgovara kako mu je Šprajc najdražli voditelj Dnevnika jer je duhovit i da nije primjetio nikakvo likovanje, ja velim da ne postoji nigdje u svijetu da pripadnici, do jučer neprijateljskog naroda, vode dvi najgledanije političke emisije, a on na to da on to ne zna jer ga to niti ne zanima i da je važno profesionalno vođenje emisija.
I to je samo jedna kockica u cijelom mozaiku srpske dominacije na svakom koraku. Po tebi se to zove pobjeda? Po tebi se tako ponašaju poraženi narodi?

Dakle nama su problem takvi,a Srbi samo koristre situaciju za koju smo sami krivi.
I ti isto gledaš to naopako, kvazihrvati su stvoreni, regrutirani i obučeni od strane srba, kad udariš u glavu i produžene ruke će izgubiti svaku snagu. Oni su ništa, ako nisu zaštićeni i programirani od strane beograda.

caporegime
22-02-2011, 12:19
čisto me zanima, jesu li ovdje na ovom linku-primjeru srbi koji vladaju nad hrvatima ili se radi o hrvatima koji uslijed svoje političke neukosti dopuštaju da im srbi kolo vode?
http://hercegbosna.org/forum/politika/
ja bi rekao ovo drugo ali tvoje iskusno oko bi moglo reći nešto više.
ako uz to malo dublje razmislimo o onome što je juda iškariot naznačio o samom vodstvu i motivima a što ga je koštalo trajnog isključenja unatoč tome što javno ništa nije opsovao......

Dokle?
22-02-2011, 12:20
a danas kao vladaju.
pucaš u krivu metu.
Pogledaj malo situaciju realno, Hrvatsku su napadali pljačkaši, silovatelji i par patoloških ubojica iz jna. S druge strane su bili ljudi kojima je glava bila u pitanju, životi njihovih familija, najosnovniji opstanak. Zato smo pobijedili. Osim toga oni su došli na tuđi teren, a Hrvati su bili na svojem, u ratnom pogledu, njihove pozicije su bile lošije od naših, osim toga oni su došli klati, pljačkati i silovati.

Ti ljudi o kojima pričaš nisu Hrvati i odavno su pogazili svoju pripadnost bilokojem narodu ili naciji. To su ljudi koje određuje novac, moć i pozicija, a ne pripadnost bilokojem narodu.

caporegime
22-02-2011, 12:25
Pogledaj malo situaciju realno, Hrvatsku su napadali pljačkaši, silovatelji i par patoloških ubojica iz jna. S druge strane su bili ljudi kojima je glava bila u pitanju, životi njihovih familija, najosnovniji opstanak. Zato smo pobijedili. Osim toga oni su došli na tuđi teren, a Hrvati su bili na svojem, u ratnom pogledu, njihove pozicije su bile lošije od naših, osim toga oni su došli klati, pljačkati i silovati.

Ti ljudi o kojima pričaš nisu Hrvati i odavno su pogazili svoju pripadnost bilokojem narodu ili naciji. To su ljudi koje određuje novac, moć i pozicija, a ne pripadnost bilokojem narodu.

ovdje nisi u pravu jer da je ovo bio najodlučniji argument onda nikad ni jedna osvajačka vojska ne bi uspjela pobijediti onoga koji se brani.
povijest pokazuje da da ipak nije bilo tako.
da je tako, poljaci bi 39' odbili nijemce, čečeni 94' ruse, zului 19stoljeću engleze, indijanci, u srednjem vijeku španjolce, gali rimljane,.......ne bi htio potrošiti tri dana vremena pisajući sve primjere.

dapače, u kontekstu srba kji ti spominješ, to i nije bila čista osvajačka akcija u kojoj oni odnekud dolaze a mi ih čekamo.
po tebi oni i sada nad nama vladaju a zamisli kako je to onda bilo 90-91'?
imali su u svakom tijelu svoje ljude pa su opet izgubili unatoč svemu.
hrvati su najveća gamad.

Dokle?
22-02-2011, 12:28
čisto me zanima, jesu li ovdje na ovom linku-primjeru srbi koji vladaju nad hrvatima ili se radi o hrvatima koji uslijed svoje političke neukosti dopuštaju da im srbi kolo vode?
Nije u pitanju neukost već prizemni interesi, biti na strani Hrvatskih interesa i Hrvatske danas je skupo, kao što je bilo i u sfrj. Stalno si na marginama, ne dobijaš poslove, ne dobijaš nikakve pozicije, moraš se stalno boriti, a konkretni rezultati su trenutno nevidljivi. Zato se mnogi prepuštaju srbima i njihovom vodstvu i prave se da toga nisu svjesni. Naravno ima i glupih ljudi, ali oni su u manjini.
http://hercegbosna.org/forum/politika/

ja bi rekao ovo drugo ali tvoje iskusno oko bi moglo reći nešto više.
ako uz to malo dublje razmislimo o onome što je juda iškariot naznačio o samom vodstvu i motivima a što ga je koštalo trajnog isključenja unatoč tome što javno ništa nije opsovao......
Istinu koju je juda pisao ne žele čuti ni znati mnogi ljudi, neki se još zavaravaju a mnogi su jako ljuti kad netko lijepo izloži njihov način funkcioniranja. Sve ove slabosti i lažne Hrvate mi plaćamo, svakodnevno i opet će nam odrediti budućnost. Opet smo na putu novog stoljeća sluganstva i financiranja srba koji će nam opet doći glave.

caporegime
22-02-2011, 12:33
pri tom nisam mislio na biblijskog judu nego na jednog čovjeka koji pod tim imenom nastupao u virtualnom svijetu.

Dokle?
22-02-2011, 12:41
ovdje nisi u pravu jer da je ovo bio najodlučniji argument onda nikad ni jedna osvajačka vojska ne bi uspjela pobijediti onoga koji se brani.
povijest pokazuje da da ipak nije bilo tako.
da je tako, poljaci bi 39' odbili nijemce, čečeni 94' ruse, zului 19stoljeću engleze, indijanci, u srednjem vijeku španjolce, gali rimljane,.......ne bi htio potrošiti tri dana vremena pisajući sve primjere.
Možda ipak nisi upotrijebio najbolje primjere kako bi pobio moju tvrdnju. Četnici se ne mogu usporediti sa Njemcima, Englezima iz vremena kolonijalizma i sličnima. Njihova jedina snaga su bili krvoločne manijakalne ubojice i masa oružja. Na nepoznatom terenu to nije puno, za pobjedu i zadržavanje tog teritorija treba biti puno pametniji. Njihova taktika je oduvijek bila da prvo šalju ove ubojice, pljačkaše i silovatelje, kako bi preplašili, a nakon toga tisuće bombi i raketa, kako bi sravnili sa zemljom. Sve to je nedovoljno za pobjedu na tuđem terenu. Da i je ne ulazim u detalje o tome na koliko različitih nivoa su Njemci i Englezi funkcionirali, što im omogućilo pobjede i duže zadržavanje osvojenog teritorija (iako su ih nakon godina ipak izgubili).

dapače, u kontekstu srba kji ti spominješ, to i nije bila čista osvajačka akcija u kojoj oni odnekud dolaze a mi ih čekamo.
po tebi oni i sada nad nama vladaju a zamisli kako je to onda bilo 90-91'?
Oni danas vladaju zato što je njihova doktrina uvijek bila, prvo ubojice, pa rakete, ako to ne upali, počni sa plaćenom propagandom i manipulacijama. Pobjedili smo ubojice i rakete, no još preostaje pobjediti njihovu propagandu, koja nije nešto posebno, jedino što se malo ljudi samoinicijativno uključuje u tu ultimativnu bitku za Hrvatsku.

hrvati su najveća gamad.
Ako pobijedi Hrvatska i Hrvatski interesi, ta stoka na prodaju će pobjeći ili se prodati nama i našim interesima, to ti jednostavno realnost. Ljudska rasa nije savršena i ima puno "grešaka", onih koje od čovjeka naprave vječno gladnu i sadističku zvjer ili ljigavog komformistu koji se podaje svakome tko plati.

Dokle?
22-02-2011, 12:41
pri tom nisam mislio na biblijskog judu nego na jednog čovjeka koji pod tim imenom nastupao u virtualnom svijetu.
O Bože, pa i ja!

caporegime
22-02-2011, 12:44
ako pobijedi hrvatska i hrvatski interesi ta gamad bez obraza i srama će se opet jednostavno prešaltati na pobjedniču stranu i bez srama nastaviti poametovati kao što su učinili već jednom.
bagru sam gledao iz velike blizine, slušao im motive, želje, misli, shvaćanja.
sad ih gledam kako se okreću ovisno o želji da same sebe isture u poziciju na kojoj će biti hvaljeni i uvažavani.
i ne, ne govorim o ljudima iz neke više politike ili višeg društva.
govorim o dubokoj truleži usađenoj u naš narod.

caporegime
22-02-2011, 12:45
O Bože, pa i ja!

u tom slučaju tvoj komentar malo gore više, u potpunosti stoji.

Inkvizitor
22-02-2011, 12:46
nemoj svoditi napad četnika na samo koljačko zakrvavljenih očiju nesposobne bande.

to je samozavaravanje..

imaju i imali su oni pametnih i sposobnih ljudi..i planove i ciljeve i način kako ih ostvariti..

inače ne bi imali pola Bosne

njih je njihova bahatost u Hrvatskoj došla glave i onih 20% Hrvata koji grizu od stoljeća sedmog , onih koji su štitili Napoloenovo povlačenje preko Borodina i koji su najdalje došli u Staljingradu i koji su kod Kobarida i Tolmina držali talijanske armije za jaja.

što se tiče ovih ostalih..to ima dvi vijuge..jednu za srat a drugu za pišat i poradi njih Arkan bi otvorio slastičarnicu na trgu..

caporegime
22-02-2011, 12:49
nemoj svoditi napad četnika na samo koljačko zakrvavljenih očiju nesposobne bande.

to je samozavaravanje..

imaju i imali su oni pametnih i sposobnih ljudi..i planove i ciljeve i način kako ih ostvariti..

njih je njihova bahatost u Hrvatskoj došla glave i onih 20% Hrvata koji grizu od stoljeća sedmog , onih koji su štitili Napoloenovo povlačenje preko Borodina i koji su najdalje došli u Staljingradu i koji su kod Kobarida i Tolmina držali talijanske armije za jaja.

što se tiče ovih ostalih..to ima dvi vijuge..jednu za srat a drugu za pišat i poradi njih Arkan bi otvorio slastičarnicu na trgu..

prijatelju, znaš li tko najviše mrzi onih 20% hrvata koje si opisao?
udužena skupina onih 80% što izdajnika, što pičaka, koje tih 20% uvijek podsjećaju na tužnu i neporecivu zbilju. da su bijednici i bezmudaši.
pseta ne laju na miševe. pseta laju na lavove a cvile kad se lav približi.

Dokle?
22-02-2011, 12:53
ako pobijedi hrvatska i hrvatski interesi ta gamad bez obraza i srama će se opet jednostavno prešaltati na pobjedniču stranu i bez srama nastaviti poametovati kao što su učinili već jednom.
bagru sam gledao iz velike blizine, slušao im motive, želje, misli, shvaćanja.
sad ih gledam kako se okreću ovisno o želji da same sebe isture u poziciju na kojoj će biti hvaljeni i uvažavani.
I to opet ovisi o našoj snazi, u današnje doba sve se snima i sve je zabilježeno, nije nimalo komplicirano lansiratu kampanju demaskiranja takvog mentaliteta i medijsku, a vjerovatno vrlo lako i sudsku. Ali za to i pravosuđe i mediji trebaju biti na strani istine i Hrvatskih interesa.

i ne, ne govorim o ljudima iz neke više politike ili višeg društva.
govorim o dubokoj truleži usađenoj u naš narod.
Svaki narod ima svoj postotak truleži, u Hrvata je opasno visok, ali vjeruj mi, kad se uspostavi sustav zdravog i domoljubnog funkcioniranja, mnogi od njih će nestati ili se pokajati. To je jednostavno realnost ljudske vrste.
Osim toga oni nisu bitni, takvi ljudi trebaju teško preživljavati na marginama, a ne pošteni i domoljubni. Sve je okrenuto naopako, no ni to ne može trajati zauvijek!

Ja duboko vjerujem u to!

Dokle?
22-02-2011, 13:02

to je samozavaravanje..

Iskreno ja u to ne vjerujem, možda su najpametniji i najsposobniji Hrvati branili Hrvatsku, umjesto Bosnu? Bahatost je nešto što prevladava u genima srba, ma gdje bili i ostaje njihova bolna točka. Očigledno je situacija u Bosni njima išla puno više na ruku, nego u Hrvatskoj, ali oni su uvijek isti.

To bi trebao biti sasvim dovoljan postotak za vladanje Hrvatskom(20%), samo da su se nakon rata fokusirali na utvrđivanje svoje vlasti i moći i vođenje pametne i lukave politike, umjesto na grabanje i unutarnje sukobe. Ratnici ne moraju biti dovioljno pametni za civilnu vladavinu i najčešće i nisu. Na žalost ti ratnici nisu izabrali pravu političku elitu koja će održati njihovu moć, stvorenu u bitkama.

Kao što rekoh, takav ili sličan je odnos snaga u ostalim državama, samo je pitanje toga kako i koliko pametno provodiš svoju politiku, a što se tiče Arkana, taj i ima slastičarnicu na trgu, zove se Dnevnik sa Jovom, Nedjeljom u 2 sa Svetozarom itd itd itd

Dokle?
22-02-2011, 13:07
prijatelju, znaš li tko najviše mrzi onih 20% hrvata koje si opisao?
udužena skupina onih 80% što izdajnika, što pičaka, koje tih 20% uvijek podsjećaju na tužnu i neporecivu zbilju. da su bijednici i bezmudaši.
pseta ne laju na miševe. pseta laju na lavove a cvile kad se lav približi.

Ali to ti je normalna ljudska reakcija, nemoj mi reći da ti nekad ne osjetiš zavist čak i mržnju nad nekim tko je zgodan, uspješan i pametan i ima komada kojeg poželi. Ajde budi iskren! :)

Evo ja ću priznati, ja osjetim nekad ljubomoru prema nekim ljudima, znam zašto su bolji od mene i to mi malo pomogne da se nosim za emocijama. Ali to je normalna ljudska reakcija, ako je ta osoba pristojna, ako nije bahata, ako se odnosi sa poštovanje prema meni, ta ljubomora nestaje. Prihvaćaš čiinjenicu da su neki ljudi obdareniji, pametniji, sposobniji od tebe. Takve nas je Bog napravio i svatko ima neku ulogu na ovoj planeti...

caporegime
22-02-2011, 13:12
Ali to ti je normalna ljudska reakcija, nemoj mi reći da ti nekad ne osjetiš zavist čak i mržnju nad nekim tko je zgodan, uspješan i pametan i ima komada kojeg poželi. Ajde budi iskren! :)

Evo ja ću priznati, ja osjetim nekad ljubomoru prema nekim ljudima, znam zašto su bolji od mene i to mi malo pomogne da se nosim za emocijama. Ali to je normalna ljudska reakcija, ako je ta osoba pristojna, ako nije bahata, ako se odnosi sa poštovanje prema meni, ta ljubomora nestaje. Prihvaćaš čiinjenicu da su neki ljudi obdareniji, pametniji, sposobniji od tebe. Takve nas je Bog napravio i svatko ima neku ulogu na ovoj planeti...

nije normalna reakcija. nije ni blizu normalnoj reakciji.
prema ljudima koje si opisala točno ovako nemam nikakvu zavist. eventualno prema sebi osjećam neku negativnost jer možda mislim da se ja ne trudim dovoljno za neke stvari.
prema ljudima koji dobivaju sve u životu a da se ne trude jer im pada s neba, da se tako izrazim, ne osjećam ni mržnju ni zavist nego prijezir.
za ljudima koji besramno govore jedno a ponašaju se drukčije ili koji će okretati stranu bez imalo srama osjećam gađenje.
to su ti moje osjećaji.
iskreno.

ono o čermu sam govorio se može svsti na seosku izreku; gle, on već požanjo svoju ljetinu, majku mu jebem, a ja svoju nisam ni počeo.
od takvih strasti, vjeruj mi nimalo ne patim.

Dokle?
22-02-2011, 13:20
Ma proglašavati mržnju prema srbima hrvatskim (ne nužno državnim) interesom je stvarno smiješno.
Jozo, ovo što ja pišem nije ništa osobno, ja mislim da ti jednostavno ne razumiješ što znači biti na poziciji moći i osmišljavati, stvarati smjernice u nekom društvu.

Zašto ti moje vrlo konkretne i pogubne primjere sulude politike koja se vodi u Hrvatskoj glede Hrvatskih neprijatelja srba, proglašavaš mržnjom. Znaš, mržnja se ogleda u emotivnim ispadima, a ne u konkretnom izlaganju i zdravorazumskom zaključivanju. Osim što konkretno izlažem, ja se trudim i djelovati, svakodnevno. Ja razgovaram sa ljudima i pitam što oni očekuju od svoje vlasti, da bude u skladu sa Isusovim učenjem, dok nas ne razapnu na križu ili da se pametno i lukavo pobrinu za Hrvatsku i Hrvatske interese?

Daj malo mućni glavom, biti gazda i voditi nekad zahtjeva i strogoću i korigiranje svakodnevnice, pitaj svakoga tko ima svoju firmu recimo...

Ako nisi u stanju razmišljati na tom nivou, nemoj se bacati u komentiranje nečega što ne razumiješ.

I lijepo te molim da ovo ne shvatiš ako uvredu. Svatko na ovoj planeti ima svoju ulogu, nismo svi stvoreni za sve!

Inkvizitor
22-02-2011, 13:28
Treba uzeti u obzir i međunarodne silnice što bi rekao Tuđman.

Npr. RS. Očišćena, ali ono brutalno, pokoljima, logorima, silovanjima..ono najgore što može bit.

i priznali ju.

da smi nešto takvo uradili pa na našem mjetsu bi bila crna rupa..

nas jebu za par civila a njima ladno sve progledaju..

a zašto, za koji kurac..

Dokle?
22-02-2011, 13:30
prema ljudima koji dobivaju sve u životu a da se ne trude jer im pada s neba, da se tako izrazim, ne osjećam ni mržnju ni zavist nego prijezir.
Ali nije im palo sa neba, njihovi roditelji ili oni sami su odradili to što imaju, služili su i dan danas služe jednom centru i to im je plaćeno. Srbi i njihovi slugani su od 45 ubijali, pljačkali i nacionalizirali, oni koji su obavili više ubojstava, krađa i eliminacija su dobili više stanova, vila i političkih pozicija.

za ljudima koji besramno govore jedno a ponašaju se drukčije ili koji će okretati stranu bez imalo srama osjećam gađenje.
to su ti moje osjećaji.
Ali to ti je čista komunistička doktrina, oni su uvijek nagrađivali one koji nisu imali nikakve stavove, već su preuzimali partijske. Ta njihova sposobnost i izdaja svega poštenog i ljudskog u ime novca, kuća, stanova, vila, pozicija je njiihov jedini i isključivi razlog postojanja i njihova jedina "kvaliteta", sve ostalo su zgazili u sebi. To su jako opasni ljudi.

Takvi nam sutra mogu opet doći glave, jer su takvi ubijali tokom sfrj. Plaćene ubojice i njihova djeca koji su Hrvatsku bacili na koljena, predvođeni njihovim starim gazdama, jer takvi ljudi ne funkcioniraju sami, oni moraju dobiti naredbe ili traže nove gazde.

Inkvizitor
22-02-2011, 13:32
Hrvati jesu prilično priglup narod.

Npr pogledati ovo.

ovaj lik je neki profesor u Zagrebu

http://www.youtube.com/watch?v=uhzQ5Rp4JVo

pa kako je to moguće..

kad takvo nešto vidiš, onda stvarno pomisliš..ma jebem ti ovaj narod koji nema trunke samopoštovanja..

Dokle?
22-02-2011, 13:46
Treba uzeti u obzir i međunarodne silnice što bi rekao Tuđman.
Definitivno! Clintonova admisnistracija je imala previše židova koji su prezirali sve Hrvatsko. Ona židovska babetina Madeleine Albright nam je nanjela dosta zla, kao i Richard Holbrooke koji je isto bio židov. Iako je prije par godina izjavio da mu je žao što je zaustavio Gotovinu, no malo kasno za to.

Englezi su nam i dan danas za vratom i manipuliraju. Nije lako preživjeti između ovako moćna dva neprijatelja, iako Ameri nisu neprijateljski nastrojeni, no suradnja sa njima je mač sa dvije oštrice, jedna reže a druga štiti.

Npr. RS. Očišćena, ali ono brutalno, pokoljima, logorima, silovanjima..ono najgore što može bit.

i priznali ju.
Realpolitika, nažalost mi ju nikad nismo naučili voditi, sad kad bi mogli.

da smi nešto takvo uradili pa na našem mjetsu bi bila crna rupa..

nas jebu za par civila a njima ladno sve progledaju..

a zašto, za koji kurac..
Ma nisu sve iztolerirali, pronašli su par srpskih slugana kurvinih sinova (mesić), koji su prihvatili deal, neki će u zatvor, koji su ponajviše ubijali i nastupa nova jugoslavija, jer je to najlakša politika na ovim prostorima, za MZ zajednicu. Sve u jedan kotao i neka se kuhaju kako znaju i umiju.

A sve bi bilo drugačije da nismo pristali na to, bilo bi teže i kompliciranije, ali sa puno boljim rezultatima.
Amerima ne paše Haag, no ostavili su to EU, Britima i Nizozemcima koji liječe svoje frustracije na nama.

Dokle?
22-02-2011, 13:54
Hrvati jesu prilično priglup narod.
Npr pogledati ovo.

To ti se zove uvjetovani refleks, naučilo te od malih nogu, kao miševe u laboratoriju, ako pritisneš crvenu točku dobiješ komad hrane. Tako i ovaj...

pa kako je to moguće..
Sve je moguće, problem je u tome što nema prostora za ljude koji će odgovoriti na ovakve laži. Odnosno nema nikoga u tom studiju koji je trebao pokopati tog "profesora" sa činjenicama.

kad takvo nešto vidiš, onda stvarno pomisliš..ma jebem ti ovaj narod koji nema trunke samopoštovanja..
Ja imam samopoštovanja i dosta ljudi ima samopoštovanja, ali nemamo političku i medijsku strukturu koja govori za nas i naše interese. I to govori istinu, za razliku od ovih srpskih slugana.

Kad se udružimo, organiziramo, skupimo lovu i kupimo frekvenciju onda će se čuti i naš glas, do tada ćemo se uzrujavati nad ovakvim bljuvotinama.

Graničar Jozo
22-02-2011, 14:06
Jozo, ovo što ja pišem nije ništa osobno, ja mislim da ti jednostavno ne razumiješ što znači biti na poziciji moći i osmišljavati, stvarati smjernice u nekom društvu.

Zašto ti moje vrlo konkretne i pogubne primjere sulude politike koja se vodi u Hrvatskoj glede Hrvatskih neprijatelja srba, proglašavaš mržnjom. Znaš, mržnja se ogleda u emotivnim ispadima, a ne u konkretnom izlaganju i zdravorazumskom zaključivanju. Osim što konkretno izlažem, ja se trudim i djelovati, svakodnevno. Ja razgovaram sa ljudima i pitam što oni očekuju od svoje vlasti, da bude u skladu sa Isusovim učenjem, dok nas ne razapnu na križu ili da se pametno i lukavo pobrinu za Hrvatsku i Hrvatske interese?

Daj malo mućni glavom, biti gazda i voditi nekad zahtjeva i strogoću i korigiranje svakodnevnice, pitaj svakoga tko ima svoju firmu recimo...

Ako nisi u stanju razmišljati na tom nivou, nemoj se bacati u komentiranje nečega što ne razumiješ.

I lijepo te molim da ovo ne shvatiš ako uvredu. Svatko na ovoj planeti ima svoju ulogu, nismo svi stvoreni za sve!

ne uzimam ja ništa osobno jer te i ne znam. niti se ljutim. slažem se sa time što si rekla da svatko ima svoje mjesto pod suncem. ali mi tvoje pisanje nema smisla. jer po meni nije isto korigirati svakodnevnicu i planirati nekoliko koraka unaprijed. ti ako misliš da je uzrok svih zala uloga srba neka ti bude. ne slažem se u tome. zbilja mi je smiješno i zato mislim da ti ne pišeš racionalno već kako si rekla emotivno. bit ću iskren da sam mislio da si provokator dok inkvizitor nije rekao da te zna otprije sa nekog foruma. sve ti je samo srbi, srbi, srbi. ne mogu to racionalno "svariti" nikako. znam li sagledati širu sliku ili ne teško je ogovoriti, ali razumijem neke stvari bolje nego misliš.

Dokle?
22-02-2011, 14:25
ne uzimam ja ništa osobno jer te i ne znam. niti se ljutim. slažem se sa time što si rekla da svatko ima svoje mjesto pod suncem. ali mi tvoje pisanje nema smisla. jer po meni nije isto korigirati svakodnevnicu i planirati nekoliko koraka unaprijed.
Pa ja vidim da tebi neke vrlo konkretne stvari nemaju smisla, što je znak da ne pokušavaš sagledati situaciju u Hrvatskoj realno, već si se okrenuo konstantnoj pljuvačini jednog djela naroda koji se zatekao na prostoru Hrvatske, nakon raspada okupatorske i diktatorske komunističke tvorevine, koja je smišljeno naseljavala, plasirala svoje kadrove po prostoru ondašnje srh.

Slažeš li se samnom da su svakakvi ljudi, mješanci (i to je bilo smišljeno, sa bogatim nobovcima-srbima, koji su se ženili za Hrvatice), čisti srbi, srbi iz bosne, Hrvati po krvi ali politički anacionalni komunisti, pod kontrolom beograda i za njihove ciljeve, poslani u Hrvatsku. Kao i da su mnogi ostali ovdje nakon DR?

Slažeš li se sa mnom da su ti ljudi savršeni pijuni u propagandnom ratu za povrat povlastica, novca i pozicija za srbe u Hrvatskoj?

ti ako misliš da je uzrok svih zala uloga srba neka ti bude. ne slažem se u tome. zbilja mi je smiješno i zato mislim da ti ne pišeš racionalno već kako si rekla emotivno.
Naravno, pa to nam svaki dan ponavljaju u svim medijima, govore nam - ne gledaj zdravorazumski, već slušaj nas, mi ćemo ti reći što je što i tko je tko. Ti im vjeruješ, ja ne. Zato što sam se tisuću puta uvjerila kako funkcioniraju, još od juge pa sve do današnjih dana. Princip njihova funkcioniranja se nije promjenio!

bit ću iskren da sam mislio da si provokator dok inkvizitor nije rekao da te zna otprije sa nekog foruma.

Ja i jesam provokator i poticatelj nepoželjnog razmišljanja, zato sam i banirana na forumu jedno 100njak puta, jer razotkrivam njihove srpske i sluganske laži, koje već smrde od ustajalosti, ali eto još prolaze kao prvorazredna i "svježa" roba.

sve ti je samo srbi, srbi, srbi. ne mogu to racionalno "svariti" nikako. znam li sagledati širu sliku ili ne teško je ogovoriti, ali razumijem neke stvari bolje nego misliš. Sve mi je samo srbi, zato što je to naša realnost, sve je inficirano sa ogromnim brojem srba ili njihovih slugana, koji odrađuju za srbe. Od politike do kulture do medija. Sve je teško bolesno i inficirano sa srpskom propagandom i lažima.

Ja vjerujem da ti neke stvari razumiješ, no i dalje inzistiram na tome da ti nedostaje boljeg povezivanja tih puzzli u veliku sliku. Zato te pokušavam inspirirati, ne nametati, samo inspirirati.
Ako ide i de, ako ne ide ne ide...

caporegime
22-02-2011, 14:45
Ali nije im palo sa neba, njihovi roditelji ili oni sami su odradili to što imaju, služili su i dan danas služe jednom centru i to im je plaćeno. Srbi i njihovi slugani su od 45 ubijali, pljačkali i nacionalizirali, oni koji su obavili više ubojstava, krađa i eliminacija su dobili više stanova, vila i političkih pozicija.

Ali to ti je čista komunistička doktrina, oni su uvijek nagrađivali one koji nisu imali nikakve stavove, već su preuzimali partijske. Ta njihova sposobnost i izdaja svega poštenog i ljudskog u ime novca, kuća, stanova, vila, pozicija je njiihov jedini i isključivi razlog postojanja i njihova jedina "kvaliteta", sve ostalo su zgazili u sebi. To su jako opasni ljudi.

Takvi nam sutra mogu opet doći glave, jer su takvi ubijali tokom sfrj. Plaćene ubojice i njihova djeca koji su Hrvatsku bacili na koljena, predvođeni njihovim starim gazdama, jer takvi ljudi ne funkcioniraju sami, oni moraju dobiti naredbe ili traže nove gazde.

ja sam ovo doduše mislio ne samo na ljude koje bismo mogli politički promatrati nego općenito.
u smislu šta prema nekima osjećam pošto ni ti nisi kad si davala primjer gledala strogo u političkom nego u nekom općeživotnom načelnom smislu.

Graničar Jozo
22-02-2011, 15:03
gledaj, ja nigdje nisam rekao da to ne stoji šta ti pišeš. dapače, slažem se s tobom u dobrom dijelu osim u zaključku.

ne slažem se s tobom da svi koji nisu u onih 20% hrvata koje je spomenuo capo da su odmah protiv hrvatske. da su svi protiv hrvatske ne bi je ni bilo. dobro je to capo opisao da hrvatska nije po svačijoj mjeri, ali je takva kakva je. mi nažalost imamo (mislim na "desne i lijeve") dva dramatično različita pogleda na hrvatsku i njen položaj. da se oko toga događaju (i da su se događale) užasne stvari nitko normalan neće poricati.

da neki mogu biti pijuni, a da to i ne znaju mogu svakako. ja prvi. ali nije svaki srbin zlonamjeran. nije svaka komunjara zlonamjerna. mene su u životu debelo zajebala dva čovjeka koja niti su srbi niti su komunjare. dapače, jedan je iz porijeklom iz zagvozda, a drugi iz hercegovine. naši tvrdolinijaši. oba HDZ-ovca iz ranije faze.

u hrvatskoj su danas srbi kao narod riješeni jednom za vazda jer ih nema. ono što je ostalo su starčad, a i ono što se vrati je došlo umrijeti u svojoj kući. koliko je stanova vraćeno, koliko kuća je obnovljeno a koliko u njima stvarno živi znaju oni koji koji su danas na tom području koji se nekada zvao krajina. srba nema. ima ih kao i hrvata u bos. posavini. možda nisam objektivan jer sam doživio sudbinu običnih srba s obzirom da sam hrvat iz srednje bosne.

da su oni naseljavani sustavno i to se sležam. Npr. u banja luci su se nakon potresa gradile nove zgrade i naseljavali srbi, a nisu se obnavljale porušene stare zgrade i kuće.

imamo mi probleme i oko banaka, i oko mora, oko granica sa slovenijom, pa sa poljoprivrednom, pa sa nefunkcionalnim i sporim sudovima (kada nisu hrv.branitelji u pitanju)... masu nepreglednih stvari.

meni je super tvoja namjera inspiriranja, ali takvim rigidnim stavom nećeš nikoga inspirirati. zapravo ćeš samo ispast nafrljena frustrirana babetina. od takvih ljudi bježe, ne slušaju ih.

daleko od toga da znam sve i sve kužim jednim pogledom.

Baader Meinhof
22-02-2011, 16:21

Ma nije 'neki profesor iz Zagreba', nego Veljko Džakula iz SD Foruma kojeg je osnovao Pupovac, a što je bio u četničkoj vladi zapadne Slavonije. Bio je na televiziji kad su ga naši uhapsili u Pakracu u vrijeme Bljeska. Ovaj drugi, Livada, je iz Zajednice Srba Hrvatske. To ti je dvojac koji je načelno unutar-srpska oporba Pupovcu danas na lokalno političkoj razini.

Dokle?
22-02-2011, 16:49
ne slažem se s tobom da svi koji nisu u onih 20% hrvata koje je spomenuo capo da su odmah protiv hrvatske. da su svi protiv hrvatske ne bi je ni bilo. dobro je to capo opisao da hrvatska nije po svačijoj mjeri, ali je takva kakva je. mi nažalost imamo (mislim na "desne i lijeve") dva dramatično različita pogleda na hrvatsku i njen položaj. da se oko toga događaju (i da su se događale) užasne stvari nitko normalan neće poricati.
Naravno da postoje različite političke opcije, ali je nenormalno da postoji i normalno funkcionira opcija koja ne želi Hrvatsku i njenu samostalnost, nakon svih tih užasa u kojima su neki sudjelovali i ubijali Hrvate, samo zato što se nisu politički slagali.

Toleriranje nasilja kao dijela politike, jer realno sdp promovira komunističko nasilje jer se deklariraju kao sljedbenici diktatora tita. To se ne dozvoljava u ni jednoj civiliziranoj državi. Dakle oni ne žele Hrvatsku za sve Hrvate, već Hrvatsku u kojoj se pojedine Hrvate, koji nisu po njihovoj mjeri, može ubijati, mučiti i protjerivati. To onda nije Hrvatska, već jugoslavija.

da neki mogu biti pijuni, a da to i ne znaju mogu svakako. ja prvi. ali nije svaki srbin zlonamjeran. nije svaka komunjara zlonamjerna. mene su u životu debelo zajebala dva čovjeka koja niti su srbi niti su komunjare. dapače, jedan je iz porijeklom iz zagvozda, a drugi iz hercegovine. naši tvrdolinijaši. oba HDZ-ovca iz ranije faze.
Oprosti, meni predbacuješ emotivnost, a ovo što ti pišeš je jedostavno emotivno i vrlo ograničeno. Ja recimo ne zasnivam svoje stavove na tome što je neki pojedinac napravio meni osobno, već gledam veliku sliku i očigledne tendencije i povezanost u vrlo zlokobnu organizaciju, nauštrb SVIH Hrvata.

u hrvatskoj su danas srbi kao narod riješeni jednom za vazda jer ih nema. ono što je ostalo su starčad, a i ono što se vrati je došlo umrijeti u svojoj kući. koliko je stanova vraćeno, koliko kuća je obnovljeno a koliko u njima stvarno živi znaju oni koji koji su danas na tom području koji se nekada zvao krajina. srba nema. ima ih kao i hrvata u bos. posavini. možda nisam objektivan jer sam doživio sudbinu običnih srba s obzirom da sam hrvat iz srednje bosne.
Opet nebitno, Zagreb je prepun srba (i još mnogi drugi gradovi), koji možda nikad nisu otišli ili su otišli i vratili se, na bitne pozicije, koji su toksični. Pogledaj "profesora iz Zagreba"! Ti ne razumiješ da taj narod o kojem ti pričaš nije bitan, ma koliko da ih ima, oni će se vratiti ili neće, ali će uvijek biti otvoreni za novu manipulaciju i rat sa Hrvatskom, možda ne danas, ali tko zna što donosi sutra.

da su oni naseljavani sustavno i to se sležam. Npr. u banja luci su se nakon potresa gradile nove zgrade i naseljavali srbi, a nisu se obnavljale porušene stare zgrade i kuće.
U Hrvatskoj imaš gradove u kojima je cijela ravnoteža poremećena u 70tima, naseljavano je iz srbije na tisuće (u jednom slučaju 28000), što mijenja lokalnu političku i kulturnu scenu. I pretvara jedan grad u seosku srpsku palanku.

imamo mi probleme i oko banaka, i oko mora, oko granica sa slovenijom, pa sa poljoprivrednom, pa sa nefunkcionalnim i sporim sudovima (kada nisu hrv.branitelji u pitanju)... masu nepreglednih stvari.
Naravno da imamo kad srbe ne zanima rješavanje tih problema u Hrvatskoj, a blokiraju sve što mogu, od pravosuđa do političkih struktura koje bi se mogle i koje se žele pozabaviti sa Hrvatskim problemima.

meni je super tvoja namjera inspiriranja, ali takvim rigidnim stavom nećeš nikoga inspirirati. zapravo ćeš samo ispast nafrljena frustrirana babetina. od takvih ljudi bježe, ne slušaju ih.

I meni je super što ti pokazuješ svoje pravo lice, no mora se priznati da tu ima vrlo očiglednog primitivizma, onog balkanskog. Nisi ti kriv, vjerovatno si odrastao u takvom okruženju. Jedna od najčešćih reakcija srba kad bih ih razbucala sa argumentima je bila da sam frustrirana usamljena babetina koju puca pms. Meni je žao da se ti kao jedan domoljuban Hrvat ne uzdižeš iznad takvog primitivnog balkanskog i cajkaškog nivoa.

daleko od toga da znam sve i sve kužim jednim pogledom.
To vidim, ali to nije problem, svatko ima neka ograničenja, ali je puno lakše kad se ljude ne ocjenjuje kroz njihov spol nego prema njihovoj informiranosti, strasti, predanosti i iskrenosti, ma što da imali među nogama.

Škutor Mate
22-02-2011, 17:05

Mora da je pokojni Škiljo jopet povukojarčijo. Oće gad zagoški. :rofl

Inkvizitor
22-02-2011, 17:17
Ma nije 'neki profesor iz Zagreba', nego Veljko Džakula iz SD Foruma kojeg je osnovao Pupovac, a što je bio u četničkoj vladi zapadne Slavonije. Bio je na televiziji kad su ga naši uhapsili u Pakracu u vrijeme Bljeska. Ovaj drugi, Livada, je iz Zajednice Srba Hrvatske. To ti je dvojac koji je načelno unutar-srpska oporba Pupovcu danas na lokalno političkoj razini.

Znam ja dobro tko je Džakula, ja govorim o ovom Livadi.

Monumanetalbna sramota hrvatske države je što Džakula slobodno šeta i drži pridike po Banjaluci pa se vrtai u "genocidnu" Hrvatsku. Lik je bio glavni ua zapadnoj Slavoniji gdje su počinjeni neki od najmonstruoznijih zločina nad Hrvatima. Sadistički najizraženiji.

A taj Livada..čini mi se da je profesor.

Vepar
22-02-2011, 18:02

S ovim se slažem. Ima OK Srba, kao i ljevičara. Ima i desničara koji su pokvareni. Međutim, ne slažem se da Srba nema na području bivše RSK, odnosno da ih ima koliko i Hrvata u Posavini, odnosno RS. Ima ih puno više. Recimo, u mnogim općinama su većina ili znatna manjina. S druge strane u Podunavlju ih ima podjednako kao i prije rata. Tvoja sudbina nije slična njihovoj jer se ti nisi pobunio protiv države u kojoj živiš. Međutim, njihov povratak sam po sebi nije loš. Mogao bi biti i dobar ako su u međuvremenu shvatili neke stvari. Ali ja mislim da mnogi nisu, pogotovo kad vidiš njihove forume i poruke koje od tamo šalju.

Inkvizitor
22-02-2011, 18:05
Vepar..jesi ti možda iz Podravine..

caporegime
22-02-2011, 18:17
S ovim se slažem. Ima OK Srba, kao i ljevičara. Ima i desničara koji su pokvareni. Međutim, ne slažem se da Srba nema na području bivše RSK, odnosno da ih ima koliko i Hrvata u Posavini, odnosno RS. Ima ih puno više. Recimo, u mnogim općinama su većina ili znatna manjina. S druge strane u Podunavlju ih ima podjednako kao i prije rata. Tvoja sudbina nije slična njihovoj jer se ti nisi pobunio protiv države u kojoj živiš. Međutim, njihov povratak sam po sebi nije loš. Mogao bi biti i dobar ako su u međuvremenu shvatili neke stvari. Ali ja mislim da mnogi nisu, pogotovo kad vidiš njihove forume i poruke koje od tamo šalju.

nema. ima ih najmanje 20 000 manje. odselilo se puno pred mirnu reintegraciju

Vepar
22-02-2011, 18:21
OK. Ali ima i naših dosta manje. Je li točno da su nam baš zbog toga Englezi u vrijeme reintegracije uveli vize?

Baader Meinhof
22-02-2011, 18:48
A taj Livada..čini mi se da je profesor.

Prof. dr. Svetozar Livada rođen je 1928. godine u Gornjem Primišlju, općina Slunj. Ratni je i vojni invalid i nosilac partizanske Spomenice 1941. Poslije Drugog svjetskog rata, bio je član Komisije za ratne zločine. Gimnaziju i Filozofski fakultet (grupa filozofija i historija) završio je u Zagrebu (1953.). Doktorirao je s temom iz ruralne sociologije 1975. godine. Bio je jedan od urednika časopisa «Sociologija sela» i znanstveni suradnik, a jedno kraće vrijeme i v. d. direktora Agrarnog instituta u Zagrebu. Na Filozofskom fakultetu u Zagrebu predavao je socijalnu demografiju od 1967. do 1972. godine. Jedan je od osnivača i predavača postdiplomskog studija iz gerontologije na Medicinskom fakultetu u Zagrebu. Od 1963. do 1972. godine bio je član savjetodavne «ad hoc» grupe za ruralnu sociologiju pri međunarodnoj organizaciji FAO.

Objavio je knjigu «Etničko čišćenje - zločin stoljeća» u izdanju SKD «Prosvjeta», 1997. i drugo izdanje 2002. godine. Objavio je i više stotina znanstvenih i stručnih radova iz područja ruralne sociologije i drugih publicističkih radova, naročito za vrijeme posljednjeg rata.

Godine 1992. bio je stručni suradnik za humanitarnu pomoć pri zapovjedništvu UN za tadašnji sektor Sjever, pa je uz još dva kasnija posjeta stekao uvid i u stanje na područjima koja su bila pod paradržavnom krajiškom vlašću. Svetozar Livada jedan je od osnivača i obnovitelja svih srpskih institucija u Republici Hrvatskoj i spada u red najsvestranijih poznavatelja, analitičara i nepristrasnih kritičara građanske strane rata. U tekstovima često ponavlja «ta jedan smo rod».

Kaže sveznajući Google.

Graničar Jozo
22-02-2011, 19:52
Oprosti, meni predbacuješ emotivnost, a ovo što ti pišeš je jedostavno emotivno i vrlo ograničeno. Ja recimo ne zasnivam svoje stavove na tome što je neki pojedinac napravio meni osobno, već gledam veliku sliku i očigledne tendencije i povezanost u vrlo zlokobnu organizaciju, nauštrb SVIH Hrvata.

šta ti meni ovdje prebacuješ ženska glavo. to može samo udbaško smeće tako stvari izvrtati i podvaljivati. nadao sam se da si bar mrvu oštroumnija i da ti moj osobni primjer dokazuje da smeća ima svugdje. očito nisi u stanju začkjučiti tako jednostavnu stvar ili ne želiš, već uporno piliš po svom. srbi, srbi, srbi... srbi i udbaši se nedaju sa svog puta smesti i uporno namtraju o svojim fiks idejama. samo ti udri stazama revolucije. metodologija je prepoznata.

Opet nebitno, Zagreb je prepun srba (i još mnogi drugi gradovi), koji možda nikad nisu otišli ili su otišli i vratili se, na bitne pozicije, koji su toksični. Pogledaj "profesora iz Zagreba"! Ti ne razumiješ da taj narod o kojem ti pričaš nije bitan, ma koliko da ih ima, oni će se vratiti ili neće, ali će uvijek biti otvoreni za novu manipulaciju i rat sa Hrvatskom, možda ne danas, ali tko zna što donosi sutra.

baš će se perobratit kad vide tebe kako pjeniš. već vidim hrvatska legija stranaca od srpskih dobrovoljaca osvaja zemun. al prvo genocidnu republiku srpsku, sa pravaško-udbaškim smećem bosne i hercegovine.

I meni je super što ti pokazuješ svoje pravo lice, no mora se priznati da tu ima vrlo očiglednog primitivizma, onog balkanskog. Nisi ti kriv, vjerovatno si odrastao u takvom okruženju. Jedna od najčešćih reakcija srba kad bih ih razbucala sa argumentima je bila da sam frustrirana usamljena babetina koju puca pms. Meni je žao da se ti kao jedan domoljuban Hrvat ne uzdižeš iznad takvog primitivnog balkanskog i cajkaškog nivoa.

moje pravo lice :obama S "pravašima" poput tebe nije laka svakodnevnica. pitam se koje su ti namjere. dalekovidni ste gospođo kao i pravaš-zubar zvonko. imate li možda i mesara u ekipi?

To vidim, ali to nije problem, svatko ima neka ograničenja, ali je puno lakše kad se ljude ne ocjenjuje kroz njihov spol nego prema njihovoj informiranosti, strasti, predanosti i iskrenosti, ma što da imali među nogama.

bona nebila, nemaš ni među nogama, a pitam se šta ti je u glavi. ali zato imaš pravu udbašku metodologiju po kojoj se neistomišljenici rješavaju baš tim metodama. udri po balkanskom mentalitetu. :rofl niste ni vi udbaši šta ste nekad bili. :clap

a sad hajde uzmi opet moj post pa seciraj dio po dio i izokreni ga da ti pamet stane.

Dokle?
22-02-2011, 23:40
a sad hajde uzmi opet moj post pa seciraj dio po dio i izokreni ga da ti pamet stane.
Čuj, ja imam svoje mišljenje i ja ću ga i dalje iznositi, ti se možeš pjeniti, ali to ništa neće promjeniti. I sa ostalima na ovom forumu se u nekim stvarima ne slažem i oni samnom, pa nitko nije počeo histerizirati kao ti.

Nemam namjeru više replicirati na tvoje postove i bilo bi lijepo da i ti izbjegavaš komentiranje mojih postova.

Lijepi pozdrav!

NorthStand
23-02-2011, 04:22

Ja o tome mislim sljedeće, na svakoj je osobi koga će voljet koga će mrzjet. Onaj koji mi kaže, da nikoga i ništa ne mrzi, moram priznat da mu ne vjerujem. Jer svaki narod, i svaki čovjek nekoga ili nešto mrzi, dal je to dizanje ujutro u 5, dal je to srbin turčin ili netko treći, sasvim nebitno, al želim reć da velika većina ljudi može mrzijet, i znam da mrzi, samo što to ne priznaju, a ja otvoreno kažem koga mrzim i zašto. Nisam tip koji će uljepšavat istinu, i koji će sam svoja mišljenja na nekom javnom mjestu gazit, zato da bi se dopao svima. Ja sam svijestan da sam radikalan, al vjerujte mi ima i puno radikalnijih od mene, neke čak i sam osobno znam. Inače ne generaliziram, sigurno da postoji i jedan broj srba koji poštuje HR kao svoju državu da ne kažem domovinu, i jedan dio srba koji je branio ovu našu zemlju, i njima odajem poštovanje jednako kao i nekom hrvatu.

Al Dokle? dobro priča, ona priča o tome da se srbima u globalu ne može i ne smije vjerovat, jer nas je povijest do sad naučila, da kad se s njima igra fair play to loše završi po nas. I ovaj zadnji rat, gdje su na najgori mogući način htjeli uništit našu državu i narod, ja osobno im nikad neću oprostit. Čestitih pojedinaca ima u svakom narodu, i oni koji se ponašaju čestito znaju da se ovakva razmišljanja ne odnose na njih, već na one ljudske isprdke, koji će kako reče Dokle? na prvi mig Beograda u nekoj budućoj situacija opet ustat, i opet pokušat prekrajat HR granice. Nas hrvate se naziva fašistima, jer smo u 1000 godina nastojali doć do svoje države, dok su Francuzi Englezi Nijemci Amerikanci Talijani kolonizirali cijeli svijet al to je ta "civlizirana europa". To spominjem samo zato jer oni o sebi stvaraju sliku nekih svetaca, a svi dobro znamo gdje je počeo fašizam nacizam, a boga mi i komunizam! I sve te zločinačke ideologije, ustaški pokret kad ga već neki stavljaju u istu vezu s ovima, nije imo nikakve veze s osvajačkim ideologijama s kojima je bio u savezu, jedina osvajačka ideologija ustaša je bila ta, kako doć do države, odnosno kako uspostavit vlastitu državu. Pošto je saveznici nisu nudili, Pavelić se priklonio onoj strani s kojom je i prije rata imo kontakte, tj fašistima i nacistima. Ne opravdavam njegove idiotarije i neoprostive greške tokome vladavine, al ostaje činjenica da je taj čovjek barem pokušo uspostavit hrvatsku državu, i zbog toga sigurno nije fašist. Fašist je zbog načina vladanja, i koncentracijskih logora, al to je jedna druga tema koja mene iskreno uopće ne zanima.

Ono što želim reć je to, da se naš narod terorizira sustavno već stotinama godina, nas se napada da smo osvajači i fašisti, samo da bi nam se pomrsilo račune, i dovelo u zamku! Trenutno je ta zamka, EU. Nakon EU, smislit će se opet nova zamka za nas, jer tako oni rade već stoljećima. A mi smo premali, da ne kažem preglupi, da uočimo neke stvari odnosno da se tome odupremo. A mislim da je svakom s imalo grama mozga u glavi jasno, da HR nikad nije vodila osvajačke ratove, barem ne koliko ja znam od dolaska na ovo područje, nit smo se širili na račun srba, niti na račun mađara, niti na račun slovenaca, niti na račun talijana, crnogoraca, dapače prije je obratna situacija. I sad želim postavit kontrapitanje, po čemu isti onda nas imaju obraza nazivat fašistima, i zašto im se to dozvoljava????????????? Zašto hrvatska politika kad već ne želi mržnju, dozvoljava da ovakvi s svojim lažima i mitovima, siju sjeme mržnje? Zašto se konačno ne kaže svima koji udaraju na temelje naše države, i čestitost našeg naroda, ne kaže jednom za svagda ZBOGOM? Zar je to toliko teško, ili je u hrvatskom interesu, bit nagužen i bez imalo dostojanstva živjet i čekat EU da riješi povećanje cijena i kroničnu nezaposlenost?

Nekako sam siguran da se to neće dogodit tako brzo, i da se ni mi nećemo tako brzo opametit, jer onaj tko se nada da će netko drugi njegove probleme riješit, lošem se nada da ne kažem uzalud se nada. A mržnja je tu vjerujte mi sasvim nebitna, jer boli njih briga tko koga mrzi i zašto, riječ je o prije svega njihovim interesima, a u slučaju mržnje ti njihovi politikanski interesi padaju u vodu, jer im ih mržnja remeti, zato i kažem pošto se sve češće čuje riječ "region" da dobro dođe mržnja, da razbije te jugonostalgične tonove u startu! Neki bi najrađe izbrisali povijest i svu ovu nevinu krv prosutu za hrvatsku zaboravili, i opet nas vratili u jugovinu da mogu, al na svu sreću ne mogu. I onda odatle taj plač i kuknjava zbog strašne mržnje prema srbima i kome sve ne, a jesu li se ikad oni zapitali, da možda ljudi nekoga mrze s razlogom? Jer čisto sumnjam da postoji normalna osoba na svijetu, koja nekog mrzi samo radi mržnje same. Za mržnju je uvijek potrebno nešto što će je pokrenut, a to nešto u ovom slučaju nije krenulo s hrvatske strane, prema tome ne vidim gdje je problem, i zašto neki u njoj vide problem??? Odnosno ja znam zašto, samo je pitanje dal će drugi shvatit o čemu je tu u biti riječ. Jer netko tko ne shvaća da nam se pere mozak iz dana u dan, samo s jednim ciljem ujedinjenjem zapadnog balkana unutar EU, mislim da je to konačni cilj ovih "civiliziranih" europljana, i ja osobno sam zato i protiv EU. A i još je tu mali milion razloga, zbog kojih ih uopće ne shvaćam ozbiljno, niti mi oni išta u životu znače. Jer ušli mi u EU ili ne, svejedno ćemo morat radit, i od svoje krvavo zarađene plaće živjet. A o nekom luđačkom porastu standarda se niti najmanje ne nadam, jer slovenci su u EU već 6 godina, pa govore da ne žive ništa puno bolje nego prije. A bilo bi stvarno smiješno da u tih 6 godina, nisu povećali svoj standard, al nije to samo do EU, već i do njih samih. U svakom slučaju za mene osobno, mržnja je pozitivna stvar, ako se usmjeri prema onima koji zbog svoga ponašanja jedino mržnju i zaslužuju.

NorthStand
23-02-2011, 04:37
a danas kao vladaju.
pucaš u krivu metu.

To je točno, jedina razlika između nas i srba je ta, što smo mi gamad za sebe, a oni protiv drugih. Dakle oni su gamad prema drugima, jer misle na taj način nešto ušećarit, a mi smo gamad prema samima sebi iz samo sebi znanih i neznanih razloga. Ja samo mogu reć, da sam uvijek radio i pomago ljudima, čak i nebitno o kome je riječ, jel brat ili netko treći, ili srbin ili musliman, ako je čovjek na mjestu pomoć ću mu, neću mu brojat krvna zrnca i kakve pramenove ima. Al naši ljudi previsoko stavljaju ljestvice zahtjeva, puno traže a malo daju, a mnogi su moram to reć jalni i ljubomorni na druge uspješnije ljude, da ne kažem hrvate. To je tako kod nas, uvijek će bit nadjebavanje u stilu "tko ima veći k...".

caporegime
23-02-2011, 15:03
danas sam u razgovoru sa mojim jednim jako bliskim čovjeku, onako nevezano, dotakao i neke dnevno političke teme.
umaloi nisam povratio.
iako sam upoznat sa mnogo toga čovjek se iznenadi kad sazna još pokoje stvari i definitivno mogu reći, srbi su samo trenutno oružje u rukama jednom dijela hrvata.
najveća gamad u ovoj zemlji i za ovaj narod su ljudi koji su rođenjem hrvati a koji su zarad svojih interesa i ostvarenja svojih koristi spremni ovu zemlji i obvaj narod jebati i lomiti, bacati i šutati do najgadljivijih razmjera.
zato u daljnjim razgovorima u zadnje vrijeme od ljudi koji su se inače znali držati, neću reći povučeno ,ali nisu htjeli izlijetati sa "eksplicitnim idejama", znam čuti kako očito u ovoj zemlji nije se moglo drukčije nego se je trebalo dok je bilo vrijeme..........

Baader Meinhof
23-02-2011, 17:21
definitivno mogu reći, srbi su samo trenutno oružje u rukama jednom dijela hrvata.

Što je najgore, u najvećoj mjeri oružje su onog dijela političke scene koja se načelno smatra desnom. Pupovac tu pliva kao riba u vodi uzimajući od svih strana što mu nude dok se one međusobno bore. Nije li doista smiješno da se ljevica bori protiv pozitivne diskriminacije Srba u pravu glasa i da Vesna Pusić zaustavlja formaliziranje nove SAO Krajine? Da stvar bude paradoksalnija, hrvatski Srbi Pupovca u dobroj mjeri smatraju izdajnikom u podjednakoj mjeri koliko i mi pogodovanje Srbima smatramo izdajom.

Inkvizitor
23-02-2011, 17:27
To da se Vesna Pusić bori protiv formalne autonomije Srba to je toliko vjerovatno koliko i da se zmija bori da se svakom mišu ugradi IC naočale kako bi on nju vidio kad i ona njega.

ne postoji taj hrvatski intreres za koji će se obitelj Pusić borit.

A to koga Srbi smatraju izdajnikom, najmanje je relevatno. Oni i Tadića smatraju izdjanikom jer se navodno izvinuo Hrvatima a Tadić je lukavo krivnju prebacio na hrvatski teren i Hrvatima.

Poremećeni i vanpametni srpski sustav izdajništva nije nikakvo mjerilo u normalnom svijetu..

realno gledajući, van srpskog bulažnjenja..Pupovac koji je pravi onaj bizantinac koji može pričati dva dana a da ništa ne kaže..on je iskemijao za Srbe sve što je mogao i sve što mu se nudilo

NorthStand
24-02-2011, 02:04
Ima jedna slika tadića, ŠAL SRBIJE, NA KOJEM NA ČIRILICI PIŠE, I Z V I N I T E! HAHA PUKO SAM, KAD SAM TO VIDIO. Naravno riječ je o fotomontaži, srpskih radikalnih snaga da ne kažem navijača. Jer oni su kao i mi, najnezadovoljniji pomirbom hrvata i srba.

Al što ti reče Inkvi, on je pametno lopticu krivnje u očima svijeta, prebacio na našu stranu, i gle čuda netom nakon tog "povijesnog dana" eto Purde u pritvoru! I to da bude paradoks veći, u zemlji na koju je također izvršena agresija od strane istih glumaca. Da nije žalosno, bilo bi smiješno.

Kako god se ova trakavica s Purdom završila, poprilično sam siguran da srpske podvale neće stati, i ono što reče Capo i tu se slažem, trenutno a i ne samo trenutno nego kroz povijest Hrvati su sami sebi najveći neprijatelj! Dokazano bezbroj puta, koliko je samo hrvatskih bojovnika što u BiH što u HR najebalo na "nepoznat način". Složna braća Hrvati, će uvijek nać neku zamjerku nekome, i onda udarit kad se taj netko najmanje nada.

Inače pouzdano se zna, da su neki udbaški smradovi, javljali četnicima za određene hrvatske vojne formacije gdje se nalaze i u kom smjeru se kreću, uglavnom za one formacije koje njima nisu odgovarale iz samo njima znanih razloga, i mnogi ti dečki su pali upravo zato jer je čedama s hrvatske strane javljeno ono što im ni u najluđim snovima nije smijelo bit javljeno.

Al to je tako kod nas, i zato što netko davno reče, prvo moramo počistit svoj prag, a tek onda ić pred tuđi u ovom slučaju srpski i bošnjački!