PDA

Pogledaj Full Version : Jadni Japanci

ljuta trava
17-02-2012, 18:56
-Uvidjevši ,,ogromne uspjehe,, nove Vlade u RH u velikoj borbi sa krizom i Japanci su podigli PDV , sa 5% na , zamislite cijelih 8% !!!!!!

Jadni Japanci , kako će izdržati takav namet ....:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl

mardar
17-02-2012, 19:39
-Uvidjevši ,,ogromne uspjehe,, nove Vlade u RH u velikoj borbi sa krizom i Japanci su podigli PDV , sa 5% na , zamislite cijelih 8% !!!!!!

Očito je da "vape " za nekim kao što je Čaćić:evil:evil:rofl:rofl

Eugen Savojski
18-02-2012, 16:47

Ljuta Travo , japanska vlada za razliku od
hrvatske je slabije tjelesne građe, zato i
nisu mogli podignuti PDV na 25%, nego samo
na " mizernih " 8%.

Morro Vlachii
13-07-2012, 21:35
Japanci ne žele godišnji odmor..ne žele!
Ispaljuju se rakete na mjesec,a ovu misteriju još nismo razotkrili..

sagitarius
23-09-2012, 11:35
Kodeks poslovne časti u japanaca je razvijeniji nego igdje u svijetu, a ta lojalnost prema tvrtci osim što ima korijena u tradicionalnom odgoju nalazi svoje oporište i u činjenici da su mnoge tvrtke, da bi približile radnike poslu, dale izgraditi čitava radnička naselja u blizini tvornica, što je s jedne strane skratilo duga iscrpljujuća putovanja na i sa posla, gdje se ljudi značajno zamaraju i s druge strane dobili zahvalnost svojih uposlenika, kojima je bukvalno riješena stambena, ali i obiteljska situacija, jer firmama je u interesu da se radnici i međusobno žene i udaju, pošto imaju sve uvjete za to, čime se u biti još dublje vezuju uz tvrtku.
Nakon ne tako davnih razarajućih zemljotresa, cunamija i nuklearnih katastrofa, Japan se opet kao feniks podigao iz pepela, ponovo zahvaljujući nevjerovatnoj ljudskoj i radnoj disciplini njihovih muškaraca i žena, što na još jedan način govori o tom jednom kulturološkom fenomenu Japana.
I ovako ranjen i bačen prirodnim katastrofama na koljena Japan je svjetska ekonomska velesila, koja za razvoj svog gospodarstva može da zahvali činjenici da je gotovo 50% japanske industrije izmješteno van Japana, gdje sa jeftinijom radnom snagom ostvaruju ekstra profite i podižu nacionalno bogatstvo ove zemlje.
Nema dileme da će Japanci svoje poreske obveze uredno izmirivati kao i do sada, no bitnije je razumjeti da je do porasta stope "PDV-a" došlo isključivo radi posljedica strašnih razaranja koje su uz vremenske nepogode načinili i atomski reaktori , kao pogoni za izuzetno jeftinu proizvodnju električne energije, koji su svojevrsna ekološka kataklizma - sjetimo se Černobila.
Bilo kako bilo, Japan je i dalje svjetska gospodarstvena velesila, koja je to postigla jedino zahvaljujući kodeksu poslovne časti japanaca, koji odlazak na godišnji odmor tretiraju kao izdaju i otkaz lojalnosti tvrtci za koju rade, a koja im pruža sve pogodnosti.

ljuta trava
23-09-2012, 13:31
Kodeks poslovne časti u japanaca je razvijeniji nego igdje u svijetu, a ta lojalnost prema tvrtci osim što ima korijena u tradicionalnom odgoju nalazi svoje oporište i u činjenici da su mnoge tvrtke, da bi približile radnike poslu, dale izgraditi čitava radnička naselja u blizini tvornica, što je s jedne strane skratilo duga iscrpljujuća putovanja na i sa posla, gdje se ljudi značajno zamaraju i s druge strane dobili zahvalnost svojih uposlenika, kojima je bukvalno riješena stambena, ali i obiteljska situacija, jer firmama je u interesu da se radnici i međusobno žene i udaju, pošto imaju sve uvjete za to, čime se u biti još dublje vezuju uz tvrtku.
Nakon ne tako davnih razarajućih zemljotresa, cunamija i nuklearnih katastrofa, Japan se opet kao feniks podigao iz pepela, ponovo zahvaljujući nevjerovatnoj ljudskoj i radnoj disciplini njihovih muškaraca i žena, što na još jedan način govori o tom jednom kulturološkom fenomenu Japana.
I ovako ranjen i bačen prirodnim katastrofama na koljena Japan je svjetska ekonomska velesila, koja za razvoj svog gospodarstva može da zahvali činjenici da je gotovo 50% japanske industrije izmješteno van Japana, gdje sa jeftinijom radnom snagom ostvaruju ekstra profite i podižu nacionalno bogatstvo ove zemlje.
Nema dileme da će Japanci svoje poreske obveze uredno izmirivati kao i do sada, no bitnije je razumjeti da je do porasta stope "PDV-a" došlo isključivo radi posljedica strašnih razaranja koje su uz vremenske nepogode načinili i atomski reaktori , kao pogoni za izuzetno jeftinu proizvodnju električne energije, koji su svojevrsna ekološka kataklizma - sjetimo se Černobila.
Bilo kako bilo, Japan je i dalje svjetska gospodarstvena velesila, koja je to postigla jedino zahvaljujući kodeksu poslovne časti japanaca, koji odlazak na godišnji odmor tretiraju kao izdaju i otkaz lojalnosti tvrtci za koju rade, a koja im pruža sve pogodnosti.

Pitao bih ih ja da dođu raditi u Hrvatsku i ne prime plaću po par mjeseci ili godinu dvije , koliko bi držali do kodeksa , možda kao hrvatski političari do poštenja i morala , ili kukurikavci do nacionalnih interesa .

sagitarius
24-09-2012, 10:45
Pitao bih ih ja da dođu raditi u Hrvatsku i ne prime plaću po par mjeseci ili godinu dvije , koliko bi držali do kodeksa , možda kao hrvatski političari do poštenja i morala , ili kukurikavci do nacionalnih interesa .

Ima i bolji primjer, neka dođu u BiH... :), ma dobro, malo šale ne škodi, ali japanci su stvarno jedan nevjerovatno radišan i vrijedan narod, to im nitko na svijetu ne spori i stvarno imaju razvijen taj radni kodeks, čak i na posve intimnoj i osobnoj psihološkoj ravni.Jasno, ima tu i dosta povijesti koja je na njih uticala, pa i zemljopisni položaj koji je potpomogao izgradnju takvog mentaliteta itd.itd.
S puno simpatija promatram kako se oporavljaju poslije onih strašnih kataklizmi koje su se na njih obrušile i kako se ponovo ponosno i strpljivo izdižu iz pepela poozbiljno razrušenih dijelova Japana.

Iris
25-09-2012, 12:42
neka Japanci dođu u Crnu Goru,sevap bi bio,
možda se i Crnogorci prorade,gledajuć u njih,:)

NorthStand
26-09-2012, 02:45
japanci su fanatici, ja bih reko najveći na svijetu. oni se trude nemat nikakvih propusta, baš nikakvih u onome što rade. pa tako sad i jadne kineze ponovo ganjaju, i ponovo im pokazuju da iako su kapitulirali 1945(prvi put u povijesti a vjerojatno ni tada ne bi da nije bilo nuklearnog bombardiranja, nisu ameri glupi vidjeli su koliku su muku prošli na Iwo Jimi), nemaju namjeru tu činjenicu pretvorit u pravilo već izuzetak. :D šalu na stranu, divim se tim japancima, njihov ustroj je nevjerojatan. i ko društvo, i ko država su uređeni po principu mrava. ne trebam valjda govorit, na koji nevjerojatan način su mravi ustrojeni. tako da, iz mog ugla gledišta oni su mravi u ljudskom obliku. :D po meni, ko država imamo premalo odnosa s njima. treba intezivirat suradnju s tim istočnjacima, pogotovo japancima koji će za mene uvijek bit isprijed kineza korejanaca i ostalih velesila s istoka. da ne govorim da prosiječni japanac, svršava na kazališnu predstavu nikole šubića zrinskog, svi urliču " u boj, u boj " :rofl japanci rules!

a morona čačića, stvarno ne bih stavljo u isti kontekst s japancima. jer bi s time, teško povrijedio prosiječnog japanca.

NorthStand
26-09-2012, 02:51

pa to je normalno, zato mi nikad nećemo bit japanci. jer nas od malih nogu jebu u mozak, i "uče" da se više isplati krasti i lagati nego pošteno živjeti. samo kad pogledam ovu bagru na vlasti, izgubim volju za životom u ovoj zemllji. jer s njima naprijed nikad, ni za 100 svijetlosnih godina. tako da, podhitno svi vize podignut, i pravac Japan. :D

pdv
26-09-2012, 18:02
Japanci jesu radišni i časni ljudi ali isto nikad ne bi voljela biti dijelom njihove kulture. Koliko god daju sebe u posao toliko s druge strane zapostavljaju onu bitniju stranu života. O njihovoj sreći i zadovoljstu dosta govori i podatak kako imaju jednu od najvećih stopa samoubojstava. Sretna i zadvoljna nacija zasigurno ne bi imala ovakav podatak u svojoj statistici da tu sve štima. Osobno nemam ništa protiv njih i zaista izazivaju divljenje u području organizacije i sposobnosti ali ono što kod njih ne volim jest što su jedni od najvećih rasista na svijetu. Jako neugodno sam se iznenadila kada sam čula da imaju posebne barove u koje smiju ulaziti samo Japanci. Isto tako mi se ne sviđa ni njihov odnos spram žena kao ni pogled na seksualnost. Nacija kojoj je sasvim normalno prodavati časpopise ili videa u kojima se prikazuju seksualni odnosi između djece i odraslih te između žena i živoinja ili raznih mitskih čudovišta je u najmanji ruku čudna. Sva ta njihova predanost radu i opterećenost sa svakom minutom ipak mora na neki način rezultirati čudnim navikama. Nažalost, mislim da su u svemu tome zaboravili što znači biti čovjek i opustiti se.

Kontrarevolucionar Kaleb
03-11-2012, 13:52
Prije 200 dana u Hrvatskoj su boravili predstavnici Japanske gospodarske federacije(komore u nas).I nakon 200 dana ništa se nije dogodilo,a ti su Japanci htjeli ulagati u Hrvatsku.Ministar nečega Branko Grčić je izjavio da još nije sazrela klima za investicije u Hrvatskoj?!!

NorthStand
04-02-2013, 21:28
a sad japanska verzija opere nikole šubić zrinski.... :D

http://www.youtube.com/watch?v=IOIMet5vr4Q

NorthStand
05-02-2013, 05:25
http://www.youtube.com/watch?v=uKYRPzc_3M8

Vepar
05-02-2013, 14:50
Ma Japanci su zakon, i ostali Azijati.

totalna steta
05-02-2013, 15:05
Ma Japanci su zakon, i ostali Azijati.

Radija sam za japance i s japance skoro 8god.sta se tice posla tocnost i odgovornost im je najbolja na svitu.ali kad iskrsne problem blokiraju i onda se danima poslije iscudjavaju nasoj trenutnoj improvizaciji za rjesenje problema.nadodao bi jos i to da su uz zidove izraelce japanci najveci sovinisti koje sam upoznao.zamisli da u hrv imamo barove u kojima s vrata vracas strance uz objasnjenje hrvati jedino smiju unutra.
A sta tek nevole kad smuvas japanku to je ludilo..bez problema ces zaradit otkaz...haha

Vepar
05-02-2013, 15:42
A Japanke su tako slatke. Sigurno da je kultura i civilizacija različite od naše i da se nije lako tome prilagoditi i živjeti tamo, ali su zanimljivi.

Vepar
05-02-2013, 16:21
E, jel lako smuvat Japanku?:pusa1

totalna steta
05-02-2013, 16:26
Svako voli razlicito...tako i japanke pogotovo mladje generacije...zamisli sad iz zenske perspektive kad medju japancima od 160-170cm dodje vlaj od 193 haha....ko nashe i crnci kad je flota dosla u posjet rijeci i splitu...haha...ili ovi dinamovi i cibonini crnci po zg...

ZGabriel
05-02-2013, 16:34
Radija sam za japance i s japance skoro 8god.sta se tice posla tocnost i odgovornost im je najbolja na svitu.ali kad iskrsne problem blokiraju i onda se danima poslije iscudjavaju nasoj trenutnoj improvizaciji za rjesenje problema.

meni je jedna kolegica pričala da je skoro poludila tamo. :D dobila je neku stipendiju u devedesetima i otišla na godinu dana, mislim. i kaže, oni samo rade. danonoćno. radno vrijeme je do 5, ali prije 7 nitko i ne pomišlja da krene kući. ona jadna nije znala, i krenula kući iza 5. mislim da joj nitko nije otvoreno prigovorio, ali skužila je grešku i više joj nije padalo na pamet da ode ranije. samo što je to malo bezveze kad radiš u laboratoriju, jer nekad posao završiš u tri a novi ne možeš započeti do ujutro. :nezna osim toga, mogli su je uputiti u neke stvari, došla je s drugog kraja svijeta.

ali to je njihov mentalitet, tu se ništa ne može.

totalna steta
05-02-2013, 16:40
meni je jedna kolegica pričala da je skoro poludila tamo. :D dobila je neku stipendiju u devedesetima i otišla na godinu dana, mislim. i kaže, oni samo rade. danonoćno. radno vrijeme je do 5, ali prije 7 nitko i ne pomišlja da krene kući. ona jadna nije znala, i krenula kući iza 5. mislim da joj nitko nije otvoreno prigovorio, ali skužila je grešku i više joj nije padalo na pamet da ode ranije. samo što je to malo bezveze kad radiš u laboratoriju, jer nekad posao završiš u tri a novi ne možeš započeti do ujutro. :nezna osim toga, mogli su je uputiti u neke stvari, došla je s drugog kraja svijeta.

ali to je njihov mentalitet, tu se ništa ne može.

Zato je subotom navecer kolektivno oduzimanje od alkohola..inace azijati slabije podnose alkohol....vole intimnije i male barove..nigdi nisam vidio manje kafice cca 10m2 ...i tako njig desetak samo na jednom katu.ili se zatvore u kabine od karaoka pa pivaju sami sebi i uzive se koda koncert na wembly imaki....ma redikuli...haha

Inkvizitor
05-02-2013, 16:43
moram priznat da zazirem od te žute filozofije..mislim da su oni na drugačiji kalup od nas..

to njihovo fanatično radoholičarstvo ne ide mi uz tu istočnjačku filozofiju po kojoj su kao poznati ta njihova transcedencija i duhovnost..

NorthStand
30-11-2013, 01:04
http://www.youtube.com/watch?v=s98yx9eJr1A

milina za Jovanovićeve uši.... :rofl

temu treba preimenovati u, plemeniti Japanci. :D

NorthStand
14-09-2014, 02:30
http://www.vecernji.hr/leteci-reporter/u-boj-u-boj-s-japanskim-naglaskom-odzvanjao-oktogonom-960451/multimedia/p2