PDA

Pogledaj Full Version : Milorad bibić Mosor - RIP

Graničar Jozo
17-02-2012, 14:30
http://www.slobodnadalmacija.hr/Portals/0/images/2012-02-17/PSD/mosor468.jpg

Umro je Milorad Bibić Mosor.

Tužna vijest je stigla iz Zagreba nešto prije 13 sati.

Naš Mosor posljednjih tjedana bitku života vodio je u Kliničkom bolničkom centru Rebro.

Iako ga je teška bolest prikovala za krevet, nije posustajao. Tako je još u nedjelju napisao i poslao svoju zadnju SMS-pitalicu po kojoj će, među ostalim, ostati upamćen.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Mozaik/tabid/80/articleType/ArticleView/articleId/164748/Default.aspx

Rodica
17-02-2012, 14:45
iskrena sućut svima koji žale za svojim mosorom.

caporegime
17-02-2012, 14:47
ovaj čovjek je definitivno bio najbolji izbor za glavnu ulogu u američkom igranom filmu "čunjoglavci"
a sad da uputimo i znak naše sućuti; prrrrrrrrrrrrrrrrrrr ups, pardon, šmrc

Komari
17-02-2012, 15:14
:zbunjen:

nisam se nadala da ću ovdje zateć ovu temu.
Ja za njim ne žalim.. ne vidim razloga.

.

Rodica
17-02-2012, 15:30
ti si očito jako mlada :) mene više ništa ne iznenađuje :D
pa ima ljudi kojima je on simpa..
meni nije, ne zato što znam od kakve je sorte, nego mi je i inače bio antipatičan. podsjeća me na jednog meni mrskog lika, grlatog kaštelanskog orjunaša.
recimo, njegove 'pitalice' su, po meni, nešto najbezveznije što je plaćala jedna izdavačka kuća, pa makar to bilo i po partijskoj direktivi.
ali svejedno, izražavam sućut svima koji su ga poštivali, feralovcima, čitateljima slobodne i njegovoj obitelji.

Graničar Jozo
17-02-2012, 15:34
zar tema mora bit da ga se žali?

može li se napisati koju o njegovom radu? tema je otvorena na političkom pdf-u pa...

a kakav da god da je bio čovjek neka počiva u miru. s njim smo završili, a i on s nama.

TheBronxBomber
17-02-2012, 15:36
Ode jedan od eksponiranih orjunaša. Neki su govorili da je podrijetlom rišćanin od Cavoglava/Mirlovic polja (tako nekako).

Rodica
17-02-2012, 15:39
zar tema mora bit da ga se žali?

može li se napisati koju o njegovom radu? tema je otvorena na političkom pdf-u pa...

a kakav da god da je bio čovjek neka počiva u miru. s njim smo završili, a i on s nama.

aha, sorry.
možda si trebao napisati u uvodnom postu kakvu raspravu želiš pa se ne bi morali prenemagati i misliti trebamo li ući na nju s maramicom u ruci ili napisati što mislimo o njegovom radu.
ja sam samo pukim slučajem, odgovarajući na post prije, napravila oboje.
ja završila s temom. :)

Inkvizitor
17-02-2012, 15:40
Bio je orjunaš, feralovac, pokušavao je kroz formu zajebancije izrugat mnoge hrvatske vrijednosti, ako se mene pita nije uspio, nit je bio duhovit nit je imao mentalni kapacitet za takvo nešto.

jedan od onih koji su forsirani jer su imali medijske pokrovitelje.

al što reče Jozo, završio je on s nama a i mi s njim..pa nek počiva u miru.

Marta
17-02-2012, 16:00
Bio je orjunaš, feralovac, pokušavao je kroz formu zajebancije izrugat mnoge hrvatske vrijednosti, ako se mene pita nije uspio, nit je bio duhovit nit je imao mentalni kapacitet za takvo nešto.

jedan od onih koji su forsirani jer su imali medijske pokrovitelje.

al što reče Jozo, završio je on s nama a i mi s njim..pa nek počiva u miru.

Upravo tako, nek pociva u miru.

Sad i mi imamo svoj mir od njega.

caporegime
17-02-2012, 16:08
al je ružan, bože sačuvaj.
ko da je netko na tijelo nasadio divovsko jaje i nacrtao mu oči i usta.
p.s. ako je ono što je on lupetao bila zajebancija po standardima mainstream hrvatskih medijskih veličina ni ne čudim se da idiotski uradci poput bibinog svijeta ili zauvijek susjedi ima prolaz na tv-u.
pa smiješnije je bilo slušati mesićeve vice a oni su bili takvi da bi rasplakali čovjeka koji je u isti dan dobio sina, potvrdu da mu je izliječio rak i sedmicu na lotu.

Eugen Savojski
17-02-2012, 18:02
Mosore , kud potrefi po ovakvom vremenu umrijeti,
snijeg je i u šumama se sad ne ruše drva, pilane
nemaju dovoljno kubika daske za napraviti tebi lijes,
bio si visok preko dva metra ,u peć za kremiranje ne
možeš stati. Tvoju raku koju bi mogli samo rovokopači
iskopati bila bi veličine manjeg bazena. Nije ti bilo dosta
sranja dok si živio, nego si i mrtav napravio sranje ali sad
svojoj obitelji koju ćeš izložiti velikom trošku oko pokopa.
Neka si ih zajebo !

Marta
17-02-2012, 18:06
O Eugene Eugene :rofl

Eugen Savojski
17-02-2012, 18:18
O Eugene Eugene :rofl

Budi sretna što nama nije
ništa u rodu , morali bi dići
dugoročni kredit da bi ga
pokopali. A vjerojatno će
se za Mosorov pokop naći
novca iz državnog proračuna.
:014

Marta
17-02-2012, 18:28
Budi sretna što nama nije
ništa u rodu , morali bi dići
dugoročni kredit da bi ga
pokopali. A vjerojatno će
se za Mosorov pokop naći
novca iz državnog proračuna.
:014

Lako je s takvima kad otegnu papcima, al treba s tom vrstom ljudi zivjeti ...

bandira
17-02-2012, 19:14
Netriba sad na forumu glumit budalu.Pokojnik je bio dijete miješanog braka.Otac Srbin,majka hrvatica.Otac partizan,lučki radnik gdje je tada bilo gro splitskih komunista.
Bio je uvjereni jugoslaven,u svim sistemima je dobro živio,svoje političko uvjerenje nije minja,zbog tog uvjerenja nitko nije nešto posebno ispaštao,to jest bio žrtva.
Članke njegove nisan čita,sa puno toga njegovog se nisann slaga,al ima ih puno gori od njega.
I to je to.Nek počiva u miru.

T@nja
17-02-2012, 20:32
Mene taj covjek nicim nikad nije privukao. Na stranu sad njegovo politicko uvjerenje, ali nit je bio neki novinar, nit mi je bio duhovit. Mogu rec da me iritirao.

Humphrey
18-02-2012, 12:21
Mosore, iz nekog razloga cijela nacija je bila šopana tvojim duhovitim dosjetkama i mudrostima, ali jednostavno sve je to ostavljalo gadan okus.Napokon si našao publiku koja će te pojesti s užitkom.Budi dobar zalogaj.

mardar
18-02-2012, 12:40
E jebi ga .Ja se jednostavno ne sjećam baš ni jedne njegove kolumne .Ma ničega taj čovjek jednostavno do ove objave nije postojao za mene .Izgleda da sam živio u debelom neznanju ili ova travurina, koju po savjetu liječnika naravno koristim samo u medicinske svrhe, ipak dobro djeluje.

Eh sada mi nekako drago jer je očito iz vašega pisanja da i nisam uskraćen za nešto važno.

mardar
18-02-2012, 12:51
Evo iz pouzdanih izvora od svoga ministra obrane dr.Eugena Savojskog sam saznao da je bio velik čovjek ......

204 cm čovječe nije mala zajebancija:rofl:rofl:rofl:rofl

Eugen Savojski
18-02-2012, 13:17
Ne samo što je bio toliko visok,
nego je imao i veliku glavu , kapa
mornarska na njegovoj glavi je bila
veličine satelitske antene.

mardar
18-02-2012, 13:29

:rofl:rofl:rofl:rofl

NorthStand
19-02-2012, 23:08
Isto ko i Severina, za mnoge popularan, za mene totalno nebitan. Nikad nisam čito njegove uratke, niti me njegova pojava nasmijavala. Jednostavno neke ljude prihvatiš odmah, a neke nikad.

Inkvizitor
19-02-2012, 23:13
ne znam tko je njega uopće gledao kao zvijezdu osim ljevičarskih krugova a njima je svatko zvijezda samo ako je na liniji..

možda ga neki cijene i po toj košarkaškoj liniji, u to ne bih ulazio..

čitao sam mali milion duhovitijih forumaša od njega za koje nitko nikad neće čut..

Paus Krushke
20-02-2012, 13:57
Pokoj mu duši! međutim meni nikad nije mirisao, pogotovo što je surađivao sa aleksandrom rankovićem, pardon stankovićem!

caporegime
20-02-2012, 14:00
frajer je bio duhovit ko bibin svijet jebote....
ali kako debilnim ljevičarima i ne treba puno vjerujem da im je bio vrh duhovitosti

Inkvizitor
20-02-2012, 14:18
ooo...oni za sebe misle da su iber duhoviti i pametni i da su deset kopalja iznad desničarskih primitivaca

zato oni svakoga svoga uzdišu ko da je Dostojevski lično.

Graničar Jozo
20-02-2012, 14:18
Pokoj mu duši! međutim meni nikad nije mirisao, pogotovo što je surađivao sa aleksandrom rankovićem, pardon stankovićem!

pa to je to. po onim njegovim prilozima u Nu2 sam ga najviše i zapamtio. međutim, to je što se tiče njegovog političkog opusa.

a znam recimo i da je don A. Kaćunko s njim održavao kontakt. Evo nešto što je napisao don Anđelko.

Nedokučivi su putovi Gospodnji - prikazao sam svetu misu za Milu baš na blagdan Bl. Alojzija Stepinca i poslao mu poruku o tome. Odogovorio mi je: "Živija!" Upravo je tako najčešće završavao naše dugačko sms-dopisivanje, s tim da bi na kraju dodao - "dobri čoviče!" Siguran sam da će i na njegovu dobrotu gledati Bog drukčije nego što čovjek gleda sve oko sebe...

šta je on bio u košarci? sudac, delegat?

caporegime
20-02-2012, 14:22
lopta za ragbi koja je adresirana na pogrešnu adresu.

T@nja
20-02-2012, 14:56

I jedno i drugo.

Paus Krushke
20-02-2012, 15:02
pa to je to. po onim njegovim prilozima u Nu2 sam ga najviše i zapamtio. međutim, to je što se tiče njegovog političkog opusa.

a znam recimo i da je don A. Kaćunko s njim održavao kontakt. Evo nešto što je napisao don Anđelko.

a igrao je nekad košarku, bio je i sudac! međutim, čitam sad preko vikenda, tko se krivi za njim: Jergović ,Tomić i slični! pa mi je to neke stvari objasnilo! Nisam ga nikad ozbiljnije pratio!

Čovjek je vjerojatno bio splitska 'raja', vidim da je bio dobar sa Rađom (ti bi to mogao bolje znati) .. Ali tko je splitska raja? Lepa Smoje i ostali partizani iz dalmatinske brigade!?

Paus Krushke
20-02-2012, 15:04

kapu su mu od šinjela šili! :)

Eugen Savojski
20-02-2012, 15:16
Na jednoj košarkaškoj utakmici koju je Mosor sudio,
poluvrijeme je završeno rezultatom 0-0 . Utakmica
bi bila nastavljena da se netko iz publike nije sjetio
da provjere dali lopta uopće može proći kroz obruč,
pošto košarkaška lopta nije mogla proći, nastavili su
sa nogometnom.

Paus Krushke
20-02-2012, 15:30
mogo bi dobit bar čin kaplara za 251 post! kakav član u nastajanju!? wtf :)

caporegime
20-02-2012, 15:32
mogo bi dobit bar čin kaplara za 251 post! kakav član u nastajanju!? wtf :)

moraš krenuti vitinim stopama. znači forum ujutro, forum popdne, forum navečer.......

Paus Krushke
20-02-2012, 15:36
moraš krenuti vitinim stopama. znači forum ujutro, forum popdne, forum navečer.......

ima jedna fina crkvena pjesma: Forum u jutro, forum u podne, forum kad se spušta noooć! samo je tamo u glavnoj ulozi naš dragi Isus!

ma polako.. kaplare ionako nikad nisam volio... to su bili obični shupci!

e_mariachi
22-02-2012, 23:53
ooo...oni za sebe misle da su iber duhoviti i pametni i da su deset kopalja iznad desničarskih primitivaca

zato oni svakoga svoga uzdišu ko da je Dostojevski lično.

Mda. Zato desničari svoje heroje šalju strancima u zatvor.

Inače, vidio sam lika par puta u "Nedjeljom u 2" i to je otprilike to.
Ne vidim potrebu za ovakvom masovnom histerijom i neukusnim uzdizanjem čovjeka kao da je bio: Paulo Coelho, Andrić, Krleža, Dostojevski, Shakespeare i Michael Jordan, sve u jednom.
To samo na žalost, bojim se, pokazuje koliko je daleko odmaknuo proces zagađivanja medijskog prostora te retardacije javnog i kulturnog života.

Ah da, i samo da se zna: ne piše se "mogučnosti" nego "mogućnosti". Stoga vjerojatno trebate poraditi malo na vBulletin Porukama.

ljuta trava
22-02-2012, 23:59

Ne vidim potrebu za ovakvom masovnom histerijom i neukusnim uzdizanjem čovjeka kao da je bio: Paulo Coelho, Andrić, Krleža, Dostojevski, Shakespeare i Michael Jordan, sve u jednom.
To samo na žalost, bojim se, pokazuje koliko je daleko odmaknuo proces zagađivanja medijskog prostora te retardacije javnog i kulturnog života.

Ah da, i samo da se zna: ne piše se "mogučnosti" nego "mogućnosti". Stoga vjerojatno trebate poraditi malo na vBulletin Porukama.

-Ovo za heroje jednostavno nije istina .
-Ali točno znam gdje desničari šalju ljevičare .....

1981
23-02-2012, 00:21
Evo ovako.Osobno san poznava Mosora.
Bija je zajebant od kolina kako mi kažemo u Splitu.Ima je masu prijatelja i među livičarima i desničarima.
Kako se kaže narodni čovik.
Neko je ovde napisa da je bija muktaš.Nije.Bija je galantan za platit i nije ima kobru u žepu.
Bija je dobar čovik jer nije bija zločest.Cili život se zajebava na tuđi ali i svoj račun.

Komari
23-02-2012, 00:22
Toliko je volio Split da mu je na pokopu svirala Podmoskovskaje noći.

Meni je pisma lipa ali i to govori o zaluđenosti ovog pokojnika sa sovjetskim savezom.

Da nisu zadrti protivnici vjere i crkve Đežul i kamaradi bi ga proglasli svecem koliko su isticali njegovu dobrotu i koliko isticali da nikada nikome ništa nažao nije učinio.

Ne znam.. al ja zaista ne poznajem ni jednoga sveca koji nije nekome nešto nažao učinio, pa makar i ne znao što je učinio, a kamoli 'običnog' čovika. Toliko patetike oko nekoga tko je pisao taman na razini peškarije

Žalije mi je Fažola.

dalton
23-02-2012, 01:17
ili si covik ili si govno,on je bija covik u zivotu i nisu bitne njegove kolumne, njegova politicka uvjerenja ,nego to sta je bija covik iz grada ,sa svakim je moga pricat i zajebavat se od najdesnjih ultrasa i svecenika do crvenih kmera ,,pociva u miru

Komari
23-02-2012, 01:46
Tako će i za mesića govorit .. čovik se volio zajefrkavat, ima je puno prijatelja...

Kako je lako kupit ovaj narod i onda mu uvaljivat a da ni ne skuži!!!!

NorthStand
23-02-2012, 03:10
Ma reko sam, navijo je za Anarh, zato mi nije bio drag. Al kažem nije mi djelovo ko zlo od čovjeka, tako da neću pljuvat nekoga koga nisam imo prilike osobno upoznat.

Kako se kaže, o pokojnicima sve najbolje, o živima sve najgore! :rofl

Inkvizitor
23-02-2012, 10:18
Milorad Bibić je bio jugoslaven i to onaj zadrti. To što je on privatno nekome bio simpatičan to je drugi padež, o tome uopće ne sudim i ne želim razgovarat. To su privatne stvari.

Govoreći o njegovom javnom angažmanu i javnom djelovanju, čovjek je bio dio onog kruga utorkaša, Feralovaca, Smojinaca kako god ih nazoveš, znači ekipa oko Ferala, i tu je sve jasno.

Sve su to "Smojina dica" sve je to nastavak male ali žilave splitske ORJUN-e.

Pokojniku nije dobro sjela hrvatska država i to se vidjelo, koliko god on o svemu tome progovarao kroz zajebanciju i sarkazam ali to je bilo toliko zločesto da je šištalo iz te "zajebancije" da je njemu Hrvatska država, kako napisa jedan šta mu je jučer bio na sprovodu, bila kao sitan kamen na dnu cipele.

On vjerovatno kao Srbin nije poput Dežulovića, Ivančića, Erceg, Lucića, Tomića, ..otvoreno napadao hrvatske generale, domovinski rat , kao oni jer je smatrao da mora lukavije.

Kroz tobožnju zajebanciju od koje su neki napravili mit a ustvari to je sve bila otužna groteska, barem ono što sma ja imao prilike, doduše rijetko viditi i čut

Dovoljno je vidjeti tko najviše za njim žali..Dežulović, Tomić, Gall, pa da ti sve bude jasno

I onaj slinavi Rađa koji je prešao put od jugoslavena, do kninske tvrđave pa se sad valjda opet vraća korijenima.

Vidio sam i pokrov i zastavu Anarh i anarhističke simbole.

Ali oni su prvenstveno Orjunaši koliko god se umatali u anarhističke simbole.

Al da to otvoreno kažu ( što naravno neće jer su lukavi), mrzimo ovu hrvatsku državu i želimo Jugoslaviju nego to umataju u brigu za pravnu državu, brigu i ljubav za Split ( kao da je nešto posebno voliti grad di si rođen i di živiš) i svoje protivnike fol ismijavaju, ali to je kiselo ismijavanje jer nemaju mašinke u rukama da ih pobiju kao nekad.

E to mi je kod njih najogavnije..što se protiv nekih vrijednosti bore lažnom brigom za te iste vrijednosti.

T@nja
23-02-2012, 11:35
Toliko je volio Split da mu je na pokopu svirala Podmoskovskaje noći.

Meni je pisma lipa ali i to govori o zaluđenosti ovog pokojnika sa sovjetskim savezom.

Da nisu zadrti protivnici vjere i crkve Đežul i kamaradi bi ga proglasli svecem koliko su isticali njegovu dobrotu i koliko isticali da nikada nikome ništa nažao nije učinio.

Ne znam.. al ja zaista ne poznajem ni jednoga sveca koji nije nekome nešto nažao učinio, pa makar i ne znao što je učinio, a kamoli 'običnog' čovika. Toliko patetike oko nekoga tko je pisao taman na razini peškarije

Žalije mi je Fažola.

:rofl:rofl:rofl

sve si rekla :s

caporegime
23-02-2012, 11:44

tebi je sanader desničar? i njegova potrčkala?
stvarno?

T@nja
23-02-2012, 11:50
Milorad Bibić je bio jugoslaven i to onaj zadrti. To što je on privatno nekome bio simpatičan to je drugi padež, o tome uopće ne sudim i ne želim razgovarat. To su privatne stvari.

Govoreći o njegovom javnom angažmanu i javnom djelovanju, čovjek je bio dio onog kruga utorkaša, Feralovaca, Smojinaca kako god ih nazoveš, znači ekipa oko Ferala, i tu je sve jasno.

Pokojniku nije dobro sjela hrvatska država i to se vidjelo, koliko god on o svemu tome progovarao kroz zajebanciju i sarkazam ali to je bilo toliko zločesto da je šištalo iz te "zajebancije" da je njemu Hrvatska država, kako napisa jedan šta mu je jučer bio na sprovodu, bila kao sitan kamen na dnu cipele.

On vjerovatno kao Srbin nije poput Dežulovića, Ivančića, Erceg, Lucića, Tomića, ..otvoreno napadao hrvatske generale, domovinski rat , kao oni jer je smatrao da mora lukavije.

Kroz tobožnju zajebanciju od koje su neki napravili mit a ustvari to je sve bila otužna groteska, barem ono što sma ja imao prilike, doduše rijetko viditi i čut

Dovoljno je vidjeti tko najviše za njim žali..Dežulović, Tomić, Gall, pa da ti sve bude jasno

I onaj slinavi Rađa koji je prešao put od jugoslavena, do kninske tvrđave pa se sad valjda opet vraća korijenima.

Al da to otvoreno kažu ( što naravno neće jer su lukavi), mrzimo ovu hrvatsku državu i želimo Jugoslaviju nego to umataju u brigu za pravnu državu, brigu i ljubav za Split ( kao da je nešto posebno voliti grad di si rođen i di živiš) i svoje protivnike fol ismijavaju, ali to je kiselo ismijavanje jer nemaju mašinke u rukama da ih pobiju kao nekad.

E to mi je kod njih najogavnije..što se protiv nekih vrijednosti bore lažnom brigom za te iste vrijednosti.

Pricam ja jucer s Jalnuskim i velim mu kako se ne mogu nacuditi tolikoj medijskoj pozornosti oko smrti Milorada, da eto, cak na HTV-u u svim mogucim vijestima njegov sprovod, govorancije, i da nemrem shvatit cime je to zasluzio. Jer nit je bio neki novinar, nit je bio duhovit, tko i sto je on uopce bio...ok, bio je neki lokalni saljivdzija, ali da tolku minutazu dobije na nacionalnoj televiziji, to mi stvarno ne ide u glavu.

Uglavnom, htjedoh reci, da mi je skoro od rijeci do rijeci isto rekao o njemu kao i ti gore u postu. :)

caporegime
23-02-2012, 11:58
vjerujem ja da je taj mosor bio i zajebant i da je imao širok krug ljudi s kojima se družio a vjerojatno i nije bio pizda u onom sitnom obliku, što nije strogo vezano za političku pripadnost.
davanjem velike pažnje njemu, htv ka oi ostali mediji pažnju daju zapravo onome što ONI SMATRAJU da bi taj mosor trebao simbolizirati.
jebe se njima zapravo za mosora kao milorada bibića, nego im je stalo prosječnom čovjeku ubaciti podsvjesno u glavu sve ono uz čega se tog mosora može povezati.
a to su i feral, i lepa smoje i utorkaši i očita jugofilija.....
ja u ovome vidim više obrazac slijedećeg ponašanja. šta će biti kad otrese jergovića ili tomića ili mandičća?
šta će onda mediji, zahtjevati dan žalosti, organizirati tribine o liku i djelu?
naravno s ciljem da se ljudima podsvjesno utuvi u glavu da su svi oni veliki ne zato jer su novinari ili pisci ili štatijaznam nego zato jer se groze "lore i tuđmanovih lopova" a beskompromisno štite dignitet "antifašističke" borbe i njezinih sudionika, istraživanje kojih u svojstvu ratnih i poratnih zločinaca predsatvlja napad na "historijsku istinu" i "slobodarski karakter NOB-a"

Graničar Jozo
23-02-2012, 12:01
drago mi je da tema ipak nije promašena ;)

T@nja
23-02-2012, 12:03
drago mi je da tema ipak nije promašena ;)

A tema je koja??? Milorade, rest in peace?
OK. Nek pociva u miru.
Onda se tema slobodno moze i zatvorit.

EDIT: procitah da "je promasena". : o :d

Graničar Jozo
23-02-2012, 12:05
A tema je koja??? Milorade, rest in peace?
OK. Nek pociva u miru.
Onda se tema slobodno moze i zatvorit.

capo je to fino sročio.

Inkvizitor
23-02-2012, 12:10
Pricam ja jucer s Jalnuskim i velim mu kako se ne mogu nacuditi tolikoj medijskoj pozornosti oko smrti Milorada, da eto, cak na HTV-u u svim mogucim vijestima njegov sprovod, govorancije, i da nemrem shvatit cime je to zasluzio. Jer nit je bio neki novinar, nit je bio duhovit, tko i sto je on uopce bio...ok, bio je neki lokalni saljivdzija, ali da tolku minutazu dobije na nacionalnoj televiziji, to mi stvarno ne ide u glavu.

Uglavnom, htjedoh reci, da mi je skoro od rijeci do rijeci isto rekao o njemu kao i ti gore u postu. :)

Šta se imaš čudit. Pripadao je opciji koja drži sve medije pod kontrolom, a odnedavno i vlast ako ju je ikad i pustila, i naravno da će stvarat mitove od sebe i svojih.

Po uzoru na svoje uzore Srbe..

ljuta trava
23-02-2012, 12:12
Šta se imaš čudit. Pripadao je opciji koja drži sve medije pod kontrolom, a odnedavno i vlast ako ju je ikad i pustila, i naravno da će stvarat mitove od sebe i svojih.

-U sridu , pogodak u sridu ...Točno .

Marta
23-02-2012, 12:20

Samo njima to ne ide dobro ko Srbima. Oni su ko mala dica koja se odvikavaju od pelena pa se svako malo useru ....

Al daju ljudi sve od sebe!

Marta
23-02-2012, 12:22
A sta bi tek bilo da Seve nije rodila, dan zalosti ... iso bi i predsjenik zalit i naricat ....

Inkvizitor
23-02-2012, 12:22
Samo njima to ne ide dobro ko Srbima. Oni su ko mala dica koja se odvikavaju od pelena pa se svako malo useru ....

Al daju ljudi sve od sebe!

Ide im ide..zar nisu od sebe uradili pravednike, šaljivdžije, bezazlene dobričine, gigante pisane i usmene riječi, ljudine, humaniste, altruiste, ...

nema iz tog kruga a da nije skoro svetac što Komari napisa..

1981
23-02-2012, 12:35
Šta je sad?
Sad i Seve nacionale nevalja?

Marta
23-02-2012, 12:37
Ide im ide..zar nisu od sebe uradili pravednike, šaljivdžije, bezazlene dobričine, gigante pisane i usmene riječi, ljudine, humaniste, altruiste, ...

nema iz tog kruga a da nije skoro svetac što Komari napisa..

Ja sam vise mislila na nacin na koji on to forsiraju, nekako su ukoceni, ne na ucinkovitost i rezultat, po tome im moze zavidjeti i Goebbels.

dalton
23-02-2012, 13:14
vjerujem ja da je taj mosor bio i zajebant i da je imao širok krug ljudi s kojima se družio a vjerojatno i nije bio pizda u onom sitnom obliku, što nije strogo vezano za političku pripadnost.
davanjem velike pažnje njemu, htv ka oi ostali mediji pažnju daju zapravo onome što ONI SMATRAJU da bi taj mosor trebao simbolizirati.
jebe se njima zapravo za mosora kao milorada bibića, nego im je stalo prosječnom čovjeku ubaciti podsvjesno u glavu sve ono uz čega se tog mosora može povezati.
a to su i feral, i lepa smoje i utorkaši i očita jugofilija.....
ja u ovome vidim više obrazac slijedećeg ponašanja. šta će biti kad otrese jergovića ili tomića ili mandičća?
šta će onda mediji, zahtjevati dan žalosti, organizirati tribine o liku i djelu?
naravno s ciljem da se ljudima podsvjesno utuvi u glavu da su svi oni veliki ne zato jer su novinari ili pisci ili štatijaznam nego zato jer se groze "lore i tuđmanovih lopova" a beskompromisno štite dignitet "antifašističke" borbe i njezinih sudionika, istraživanje kojih u svojstvu ratnih i poratnih zločinaca predsatvlja napad na "historijsku istinu" i "slobodarski karakter NOB-a"
dezulovic i komp i ovaj tomic su neusporedivi u obicnom zivotu za mosora i njihova politicka uvjerenja su njihova pa samim time me boli kurac za njih ali u splitu je mosor bija covik i kad vam to kazu dva navijaca a zna se da smo mi ultrasi uvik MALO desno po tom pitanju onda je tako ,neznam koliko vas odavde je imalo prilike njega upoznat,, e sad ako cemo politicki ja tu ne bi nista govorija jer se zna njegov stav ali neko normalno razmisljanje je oduvik bilo prvo jesi covik a onda te ostale pizdarije mogu doc na red, ali za mene u globalu nisu toliko bitne jer imas ljude koji valjaju i ljude koji su kvarni ko yogurti bilo desno ili livo,,,kad bude tribalo opet stat na crtu bilo kome izlazim a do tada nek se kurce i livi i desni po raznim novinama, portalima i sl ionako ih 99% posto tada nece izac iz misje rupe...

caporegime
23-02-2012, 13:22
pa ja mislim da nije toliko smisao teme sam mosor koliko zapravo medijsko, kao i podizanje mosora na neku drugu razinu od strane nekih lijevih jedinki sve u vidu promicanja nekih stavova pa time i njih samih, misleći na ovu ostalu ekipu, koja je valjda sretna što su dobili priliku još malo se ispromovirat po medijima.
za njega ne mogu osjećat ništa budući ga doživljavam kao jugoslavena.
da smo se znali, i da sam ga doživio na takav način na koji govoriš, valjda bi imao nekog senzibiliteta.
to je tako.

1981
23-02-2012, 13:49
Ja san skroz udesno, ali za Mosora govorin kakvi je bija i kakvin san ga ja poznava a zna san ga 25 godina.
Ako ti nije moga pomoč u životu sigurno ti nebi ni odmoga.
Bez obzira koje si bija političke opcije.Nije to nikad gleda,bar ja nisan ima takvi dojam.

1981
23-02-2012, 13:55
Da van pojasnin pa bi sa ovin i završija.
Ič Mosora stavljat u isti koš sa likovima koje ovde provlačite je bezobrazno.
Npr Zdravka Reića poznajen odprilike isto ka i Mosora ali ljudi to su dva različita svita.
Rađe bi sa Mosoron iša na kruv i salamu :) nego sa Reićen na škanpe i prstace.:nene

Inkvizitor
23-02-2012, 13:58
Npr Zdravka Reića poznajen odprilike isto ka i Mosora ali ljudi to su dva različita svita.
Rađe bi sa Mosoron iša na kruv i salamu :) nego sa Reićen na škanpe i prstace.:nene

To je dio istog kruga. Nama koji ga ne poznajemo lično, sve je to ista šuta.

A mi sudimo samo po tome..privatno on može bit odličan čovjek ali mi govorimo o njegovom javnom djelovanju. Ne znam kako to više pojasnit.

caporegime
23-02-2012, 14:03
nije li taj reić navodno otkrio Boga pod stare dane?
ja ga doživljavam samo kao sportskog novinara nemam neke info o njemu. ako 1981 kaže da je govno onda je to tako.
ali dajte mi malo više info da znam detalje.

Inkvizitor
23-02-2012, 14:07
ja ga isto doživljavam kao novinara isključivo oko sporta..tj nogometa..da se naslutit da je jugovina ali nije u javnosti imao takve ispade..

T@nja
23-02-2012, 14:08

Pa ko ti brani, to je tvoja stvar.
Ali meni je nepojmljivo CIME je on zasluzio da njegova smrt ima tolku medijsku pozornost na nacionalnom nivou? TKO je on bio?
Bivsi kosarkaski delegat, novinarcic?!
Znas li ti kolko takvih trenutno ima i kolki ce imati takvu medijsku pratnju nakon sto umru?

caporegime
23-02-2012, 14:18
Ali meni je nepojmljivo CIME je on zasluzio da njegova smrt ima tolku medijsku pozornost na nacionalnom nivou? TKO je on bio?

ja bih čak rekao da guranjem mosora u prvi plan, ovi ostali jugovići zapravo sebe uzdižu slikavajući se, pričajući ističući mosorovu veličinu time (onako ispod površine) što je bio jedan od njih.

patriot
23-02-2012, 14:30
Idete previse dzonom na covjeka..imao je svoje stajaliste neko i drzao se njega ko pijan plota..meni vise znaci da je bio covjek..
jebaji ga..ja imam frenda bosnjaka,koji je skroz na tunja filipovic prici,stoput se zakrvimo oko BiH i dogadjaja u proslosti,al znam da bi ruku dao za mene da treba..
Mosor je bio to sto je bio..Nije imao previse mota za zajebanciju ili je ja nisam previse dozivljavao,niti mi legla..sa politickim stavovima mi bio dijametralno suprotan..al ga vidio kroz djelovanje u kosarci i te price..
recimo taj radja..to je konvertit prve vrste..njega nikad nebi volio ko prijatelja..od franjine uzdanice,do objasnjavanja kako divac nije nista lose napravio..

zaba1111
23-02-2012, 15:43
nije li taj reić navodno otkrio Boga pod stare dane?
ja ga doživljavam samo kao sportskog novinara nemam neke info o njemu. ako 1981 kaže da je govno onda je to tako.
ali dajte mi malo više info da znam detalje.

Prije 5-6 godina u svojoj sportskoj emisiji na tv Dalmacija, ne sjećam se kako se zvala, Reić ugostio nekog sportskog funkcionara i dok je ovaj govorio Reiću zazvoni mobitel, i kao neugodno Reiću i ispričava se "skužajte , skužajte", kao ugasi mobitel i sve je u redu, gostu reče da nastavi dalje i i nakon nekog vremena gost svoje brlja, a u drugom kutu kadra Reić klima potvrdno glavom i sa naočalama spuštenim na vrh nosa ,tipka poruku.
Jedan od najsmišnijih događaja na TVu uživo.

bandira
24-02-2012, 10:19
Ako je tema kakvi je Mosor bia čovik,onda se može reći kako je bia čovik sa određenim političkim uvjerenjima sa kojim se ja nisam slaga.
Isto tako je jako bitno da zbog njegovih političkih uvjerenja drugi ljudi nisu stradavali.
Pokojnik nije bia isključiv.

A šta se tiće medijske pompe oko sprovoda pokojniku,pretpostavljam da je on nije želio.

Što drugovi svoju političku borbu puno bolje i lukavije vode od nas državotvornih,to nema nikakve veze sa pokojnikom.To jest ,što njegovu smrt shvaćaju kao još jedan način svog političkog poentiranja.

I to bi bilo to.
Umra je čovik koji nije bia zločest,a svoja politička uvjerenja nije krija ni minja.
I to svatko normalan mora poštovat.

Marta
24-02-2012, 10:22
Njemu pokoj dusi, al nije mi jasno zasto mu i mi ovdje poklanjamo toliko medijskog prostora koje nicim nije zasluzio.

Inkvizitor
24-02-2012, 10:24
Njemu pokoj dusi, al nije mi jasno zasto mu i mi ovdje poklanjamo toliko medijskog prostora koje nicim nije zasluzio.

Zato jer je ovo forum. Laprda se o svemu i svačemu.

Inkvizitor
24-02-2012, 10:27
Ako je tema kakvi je Mosor bia čovik,onda se može reći kako je bia čovik sa određenim političkim uvjerenjima sa kojim se ja nisam slaga.
Isto tako je jako bitno da zbog njegovih političkih uvjerenja drugi ljudi nisu stradavali.
.

Reci mi bandira je li itko strada zbog Dežulovića, Pavičića, Ivančića, Lucića, Erceg, Tomića, Kuljiša, Lovrićke, Jergovića, .....i njihovih političkih uvjerenja?

caporegime
24-02-2012, 10:34
od zinke bardić jest.

Inkvizitor
24-02-2012, 10:36
od zinke bardić jest.

ona nije iz te branše..

Marta
24-02-2012, 10:46
Zato jer je ovo forum. Laprda se o svemu i svačemu.

istina, al i forum je medijski prostor ....

al dobro, iznjelo se dosta klritike, pa ce i to valjda nekom otvoriti oci

1981
24-02-2012, 11:22
Reci mi bandira je li itko strada zbog Dežulovića, Pavičića, Ivančića, Lucića, Erceg, Tomića, Kuljiša, Lovrićke, Jergovića, .....i njihovih političkih uvjerenja?

Je stradalo je 300 ljudi na gej paradi jer su digli bunu na nivou države a mosora se vjerovatno jebalo i za prosvjednike i pedere.čak i pisa o tome zašto oni imaju veča prava od drugih jer ka mi normalni ne šetamo se po gradu u koloni i da se nežvalimo.Tako nešto je pisa.

Dr. Vito Dugonoga
24-02-2012, 17:47

Ovo je The Upis!!!!

Kradem ga na Dvoboj!