PDA

Pogledaj Full Version : Velik diplomatski gaf predsjednika Josipovića

Rodica
17-02-2012, 12:08
http://www.fizzit.net/images/1202/josipovicsorry.jpg
Ups.. sorry.. isprićavam se..

Iz ureda Predsjednika Republike Hrvatske na Pantovčaku upravo je stiglo priopćenje za javnost u kojem se ističe kako je svim vladama svijeta, kao i diplomatskim predstavništvima, žurno upućena diplomatska nota koja bi, kako navodi glasonogovornik Ureda, trebala ublažiti potecijalno dalekosežne posljedice diplomatskog gafa do kojeg je došlo u četvrtak, 16. veljače 2012. godine.

U noti je navedeno: 'U ime svih građanki i građana Republike Hrvatske, kao Predsjednik Republike Hrvatske ovim putem želim uputiti službenu poniznu ispriku svim svojim prijateljima... pusa, Boris... jer se danas nisam nikome ispričao. Osjećam istinsku poniznost i osjećam se postiđeno dok stojim pred svima vama te vas, bez dvojbenosti, molim za oprost jer sam nehotice zametnuo današnju ispriku među svoje klavirske note.'

Na upit okupljenih novinara kako je došlo do ovog groznog gafa, Josipović, još uvijek vidno uzrujan, izjavio je: 'Ma, znate, sjedio sam za klavirom i pokušao raditi na svojoj novoj simfoniji pod nazivom Oda Regionu, pokušavajući, kao sin partizana, u nju uvesti elemente antifašizma, no onda sam se uzrujao kad mi je na Face stigla poruka: 'Ivo, tvoju glazbu ionako nećemo nikada skidati' pa sam brzo nazvao Borisa da me smiri, i onda se isprika na kojoj sam počeo raditi i koja je tamo stajala kao insipiracija za simfoniju nekako zametnula... grozno mi je... grozno...'

Iz krugova bliskih predsjedniku doznajemo kako je ministrica vanjskih poslova, Vesna Pusić, već krenula na hitno putovanje u Beograd, kako bi dobila očitovanje srbijanskog predsjednika, Borisa Tadića. Nakon povratka ministrice Pusić doznat ćemo više. Pojavile su se špekulacije i o Predsjednikovoj ostavci no za sada je do nas eksluzivno stigla samo sljedeća Tadićeva poruka Josipoviću: 'Pec, pec, zločesti dečko. Sjeti se, što god da bilo... uvijek ćemo imati Jahorinu.'

O gore spomenutom diplomatskom gafu predsjednika Josipovića očitovao se i glavni lovac za naciste Centra Simon Wiesenthal, Efraim Zuroff, koji je u svom članku za izraelski list Jeruzalem Post istaknuo: 'Duboko sam razočaran jer danas nismo čuli ispriku hrvatskog predsjednika. S tugom u srcu moram utvrditi kako ovo na očit način dokazuje da Hrvatska još uvijek koketira s nacističkim idejama'. Poznati hrvatski povjesničar Ivo Goldstein dao je već ekskluzivne izjave za emisije Dobro jutro, Hrvatska, Vijesti iz kulture i Exlusiv Tabloid, a također se očekuje njegovo sudjelovanje u emisijama Nedjeljom u dva i Otvoreno te u posebnoj emisiji koja će se danas prikazati umjesto Larinog izbora u kojima će progovoriti o tome koliko je duboko razočaran ovim postupkom hrvatskog Predsjednika. U svojim dosadašnjim izjavama naglasio je: 'Razočaran sam, jako sam razočaran jer se Predsjednik Josipović nikome nije ispričao. Da su se Hrvati više ispričavali Srbima, ne bi bilo rata devedesetih. Manijine u Hrvatskoj ugrožene su jer im se puna 24 sata nitko nije ispričao... uf, ljut sam.'

Po primitku isprike o nedostatku isprike Predsjednika Josipovića očitovali su se i neki svjetski čelnici. Tako je njemačka kancelarka Angela Merkel ovim povodom odlučila poslati hrvatskog predsjednika na stajanje u kutu, kubanski predsjednik Fidel Castro poručio je: 'Pozdravi mi Stipu', nizozemski parlament već je krenuo u izglasavanje odluke o slanju Predsjednika Josipovića u Haag, a američka državna tajnica Hillary Clinton samo je kratko prokomentirala: 'Ivo who?' Ivi Josipoviću pisao je i bivši talijanski premijer Silvio Berlusconi i pozvao ga na svoj novi bunga-bunga party s maloljetnicama na što doznajemo da je hrvatski Predsjednik zaplakao i pao u nesvjest.

Analitičari procjenjuju kako bi posljedice ovog diplomatskog gafa mogle biti dalekosežne. Već u trenutku pisanja ove vijesti posebno oformljen tim za krizne situacije smišlja tekst nove isprike predsjednika Josipovića. Nalaze se pred problemom jer je broj država kojima se Predsjednik do sada nije ispričao sve manji. Za sada smo uspjeli doznati da je krizni tim podijeljen u dvije skupine - jedna zagovara ispriku otočju Wanuatu u Pacifiku dok druga smatra da bi trebalo požuriti s isprikom također otočnoj državi u Pacifiku, Tonga. Kao razlozi isprike navodi se činjenica da većina Hrvata ne zna da postoje.

Fizzit.net

caporegime
17-02-2012, 12:10
stvarno....kako se čovjek mogao probuditi a da se nije ispričao.
možda se poustašuje?

Rodica
17-02-2012, 12:24
http://www.glas-slavonije.hr/kolumnist.asp?rid=3282&page=1&id=21

evo vam odlična kolumna, ako ćete ju na naslovnicu

Inkvizitor
17-02-2012, 12:31
u Izraelu je stalno spominjao guju u njedrima..

očekuje s njegova uspješna guslarska karijera..

Humphrey
18-02-2012, 12:25
Dan bez isprike u ime Hrvata je loš dan- izreka koja se pripisuje Ivi Josipoviću.

anka
18-02-2012, 22:43
Dan bez isprike u ime Hrvata je loš dan- izreka koja se pripisuje Ivi Josipoviću.Neka izda trajni nalog, pa ne će imati brige.

bandira
24-02-2012, 10:21
Kad treba vraćati imovinu onda je današnja Hrvatska ipak sljednica NDH (jer zašto bi vraćala ako nije?), a kad treba za domaću političku upotrebu trolati i lagati onda je Hrvatska pravni sljednik ZAVNOH-a nasuprot NDH?
Najjače mi je kad se ovi komunisti sami zapliću o vlastite laži.