PDA

Pogledaj Full Version : Hrvatski prostori i mentaliteti

Inkvizitor
01-12-2010, 09:47
ovo je tema koja je postala udarna pesnica kvaziurbane anacionalne ljevice kojom su mlatili po glavama političkih neistomišljenika, koristeći pojedine razlike među hrvatskim regijama kako bi pocijepali hrvatski narod. To je se išlo talko daleko da je Denis Kuljiš sve one krajeve gdje bi pobijedio SDP nazivao europskom, naprednom Hrvatskom a sve krajeve gdje je pobijedio HDZ nazivao zaostalom, primitivnom balkanskom Hrvatskom. Ceh su najviše platili hercegovci koji su više od desetljeća nazivani najgorim pogrdnim njazivima, drugi na udaru su bili Hrvati dalmatinske zagore koje se često poistovjećivalo s hercegovcima, malo manje Bosanski Hrvati..

ovdje bi mogli malo pretresti fizičke, duševne, običajne, radne, stasne i svake druge razlike među hrvatskim krajevima, bez straha da time nastavljamo posao Kuljiša i sličnih, jer svaka država ima razlike između regija..Njemačka, Italija npr..

dakle vaše viđenje ljudi po hrvatskim regijama..

caporegime
01-12-2010, 09:59
ha, čuj. regije još uvijek nose u sebi dio nekog šireg sklopa ostalog od jačih igrača koji su taj dio držali pod kontrolom.
iako su npr. zagorci manje više potomci hrvata koji su prije 500 godina otišli iz bosne pred turcima godine odnosno stoljeća provedene pod austrijom odnosno hapspburgovcima ostavile su traga.
naučili su glavnu lekciju miteleuropske baštine.
odma na sud. a ako sud ne radi ili sporo radi, probudi se gen, podgrijen tudumom i kreće punjenje crne kronike.

Inkvizitor
01-12-2010, 10:13
ha, čuj. regije još uvijek nose u sebi dio nekog šireg sklopa ostalog od jačih igrača koji su taj dio držali pod kontrolom.
iako su npr. zagorci manje više potomci hrvata koji su prije 500 godina otišli iz bosne pred turcima godine odnosno stoljeća provedene pod austrijom odnosno hapspburgovcima ostavile su traga.
naučili su glavnu lekciju miteleuropske baštine.
odma na sud. a ako sud ne radi ili sporo radi, probudi se gen, podgrijen tudumom i kreće punjenje crne kronike.

odmah brutala..:rofl

u pravu si. meni je npr. zanimljiva teza od Gotovine..akoželiš probiti crtu, zauzeti položaj, šalji hercegovce i dalmatince a ako želiš obraniti položaj stavi zagorce il općenito sjevernjake. Zanimljivo ..ha.

I on kaže da sjevernjaci lakše podnose pogibije suboraca, da južne to zna baciti u depru..

on je bio psiholog a to moraš biti Ako želiš biti dobar vojskovođa.

Ja npr ne poznajem Istrane a ne o njima postoji također hrpa stereotipa..

caporegime
01-12-2010, 10:38
pa činjenica je da naši s juga imaju veći temperament, udar krvi u glavi, lakše paljenje ali lakše izgaranje.
bio sam u vojsci s jednim tipom, doduše ima on i hercegovačke krvi ali najviše je porijekol iz podravine, inače zagrepčanin.
politički 100%ispravan i s potpuno normalnim životnim nazorima.
miran i socijalno vrlo discipliniran tip. bez ikakve sklonosti nasilju i takvom načinu rješavanja problema.
nemam ni mjesta ni vremanena pojašnjavati kako sam to zaključio ali misli mda ga je sad staviti u staljingrad i reći mu da mora izdržati na beznadežnom položaju ja se kladim da bi on to mirna srca prihvatio i dok bi živio odradio bi zadaću.
čuj ja znam. kad bi u ratu radišićanima netko poginuo (a u ratu se inače gine, radišićani-stanovnici jednog sela ljubuške općine, u ratu imali cijelu bojnu i poznati kao primitivci, budale , i laki na šaki/pištolju) napuštali bi liniju i paradirali gradom, pucajući u zrak i derući se ;-izdaja, izdaja!!

Ilirk@
01-12-2010, 11:30
vrlo zanimljiva tema. vrlo, vrlo...
ja inače izbjegavam ovakve teme jer sam brutalno iskrena, a iskrenost se ljudima samo deklarativno sviđa.

mogu pričati o ljudima iz svog kraja gdje sam odrastala i gdje sad živim.
ima dosta sličnosti u mentalitetu, razlike su ipak one stečene, najviše u komunističkom sustavu.
radi se, dakle, o relaciji grude - imotski, da budem preciznija i da me lakše shvate oni koji ne znaju.
gruđani su nekakvi tihi. ne znam kako to objasniti. gledat će kako netko krade, psovat će sebi u bradu, plašeći se da ga udba ne čuje, neće ništa poduzeti po pitanju toga i nastavit će živit i radit ko da se ništa ne dešava. i svoju dicu će zatupljivati ričima: šut tamo, đadre, čut će kogod, nemoj se zamirit ljudima, neš ni posla ni kruva!
tako su i mene zatupljivali, pogotovu mater bi ćaću zalupila da ne priča svašta. ne znam kako to drugačije objasnit nego uplašilo i gotovo.
što se ratovanja tiče, o gruđanima mogu reći sve najbolje. ima tu priča i priča, o hrabrosti, požrtvovnosti, ali i onih o odbijanju maltretiranja zatvorenika i ljudskom odnosu prema neprijatelju. ne želim ispasti patetičarka, pogotovu da netko ne misli kako uveličavam, zato o tome neću pisati puno.
o govnima u mom kraju koja isplivaju na površinu kad zagusti sam pisala tamo na forumu pozivajući ostale da se pospu pepelom kao i ja, ali nitko mi se nije javio na post.
sjećate li se one moje ispovjesti koja je ostala prešućena?
eto, zato sad neću o tome. možda i nikad više.
za inat!

idemo dalje... imocki okopoljci su nam dosta slični. izbjegavam govoriti o varuškim lizipijatinama, najvećem ološu u imockom, jer bi mi za to tribalo puno više vrimena nego imam trenutno. uglavnom, dno dna.
razlike su jedino u tome što gruđanin more, oće i voli radit, a imoćanin će gledat da se snađe. vole kruv bez motike i to je istina živa. more se na me ljutit tko hoće, ali ja stojim iza svojih riči i ne odstupam ni milimetra dalje.
uostalom, to se vidi i po razvijenosti. daleko od toga da nisu trpili privredne gubitke, da su šupak hrvatske i tako dalje... ali ni grude nisu u boljoj poziciji. tri tvornice i veliko trgovačko poduzeće je ostalo bez posla, pokradeno, prodano, razvaljeno...
i niko ni riči. moji rodijaci u mog starog pitali njive da mogu sadit štogod za prodaju. uzeli motike i kopali. i šutili.
hrabrost i ratobornost imoćanima nitko ne more poreći. ono što su dali imoćani u svim ratovima, apsolutno briše sve eventualne negativnosti u mentalitetu.
volim ih i volim što su nam tako blizu. unatoč tome što i danas glavnu rič vode ex komunjare i raznorazne lizipijatine.
neka ih i neka ih bude što više. sva srića pa ni u imockih okopoljaca natalitet ne pada nego raste, baš ko i u nas.

Inkvizitor
01-12-2010, 11:34
pa činjenica je da naši s juga imaju veći temperament, udar krvi u glavi, lakše paljenje ali lakše izgaranje.
bio sam u vojsci s jednim tipom, doduše ima on i hercegovačke krvi ali najviše je porijekol iz podravine, inače zagrepčanin.
politički 100%ispravan i s potpuno normalnim životnim nazorima.
miran i socijalno vrlo discipliniran tip. bez ikakve sklonosti nasilju i takvom načinu rješavanja problema.
nemam ni mjesta ni vremanena pojašnjavati kako sam to zaključio ali misli mda ga je sad staviti u staljingrad i reći mu da mora izdržati na beznadežnom položaju ja se kladim da bi on to mirna srca prihvatio i dok bi živio odradio bi zadaću.
čuj ja znam. kad bi u ratu radišićanima netko poginuo (a u ratu se inače gine, radišićani-stanovnici jednog sela ljubuške općine, u ratu imali cijelu bojnu i poznati kao primitivci, budale , i laki na šaki/pištolju) napuštali bi liniju i paradirali gradom, pucajući u zrak i derući se ;-izdaja, izdaja!!

To sam i ja zaključio. Npr. kad si spomenio Staljingrad, tamo je išla varaždinska kako se to zvalo..nešto kao varaždinski vojni okrug.

mada je u tom puku bilo naravno ljudi od svakuda ali temeljno to je bila postrojba varaždinskog vojnog područja..i bilo je dosta ljudi iz tih krajeva tamo a zna se da je ta postrojba jedina nenjemačka postrojba koja se borila u samomn Staljingradu jer su njemački vojni zapovjednici, snage "saveznika" smtarali...." nedovoljno obučenim i nedovoljno sposobnim da se bore na Ostfont a pogotovo u nevjerovatno zahtjevnim staljingradskim uvjetima"..nisu dopustili ni Rumunjima, ni Mađarima, ni Slovacima ( koje su inače uz Hrvate smatrali jedinim vrsnim vojnicima) da ne govorim o Talijanima. Rumunji su tamo imali dvije armije, Mađari i Talijani po jednu.

Dakle, Zagorci i ini Hrvati, pogotovo Zagorci iz viceva o teturavim mlakonjama i pijanicama dođu do najdalje točke do koje su Nijemci uopće došli..tvornice Crveni Oktobar

caporegime
01-12-2010, 11:36
vole se imoćani snalazit vole...ali i jesu snalažljivi, to im se ne može poreći.
koliko se može napisati o razlikama u mentalitu toliko se može međutim i o razlikama između istih ljudi samo su jedni ljudi sa sela i porijeklom sa sela dok bi drugi bili "fetivi" varošani minijaturnih mjestašaca koja bi navedeni ponosito i glasno nazivali gradovima tek da sebe izrazlikovali od svojih bližnjih sela na prdomet udljanih od takvog grada.
ne znam, ja sam uvijek više volio seljake iako samse rodio u gradu i do sada živio u 3 grada.
možda zato jer su svi moji korijeni sa sela.
grabovnik rules!

Inkvizitor
01-12-2010, 11:38
vrlo zanimljiva tema. vrlo, vrlo...
ja inače izbjegavam ovakve teme jer sam brutalno iskrena, a iskrenost se ljudima samo deklarativno sviđa.

mogu pričati o ljudima iz svog kraja gdje sam odrastala i gdje sad živim.
ima dosta sličnosti u mentalitetu, razlike su ipak one stečene, najviše u komunističkom sustavu.
radi se, dakle, o relaciji grude - imotski, da budem preciznija i da me lakše shvate oni koji ne znaju.
gruđani su nekakvi tihi. ne znam kako to objasniti. gledat će kako netko krade, psovat će sebi u bradu, plašeći se da ga udba ne čuje, neće ništa poduzeti po pitanju toga i nastavit će živit i radit ko da se ništa ne dešava. i svoju dicu će zatupljivati ričima: šut tamo, đadre, čut će kogod, nemoj se zamirit ljudima, neš ni posla ni kruva!
tako su i mene zatupljivali, pogotovu mater bi ćaću zalupila da ne priča svašta. ne znam kako to drugačije objasnit nego uplašilo i gotovo.
što se ratovanja tiče, o gruđanima mogu reći sve najbolje. ima tu priča i priča, o hrabrosti, požrtvovnosti, ali i onih o odbijanju maltretiranja zatvorenika i ljudskom odnosu prema neprijatelju. ne želim ispasti patetičarka, pogotovu da netko ne misli kako uveličavam, zato o tome neću pisati puno.
o govnima u mom kraju koja isplivaju na površinu kad zagusti sam pisala tamo na forumu pozivajući ostale da se pospu pepelom kao i ja, ali nitko mi se nije javio na post.
sjećate li se one moje ispovjesti koja je ostala prešućena?
eto, zato sad neću o tome. možda i nikad više.
za inat!

.

na koji post, na koju temu, nema toga na šta je ne odgovaram..

nešto mi je promaklo..

koja je ovo ljutica, naša ilirka, prava ona ljuta s kamena, al srce i po, vala nek je prenijela gene..

žestica naša..zakon i po.

al ti samo očešala komšiluk..želim čuti od tebe malo šire..

caporegime
01-12-2010, 11:40
To sma i ja zaključio. Npr. kad si spoemnio Staljingrad, tamo je išla varaždinaska kako se to zvalo..nešto kao varaždinski vojni okrug.

mada je u tom puku bilo naravno ljudi od svakuda ali temeljno to je bila postrojba varaždinskog vojnog područja..i bilo je dosta lčjudi iz tih krajeva tamo a zna se da je ta postrojba jedina nenjemačka popstrojba koja se borila u samomn Staljingradu jer su njemački vbojni zapovjednici, snage "saveznika" smtarali...." nedovoljno obučenim i nedovoljno sposobnim da se bore na Ostfont a pogotovo u nevjerovatno zahtjevnim staljingradskim uvjetima"..nisu dopustili ni Rumunjima, ni Mađarima, ni Slovacima ( koje su inače uz Hrvate smatrali jedinim vrsnim vojnicima) da ne govorim o talijanima. Rumunji su tamo imali dvije armije, Mađari i Talijani po jednu.

Dakle, Zagorci i ini Hrvati, pogotovo Zagorci iz viceva o teturavim mlakonjama i pijanicama dođu do najdalje točke do koje su Nijemci uopće došli..tvornice Crveni Oktobar

u vukovaru se se istakli varaždinski policajci.
nisam siguran jesu li to neke postrojbe uvedene u borbu nakon početka opsade.
prije bih rekao da se radilo o policijskoj ispomoći pošto su milicijski srbi napustili mup pa nije bilo kadrova za redovite policijske poslove.
momci ostali, stisli muda i obranili se do zadnjeg dana.
možda ,da ih je netko slao u proboj, da su morali u napad ne bi išli, ali su svoje obrambene zadaće, kad su već bili tamo i uzmaka nije bilo, odradili maksimalno.

Ilirk@
01-12-2010, 11:48
na koji post, na koju temu, nema toga na šta je ne odgovaram..

nešto mi je promaklo..

koja je ovo ljutica, naša ilirka, prava ona ljuta s kamena, al srce i po, vala nek je prenijela gene..

žestica naša..zakon i po.

al ti samo očešala komšiluk..želim čuti od tebe malo šire..

ma pozvala sam bosanske hrvate koji se u čudu pitaju kako to da je njima bilo teško, a nama u ercegovini dobro.
i kako to da mi imamo toliko ratnih profitera, a oni nemaju niti jednoga. svi pošteni, a mi jebena stranka.

i šute bosanci. ja rekoh: evo, posut ću se pepelom. ajte sad i vi malo. a oni šute ko zaliveni. i ministar, naš ercegovac što se odmetnijo u bosance, jednom reče da smo mahom ratni profiteri.

ako se ne sićaš, nije ni bitno. ti si ionako na onoj ratno-profiterskoj strani. budi kuš da ti ne bi ja pokazala gene kamene :p

caporegime
01-12-2010, 11:55
bome kad spomenuste ministra, kao čovjek s više nickova (različitih, istovremenih) boga dragog pitaj tko je ,odakle i gdje je sada.
s obzirom kako mijenja mišljanja i koliko mu treba da zaključi nešto...dečko se još traži.
šalu na stranu, ta regionalna raznolikost je, ispalo je tako, postala najmoćnije oružje u rukama naših neprijatelja, za stvaranje razdora i unošenje nesloge kao najboljih metoda kako nas sve usporiti u razvoju. i ekonomskom i političkom.

Inkvizitor
01-12-2010, 11:56
ma pozvala sam bosanske hrvate koji se u čudu pitaju kako to da je njima bilo teško, a nama u ercegovini dobro.
i kako to da mi imamo toliko ratnih profitera, a oni nemaju niti jednoga. svi pošteni, a mi jebena stranka.

i šute bosanci. ja rekoh: evo, posut ću se pepelom. ajte sad i vi malo. a oni šute ko zaliveni. i ministar, naš ercegovac što se odmetnijo u bosance, jednom reče da smo mahom ratni profiteri.

ako se ne sićaš, nije ni bitno. ti si ionako na onoj ratno-profiterskoj strani. budi kuš da ti ne bi ja pokazala gene kamene :p

a to..još na onom forumu..sjećam se..

mislim da se javio Markan i još netko i rekao da je gore prodavano oružje muslimanima..

nisu oni rječiti, pa ne može svatko složiti post ko ti a da grize, miluje, hladi, grije u isto vrijeme..ko ti..

tamo ima dosta pravih Hrvata koji isto ne mogu bez zamjeranja hercegovcima nekih stvari, al dobro i ja im sam zamjeram..

oni su bili i propatili, od njih mogu svašta primit..zato jer znam šta se događalo kod nas..ko fol ljutom ustaškom kraju..i još sam ljut zbog toga pa njima nemam srca ništa reć..

Ilirk@
01-12-2010, 12:00
istina, oružje u rukama neprijatelja.
ali različitosti su se pokazale i kao prednost u zadnjem ratu.
sva sreća pa se volimo malo pomišat. ono, ere vole zagrebčanke, imoćani ercegovke i splićanke, ercegovke vole slavonce i td.
tako se genetska slika dovodi u ravnotežu i vrši se odabir najboljih osobina.
za nekih 500 godina imat ćemo superiornu hrvatsku naciju sa dominantnim dinarskim genom. :cool: :D

crni bombarder
01-12-2010, 12:00
Varazdinski policajci su u Vukovar poslani da reguliraju saobracaj, a zavrsili su na prvoj crti.

Da, nije slucajno Gotovina 4. i 7. gardijsku kombinirao u svim operacijama koje je vodio od zime `94 na dalje. Plus HVO gardijske, plus par postrojbi koje su vise sluzile za popunjavanje redova i one klasicne zadatke pozadine, logistika, veza i slicno. Najbolje je bilo na vezi, sjedis i slusas sta ovi nasi rade, a neprijatelj ne zna gdje mu je glava a gdje dupe.
I kako samo danas glupo i djecije zvuce price o "dogovorenom ratu, dogovorenom povlacenju" i slicno. Tvrdim da tu malu ali odabranu vojsku koju je vodio Gotovina, ni cijela VJ nebi uspjela zaustaviti. Ali to je vec sfera nagadjanja.

Sto se tice teme, zanimljiva je, ja sam recimo dugo mislio da su Slavonci onako dobrodusne debeljuce, moji sa mamine strane su Slavonci, folksdojceri, dosta sam boravio u Slavoniji konkretno Osijeku, stvarno sam mislio da su oni valjuskasti dobrodusni mede, a onda cujem za sokce-cakijase, onda dodje DR, pa se malo prorovi po knjigama povijesti, i vidis da su zajebani u pm.

Pa licani, ja sam mislio da su to zadrti ljudi, a onda ih pomalo upoznam preko zeta (njegov otac je porijeklom iz Like) i vidim da su oni vise dobrodusne mede nego Slavonci, recimo...

A Hercegovci, po meni posebna sorta :D igrom slucaja sam vezan za Hercegovinu sto obiteljski sto nekim uspomenama, moja mama obozava Hercegovinu iako je tamo samo radila, a i meni se dopala, lijepa zemlja i posebni ljudi... mislim da nema ljepseg dozivljaja od branja grozdja na Brotnju recimo, ili obicnog piknika na Pec mlinima kod Drinovaca... Hercegovci su dosta "zadrti", ajmo reci tradicionalni, ali kod mene im je to plus jer smatram da su neki stari obicaji ipak pozitiva u odnosu na danas preovladjujuce "liberalno" misljenje i razmisljanje... recimo, povezanost obitelji, jel bolje to ili americki stil "imam sestru negdje u Oklahomi, ne znam, nisam je vidio deset godina"... ako si krscanin, onda znas odgovor.
Kao ljudima, moze im se naci milijun zamjerki, ne svidja mi se toliko psovanja Boga, a kao veliki su vjernici... Hercegovke su zajebane, posebno.

Volio bih vise upoznati Istrijane.

Bosanci su jednostavno glupi. Neka se niko ne uvrijedi, i sam sam dijelom Bosanac. Zapravo ima jako inteligentnih ljudi, ali u prosjeku su manjina.

Ilirk@
01-12-2010, 12:05
ma ne zamjeram ja nikom ništa. samo mi pojedini likovi kadikad dignu tlak. onako, podmuklo i ko da sve i neće...
većini stvarno nemam što reći jer znam koliko su propatili. dolazili su i ranjeni i izbjegli i prognani u grude. tu im je bila prva stanica.
volim ja njih sve. ali nije da ih neću nekad iza ušiju. pa tako volim i svog čovika :p

caporegime
01-12-2010, 12:05
:love:011
Varazdinski policajci su u Vukovar poslani da reguliraju saobracaj, a zavrsili su na prvoj crti.

Da, nije slucajno Gotovina 4. i 7. gardijsku kombinirao u svim operacijama koje je vodio od zime `94 na dalje. Plus HVO gardijske, plus par postrojbi koje su vise sluzile za popunjavanje redova i one klasicne zadatke pozadine, logistika, veza i slicno. Najbolje je bilo na vezi, sjedis i slusas sta ovi nasi rade, a neprijatelj ne zna gdje mu je glava a gdje dupe.
I kako samo danas glupo i djecije zvuce price o "dogovorenom ratu, dogovorenom povlacenju" i slicno. Tvrdim da tu malu ali odabranu vojsku koju je vodio Gotovina, ni cijela VJ nebi uspjela zaustaviti. Ali to je vec sfera nagadjanja.

Sto se tice teme, zanimljiva je, ja sam recimo dugo mislio da su Slavonci onako dobrodusne debeljuce, moji sa mamine strane su Slavonci, folksdojceri, dosta sam boravio u Slavoniji konkretno Osijeku, stvarno sam mislio da su oni valjuskasti dobrodusni mede, a onda cujem za sokce-cakijase, onda dodje DR, pa se malo prorovi po knjigama povijesti, i vidis da su zajebani u pm.

Pa licani, ja sam mislio da su to zadrti ljudi, a onda ih pomalo upoznam preko zeta (njegov otac je porijeklom iz Like) i vidim da su oni vise dobrodusne mede nego Slavonci, recimo...

A Hercegovci, po meni posebna sorta :D igrom slucaja sam vezan za Hercegovinu sto obiteljski sto nekim uspomenama, moja mama obozava Hercegovinu iako je tamo samo radila, a i meni se dopala, lijepa zemlja i posebni ljudi... mislim da nema ljepseg dozivljaja od branja grozdja na Brotnju recimo, ili obicnog piknika na Pec mlinima kod Drinovaca... Hercegovci su dosta "zadrti", ajmo reci tradicionalni, ali kod mene im je to plus jer smatram da su neki stari obicaji ipak pozitiva u odnosu na danas preovladjujuce "liberalno" misljenje i razmisljanje... recimo, povezanost obitelji, jel bolje to ili americki stil "imam sestru negdje u Oklahomi, ne znam, nisam je vidio deset godina"... ako si krscanin, onda znas odgovor.
Kao ljudima, moze im se naci milijun zamjerki, ne svidja mi se toliko psovanja Boga, a kao veliki su vjernici... Hercegovke su zajebane, posebno.

Volio bih vise upoznati Istrijane.

Bosanci su jednostavno glupi. Neka se niko ne uvrijedi, i sam sam dijelom Bosanac. Zapravo ima jako inteligentnih ljudi, ali u prosjeku su manjina.

Tako je. nisam bio stoposto siguran al ipak je tako.
a ovo drugo.....eh.

crni bombarder
01-12-2010, 12:09
I sto mi je posebno zanimljivo kod Hercegovaca i opcenito stanovnika tih dinarskih krajeva, ko jablanovi :D

Moja mama ima desetine slika iz Drinovaca, sa svojim ucenicima (dakle osnovna skola je u pitanju), svi su veci od nje :D nije ona nesto visoka, 160, ali oni ej, sedmi osmi razred, za glavu iznad. Pa koliko imaju sa 18, 2 i vise metara sto bi rekao Kovinjalo ili ko vec :D

Ilirk@
01-12-2010, 12:10
jes to bio u peć mlinima, ha?

ja tamo iđen pobrojavat rakove.

Ilirk@
01-12-2010, 12:11
I sto mi je posebno zanimljivo kod Hercegovaca i opcenito stanovnika tih dinarskih krajeva, ko jablanovi :D

Moja mama ima desetine slika iz Drinovaca, sa svojim ucenicima (dakle osnovna skola je u pitanju), svi su veci od nje :D nije ona nesto visoka, 160, ali oni ej, sedmi osmi razred, za glavu iznad. Pa koliko imaju sa 18, 2 i vise metara sto bi rekao Kovinjalo ili ko vec :D

bilo je negdje jednom jedan članak kako se južni hrvati još povećavaju, u prosjeku, i da će trebati nešto poduzimati na konfekcijskim brojevima.

moja dica su isto viša od prosjeka za svoju dob. a ja sam 176, čovik 190. kćer u 7. razredu je već 1 cm viša od mene.

Inkvizitor
01-12-2010, 12:12
sad kad ste spomenuli rakove mogao bi i Škutor Mate napisati svoj prvi post.:lupa

ni ja ne mogu shvatit, što reče crni, to psovanje kod nas doli..

ne mogu nikako, iako se tješim da mlađi manje psuju.

crni bombarder
01-12-2010, 12:18
Pa da, muslimani su mislili da je najveca uvreda koju na liniji mogu dobaciti HVO vojnicima ono "jebemo vam Sinjsku gospu", a ovi regularno odgovore "ma jebala vas ona".

Ono, skinut Boga ili Isusa, nasim katolicima je to ko dobar dan :D

caporegime
01-12-2010, 13:36
bilo je negdje jednom jedan članak kako se južni hrvati još povećavaju, u prosjeku, i da će trebati nešto poduzimati na konfekcijskim brojevima.

moja dica su isto viša od prosjeka za svoju dob. a ja sam 176, čovik 190. kćer u 7. razredu je već 1 cm viša od mene.

http://en.wikipedia.org/wiki/Human_height

Inkvizitor
01-12-2010, 13:50
Pa da, muslimani su mislili da je najveca uvreda koju na liniji mogu dobaciti HVO vojnicima ono "jebemo vam Sinjsku gospu", a ovi regularno odgovore "ma jebala vas ona".

Ono, skinut Boga ili Isusa, nasim katolicima je to ko dobar dan :D

Nisi nam morao baš tako slikovito opisat..ne podnosim psovanje pogotovo tako degutantno..crni crni..

caporegime
01-12-2010, 15:04
nikada mi nije bilo jasno, kako to da su neki hrvati pod normalno davali imena svojoj djeci, imena naroda koji bi ih ako ne okupirao a ono tlačio.
talijanska imena u istri i nešto u dalmaciji su nešto posebno ogavno.
ajde da netko da ime mario ili toni ali korado, bepo, nevio, serđo.....fuj!
sličan problem imaju i njemačka imena u sjeverozapadnoj hrvatskoj ali austrijanci nisu nikoga batinali ili tjerali da piju ricinusovo ulje.
a kod nas?
možete li zamisliti nekog hercegovca katolika s imenom mustafa ili rašid?

HVO-110
01-12-2010, 16:39

Pa nije baš da kod nas Bosanaca nema ratnih profitera.
Evo Zovko je jedan od takvih, Antunović uspio sve spasit, a drugi ni vrećice nisu uspjeli ponjet.
To je po meni jako dvolično, pogotovo kad se uzme neka mikrosredina pa se u njoj dešavalo da se na udaljenosti od 500m ginulo i švercalo u isto vrijeme.
Ovdje se slažem s čikaškom školom, koja kaže da prilika stvara lopova.
Tako mi Bosanci trebamo postavit pitanje, kako bi Hercegovci prošli s nama da su uloge bile zamjenjene. Osobno mislim puno lošije nego što smo prošli mi.
Kad smo kod regija meni su Ere najdraže, zna se red i poštovanje prema starijim što se meni izrazito sviđa, a s njima imam samo dobra iskustva.
Imoćani? To su mi najzanimljiviji ljudi, imaju gard doduše često bez pokrića, mogu pričat i hvalit se o hrvatstvu 3 dana...

Crni ne bi se složio s tobom da su Bosanci najgluplji, pogledaj samo koliko uspješnih tvrtki (Capo nemoj me ispravljat šta je tvrtka po ZTD-u, hehe) su vlasnici bosanđerosi Geofoto, M san, Žito, Zubak, pa znanstvenici, da ne nabrajam dalje.

Kad smo već kod švercanja, imam saznanja da je tata od Marina Čilića švercao gorivo Srbima?
Ovo mi je pričao Srbin iz Doboja, kojem je stari navodno vozio naftu od njega za njihove tenkove.
Ako netko više zna o tome, nek me demantira ili potvrdi!

zaba1111
01-12-2010, 21:34
sad kad ste spomenuli rakove mogao bi i Škutor Mate napisati svoj prvi post.:lupa

ni ja ne mogu shvatit, što reče crni, to psovanje kod nas doli..

ne mogu nikako, iako se tješim da mlađi manje psuju.

Mlađi psuju manje, ali zato jer to nije više fora. Nekad je bilo frajerski opsovati općeprihvaćene svetinje, nešto kao pušenje, nekakav dokaz muškosti i frajerluka.

Danas svetinje nisu ono što su bile, a pušenje su preuzele žene kao dokaz emancipiranosti.

crni bombarder
01-12-2010, 21:41
Dakle, Marinove satove tenisa platili su srpski dinari :D

HVO 110, bosanska glupost je u to specificnija, jer kazem nikada nisam upoznao toliko genijalaca koliko medju Bosancima, a opet i toliko jednostavno glupih ljudi. Primjera je bezbroj. Muje su najbolji primjer, a ako uzmemo da su oni hrvatsko cvijece, onda.. :D

Imocani su lud narod, kao uostalom svi vlaji :D zna ink, okolica Splita, to nije dispet, to je ludilo :D

caporegime
01-12-2010, 22:05
pola godine sam proveo među sinjanima.
kakvi likovi.
jebo mostarce po pitanju ko je najpametniji i ko sve zna.
da vi čujete te priče i što ih pokreće u životu.
iako su sve bili koliko toliko pozitivci.
ali...

Inkvizitor
01-12-2010, 22:23
Vlaji, pravi Vlaji a to nije Sinj, Imotski oni su širi pojam Vlaja..ali pravi Vlaji a to je splitsko zaleđe..znači Muć, Lećevica, Konjsko, Brštanovo, Prugovo, Neorić..itd sve gore poviš Klisa, a pogotovo kaštelansko zaleđe gore do Šibenskog zaleđa..to su ljudi..gore do Drniša to su ne znam kako bi reko..

možda ovako..hercegovci slove za krute ljude ali oni su usporedbi sa Vlajima metroseksualci..

to su ljudi od kamena, a ne hercegovci.sirovi..to su oni šta gutaju sve samoglasnike..lupne te po ramenu i pita .." "kakav si ti meni ki čo'uk".." e tu sam ti najgori"..željezne ruke, one težačke, jakih vilica....a nožina vazda za pasom..

To je jezgro Torcide, oni su Split od orjunaškog gnijezda pretvorili na zgražanje feralovaca u grad desnice..uz pojedine izuzetke..to su zadrti i "teški", zajebani do granica..to su oni što su ginuli po Sutjeskama i Neretvama..a u ovom ratu zna se..

To su tipovi ala Andrija Matijaš..kad ga vidiš onako isklesanog...eto on je protip Vlaja..

Ilirk@
01-12-2010, 22:30
jesu li to dinarski četnici, inkvi? po opisu mi sliče... :)

glede profiterstva:
ja sam dnevno otpremala 2-3 šlepera robe (brašno, šećer, ulje, biljna mast i slično) po poprilično izdržljivim cijenama, a bosanci koji su je kupovali, u bosni su narodu tu robu prodavali po tri puta višim cijenama i naručivali još i još... tko je tu profiter?
ali nije tema... pa nećemo više o tome.

caporegime
01-12-2010, 22:31
Vlaji, pravi Vlaji a to nije Sinj, Imotski oni su širi pojam Vlaja..ali pravi Vlaji a to je splitsko zaleđe..znači Muć, Lećevica, Konjsko, Brštanovo, Prugovo, Neorić..itd sve gore poviš Klisa, a pogotovo kaštelansko zaleđe gore do Šibenskog zaleđa..to su ljudi..gore do Drniša to su ne znam kako bi reko..

možda ovako..hercegovci slove za krute ljude ali oni su usporedbi sa Vlajima metroseksualci..

to su ljudi od kamena, a ne hercegovci.sirovi..to su oni šta gutaju sve samoglasnike..lupne te po ramenu i pita .." "kakav si ti meni ki čo'uk".." e tu sam ti najgori"..željezne ruke, one težačke, jakih vilica....a nožina vazda za pasom..

To je jezgro Torcide, oni su Split od orjunaškog gnijezda pretvorili na zgražanje feralovaca u grad desnice..uz pojedine izuzetke..to su zadrti i "teški", zajebani do granica..to su oni što su ginuli po Sutjeskama i Neretvama..a u ovom ratu zna se..

To su tipovi ala Andrija Matijaš..kad ga vidiš onako isklesanog...eto on je protip Vlaja..

e pa kad je tako uživajte.

http://rds.yahoo.com/_ylt=A0oG7ntGvvZMAiYAAcVXNyoA;_ylu=X3oDMTByZmU2Mmg wBHNlYwNzcgRwb3MDOARjb2xvA2FjMgR2dGlkAw--/SIG=121thkhdu/EXP=1291325382/**http%3a//themladichi.blog.hr/2007/02/index.html

vjerojatno nabolji i nasadržajniji humoristički prikaz sa obiljem scena i priča o upravo toj ekipi iz ruku bivšeg vođe torcide.
sav srpski humor može ići u povijest u susretu s ovim.
uživajte.

Inkvizitor
01-12-2010, 22:38
pa ne znam ima neke sličnosti među svim Dinarcima ali i velikih razlika. Dinarski četnici i općenito četnici su za naše Vlaje ono što je miš za mačku.

Imaju neki fetiš na njih. prvo su ih kao partizani razbucali na Neretvi i Sutjesci..ko svinja masnu vreću a u ovom ratu isto tako.

Slični su im Hrvati iz ravnih Kotara..to već nisu pravi Vlaji, to su oni graničari iz turskih vremena, nije slučajno da su gore i Srbi zajebani..i nije slučajno najzjebanija srpska brigada bila benkovačka brigada..to su potomci Stojana Jankovića..to je uskočki kraj..tu se sa Turcima klalo dok su drugi krajevi pa i ovi naši mirovali..

tu su naši serdari, pravoslavne martologe u službi sultana naučili ratovat..kad ih je Venecija povlasticama, većim nego su im Turci davali, u kandijskom ratu privukla na svoju stranu.

Baader Meinhof
01-12-2010, 22:39

http://forum.net.hr/cfs-filesystemfile.ashx/__key/CommunityServer.Discussions.Components.Files/19/6864._5F00_pauk.jpg

Inkvizitor
01-12-2010, 22:41
e pa kad je tako uživajte.

http://rds.yahoo.com/_ylt=A0oG7ntGvvZMAiYAAcVXNyoA;_ylu=X3oDMTByZmU2Mmg wBHNlYwNzcgRwb3MDOARjb2xvA2FjMgR2dGlkAw--/SIG=121thkhdu/EXP=1291325382/**http%3a//themladichi.blog.hr/2007/02/index.html

vjerojatno nabolji i nasadržajniji humoristički prikaz sa obiljem scena i priča o upravo toj ekipi iz ruku bivšeg vođe torcide.
sav srpski humor može ići u povijest u susretu s ovim.
uživajte.

The Mladichi..e to su oni..ismijavaju taj "vlajizam" a oni su Vlaji svi odreda..znači samoironija..to je to..

Inkvizitor
01-12-2010, 22:42
http://forum.net.hr/cfs-filesystemfile.ashx/__key/CommunityServer.Discussions.Components.Files/19/6864._5F00_pauk.jpg

eto pogledaj to konfiguraciju lica i pogled..to je Vlaj..od toga vuk biži kad ga vidi

caporegime
01-12-2010, 22:42
The Mladichi..e to su oni..ismijavaju taj "vlajizam" a oni su Vlaji svo odreda..znači samoironija..to je to..

autor potječe upravo iz tog kraja. bliža splitska zagora.

HVO-110
02-12-2010, 08:22
pola godine sam proveo među sinjanima.
kakvi likovi.
jebo mostarce po pitanju ko je najpametniji i ko sve zna.
da vi čujete te priče i što ih pokreće u životu.
iako su sve bili koliko toliko pozitivci.
ali...
Ovo si stoposto upravu.
Takvu bahatost je teško naći, Imoćani su puno simpatičniji od Sinjanja i kad ti nešto maslaju i oni znaju da ti kužiš da te lažu, al jače od njih.
Za Sinjane to ne vrijedi, dovoljno mi je bilo upoznat par likova sa faksa, svu pamet svijeta pokupili, a to se vidi i po Zokiju...
Od Zagore su mi najdraži ljudi na potezu Cista, Šestanovac, Katuni, Aržano...
Kad sam živio u Omišu s njima se najviše družio.

Ilirka ovo što kažeš za šverc si upravu.

caporegime
02-12-2010, 08:38
Ovo si stoposto upravu.
Takvu bahatost je teško naći, Imoćani su puno simpatičniji od Sinjanja i kad ti nešto maslaju i oni znaju da ti kužiš da te lažu, al jače od njih.
Za Sinjane to ne vrijedi, dovoljno mi je bilo upoznat par likova sa faksa, svu pamet svijeta pokupili, a to se vidi i po Zokiju...

možda zato jer u omišu i nema fetivih omišana nego se radi uglavnom o ekipi doseljenoj iz tih krajeva.
inače, omiš je i moje omiljeno mjesto.
tamo imam rođaka a već 3 ljeta sam tamo zaredom ljetovao.
grad koji mi paše po svemu. a pogotovo po ljudima.
mala općina koja je dala preko 80 poginulih u ratu a front je bilo daleko,daleko.

caporegime
02-12-2010, 08:41
a da čuješ sinjske priče....
-b... te jeba, uon će men govort da je proša oni zavoj sa stošeeset na sat (zavoj koji se prolazi s maksimalno 40km/h) a ja nisam moga sa više o stotriceet...

:rofl:rofl

inače tom liku, dok sam ga razvodio na stražu na dinari, sam prodao foru da zavijaju vukovi.
frajer je ušao u dajc i nije izlazio do jutra. :rofl:rofl

HVO-110
02-12-2010, 08:50
Ako me pamet dobro služi 114 brigada.
Dosta dobar sam bio s ekipom iz Gata i okolnih sela, super roštilji i janjetina su padali.
Stvarno pravi Hrvati, dosta Bosanaca se doselilo dole pogotovo iz Žepča, pa se sve izmješalo, tj. super kombinacija ispala.
Inače sam svake godine tamo, točnije u Stanićima.
Kad smo kod dinarskog tipa klasični primjerak je Matko iz one gluposti od BIg B., on je iz Stanića inače žešća ljudina, mada je i njemu stari Hercegovac mislim iz Čitluka.

Inkvizitor
02-12-2010, 09:03
Ovo si stoposto upravu.

Cista je Imotski kao i Aržano. Aržano je skroz gore uz granicu..
Omiška zagora je isto zajebana..pogotovo Blato na Cetini i Katuni..na to se nastavljaju ona podbiokovska sela..e ti su posebna sorta..to je..kamen na kamenu...to je potez Grabovac, Medov Dolac, Zagvozd, Krstatice, Slivno..

pajdo moj..to je kamen na kamenu..od čega su ljudi prije živjeli tamo..zet mi je od tamo..pa znam taj kraj

inače po ljudima iz tog dijela su snimljeni Prosjaci i Sinovi..

tamo kamen plače kad sunce zapeče..

Inkvizitor
02-12-2010, 09:11
Ako me pamet dobro služi 114 brigada.
Dosta dobar sam bio s ekipom iz Gata i okolnih sela, super roštilji i janjetina su padali.
Stvarno pravi Hrvati, dosta Bosanaca se doselilo dole pogotovo iz Žepča, pa se sve izmješalo, tj. super kombinacija ispala.
Inače sam svake godine tamo, točnije u Stanićima.
Kad smo kod dinarskog tipa klasični primjerak je Matko iz one gluposti od BIg B., on je iz Stanića inače žešća ljudina, mada je i njemu stari Hercegovac mislim iz Čitluka.

Skoro cila cetinjska krajina je došla iz Rame. Gospa sinjska je gospa ramska.

To se dogodilo kad je Stojan Janković uskočio u Rami i popalio turske kule i čardake i poveo narod sa sobom nazad. Sami su zapalili svoje crkve da ih Turci ne skrnave.

na prijevoju kad se iz duvanjskog polja spušta prema Buškom blatu..stoje čudni usjecu i kamenu i zemlji, kako je već taj kraj konfiguriran kao da su velika kola kotačima to usjekla, narod vjeruje da su tuda prošla kola sa gospom sinjskom kad se narod spuštao iz Rame.

U Sinju ima i dosta potomaka Mlečana jer je tamo bila naravno mletačka vlast..Dalbelo, Delonga, Preost..

jedan dio je došao iz duvanjskog kraja..npr najpoznatija alkarska obitelj Vučkovići su iz Duvna. ne znam je li Severina potječe iz te loze. Nadam se da nije.

Inkvizitor
02-12-2010, 09:19
Inače zanimljivo je..kad sam čitao knjigu od onog Krizmana..Pavelić i ustaše..tamo je popis svih prvih ustaša koji su bili na Liparima, kad ih je talijanska vlast tamo internirala nakon atentata u Marseillesu. negdje oko 500 imena i prezimena.

daleko daleko najviše Imoćana.

Pa skoro svaki treći, četvrti. najviše iz Lovreća. Samo iz Lovreća preko 30.

Zatim ide Livno, Duvno ali dosta manje..po tridesetak iz općina ( koliko je samo Lovreć imao npr) , onda hercegovina ( Posušje, Ljubuški, Široki, Grude..etc), nešto gore prema Bosni, Kupres, Rama, Bugojno, Travnik.

Onda ide Lika, ali malo, sa sjevera ne znam je li bilo par komada. Ima jedno mjesto odakle ih je bilo 5-6. Lukovo Šugarje. Baš me zanimalo gdje je to..pa sam otkrio da je to kod Karlobaga.

I to daje jednu zanimljivu sliku.

HVO-110
02-12-2010, 09:28
Znam dosta dobro sav taj kraj od Omiša do Imotskog.
I ovo za Gospu sam znao, detalje ne.
Zadnji put sam ljetos na svadbi bio u Imotskom, pa kraj tebe, Kupresa, Bugojna, LD, do Usore.
Dobar dio nas iz Usore je iz tih krajeva prije 200-250g došao gore.
Mog prezimena ima i u Duvnu i u Imotskom, a 1742g ga nema nigdje u župi Komušina, ni Vareškoj, sve dole do Duvna. a na popisu 1768 se pojavljuje.
Što hoću da kažem, mi smo tako isprepleteni i povezani, sve je to isti narod.
Eto kroz godine nas okolina oblikovala i to je to.

caporegime
02-12-2010, 09:30
omiš je imao hrpu ljudi u 4 brigadi a njihovi su domobrani išli u 114. br.
moj rođak je bio u 4. pa su njih nekoliko iskusnih stavili da budu jezgro 114. brigade da se domobrani lakše adaptiraju.

Inkvizitor
02-12-2010, 09:30
da ne bi ispalo da su Imoćani bili svi ustaše, jedan dio su bili i žestoki boljševici.Pogotovo u podbiokovlju, ona pobrojana sela..Krstatice, Slivno, Zagvozd, Grabovac Bilo ih je dosta u partizanima. Npr..onaj odred biokovski "Jurčević" ili tako nešto napravio je onaj pokolj, kad su zarobljene domobrane bacili u, njih više od stotinu, jamu između Aržana i Voštana. "Paveliću pitaj domobrana, kolika je jama kod Voštana".

Iz Imotskog, tčnije Grabovca je heroj oktobarske revolucije Aleksa Dundić čije je ime uklesano u zidine Kremlja, što je rijetka čast. Pravim imenom Tomo, zarobljen je kao domobran u AU vojsci i tamo se istakao nevjerovatnom hrabrošću.

Srbi ga slave i svojataju jer misle da je Srbin ( fora sa Aleksom), mislim da postoji konjički klub u Beogradu sa njegovim imenom, nebrojene ulice, ovdje ga nitko ne spominje.

Inkvizitor
02-12-2010, 09:35
Znam dosta dobro sav taj kraj od Omiša do Imotskog.
I ovo za Gospu sam znao, detalje ne.
Zadnji put sam ljetos na svadbi bio u Imotskom, pa kraj tebe, Kupresa, Bugojna, LD, do Usore.
Dobar dio nas iz Usore je iz tih krajeva prije 200-250g došao gore.
Mog prezimena ima i u Duvnu i u Imotskom, a 1742g ga nema nigdje u župi Komušina, ni Vareškoj, sve dole do Duvna. a na popisu 1768 se pojavljuje.
Što hoću da kažem, mi smo tako isprepleteni i povezani, sve je to isti narod.
Eto kroz godine nas okolina oblikovala i to je to.

Pa naravno. Mi Hrvati u BiH smo svi rod. Ali doslovno..:rofl

Posavina se naselila iz hercegovine, a hercegovina iz Srednje Bosne. U Duvnu ima dosta dalmatinaca, nekadašnjih, pogotovo u Livnu..jer je išlo ovako..zarati se i granica plane, narod se povuče u Dalmaciju..a kad belaj mine prti nazad.

Kod mene ima selo Skočibušića, to je prezime a selo se zove Bučići, oni su došli gore od Travnika, Novog mislim, i saznao sam da gore ima isto selo..Bučići i da su sve Skočibušići.

Malo je poznato da su Hvar napučili izbjeglice iz Bosne,. kad su turci osvojili. i jedan dio Brača, poznato je da je npr da su Sumartin i Sutivan..kompletno Bosanci..to se održalo i u tradiciji i u govoru.

caporegime
02-12-2010, 09:37
kad sam bio u vojsci, u našu vojarnu je na nekih par tjedana došla jedna satnija 9. brigade.
uglavnom, kako me svi na forumu poznaju, samo ću reći da je najsitniji od svih koje sam uočio bio otprilike poput mene.
inače, nije toliko razvikano ali kraj oko slunja, cetingrada i okolo je dao jebenih fajtera.
a i kao ljudi su onako baš pravi domaći...poist, popit.....

Inkvizitor
02-12-2010, 09:39
da ne bi ispalo da su Imoćani bili svi ustaše, jedan dio su bili i žestoki boljševici.Pogotovo u podbiokovlju, ona pobrojana sela..Krstatice, Slivno, Zagvozd, Grabovac Bilo ih je dosta u partizanima. Npr..onaj odred biokovski "Jurčević" ili tako nešto napravio je onaj pokolj, kad su zaroblejen domobrane bacili u, njih više od stotinuu, jamu između Aržana i Voštana. "Paveliću pitaj domobrana, kolika je jama kod Voštana".

Iz Imotskog, tčnije Grabovca je heroj oktobarske revolucije Aleksa Dundić čije je ime uklesano u zidine Kremlja, što je rijetka čast. Pravim imenom Tomo, zarobljen je kao domobran u AU vojsci i tamo se istakao nevjerovatnom hrabrošću.

Srbi ga slave i svojataju jer misle da je Srbin ( fora sa Aleksom), mislim da postoji konjički klub u Beogradu sa njegovim imenom, nebrojene ulice, ovdje ga nitko ne spominje.

Omiš je specifičan jer je bio dio NDH. Tamo je stajala granica. Ne poznam dovoljno taj kraj, ali je fascinantno kad iz one klisure iskače Cetina. Gore kad se penje u brda to je nevjerovatan krajolik, dosta surov. Naklice, Kostanje, ..ljudi od gore su pravi gorštaci,,ogromni..znam ih par..sve gore do Blata na cetini..fascinatan krajolik kanjoni Cetine, da se smrzneš od pogleda..

Tu su i Gata koje su četnici poklali u onom ratu.

caporegime
02-12-2010, 09:39

Posavina se naselila iz hercegovine, a hercegovina iz Srednje Bosne. U Duvnu ima dosta dalmatinaca, nekadašnjih, pogotovo u Livnu..jer je išlo ovako..zarati se i granica plane, narod se povuče u Dalmaciju..a kad belaj mine prti nazad.

Kod mene ima selo Skočibušića, to je prezime a selo se zove Bučići, oni su došli gore od Travnika, Novog mislim, i saznao sam da gore ima isto selo..Bučići i da su sve Skočibušići.

Malo je poznato da su Hvar napučili izbjeglice iz Bosne,. kad su turci osvojili. i jedan dio Brača, poznato je da je npr da su Sumartin i Sutivan..kompletno Bosanci..to se održalo i u tradiciji i u govoru.

:rofl:rofl znam ja jednoh hercegovca iz starog grada na hvaru. on se tako osjeća, i ima hercegovačko prezime.
ja mislio u početku doselili njegovi roditelji, kad čovjek mi kaže kako su "njegovi" prije 400 godina iz hercegovine pred turcima.......
i on drži do toga.

Inkvizitor
02-12-2010, 09:42
kad sam bio u vojsci, u našu vojarnu je na nekih par tjedana došla jedna satnija 9. brigade.
uglavnom, kako me svi na forumu poznaju, samo ću reći da je najsitniji od svih koje sam uočio bio otprilike poput mene.
inače, nije toliko razvikano ali kraj oko slunja, cetingrada i okolo je dao jebenih fajtera.

ne znam za Slunj ali onaj dio oko Gospića, pa Brinje pa sve do ogulina..brr..to su dvije najače satnije ustaške bojne,..brinjska i ogulinska, a ovamo kupreška i travnička.

hercegovci tu ne mogu ni blizu, žao mi je.

Inkvizitor
02-12-2010, 09:44
:rofl:rofl znam ja jednoh hercegovca iz starog grada na hvaru. on se tako osjeća, i ima hercegovačko prezime.
ja mislio u početku doselili njegovi roditelji, kad čovjek mi kaže kako su "njegovi" prije 400 godina iz hercegovine pred turcima.......
i on drži do toga.

Ima toga koliko hoćeš. Mislim tko želi, sve se zna, kad je tko došao i odakle, u crkvenim maticama, to nisu Turci osvajali pa nije paljeno, tako da sve ima.

HVO-110
02-12-2010, 09:51

Opet se slažem s tobom.
Cetingrad pravi domaćini, pred ljeto bio tamo s prijateljem koji živi sad u ZG-u.
Na kraju skoknuli preko grane do našeg cvijeća u Kladušu, na janjetinu.
Babini pravi domaćini ili su se dobro prodali, karlovačka piva glavna, tisuća, tjedan...
Kaže mi prijatelj da je bio izbjeglica kod njih kad je počelo sranje kod njih u Cetingradu, neka 2-3 mjeseca i za njih ima samo pohvale.

Evo od svih naših krajeva najslabije poznajem Istru, pa čak i Posavinu puno manje nego Hercegovinu i srednju Bosnu.
Ovo se pogotovo odnosi na Orašje, Šamac i Brčko.
Odžak, Derventu, Brod mi je mentalitet poznat, kraj također.
Za Brčake sam čuo sve najbolje od prijatelja koji su studirali u Osijeku, a i Capo ih hvali...

Inkvizitor
02-12-2010, 09:54
Opet se slažem s tobom.
Cetingrad pravi domaćini, pred ljeto bio tamo s prijateljem koji živi sad u ZG-u.
Na kraju skoknuli preko grane do našeg cvijeća u Kladušu, na janjetinu.
Babini pravi domaćini ili su se dobro prodali, karlovačka piva glavna, tisuća, tjedan...
Kaže mi prijatelj da je bio izbjeglica kod njih kad je počelo sranje kod njih u Cetingradu, neka 2-3 mjeseca i za njih ima samo pohvale.

Evo od svih naših krajeva najslabije poznajem Istru, pa čak i Posavinu puno manje nego Hercegovinu i srednju Bosnu.
Ovo se pogotovo odnosi na Orašje, Šamac i Brčko.
Odžak, Derventu, Brod mi je mentalitet poznat, kraj također.
Za Brčake sam čuo sve najbolje od prijatelja koji su studirali u Osijeku, a i Capo ih hvali...

Ja znam jednu stvar..inače taj kraj ne poznajem uopće, nikad nisam bio. Ali pamtim riječi jednog starca..Duvnjaci se hvale da su žestoki Hrvati a Duvno padne za sat i dođu Posavljaci i vrate ga.

misli se na onaj rat.

i to treba reći..to je tako, neka je moj kraj. Naši krajevi su razvikani i previkani što se tiče toga.

caporegime
02-12-2010, 10:00
jebiga, otočani (boduli) su masovno ginuli u onom ratu a u ovom ih je bilo na prste izbrojat u vojsci.
dervenćani najveći čakijaši i kavgadžije pa eno kako završiše.
najčvršći posavljaci su orašani i brčaci i to brčaci iz južnog dijela općine. poseban svijet.

HVO-110
02-12-2010, 10:02
@ Inkvi, kad si spominjao Ustaše iz Imotskog, sad sam se sjetio da je Ivo Rojnica Imoćan, mada je živio u Dubrovniku.
Čitao sam njegovu knjigu sjećanja 38-75, kad je bilo aktualno njegovo izručenje, pa je ubrzo nakon toga i umro.
On hvali Omišane, a hvali i cvijeće iz Kladuše, Cazina, Bihaća...
Inače meni je ta njegova knjiga bila jako zanimljiva, pogotovo što frajer nije mogao smislit Talijanje.
Spominje ako se dobro sjećam i četnički pokolj u Gatima, a kojima su logistiku pružili žabari.

Inkvizitor
02-12-2010, 10:03
jebiga, otočani (boduli) su masovno ginuli u onom ratu a u ovom ih je bilo na prste izbrojat u vojsci.
najčvršći posavljaci su orašani i brčaci i to brčaci iz južnog dijela općine. poseban svijet.

Oprosti ali Deventa je dala najviše poginulih boraca u cijelom HVO-u. Preko 400. Njima se nema šta reć, to što je palo, koja sila ih je napadala., njima se nema šta reć.

HVO-110
02-12-2010, 10:06

O ovom smo nas dva pričali, mi smo orašane doživljavali kao mirne, tihe, eto skoro pa ko Slavonce.
A dervenćani, kolo, šargija, tuča, igranka, pa na kraju paprika kad je trebalo stat na crtu pola ih bježanija.
Odžak? to mi nije nikako jasno

Inkvizitor
02-12-2010, 10:10
@ Inkvi, kad si spominjao Ustaše iz Imotskog, sad sam se sjetio da je Ivo Rojnica Imoćan, mada je živio u Dubrovniku.
Čitao sam njegovu knjigu sjećanja 38-75, kad je bilo aktualno njegovo izručenje, pa je ubrzo nakon toga i umro.
Inače meni je ta njegova knjiga bila jako zanimljiva, pogotovo što frajer nije mogao smislit Talijanje.
Spominje ako se dobro sjećam i četnički pokolj u Gatima, a kojima su logistiku pružili žabari.

Pa tko će im drugi dati logistiku, Talijani su ih prevezli kamionima. Tako je bilo svugdje..od istočne Bosne preko ramske kotline do Gata. Nikad četnici nisu nešto osvojili i poklali nego su ih Talijani doveli.

Cvijeće iz Kladuše i okoline..ha..cijela ta turska Hrvatska. To jesu zajeban svijet, jebiga graničari, najistuireniji krak islama ovdje, za turskog vakta..serhat, to su ljudi koji se rađaju s oružjem, sirovi..

Šibl u svojim sjećanjima opisuje borbe s njima, grozi se njih, plaši se..navodi uzrečicu iz srpskog kraja Korduna za njih.." kad ih goniš stići ga ne možeš, kad mu bježiš uteći mu nećeš"

Hrabri su..tu nema govora..

ali kao i svi muslimani..prevrtljivi..najpoznatiji lik i legenda tog kraja, vođa..Huska Miljković je nekoliko puta mijenjao strane i uniforme..vojsku mu formirali domobrani, prešao partizanima, da bi završio u ustašama a na kraju rata opet u partizanima dok nije ubijen.

HVO-110
02-12-2010, 10:12
Oprosti ali Deventa je dala najviše poginulih boraca u cijelom HVO-u. Preko 400. Njima se nema šta reć, to što je palo, koja sila ih je napadala., njima se nema šta reć.
To nitko ne spori, pogotovo kad se uzme u obzir vremensko trajanje sukoba.
Po meni su mogli napravit više, možda nisam u pravu, da nije bilo dezerterstva.
Svako tko ima išta u glavi zna da je to bilo srbima biti ili ne biti.
Da ne idemo u off ovo je sto puta prežvakano, po meni su priče o prodaji glupe da ne mogu biti gluplje.
Vojnički popušili i ćao

caporegime
02-12-2010, 10:14

ja im ništa ne spočitavam ali nisu jedini na koje je velika sila navalila.
oni je objektivno nisu mogli odbiti, ali neki drugi su znali odbijati i veću.

Inkvizitor
02-12-2010, 10:14
To nitko ne spori, pogotovo kad se uzme u obzir vremensko trajanje sukoba.
Po meni su mogli napravit više, možda nisam u pravu, da nije bilo dezerterstva.
Svako tko ima išta u glavi zna da je to bilo srbima biti ili ne biti.
Da ne idemo u off ovo je sto puta prežvakano, po meni su priče o prodaji glupe da ne mogu biti gluplje.
Vojnički popušili i ćao

dezerterstva je bilo svuda. To nije kriterij.

ne možeš neku općinu koja je dala najviše poginulih proglasiti dezereterskom, to se kosi sa zdravom logikom.

ali nećemo o tome..to je prežvakano a ako već hoćemo, nećemo na ovom topicu.

HVO-110
02-12-2010, 10:22
Pa tko će im drugi dati logistiku, Talijani su ih prevezli kamionima. Tako je bilo svugdje..od istočne Bosne preko ramske kotline do Gata. Nikad četnici nisu nešto osvojili i poklali nego su ih Talijani doveli.

Cvijeće iz Kladuše i okoline..ha..cijela ta turska Hrvatska. To jesu zajeban svijet, jebiga graničari, najistuireniji krak islama ovdje, za turskog vakta..serhat, to su ljudi koji se rađaju s oružjem, sirovi..

Šibl u svojim sjećanjima opisuje borbe s njima, grozi se njih, plaši se..navodi uzrečicu iz srpskog kraja Korduna za njih.." kad ih goniš stići ga ne možeš, kad mu bježiš uteći mu nećeš"

Hrabri su..tu nema govora..

ali kao i svi muslimani..prevrtljivi..najpoznatiji lik i legenda tog kraja, vođa..Huska Miljković je nekoliko puta mijenjao strane i uniforme..vojsku mu formirali domobrani, prešao partizanima, da bi završio u ustašama a na kraju rata opet u partizanima dok nije ubijen.

Mislim da je o ovom pisao Ljiljan, nisam baš upoznat puno s tom temom, da je peti korpus bio prvo na babinoj strani, kažem ne znam puno o tome možda nisam dobro skontao.
Ali tamo je doslovno brat na brata udarao...
To za hrabrost i sirovost, pun pogodak.
Žene im nisu nimalo loše, nisam vidio Muslimanke onako zgodne i lijepe, a nagledao sam ih se po Tešnju hihihi.

Inkvizitor
02-12-2010, 10:30
Mislim da je o ovom pisao Ljiljan, nisam baš upoznat puno s tom temom, da je peti korpus bio prvo na babinoj strani, kažem ne znam puno o tome možda nisam dobro skontao.
Ali tamo je doslovno brat na brata udarao...
To za hrabrost i sirovost, pun pogodak.
Žene im nisu nimalo loše, nisam vidio Muslimanke onako zgodne i lijepe, a nagledao sam ih se po Tešnju hihihi.

Ako si gledao serijal "Jedinica" o Legiji i toj ekipi..od B92..koji inače imaju najbolje dokumentarce..(Vukovar poslednji rez npr) ima ti tamo epizoda o ratu oko Bihaća jer je tmao jedinica bila na Babinoj strani.

I govori Manojlo Milovanović a to je bio najsposobniji srpski general koji je planirao sve srpske akcije, Mladić je npr bio samo figura, ovaj je bio glavni, on inače nije bio sklon ikakvoj suradnji sa muslimanima, ali Slobo rekao, tada ga se još slušalo..pa on veli po sjećanju ovako.." gledao sam jedan vod u napadu ( misli na Babine) to je bože sačuvaj, guraju neke kamene blokove ispred sebe ( kao zaštitu) ovi ih satiru, prsti se im se odbijaju"

ono nemoš virovat da je to istina...da da zajeban je to svit.

Inkvizitor
02-12-2010, 10:39

Možda se ove slobodnije oblače..

jednom sam povezao nekog momka iz Kladuše, koji je stopirao, pa je bio pričljiv, ja ga nešto upitam a on očepi, pa znam da je ove cure iz Cazina nazivao znaš već kako.., kaže, navuku minicu do guzice i samo gledaju kako će uskočit u dobra kola..znaš ono klasika..

taj kraj ima veću kulturu okoliša, lijepih kuća, jer su pretežno gastarbejteri a ima i nešto gena valjda..

a šta u Tešnju ne valjaju bule, znači džaba ".....zora sviće" ))))))

HVO-110
02-12-2010, 10:39
Ako si gledao serijal "Jedinica" o Legiji i toj ekipi..od B92..koji inače imaju najbolje dokumentarce..(Vukovar poslednji rez npr) ima ti tamo epizoda o ratu oko Bihaća jer je tmao jedinica bila na Babinoj strani.

I govori Manojlo Milovanović a to je bio najsposobniji srpski general koji je planirao sve srpske akcije, Mladić je npr bio samo figura, ovaj je bio glavni, on inače nije bio sklon ikakvoj suradnji sa muslimanima, ali Slobo rekao, tada ga se još slušalo..pa on veli po sjećanju ovako.." gledao sam jedan vod u napadu ( misli na Babine) to je bože sačuvaj, guraju neke kamene blokove ispred sebe ( kao zaštitu) ovi ih satiru, prsti se im se odbijaju"

Nisam gledao, ali nakon ovog gore što si napisao ima da gledam.
Da ne povjeruješ!

Inkvizitor
02-12-2010, 10:44
Nisam gledao, ali nakon ovog gore što si napisao ima da gledam.
Da ne povjeruješ!

dokumentarac je odličan..tri sata..od osnivanja Knindži kao jezgra jedinice, govori kapetan Dragan, pa sve do rasformiranja jedinice nakon ubojstva Đinđića...ono u detalje.

Draganče npr priča kako su Legija i Arkan nakon Maslenice krenuli u frontalni napad..za par minuta im sasjeklo napad, izginuli im ljudi i oni odmah zapalili za Beograd.

HVO-110
02-12-2010, 10:50
Možda se ove slobodnije oblače..

jednom sam povezao nekog momka iz Kladuše, koji je stopirao, pa je bio pričljiv, ja ga nešto upitam a on očepi, pa znam da je ove cure iz Cazina nazivao znaš već kako.., kaže, navuku minicu do guzice i samo gledaju kako će uskočit u dobra kola..znaš ono klasika..

taj kraj ima veću kulturu okoliša, lijepih kuća, jer su pretežno gastarbejteri a ima i nešto gena valjda..

a šta u Tešnju ne valjaju bule, znači džaba ".....zora sviće" ))))))

Ima svega, ali ima i dobrih, jako dobrih.
Možda je mene piva bila već gadno udarila u glavu (to je ono kad piješ par dana tj. nisi nikako trjezan), pa mi gore izgledale sve nekako dobre.
Poznajem dvije sestre iz Kladuše žive u Zg-u, rođene u Karlovcu, što je najjače imaju naša imena Marina i Dijana, ono bombe. Nisam ni kontao da su Muslimanke dok nisam na ispitu čuo prezime... Možeš mislit kako sam se osjećao, kad sam se sjetio koliko puta na kavi sam jebo majku... šta nam rade u Bosni...
Što se Tešnja tiče, tu stvarno ima svega, hoćeš zamotanih, umotanih, odmotanih.
Ove koje nisu zamotane, su puno otvorenije od naših žena, pogotovo u Jelahu.

Eto malo smo proširili temu i na cvijeće, bojovnik dane bio bi jako zadovoljan

Inkvizitor
02-12-2010, 10:55
Ima svega, ali ima i dobrih, jako dobrih.
Možda je mene piva bila već gadno udarila u glavu (to je ono kad piješ par dana tj. nisi nikako trjezan), pa mi gore izgledale sve nekako dobre.
Poznajem dvije sestre iz Kladuše žive u Zg-u, rođene u Karlovcu, što je najjače imaju naša imena Marina i Dijana, ono bombe. Nisam ni kontao da su Muslimanke dok nisam na ispitu čuo prezime... Možeš mislit kako sam se osjećao, kad sam se sjetio koliko puta na kavi sam jebo majku... šta nam rade u Bosni...
Što se Tešnja tiče, tu stvarno ima svega, hoćeš zamotanih, umotanih, odmotanih.
Ove koje nisu zamotane, su puno otvorenije od naših žena, pogotovo u Jelahu.

Eto malo smo proširili temu i na cvijeće, bojovnik dane bio bi jako zadovoljan

Ih pa to i nisu muslimanke..nije muslimanka ako nije Begzada ili tako nešto.

Doduše imaju oni pa rlijepih imena poput Alma i Lejla.

Misliš da su i danas otvorenije. ja nekako imam osjećaj da su muslimanke danas, ono za razliku od nekad..da su otvorene samo za muslimane.

što se tiče toga, naše su najgore..

nema veze, Turska Hrvatska je hrvatski kraj..paše uz temu.

caporegime
02-12-2010, 10:55
otvorićemo temu u vezi ženske ponude, ne brinite.
da vi slobodni strijelci možete proučavati planove napada.

HVO-110
02-12-2010, 11:05

Misliš da su i danas otvorenije. ja nekako imam osjećaj da su muslimanke danas, ono za razliku od nekad..da su otvorene samo za muslimane.

Jesu, ako nisu otišle u ekstrem.
Pa i za naše, ja sam (sad sam kao ljiljan) prije godinu i pol zbario (ništa posebno) u vlaku od sarajeva do jablanice jednu iz Šehera, Lejla.
Ono kad sam rekao ime, a nije neko multikulti već pravo naše, doduše jest da mi je svetac imenjak nosio ljiljane.
Kasnije na svadbi u čapljini sam bio najpristojniji.
Dobio sam sto poziva za šeher kasnje.
Naši momci ih ne žene uglavnom, ali da ih napadaju i imaju prolaz imaju.
No ni one nisu srpkinjama iz Doboja ni do koljena... mada se ugledaju sve više na njih

Inkvizitor
02-12-2010, 11:08
Jesu, ako nisu otišle u ekstrem.
Pa i za naše, ja sam (sad sam kao ljiljan) prije godinu i pol zbario (ništa posebno) u vlaku od sarajeva do jablanice jednu iz Šehera, Lejla.
Ono kad sam rekao ime, a nije neko multikulti već pravo naše, doduše jest da mi je svetac imenjak nosio ljiljane.
Kasnije na svadbi u čapljini sam bio najpristojniji.
Dobio sam sto poziva za šeher kasnje.
Naši momci ih ne žene uglavnom, ali da ih napadaju i imaju prolaz imaju.
No ni one nisu srpkinjama iz Doboja ni do koljena... mada se ugledaju sve više na njih

Šta je s njima?

caporegime
02-12-2010, 11:10
ja ne vjerujem. ne trolajte temu.
kakve dobojke, kakve kladušanke......

HVO-110
02-12-2010, 11:15
Šta je s njima?

Lake žene.
Nisam rekao da su bombe.

admin
02-12-2010, 11:21
[QUOTE=HVO-110;676]Lake žene.
Nisam rekao da su bombe.

caporegime
02-12-2010, 11:23
gospodo, evo, imate jednu zanimljivu temu, ako želite podijeliti iskustva u vezi.....jel.

p.s. hvo, imam dogovor za ručak baš uskoro.
ajde za koji dan javi.

crni bombarder
02-12-2010, 11:33

Pa njih ce pohvaliti svaki vojskovodja, od tamo ti je Jelacic Ban, iz Buzima, to je ratnicki kraj, Turska Hrvatska, danas su muslimani ali bar pola njih nikada nece pristati da se zovu Bosnjacima (bosnje ce ih nazvati Babinim), jednostavno se ne uklapaju u taj "kvazimerhametli" mentalitet ostalih Bosnjaka, kako se danas nazivaju.

To je ljuta Krajina, lud narod 100%. Mislio sam da je to mit, ali nije, zaista su ludi sto gradi.

Marta
03-12-2010, 11:24

Moji su s tatine i s mamine strane dosli iz Dalmacije, kao i dosta livanjskih obitelji.

Mi smo narod koji je predistiniran za selidbe.

Marta
03-12-2010, 11:34

Varas se. One to danas samo rade prilicno tajno, za razliku od nekad i glume neke velike muslimanke, neki ih inat pere, a odvest ces ih prije u krevet nego ijednu nasu ili Srpkinju!
Nasi momci su inace na cjeni i kod jednih i kod drugih!

A je imas i ukus, cuj ljepa imena, Alma i Lejla, prava ona balinska!

patriot
04-12-2010, 11:33

Dobar je dokumentarac..ali i jedinica i zavrsni rez za vukovar mio nisu u rangu sa padom krajine i drzavnom tajnom..

Pad krajine je bas sam vrh,sto se dokumentarca tice..kao i drzavna tajna..ovaj potonji je o drzavnoj bezbednosti..
o sluzbi krajem 80-tih,jovica stanisic i kako se koristila sluzba u privatne svrhe..

Capo-o JSO,crvenim beretkama i kako ih vecnisu nazivaliu..spominju se zanimljiva imena..

Zelja,Suca,crvko,stane,sicko,simona itd..

caporegime
04-12-2010, 11:41
a štaš kad su navijači činili udarne snage dragovoljačkih skupina.
kako tamo tako i ovdje.
čak je razmatrana i mogućnost da na mimohodu 97' mislim, prođe i skupina u spitkama i raznim navijačkim šalovima, kao presdtavnici navijača koji su među prvima pristupili obrani, ali je odustalo jer su na kraju zaključili da bi to boli malo neozbiljno.
inače, cigani i grobari su redom punili srpske specijalne jedinice ali, na njihovu žalost nigdje ni jedna srpska specijalnija postrojba nije pokazala ništa, gdje ne bi imala podršku nadmoćne jna tehnike.
tako ni legijina ekipa u ravnim kotarima a i arkanovci pred vukovarom ne bi napravili sami ništa da im nije bilo jna.
možda jednom ispričam i kako je arkan, dok su ga vodili u zagreb poslije hapšenja u dvoru na uni, plakao i tresao se kao malo dijete, misleći da ga vode na egzekuciju.
dok su se vozili kroz plač je ispičao cijeli svoj životopis, i kako je i zašto postao "zao".
meni pričao jedan o pratitelja.

Inkvizitor
04-12-2010, 13:53
Varas se. One to danas samo rade prilicno tajno, za razliku od nekad i glume neke velike muslimanke, neki ih inat pere, a odvest ces ih prije u krevet nego ijednu nasu ili Srpkinju!
Nasi momci su inace na cjeni i kod jednih i kod drugih!

A je imas i ukus, cuj ljepa imena, Alma i Lejla, prava ona balinska!

Bome su i Srbi i muslimani na još većoj cijeni kod naših cura.

caporegime
04-12-2010, 14:39
misliš? u bih ili općenito

Inkvizitor
04-12-2010, 14:42
misliš? u bih ili općenito

Općenito a Zg drži prvo misto.

caporegime
04-12-2010, 16:02
griješiš donekle. nije da su današnje hrvatice previše paqžljive u vezi toga ali ipak nije zagreb sredina na kojoj se može napraviti uzorak.
ipak je tu 90% jednonacionalno pa ono malo ostalih što pronađu kakvu vezu ne mora značiti da su hrvatice lake prema drugim nacijama.
ja se osobno sjećam, kad razmišljam o bivšim danima, od onih koje bi se davale odmah, više od pola se ispostavilo, imalo je pravoslavnih gena.

Marta
06-12-2010, 19:08

Ovo nikako ne mogu potpisati!
Poznato mi je ono sto sam vec rekla, da su one lude za nasim mocima i Srbima, al to vjesto kriju, kao gdje bi one .... a krevet djele s nasima i Srbima!
Nase su glupe pa misle da su cool ak se ljepe za one mamlaze!

Ilirk@
07-12-2010, 08:36

to si zaključio na osnovi nekih dugogodišnjih empirijskih istraživanja? par lastavica ne čine proljeće...

za mene su oni kao druga živuća vrsta s kojom se moja vrsta ne može niti pariti. nešto kao izvanzemaljci...

Ilirk@
07-12-2010, 08:37
ako je netko nekad pomislio da ponekad onako malo rasistički zvučim... nije se puno zajeb'o :p

Marta
07-12-2010, 09:32
to si zaključio na osnovi nekih dugogodišnjih empirijskih istraživanja? par lastavica ne čine proljeće...

za mene su oni kao druga živuća vrsta s kojom se moja vrsta ne može niti pariti. nešto kao izvanzemaljci...

Kako kaze moja legica, kad cujem da mu je ime Mustafa, Ahmet .... meni u mozgu nesto zablokira, to je nekako to.

Za mene oni ne postoje u tom smislu!

Inkvizitor
07-12-2010, 11:43
Sve je to lijepo ali vas dvije ste više izuzeci nego pravilo.

no vratimo se na temu..regionalne i ine razlike među Hrvatima ili smo sve rekli..))))

Marta
07-12-2010, 11:48
Mislim da malo ocrnjujes i one crne ovce smatras pravilom!

Ilirk@
07-12-2010, 12:01
Sve je to lijepo ali vas dvije ste više izuzeci nego pravilo.

no vratimo se na temu..regionalne i ine razlike među Hrvatima ili smo sve rekli..))))

ne, tebe je vjerujem samo neki izuzetak razočarao pa preslikavaš svoje frustracije na cjelokupni ženski rod nas desničarskih, državotvornih, ustašoidnih, rigidnih pravovjernih hrvatica plave krvi i plemenitog roda. :014
rasnih hrvatskih ženki, rođenih na kamenu, ka na svili, di oduvijek hrvati su bili.
ili, da skratim, u svijetu tih tvojih izuzetaka i njihovih satelita, poznatih pod nazivom "rvatica".

Inkvizitor
07-12-2010, 12:26
ne, tebe je vjerujem samo neki izuzetak razočarao pa preslikavaš svoje frustracije na cjelokupni ženski rod nas desničarskih, državotvornih, ustašoidnih, rigidnih pravovjernih hrvatica plave krvi i plemenitog roda. :014
rasnih hrvatskih ženki, rođenih na kamenu, ka na svili, di oduvijek hrvati su bili.
ili, da skratim, u svijetu tih tvojih izuzetaka i njihovih satelita, poznatih pod nazivom "rvatica".

takve kao što ste ti i mara stanu u jedan autobus..:muka

i umjesto da me falite što ja to konstatiram vi me napadate..ts ts..:down:down

Marta
07-12-2010, 12:35
takve kao što ste ti i mara stanu u jedan autobus..:muka

i umjesto da me falite što ja to konstatiram vi me napadate..ts ts..:down:down

Sad stvarno pretjerujes. One koje su takve kakve ih ti opisujes su maltene egzoticne vrste, zato se o njima prica a o normalnima nitko ne prica jer nije zanimljivo biti normalan!
Posto se o time prica, nastaje slika da su u vecini, sto nije tako!

Inkvizitor
07-12-2010, 12:43
aj dobro, uvjerile ste me..

na što se dade ova teme, sve ću ovo pobrisat..

Marta
07-12-2010, 12:47
aj dobro, uvjerile ste me..

na što se dade ova teme, sve ću ovo pobrisat..

Nema to nista s uvjerevanjem. Lako moguce da ti kao muskarac to znas bolje, mi to gledamo iz zenske perspektive, vjerovatno si ti upuceniji od nas!

Ilirk@
07-12-2010, 12:50
sad će inkvi brisat, džaba mi pisat bilo što... :p

Inkvizitor
07-12-2010, 12:59
Nema to nista s uvjerevanjem. Lako moguce da ti kao muskarac to znas bolje, mi to gledamo iz zenske perspektive, vjerovatno si ti upuceniji od nas!

ma kakvi da sam upućeniji nego tu i tamo pročitam kako je neka naša dama našla novog dečka Sabahudina, koji ima obrt sa tekstilom..tj šanira...hahaha..

vole cure krpice pa iz prve ruke.....eno misica nam našla Turčina..i ta alkaruša..apsurd..

a bio sam reko da ćemo prestat..

Inkvizitor
07-12-2010, 13:01
sad će inkvi brisat, džaba mi pisat bilo što... :p

ne bi tebe briso da mi plate..:love

ja tebe volem čitat i kad po meni drvlje i kamenje..:muka

Marta
07-12-2010, 13:04
ma kakvi da sam upućeniji nego tu i tamo pročitam kako je neka naša dama našla novog dečka Sabahudina, koji ima obrt sa tekstilom..tj šanira...hahaha..

vole cure krpice pa iz prve ruke.....eno misica nam našla Turčina..i ta alkaruša..apsurd..

A sta ces ocekivati od neke takve glupace? Iskreno, mene bi iznendilo kad bi neki normalan muskarac zagrizo.

Naravno muskarcima je cesto bitna samo fasada, pa se desavaju cudne stvari. Al taj fenomen oko mjesanja je trenutno izgleda u djiru. Glupace misle da su "in"!
To se inace desi kad se malogradjani posile, nista novo, proce ih, kad im dodje iz guzice u glavu, ako ikad dodje!

Marta
07-12-2010, 14:46
Kad smo kod mentaliteta i regija, moram reci da su nase majke, one malo starije generacije, zaista posebne.

Ne zelim druge majke iz drugih regija time kvalificirati kao lose majke, al moram naglasiti da sam rijetko vidjela taj fenomen pozrtvovanosti kod roditelja, kao kod nasih majki.

Ilirk@
07-12-2010, 14:47

isuprstati, koliko 'no je tebi godina? :013
misice i manekenke i te poznate ženeturače, iđu onom ko ih se ne boji, razumiš?
onom ko im se nabacuje pa kud puklo da puklo.
i tako ni ona ni naš poplašeni smoto ne dobiju ono što u životu stvarno žele nego ono što im se nudi, a onaj koji se baci kamenom u bus, išćera zeca. to ti je tako.
pa dobro, jel ti viruješ meni ili svojim očima? :p

ajde, nećemo više...

šta je ovo danas, niđe nikog. samo se nas troje svađamo? :D

Marta
07-12-2010, 14:50

Smim li ja odgovorit umjesto njega? :love

Taman mu je 21! :clap

Ilirk@
07-12-2010, 14:54
Kad smo kod mentaliteta i regija, moram reci da su nase majke, one malo starije generacije, zaista posebne.

Ne zelim druge majke iz drugih regija time kvalificirati kao lose majke, al moram naglasiti da sam rijetko vidjela taj fenomen pozrtvovanosti kod roditelja, kao kod nasih majki.

taka san i sama :p

o toj poslovičnoj povezanosti na relacijama roditelji-djeca i obratno, moglo bi se danima pričati.
trebalo bi usporediti neke statistike stope kriminaliteta u hrvatskoj (mislim pri tom na one teže kriminalne prijestupe poput umorstava, silovanja, mučenja, otmica, bijelog roblja, drogodilanja i slično) kao i stope mentalnih oboljenja i kojekakvih duševnih i poremećaja osobnosti, sa regijama u europi koje se razlikuju po nekakvim običajima i odnosima unutar obitelji.
recimo, nas (mislim na dinaroide) kao relativno patrijahalno društvo, sa recimo šveđanima ili enlezima. to bih baš rado pročitala.

Ilirk@
07-12-2010, 14:55
Smim li ja odgovorit umjesto njega? :love

Taman mu je 21! :clap

uvik, sad trenutno ili dok ste sami na forumu? :rofl

zaba1111
07-12-2010, 15:12
misice i manekenke i te poznate ženeturače, iđu onom ko ih se ne boji, razumiš?
onom ko im se nabacuje pa kud puklo da puklo.
i tako ni ona ni naš poplašeni smoto ne dobiju ono što u životu stvarno žele nego ono što im se nudi, a onaj koji se baci kamenom u bus, išćera zeca. to ti je tako.
pa dobro, jel ti viruješ meni ili svojim očima? :p

ajde, nećemo više...

šta je ovo danas, niđe nikog. samo se nas troje svađamo? :D

Znači to je, sa mnom radi jedna , dobro izgleda, voli se sredit, žena nemere bolja, voli radit, poštena, pošten čovik katolik i to, ali džaba,momka nikako, imala nekog neradnika, tučaroša i pjanduru,ono nemore gori karakter, ali znao se obuć i laskat i jedva je uvjerili da joj neće bit dobar, poslje njega dugo godina ništa.
E sad nije baš da bi pristala na sve, ali nekog 20-30 posto lošijeg po izgledu i 30 posto po parama bi prihvatila, ali slabo se javljaju odgovarajući.

Ilirk@
07-12-2010, 15:18
šuti moj zaba. tako mi je samoj vazda bilo. neće me jer sam jednostavno pridobra :rofl

ma nema tu recepta ni pravila. glupo je govoriti o većini ovakvih ili onakvih, ali uistinu ti kažem, lipe žene jednostavno slabo vole zavoditi, misle da je izgled najvažniji, pa tako propuste milijun prilika, a muški se plaše lipih žena jer misle da će ih otkantat ili da će ih jednom izgubit.
onako prosto rečeno ko pasulj. dičinje zvuči, ali ti se na koncu na to svede.
i unda naiđe budaletina kojem je svejedno, baci joj priču i ona padne ko kruška.
ružnijim ženama je lakše nać muškarca. uporabe sav svoj šarm i umjeće zavođenja, neke se i besramno bacaju u krilo, a mušku ionako ne triba puno... i eto ti. http://www.hotforwords.com/forum/bb-plugins/bb-smilies/default/icon_mrgreen.gif

Ilirk@
07-12-2010, 15:19
neću mu ništa pivat. meni se nije hvalio da mu je rođendan. koga je obavijestio, taj je i pozvan... :p

Marta
07-12-2010, 15:23
taka san i sama :p

o toj poslovičnoj povezanosti na relacijama roditelji-djeca i obratno, moglo bi se danima pričati.
trebalo bi usporediti neke statistike stope kriminaliteta u hrvatskoj (mislim pri tom na one teže kriminalne prijestupe poput umorstava, silovanja, mučenja, otmica, bijelog roblja, drogodilanja i slično) kao i stope mentalnih oboljenja i kojekakvih duševnih i poremećaja osobnosti, sa regijama u europi koje se razlikuju po nekakvim običajima i odnosima unutar obitelji.
recimo, nas (mislim na dinaroide) kao relativno patrijahalno društvo, sa recimo šveđanima ili enlezima. to bih baš rado pročitala.

Ne sumnjam, mada imam osjecaj da ti dica bize pod tepih kad ih pogledas ispod oka :muka sto je danas rijetkost!

Jucer sam bas bila na sudjenju, majka i sin na optuzenickoj klupi, nekoliko kila kokaina. Ona je bila supruga nekog kolumbijskog (ako se ne varam) narko bossa, koji je u SADu osudjen na ogromnu kaznu, kad ih vidis na ranu bi ih privila. :lupa
Cudan je to svijet, ne mogu opisati tu situaciju u sudnici, kao da nisu majka i sin, nego dvoje ljudi koji se nikad sreli nisu, potpuni neznanci.
Ona je njemu onako protokolarno na kraju rekla da ga voli i to je to, totalno freakasto. :o

zaba1111
07-12-2010, 15:26
Ne znam šta je, ali nešto nije u redu(mislim kod naši muški), izgleda da nema odlučnosti, nedavno moj prijatelj (u ranim tridestim, obrazovan, dobar posao), bario kolegicu i dao joj posredno do znanja, ali nikako da poduzme čvrst korak, ja ju zezo, vidim po njoj da bi, kad vamo tamo, dok se ovaj odlučio nešto poduzet, ona ode s konobarom, a je malo je lipši, ali ovaj je bollja prilika svakako , pogotovo za nju.A štaš !

Marta
07-12-2010, 15:27
Znači to je, sa mnom radi jedna , dobro izgleda, voli se sredit, žena nemere bolja, voli radit, poštena, pošten čovik katolik i to, ali džaba,momka nikako, imala nekog neradnika, tučaroša i pjanduru,ono nemore gori karakter, ali znao se obuć i laskat i jedva je uvjerili da joj neće bit dobar, poslje njega dugo godina ništa.
E sad nije baš da bi pristala na sve, ali nekog 20-30 posto lošijeg po izgledu i 30 posto po parama bi prihvatila, ali slabo se javljaju odgovarajući.

Ovo ne kontam! Ko je posten covik?

Ilirk@
07-12-2010, 15:28
blizu si. dica na vitrinu, a čovik pod tepih :D

stroga jesam i to pali dok me se ne skuži da mlatim samo jezikom. ona mala doza karakterne nepredvidljivosti me još uvijek drži visoko u kućnoj hijerarhiji, pa se ne žalim puno...

zamislite kako se čudi neki amerikanac iz nevijorka koji je morao iz kuće odseliti nakon osamnaeste, brata i sestru nije vidio ni čuo desetak godina, ima izvanbračno dite sa nekon hispankom u los anđelosu, kad kod nas vidi tri generacije pod istim krovom, babu kako čuva unučad, a netijak u strica kopa njivu dok strina kuva i sprema za sve...

Marta
07-12-2010, 15:29
Ne znam šta je, ali nešto nije u redu(mislim kod naši muški), izgleda da nema odlučnosti, nedavno moj prijatelj (u ranim tridestim, obrazovan, dobar posao), bario kolegicu i dao joj posredno do znanja, ali nikako da poduzme čvrst korak, ja ju zezo, vidim po njoj da bi, kad vamo tamo, dok se ovaj odlučio nešto poduzet, ona ode s konobarom, a je malo je lipši, ali ovaj je bollja prilika svakako , pogotovo za nju.A štaš !

E i neka je, sta ce joj smoto! :rofl:rofl:rofl

A sta je on ocekivao da ce ona njega barit ili cekat dok se on smisli, pa dok dobije dozvole sa svih strana, nema od tog tipa nista!

Ilirk@
07-12-2010, 15:29

kod nas se i za ženu kaže da je pošten čovik, ali pod uvjetom da je poštena. u suprotnom ono "čovik" otpada i unda je nepoštena žena :D :D

Marta
07-12-2010, 15:32
blizu si. dica na vitrinu, a čovik pod tepih :D

stroga jesam i to pali dok me se ne skuži da mlatim samo jezikom. ona mala doza karakterne nepredvidljivosti me još uvijek drži visoko u kućnoj hijerarhiji, pa se ne žalim puno...

zamislite kako se čudi neki amerikanac iz nevijorka koji je morao iz kuće odseliti nakon osamnaeste, brata i sestru nije vidio ni čuo desetak godina, ima izvanbračno dite sa nekon hispankom u los anđelosu, kad kod nas vidi tri generacije pod istim krovom, babu kako čuva unučad, a netijak u strica kopa njivu dok strina kuva i sprema za sve...

Ta mi se slika svidja, ti nemres ni muvu zgazit, samo galamis!

Ma kakav nevjork, odi u velebni zagreb grad i gledat ce te ko vanzemaljca, u najmanju ruku ko izaostalog kamenjara.

zaba1111
07-12-2010, 15:32

Ta žena!:) To ti je ono da ne idem u širinu s opisom, da se odmah zna o komu se radi!
Tako mi u TG opisujemo slikovito ljude pozitivnih namjera i blagonaklonog pristupa prema drugom, što bi rekli na Balkanu, naivan!

Marta
07-12-2010, 15:33
kod nas se i za ženu kaže da je pošten čovik, ali pod uvjetom da je poštena. u suprotnom ono "čovik" otpada i unda je nepoštena žena :D :D

Aaaaahhaaaa, plavusi nekad treba malo duze, imajte obzira.

Ma ja, di ce covik bit neposten!

Marta
07-12-2010, 15:36
Ta žena!:) To ti je ono da ne idem u širinu s opisom, da se odmah zna o komu se radi!
Tako mi u TG opisujemo slikovito ljude pozitivnih namjera i blagonaklonog pristupa prema drugom, što bi rekli na Balkanu, naivan!

Hvala na objasnjenju!

Ti si inace u pravu, nasi momci se vise ne usude prici curi. Uzmi samo u obzir koliko Livno i Duvno imaju neozenjenih i neudatih, poceli su u Ukrainu ic, pored naseg izbora, sramota.

zaba1111
07-12-2010, 15:37
E i neka je, sta ce joj smoto! :rofl:rofl:rofl

A sta je on ocekivao da ce ona njega barit ili cekat dok se on smisli, pa dok dobije dozvole sa svih strana, nema od tog tipa nista!

Ali problem je što je takva većina i dobra žena, ako sama neće nešto poduzet, teško će nać muškarca da valja, makar i stidnog po pitanju žena! Isto se da primjetiti da su neki s ženama stidni i ne snalaze se iako inače nisu takvi.

Marta
07-12-2010, 15:41
Ali problem je što je takva većina i dobra žena, ako sama neće nešto poduzet, teško će nać muškarca da valja, makar i stidnog po pitanju žena! Isto se da primjetiti da su neki s ženama stidni i ne snalaze se iako inače nisu takvi.

Ma ja sam se salila za ono smoto. Nije svatko isti, masa momaka jednostavno vise nema herca prici curi. Ja to mogu razumjeti. Drustvene vrijednosti a time i odgoj su se promjenili.
Cure su danas vec od 13 godine, sve im je dozvoljeno, doma se tretiraju kao kraljice, vani zele biti princeze i dame, dok za taj status ne zele nista pridonjeti. Dobra doza zenske arogancije i manjak volje za kompromisom dosta muskaraca tjera u bijeg.

Inkvizitor
07-12-2010, 15:43

pa ja sam takav da se sad ne falim..

neoženjen da se zna a tek punoljetan..haaaaaaaahahahaha..

Ilirk@
07-12-2010, 15:46
ja ću prije crknit nego prva dat neki mig. taka sam pa me j.. ubij, rekla bi moja pokojna tetka.. :D
i čovika sam dobila ko na lutriji, da se nije privatijo čvrsto odma i na prvu, etotite đavlu, ja bi još cura bila. :011

zaba1111
07-12-2010, 15:48

Pa daj to pokušaj objasniti!
Što je uzrok tome? Mlađe generacije nisu takve, generacija moga brata(85.), svi cure imaju! Nisu takvi nikako!

Inkvizitor
07-12-2010, 15:50
Pa daj to pokušaj objasniti!
Što je uzrok tome? Mlađe generacije nisu takve, generacija moga brata(85.), svi cure imaju! Nisu takvi nikako!

zaba,,sad si usro i šefa i stanicu..

Ilirk@
eeee moj zaba... kad čovik ođuturumi, teško je to zadovoljit. svaka mu dlaka smeta. sve mu smeta. i puno voli sigurnost svoje emocionalne letargije.

to ja o sebi, svaka sličnost sa inkvijem je nam.. slučajna :D

Inkvizitor
ja ću prije crknit nego prva dat neki mig. taka sam pa me j.. ubij, rekla bi moja pokojna tetka.. :D
i čovika sam dobila ko na lutriji, da se nije privatijo čvrsto odma i na prvu, etotite đavlu, ja bi još cura bila. :011

tako triba..to je cura..

e ali takvih više nema...neeeeema...

zaba1111
07-12-2010, 15:52
zaba,,sad si usro i šefa i stanicu..

Ma bolan ovo je intiman forum, vidiš da nas je samo 4-5, ovdje se donose strategije bitne za narod, a ovo jedna od najvažnijih!:)

Inkvizitor
07-12-2010, 15:52
eeee moj zaba... kad čovik ođuturumi, teško je to zadovoljit. svaka mu dlaka smeta. sve mu smeta. i puno voli sigurnost svoje emocionalne letargije.

meni je još prije 15 godina reko jedan dalmoš..

pita on..koliko ti momak imaš godina..

ja kažem..dvajst šest.

pa jesi li oženjen..

nisam..rekoh..

ti se više neš ni oženit..kaže meni starina..

a štoooo?

ti sad dobro vidiš, dobro čuješ..)))))

onda nisam kužio a sad kužim...hahaha..

al nije to za smijat se..

lako se ilirki šegačit..tri cure ko tri jabuke..ha

Marta
07-12-2010, 15:54

Punoljetan, to ti virujem a ovo drugo, nikad!

Ilirk@
07-12-2010, 15:55
istina što kažeš, lahko se meni zafrkavat. ja sam svoj životni cilj ostvarila, i to tri puta :) blagoslovljena sam, što jest, jest!

a nije ni tebi kasno. ako ne napraviš štogod, uvatit ću ti ja u sebe jedno... :rofl

Marta
07-12-2010, 15:56

ja kažem..dvajst šest.

pa jesi li oženjen..

nisam..rekoh..

ti se više neš ni oženit..kaže meni starina..

a štoooo?

ti sad dobro vidiš, dobro čuješ..)))))

onda nisam kužio a sad kužim...hahaha..

al nije to za smijat se..

lako se ilirki šegačit..tri cure ko tri jabuke..ha

Man se didovih prica, u njihovo vrime su s 20 bile stare cure a danas im matere za njima u tim godinama gace nosaju jer bi ih zaboravile obuc. Promjenilo se to malo i pomjerilo u nazad.

Moja mama je imala 34 kad je mene rodila i bila ja najstarija u porodilistu!

zaba1111
07-12-2010, 15:57

Dobro to je jasno, ali nije jasno zašto generacije 68.-81. imaju problema sa ženama, ne znam je li rat ili nešto drugo, možda su zbog okolnosti momci postali zatvoreni i ne mogu se opustiti tako da se i žena ne osjeća opušteno, poradi čega se situacija ne razvija prirodno i u pravom smjeru?

Marta
07-12-2010, 15:58
istina što kažeš, lahko se meni zafrkavat. ja sam svoj životni cilj ostvarila, i to tri puta :) blagoslovljena sam, što jest, jest!

a nije ni tebi kasno. ako ne napraviš štogod, uvatit ću ti ja u sebe jedno... :rofl

On nikako da skuzi da njima bioloski sat ne kuca kao nama. Pa nece on radjat! :lupa

Marta
07-12-2010, 15:59
Dobro to je jasno, ali nije jasno zašto generacije 68.-81. imaju problema sa ženama, ne znam je li rat ili nešto drugo, možda su zbog okolnosti momci postali zatvoreni i ne mogu se opustiti tako da se i žena ne osjeća opušteno, poradi čega se situacija ne razvija prirodno i u pravom smjeru?

Zaba i ti mladji momci ce se isto povuci ako iz tih veza ne stupe u brak, to dodje s godinama. S 19 si opusteniji nego s 29!

zaba1111
07-12-2010, 16:01

ja kažem..dvajst šest.

pa jesi li oženjen..

nisam..rekoh..

Evo ako neće mara, ja ću te preporučit ovoj svojoj(72.), samo ne smiš je vodit, jedino ako ćeš ti za njom nazad!

Inkvizitor
Ma bolan ovo je intiman forum, vidiš da nas je samo 4-5, ovdje se donose strategije bitne za narod, a ovo jedna od najvažnijih!:)

ma bolan ja se 85-te prvi put zaljubio to ti oću reć...)))=

kad je to bilo kad se sitim..kako je tad srce bilo vruće..a sad..frižider- frižider..

kako kaže Jesenjin..Koj' ljubio taj ne ljubi više..izgorjelog nitko ne zapali..

Ilirk@

pa te generacije su možda pretrpjele najveća previranja koja su neke vrijednosti u životima na koje smo navikli, izvrnule doslovce naglavačke.
možda je i to razlog.
ja mogu po sebi suditi. da se moj čovik nije zalipijo za me i drža punih 5,5 godina, ozbiljno ti kažem da bih i sad cura bila. :love

Marta
07-12-2010, 16:04

kad je to bilo kad se sitim..kako je tad srce bilo vruće..a sad..frižider- frižider..

Vrag joj sricu odnio, koja god da ti je srce slomila!

Marta
07-12-2010, 16:05
Evo ako neće mara, ja ću te preporučit ovoj svojoj(72.), samo ne smiš je vodit, jedino ako ćeš ti za njom nazad!

Ja sam mu preporucila svoju rodicu, kad me nije k vragu dao! Izbirljiv, nemres mu udovoljit.

Nije sto je moja, rodica mi je ok, al on ne voli Livanjke.

Ilirk@
07-12-2010, 16:06

ili njegoš: mrtav glavu ne diže iz groba, nit prikova bistra džeferdara... :D

zar ti viruješ u te gluposti oko ljubavi, jedne, najveće, jedine, životne, fatalne...??

to što pamtiš, to je kemija koja se uvijek može probuditi. jamčim ti.
uvijek!
samo tribaš izaći iz ljušture.
ako ti se uopće isplati izlaziti i narušavati mir zbog jedne lude oksitocinsko-endorfinske vožnje.
moj savjet - ne isplati se ;)

Marta
07-12-2010, 16:06
pa te generacije su možda pretrpjele najveća previranja koja su neke vrijednosti u životima na koje smo navikli, izvrnule doslovce naglavačke.
možda je i to razlog.
ja mogu po sebi suditi. da se moj čovik nije zalipijo za me i drža punih 5,5 godina, ozbiljno ti kažem da bih i sad cura bila. :love

Moramo mu priznat da je imao strpljenja i zivaca, 5,5 godina nije malo.

Ilirk@
07-12-2010, 16:07
ljudi pozdrav. čitamo se...

zaba1111
07-12-2010, 16:09

Da nije ovo razlog, možda ljudi čekaju da se zaljube kao u mladosti, a toga nema i onda misle da to nije to.
Sad treba tražiti razumski, a osjećaji dođu s upoznavanjem i prihvaćanjem vizije da je to osba s ojom se može dijeliti život i stvarati potomstvo, a to su kvalitetniji i dugotrajniji osjećajji!

Inkvizitor
07-12-2010, 16:09
ili njegoš: mrtav glavu ne diže iz groba, nit prikova bistra džeferdara... :D

zar ti viruješ u te gluposti oko ljubavi, jedne, najveće, jedine, životne, fatalne...??

to što pamtiš, to je kemija koja se uvijek može probuditi. jamčim ti.
uvijek!
samo tribaš izaći iz ljušture.
ako ti se uopće isplati izlaziti i narušavati mir zbog jedne lude oksitocinsko-endorfinske vožnje.
moj savjet - ne isplati se ;)

a u ruke Mandušića Vuka bit će svaka puška ubojita.

a jesi mi dala poticaj..svaka čast..

naravno da virujem..inače u čemu je fora, u čemu je lipota..

mah..nema veze..briga vas..

Inkvizitor
07-12-2010, 16:10
Da nije ovo razlog, možda ljudi čekaju da se zaljube kao u mladosti, a toga nema i onda misle da to nije to.
Sad treba tražiti razumski, a osjećaji dođu s upoznavanjem i prihvaćanjem vizije da je to osba s ojom se može dijeliti život i stvarati potomstvo, a to su kvalitetniji i dugotrajniji osjećajji!

joj što volem ovog svog Duvnjaka racionalnog..

točno sam ponosan na nj'ga..

caporegime
07-12-2010, 16:10
Kako mi fuckin' server na poslu blokira novu domenu tek popodne mogu doći do foruma. I imam šta vidit! Pa vi ste uduplali temu!
i brisali ste. napravili pravi čet.
o neženjama i tekućim problemima te vrste.
šta je reć?!?!?
Vratite se rađe na mentalitete.
Je li itko imao iskustva s oriđiđi dalmatinskim bodulima?

Marta
07-12-2010, 16:12
a u ruke Mandušića Vuka bit će svaka puška ubojita.

naravno da virujem..inače u čemu je fora, u čemu je lipota..

mah..nema veze..briga vas..

Tu smo znaci. A ko kaze da se tebi ta jedna jedina velika ljubav vec desila?

Mozda te jos ceka a ti mislis da je prohujalo s vihorom!

Marta
07-12-2010, 16:14
Kako mi fuckin' server na poslu blokira novu domenu tek popodne mogu doći do foruma. I imam šta vidit! Pa vi ste uduplali temu!
šta je reć?!?!?

Ovako, moje druge nevista je od tamo, s nekog vrazijeg otoka kako ona kaze.

Nista ne valjaju, komunjare ..... a sinu je rekla da (da prostis) skine onu stvar i metne je njoj medj noge, jer je ova htjela ostavit svoje prezime.

caporegime
07-12-2010, 16:21
jedan privatni bodulski brico odbio nas je (nas 5 ) primiti da se ošišamo nabrzaka na nulu, jer; e bogati, a čo ni vidiš koja je ura, ae, a 12i i 3 minute, a e a radno vrime je do podne, e a čo ja tu mogu.....
umjesto da za 5 minuta stavi 150 kuna u padže ovaj nas čudno gledao, ko da smo mi idioti.

p.s. da se nabrzinu uključim u temu.
nemojte se zaljubljivati nikad!
prevara i iluzija. 100 %
totalni zajeb je zagarantiran.
fizika, matematika da, al ta kemija je najveća prijevara.

patriot
07-12-2010, 17:38
Nije missica i alkarusa..iz trilja je:rofl..
inace,dobro je kazala ilirka..jedna lasta nikako ne cini proljece..

ostale cure koje su njezino godiste,a koje ja znam,su vrhunske i imam samo rijeci pohvale..takodjer iz trilja,jelte..

Ova i jest missica jer je propuh u glavi..

a ja ne volem,pa ne volem,kad se ide racionalno i logicno..jebo ti to..

Bolje zesce razocaran,nego indiferentan

caporegime
07-12-2010, 17:44
Nije missica i alkarusa..iz trilja je:rofl..
inace,dobro je kazala ilirka..jedna lasta nikako ne cini proljece..

ostale cure koje su njezino godiste,a koje ja znam,su vrhunske i imam samo rijeci pohvale..takodjer iz trilja,jelte..

Ova i jest missica jer je propuh u glavi..

a ja ne volem,pa ne volem,kad se ide racionalno i logicno..jebo ti to..

Bolje zesce razocaran,nego indiferentan

još si mlad. kad tad će ti sve to dopizdit. ja sam u tvojim godinama, tamo negdje 98, 99, "obožavao" biti razočaran u burnu ljubav. em mi je to govorilo da živim em bi dobivao izliku za raznorazne pizdarije. ali kad ostariš...... ne ostari se u srcu, zapamti. zveknu li te kemikalije kasnije manje si otporan.
osim ako ti nisi jedan od onih zbog kojih ljudi, odnosno žene stanu na isto stajalište kao ja haha

patriot
07-12-2010, 17:53
kao i svakome,stanu neki ljudi i neke zene..

mislim,treba covjek biti svjestan svega..pa nek onda sam bira kojim ce drumom..

caporegime
07-12-2010, 18:17
ha ha nekad se i zajebeš. koliko god sam birao put

HVO-110
08-12-2010, 12:12
šta je reć?!?!?

Moja su takva da su se sve predrasude o njima pokazale kao točne.
Prvo ih ništa ne razumnješ (korčula), škrti (ugljan i korčula).
Ovaj s ugljana me pravo raspizdio, pa dobio malo po ušima, inače sad radi kod onog odvjetnika Marinovića.
Komunjara žešća, ne zna da u BiH ima Hrvata (inače na faksu imao prosjek preko 4,5) čudio se kako navijam za Hrvatsku kad igra protiv BiH (kako reče to je ko da mene dalmatinca pitaš dal navijam za Hajduk ili Dinamo).
Ono ne možeš vjerovat da takvi likovi postoje, a još hodao/a s najboljom ženskom na CN.

Capo i ovo da se slabo ženimo spada u mentalitet.
Vidim svugdje isti problemi, u mom mjestu od 1.200 stanovnika oko 100 neoženjenih iznad 23 g., u susjednim slične brojke.
Za ove od 67-78 g je stvarno problem rat im uzeo najbolje godine, a i cura nema baš za njih.
Spašavamo (ako je to spas) se uvoznim iz Doboja i Teslića.
Naši momci su kao što reče Mara na cijeni kod njih, možda im je pala sad kad su im ukinute vize..., pa nam putovnice više nisu atraktivne kao prije.
Kako reče jedan "stari" momak kad ga je moja mama pitala odakle mu je žena, kaže on Kate znaš kako kažu nisu nam srbi mogli ništa u ratu, a sad u miru uzimanju kuću po kuću! Ova je izjava jača od Njegoša i Rusa zajedno.

Inkvizitor
08-12-2010, 14:15
Boduli su čudna sorta. Moram priznati da ih baš ne poznajem a nisam se nešto niti trudio.

caporegime
08-12-2010, 16:35
i bolje ti je. ne daj bože da moraš stopirati na bodulskom terenu.

caporegime
08-12-2010, 16:36
Moja su takva da su se sve predrasude o njima pokazale kao točne.
Prvo ih ništa ne razumnješ (korčula), škrti (ugljan i korčula).
Ovaj s ugljana me pravo raspizdio, pa dobio malo po ušima, inače sad radi kod onog odvjetnika Marinovića.
Komunjara žešća, ne zna da u BiH ima Hrvata (inače na faksu imao prosjek preko 4,5) čudio se kako navijam za Hrvatsku kad igra protiv BiH (kako reče to je ko da mene dalmatinca pitaš dal navijam za Hajduk ili Dinamo).
Ono ne možeš vjerovat da takvi likovi postoje, a još hodao/a s najboljom ženskom na CN.

Capo i ovo da se slabo ženimo spada u mentalitet.
Vidim svugdje isti problemi, u mom mjestu od 1.200 stanovnika oko 100 neoženjenih iznad 23 g., u susjednim slične brojke.
Za ove od 67-78 g je stvarno problem rat im uzeo najbolje godine, a i cura nema baš za njih.
Spašavamo (ako je to spas) se uvoznim iz Doboja i Teslića.
Naši momci su kao što reče Mara na cijeni kod njih, možda im je pala sad kad su im ukinute vize..., pa nam putovnice više nisu atraktivne kao prije.
Kako reče jedan "stari" momak kad ga je moja mama pitala odakle mu je žena, kaže on Kate znaš kako kažu nisu nam srbi mogli ništa u ratu, a sad u miru uzimanju kuću po kuću! Ova je izjava jača od Njegoša i Rusa zajedno.

ne boj se. takvima se mala redovito kara iza đale.

Graničar Jozo
09-12-2010, 10:15

a obično je top tako. ima ona izreka da ne grize pas koji laje. Vareški HVO je slovio malte ne kao neprobojan, a Vareš je pao za manje od jednog dana.

Što se tiče mentaliteta mislim da su te razlike malo previše napuhane i da tu najviše dolazi do izražaja individualnost kao i kućni odgoj. Možda ja to ne primjećujem jer se ne vodim s tim odakle je tko (osim ako je netko iz HB, tada mi je posebno drag). Svugdje ima svakakvih ljudi. Dobro reče netko u postu prije da smo svi mi rod u BiH. Npr, mog prezimena najviše ima u Ljubuškom, Mrkonjić Gradu i još negdje (tri su loze). Opet, ovdje u Splitu me svi pitaju jesam li iz Vranjica.

TG-B.B.B
09-12-2010, 12:30
Šta znaci mandril, skužio sam da dosta zadrana i šibenčana tako naziva splićane a nikada nisam skuzio sta to zapravo znaci

Ilirk@
09-12-2010, 12:43
madril je primat iz porodice cercopithecidae primata, blizak srodnik pavijana i mamala :D

Graničar Jozo
09-12-2010, 12:54
http://en.wikipedia.org/wiki/Mandrill

Ima i karuzo. Ako vas netko nazove karuzo ili čujete da se nekoga tako zove onda je to čovjek kojega tapšaju po ramenu da je dobar, a u biti nije.

Priča je nastala davno, kada su jednom mesaru u velom mistu govorili da piva kao karuzo, pa je čovjek jadan mislio da stvarno piva kao karuzo.

to sam naučio nedavno. :)